PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : >>>>>* عـیـد غـدیـر ، عـیـد ولـایـت *<<<<<

meshkaat
۱۳۸۶/۱۰/۰۱, ۲۳:۳۷
وقتي شخصيت علي (ع) را مورد مطالعه قرار ميدهيم ،لبريز از فضايل و بزرگي مي باشد ،علي(ع) انساني است كه دوستان او از وجود چنين شخصيتي فخر ومباهات كرده و سعي ميكنند در طول زندگي خويش راه او را سرلوحه زندگي خويش قرار داده وهدف او را در بلنداي اهداف زندگي خود قرار دهند،<و دشمنانش نيز با همه كينه توزي هاي خود نسبت به ايشان توان انكار ويا حتي نهان كردن عظمت ومنزلت جايگاه او را نداشته وندارند ،وقتي از علي (ع) حرف بميان ميايد اوّل چيزي كه به ذهن هر عقل سليمي ميرسد جايگاه آنحضرت نزد آخرين فرستاده خدا پيامبر گرامي اسلام (ص) ميباشد

رسول اکرم صلي الله عليه و آله در شخصيت بي انتهاي علي عليه السلام و کمالات بي نظير و فضايل بي پايانش احاديثي فرموده اند که به بخشي از آنها اشاره مي نماييم .
حضرت محمد مصطفي صلي الله عليه و آله فرمود :
- اگر تمام باغها قلم گردد ، همه دريا ها مرکب ، همه جن ها حسابگر و انسانها نويسنده شوند تا همه فضايل و مناقب علي را بشمارند نمي توانند . (1)
- سوگند به آن خدايي که جان من در دست قدرت اوست، اگر نبود اين که گروهي از امت من تورا مثل انصاري که عيسي را به خدايي اشتباه گرفتند ، غلو کنند در مورد فضايل و مناقب تو ، مطالبي مي گفتم که تمام مسلمانان خاک زير پاي تورا توتياي چشم خود مي کردند . (2)
- هر کس دوست دارد مثل من زندگي کند و مثل من بميرد ، به ولايت علي بن ابيطالب تمسک کند . (3)
- پروردگار عالم به من وحي کرد و مرا مأمور ساخت که علي عليه السلام را با لقب اميرالمومنين بخوانم و فرمود: تا به حال، کسي را با اين لقب نخوانده ام و آن را به کسي نخواهم داد . (4)
پی نوشت:
1- محجة البيضاء، ج 4، ص 206
2- مسند احمد حنبل به نقل شرح ابن ابي الحديد، ج 9، ص 168
3- شرح ابن ابي الحديد، ج 9، ص 168
4- بحار الانوار، ج 37، ص 290

meshkaat
۱۳۸۶/۱۰/۰۱, ۲۳:۴۰
وقتي شخصيت علي (ع) را مورد مطالعه قرار ميدهيم ،لبريز از فضايل و بزرگي مي باشد ،علي(ع) انساني است كه دوستان او از وجود چنين شخصيتي فخر ومباهات كرده و سعي ميكنند در طول زندگي خويش راه او را سرلوحه زندگي خويش قرار داده وهدف او را در بلنداي اهداف زندگي خود قرار دهند،<و دشمنانش نيز با همه كينه توزي هاي خود نسبت به ايشان توان انكار ويا حتي نهان كردن عظمت ومنزلت جايگاه او را نداشته وندارند ،وقتي از علي (ع) حرف بميان ميايد اوّل چيزي كه به ذهن هر عقل سليمي ميرسد جايگاه آنحضرت نزد آخرين فرستاده خدا پيامبر گرامي اسلام (ص) ميباشد

پيامبراکرم صلوات الله عليه قبل از وفات خويش از آينده خبرداد و فرمود: پيروان حضرت موسي به هفتاد و يک گروه تقسيم شدند؛ همه آنان اهل آتش هستند جز گروهي که از وصي اش" يوشع " پيروي نمودند و پيروان حضرت مسيح نيز به هفتاد و دو گروه تقسيم گرديدند و همگي گرفتار عذاب اخروي مي گردند، جزآنان که از جانشين او" شمعون" تبعيت کردند ، امت من نيز به هفتاد و سه شعبه تقسيم مي شوند همگي در قهر خدا گرفتار خواهند شد مگر آن گروه راستين که از وصي و جانشينم علي بن ابيطالب عليه السلام پيروي نمايند . (1)
- هر کس مي خواهد حضرت نوح (ع) را در عزم و اراده اش بنگرد و علم سرشار حضرت آدم (ع) را درک کند و به جدم حضرت ابراهيم (ع) در حلم و بردباري اش نگاه کند و حضرت موسي (ع) را در ذکاوت و هوشياري و حضرت عيسي (ع) را در زهد و بي توجهي به دنيا ببيند ، وجود مبارک علي عليه السلام را ببيند . (2)
- من شهرعلم هستم و علي درِ آن است ، هر کس مي خواهد وارد آن شود بايد از درش بگذرد . (3)
- علي از حيث قضاوت و داوري نيز در ميان امت من بي نظير است . (4)
- سرلوحه دفتر هر فرد با ايمان محبت و دوستي علي ابن ابيطالب است .(5)
- علي داناترين امت من ، بعد از من است .(6)
پاورقی:
1- وسايل الشيعه، ج 18، ص 31
2- محجة البيضاء، ج 4، ص 192
3- کنز العمال، ج 11، ص 600
4- آفتاب ولايت، ص 138
5- بحار الانوار، ج 39، ص 229
6- کنز العمال، ج 6، ص 153

.:MONTAZER:.
۱۳۸۶/۱۰/۰۱, ۲۳:۵۰
نماز بی ولای او عبادتی است بی وض
وبه منکر علی بگو نماز خود قضا کند

meshkaat
۱۳۸۶/۱۰/۰۲, ۰۶:۲۸
نماز بی ولای او عبادتی است بی وض

وبه منکر علی بگو نماز خود قضا کند

باده بده ساقيا ، ولي ز خم غدير

چنگ بزن مطربا ، ولي به ياد امير

تو نيز از چرخ پير ، بيا ز بالا به زير

داد مسرت ستان ، ساغر عشرت بگير

بلبل نطقم چنان قافيه پرداز شد

که زهره در آسمان ، به نغمه دمساز شد

محيط کون و مکان ، دايره ساز شد

سرور روحانيون ، هو العلي الکبير

نسيم رحمت وزيد ، دهر کهن شد جوان

نهال حکمت دميد ، پر ز گل و ارغوان

مسند حشمت رسيد ، به خسرو خسروان
حجاب ظلمت دريد ، ز آفتاب منير

meshkaat
۱۳۸۶/۱۰/۰۲, ۰۶:۳۰
باده بده ساقيا ، ولي ز خم غدير

چنگ بزن مطربا ، ولي به ياد امير

تو نيز از چرخ پير ، بيا ز بالا به زير

داد مسرت ستان ، ساغر عشرت بگير

بلبل نطقم چنان قافيه پرداز شد

که زهره در آسمان ، به نغمه دمساز شد

محيط کون و مکان ، دايره ساز شد

سرور روحانيون ، هو العلي الکبير

نسيم رحمت وزيد ، دهر کهن شد جوان

نهال حکمت دميد ، پر ز گل و ارغوان

مسند حشمت رسيد ، به خسرو خسروان

حجاب ظلمت دريد ، ز آفتاب منير

فاتح اقليم جود ، به جاي خاتم نشست

يا به سپهر وجود ، نير اعظم نشست

يا به محيط شهود ، مرکز عالم نشست

روي حسود عنود ، سياه شد مثل قير

صاحب ديوان عشق ، زيب و شرافت گرفت

گلشن خندان عشق ، حسن و لطافت گرفت

نغمه دستان عشق ، رفت به اوج اثير

به هر که مولامنم ، علي است مولاي او

نسخه اسما منم ، علي ست طغراي او

يوسف کنعان عشق ، بنده رخسار اوست

خضر بيابان عشق ، تشنه گفتار اوست

کيست سليمان عشق ، بر در جاهش فقير

اي به فروغ جمال ، آينه ذو الجلال

"مفتقر" خوش مقال ، مانده به وصف تو لال

گرچه براق خيال ، در تو ندارد مجال

ولي ز آب زلال ، تشنه بود ناگزير

۱۳۸۶/۱۰/۰۲, ۱۸:۰۳
الحمدالله الذي جعلنا من
المتمسكين به ولايت اميرالمومنين

خسته
۱۳۸۶/۱۰/۰۴, ۱۵:۲۵
درب بهشت را گرنگشایند به روی ما
گوییم یا علی و ز دیوار می رویم

خدایا شکرت که ما شیعه شدیم
شکرت.
بزرگترین نعمته!
تحت هر شرایطی می شه برگشت...می شه برگشت...من برگشتم به مدد مولایمان علی(علیه السلام)

meshkaat
۱۳۸۶/۱۰/۰۵, ۱۰:۳۲
درب بهشت را گرنگشایند به روی ما
گوییم یا علی و ز دیوار می رویم

خدایا شکرت که ما شیعه شدیم
شکرت.
بزرگترین نعمته!
تحت هر شرایطی می شه برگشت...می شه برگشت...من برگشتم به مدد مولایمان علی(علیه السلام)

حضرت رسول اکرم (ص) همراه حاجيان حجة الوداع به منطقه غدير خم رسيدند. حضرت امر فرمود که منبري از جهاز اشتران فراهم سازند. سپس خطبه اي طولاني ايراد فرمودند . در آغاز سخن حمد و سپاس خدا را کرده و مي فرمايد...
الحمد لله الذى علا فى توحده، و دنا فى تفرده، و جل فى سلطانه، و عظم فى اركانه، و احاط بكل شئ علما و هو فى مكانه، و قهر جميع الخلق بقدرته و برهانه.
« حمد و ستايش پرودگاري را سزاست که درعظمت،يکتا ودروحدانيت، بي همتا است. سلطنت اوباعظمت ودراداره امورخلايق مقتدر و به همه مخلوقات دانا و در همه جا حاضر و ناظر و قدرت او برهمه موجودات غالب است.»
... و قد ضمن لى تبارك و تعالى العصمة، و هو الله الكافى الكريم، فاوحى الى: بسم الله الرحمن الرحيم (يا ايها الرسول بلغ ما انزل اليك من ربك) فى على - يعنى فى الخلافة لعلىبن ابى طالب عليه السلام (و ان لم تفعل فما بلغت رسالته و الله يعصمك من الناس) (المائدة،67).
معاشر الناس! ما قصرت فى تبليغ ما انزل الله تعالى الى و انا مبين لكم سبب نزول هذه الآية، ان جبرئيل عليه السلام هبط الى مرارا ثلاثا يأمرنى عن السلام ربى - و هو السلام - ان اقوم فى هذا المشهد فاعلم كل ابيض و اسود ان على بن‏ ابى‏طالب عليه السلام اخى و وصيى و خليفتى، و الامام من بعدى، الذى محله منى محل هارون من موسى الّا انه لا نبى بعدى، و هو وليكم بعد الله و رسوله، و قد انزل الله تبارك و تعالى علىَّ بذلك آية من كتابه: (انما وليكم الله و رسوله و الذين آمنوا الذين يقيمون الصلاة و يؤتون الزكاة و هم راكعون) (المائدة، 55). و على بن ابى‏طالب عليه السلام ، اقام الصلاة و آتى الزكاة و هو راكع يريد الله عز و جل فى كل حال.
"معبودي جزاو نيست او به من اعلام فرموده که اگر نرسانم آنچه وحي شده ، تبليغ رسالت نکرده ام و خداوند ضمانت نموده که مرا حفظ فرمايد و خداوند بزرگ براي حفظ من کافي است. " (سوره مائده آيه 67 )
خداوند بر من وحي فرستاده است، به نام خداوند بخشنده مهربان، اي پيغمبر برسان آنچه را که فرستاده شد به سوي تو از پروردگارت و اگر انجام ندهي تبليغ رسالت نکرده اي و خداوند تو را از شر مردم حفظ خواهد نمود.
اي مردم در ابلاغ آنچه برمن وحي شده کوتاهي نکرده ام و برا ي شما سبب نزول اين آيه را بيان مي نمايم. جبرئيل عليه السلام سه بار بر من نازل شد و سلام پروردگار را به من ابلاغ نمود و مرا مأمور نمود که در اين محل بايستم و آنچه را وحي آورده به شما ابلاغ نمايم . تا بر هر سفيد و سياه اعلام کنم که علي بن ابيطالب برادر من و وصي من و جانشين من و امام بعد از من است و مقام او نسبت به من مانند مقام هارون نسبت به موسي است. جز آن که پيغمبري بعد از من نخواهد آمد و او بعد از من رسول و پيشوا بر شماست و اين فرمان را خداوند تبارک و تعالي صادر فرموده است.
اين آيه از کتاب خداست. اين است و جز اين نيست . ولـّي شما، خدا و رسول او هستند و آنان که ايمان آورده اند و اقامه نماز مي نمايند و در حال رکوع زکات مي دهند . و علي بن ابيطالب اقامه نماز نمود و در حال رکوع زکات داد و او در هر حال رضاي پروردگار را مي جويد.»

meshkaat
۱۳۸۶/۱۰/۰۵, ۱۰:۳۶
حضرت رسول اکرم (ص) همراه حاجيان حجة الوداع به منطقه غدير خم رسيدند. حضرت امر فرمود که منبري از جهاز اشتران فراهم سازند. سپس خطبه اي طولاني ايراد فرمودند . در آغاز سخن حمد و سپاس خدا را کرده و مي فرمايد...
الحمد لله الذى علا فى توحده، و دنا فى تفرده، و جل فى سلطانه، و عظم فى اركانه، و احاط بكل شئ علما و هو فى مكانه، و قهر جميع الخلق بقدرته و برهانه.
« حمد و ستايش پرودگاري را سزاست که درعظمت،يکتا ودروحدانيت، بي همتا است. سلطنت اوباعظمت ودراداره امورخلايق مقتدر و به همه مخلوقات دانا و در همه جا حاضر و ناظر و قدرت او برهمه موجودات غالب است.»
... و قد ضمن لى تبارك و تعالى العصمة، و هو الله الكافى الكريم، فاوحى الى: بسم الله الرحمن الرحيم (يا ايها الرسول بلغ ما انزل اليك من ربك) فى على - يعنى فى الخلافة لعلىبن ابى طالب عليه السلام (و ان لم تفعل فما بلغت رسالته و الله يعصمك من الناس) (المائدة،67).
معاشر الناس! ما قصرت فى تبليغ ما انزل الله تعالى الى و انا مبين لكم سبب نزول هذه الآية، ان جبرئيل عليه السلام هبط الى مرارا ثلاثا يأمرنى عن السلام ربى - و هو السلام - ان اقوم فى هذا المشهد فاعلم كل ابيض و اسود ان على بن‏ ابى‏طالب عليه السلام اخى و وصيى و خليفتى، و الامام من بعدى، الذى محله منى محل هارون من موسى الّا انه لا نبى بعدى، و هو وليكم بعد الله و رسوله، و قد انزل الله تبارك و تعالى علىَّ بذلك آية من كتابه: (انما وليكم الله و رسوله و الذين آمنوا الذين يقيمون الصلاة و يؤتون الزكاة و هم راكعون) (المائدة، 55). و على بن ابى‏طالب عليه السلام ، اقام الصلاة و آتى الزكاة و هو راكع يريد الله عز و جل فى كل حال.
"معبودي جزاو نيست او به من اعلام فرموده که اگر نرسانم آنچه وحي شده ، تبليغ رسالت نکرده ام و خداوند ضمانت نموده که مرا حفظ فرمايد و خداوند بزرگ براي حفظ من کافي است. " (سوره مائده آيه 67 )
خداوند بر من وحي فرستاده است، به نام خداوند بخشنده مهربان، اي پيغمبر برسان آنچه را که فرستاده شد به سوي تو از پروردگارت و اگر انجام ندهي تبليغ رسالت نکرده اي و خداوند تو را از شر مردم حفظ خواهد نمود.
اي مردم در ابلاغ آنچه برمن وحي شده کوتاهي نکرده ام و برا ي شما سبب نزول اين آيه را بيان مي نمايم. جبرئيل عليه السلام سه بار بر من نازل شد و سلام پروردگار را به من ابلاغ نمود و مرا مأمور نمود که در اين محل بايستم و آنچه را وحي آورده به شما ابلاغ نمايم . تا بر هر سفيد و سياه اعلام کنم که علي بن ابيطالب برادر من و وصي من و جانشين من و امام بعد از من است و مقام او نسبت به من مانند مقام هارون نسبت به موسي است. جز آن که پيغمبري بعد از من نخواهد آمد و او بعد از من رسول و پيشوا بر شماست و اين فرمان را خداوند تبارک و تعالي صادر فرموده است.
اين آيه از کتاب خداست. اين است و جز اين نيست . ولـّي شما، خدا و رسول او هستند و آنان که ايمان آورده اند و اقامه نماز مي نمايند و در حال رکوع زکات مي دهند . و علي بن ابيطالب اقامه نماز نمود و در حال رکوع زکات داد و او در هر حال رضاي پروردگار را مي جويد.»
...معاشر الناس! ان الله قد نصبه لكم وليا و اماما مفترضا طاعته على المهاجرين و الانصار و على التابعين لهم باحسان، و على البادى و الحاضر و على الاعجمى و العربى، و الحر و المملوك، و الصغير و الكبير، و على الابيض و الاسود، و على كل موحد، ماض حكمه، جائز قوله، نافذ امره، ملعون من خالفه، مرحوم من تبعه، و من صدقه فقد غفر الله له و لمن سمع منه و اطاع له.
« اي مردم آگاه باشيد که خداوند علي را سرپرست و پيشوا بر شما قرار داده و اطاعت او را بر مهاجر و انصار و همه مردم واجب فرموده است ، شهري و بياباني ، عرب و عجم ،بنده و آزاد ، کوچک و بزرگ ، سفيد و سياه ، هر که خدا را مي پرستد بايد فرمان علي را اطاعت کند ، گفتار او را تصديق نمايد و امر او را انجام دهد.
محروم از رحمت حق است کسي که مخالفت کند، مشمول رحمت پروردگار است کسي که از او پيروي نمايد، مؤمن است کسي که او را به اين سمت تصديق نمايد . کساني که از او اطاعت کنند و فرمان او برند خداوند آنها را مي آمرزد . »
... معاشر الناس! ما من علم الّا و قد احصاه الله فى ، و كل علم علمت فقد احصيته فى امام المتقين ، و ما من علم الا علمته عليا ، و هو الامام المبين .
معاشر الناس ! لا تضلوا عنه و لا تنفروا منه ، و لا تستكبروا من ولايته ، فهو الذى يهدى الى الحق و يعمل به و يزهق الباطل و ينهى عنه ، و لا تاخذه فى الله لومة لائم، ثم انه اول من امن بالله و رسوله ، و [هو] الذى فدى رسوله بنفسه و [هو] الذى كان مع رسول الله و لا احد يعبد الله مع رسوله من الرجال غيره .
« اي مردم هيچ علمي نيست مگر آن که خداوند آن را به من آموخت و هر دانشي که به من آموخته شد من آن را به علي پيشواي پرهيزکاران آموختم و او پيشواي بزرگ و آشکار شماست.
اي مردم مبادا علي را تنها بگذاريد و از او دوري کنيد واز پيشوائي او سرپيچي نموده و تکبر نمائيد او تنها کسي است که شما را به سوي حق رهبري مي نمايد و به حق عمل مي کند و باطل را محو مي نمايد و شما را از آن باز مي دارد و از ملامتِ ملامت کنندگان در راه خدا بيمي ندارد.»

helen
۱۳۸۶/۱۰/۰۶, ۱۶:۴۷
شخصيت ممتاز جهان است علي
حاكم به زمين و آسمان است علي

در روز غدير خم پيامبر(ص) فرمود
مولاي چو من، به انس و جان است علي(ع)

خسته
۱۳۸۶/۱۰/۰۷, ۰۱:۱۳
عمریستکه دم به دم علی می گویم
یک عمر علی گفتم و انشاالله
تا آخر عمر هم علی می گویم
یــــــــــــــــــــــــ ــــــــا علـــــــــــــــــــــــ ــــــــــی

sara.m
۱۳۸۶/۱۰/۰۷, ۱۵:۴۴
رسول خدا صلى الله عليه و آله مى‏فرمايند!پروردگار عالم فرمودند!همانا على عليه السلام پرچم و نشانه هدايت است،او پيشواى بندگان و دوستان من است!«على‏»نور روشنگر پيروان الهى،و همان كلمه‏اى است كه بر انسان‏هاى متقى واجب كرده‏ام،هر كس على را دوست دارد،مرا دوست داشته،و دشمنان وى دشمنان من هستند!!اى پيامبر!اين فضيلت را به على خبر ده،و رسول اكرم نيز خبر داد

مولای مهربان غزلهای من سلام
آبی ترین بهانه دنیای من سلام :Sham:
ما بی حضور چشم تو اینجا غریبه ایم
دستی .سری. تکان بده مولای من سلام:Rose:
قلبی شکسته دارم و شعری شکسته تر
اما نشسته در تب غوغای من سلام :Sham:
تقدیم چمشهای تو این شعر ناتمام
زیباترین افق به تماشای من سلام :Gol:

fereshte
۱۳۸۶/۱۰/۰۷, ۱۶:۵۳
از خم رسيد مژده كه جشن ولايت است

لبريز خم ز باده لطف و عنايت است

خمخانه ولايت مولى گشوده شد

ساقى ز جاى خيز، كه وقت سقايت است

در صحنه غدير به فرمان كبريا

در اهتزاز پرچم شاه ولايت است

زان چشمه زلال كه جوشيد در غدير

زنهار معرفت همه جا در سرايت است

تا سايه ولاى على برد يار ماست

ايمن نشين، كه كشور ما در حمايت است

fereshte
۱۳۸۶/۱۰/۰۷, ۲۰:۳۲
عید ست ، ولی عید خداوند قدیر ست

عیدی ست که پیغمبر اسلام ، بشیر ست

عید ی ست که حیدر به همه خلق امیر ست

عیدی ست که بر جان عدو ، نار صعیر ست

این عید ، نه نوروز ، نه خرداد ، نه تیر ست

این عید غدیر ست ، غدیر ست ، غدیرست

منبر زجهاز شتران ، حکم ز داور

داننده و گوینده ی آن حکم ، پیمبر

عنوان سخن : " رهبری ساقی کوثر "

شمشیر خدا ، شیر خدا ، فاتح خیبر

کای خلق بدانید همه : تا صف محشر

از ابیض و از اسود و از اصفر و احمر

هر کس که منم بر وی و بر نفس وی اولی

او راست " علی " ، ابن عمم ، رهبر و مولی

meshkaat
۱۳۸۶/۱۰/۰۸, ۲۰:۰۴
ناد علی مظهر العجایب...
عید ولایت امیرالمومنین تبریک و تهنیت باد.

کمیل بن زیاد شبی با حضرت علی (ع) در کوچه‎های کوفه قدم می‎زد، که صدای قرآن دلنشینی، کمیل را شگفت‎زده ساخت،
صدائی را شنید که به گونه محزونی قرآن می‎خواند:
"اَمّن هُوَ قانِتٌ آناءَ اللّیل(1) ؛ «آیا آنها با ارزش می‎باشند یا آن که شب را به عبادت می‎گذراند؟»
امام علی علیه السلام که متوجه شگفت‎زدگی کمیل شده بود فرمود:
آیا صدای قرآن این مرد تو را به تعجب واداشته؟ در حالی که این مرد به زودی وارد جهنم می‎شود.
کمیل بیشتر تعجب کرد و نمی‎دانست آن شخص کیست؟
او یکی از منحرفان خوارج بود که عقیده سالمی نداشت، و امام زمان خود را به درستی نمی‎شناخت و طعمه سیاستمداران نهروان شده بود.
پس از جنگ نهروان در حالی که حضرت علی (ع) اشاره به جنازه‎ای می‎کرد به کمیل فرمود:
این جنازه همان شخصی است که آن شب آیه "امّن هو قانتٌ آناء اللّیل" را می‎خواند.(2)
پی‎نوشت‎ها:
1- سوره زمر، آیه 9 .
2- سفینة البحار، ج 2، ص 497.

نورين
۱۳۸۷/۰۹/۲۲, ۰۴:۴۶
دهيد مژده عاشقان كه كاخ غم خراب شد

به روى شادى و شعف دوباره فتح باب شد

به وادى غدير خم به مصطفى خطاب شد

كه وقت گفتن سخن به وصف بوتراب شد

به نصب او شتاب كن كه وقت انتخاب شد

از اين خبر به كام ها و جام ها شراب شد

كه با ولايت على(عليه السلام) به امر حى سرمدى

يافت تبلورى دگر رسالت محمدى(صلى الله عليه وآله)

ديد رسول ممتحن رنگ ز رخ پريده را

خستگى مسافران خار به پا خليده را

تا به عمل در آورد حكم ز حق شنيده را

خواند فرا به گرد هم خيل ز حج رسيده را

چيد كنار لعل لب گوهر آب ديده را

ماحصل رسالت و عصاره عقيده را

نهاده شد به روى هم ز اشتران جهازها

كه تا رود فراز آن امير سرفرازها

شد به فراز و فاش شد براى خلق رازها

دست على گرفت و زد سكه امتيازها

گرفت رونقى دگر تنور سور و سازها

باده بريز ساقيا ز جام دل نوازها

گفت نبى ذوالكرم: گفته به من خداى من

كه بعد من على بود وصى من به جاى من

بود به خلق اين جهان نداى او نداى من

ولاى من ولاى او جفاى او جفاى من

رضاى من رضاى او رضاى او رضاى من

به احتراز آورد دست على لواى من

امير هر كسى منم على بود امير او

كه ماندنيست تا ابد فلسفه غدير او

علوم ماسوا بود نهفته در ضمير او

مادر دهر در جهان نياورد نظير او

اطاعت خدا بود پيروى از مسير او

ز فرط جود و مكرمت، سخا بود حقير او

على است آن كه محترم ز حرمتش حرم بود

خجل ز جود و بخششش سخاوت و كرم بود

مدافع ستم كش و محارب ستم بود

حدوث را قدم بود حيات را عدم بود

خطوط را قلم بود كلام را رقم بود

كمال دين و بر شما اَتَم هر نعم بود

كسى كه عرش و فرش را داده جلا على بود

كسى كه سعى مروه را دهد صفا على بود

كسى كه تخت امر او بود قضا على بود

كسى كه مى دهد نوا به بى نوا على بود

آن كه مس وجود را كند طلا على بود

آن كه از او لواى دين بود به پا على بود

(ژوليده نيشابورى)

سپیدارسبز
۱۳۸۷/۰۹/۲۲, ۰۶:۳۱
يا علــــــــــــي گفتيم وعشق آغاز شد

:Gol:

سيد حسن نصرالله
۱۳۸۷/۰۹/۲۲, ۱۴:۵۵
غدير اي باده نوشان ولايت
رسولان الهي مبتلايت.

غدير روز تشخيص ياران واقعي پيامبر و خائنيني كه همه ميشناسيدشون.
يا علي

۱۳۸۷/۰۹/۲۲, ۱۷:۳۲
یا علی گفتیم و غم آغاز شد!

نورين
۱۳۸۷/۰۹/۲۳, ۰۲:۱۹
علي اي هماي رحمت تو چه آيتي خدا را
که به ماسوا فکندي همه سايه‌ي هما را

دل اگر خداشناسي همه در رخ علي بين
به علي شناختم به خدا قسم خدا را

به خدا که در دو عالم اثر از فنا نماند
چو علي گرفته باشد سر چشمه‌ي بقا را

مگر اي سحاب رحمت تو بباري ارنه دوزخ
كه شرار قهر سوزد همه جان ماسوا را

برو اي گداي مسکين در خانه‌ي علي زن
که نگين پادشاهي دهد از کرم گدا را

بجز از علي که گويد به پسر که قاتل من
چو اسير تست اکنون به اسير کن مدارا

بجز از علي که آرد پسري ابوالعجائب
که علم کند به عالم شهداي کربلا را

چو به دوست عهد بندد ز ميان پاکبازان
چو علي که ميتواند که بسر برد وفا را

نه خدا توانمش خواند نه بشر توانمش گفت
متحيرم چه نامم شه ملک لافتي را

بدو چشم خون فشانم هله اي نسيم رحمت
که ز کوي او غباري به من آر توتيا را

به اميد آن که شايد برسد به خاک پايت
چه پيامها سپردم همه سوز دل صبا را

چو تويي قضاي گردان به دعاي مستمندان
که ز جان ما بگردان ره آفت قضا را

چه زنم چوناي هردم ز نواي شوق او دم
که لسان غيب خوشتر بنوازد اين نوا را

«همه شب در اين اميدم که نسيم صبحگاهي
به پيام آشنائي بنوازد آشنا را

ز نواي مرغ يا حق بشنو که در دل شب
غم دل به دوست گفتن چه خوشست شهريارا

rana_
۱۳۸۷/۰۹/۲۳, ۱۰:۳۴
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۰۹/۲۷, ۰۶:۴۲
http://www.parsiblog.com/FirendsAlbum/iman86/emam-ali4.jpg

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۰۹/۲۷, ۰۶:۴۳
تمام لذت عمرم همين است

که مولايم امير المومنين است

...

عيد ولايت و روز اکمال رسالت مبارک.

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/2h7lws2.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/2h7lws2.gif

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۰۹/۲۷, ۰۶:۴۴
** من کنت مولاه فهذا عليٌ مولاه **

اين حقيقت از کسي مستور نيست ...... جانشين نور ، غير از نور نيست

/// بهترين شاد باش ها تقديم شما ///

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif
http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/2h7lws2.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/2h7lws2.gif

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۰۹/۲۷, ۰۶:۴۶
http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/all444xw5.gif

چيست تفسير غدير خم؟ بگو ......... با زبان عاشقي ، بي گفت و گو

چيست تفسير غدير خم؟ علي(ع) ...... عشق را ، مولا ؛ عدالت را ، ولي

چيست تفسير غدير خم؟ اميد ..... مژده ي رحمت به امت ، بوي عيد

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gifhttp://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۰۹/۲۷, ۰۶:۴۸
http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif نام علي(ع): هدايت http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif درس علي: عدالت http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif راه علي: سعادت http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif حب علي: لياقت http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif کار علي: شفاعت http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif عشق علي: شهادت http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif ذکر علي: عبادت http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif عيد علي: مبارک http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/l1.gif

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۰۹/۲۷, ۰۶:۵۰
گفت پيغمبر : علي نور خداست .......بعد من ، او پيشوا و مقتداست

حرف حق اين است و در آن شبهه نيست .... هم علي حق است و هم حق با علي ست

عشق را در قلب خود دعوت کنيد ..... با علي ، نور خدا ، بيعت کنيد

http://www.parsiblog.com/PhotoAlbum/iman86/all444xw5.gif

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۰۹/۲۷, ۱۱:۲۸
پيامبر اکرم (ص) :

"روز غدير خم بزرگترين عيد امت من است"

iranproud
۱۳۸۸/۰۹/۱۴, ۱۷:۴۰
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_main-ghadir-1.gif

http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg (http://www.askquran.ir/attachment.php?attachmentid=15974&d=1258465122)من کنت مولاه فهذا علی مولاه (http://www.askquran.ir/attachment.php?attachmentid=16138&d=1260018739)

http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpgاز آسمون خبر آوردن امشب شب عید غدیره (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=217612&postcount=95)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg جان زنده از ترانه روح الامین شده (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=217622&postcount=96)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg صهبای صبح ولایت (کلیپ تصویری ویژه عید غدیر) (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17313&p=217610)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg غدیر آغاز خلافت ولایی امامی (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17293)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg فضایل امام علی (ع) از زبان دیگران (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17287)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg متن کامل خطبه غدیر(فارسی / عربی) (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17297)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg حضور بانوان در نقل حديث غدير (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17288)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg چهل حدیث غدیر (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17304)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg طراوت غدیر (http://www.askquran.ir/showthread.php?p=216507#post216507)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg اعمال و مستحبات غدیر (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17299)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpgکتابخانه علوی (ویژه موبایل و کامپیوتر) (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17309)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17251)ترنم غدیر (غدیر در آینه شعر) (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17216)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpgتصاویر ویژه (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17156&page=3)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpgنغمه شادی (مولودی عید) (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17306)
http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg مولای غدیر (پیامک ویژه عید غدیر) (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=8937)

http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_namad-ghadir.jpg (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17191)شانه مهتاب ( متن دعوت نامه به مناسبت عید غدیر) (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=17310)

http://askquran.ir/gallery/images//16195/1_kanoon_1.png

مجیب
۱۳۸۸/۰۹/۱۴, ۲۱:۲۲
علی در عرش بالا بی نظیر است
علی بر عالم و آدم امیر است
به عشق نام مولایم نوشتم
چه عیدی بهتر از عید غدیر است؟

عید بزرگ ولایت و امامت را به عاشقان امام عارفان علی بن ابی طالب تبریک و تهنیت عرض می کنم
:Rose::Rose::Rose:

valayat
۱۳۸۸/۰۹/۱۴, ۲۱:۲۶
الحمد الله الذی جعلنا من المتمسکين بولاية اميرالمومنين و الائمة عليهم السلام
شکرانه (ویژه نامه عید غدیر خم)

لینک ویژه نامه از اسک دین
http://askdin.com/showthread.php?t=1453

ح ر عبد علی
۱۳۸۸/۰۹/۱۵, ۲۱:۴۹
ای همه امت احمد بشتابید و بیایید , همه دست علی(ع) را بر سر دست محمد(ص) ببینید
محمد(ص) دو لب خویش گشوده , دل یک خلق ربوده , که هر آنکس که منم رهبر و مولاش بود تا ابد الدهر , علی رهبر و مولاش , علی سرور و آقاش , علی حصن حصین , علی سر مبین است , علی یاور دین است , علی یار و معین است , علی فخر زمان است , علی میر سماوات و زمین است , علی حبل متین است,امام است و امین است , همین است و همان است , علی رهبر و مولاست , شما را علی صوم و صلات است , علی حج و زکات است , علی صبر و ثبات است , علی خضر حیات است , علی نیت و تکبیر , علی حمد و رکوع است و قیام است و قعود است , علی حج و علی کعبه , علی مروه و علی سعی و علی رکن و مفاف است و طواف است , علی اول اسلام , علی آخراسلام , علی محور اسلام , علی رهبر اسلام , علی سرور اسلام , علی یاور اسلام , علی رد و قبول است , علی بحر عقول است , علی جان رسول است , علی زوج بتول است , علی عرش و علی فرش و علی مهر و علی ماه و علی آدم و نوح است و خلیل است و کلیم است و مسیح است , علی یوسف و یعقوب و سلیمان و علی یونس و خضر است , علی فاتح بدر و احد و خیبر و احزاب , علی اصل خطاب است , علی رمز حساب است علی روح کتاب است حضور است و غیاب است ثواب است و عقاب است ظهور است و حجاب است
به ربی که کریم است و رحیم است و و دود است و غفور است و حلیم است و عظیم است خدا مثل علی شیر ندارد دو جهان مثل علی میر ندارد , نتوان یافت همانند علی گر چه بگردید همه ارض و سما را
علی عابد و معبود , علی قاصد و مقصود , علی حامد و محمود , علی ذاکر و مذکور , علی ناصر و منصور ,علی آمر و مامور , علی ناشر و منشور , علی ناظر و منظور, علی باب مراد است , علی مرد جهان است
علی کسیت , ولی الله و وجه الله و عین الله و باب الله , نورالله ,سر الله یکتاست , علی آیت عظماست , علی عالم اسماست , علی عالی و اعلاست , علی والی و والاست , علی شوهر زهراست(س) , علی واسطه ی فیض الهی است , علی آمر و ناهی است , علی مهر گواهی است , علی را به جز هو نشناسد , به خدا غیر خدا و نبی و غیر علی , عالم خلقت نشناسند
سخن ختم رسل را همه حجاج شنیدند و ز دل نعره ی تکبیر کشیدند و به حیدر گرویدند و مقامش همه دیدند , بدو روی نمودند و پی او دست گشودند و علی را همه از جان و دل خویش ستودند بسی نغمه ی تبریک سرودند , گروهی شده مسرور گروهی زحسد کور که بر خواست ز قلب کره ی خاک به نه قله ای افلاک ندای که علی مولا علی مولا همه آیید و ببینید چه غوغای عظیمی شده بر پا که زن و مرد چه از پیرو چه برنا همه پروانه ی مولا , همگی مست تولا , همگی غرق تجلا , همه دلداده ی مولا ,علی عالی اعلا همه دیدند که عطر گل لبخند محمد(ص) به بهشت ابدی کرده مبدل همه جا را علی ای سر ودودم , علی ای بود و نبودم , علی ای غیبت و شهودم , علی ای رکن و سجودم تو قیام و تو قعودم , تو امامی تو قیامی تو سلامی تو شه عرش مقامی , تو صلاتی و صیامی , تو ولیی و علیی تو همان وجه خدایی تو همان شمس هدایی تو همه هستی نمایی تو به هر درد دوایی , تو شفیع دو سرایی , تو شه ارض و سمایی , تو همان رسولی , تو همان زوج بتولی , تو در شهر علومی تو همواره زدل ختم رسل عقده گشودی , تو آنکس که همه خلق نبودند و تو بودی , به خدایی که تو را داد چنین جاه و جلالت , به ولایت به رسالت به فضلت به عدالت که ره غیر تو کفر است و ضلالت , همه عالم ز تو گوید , دم میثم زتو گوید تو امامی تو امامی تو امامی تو وصیی و تو وصیی و تو وصیی .....یا حق

.:زمزم:.
۱۳۸۸/۰۹/۱۵, ۲۱:۴۹

ممنون استفاده کردیم

درود
۱۳۸۸/۰۹/۱۶, ۲۰:۴۷

شفیق فکه
۱۳۸۸/۰۹/۲۰, ۱۷:۲۳
باسلام
خیلی خوب بود. ازصمیم قلب تشکرمی شود.