PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کدام یک از آیاتی که تا به حال تلاوت کردید ، بیشترین اثر را بر روی شما داشته؟

زینب_الگوی صبر
۱۳۸۸/۰۳/۱۷, ۱۳:۳۲
میخواستم دست یاری بسویت دراز کنم ای مهربان به کمکت احتیاج فراوان

تا حالا قسمتهای تفسیرو مطالعه کردی .....انشالله که مطالعه کردی حالا ......

میخواستم بگم هر کدوم از تفسیر هر سوره ای از قرانو که دوست داری بخونی و بهترین مطلبی که ازش خوشت اومد به دلت چسبید کپی پیست کنی و بیاری توی این لینک و دلیل خوش امدنت از سوره رو هم بگی و بگی تا حالا چه سوره از قرانو تو زندگیت بکار بستی تاثیرش تو زندگیتو بگی تا ما هم تجربه کنیم هان چطوره خوبه ؟؟؟؟

پس یا علی بگووووو........

منتظر کمک سبزتون هستم

زینب_الگوی صبر
۱۳۸۸/۰۳/۱۸, ۱۱:۱۰
سوره فتح آیه { 17}

لَيْسَ عَلَى الْأَعْمى‏ حَرَج‏ وَ لا عَلَى الْأَعْرَجِ حَرَجٌ وَ لا عَلَى الْمَرِيضِ حَرَج‏ وَ مَنْ
يُطِعِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ يُدْخِلْهُ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهار وَ مَنْ يَتَوَل‏ يُعَذِّبْهُ عَذاباً أَلِيما
ترجمه : الهی قمشه ای
براى شخص نابينا و لنگ و مريض (در تخلّف از جنگ) حرج و گناهى نيست، و هر كه خدا و رسول او را فرمان برد او را به باغهاى بهشتى داخل كند كه زير درختانش نهرها جارى است و هر كه مخالفت كند او را به عذابى دردناك معذّب نمايد. {17}

و این ایه ای بود که سرنوشت منو در زندگی عوض کرد
با وجود مخالفتهای پدرم با ازدواج منو محمد وقتی بعد از یک ماه بحث گفتگو برای راضی کردن پدرم قرار بر این شد که قرآن بین ما حکم کند پدرم کوتاه اومدو سرنوشت منو سپرد به دست قران و دیگر هیچ نگفت که درست همین ایه اومد
وبعد از پانزده سال که از زندگی مشترکمام میگذرد ذره ای پشیمانی در خود احساس نکردم واین را فقط فقط از لطف خدا میدانم و هر کس با قران قدم به قدم جلو رود مطمئن باشد که هیچ کجا کم نمیاورد
و تا حالا هم هیچ نارضایتی از زندگیم ندارم و خوشحالم که قران سرنوشت منو چنین رقم زد
همانا پیامبر خوب چیز گرانبهایی برای ما انسانها به امانت گذاشتند انشاالله که همیشه دستوراتش را در زندگیمان بکار بندیم باشد که رستگار شویم
امین یا رب العالمین

فاطمه ایمانی
۱۳۸۸/۰۳/۱۸, ۱۴:۰۶
سلام خانم صدای آشنا

ممنون از ابتکار عمل زیباتون.:1gol:

مطلب بسیار زیبایی نوشتید. باور کنید موقعی که می خوندمش لرزه بر اندامم افتاد.

انشاء الله دوستان دیگر هم خاطرات زیبای قرآنی شون، و تأثیر آیات قرآن در زندگیشان را دراین تاپیک مطرح کنند ، تا عظمت قرآن هر چه بیشتر نمایان شود.

زینب_الگوی صبر
۱۳۸۸/۰۴/۰۱, ۱۶:۰۲
پيامدهاى جنگ احزاب:
جنگ احزاب نقطه عطفى در تاريخ اسلام بود و توازن نظامى و سياسى را براى هميشه به نفع مسلمانان بهم زد، بطور خلاصه مى‏توان پيامدهاى پر بار اين جنگ را در چند جمله بيان كرد:

الف)ناكام ماندن آخرين تلاش دشمن و در هم شكسته شدن برترين قدرت نهايى آنها.
ب)رو شدن دست منافقين و افشا شدن كامل اين دشمنان خطرناك داخلى.

مثل اتفاقات گذشته در ایران انشاالله به صاحب قران دست این جنایتکاران هم برای کشور عزیز ایران رو خواهد شد انشاالله

ج)جبران خاطره دردناك شكست احد.
د)ورزيدگى مسلمانان، و افزايش هيبت آنان در قلوب دشمنان.

برگزيده تفسير نمونه، ج‏3، ص: 603

ه)بالا رفتن سطح روحيه و معنويت مسلمين به خاطرمعجزات بزرگى كه در آن ميدان مشاهده كردند.
و)تثبيت موقعيت پيامبر صلّى اللّه عليه و آله در داخل و خارج مدينه.
ز)فراهم شدن زمينه براى تصفيه مدينه از شرّ يهود بنى قريظه.

مجیب
۱۳۸۸/۰۴/۰۹, ۱۴:۴۲
بارها شده بود كه برام يه اتفاقاتي مي افتاد ( مطمئنم همه يه همچين تجربه ايي رو دارن ) و پيش خودم مي گفتم خدا رحم كرد وگرنه چي مي شد، تا اينكه يه روز به آيه 11 سوره مباركه رعد برخوردم وتازه اينجا فهميدم قصه از چه قراره وبيشتر شرمنده محبت حضرت احديت شدم.

لَهُ مُعَقِّبَاتٌ مِّن بَيْنِ يَدَيْهِ وَمِنْ خَلْفِهِ يَحْفَظُونَهُ مِنْ أَمْرِ اللّهِ إِنَّ اللّهَ لاَ يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ وَإِذَا أَرَادَ اللّهُ بِقَوْمٍ سُوءًا فَلاَ مَرَدَّ لَهُ وَمَا لَهُم مِّن دُونِهِ مِن وَالٍ
براي انسان فرشتگاني است كه پي درپي او را از پيش رو و از پشت سر از فرمان خداوند حفاظت مي كنند. همانا خداوند حال قومي را تغيير نمي دهد تا آنكه آنان حال خود را تغيير دهند و هرگاه خداوند براي قومي آسيبي بخواهد پس هيچ برگشتي براي آن نيست و در برابر او هيچ دوست و كارساز و حمايت كننده اي براي آنان نيست.

در آيات و روايات متعدّد از فرشتگاني ياد شده كه مأ مور حفظ جان انسان و ثبت كارهاي او هستند و از آنان در برابر خطراتي كه مورد اراده ي حتمي خداوند نيست محافظت مي نمايند. البته بنابر مستفاد از روايات ، همينكه اراده ي قطعي خداوند رسيد، فرشتگان محافظ، مأ موريت حفاظت را رها و انسان را به دست اجل حتمي الهي مي سپارند. بنابراين امر و فرمان خداوند دوگونه است ، حتمي و غيرحتمي (قضا و قدر) و فرشتگان فقط انسان را از حوادث غير حتمي حفظ مي كنند، بديهي است كه اين حفاظت باعث سلب اختيار از انسان نمي شود و سرنوشت انسانها و امت ّها همچنان در اختيار خود آنهاست .

حفاظت فرشتگان هم از جان انسانهاست و هم از اعمال و رفتار آنها (ان عليكم گ افظغ يرسل عليكم حفظه) و هم از ايمان و فكر آنها در برابر انحرافات و وساوس شيطاني ، زيرا (ب فظونه ) هم شامل روح مي شود و هم شامل جسم .

mohammad_sadegh
۱۳۸۸/۰۴/۱۹, ۱۷:۱۷
سوره فتح آیه { 17}

لَيْسَ عَلَى الْأَعْمى‏ حَرَج‏ وَ لا عَلَى الْأَعْرَجِ حَرَجٌ وَ لا عَلَى الْمَرِيضِ حَرَج‏ وَ مَنْ
يُطِعِ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ يُدْخِلْهُ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهار وَ مَنْ يَتَوَل‏ يُعَذِّبْهُ عَذاباً أَلِيما
ترجمه : الهی قمشه ای
براى شخص نابينا و لنگ و مريض (در تخلّف از جنگ) حرج و گناهى نيست، و هر كه خدا و رسول او را فرمان برد او را به باغهاى بهشتى داخل كند كه زير درختانش نهرها جارى است و هر كه مخالفت كند او را به عذابى دردناك معذّب نمايد. {17}

با وجود مخالفتهای پدرم با ازدواج منو محمد وقتی بعد از یک ماه بحث گفتگو برای راضی کردن پدرم قرار بر این شد که قرآن بین ما حکم کند پدرم کوتاه اومدو سرنوشت منو سپرد به دست قران و دیگر هیچ نگفت که درست همین ایه اومد
وبعد از پانزده سال که از زندگی مشترکمام میگذرد ذره ای پشیمانی در خود احساس نکردم واین را فقط فقط از لطف خدا میدانم و هر کس با قران قدم به قدم جلو رود مطمئن باشد که هیچ کجا کم نمیاورد
و تا حالا هم هیچ نارضایتی از زندگیم ندارم و خوشحالم که قران سرنوشت منو چنین رقم زد
همانا پیامبر خوب چیز گرانبهایی برای ما انسانها به امانت گذاشتند انشاالله که همیشه دستوراتش را در زندگیمان بکار بندیم باشد که رستگار شویم
امین یا رب العالمین
یه دعا واسه ما هم کنید ایشالا از شرمندگیتون در آیم.خایلی باحال بود.چاکره آقا محمد

فاطمه ایمانی
۱۳۸۸/۰۴/۲۶, ۱۰:۲۴
آیه 48 سوره نساء :

إِنَّ اللَّهَ لا يَغْفِرُ أَنْ يُشْرَكَ بِهِ وَ يَغْفِرُ ما دُونَ ذلِكَ لِمَنْ يَشاءُ وَ مَنْ يُشْرِكْ بِاللَّهِ فَقَدِ افْتَرى‏ إِثْماً عَظيماً (48)

ترجمه : مسلّماً خدا، اين را كه به او شرك ورزيده شود نمى‏بخشايد و غير از آن را براى هر كه بخواهد مى‏بخشايد، و هر كس به خدا شرك ورزد، به يقين گناهى بزرگ بر بافته است. (48)
اميد بخش‏ترين آيات قرآن‏

آيه فوق صريحا اعلام مى‏كند كه همه گناهان ممكن است مورد عفو و بخشش واقع شوند، ولى" شرك" به هيچ وجه بخشوده نمى‏شود، مگر اينكه از آن دست بردارند و توبه كنند و موحّد شوند،

و به عبارت ديگر هيچ گناهى به تنهايى ايمان را از بين نمى‏برد همانطور كه هيچ عمل صالحى با شرك، انسان را نجات نمى‏بخشد. ( إِنَّ اللَّهَ لا يَغْفِرُ أَنْ يُشْرَكَ بِهِ وَ يَغْفِرُ ما دُونَ ذلِكَ لِمَنْ يَشاءُ ).

آیا انسان مشرک آمرزیده می شود ؟ (http://askquran.ir/showthread.php?t=7846&p=156702)

آساره
۱۳۸۸/۰۴/۲۶, ۱۰:۵۱
من شدیدا به دعای فرج اعتقاد دارم.هیچ وقت نشده که اون لحظه دعامو بر اورده نکنه.وایه الکرسی!پارسال خرداد ماه بود که شب چهلم برادر جاریم بود.خونشون تو روستای بغلی بود و از راه باغ های طرف ما به اونجا راه داشت البته جاده داشت ولی این راه میان بر بود.برادر شوهر بنده (که پسر عموم باشه ماشالله هزار ماشالله 150 کیلو وزن داره البته قدش هم 185 به بالاس) با ماشینش منو 2 تا از دختر عموهامو برد اونجا.همه رفته بودن منتظر ما بودن آخه کتابای ختم قران دست ما بود.باغا خیلی تاریک بود (10 شب).دیگه آخر جاده خاکی رسیدیم دیدیم یه دسته پسر سیاه پوش دارن یه پسر رو میزنن.خیلی وحشت کردیم. پسرعموم خواست پیاده بشه پسرا جلو شو گرفتن چون میشناختنش .پسره که داشت کتک میخورد گریه میکرد میگفت اونا خواستن به نامزدم ....ما هم گشتیم کسی رو اون اطراف ندیدیم.یهو رو تپه 2 تا دختر رو دیدیم که چسبیدن به هم زار میزنن.رفتیم اوردیمشون پایین .بغلمون میکردن.ماچ بارونمون کردن و خلاصه نمیدونستن چیکار کنن.اون پسرای سیاه پوش بلایی سر دخترا آورده بودن که ...ولی خوشبختانه ما به موقع رسیدیم .یکی از دخترا قسم میخورد که همون لحظه آیه الکرسی رو خونده و ما رسیدیم.میگفت اومده بودیم تو باغمون عصرونه بخوریم.هوا یه کم تاریک شده بود که اون پسرا اومده بودن و ماشینشون رو پنچر کرده بودن و اونا رو هم زخمی کرده بودن.ماشینشون رو درست کردیم و پشت سرشون راه افتادیم (تا وقتی پسر عموم بود جرات نداشتن بهشون نزدیک بشن)تا رسیدن به جاده ی اصلی .بیچاره ها فکر کنم تا عمر دارن دیگه به هیچ باغی پا نذارن.وای چه شبی بود خدا نصیب هیچ بشری نکنه

مونس
۱۳۸۸/۱۰/۱۳, ۱۴:۵۷
تاثیر گذارترین آیه قرآن ...

کدام یک از آیاتی که تا به حال تلاوت کردید ، بیشترین اثر را بر روی شما داشته؟

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۸/۱۰/۱۳, ۱۵:۲۱
http://www.askquran.ir/attachment.php?attachmentid=11685&stc=1&d=1241666289

*عرفانی*
۱۳۸۸/۱۰/۱۳, ۱۵:۲۲
http://aksupload.ir/pic/Jan/Anita(46).gif

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَ مَن یُوقَ شُحَّ نَفسِهِ فَأُولآئِکَ هُمُ المُفلِحُونَ.

و آنها که از بخل وحرص خویشتن مصون بمانند، رستگار و پیروزند.

حشر 9 - تغابن 16

http://aksupload.ir/pic/Jan/Anita(46).gif

ریحانه
۱۳۸۸/۱۰/۱۳, ۱۶:۴۷
بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِينَ ءَامَنُواْ وَتَطْمَئِنُّ قَلُوبُهُم بِذِكْرِ اللَّهِ أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ‏

(هدايت شدگان) كسانى هستند كه ايمان آورده و دلهايشان به ياد خدا آرام مى‏گيرد. بدانيد كه تنها با ياد خدا دلها آرام مى‏گيرد. ( سوره رعد / 28 )

:goleroz:

احمد سعید
۱۳۸۸/۱۰/۱۳, ۲۲:۰۸
بسم الله الرحمن الرحیم

لَوْ أَنْزَلْنا هذَا الْقُرْآنَ عَلى‏ جَبَلٍ لَرَأَيْتَهُ خاشِعاً مُتَصَدِّعاً مِنْ خَشْيَةِ اللَّهِ وَ تِلْكَ الْأَمْثالُ نَضْرِبُها لِلنَّاسِ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُون‏

اگر اين قرآن را بر كوهى نازل مى‏كرديم، مى ‏ديدى كه در برابر آن خاشع مى‏شود و از خوف خدا مى‏شكافد! اينها مثالهايى است كه براى مردم مى‏زنيم، شايد در آن بينديشند!

(حشر - 21)

maryam2
۱۳۸۸/۱۰/۱۴, ۰۳:۵۲
سوره انسان ،قسمتی که در شان اهل بیت است و پس از روزه 3 روزه،افطاری خود را به نیازمندان داده و این جمله زیبا را می گویند:"لا نرید منکم جزائ و لا شکورا"".....چقدر زیبایی در این جمله هست....به افرادی کمک کنی و خودت گرسنه بمانی و نه پاداشی از آنها بخواهی و نه حتی انتظار تشکری داشته باشی...ما معمولا"اگر اولی را نخواهیم در دلمان می خواهیم که آن فرد از ما تشکر کند!
این آیه نمایانگر اوج زیبایی روح یک انسان است:Moshtagh:

yasesefed
۱۳۸۸/۱۰/۱۴, ۰۷:۰۳
خداياچگونه توراسپاس بگوييم كه محبت اين روحهاي زيبارابه دلهاي كوچيك ماهديه فرمودي

مونس
۱۳۸۸/۱۰/۱۴, ۰۸:۲۴
هر کس از یاد خدا روی برگرداند ، خداوند شیطان را برگزیند تا یار و همنشین دائم وی باشد.

بهلول2
۱۳۸۸/۱۰/۱۴, ۱۱:۴۱
الَّذِینَ یقُولُونَ رَبَّنَا إِنَّنَا آمَنَّا فَاغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ«16»
همان کسانی که می‏گویند پروردگارا ما ایمان آوردیم پس گناهان ما را بر ما ببخش و ما را از عذاب آتش نگاه دار

الصَّابِرِینَ وَالصَّادِقِینَ وَالْقَانِتِینَ وَالْمُنْفِقِینَ وَالْمُسْتَغْفِرِینَ بِالْأَسْحَارِ«17»
[اینانند] شکیبایان و راستگویان و فرمانبرداران و انفاق‏کنندگان و آمرزش‏خواهان در سحرگاهان

فوزیه
۱۳۸۸/۱۰/۱۴, ۱۴:۲۷
الا بذکرالله تطمئن القلوب

مونس
۱۳۸۸/۱۰/۱۴, ۱۷:۵۴
تاثیر گذارترین آیه قرآن ...

کدام یک از آیاتی که تا به حال تلاوت کردید ، بیشترین اثر را بر روی شما داشته؟

تاثیر گذار ترین سوره قرآن ...
کدام یک از سوره های قرآن را بیشتر دوست دارید؟

nurolhoda
۱۳۸۸/۱۰/۱۵, ۰۵:۵۳
آیات قران همشون تاثیر گذار هستند ولی آیه ای که خیلی تاثیر گذار بود برای من آیه 16سوره حدید

بود (امضای خودم )،آیه 6 سوره زمر برای من خیلی تاثیر گذار بود!! و با خوندنش نمیتونستم جلوی

اشکام را بگیرم و سوره لیل بود که خیلی به اوضاع و شرایط زمان من مطابقت داشت برای همین

خیلی آرومم کرد و سوره احقاف بود نمیدونم دیگه چی رو بگم ،آیه 36 سوره زمر خیلی آرومم کرد

و آیه 53 سوره زمر برام بوی امیدواری میداد !! آیات ابتدایی سوره عبس رو خیلی دوست دارم

و سوره نوح را به خاطر مظلومیت حضرت نوح (ع) !!سوره انفطار هم برام تاثیر گذار بود و ....

اما آیاتی که دوست داشتم به اون دوران میرفتم و فرعون رو خفه می کردم (سوره زخرف)

وَنَادَىٰ فِرْعَوْنُ فِي قَوْمِهِ قَالَ يَا قَوْمِ أَلَيْسَ لِي مُلْكُ مِصْرَ وَهَٰذِهِ الْأَنْهَارُ تَجْرِي مِن تَحْتِي ۖ أَفَلَا تُبْصِرُونَ ﴿٥١﴾

أَمْ أَنَا خَيْرٌ مِّنْ هَٰذَا الَّذِي هُوَ مَهِينٌ وَلَا يَكَادُ يُبِينُ ﴿٥٢﴾:Moshtagh:

فَلَوْلَا أُلْقِيَ عَلَيْهِ أَسْوِرَةٌ مِّن ذَهَبٍ أَوْ جَاءَ مَعَهُ الْمَلَائِكَةُ مُقْتَرِنِينَ ﴿٥٣﴾

سوره فتح !! آیات 10 تا 17 دوست داشتم خفشون کنم که انقدر پیامبرمون را اذیت کردند خدا لعنتشون کنه .

گمنام*
۱۳۸۸/۱۰/۱۵, ۰۶:۱۳
بسم الله الرحمن الرحیم

Selma
۱۳۸۸/۱۰/۱۵, ۰۶:۴۲
سوره علق ايه 14
ألم يعلم بأن الله يرى؟

rodabeh
۱۳۸۸/۱۰/۱۵, ۱۲:۵۹
فتقبلها ربها بقبول‌ حسن‌ و انبتها نباتاًحسنا و کلفهازکریا کلما دخل‌ علیها زکریا المحراب‌ وجد عندها رزقا قال‌ یامریم‌ انی‌ لک‌ هذا قالت‌ هومن‌ عندالله‌ ان‌ الله‌ یرزق‌ من‌ یشأ بغیرحساب‌.

سوره مبارکه آل عمران

*عرفانی*
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۰۴:۴۵
میشه لطفا" تر جمه فارسی را هم بنویسید.؟

ریحانه
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۰۶:۳۰
بله دوستان لطف کنید هر ایه ای رو که مورد نظرتون هست با ترجمه فارسی اش بنویسید تا تاپیک جذاب تر شود ...

nurolhoda
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۰۷:۲۱
بچه ها بیاید خاطرات حفظمون را بنویسیم
:ghalb:

اول از امضای خودم شروع می کنم :

( الم يان للذين آمنوا ان تخشع قلوبهم لذكراللّه ومـانزل من الحق ولا يكونوا كالذين اوتوا الكتاب من قبل فطال عليهم الا مد فقست قلوبهم وكثير منهم فاسقون )

یادمه به این آیه که رسیدم چند خط بیشتر نبود ولی آنقدر آشوبی در دلم به پا کرد که جلوی

اشکهایم را نمی تونستم بگیرم یه جورایی ترسیده بودم نکنه منم مثل اونا بشم ؟؟نمیدونم راجع

بهش چی میتونم بگم فکر کنم تفسیر این آیات و معنیش برای همه جالب باشه !!

((آيا وقت آن نرسيده است كه دلهاى مؤمنان در برابر ذكر خدا و آنچه از حق نازل

كرده اسـت خـاشع گردد؟ و مانند كسانى نباشندكه در گذشته به آنها كتاب آسمانى داده شد

(مانند يـهـود و نصارى ) سپس زمانى طولانى بر آنها گذشت (و خداوند را فراموش كردند) و

قلبهايشان قـسـاوت پـيدا كرد,و بسيارى از آنها گنهكارند))

خدا یا کمکمون کن که قساوت قلب پیدا نکنیم ،خدایا کمکمون کن تا خوندن قران برامون عادی نشه
:Doaa:
اما تفسیرش :

روشن است ياد خداوند اگر در عمق جان قرار گيرند و همچنين شنيدن آياتى كه بر پيامبر(ص ) نازل

است هرگاه به درستى تدبر شود بايد مايه خشوع گردد,ولى قرآن گروهى از مؤمنان را در اينجا

سخت ملامت مى كند كه چرا در برابر اين امور خاشع نمى شوند؟ و چرا همچون بسيارى از

امـتـهـاى پـيشين گرفتار غفلت وبى خبرى شده اند؟ همان غفلتى كه نتيجه آن قساوت دل و همان

قساوتى كه ثمره آن فسق و گناه است !.

ايـن آيه از آيات تكان دهنده قرآن مجيد است كه قلب و روح انسان را درتسخير خود قرار مى دهد و

پـرده هاى غفلت را مى درد لذا در طول تاريخ افراد بسيارآلوده اى را مى بينيم كه با شنيدن اين آيه

چـنـان تـكـان خوردند كه در يك لحظه با تمام گناهان خود وداع گفتند, و حتى بعضا در صف زاهدان و

عابدان قرار گرفتند.

بعدها فهمیدم که این آیه همون آیه ای هست که فضيل بن عياض را از راهزنی نجات داد !!

توبه ى فضيل عياض

فضيل گرچه در ابتداى كار راهزن بود و همراه با نوچه هاى خود ، راه را بر كاروانها و قافله هاى

تجارتى مى بست و اموال آنان را به غارت مى برد ، ولى داراى مروت و همتى بلند بود ، اگر در

قافله ها زنى وجود داشت ، كالاى او را نمى برد و كسى كه سرمايه اش اندك بود ، از سرقت مال او

چشم مى پوشيد ، و براى آنان كه مال و اموالشان را مى ربود ، دستمايه اى ناچيز باقى مى

گذاشت ، در برابر عبادت حق تكبر نداشت ، از نماز و روزه غافل نبود ، سبب توبه اش را چنين گفته

اند :
عاشق زنى بود ولى به او دست نمى يافت ، گاه به گاه نزديك ديوار خانه ى آن زن مى رفت و در

هوس او گريه مى كرد و ناله مى زد ، شبى قافله اى از آن ناحيه مى گذشت ، در ميان كاروان يكى

قرآن مى خواند ، اين آيه به گوش فضيل رسيد :

أَلَمْ يَأْنِ لِلَّذِينَ آمَنُوا أَن تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِكْرِ اللَّهِ .

آيا براى آنان كه ايمان آورده اند وقت آن نرسيده كه دلهايشان براى ياد خدا خاشع شود ؟

فضيل با شنيدن اين آيه از ديوار فرو افتاد و گفت : خداوندا ! چرا وقت آن شده و بلكه از وقت هم

گذشته ، سراسيمه و متحير ، گريان و نالان ، شرمسار و بيقرار ، روى به ويرانه نهاد . جماعتى از

كاروانيان در ويرانه بودند ، مى گفتند : بار كنيم و برويم ، يكى گفت الآن وقت رفتن نيست كه فضيل

سر راه است ، او راه را بر ما مى بندد و اموالمان را به غارت مى برد ، فضيل فرياد زد كه اى

كاروانيان ! بشارت باد شما را كه اين دزد خطرناك و اين راهزن آلوده توبه كرد !

او پس از توبه همه روز به دنبال صاحبان اموال غارت شده مى رفت و از آنان حلاليت مى طلبيد

، او بعد از مدتى از عارفان واقعى شد و به تربيت مردم برخاست و كلماتى حكيمانه از خود به

يادگار گذاشت .

rodabeh
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۰۷:۲۹
پس‌ پذیرفتش‌ خدا پذیرفتنی‌ نیکو و او را به‌ تربیتی‌ نیکو پرورش‌ داد و زکریا را برای‌ کفالت‌ و نگهبانی‌ او برگماشت‌. هر وقت‌ زکریا به‌ محراب‌ او می‌رفت‌ روزی‌ نزد او می‌یافت‌ به‌ او گفت‌ ای‌ مریم‌ این‌ روزی‌ از کجا آمده‌ مریم‌ گفت‌ این‌ روزی‌ از جانب‌ پروردگارم‌،به‌ هر که‌ خواهد روزی‌ بیحساب‌ خواهد داد.

nurolhoda
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۰۷:۳۱
سرکار عاشقه المهدی ،صدفی عزیز

بقیه دوستان زودباشید بیاید تعریف کنید فکر کنم این کار سبب افزایش انگیزه دوستان به حفظ قرانم

میشه :fireworks:

خودتون تنها تنها کیف نکنیدا !!

nurolhoda
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۰۷:۳۹
rodabeh گرامی فکر کنم این آیات قشنگ ترین آیاتی هست که آقای پرهیزگار خوندند انصافا خیلی

قشنگ هستند ،بعد از اینکه فیلم مریم مقدس را تلویزیون پخش کرده بود من هر وقت این آیات را می

خوندم یاد تیکه هایی از فیلم می افتادم :badkonaka:

مونس
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۰۸:۲۲
آیه ای که وقتی شنیدید یه حس عجیب ....

سعیدمنتظر
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۱۵:۲۲
یادش بخیر اون موقع که خیلی بچه بودم ، یه بار یه غلطی کردیم و درباره‌ی ولایت شاه مردان عالم ، امیرالمومنین علی (ع) شک کردم!

داشتم قرآن میخوندم رسیدم به این آیه و به آرامش عجیبی رسیدم:

إِنَّمَا وَلِيكُمُ اللَّهُ وَرَسُولُهُ وَالَّذِينَ آمَنُوا الَّذِينَ يقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَهُمْ رَاكِعُونَ(المائدة/55)

سرپرست و ولي شما، تنها خداست و پيامبر او و آنها که ايمان آورده‌اند؛ همانها که نماز را برپا مي‌دارند، و در حال رکوع، زکات مي‌دهند.

یا علی مدد

*عرفانی*
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۱۵:۳۴
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17308

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=16877

m@ryam
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۲۰:۴۶
یا ایها الذینَ آمَنوا !

آمِنوا !

ای کسانی که ایمان آورده اید !

ایمان بیاورید :Rose:

عماد المقاومه
۱۳۸۸/۱۰/۱۶, ۲۳:۲۴
أَنزَلَ مِنَ السَّمَاء مَاء فَسَالَتْ أَوْدِيَةٌ بِقَدَرِهَا فَاحْتَمَلَ السَّيْلُ زَبَدًا رَّابِيًا وَمِمَّا يُوقِدُونَ عَلَيْهِ فِي النَّارِ ابْتِغَاء حِلْيَةٍ أَوْ مَتَاعٍ زَبَدٌ مِّثْلُهُ كَذَلِكَ يَضْرِبُ اللّهُ الْحَقَّ وَالْبَاطِلَ فَأَمَّا الزَّبَدُ فَيَذْهَبُ جُفَاء وَأَمَّا مَا يَنفَعُ النَّاسَ فَيَمْكُثُ فِي الأَرْضِ كَذَلِكَ يَضْرِبُ اللّهُ الأَمْثَالَ ﴿۱۷﴾
[همو كه] از آسمان آبى فرو فرستاد پس رودخانه‏هايى به اندازه گنجايش خودشان روان شدند و سيل كفى بلند روى خود برداشت و از آنچه براى به دست آوردن زينتى يا كالايى در آتش مى‏گدازند هم نظير آن كفى برمى‏آيد خداوند حق و باطل را چنين مثل مى‏زند اما كف بيرون افتاده از ميان مى‏رود ولى آنچه به مردم سود مى‏رساند در زمين [باقى] مى‏ماند خداوند مثلها را چنين مى‏زند (۱۷)

بدانيد جوانان عزيز! طلاب عزيز! فضلاى جوان! بدانيد كه اين آيه‌ى مباركه: «فامّا الزّبد فيذهب جفاء و امّا ما ينفع النّاس فيمكث فى الارض»،(14) امروز مصداق تام و تمامى در زمان شما دارد و اين را شما خواهيد ديد. به فضل الهى خواهيد ديد كه «و امّا ما ينفع النّاس فيمكث فى الارض»، اين بناى استوار كه هندسه‌ى آن الهى است، بناى آن هم با دست يك مرد الهى است، بقاء آن هم با اراده‌ى اين ملت عظيم و با ايمان اين ملت عظيم است، استوار خواهد ماند و ان‌شاءاللَّه اين درخت روزبه‌روز ريشه‌دارتر خواهد شد و خواهيد ديد كه اين مخالفان، اين كسانى كه با اين بنا، با اين حق و حقيقت مخالفت ميكنند، «فيذهب جفاء»؛ اينها در مقابل چشم شما ان‌شاءاللَّه نابود خواهند بود.
بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون ۱۳۸۸/۰۹/۲۲

بی نقطه
۱۳۸۸/۱۰/۱۷, ۰۷:۴۰
قُلْ یا عِبَادِی الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ
به بندگانم بگو بر خود اسراف و ستم کرده‌اید!
ز رحمت خداوند نومید نشوید
که خدا همه گناهان را می‌آمرزد،
زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.

بی نقطه
۱۳۸۸/۱۰/۱۷, ۰۷:۴۴
این آیه به این روزا خیلی میاد!

بَلْ نَقْذِفُ بِالْحَقِّ عَلَى الْبَاطِلِ فَیدْمَغُهُ فَإِذَا هُوَ زَاهِقٌ وَلَكُمُ الْوَیلُ مِمَّا تَصِفُونَ«18»
بلکه ما حق را بر سر باطل می‌کوبیم تا آن را هلاک سازد؛ و این گونه، باطل محو و نابود می‌شود! اما وای بر شما از توصیفی که (درباره خدا و هدف آفرینش)می‌کنید!

nurolhoda
۱۳۸۸/۱۰/۱۸, ۰۱:۳۴
بخشی از خاطرات من :(9 ام مهر ماه 88)

جزء 27:سوره طور دلمو خیلی برد خداجون شکرت که قران را مونسم قرار دادی:Doaa:

إِنَّ الْمُتَّقِینَ فِی جَنَّاتٍ وَنَعِیمٍ خداجون منو جزء بهشتی ها قرار بده

فَاکِهِینَ بِمَا آتَاهُمْ رَبُّهُمْ وَوَقَاهُمْ رَبُّهُمْ عَذَابَ الْجَحِیمِ خوشحالن به آنچه که پروردگار بهشون داده و از عذاب دوزخ دورند!!

وَالَّذِینَ آمَنُوا وَاتَّبَعَتْهُمْ ذُرِّیَّتُهُم بِإِیمَانٍ أَلْحَقْنَا بِهِمْ ذُرِّیَّتَهُمْ وَمَا أَلَتْنَاهُم مِّنْ عَمَلِهِم مِّن

شَیْءٍ ۚ کُلُّ امْرِئٍ بِمَا کَسَبَ رَهِینٌ برام خیلی جالب بود که خداوند فرزندان کسانی را که به

تبعیت از پدرانشان ایمان آوردند را هم به همراه آنان وارد بهشت میکنه !!در واقع

اگه گناه و تقصیراتی هم داشته باشند خدا به خاطر پدرشون می بخشتشون و اینطوری هم نیست که

ازاعمال خوبشون برداره!!چقدر خدا مهربونه :ghalb:

nurolhoda
۱۳۸۸/۱۰/۱۸, ۰۱:۴۶
سوره نجم:

وَهُوَ بِالْأُفُقِ الْأَعْلَىٰ و او در افق بالاست ثُمَّ دَنَا فَتَدَلَّىٰ سپس نزدیک و

نزدیک تر شد فَکَانَ قَابَ قَوْسَیْنِ أَوْ أَدْنَىٰ تا اینکه فاصله اش با پیامبر به اندازه فاصله دو کمان شد!!خدا

جون دلم داره میره بقیه اش چی میشه چقدر خدا به پیغمبر نزدیک شدند!!فَأَوْحَىٰ إِلَىٰ عَبْدِهِ مَا أَوْحَىٰ

پس به بنده اش وحی کردند ودر پاسخ به مردم مکه از حضرت محمد دفاع کردند و فرمودند:مَا کَذَبَ

الْفُؤَادُ مَا رَأَىٰ !!أَفَتُمَارُونَهُ عَلَىٰ مَا یَرَىٰ!! قلب او دروغ نمیگوید آیا با او درباره آنچه که او دیده مجادله می

کنید!!خداجون چقدر خوشحال میشم وقتی آیاتی را می خونم که از حضرت محمد(ص) دفاع کردید :Ebraz Doosti:

مشتاقانه منتظرم برسم سوره الرحمن خیلی دوست دارم حفظش کنم بعدش واقعه دلم داره آب

میشه ببینم توی سوره حدید چی اومده !!:del:

(9 ام مهر ماه 88)

nurolhoda
۱۳۸۸/۱۰/۱۸, ۰۲:۰۳
سرکار ghareeb عزیز خیلی ممنون بابت ایجاد یک چنین فضایی :fireworks:

امیدوارم دوستان با حضورشون روز به روز بر گرمای فضا بیفزایند و با ذکر آیات سبب بشوند ما هم در

لذتشون شریک باشیم :Rose:

valayat
۱۳۸۸/۱۰/۱۹, ۰۶:۱۲
قُلْ یا عِبَادِی الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَى أَنْفُسِهِمْ لَا تَقْنَطُوا مِنْ رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعًا إِنَّهُ هُوَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ
به بندگانم بگو بر خود اسراف و ستم کرده‌اید!
ز رحمت خداوند نومید نشوید
که خدا همه گناهان را می‌آمرزد،
زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.

تودیدمن
همین
همین
همین
ممنون ازشما
آدرس آیه وسوره؟
(سوره زمر، آيه 53)
قربون اوستاکریممون برم:Mohabbat:

valayat
۱۳۸۸/۱۰/۱۹, ۰۶:۱۴
پی نوشت کلامم

نا اميدي، زمينه كفر

در مقابل رجاء «يأس» قرار دارد. نا اميدي بسيار بد است، بلكه يأس از رحمت خدا كفر آور است. كافر به قيامت و بهشت و جهنّم معتقد نيست تا از جهنّم هراسناك و به بهشت اميدوار باشد، ولي مؤمني كه از رحمت خدا ناميد شود، به اين معناست كه يا در قدرت خدا و يا در بيكران بودن رحمت او ترديد دارد و مي پندارد رحمت يا قدرت او محدود است و اين خيال و باور، زمينه كفر را فراهم مي‏كند. از اين رو يأس از رحمت خدا در قرآن به عنوان كفر مطرح شده است: ﴿ إنّه لا يايْئس من روح الله إلاّ القوم الكافرون ﴾[1] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_edn1). بنابراين، نمي‏شود كسي به خداوند ايمان داشته باشد و به حضيض يأس سقوط كند؛ يعني بگويد: ديگر خدا نمي‏تواند بيامرزد يا ديگر رحمت خدا تمام شده است.
در قرآن كريم هم به مؤمنان دستور رجاء داده و هم از يأس، نهي شده است. در باره رجاء و اميد مي‏فرمايد: ﴿ يدعون ربهم خوفاً وطمعاً ﴾[2] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_edn2). اين گونه تعبيرات گرچه «جمله خبريه» و معناي وصفي را به همراه دارد، ولي ضمناً دستور است؛ يعني مؤمن كسي است كه هم از آينده ترس دارد و هم به آن اميدوار است. زيرا وي از آن جا كه ممكن است اعمال او مقبول نباشد هراسناك، و از آن جا كه رحمت خدا بيكران است اميدوار است؛ از سوي ديگر، قرآن يأس از رحمت را نهي كرده،
مي‏فرمايد: ﴿ يا عبادي الذين أسرفوا علي أنفسهم لا تقنطوا من رحمة الله إنّ الله يغفر الذنوب جميعاً ﴾[3] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_edn3)؛ شما كه بر جان خود ستم و اسراف كرده‌ايد از رحمت خدا نااميد نباشيد. هر گناه و ستمي كه انسان مي‏كند در حقيقت به خود ستم مي‏كند. از اين رو تعبير قرآن اين است كه مي‏فرمايد: ﴿ أسرفوا علي أنفسهم ﴾؛ زيرا نعمت جان، هوش، اعضا و جوارح را بيجا مصرف كردن «اسراف» است.
به هر تقدير، قرآن به كساني كه اسراف كرده‌اند دستور مي‏دهد كه نااميد نباشند؛ چون راه براي برگشت باز است. آنگاه مي‏فرمايد: ﴿ وأنيبوا إلي ربكم وأسلموا له ﴾[4] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_edn4) توبه كنيد و برگرديد و منقاد باشيد و در بقيّه عمر گذشته را جبران كنيد. اگر بتوانيد شب هنگام، زودتر بخوابيد تا بهانه خستگي و كم خوابي در بين نباشد و سحرگاه برخيزيد، از عمر، استفاده صحيح كرده ايد و اگر آن را به خوش گذراني و هوس مداري سپري كنيد، در آن اسراف كرده‌ايد.
تعبير قرآن كريم در باره مردان با ايمان اين است: ﴿ يرجون تجارة لن تبور ﴾[5] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_edn5)؛ اينها به تجارتي بي‏زيان و غير بائر اميدوارند. تجارت عدّه‌اي، سود آور نيست: ﴿ فما ربحت تجارتهم ﴾[6] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_edn6)، اما تجارت گروهي ديگر سودآور است و آنها كساني هستند كه براي تقرب به خدا تلاش مي‏كنند و خداوند هم به آنان ده برابر يا بيش از آن پاداش مي‏دهد. پس رجاء در مقابل يأس است و مراحلي هم دارد. البته قدر مشترك حالت يقين و رجاء و آرزو «انتظار» است؛ يعني، هر سه گروه منتظرند؛ امّا انتظار آرزومندانه خام، انتظار اميدوارانه پخته و انتظار مطمئنّانه، عصاره پخته هاست.

منبع :
برگرفته از تفسيرموضوعي قرآن كريم – مبادي اخلاق در قرآن –تاليف : آيت الله جوادي آملي ج11/صص 303-304
پي نوشت:

[1] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_ednref1) . سوره يوسف، آيه 87.

[2] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_ednref2) . سوره سجده، آيه 16.

[3] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_ednref3) . سوره زمر، آيه 53.

[4] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_ednref4) . سوره زمر، آيه 54.

[5] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_ednref5) . سوره فاطر، آيه 29.

[6] (http://www.pajoohe.com/fa/index.php?Page=definition&UID=34899#_ednref6) . سوره بقره، آيه 16.

زینب_الگوی صبر
۱۳۹۳/۰۱/۱۵, ۱۹:۵۴

پدرم يه هفته قبل ازاينكه راهي بيمارستان بشه دوتايي با هم صحبت ميكرديم پدرم از خاطراتش ميگفت كلي از گفتنش لذت ميبرد از روزي ميگفت كه مستاجرخونه مردم بود از روزي كه ناميدرفته بود مشهد از امام رضا با چشمي گريون حاجتشو خواسته بود هميشه ميگفت اين خونه رو امام رضا به من داد والا محال بود حالا حالاها خونه داربشم...

بعد از تمام شدن خاطراتش به پدرم گفتم اقاجون منو حلال كن شما مخالف ازدواج منو محمدبودي حق داشتي كلي زحمت برام كشيدي ولي من بخاطردلم...

بهش گفتم اين چيزي بود كه خدا خواسته شما خيلي به گردن من حق داريد من حق فرزندي رو ادا نكردم ولي بدون كه اون دنيا جايگاه خوبي خواهي داشت

وهردوگريه كرديم...

خدا اين موقعيت رو فراهم كردكه من ازشون حلاليت بطلبم يه هفته بعد...:Graphic (61):

دلم از نامرديها گرفته بلخره خداييم هست...

پدر مهربونم چقدر بخاطر ناحق كردن حقم بي تابي ميكرد بهش ميگفتم اقاجون غصه نخور خدا بزرگه...

super smart
۱۳۹۳/۰۱/۱۵, ۲۰:۲۲
الَّذِي خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَيَاةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا وَهُوَ الْعَزِيزُ الْغَفُورُ

ترجمه فولادوند
همان كه مرگ و زندگى را پديد آورد تا شما را بيازمايد كه كدامتان نيكوكارتريد، و اوست ارجمند آمرزنده.

Im_Masoud.Freeman
۱۳۹۳/۰۱/۱۵, ۲۳:۱۴
http://upir.ir/931/والپیپر-جاده-زیباس-111.jpg

elzquran
۱۳۹۳/۰۱/۱۶, ۰۶:۰۴
خداوند در آيه 28 سوره رعد میفرماید: "الَّذينَ آمَنُوا وَ تَطمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِكرِ اللَّهِ أَلا بِذِكرِ اللَّهِتَطمَئِنُّ القُلُوبُ"( آنها كسانى هستند كه ايمان آورده و دلهايشان به ياد خدا آرامش مى‏ گيرد، آگاه باشيد كه تنها با ياد خدا دلها آرامش میگیرد.)

زینب_الگوی صبر
۱۳۹۷/۱۲/۱۳, ۱۵:۴۰

یه نصیحت خواهرانه به همه جوونا دارم اینم این هست که اهای جوونی که میخوای ازدواج کنی تو رو بخدا به حرف پدرمادرت گوش بده مخصوصا پدرت چرا که کوله باری از تجربست نگو سواد نداره یا نمیفهمه ...

تو قران در مورد احترام به پدر مادر زیاد سفارش شده اگه میخوای اینده موفقی داشته باشی سعی کن پدر مادرت ازت راضی باشن

بنده بعد از سالها که از این متنی که نقل قول گرفتم میگذرد و تازه فهمیدم دلیل بد اومدن استخارم چی بود

یه سوال پیش اومده بود که چرا حضرت محمد در سن کودکی پدر مادر خودش رو ازدست داد جوابی که حاج اقا راشد یزدی دادن این بود که چون رسالت امت بر دوششون بود رسالت پدر مادر از دوشش برداشته شد

و حالا دیگه خود دانید اگه میخوایین در اینده زندگی خوبی داشته باشید از همین حالا رابطتتون رو با پدر مادرتون اصلاح کنید

دعای پدر مادر معجزه میکنه...

رحیل
۱۳۹۷/۱۲/۱۳, ۲۱:۳۲
یه نصیحت خواهرانه به همه جوونا دارم اینم این هست که اهای جوونی که میخوای ازدواج کنی تو رو بخدا به حرف پدرمادرت گوش بده مخصوصا پدرت چرا که کوله باری از تجربست نگو سواد نداره یا نمیفهمه ...

تو قران در مورد احترام به پدر مادر زیاد سفارش شده اگه میخوای اینده موفقی داشته باشی سعی کن پدر مادرت ازت راضی باشن

بنده بعد از سالها که از این متنی که نقل قول گرفتم میگذرد و تازه فهمیدم دلیل بد اومدن استخارم چی بود

یه سوال پیش اومده بود که چرا حضرت محمد در سن کودکی پدر مادر خودش رو ازدست داد جوابی که حاج اقا راشد یزدی دادن این بود که چون رسالت امت بر دوششون بود رسالت پدر مادر از دوشش برداشته شد

و حالا دیگه خود دانید اگه میخوایین در اینده زندگی خوبی داشته باشید از همین حالا رابطتتون رو با پدر مادرتون اصلاح کنید

دعای پدر مادر معجزه میکنه...

سلام
خدا پدرتون رو بیامرزه. روز های فوتشون رو یادمه. ولی از قبل از اون خبر نداشتم.
ببخشید که می پرسم:
اگه ناراحتتون نمی کنه درباره اش صحبت کنید.

اینکه چطور زندگی که تا 15 سال در رضایت کامل بوده در عرض چهار سال به جدایی می انجامه؟

زینب_الگوی صبر
۱۳۹۷/۱۲/۱۴, ۱۶:۴۰
سلام
خدا پدرتون رو بیامرزه. روز های فوتشون رو یادمه. ولی از قبل از اون خبر نداشتم.
ببخشید که می پرسم:
اگه ناراحتتون نمی کنه درباره اش صحبت کنید.

اینکه چطور زندگی که تا 15 سال در رضایت کامل بوده در عرض چهار سال به جدایی می انجامه؟

هعععییییی...امان از سرنوشت...
راستش تو این 15 سال زندگی جز زیبایی چیزی ندیدم و اعتقادی پیدا کردم به خدا اهل بیت که امروزه این اعتقاد قلبی رو از اون ازدواج میدونم چرا که اون دوران با وجود مشکلات سخت چنان خدا رو حاضر ناظر میدیدم که امروزه با وجود مشکلات زندگی الان قابل مقایسه نیست

چهار سال اخر زندگیم دچار افسردگیهای شدید شده بودم به هر دکتری رجوع میکردم جز یه مشت قرصای رنگارنگ ...
تا اینکه یه بنده خدا یه دکتری رو بهم معرفی کرد و گفتن که ایشون بیماراشون از کشورای خارجی زنگ میزنن نوبت میگیرن فوق العاده دکتر خوبیه منم بخاطر سلامتیم و اینکه زندگیم داشت از دست میرفت با اینکه اعتمادی به دکترای روانشناس نداشتم تصمیم گرفتم یباره دیگه این راهو برم و با اولین ویزیت دکتر شرایط روحیمو بخوبی تشخیص دادن و هر موقع یادشون میکنم کلی دعاشون میکنم که با چند ویزیت نسخه منو پیچیدن:d

ایشون سعی کردن با دارو حالمو به قبل برگردونن و بعد از اینکه کاملا از شرایط زندگیم اطلاع پیدا کردن گفتن شما طی سالها چون نیازهای روحی که یک انسان بهش احتیاج داره در خود سرکوب کردی دچارافسردگی مزمن شدید و اینکه شما دیگه نمیتونید باعث ارامش کسی شوید چون خود بیشتر به ارامش نیاز داریدبا اینکه میترسیدم زیرعهد پیمان خودم بزنم ولی دکتر منو متقاعد کرد که خدا از هرکسی به اندازه توانش انتظار داره

البته من جانبازم مقصر میدونم ...
واسه اینکه هیچ اقدامی تلاشی واسه بهبودی زندگیمون نکرد و حرفایی هست بین منو خدا و اون که گذاشتم اون دنیا واسه تسویه حساب
ظلمایی که در حق منو پدرم شد...واگذارشون بخدا...
اون زمان قبل از ازدواجمون که پدرم شدیدا مخالف بودن پیش یه دکتری رفتن ازشون کمک گرفتن دکترم بهش گفته بود به هیچ وجه اینکارو نکن ایشون باید با یه خانمی که قبلا ازدواج کردن ازدواج کنن دکتر هم با جانباز صحبت کرد هم پدرم بعد از اینکه ازپیش دکتر اومدن پدرم زمین میرفت اسمون که نزاره این ازدواج سر بگیره ولی من بر تصمیمم استوار خانوادشونم که میدیدن من همچنان راضی به این ازدواجم پاشنه خونمون رو از جا در اوردن:d
هعییییی پدر عزیزم چه زجری کشید اخرش به استخاره تن داد راضی شد که البته استخارمون بد اومد ولی معنی ایه خوب بود ببینید خدا چقدر به پدر مادراهمیت داده که با وجود اینکه تو سوره محمد ایه 16 تاکید کرده بود هیچ ترسی بر کسانی که در تخلف از جنگ نابینا یا معلول شدن نیست ولی بخاطر حکم پدر بد اومد...پس تورو خدا تا میتونید به پدر مادرتون احترام بزارید حرفشون نظرشون مقدم بشمارید چرا که کوه تجربه هستن

نمیخوام مخاطبینمو نسبت به جانباز خونوادشون بدبین کنم ولی این نیست که وقتی کسی اسم جانباز اومد روش یا تو هر موقعیت دیگه بگیم ایشون دیگه مبرا از هرگونه گناهه نه
دلم خونه از دستشون فقطم واگذارشون کردم بخدا چرا که من این چند سال صادقانه خالصانه هر کاری ازدستم برمیومد بدون ذره ای منت واسه خودش خانوادش انجام میدادم چون میگفتم ازدواج من الهی و ایشون بخاطر حفظ دین اسلام قدم در این راه گذاشتن با عشق تمام انجام وظیفه میکردم ولی ایشون...بگذریم
الان لطف خدا شامل حالم شده خدا رو شکر میکنم بخاطر نعمتایی که بهم ارزانی داشته ...

حرف زیاد دارم واسه گفتن ولی وقت اندک
ببخشید سرتون درد اوردم

شقایق
۱۳۹۷/۱۲/۱۴, ۱۹:۰۸
سلام قولا من رب رحیم

الهی شکر

الهی شکر

الهی شکر

:-h@};-%%-%%-:x:x

شقایق
۱۳۹۷/۱۲/۱۴, ۱۹:۱۲
بهش گفتم اين چيزي بود كه خدا خواسته شما خيلي به گردن من حق داريد من حق فرزندي رو ادا نكردم ولي بدون كه اون دنيا جايگاه خوبي خواهي داشت

فاصبر لحکم ربک

هرآن چه خدا برای بندگان می خواد خوبی و زیبایی است

یاسین بخون عزیزم تا خدا هم زودتر آرامش قلبی رو بهت هدیه بده حتی اگه شده پنج آیه اول

موفق و شاد باشی

سال خوبی در پیش داشته باشی^:)^@};-@};-%%-:x:x

زینب_الگوی صبر
۱۳۹۷/۱۲/۱۴, ۱۹:۳۹
فاصبر لحکم ربک

هرآن چه خدا برای بندگان می خواد خوبی و زیبایی است

یاسین بخون عزیزم تا خدا هم زودتر آرامش قلبی رو بهت هدیه بده حتی اگه شده پنج آیه اول

موفق و شاد باشی

سال خوبی در پیش داشته باشی

ممنون عزیز@};-
بعضی وقتا که خیلی دلتنگش میشم حسرت دست نوازشش میخورم میاد بخوابم
دیشب خواب پدرم دیدم خیلی خوشحال خندون بودن لباس سفید برتن داشتن تو یه مهمانی بودیم که میزبانش گفتن ادم ثروتمندیه که همیشه این مهمانی رو بخاطر امام حسین برگزار میکنه بعد از صرف غذا پدرمو دیدم که با لبخندبطرفم میاد خیلی خوب بود کلی از دلتنگیش در اومدم

پدرم...