PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا محرم و نا محرم؟

zahra1370
۱۳۸۸/۰۱/۰۷, ۰۹:۵۲
سلام من این سوال و از هر کی پرسیدم جواب درست حسابی نداد شما میدونین؟ مگه ما هممون از ادم و حوا بوجود نیومدیم پس نسل در نسل برادر خواهریم اونوقت محرم و نامحرم از کجا اومده؟اون خواهر و برادرهایی که با هم ازدواج میکردن چرا بچه هاشون حلال زاده اند؟اینطوری که همه خواهر برادرند:Gig:خواهشن اگه جوابشو نمیدونین حداقل بگین این سوال واسه شما هم پیش اومده یا نه؟

مینیاتور
۱۳۸۸/۰۱/۰۷, ۱۰:۲۲
یعنی شما میگید نوه های ادم و حوا به هم محرم بودند؟

zahra1370
۱۳۸۸/۰۱/۰۷, ۱۱:۴۶
خوب نوه های ادم و حوا که همشون خواهر و برادر بودن ینی سری پنجم ششم به بعد میشن دختر خاله پسر خاله یا دختر عمو پسر عمو خیلی پیچیده اس:Gig:

صدای دیدار
۱۳۸۸/۰۱/۰۷, ۱۱:۵۳
منم یه بار سوال کردم گفتن چی کار دارین که حالا نسلا ادامه پیدا کرده
ینی چطور شده که خواهرا وبرا درا ازدواج کردند!!!
منم جوابمو نگرفتم

غریبه
۱۳۸۸/۰۱/۰۸, ۰۱:۲۰
سلام بر عزیزان
دوستان گرامی اسرار چیست؟
اسرار تا وقتی سر است که ما با علم مختص آنزمان و یا علم خودمان نمیتوانیم جوابی برایش پیدا کنیم.
اول اینکه مبحث حضرت آدم و حوا و جهش ژنتیک بشر معادله پیچیده ای است
که کسی نمیداند .
دی ان ای بشر اولیه شبیه به نوعی میمون است که بر اثر جهش ژنتیک در ساختار
ژن آن بوجود امده است.(این مطلب علمی جز تئوری نیست چون اثبات شده یک قانون تمام شده و پذیرفته شده است.)
اما این تعریف بشر است
از مولا علی میپرسند قبل از حضرت آدم که بوده؟
میفرمایند بشر.
پس احتمال دارد انسان تلفیقی از اولاد آدم و بشر باشد. و فائق آمدن ژن برتر
و اما مورد بعد

مثلا گوشت خوک قبل از نازل شدن ایات چه حکمی داشته
حلال بوده
بعد از نازل شدن آیات حرام است.
حالا اگر قبل از نزول آیات کسی گوشت خوک خورده آیا فعل حرام انجام داده؟
اگر خداوند قانون گذار است و کتب آسمانی را فرستاده او میدانید خوب مصلحت
او در این بوده که جهان را اینطور رقم بزند.
او به این مباحث واقفتر است یا ما؟
اگر مریم باکره بدون مرد باردار میشود صلاح خدا بر این است که داستان اینگونه
رقم بخورد بعد شما چطور شک میکنید که برای اولاد آدم هزاران هزار از این اتفاقها
نیفتاده باشد.
قانون "ژن" را خدا آفریده خود" ژن" خدا آفریده تغییرات آن بدستور خداوند بوده و نسبت به زمان تغییر کرده و بعد از یکسری تغییرات قانونمند شده که از این به بعد
آنها به هم حرامند خوب اشکالی دارد؟
"کربن" بر اثر قرنها تحت فعل و انفعال قرار میگیرد و میشود "الماس" اینجا میتوانید
بگویید پدر جد الماس کربن است اما خواص و شفافیت و قیمت و...که تغییر کرده
کربن اصلا نمیتواند نور را خود عبور دهد
اما الماس عبور میدهد و تجزیه هم میکند و بازتاب دارد.
ایا الماس را برابر کربن می گیریم؟
الماس قوانین خودش را دارد و کربن قوانین خود را.
انسان بعد از دستور الهی که از این به بعد اینها بهم حرامند و ازدواج با محرام نمیشود و...قانون خودش را دارد و ما قبل دستورات نیز قانون خودشان را
در دین اسلام مثلا کافر نجس است همین فرد بگوید اشهد ان......و اشهد ان...
تمام پاک میشود.

naaqed
۱۳۸۸/۰۱/۰۸, ۱۰:۴۸
منم یه بار سوال کردم گفتن چی کار دارین که حالا نسلا ادامه پیدا کرده
ینی چطور شده که خواهرا وبرا درا ازدواج کردند!!!
منم جوابمو نگرفتم

یا ..
آیا اشکالی داره که خداوند برای اینکه نسل بشر در یک زمانی به سرعت زیاد بشه اجازه ازدواج خواهر و برادر ها را داده باشه و بعد از رسیدن به میزان خاصی اونو منع کرده باشه؟؟

تازه اگر راهی جز ازدواج خواهر و برادر ها نبوده باشه!
یعنی مثلاً بشر دیگری غیر از آدم و فرزنداش نبوده باشن!

راستی! حالا جریان هرچی بوده اتفاق افتاده، حالا که چی؟

aliasadi
۱۳۸۸/۰۱/۰۹, ۱۳:۲۹
با عرض سلام خدمت دوستان گرامی
این سوال در کودکی نیز برای من جای سوال بود اما با مطالعاتی که داشتم جوابش را گرفتم
فرزندان حضرت آدم با هم ازدواج نکردند بلکه خداوند فرشتگانی را فرستاد که با آنها ازدواج کردند
پس نسبت نسل بعدی با هم دختر خاله پسر عمه و پسردایی دختر عمو به این شکل بوده و همگی به هم نا محرم هستند

چجوری انسان باشم؟
۱۳۸۸/۰۱/۰۹, ۱۶:۰۸
ما باید انسان باشیم

فکر کنم این وسیله ای هست در دست شیطان برای اذیت کردنه ادما.

اگر به فکر شما بریم جلو اون وقت دیگه ...

با یکم فکر کردن میفهمید چه افتضاحی میشه

zahra1370
۱۳۸۸/۰۱/۰۹, ۱۷:۳۲
ما باید انسان باشیم

فکر کنم این وسیله ای هست در دست شیطان برای اذیت کردنه ادما.

اگر به فکر شما بریم جلو اون وقت دیگه ...

با یکم فکر کردن میفهمید چه افتضاحی میشه
من سوال پرسیدم مگه گفتم شمام اینجوری فکر کن در ضمن مگه من گفتم چون اینجوریه نا محرم نداریم و هر کی هر جور میخواد بگرده که افتضاح شه شمام به جای اداعای انسانیت میتونستی جواب میدادی حتی بزرگای دین در مقابل سوال کسی نمیگن ما باید انسان باشیم خودتون رو با دیگران مقایسه نکنین لطفا

hoseintabar
۱۳۸۸/۰۱/۰۹, ۱۹:۴۲
سلام من این سوال و از هر کی پرسیدم جواب درست حسابی نداد شما میدونین؟ مگه ما هممون از ادم و حوا بوجود نیومدیم پس نسل در نسل برادر خواهریم اونوقت محرم و نامحرم از کجا اومده؟اون خواهر و برادرهایی که با هم ازدواج میکردن چرا بچه هاشون حلال زاده اند؟اینطوری که همه خواهر برادرند:Gig:خواهشن اگه جوابشو نمیدونین حداقل بگین این سوال واسه شما هم پیش اومده یا نه؟
با سلام به شما زهرا خانم :Rose:
برای دریافت پاسخ تفصیلی ومنتیجه گیری آن میتونید به این لینک مراجعه بفرمایید.
موفق باشید
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=10634 (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=10634)

چجوری انسان باشم؟
۱۳۸۸/۰۱/۰۹, ۲۲:۱۱
من سوال پرسیدم مگه گفتم شمام اینجوری فکر کن در ضمن مگه من گفتم چون اینجوریه نا محرم نداریم و هر کی هر جور میخواد بگرده که افتضاح شه شمام به جای اداعای انسانیت میتونستی جواب میدادی حتی بزرگای دین در مقابل سوال کسی نمیگن ما باید انسان باشیم خودتون رو با دیگران مقایسه نکنین لطفا

اگر به اسمم دقت کنید می بینید که انسان نیستم و اگر به بیوگرافی ام نگاه کنید می بینید نوشتم : حیوان

منظور این بود که ما باید درست باشیم و انسانیت رو پیش بگیریم و این سوال شما خیلی جواب های زیادی داره
که هر کدام از جواب ها هزاران بدی داره
اوکی؟

aliasadi
۱۳۸۸/۰۱/۱۰, ۱۹:۵۳
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=10634
ازدواج با دو حوريه بهشتي از نوع انسان بود.
َعنْ زرارة أنه سُئل الإمام جعفر بن محمد الصادق ( عليه السَّلام ) عن بدء النسل من آدم على نبينا و آله و عليه السلام كيف كان ؟ و عن بدء النسل من ذرية آدم فإن أناسا عندنا يقولون إن الله تعالى أوحى إلى آدم أن يزوج بناته بنيه و إن هذا الخلق كله أصله من الإخوة و الأخوات ؟
فقال أبو عبد الله ( عليه السَّلام ) تعالى الله عن ذلك علواً كبيراً ، يقول من قال هذا بأن الله عَزَّ و جَلَّ خلق صفوة خلقه و أحباءه و أنبياءه و رسله و المؤمنين و المؤمنات و المسلمين و المسلمات من حرام ! و لم يكن له من القدرة ما يخلقهم من حلال و قد أخذ ميثاقهم على الحلال الطهر الطاهر الطيب !
فو الله لقد تبينت أن بعض البهائم تنكرت له أخته فلما نزا عليها و نزل كُشف له عنها ، فلما علِمَ أنها أخته أخرج غرموله . ثم قبض عليه بأسنانه حتى قطعه فخر ميتاً ، و آخر تنكرت له أمه ففعل هذا بعينه ، فكيف الإنسان في إنسيته و فضله و علمه .
ثم قال : ويح هؤلاء أين هم عما لم يختلف فيه فقهاء أهل الحجاز و لا فقهاء أهل العراق إن الله عَزَّ و جَلَّ أمر القلم فجرى على اللوح المحفوظ بما هو كائن إلى يوم القيامة قبل خلق آدم بألفي عام و إن كتب الله كلها فيما جرى فيه القلم في كلها تحريم الأخوة مع ما حرم ، و هذا نحن قد نرى منها هذه الكتب الأربعة المشهورة في هذا العالم التوراة و الإنجيل و الزبور و القرآن أنزلها الله من اللوح المحفوظ على رسله صلوات الله عليهم أجمعين منها التوراة على موسى و الزبور على داود و الإنجيل على عيسى و القرآن على محمد ( صلى الله عليه و آله ) و على النبيين ليس فيها تحليل شي‏ء من ذلك حقا .
أقول ما أراد من يقول هذا و شبهه إلا تقوية حجج المجوس ، فما لهم قتلهم الله .ثم أنشأ يحدثنا كيف كان بدء النسل من آدم و كيف كان بدء النسل من ذريته .فقال : إن آدم ( عليه السَّلام ) وُلِدَ له سبعون بطناً في كل بطن غلام و جارية إلى أن قُتل هابيل ، فلما قتل قابيلُ هابيلَ جزع آدم على هابيل جزعاً قطعه عن إتيان النساء ، فبقي لا يستطيع أن يغشى حواء خمسمائة عام ، ثم تخلى ما به من الجزع عليه فغشي حواء فوهب الله له شيثاً وحده ليس معه ثاني ، و اسم شيث هبة الله ، و هو أول وصي أوصي إليه من الآدميين في الأرض ، ثم ولد له من بعد شيث يافث ليس معه ثاني .
فلما أدركا و أراد الله عَزَّ و جَلَّ أن يبلغ بالنسل ما ترون و أن يكون ما قد جرى به القلم من تحريم ما حرم الله عَزَّ و جَلَّ من الأخوات على الإخوة ، أنزل بعد العصر في يوم الخميس حَوراء من الجنة اسمها بركة ، فأمر الله عَزَّ و جَلَّ آدم أن يزوجها من شيث فزوجها منه ، ثم نزَّل بعد العصر من الغد حَوراء من الجنة اسمها منزلة ، فأمر الله عَزَّ و جَلَّ آدم أن يزوجها من يافث فزوجها منه ، فولد لشيث غلام و ولد ليافث جارية ، فأمر الله عَزَّ و جَلَّ آدم حين أدركا أن يزوج بنت يافث من ابن شيث ففعل ذلك فولد الصفوة من النبيين و المرسلين من نسلهما و معاذ الله أن ذلك على ما قالوا من الإخوة و الأخوات . (1)
از زراره نقل شده كه شخصي از حضرت امام صادق(ع) درباره چگونگي توليد نسل در زمان آدم(ع) پرسيد و گفت : مردم ميگويند ، خداوند به آدم(ع) وحي نمود كه دخترانش را به پسرانش تزويج كند و ميگويند كه نسل بشر ،تماما از يك ازدواج نامشروع بوده.
امام فرمودند:خداوند بلند مرتبه از اين اتهام برئي است . آيا آنها ميگويند كه خداوند برگزيدگان خلق خود و دوستداران و پيامبرانش و مومنين و مومنات و مسلمين و مسلمات را از حرام خلق نموده؟ و آيا او قدرت نداشته كه آنها را از حلال خلق نمايد؟ حال آنكه خود او از انها ميثاق گرفت كه بر حلال و طيب و طاهر قدم بردارند؟!!
بخدا قسم واضح شده كه حتي بعضي از حيوانات از خواهران خود دوري ميكنند و يكي از آنها را به جماع خواهر خود برده اند وهنگامي كه فهميده كه با خواهر خود آميزش ميكند ، ذكر خود را در آورده وبا دندان خويش آن را كنده و در دم جان سپرده و اين قضيه را بعينه هنگام جماع با مادر نيز ديده اند حال چگونه ميشود كه انسان با تمام فضل وعلمش از حيوانات پست تر باشد؟اين انسانهاي گمراه كجايند كه ببينند، هيچ يك از فقهاي حجاز و عراق در اين نكته اختلافي ندارند كه پروردگار ، در لوح محفوظش از حرمت ازدواج خواهر وبرادر از ابتدا تا روز قيامت گفته است!
حال انكه در كتب مشهوره از انجيل عيسي گرفته تا تورات موسي و زبور داوود و قرآن كه بر پيامبرش نازل شده از حليت آن ازدواج گزارشي نشده؟!
كساني كه اين صحبت وشبه را مي گويند ، هدفشان تقويت مجوس است. سپس حضرت شروع به بيان كيفيت آغاز نسل ذريه آدم(ع) كرده وفرمودند:
براي آدم(ع) نسلهاي زيادي تولد يافت تا هنگامي كه هابيل توسط قابيل كشته شد و آدم (ع) از شدت ناراحتي وجزع تا زمان زيادي نزد همسر خويش (حواء) نرفت وپس از آن مدت طولاني و رفتن نزد همسر ، از حواء شيث متولد شد و او اولين وصي از اوصياي آدميان بود وپس از شيث ، يافث تولد يافت و او اخرين فرزند ادم بود.و هنگامي كه بالغ شدند ، پروردگار حوريه اي از زنان بهشتي بنام "بركة" را نازل فرمودند وبه آدم دستور دادند كه او را با "شيث" تزويج نمايند و اين ازدواج صورت پذيرفت و فرداي آن روز ، حوريه اي ديگر بنام "منزلة" نازل شد و دستور ازدواج او با "يافث" داده شد ...براي شيث ، پسري متولد شد و براي يافث ، دختري و خداوند دستور داد كه اين پسر ودختر با هم ازدواج كنند واز فرزندان آن دو پيامبران و اوصياء متولد شدند.

فقيه حبيبي
۱۳۸۸/۰۱/۱۱, ۱۰:۱۳
خيلي عالي بود. تا به حال اين داستان را نشنيده بودم.خداوند به شما توفيق روزافزون در پيگيري مسايل ديني بدهد.

nazanin.b
۱۳۸۸/۰۱/۱۲, ۰۲:۵۲
با امید موفقیت برای شما دوست عزیز