PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موانع ازدواج دختران و پسران از دید خود آنها چیست ؟

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۸/۰۲/۳۱, ۱۳:۲۰
http://images6.theimagehosting.com/bismallah.ebf.th.gif

با سلام خدمت همه شما دوستان و بزرگواران عزیز

راستی به نظر شما دختر عزیز و پسر گرامی موانع ازدواج

چه چیزی می تواند باشد ؟

نداشتن ثبات شغلی
آزاد نبودن در انتخاب همسر دلخواه
بیكاری
نبود حس مسئولیت پذیری در فرد
نداشتن توان مالی كافی
و
..........................

منتظر نظرات شما هستیم

http://bahar-20.com/ftp/zibasazi/zibasazi08/image/97.gif (http://zibasazi.bahar-20.com/)

alitfis
۱۳۸۸/۰۲/۳۱, ۱۴:۱۵
سلام . در درجه ی اول ، من این مشکل رو دارم که نمیتونم مطمئن بشم که این کسی که میخوام باهاش ازدواج کنم ، آیا واقعا آدم درستی هست یا نه. یعنی هر کردوم از ما یه قسمتی داریم که از بقیه مخفی میکنیم و اون قسمت رو بعد از ازدواج نمیشه دیگه مخفی کرد . من از خودم خبر دارم و میدونم که چه طوری هستم و اصلا دوست ندارم که دختری که با هزار امید و آرزو به خونه ی من بیاد رو نامید برگردونم خونه ی پدرش و یا اینکه رفتارم باهاش بد باشه و زندگی رو به کام هر دومون تلخ کنم . ولی اصلا نمیتونم بفهمم که این دختری که من مد نظرم هست هم ، همین عقیده رو داره یا نه...

مشکل دوم و مشکل بین المللی ازدواج : از نظر من مشکل مالیه که دقیقا نمی دونم اون فرد مد نظرم تا چه اندازه از من توقع داره و همچنین من برای پول هایی که جمع آوری میکنم ، برنامه ریزی میکنم . و ممکنه برنامه ی اون با من فرق کنه.

نسیم حیات
۱۳۸۸/۰۲/۳۱, ۱۸:۴۸
نياز زن و مرد به ازدواج و در كنار هم بودن، نياز طبيعي و انكار ناپذير است.

دلیل این که امروز، بسیاری از جوانان تمایلی به ازدواج ندارند این است که از قبول مسئولیت در قبال یک فرد دیگر می هراسند اما اگر تک تک این اشخاص، حتی برای یک روز احساس آرامش ناشی از زندگی در کنار یک فرد مناسب را تجربه کنند، قطعاً تمایلی به تنها ماندن نخواهند داشت.

aba saleh
۱۳۸۸/۰۳/۰۱, ۰۴:۰۶
من فکر می کنم توقعات بالا

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۸/۰۳/۰۱, ۱۰:۰۶
http://sl.glitter-graphics.net/pub/1139/1139540gpr9bczcla.gif

مطالعات ملی نشان می دهد در حالی كه «نداشتن ثبات شغلی»، پس از «بیكاری» از مشكلات و موانع اصلی ازدواج پسران از منظر كل جوانان است، «آزاد نبودن در انتخاب همسر دلخواه» پس از «پیدا نكردن فردی كه به عنوان همسر دارای خصوصیات دلخواه باشد» مهمترین مانع ازدواج دختران جوان به شمار می رود.

كل جوانان «نبود حس مسئولیت پذیری در فرد» را چهارمین مانع ازدواج برای دختران و «نداشتن توان مالی كافی» برای پسران می دانند و پس از آن پسران «پیدا نكردن فردی كه به عنوان همسر دارای خصوصیات دلخواه باشد» را دارای اهمیت دانسته اند.

پس از این عامل در حالی كه «عدم امكان تهیه مسكن مناسب» به عنوان یكی از مشكلات پسران برای ازدواج است «بی برنامه بودن در زندگی» برای دختران از مشكلات اصلی ازدواج مطرح می شود.

http://sl.glitter-graphics.net/pub/1139/1139540gpr9bczcla.gif

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۸/۰۳/۰۲, ۰۷:۳۱
وجود ملاك های سختگیرانه خانواده در ازدواج» برای دختران، بیش از پسران تبدیل به مشكل شده است؛

برای پسران «شروط دست و پا گیر خانواده دختر» یکی دیگر از موانع ازدواج شده است

سلام خدا
۱۳۸۸/۰۳/۰۲, ۰۷:۵۴
شناخت ناکافی از خود و نیازهای خود
شناخت ناکافی از جنس مخالف و نیازهای آن

ریحانه
۱۳۸۸/۰۳/۰۲, ۱۱:۰۸
من بیشترین عامل رو مشکل مالی میدونم ....

عارفه
۱۳۸۸/۰۳/۰۲, ۱۲:۲۲
سلام . در درجه ی اول ، من این مشکل رو دارم که نمیتونم مطمئن بشم که این کسی که میخوام باهاش ازدواج کنم ، آیا واقعا آدم درستی هست یا نه. یعنی هر کردوم از ما یه قسمتی داریم که از بقیه مخفی میکنیم و اون قسمت رو بعد از ازدواج نمیشه دیگه مخفی کرد . من از خودم خبر دارم و میدونم که چه طوری هستم و اصلا دوست ندارم که دختری که با هزار امید و آرزو به خونه ی من بیاد رو نامید برگردونم خونه ی پدرش و یا اینکه رفتارم باهاش بد باشه و زندگی رو به کام هر دومون تلخ کنم . ولی اصلا نمیتونم بفهمم که این دختری که من مد نظرم هست هم ، همین عقیده رو داره یا نه...
همسر آینده ی شما، انتخاب خود شماست. مطمئنن می تونید تا حدودی احتمال بدید که فردی که دارید انتخاب می کنید دارای چنین روحیه ای هست یا نه.
مطمئن باشید هیچ دختری دوست نداره زندگی را برای شوهرش تلخ کنه. اونم دوست داره که بهترین زندگی را داشته باشه و در کنار همسرش به تکامل برسه و اون را خوشبخت کنه.
به خداتوکل کنید و انتخاب خودتون اعتماد کنید.

مشکل دوم و مشکل بین المللی ازدواج : از نظر من مشکل مالیه که دقیقا نمی دونم اون فرد مد نظرم تا چه اندازه از من توقع داره و همچنین من برای پول هایی که جمع آوری میکنم ، برنامه ریزی میکنم . و ممکنه برنامه ی اون با من فرق کنه.
این مشکل را هم می تونید در روز خواستگاری که با هم صحبت می کنید و شرط و شروط ها را میگذارید بر طرف کنید و همون اول برنامه تون برای زندگی مشترک را با ایشون بازگو کنید و با هم به توافق برسید.

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۸/۰۳/۰۲, ۱۵:۵۸
«نقص جسمانی» ، «عدم بلوغ شخصیتی كافی در فرد» و «ناتوانی والدین در راهنمایی برای ازدواج»از جمله دیگر موانع ازدواج هستند

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۸/۰۳/۰۳, ۰۹:۴۱
«اولویت دادن به ادامه تحصیل»
«نداشتن كارت پایان خدمت وظیفه یا معافیت»
«فراهم نبودن وسایل زندگی»
«بی برنامه بودن در زندگی»

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۸/۰۳/۰۵, ۰۸:۰۴
http://www.mo3afa.com/fasel/f14.gif

گزينش‌ همسر و انس‌ با وي‌ آرزوي‌ هر جواني‌ است‌؛ آرزويي‌ كه‌ روز به‌روز مشكلات‌ و موانعش‌ فزوني‌ مي‌يابد.

در يك‌ نظر سنجي‌ كه‌ در سال‌ 1379در يكي‌ از دانشگاه‌هاي‌ جنوب‌ كشور به‌ انجام‌ رسيد، گروهي‌ از جوانان‌امورزير را سبب‌ تأخير ازدواج‌، خواندند:

ـ كمبود امكانات‌ مالي‌ و گراني‌ 5/78 %
ـ عدم‌ زمينه‌هاي‌ مناسب‌ آشنايي‌ بين‌ جوانان‌ 5/46 %
ـ مشكلات‌ تحصيلي‌ 5/54 %
ـ سنگين‌ بودن‌ شرايط‌ خانواده‌ همسر و مهريه‌هاي‌ سنگين‌ 5/37 %
ـ وجود آداب‌ و سنت‌هاي‌ غلط‌ خانوادگي‌ 21 %
ـ بلند پروازي‌ جوانان‌ 5/34 %

در يك‌ نظر سنجي‌ ديگر كه‌ در محيطي‌ آموزشي‌ صورت‌ گرفت‌، جوانان‌موانع‌ و مشكلات‌ جاري‌ را چنين‌ برشمرده‌اند:

ـ نيافتن‌ همسر مناسب‌ 8/33 %
ـ وضعيت‌ تحصيلي‌ 4/32 %
ـ علل‌ مادي‌ 1/22 %

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۸/۰۳/۰۶, ۰۸:۰۳
نداشتن‌ اندوخته‌ كافي‌ و عدم‌ تمكن‌ مالي‌، از نگراني‌ هاي‌ فراگير پسران‌جوان‌ است‌.
آنان‌ شيفته‌ ازدواجند و در آرزوي‌ همدم‌ به‌ سر مي‌برند؛ ولي‌مشكل‌ اقتصادي‌ را سدّ بزرگ‌ دستيابي‌ به‌ آرزوها مي‌دانند. اين‌ ديدگاه‌ جوانان‌درست‌ مي‌نمايد؛ ولي‌ نبايد اجازه‌ داد بهترين‌ فرصت‌ حيات‌ بازيچه‌ دست‌مشكلات‌ گردد. بايد تصميم‌گيري‌ با حداقل‌ها انجام‌ گيرد.

بلند پروازي‌ و درانتظار آينده‌ بودن‌ سبب‌ از دست‌ رفتن‌ «بهار وصل‌» مي‌گردد.

افزون‌ بر اين‌،دقت‌ در آموزه‌هاي‌ پيشوايان‌ دين‌ به‌ گشايش‌ فضايي‌ نوين‌ در تصميم‌گيري‌هامي‌انجامد. آن‌ پاكان‌ روزي‌ را در گروِ ازدواج‌ مي‌دانند:

اتخذوا الاهل‌، فانه‌ ارزِ لكم‌؛ خانواده‌ تشكيل‌ دهيد كه‌ براي‌ شما روزي‌آورتر است‌.
تزوجوا النساء، فانهن‌ ياتين‌ بالمال‌؛ با زنان‌ ازدواج‌ كنيد. آنان‌ ثروت‌ وروزي‌ مي‌آورند

همراه‌ ساختن‌ «تلاش‌» و «توكل‌» كليد اين‌ تصميم‌ بزرگ‌ است‌. گشايش‌ كاروعده‌اي‌ الهي‌ است‌ كه‌ بسياري‌ آن‌ را تجربه‌ كرده‌اند.

خداوند جوانان‌ را نيز به‌تجربه‌ آن‌ فرا مي‌خواند:
وَ أَنكِحُواْ الايَمَي‌ مِنكُم‌ وَ الصَّلِحِين‌َ مِن‌ْ عِبَادِكُم‌ْ وَ اءمَا´ئِكُم‌ اءن‌ يَكُونُوا فُقَرَا´ءَيُغْنِهِم‌ُ اللهُ مِن‌ْ فَضْلِه‌ِ وَ اللهُ وَاسِع‌ٌ عَلِيم‌ٌ؛ بي‌همسران‌ خود را همسر دهيد.اگر تنگدستند، خداوند آنان‌ را از فضل‌ خويش‌ بي‌نياز خواهد كرد؛ وخدا گشايشگر دانا است‌.

مریم گنجی
۱۳۸۸/۰۳/۱۹, ۲۳:۳۹
باسلام خدمت دوستان عزیز و گرامی امیدوارم همه جوانان خوشبخت شوند . من شاید از همه شما بزرگتر باشم تاحالا هم ازدواج نکردم سنمم 38 سال دارم الحمدالله نه زشت بودم نه اخمو از یک خانواده خیلی معمولی .من برای ازدواج سالم هیچ مانعی نداشتم اما... خانوادهایی که آمدند خواستگاری عیبهایی بیخود از من گرفتند . یکی میگفت قدش کوتاه به سرشانه پسر نمیرسه سنش دوسال کم کوچکتر باشه بایدبیش از 6 .7 سال باشه . یکی دیگه میگفت بابا ش باید وضعش خوب باشه و... اینهایی که میگم همه راسته دلم هم از همه اونها گزفت . خواستم بگم برای ازدواج خدا مانع دزست نمیکنه بلکه برمیداره . از حضرت علی (ع) نقل هست که میفرماید : چهار چیز در دنیا ست که خدا پولش را میدهد یک ازدواج . دو خرید خانه . سه حج . چهار مرده روی زمین نمیماند .اینجا فقط مرام مسلمانی کمه . زندگیها شده تقلید . پوز زنی . شعار دادن .ظاهر بینی و... جوانهای عزیز ازدواجهارو ساده کنید . اسلامی .ایرانی.... موفق باشید توکلت علی الله

محمدحسین بخشی
۱۳۸۸/۰۳/۲۰, ۰۰:۴۷
ازدواج از جنس محبت ومودت قلبی است وقتی نقطه ی شروع ازدواج نگاه به مال ومنال باشد مطمئنا یا ازدواج شکل نمی گیرد یا اگر انجام بگیرد ازدواج نوعی معامله اقتصادی می شود نه عشق ومحبت انسانی ومعنوی که خداوند در ذات بشر قرار داده است وباعث دوام وقوام ازدواج است به نظر من هرچه دختر وپسردر انتخابشان از استقلال برخوردار باشند انتخاب بهتری خواهند داشت به شرطی که خانواده ها این استقلال شخصیتی را در آنها تقویت وبه جای دخالت در انتخاب راهنما وپشتیبان آنها باشند جامعه وخصوصا حکومت اسلامی باید در این زمینه با باورهای غلط ودست وپاگیر ونگرشهای غیر شفاف در امر ازدواج مبارزه وضمن خرافه زدایی نگرشی علمی ومبتنی بر دین اسلام را پایه ریزی کند واین حلال شیرین خدا را از پیرایه ها بزداید

مریم گلی
۱۳۹۰/۰۸/۱۴, ۱۳:۴۹
بلوغ فکری خودش و اطرافیانش.

امیرجعفری
۱۳۹۰/۰۸/۱۴, ۱۶:۵۰
اینی که می خوام بگم یه حرف کلیه ، در مورد همه صدق نمی کنه ولی خیلی ها بهش دچارن اونم اینکه بی تعارف به قول یکی از رفقای ما ایمانمون به خدا از ایمانمون به یه حاجی بازاری کمتر شده یعنی چی این حرف یعنی اینکه اگه یه بازاری بیاد بگه من همه خرج و مخارج ازدواجتو میدم حتما فردا میکشتیم دنبال نفر مورد نظرمون ولی نسبت به خدا چی ......

شعاع الفقه و الأصول
۱۳۹۰/۰۸/۱۵, ۰۲:۲۰
خب موانع ازدواج در دوره ما بسیار پیچیده شده اند خصوصا در ایران .

پر واضح است که هر چه هست تقصیر خود مردم جامعه ماست .

مهمترین عوامل هم خود همین درس و از این قبیله که در جهت درست هدایت نشد باعث جهل بیشتر مردم گردید .

معارف شریعت مقدسه نیز هم مردم نوعا به اون جهل دارن و از طرفی در نظام به اجراء گذاشته نمی شود ( البته قبول دارم در حد اسم و رسم در حال اجرا است . )

تبلیغات نادرست و بعضا ضد شرعی که مهمترین عامل در بدبختی خانواده هاست .

واقعیت امر اینه که روز به روز به عدد غیر قابل تصور دختران مجرد اضافه می شه و دختران خواسته و خیلیا ناخواسته بی ازدواج می مونن ( کافیه یه سر به دانشگاها بزنید و وضعیت را همه جانبه نگاه کنید از جمله تعداد دختران نسبت به پسران ) . ما ظلمناهم و لکن کانوا أنفسهم یظلمون .

به هر حال روزانه صدها بلکه هزارها دختر گریه و گلایه دارن از این وضعیت ولی تا وقتی راه درست نشه هیچی درست نمی شه ...

raz72
۱۳۹۱/۰۱/۰۲, ۱۶:۵۴
من جا های دیگه رو نمی دونم
ولی اینجا که من زندگی میکنم یکی از بی منطقانه ترین مانع واسه یک دختره در امر ازدواج افکار مردم
مردم دنبال حورالعین بهشتی میگردن
اخلاق مهم نیست واسشون فقط ظاهر
یکی از معیار های مهم ازدواجشونه انگار که دختر باید زیبا باشه
البته من اینجا که دارم زندگی میکنم میگم ها یعنی یجور عمومیت پیدا کرده اینجا
آدم میمونه چی بگه والا
بعد از یکی 2 سال زندگی یا کمتر میشنویم که فلانی طلاق گرفت

حقیقت
۱۳۹۱/۰۱/۰۲, ۱۷:۱۱
جلوگیری از رشد

نداشتن پول

بوی فصل بهار
۱۳۹۱/۰۱/۰۲, ۱۸:۰۱
به نظر من خیلی موانع هست مثلا:
یه عده ای از دخترا پسرا متاسفانه گرفتار دوستیهای بی سرانجامن......دیدم دخترایی رو که با پسری دوست هستن و کلی از سالای جوونیش میگذره یا موقعیتای ازدواجش و به خاطر یه عشق غلط از دست میده آخرشم یا با اون آدم ازدواج نمیکنه یا اگرم ازدواج کنه که عاقبتش ..............!این یه عامل درونیه!یعنی قلب یه سری دختر پسرا گرفتاره یه توهم عاشقیه کلی از سالای عمرشون میره بر باد و یه مانع هست برای انتخاب درستشون
......
یا مثلا بعضیا که امیدوارم تعدادشون کم باشه و انشالله که کم هم هست هوسران هستن مثلا با کلی دختر در ارتباطن یا برعکس!ازدواج کردن و محدود شدن میدونن و ازش فرار میکنن................
.................
خیلی موانع دیگه هم هست مثل اخلاق بد پدر(منظور همون خانواده)که موقعیتای ازدواج و خیلی کم میکنه
یا همون دلایل مالی
وسواس
نبودن مورد دلخواه
پر توقع بودن(بابا به خدا گل بی عیب خداست)
و خیلی چیزای دیگه!

نیلوفر
۱۳۹۱/۰۱/۰۲, ۱۸:۳۷
سلام

به هر حال روزانه صدها بلکه هزارها دختر گریه و گلایه دارن از این وضعیت ولی تا وقتی راه درست نشه هیچی درست نمی شه ...
دلایل تأخیر در ازدواج خیلی زیاده اما بعضی هاش به خود دخترها بستگی داره. و مهم ترین و شاید تنها مورد به نظر بنده توقعات بی جا و غیر منصفانه هست. آخه چرا؟ ما همه انسانیم و باید به هم رحم کنیم. هر کسی هم یک ظرفیتی داره. اگر این مورد رو دختران قبول می کردن شاید خیلی از این ازدواج های شایدی، سر میگرفت. البته این توقعات همشون در زمینه ی مالی نیستن. میتونن در زمینه هایی از جمله، مدرک، اصل و نسب، قیافه ی ظاهری و ... باشن.

مردم دنبال حورالعین بهشتی میگردن
اینم یکی از همون توقعات بی جا هستش که البته در این مورد به پسران مربوط شده...

در کل، در زمینه ی توقعات باید ببینیم خودمان چقدر ملاک های مثبت داریم. به همان اندازه از فرد مقابل توقع داشته باشیم.
کلا حرف در این زمینه زیاد هست و چون نمی خوام از بحث منحرف بشم تا همینجا حرفم رو قطع میکنم.
یا حق

بوی فصل بهار
۱۳۹۱/۰۱/۰۲, ۱۸:۵۸
بله واقعا پر توقع بودن معضلیه!کمال گرا بودن
البته منظورم
"کمال گرا بودن نسبت به خود" هست!!!!
توی یکی از مبحث های همین سایت که خیلی هم جالب بود خوندم:اسم مقاله اش این بود:

همسر آینده ی شما چه ویژگیهایی باید داشته باشد
(بعد یکی از اون ویژگیها این بود:)

پنج- اعتماد به نفس بالا

از ازدواج کردن با افرادی که اعتماد به نفس پائینی دارند جداً پرهیز کنید.
مثلا کسی که اعتماد به نفس بالایی نداره و بنده خدا همه تلاششو داره میکنه تا این مشکل و برطرف کنه ..... تو این مدت معلومه به هیچ گزینه ای برای ازدواج فکر نمیکنه!چون هیچ کس که نمیخواد کسی رو بدبخت کنه!!عقل و منطقم که میگه با کسایی که اعتماد به نفس پایینی دارن ازدواج نکنید!(البته درسته هااا)ولی این پروسه بالا رفتن اعتماد به نفس طولانیه یک شبه که نیست!
حرف از عوض کردن یه سری عقاید و باور هاست که باعث کمبود اعتماد به نفس شده!
خود من میگم تا این مشکلات شخصیتی کاملا برطرف نشده نباید ازدواج کرد خب برطرف کردن این مشکلاتم که سالها طول میکشه!!!پس اینم یه مانع ست؟؟؟
نمیدونم ولله

نیلوفر
۱۳۹۱/۰۱/۰۲, ۱۹:۱۶
بله واقعا پر توقع بودن معضلیه!کمال گرا بودن
البته منظورم
"کمال گرا بودن نسبت به خود" هست!!!!
توی یکی از مبحث های همین سایت که خیلی هم جالب بود خوندم:اسم مقاله اش این بود:

همسر آینده ی شما چه ویژگیهایی باید داشته باشد
(بعد یکی از اون ویژگیها این بود:)
مثلا کسی که اعتماد به نفس بالایی نداره و بنده خدا همه تلاششو داره میکنه تا این مشکل و برطرف کنه ..... تو این مدت معلومه به هیچ گزینه ای برای ازدواج فکر نمیکنه!چون هیچ کس که نمیخواد کسی رو بدبخت کنه!!عقل و منطقم که میگه با کسایی که اعتماد به نفس پایینی دارن ازدواج نکنید!(البته درسته هااا)ولی این پروسه بالا رفتن اعتماد به نفس طولانیه یک شبه که نیست!
حرف از عوض کردن یه سری عقاید و باور هاست که باعث کمبود اعتماد به نفس شده!
خود من میگم تا این مشکلات شخصیتی کاملا برطرف نشده نباید ازدواج کرد خب برطرف کردن این مشکلاتم که سالها طول میکشه!!!پس اینم یه مانع ست؟؟؟
نمیدونم ولله
به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی :Rose:
قبل از هر چیز اول باید خودمون رو درست کنیم. چون اگه این کارو نکنیم یه عمر خودمون و یه بنده ی خدای دیگه ای رو بدبخت خواهیم کرد!
اگه اراده ی قوی داشته باشیم و مصمم باشیم که به هدفمون برسیم قطعا کمتر وقت میبره...
و البته هرچه سریعتر این کار رو شروع کنیم، برای خودمون بهتره...

آسمان ...
۱۳۹۱/۰۱/۰۲, ۱۹:۵۹
به نکته ی خیلی خوبی اشاره کردی :rose:
قبل از هر چیز اول باید خودمون رو درست کنیم. چون اگه این کارو نکنیم یه عمر خودمون و یه بنده ی خدای دیگه ای رو بدبخت خواهیم کرد!
اگه اراده ی قوی داشته باشیم و مسمم باشیم که به هدفمون برسیم قطعا کمتر وقت میبره...
و البته هرچه سریعتر این کار رو شروع کنیم، برای خودمون بهتره...
نیلوفر جان واقعا به مصمم بودن ما ربط داره؟؟ فرض کنیم یه دختر بیست و شیش هفت ساله این دغدغه رو پیدا میکنه که روی خودش کار کنه و شروع کنه که اعتماد به نفسشو افزایش بده و خیلیم مصمم باشه و فرض کنیم که با توجه به شخصیت و وضعیتش 10 سال وقت نیازه تا به اون اعتماد به نفس بالایی که برای یه رابطه موفق داشتن لازمه برسه اون وقت باید تا سن سی و شیش هفت سالگی صبر کنه و ازدواج نکنه؟؟

نیلوفر
۱۳۹۱/۰۱/۰۲, ۲۰:۲۱
نیلوفر جان واقعا به مصمم بودن ما ربط داره؟؟ فرض کنیم یه دختر بیست و شیش هفت ساله این دغدغه رو پیدا میکنه که روی خودش کار کنه و شروع کنه که اعتماد به نفسشو افزایش بده و خیلیم مصمم باشه و فرض کنیم که با توجه به شخصیت و وضعیتش 10 سال وقت نیازه تا به اون اعتماد به نفس بالایی که برای یه رابطه موفق داشتن لازمه برسه اون وقت باید تا سن سی و شیش هفت سالگی صبر کنه و ازدواج نکنه؟؟
بله :biggrin:
ببین آبجی، هرچقد مصمم باشیم، خوب بیشتر تلاش میکنیم دیگه...
اگه اراده نباشه که کارا پیش نمیره.
حرفم اشتباهه؟
البته این مثالی که شما گفتید... اول اینکه اون دختر کمی دیر به این نتیجه رسیده ولی ازونجایی که همیشه باید امیدوار بود باید تلاششو بکنه...دوم اینکه چرا 10 سال؟! خیلی زیاد نیست؟
سوم اینکه، مشکلات خیلی متفاوت هستن. گاهی مشکل یکی فقط یه اعتماد به نفسه...گاهی مشکل یکی اینه که همیشه عصبی هست و هیچ وقت آرام نیست...
هرچی مشکل سخت تر باشه، نیاز به وقت بیشتری داره ولی خوب بهرحال ما که هیچ وقت نمیتونیم کامل کامل باشیم! تا یه حدی به پختگی نیاز داریم. باقیش میمونه برای بعد ازدواج.
ازدواج برای همینه دیگه...
ولی قبلش گفتم باید، تا یه حدی، شخصیتمون پخته بشه تا انعطاف پذیریمون بالا بره:Rose:

ro0siah
۱۳۹۱/۰۱/۰۲, ۲۱:۵۲
دخترا تحفظ و حیای قدیم رو ندارند.بساز نیستند.پرتوقع هستند.

متاسفانه خانواده ها رو حساب دلسوزی نا آگاهانه پسرا رو مستقل بار نیاوردند!پسرا هم مثل قدیم رو پای خودشون وای نمیسند!
یه عامل دیگه ماهواره ست!و یا شبکه های مبتذل و در نتیجه اینا وجود بازار آزاد!!!!

البته منکر سختگیریهای خانواده ها هم نمیشه شد!

مشکلات مالی هم بی تاثیر نیست...اما به نظر من این شده بهانه دست جوونا که چون پول نداریم ازدواج نمی کنیم...

یه مشکل دیگه هم بی اعتمادی تو جامعه ست...

دخترا دنبال شاهزاده تو قصه هاند و تحمل پذیرش نقصها در کنار کمالات رو ندارند.همینطور پسرا...هیچ کسی بی عیب نیست.هیچ کس(البته بحث اولیاء الله جداست)

بعدم اینکه دختر باید انتخاب بشه!

raz72
۱۳۹۱/۰۱/۰۳, ۱۱:۴۷
حالا به نظرتون با این همه مانع چه میشه کرد؟
فکر کنم آخرش سن ازدواج تو ایران به 60 /70 سالگی میرسه بس که رشد فکری و فهم سرعت پایینی داره
چقدر راحت میشد با همه چیز کنار اومد
مثلا مشکل مالی رو با توکل به خدا و تلاش و قناعت و صبر حل کرد مگر پدر مادرای ما همه میلیونر بودن که با هم ازدواج کردن
به قول پدر و مادرم میگن شما چه میدونید ما چه سختی ها کشیدیم تا به اینجا رسیدیم شما جونا الان دنبال راحتی هستید.
توقع شاهزاده بودن پسرا و حورالعین بودن دخترا رو ریشه کن کرد و جاش ی بنده پاک و با ایمان خدا رو گذاشت
اسیر دوستی های کاذب نشیم اسیر دوستت دارم های در قالب کلمه
...خیلی کارای دیگه
ای کاش میشد...

نیلوفر
۱۳۹۱/۰۱/۰۳, ۱۱:۵۷
سلام

حالا به نظرتون با این همه مانع چه میشه کرد؟
تا جایی که امکان داره توقعات بیاد پایین.
ولی دوره زمونه فرق کرده... الان مثل قدیم نیست که خانم ها فقط خونه بودن و جز کارای خونه و تربیت بچه هاشون بیرون خیلی نمی رفتن و کلا هم با شوهر خونواده همچین ارتباط قوی نداشتن...به خاطر همینم بود که خیلی مشکلات پیش نمیومد...
الان پسری بخواد بره ازدواج کنه، دوست داره خانمش، برای خودش حرف زدن بلد باشه تو مجلسی میرن از خودش، خودی نشون بده...یا خانمه دوست داره، پسره بیشتر تو خونه باشه، کمک حالش باشه... (نوع و میزان توقعات فرق کرده و این جمله ی من فقط یه مثال بود و چه بسیار پسرانی که دوست نداشته باشن خانمشون اصلا از خونه بیرون بره...)
خوب همه ی این نیاز ها جواب میخواد...
تا جایی که امکان داره اول توقعات پایین بیان، بعدش نیازها برطرف بشن...
این به نظرم میتونه راه حل خوبی باشه
البته اگه واقعا قابل اجرا باشه!!!

Behrooz_313
۱۳۹۱/۰۱/۰۳, ۲۱:۰۹
به نظر من فقط مشکل مالی نیست که مانع ازدواجه
قبلا شنیده بودم که یه سری محقق رفته بودن یکی از دانشگاه های بزرگ و از دانشجوها دلیل مجرد بودنشونو پرسیده بودن و اکثرا گفته بودن مکشل مالی و...
بعد پرسیده بودن
اگر الان 20 میلیون بهتون بدیم
سریع میرید زن بگیرید؟
که اینجا مکث کرده بودن و خودشون متوجه شده بودن مشکلشون فقط پول نیست
عدم اعتماد به نفس کامل
نداشتن مسئولیت پذیری و...
خلاصه فقط پول نیست و این دانشگاه و ادامه تحصیل جوونای ما رو غافل کرده

طرف دختره 25 سالشه و دانشجو ارشد شده
ولی یه ناهار پختن بلد نیست و ببینه یه روز مامانش غذا نپخته کلی سرش داد میزنه و...
خب این دختر چی از زندگی فهمیده؟
قبلا تو 15 سسالگی یه دختر چنتا خانواده رو میچرخوند
همچنین پسرامون...

حقیقت
۱۳۹۱/۰۱/۰۳, ۲۱:۵۵
به نظر من فقط مشکل مالی نیست که مانع ازدواجه
قبلا شنیده بودم که یه سری محقق رفته بودن یکی از دانشگاه های بزرگ و از دانشجوها دلیل مجرد بودنشونو پرسیده بودن و اکثرا گفته بودن مکشل مالی و...
بعد پرسیده بودن
اگر الان 20 میلیون بهتون بدیم
سریع میرید زن بگیرید؟
که اینجا مکث کرده بودن و خودشون متوجه شده بودن مشکلشون فقط پول نیست
عدم اعتماد به نفس کامل
نداشتن مسئولیت پذیری و...
خلاصه فقط پول نیست و این دانشگاه و ادامه تحصیل جوونای ما رو غافل کرده

طرف دختره 25 سالشه و دانشجو ارشد شده
ولی یه نهار پختن بلد نیست و ببینه یه روز مامانش غذا نپخته کلی سرش داد میزنه و...
خب این دختر چی از زندگی فهمیده؟
قبلا تو 15 سسالگی یه دختر چنتا خانواده رو میچرخوند
همچنین پسرامون...

نتیجه گیری از سخنان پایانی شما می شود:

اگر پخت و پز بلد نیستید از زندگی چیزی نفهمیدید

بله؟

همکار مدیر سایت
۱۳۹۱/۰۱/۰۴, ۲۳:۴۹
بنام حضرت دوست

با سلام خدمت کاربران گرامی

دوستان عنایت بفرمائید فقط پیرامون موضوع تاپیک یعنی " موانع ازدواج دختران و پسران از دید خود آنها چیست ؟ " مطلب بنویسید . بحث شاغل بودن خانمها را می توانید در اینجا (http://www.askquran.ir/thread19428-10.html) ادامه بدهید . کلیه پست های مرتبط با موضوع شغل خانمها به تاپیک فوق الذکر منتقل و پست های بی ارتباط حذف شد . بدیهی است از این پس نیز کلیه پست های بی ارتباط با موضوع حذف خواهند شد

Behrooz_313
۱۳۹۱/۰۱/۰۵, ۰۰:۰۲
نتیجه گیری از سخنان پایانی شما می شود:

اگر پخت و پز بلد نیستید از زندگی چیزی نفهمیدید

بله؟
خیر
یعنی اگر چیزی از زندگی مشترک نمیدانید ازدواج نکنید

عاشقان
۱۳۹۱/۰۱/۰۵, ۱۹:۱۹
موانع:
کیس مناسب
بی پولی
بیکاری

يا فاطمه زهرا(س)
۱۳۹۱/۰۱/۰۶, ۲۰:۱۱
موانع ازدواج خانواده میباشد اینو راست میگم...

این خانوادست که اینقدر سخت میگیره ..
دختر تصمیمشو میگیره واسه یک زندگی ساده و نمکی ولی خانواده تجملات و میخواد..:ashk:
اصلا به خودشون این اجازه رو نمیدن که دختر حرف دلشو راحت بگه..

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۱/۰۱/۰۷, ۱۷:۰۰
فقط و فقط

مورد مناسب

اسد.
۱۳۹۱/۰۱/۰۷, ۱۷:۱۸
آقا به نظر من مشکل فقط و فقط حرف مردم و خانواده های سختگیر هستند همینو بس!
میخوای بری زن بگیری میگن کارت پایان خدمت سربازیت کو؟ میخوای بری سربازی تو شهر خودت میگن زنت کو؟
میخوای بری 4سال دانشگا میگن اوه میخواد اول عشقو حالاشو بکنه!!! اگر زود زن بگیری هم میگن معلوم نیست چیکار کرده که مامانش اینقدر زود زنش داده!
میخوای بری سر کار میگن متاهل / میری زن بگیری میگن کو شغلت!
میخوای ماشین بخری میگن اوه تو مجردی ماشین خریده که بره اتو بزنه! میری زن بگیری میگن کو ماشینت!
از همه این 7خان که رد بشی میخوای بری زن بگیری تازه میرسی به غول بازی! خانواده دختر و اسلحه مهریه و خانه مستقل!
با هزار بدبختی غول رو میکشی تازه میری گیم دوم! در مرحله دوم بازی باید با مخارج سنگین عروسی دست و پنجه نرم کنی و هیچ راهی هم نداره یا خرج کن یا game over!
آخه این چه بازی مسخره ای است که این خانواده ها را انداختند همش هم به خاطر رسم رسومات مسخره و چشم و هم چشمیه!

عاشقان
۱۳۹۱/۰۱/۰۷, ۲۲:۴۸
موانع ازدواج خانواده میباشد اینو راست میگم... این خانوادست که اینقدر سخت میگیره .. دختر تصمیمشو میگیره واسه یک زندگی ساده و نمکی ولی خانواده تجملات و میخواد.. اصلا به خودشون این اجازه رو نمیدن که دختر حرف دلشو راحت بگه..
خانم جون اگه این فکر پدر مادر نباشه که این پسرا(البته ما که عالی هستیم) مخ امثال شما رو می زنن و بعد دوروز باید بری خونه پدر و...
طلاق
یه نگاه به اطرافت بنداز

آقا به نظر من مشکل فقط و فقط حرف مردم و خانواده های سختگیر هستند همینو بس! میخوای بری زن بگیری میگن کارت پایان خدمت سربازیت کو؟ میخوای بری سربازی تو شهر خودت میگن زنت کو؟ میخوای بری 4سال دانشگا میگن اوه میخواد اول عشقو حالاشو بکنه!!! اگر زود زن بگیری هم میگن معلوم نیست چیکار کرده که مامانش اینقدر زود زنش داده! میخوای بری سر کار میگن متاهل / میری زن بگیری میگن کو شغلت! میخوای ماشین بخری میگن اوه تو مجردی ماشین خریده که بره اتو بزنه! میری زن بگیری میگن کو ماشینت! از همه این 7خان که رد بشی میخوای بری زن بگیری تازه میرسی به غول بازی! خانواده دختر و اسلحه مهریه و خانه مستقل! با هزار بدبختی غول رو میکشی تازه میری گیم دوم! در مرحله دوم بازی باید با مخارج سنگین عروسی دست و پنجه نرم کنی و هیچ راهی هم نداره یا خرج کن یا game over! آخه این چه بازی مسخره ای است که این خانواده ها را انداختند همش هم به خاطر رسم رسومات مسخره و چشم و هم چشمیه!

مرسی بازیه قشنگی بود
سی دیشو کجا دارن بگو ما هم بخریم
خیلی جا ها خودت جواب خودتو دادی!(یه بار بخون دقیق)

از یه نگاه دیگه تو هم جنس خودم هستی که این مشکلات رو داری
مثل این بچه مذهبی ها توقع تو کم کن و هر جایی نرو خواستگاری نصف بیشتر این مشکلات حل میشه

خدایا ما رو آدم کن

.:MOBAREZ:.
۱۳۹۱/۰۱/۰۸, ۰۱:۴۷
بزرگ ترین مانع ازدواج خودمون هستیم.
بقیه همش بهونست!

sunstar
۱۳۹۱/۰۱/۰۸, ۰۵:۵۴
سلام
آقا دانشگاه
دانشگاه هست که نمیذاره جوون بدبخت ازدواج بکنه
میری خواستگاری دختر خانم میگه من میخوام درسمو ادامه بدم

شروع دوباره
۱۳۹۱/۰۱/۰۸, ۰۹:۲۷
جلوگیری از رشد
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا زدواج از رشد جلوگیری میکنه؟

شروع دوباره
۱۳۹۱/۰۱/۰۸, ۰۹:۳۰
بعدم اینکه دختر باید انتخاب بشه!
یعنی حق انتخاب کردنو نداره

ro0siah
۱۳۹۱/۰۱/۰۸, ۱۲:۰۶
یعنی حق انتخاب کردنو نداره

چرا حق انخابو داره.اما انتخاب از بین کسای که انتخابش کردن!
دختر باید بشینه منتظر باشه که کسی بیاد خواستگاریش.اما این پسره که باید انتخاب کنه...و پسرا هم فعلا قصد انتخاب کردن ندارن و ... اینجاست که با یه چرخه مواجه میشیم!:Moshtagh:

raz72
۱۳۹۱/۰۱/۰۸, ۱۲:۳۴
چرا حق انخابو داره.اما انتخاب از بین کسای که انتخابش کردن!
دختر باید بشینه منتظر باشه که کسی بیاد خواستگاریش.اما این پسره که باید انتخاب کنه...و پسرا هم فعلا قصد انتخاب کردن ندارن و ... اینجاست که با یه چرخه مواجه میشیم!:moshtagh:
اتفاقا پسرها قصد انتخاب دارند بسیار شدید هم دارن منتها باید مراحلی رو بگذرونن تا به انتخاب برسن
اما همون مشکلات که بیشتر دوستان ذکر کردن مانع شده

شروع دوباره
۱۳۹۱/۰۱/۰۸, ۱۲:۴۶
و پسرا هم فعلا قصد انتخاب کردن ندارن و ... اینجاست که با یه چرخه مواجه میشیم!
پس این چرخه چیه ؟

يا فاطمه زهرا(س)
۱۳۹۱/۰۱/۱۸, ۱۹:۳۴
خانم جون اگه این فکر پدر مادر نباشه که این پسرا(البته ما که عالی هستیم) مخ امثال شما رو می زنن و بعد دوروز باید بری خونه پدر و...
طلاق
یه نگاه به اطرافت بنداز

خدایا ما رو آدم کن

ممنون از جوابتون

ولی من خیلی بیشتر از ایتها به اطرافم نگاه کردم...بله همه هم ه عالی هستند (مثل شما!)و هم ناعالی...
ولی اینکه بحث مخ زنی باشه نیست!بحث فکرای تجملاتی این خانواده هاست که جلوی خیلی از ازدواجهای ساده رو میگیرند..!!

گل نرگس333
۱۳۹۱/۰۱/۱۸, ۲۰:۴۷
من باتوجه به موارد زیادی که از اطرافیانم دیدم معتقدم متاسفانه بزرگترین مانع ازدواج جوانان ومخصوصا بسیاری از دختران اینه که خانواده پسر به خصوص مادر واطرافیانش مثل خواهرانش دنبال فردی میگردند که از نظر ظاهر همه جوره خوب باشه وکاری به شخصیت وایمان وخانواده دختر اصلا ندارند واینکه باوجود اینکه میگند خیلی زمانه عوض شده اما هنوزم پسران حق انتخاب کردن خودشان ندارند وباید اول مادرشون همسر ایندشون را تعیین کنه واگه از فیلتر مادر پسر دختره عبور کرد تازه پسر اجازه داره نظر بده

کیمیاگر
۱۳۹۱/۰۱/۱۸, ۲۲:۵۲
باسلام خدمت دوستان عزیز و گرامی امیدوارم همه جوانان خوشبخت شوند . من شاید از همه شما بزرگتر باشم تاحالا هم ازدواج نکردم سنمم 38 سال دارم الحمدالله نه زشت بودم نه اخمو از یک خانواده خیلی معمولی .من برای ازدواج سالم هیچ مانعی نداشتم اما... خانوادهایی که آمدند خواستگاری عیبهایی بیخود از من گرفتند . یکی میگفت قدش کوتاه به سرشانه پسر نمیرسه سنش دوسال کم کوچکتر باشه بایدبیش از 6 .7 سال باشه . یکی دیگه میگفت بابا ش باید وضعش خوب باشه و... اینهایی که میگم همه راسته دلم هم از همه اونها گزفت . خواستم بگم برای ازدواج خدا مانع دزست نمیکنه بلکه برمیداره . از حضرت علی (ع) نقل هست که میفرماید : چهار چیز در دنیا ست که خدا پولش را میدهد یک ازدواج . دو خرید خانه . سه حج . چهار مرده روی زمین نمیماند .اینجا فقط مرام مسلمانی کمه . زندگیها شده تقلید . پوز زنی . شعار دادن .ظاهر بینی و... جوانهای عزیز ازدواجهارو ساده کنید . اسلامی .ایرانی.... موفق باشید توکلت علی الله

سلام

از بین نوشته های این موضوع یکم دلم از این پست گرفت...

حق با شماست و کمتر کسانی میشه پیدا کرد که به توصیه ائمه بیشتر از خواسته خودشون عمل کنند ، و در کل برچسب مسلمانی فقط دارند ولی در واقع..... .

شما هم از هیچ کسی دلگیر نباشید و به خداوند توکل کنید و این چند روز دنیا میگذره و همیشه پاکدامن و با تقوی باشید.

برای امر ازدواج شما هم سعی میکنم زیاد دعا کنم و اگر خداوند به صلاح شما ببینه انشالله با فرد مناسبی ازدواج کنید.

گل نرگس333
۱۳۹۱/۰۱/۱۸, ۲۳:۰۵
سلام

از بین نوشته های این موضوع یکم دلم از این پست گرفت...

حق با شماست و کمتر کسانی میشه پیدا کرد که به توصیه ائمه بیشتر از خواسته خودشون عمل کنند ، و در کل برچسب مسلمانی فقط دارند ولی در واقع..... .

شما هم از هیچ کسی دلگیر نباشید و به خداوند توکل کنید و این چند روز دنیا میگذره و همیشه پاکدامن و با تقوی باشید.

برای امر ازدواج شما هم سعی میکنم زیاد دعا کنم و اگر خداوند به صلاح شما ببینه انشالله با فرد مناسبی ازدواج کنید.

دقیقا منم هم با این نوشته ناراحت شدم چون که دقیقا هم دیدم به عینه اطرافم ظلمی که به دخترها میشه از این باب

صراط مستقیم
۱۳۹۱/۰۵/۱۱, ۰۱:۰۹
سلام به همگی .طاعات وعباداتون مورد قبول درگاه حق.به نظر من مشکل اینجاست که آقایون بیشتر ظاهر قضیه رو نگاه میکنن.یعنی چند نفر رو می بینن و بعد می گن همه.ولی همه یک جور نیستند وهمه از فرد مقابلشون توقعات خیلی بالایی ندارن جز این که می خوان یه ارامش نسبی ، یک فضای معنوی و .... رو داشته باشند وبه نظر من این توقع بالایی نیست.متاسفانه الان تو جامعه ما طوری شده که بلانسبت برادران عزیز اینجا ، با خانوم های چادری بسیار برخوردهای تحقیر آمیزی میشه مثلا برای من خیلی پیش اومده که وارد مرکز خریدی شدم و شخصی که ظاهر مناسبی نداشته خیلی زودتر از من کارشو راه می ندازن ودر نهایت هم برای اینکه زودتر از شرمون خلاص بشن! می گن حاج خانوم شما چی میخوایید؟؟ و بعضا پوزخندی گوشه لبشون دیده میشه .یا تو همین دانشگاه بعضی از اساتید نسبت به دانشجویان چادری خودشون رفتار سردتری دارن و این مورد رو هم من تجربشو داشتم .گاهی فکر می کنم که وقتی چنین افرادی وجود داشته باشند دیگه اصلا چه اهمیتی داره که ادم ناراحت باشه که حتی یه خواستگار نداره،الان ازدواج هم شده مال پولدارا و خوش گذرون ها(به عبارتی مرفهین بی درد).الان یه سری چیزای جدید هم خیلی مد شده خصوصا تو دانشگاه و اونم اینه که خیلی از دختر خانومایی که قبلا با وضع بسیار نامناسبی تو محیط دانشگاه ظاهر می شدن یه دفعه ای چادری میشن اونم از نوع خودشون!که به نظر من اگه مانتو پپوشن سنگین تره چون اینطوری حداقل حرمت چادر حفظ میشه .البته ناگفته نماند که همین خانوما پس از چند روز ناگهان در شرف ازدواج قرار می گیرن و بعد دوباره چادر به همون مانتوی قدیمی تبدیل میشه.سرتونو درد نیارم ولی الان طوری شده که افکار عمومی مسموم شده ،هیچ کس جای خودش نیست ،بعضی ها حتی مقدسات رو به بازی میگیرن و بعضی ها هم که سعی می کنن سرشون تو کار خودشون باشه به آتیش اونها می سوزن و اخرش میشه بالارفتن سن ازدواج.:!!!:

نازبانو
۱۳۹۱/۰۵/۱۱, ۱۰:۲۵
سلام
آقا دانشگاه
دانشگاه هست که نمیذاره جوون بدبخت ازدواج بکنه
میری خواستگاری دختر خانم میگه من میخوام درسمو ادامه بدم

سلام
خب درس بخونه
چی میشه؟
اگر یه پسر مرد خوبی باشه به زنش اجازه میدهدرسش رو هم بخونه
اگه گاهی غذا سوخت هم به روی مبارک نمیاره
چون هدف تعالی و پیشرفت هر دو طرف هست
نه فقط از لحاظ مادی پیشزفت کردن

نازبانو
۱۳۹۱/۰۵/۱۱, ۱۰:۳۲
به هر حال دوستان نظرات جالبی ارائه کردن
اما نظر من یه کم با بقیه فرق میکنه
به نظر من مهم نیست که پسر کار داره یا نه و سربازی رفته یا نه و .... باید قبل از هرچیزی مامانش بهش ایثار و از خود گذشتگی یاد بده
دختر هم مهم نیست آشپزی بلده یا قیافش در حد دختر شایسته سال خوشگل هست یا نه مهم اینه ایثار و از خودگذشتگی رو بلد باشه

این همه مرد پولدارو این همه زن خوشگل ازدواج کردن و طلاق گرفتن
این همه مرد کاری و مسئولیت پذیر با زن هایی که تو آشپزی و خونه داری 20 بودن ازدواج کردن و طلاق گرفتن

موضوع پس چیز دیگست
اونم ایثار دو طفست(نه یک طرفه)
خدا تو قرآن میگه زنهایتان برای شما لباس هستند و شما برای زن هایتان لباس هستید
این معنی خیلی خیلی قشنگه

یعنی اگه دیدی زنت آشپزیش خوب نیست نرو جار بزن زن من هنر نداره من 4شبه گرسنگی کشیدم
اگه شوهرت این ماه با 100هزار تومن ناقابل اومد خونه و گفت نشد بیشتر دربیارم نرو جلو مامانت بگو ما بدبختیم

اگه خواهرت اومد بهت گفت شوهرم فلان انگشتر رو خریده بگو شوهرت هم واست بخره بگو من شوهرم معرفت داره که از یه دنیا واسم قشنگتره
اگه مامانت گفت این چه زنیه میره دانشگاه و به خونه داریش نمیرسه بگو عوضش زنم مهربونی داره که از صدتا خونه داری بهتره

یاد بگیریم از خود گذشته باشیم

متاسفانه تو دنیای امروز بین هیچ دو آئمی از خود گذشتگی نیست مگر پدر ومادر برای بچه...
کاش یاد بگیریمش

نیلوفر
۱۳۹۱/۰۵/۱۱, ۱۵:۰۰
سلام
آفرین نازبانو جان احسنت! خیلی زیبا نوشتی.
ایثار و از خود گذشتگی که اگر به طور کلی بخوایم بگیم میشه انعطاف پذیری! خیلی از جوونای امروزی انعطاف ناپذیر شدن! حرف حرف خودشونه! اگه یه چیزی بگن امکان نداره کوتاه بیان!!!
در ضمن سطح توقعاتشونم بالا رفته! بنده خدایی میگفت من فقط میخوام شوهر آیندم مرد باشه! یکی دیگه بهش گفت، یعنی همون مرد ولی بی ماشین و یه خونه ی کوچولویی که اجاره کرده بیاد خواستگاریت حاضری باهاش زیر یه سقف زندگی کنی؟! یکم فکر کرد... گفت نه!:Motehayer:
مشکل اینه!!!
اگر واقعا کسی رو دوست داشته باشیم، هرچقدم مشکل باشه حاضریم در کنارش باشیم! بودن در کنار وی با این همه مشکلات رو از تنهایی ترجیح میدیم!
عشق!!! که متأسفانه کمتر دیده میشه...

Masker
۱۳۹۱/۰۵/۱۱, ۱۵:۲۴
سلام به همگی .طاعات وعباداتون مورد قبول درگاه حق.به نظر من مشکل اینجاست که آقایون بیشتر ظاهر قضیه رو نگاه میکنن.یعنی چند نفر رو می بینن و بعد می گن همه.ولی همه یک جور نیستند وهمه از فرد مقابلشون توقعات خیلی بالایی ندارن جز این که می خوان یه ارامش نسبی ، یک فضای معنوی و .... رو داشته باشند وبه نظر من این توقع بالایی نیست.متاسفانه الان تو جامعه ما طوری شده که بلانسبت برادران عزیز اینجا ، با خانوم های چادری بسیار برخوردهای تحقیر آمیزی میشه مثلا برای من خیلی پیش اومده که وارد مرکز خریدی شدم و شخصی که ظاهر مناسبی نداشته خیلی زودتر از من کارشو راه می ندازن ودر نهایت هم برای اینکه زودتر از شرمون خلاص بشن! می گن حاج خانوم شما چی میخوایید؟؟ و بعضا پوزخندی گوشه لبشون دیده میشه .یا تو همین دانشگاه بعضی از اساتید نسبت به دانشجویان چادری خودشون رفتار سردتری دارن و این مورد رو هم من تجربشو داشتم .گاهی فکر می کنم که وقتی چنین افرادی وجود داشته باشند دیگه اصلا چه اهمیتی داره که ادم ناراحت باشه که حتی یه خواستگار نداره،الان ازدواج هم شده مال پولدارا و خوش گذرون ها(به عبارتی مرفهین بی درد).الان یه سری چیزای جدید هم خیلی مد شده خصوصا تو دانشگاه و اونم اینه که خیلی از دختر خانومایی که قبلا با وضع بسیار نامناسبی تو محیط دانشگاه ظاهر می شدن یه دفعه ای چادری میشن اونم از نوع خودشون!که به نظر من اگه مانتو پپوشن سنگین تره چون اینطوری حداقل حرمت چادر حفظ میشه .البته ناگفته نماند که همین خانوما پس از چند روز ناگهان در شرف ازدواج قرار می گیرن و بعد دوباره چادر به همون مانتوی قدیمی تبدیل میشه.سرتونو درد نیارم ولی الان طوری شده که افکار عمومی مسموم شده ،هیچ کس جای خودش نیست ،بعضی ها حتی مقدسات رو به بازی میگیرن و بعضی ها هم که سعی می کنن سرشون تو کار خودشون باشه به آتیش اونها می سوزن و اخرش میشه بالارفتن سن ازدواج.:!!!:

فقط واسه شرکت تو این مبحث ثبت نام کردم و در جواب این مطلب میخوام بگم که من این حرف رو قبول ندارم
من یه پسری هستم که زیاد هم پایبند به چیزای مذهبی نیستم (امیدوارم سوء تفاهم نشه فقط خواستم بگم با این وضعیت) واسم خیلی مهمه که زن آیندم چادری باشه که به نظر من یه ابهت خاصی داره. ولی با این که خودم بارها شاهد ... دختران چادری بودم. بگذریم
و فکر کنم که همه پسرا همونطور که گفتم حتی اونهایی که زیاد به دین و مذهب پایبند نیستند همین نظر رو دارند. البته اعتماد به نفس بالایی داشته باشند و طوری نشه که زیر چادر فقط مخفی شده باشند (بازم امیدوارم که این اعتماد به نفس جور دیگه ای تعبیر نشه).

نازبانو
۱۳۹۱/۰۵/۱۱, ۲۱:۲۴
فقط واسه شرکت تو این مبحث ثبت نام کردم و در جواب این مطلب میخوام بگم که من این حرف رو قبول ندارم
من یه پسری هستم که زیاد هم پایبند به چیزای مذهبی نیستم (امیدوارم سوء تفاهم نشه فقط خواستم بگم با این وضعیت) واسم خیلی مهمه که زن آیندم چادری باشه که به نظر من یه ابهت خاصی داره. ولی با این که خودم بارها شاهد ... دختران چادری بودم. بگذریم
و فکر کنم که همه پسرا همونطور که گفتم حتی اونهایی که زیاد به دین و مذهب پایبند نیستند همین نظر رو دارند. البته اعتماد به نفس بالایی داشته باشند و طوری نشه که زیر چادر فقط مخفی شده باشند (بازم امیدوارم که این اعتماد به نفس جور دیگه ای تعبیر نشه).

سلام

شاید بعضی از پسرها همینطور که شما میگید باشن اما همین پسرها که برای همسرشون دختران باحجاب رو انتخاب میکنن تو خیابون فقط به زن های با ارایش نگاه میکنن
معضل اینه که حتی خیلی از پسرهای مذهبی وقتی مغازه دار هستن کار دختران بدون حجاب رو سریعتر راه میندازن
ولو اینکه زن خودشون یا خواهر و مادرشون چادری باشه
چند وقت پیش بارون میبارید و خیابون خلوت بود
با چندتا از دوستانم رفته بودیم توی پارک و کمی اونطرف تر پسری با یک دختر چادری و مادر دختر چادری نشسته بودن و حرف میزدن و از حرف هایی که میشنیدیم فهمیدیم رفته خواستگاری دختره
بعد از نیم ساعتی که دختر و مادرش رفتن پسر اومد طرف ما تا مثلا با ما دوست شه...
به نظر شما این یعنی چی؟

نیلوفر
۱۳۹۱/۰۵/۱۱, ۲۱:۳۵
شاید بعضی از پسرها همینطور که شما میگید باشن اما همین پسرها که برای همسرشون دختران باحجاب رو انتخاب میکنن تو خیابون فقط به زن های با ارایش نگاه میکنن
نمیگم آقایی که خودشونو مثال زدن اینطورن ولی پسرایی که اینطور فکر میکنن در حالی که خودشون مذهبی نیستن، انقدر خودشون نگاه خراب یا تکه پرانی داشته اند که بهمین خاطر میرن زن چادری انتخاب می کنن که از این گناه ها پاک بوده! بهرحال اگر ناموس مردم براشون مهم نباشه، ناموس خودشون که براشون مهمه!!!
اما اینکه مذهبی هاش میرن سراغ غیر مذهبی ها!!! این برام خیلی عجیبه...اینها یا مذهبی نیستن! و ادای مذهبی ها رو در میارن! یا زیبایی براشون خیلی مهمه و دختر مذهبی زیبا ندیدن!

خادمة المهدی
۱۳۹۱/۰۵/۱۲, ۰۵:۰۹
سلام به همه.من عضوجدیدم.حرفهای دوستان روخوندم.خوب هرکس یه نظری داره ولی به نظرمن مشکل اصلی درراه ازدواج راحت طلبی ماجوون هاست.

پسرمیره خواستگاری دخترمیگه بایدماشین وخونه داشته باشی.

پسرهم دنبال دخترتحصیل کرده میگرده نه به خاطرتحصیل بلکه به خاطرموقعیت کاریش که کارمندباشه وپول دربیاره.

روابط ناسالم هم که هست وبعضی ازآقایون(البته فقط بعضی) نیازشون روبه راحتی برطرف میکنندودیرترازدواج میکنند.

بعضی خانمهاهم که تنبل شدندوازدواج وبچه رومانع درس خوندنشون میدونند ومنتظرندتامثلادکترابگیرند بعدازدواج کنندبامردایده آل وثروتمند

ودلایل دیگه.این حرفهایی که زدم روتواطراف خودم دیدم که میگم

شکرانه
۱۳۹۱/۰۵/۱۲, ۲۳:۰۶
سلام دوستان یکی از مشکلات جدی توی زمینه ازدواج بلوغ هست متاسفانه تنها برداشتی که از این کلمه در جامعه میشه به معنای بلوغ جنسی که باید گفت در مورد ازدواج لازم ولی به هیچ وجه کافی نیست
متاسفانه جوانان ما درک وشناختی از بلوغ اجتماعی وخصوصا بلوغ اقتصادی ندارند وتوقعات بیجای طرفین بعد از شروع زندگی مشترک ومواردی از قبیل قطع ارتباط با خانواده ها بسیار مشاهده شده واین خود یک ضعف بزرگ هست که رفع وحل این مشکلات اول از همه باید ازسمت خانواده های جوان صورت بگیره که متاسفانه کمتر شاهد این امر هستیم ومورد بعدی که خیلی هم شایع هست عدم اعتماد طرفین به یکدیگر است مثلا شک ها وگمانه هایی از ارتبادط دختر یا پسر با افرادی قبل از ازدواج که ای کاش دختران عزیز وپسران گرامی این مساله را مد نظر داشته باشند که پیوند زناشویی یعنی ساختن اینده باهم نه کند وکاو گذشته که ممکن برای شریک زندگیتون یاداوریش سخت ودرداور باشه
ونکته مهم اینکه مهریه ویا صداق نشانه ی مهر وراستگویی همسرانتان به شماست نه وسیله ای برای محکم کردن جای پاتون در زندگی اگه قرار بر عدم صداقت باشه ومهریه حکم سفته ای رو پیدا کنه برای تهدید کردن و به اجرا گذاشتن مطمئن باشید که زندگی بادوامی نخواهید داشت