PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : راهنمايي در ازدواج با دختر

meh
۱۳۸۸/۰۱/۰۱, ۲۰:۱۳
سلام من محمد هستم

من 15 ساله هستم و تازه به بلوغ رسيدم و 1 سال هست كه با
دختري كه 1 سال از خودم كوجكتر است دوسن شدم و به اون علاقه
زيادي دارم تابستون سال قبل كه با او دوست شدم بعد 3 ماه با من قهر
كرد و خواهش كردم او اشتي نكرد و بعد 2 ماه خودش با من اشتي كرد
و قضيه خودش رو برام گفت كه تابستون با خيلي ها دوست بوده و دختري
بوده كه با بقيه ارتباط تلفني داشته ولي از همون موقع كه من با او دوست
شده بودم و باهاش حرف ميزدم به خودش اومده و تغيير كرده و مي گفت كه يك
شب حضرت محمد(ص) به خوابش مياد و دستش رو ميگره و افراد گناه كار رو به او
نشون ميده و از اون به بعد دختر خوبي شده و گناه نميكنه و همون موقع هم كه با
من قهر كرده بوده ناراحت بوده و مثل من گريه ميكرده تا اين كه شماره موبايلش رو
عوض ميكنه و حالا خيلي همديگرو مي خوايم و قصد داريم 8 سال ديگه با هم ازدواج
كنيم حالا سوال من اينه كه ميخواستم بدونم اينطور زني براي زندگي خوبه؟
مي تونم باهاش ازدواج كنم؟؟ و نظر شما دوستان رو ميخواستم جويا بشم!!!

Hakim
۱۳۸۸/۰۱/۰۱, ۲۱:۳۴
سلام من محمد هستم

من 15 ساله هستم و تازه به بلوغ رسيدم و 1 سال هست كه با
دختري كه 1 سال از خودم كوجكتر است دوسن شدم و به اون علاقه
زيادي دارم تابستون سال قبل كه با او دوست شدم بعد 3 ماه با من قهر
كرد و خواهش كردم او اشتي نكرد و بعد 2 ماه خودش با من اشتي كرد
و قضيه خودش رو برام گفت كه تابستون با خيلي ها دوست بوده و دختري
بوده كه با بقيه ارتباط تلفني داشته ولي از همون موقع كه من با او دوست
شده بودم و باهاش حرف ميزدم به خودش اومده و تغيير كرده و مي گفت كه يك
شب حضرت محمد(ص) به خوابش مياد و دستش رو ميگره و افراد گناه كار رو به او
نشون ميده و از اون به بعد دختر خوبي شده و گناه نميكنه و همون موقع هم كه با
من قهر كرده بوده ناراحت بوده و مثل من گريه ميكرده تا اين كه شماره موبايلش رو
عوض ميكنه و حالا خيلي همديگرو مي خوايم و قصد داريم 8 سال ديگه با هم ازدواج
كنيم حالا سوال من اينه كه ميخواستم بدونم اينطور زني براي زندگي خوبه؟
مي تونم باهاش ازدواج كنم؟؟ و نظر شما دوستان رو ميخواستم جويا بشم!!!

سلام محمد جان
از صداقت و رك گوييت خوشم اومد
ازدواج نياز طبيعي هر شخصه ولي بايد توجه داشته باشي كه نيازها و سلايق هر شخصي در مقاطع سني متفاوت است مثلا پسرها بعد از آنكه از سربازي بر ميگردن سليقه و خواسته هاشون متفاوت ميشه .
بهتون سفارش ميكنم كه شما الان بايد براي اينده برنامه ريزي كني و تمام فكر و ذكرت ساختن آينده ات باشه
وظيفه شما اكنون درس خوندن و تهذيب نفس و محكم كردن زيز بناي زندگي آيند ه ات است .
الان اصلا به ازدواج فكر نكن و رابطه ات با اون دختر قطع كن و به فكر آيند ه اي روشن باش واقعيت اين است كه شما دو تا از بسياري از مسائل زندگي آگاهي نداريد .
فعلا خيلي براي شما زوده كه متوجه بشي كه اين دختر به درد شما ميخوره يا نه ؟ در اين باره ميتوني با مادر يا خواهر بزركترت و يا كسي ديگر مشورت كني
اگر خواستي با يه مشاور هم حضوري صحبت كن .

لوتي
۱۳۸۸/۰۱/۰۱, ۲۱:۴۸
دوست عزیز در مورد اینکه ایشون واقعا" توبه کار شدن یا نه؟ فقط خدا میدونه!
ولی شما باید متوجه باشید که ازدواج با چنین شخصی یک ریسک بزرگ میتونه باشه!
کسی که یک بار یک گناه را انجام بده دیگه حیاش در برابر اون گناه از بین میره و بیشتر در خطر آلوده شدن به اون گناه قرار میگیره! حتی اگه توبه کنه!
شما هم حتما" توبه کنید از این جور رابطه ها و مطمین باشید که بنا به قانون عدل الهی شخصی که در جوونی دامنش از گناه پاک مونده همسری نصیبش میشه که پاکدامنه و بلعکس!
نصیحت برادرانه ی من اینه که این قضیه ی ازدواج و عشقت به اون دخترو _ هر چند موقتی_ فراموش کن چون هنوز خیلی جوونی و حتی خیال این مسولیت سنگین هم مانع پیشرفتتون میشه!
عزت زیاد!

سلام خدا
۱۳۸۸/۰۱/۰۲, ۰۷:۱۸
سلام. از جواب های دلسوزانه دوستان خیلی ممنونم و برای این برادر خوبمون آرزوی موفقیت می کنم.ولی چون من قضیه ای مشابه در یکی از نزدیکانم سراغ داشتم این سوال رو می پرسم که: چه جوری نوجوانی که در اوج این مسائله، می تونه همچین مساله ای رو فراموش کنه.خوب یه کم سخته و نیاز به خودشناسی و تذهیب و این حرفا داره. لطفا راهکارهای ساده و عملی بدین. ممنون

امير
۱۳۸۸/۰۱/۰۲, ۱۳:۱۲
محمد عزيز سلام
با توجه به سني كه داري مطمئن باش بعدها نظرت عوض ميشه . چيزي كه دوستانه بهت ميگم بارها تجربه شده
در هر صورت فقط خودت بايد تصميم بگيري و مسووليت اين تصميم هم فقط با خودته
زنده و شاد باشي دوست خوبم

مدافع
۱۳۸۸/۰۱/۰۳, ۰۰:۱۵
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به داداش محمد گلم.
داداشی دوستای کانونی تو همشون از روی محبت و تجربه، حرفای دلشون رو برات زدن. من هم چیز تازه ای برات ندارم جز باز کردن بعضی از حرفهایی که این بزرگوارها برات نوشتن.
عشق و محبت چیزیه که خدا توی قلبهای انسانها می ذاره ولی آیا همه ی محبت ها از راه درست وارد قلب انسانها می شه؟! آیا شیطان از این نیاز انسانها سوء استفاده نمی کنه و انسان را به حال خود رها می کنه تا راحت به پاک ترین گوهر قلب دست پیدا کنه؟! تو حتی اگر طرف مقابلت رو دوست داشته باشی، حتی اگر اون واقعا بهترین دختر دنیا باشه، فکر می کنی چند سال دیگه می خوای با اون ازدواج کنی؟ توی این مدت می خواهی چگونه با اون ارتباط داشته باشی؟ ارتباطی که مورد تأیید خداست و خدا اونو دوست داره؟ یا ارتباطی که شیطون هم توش نظر داره؟ کدوم رو می خوای داشته باشی؟
می دونی در طول زندگی آدما اتفاقهای غیر منتظره ای پیش می آد که مسیر زندگی اونارو خیلی از اونچه که فکر می کردند عوض می کنه. حالا آیا با این وضع باز هم کسی می تونه واقعا تصمیمی بگیره که برای چند سال بعد _ که هم شرایط تو فرق خواهد کرد و هم شرایط اون خانم _ بخواد اونو بدون چون و چرا انجام بده؟
این حرفها رو نزدم برای اینکه بگم دست از دوست داشتن کسی که دوستش داری بکشی اما به نظر من باید عاقلانه فکر کنی. تو سعی خودت رو برای پیشرفت خودت انجام بده و کاری کن که کسی رو که دوست داری در آینده به سعادت واقعی برسونی نه اینکه با فکر و خیال اینکه دوستش داری فکر و ذکرت بشه چگونه ارتباط برقرار کردن با اون و راه پیشرفت رو بر خودت و بر اون ببندی (همونطوری که شیطون دوست داره) و در آخر با دلخوری و بیسوادی و عقب افتادگی یا همدیگه رو ترک کنید و یا با همون وضع با هم ازدواج کنید.
حالا خودت فکر کن اگر اونو دوست داشته باشی (توی دلت) ولی بخواهی مسیری رو که خدا برات باز کرده به درستی بری و در نتیجه در هر دو دنیا با سربلندی زندگی کنی بهتره یا اینکه گام به گام به دنبال راهی بری که شیطون برای انسان ها باز می کنه ( که البته ظاهری زیبا و عشقولانه داره) و در نهایت اونها رو در هر دو دنیا خوار می کنه؟ خدا که پیشنهاد راه اول رو می ده و می گه «و لا تتبعوا خطوات الشیطان ».
من دوست دارم که تو و هر کسی که اونو دوستش داری همیشه سربلند باشید.

همیشه پاک باش

meh
۱۳۸۸/۰۱/۰۳, ۱۸:۱۲
از راهنمايي هاي دوستان ممنونم:Gol::Rose:

در جواب مدافع عزبز هم بكم كه من سعي دارم كه با تمام كردن درس هام
و رفتن به دانشكاه مدرك دكترا دريافت كنم و بعد از تمام كردن مشغول كار بشم
بابام هم كه از هر لحاظ تامين ميكنه منو و اون موقع هست كه ازدواج ميكنم
ارتباطي كه بين ما هست هم ارتباط عشق واقعي هست نه شيطاني حتي همون
دختر تا حالا دستم هم بهش نخورده و اونم از اين كارا خوشش نمياد و ميكه الان مرحم
نيستيم ايشاالله هر وقت مرحم شدي ميتوني بهم دست بزني

و قرار رابطمون هم همون جوري بمونه و شيطان هم هيج دخالتي نمي تونه كنه:Ameen:

Hakim
۱۳۸۸/۰۱/۰۳, ۲۰:۰۰
از راهنمايي هاي دوستان ممنونم:gol::rose:

و قرار رابطمون هم همون جوري بمونه و شيطان هم هيج دخالتي نمي تونه كنه:ameen:
دوست عزيز محمد جون سلام
رابطه شما با اين دختر خانم تحت چه عنواني هستش ؟ بهر حال يه رابطه و ارتباط غير معقول و غير شرعي هست .
اگه خيلي مايل به طرفت هستي بهترين راه در جريان گذاشتن خانواده هاتون است كه با هم صحبت كنند و شما را نامزد و محرم كنند . در غير اين صورت ارتباط شما دو نفر هيچ توجيهي نداره و ادامه آن هم به صلاح هيچ كدام از شما نيست .

سلام خدا
۱۳۸۸/۰۱/۰۴, ۰۷:۱۳
سلام. حالا تصور کنین این برادرمون خانواده شون رو در جریان بگذارن و با اجازه و رضایت اونها محرم بشن. خیلی سخته واسه یه جوون کم تجربه که بار یک زندگی رو به دوش بگیره. باید با اهلش مشورت کنه. با کسانی که همچین تجربه ای داشتن. الان بزرگتراش توی زندگی می مونن! چون سختی هاش رو اول نمی بینن بعدش یه کم جا می زنن. بیشتر جوونا در میرن از زیر این بار سنگین !آخه فقط مشکلات مادی نیست که. درک طرف خیلی مهمه. فقط نگاه و عشق و گل و بلبل نیست. شوخی نیست یک عمر زندگیه.:Gig:
موفق باشین در پناه حق

hesam_1
۱۳۸۸/۰۱/۰۴, ۱۰:۵۱
سلام .اینکه کسی تو این سن دنبال یه روش منطقی و شرعیه برام خیلی جالبه . محمد جان من از شما امروز چیزی یاد گرفتم و می دونم همچین ادمی تا جواب قانع کننده (که دین و عقل رو شامل بشه) پیدا نکنی بی خیال نمی شی .ممنون و موفق باشی

meh
۱۳۸۸/۰۱/۰۴, ۱۲:۱۷
دوست عزيز محمد جون سلام
رابطه شما با اين دختر خانم تحت چه عنواني هستش ؟ بهر حال يه رابطه و ارتباط غير معقول و غير شرعي هست .
اگه خيلي مايل به طرفت هستي بهترين راه در جريان گذاشتن خانواده هاتون است كه با هم صحبت كنند و شما را نامزد و محرم كنند . در غير اين صورت ارتباط شما دو نفر هيچ توجيهي نداره و ادامه آن هم به صلاح هيچ كدام از شما نيست .

حكيم جان من با خواهرام و داداشم و اون هم با خواهراش و داداشاش در جريان گذاشته و
ميدونن كه ما با هم دوستيم اما اون هم ميگن اول درستون
رو تموم كنين بعد ازدواج كنين و اون ها هم به رابطه ما نظارت
دارن و ميدونن رابطه ي بدي با هم نداريم:Gol:

مدافع
۱۳۸۸/۰۱/۰۴, ۱۲:۵۱
:Rose:

سلام دوباره به داداش گلم محمد:Rose:.
محمد جان اصلا قصد وغرض من گفتن این نبود که رابطه ی شما شیطانی است. چیزی که من می خواستم بگم این بود که شیطون هم از نیازهای واقعی و عشق های پاک می خواد سوء استفاده کنه. چون عشقت پاکه باید زمینه ی ورود شیطان به این محدوده رو فراهم نکنی و خودت باید پاکی اون رو حفظ کنی. پس باید این عشق پاک رو با پیروی گام به گام از تمایلات شیطان ( نه تمایلات شیطانی خودت ) ضایعش نکنی. حال خودت ببین که شیطان چگونه می تواند در این عشق پاک نفوذ کند. البته مطمئن باش که شیطان همان اول کار نمی آید و به شما نمی گوید که بیایید همدیگر را لمس کنید راههایی را طی می کند که خودتان در آخر کار، به دنبال او با التماس حرکت کنید. داستان عابد بین اسرائیل رو شنیدی که مستجاب الدعوه بود و هر چه دعا می کرد پذیرفته می شد؟ اگر نشنیدی یک نوار از آقای کافی (خدا بیامرز) هست که در مورد این آقا صحبت کرده گیرش بیار و به آن به خوبی گوش فرا بده. در آخر شیطان با این عابد کاری کرد که دینش را هم از او گرفت و بعد این شخص بدون دین از دنیا رفت.
پیشنهاد من اینه که شما عشق خودت رو به پاکی همین الان حفظ کن اما دستورات خدا رو در مورد ارتباط با نامحرم فراموش نکن و همه ی تلاش خودت رو برای رسیدن به قله های موفقیت جزم کن. و در سنی که واقعا قصد ازدواج داری اول بنشین و با خود خوب فکر کن ببین دوست داری همسرت دارای چه خصوصیاتی باشد که بتواند در دنیا و آخرت همراه خوبی برای تو باشد و باعث پیشرفت تو و خودش باشد. سپس همین خانم محترم را در درجه ی اول با ملاکهای عاقلانه ای که برای زندگی آینده خودت طراحی کرده ای مقایسه کن و ببین چه مقدار از آن ملاک ها را دارد. بعد تصمیم قطعی بگیر که آیا می توان عاشق عاقل بود یا اینکه برای اینکه این دختر را داشته باشی باید از عقلت دست برداری. و در نهایت زندگی ای را که خودت انتخاب کرده ای را شروع کن.
پس به نظر من الان نمی توان در مورد زندگی مشترک قول و قراری گذارد. همچنین نمی توان از محبتی که در قلب ایجاد شده فرار کرد. اما باید عاقلانه با آن برخورد نمود.
امیدوارم که تصمیم درستی بگیری و همیشه در پناه خدا و دور از شرور شیطان زندگی زیبایی داشته باشی.

:Rose:آرزو مند شادکامی جاودانه تو:Rose:

sarseda
۱۳۸۸/۰۱/۰۴, ۱۳:۴۹

سلام محمد جان .
به صورت اتفاقی تاپیک شما را دیدم و خواستم که مطالبی را به شما بگویم که امیدوارم انها قبول کنی و انجام بدهی.
درست میگویی که برای اینده خود برنامه ریزی کردی و میخواهی که بعدا عروسی کنی .
اما خودت را در این منجلاب که به اسم عشق است نیانداز . من به عنوان برادر یا دوستی که زودتر از شما همین مسائل را گذراندم و مثل شما فکر میکردم می گویم که عاقبت خوبی ندارد و دنیا ان طور که شما فکر میکنی پیش نخواهد رفت و در اینده اگر همینطور بخواهی باشی حتما و 100% صدمه خواهی دید .
من هم مثل شما بودم و همینطور فکر میکردم اما هیچ سودی که برایم نداشت بلکه مرا از زندکی چندین سال عقب انداخت و صدمات روحی و روانی زیادی به من زد .
سعی کن که از طبقه ی اناث ( دخترها ) دوری بجویی و به فکر دوستی و عشق نباشی .
اگر واقعا دوستش داری سعی کن که نگذاری او به گناه الوده بشود , چون اگر الان اگر شیطان به شما نزدیک نشده است حتما در اینده میاید و خدای نکرده ان وقت دیگر .........
همانطور که دوستان عرض کردند درسهایت را بخوان و کار را به خدا بسپار . اگر واقعا از ته دل این وصلت را می خواهی الله مهربان حتما کمکت خواهد کرد .پس به فکر زندگی و درسهایت و راههای رسیدن به الله باش.
امیدوارم منظورم را فهمیده باشی و خودت به کمک الله اینده ی خودت را بسازی.
موفق باشی .

Hakim
۱۳۸۸/۰۱/۰۴, ۱۷:۵۲
حكيم جان من با خواهرام و داداشم و اون هم با خواهراش و داداشاش در جريان گذاشته و
ميدونن كه ما با هم دوستيم اما اون هم ميگن اول درستون
رو تموم كنين بعد ازدواج كنين و اون ها هم به رابطه ما نظارت
دارن و ميدونن رابطه ي بدي با هم نداريم:Gol:

محمد جان دل انگيز سلام :Rose:
به نكات من حقير و تذكر دوستان خوبت توجه كن !
اگر خانواده هاتون به ويژه پدر و مادرتون در جريان هستند خوب مراسم نامزدي و قرار و مدار ها را بذاريد بعد شما خونه بابات و اون اون دختر خانم هم خونه باباش بمونيد و براي آينده اي روشن برنامه ريزي كنيد .
فقط تمام هماهنگي ها را با خانواده خودت و ايشون انجام بده .

موفق باشي :Rose:

ghadem
۱۳۸۸/۰۱/۰۴, ۲۰:۴۱
اگه رابطی شما اینجوریه که احسنت بر شما پس چه بهتر که با رسمی کردن این رابطه از طریق شرع که عقدی کنید ودختر در خانه پدرش باشد و شما هم مشغول به کارخود باشی که اینجوری هم این رابطه رو مستحکم کردید وهم چون اغلب روابط اینگونه در جامعه ما به اعمال شیطانی می انجامد این ظن وگمان سایرین رو از خودتون دور کردید.

مدافع
۱۳۸۸/۰۱/۰۵, ۱۴:۰۷
اگه رابطی شما اینجوریه که احسنت بر شما پس چه بهتر که با رسمی کردن این رابطه از طریق شرع که عقدی کنید ودختر در خانه پدرش باشد و شما هم مشغول به کارخود باشی که اینجوری هم این رابطه رو مستحکم کردید وهم چون اغلب روابط اینگونه در جامعه ما به اعمال شیطانی می انجامد این ظن وگمان سایرین رو از خودتون دور کردید.
سلام. ضمن عرض احترام نسبت به نظرات شما و برخی دوستان دیگر باید عرض نمایم که:
بنده با نظر شما نمی توانم موافقت نمایم. چرا که سن و سال آقا محمد بزرگوار و میزان آشنائی ایشان با واقعیت های زندگی هنوز به اندازه ای نیست که باعث تشکیل خانواده باشد. نامزدی طولانی مدت هم آسیب های جدی به دنبال دارد. زندگی فقط دوست داشتن همدیگر نیست اگر چه رکن مهمی از تداوم موفقیت آمیز زندگانی محبت بین طرفین است. نباید با دست خود عزیزانمان را درگیر مسائل حاد و مشکلات ناشی از بی تدبیری نمائیم. پس راه کار بهتری را باید دنبال نمود. البته این نظر یک نظر شخصی است و آنرا به هیچ وجه به عنوان نظر کارشناسانه تلقی نفرمائید.

امیدوارم همگی در زندگانیتان سربلند و شاداب باشید