PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شب اول ربیع الول بر همه دوستان محمد(ص)مبارک

آساره
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۱:۲۴
امشب یکی از بهترین شبای خداست

آدم دوست داره تو این شب عزیز داد بزنه و از خوشحالی

پر در بیاره آخه شب اول ربیع الاوله...

میریم در 7 تا مسجد تا به بانوی دو عالم فاطمه زهرا (س)

تولد پدر بزرگوارشون رو تبریک بگیم...

ما که از خوشحالیمون امشب 14تا مسجد رو رفتیم و

تولد پیامبرمون رو به حضرت فاطمه تبریک گفتیم...

یادمه 3 یا 4 ساله پیش شبه اول عید و شب اول ربیع الاول

با هم بود ساعت 3 شب سال تحویل بود همون شب همه

رفتیم حرم شاه عبدالعظیم (شهر ری)

سر راه در 7 تا مسجد رو زدیم مردم ریخته بودن تو خیابونا

انگار نه انگار که نصفه شب بود...

همه با گل اومده بودن وای که چه شبه قشنگی بود اون

شب ...اون لحظه ادم از شوق نمیدونه بخنده یا گریه

کنه...

عشقه حضرت پیامبر و اولادشه! شب و روز

نداره...الهی به حق این شبا دل همه مردم دنیا شاد باشه و

دنیا به روی همه بخنده

شما رو به خدا برای همه ی مریضا دعا کنید

عیدتون مبارک

سر خووووش بوووین

seyedziya
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۱:۲۷
هشدار آیت الله العظمی مکارم شیرازی نسبت به برخی خرافات در پایان ماه صفر
آیت الله " ناصر مکارم شیرازی" از مراجع عظام تقلید ، بوسیدن درب مساجد در پایان ماه صفر را خرافه خواند و از مردم خواست به جای چنین اعمال به قرآن و ائمه اطهار(ع) متوسل شوند.

به گزارش ایرنا ، وی در گفت وگو با رسانیوز افزود:این یکی از خرافات عوام است، دستور دینی برای بوسیدن درب مساجد و تبریک گفتن به حضرت زهرا(س) در پایان ماه صفر وجود ندارد.

وی اضافه کرد: ما همیشه به یاد حضرت زهرا(س) و سایر معصومین(ع) هستیم و همیشه به مساجد احترام می گذاریم؛ ولی این کاری است که عوام پیش خودشان اختراع کرده‌اند و هر روز هم چیزی به آن می افزایند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: اگر این گونه اعمال ادامه یابد به قدری حجم بدعت‌ها و خرافات افزایش خواهد یافت که اصل مذهب تحت الشعاع قرار خواهد گرفت و این خطر بزرگی است؛‌ بنابراین باید با زبان خوش و منطقی جلوی این کار را گرفت.

آیت الله مکارم شیرازی درباره عمل جایگزینی برای این کار اظهار داشت: قرائت قرآن در مساجد، توسل به ائمه اطهار(ع)، ذکر خدا گفتن و اطعام به فقرا بهترین جایگزین برای چنین کاری است، مردم بدانند انجام اعمالی که در شرع وارد شده، برای زندگی آنها آثار و برکات فراوانی خواهد داشت.

وی دلیل این عمل را چنین عنوان کرد: برخی از مردم برای حل مشکلات خود به این‌گونه مسائل روی می‌آورند؛ در حالی که حل مشکلات راه‌ حل‌های بسیار مناسبی دارد، به عنوان مثال خواندن دو رکعت نماز شب با توجه قلب به درگاه الهی بسیار از مشکلات زندگی را حل خواهد کرد.

وی تاکید کرد: آیات مختلفی برای حل مشکلات وجود دارد و مردم می‌توانند براساس دستورات قرآنی و شرعی مشکلاتشان را حل کنند، کمک به ایتام و نیازمندان یکی از این راه‌هاست.

این مرجع تقلید در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی مواقع مردم برای حل مشکلات خود، مسلمات دین را رها می کنند و به خرافات روی می آورند در حالی که این کارها هیچ اثری برای حل مشکلات آنها ندارد.

آساره
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۱:۵۱
هشدار آیت الله العظمی مکارم شیرازی نسبت به برخی خرافات در پایان ماه صفر
.

:Gig:

آساره
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۱:۵۴
The Praises to God

آجی بالاخره با منی یا با

seyedziyaodin

آخه واسه هر دو تشکر زدی!

seyedziya
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۱:۵۸
میریم در 7 تا مسجد تا به بانوی دو عالم فاطمه زهرا (س)

تولد پدر بزرگوارشون رو تبریک بگیم...

ما که از خوشحالیمون امشب 14تا مسجد رو رفتیم و

تولد پیامبرمون رو به حضرت فاطمه تبریک گفتیم...

آیت الله " ناصر مکارم شیرازی" از مراجع عظام تقلید ، بوسیدن درب مساجد در پایان ماه صفر را خرافه خواند و از مردم خواست به جای چنین اعمال به قرآن و ائمه اطهار(ع) متوسل شوند.

به گزارش ایرنا ، وی در گفت وگو با رسانیوز افزود:این یکی از خرافات عوام است، دستور دینی برای بوسیدن درب مساجد و تبریک گفتن به حضرت زهرا(س) در پایان ماه صفر وجود ندارد.

وی اضافه کرد: ما همیشه به یاد حضرت زهرا(س) و سایر معصومین(ع) هستیم و همیشه به مساجد احترام می گذاریم؛ ولی این کاری است که عوام پیش خودشان اختراع کرده‌اند و هر روز هم چیزی به آن می افزایند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: اگر این گونه اعمال ادامه یابد به قدری حجم بدعت‌ها و خرافات افزایش خواهد یافت که اصل مذهب تحت الشعاع قرار خواهد گرفت و این خطر بزرگی است؛‌ بنابراین باید با زبان خوش و منطقی جلوی این کار را گرفت.

The Praises to God
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۱:۵۸
The Praises to God

آجی بالاخره با منی یا با

seyedziyaodin

آخه واسه هر دو تشکر زدی!

آبجی جون نکته دوتاییتون برام جدید بود:nishkand:
من تا حالا نه این مراسم رو شنیده بودم
و نه ردش رو از طرف علما و مراجع
حالا چیکار کنم:Gig:
تشکرامو کلا پاک کنم:dokhtar:
یا یکی رو انتخاب کنم:nishkand:

seyedziya
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۲:۰۴
تشکرا هم برا اون مطلبی که بهش ایراد دارم نیست بلکه برا محبتتون به اهل بیته

آساره
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۲:۱۲
آبجی جون نکته دوتاییتون برام جدید بود:nishkand:
من تا حالا نه این مراسم رو شنیده بودم
و نه ردش رو از طرف علما و مراجع
حالا چیکار کنم:gig:
تشکرامو کلا پاک کنم:dokhtar:
یا یکی رو انتخاب کنم:nishkand:

با سلام

امشب شب اول ماه ربیع الاول هست

دوستان ابتدا بشارت می دم خدمتتنون پایان ماه صفر رو
چراکه
پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله فرمودند:
آنکس که به من بشارت پایان ماه صفر را بدهد به او بشارت بهشت را می دهم.
و نکته بعدی
اینکه امشب شبی است که پیامبر هجرت کردند از مکه به مدینه و در این شب بود که حضرت علی علیه السلام از شمشیرهای قبایل مشرکین پروا نکرد و فضل و برادری خود را با حضرت رسول صلی الله علیه وآله بر جمیع عالم ظاهر گردانید و آیه ی کریمه ی

وَمِنَ النَّاسِ مَن يَشْرِي نَفْسَهُ ابْتِغَاء مَرْضَاتِ اللّهِ وَاللّهُ رَؤُوفٌ بِالْعِبَادِ (207) بقره

در شان ایشان نازل شد.

خانومی شما اینو نوشتی ..درسته؟

The Praises to God
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۲:۱۴
بلی بلی :Black (10): ...چرا؟؟؟؟؟

seyedziya
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۲:۲۲
این شب اول ربیع الاول دعوا نکنید :shookhi::salavat10: بفرستید:Rose:

آساره
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۲:۳۲
بلی بلی :Black (10): ...چرا؟؟؟؟؟

خب قربونت برم یه چی مینویسی ولی ازش خبر نداری؟؟

این شب یکی از بهترین شبای خداست البته به نظر من....

الان برو بیرون دم یکی از مسجدای محلتون ببین چه خبره!!عشقه

جناب ضیاء الدین ما که دعوا نداریم برادر :Gig:

اگه شما ما رو به جون هم ننداختی من اسممو عوض میکنم!

حالا ببین(راستی دستت درد نکنه همیشه تشکر بفرست:خوشمان آمد!)

mahdi
۱۳۸۸/۱۱/۲۷, ۰۶:۴۳
یا الله
سلام علیکم
درباره این عمل ادرس زیر را مطالعه بفرمایید خالی از لطف نیست
http://sadid59.parsiblog.com/1331583.htm
یاعلی

دلتنگ مهدی (عج)
۱۳۸۸/۱۲/۰۴, ۲۲:۱۴
http://www.pichak.net/blogcod/zibasazi/06/image/pichak.net-51.gif
نهم ربیع:
روز غدیر دوم است ، روز تخفیف گناهان شیعیان است ، روز برهم شکستن بنای کفر و عدوان است ، روز عافیت است ، روز برکت است ، روز طلب خونهای مؤمنان است ، روز عید بزرگ خدا است ، روز مستجاب شدن دعا است ، روز موقف اعظم است ، روز وفای به عهد و شرط است ، روز کندن جامة سیاه است روز ندامت ظالم است ، روز شکسته شدن شوکت مخالفان است ، روز نفی هموم است ، روز فتح است ، روز عرضة اعمال کافران است ، روز ظهور قدرت خدا است ، روز عفو از گناه شیعیان است ، روز فرج ایشان است ، روز توبه است ، روز انابه بسوی خدا است ، روز زکات بزرگ است ، روز فطر دوم است ، روز اندوه یاغیان است ، روز گره خوردن آب دهان در گلوی مخالفان است ، روز خشنودی مؤمنان است ، روز عید اهل بیت است ، روز ظفر یافتن بنی اسرائیل بر فرعون است ، روز مقبول شدن اعمال شیعیان است ، روز پیش فرستادن صدقات است ، روز زیارتی مثوبات است ، روز قتل منافق است ، روز وقت معلوم است ، روز سرور اهل بیت است ، روز مشهود است ، روز قهر بر دشمن است ، روز خراب شدن بنیان ضلالت است ، روزی که ظالم انگشت ندامت به دندان می گیرد است ، روز تنبیه است ، روز شرف است ، روز خنک شدن دلهای مؤمنان است ، روز شهادت است ، روز درگذشتن از گناهان مؤمنان است ، روز تازگی بوستان اهل ایمان است ، روز شیرینی کام ایشان است ، روز خوشی دلهای مؤمنان است ، روز برطرف شدن پادشاهی منافقان است ، روز توفیق اهل ایمان است ، روز رهایی مؤمنان از شر کافران است ، روز مانور اهل ایمان است ، روز به خود بالیدن است ، روز قبول اعمال است ، روز تبجیل و تعظیم است ، روز نحله و عطاء است ، روز شکر حق تعالی است ، روز یاری مظلومان است ، روز زیارت کردن مؤمنان است ، روز محبّت کردن به ایشان است ، روز رسیدن به رحمتهای الهی است ، روز پاک گردانیدن اعمال است ، روز فاش کردن رازها است ، روز برطرف شدن بدعتها است ، روز ترک گناهان کبیره است ، روز ندا کردن به حق است ، روز عبادت است ، روز موعظه و نصیحت است و روز انقیاد پیشوایان دین است .

http://www.pichak.net/blogcod/zibasazi/06/image/pichak.net-51.gif

فرا رسيدن نهم ربيع الاول
« عـيـد الـزهـرا »

بر حضرت ولي عصر (عج)
ومحبان و شيفتگان حضرت زهرا (س) تبريك و تهنيت باد

دلتنگ مهدی (عج)
۱۳۸۸/۱۲/۰۴, ۲۲:۳۴
http://usera.imagecave.com/r_mirsadeghi/lanat-bar-omar.jpg