PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جمع بندی شده باطل کردن سحر و جادو

yeganeh
1386/10/13, 17:24
ایا جادو کردن گناه است؟
ایا باطل کردن جادو گناه است؟

سخن آشنا
1386/10/14, 15:17
به نام خدا
با عرض سلام
ابتدا در زمينه سوال شما توضيحاتي رو خدمتتون عرض كرده و سپس پاسخ رو خدمتتون عرض مي كنم
سحر از نظر قرآن كريم
سحر و جادو از نظر قرآن كريم و احاديث واقعيت دارد. به اين امر در آيه 102 سوره بقره و 4 سوره فلق اشاره شده است. از اين آيات استفاده مي شود كه برخي از سحرها واقعا اثر گذارند. همچنان كه آيه 102 سوره بقره مي فرمايد: مردم سحرهايي را فرا مي گرفتند كه ميان مرد و همسرش جدايي مي افكند
علامه طباطبايي در وجود داشتن چنين اموري مي فرمايند: "... در اين ميان افعال خارق العاده ديگري است كه مستند به هيچ كدام از سبب از اسباب طبيعي و عادي نيست، مانند خبر دادن از پنهاني ها و مانند ايجاد محبت يا دشمني و گشودن گره ها و گره زدن ها و خواب كردن و احضار و حركت دادن اشياء با اراده و از اين قبيل كارهايي كه مرتاض ها انجام مي دهند كه به هيچ وجه قابل انكار نيست، يا خودمان بعضي از آنها را ديده ايم و يا برايمان آن قدر نقل كرده اند كه ديگر قابل انكار نيست"
از نظر فقهي سحر و تعليم و تعلم آن - به جز براي بي اثر كردن سحر ساحران - حرام البته نكته اي رو هم بايد عرض كنم كه گرچه سحر و جادو واقعيت دارد ولي برخي مواردي كه در جامعه مطرح مي شود مانند نيامدن خواستگار براي دختر اصلا دليل بسته شدن بخت و سحر و جادو نمي باشد و اكثر كساني كه به اين امور مي‏پردازند كلاه برداراني هستند كه از اين طريق قصد اخاذي و پر كردن جيب خود را دارند. ولي اگر بر فرض موردي پيدا شد كه سحري در كار بود راه‏هايي براي بطلان آن وجود دارد:
1) استعاذه به خداوند و خواندن سوره‏هاي فلق و ناس
2) خواندن و نوشتن آيات 75 تا 82 سوره يونس
3) دعا وتضرع به درگاه خداوند
4) درخواست دعا از اولياي واقعي خداوند
5) صدقه دادن
يا حق

yeganeh
1386/10/14, 16:21
ایا فقط از همین راهها میتوان سحرها را باطل کرد و مراجعه به ساحران حرام است؟

سخن آشنا
1386/10/15, 18:27
به نام خدا
با عرض سلام
مراجعه به كسيكه بتونه سحر رو از بين ببره گناه نيست اما بايد توجه داشته باشيم كه مدعياني كه الان در جامعه ما وجود دارند كلاه برداراني بيش نيستند ئ لذا بايد از اونها دوري نموده و روشهاي معقولي كه خدمتتون عرض كردم را پي گرفت
يا حق

elham
1386/10/16, 01:08
در اسلام در مورد سحر چیزی که مجاز است باطل کردن سحر است و نه جادو کردن .

بنابراین برای باطل کردن یه سحر ممکنه راه های دیگری بجز آنچه ذکر شد هم وجود داشته باشد اما مهتر از راه پیدا کردن یک فرد قابل اطمینانه که یقین کنیم علم این کار را داره و سوء استفاده نمی خواد بکنه که مشکل عمده تو این بخش قصه است .

sara.m
1386/10/16, 15:52
ایا فقط از همین راهها میتوان سحرها را باطل کرد و مراجعه به ساحران حرام است؟
من شنیدم برای باطل کردن سحر حروم نیست ، به کسانی مراجعه کنیم که علم بطلان سحر رو دارن ولی اولا اصلا باید ثابت کرد که این مشکل که برای ما پیش اومده به خاطر سحر است و ثانیا باید یکی رو پیدا کنیم که آدم درستی باشه به قول آقای سخن آشنا کلاه بردار نباشه چون من شنیدم بعضی ها مردم رو سحر می کنن تا مثلا فلان مشکلشون حل شه ولی اسمشو بطلان سحر می زارن ، مردم بنده خدا هم که نمی دونن و بیشتر گره تو گره در زندگیشون بوجود بیاد:salavat:

yeganeh
1386/10/16, 22:15
با سلام
یعنی مراجعه به انسانی که باطل سحر بلده مصداق اون ایه ی قران که میگه به جای کمک خواستن از خدا از شیاطین کمک میخواهند و دنیا و اخرتشون رو از بین میبرن نیست؟
چون من از خود این باطل کننده ها تحقیق کردم گفتن با اجنه سر و کار دارن و با اجنه این کارارو میکنن
یعنی اگه ما به این باطل کننده ها مراجعه کنیم
به طور غیر مستقیم به اجنه پناه نبردیم؟؟؟
میدونید برای چی میپرسم؟برا اینکه میبینم از هر سه نفر دو نفر داره مشکلاتشو از طریق همین افراد حل میکنه به نظر من ازین بابت در چند سال اینده دچار بحران میشیم
اکثرا دنبال جادو بازین

sara.m
1386/10/16, 22:26
من دقیقا نمی دونم ولی فکر می کنم خدا برای حل هر مشکلی راهی قرار داده ، این که آدمی که سحر شده البته اگه مطمئن باشه که سحر شده ، به کسی که مومنه و علم بطلان سحر رو بلده مراجعه کنه از شیاطین کمک نخواسته بلکه فکر می کنم دقیقا مشکلش رو داره از راهش حل می کنه بازم تاکید می کنم اولا بدونه مشکلش از سحره، ثانیا به اهلش رجوع کنه، ثالثا برای بطلان سحر رجوع کنه نه برای اینکه یه سحر جدید واسش بنویسن که مشکلش حل شه، فکر کنم بین سحر کردن و باطل کردنش فرقه ، باطل کردنش مثل این که حروم نیست ولی سحر که دیگه همه می دونیم حرومه

yeganeh
1386/10/16, 22:44
خوب شاید بد سوالمو میگم
سوالم اینه که رابطه با اجنه حلاله یا حرومه؟

meshkaat
1386/10/20, 23:18
ارتباط با اجنه امري ممكن است و در قرآن كريم در مورد حضرت سليمان نقل شده است كه از جمله نعمت‏هاي الهي كه به حضرت داده شده اين بود كه جن تحت فرمان او بودند: "سپاهيان سليمان، از جن و آدم و پرنده گرد آورده شده بودند".(1) نيز وارد شده كه: "برخي از جن پيش روي او به اجازه پروردگارش كار مي‏كنند".(2)
اين آيات بيانگر امكان ارتباط با جن بوده و جن مي‏تواند با برخي انسان‏ها ارتباط برقرار نمايد.
از آن جا كه ميان جنيان، كافر و مؤمن وجود دارد، گاهي ارتباط جن كافر و مشرك باعث افزايش طغيان و گمراهي برخي انسان‏ها مي‏شود، چنانكه قرآن مي‏فرمايد: "مرداني از بشر به مرداني از جن پناه مي‏بردند و آن‏ها سبب افزايش گمراهي و طغيان مي‏شدند".(3)
يكي از مسائل مهم تسخير و در تحت فرمان در آوردن جن است كه اين امر ممكن است. عده‏اي توانسته‏اند
جن را تسخير نمايند و به نتايجي رسيده‏اند. مرتاضان و ساحراني هستند كه با رياضت‏هاي مخصوص (و اكثراً غير شرعي) بر انجام كارهايي قادر مي‏شوند.
اكثر اين گونه امور كه توسط مرتاضان از راه‏هاي غير شرعي صورت مي‏گيرد، مورد تأييد اسلام نمي‏باشد و مضرّات فراواني در پي دارد. احضار جن و تسخير آن در اسلام حرام شده است.(4) اين حرمت به خاطر مضرات آن است. در جامعه خودمان مشاهده مي‏كنيم كه عده‏اي اين كار را منبع درآمدي براي خويش تلقي نموده و به بهانه ارتباط با جن، غيب گويي مي‏نمايند و ادعا مي‏كنند كه از امور پنهاني خبر مي‏دهند. بسياري از اين امور صحيح نبوده و سوءظن و تهمت به افراد را در پي دارد.
پي‏نوشت‏ها:
1 - نمل(27) آيه 17.
2 - سباء (34) آيه 12.
3 - جن( 72) آيه 6.
4 - امام خميني، تحريرالوسيله، ج 1، ص 498، مسئله 16.
پس:
رابطه با جنیان حرام است.و هیچگونه توجیهی نیز نمی تواند موجب حلال بودن آن شود

blue sky
1386/12/25, 21:13
ممنون بابت تاپیک خوبتون.راستش این واسه من خیلی سواله که چرا اصلا باید این سحر وجود داشته باشه و کسانی این توانایی رو داشته باشن که بتونن اینده رو تغییر بدن.حالا با دعا خوندن یا هر چی.در حقیقت این موضوع عدل خدا و موضوع اختیار رو زیر سوال میبره.چرا که این میشه ظلم در حق یه نفر و اون شخص دیگه چاره ای نداره و باید بسوزه و بسازه!
فرض کنین یه نفر میشینه و از روی حسادت یا خودخواهی یا زیاده خواهی و ... برای یکی دیگه دعا میخونه که اون چیزی که اون میخواد بشه.و اون شخص باید فقط دنبال این باشه که بره پیش این افراد که ببینه ایا براش دعا نوشتن که همیشه براش مشکل پیش میاد یا نه!و از طرفی بره و دعایی بگیره که اون طلسم و دعای قبلی رو باطل کنه!
پس این وسط نقش خدا چی میشه؟چون اونها دارن تو کار خدا دست میبرن.همچنین اگه همه چیز دست خداست پس نقش دعا نویسها این وسط چیه؟یعنی اونها دروغ میگن؟!
این مبگم خیلی از کسانی که حالا از روی قران اینده رو میبینن خیلی ادمهای خوب و خداپرستی هستن به معنای واقعی.خیل ها بدون اینکه پولی بگیرن این کار و میکنن یا حتی خیلیها این قدرت و دارن ولی ازش استفاده نمیکنن.اونها چه طور؟اگه میشه از روی قران اینده رو دید پس مساله ی اختیار و قضا و قدر چی میشه؟

saeed623
1386/12/26, 07:36
ممنون بابت تاپیک خوبتون.راستش این واسه من خیلی سواله که چرا اصلا باید این سحر وجود داشته باشه و کسانی این توانایی رو داشته باشن که بتونن اینده رو تغییر بدن.حالا با دعا خوندن یا هر چی.در حقیقت این موضوع عدل خدا و موضوع اختیار رو زیر سوال میبره.چرا که این میشه ظلم در حق یه نفر و اون شخص دیگه چاره ای نداره و باید بسوزه و بسازه!
فرض کنین یه نفر میشینه و از روی حسادت یا خودخواهی یا زیاده خواهی و ... برای یکی دیگه دعا میخونه که اون چیزی که اون میخواد بشه.و اون شخص باید فقط دنبال این باشه که بره پیش این افراد که ببینه ایا براش دعا نوشتن که همیشه براش مشکل پیش میاد یا نه!و از طرفی بره و دعایی بگیره که اون طلسم و دعای قبلی رو باطل کنه!
پس این وسط نقش خدا چی میشه؟چون اونها دارن تو کار خدا دست میبرن.همچنین اگه همه چیز دست خداست پس نقش دعا نویسها این وسط چیه؟یعنی اونها دروغ میگن؟!
این مبگم خیلی از کسانی که حالا از روی قران اینده رو میبینن خیلی ادمهای خوب و خداپرستی هستن به معنای واقعی.خیل ها بدون اینکه پولی بگیرن این کار و میکنن یا حتی خیلیها این قدرت و دارن ولی ازش استفاده نمیکنن.اونها چه طور؟اگه میشه از روی قران اینده رو دید پس مساله ی اختیار و قضا و قدر چی میشه؟

بسم الله الرحمن الرحيم
باسلام و آرزوي موفقيت

از نظر قرآن، سحر به دو بخش تقسيم مى شود:
1. گاهى مقصود از آن، فريفتن و تردستى و شعبده و چشم بندى است كه حقيقتى ندارد; (طه، 66; اعراف، 116)
2. از بعضى آيات قرآن استفاده مى شود كه برخى از انواع سحر، به راستى اثر مى گذارد: «فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ; (بقره، 102) آن ها سحرهايى را فرا مى گرفتند كه ميان مرد و همسرش جدايى مى افكند.»
و همان گونه كه در ادامه آيه آمده: «وَ مَا هُم بِضَآرِّينَ بِهِ مِنْ أَحَد إِلاَّ بِإِذْنِ اللَّهِ; (بقره، 102) و هيچ گاه بدون فرمان خدا نمى توانند به كسى ضرر بزنند.»، همه قدرت ها از قدرت پروردگار سرچشمه مى گيرد و اين خواصّ و آثارى است كه خداوند در بعضى چيزها قرار داده; بعضى از آن به خوبى و بعضى به بدى استفاده مى كنند. و اين آزادى و اختيار، وسيله اى براى آزمودن و تكامل انسانهاست.•
متأسفانه، غالب دعانويسان حرفه اى، كلاّش اند و به دنبال پول مى گردند. آنان، به دليل اين كه ناواردند، براى خانواده ها، گرفتارى هاى زيادى به وجود مى آورند، و گاهى سبب انحراف اخلاقى و... مى شوند.پس به جاى مراجعه به چنين دعانويسانى دروغگو، روح توكّل و اعتمادتان به خدا را تقويت كنيد و به اذكار و دعاهايى كه در مفاتيح الجنان و كتب ادعيه ديگر وارد شده، بپردازيد.بنابراين خودتان مي توانيد با خواندن برخي دعاها اثر سحر را از بين ببريد.
پس هيچ ارتباطي با عدل خداوند ندارد بلكه به اختياري است كه خداوند به انسان ها داده و در كنارآن آ‍زمايش و امتحان هم هست و يادگيري آن را هم حرام كرده است مگر براي باطل كردن سحر ديگري.

nanegon
1386/12/26, 15:44
[quote=saeed623;11361]بسم الله الرحمن الرحيم
باسلام و آرزوي موفقيت

از نظر قرآن، سحر به دو بخش تقسيم مى شود:
1. گاهى مقصود از آن، فريفتن و تردستى و شعبده و چشم بندى است كه حقيقتى ندارد; (طه، 66; اعراف، 116)
2. از بعضى آيات قرآن استفاده مى شود كه برخى از انواع سحر، به راستى اثر مى گذارد: .....
//////////////
سلام ننه عزیزم:Sham:
شماره یک که اسماشو آوردی توش سحر نبود!
شماره دو کدوم سحر اثر نمیزاره ؟
سوال: سحر بی تاثیر و شعبده و تردستی حرامه یا حلاله؟
فدات شم ننجون

سخن آشنا
1387/04/26, 19:09
سوال: سحر بی تاثیر و شعبده و تردستی حرامه یا حلاله؟

سلام
نه نه جون ببخشید که جوابتون رو با تاخیر میدم این سوال شما از قلم افتاده بوده

شعبده بازي و تردستي حرام است، ولي اگر شعبده باز فقط براي نشان دادن زرنگي خودش اين كار را بكند، نه براي اغفال مردم، به فتواي برخي از مراجع اشكال ندارد.
امام خميني مي فرمايد: تعليم و تعلّم (= ياد دادن و يادگيري) شعبده و اعمال آن حرام است.(1)
آيت اللَّه فاضل در جواب اين سؤال: آيا شعبده و تردستى در صورتى كه انجام دهنده اعلام كند: اين امور حقيقت ندارد جايز است؟ ديدن آن‏ها چه حكمى دارد؟ مى فرمايد: امور مذكور، خالى از اشكال نيست، حتى در فرض مزبور و مؤمنين بايد از آن‏ها اجتناب كنند.(2)
آيت اللَّه مكارم مى فرمايد: بازى هايى كه به عنوان نمايش و سرگرمى و تفريح در بعضى مجالس مشاهده مى شود كه تردستى و زرنگى شخص را نشان مى دهد و غرضى جزء آن در كار نيست، اشكالى ندارد، اما اگر براى اغفال مردم باشد، نوعى از سحر است كه كسب با آن حرام وحضور در آن مجلس هم حرام است.(3)
پى نوشت‏ها:
1. امام خمينى، استفتائات، ج 2، ص 22، سؤال 56.
2. آيت اللَّه فاضل لنكرانى، جامع المسائل، ج 1، ص 249، سؤال 962.
3. آيت اللَّه ناصر مكارم شيرازى، استفتائات، ج 1، ص 155، سؤال 562.

reza007
1387/04/27, 01:24
با سلام و کسب اجازه از استاد محترم حاج آقا مشکات چند کتاب در مورد جن معرفی میکنم که امیدوارم برای علاقمندان مثمر ثمر باشد:
1- جن و شیطان ( تحقیقی قرآنی -روائی و عقلی ) -علیرضا رجالی تهرانی -انتشارات نبوغ
2-داستانهایی در باره جن -ابوعلی خداکرمی -انتشارات روحانی
3-داستانهای شگفت در باره جن -ابراهیم عباسی -انتشارات انصاری
با سپاس

اخلاقي
1387/04/27, 15:03
با سلام
یعنی مراجعه به انسانی که باطل سحر بلده مصداق اون ایه ی قران که میگه به جای کمک خواستن از خدا از شیاطین کمک میخواهند و دنیا و اخرتشون رو از بین میبرن نیست؟
چون من از خود این باطل کننده ها تحقیق کردم گفتن با اجنه سر و کار دارن و با اجنه این کارارو میکنن
یعنی اگه ما به این باطل کننده ها مراجعه کنیم
به طور غیر مستقیم به اجنه پناه نبردیم؟؟؟
میدونید برای چی میپرسم؟برا اینکه میبینم از هر سه نفر دو نفر داره مشکلاتشو از طریق همین افراد حل میکنه به نظر من ازین بابت در چند سال اینده دچار بحران میشیم
اکثرا دنبال جادو بازین

به نام خدا
سلام

مگه باطل سحر فقط توسط شیاطین امکان داره توسط ملکهای رحمانی هم امکان پذیره
بعدشم ما پناه به کسی نمیبریم فقط کمک میخایم ازشون چون این امور از امور شیطانی است و شیطان خود جن میباشدو اجنه دارای قدرت بیشتر از انسان و اختیار کمتر میباشند برای مقابله با آنها یا باید از طریق عرفان با آنها برخورد کرد که کار هر کسی نیست و یا مثل خودشان بلاخره اجنه هم مسلمان و کافر دارند

اخلاقي
1387/04/27, 15:07
ارتباط با اجنه امري ممكن است و در قرآن كريم در مورد حضرت سليمان نقل شده است كه از جمله نعمت‏هاي الهي كه به حضرت داده شده اين بود كه جن تحت فرمان او بودند: "سپاهيان سليمان، از جن و آدم و پرنده گرد آورده شده بودند".(1) نيز وارد شده كه: "برخي از جن پيش روي او به اجازه پروردگارش كار مي‏كنند".(2)
اين آيات بيانگر امكان ارتباط با جن بوده و جن مي‏تواند با برخي انسان‏ها ارتباط برقرار نمايد.
از آن جا كه ميان جنيان، كافر و مؤمن وجود دارد، گاهي ارتباط جن كافر و مشرك باعث افزايش طغيان و گمراهي برخي انسان‏ها مي‏شود، چنانكه قرآن مي‏فرمايد: "مرداني از بشر به مرداني از جن پناه مي‏بردند و آن‏ها سبب افزايش گمراهي و طغيان مي‏شدند".(3)
يكي از مسائل مهم تسخير و در تحت فرمان در آوردن جن است كه اين امر ممكن است. عده‏اي توانسته‏اند
جن را تسخير نمايند و به نتايجي رسيده‏اند. مرتاضان و ساحراني هستند كه با رياضت‏هاي مخصوص (و اكثراً غير شرعي) بر انجام كارهايي قادر مي‏شوند.
اكثر اين گونه امور كه توسط مرتاضان از راه‏هاي غير شرعي صورت مي‏گيرد، مورد تأييد اسلام نمي‏باشد و مضرّات فراواني در پي دارد. احضار جن و تسخير آن در اسلام حرام شده است.(4) اين حرمت به خاطر مضرات آن است. در جامعه خودمان مشاهده مي‏كنيم كه عده‏اي اين كار را منبع درآمدي براي خويش تلقي نموده و به بهانه ارتباط با جن، غيب گويي مي‏نمايند و ادعا مي‏كنند كه از امور پنهاني خبر مي‏دهند. بسياري از اين امور صحيح نبوده و سوءظن و تهمت به افراد را در پي دارد.
پي‏نوشت‏ها:
1 - نمل(27) آيه 17.
2 - سباء (34) آيه 12.
3 - جن( 72) آيه 6.
4 - امام خميني، تحريرالوسيله، ج 1، ص 498، مسئله 16.
پس:
رابطه با جنیان حرام است.و هیچگونه توجیهی نیز نمی تواند موجب حلال بودن آن شود

به نام خدا
سلام
این فرموده شما در مورد تسخیره بله تسخیر حرامه چون همه موجودات حق ازادی دارند
ولی ارتباط با تسخیر فرق دارد کجای اسلام گفته ارتباط با اجنه حرامه بازم تاکید میکنم ارتباط نه تسخیر؟کدوم کتاب فقهی؟و کجای آن

رند
1387/04/28, 10:10
دوستان آیت الله دستغیب در گناهان کبیره بسیار جامع و کامل راجع به سحر توضیح داده اند.
رجوع شود.

hajkhanom
1387/04/28, 18:05
راه‏هايى براى بطلان جادو وجود دارد از جمله:

1- استعاذه به خداوند و خواندن سوره‏هاى فلق و ناس.
2- خواندن و نوشتن آيات 75 تا 82 سوره يونس.
3- دعا وتضرع به درگاه خداوند.
4- درخواست دعا از اولياى واقعى خداوند.

سحرو جادو ؟؟:Gig:

:1ـ سحر حقيقت دارد، اما در تحليل ماهيت سحر ديدگاه‏هاى مختلفى است. نظر مرحوم علامه طباطبايى و بسيارى از محققين بر اين است كه سحر در واقع تصرف در قوه خيال است و ساحر در خيال افراد تأثير مى‏گذارد(ر.ك: الميزان، علامه طباطبايى، ذيل آيه 81 سوره‏ى يونس. ).

2ـ قسمت و مصلحت به معناى جبر نيست، بلكه انسان در محدوده‏اى داراى اختيار است و در حوزه افعال اختيارى انسان هيچ امر جبرى وجود ندارد. بنابر اين حقيقت داشتن سحر منافاتى با قسمت و مصلحت ندارد. بلكه سحر همچون ساير علل در حيطه‏اى مى‏تواند تأثير بگذارد. ولى در عين حال سلب مطلق اختيار نمى‏كند. انسان با كمك دعاهايى مى‏تواند جلوى تأثير سحر را بگيرد

reza007
1387/04/29, 00:41
خواندن و نوشتن سوره های مبارکه فلق و ناس برای دفع چشم زخم و سحر بسیار مفید است . امتحان کنید!

rosesefid
1387/05/28, 11:16
من تا حالا چندين جا رفتم پيش يك سيد هم رفتم و از چند نفر صاحب نظر هم پرسيدم همه ميگن كارهاي من بسته شده (يعني به نوعي دعا نوشتن برام!) و واقعا هم يه سنگيني احساس ميكنم و كارهام اصلا به روال خودش انجام نميشه چه كار چه ازدواج و ... هر كاري هم كه فكر كنين انجام دادم. واقعا خيلي احساس ترس و سردرگمي ميكنم. ديگه نميدونم چي كار كنم. حتي ميگن يه جوريه كه اگر كسي براي خودشم دعا نوشته باشه اگر بياد خونه ما سنگينيش رو كارهاي من هست. تورو خدا اگر كسي راه حلي به فكرش ميرسه بگه و اصلا چطوري ميشه بفهمم واقعا چنين چيزي هست يا نه؟ :Motehayer:

سخن آشنا
1387/06/01, 01:26
من تا حالا چندين جا رفتم پيش يك سيد هم رفتم و از چند نفر صاحب نظر هم پرسيدم همه ميگن كارهاي من بسته شده (يعني به نوعي دعا نوشتن برام!) و واقعا هم يه سنگيني احساس ميكنم و كارهام اصلا به روال خودش انجام نميشه چه كار چه ازدواج و ... هر كاري هم كه فكر كنين انجام دادم. واقعا خيلي احساس ترس و سردرگمي ميكنم. ديگه نميدونم چي كار كنم. حتي ميگن يه جوريه كه اگر كسي براي خودشم دعا نوشته باشه اگر بياد خونه ما سنگينيش رو كارهاي من هست. تورو خدا اگر كسي راه حلي به فكرش ميرسه بگه و اصلا چطوري ميشه بفهمم واقعا چنين چيزي هست يا نه؟ :motehayer:

سلام
دوست عزیز در پستهای 2 و 5 پاسخ سوال شما ارائه شده است مطالعه بفرمایید اگه باز هم سوالی بود در خدمتیم
التماس دعا

rosesefid
1387/06/02, 09:23
سلام
دوست عزیز در پستهای 2 و 5 پاسخ سوال شما ارائه شده است مطالعه بفرمایید اگه باز هم سوالی بود در خدمتیم
التماس دعا

مرسي از جوابتون. من ميخوام بدونم چطوري ميتونم بفهمم واقعا دعايي براي من نوشته شده يا نه؟

zamibaroot
1387/12/08, 15:55
سلام من كاربره تازه سايت هستم و ميخام اولين سوالمو از اساتيد بپرسم
راستش چند وقت پيش از دوستي شنيدم كه در زمان گذشته وقتي ميخاستن چيزه با ارزشيو از كسي مخفي كنن اونو
چال ميكردن و طوري طلسمش ميكردن كه دست هيچكي بهش نميرسيد يعني ميدونستن اون چيز كجاست ولي بازم
دستشون بهش نميرسيد و اون چيز جابجا ميشد
آيا همچين چيزي صحت داره
و چيزي واسه باطل كردنش وجود داره؟؟؟

غریبه
1387/12/08, 16:21
برای از بین بردن هر گونه سحروجادو طلسم و چشم و زخم و...
از رسول خدا منقول است(در مفاتیح الجنان) که آیه مبارکه مربوط
به سخره را تلاوت کنید
دوستان عزیزم باور کنید اثرش اعجاب بر انگیز است
اما ایات سخره
سوره الاعراف از ایه 53 تا 57
شروع:ان ربکم الله الذی خلق
تا:ان رحمت الله قریب من المحسنین
حتی اگر جای داشت کدورتی یا دعوا و منازعه ای پیش بیاید
بخوانید و بر آن موضع بدمید
خودتان اثر باور نکردنیش را می بینید.
حتی زمانی که ناراحتی روحی خدای ناکرده داشتید بخوانید و آرامش ایجاد شده را ببینید.
یا حق:Gol:

zamibaroot
1387/12/08, 16:53
برای از بین بردن هر گونه سحروجادو طلسم و چشم و زخم و...
از رسول خدا منقول است(در مفاتیح الجنان) که آیه مبارکه مربوط
به سخره را تلاوت کنید
دوستان عزیزم باور کنید اثرش اعجاب بر انگیز است
اما ایات سخره
سوره الاعراف از ایه 53 تا 57
شروع:ان ربکم الله الذی خلق
تا:ان رحمت الله قریب من المحسنین
حتی اگر جای داشت کدورتی یا دعوا و منازعه ای پیش بیاید
بخوانید و بر آن موضع بدمید
خودتان اثر باور نکردنیش را می بینید.
حتی زمانی که ناراحتی روحی خدای ناکرده داشتید بخوانید و آرامش ایجاد شده را ببینید.
یا حق:gol:

سلام دوست عزيز
نميدونم منضورم رو درست متوجه شدي يا نه پس سوالمو يه جوره ديگه ميپرسم
شيعي زيره زمين دفن شده است و وقتي كسي قصد دراوردن اون شيع رو از زيره زمين داره
اون شيع جايه خودش رو عوض ميكنه تا وقتي كه طلسمش باطل شه!!!

غریبه
1387/12/09, 01:42
سلام
آنچه که بنده عرض کردم مربوط به صورت تاپیک و مورد سوال از
بین بردن جادو.
و اما آنچه شما سوال کردید.مرا ببخشید بصورت وسیع وارد بحثش
نمی شوم اشاره ای میکنم به آن تا جایی که اگر غلاقمند بودید میتوانید پی گیر شوید.
سوال شما باب صحبتش دفینه است شی و یا اشیا قیمتی در ازمنه
قدیم بعلت نبود سیستم های حفاظتی و صندوقها در زیر خاک دفن
میشد.
انواع دفینها و گنج ها که امروز منبع در امد گروهی شده با عنوان
فروختن فلز یاب از 300 هزار تا 100 میلیون تومان.
نوعی دیگر دفینه وجود دارد که شخص مومیایی را با لوازمش
دفن می کردند و کتیبه روی تابوت نشان از هویت و ارزش شخصیتی
او را می داد.
نوع دیگر آن مومیایی ژلاتینی داریم که بسیار با ارزش است و
جسد در مایع ای ژلاتین ماند غوطه ور است می گویند در این
نمونه زیر زبان جسد(داخل دهان یا زیر سق)یک جواهر ارزشمند
می گذاشتند معروف به لعل.
اما مورد سوال شما
دو نوع نسخه برای دفینه داریم نسخه شاهی و وزیری
که وزیری آن می گویند معتبراست علتش هم نیاز به توضیح دارد
که حذفش می کنیم.
اما جریان طلسم
گذاشتن موکل محافظ دفینه به وسیله اوراد خاص است.
این موکل ها می گویند بصورت مار- افعی- گربه- موش سفید و.....نمایان میشوند. و جلوی حفاران را می گیرند.
بعضی حفاران و قدیمی ها که بیشتر دنبال این مسائل بودند می گویند بدنبال دفینه رفتند و همه چی رست بوده و تمام موارد طبق
سند اصلی(وزیری) بوده اما بعد از حفاری چیزی نیافتند
آنان معتقدند که مال یا همان دفینه یا بقول شما شیء جابجا شده
و باز معتقدند موکل صاحب سند این کار را انجام داده.
و باز اعتقاد است که موکل جن قدرت جابجایی دفبنه زیر زمین
را دارد.
بهمین منظور از کارشناسانی استفاده می کنند که بتواند حرکت
موکل را خنثی کند. تا دفینه جابجا نشود.
نوع دیگری نیز موجود است بنام:
تله
برای دفینه بعضی ها تله می گذاشتند که مثلا با حفاری راه دیگری باز شود . دفینه جابجا شود.
بعضی ها در اطراف دفینه از ساروج(بتون آرمه قدیمیها) انرا محکم
می کردند
بعضی ها از ترکیبات سیانید کربن استفاده می کردند که می تواند حفاران
را با اثرات تنفسی سیانور مسموم کند.
دوست عزیزم داستان بسیار سنگین تر از این صحبت هاست
گاو نر می خواهد و مرد کهن.
شخصا به جابجایی اشیا در زیر زمین اعتقادی ندارم و آنرا ساخته
ذهن و راهی برای استفاده سود جویان می دانم.
جدا کردن بحث غیر خرافی از خرافات در این موارد 2 به هزار است
در گیر خرافات نشوید .تمایز آنها کار سختی است.
موفق باشید

zamibaroot
1387/12/09, 16:24
سلام
آنچه که بنده عرض کردم مربوط به صورت تاپیک و مورد سوال از
بین بردن جادو.
و اما آنچه شما سوال کردید.مرا ببخشید بصورت وسیع وارد بحثش
نمی شوم اشاره ای میکنم به آن تا جایی که اگر غلاقمند بودید میتوانید پی گیر شوید.
سوال شما باب صحبتش دفینه است شی و یا اشیا قیمتی در ازمنه
قدیم بعلت نبود سیستم های حفاظتی و صندوقها در زیر خاک دفن
میشد.
انواع دفینها و گنج ها که امروز منبع در امد گروهی شده با عنوان
فروختن فلز یاب از 300 هزار تا 100 میلیون تومان.
نوعی دیگر دفینه وجود دارد که شخص مومیایی را با لوازمش
دفن می کردند و کتیبه روی تابوت نشان از هویت و ارزش شخصیتی
او را می داد.
نوع دیگر آن مومیایی ژلاتینی داریم که بسیار با ارزش است و
جسد در مایع ای ژلاتین ماند غوطه ور است می گویند در این
نمونه زیر زبان جسد(داخل دهان یا زیر سق)یک جواهر ارزشمند
می گذاشتند معروف به لعل.
اما مورد سوال شما
دو نوع نسخه برای دفینه داریم نسخه شاهی و وزیری
که وزیری آن می گویند معتبراست علتش هم نیاز به توضیح دارد
که حذفش می کنیم.
اما جریان طلسم
گذاشتن موکل محافظ دفینه به وسیله اوراد خاص است.
این موکل ها می گویند بصورت مار- افعی- گربه- موش سفید و.....نمایان میشوند. و جلوی حفاران را می گیرند.
بعضی حفاران و قدیمی ها که بیشتر دنبال این مسائل بودند می گویند بدنبال دفینه رفتند و همه چی رست بوده و تمام موارد طبق
سند اصلی(وزیری) بوده اما بعد از حفاری چیزی نیافتند
آنان معتقدند که مال یا همان دفینه یا بقول شما شیء جابجا شده
و باز معتقدند موکل صاحب سند این کار را انجام داده.
و باز اعتقاد است که موکل جن قدرت جابجایی دفبنه زیر زمین
را دارد.
بهمین منظور از کارشناسانی استفاده می کنند که بتواند حرکت
موکل را خنثی کند. تا دفینه جابجا نشود.
نوع دیگری نیز موجود است بنام:
تله
برای دفینه بعضی ها تله می گذاشتند که مثلا با حفاری راه دیگری باز شود . دفینه جابجا شود.
بعضی ها در اطراف دفینه از ساروج(بتون آرمه قدیمیها) انرا محکم
می کردند
بعضی ها از ترکیبات سیانید کربن استفاده می کردند که می تواند حفاران
را با اثرات تنفسی سیانور مسموم کند.
دوست عزیزم داستان بسیار سنگین تر از این صحبت هاست
گاو نر می خواهد و مرد کهن.
شخصا به جابجایی اشیا در زیر زمین اعتقادی ندارم و آنرا ساخته
ذهن و راهی برای استفاده سود جویان می دانم.
جدا کردن بحث غیر خرافی از خرافات در این موارد 2 به هزار است
در گیر خرافات نشوید .تمایز آنها کار سختی است.
موفق باشید

با سلام مجدد خدمت دوست عزيز
ما فرز رو بر اين ميگيريم كه همچين چيزي وجود داره و خرافات نيست
هالا وردي براي باطل كردن طلسم وجود داره

غریبه
1387/12/09, 16:59
سلام:
حقیقتا نمیدونم شاید وجود داشته باشه شاید هم نه
منو ببخشید
بلد نیستم:Rose:

zamibaroot
1387/12/10, 07:09
با سپاس فراوان ار دوست عريزم غريبه
ممنون از راهنمايت
ولي من كماكان دنبالش ميگردم
البته تو نت چيزي نيست كه به درد من بخوره اگه بتونم كتاب
جامع الدعوات از شيخ بهايي گير بيارم كارم را ميفته
بازم ممنون
باي

غریبه
1387/12/10, 10:37
سلام کار خواستی نکردم
یکبار دیگر از شما دوست عزیز میخواهم این کنجکاویرو بزاری کنار و دنبالش نگردی

اما اگر خیلی به آن علاقه داری این کتب:

رهنمای گرفتاران:شیخ نصر الهی بروجردی

جامع الدعوات کبیر(مجمع الدعوات کبیر)

تعویذات میر داماد

طلسمات عطارد

و.....کتب مربوطه

اما رهنماگرفتاران از همه اینها دقیقتر و کامل تره

محل تهیه کتب فوق:خیابان ناصر خسرو -کوچه حاج نایب
اگر هم در قم تشریف ببرید
خیابان ارم-پاساژ قدس
توصیه اخر بنده:
به هیچ عنوان اقدام به شکستن طلسم و درگیر شدن با جن یا احضار آن نزنید.
این موجودات اگر وارد زندگی کسی بشوند خارج نمیشوند و فرد به تضعیف
می کشانند.
دعا های"عزیمت" خطرناک است و اقدام به این کار بسیار خطرناک.
در سوره جن در قران کبیر
استمداد و پناه آوردن به جن مطلقا منع شده
تمام اشخاصی که بدنبال این راه رفتند زندگیشان از هم پاشیده شده و در فلاکت
و بدبختی زندگی میکنند.
این گونه عملیات مانند عزیمت و احضار حتی بعنوان سرگرمی نیز بسیار خطرناک است.
یا حق

parsa
1387/12/12, 02:39
به نام خدا و سلام و درود

مراجعه به افراد جن گیر و دعا نویس و... برای هر مشکلی که در زندگی پیش میاد، کار صحیحی نیست و چه بسا باعث بدبینی و گره خوردن بدتر اون مشکل هم بشه...!!!
ولی به هرحال اصل این جریانات چیزی هست که وجود داره و همش خرافات و غیر واقعی نیست. گرچه امروزه تشخیص واقعی و غیر واقعی و خرافه و حقیقت، خیلی مشکل شده است.

اما در مورد آموزش و آموختن این چنین علومی، همونطور که دیگر دوستان هم فرمودند، چون مفاسد و مضرات فراوانی داره، در شرع اسلام منع شده و جایز نیست.

ولی چون بحث طلسم و جادو و... امری واقعی و حقیقی هست (طبق آیات قرآن و روایات) و گاهی افراد موذی و بدجنس و لامذهبی پیدا میشن که با فراگیری این علوم شروع به سواستفاده کرده و به دیگران ضرر می زنند، کسی که قصدش واقعا این باشه بره این علوم رو فرا بگیره تا با اونا مقابله کنه و سحر و طلسمشون رو باطل کنه، برای این چنین فردی فراگیری این علوم رو اجازه داده اند.

البته باید دقت داشت که این از عهده هر کسی خارج است و ضمنا به این راحتی ها هم نیست که بشه با یکسال و دو سال و ده سال و پیش هر کسی رفت و یاد گرفت. گاهی یک عمر باید وقت بگذاره تا بلکه بتونه در زمره متخصصین این فن قرار بگیره. و افرادی هم که به این علوم تسلط واقعی دارند و سواستفاده هم نکرده و دنبال پول و شهرت و مقام نیستند، بسیار بسیار نادر و کم یابند.

و نکته دیگه اینکه این دور و زمونه افراد شیاد و دغل باز با فریب مردم و دکان باز کردن، از این راه سوءاستفاده های زیادی می کنند و باید به این موضوع توجه داشت.

elia
1387/12/13, 11:44
با عرض سلام
من و دوستم یک سال پیش با هم نامزد شدیم همه چیز عالی بود ولی یک دفعه همه چیز در عرض یک ماه به هم خورد اصلا هیچ کدوممون نمیدونیم و نمیتونیم بگیم چرا چون اصلا دلیلی نداره الان هم پدر و مادر من از اون خیلی ناراضی هستند هم پدر و مادر اون در حالی که من ونامزدم هیچ مشکلی نداریم در کنار اینها اصلا اوضاع زندگی هر دو تا مون ریخته به هم شدیدا از نظر کاری از نظر روحی حتی هر دومون احساس میکنیم که میخوایم بمیریم دیگه هیچ امیدی به زندگی نداریم و من میدونم که یکی از افراد فامیل خودشون برای ما دعا خونده و من میشناسمش ولی باز هم نمیشه گناه کسی رو شست ولی خواهش میکنم خواهش میکنم به من بگید من و اون چه کار کنیم که دوباره همه چیز مثل قبل بشه

montazere agha
1387/12/13, 17:37
سلام امیدوارم که هر چه زودتر خانواده شما روی به سو ی هم بیارند.
اما بزرگوار شما می دانید که سحر و جادو در قران امده پس ممکن است مساله به همان شکلی باشد که شما تصور می کنید ولی به نظر من خداوند بزرگ مکر هرکس را به خود او باز می گرداند ولی حال اینکه خداوند بزرگترین مکرکننده هاست .در ضمن شاید این موضوع امتحان اللهی باشد پس صبر داشته باشید.

غریبه
1387/12/13, 18:02
دوست گرامی ابتدا با تعقل وتفکر دو خانواده بهتر است با هم در یک مهمانی دیدار
کنند و بزرگان این مشکل را مرتفع گردانند. اما دو ختم برای مینویسم که هر کسی
سحر و جادو کرده باشد و تفرقه بین شما ایجاد کرده باشد به لطف خداوند کاملا باطل شود.
1:قبل و بعد ار این ختم حتما صلوات بفرستید با نیت پاک با وضو رو به قبله این ختم را
120 مرتبه(صدو بیست مرتبه ) بخوانید.
"یا مبطل السحر ابطل عنی السحر و یا مزیل العسر ازل عنی عسره و یا فتاح افتح عنی عقده یا فعال افعل بی ما یصلحنی منه"
2:روش دوم قرائت ایات میارکه سوره الاعراف از 53 تا 57 شروع ان
ان ربکم الله ربی خلق
تا من المحسنین
یکبار هم بخوانید به موضع یا طرف کسی که سحر کرده حتی از راه دور باشد و
یا حتی در نظر شما باشد کافی است یکبار بدمید
3:از مولای متقیان علی (ع) کمک بگیرید
ختم یا علی
110 مرتبه یا علی بگویید ودر آخر یکبا بگویید از ته قلب
یا علی در مانده ام در باز کن
یا علی درمانده ام در خواست کن
مشکلی افتاده است در کار من
با دو انگشت مبارک باز کن.
بچه های کانون را از نتیجه کار با خبر کنید
تازه اذان مغرب گفته اند از خداوند بزرگ میخواهیم که هر چه سریعتر مشکل
شما را حل کند و شما دو زوج نیز وارد زندگی شیرین شوید
شک نکنید دوست داشتن واقعی هر مشکل و فعل و سحر و جادویی را از بین میبرد
دوست داشتن واقعی خود سحری است که هیچ ساحری نمیتوان انرا باطل
کند.
به همدیگر قول دهید در صورت بروز هر گونه مشکل باز هم پایدار بمانید و دوست داشتنتان را هرروز بیشتر کنید
حتی بیشتر همدیگر را ببینید اگر امکان نداند تلفن کنید هر روز از احوال هم راجویا شوید

موفق باشید
"امیدوارم در نامزدی شما صیغه محرمیت حتما جاری شده باشد"
:Rose:

hoseintabar
1387/12/13, 20:32
با عرض سلام
من و دوستم یک سال پیش با هم نامزد شدیم همه چیز عالی بود ولی یک دفعه همه چیز در عرض یک ماه به هم خورد اصلا هیچ کدوممون نمیدونیم و نمیتونیم بگیم چرا چون اصلا دلیلی نداره الان هم پدر و مادر من از اون خیلی ناراضی هستند هم پدر و مادر اون در حالی که من ونامزدم هیچ مشکلی نداریم در کنار اینها اصلا اوضاع زندگی هر دو تا مون ریخته به هم شدیدا از نظر کاری از نظر روحی حتی هر دومون احساس میکنیم که میخوایم بمیریم دیگه هیچ امیدی به زندگی نداریم و من میدونم که یکی از افراد فامیل خودشون برای ما دعا خونده و من میشناسمش ولی باز هم نمیشه گناه کسی رو شست ولی خواهش میکنم خواهش میکنم به من بگید من و اون چه کار کنیم که دوباره همه چیز مثل قبل بشه
با سلام به شما دوست خوب...:Gol:
با توكل بر خدا ... بهترين راه اينه كه شما و همسرتان بدون توجه به عقائد وذهنيات ...
منطقي باهم صحبت كنيد وتصميم بگيريد فقط براساس عقل و شرع زندگي داشته باشيد... مثلا قول دهيد كه تا 3 روز با هم خيلي صميمي باشيد بدون توجه به عوامل اطرافتون....
بعد از نتيجه گيري همينطور اين قول را بتعداد روزها اضافه كنيد مثلابعد از روز سوم قول دهيد كه تا يك هفته ديگر هيچ توجهي به اطرافيان نكنيد وفقط باهم صميمي باشيد ..
وهمينطور... ان شاء الله موفق باشيد..:Rose:

parsa
1387/12/14, 23:27
با عرض سلام
سلام و درود بر شما
و ممنون از پاسخ های دوستان

ولی بنده فکر می کنم این سوالتون رو در قسمت مشاوره کانون مطرح نمایید، بهتر باشه.
چون در اونجا متخصصین مشاوره خانواده بیشتر بازدید می کنند.
http://www.askquran.ir/forumdisplay.php?f=175

dezzak
1387/12/15, 12:48
سلام دوست عزیز در نا امیدی بسی امید است پایان شب سیه سفید است هر روز وهر وقت چهار قل واین دعا را بخوان انشاع الله جادو باطل میشود دعا این است قل جا الحق وزهق الباطل ان الباطل کان زهوقا وما هو شفا ورحمته للمومنین ولا یزید الظلمین الا خسارا امید وارم موفق شوید باسپاس:Rose:

hoseintabar
1388/05/31, 10:02
ایا جادو کردن گناه است؟
ایا باطل کردن جادو گناه است؟
با سلام به شما:Gol:
بله جادو كردن دراسلام حرام وگناه است.
باطل نمودن جادو حرمت نداره بلكه چه بسا لازم است.
موفق باشيد

hoseintabar
1388/06/01, 14:24
با سلام به دوستان گرامي:Gol:
با توجه به فروعات مختلف درباب سحر وجادو ... در چند پست به اين فروعات مي پردازيم..

1- سحر چيست ؟

2- حكم سحر وجادو كردن چيست؟

3- آيا سحر واقعيت وتاثير دارد ؟

4- حكم آموزش ديدن سحر براي باطل كردن آن چيست؟

5- راه غلبه بر سحر چيست؟

6- فرق سحر با معجزه ؟

7- جمع بندی:

==================================================

1- سحر چيست ؟

در مفردات راغب ذيل كلمه السُّحاره ( سحر ) به سه معني اشاره شده :

1-خدعه و خيالات بدون حقيقت و واقعيت ، همانند شعبده و تردستي
2-جلب شيطانها از راههاي خاص و كمك گرفتن از آنان
3-ممكن است با وسايلي ماهيت و شكل اشخاص و موجودات را تغيير داد . مثلاً انسان را به وسيله آن به صورت حيواني در آورد . ولي اين نوع خيال و پنداري بيش نيست و واقعيت ندارد . (1)

مرحوم طبرسى مى فرمايد :سحر و كهانت و حيله، نظير يكديگر است. سحر، تصرفى است كه در چشم مى شود تا شخص گمان كند ، كارى كه انجام مى شود ، همان گونه است كه وى مى بيند، در حالى كه آن گونه نيست. سحر، عملى است پنهان كه چيزى را بر خلاف صورت و جنس آن در ظاهر، مى نماياند(2)

مرحوم آسيد ابوالحسن اصفهانى در وسيلة النجاه مى گويد : سحر عبارت است از نوشتن يا خواندن اوراد مخصوص، يا سوزانيدن به آتش و دود كردن چيزهاى مخصوص، يا نقش كردن صورت، يا دميدن، يا گره زدن، يا چند چيز را به وضع خاصى در جاهايى دفن كردن; به طورى كه در بدن يا قلب يا عقل شخص سحر شده ، اثر كند; مثل اين كه اگر غايب باشد ، او را حاضر كند يا اين كه او را خواب و بى هوش كند يا ايجاد محبت يا دشمنى بين او و ديگرى كند; مثل دل بستن زن و مرد به همديگر و يا جدايى انداختن ميان آنها(3)

پي نوشت:

1- معجم مفردات ألفاظ القرآن، راغب الاصفهانى، ذيل ماده سحر
2- قاموس القرآن،ج 3، ص 238 و 237
3- ر.ك. گناهان كبيره، شهيد دستغيب، ج 2، ص 80

2- حكم سحر وجادو كردن چيست؟

حرمت سحر، نزد تمامى مذاهب اسلامى ، امرى مسلم و قطعى است.

نويسنده كتاب الفقه على المذاهب الاربعه مى نويسد: الحنفيه والمالكيه و الحنابله قالوا : يكفر الساحر بتعلمه السحر و فعله سواء اعتقد تحريمه اولا و يجب على الحاكم قتله و قد روى عن عمر بن خطاب و عثمان بن عفان و عبدالله بن عمر. شافعيه قالوا : لا يقتل الساحر ولا يكفر الاّ اذا اعتقد ابا حته.«حنفى ها ، مالكى ها و حنبلى ها مى گويند : شخص ساحر با عمل سحر و آموزش آن كافر مى گردد; حال معتقد به آن باشد يا نباشد. كشتن او بر حاكم اسلامى واجب است و همين مطلب از عمر بن خطاب ، عثمان بن عفان و عبد الله بن عمر نيز نقل شده است. شافعى ها مى گويند: ساحر نه كشته مى شود و نه كافر شمرده مى شود، مگر زمانى كه به مباح بودن سحر معتقد باشد (1)

به اجماع فقهاى شيعه، سحر، حرام و حد ساحر، قتل است.

صاحب جواهر در شرح اين عبارت شرايع: من عمل بالسحر يقتل ان كان مسلما و يودب ان كان كافرا .(2) كسى كه عمل سحر را انجام دهد ، اگر مسلمان باشد، كشته و اگر كافر باشد ، تأديب مى شود ، مى نويسد: «بلا خلاف اجده فيه». در اين مسأله، فتواى مخالفى نيافتم. وى پس از آن، به ذكر ادلّه اين حكمِ شرعى مى پردازد.
مرحوم فخر المحققين در كتاب ايضاح ادعا كرده كه حرمت سحر و جادو از ضروريات دين اسلام است وهركه جادو را حلال بداند كافر است .
شيخ انصاري در كتاب مكاسب گفته كه هر چند ما مطمئن به اجماع علما در اين خصوص نيستيم ولي ادعاي ضروري دين از چيزهايي است كه ما مطمئن به حرمت اين عمل مي شويم و علما در همه اعصار بر حرمت جادو و جادوگري اتفاق داشته اند.
امام خمينى در كتاب تحرير الوسيله مى فرمايد:من عمل بالسحر يقتل ان كان مسلما و يودب ان كان كافرا. (3)عمل كننده به سحر، اگر مسلمان باشد، كشته مى شود و اگر كافر باشد ، تأديب مى شود.

دليل حرمت : نهي قرآن .. لكن الشياطين كفروا يعلّمون الناس السّحر ..(4)

روايات باب هست ازجمله... امام صادق (عليه السلام ) فرمود: من تعلم شيئا من السحر قليلا او كثيرا فقد كفر و كان آخر عهده بربه و حده ان يقتل الا ان يتوب؛(5) هر كس چيزي از سحر بياموزد، زياد باشد يا كم، كافر شده است و سرانجام كارش با خدايش هست. و حدش اين است كه كشته شود مگر اينكه توبه كند.

پي نوشت:

1- الفقه على المذاهب الاربعه، عبدالرحمن جزيرى، ج 5، ص 462 ـ 461
2- جواهر الكلام، شيخ محمد حسن نجفى، ج 41، ص 442
3- تحرير الوسيله، امام خمينى، ج 2، ص 429
4- سوره بقره آيه 102
5-وسايل الشيعه، كتاب التجارة، باب 25 از ابواب ما يكتسب به

3- حكم آموزش ديدن سحر براي باطل كردن آن چيست؟

سحر در اسلام ممنوع و از گناهان كبيره است . چرا كه در بسياري از موارد ، باعث گمراه ساختن مردم و تحريف حقايق و متزلزل ساختن پايه عقايد افراد ساده ذهن مي شود . البته اين حكم مانند بسياري از احكام ديگر موارد استثناء نيز دارد ؛ از جمله فراگرفتن سحر براي ابطال آن و يا براي از بين بردن اثر آن در مورد كساني از آن آسيب ديده اند .
قرآن دراين زمينه مي فرمايد: وَاتَّبَعُوا ما تَتْلُوا الشَّياطِينُ عَلى مُلْكِ سُلَيْمانَ وَما كَفَرَ سُلَيْمانُ وَلكِنَّ الشَّياطِينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النّاسَ السِّحْرَ وَما أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبابِلَ هارُوتَ وَمارُوتَ وَما يُعَلِّمانِ مِنْ أَحَد حَتّى يَقُولا إِنَّما نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلا تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُما ما يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ وَما هُمْ بِضارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَد إِلاّ بِإِذْنِ اللهِ وَيَتَعَلَّمُونَ ما يَضُرُّهُمْ وَلا يَنْفَعُهُمْ.(1)

و (يهود) از آنچه شياطين در عصر سليمان بر مردم مى‏خواندند پيروى کردند. سليمان هرگز (دست به سحر نيالود؛ و) کافر نشد؛ ولى شياطين کفر ورزيدند؛ و به مردم سحر آموختند. و (نيز يهود) از آنچه بر دو فرشته بابل «هاروت» و «ماروت»، نازل شد پيروى کردند. (آن دو، راه سحر کردن را، براى آشنايى با طرز ابطال آن، به مردم ياد مى‏دادند. و) به هيچ کس چيزى ياد نمى‏دادند، مگر اينکه از پيش به او مى‏گفتند: ما وسيله آزمايشيم کافر نشو! (و از اين تعليمات، سوء استفاده نکن!) ولى آنها از آن دو فرشته، مطالبى را مى‏آموختند که بتوانند به وسيله آن، ميان مرد و همسرش جدايى بيفکنند؛ ولى هيچ گاه نمى‏توانند بدون اجازه خداوند، به انسانى زيان برسانند. آنها قسمتهايى را فرامى‏گرفتند که به آنان زيان مى‏رسانيد و نفعى نمى‏داد. و مسلما مى‏دانستند هر کسى خريدار اين گونه متاع باشد، در آخرت بهره‏اى نخواهد داشت. و چه زشت و ناپسند بود آنچه خود را به آن فروختند، اگر مى‏دانستند!!

از اين آيه : نكات ذيل فهميده ميشود:

1- حرمت آموزش وتعليم سحر براي زيان به ديگري
2- جواز آموزش وتحريم سحر براي ابطال سحر ديگران
3- عدم تاثير سحر بدون اذن خدا
4- بطلان اثر سحر با كمك خدا
5 - حرمت پولي كه از طريق سحر حاصل ميشه

پي نوشت:

1- سوره بقره آيه 102
2- سوره بقره آيه 102

4- آيا سحر واقعيت دارد ؟

از بررسي حدود 51 مورد كلمه سحر و مشتقات آن در سوره هاي قرآن از قبيل طه ، شعراء ، يونس ، اعراف و ... راجع به سرگذشت پيامبران خدا : موسي ، عيسي و پيامبر اسلام به اين نتيجه مي رسيم كه سحر از نظر قرآن به دو بخش تقسيم مي شود :

1- آنجا كه مقصود از آن فريفتن و تردستي و چشم بندي است و حقيقتي ندارد . چنانكه مي خوانيم : ... فَاذا حِبالُهُم وَ عِصِيُّهُم يُخَيِّلُ اليهِ من سِحرهم اَنها تَسعي (1) ( آنها بساط خويش افكندند ) كه ناگاه در اثر سحر ، پنداشتي چوبها به جنبش و حركت در آمد .
از اين آيه روشن مي شود كه سحر داراي حقيقتي نيست كه بتواند در اشياء تصرف كرده و اثر بگذارد بلكه اين تردستي و چشم بندي ساحران است كه اين چنين جلوه مي دهد

2- از بعضي آيات قرآن استفاده مي شود كه بعضي از انواع سحر به راستي اثر مي گذارد. مانند اين آيه كه مي فرمايد : فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُما ما يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ ..(2) آنها سحرهايي را فرا مي گرفتند كه ميان مرد و همسرش جدايي مي افكند .
ولي آيا تأثير سحر فقط جنبه رواني دارد و يا اينكه اثر جسماني و خارجي هم ممكن است داشته باشد ؛ در آيات اشاره اي نشده است و بعضي معتقدند اثر سحر تنها در جنبه هاي رواني است . در اينكه آيا سحر واقعيت دارد يا جزء خرافات است بين علماي اسلام به ويژه علماي شيعه وسني اختلاف نظروجود دارد . بيشتر علماي شيعه سحر را صرف خرافات مي دانند و به همان آيه 66 سوره طه يا اين استدلال مي كنند .

قَالَ أَلْقُوْاْ فَلَمَّا أَلْقَوْاْ سَحَرُواْ أَعْيُنَ النَّاسِ وَاسْتَرْهَبُوهُمْ وَجَاءوا بِسِحْرٍ عَظِيمٍ(3)
گفت: «شما بيفکنيد!» و هنگامى (که وسايل سحر خود را) افکندند، مردم را چشم‏بندى کردند و ترساندند؛ و سحر عظيمى پديد آوردند.

اما از بين اهل سنت بعضي ها قايلند به اينكه سحر حقيقت دارد.

شيخ طوسي از بزرگان علماي شيعه ، در كتاب خلاف مي گويد : نزد بيشتر علما و ابي حنيفه و مالك و شافعي ، سحر حقيقت دارد و با جادو مي توان كسي را كشت يا مريض كرد يا دستش را فلج نمود يا بين زن و شوهر تفرقه انداخت . در مقابل ، ابوجعفر استر آبادي مي گويد : سحر حقيقت ندارد بلكه صرف تخيل و چشم بندي است . افراد بزرگي مانند علامه حلي در حقيقت داشتن سحر ترديد كرده و مواردي از سحر را كه در تاريخ ذكر شده نقل كرده اند .
آنهايي كه معتقدند سحر از خرافات است در مقام توجيه اثر سحر گفته اند : اگر مسحور بداند كه درباره او سحر كرده اند ؛ توهم مسحور شدن باعث مي شود كه اثر سحر در او ظاهر شود . مثل تلقين به مريض .

به طور كلي آنها مي گويند سحر از خرافات است ؛ به ماجراي حضرت موسي و ساحران استدلال مي كنند . اما آنها كه معتقدند سحر واقعيت دارد ؛ به موارد تجربي در جامعه استناد مي كنند كه مكرر ديده شده بر اثر سحر ، محبتي از شخص در دل ديگري ايجاد شده ، يا زن و شوهري صميمي بر اثر سحر از هم جدا گشته يا چيزهاي به سرقت رفته پيدا شده اند .

پي نوشت :

1- سوره طه آيه 66
2- سوره بقره آيه 102
3- سوره اعراف آيه 116

5- راه غلبه بر سحر چيست؟

پناه بردن به خدا .... کسی که توکل به خدا داردجز از خدا نمی ترسد ...یک لا حول ولا قوه الا بالله بگوید چیزی در او اثر نمی کند.
آیات متعدد سحر راتایید میکند وراه غلبه بر سحر را نیز توکل بر خدا میداند.

مانند:

1- پناه به خدابردن
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِ به نام خداى بخشاينده مهربان‏
قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ الْفَلَقِ بگو: به پروردگار صبحگاه پناه مى‏برم
مِنْ شَرِّ ما خَلَقَ از شر آنچه بيافريده است
وَ مِنْ شَرِّ غاسِقٍ إِذا وَقَبَ و از شر شب چون درآيد
وَ مِنْ شَرِّ النَّفَّاثاتِ فِي الْعُقَدِ و از شر جادوگران (زنان) كه در گره‏ها افسون مى‏دمند .
وَ مِنْ شَرِّ حاسِدٍ إِذا حَسَدَ . از شر حسود چون رشك مى‏ورزد.(سوره فلق آیه 1-5)

2- ودر داستان هاروت و ماروت نیز مى‏فرمايد اگر خدا نخواهد سحر اثر ندارد: وَ لكِنَّ الشَّياطينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَ ما أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبابِلَ هارُوتَ وَ مارُوتَ وَ ما يُعَلِّمانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّى يَقُولا إِنَّما نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلا تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُما ما يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ ما هُمْ بِضارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلاَّ بِإِذْنِ [ =2]( سوره بقره آیه102)
بلكه شياطين همه كافر شدند و سحر بمردم مى آموختند و آنچه كه بدو فرشته هاروت و ماروت نازل شده بود ياد ميدادند و بكسى چيزى را ياد نميدادند، مگر آنكه ميگفتند كه كار ما آزمايش است مبادا كافر شوى، و بمردم چيزهايى ياد ميدادند كه ميان زن و شوهر جدايى ميافكندند و جز بخواست خدا بكسى زيان نميرسيد .

6- فرق سحر با معجزه ؟

برای تشخیص معجزه از سحر و جادو، چندین راه وجود دارد:
الف- عدم قابلیت تعلیم و تعلم بودن معجزه
ب: عدم محدودیت درمعجزه
ج- عدم غلبه پذیری معجزه
د- تحدی درمعجزه
هـ : تمایز درهدف

الف- عدم قابلیت تعلیم و تعلم:
یکی از جهات امتیاز معجزه با اعمال ساحران و مرتاضان این است که معجزه هرگز قابل تعلم و یادگیری نیست و از طرفی نمی‌توان آنرا به دیگری نیز تعلیم داد. پیامبران الهی و صاحبان معجزات، هر گز در نزد استاد و در کلاس خاصی آموزش ندیده این گونه اعمال خارق‌العاده را از کسی فرانگرفته‌اند. بلکه قدرت اعجاز، موهبتی است آسمانی و عطایی است الهی که از ناحیه ذات خداوندی به آنان افاضه شده است.
...لا یَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَ لَوْ كانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْض ظَهِیراً (1)هرگز نمى توانند مانند آن را بیاورند هر چند یكدیگر را كمك كنند .
اما در مقابل، کارهای فوق‌العاده واعجاب انگیز مرتاضان و ساحران بگونه‌ای است که دیگران نیز می توانند با مطالعه کتب و با انجام تمرین ها و ریاضت‌های خاصی که آنان انجام داده‌اند، قدرت انجام آن گونه اعمال را به دست آورند.

ب: عدم محدودیت درمعجزه
كارهاى مرتاضان و جادوگران چون معلول تعلیم و تمرین است قلمرو خاصى دارد و از تنوع برخوردار نیست، مثلاً مرتاضى بر اثر ریاضت، قطار را از حركت باز مى دارد، ولى او دیگر بر كار خارق العاده اى كه در مورد آن ریاضت نكشیده، قادر نیست در حالى كه اعجاز پیامبران از تنوع برخوردار است، زیرا آنان مطابق مقتضیات زمان و با توجه به درخواست هاى مختلف مردم (با جمع بودن دیگر شرایط)، دست به اعجاز زده اند و طبعاً معجزات آنان متنوع و گوناگون است.
درباره ى موسى مى خوانیم كه .. فَأَلْقى عَصاهُ فَإِذا هِىَ ثُعْبانٌ مُبِینٌ (2)
عصاى وى با خواست او تبدیل به اژدها مى شد.
ونیز: ..فَقُلْنَا اضْرِبْ بِعَصاكَ الحَجَرَ فَانْفَجَرَتْ مِنْهُ اثْنَتا عَشْرَةَ عَیْنا.(3)
و با زدن آن بر سنگ دوازده چشمه جارى مى گشت.
ونیز:.. فَأَوحَیْنا إِلى مُوسى أَنِ اضْرِبْ بِعَصاكَ الْبَحْرَ فَانْفَلَقَ...(4)
و با زدن همین عصا آب دریا كنار رفت و كف دریا ظاهر گشت.
وهمچنین :... وَأَدْخِلْ یَدَكَ فِى جَیْبِكَ تَخْرُج بَیْضاءَ مِنْ غَیْرِ سُوء...(5)
و با بیرون آوردن دست خود محیط اطراف را روشن مى كرد.
تا آنجا كه قرآن موسى را با داشتن معجزات نه گانه معرفى مى كند.
وَلَقَدْ آتَیْنا مُوسى تِسْعَ آیات بَیِّنات (6) ما به موسی 9 تا معجزه آشکار دادیم.

ج- عدم غلبه پذیری معجزه
از آن جا که عالم طبیعت، جهان تزاحمات است لذا به وضوح مشاهده می‌کنیم که اگر چه بر کل هستی نظام عللی و معلولی و قانون علیت حاکم است، اما چنین نیست که همواره هر علتی بتواند معلول خویش را بالفعل موجود سازد، چرا که ممکن است موانع و عوامل دیگری وجود داشته باشد که جلو تاثیر این علت و پیدایش معلول آن را بگیرند. اعمال مرتاضان و جادوگران از آنجا که مستقیماً در ارتباط با خداوند و عالم مجردات نبوده و ارتباط خاصی را که معجزات با مبدأ هستی دارند، دارا نمی باشند، لذا محکوم همین تزاحمات عالم طبیعت بوده گاه مغلوب عوامل دیگر واقع می‌شوند. اما معجزات انبیاء و اولیاء الهی، از آن جا که به قدرت خداوندی بوده و مستقیماً با اراده‌ی او صورت می‌گیرند لذا هر گز محکوم تزاحمات عالم طبیعت واقع نشده، مغلوب عامل دیگر نمی‌شوند. به عبارت دیگر هرگز چنین نیست که کسی بتواند جلو قدرت اعجاز انبیاء آسمانی را بگیرد و یا در صورت وقوع معجزه آن را باطل سازد و از بین ببرد.

د- تحدی درمعجزه
معجزه مستقیماً متکی به قدرت الهی است بگونه‌ای که هرگز ممکن نیست در برابرعامل دیگری مغلوب گردد، باعث گردیده که همواره انبیاء الهی از دیگران بخواهند که اگر می‌توانند همانند معجزات آنها را انجام دهند و مثل آن را بیاورند که اصطلاحاً به این درخواست و ادعا تحدی گفته شده است. اما هیچ یک از ساحران و مرتاضان به خود جرأت نمی‌دهند که از دیگران درخواست مقابله به مثل نمایند و آنان را عاجز از انجام کاری نظیر کار خود بدانند یعنی به طور کلی اعمال خارق‌العاده آنان، هرگز همراه با تحدی نیست و این خود یکی از اساسی‌ترین جهات امتیاز بین اعمال ساحران و معجزات انبیاء الهی است. ...ما جِئْتُمْ بِهِِ السِّحْرُ إِنَّ اللّهَ سَیُبْطِلُهُ ... (7)
آنچه آورده اید از سنخ سحر است وخدا از طریق اعجاز آن را باطل مى كند.

هـ : تمایز درهدف معجزه با سحر
پیامبران و ساحران از نظر هدف و انگیزه كاملاً متمایز مى باشند.
آموزگاران الهى به خاطر متحول كردن مردم وآشنا ساختن آنان به مبدأ و معاد و آراستن جامعه ى انسانى به فضایل اخلاقى دست به چنین كارى مى زنند، در حالى كه انگیزه ى مرتاضان و جادوگران، كاملاً مادى است. یا طالبان زر و زیورند و یا خواهان مقام و شهرت مى باشند.

پی نوشت:
1- سوره اسراء آیه 88
2- سوره اعراف آیه 107
3- سوره.بقره آیه 60
4- سوره شعراء آیه 63
5- سوره نمل آیه 12
6- سوره اسراء آیه 101
7- سوره یونس آیه 81

7- جمع بندی:

1- سحر درقرآن واقعیت دارد.
2- سحروجادو کردن دراسلام حرام است.
3- یادگیری سحر برای ابطال سحر ساحر مانعی ندارد.
4- با توکل واستمداد ازخدا میتوان بر سحر غلبه نمود.

.

ceramic
1388/06/09, 07:15
1- سحر چيست ؟
در مفردات راغب ذيل كلمه السُّحاره ( سحر ) به سه معني اشاره شده :
1-خدعه و خيالات بدون حقيقت و واقعيت ، همانند شعبده و تردستي .
2-جلب شيطانها از راههاي خاص و كمك گرفتن از آنان.
3-ممكن است با وسايلي ماهيت و شكل اشخاص و موجودات را تغيير داد . مثلاً انسان را به وسيله آن به صورت حيواني در آورد . ولي اين نوع خيال و پنداري بيش نيست و واقعيت ندارد . (1)
مرحوم طبرسى مى فرمايد :سحر و كهانت و حيله، نظير يكديگر است. سحر، تصرفى است كه در چشم مى شود تا شخص گمان كند ، كارى كه انجام مى شود ، همان گونه است كه وى مى بيند، در حالى كه آن گونه نيست. سحر، عملى است پنهان كه چيزى را بر خلاف صورت و جنس آن در ظاهر، مى نماياند(2)
مرحوم آسيد ابوالحسن اصفهانى در وسيلة النجاه مى گويد : سحر عبارت است از نوشتن يا خواندن اوراد مخصوص، يا سوزانيدن به آتش و دود كردن چيزهاى مخصوص، يا نقش كردن صورت، يا دميدن، يا گره زدن، يا چند چيز را به وضع خاصى در جاهايى دفن كردن; به طورى كه در بدن يا قلب يا عقل شخص سحر شده ، اثر كند; مثل اين كه اگر غايب باشد ، او را حاضر كند يا اين كه او را خواب و بى هوش كند يا ايجاد محبت يا دشمنى بين او و ديگرى كند; مثل دل بستن زن و مرد به همديگر و يا جدايى انداختن ميان آنها(3)
پي نوشت:
1- معجم مفردات ألفاظ القرآن، راغب الاصفهانى، ذيل ماده سحر
2- قاموس القرآن،ج 3، ص 238 و 237
3- ر.ك. گناهان كبيره، شهيد دستغيب، ج 2، ص 80

سحر تنها این ها نیست .

شاخه های دیگری هم دارد و اهداف دیگری نیز هم .

از آن گذشته ، آیا جفر ، رمل را شما جزو سحر می شمارید یا نه ؟

alfa76
1388/06/09, 08:23
سلام
دوستان عزیز و محترم
آیا بهتر نیست همراه با کتابهای قدیمی و کسانی که زیاد از علم امروز با خبر نبودند به کتابهایی که در مورد
متا فیزیک و علم آن از دست نوشته های امروزیها هم نگاهی بیندازیم؟
آیا بهتر نیست به همبن راحتی به قتل یک نفر حکم ندهیم؟
دوستان عزیز من ، استاد محترم ، من فکر میکنم برای اثر گذاری و مخاطب شدن بیشتر جوانانی که در معرض بمباران اطلاعات هستند با زبان خودشان صحبت کنیم، اینکه من بگویم به قول فلان نفر اگر کسی کس دیگر را بطور غیر معمول به خواب ببرد مستحق مرگ است چیز کمی نیست شما دارید بجای خدا تصمیم میگیرید
چرا علت را جویا نمیشوید؟
شاید در گذشته از این موضوع آگاهی نداشتند و برای جلوگیری از کارهای پیشبینی نشده مجبور به دادن این احکام بودند اما حالا که علم توانسته این کارها را و دلایل آنرا اثبات کند آیا باز همان حکم صادق است؟
اگر اینطور است پس دکترها هم باید کشته شوند چون قرص خواب را ساخته اند و آمپول بیهوشی را کشف کرده اند
من تعجب میکنم که به این راحتی در مورد مرگ افراد تصمیم گیری میشود؟؟!!!!!!
در این کائنات با عظمت خداوند هیچ عملی ذاتا حلال و ذاتا حرام نیست و بسته به شرایط موجود حکم عوض میشود
بهتر نیست علممان رو بروز کنیم تا بهتر بتوانیم با عزیزان جوانمان ارتباط برقرار کنیم؟
از کارهایی که بعضیها میفرمایند که حرام است، ارتباط با ارواحست اما جناب حجت الاسلام والمسلمین ش ش از قم به شهر ما که صدها کیلومتر با قم فاصله دارد میامدند و تا با روح استاد بزرگوارشان آیت الله ص ف ارتباط برقرار کنند و جواب سوالات خود را از این روح بزرگوار بگیرند. آیا این حرام است؟ و یا کسانیکه با همین چیزی که شما سحر مینامید محبت بین زن و شوهری را که در حال طلاق بودند زیاد کرده اند و باعث زندگی شیرین آنان شدند .آیا قرصهای اعصاب که روانپزشکان تجویز میکنند. حرام است؟
کلام آخر *****هر چیزی در این کائنات میتواند سفید و سیاه باشد. در در خدمت مردم و برای آرامش و در راه قرار گرفتن آنان باشد حلال و آنچه جز این باشد حرام است***
یا حق

seyed133
1388/06/09, 10:49
سلام
دوستان عزیز و محترم
آیا بهتر نیست همراه با کتابهای قدیمی و کسانی که زیاد از علم امروز با خبر نبودند به کتابهایی که در مورد
متا فیزیک و علم آن از دست نوشته های امروزیها هم نگاهی بیندازیم؟
آیا بهتر نیست به همبن راحتی به قتل یک نفر حکم ندهیم؟
دوستان عزیز من ، استاد محترم ، من فکر میکنم برای اثر گذاری و مخاطب شدن بیشتر جوانانی که در معرض بمباران اطلاعات هستند با زبان خودشان صحبت کنیم، اینکه من بگویم به قول فلان نفر اگر کسی کس دیگر را بطور غیر معمول به خواب ببرد مستحق مرگ است چیز کمی نیست شما دارید بجای خدا تصمیم میگیرید
چرا علت را جویا نمیشوید؟
شاید در گذشته از این موضوع آگاهی نداشتند و برای جلوگیری از کارهای پیشبینی نشده مجبور به دادن این احکام بودند اما حالا که علم توانسته این کارها را و دلایل آنرا اثبات کند آیا باز همان حکم صادق است؟
اگر اینطور است پس دکترها هم باید کشته شوند چون قرص خواب را ساخته اند و آمپول بیهوشی را کشف کرده اند
من تعجب میکنم که به این راحتی در مورد مرگ افراد تصمیم گیری میشود؟؟!!!!!!
در این کائنات با عظمت خداوند هیچ عملی ذاتا حلال و ذاتا حرام نیست و بسته به شرایط موجود حکم عوض میشود
بهتر نیست علممان رو بروز کنیم تا بهتر بتوانیم با عزیزان جوانمان ارتباط برقرار کنیم؟
از کارهایی که بعضیها میفرمایند که حرام است، ارتباط با ارواحست اما جناب حجت الاسلام والمسلمین ش ش از قم به شهر ما که صدها کیلومتر با قم فاصله دارد میامدند و تا با روح استاد بزرگوارشان آیت الله ص ف ارتباط برقرار کنند و جواب سوالات خود را از این روح بزرگوار بگیرند. آیا این حرام است؟ و یا کسانیکه با همین چیزی که شما سحر مینامید محبت بین زن و شوهری را که در حال طلاق بودند زیاد کرده اند و باعث زندگی شیرین آنان شدند .آیا قرصهای اعصاب که روانپزشکان تجویز میکنند. حرام است؟
کلام آخر *****هر چیزی در این کائنات میتواند سفید و سیاه باشد. در در خدمت مردم و برای آرامش و در راه قرار گرفتن آنان باشد حلال و آنچه جز این باشد حرام است***
یا حق

دوست عزیز دقت داشته باشید
این مسائلی که مطرح شده فقط در مورد سحر و جادو هست
مسائلی که شما گفتید به چند موضوع مختلف بر می گرده
این موضوع خیلی ظریف هست و جنبه هایه مختلفی داره
که هر کسی نمی تونه در موردش نظر بده (تخصص می خواد)
یک مرجع تقلید مثل یه پزشک متخصص هستند
بلکه یه مرجع خیلی بیشتر از یک پزشک درس می خونه
تا متخصص در دین شود
20سال 30سال شاید هم بیشتر

alfa76
1388/06/10, 10:02
سلام
من حرف شما را کاملا قبول دارم و به تعهد و تخصص مراجع احترام میذارم ،همونطور که به پزشکان احترام میذارم
اما حرف من اینه که پزشکان هم اگر داروی بسیار خوبی که سالها پیش تجویز میشده و اثر خوبی داشته را برای امروز مضر بدانند و تشخیص بدهند که نباید استفاده شود تغییر میدهند و به صرف اینکه دانشمندان بزرگی آنرا سالها پیش کشف کرده اند به مردم تجویز نمیکنند
مراجع هم همینطور
شاید یک حجت الاسلام امروز از آیت الله العظمی 50 سال پیش بیشتر اطلاعات داشته باشد که اگر اینطور نباشد که وا مصیبتا بر ما
***لب کلام اینکه هیچ عملی به خودی خود نه حلال است و نه حرام و فقط بستگی به شرایط و نوع استفاده از آن دارد***:Rose:

raiat.hossin
1388/06/11, 17:59
بسم الله وبالله وعلی ملة رسول الله
باسلام به دوستان عزیز وقبولی طاعات وعبادات
موضوع سحر یک حقیقتی است که باید پذیرفت مانند شیطان.بله سحر همان علم منفی میباشد وسلاحی برای شیطان .اجنه برای گمراهی واذیت کردن بندگان خدا.این همان مساله ای بود که بنده حقیر در انجمن مبداشناسی در بخش هستی شناسی بامطرح کردن سوالی پیرامون ایا اجنه به بهشت میروندعرض کردم .این مساله مخفی جامعه ما شده که باعث ناهنجاریهای زیادی در زندگی مردم در دین واعتقاد میباشد. دوست عزیز جناب حسینی تبار با ایه ای ز قران حکم فراگیری اموزش بطلان سحر را مجاز شمردند.
من میخوام عرض کنم علمی که در دست شیطان وفرزندانش میباشد باید بوسیله امام معصوم علیه ان مبازره گردد ویا کسی که خداوند براو منت ( يُنَزِّلُ الْمَلآئِكَةَ بِالْرُّوحِ مِنْ أَمْرِهِ عَلَى مَن يَشَاء مِنْ عِبَادِهِ أَنْ أَنذِرُواْ أَنَّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ أَنَاْ فَاتَّقُونِ ) گذاشته .کسی که حداقل از نظر تقوی وایمان به نفس مطمئنه رسیده باشد.زیرا اگر چنین نباشد خود در معرض این علم وشیاطین قرار میگیرید.

ceramic
1388/06/11, 18:20
جناب حسینی تبار

آن چه قرآن در باره ی سحر به آن اشاره فرموده ، بخشی از این دانش ( سحر قوم یهود ) است و می دانید که سحر تاریخچه ی بسیار کهنی دارد و در میان اقوام گوناگون به شکل های متفاوتی رایج بوده است .

حتی بخش بزرگی از آنچه امروزه برخی عرفان هندی یا بودایی و یا سرخ پوستی می خوانند ، درحقیقت از طریق به کار گیری سحر اعمال می شود . بر این پایه هدف سحر و جادو ، تنها اموری مانند کسب درآمد ، جلب محبت و یا ایجاد دشمنی نیست .

به عنوان مثال ، در آمریکای لاتین علاوه بر آن موارد بالا ، آموزش و استفاده از روش های شیطانی برای کسب قدرت های ماورایی رایج است . در آفریقا برای باران آمدن ، در آسیا برای رسیدن به نیروانا و ...

به همین دلیل ، شناخت سحر و جادو و مصادیق آن ، مبحث بسیار گسترده ای است که حتی مرحوم علامه علیرغم اهتمام به آن در تفسیر المیزان ، تنها بخشی را که خاص حوزه ی خاورمیانه است ، احصا نموده و بسیاری از زمینه های دیگر همچنان ناشناخته مانده است .

ایکاش در تحلیل این موضوع ، و نظر به نامی که برای تاپیک برگزیده اید ، معرفی جامع تری از آنچه در دنیای امروز مصداق سحر و جادو دارد ارائه می کردید .

hoseintabar
1388/06/14, 00:23
..... دوست عزیز جناب حسینی تبار با ایه ای ز قران حکم فراگیری اموزش بطلان سحر را مجاز شمردند.
من میخوام عرض کنم علمی که در دست شیطان وفرزندانش میباشد باید بوسیله امام معصوم علیه ان مبازره گردد ویا کسی که خداوند براو منت ( يُنَزِّلُ الْمَلآئِكَةَ بِالْرُّوحِ مِنْ أَمْرِهِ عَلَى مَن يَشَاء مِنْ عِبَادِهِ أَنْ أَنذِرُواْ أَنَّهُ لاَ إِلَـهَ إِلاَّ أَنَاْ فَاتَّقُونِ ) گذاشته .کسی که حداقل از نظر تقوی وایمان به نفس مطمئنه رسیده باشد.زیرا اگر چنین نباشد خود در معرض این علم وشیاطین قرار میگیرید.
با سلام به شما دوست خوب...:Gol:
درعصر ما كه دسترسي به امام معصوم نيست .. براي مقابله و باطل نمودن سحر چه بايد كرد؟ با استناد آيه اي كه عرض نمودم...ياد گيري سحر براي بطلان آن مانعي ندارد...
معصوم نيازي به تعلم يا تعليم سحر ندارد. موفق باشيد

raiat.hossin
1388/06/14, 08:22
["]باسلام خدمت عزیز بزرگوار جناب حسینی تبار.[
اینکه الان امام معصوم حاضر نمیباشند درست است ولی آیا مجری دیگری برای اجرای حکم قران خدا دارید همه ما میدانیم که غیر از معصوم کس دیگری غیر از معصوم شایسته اجرای قانون اساسی (قران )روی زمین نیست.شرایط امروز جوامع شاهد این گفتار است.حالا چگونه آموزش بطلان سحر مجاز است نمیدانم .پس حتما هر کس غیر معصوم این کار را میخواهد انجام بدهد اول باید خود سحر وعلم آنرا یاد بگیرد بعد علیه آن علم مقابل صادر کند.ا پس اولا این شخص خود را وارد سپاه شیطان کرده وعمل خلاف حکم خدا واهلبیت انجام داده.
من از شما سوال میکنم ایا در زمان حضرت موسی بغیر ایشان کس دیگری هم توانست برعلیه سحر وجادو مبارزه کند.یا زمان حضرت سلیمان.دوست عزیز این وادی را هرکه میخواهد وارد شود باید دریا باشد تا نسوزد واز راه بیراه نشود.برای همین چون وادی ناشناخته ایست باید معصوم این کار را انجام دهد/

hoseintabar
1388/06/14, 20:26
["]باسلام خدمت عزیز بزرگوار جناب حسین تبار.[

اینکه الان امام معصوم حاضر نمیباشند درست است ولی آیا مجری دیگری برای اجرای حکم قران خدا دارید همه ما میدانیم که غیر از معصوم کس دیگری غیر از معصوم شایسته اجرای قانون اساسی (قران )روی زمین نیست.شرایط امروز جوامع شاهد این گفتار است.حالا چگونه آموزش بطلان سحر مجاز است نمیدانم . /

با سلام به شما دوست گرامي:Gol:

1- اين سخن شما كه درزمان غير معصوم مجري براي اجراي دستورات دين نيست... لازمه اش تعطيل حكم خداست.. كه با حكمت خداوند سازگار نيست... حكم خدا هيچ گاه تعطيل نميشه چه درزمان امام معصوم و چه درحال غيبتش توسط نائبان خاصش و يا توسط فقهاء ديني كه حجت امام معصوم بر مردم هستند....
2- دليل جواز آموزش سحر (براي بطلان سحر ديگري)آيه قرآن وروايت امام معصوم هستش. لطفا آيه وروايت پست سابق را بخوانيد .. موفق باشيد

raiat.hossin
1388/06/14, 20:37
باسلام خدمت شما عزیز بزرگوار (حسینی تبار)از حسن نظر شما متشکرم.
سوالی خدمت شما عرض مینمایم.
اگر این احادیث وروایات وحکم فقها راه گشای مسائل جامعه میباشد پس حکمت غیبت امام زمان وظهور ایشان برای چیست وقتی ما کارهایمان دینی وبراساس حکم قران وروایات اهلبیت میباشد؟ پس ما نیازی به ایشان نداریم.

hoseintabar
1388/06/14, 20:53
باسلام خدمت شما عزیز بزرگوار (حسین تبار)از حسن نظر شما متشکرم.سوالی خدمت شما عرض مینمایم.
اگر این احادیث وروایات وحکم فقها راه گشای مسائل جامعه میباشد پس حکمت غیبت امام زمان وظهور ایشان برای چیست وقتی ما کارهایمان دینی وبراساس حکم قران وروایات اهلبیت میباشد؟ پس ما نیازی به ایشان نداریم.
سلام بر دوست بزرگوار جناب رعيت:Gol:
دليل غيبت امام زمان ؛ فلسفه ديگري دارد كه ربطي به عنوان اين تاپيك ندارد... ولي اجمالا علت اصلي آن ناشايستگي مردم زمانه هست ... هر گاه اين شايستگي حاصل شد آن حضرت نيز از پس غيبت بيرون مي آيد. ( مضمون روايت) اما چه در حضور وچه درغيبت امام معصوم احكام خدا تعطيل نميشوند.. درضمن احكام دين دو دسته هستند. ظاهري و واقعي .. درزمان غيبت امام زمان عمل به احكام ظاهري نيز حجت است.
اگر مايل بودين تاپيك مستقل بزنيد ... ان شاء الله درباره فلسفه غيبت امام زمان بقدر توان به بررسي چرايي آن ميپردازيم.
موفق باشيد

یاقوت
1388/08/17, 21:30
خواندن و نوشتن سوره های مبارکه فلق و ناس برای دفع چشم زخم و سحر بسیار مفید است . امتحان کنید!
بسیار خوب است اما کافی نیست بلکه مواردی هستند که باید حتما باطل شدن توسط شخصی که آموزش دیده انجام شود و از بین رفتن آثارش ماهها طول می کشد
اگر در زمان حضور امام معصوم این اتفاقها بیافتد این موارد بسیار سریع باطل می شوند وآثارشان از بین می رود پس برای ظهور دعا کنید

mamal92
1389/05/03, 08:29
سلام
من یه سوال داشتم!
آیا شعبده بازی یا همون تردستی هم حرامه؟!
منظورم شعبده بازی یا تردستی همون کاری هست که برخی اشخاص انجام میدن و با استفاده از علم فیزیک و خطای دید کارهایی میکنن در ظاهر غیر ممکن، ولی اگر راز کارهاشون رو ببینی میفهمی کار عجیبی نکرده و فقط ما رو گول زده با ترفند های فیزیکی و ...
منظورم ازشعبده اظهار جن و جادوگری و ارتباط با ماوراء طبیعه و ... نیست!

ღ پریا ღ
1389/05/03, 17:18
1- سحر درقرآن واقعیت دارد.
2- سحروجادو کردن دراسلام حرام است.
3- یادگیری سحر برای ابطال سحر ساحر مانعی ندارد.
4- با توکل واستمداد ازخدا میتوان بر سحر غلبه نمود.

چراحرام هست؟؟؟خب مگه آدم نمیتونه ازش استفاده ی مفیدببره؟؟

هدی
1389/05/04, 08:58
سلام من یه سوال داشتم! آیا شعبده بازی یا همون تردستی هم حرامه؟! منظورم شعبده بازی یا تردستی همون کاری هست که برخی اشخاص انجام میدن و با استفاده از علم فیزیک و خطای دید کارهایی میکنن در ظاهر غیر ممکن، ولی اگر راز کارهاشون رو ببینی میفهمی کار عجیبی نکرده و فقط ما رو گول زده با ترفند های فیزیکی و ... منظورم ازشعبده اظهار جن و جادوگری و ارتباط با ماوراء طبیعه و ... نیست!
شعبده عبارت از بازي است كه نمودي داشته باشد اما اصلش روشن و آشكار نباشد، مانند كارهايي كه افراد تردست و چشم‏بند انجام مي‏دهند.(1)

اگر شعبده به عنوان وسيله‏اي براي فريب مردم وسوءاستفاده باشد، مشمول حرمت خواهد شد.
فقهاي براي سحر و جادو حرمت قايلند و گفته‏اند: براي ساحر حد در نظر گرفته شده است، از اين رو بايد از آن اجتناب شود و فقط براي ابطال سحر تعليم و تعلم آن اشكالي ندارد؛ حتي شعبده بازي را كه سرگرمي است و با اعلام عدم حقيقت آن همراه است، خالي از اشكال نمي‏دانند كه بايد از آن هم اجتناب كرد.(2)

پي نوشت ها:
1-علي اكبر دهخدا، لغت نامه دهخدا، ذيل حرف ش
2- آيت الله فاضل لنكراني، جامع المسائل، ج 1، ص 249.

چراحرام هست؟؟؟خب مگه آدم نمیتونه ازش استفاده ی مفیدببره؟؟
سحر در اسلام ممنوع و از گناهان كبيره است، چرا كه در بسياري از موارد، باعث گمراه ساختن مردم و تحريف حقايق مي‏شود و پايه‏هاي اعتقاد مردم را متزلزل مي‏سازد. البته اين حكم اسلامي مانند بسياري از احكام ديگر، موارد استثنا دارد، از جمله فراگرفتن سحر براي ابطال ادعاي مدعيان دروغين نبوت و يا براي از بين بردن اثر آن در مورد كساني كه از آن آسيب ديده‏اند.(1)
فقهاي براي سحر و جادو حرمت قايلند و گفته‏ اند: براي ساحر حد در نظر گرفته شده است، از اين رو بايد از آن اجتناب شود و فقط براي ابطال سحر تعليم و تعلم آن اشكالي ندارد؛
پي نوشت :
1- تفسير نمونه، ج 13، ص 241.

پاسخگوی احکام 1
1389/05/04, 10:23
به نام خدا و با سلام خدمت دوستان
وقت همگی بخیر

سحر و جادو انواعی دارد:

برخی گونه ای چشم بندی است که به وسیله آن در بینایی افراد تصرّف میکنند؛ چنان که قرآن مجید درباره ساحران فرعون می فرماید:

«سحروا أتعین النّاس؛(1)
چشمان مردم را سحر کردند.»

و برخی دارای تأثیری واقعی است؛ چنان که قرآن مجید درباره این گونه سحر می فرماید:

«و ما هم بضارّین أحد الّا بإذن اللَّه؛(2)
و آنان به وسیله سحر جز به اذن خدا به کسی زیان نمی رسانند».

از این آیه دریافت می شود که سحر می تواند با اذن خدا به افراد زیان برساند و مانند دیگر علل و عوامل طبیعی مستقلّانه دارای اثر نیست و چنانچه خدا نخواهد، تأثیرش از میان خواهد رفت.

در این جا توضیح چند نکته لازم است:

1): جهان مادّی، جهان علل و اسباب طبیعی است و خداوند مشیّتش بر این تعلّق گرفته است که اسباب در جهان مؤثّر باشند و انسان نیز به وسیله کارهای خویش آزمایش شود.

از این رو، با این که خداوند تواناست، انسان را از کارهایش باز نمیدارد تا افراد فرمانبردار و نافرمان از یکدیگر باز شناخته شوند و استعدادها به فعلیّت رسد.

پس، سحر و جادو حرام است و خداوند به انجامش راضی نیست، ولی ساحران را جز در پاره ای موارد از کار خویش باز نمیدارد.

2): آیات قرآن و دعاها نیز دارای ویژگیهایی هستند که در دفع سحر و جادو مؤثرند، ولی باید توجّه داشت که تمام کسانی که به دعا نویسی مانند آن مشهورند، شایسته اطمینان نیستند، بلکه باید درباره آنان تحقیق کرد.

3): انسان نباید پدیده ها را بر اساس سحر و جادو تفسیر کند و اگر مثلاً در خانواده ای مشکلاتی پدید می آید، آنها را معلول سحر و جادو بداند؛ زیرا این کارها از هر کسی ساخته نیست و بسیاری کسانی که مدّعی سحر و جادو هستند، دروغگویند.

بنابر این، باید امور را به خدا واگذارد و از شرّ همه چیز به او پناه برد و با توکّل به دفع عوامل زیان بخش پرداخت.

در این راه، خواندن سوره های «قل یا أیّها الکافرون»، «قل هو اللَّه أحد»، «قل أعوذ بربّ الفلق» و «قل أعوذ بربّ النّاس» کار ساز و مفید فایده هست.

ان شاءالله

--------------------------------

1) سوره اعراف، آیه 116.
2) سوره بقره، آیه 120.

===========================================

فرق سحر، جادو و شعبده چیست؟

جادو به معنای چیزهای غریب و خلاف عادت است.(1) در كتب فقهی جادو و سحر به یك معنا به كار رفته است، به این معنا كه هر جادویی سحر محسوب می شود. اما سحر دارای معنای اعمی است كه هم شامل جادو می شود و هم شعبده.

مراد از سحر امر شگرفی است كه به امور خارق العاده شباهت دارد، اما خارق العاده نیست،(2) چرا كه اوّلا آموختنی است؛ ثانیاً انجام آن با ارتكاب كارهای زشت انسان مورد وسوسه شیطان قرار می گیرد.

با همین تفاوت ها است كه پیامبران صاحب معجزه و اولیان اهل كرامت، از جادوگران بازشناخته می شوند.

معتزله برای سحر حقیقت قایل نیستند. اما جمهور مفسران با استناد به ظواهر الفاظ آیات، سحر را حقیقی می دانند.

واژه سحر و مشتقات آن بیش از پنجاه بار به معانی مختلف در قرآن كریم به كار رفته است.

اما شعبده عبارت از بازی است كه نمودی داشته باشد اما اصلش روشن و آشكار نباشد، مانند كارهایی كه افراد تردست و چشم بند انجام می دهند.(3)

سحر در معنای اعم و جامعی كه دارد، شامل شعبده نیز می شود. اما در هر حال سحر چیزی نیست كه بتوان آن را انكار كرد یا به خرافات نسبت داد، چه در گذشته و چه امروز.

آیا سحر، جادو و شعبده حرام است؟ چرا؟

سحر در اسلام ممنوع و از گناهان كبیره است و از نظر اسلام آموختن و به كار بستن سحر حرام می باشد. چرا كه در بسیاری از موارد، باعث گمراه ساختن مردم و تحریف حقایق می شود و پایه های اعتقاد مردم را متزلزل می سازد.

لذا همه فرقه های مسلمان سحر را از گناهان كبیره و در مواردی با استناد به آیات كفر دانسته و گفته اند: اگر سحر به كشته شدن كسی منجر شود، مرتكب سحر را به كیفر قتل عمد باید كشت.

موارد استثناء:

البته این حكم اسلامی مانند بسیاری از احكام دیگر، موارد استثنا دارد، از جمله فراگرفتن سحر برای ابطال ادعای مدعیان دروغین نبوت و یا برای از بین بردن اثر آن در مورد كسانی كه از آن آسیب دیده اند.(4)

لذا آموختن آن جهت ابطال سحر نه تنها حرام نیست بلكه گاهی واجب است. بعضی آن را فرا می گیرند تا اگر شخصی به دروغ بخواهد مردم را اغفال یا گمراه كند، سحر وجادوی او را باطل كنند.

چنان كه حضرت علی (علیه السلام) فرمودند:

"من تعلم شیئا من السحر قلیلا أو كثیرإ؛ ّّ فقد كفرو كان آخر عهده بربه؛(5)
كسی كه سحر بیاموزد، كم یا زیاد، كافر شده و پایان كارش با خدا خواهد بود".

شاهد دیگر روایتی است كه می گوید:

یكی از ساحران و جادوگران نزد امام صادق (علیه السلام) آمد وگفت: شغلم سحر بوده و در برابر آن مزد می گرفتم و خرج زندگیم را تأمینمی كردم و با هما به حج رفتم. اكنون ان را ترك و توبه كرده ام. آیا راه نجاتی برای من هست.

امام صادق (علیه السلام) فرمود: "گره سحر را بگشا، لیكن گرده جادوگری مزن".(6)

استفتایی از مرحوم امام (ره) با پاسخ آن ذكر می شود:

س - كسی كه سحر ساحر را باطل می كند شخصی را نجات می دهد، آیا حرام است؟ و گناه دارد این كار یا خیر؟

ج - اگر سحر می كند جایز نیست واگر حفظ نفس یا واجب دیگری بر آن وقوف باشد ،با ملاحظه واجب دیگر مانع ندارد. (7)

لذا فقها برای سحر و جادو حرمت قایلند و گفته اند:

برای ساحر حد در نظر گرفته شده است، از این رو باید از آن اجتناب شود و فقط برای ابطال سحر تعلیم و تعلم آن اشكالی ندارد.

حتی شعبده بازی را كه سرگرمی است و با اعلام عدم حقیقت آن همراه است، خالی از اشكال نمی دانند كه باید از آن هم اجتناب كرد. و البته اگر شعبده به عنوان وسیله ای برای فریب مردم وسوء استفاده باشد، مشمول حرمت خواهد شد.(8)

-----------

پی نوشت ها:

1.علی اكبر دهخدا، لغت نامه دهخدا، ج 5، ص 640.
2.بهاءالدین خرمشاهی، دانشنامه قرآن و قرآن پژوهی، ج 2، ص 1193.
3.علی اكبر دهخدا، لغت نامه دهخدا، ذیل حرف ش.
4. تفسیر نمونه، ج 13، ص 241.
5 . وسائل الشیعه، چاپ ال البیت، ج 17 ص 148.
6 . همان ، ص 146.
7 . استفتائات امام خمینی(ره)، ج 2، ص 21.
8. آیت الله فاضل لنكرانی، جامع المسائل، ج 1، ص 249.

Atb
1389/07/16, 23:48
با سلام و احترام خدمت تمام دوستان و اساتید محترم:Mohabbat:
من عضو جدید سایت هستم و از صمیم قلب خوشحالم که به جمع شما عزیزان پیوستم.
راستش مشکلاتی طی 3 سال برام پیش اومده که امیدوارم با یاری دوستان به نتیجه برسم {انشاالله}
تا چند سال پیش من هیچ مشکلی از لحاظ کاری و غیره نداشتم ولی الان تقریبا" 3ساله به هر کاری دست میزنم یا از دستش میدم یا اصلا" حال و حوصله ی کار کردن رو ندارم. بعضی شبها کابوسهای وحشتناک میبینم و موقعی که خوابم احساس میکنم دارم خفه میشم, تمام بدنم خشک میشه, احساس میکنم کسی روم خوابیده و موقعی هم که چشامو باز میکنم دوروبرم موجودات عجیب و غریب و بسیار وحشتناک میبینم, تو این مواقع هی داد میزنم ولی کسی صدامو نمیشنوه, از همه چیز و همه کس خوف دارم و میترسم, تا یک صدای کوچیک میشنوم از جا میپرم و شدیدا" مریض میشم. ضمنا" از چشم همه ی افراد فامیل و همسایه ها و دوستان به شدت افتادم. باور کنید که هیچ بی احترامی هم به هیچ کس نکردم چون با دیگران اونطور رفتار میکنم که دوست دارم با من رفتار بشه.
من تا قبل از این 2 شغله بودم و به همه ی کارهام میرسیدم. ادم سرزنده و پر تلاشی بودم و همه منو دوست داشتن اما حالا تبدیل شدم به یک ادم عصبی و افسرده.
با توجه به شواهد و قراین و با مطالعه ی مطالب سودمند دوستان و اساتید در این انجمن, متوجه شدم که منو جادو کردن, البته قبلا" خودم هم به این موضوع شک کرده بودم ولی الان کاملا" مطمین شدم.
دوستان لطفا" منو راهنمایی کنید تا دوباره بتونم براحتی به زندگی ادامه بدم
{ اجرکم عندالله}.
*یاحق*

گلبرگ...
1389/07/17, 09:10
سلام دوست عزیز
من شنیدم 250 بار خواندن آیت الکرسی هر سحر و جادویی رو باطل میکنه ...

امیدوارم مشکلتون هرچه زودتر حل بشه و انشاالله سحری هم در کار نباشه

توکل بر خدا

Atheist philosopher
1389/07/17, 17:56
" به خرد پناه می برم از شر خرافات نفرین شده"

خارج از این سایت جایی نگویید که به جادو اعتقاد دارید زیرا بهتان می خندند

bina88
1389/07/18, 01:30
سلام علیکم جمیعا

برای اینکه متوجه بشوید که آیا ورد یا اورادی بر علیه شما بکار رفته و یا اینکه جنی هست یا خیر اینها توهمات است باید به کتاب سرالمستتر جناب شیخ بهائی مراجعه کنید تا اگر مصادیق مشکلاتی که بر شما هست در آنجا ذکر شده طبق دستور کتاب عمل نمائید.

متاسفانه این کتاب خیلی کم است و مصحفی است در چند جلد که بعضی میگویند 7 جلد است بعضی هم 5 یا 4 جلد میدانند.
مخلص کلام هنوز مشخص نیست این مصحف چند جلد بوده و چند جلدش موجود است ولی متاسفانه از معدود کتبی است که در این باب کتابت شده.

ضمنا استفاده از این کتاب نیاز به دانستن بعضی علوم است. از جمله جفر - ابجد و هیات.

یاحق

Atheist philosopher
1389/07/18, 20:38
سلام علیکم جمیعا

برای اینکه متوجه بشوید که آیا ورد یا اورادی بر علیه شما بکار رفته و یا اینکه جنی هست یا خیر اینها توهمات است باید به کتاب سرالمستتر جناب شیخ بهائی مراجعه کنید تا اگر مصادیق مشکلاتی که بر شما هست در آنجا ذکر شده طبق دستور کتاب عمل نمائید.

متاسفانه این کتاب خیلی کم است و مصحفی است در چند جلد که بعضی میگویند 7 جلد است بعضی هم 5 یا 4 جلد میدانند.
مخلص کلام هنوز مشخص نیست این مصحف چند جلد بوده و چند جلدش موجود است ولی متاسفانه از معدود کتبی است که در این باب کتابت شده.

ضمنا استفاده از این کتاب نیاز به دانستن بعضی علوم است. از جمله جفر - ابجد و هیات.

یاحق

به نام عقل و خرد
با درود

به شما توصیه می کنم به جای خواندن کتاب "سرالمستتر" ، کتاب "جهان بینی علمی" اثر برتراند راسل و "چنین گفت زرتشت" اثر فریدریش نیچه را مطالعه نمایید

bina88
1389/07/18, 22:36
به نام عقل و خرد با درود به شما توصیه می کنم به جای خواندن کتاب "سرالمستتر" ، کتاب "جهان بینی علمی" اثر برتراند راسل و "چنین گفت زرتشت" اثر فریدریش نیچه را مطالعه نمایید

سلام علیکم جمیعا
چشم حتما البته بنده این کتب را را حدودی میشناسم.

حال من نصیحتی را خدمت شما عرض میکنم جناب فیلسوف آتیست .

حدود حواس انسان بسیار محدود است و به همان اندازه اطلاعاتی که انسان از طریق همین حواس دریافت میکند یا حتی بعد از دریافت این اطلاعات یا نمیتواند درست تحلیل کند یا اگر هم درست تحلیل کند خیلی از آن اطلاعات را که مثلا عنوان تکمیلی دارند فراموش میکندو ذکر نمیکند یا اینکه حتی اگر تمام و کمال ذکر کند باز ناقص است چون مختص این حواس است.

در مورد جن و اوراد مربوطه از خداوند متعال تمنا دارم که بندگانش را از این طایفه و خادمین به این طایفه مصون بدارد ولی جناب آتیست اگر یک زمانی خدا ناکرده بر اثر دست کم گرفتن یا نپذیرفتن این بیشه به این اشخاص و طایفه نزدیک شدید دوری را عین عقل بدانید و حذر کنید و هرگز کنجکاوی ننمائید.

من در اثر جهل جوانی با این اشخاص برخورد داشتم و بحمدالله تعالی سر سالم از آنجا بدر بردم.

یاحق

Atb
1389/07/18, 22:42
" به خرد پناه می برم از شر خرافات نفرین شده"

خارج از این سایت جایی نگویید که به جادو اعتقاد دارید زیرا بهتان می خندند

با سلام و احترام و با تشکر از تمام دوستان
دوست عزیز عقاید و نظرات شما کاملا" محترم اما یادمان باشد که باید به عقاید و نظرات دیگران نیز ارزش قایل شویم, همچنین اینرا به خاطر داشته باشیم که:
{ احترام به مطالب , نظرات و عقاید دیگران امری شریفانه و بشر دوستانه است.}
بنده هم مطالعه ی کتاب اسمانی ما مسلمانان(قران کریم) و مطالبی که با تلاش دوستان در این تاپیک ارایه شده را به شما پیشنهاد میکنم.
با احترام
یاحق

bina88
1389/07/18, 22:47
یکی از گروههای شیطان پرستی در داخل کشور را دیدم از این اوراد استفاده میکرد

ریشه این اوراد به زمان یونان باستان برمیگردد چنانکه هنوز 2 تن از جنهای ... را با نامهای یونانی میخوانند ولی بعدها توسط یهودیان مورد استفاده قرر گرفت لذا لغات عبری در آن بوفور یافت میشود.
سپس بدست مسیحیان عرب و غیر عرب افتاد ولی بدلیل کشتار خادمین این طایفه در قرن 19 میلادی در اروپا این مسئله در ارووپا بندعی سرکوب شد ولی هنوز در اکراین و دیگر کشورهای بلوک شرق یافت میشود.

در بین اعراب عامل انتقال این اوراد یهودیان عرب بودند که بطور مستقیم این اوراد را به کار میبردند و حتی در جنگها از آن استفاده میکردند.

متاسفانه در ایران با این مطلب برخورد جدی ای نمیشود ولی در امارات این اشخاص اعدام یا تبعید میشوند.

بعد از شیطان پرستی از نوع لاوی و نفوذ آن در ایران عده ای از این شیطان پرستان شروع به استفاده از این اوراد کرده اند و این زنگ خطری است برای کسانی که دلشان بحال این مردم میسوزد.

امیدوارم مسولین برخوردی متناسب با این جنایت پیشگان داشته بشند.

یاحق

*عرفانی*
1389/07/20, 12:00
سلام علیکم

جسارتا" میشه منم یه سوالی بکنم؟

این که میگن بخت رو بستن .

چیه ؟ درسته ؟ چطوری میشه باطلش کرد؟

متشکرم - التماس دعا

میقات
1389/07/20, 19:56
سلام علیکم

جسارتا" میشه منم یه سوالی بکنم؟

این که میگن بخت رو بستن .

چیه ؟ درسته ؟ چطوری میشه باطلش کرد؟

متشکرم - التماس دعا

با سلام و درود

هر چند سحر و جادو در نظام تكوینی عالم هستی قابل انكار نیست، ولی تاثیر آن به اذن خداوند سبحان است. بدست آوردن چنین قدرتی توسط بعضی از افراد نیز از قانون علت و معلول خارج نیست.

قابل توجه است كه این عمل در شرع مقدس اسلام جزء محرمات و گناهان كبیره است.

ادله شرعی و تجربه خارجی نشان می دهد که سحر وجود دارد، ولی با این وجود عرض می شود كه یك مسلمان واقعی به هیچ وجه به این امور اعتناء نمی كند و خود را در پناه خداوند و اهل بیت(ع) قرار می دهد، و برای دفع آن هم نگران نیست و از راهی که خداوند مقرر داشته می رود.

توكل به خدا و توسل به اهلبیت بزرگترین مانع از افتادن به دام چنین مهملاتی است، كه تنها نتیجه اش خسته شدن فكر و روح انسان می باشد.

بنا بر این باید با بی اعتنایی نسبت به این مسائل خود را آزاد و در پناه ذات اقدس تعالی قرار داد و هیچگاه در ذهن خود نگرانی راه نداد.

دعا و توسل به اهلبیت را نباید فراموش کرد؛ كه در هر حال باید خدا بخواهد و نظر او جلب شود تا کاری انجام شود. اگر او نخواهد هیچ مشكلی وجود ندارد، ولو همه انس و جن آن را اراده كنند و همه اسباب درطرف مقابل باشد.

از امیرالمؤمنین(ع) نقل است كه برای بطلان سحر این دعا را بر پوست آهو بنویسند و با خود نگاه دارند:
"بسم الله وبالله، بسم الله وما شاء الله، بسم الله ولاحول ولاقوة الا بالله. قال موسی ماجئتم به السحر إن الله مبطله، إن الله لایصلح عمل المفسدین فوقع الحق وبطل ما كانوا یعلمون فغلبوا هناك وانقلبوا صاغرین".(مفاتیح الجنان، ص530)

هم چنین دود كردن اسفند كه بهتر است صبحگاهان باشد، نیز برای دفع شیاطین، كه گاه مأمور اعمال ساحرانند، موثر است. در روایت آمده است دود اسفند طرد كننده شیطان و دافع آفات است.("بحارالانوار"، ص59، ص234)

ابدیت
1389/07/20, 20:09
شنیدم جایی که قرآن باشه سحر و جادو بی تاثیر میشه.
منبع علمی برای این گفته ندارم.
میشه در این باره توضیح بدین؟

amir3852
1389/09/27, 15:12
دوستان عزیز سلام
راستش من هم به مشکل بزرگی گرفتار شدم من 34 سالمه و به تموم این موضوعات واقفم سحر و جادو رو با چشم خودم دیدم هم نوشتنشو هم نویسنده. چندین بار خودم گرفتار شدم و تنها راهش باطل کردن این قضیه بودش که متأسفانه به طلسم و جادوی یک سید تمام این مشکلات حل شد و آب روی آتش بود.
الان مشکل بزرگی گریبانمو گرفته و داره زندگیمو تباه میکنه یعنی داره سرانجام زندگی شیرین من و همسرم داره به طلاق میرسه.
مشکل از اینجاست که چندین ماه گذشته به یک مسافرت رفتیم و یک هفته منزل رو دست یک شخص سپردیم و بعد از برگشت همه چیز بین من و همسرم تموم شد تا الان دو بار به مدت یک هفته از منزل بیرونم کرده الان هم منزل پدرم هستم. یک هفته هستش. بعد از مسافرت شخصی به من و همسرم گفت که یک نفر توی خونه شما دعای وحشتناکی گذاشته و همه چی از بین میره الان هم داره همین میشه.
راستش نمی تونم خیلی خصوصی بگم فقط اینجا مطرح کردم تا دوستان دیگر باورشون بشه وجود داره و کارهای خطرناکی باهاش میکنن حتی اسمهای خداوند دعا هم نمیتونه کارگشا باشه.
در ضمن من و همسرم چون از لحاظ مالی وضعمون خوبه یعنی دو تا خونه داریم و از لحاظ مالی اینقدر درآمد داریم که خوش باشیم و متأسفانه فامیلهای همسرم به شدت حسود یعنی خالش اگه بقول بعضیها چشم بزنه درخت در جا خشک میشه چه برسه به انسان و همین مسائل باعث شده کار ما به اینجا بکشه.
الانشم چون آن پیر سید فوت کرده و دیگه نیست دست به دامان دوستان شدیم تا شاید بتونن گره از کار ما باز کنند.
متدسفانه همه چیز به اسم همسرمه و من نمیتونم حتی سر سوزنی ادعا کنم.
خدا خیرتون بده هر کی بتونه کمک کنه اجرش با امام زمان
خواهش میکنم برام شخصی بذارین ممنون میشم.

غريب
1389/09/27, 17:06
سلام برادر گرامي.

اگر دو روز صبر كنيد حقير يك ايميلي ميدهم خدمتتان كه مشكلتان را مطرح كنيد. ان شاالله به اذن خدا حل خواهد شد.

زینب_الگوی صبر
1389/09/27, 17:30
یعنی خالش اگه بقول بعضیها چشم بزنه درخت در جا خشک میشه .
ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااادرختو خشک میکنه ااااااااااااااااااااااااا ا قربونت این شماره خالشو بده ما بلکه به این وسیله یه ادمو چشم بزنه ما کمی دلمون خنک شه:biggrin:

از شوخی گذشته درسته که سحرو جادو وجود داره اما فقط یه دل صافو یه کم خلوص نیت میخواد تا با خدا درد دل کنه و از خدا بخواد مشکلش (سحرو جادو رو باطل کنه (دعا و رازو نیاز) به به چه شود خدای به این خوبی رو داریم چه احتیاج به بنده خدا اگه بخواد وسیلشو جور میکنه اینو مطمئن باش

hmmetallx
1389/10/16, 09:08
با سلام خدمت شما دوست عزیزم واقعیتش من و همسرم رو سحر کرده اند البته من سحر خودم رو باطل کردم ولی همسرم به علت سحر از من بدون هیچ دلیلی ترسیده و کسی که زمانی عاشق من بود و به من پیشنهاد ازدواج داد اکنون بدون دلیلی البته به خواطر مادر زنم و امه ام که اورا سحر کرده اند از من بدش میاید در دستان وی گرفتار است و به هیچ صورتی توان دسترسی به ایشون رو ندارم برای اینکه بتوانم سحری که بر روی ایشون انداخته اند رو باطل کنم باید چه کار کنم از راه دور خلاصه اینکه من از خود خدا خواستار این موضوع شدم اما .... حال میخواهم بدونم که ایا میشود چنین کاری از راه دور انجام داد و اگر که میشود چگونه میشود با تشکر از شما دوست عزیزم(خدا وند ساحر و کسی که بدمبال سحر میرود را از روی زمین ریشه اش را برکند )

B.B.C
1390/01/27, 23:43
با سلام خدمت دوستان عزیز

راه باطل کردن طلسم و یا سحر و جادو چیست؟

حقیقتش تا یک سال پیش در زندگی همه چیز داشتم اما نمی دانم چه شد که به یکباره همه چیز را از دست دادم و الان کلی هم بدهی دارم چون اکثر افراد فامیل ما حسود میباشند درست بعد از اینکه در همه فامیل صحبت از سن کم و پول من شده بود این اتفاقات افتاد و همه چیز به یکباره بدون اینکه چیزی بفهمم از دستم رفتند الان به طلا دست میزنم واقعا" از سنگ هم بی ارزش می شود دست به هر کاری میزنم آخرش ضرر می شود و ... فکر می کنم یک نفر از فامیلمان دست به همچین کاری زده و زندگی من را از این رو به آن رو کرده است لطفا در مورد باطل کردن آن کمکم کنید
سپاس

پ ن : لطفا دیگه این پستم رو پاک نکنید به خدا به جوابش نیاز دارم

پاسخگوی احکام 1
1390/01/28, 03:47
- جمع بندی بحث:

به نام خدا و با عرض سلام و ادب خدمت دوستان
وقت همگی بخیر

این تاپیک، از موضوعات قدیمی سایت هست و دوستان هم سوالات بسیاری پرسیده و پاسخ های خوبی نیز بیان شده است.

به نظر می رسد اگر به پست های سابق این تاپیک مراجعه نمایید، مطالب خوبی پیرامون سحر و جادو از نظر اسلام و راه های باطل کردن آن پیدا کنید.

از جمله این پست ها:

2 (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=7056&postcount=2) - 4 (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=7140&postcount=4) - 12 (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=11361&postcount=12) - 32 (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=116593&postcount=32) - 40 (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=172746&postcount=40) - 55 (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=329095&postcount=55) - 56 (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=329153&postcount=56) - 66 (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=366309&postcount=66)

======================================

اما به طور خلاصه عرض شود که:

1) سحر و جادو و بسته شدن بخت از نظر قرآن کریم و احادیث واقعیت دارد. البته یادگیرى و یاد دادن آن حرام است. (مگر برای بطلان سحر.)

به این امر در آیه 102 سوره بقره و 4 سوره فلق اشاره شده است. از این آیات و برخی روایات استفاده می شود که برخی از سحرها واقعا اثر گذارند. همچنان که آیه 102 سوره بقره می فرماید: مردم سحرهایی را فرا می گرفتند که میان مرد و همسرش جدایی می افکند.

مرحوم علامه طباطبایی (ره) در وجود داشتن چنین اموری می فرمایند: «... در این میان افعال خارق العاده دیگری است که مستند به هیچ کدام از سبب از اسباب طبیعی و عادی نیست، مانند خبر دادن از پنهانی ها و مانند ایجاد محبت یا دشمنی و گشودن گره ها و گره زدن ها و خواب کردن و احضار و حرکت دادن اشیاء با اراده و از این قبیل کارهایی که مرتاض ها انجام می دهند که به هیچ وجه قابل انکار نیست، یا خودمان بعضی از آنها را دیده ایم و یا برایمان آن قدر نقل کرده اند که دیگر قابل انکار نیست».

2) گرچه سحر، جادو و بسته شدن بخت واقعیت دارد ولی غالب آن چه امروزه در میان مردم در این باره شایع است، بى اساس مى باشد و اكثر كسانى كه به این امور مى پردازند كلاه بردارانى هستند كه از این طریق قصد اخاذى و پر كردن جیب خود را دارند.

3) اما در مورد بسته شدن بخت و مشکلاتی که در خصوص خواستگار و امثال این گفته شد، اینطور هم نیست که لزوما ارتباط به سحر و جادو داشته باشد. بلکه ممکن است عواملی دخیل باشد که خود فرد مسبب ان بوده است.

گاهی خواستگار كم است و یا برخى افراد، به خاطر عدم وجود این تناسب، پس از خواستگارى، پى گیرى نمى كنند و فرد گمان مى كند بخت او بسته شده است. پس این هم مى تواند یكى از عوامل جور نشدن باشد و نه بسته شدن بخت. بنابراین حل نشدن مشكل ازدواج مى تواند ریشه در عوامل و علل فوق داشته باشد.

البته نمى خواهیم بگوییم سحر و جادو و بستن بخت، هیچ گونه واقعیتى ندارد، ولى از طرف دیگر نمى توان مطمئن بود كه مورد و مشكل لزوما ریشه در همین مسئله داشته باشد.

وجود نیروهایى نظیر آن چه از سحر و جادو ناشى مى شود، به مقتضاى نظام دنیا مى باشد. در این نظام، تزاحم بین زشتى ها و پلیدى ها وجود دارد و همچنان كه انسان هاى شیطان صفت و زشت كار وجود دارد، جن هاى پلید و آزار دهنده نیز وجود دارد؛ ولى باید توجه داشت كه غالب آن چه امروزه در میان مردم در این باره شایع است، بى اساس است و بیشتر به افكار روانى، تخیلات، سوءظن ها، توهمات و مشكلات واقفى موجود در رفتار و اعمال آنها مربوط است.

4) گرچه سحر و جادو واقعیت دارد چنین نیست كه هر كس ادعا كند ادعاى او پذیرفته باشد. اكثر كسانى كه به این امور مى پردازند كلاه بردارانى هستند كه از این طریق قصد اخاذى و پر كردن جیب خود را دارند. لذا همان گونه كه هر كسى نمى تواند ادعاى طبابت كند سحر كردن نیز كار هر كس نیست.

در مورد دعا نویسى نیز اگر كسى خواهان دعاست باید با زبان خویش و با كمال توجه به مفاهیم و مضامین آن به درگاه خداوند دعا كند و از او حوائج خویش را طلب نماید نه اینكه فردی براى او چیزهایى بر روى كاغذ بنویسد که صحت و سقم آن معلوم و مشخص نیست.

بله، بوده و هستند افرادی که واقعا عالم به علم بطلان سحر هستند و موثر هم هست، ولی باید توجه داشت که غالب افرادی که امروه ادعای این علم را دارند، اكثرا دعا نویس ها و شیادانى حرفه اى هستند.

ولى اگر بر فرض موردى پیدا شد كه سحرى در كار بود، راه هایى براى بطلان آن وجود دارد:

1- استعاذه به خداوند و خواندن سوره هاى فلق و ناس.
2- خواندن و نوشتن آيات 75 تا 82 سوره يونس.
3- قرائت آیات 54 تا 56 سوره اعراف
4- دعا و تضرع به درگاه خداوند.
5- درخواست دعا از اولياى واقعى خداوند.
6- صدقه دادن
7- مرحوم علامه طباطبایی (ره) هم در تفسیر المیزان جلد 20 صفحه 682 می فرمایند: «توکل بر خداوند و پناه بردن بر او و خواندن معوذتین (دو سوره آخر قرآن – ناس و فلق) هر آثار سوئی از این نوع را برطرف می کند.»

======================================

به نظر می رسد امر پاسخگویی به سوالات موجود در این بحث به پایان رسیده باشد. غالب سوالاتی هم که اخیرا توسط دوستان مطرح شده است، بیان مشکلاتی هست که جهت رسیدگی و پاسخ لازم است با یک متخصص مشاوره مشورت نمایند و در حیطه پاسخگویی انجمن احکام نیست.

لذا موضوع بسته می شود. اما اگر هنوز در خصوص اصل بحث سوالی باقی مانده که در این جمع بندی و همچنین در لینک های که ارجاع داده شد نیافتید، می توانید به صورت پیام خصوصی پیگیری بفرمایید تا در صورت لزوم مجددا موضوع باز شود.

با تشکر از همه دوستان شرکت کننده در بحث :Gol:

.