PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مهریه....چقدر؟ .......چرا این مقدار؟ ........ لطفا همه شرکت کنید

صفحه ها : [1] 2

hamid66
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۲:۳۴
سلام دوستان...(البته بیشتر خانم ها....چون خانم ها مهریه رو تعیین میکنند)....

لطفا میزان مهریه مورد نظرتون رو به شکل زیر بنویسید و دلیل انتخاب این میزان مهر رو

هم بفرمایید

(لطفا ، توضیح ندهید، فقط میزان مهریه و دلیل انتخاب این میزان)

>>>> به این شکل <<<<

مهریه = ................

دلیل انتخاب این مقدار= ........................

تصمیم چه کسی در تعیین و تغییر مهریه شما تاثیر گذار است = .......

(((لطفا...لطفا...لطفا....جدی جواب بدید و به شوخی و طنز کشیده نشه)))
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ممنونم....باز هم ازتون میخوام توضیحات اضافی نداشته باشه....(تا به یک جمع بندی کلی برسیم)...بعد درباره اش بحث می کنیم

افتابگردان
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۲:۴۷
سلام به همگی
مهریه:همون قدر که همین الان شخص میتونه جرینگی تقدیم کنه.
دلیل:چون از دروغ بدم میاد.
چه کسی:یه ادم باایمان وعاقل و عالم

!Deli
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۳:۰۱
مهریه = ................
اندازه سال تولدم یا هم وزنم شایدم سنت شکنی کردم و شتر و گوسفند و درخت گردو و ملک و املاک گرفتم http://www.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_blush2.gif

چون می خوام جلوی فک و فامیل فیس بیام http://www.kolobok.us/smiles/artists/just_cuz/JC_flirt.gif

بدون شک پدر http://www.kolobok.us/smiles/icq/hi.gif

مرمر2
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۳:۱۳
من ین بخش رو نقل قول از طرف دوستی مینویسم. خانمی که در حال حاضر دکتری تغذیه رو دارند واز دوستان خوب زمان مدرسه اند میگفتند: بارها در جلسات خواستگاری به فرد خواستگار میگفتند مهریه شان تنها یک سکه طلاست. جالب اینکه خواستگار میرفت و پشت سرش را نگاه نمیکرد و گاهی از دیگران هم میشنید که فلانی حتما عیبی داره که مهرش اینقدره؟؟ تا اینکه همسرشان با اسب بالدار رسید و چون هم دارای اخلاق وهم دارای ایمان وکار ونجابت بود وهم مهریه دوستم رو دلیل بزرگواریش میدونست نه عیبش باهم مزدوج شدند. بیمعرفتها یه شام وناهار هم ندادند به ما پولش رو دادند بهزیستی. هر دوتام حالا دکترا دارند. ما موندیم با دیپلممون

maryam
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۴:۰۵
مهریه و دلیل انتخاب: هدیه است ،هدیه رو کسی که میگیره نباید تعیین کنه.

این نظر منه
اما افسوس و صد افسوس که در مراسمی که مهریه تعیین میشه اگه عروس بخواد حرفی بزنه به بزرگترا برمیخوره...
و افسوس که خانواده ها براشون سخته دخترشون مهریه اش خیلی کم باشه. ولی من چند بار به خانوادم گفتم که دوست دارم خانواده داماد مهریه رو تعیین کنند،هرچی که دلشون خواست...

zeynab
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۴:۱۱
من مهریه مو 313 تا به نیت تعداد یاران امام زمان در نظر دارم... :Mosighi:

H!V
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۴:۱۸
.. به تعداد موهای سرم ..

.. کچلش کنیم راحت شیم ؟!!؟ ..

مجیب
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۴:۱۹
عذرخواهی میکنم از استارتر تاپیک، نمی خوام موضوع بحث منحرف بشه اما با اجازه ایشون فکر میکنم خالی از لطف نباشه یه فلسفه کلی و مختصر از مهریه بدونیم:Rose:

فلسفه تعیین مهر از نگاه اسلام، تنها جنبه مادى و اقتصادى ندارد بلكه بسیارى از ابعاد معنوى و تربیتى لطیف كه حاكى از پیوند محبت و عشق و بقا و تكامل بوده نیز منظور شده است.

فلسفه مهریه را در امور ذیل خلاصه مى توان كرد:(1)
1. مهریه تجلى فطرت و طبیعت است: هدیه دادن به محبوب به عنوان اظهار محبت و نشان دادن علاقه، امرى فطرى و طبیعى است كه معمولا از سوى كسى كه پیش قدم مى شود و طالب و یا خواستگار است ارایه مى گردد. این امر حتى در میان بسیارى از موجودات رایج است. مثلا مسأله اى كه به تازگى كشف شده این است كه زاغچه نو پس از بازدید آشیانه هاى مورد نظر به اتفاق همسر آینده اش به او یك حشره هدیه مى كند.

2. مهریه قانون عشق و جذب است: مرد از نظر آفرینش مظهر طلب، عشق و تقاضا است و زن مظهر محبوبیت و معشوقیت مى باشد. مهریه از جانب مرد یك اظهار عشق و محبت فوق العاده براى زن مى باشد كه حتى بالاتر از بخشش و هدیه هاى معمولى است.
3. مهریه پاداش و نشانه حیا و عزت زن است. مهر با حیا، عفت و عزت زن یك ریشه دارد. زن از لحاظ آفرینش نسبت به شهوت ها مقاوم تر است این ویژگى همواره به زن فرصت داده كه دنبال مرد نرود و خود را رایگان در اختیار او قرار ندهد.
4. مهریه باعث بقاى خانواده و مانع از فروپاشى آن است. برخى مردان هوس باز گاه بدون هیچ دلیلى همسر را ترك و زن دیگرى را كه جوان تر و با نشاط تر است انتخاب مى كند. مهریه مانع عمده اى در مقابل این هوس رانى ها است.

5. مهر باعث تعادل اقتصادى است. هر چند زن داراى استقلال مالى و اقتصادى از نظر اسلام است ولى به طور معمول در جوامع ابتكار عمل به دست مردان است. در صورت طلاق و جدایى احتمال این كه زن بدون پشتوانه اقتصادى بماند بسیار زیاد است. وجود مهریه یك نوع احساس امنیت اقتصادى و پشتوانه براى زن مى باشد(2)

نتیجه آن كه: مهریه از نظر اسلام تنها جنبه مادى ندارد بلكه افزون بر آن، حكمت هاى دیگرى نیز در تعیین مهر نهفته است بنابراین نه تنها به زنان به عنوان كالا نگاه نشده بلكه ارزش و احترام زن به وسیله وضع و تأیید چنین قانونى محفوظ مانده است.
پى‏نوشت‏
1. زن در آیینه جلال و جمال، آیت الله جوادى آملى، نشر اسراء، ص 043
2. ر. ك: شهید مطهرى، حقوق زن در اسلام، ص 102.

ghasempourm
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۴:۴۳
سلام

مهریه فقط و فقط 14 سکه
بخاطر اینکه بعضی خونواده ها فکر می کنن اگه هر چه میزان مهر بالا تر باشه شخصیت به دخترشون داده در حالی که در روایات هست دختر هرچی مهریه اش پایین تر باشه ارزشش بیشتره
بعشیا هم هستن که جرأت نمی کنن ازدواج کنن از ترس مهریه و اجرای اون
طبق روایات مهریه حضرت زهرا 15 درهم بوده که الان تغریبا با 14 سکه برابری میکنه
پرداخت عندالنطالبه مهریه واجب است پس اگر کسی نداشت و مجبور شد ازدواج کنه طبق فرموده حاج آقا قرائتی اشکال دارد قبول کند مهریه رو
باعث مودت و محبت بیشتر زن و مرد میشه دختر میتونه به شوهرش بگه ببین چقد دوست داشتم که 14 سکه مهر زدم
نگاه زن به شوهرش و نگاه شوهر به زنش یه نگاه انسانی (آخه بعضی از زنها بخاطر میزان بالا مهریشون
شوهراشون رو به شکل $ می بینن )
باید ازدواج ها آسون بشه تا گناه ها ، چشم چرانی ها و ... از جامعه مون برچیده بشه
از همه که بگذریم مورد تأیید سرور ومقتدا و پیشوامون آسید علی آقا مقام معظم رهبری (که برا سلامتیشون صلوات بفرستید) هم هست
پس بیاید الگو سازی کنیم دختر ها 14 سکه بذارن پسرها هم 14 سکه به بالا قبول نکنن

به فرموده آقا جون
اصل قضیه محبت است
فقط باید در انتخاب زوجتون دقت کرد

hamid66
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۴:۵۷
خداروشكر ....خوبه گفتم....لطفا توضيح نديد......اما بازم ممنونم كه اومديد و نوشتيد

دلتنگ مهدی (عج)
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۴:۵۷
اول از همه به طرف مقابل بستگی داره اما چون اکثر ازداواج ها به گونه ای است که در همون ابتدا شناخت کافی ازش نداری ،به نظر من مهریه نباید خیلی کم و نه خیلی زیاد باشه
کم که باشه اگر خدای نکرده بعدا یک اتفاقی بیفته دیگه دست زن به هیچ جا بند نیست.من خودم از اون آدم هایی بودم که می گفتم 14 تا اما نمونه هایی دیدم در اطرافیان که به این نتیجه رسیدم که مهریه گاهی اوقات خیلی لازمه
زیاد هم که مشخصه چرا نباید باشه بحثی نیست...
من خودم 114 تا ...اما چون میدونم خونوادم مخالفت می کنن 313 تا!

دلتنگ مهدی (عج)
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۴:۵۸
من عذر می خوام اصلا توجه نکردم اولش

نوریه
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۹:۳۱
الان بیشتر بحث چشم وهم چشمی مطرحه!که البته این هم ناشی از تربیت ناصحیح دوران کودکی میشه!
نمیشه برای مهریه مبلغی تعیین کرد وگفت این خوبه!!! برای هرچیزی تعادل ومیانه روی خوبه.البته به ظرفیت طرف مقابل هم باید توجه کرد.

ساده
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۱۹:۵۶
مهریه 114
به نیت تعداد سوره های قران

فرشته نجات
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۲۰:۵۳
*بستگی داره تا چه حد به ایمان و -اخلاق و رفتار خواستگار اعتماد داشته باشیم،مثلاهر چه اعتمادم کمتر باشه مهریه سنگین تری تقاضا خواهم کرد چون مهریه سنگین به امنیت ازدواج کمک میکنه و بعد اگه شوهر بخواد بدون دلیل طلاق بده نمیتونه این کار رو بکنه چون زن مهریه اش رو به اجرا میزاره.

تصمیم همسرم تاثیر گذاره /خب فرض کنید همسری که انتخاب کردین مطلوبه و مورد پسند شماست....
شما میزان مهریه رو میگی و یه نظر میدی اون هم مثلا یه نظر دیگه میده اما متفاوت با سلیقه ی شما پس من میتونم کوتاه بیام و به خواست اون توجه کنم تا اصل ازدواج از بین نره به نظر من این کوتاه اومدن به نفع هر دو هستش.
در کل نظر واقعیه من ایننه:آقاجون پول و مهریه سنگین هرگز نمیتونه خوشبختی بیاره،ازدواج پیوند دو دل و دو روح هستش و این دو تا هر گزززززززززززززز با پول خریدنی نیست،چون ما انسانیم و خداوند همه چیز برای ما انسان ها آفریده و انسان رابرای خودش، پس اونچه که خوشبختی میارههههههههه خدامحوری-عشق به خداوند -عشق به همسر -وانجام باید ها و نباید های الهی هستش که در درون این مسائل خدایی یک ثروت بی پایان نهفته............

مطهر14
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۲۱:۲۳
در حدیثی از پیامبر اکرم (ص) آمده : افضل نساء امتی اصبحهنّ وجها و اقلهنّ مهرا
برترین زنان امت من زنی است که زیبائیش بیشتر و صداقش کمتر باشد .
( بحار ج 103 ص 347)
:goleroz:

مطهر14
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۲۱:۲۸
مهمتر از ظرفیت دینداری افراد است اگر دیندار باشند تقاضای مهر زیاد نمی کنند.

Lachini
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۲۱:۵۵
سلام
می گویند رسوماتی که اکنون در خصوص مهریه وجود دارد اسلامی نیست و از دین زرتشت به اسلام وارد شده است. در اسلام ، حکم این است که مهریه باید پیش از ازدواج پرداخته شود و این واژه "عندالمطالبه" وارداتی است. آیا کسی از صحت و سقم این موضوع اطلاع دارد؟

زهرایاس
۱۳۸۸/۱۲/۱۶, ۲۲:۴۲
سلام. مهریه = 110 به نیت امام علی

Behrooz_313
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۰۳:۲۰
مهریه زیادش 14 تاشو قبول دارم
تازه اونم ندارمش فقط قبولش دارم
البته سکه مبارک باد شاید بتونم گیر بیارم
خوب اگر کسی رو با این شرایط برام پیدا کردین خبر بدین
اگه زنده بودیم با 14 سکه مبارک باد(از اون جدیداش))بریم قاطیه ...
از شوخی گذشته 313 رو خیلی دوست دارم...

mahdi
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۰۳:۴۸
یاالله
سلام علیکم
مهریه 14 و به نیت 14معصوم و برای اینکه حضرت اقا عقد رو جاری بفرمایند.
در ضمن اصلا اعتقادی ندارم که مهریه سنگین بتونه استحکام ببخشه به زندگی .یه در ضمن دیگه اینه که متاسفانه دیده شده گاهی اوقات مراسم خواستگاری تبدیل به مراسم بیع شده است.
یاعلی

.:طهورا:.
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۰۷:۴۶
314 سکه
به خاطر اینکه از نظر عرفی، یک مقدار متوسط است در زمان فعلی
پدر و مادر

H!V
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۰۸:۱۸
به نیت 5 تا و 124 پیامبر

129

چون شمایین

رندش کنیم

130

mahdi
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۰۹:۵۳
یا الله
سلام علیکم ببخشید من یه سوال دیگه هم دارم اگر میشه همه جواب بدن و اون اینه که مقدار عرفی چیست و الان چه مقدار است؟
یاعلی

mahdi
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۰۹:۵۷
به نیت 5 تا و 1024 پیامبر

1029

چون شمایین

رندش کنیم

1030

سلام
عزیزم میدونی مشکل کجا است؟
تعداد پیامبران 124000هستش نه 1024
حالا مرد راهی خدا به همراهت
ساعلی

*عرفانی*
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۰:۴۲
احسنت.... آفرین...... تاپیک خوبی راه انداختین.

فقط حیف که نمیتونم بیام ... دعا کنید مشگل اینترنتمون حل بشه.

تا بیام و یک سخنرانی حسابی در این خصوص بکنم.

H!V
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۱:۱۵
سلام
عزیزم میدونی مشکل کجا است؟
تعداد پیامبران 124000هستش نه 124
حالا مرد راهی خدا به همراهت
ساعلی

.. همکار اجرایی انجمن اندیشه سیاسی ..

.. من به mb گفتم ..

.. دیگه kb شو نگفتم ..

.. 124mb ..

آساره
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۱:۳۷
کتاب قانون رو دیدین؟

ندیدین؟

حتما نگاه کنید

اونجا بهتون میگه مهریه چی باید باشه و چقدر باشه!!!:makhfi:

شمیم وحی
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۵:۴۸
مهریه تا حالا بهش فکر نکردم
ولی زیاد دیدم
سال تولد 1371
سال ازدواج 1400
هرچی بیشتر بهتر ولی درست نیست.
12 تا سکه به تعداد مبارک معصومین (ع)

عماد المقاومه
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۸:۱۰
سلام بر همه
مهريه حضرت حوا 5 صلوات بر محمد و آل محمد بود...

در اصل مهريه صداق مرد نسبت به زن است
حالا ماديش هم در حد متعارف

عماد المقاومه
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۸:۱۷
http://media.farsnews.com/Media/8510/ImageReports/8510180104/1_8510180104_L600.jpg

چرا اصرار بر 14 سكه؟
این كه می‌بینید ما گفتیم 14 سكه بیشتر را عقد نمی‌كنیم، نه برای این است كه چهارده سكه بیشتر اشكالی در ازدواج ایجاد می‌كندخیر. چهارده هزار سكه هم باشد، ازدواج اشكالی ندارد، فرقی ندارد. این است كه آن جنبه معنوی ازدواج، غلبه پیدا كند برجنبه مادی. مثل یك تجــارت و معامله نباشد. داد و ستد مادی نباشد. اگـر تشریفات را كم كردید ،جنبه معنوی تقویت خواهد شد.

خطبه عقد 72/10/26

عماد المقاومه
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۸:۱۹
http://media.farsnews.com/Media/8510/ImageReports/8510180104/1_8510180104_L600.jpg

مهریّه هر چه كمتر باشد به طبیعت ازدواج نزدیك‌تر است، چون طبیعت ازدواج معامله كه نیست، خرید و فروش كه نیست، اجاره دادن كه نیست، زندگی دو انسـان است. این ارتبــاطی به مسائل مادی ندارد. ولی شارع مقدّس یك مهریّه‌ای را معین كرده كه باید یك چیزی باشد. اما نباید سنگین باشد. بایستی عـادی بــاشد جوری بــاشد كه همه بتوانند انجــام بدهند.

خطبه عقد 74/05/18

عماد المقاومه
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۸:۲۰
مقام معظم رهبري:
در ازدواج، آنچه كه اتفاق می‌افتد، یك حــادثه و پیوند انسانی است، نه یك معامله پولی و مالی، اگـرچه یك مالی هم در بین هست درشرع مقدّس اسلام، آن مال جنبۀ نمادین دارد. جنبۀ رمزی دارد. خرید و فروش و بده بستان نیست.
خطبه عقد 71/01/05

عماد المقاومه
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۸:۲۱
مقام معظم رهبري :
پیامبر اكرم (ص) سنّتِ مهریۀ جاهلی را شكست
خود آن كسی كه مشرّع مهر است – كه نبی اكرم صلی الله علیه و اله با شد – كه از همۀ كائنات بالاتر است و دختر مطهره و عزیزۀ او كه از همۀ زنان عالم از اولین و آخرین بالاتر است و شوهـر او كه امیر المؤمنین علیه السّلام باشد كه از جمیع خلایق از اولین و آخرین بعد از پیامبر صلی الله علیه و اله بالاتر است، برای این دو كه جوان بودند، زیبا بودند، عنوان داشتند، محترم بودند ، اوّل شخص مدینه بودند، دیدید پیغمبر چقدر مهر قرار داد؟

خطبه عقد 71/09/24
پیامبر صلی الله علیه واله آمد وهمۀ این‌ها را شكست، برای این كه مانع ازدواج می‌شود. این‌ها مانع از ازدواج دخترها و پسرها می‌شود. گفت این چیزها را رها كنید. ازدواج شروعش آسان است. از لحاظ شرایط مادی سهل‌ترین است، آنچه كه در ازدواج مهم است رعایت‌های بشری و انسانی است.

خطبه عقد 72/10/06

عماد المقاومه
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۸:۲۲
مقام معظم رهبري :
از خاندان پیامبر (ص) تقلید كنید
بهترین دخترهای عالم، حضرت زهرا السّلام علیها بود. بهترین پسرهای عالم و بهترین دامادها هم،حضرت امیر المؤمنین علیه السّلام بود. ببینید این‌ها چگونه ازدواج كردند؟ هزاران جوان زیبا و با اصل و نسب و قدرتمند و محبوب به یك تار موی علی بن ابیطالب علیه السّلام نمی‌ارزند . هزاران دختر زیبا و با اصل و نسب هم به یك تار موی حضرت زهرا السّلام علیها نمی‌ارزند. آن هایی كه هم از لحاظ معنوی و الهی آن مقامات را داشتند، هم بزرگان زمان خودشان بودند .ایشان دختر پیامبر صلی الله علیه و اله بود. رئیس جامعه اسلامی، حاكم مطلق. او هم كه سردار درجه یك اسلام بود . ببینید چطوری ازدواج كردند؟ چه جور مهریۀ كم، چه جور جهیزیّه كم. همه چیز با نام خدا و یاد او . این‌ها برای ما الگو هستند. همان زمان جاهلانی بودند كه مهریۀ دختران‌شان بسیار زیاد بود مثلاً هزار شتر. آیا این‌ها از دختر پیامبر صلی الله علیه و اله بالاتر بودند؟ از آن ها تقلید نكنید. از دختر پیامبر صلی الله علیه واله تقلید كنید ،از امیر المؤمنین علیه السّلام تقلید كنید.

خطبه عقد 75/02/17

عماد المقاومه
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۸:۲۴
مقام معظم رهبري :
اصل قضیه محبت است
اگر در زندگی محبت وجود داشت، سختی‌های بیرون خانه آسان خواهد شد. برای زن هم سختی ‌های داخل خانه آسان خواهد شد.

خطبه عقد 77/08/11
در ازدواج، اصل قضیه محبت است. دخترها و پسرها این را بدانند. این محبتی كه خدا در دل شما قرار داده حفظ كنید.

خطبه عقد 74/10/17
دختر و پسر، عروس و داماد به هم محبت بورزند؛ چون آن محبت ملاطی است كه این‌ها را برای هم حفظ می‌كند، در كنار هم نگه می‌دارد و نمی‌گذارد از هم جدا شوند. محبت خیلی چیز خوبی است. محبت كه بود وفاداری هم هست.

خطبه عقد 76/09/24

انسیه...
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۸:۲۹

>>>> به این شکل <<<<

1 -مهریه = ................

2 -دلیل انتخاب این مقدار= ........................

با سلام
1) 550 سكه

2) عرف در فاميل و خانواده . ( بستگي به ميزان مهريه عروس قبلي من در فاميل و خانواده داره ! آخرين عروس از فاميل ما 600 سكه بود ما حالا 50 تاشو تخفيف ميديم !):ok:

3 ) مادرم
+++++++++++++++++++++++++

البته اگر به انتخاب خودم بود ؛ اگر داماد آپارتماني ماشيني چيزي داشتند ميگفتم زمان عقد بايد سند شو به نام من بزنن :Black (9):وگرنه سكه رو كي داده كي گرفته ! اجراش هم بذاريم ادعاي عسر و حرج ميكنن و قسط بندي ميشه ! :lol:

Behrooz_313
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۱۹:۳۸
کتاب قانون رو دیدین؟

ندیدین؟

حتما نگاه کنید:makhfi:

با سلام
خوبید؟
اخه خدایی اونم فیلم شد
اینا همش تخریب شیعس
اینا که انتقاد و...نیست که بلکه خراب کردن تشیعه
ماها ادعا میکنیم شیعه هستیم ولی به قول استاد دانشند فیلمامون فقط شده عشق به علاوه 2 ..دختری...زنی...نمیدونم نشون دادن و اموزش انواع روشهای دختر بازی دزدی مخ زدن و....
اونوقت ترکیه ای که ما قبولش نداریم و میگیم لائیکن و...کلی فیلم در مورد حق الناس و خدا و مکافات عمل و...

ولی خدایی دم این جواد رضویان گرم این فیلم به روح پدرم یه دونه از این صحنه های منحرف کننده و مشکل دار نداره تازه موضوشم حق الناسه
خدایی باید به این بازیگرای خداشناسو خدا ترس بیشتر بها بدن و....
من رفیقم میگفت و قتی جواد رضویان تو قم بود زیارت عاشوراش هیچ وقت ترک نمی شد
در ضمن تا الانم کلی تلوزیون نماز خوندنشو تو پشت صحنه ها نشون داده خدا نگهش داره دمش گرم
یا علی(ع)

ولی به نظر من اون خانواده خانوم محترم بیشتر به جای اینکه رو مهریه بحث کنه بره و تحقیقاتشو کامل کنه و....
فردا نیاد بگه معتاد بود بی خدا بود نمازم نمیخوند و...
گیریم که طرف بچه مایه دار بود و پول و مهریه دختره رو پرت کرد جلوش
اون بنده خدا دختری که الان دیگه دختر سابق نیست و...
اصلا با پول صدمه روحیه خانوم درست میشه؟؟؟
البته بر عکسشم امکان داره و شناخت طرفین مهمتر از این مهریه و..کی تلوزیون و بخاری اجاغ گازو یخچال بگیره هستش و..
دیگه یا علی(ع)

فرشته نجات
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۲۰:۴۵
*بستگی داره تا چه حد به ایمان و -اخلاق و رفتار خواستگار اعتماد داشته باشیم،مثلاهر چه اعتمادم کمتر باشه مهریه سنگین تری تقاضا خواهم کرد چون مهریه سنگین به امنیت ازدواج کمک میکنه و بعد اگه شوهر بخواد بدون دلیل طلاق بده نمیتونه این کار رو بکنه چون زن مهریه اش رو به اجرا میزاره.

تصمیم همسرم تاثیر گذاره /خب فرض کنید همسری که انتخاب کردین مطلوبه و مورد پسند شماست....
شما میزان مهریه رو میگی و یه نظر میدی اون هم مثلا یه نظر دیگه میده اما متفاوت با سلیقه ی شما پس من میتونم کوتاه بیام و به خواست اون توجه کنم تا اصل ازدواج از بین نره به نظر من این کوتاه اومدن به نفع هر دو هستش.
در کل نظر واقعیه من ایننه:آقاجون پول و مهریه سنگین هرگز نمیتونه خوشبختی بیاره،ازدواج پیوند دو دل و دو روح هستش و این دو تا هر گزززززززززززززز با پول خریدنی نیست،چون ما انسانیم و خداوند همه چیز برای ما انسان ها آفریده و انسان رابرای خودش، پس اونچه که خوشبختی میارههههههههه خدامحوری-عشق به خداوند -عشق به همسر -وانجام باید ها و نباید های الهی هستش که در درون این مسائل خدایی یک ثروت بی پایان نهفته............

و اما در مورد تعداد سکه ها در مهریه:14 تا سکه فقط...............
حالا اگه همسرم خواست بیشتر بده که چه بهتر........بش میگم به تعداد:lol:سال میلادی یعنی 1990 (سال تولدم )بده........
حالا فک کنید اونم بده :eek:
:ghash::ghash:

یابن یاسین
۱۳۸۸/۱۲/۱۷, ۲۲:۱۰
سلام مهریه در این زمونه از حد معمول یه کم که نه بیشتر گذشته خیلی بالا رفته و از اون ور هم آمار طلاق بالا رفته,بنظر من اگر شخص از نظر مادی مشکلی نداشته باشه میتونه مهریه اش رو یک چیز ارزشمند(از نظرمعنوی) بزاره و بدرد آخرتش هم بخوره من در تلویزیون دیدم خانمی مهریه اش سکه نبود و تفسیر المیزان بود که شوهرش وظیفه داشت آنرا بخواند و به همسرش یاد بدهد اگر ما از این افراد درس بگیریم مطمئنا اینقدر در جامعه مشکلات بوجود نمی آید یا علی

The Praises to God
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۰۹:۰۷
با سلام
مهریه اسمش روش هست دیگه
باید با مهر داده بشه نه به زور و اجبار
وگرنه اسمش می شد
اجباریه یا زوریه:nishkand:
ولی کلا مهریه سنگین از نظر من چندتا دلیل ممکنه داشته باشه:

1-شناخت ناکافی دو خانواده از هم که باعث میشه خانواده دختر برای اینکه به اصطلاح تضمین کنند خوش بختی دخترشون رو مهریه های سنگین بزنند!!!

2- چشم و هم چشمی که بلای جون بعضی خانواده ها شده متاسفانه!!!!

3-آداب و رسوم غلط و بسیار دست و پاگیر برخی اقوام(که مهریه کم رو نشونه بی ارزش دونستن دختر می دونن:tajob:)

[آخه یکی نیست بگه آخه مگه دخترا رو اصلا میشه براشون قیمت تعیین کرد که بعد تازه بشه با سکه اعلامش کردhttp://www.en.kolobok.us/smiles/artists/big/Connie_threaten.gif !!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟]

من همیشه فکر می کردم چرا با اینکه زمان جهالت و بت پرستی گذشته قرآن که برای همه اعصار و زمان هاست اینقدر از بد بودن بت پرستی گفته تا اینکه فهمیدم مقید بودن به آداب رسوم یه جورایی بت پرستی میشه و همچنین تابع نفس بودن...

خداروشکر ما خانوادمون هیچکدوم از این رسم و رسوم ها رو نداره و اینکه عرف هم نیست که بیشتر از 14 تا زده بشه.(البته بازم تحمیلی نیست واسه دختر انتخابیه)
البته اینکه مهریه باید خاص باشه یه نکته است که نباید فراموش بشه .:nishkand:

!Deli
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۱۱:۱۶
ما شانس نداریم ؛ تریپ بچه + بیاییم و کم بگیریم فرداش طلاقمون میدن http://www.pic4ever.com/images/129fs370785.gif

zeynab
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۱۶:۱۲
ما شانس نداریم ؛ تریپ بچه + بیاییم و کم بگیریم فرداش طلاقمون میدن http://www.pic4ever.com/images/129fs370785.gif

دلی جوووووووووووون پس بیا یه کاری بکنیم میگما یه اسلحه ای،http://www.millan.net/minimations/smileys/guntootsmiley.gif چاقویی، http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/terrorist.gifشمشیری، http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/warriorsmiley.gif http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/vader.gifتیرکمونیhttp://www.millan.net/minimations/smileys/sagittariuss.gif http://kay.smiley.free.fr/images/1162.gifسگیhttp://www.millan.net/minimations/smileys/dog.gif گاویhttp://www.millan.net/minimations/smileys/twister3.gif هم تو مهرمون بزاریم که تا طلاقمون داد و مهریه رو داد با همون بزنیم ناکارش کنیم.... http://kay.smiley.free.fr/images/11382.gif:nishkand:

!Deli
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۱۶:۲۸
دلی جوووووووووووون پس بیا یه کاری بکنیم میگما یه اسلحه ای،http://www.millan.net/minimations/smileys/guntootsmiley.gif چاقویی، http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/terrorist.gifشمشیری، http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/warriorsmiley.gif http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/vader.gifتیرکمونیhttp://www.millan.net/minimations/smileys/sagittariuss.gif سگیhttp://www.millan.net/minimations/smileys/dog.gif گاویhttp://www.millan.net/minimations/smileys/twister3.gif هم تو مهرمون بزاریم که تا طلاقمون داد و مهریه رو داد با همون بزنیم ناکارش کنیم....
به این نتیجه رسیدم حق طلاقو هم بگیریم زجر کشش کنیم http://www.mihanblog.com/public/public/rte/images_new/smiles/67.gif اونوخت دیگه ما باید طلاقش بدیم http://www.mihanblog.com/public/public/rte/images_new/smiles/21.gif
...

hamid66
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۱۹:۰۸
خدا رو شکر.....فکر کنم دیگه ما مرد ها باید منتظر همسرمون باشیم که با اسب سفید بیاد....چون انگار همه میخوان سر مردها رو زیر آب کنن....آخه خدا مگه ما مردها چی کار کردیم.....:Graphic (1): :Graphic (5)::Graphic (17):باور کنید مردهای خوبی هم هستند(دلپاک و مومن و اینطوری:Graphic (15):)

Bad.Girl
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۲۰:۳۶
مهریرو کی داده کی گرفته.منتها ما مهریرو نمیدیم ولی میگیریمhttp://www.askquran.ir/images/icons/icon10.gif

مجیب
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۲۱:۴۳
به نظر من باید با واقعیت ها زندگی کرد نه با خیالات و توهمات ،در حال حاضر تو جامعه ما نمیشه آقا دامادی رو پیدا کرد که عندالمطالبه 114 سکه را هم بتونه بده، پس خانوما بهتره خودشونو گول نزنن ( البته قشر متوسط و اینکه بخوایم با کسی زندگی کنیم که فقط پول حلال وارد زندگیش شده باشه ) اما میشه بصورت کاملا عقلانی مهریه رو یه شرطی بزاریم که از لحظه جاری شدن خطبه عقد هر سند و مدرکی که خواست به نام آقا داماد زده بشه نصفش باید به نام عروس خانم زده بشه. اینطوری مواردی که دونفر با هم وارد شراکت می شن بیشتر میشه، وابستگیشون بیشتر میشه و باعث ضخیم تر شدن رشته زندگیشون میشه، از طرفی هم به نفع جفتشونه چون وقتی آقا داماد پولی نداشته باشه خیالش راحته که عروس خانم نمی تونه تا تقی به توقی خورد هی بگه میرم مهرم رو می زارم اجرا و ... ( البته اینم بگم متاسفانه بعضی از خانما به مهریه به چشم یه سلاح نگاه می کنن والا الان دیگه اکثر خانما به قول معروف دستشون تو جیب خودشونه و اصلا احتیاج مالی به آقایون ندارن ) از اون طرفم عروس خانم خیالش راحته که آقا داماد وقتی نصف زندگی مادیش بنامشه، مطمئنا نمی تونه خدایی نکرده کارایی که بعضی از آقایون انجام می دن رو انجام بده.
در کنار این شرط میشه چند مورد معنوی دیگه هم گذاشت که همونا می تونن تضمین کننده به سرانجام رسیدن این پیوند اللهی باشن:Rose:

افتابگردان
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۲۱:۴۵
سلاااااااااااااااااام مثل اینکه قضیه ی مهریه جنایی شدااااااااا

ههههههههههههههههههههههههه هههههههههههههههههههه :-)

افتابگردان
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۲۱:۴۹
باریکلا مجیب اینم یه راهیه:Moshtagh:

زهرایاس
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۲۳:۱۱
به نظر من باید با واقعیت ها زندگی کرد نه با خیالات و توهمات ،در حال حاضر تو جامعه ما نمیشه آقا دامادی رو پیدا کرد که عندالمطالبه 114 سکه را هم بتونه بده، پس خانوما بهتره خودشونو گول نزنن ( البته قشر متوسط و اینکه بخوایم با کسی زندگی کنیم که فقط پول حلال وارد زندگیش شده باشه ) اما میشه بصورت کاملا عقلانی مهریه رو یه شرطی بزاریم که از لحظه جاری شدن خطبه عقد هر سند و مدرکی که خواست به نام آقا داماد زده بشه نصفش باید به نام عروس خانم زده بشه. اینطوری مواردی که دونفر با هم وارد شراکت می شن بیشتر میشه، وابستگیشون بیشتر میشه و باعث ضخیم تر شدن رشته زندگیشون میشه، از طرفی هم به نفع جفتشونه چون وقتی آقا داماد پولی نداشته باشه خیالش راحته که عروس خانم نمی تونه تا تقی به توقی خورد هی بگه میرم مهرم رو می زارم اجرا و ... ( البته اینم بگم متاسفانه بعضی از خانما به مهریه به چشم یه سلاح نگاه می کنن والا الان دیگه اکثر خانما به قول معروف دستشون تو جیب خودشونه و اصلا احتیاج مالی به آقایون ندارن ) از اون طرفم عروس خانم خیالش راحته که آقا داماد وقتی نصف زندگی مادیش بنامشه، مطمئنا نمی تونه خدایی نکرده کارایی که بعضی از آقایون انجام می دن رو انجام بده.
در کنار این شرط میشه چند مورد معنوی دیگه هم گذاشت که همونا می تونن تضمین کننده به سرانجام رسیدن این پیوند اللهی باشن:rose:
سلام. این جور که من میدونم از لحاظ قانونی بعد از ازدواج ، مرد هر چی به دست میاره ، نصفش مال زنش هست . زن چه اینو به عنوان مهر بخواد چه نخواد ، حقشه. اگه این تو قانون نبود به عقیده من هم فوق العاده ترین مهریه میشد

زهرایاس
۱۳۸۸/۱۲/۱۹, ۲۳:۴۳
حالا که همه دارند عقائدشون رو شرح میدند منم با اجازتون نظر بدم.هر پسری اگه اعتقاد داشته باشه که مهریه رو کی داده کی گرفته (یعنی قصدش این باشه که مهریه رو نده)، اون عقد از لحاظ شرعی قبول نیست. همون طور که وقتی دختر و پسر اصلا به ازدواج با هم راضی نباشند و مثلا به زور خانوادشون به عقد هم در بیاند اون عقد از لحاظ شرعی باطله . یعنی با وجود اینکه ظاهرا عقد کردند به هم نامحرمند. حالا چه زمان میشه که این فکر ندادن مهریه از ذهن پسر میگذره؟ وقتی مهریه سنگین باشه. پس بهتره که اندازه مهریه معقول باشه تا هم دختر هم پسر ، زندگی پاکی داشته باشند و ائمه و فرشته ها دعاگوشون باشند .این دعاهاست که خوشبختی انسان رو رقم میزنه ، نه مهریه سنگین.
آیا زندگی ای که مرد به اجبار زن رو تحمل میکنه که مهریه نده یه لحظه قابل تحمله ؟ یا مردی که زنش رو شکنجه میکنه و پول هم نداشته باشه که مهر خیلی زیاد زنش رو بده ، زن نمیگه مهرم حلال جونم آزاد؟
من خودم اگه دست خودم بود به حروف ابجد حضرت زهرا مهریه می خواستم . ولی رو حرف پدر مادر هم نمیشه حرفی زد. البته مامان بابای من میگند 500 سکه. که من کردم 110 سکه (حروف ابجد امام علی)

مجیب
۱۳۸۸/۱۲/۲۰, ۰۷:۰۱
سلام. این جور که من میدونم از لحاظ قانونی بعد از ازدواج ، مرد هر چی به دست میاره ، نصفش مال زنش هست . زن چه اینو به عنوان مهر بخواد چه نخواد ، حقشه. اگه این تو قانون نبود به عقیده من هم فوق العاده ترین مهریه میشد

ببينيد بزرگوار يه خورده قضيه فرق مي كنه، اصولا اين موجود دو پا ازش همه كاري بر مياد، شما فكرش رو بكنيد كه خدايي نكرده يه زندگيه رسيده به آخر خط، در آخر خطم كه نقل و شيريني و خوشي تقسيم نمي كنن، اينجاست كه ميشه اين احتمال رو داد كه آقاي محترم بخاطر اينكه دوست نداره چيزي از زندگيش رو به خانومش بده چي كار مي كنه ميره همه زندگيش رو بنام كليه اقوام ميكنه كه يعني از لحاظ قانوني من هيچي ندارم، اما اگه لحظه هاي خوشي زندگي اين الزام وجود داشته باشه كه نصف هرچيزي بنام عروس خانم بشه، هم آقا داماد با قلبي راضي اينكارو انجام ميده و همونطور كه قبلم گفتم اين وابستگي ها باعث ميشه اين دو نفر بيشتر به هم نزديك بشن و پيوندشون مستحكمتر بشه:Rose:

زهرایاس
۱۳۸۸/۱۲/۲۰, ۰۸:۴۲
ببينيد بزرگوار يه خورده قضيه فرق مي كنه، اصولا اين موجود دو پا ازش همه كاري بر مياد، شما فكرش رو بكنيد كه خدايي نكرده يه زندگيه رسيده به آخر خط، در آخر خطم كه نقل و شيريني و خوشي تقسيم نمي كنن، اينجاست كه ميشه اين احتمال رو داد كه آقاي محترم بخاطر اينكه دوست نداره چيزي از زندگيش رو به خانومش بده چي كار مي كنه ميره همه زندگيش رو بنام كليه اقوام ميكنه كه يعني از لحاظ قانوني من هيچي ندارم، اما اگه لحظه هاي خوشي زندگي اين الزام وجود داشته باشه كه نصف هرچيزي بنام عروس خانم بشه، هم آقا داماد با قلبي راضي اينكارو انجام ميده و همونطور كه قبلم گفتم اين وابستگي ها باعث ميشه اين دو نفر بيشتر به هم نزديك بشن و پيوندشون مستحكمتر بشه:Rose:
بله. حق با شماست. ایده ی خیلی جالب و مقدسیه. این جوری اگه مثلا خونه خرید ، همون موقع هم نصفش رو به نام خانمش میکنه. و فکر اینکه طرف مهریش رو میبخشه ، من هم نمی خواد مهرشرو بدم رو از سرش بیرون میکنه . ممنون :Gol:

کیمیاگر
۱۳۸۸/۱۲/۲۰, ۰۹:۵۶
سلام،

مهریه نشان علاقه نیست ، و زنی که مهریه زیادی داشته باشه و بچه آور هم نباشه شوم یاد شده از طرف ائمه هدی .

*عرفانی*
۱۳۸۸/۱۲/۲۰, ۱۰:۱۷
214 سکه

البته نیت خودم 14 سکه بود... مامان جون گفت نه! شاید بگن دختره هول کرده از بی شوهری! 100تا بیشتر... و وقتی به خانواده آقا گفته شد 114 سکه فوری گفن قبوله. اما خود آقا پسر گفت: با اجازه بزرگترها... من بیشترش میکنم، 250 تا. همه گفتن مبارکه... ولی من گفتم ببخشید... 14 تای من چی شد؟... عد توافق شد 214 تا...

الان هم 200 تای آن را بخشیدم... همون 14 تا شده.

بچه های گل... یادبگیرین... بزرگترین و بهترین مهریه.... عشقه... اگه کسی بفهمه.

*عرفانی*
۱۳۸۸/۱۲/۲۰, ۱۰:۲۲
یادمه یه روزی یه آقایی گفت: من مهریه رو هرچقدر که دلشون بخواد میکنم. اصلا" میگم : یکدونه یک بزارین ، جلوش هر چند تا نقطه دوست دارین بزارین....هر وقت هم که دلم نخواست و خواستم طلاقش بدم.... اونقدر آزارش میدم... تا خودش بگه: مهرم حلال... جونم آزاد.!

hamid66
۱۳۸۸/۱۲/۲۰, ۱۵:۲۰
از همه ی دوستان ممنونم....که نظراتشون رو بیان میکنن.....

(((( کاش زندگیمان قرآنی شود....محمدی شود.....خدایی شود))))

وطن14
۱۳۸۸/۱۲/۲۰, ۲۳:۱۷
هزار بوسه ی طلایی!!!:ghash:

من اگه از خودم باشه که نیست! برام هیچ فرقی نداره چه یکی چه دو هزار تا!
ولی فک کنم من هیچ وقت ازدواج نکنم چون پدرم به مهریه پایین راضی نمی شه و اون مرد خوشبخت هم که به مهریه بالا راضی نمی شه! و در نهایت من تبدیل می شم به یه ترشیه جا افتاده و خوشمزه.

در ضمن بهتون پیشنهاد می کنم فیلم کتاب قانون رو ببینید خیلی زیباست.

مرمر2
۱۳۸۹/۰۱/۰۴, ۰۷:۴۱
برامن که تصویب شد یک جلد کلام ا..... مجید و14سکه.

طهورا فروزان
۱۳۸۹/۰۱/۰۴, ۲۰:۱۶
منم دوست دارم مهریه م 14سکه - یک سفر حج و یک سفر کربلا - یه سفر به سوریه و یه سفر به مشهد باشه
خانوادم هم مهریه زیادو قبول ندارن:Rose:

وبلاگ نویسی قرآنی
۱۳۸۹/۰۱/۰۵, ۰۰:۰۶
بسم الله الرحمن الرحیم

امشب عقدی در یکی از مناطق قم بود. خیلی بی شیله وپیله وچون یکی از اقوام عروس تازه از دنیا رفته بود، به کسی نگفته بودند. قصد داشتند عقدی بخوانند و پس از چهلم آن خدابیامرز، دیگران را خبر کنند.

تمام مهریه چنین بود: چهارده میلیون تومان وجه نقد+یک سفرحج عمره+ دومیلیون تومان نقد قبل ازعروسی.

احساسم این است که رشد مبلغ مهریه، چندسالی است متوقف شده. زمانی بود که مهریه ها رسید به پانصد وهفتصد وهزار سکه طلای بهارآزادی و حتی براساس سال تولد زوجه و برو بالاتر. حتی یادم هست که دریک طلاق، با این که مهریه هزارتایی بود وعروس وداماد هردو از ساکنان بالای شهر به اصطلاح نبودند اما پدرعروس مبلغی به دامادش داد تا رضایت به طلاق دهد. مقصود این است که خیلی ها داشتند مصداق جیب خالی پزعالی می شدند.

قبل از این که به مجلس عقد بروم فرصتی پیش آمد وآخرین مهریه های ثبت شده در دفتر ازدواج را به ترتیب جدید ترین تاریخ ثبت، یادداشت نمودم. عددها تعداد سکه ها را نشان می دهند:

150- 200 -350 -310- 124- 110- 175- 214 -110- 100 همراه باعمره -200 -114 -50 -314 -114 – 140 همراه سه میلیون نقد – 200 – 114 -500 - 260 -114 -14 همراه با حج تمتع – 313 -114 -114 -313 – 14 همراه با 20 مثقال طلا – 68 – 12میلیون - 100 همراه 5 میلیون نقد – 114 -114 -124 – 400 -500 – 414 – 313 -714 – 250 -14 -500 -205 -72 -417 -150 -114 -100- 600 - 14 – 405 – 300 – 250 – 313 .

میانگین مهریه ازدواج های فوق حدود دویست وده سکه طلا می شود.

جهت اطلاع عرض کنم که دفتر دریکی از محله های نسبتا مرفه قرار دارد. علت توقف آن رشد غیر عاقلانه - که ازدواج را با خرید وفروش اشتباه گرفته بود- چیست ؟ هر چه باشد اتفاق درستی است. دقت کنید که در سال های گذشته خانه ومسکن چقدر با افزایش قمیت مواجه شد اما سکه به همان میزان گران نشد. مقصود این است که دویست سکه الان ، بسیار ارزان تر از دویست سکه شش، هفت سال قبل است.

نمونه دیگری عرض کنم که چندی قبل به مجلس عقدی در یکی از گران قیمت ترین خیابان های قم رفتم. تمام مهریه حدود ششصد سکه بود. استقراء ما جزئی است ولی اگر قرار بود آن رشد ادامه می یافت باید به کرات به گوشمان می خورد که مهریه فلان خانم مثلا ده هزار سکه وبالاتر بوده، درحالی که به ندرت از این گونه اخبار به گوش می رسد!

silver
۱۳۸۹/۰۱/۰۵, ۱۱:۲۶
اگه به من باشه و کسی تو کارم دخالت نکنه و منو مجبور به کاری نکنند ، همون سنت رسول الله رو میگم... همون مراسمی که برای حضرت علی و حضرت فاطمه بود...
اگه هدف ازدواج مقدس باشه با همون مهریه ی حضرت فاطمه و یه شام عروسی و یه مختصر وسیله برای شروع زندگی و یه خونه کوچیک میشه زندگی پر از عشق شروع کرد.... البته اگه اون هدف مقدسه باشه...
اون هدف هم چیزی نیست جز زمینه ساز ظهور آقا امام زمان بودن
اگه همه همه ی کاراشون بر اساس این هدف باشه دیگه مشکل ازدواج و مهریه و خیلی چیزای دیگه حل میشه...
من همونقدر که با مهریه ی بالا مخالفم با جهیزیه سنگین هم مخالفم
همونجور که میشه مهریه ی بالا رو یک بدعت تلقی کرد جهیزیه هم یک بدعته...
اگه پدر عروس بخاد مبلغی رو به عنوان کمک بده دامادش برای شروع زندگی و فراهم کردن اسباب زندگی این مشکلی نداره ...
اما اینکه دختره بره خونه شوهر و اسباب و اساس هم با خودش ببره قشنگ نیست...
همچنان که دختره برای یه بله گفتن باید قبلش یه معامله سنگین به عنوان مهریه انجام بده ... اونم قشنگ نیست
اگه جوونا خودشون به این نتیجه برسن... خیلی چیزا حل میشه...
خیلی جاها در جمع دوستان و فامیل این موضوع رو مطرح کردم و همه فقط به من خندیدن - متاسفانه

The Praises to God
۱۳۸۹/۰۵/۱۱, ۱۷:۳۵
http://dl9.glitter-graphics.net/pub/729/729999d373gfp5lq.gif (http://www.glitter-graphics.com)

مهریه در قرآن
مفهوم‏شناسی مهریه

هر زمان که صحبت از عقد و ازدواج پیش می آید بلافاصله صحبت ازمیزان مهرو مهریه به میان میاید.مهر به فتح میم در لغت، "کابین" یا "دست پیمان" گویند و آن مالی است که زن بر اثر ازدواج مالک آن می‏گردد.
لفظ «مهر» که جمع آن «مهور» است از ریشه مهر به ضم میم و فتح هاء که واژه‏ی عربی است اخذ شده است.

مهریه در قرآن

چنانکه از فرهنگ موضوعی قرآن کریم بر می‏آید کلمه‏ای مهر عینا در قرآن مجید به کار نرفته است. بلکه در قرآن از مهر به عنوان «صدقات‏» در آیه‏ی چهارم از سوره نساء یاد شده و در آیات مختلف تحت عنوان «اجور» آمده است و اطلاق اجور بیشتر در مورد متعه و ازدواج با کنیزان است . اما کلمه‏ی دیگری نیز که به جای مهر به کار می‏رود «صداق‏» ، به فتح اول یا کسر اول است که آن را نیز این گونه تعریف کرده‏اند که: «مالی است که مرد در عقد ازدواج به زن می‏دهد .» و آیه‏ی چهارم سوره‏ی مبارکه‏ی نساء به آن اشاره دارد: «آتوا النساء صدقاتهن نحلة‏» صدقه، به ضم دال، از ماده‏ای صدق است و بر آن جهت‏به مهر صداق گفته یا صدقه گفته می‏شود که نشانه‏ی راستین بودن علاقه‏ی مرد است، بعضی از مفسرین مانند صاحب کشاف به این نکته تصریح کرده‏اند . مهر علاوه بر صداق و اجرت، فریضه نامیده می‏شود . مانند کلام قرآن مجید: «و ان طلقتموهن من قبل ان تمسوهن و قد فرضتم لهن فریضة فنصف ما فرضتم .» اما کلمه نحله در سوره‏ی مبارکه‏ی نساء آیه‏ی ۴ کاملا تصریح می‏کند که مهر هیچ عنوانی جز عنوان تقدیمی و عطیه و هدیه ندارد.

مقدار مهریه

امام باقر فرمودند: «الصداق ما تراضا علیه قل او کثر» یعنی آنچه طرفین ازدواج به آن راضی می‏شوند کم باشد یا زیاد همان مهریه است . البته مهریه تا هر اندازه چه باشد اشکالی ندارد . سوره‏ی مبارکه نساء آیه‏ی ۲۰و ان اردتم استبدال زوج مکان و آتیتم احداهن قنطارا فلا تاخذوا منه شیئا اتاخذونه بهتانا و اثما مبینا.
اگر خواستید زنی را رها کرده و زنی دیگر به جای او اختیار کنید و مال بسیاری مهر او کرده‏اید البته نباید چیزی از او باز گیرید آیا بوسیله تهمت زدن به زن مهر او را می‏گیرند و این گناهی فاش و زشتی اینکار آشکار است .» دلیل است‏بر آن که زیاد بودن مهریه تا هر اندازه هیچ اشکالی ندارد . اما دلایل دیگری نیز هست که می‏تواند به صورت وجوب یا استحباب اندازه‏ی مهریه را تحدید کند . مثلا اگر زیاد بودن مهریه ایجاد عسر و حرج می‏کند یا اگر مانع ازدواج دختر باشد و او را به امر نامشروع به کشاند یا نوعی اسراف و تبذیر و تجملات ناروا در جامعه ایجاد کند . که برای تشخیص موارد آن‏ها باید به فتوای اهل فتوی مراجعه نمود.
بهتر بود در این مسئله بجای آنکه این همه بر روی حد مهر تاکید شود که هیچ حدی ندارد (خصوصا در روزگار کنونی که بر اثر چشم و هم چشمی تعیین مهریه بالاتر موجب افتخار و سر ا حافرازی است) بیشتر بر روی این مسئله تاکید شود که مهر مقداری تعیین شود که خود پسر توانایی آن را حتی در آن لحظه دارد
www.tebyan.net (http://www.tebyan.net)

گردآوری : گروه اینترنتی نیک صالحی (http://www.niksalehi.com/)
www.niksalehi.com (http://www.niksalehi.com/)

http://dl9.glitter-graphics.net/pub/729/729999d373gfp5lq.gif (http://www.glitter-graphics.com)

معز الاولیاء
۱۳۸۹/۰۵/۱۱, ۱۸:۵۹
هر زمان که صحبت از عقد و ازدواج پیش می آید بلافاصله صحبت ازمیزان مهرو مهریه به میان میاید.مهر به فتح میم در لغت، "کابین" یا "دست پیمان" گویند و آن مالی است که زن بر اثر ازدواج مالک آن می‏گردد.
لفظ «مهر» که جمع آن «مهور» است از ریشه مهر به ضم میم و فتح هاء که واژه‏ی عربی است اخذ شده است.

مهریه در قرآن

چنانکه از فرهنگ موضوعی قرآن کریم بر می‏آید کلمه‏ای مهر عینا در قرآن مجید به کار نرفته است. بلکه در قرآن از مهر به عنوان «صدقات‏» در آیه‏ی چهارم از سوره نساء یاد شده و در آیات مختلف تحت عنوان «اجور» آمده است و اطلاق اجور بیشتر در مورد متعه و ازدواج با کنیزان است . اما کلمه‏ی دیگری نیز که به جای مهر به کار می‏رود «صداق‏» ، به فتح اول یا کسر اول است که آن را نیز این گونه تعریف کرده‏اند که: «مالی است که مرد در عقد ازدواج به زن می‏دهد .» و آیه‏ی چهارم سوره‏ی مبارکه‏ی نساء به آن اشاره دارد: «آتوا النساء صدقاتهن نحلة‏» صدقه، به ضم دال، از ماده‏ای صدق است و بر آن جهت‏به مهر صداق گفته یا صدقه گفته می‏شود که نشانه‏ی راستین بودن علاقه‏ی مرد است، بعضی از مفسرین مانند صاحب کشاف به این نکته تصریح کرده‏اند . مهر علاوه بر صداق و اجرت، فریضه نامیده می‏شود . مانند کلام قرآن مجید: «و ان طلقتموهن من قبل ان تمسوهن و قد فرضتم لهن فریضة فنصف ما فرضتم .» اما کلمه نحله در سوره‏ی مبارکه‏ی نساء آیه‏ی ۴ کاملا تصریح می‏کند که مهر هیچ عنوانی جز عنوان تقدیمی و عطیه و هدیه ندارد.

مقدار مهریه

امام باقر فرمودند: «الصداق ما تراضا علیه قل او کثر» یعنی آنچه طرفین ازدواج به آن راضی می‏شوند کم باشد یا زیاد همان مهریه است . البته مهریه تا هر اندازه چه باشد اشکالی ندارد . سوره‏ی مبارکه نساء آیه‏ی ۲۰و ان اردتم استبدال زوج مکان و آتیتم احداهن قنطارا فلا تاخذوا منه شیئا اتاخذونه بهتانا و اثما مبینا.
اگر خواستید زنی را رها کرده و زنی دیگر به جای او اختیار کنید و مال بسیاری مهر او کرده‏اید البته نباید چیزی از او باز گیرید آیا بوسیله تهمت زدن به زن مهر او را می‏گیرند و این گناهی فاش و زشتی اینکار آشکار است .» دلیل است‏بر آن که زیاد بودن مهریه تا هر اندازه هیچ اشکالی ندارد . اما دلایل دیگری نیز هست که می‏تواند به صورت وجوب یا استحباب اندازه‏ی مهریه را تحدید کند . مثلا اگر زیاد بودن مهریه ایجاد عسر و حرج می‏کند یا اگر مانع ازدواج دختر باشد و او را به امر نامشروع به کشاند یا نوعی اسراف و تبذیر و تجملات ناروا در جامعه ایجاد کند . که برای تشخیص موارد آن‏ها باید به فتوای اهل فتوی مراجعه نمود.
بهتر بود در این مسئله بجای آنکه این همه بر روی حد مهر تاکید شود که هیچ حدی ندارد (خصوصا در روزگار کنونی که بر اثر چشم و هم چشمی تعیین مهریه بالاتر موجب افتخار و سرافرازی است) بیشتر بر روی این مسئله تاکید شود که مهر مقداری تعیین شود که خود پسر توانایی آن را حتی در آن لحظه دارد.

:roz:

مهربان رز
۱۳۸۹/۰۵/۱۱, ۲۱:۵۰
یا رئوف
بعد مدتها من اومدم ............پس سلاااااااااااام

مهریه مقدارش مهم نیست بنظرم در این مسائل باید فرهنگ سازی بشه

doctorali
۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۰۰:۰۲
سلام
همه میگن مهریه سنگین مانع این میشه که داماد به فکر طلاق بیفته. حال یه سوال!!!! کدوم طرفین طلاقی رو میشناسید که به خاطر سنگین بودن مهریه از طلاق منصرف شده باشن. تو اون زمان مرد فقط به فکر جدایی هست خیلی هم که متعهد باشه میگه مهریه رو قسطی اش می کنم تا 150 سالگی ماهی یه سکه می دم.
حالا تو شهر ما علاوه بر سکه ، منزل هم میخوان

DOKHTAR-HAVVAA
۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۰۹:۱۸
به نظر من اگه دونفر با هم به تفاهم نرسن حتي بيشترين مهريه ها هم نميتونه جلوي اتفاقات بعدي رو بگيره
زندگي كه از ترس دادن مهريه و يا مسائل ديگه باشه و تا اخر عمر در حال سوختن باشه و صداش در نياد ارزش يه سكه رو هم نداره چه برسه به
........ ادمها تا تو موقعيت قرار نگيرن شراطيو خوب درك نميكنن
خوشبختي ادمها به حس دروني كه اونم به رضايت خداونده برميگرده البته اين نظر منه
مهريه سنگينم دليلي بر خوشبختي يا تداوم زندگي نيست فقط چشم و هم چشميه
كم نياوردن پيش اقوامه يا نااگاهي طرفين و دليل شناخته نشدن يكديگرو.....
يكي از اقوام بنده 20سال پيش ازدواج كرد تو سال جديد توافقي با داشتن يه پسر17ساله و يه دختر 12 ساله
جداشد همه چيشو بخشيد تا هضانت بچه ها رو بگيره خودش فرهنگي و حتي خرجي بچه ها رو هم بخشيد
اين بنده خدا يه پاش كمي كوتاهتر بود و بيشترين اسيب رو ديد خيلي كتك خورد توهينارو تحمل كرد ولي افسردگي گرفت
همسرشم نه خرجي ميداد نه به بچه ها كار داشت هر روزم دعوا كتك كاري بدبختي بچه هاشو هم ميزد انگار عادت كرده بود
اون بنده خدا درد دل ميكرد ميگفت عيب من چيزي نبود كه بتونم پنهون كنم
ولي از نگاهش و حرفاش كاملا مشخص بود همسرشو دوست داشت اما يه طرفه بود و اونم مجبوري تن به اين كار داد:Motehayer:

khasteha_63
۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۰۹:۳۶
به اندازه تمام موهای سرم و ثانیه های عمرم! شوخی کردم چرا می زنی؟:Motehayer::Khandan:
14 سکه:biggrin:

tavangar
۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۱۱:۵۱
يكي از اقوام بنده 20سال پيش ازدواج كرد تو سال جديد توافقي با داشتن يه پسر17ساله و يه دختر 12 ساله
جداشد همه چيشو بخشيد تا هضانت بچه ها رو بگيره خودش فرهنگي و حتي خرجي بچه ها رو هم بخشيد
اين بنده خدا يه پاش كمي كوتاهتر بود و بيشترين اسيب رو ديد خيلي كتك خورد توهينارو تحمل كرد ولي افسردگي گرفت
همسرشم نه خرجي ميداد نه به بچه ها كار داشت هر روزم دعوا كتك كاري بدبختي بچه هاشو هم ميزد انگار عادت كرده بود
اون بنده خدا درد دل ميكرد ميگفت عيب من چيزي نبود كه بتونم پنهون كنم
ولي از نگاهش و حرفاش كاملا مشخص بود همسرشو دوست داشت اما يه طرفه بود و اونم مجبوري تن به اين كار داد:motehayer:

نميخواستم چيزي بنويسم ولي ..وقتي جريان اين خانمو خوندم خيلي ناراحت شدم و عصباني........... اگر من جاي اين خانم بودم با شكايت به پزشكي قانوني ؛اثبات ميكردم اين آقا تعادل رواني نداره و خانم و فرزندانش تامين جاني ندارند.اينطوري خود دادگاه حضانتو از مرد ميگرفت. ضمنا اگر مهريه و نفقه و اجرت المثل رو درخواست ميكرد +ديه ضرب و شنمهايي كه شده؛ و مرد ناتوان از پرداخت بود؛حكم مصادره اموالشو ميگرفت و مثلا پول پيش اگر به صاحبخانه اي داده بود يا ساير دارايي هاشو مصادره ميكرد و يك تيپا تحويل اون آقا ميداد. آخ كه الان دارم اينارو مينويسم دلم خنك شد. اگر جوري هم ميشد كه مرد حبس بشه؛مدتش رو نميدونم ولي اگر مرد حبس بشه و دريان مدت ناتوان از دادن نفقه هم باشه زن حق طلاق غيابي رو هم داره.
اينم بگم كسي كه بخاطر مشكل جسمي كس ديگه تحقيرش كنه زياد مطمئن نباشه كه خودش از نظر جسمي سالم ميمونه و بينقص..آقايي هم در آشنايان ما يكبار همسرشو زده بود و باعث شد پاي خانم صدمه ببينه و تاندونش پاره بشه.هنوزم اون خانم نميتونه خوب راه بره،تو اين مدت هم آقا بجاي درمان خانمش فقط بيمحلي يا تحقير كرد....ولي اون آقا دقيقا سال يكسال بعد يعني تو همون روزي كه همسرشو به اين روز انداخته بود؛سكته مغزي كرد و خيلي قيافش داعون شد..دهن كج و صورت بهم ريخته و تكلم خراب و....كي فكرشو ميكرد ؛جووني با زيبايي و خوشتيبپي و خوش چهره اي اون به اين شكل و روز بيافته....چوب خدا صدا نداره،وقتي هم خورد دوا نداره

!Deli
۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۱۹:۳۰
مهریه من 313 تا سکه هستش:samt:
مهریه دوستم 1367 تا سکه:grye:

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۱۹:۴۳
مهریه کی داده کی گرفته
به نظر من آدم همیشه باید جوری زندگی کنه که بتونه خودش رو پای خودش وایسه
وقتی آدم اینجوری زندگی کنه دیگه به فکر مهریه زیاد نیست که حالا بعد از طلاق بخواد زندگیش تامین بشه
اگه فکر کنه که اینجوری مانع طلاق همسرش میشه بازم اشتباهه چون زندگی که محبت توش نباشه نبودش از بودش با فایده تره.

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۱۹:۵۱
نميخواستم چيزي بنويسم ولي ..وقتي جريان اين خانمو خوندم خيلي ناراحت شدم و عصباني........... اگر من جاي اين خانم بودم با شكايت به پزشكي قانوني ؛اثبات ميكردم اين آقا تعادل رواني نداره و خانم و فرزندانش تامين جاني ندارند.اينطوري خود دادگاه حضانتو از مرد ميگرفت. ضمنا اگر مهريه و نفقه و اجرت المثل رو درخواست ميكرد +ديه ضرب و شنمهايي كه شده؛ و مرد ناتوان از پرداخت بود؛حكم مصادره اموالشو ميگرفت و مثلا پول پيش اگر به صاحبخانه اي داده بود يا ساير دارايي هاشو مصادره ميكرد و يك تيپا تحويل اون آقا ميداد. آخ كه الان دارم اينارو مينويسم دلم خنك شد. اگر جوري هم ميشد كه مرد حبس بشه؛مدتش رو نميدونم ولي اگر مرد حبس بشه و دريان مدت ناتوان از دادن نفقه هم باشه زن حق طلاق غيابي رو هم داره.
اينم بگم كسي كه بخاطر مشكل جسمي كس ديگه تحقيرش كنه زياد مطمئن نباشه كه خودش از نظر جسمي سالم ميمونه و بينقص..آقايي هم در آشنايان ما يكبار همسرشو زده بود و باعث شد پاي خانم صدمه ببينه و تاندونش پاره بشه.هنوزم اون خانم نميتونه خوب راه بره،تو اين مدت هم آقا بجاي درمان خانمش فقط بيمحلي يا تحقير كرد....ولي اون آقا دقيقا سال يكسال بعد يعني تو همون روزي كه همسرشو به اين روز انداخته بود؛سكته مغزي كرد و خيلي قيافش داعون شد..دهن كج و صورت بهم ريخته و تكلم خراب و....كي فكرشو ميكرد ؛جووني با زيبايي و خوشتيبپي و خوش چهره اي اون به اين شكل و روز بيافته....چوب خدا صدا نداره،وقتي هم خورد دوا نداره

سلام

کاملا درسته فردی که دیگران از نظر جسمی مسخره می کنه حتی اگه خودش مشکل جسمی نداشته باشه حداقل از نظر روحی مشکل داره
حرف هایی که شما گفتید برای اون زن خیلی عالیه ولی گاهی اوقات واقعیت به این خوبی پیش نمیره چون وقتی کسی مهریه بالا میده و حالا تصمیم می گیره که زنش طلاق بده خوب میره تمام دارایی هاشو به نام کسه دیگه ای میکنه و دادگاه هم میبینه طرف هیچی نداره براش قسط بندی می کنه.
ولی خوبه از اول آدم به این فکر کنه که عشق یک طرفه هیچ پایان خوشی نداره بعد دیگه این مشکلات هم پیش نمیاد.(ولی آدم جای دیگران نیست نمی تونه قضاوت کنه)

tavangar
۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۲۰:۲۶
سلام

حرف هایی که شما گفتید برای اون زن خیلی عالیه ولی گاهی اوقات واقعیت به این خوبی پیش نمیره چون وقتی کسی مهریه بالا میده و حالا تصمیم می گیره که زنش طلاق بده خوب میره تمام دارایی هاشو به نام کسه دیگه ای میکنه و دادگاه هم میبینه طرف هیچی نداره براش قسط بندی می کنه.
ولی خوبه از اول آدم به این فکر کنه که عشق یک طرفه هیچ پایان خوشی نداره بعد دیگه این مشکلات هم پیش نمیاد.(ولی آدم جای دیگران نیست نمی تونه قضاوت کنه)

سلام. در شروطي كه مندرجه توي سند ازدواج، به گمونم نوشته شده از زمان ازدواج به بعد هرچيزي كه طرفين مالك شوند نصف نصف حق دارند. ضمنا اگر بعد از دادخواست دريافت مهريه زن؛همسر اموالشو به نام يكي ديگه كنه،اين امر فرار از دِين محسوب ميشه و باطله.

Lachini
۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۲۱:۲۰
می گویند مهریه عندالمطالبه از دین زرتشت وارد اسلام شده است و از این رو این نوع مهریه خلاف حکم الله است. در اسلام مرد باید پیش از وصلت کل مهریه را بپردازد.

Lachini
۱۳۹۰/۰۱/۲۰, ۲۲:۲۵
"دختران ايران باستان با مهريه عندالمطالبه عروس مي‌شدند.به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری ایونا به نقل از خبرگزاری CHN تصور رايج بر اين است كه مهريه هاي كلان يا عندالمطالبه بودن مهريه مربوط به دوره اسلامي است، اما نتايج پژوهش‌هاي اخير دكتر «سعيد عريان»، رئيس پژوهشكده زبان و گويش روي عقدنامه هاي پهلوي و پازند، نشان مي دهد كه اين موارد ريشه در ايران باستان و دوره پيامبري زرتشت دارند. كما اينكه در قباله هاي ازدواج زمان زرتشت پيامبر نيز، ميزان مهريه عندالمطالبه كه بر ذمه داماد بود، شهود و تاريخ ازدواج درج شده است."

برای مطالعه کامل این مقاله به لینک زیر مراجعه فرمایید:

http://mirazimy.blogfa.com/post-79.aspx (http://mirazimy.blogfa.com/post-79.aspx)

نجم الثاقب
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۰۸:۱۰
سلام

14تاسكه به نيت 14 معصوم
كلااعتقادخانوادگيمون اينه. تاحالاشم كه همه توخانواده خوشبخت بودن.:ok:
14تايي اميدوارباشن شايداقاعقدشونوبخونن:grye::Orang e:

یا غیاث المستغیثین
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۰۹:۳۲
به نیت الله که هر چی دارم از اوست 66تا(الله به حروف ابجد میشه 66 تا )

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۱۱:۴۴
سلام. در شروطي كه مندرجه توي سند ازدواج، به گمونم نوشته شده از زمان ازدواج به بعد هرچيزي كه طرفين مالك شوند نصف نصف حق دارند. ضمنا اگر بعد از دادخواست دريافت مهريه زن؛همسر اموالشو به نام يكي ديگه كنه،اين امر فرار از دِين محسوب ميشه و باطله.

سلام
در اسلام فکر نکنم که هر چی طرفین با هم دست بیارن نصف نصف شه
برای ارث مطمئنم که همسر یک هشتم از اموال همسرش به ارث میبره
بعد طرفی که این قدر بیرحمه خودش حواسش هست قبل از اینکه زنش بره برای درخواست مهریه همه چی به نام کس دیگه ای میزنه بعد هم دادگاه نهایت یه سکه ماهی قسط بندی می کنه
اکثر مواقع افراد مظلوم و ضعیف هستن که ضرر می کنن این قانون طبیعته

kabootare haram
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۱۲:۴۰
سلام
من به تازگي عقد يكي از دوستانم بود كه مهريش 14 سكه بود ولي آقا به يكي وكالت دادن كه براشون خطبه ي عقد بخونن.
فكر نميكنم خودشون ديگه خطبه رو بخونن.
همون 14 سكه كه زياد هم هست .

!Deli
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۲۰:۴۲
کلا سکه که زیاد بگیری میتونی پز بدی تو فک و فامیل و درو همسایه:Lat:

hanik
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۲۲:۱۰
از اونجایی که همجنسهامو خوب میشناسم و خانم ها رو هم بهتر از خودشون،
به خانم ها میگم:اگه از خودشون مطمئنن یعنی خودشونو میشناسن و میدونن هدف از ازدواجشون چیزی جز عشق و ایثار و ...چیز دیگه ای نیست و تقی به توقی خورد عوض نمیشن از یارو که خبر ندارن هندونه ی در بستست خوبه مهریه اونقدر باشه که فردا اگه ....بتونن یه زندگی هرچند ساده و به دور از دست دراز کردن جلوی دیگران داشته باشن
اما دسته دوم خانومها
بهتره اصلا ازدواج نکنن و بگذارن مردها هم از این دوروز زندگی یک بهره ای هرچند اندک داشته باشن ولی اگه واقعا صددرصد قصد بدبخت کردن و خلاصه چپاول دارن از هر راهی میخوان برن
برن فقط بیخیال مهریه شن که بلای خانمان سوزیه...

edalat
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۲۲:۵۳
متاسفانه این روزها مهریه شده معیار ارزش در بین خانمها در حالی بسیاری از ارزشهای دیگر را به فراموشی سپرده اند . به قول دوستمون وسیله پز دادن و کلاس گذاشتن . در حالی که این نوع برداشت از مهریه ارزش وجودی زن را مورد تزلزل قرار می دهد . ما نمی گویم که زن مهریه نگیرد یا ناچیز بگیرد ما می گوییم که رضایت خدا و پیغمبر هم در نظر بگیرند و به آنچه که سنت پیامبر و اهل بیت ع بوده نیز عمل نمایند

اشک خدا
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۲۳:۰۵
سلام
(صدوبیست و چهار هزار سکه )124000به نیت صدو بیست و چهار هزار پیامبر و عند المطالبه :Khandan::Khandan::moj:

edalat
۱۳۹۰/۰۱/۲۱, ۲۳:۳۸
اصلا بعید نیست که خانمها تا چند وقت دیگه چنین ادعایی کنند . آنروز روز.......

sabz_ac
۱۳۹۰/۰۱/۲۲, ۰۹:۳۲
مهریه از این بهتر نداریم :

(حبّ علی ابن ابی طالب (ع))

.:: عشق محمد بس است و آل محمد (http://www.askquran.ir/album.php?albumid=409&pictureid=4833) ::.

reyhaneh114
۱۳۹۰/۰۱/۲۲, ۰۹:۴۴
سلام- چی بگم ؟ اینروزا که خیلی از خانموما به قول دوستان برا پز دادنم که شده مهریه هاشونو بالا میبرن- پس اون عشق و علاقه و گذشت کجا رفته؟ ما باید فرهنگ ازدواج رو درست کنیم! درسته که میگن مهریه رو کی داده کی گرفته اما به خاطر همین حرفای الکی الان خیلی از جوونامون پشت میله های زندونن!:Ealam:
چطور به خدمون میگیم مسلمون و شیعه؟ مگه زندگی حضرت زهرا(س) و امام علی(ع) رو نخوندین ؟ یا لااقل نشنیدین؟
یه جا شنیدم که میگن کسی که مهریه اش سنگینه شومه!

tavangar
۱۳۹۰/۰۱/۲۲, ۱۰:۵۶
سلام
در اسلام فکر نکنم که هر چی طرفین با هم دست بیارن نصف نصف شه
برای ارث مطمئنم که همسر یک هشتم از اموال همسرش به ارث میبره
بعد طرفی که این قدر بیرحمه خودش حواسش هست قبل از اینکه زنش بره برای درخواست مهریه همه چی به نام کس دیگه ای میزنه بعد هم دادگاه نهایت یه سکه ماهی قسط بندی می کنه
اکثر مواقع افراد مظلوم و ضعیف هستن که ضرر می کنن این قانون طبیعته

سلام عزيزم.من تا يه حدي يادمه اينو خوندم توي شرايطي كه در -قباله-سند ازدواج چاپ شده و عروس و داماد امضاش ميكنند. الان قباله دست خودم نيست. رفتم از مامانم گرفتمش ميخونم جواب ميدم.درسته اوني كه ازاول فكرش آزار و اذيته و طلاق اينكارا رو ميكنه ...........نميدونم قانون زنداني شدن براي عدم پرداخت مهريه سرجاشه هنوز يا نه!...چون ديگه اينجوري خيلي خوشبحال بعضي مردها ميشه........

sebastian1361j
۱۳۹۰/۰۱/۲۲, ۱۷:۲۲
سلام بنده نظرم اینکه مهریه اگر مقدارش کم باشه بهتره باعث خوشبختی خانم و آقا می شه و میزان مهریه را باید طرفین (دختر و پسر) به توافق برسند . اون موقع است که یک زندگی بهتر را شروع میکنند

معز الاولیاء
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۱۲:۲۶
سلام به همه

مهر من :114 سکه به نیت تعداد سوره های قرآن
که البته الان پشیمونم میگم ای کاش 14 تا بود،
سفر به سوریه و ، خونه خدا ، کربلا
البته شوهرم تا حالا مقداری از مهرم رو بهم داده

دلیل:
یک مقدار متوسطه
نه زیاده و نه کم

کس خاصی باعث تغییر یا تصمیم گیریم نشد
خب خودم تو ذهنم همین عدد بود شوهرم هم راضی بود

موفق باشین

یا صاحب الزمان (عج)
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۱۲:۵۸
تو خانواده ما رسمه 313 تا سكه
چرا را فقط مي تونم بگم رسمه

tavangar
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۱۷:۴۲
ولي من چند ساله از عقدم ميگذره.مهريه ام 550 تا بود.هيچيشم نگرفتم.نفقه مونو بدن مهريه پيشكش...زيارتت قبول معز جون. يه نيگاه به قباله ات ميندازي ببيني تو شرايطش نوشته زن و شوهر بعد ازدواج صاحب هرچي بشن نصف نصفه يا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟مال من دست مامانمه دم دستم نيست.مرسي

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۱۷:۵۲
ولي من چند ساله از عقدم ميگذره.مهريه ام 550 تا بود.هيچيشم نگرفتم.نفقه مونو بدن مهريه پيشكش...زيارتت قبول معز جون. يه نيگاه به قباله ات ميندازي ببيني تو شرايطش نوشته زن و شوهر بعد ازدواج صاحب هرچي بشن نصف نصفه يا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟مال من دست مامانمه دم دستم نيست.مرسي

سلام
میگم فکر نکنم هااااااااااااااااااا
حالا این نصف شدن یا نشدن به چه دردی می خوره طرف وقتی طلاق می گیره مگه فقط مهریش نمیدن؟

مجیب
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۱۸:۲۳
حالا این نصف شدن یا نشدن به چه دردی می خوره طرف وقتی طلاق می گیره مگه فقط مهریش نمیدن؟

ای بابا کار وقتی به جایی که نباید برسه رسید هر قانونی هم که وجود داشته باشه اگه کسی نخواد که زیر بارش بره به هر دری میزنه و از زیرش شونه خالی میکنه، همونطور که الان بعضی از آقایون وقتی تو زندگیشون مشکلی پیش میاد و احتمال میدن خانمه بره مهرش رو بزاره اجرا، سریع اقدام میکنن و تمام اموالشون رو به نام دیگری میکنن، اگه همچین قانونی هم باشه راه فرارش رو پیدا میکنن ( اصلا مالی که بخواد با نارضایتی و دلخوری بیاد تو زندگی کسی، همون نیاد بهتره) انشاا... هیچ کس پاش به دادگاه خانواده باز نشه:Ameen:

جهاد اسلامی
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۱۸:۴۲
سلام دوستان عزیز
به نظر من اگر در زندگی دو زوج جوان هدف دینی و مقدس باشد مهریه هم موجب دعوا نمیشود مثلا اخوی بنده که چند وقت پیش بله برونش بود مهریه را تنها 14 سکه تعیین کردند!!!!!!!!!!!!!!

معز الاولیاء
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۲۱:۳۰

سلام خواهر خوبم
5 ساله عقدین؟؟؟؟؟
من یه سال نیست ولی مهریه ام رو البته یه مقدار کمش رو گرفتم(منظورم همون سفرهای زیارتیه که آخر نوشتم)

کجای عقد نامه است ؟؟؟:Gig:
بگو که نگاه کنم:Graphic (47):
آخه حوصله خوندنش رو ندارم:Nishkhand:

tavangar
۱۳۹۰/۰۱/۲۳, ۲۳:۳۷
سلام عزيزم.نه باباااااااااااااااااا ازدواجيدم..به سالگردشم رسيده.كجا نوشتم پنج سال؟؟؟؟؟؟ وااااا خواهر عاشقي دد برديه نه؟ ؛))نيدونم .هي وااي من، يادم رفت امروز رفتم خونه مامان ولي يادم نبود نيگاه كنم.خالقي فر جان؛ موقع طلاق يا غير موقع ان؛ درخواست اجرت المثل هم ميتوني بكني. يعني اجرت زحمتهاي خانه داري و........... نفقه هم سرجاشه بعلاوه مهريه در صورت دوشيزه بودن و درخواست طلاق از طرف خانم؛ مهريه نصفه ؛و بعد ازدواج مهريه كامل.

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۱/۲۴, ۰۸:۵۸
خالقي فر جان؛ موقع طلاق يا غير موقع ان؛ درخواست اجرت المثل هم ميتوني بكني. يعني اجرت زحمتهاي خانه داري و........... نفقه هم سرجاشه بعلاوه مهريه در صورت دوشيزه بودن و درخواست طلاق از طرف خانم؛ مهريه نصفه ؛و بعد ازدواج مهريه كامل.

سلام

ممنون دوست عزیز
آخه ما تو خانوادمون هنوز کسی ازدواج نکرده اگه خدا بخواد دادشم قرار به زودی ازدواج کنه به خاطر همین گفتم یه سری اطلاعات از مهریه و این چیزا داشته باشم یه دونه داداش که بیشتر ندارم.
از اطلاعات مفیدت ممنون امیدوارم که هیچ کس هیچ وقت این موارد لازمش نشه که اینم بستگی به انتخاب خودش داره.

edalat
۱۳۹۰/۰۱/۲۴, ۰۹:۱۹
سلام به همه

مهر من :114 سکه به نیت تعداد سوره های قرآن
که البته الان پشیمونم میگم ای کاش 14 تا بود،
سفر به سوریه و ، خونه خدا ، کربلا
البته شوهرم تا حالا مقداری از مهرم رو بهم داده

دلیل:
یک مقدار متوسطه
نه زیاده و نه کم

کس خاصی باعث تغییر یا تصمیم گیریم نشد
خب خودم تو ذهنم همین عدد بود شوهرم هم راضی بود

موفق باشین

به نظر من هم همین مقدار میتونه در جامعه امروزی ما بهترین و مناسب ترین اندازه در مهریه باشه

tavangar
۱۳۹۰/۰۱/۲۴, ۱۲:۰۲
سلام

ممنون دوست عزیز
آخه ما تو خانوادمون هنوز کسی ازدواج نکرده اگه خدا بخواد دادشم قرار به زودی ازدواج کنه به خاطر همین گفتم یه سری اطلاعات از مهریه و این چیزا داشته باشم یه دونه داداش که بیشتر ندارم.
از اطلاعات مفیدت ممنون امیدوارم که هیچ کس هیچ وقت این موارد لازمش نشه که اینم بستگی به انتخاب خودش داره.
:goleroz:سلام عزيزم.خواهش ميكنم.مبارك باشه :paresh::paresh::paresh::paresh::paresh::goleroz:

ايشالله عروسي خودت:Black (3)::goleroz::Graphic (15):
اميدوارم كه خوشبخت و شاد با هم يه عمر زندگي كنن :Graphic (15)::goleroz:http://www.askquran.ir/picture.php?albumid=626&pictureid=4408 (http://www.askquran.ir/picture.php?albumid=626&pictureid=4408)

Arezou_M
۱۳۹۰/۰۲/۲۲, ۲۱:۵۹
313 تا خوبه. مهریه نه کم خوبه نه زیاد. من این عقید رو هم دارم که اموالی که پش از ازدواح حاصل میشه باید به اسم دو طرف باشه.

بعضی وقتام به دلیل شان و رتبه ی خانواده ها مهریه نباید خیلی پایین باشه. البته آقایون نباید بگن مهریه رو میدن اما نمی دن. به این می گن دروغ گفتن و کلاه برداری.

تازه می شه عند المطالب رو تبدیل به پرداخت در طول زندگی کرد. که من با این خیلی موافقم.

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۲/۲۲, ۲۲:۱۰
:goleroz:سلام عزيزم.خواهش ميكنم.مبارك باشه :paresh::paresh::paresh::paresh::paresh::goleroz:

ايشالله عروسي خودت:Black (3)::goleroz::Graphic (15):
اميدوارم كه خوشبخت و شاد با هم يه عمر زندگي كنن :Graphic (15)::goleroz:http://www.askquran.ir/picture.php?albumid=626&pictureid=4408 (http://www.askquran.ir/picture.php?albumid=626&pictureid=4408)

سلام آبجی گل و نازنینم
ممنون عزیزم
امیدوارم همه جوونا خوشبخت و سعادتمند شن
داداش من مهریه خانمش(البته خانم آیندشو) 500 سکه گذاشت.
نه هیچ کس گفت کمه نه کسی گفت زیاده
خودشون با همدیگه به توافق رسیدن و به خانواده ها اعلام کردن اصلا هیچ بحثی هم پیش نیومد.
اگه به خود جوونا اعتماد داشته باشیم خیلی از این بحث ها که شاهدشیم سر مهریه پیش نمیاد.
توافق طرفین مهمه عددش اصلا اهمیتی نداره :ok:

The Praises to God
۱۳۹۰/۰۲/۲۳, ۰۰:۱۹
اگه به خود جوونا اعتماد داشته باشیم خیلی از این بحث ها که شاهدشیم سر مهریه پیش نمیاد.
توافق طرفین مهمه عددش اصلا اهمیتی نداره
سلام علیکم
راهنمایی و هدایت (نه دخالت)پدر و مارد و بزرگترها
برای شروع زندگی و تصمیم گیری بهتر واقعا لازمه
و مهریه یکی از مواردیه که نظر والدین واقعا می تونه کارساز باشه
چون خیلی وقتا جوونا با احساس تصمیم می گیرن

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۲/۲۳, ۰۵:۱۶
سلام علیکم

سلام
بله درسته باید راهنمایی بزرگترها باشه
ولی نمیشه برای همه یه نسخه مشترک پیچید
با توجه به شرایط برای ادمای مختلف قضیه فرق می کنه.

دلواپس
۱۳۹۰/۰۲/۲۳, ۱۱:۵۸
حضرت رضا (عليه السلام) فرمود:

«أَيُّما مُؤْمِن خَطَبَ اِلى اَخيهِ حُرْمَةً وَ بَذَلَ لَهُ خَمْسَمِأَةِ دِرْهَم فَلَمْ يُزَوِّجْهُ فَقَدْ عَقَّهُ وَ اسْتَحَقَّ مِنَ اللّهِ عَزَّ وَ جَلَّ أَلاّ يُزَوِّجَهُ حَوْراءَ»

هرگاه مؤمنى از خانواده برادر مؤمنش خواستگارى كند و پانصد درهم جهت صداق بپردازد و او بر اثر كمى مهر نپذيرد بر او ستم كرده و سزاوار است خداوند او را از حور العين محروم كند.

http://www.beheshtia.com/wp-content/uploads/2011/05/halghe.jpg

zeiinab
۱۳۹۰/۰۲/۲۳, ۱۴:۵۰
سلام علیکم

دقیقا همین طوره که خیلیا زود احساساتی میشن........بنظر من مهریه زیاد اشتباهه چون ازهمون اول داری یا یه بی اعنمادی وارد زندگی میشی که اگر روزی مشکلی پیش بیاد میتونم با مریه ی زیاد جلوشو بگیرم (؟آخه وقتی زندگی تلخ شه چه نیازی به این مهریه پیدا میکنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)ویا اینکه از روی چشم وهم چشمیه که کاملا مشخصه که اشتباهه.....
توخونوادهی ما یکی114تا سکه .313 و313 تا سکه اس.با اینکه همه میگن باید به تاریخ تولد واینجو چیزاباشه ولی من خودم به عنوان جوون امروزی میگم همون 114(هر چند زیاده)اونم بعدها حلالش میکنم.......آخه کی مهریه داده کی گرفته؟

دلواپس
۱۳۹۰/۰۲/۲۳, ۱۷:۲۲
آخه کی مهریه داده کی گرفته؟

عن ابى عبدالله عليه السلام قال:
«من امهر مهرا ثم لا ينوى قضائه كان بمنزلة السارق»

امام صادق علیه السلام
كسى كه مهريه ‏اى (براى زن قرار دهد) و قصدش اين باشد كه به او ندهد او همانند دزد است.

رسول خدا (صلی الله علیه و آله):

«وَ مَنْ ظَلَمَ امْرَأَةً مَهْرَهَا فَهُوَ عِنْدَ اللهِ زَانٍ وَ یَقُولُ اللهُ لَهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ عَبْدِی زَوَّجْتُكَ أَمَتِی عَلَى عَهْدِی فَلَمْ تَفِ لِی بِالْعَهْدِ فَیَتَوَلَّى اللهُ عَزَّ وَ جَلَّ طَلَبَ حَقِّهَا فَیَسْتَوْجِبُ حَسَنَاتِهِ كُلَّهَا فَلَا یَفِی بِحَقِّهَا فَیُؤْمَرُ بِهِ إِلَى النَّار»

و هر كس مهریه زنش را ندهد نزد خدا زناكار به شمار مى‏ رود، و روز قیامت خدا به او مى‏ گوید: اى بنده من، كنیزم را با پیمانى كه از تو گرفتم به همسرى تو در آوردم ولى تو به عهد من وفا نكردى. اینجاست كه خداوند خود حق آن زن را مطالبه مى‏ كند و تمام حسنات مرد به حق آن زن مى‏ رسد و فرمان صادر مى‏ شود كه او را به دوزخ بیفکنید.

zeiinab
۱۳۹۰/۰۲/۲۳, ۱۷:۳۴
عن ابى عبدالله عليه السلام قال:
«من امهر مهرا ثم لا ينوى قضائه كان بمنزلة السارق»

امام صادق علیه السلام
كسى كه مهريه ‏اى (براى زن قرار دهد) و قصدش اين باشد كه به او ندهد او همانند دزد است.

رسول خدا (صلی الله علیه و آله):

«وَ مَنْ ظَلَمَ امْرَأَةً مَهْرَهَا فَهُوَ عِنْدَ اللهِ زَانٍ وَ یَقُولُ اللهُ لَهُ یَوْمَ الْقِیَامَةِ عَبْدِی زَوَّجْتُكَ أَمَتِی عَلَى عَهْدِی فَلَمْ تَفِ لِی بِالْعَهْدِ فَیَتَوَلَّى اللهُ عَزَّ وَ جَلَّ طَلَبَ حَقِّهَا فَیَسْتَوْجِبُ حَسَنَاتِهِ كُلَّهَا فَلَا یَفِی بِحَقِّهَا فَیُؤْمَرُ بِهِ إِلَى النَّار»

و هر كس مهریه زنش را ندهد نزد خدا زناكار به شمار مى‏ رود، و روز قیامت خدا به او مى‏ گوید: اى بنده من، كنیزم را با پیمانى كه از تو گرفتم به همسرى تو در آوردم ولى تو به عهد من وفا نكردى. اینجاست كه خداوند خود حق آن زن را مطالبه مى‏ كند و تمام حسنات مرد به حق آن زن مى‏ رسد و فرمان صادر مى‏ شود كه او را به دوزخ بیفکنید.
:Labkhand:شما آقایون دیگه چرا؟؟؟؟؟/:Gig:
آخه من نمیگم که آفایون مهریه رو ندن ولی خانما هم باید یه کم رعایت کنن ما که از حضرت فاطمه بالاتر که نیستیم یه کم کمتر سخت بگیریم اصلا بجای سکه که امروزه مرسوم شده 313شاخه گل نرگس بزارن یا هرچیز دیگه ای.
من میگم اگه آقا میخاد مهریه رو در طول زندگی شیرینش بده ماها از روز اول کمتر مهریه بزاریم که اگر داد رو خاک سیاه نشینه................
حالا موافقید؟:Labkhand::Labkhand::Labkhand::Lab khand::Labkhand::Labkhand::Labkhand:

دلواپس
۱۳۹۰/۰۲/۲۳, ۱۷:۵۸
شما آقایون دیگه چرا؟؟؟؟؟/
آخه من نمیگم که آفایون مهریه رو ندن ولی خانما هم باید یه کم رعایت کنن ما که از حضرت فاطمه بالاتر که نیستیم یه کم کمتر سخت بگیریم اصلا بجای سکه که امروزه مرسوم شده 313شاخه گل نرگس بزارن یا هرچیز دیگه ای.
من میگم اگه آقا میخاد مهریه رو در طول زندگی شیرینش بده ماها از روز اول کمتر مهریه بزاریم که اگر داد رو خاک سیاه نشینه................
حالا موافقید؟

بله خواهر گرامی
سخن شما متین
اما
اگر پست 104 و پست 106 که سفارشات معصومین علیهم السلام هست و همچنین سایر سفارشات ایشان پیرامون ازدواج و ملحقات آن را ضمیمه یکدیگر نمایید، به نتیجه مطلوب خواهید رسید و دیگر جایی برای ایراد سخنان فوق و همچنین بعضی دیگر پست ها که توسط سایرین ایجاد شده نخواهد بود.
سفارشات آن بزرگان همه و همه برای سعادت و خوشبختی انسان هاست، اما چه کنیم که این سفارشات فقط بر چند ورق انگاشته شده و می شوند و کمتر عاملی برای آنها پیدا می شود.

متشکرم

محمدحسین بخشی
۱۳۹۰/۰۲/۲۳, ۲۳:۲۹
مهریه به نظر من باید بر مبنای توافق زوجین باشه ودر توان زوج باشه که همون اول بپردازه این جوری زندگی شیرین تره

العطش
۱۳۹۰/۰۳/۰۸, ۱۳:۵۳
یا الله
سلام علیکم ببخشید من یه سوال دیگه هم دارم اگر میشه همه جواب بدن و اون اینه که مقدار عرفی چیست و الان چه مقدار است؟
یاعلی

سلام به کارشناس محترم

لطفا" این سوال منو دقیق جواب بدید

من خودم به مهریه کم اعتقاد دارم اما واقعا" توی این زمانه که خیلی مسائل پیش میاد و خیلی ازدواج ها با غریبه هاست ، غریبه هایی که از استانها و شهرهای دیگه هست و هیچ شناخت و آشنایی قبلی هم وجود ندارد

مقدار مهریه کم یعنی چه؟ به چه تعداد میشه گفت کم ؟؟؟؟ چون هر زمانی شرایط خاص خود را می طلبد

14 تا ؟ 72 تا؟ 114 تا؟ 124 تا؟ 313 تا؟؟ و .....

چه میزان الآن کم گفته می شود و به مصلحت است؟؟؟

در ضمن یک نکته هم اینکه مهریه می تواند غیر مادی هم باشد مثلا" سفر حج و کربلا و ......
با تشکر فراوان

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۳/۰۸, ۱۵:۴۵
سلام به کارشناس محترم

لطفا" این سوال منو دقیق جواب بدید

من خودم به مهریه کم اعتقاد دارم اما واقعا" توی این زمانه که خیلی مسائل پیش میاد و خیلی ازدواج ها با غریبه هاست ، غریبه هایی که از استانها و شهرهای دیگه هست و هیچ شناخت و آشنایی قبلی هم وجود ندارد

مقدار مهریه کم یعنی چه؟ به چه تعداد میشه گفت کم ؟؟؟؟ چون هر زمانی شرایط خاص خود را می طلبد

14 تا ؟ 72 تا؟ 114 تا؟ 124 تا؟ 313 تا؟؟ و .....

چه میزان الآن کم گفته می شود و به مصلحت است؟؟؟

در ضمن یک نکته هم اینکه مهریه می تواند غیر مادی هم باشد مثلا" سفر حج و کربلا و ......
با تشکر فراوان

سلام
من کارشناس نیستم ولی یه اعتقادی دارم اونم اینه که
آدم همیشه باید جوری زندگی کنه که روی پای خودش وایسه
هیچ وقت به مهریه به عنوان ارزش وجودی زن یا نظر دیگران یا راهی برای تامین زندگیتون نگاه نکنید.
به نظر من مقدارش اصلا مهم نیست.
ازدواج که غریبه و آشنا نداره این شهر و اون شهر نداره
خدا کنه آدم بتونه یه آدم خوب و قابل اعتماد و با ایمان پیدا کنه حالا هر کجای دنیا باشه.

tavangar
۱۳۹۰/۰۳/۰۸, ۱۸:۰۰
زن و شوهر بعد ازدواج صاحب هرچي بشن نصف نصفه در زمان طلاق با شروط لازم

اينم سندش...بله پس چي؟اسنادش موجود است:**********************http://askquran.ir/gallery/images//54963/2_IMG0109A.jpg**************************صفحه 8 سند ازدواج:الف-ضمن عقد نكاح/خارج لازم زوجه شرط نمود هرگاه طلاق بنا به درخواست زوجه نباشد و طبق تشخيص دادگاه تقاضاي طلاق ناشي از تخلف زن از وظايف همسري يا سوأ اخلاق و رفتار وي نبوده ؛ زوج موظف است تا نصف دارايي موجود خود را كه در ايام زناشويي با او بدست اورده يا معادل انرا طبق نظر دادگاه بلاعوض به زوجه منتقل نمايد ؛)

vahideshadi
۱۳۹۰/۰۳/۰۸, ۲۰:۰۵
سلام به همه

از این که روم قیمت بزارن متنفرم!!

و اینکه وقتی من ارزوهام و زندگیم رو و...خیلی چیزهای دیگه رو با یک بله در اختیار یه غریبه خواهم گذاشت!!
اگر خدایی نکرده روزی طلاقی پیش بیاد میلیارد ها سکه ی طلا هم خوشی منو به من برنمی گردونه.
اگه کسی من و به خاطر مهریه میخواد نگه داره و تحمل کنه یا از ترس زنش باشم!
صدسال سیاه بهتره که نباشم
:tarsnak::mal::bastan::geryeh::gholdor:

"Aye"
۱۳۹۰/۰۳/۰۹, ۰۹:۱۹
بابای من میگه : پشت و پناه هر کس خداست و بعد اون خانواده ش !! اما من میگم تو این دنیا ، مهریه هم یجورایی پشت و پناه زنه ،،
اگه مردت به رحمت خدا بره و پدرش زنده باشه و ارث ببره و این حرفا ... باید دست خالی با دلی شکسته برگردی خونه بابا
میدونم حرفام کمی دوووور و پرت به نظر میرسه اما من چون مورد عینی دیدم !!
طرف مهریه ای نداشت و با عشق ازدواج کرده بود اما چون از اولش خانواده شوهرش دوسش نداشتن یك چهارم از اموال منقول که چیز خاصی هم نبود بهش دادن و فرستادن پی زندگیش درحالیکه که اگه مهریه داشت باید از اموالش پرداخت میشد!!!

با همه این حرفا

چی زیباتر از این جمله:

پيامبر خدا صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم :
بهترين مهريه ، سبكترين آن است .

كنزالعمّال : 44707 منتخب ميزان الحكمة : 254
ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿ܓ✿
امام صادق عليه ‏السلام :

شومى و ناخجستگى زن ، زياد بودن مهريه او و نافرمانى از شوهرش مى‏باشد .

معاني الأخبار : 152 / 1 منتخب ميزان الحكمة : 254

یا فاطمه زهرا(س)
۱۳۹۰/۰۳/۰۹, ۱۷:۲۹
نه مهریه کم خوشبختی میاره نه زیاد ((اندازه نگه دار که اندازه نکوست))

sebastian1361j
۱۳۹۰/۰۳/۰۹, ۱۸:۱۴
سلام
بنده نظرم اينكه كه هر چه قدر ميزان مهريه كمتر زندگي با دوام تر

zolaal
۱۳۹۰/۰۳/۰۹, ۱۸:۳۸
آقا نظر من 114 تاسکه هست:khandeh:
به نیت تعداد سوره های قرآن
که انشاالله در زندگیمون بهشون عمل کنیم.

منتقد کوچولو
۱۳۹۰/۰۳/۰۹, ۱۹:۲۹
از این که روم قیمت بزارن متنفرم!!تو قرآن نگفته قیمته،فقط اومده یه هدیه است

و آتوا النساء صدقاتهن نحلة
(صدقه ) (به ضمه دال ) و (صدقه ) (به فتح دال ) و (صداق ) هر سه به معناى مهريه اى است كه به زنان مى دهند و كلمه (نحله ) به معناى عطيه اى است مجانى كه در مقابل ثمن قرار نگرفته باشدبه نظرمن بعضی زنها فکر میکنن مهریه قیمت خودشونه! هرچی تحصیلاتشون بیشتر باشه فکر میکنن مهریه باید بیشتر بگیرن!
مهریه درسته که هدیه است ولی از نظرقانونی خللهای زیادی رو پر میکنه و میشه ازش استفاده کرد
پس باید نسبتا زیاد باشه ولی نه برای خودفروشی! برا بیمه کردن زندگی ،اصلن همون موقع عقد میتونه هرچی میخواد شرط کنه تا شوهره نتونه بهش ظلم کنه،شاید نیازیم به مهریه نباشه ولی لازم میشه بعضی موقعها مهریه زیاد باشه تا غیر حق و حقوقای دیگه،موقع طلاق هم با مهریه حقشو از شوهره بگیره تا جبران چیزای از دست رفتش باشه

شرایط ضمن عقدو جدی بگیرین (http://www.askdin.com/showthread.php?t=11121)

البته اینم هستا
به کسیم که میخواین باهاش ازدواج کنین بستگی داره
اگه بهش اعتماد نداشتین حتما مهریه و شروط ضمن عقدو از یاد نبرین
:parvane:

حقیقت
۱۳۹۰/۰۳/۰۹, ۲۰:۰۵
مقدار مهریه: در حد توان و آسیب نرسیدن به مهریه دهنده

چرا این مقدار: آیه قرآن: که به اندازه تواناییت ببخش...(معنای تحت بیان)

عوامل موثر در تغییر مهریه: اول عقل خودم و دوم مشورت

bina88
۱۳۹۰/۰۳/۱۰, ۰۰:۲۶
سلام به همه از این که روم قیمت بزارن متنفرم!! و اینکه وقتی من ارزوهام و زندگیم رو و...خیلی چیزهای دیگه رو با یک بله در اختیار یه غریبه خواهم گذاشت!! اگر خدایی نکرده روزی طلاقی پیش بیاد میلیارد ها سکه ی طلا هم خوشی منو به من برنمی گردونه. اگه کسی من و به خاطر مهریه میخواد نگه داره و تحمل کنه یا از ترس زنش باشم! صدسال سیاه بهتره که نباشم

سلام علیکم

وحیدشادی عزیز کسی روی کسی قیمت نمیگذارد و مهریه حکمتی دارد که اگر بدانید حکمتش چیست به این شکل در موردش فکر نمیکنید.

( قبلش بگم جنسیت بنده مذکر هست که سوء تفاهم پیش نیاد )

دلایل بسیاری وجود داره که مهریه در اسلام برای خانم سفارش شده ولی اساسی ترین دلیل آن رازی است که در نهاد انسانها وجود دارد.

یک راز که طبیعت هر انسانی است مگر اینکه او فرشته باشد و از جنس انشان نباشد.

و آن راز این است که آدمیزاد اساسا برای هر چیزی که تاوان کمتری دارد ارزش کمتری قائل است.

مثلا . اگر تاوان قتل 6 ماه زندان تعزیری شود امکان ندارد بشود امنیت و حقوق انسانها را اجرا کرد.

ولی چون نفوس با هم برابرند و تاوان دم مقتول معادل دم قاتل است و این تاوان سنگینی است هر کسی با هر عقیده ای خودش را کنترل میکند و این حکم بازدارنده است.

و صد البته این بازدارندگی به نفع همه انسانهاست.

در مورد مهریه نیز چنین است. مهریه سنگین که باعث کدورت میگردد و لذا کار صحیحی نیست .
ولی مهریه متعادل انسانی که ناشکر نسیانگر است را کمی مهار میکند.

این بازدارندگی مانع از تضئیع حق زن شده و البته بانی تداوم زندگی هم خواهد شد.

ولی هرگز تضمینی برای خوشبختی نیست . لازمه خوشبختی مفاهیم دیگری است که باید آنرا انجام داد.

یاحق

sabz_ac
۱۳۹۰/۰۳/۱۰, ۰۷:۳۸
سلام به نظر بنده حقیر
مهریه شرط بقای زندگی مشترک نیست و فقط باعث بگو مگو های بسیار زیادی در طول زندگی می شه .
چون هر وقت یک عروسی در فامیل صورت بگیره همه مجددا یاد مهریه و مسایل مهریه خود را در سر می پرورانن که باعث دل آزردگی اکثریت عزیزان می شوند .

کیمیاگر
۱۳۹۰/۰۳/۱۰, ۰۹:۰۳
سلام،

اگر روزی تصمیم به ازدواج گرفتم ، با کسی ازدواج خواهم کرد که بگه چهارده سکه ، و بعد از جاری شدن خطبه عقد هم 14 سکه تحویل داده خواهد شد در عرض چند ثانیه ، البته همین الان هم نقدا پول 150 سکه دارم...

کسی رو که وضع مالیم براش مهم باشه و توقع مالی مقدم باشه به چیزهای دیگه ، با این که وضع مالیم خوبه ولی همون بهتر که با کسی دیگه زندگی کنه تا من ، تنها چیزی که برام ارزش نداره پوله ، کلا انسان خاصی هستم و بعیده دختری هم کفو خودم پیدا بشه...

ولی توصیه من به شما اینه که فرد مناسب ( چه پسر و چه دختر ) پیدا کنید تا اینکه به تعداد سکه ها و میزان مهریه فکر کنید.

moh3n_ilya
۱۳۹۰/۰۳/۱۰, ۱۰:۱۹
مهریه:برای ابراز علاقه مرد به زن گذاشته شده و ربطی به پشتوانه زندگی نداره.

مهدي اهورا
۱۳۹۰/۰۳/۱۰, ۱۱:۵۰
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان (عج)

سلام بر شیعیان ایشان

مهریه مربوط به خانم های مسلمان است و میزان ان نیز توسط ایشان تعیین میگردد

بر مرد مسلمان واجب است که مهریه را تماما پرداخت نماید

متاسفانه شاهد ان هستیم که مهریه های سنگینی تعیین میشود بدون انکه پرداخت شود و این عامل طرفین را دچار مشکل میکند

اگر خانمی مهریه اش ۱۲۴۰۰۰ سکه طلا میباشد هیچ خرده ای بر او نیست
مشکل از مردی است که موجودی حسابش ۱۲۴ ریال میباشد و این مهریه را قبول میکند

:salavat10:

کیمیاگر
۱۳۹۰/۰۳/۱۰, ۱۱:۵۹
اگر راست می گی پول برات مهم نیست چرا می خوای با دختری ازدواج کنی که 14 سکه مهریش باشه !!!
تناقض شدید در گفتار وعمل داری!!!!!
اینکه میگی انسان خاصی هستی یعنی مغرور و خود بزرگ بین هستی . پس از خیلی ها پایین تری

سلام،

1. چون دوست ندارم به چشم یک بانک بهم نگاه بشه ، و اگر هم کسی خواست باهام ازدواج کنه به خاطره خودم و اخلاق در زندگی و معنویات باشه ... رفتار خیلی ها رو قبل و بعد از اینکه بدونن من پول دارم رو دیدم ، واقعا تناقض شدید در رفتارشون ایجاد میشه ، نه در گفتار و عمل بنده.

2. اگر مغرور و خود بزرگ بین بودم ، طوری لباس نمیپوشیدم و رفتار نمیکردم که مردم چند بار من رو با فقیر اشتباه بگیرند و همونطوری که گفتم رفتار دیگران بدون اینکه وضع مالیم رو بدونن برام مهمه و از تحویل گرفته شدن به خاطره پول خندم میگیره ، چراکه من همون آدم هستم.

3. اینکه از خیلی ها پایین تر و یا بالاتر هستم هم فقط الله اعلم...

4. "اینکه میگی انسان خاصی هستی یعنی مغرور و خود بزرگ بین هستی . پس از خیلی ها پایین تری" و در قبال خوندن نظر کسی هم بهش توهین نمیکنم.

5. در دنیا به قدری تواضع داشتم که گاهی یاد " شاه و گدا " میافتم...

ستاره ی نقره ای
۱۳۹۰/۰۳/۱۳, ۱۴:۴۳
مهریه = ................

حداقل ماهی یک سکه ی بهار آزادی به مدت 100 سال !:khandeh:

مهریه حق زنه و به نظرم در طول زندگی داده بشه بهتر از موقع طلاق یامرگه !

در تعیینن مقدارش احتمالا با پدرم مشورت می کنم ، مطمئنم با اینی که من گفتم موافقه ، ولی بته به شرایط مالی طرف مقابلم این مقدار کم یا زیاد میشه ! مثلا اگه زیاد پول نداشت مثلا سه ماه یه سکه یا ... اگه خیلی پولدارم بود که همون ماهی یه سکه خوبه . شاید نهایت دوتا !:khandeh:

نیلوفر
۱۳۹۰/۰۳/۱۳, ۱۵:۱۷
کلا انسان خاصی هستم و بعیده دختری هم کفو خودم پیدا بشه...
دعا کنید
ان شاءالله که پیدا میشه
عقیده ی بنده اینه که هرکسی با شخصی عین خودش ازدواج میکنه، مهم اینه که نقطه ضعف های خودمونو تصحیح کنیم بقیش با خدا
هرچی فکر کنید همون میشه. به خودتون تلقین نکنین که دختری همکفو شما نیست. خوبه بدونید که کلام انسان بار و انرژی داره و بهش برمیگرده.
موفق باشید

"Aye"
۱۳۹۰/۰۳/۱۴, ۰۹:۴۰
آقا نظر من 114 تاسکه هست:khandeh:
به نیت تعداد سوره های قرآن
که انشاالله در زندگیمون بهشون عمل کنیم.

اینم پیشنهاد خوبیه

اما
من اگه بابام سخت نگیره ونگه زیاده، میخوام 124 تا سکه به نیت 124 هزار پیامبر بزارم !!
البته چه خوب میشد آقا راضی بشه اون صفر ها رو هم تو مهریه درنظر بگیرم!!!! http://hodhodshop-smiley.persiangig.com/-/-/25r30wi.gif

"Aye"
۱۳۹۰/۰۳/۱۴, ۰۹:۴۶
دعا کنید
ان شاءالله که پیدا میشه
عقیده ی بنده اینه که هرکسی با شخصی عین خودش ازدواج میکنه، مهم اینه که نقطه ضعف های خودمونو تصحیح کنیم بقیش با خدا
هرچی فکر کنید همون میشه. به خودتون تلقین نکنین که دختری همکفو شما نیست. خوبه بدونید که کلام انسان بار و انرژی داره و بهش برمیگرده.
موفق باشید

جوابتون خیلی زیبا بود

من هم میخواستم به این دوست عزیزمون (کیمیاگر) اشاره کنم که خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم در سوره‌ی "نور" می‌فرماید:
"آگاه باشید که زنان زناکار جز با مردان زناکار، و مردان زناکار جز با زنان زناکار، و مردان مومن جز با زنان مومن و زنان مومن جز با مردان مومن، ازدواج نمی‌کنند"

من هم توکل به خدا ، ایمان به این آیه دارم:Mohabbat:

ابدیت
۱۳۹۰/۰۳/۱۴, ۱۱:۲۳
سلام و عرض ادب!!!

اگر به نظر بنده باشه 313 سکه بهتر است ... ولی عرفی که در آن زندگی میکنم تصمیم گیری در این مورد با خانواده مخصوصا با پدر محترم می باشد ... اگر هم در خواسته خود پا فشاری کنیم صد جور دلیل و مدرک خودشان را می آورند که به درد سرش نمی ارزد ... پس هر چه خودشون بگویند باید قبول کرد.
البته در منطقه ما سکه را به عنوان مهریه در نظر نمیگیرند بلکه مقدار پولی را در نظر میگیرند که مقدارش بی نهایت زیاد می باشد.

tavangar
۱۳۹۰/۰۳/۱۴, ۱۲:۳۲
سكه هاي زياد مهريه چه فايده؟؟؟ من الان مهريم 550 تا سكه است.ولي ده تا سكه اش هم نميتونم بگيرم.جالب اينه كه خانواده عروس چونه ميزنن مهريه رو ببرن بالا داماد چونه ميزنه بياره پايين...چندسال پيش خواستگاري من ؛داماد گفت 700 سكه داييم گفت نه رسم ميكني تو فاميلمون بعدا لعنتمون ميكنن تو دلشون..... مهريه خواهربزگش 414 تا بذار!... باز چونه زدن شد 500 آخرش پدر داماد گفت براي اينكه حرف هردو طرف باشه و يجورايي وسط بذاريم 550....!!!ولي خب چه فايده؟؟؟؟؟الان واقعا اگر مهريه مو اجرا بذارم آيا توان پرداخت داره؟ فوقش ادعاي عسر و حرج ميكنه و ماهي نهاااايتا يك سكه -يا نيم سكه با توجه به افزايش قيمت سكه- قسط ميبندن....اونم اگر سر وقت بده...اگر نداد هم كه هي بايد بدوي دنبالش.......تازه در اجرا گذاشتن مهريه بايد مقداريشو ماليات بدي به گمونم....يعني هنوز نگرفته بايد يه چيزي هم به دولت بدي........... بنظرم از اولش بخواين خونه و ماشين و مغازه و..يا هرچي داره رو به نامتون بزنه يا لااقل سه دانگ اون سه دانگ شما..بعد ازدواج هم كه هرچي صاحب شد ،در هنگام طلاق با توجه به صفحه ي 18 سند ازدواج كهعكسشو قبلا گذاشتم؛ با توجه به شرايطش؛ اونچه كه بعد ازدواج بدست اورده باشه نصف نصفه حتي اگر به نام شما نباشه..فقط مواظب باشين كلاه سرتون نذاره خونه زندگيش به نام مادرش و ...و.. باشه موقع طلاق بگه من هيچي ندارم.........

"Aye"
۱۳۹۰/۰۳/۱۴, ۱۴:۱۲
وااااااااااااااااای نصایح !!!
من الان دارم از راه بدر میشم
میخوام هنوز ازدواج نکرده برم مهریه مو اجرا بزارم ، شکایت کنم !!! حالا از کی ؟ نمی دونم http://hodhodshop-smiley.persiangig.com/-/-/25r30wi.gif

من خیلی برام جالب بود که تو مراسم خواستگاری یکی ا زدوستان همه تجربیات بشر معکوس بود!!!
خانواده داماد چونه میزدم مهریه بره بالا؟؟ که چی بشه؟؟؟:Gig:
جالب بود
ممنون از همه دوستانی که اطلاعاتشون رو دراختیار بچه ها میزارن
مخصوصا صفحه ي 18 سندازدواج ، عالی بود خواهر :Rose:

melika_71
۱۳۹۰/۰۳/۱۴, ۱۴:۲۶
مهریه اسمش یا خودشه اگه مهری یاشه که با مادیات قابل برآورد نیست .

پس کلام خدا رو ارج بذاریم.

tavangar
۱۳۹۰/۰۳/۱۴, ۲۰:۲۲
وااااااااااااااااای نصایح !!!
من الان دارم از راه بدر میشم
میخوام هنوز ازدواج نکرده برم مهریه مو اجرا بزارم ، شکایت کنم !!! حالا از کی ؟ نمی دونم http://hodhodshop-smiley.persiangig.com/-/-/25r30wi.gif

من خیلی برام جالب بود که تو مراسم خواستگاری یکی ا زدوستان همه تجربیات بشر معکوس بود!!!
خانواده داماد چونه میزدم مهریه بره بالا؟؟ که چی بشه؟؟؟:Gig:
جالب بود
ممنون از همه دوستانی که اطلاعاتشون رو دراختیار بچه ها میزارن
مخصوصا صفحه ي 18 سندازدواج ، عالی بود خواهر :Rose:
سلام.خواهش ميشه.. بيا بريم ازشون شكايت كنيم منم ميشم وكيلت !
چمدونم خواهر...لابد داماد خيلي هول بوده- كه بود! - و ميخواستن جلو در و همسايه و فاميل پز بدن ... خواهرشوهرمم چندماه فبل من عقد كرده بود 500 سكه مهريش بود ميخواستن مهريه ي من از مهريه دختر خودشون كمتر نشه! راستش اونا فكر ميكردن الان ميان خواستگاري؛ ما به تعداد سال تولد -سال تفلدمو نميگم اهكي!:makhfi:- سكه ميگيم...بعد ديدن خيلي كمتر گفتيم ذوق كردند واسه اينكه خيلي تعجب نكنن يكم بردن بالاتر!...هيييييييييييي دست رو دلم نذار دستات خوني ميشه!... كي داده كي گرفته...احساب ندارم! :aatash: -اين يعني كارم از اعصاب نداشتن گذشته!:Orange (13): -

"Aye"
۱۳۹۰/۰۳/۱۴, ۲۱:۲۹
سلام.خواهش ميشه.. بيا بريم ازشون شكايت كنيم منم ميشم وكيلت !
چمدونم خواهر...لابد داماد خيلي هول بوده- كه بود! - و ميخواستن جلو در و همسايه و فاميل پز بدن ... خواهرشوهرمم چندماه فبل من عقد كرده بود 500 سكه مهريش بود ميخواستن مهريه ي من از مهريه دختر خودشون كمتر نشه! راستش اونا فكر ميكردن الان ميان خواستگاري؛ ما به تعداد سال تولد -سال تفلدمو نميگم اهكي!:makhfi:- سكه ميگيم...بعد ديدن خيلي كمتر گفتيم ذوق كردند واسه اينكه خيلي تعجب نكنن يكم بردن بالاتر!...هيييييييييييي دست رو دلم نذار دستات خوني ميشه!... كي داده كي گرفته...احساب ندارم! :aatash: -اين يعني كارم از اعصاب نداشتن گذشته!:Orange (13): -

خیلی جوابت باحال بود خواهر !!http://hodhodshop-smiley.persiangig.com/-/-/25r30wi.gif
وکیلم شی چقد باید دستمزد بدم؟؟
http://hodhodshop-smiley.persiangig.com/-/-/25r30wi.gif

حسین سلیمانی
۱۳۹۰/۰۳/۱۵, ۱۲:۰۸
سلام
مسئله خیلی ساده نیست! در روایت هست اگر مردی بدونه میزان مهری که تعیین شده رو نمی‌تونه بده ازدواجش زناست! سارقه و اون دنیا جلوش رو می‌گیرن نمیزارن وارد بهشت بشه!
پس این‌که می‌گن کی داده کی گرفته ی حرف کاملا بی اساسه!
اگر مردی می‌دونه میزانی که تعیین می‌کنند رو نمی‌تونه بده باید نزاره اون میزان رو تعیین کنند! هرچند مثلا زن بعدا ببخشه!
به عنوان یک مرد هرگز مهریه‌ای که نتونم بدم رو قبول نمی‌کنم تا ازدواجم مصداق زنا نشه!
خانوما هم سعی کنند ببیند چقدر می‌تونه طرف واقعا بده همون رو تعیین کنند! تا مقدمه گناه اون فرد فراهم نشه.
دلیل زنا بودن ازدواج این فرد این روایته:
مُحَمَّدُ بْنُ يَعْقُوبَ عَنْ عِدَّةٍ مِنْ أَصْحَابِنَا عَنْ أَحْمَدَ بْنِ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ عَنْ خَلَفِ بْنِ حَمَّادٍ عَنْ رِبْعِيٍّ عَنِ الْفُضَيْلِ بْنِ يَسَارٍ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع فِي الرَّجُلِ يَتَزَوَّجُ الْمَرْأَةَ وَ لَا يَجْعَلُ فِي نَفْسِهِ أَنْ يُعْطِيَهَا مَهْرَهَا فَهُوَ زِنًا
توضیح بیشتر و باقی روایات در:
وسائل‏ الشيعة ج : 21 ص : 267

tavangar
۱۳۹۰/۰۳/۱۵, ۱۲:۱۴
خیلی جوابت باحال بود خواهر !!http://hodhodshop-smiley.persiangig.com/-/-/25r30wi.gif
وکیلم شی چقد باید دستمزد بدم؟؟
http://hodhodshop-smiley.persiangig.com/-/-/25r30wi.gif
لطف داري خواهر !!:Black (3):
اين حرفا چيه اختيار داري. ولي خب باشه چون اصرار ميكني يك دهم مهريه اي كه از داماد لاموجود گرفتيم!!!!:Orange (6):... تازشم خواهر چون هنوز داماد موجود نيست اگر شكايت كنيم شيش ماه غيبش زده باشه ميتوني طلاق هم بگيري!!:eek: پس تا شيش ماه ديگه دوماد رو پيدا نكردن مهريه ات كه سهله طلاقتم ميگيرم !!:Graphic (31):

افسون 2000
۱۳۹۰/۰۳/۱۵, ۱۸:۳۸
سلام مسئله خیلی ساده نیست! در روایت هست اگر مردی بدونه میزان مهری که تعیین شده رو نمی‌تونه بده ازدواجش زناست! سارقه و اون دنیا جلوش رو می‌گیرن نمیزارن وارد بهشت بشه!

چه جالب !!این حدیثها چیا که نمی گن !!!! پس طبق این حدیث نود و نه در صد از دواجهای ایرانی زنا است .
و نتیجه می گیریم تعداد فرزندان نامشروع تو ایران از همه کشور ها بالاتره . بیخود نیست تو ایران دزدی و دروغگویی و
بزه های دیگه زیاده . علتش بجه های نا مشروعه ! حالا فهمیدم !!

zeiinab
۱۳۹۰/۰۳/۱۵, ۱۸:۳۸
سلام
مسئله خیلی ساده نیست! در روایت هست اگر مردی بدونه میزان مهری که تعیین شده رو نمی‌تونه بده ازدواجش زناست! سارقه و اون دنیا جلوش رو می‌گیرن نمیزارن وارد بهشت بشه!
پس این‌که می‌گن کی داده کی گرفته ی حرف کاملا بی اساسه!
اگر مردی می‌دونه میزانی که تعیین می‌کنند رو نمی‌تونه بده باید نزاره اون میزان رو تعیین کنند! هرچند مثلا زن بعدا ببخشه!
به عنوان یک مرد هرگز مهریه‌ای که نتونم بدم رو قبول نمی‌کنم تا ازدواجم مصداق زنا نشه!
خانوما هم سعی کنند ببیند چقدر می‌تونه طرف واقعا بده همون رو تعیین کنند! تا مقدمه گناه اون فرد فراهم نشه.
دلیل زنا بودن ازدواج این فرد این روایته:
مُحَمَّدُ بْنُ يَعْقُوبَ عَنْ عِدَّةٍ مِنْ أَصْحَابِنَا عَنْ أَحْمَدَ بْنِ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ عَنْ خَلَفِ بْنِ حَمَّادٍ عَنْ رِبْعِيٍّ عَنِ الْفُضَيْلِ بْنِ يَسَارٍ عَنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع فِي الرَّجُلِ يَتَزَوَّجُ الْمَرْأَةَ وَ لَا يَجْعَلُ فِي نَفْسِهِ أَنْ يُعْطِيَهَا مَهْرَهَا فَهُوَ زِنًا
توضیح بیشتر و باقی روایات در:
وسائل‏ الشيعة ج : 21 ص : 267
سلام
من با این حرفتون کاملا موافقم .ولی اینم هست که چطوری به پسرای امروزی بگی که چقدر توان داری واسه مهریه که همونو بگم؟
اولا اینکه مطمئنا پرو میشه واینکه میگن یه ربع سکه************
بابام تازه واسه همه 313تا گفته من میگم واسه من 114تا مطمئنا هم میبخشم.تازه خیلی زیاده ولی چیکار میشه کرد /////
حالا بنظر شما زشت نیست پرسیدن؟

حسین سلیمانی
۱۳۹۰/۰۳/۱۵, ۱۹:۰۲
چه جالب !!این حدیثها چیا که نمی گن !!!! پس طبق این حدیث نود و نه در صد از دواجهای ایرانی زنا است .
و نتیجه می گیریم تعداد فرزندان نامشروع تو ایران از همه کشور ها بالاتره . بیخود نیست تو ایران دزدی و دروغگویی و
بزه های دیگه زیاده . علتش بجه های نا مشروعه ! حالا فهمیدم !!
سلام دوست بزرگوار زنا در اینجا به معنی زنایی که فکر می‌کنیم نیست که باعث فرزند نامشروع باشه!
یعنی به این معنی نیست که اگر کسی یک میزان مهر رو معین کرد و می‌دونست نمی‌تونه بده لازم باشه بره دادگاه و شلاق بخوره و حکم زنا برش اجرا بشه!
این‌جا در واقع شاید یک تشبیه و استعاره برای نشون دادن قبح بزرگ این کاره.

حسین سلیمانی
۱۳۹۰/۰۳/۱۵, ۱۹:۰۶
سلام
من با این حرفتون کاملا موافقم .ولی اینم هست که چطوری به پسرای امروزی بگی که چقدر توان داری واسه مهریه که همونو بگم؟
اولا اینکه مطمئنا پرو میشه واینکه میگن یه ربع سکه************
بابام تازه واسه همه 313تا گفته من میگم واسه من 114تا مطمئنا هم میبخشم.تازه خیلی زیاده ولی چیکار میشه کرد /////
حالا بنظر شما زشت نیست پرسیدن؟
میزان بضاعت مالی هر فرد نسبتا معلومه لازم نیست همین الان این پول را داشته باشه مقداری که معمولا مشخصه طرف می‌تونه بده ولو این‌که یک مدتی کار کنه!
مثلا 72 سکه معقول هست و یک فرد عادی با داشتن یک شغل عادی احتمالا می‌تونه این میزان رو بده!
و پرسیدن اصلا هم زشت نیست شما در مورد این‌همه مسائل جزئی زندگی توی خواستگاری حرف می‌زنید می‌تونید به شوخی به طرف این رو بگید و خب اینا دیگه فکر کنم به طرفند هرکسی بستگی داره!

اما اگه شما بنا دارید این میزان رو ببخشید پس دنبال چه چیزی هستید؟
اگه دنبال گرفتن این پول نیستید پس چرا این میزان رو تعیین می‌کنید؟
اگه برای این‌که مردم بگن چقدر زیاد بود خوب بود هست که باید بگم به خاطر مردم کاری رو کردن واقعا جای تامل و سئوال داره!
همون مردم اگر واقعا فکر مردم هستید در صورتی که مهر کم قرار بدید بازهم به شما توجه می‌کنند.
در هر صورت دنبال رضایت خدا باشید اگر خدا راضیه خودش می‌دونه چه جوری دهن مردم رو ببنده.

کیمیاگر
۱۳۹۰/۰۳/۲۰, ۱۱:۱۹
دعا کنید
ان شاءالله که پیدا میشه
موفق باشید

جوابتون خیلی زیبا بود

من هم میخواستم به این دوست عزیزمون (کیمیاگر) اشاره کنم که خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم در سوره‌ی "نور" می‌فرماید:
"آگاه باشید که زنان زناکار جز با مردان زناکار، و مردان زناکار جز با زنان زناکار، و مردان مومن جز با زنان مومن و زنان مومن جز با مردان مومن، ازدواج نمی‌کنند"

من هم توکل به خدا ، ایمان به این آیه دارم:Mohabbat:

سکوت کنم بهتره...

"Aye"
۱۳۹۰/۰۳/۲۰, ۱۳:۳۹
لطف داري خواهر!!:Black (3):
اين حرفا چيه اختيار داري. ولي خب باشه چون اصرار ميكني يك دهم مهريه اي كه از داماد لاموجود گرفتيم!!!!:Orange (6):... تازشم خواهر چون هنوز داماد موجود نيست اگر شكايت كنيم شيش ماه غيبش زده باشه ميتوني طلاق هم بگيري!!:eek: پس تا شيش ماه ديگه دوماد رو پيدا نكردن مهريه ات كه سهله طلاقتم ميگيرم !!:Graphic (31):

فدات خواهر ، مارو هنوز خونه بخت نرفته، برنگردون!!!!http://hodhodshop-smiley.persiangig.com/-/-/loudlaff.gif

M.Saeidi
۱۳۹۰/۰۴/۲۲, ۲۰:۱۱
با سلام به همگی
مسئله اصلی در تعین مقدار مهریه "توان مرد" هست - چه 1 سکه چه 1 میلیون سکه -
در جایی ذکر نشده که مهریه به جهت جلوگیری از طلاقه - اگر چنین بود همیشه باید بیشترین مقدار لحاظ میشد -
مهریه حضرت علی و حضرت فاطمه چه بود - مادی هم بود ولی به اندازه توان و دارایی بود -

زنی که میخواهد طلاق بگیرد آیا اگر حتی تمام مهریه اش را هم بدهند میتواند با همان مرد ادامه زندگی دهد !! (جواب منفیست)
پس چه ضمانیست !

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۰/۰۴/۲۲, ۲۰:۳۶
من خودم الان داشتم به همین موضوع فکر میکردم که به این تاپیک برخوردم به نظر من مهریه نباید مادی باشه بهتره طوری باشه که هم مرد تا تقی به توقی خورد فکر طلاق و طلاق کشی به سرش نزنه نه اینم که مادی باشه تا خانم قهرش گرفت بگه مهریه ام رو میزارم اجرا
باید معنوی باشه طوری که هم خانم راضی باشه هم آقا
و هردو هم دستاویزی برای جنگ و دعوا نداشته باشن

دايي حسن
۱۳۹۰/۰۴/۲۳, ۰۵:۰۲
سلام
مهريه نه كم نه زياد
اگر كم باشه پسره سوار ماشينت ميكنه يك ميليون هم ميگذاره روي سرت در خانه ي پدرت پيادت ميكنه
ميگي نه
بعضي پسرهاي اين زمانه آره البته كانوني ها اينجوري نيستند

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۴/۲۳, ۱۳:۱۶
سکوت کنم بهتره...

البته نمونه های زیادی هست که این آیه ی قرآن در موردشون صدق نمیکنه
مانند خیلی از اولیا الله
البته میتونه از باب امتحان باشه که صدر صد همینه
من همیشه به دوستام میگم که انسان در باب انتخاب همسر باید وظیفه اش را انجام بده
و اگر نتیجه بد شد فقط باید با توکل به خدا صبر و محبت کند
مانند امام حسن علیه السلام که حتی به یک نفر هم نگفت که زنش بهش سم داده
فقط میتونم بگم
رضا" برضاءک تسلیما"لامرک

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۴/۲۳, ۱۳:۲۰
جوابتون خیلی زیبا بود

من هم توکل به خدا ، ایمان به این آیه دارم:mohabbat:

البته نمونه های زیادی هست که این آیه ی قرآن در موردشون صدق نمیکنه
مانند خیلی از اولیا الله
البته میتونه از باب امتحان باشه که صدر صد همینه
من همیشه به دوستام میگم که انسان در باب انتخاب همسر باید وظیفه اش را انجام بده
و اگر نتیجه بد شد فقط باید با توکل به خدا صبر و محبت کند
مانند امام حسن علیه السلام که حتی به یک نفر هم نگفت که زنش بهش سم داده
فقط میتونم بگم
رضا" برضاءک تسلیما"لامرک

نازبانو
۱۳۹۰/۰۴/۲۳, ۱۳:۲۵
نمی دونم مهریه ای که خونوادم تعیین میکنن چقدر هست اما مهریه ای که حتما خودم میذارم حفظ قرآن هست
نه مادی هست و هم اینکه راحت نیست که خیلی بخواد اذیت کنه و بعد هم مشخص میکنه طرف اعتقادات مذهبی من رو واقعا قبول داره یا نه

نازبانو
۱۳۹۰/۰۴/۲۳, ۱۳:۳۴
حرف اونها که میگن مهریه خوشبختی نمیاره و جلوی طلاق رو نمیگیره قبول دارم اما اینم قبول دارم که پسری که اول بار بخواد به طلاق فکر کنه که نده مهریه زن رو کمش کنه که راحت از زنش طلاق بگیره ناجوانمردانه است ....دوست ندارم مادی به زن نگاه کنم اما مردی که میره خواستگاری و اون زن رو دوست داره باید کمی حاضر شه مهریه رو به خاطر خانوم قبول کنه چون خیلی زندگی ها کسی مهریه شو نگرفته اما آقا میتونه محبتش رو ثابت کنه...خوبه اون خانوم هم هرسال وقتی خوشبخته یه چندتایی از سکه هاشو برای تشکر از آقا ببخشه
جدای از اینها خدای ناکارده شوهر که بمیره تنها چیزی به دختر میرسه همین مهریشه و بچه ها همه دارایی پدرشون رو میبرن و اگه بچه خوبی نباشن زن میمونه و هیچی هم نداره....از این نظر هم باید مهریه کمی بالا باشه یا اموال نصف نصف تقسیم شه

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۴/۲۳, ۱۴:۰۱
نمی دونم مهریه ای که خونوادم تعیین میکنن چقدر هست اما مهریه ای که حتما خودم میذارم حفظ قرآن هست
نه مادی هست و هم اینکه راحت نیست که خیلی بخواد اذیت کنه و بعد هم مشخص میکنه طرف اعتقادات مذهبی من رو واقعا قبول داره یا نه

احسنت
اما حفظ قران خیلی سنگینه مخصوصا هرچی انسان پا به سن میگذاره حفظ براش سختتر میشه.
امیدوارم اون کسی که همسرتون میشه حافظ قرآن باشه والله کارش خیلی سخته

حرف اونها که میگن مهریه خوشبختی نمیاره و جلوی طلاق رو نمیگیره قبول دارم اما اینم قبول دارم که پسری که اول بار بخواد به طلاق فکر کنه که نده مهریه زن رو کمش کنه که راحت از زنش طلاق بگیره ناجوانمردانه است ....دوست ندارم مادی به زن نگاه کنم اما مردی که میره خواستگاری و اون زن رو دوست داره باید کمی حاضر شه مهریه رو به خاطر خانوم قبول کنه چون خیلی زندگی ها کسی مهریه شو نگرفته اما آقا میتونه محبتش رو ثابت کنه...خوبه اون خانوم هم هرسال وقتی خوشبخته یه چندتایی از سکه هاشو برای تشکر از آقا ببخشه
جدای از اینها خدای ناکارده شوهر که بمیره تنها چیزی به دختر میرسه همین مهریشه و بچه ها همه دارایی پدرشون رو میبرن و اگه بچه خوبی نباشن زن میمونه و هیچی هم نداره....از این نظر هم باید مهریه کمی بالا باشه یا اموال نصف نصف تقسیم شه

به نظرم من اگر دختری خوب باشه اگر تمام دنیا را هم مهرش کنیم بازم کمه { البته نمیدونم آیا همچین دختر خوبی پیدا میشه یا نه :Motehayer: }

نظر شخصیم در مورد مهریه اینه که بیشتر از 14 سکه درست نیست و اگر بیشتر از این باشه این ازدواج از تحت ولایت خداوند خارج میشه و تحت ولایت شیطان قرار میگیره
چرا که:
و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله بالغ امره قد جعل الله لکل شی قدرا / طلاق 2 و 3

آنی
۱۳۹۰/۰۴/۲۳, ۱۸:۰۱
بر طبق قوانین دین اسلام مهریه رو مرد باید بر اساس
توان مالی خودش تعیین کنه
و این حق شرعی و قانونی زن توی زندگیه
و ربطی به جدایی و طلاق نداره
اما این فرهنگ توی کشور ما نیست
میگن اگه مهریه سنگین باشه ، طرف حواسشو جمع می کنه و .... !!!!
اگه یه زن در طول زندگی حرف مهریه رو بزنه همه به تاریخ طلاق فکر می کنن و .....
اما در جامعه ما که متاسفانه چشم و هم چشمی
داره بیداد می کنه . به نظر من باید یه قانون تصویب بشه
که یک نفر به عنوان نماینده قانون با سنجیدن دارایی مرد
به صورت قانونی مهریه رو تعیین کنه
اینجوری دیگه نه دو طرف توی رودرواسی قرار می گیرند و
نه مسئله چشم و هم چشمی تاثیر گذاره

کاش طوری عمل می کردیم و با جسارت کامل
در رواج پیدا کردن فرهنگ اشتباه و چشم و هم چشمی می ایستادیم
مهریه که ضامن محبت و عشق توی زندگی نیست
با توجه به اینکه در آموزه های اعتقادی و دینی ما
بخشش و گذشت جایگاه بسیار پر اهمیتی داره
و مهریه کم در ازدواج ، سفارش پیامبر خاتم صل الله علیه و آله است
چرا از نظر قانونی اجازه میدن که مهریه های سنگین و بعضا تخیلی
در عقدنامه ها ثبت بشه !!!!!
چرا وقتی مرد واقعا توان دادن مهریه رو نداره
می افته زندان ؟؟؟؟!!!!! و از اون ور
با آشنا شدن با خلاف و خلافکاری مسیر زندگیش عوض میشه و .........
راه و روش مملکت شیعیان امیر المومنین علی علیه السلام
مظهر عدالت ، اینه ؟؟؟؟؟!!!!!
چه قدر بیچاره است اون خانمی که بخواد به بهونه
گرفتن مهریه شوهرش رو نگه داره
اینجوری جسم دونفر کنار همدیگه زندگی می کنن
اما فاصله بینشون فریاد میزنه
چه سخته این برزخ دو نفره
با هم هستند و تنهان .
اگه در آشنایی ها و شیوه زندگی زناشویی
آموزه های قرآنی و روایات و دستورالعمل علما و بزرگان
در نظر گرفته می شد . همه زندگیها بهشت می شد
اون زندگی که طرفین حتی حاضرند با تمام وجود
به خاطر همسرشون از خودشون بگذرند و لذت شیرین با هم بودن رو لمس کنند

اما اگه قرار باشه که همسر آدم قلبش با زندگی نباشه
و بخواد که بره
من اگه بودم کمکش می کردم که راحت تر بره
تا هر چه زودتر از این تنهایی با هم ، رها شیم .

دل نیست کبوتر ، که چو برخاست ، نشیند
از گوشه بامی که پریدی ، پریدی .........

.......
:Gol:

behnam27
۱۳۹۰/۰۴/۲۳, ۲۱:۱۵
سلام
جوانان تازه به دوران رسیده مهریورو از سره عشق و علاقه زیاد میگیرن اما همشون سوسول و خیابونین اما یه سری مهریرو مهم نمیدونن حداقل 14 تا اینا واسه عشق زندگی میکنن اما اونا واسه...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

maryamnazz
۱۳۹۰/۰۴/۲۳, ۲۱:۳۱
متاسفم خودتون رو تعیین کننده نوع ولایت یک ازدواج میدونید این حرفتون خیلی غلطه

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۴/۲۴, ۰۰:۱۲
متاسفم خودتون رو تعیین کننده نوع ولایت یک ازدواج میدونید این حرفتون خیلی غلطه

منظور بنده بسیار روشنه پیشنهاد میکنم چند بار دیگه بخونید مخصوصا" آن آیاتی را که نوشتم

دايي حسن
۱۳۹۰/۰۴/۲۴, ۰۳:۳۰
حرف حساب من واقعا با چشم خودم اينو ديدم

دايي حسن
۱۳۹۰/۰۴/۲۴, ۰۳:۵۰
سلام
دوستان من خيلي از اين خوشحالم كه بيشتر كساني كه در بحث هستند كرماني هستند
خوب بيشتر دوستان من را ميشناسند من برادرانه ميگم مهريه زياد نباشه كم هم نباشه ميانه باشه
اينو هم بگم اگر هر دو احل زندگي باشند 1سكه هم باشه مشكلي نيست
ولي اگر هر دو يعني پسر و دختر احل زندگي نباشند و همديگر را نخواهند اگر 10000سكه هم باشه از هم جدا ميشوند ولو پسر در زندان و دختر هم در خانه پدر
نه كم نه زياد
و در آخر به كرماني هاي عزيز عرض سلامي دوباره و موفقيت بيشتر
با تشكر حسن
موفق باشيد

آنی
۱۳۹۰/۰۴/۲۴, ۱۲:۴۳
نظر شخصیم در مورد مهریه اینه که بیشتر از 14 سکه درست نیست و اگر بیشتر از این باشه این ازدواج از تحت ولایت خداوند خارج میشه و تحت ولایت شیطان قرار میگیره

اگه واقعا تعیین میزان دقیق مهریه امری درست بود
بدون شک معصومین سلام الله علیهم برای اون مقدار و میزان دقیقی رو مشخص می کردند
اینکه شما با قاطعیت این مقدار رو تعیین می کنید
خالی از اشکال نیست
البته در روایات صحیح السند شیعه معصومین سلام الله علیهم
به کم بودن میزان مهریه سفارش کردند و
مهریه کم رو امری پسندیده معرفی کردند
ولی در هر صورت باید
این فرهنگ در جامعه ما پذیرفته بشه
که بر طبق قانون دین اسلام
مهریه رو مرد باید تعیین کنه ، البته بدون مکر
با در نظر گرفتن توان مالی خودش و رعایت انصاف

........

نازبانو
۱۳۹۰/۰۴/۲۴, ۲۲:۰۷
سلام
جوانان تازه به دوران رسیده مهریورو از سره عشق و علاقه زیاد میگیرن اما همشون سوسول و خیابونین اما یه سری مهریرو مهم نمیدونن حداقل 14 تا اینا واسه عشق زندگی میکنن اما اونا واسه...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به نظرم کمی تند رفتین و باز هم عملی که فقط از چند نفر سرزده رو به همه نسبت دادید
من خیلی ها رو دیدم با مهریه کم کارشون به طلاق رسیده و زندگی خوبی نداشتن
و خیلی ها هم با مهریه زیاد خوشبخت زندگی کردن

زنی رو میشناسم که با بچه 3ماهه شوهرش تصادف میکنه و میمیره و خونه ای که دونفری خریده بودن چون به اسم همسرش بوده بهش نمیدن و اون مهریه زیادی هم نداشته تا بتونه به این طریق خونه ای که خودش زحمت کشیده رو بگیره

خیلی زن ها هم نه از بعد مالی بلکه برای پشتوانه به مهریه نگاه می کنن تا بعدا در صورت بچه دار شدن بتونن بچشون رو از همسرشون بگیرن

قبول کنین با همه حمایتی که اسلام اومده از زن بکنه در قانون ما حمایت از زن نمیشه
خیلی کم پیش میاد مردی همه زندگی رو نصف نصف تقسیم کنه
شما ندیدیدن زنی در اوج پیری بعد از مرگ شوهرش بی خانمان شه چون بچه هاش با بی رحمی همه اموال رو تصاحب کردن؟

یک زن خیالش از آینده راحت نیست
کمی بهش حق بدین

نازبانو
۱۳۹۰/۰۴/۲۴, ۲۲:۱۲
چرا که:
و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله بالغ امره قد جعل الله لکل شی قدرا / طلاق 2 و 3

14 سکه با احتساب سکه ای 450 تومن میشه 6میلیون و سیصد هزار تومن
واقعا مردی که هم خونه داره و هم ماشین و یا شاید چیزای دیگه وسعش نمیرسه بیش از این برای همسرش خرج کنه؟
اما علی سپرش رو مهریه حضرت زهرا می کنن و بیشترین توان ممکن براشون بوده
چرا جوان امروزی نباید هرچی داره رو به اسم همسرش کنه؟
نمیگم هرچی نداره رو اما خیلی ها که دارن هم درست نیست بگیم همون 14تا خوبه

motalebeh
۱۳۹۰/۰۴/۲۴, ۲۳:۵۶
مهریه = ................

اندازه سال تولدم یا هم وزنم شایدم سنت شکنی کردم و شتر و گوسفند و درخت گردو و ملک و املاک گرفتم http://www.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_blush2.gif

چون می خوام جلوی فک و فامیل فیس بیام http://www.kolobok.us/smiles/artists/just_cuz/jc_flirt.gif

بدون شک پدر http://www.kolobok.us/smiles/icq/hi.gif

ظاهرا بعضی در باغ نیستند این هم هدیه سالهای سازندگی این مملکت است که ذائقه ی زن ایرانی را ازمهریه و مراسمی ساده و ازدواجی استوار به مهریه ای به اندازه ی تمام وزن کثافتها و نجاست های انسان به تاریخ روزهای نبودنش تا زمان ذلت مرد قبول کننده ی خواری با این اوصاف این فکر را به ذهن متبادر می کند که این بوی خوشی که از مهر یک به اصطلاح دوشیزه فوران می کند اگر این گونه است پس جور این دیو سه سر چگونه است!!!

دايي حسن
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۰۶:۱۰
من با نظر بعضي از كرماني هاي عزيز موافقم
و چرا 14سكه خوب نيست ناز بانو درست ميگه
حالا من نميدانم نازبانو از كجا ميداند كه مردان زودتر از دنيا ميروند شايد يك مرد اموالش را به نام خانمش كرد و خانمش مرد او كه هيچي نداره چكار كنه

نازبانو
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۰۸:۵۵
حالا من نميدانم نازبانو از كجا ميداند كه مردان زودتر از دنيا ميروند شايد يك مرد اموالش را به نام خانمش كرد و خانمش مرد او كه هيچي نداره چكار كنه

سلام
اول اینکه به دلایل زیادی مردان زودتر از زنان میمیرن چون زن ها هورمون های استروژن و پروژسترونی دارن که بسیار زن رو به حوادث مقاوم میکنه
اما حتی اگر به هر علتی زن زودتر از مرد بمیره من نگفتم کل اموال به اسم زن باشه گفتم نصف نصف و تازه ارثی که به مرد از همسرش میرسه بیشتر از ارثی هست که از مرد به زن میرسه.

نازبانو
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۰۸:۵۷
مهره 30 ميليون تومان
بله
خير
جواب را زير متن خود به رنگ قرمز يا سبز بگذاريد

خیر
بستگی به توان مالی فرد داره

mohammadme
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۱۳:۳۰
14 سکه با احتساب سکه ای 450 تومن میشه 6میلیون و سیصد هزار تومن
واقعا مردی که هم خونه داره و هم ماشین و یا شاید چیزای دیگه وسعش نمیرسه بیش از این برای همسرش خرج کنه؟
اما علی سپرش رو مهریه حضرت زهرا می کنن و بیشترین توان ممکن براشون بوده
چرا جوان امروزی نباید هرچی داره رو به اسم همسرش کنه؟
نمیگم هرچی نداره رو اما خیلی ها که دارن هم درست نیست بگیم همون 14تا خوبه

شما واقعا فکر می کنین اگر حضرت علی ثروتمند بود تمام ثروتش رو مهر حضرت زهرا می کرد؟
کاملا در اشتباه هستید . . . اینکه حضرت علی میاد سپرش رو مهر حضرت زهرا می کنه می خواد یه الگو بده دست من و شما . . .
بعضی وقت ها آنقدر با خودم حسرت می خورم که ما از سر چشم و هم چشمی چه بلایی سر دین خدا داریم می آریم.
ما خانواده ای مذهبی هستیم و تو خانوادمون به دین خیلی اهمیت می دیم. اما من یه حرفی رو به پدرم زدم. گفتم من به هیچ وجه من الوجوه زیر بار مهریه ی بیشتر از 14 تا نمی رم حتی اگر آنقدر ازدواجم به تاخیر بیفته که گناهان کبیره انجام بدم.
خانم یه خورده فکر کن : الان که رسم شده چند تا وسایل سنگین جهاز رو (مثل تلویزیون و فرش و لوازم چوبی) رو مرد بد بخت بده. هزینه طلا و عقد و بله برون و تالار و مسکن و . . . هم با مرده. تا همین جا حساب کنید بدون شک بالای 20 میلیون می زنه . . .
حالا شما فرض کن که حضرت زهرا تو زمان ما زندگی می کرد. . . به نظر شما با این وضع حتی 14 تا سکه رو هم زیاد نمی دو نست؟

sogandstorm
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۱۶:۳۶
14 سکه:Sham:

نازبانو
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۱۶:۵۹
شما واقعا فکر می کنین اگر حضرت علی ثروتمند بود تمام ثروتش رو مهر حضرت زهرا می کرد؟
کاملا در اشتباه هستید . . . اینکه حضرت علی میاد سپرش رو مهر حضرت زهرا می کنه می خواد یه الگو بده دست من و شما . . .
بعضی وقت ها آنقدر با خودم حسرت می خورم که ما از سر چشم و هم چشمی چه بلایی سر دین خدا داریم می آریم.
ما خانواده ای مذهبی هستیم و تو خانوادمون به دین خیلی اهمیت می دیم. اما من یه حرفی رو به پدرم زدم. گفتم من به هیچ وجه من الوجوه زیر بار مهریه ی بیشتر از 14 تا نمی رم حتی اگر آنقدر ازدواجم به تاخیر بیفته که گناهان کبیره انجام بدم.
خانم یه خورده فکر کن : الان که رسم شده چند تا وسایل سنگین جهاز رو (مثل تلویزیون و فرش و لوازم چوبی) رو مرد بد بخت بده. هزینه طلا و عقد و بله برون و تالار و مسکن و . . . هم با مرده. تا همین جا حساب کنید بدون شک بالای 20 میلیون می زنه . . .
حالا شما فرض کن که حضرت زهرا تو زمان ما زندگی می کرد. . . به نظر شما با این وضع حتی 14 تا سکه رو هم زیاد نمی دو نست؟

سلام
ببینید منم گفتم هر کس به اندازه توانش نگفتم پسری که نداره اگر دقت کرده باشی نوشتم که پسری خونه و ماشین داره کمه 14سکه برای مهریه
درباره خرج و مخارج عروسی هم که فقط برای بنده خدا عروس خانوم خرج نمی کنه این همه کادو میدن بهشون هم که ماشالا آقا داماد برمیداره واسه پس دادن قرض هاش
اون جهیزیه هم که عروس خانوم میده کمتر نمیشه و تازه کادویی هم گیرش نمیاد
هرجوره بخواین حساب کنید 14تا هم کمه

امام علی برای خودشون چیزی نداشتن و همش خرج انفاق میشد اما اگر نمیشد حتما نصفش رو به حضرت زهرا میبخشیدن...این کجای انصافه زنی که تو خونه مردی داره زحمت میکشه و بچه دار میشه و بچه های مردی رو بزرگ میکنه بیشتر اموال به اسم اون مرد باشه؟تازه در شرایطی که اکثر خانومای ما دارن بیرون از خونه کار می کنن و اندازه همسرشون از نظر مالی پول درمیارن
پس نه تنها اموال نصف نصف نه اگر به تلاش کردنه باید یک سوم فقط مرد ببره

نازبانو
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۱۷:۰۴
من تا مرد آرمانی ایده آل با ایمانی پیدا نکنم ازدواج نخواهم کرد و در صورتی که قسمت شه 14 سکه:sham:

مطمئنا مرد ایده آل شما بیاد و وضع مالیش خوب باشه مهریه ای بیش از این به شما میده
خیلی دختر خانوم ها رو میشناسم که خواستن 14سکه مهریشون باشه اما چون پسر دیده در توانش هست مردونه و راست گفته میتونم بیش از این مهریه شما رو بدم و خیلی بیشتر رو به اون خانوم دادن
اصل اول زندگی صداقته ایشالا همه بهش برسن
برای شما و همه دخترا و پسرا آرزوی خوشبختی میکنم

sogandstorm
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۱۷:۱۶
به نظر من بستگی به طرفین دارد، به عنوان مثال ممکن هست به قول نازبانو وضعیت مالی پسر عالی باشد و با دختر خانم بالای14 سکه به توافق برسند و زندگی عالی هم شروع کنند
گاهی ممکن هست همین پسری که وضعیت مالی بالایی دارد با دختر خانم سر 14 سکه به توافق برسد و یا مثلا سفر معنوی حج که ختی مهرش را هم ادا کند..
به نظر من مهریه اگر بسیار بالا باشد به عنوان مثال به تعداد سال تولد یا ... رنگش رنگ دیگری می گیرد(به نظر من) و شاید صحیح نباشد.. بنابر این بهتر است در این قضیه منصف باشیم و بدانیم بستگی به خانواده و 2 جوان دارد.....
همه چیز و همه چیز بستگی دارد.... قاطعانه صحبت نکنیم و منصف باشیم و فراموش نکنیم در زندگی خدا را از یاد نبریم.........

sogandstorm
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۱۷:۱۸
ممنون خانم ناز بانو
اگر این طور که شما گفتید بودمن خیلی تمایل دارم 14 سکه + سفرهای زیارتی باشد ان شا الله همه حوانان خوشبخت شوند

mohammadme
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۱۹:۰۱
سلام
ببینید منم گفتم هر کس به اندازه توانش نگفتم پسری که نداره اگر دقت کرده باشی نوشتم که پسری خونه و ماشین داره کمه 14سکه برای مهریه
درباره خرج و مخارج عروسی هم که فقط برای بنده خدا عروس خانوم خرج نمی کنه این همه کادو میدن بهشون هم که ماشالا آقا داماد برمیداره واسه پس دادن قرض هاش
اون جهیزیه هم که عروس خانوم میده کمتر نمیشه و تازه کادویی هم گیرش نمیاد
هرجوره بخواین حساب کنید 14تا هم کمه

امام علی برای خودشون چیزی نداشتن و همش خرج انفاق میشد اما اگر نمیشد حتما نصفش رو به حضرت زهرا میبخشیدن...این کجای انصافه زنی که تو خونه مردی داره زحمت میکشه و بچه دار میشه و بچه های مردی رو بزرگ میکنه بیشتر اموال به اسم اون مرد باشه؟تازه در شرایطی که اکثر خانومای ما دارن بیرون از خونه کار می کنن و اندازه همسرشون از نظر مالی پول درمیارن

خانم مثل اینکه شما داری همه چیز رو با مهریه می سنجی . . .
به جای حضرت علی هم که تصمیم گیری می کنید . . .
چرا فکر می کنید که یه مرد عشقش رو با پول باید ثابت کنه . . .
مهریه سنگین گرچه حرام نیست اما در اسلام به شدت مورد انتقاد هست . . .
زن بچه به دنیا میاره و بچه رو شیر میده و تو خونه زیر باد کولر کار می کنه در عوض مرد هم صبح تا شب با صد تا آدم عجیب و غریب باید سر و کله بزنه تا یه لقمه نون در بیاره. بعدش هم شب بیاد خونه و به خانومش محبت کنه. اگر منظورتون کار و تلاش هست، کار کدومشون سخت تره . . .
خلاصه بالا رفتن توقعات دختران، توقعاتی که هم از لحاظ عقل و هم از لحاظ دین غیر منطقیه،به ضرر خودشون هست . . .
جز اینه که با این توقعات بالا باعث می شند که ازدواج سخت تر بشه، سن ازدواج بالاتر بره و از همه بدتر شوهرشون قبل از اون ها عشقش رو از طریق نا مشروع خرج چند دختر دیگه کرده باشه . . .
بعد هم یه دلیل خنده دار میارند که پشتوانه هست . . . مرده باد اون ازدواج و رابطه ای که پول بخواد نگهش داره . . . .

نازبانو
۱۳۹۰/۰۴/۲۵, ۲۳:۰۷
به جای این همه که ما سر مهریه فکر میکنیم خوبه همه دخترامون رو زن و پسرامون رو یه مرد واقعی بار بیاریم که تقی به توقی خورد نرن طلاق بگیرن...جلوی عامل طلاق رو بگیریم بهتره تا بخوایم به بعد از طلاق فکر کنیم
شخصا اگر مهریه مادی ام هرقدر هم باشه برای طلاق ازش استفاده نمی کنم بیشتر برای بحث ارث و دیدن این مسئله که اون مرده چقدر من رو به عنوان شریک زندگیش قبول داره تا نوکرش نگاه می کنم....مردی که کار خونه رو کم ارزش ندونه و چون خودش پول درمیاره فکر کنه باید همه حق مال اون باشه....
اصل مهریه ام هم همونطور گفتم حفظ قرآنه تعداد سوره های قرآن زندگی من رو قرآنی نمیکنه اگر مرد قول داد قرآن حفظ کنه واین کار رو نکرد شرط پشتش یه عالمه سکه است که باید بده اما اگه حفظ کرد هیچ سکه ای درکار نیست.:nishkand:

دايي حسن
۱۳۹۰/۰۴/۲۶, ۰۳:۴۱
این کجای انصافه زنی که تو خونه مردی داره زحمت میکشه و بچه دار میشه و بچه های مردی رو بزرگ میکنه بیشتر اموال به اسم اون مرد باشه؟تازه در شرایطی که اکثر خانومای ما دارن بیرون از خونه کار می کنن و اندازه همسرشون از نظر مالی پول درمیارن
سلام بر شما
نصف نصف يعني چه مگر زندگي همش پوله شما زنها كه پا به پاي مرد ها كار ميكنيد آيا يك 50 توماني به شوهرتان ميدهيد بعضي ها نميدهند
بعد اين طرف شما مردها زود تر ميمرند طرف ما همه جورش است من هم كرماني هستم مرد زن مرده ديدم زياد زن شوهر مرده هم ديدم زياد
شما اينو درست ميگيد مرد بايد قبل از مرگش يك چيزي به زنش بده تا زنش آواره نشه من قبول دارم به اين طريق مهريه نباشه همينجوري مرد نصف اموالش را به نام زنش كنه درستر است چرا به اين علت مهريه را بالا ببريم
بعد شما زنها كه كار ميكنيد من نميدونم چرا دستتون هميشه جلوي مردتون درازه -بعضي ها كه زن هستند كار هم نميكنند به آنها مرد بايد پول بدهد
بعد شما ميگيد اگر مردي خانه ماشين داشته باشد بايد مهريه زياد بكند بچه هاي اين دوره هيچي از خودشان ندارند خانه و ماشين هم از وام است
حالا اگر يك زن از خودش چند ماشين و خانه داشته باشد چي آيا مي آيد 10هزار تومان مهر شوهرش بكنه يا به او بدهد من ميدانم مرد بايد مهريه بكند ولي اگر بر عكس بود شما ميگفتيد 14سكه حالا ميگيد تمام اموال 1300سكه
شما ميگيد هر كس به اندازه ي كه دارد مهريه كند از كجا ميدانيد تمام اين اموال كه دارد سوخت يا 30 روز بعد از عروسي نابود نميشود شايد نابود شد آن موقع چكار كند
مرد بايد به اندازه مهريه كند و جدا از مهريه اموالي را به نام زنش بزنه اينجوري هم مهريه بالا نميره هم زن دلش خوش تره

mohammadme
۱۳۹۰/۰۴/۲۶, ۱۲:۴۳
اولا لازم نیست مرد به زن چیزی بده تا زن پس از مرگ شوهرش آواره نشه. قرآن و شرع مقدس فکر اینجای کار رو هم کرده : اولا اگر مرد از دنیا رفت و فرزند داشت یک هشتم اموالش برای زن است و اگر فرزند نداشت یک چهارم اموالش برای زن است. ثانیا قرآن می فرماید : (و الذین یتوفون منکم و یذرون ازواجا وصیه لازواجهم متاعا الی الحول غیر اخراج- سوره بقره. آیه ی 240. ترجمه : و کسانی از شما در آستانه مرگ قرار می گیرند و زنانی (پس از خود) به جای می گذارند، باید برای همسرانشان هزینه ی زندگی تا یک سال را وصیت کنند بی آنکه آنها را از خانه بیرون کنند)

yagoot
۱۳۹۰/۰۴/۲۶, ۲۳:۱۱
[QUOTE=hamid66;251333]

لطفا میزان مهریه مورد نظرتون رو به شکل زیر بنویسید و دلیل انتخاب این میزان مهر رو

هم بفرمایید

>>>> به این شکل <<<<

مهریه = ................

(((لطفا...لطفا...لطفا....جدی جواب بدید و به شوخی و طنز کشیده نشه)))

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ممنونم....باز هم ازتون میخوام توضیحات اضافی نداشته باشه....(تا به یک جمع بندی کلی برسیم)...بعد درباره اش بحث می کنیم

سلام...
مقدار::یک سوم داراییه آقاداماد....
دلیل:::مقدار مهریه باید بنابه داراییه آقادامادتعیین بشه والبته باتوافق طرفین...
بادلایل منطقی که از توضیح آنها خودداری میکنم.....
چه کسی::تجربیات تلخ روزگار
باتشکر...

يا فاطمه زهرا(س)
۱۳۹۰/۰۴/۲۷, ۰۸:۰۳
خانم مثل اینکه شما داری همه چیز رو با مهریه می سنجی . . .
به جای حضرت علی هم که تصمیم گیری می کنید . . .
چرا فکر می کنید که یه مرد عشقش رو با پول باید ثابت کنه . . .
مهریه سنگین گرچه حرام نیست اما در اسلام به شدت مورد انتقاد هست . . .
زن بچه به دنیا میاره و بچه رو شیر میده و تو خونه زیر باد کولر کار می کنه در عوض مرد هم صبح تا شب با صد تا آدم عجیب و غریب باید سر و کله بزنه تا یه لقمه نون در بیاره. بعدش هم شب بیاد خونه و به خانومش محبت کنه. اگر منظورتون کار و تلاش هست، کار کدومشون سخت تره . . .
خلاصه بالا رفتن توقعات دختران، توقعاتی که هم از لحاظ عقل و هم از لحاظ دین غیر منطقیه،به ضرر خودشون هست . . .
جز اینه که با این توقعات بالا باعث می شند که ازدواج سخت تر بشه، سن ازدواج بالاتر بره و از همه بدتر شوهرشون قبل از اون ها عشقش رو از طریق نا مشروع خرج چند دختر دیگه کرده باشه . . .
بعد هم یه دلیل خنده دار میارند که پشتوانه هست . . . مرده باد اون ازدواج و رابطه ای که پول بخواد نگهش داره . . . .

سلام كاملا با سخنان شما موافقم من خودم دخترم ولي بر خلاف دختراي ديگه از مهريه زياد بدم مياد-و اينو ميدونم كه كار زن داخل خونه راحتتره نسبت به مرداي زحمتكش- از همين جا به همه پسراي زحمت كشيده سلام و خسته نباشيد ميگم

يا فاطمه زهرا(س)
۱۳۹۰/۰۴/۲۷, ۰۸:۰۹
اخه دخترا اين همه سخت گيري واسه چيه؟ مگه به شريك زندگي ايندتون اعتماد نداريد؟؟؟؟؟ از همين جا از همه دخترا خواهش ميكنم ازدواج رو به خودتون سخت نگيريد مثل مامان باباهاي خودمون زندگي ها رو شيرين كنيد نه اينكه براي مستحكم تر بودن ازدواج مهريه رو بالا ببريد!!!!!اين كار اشتباهه محضه!!بايد بگم حدود 96 درصد پسرا قبل ازدواج با دختراي ديگه رابطه داشتند فقط به خاطر اينه كه سن ازدواج رو شماها بالا برديد......به ضرر خودتونه خود دانيد

نازبانو
۱۳۹۰/۰۴/۲۷, ۱۳:۳۷
اخه دخترا اين همه سخت گيري واسه چيه؟ مگه به شريك زندگي ايندتون اعتماد نداريد؟؟؟؟؟ از همين جا از همه دخترا خواهش ميكنم ازدواج رو به خودتون سخت نگيريد مثل مامان باباهاي خودمون زندگي ها رو شيرين كنيد نه اينكه براي مستحكم تر بودن ازدواج مهريه رو بالا ببريد!!!!!اين كار اشتباهه محضه!!بايد بگم حدود 96 درصد پسرا قبل ازدواج با دختراي ديگه رابطه داشتند فقط به خاطر اينه كه سن ازدواج رو شماها بالا برديد......به ضرر خودتونه خود دانيد

قبل از مهریه به کار یک پسر و سربازیش باید فکر کرد....
والا خیلی ها به این دلیل دختر نمیدن....پسری که کار نداره هنوز ولو 100تومن و هنوز سربازی نرفته و شرایطش آماده نیست به قضیه مهریه هم نمیرسه.

قاری قرآن
۱۳۹۰/۰۴/۲۷, ۱۴:۲۵
درسته مهریه زندگیه خوشی رو نمیتونه بسازه

ولی حداقلش اینه که یکم آقا پسرهای امروزی رو محتاط میکنه و ترمزشونو میکشه

که هر وقت دلشون خواست روی هوس زن نگیرن و بعد از روی هوس طلاق بدن

من خودم مردم دارم این حرفارو میزنم . ولی باید حرف حق رو زد:parvaneh:

یسنا20
۱۳۹۰/۰۴/۲۷, ۱۴:۴۵

من باهاتون موافقم که مهریه میتونه جلوی هوس مرد روبگیره البته خیلیا هستن که هیچ چیزی نمیتونه جلوشونو بگیره.حالا این بحثش بکنار ،اومدیمو دونفر بعد ازدواج به تفاهم نرسیدن وباید جدا بشن اونوقت چکار باید کرد بازم مهریه میتونه جلوشونوبگیره اگه واقعا اینجوریه زندگیشون که میشه جهنم!!!!!!

قاری قرآن
۱۳۹۰/۰۴/۲۷, ۱۴:۵۲
من باهاتون موافقم که مهریه میتونه جلوی هوس مرد روبگیره البته خیلیا هستن که هیچ چیزی نمیتونه جلوشونو بگیره.حالا این بحثش بکنار ،اومدیمو دونفر بعد ازدواج به تفاهم نرسیدن وباید جدا بشن اونوقت چکار باید کرد بازم مهریه میتونه جلوشونوبگیره اگه واقعا اینجوریه زندگیشون که میشه جهنم!!!!!!

برای اون هم شرایطی هست
که بستگی به مشکلی داره که باعث طلاق میشه
بعد هم وقتی مرد دیگه نتونه زندگی کنه بنا به شرایط مالیش براش حکم میدن که بتونه مهریه رو پرداخت کنه

M.Saeidi
۱۳۹۰/۰۴/۲۷, ۱۸:۵۵
زنی رو میشناسم که با بچه 3ماهه شوهرش تصادف میکنه و میمیره و خونه ای که دونفری خریده بودن چون به اسم همسرش بوده بهش نمیدن و اون مهریه زیادی هم نداشته تا بتونه به این طریق خونه ای که خودش زحمت کشیده رو بگیره
در این مورد که شما فرمودین مشکل مهریه کم نیست
بلکه مشکل نداشتن وصیت نامه توسط ان مرد بوده
چون هر کسی در هر سن و سالی اگه مالی داشته باشه باید وصیت نامه هم داشته باشد

دايي حسن
۱۳۹۰/۰۴/۲۹, ۰۹:۱۱

باید حرف حق رو زد

يا فاطمه زهرا(س)
۱۳۹۰/۰۵/۰۳, ۰۹:۲۲
من فقط يك شوهر خوب ميخوام مهريه هم همون عشق خداييش برام كافيه:Gol:

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۳, ۰۹:۳۷
من فقط يك شوهر خوب ميخوام مهريه هم همون عشق خداييش برام كافيه:gol:

من هم از خدا میخوام که این همسر رو به شما و همه دختران خوب و پاک بده طوری که خلاف عقیدشون هیچ وقت براشون اثبات نشه....طوری که هیچ وقت قطره ای اشک برای جور و ظلم همسر نریزن
و البته برای پسران هم همین رو می خوام که همسری خوب نصیبشون بشه چون برای اونها هم اگر همسرشون حتی 1سکه مهریش باشه و آخرش بدن و طلاق بگیرن باز هم بخشی خالی تو زندگیشون هست مخصوصا اگر طرف رو دوست هم داشته باشن
یا حق

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۵/۰۳, ۱۳:۴۲
[QUOTE=hamid66;251333]

هم بفرمایید

>>>> به این شکل <<<<

مهریه = ................

[CENTER]دلیل انتخاب این مقدار= ........................[/CENTER

[CENTER]تصمیم چه کسی در تعیین و تغییر مهریه شما تاثیر گذار است = .......

[CENTER][SIZE=3][B][COLOR=red](((لطفا...لطفا...لطفا....جدی جواب بدید و به شوخی و طنز کشیده نشه)))

مهریه : 514 سکه و سه دانگ خانه
دلیل : چون دوتا عروس اولیمون هم همین مقدار است و مامانم میگه برای اینکه بعدا"
بحثی پیش نیاد و باعث ایجاد کدورتی نشه باید مقدار مهریه ی تمام عروسام یکسان باشه.
البته بنده هم تا حدودی با این عقیده موافقم چون خانمها را که میشناسید.
البته خانمهایی هم هستند که اهل حسادت و چشم رو هم چشمی نیستند
که من به این دسته از خانمها میگم فرشته. که از بحث خارج هستند.
برای این فرشتگان حتی اگر دنیا را هم مهرشان کنیم باز کم است.
اللهم رزقنی زوجتا صالحتا

یا صاحب الزمان (عج)
۱۳۹۰/۰۵/۰۳, ۱۶:۱۰
اللهم رزقنی زوجتا صالحتا

:Doaa:

قاری قرآن
۱۳۹۰/۰۵/۰۳, ۱۶:۴۷
من فقط يك شوهر خوب ميخوام مهريه هم همون عشق خداييش برام كافيه:Gol:

شوهرخوب وشوهری که عاشق خدا باشه یعن یعنی همه چیز
چون مهربان ، باگذشت ، منطقی ، با معرفت ، فعال ، یاری رسان ، پاک ، صادق و ..........
همه صفات یه مرد خوب در این نوع شوهر وجود داره
پس شما انتخابت درسته درسته :parvaneh:

يا فاطمه زهرا(س)
۱۳۹۰/۰۵/۰۳, ۱۹:۱۰
ممنون فقط برام دعا كنيد

يا فاطمه زهرا(س)
۱۳۹۰/۰۵/۰۳, ۱۹:۱۲
شوهرخوب وشوهری که عاشق خدا باشه یعن یعنی همه چیز
چون مهربان ، باگذشت ، منطقی ، با معرفت ، فعال ، یاری رسان ، پاک ، صادق و ..........
همه صفات یه مرد خوب در این نوع شوهر وجود داره
پس شما انتخابت درسته درسته :parvaneh:

ممنون-ازتون ميخوام برام دعا كنيد بحق اين روزهاي پاياني شعبان

قاری قرآن
۱۳۹۰/۰۵/۰۳, ۱۹:۲۲
ممنون-ازتون ميخوام برام دعا كنيد بحق اين روزهاي پاياني شعبان

امیدوارم همه دوستانی که مجرد هستن ازدواجهای موفقی داشته باشن و خوشبخت ودر
پناه خدا زندگی کنند

اللهم اجعل محیای محیا محمد وآل محمد
ومماتی ممات محمد وآل محمد
:Doaa:

yagoot
۱۳۹۰/۰۵/۰۳, ۲۳:۱۹
سلام...دخترگلم..عزیزدلم..
باحلواحلواکردن دهن شیرین نمیشه!!
یکمی منطقی تر باشید....جوونهای گل...
اسلام عزیز یه چیزی دونسته که مهریه را تعیین کرده براجی؟؟
مهریه فقط در دین اسلام وجودداره ولاغیر.....میدونید چرا؟؟؟؟
یک زن مسلمان و باغیرت هرگز نمیتونه مثل همه زنهای دنیا ازهر راه ممکنی دنبال کسب امرار معاش بره....
کاردنیارا هم که هیچوقت نمیشه پیش بینی کرد....فردا چه خواهد شد؟؟
درسته ...اگر مرد ..مرد زندگی باشه یک سکه هم زیاده اما......
همه پیشدرامدهای اسلام برا روزها ی بدروزگاره....
اگرخدایی نکرده روزگار باهزاربازیه پیش بینی نشده به سراغ زن مسلمان بیاد اونجاست که معجزات اسلام آشکار میشه....
ومیبینیم که زندگی شوخی بردارنیست....نامردیهاهم شوخی بردارنیستند...پس....
تمام دستورات اسلام براساس منطق واصول پایه گذاری شده...
هرچیزی به جای خود....
به اندازه وعاقلانه لازمه......
حیف ...حیف که همه دستورات اسلام سوء تعبیرولوس شده....
باآرزوی خوشبختی برای تمام زوجهای جوان

يا فاطمه زهرا(س)
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۱:۳۸
سلام...دخترگلم..عزیزدلم..
باحلواحلواکردن دهن شیرین نمیشه!!
یکمی منطقی تر باشید....جوونهای گل...
اسلام عزیز یه چیزی دونسته که مهریه را تعیین کرده براجی؟؟
مهریه فقط در دین اسلام وجودداره ولاغیر.....میدونید چرا؟؟؟؟
یک زن مسلمان و باغیرت هرگز نمیتونه مثل همه زنهای دنیا ازهر راه ممکنی دنبال کسب امرار معاش بره....
کاردنیارا هم که هیچوقت نمیشه پیش بینی کرد....فردا چه خواهد شد؟؟
درسته ...اگر مرد ..مرد زندگی باشه یک سکه هم زیاده اما......
همه پیشدرامدهای اسلام برا روزها ی بدروزگاره....
اگرخدایی نکرده روزگار باهزاربازیه پیش بینی نشده به سراغ زن مسلمان بیاد اونجاست که معجزات اسلام آشکار میشه....
ومیبینیم که زندگی شوخی بردارنیست....نامردیهاهم شوخی بردارنیستند...پس....
تمام دستورات اسلام براساس منطق واصول پایه گذاری شده...
هرچیزی به جای خود....
به اندازه وعاقلانه لازمه......
حیف ...حیف که همه دستورات اسلام سوء تعبیرولوس شده....
باآرزوی خوشبختی برای تمام زوجهای جوان

ممنون از جوابتون ولي منظور من اين بود كه چرا مهريه رو اينقدر بالا ميبريد-مگه مهريه حضرت زهرا چه بود؟؟؟؟اسلام و دين راضي نيستند به خاطر به گناه افتادن جوونا اينقدر بالا باشه

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۱:۴۷
ممنون از جوابتون ولي منظور من اين بود كه چرا مهريه رو اينقدر بالا ميبريد-مگه مهريه حضرت زهرا چه بود؟؟؟؟اسلام و دين راضي نيستند به خاطر به گناه افتادن جوونا اينقدر بالا باشه

آخه علت ازدواج نکردن جوون ها یا دیر ازدواج کردنشون مهریه نیست
اول از همه سربازی و تحصیل و کار پیدا کردنه
دوم از همه یک سقف برای زندگی کردنه
و سوم تجملات مراسم عروسی هست که فقط از طرف خونواده عروس اعمال نمیشه خود خونواده داماد هم طرفدار این تجملات هستن
من که تا حالا ندیدم به علت مهریه زیاد یه پسر بگه الان قصد ازدواج ندارم صبر میکنم وقتی داشتم مهریه رو بدم میرم خواستگاری

ابن عربی
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۲:۱۱
اگر چه مقدار مشخصی برای مهریه ذکر نشده است ، ولی بدیهی است که میزان آن بایستی معقول و مشروع باشد.
اگر مهریه به اعتقاد غلط و نا پسند غالب مردم ما ، ضامن و عامل باز دارنده ای برای جلوگیری از متلاشی شدن زندگی زناشویی بود ، بیشترین آمار طلاق ، مربوط به مهریه های سنگین نمی شد!!!
تایید و تصدیق عرایض بنده ، براحتی ممکن است!
لطفا سری به دادگاههای خانواده شهر خود بزنید ( هر کجا که هستید ) و ببینید که بیشترین آمار طلاق مربوط است به مهریه هایی سنگین مانند 1000سکه و700 سکه و 1400 سکه وبر اساس تاریخ تولد دختر ، مثلا 1357 سکه و... یا مهریه هایی سبک مانند 5 سکه و 14 سکه و 30 سکه و...؟!!!
مگر ارزش معنوی و شخصیت یک دختر را با طلا و پول مشخص و قیمت گذاری می کنند؟!!! مگر او یک کالا ، مثل فرش و خانه و لوستر و...است؟!
بله اصل مهریه به عنوان یک هدیه و احترام به سنت و شرع درست است ولی نه در حد این مهریه های سنگین و ابلهانه!
در ضمن مهریه عند المطالبه است ، یعنی همان چیزی که غالب مردم از مفهوم شرعی و دقیق آن غافلند! یعنی اگر زنی مطالبه مهریه کند ، مرد باید به محض مطالبه ، مهریه او را پرداخت کند. پس اساسا اگر پسری مهریه ای بیندازد که قادر به پرداخت آن نباشد ، اساسا عقدش باطل است و زن او بر او حرام می باشد!!!
چیزی که غالب قریب به اتفاق ملت عزیز ما از آن بی خبرند!
حالا بسم الله ! بیندازید! 7000 سکه ، 10000 سکه ، 5 کیلو طلا و...حرام اندر حرام!
امان از دست منافقان زیرک و مقدسهای نادان ، همانهایی که چهارده قرن پیش ، کمر مولی علی (ع) را شکستند و هم اکنون هم در جامعه اسلامی ما بوفور یافت می شوند!
جالب این است که مردم مومن و شریف ما ، کار ابلهانه خود را با اعداد مقدس دینی موجه و مشروع جلوه می دهند!!! امان از دست شیطان که چقدر با ظرافت و لطافت وارد عمل می شود!

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۲:۱۹
لطفا سری به دادگاههای خانواده شهر خود بزنید ( هر کجا که هستید ) و ببینید که بیشترین آمار طلاق مربوط است به مهریه هایی سنگین مانند 1000سکه و700 سکه و 1400 سکه وبر اساس تاریخ تولد دختر ، مثلا 1357 سکه و... یا مهریه هایی سبک مانند 5 سکه و 14 سکه و 30 سکه و...؟!!!
خب شما یک آمار هم بگیرید میزان ازدواج با مهریه سنگین و کم هرکدوم چقدر بوده
بعد می بینید به نسبت رابطه کاملا برابر دارن
یعنی اصلا طلاق ربطی به مهریه کم یا زیاد نداره
همونقدر ازدواج با مهریه زیاد بیشتره طلاقش هم بیشتره
همونقدر طلاق با مهریه کم کمتره طلاقش هم کمتره
درثانی خیلی از دخترها به این علت با مهریه کم طلاق نمیگیرن چون اکثرا در خانواده های سنتی هست(نگفتم همه کسانی که مهرشون کمه سنتی هستن)ودر این خانواده ها طلاق بد هست و دختر طلاق نمیگیره چون پشتوانه ای نداره و بچش رو هم نمی تونه با بخشیدن مهریه اش بگیره
به قول نیکی کریمی در فیلم زن دوم میگفت:95درصد زندگی ها طلاق های ثبت نشده است

خدا کنه دوتا آدم خوشبخت باشن وگرنه طلاق بگیرن و نگیرن ربط به مهریه نداره

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۲:۳۴
آخه علت ازدواج نکردن جوون ها یا دیر ازدواج کردنشون مهریه نیست
اول از همه سربازی و تحصیل و کار پیدا کردنه
دوم از همه یک سقف برای زندگی کردنه
و سوم تجملات مراسم عروسی هست که فقط از طرف خونواده عروس اعمال نمیشه خود خونواده داماد هم طرفدار این تجملات هستن
من که تا حالا ندیدم به علت مهریه زیاد یه پسر بگه الان قصد ازدواج ندارم صبر میکنم وقتی داشتم مهریه رو بدم میرم خواستگاری
دیشب یکی از اساتیدم با چندتا از دوستانم آمده بودن خونمون مهمونی و درباره ی ازدواج هم صحبت کردیم
میگفت یکی از دوستاش تازه داماد شده و از چگونگیه ازدواجش میگفت.
میگفت فقط برای خانمش یک حلقه خریده حتی برای خودش حلقه نخرید و در مراسم عروسیشون هم فقط پدر ومادر 2 طرف حضور داشتن.میگفت کلا" خرجش 280 هزار تومان شده.خدایا ما را از بندگانت قرار بده.
اللهم رزقنی زوجتا" صالحتا"

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۲:۴۰
وگرنه طلاق بگیرن و نگیرن ربط به مهریه نداره

یعنی مقدار زیاد مهریه همسر را برای گرفتن طلاق تحریک نمیکنه!!!!!!!!

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۲:۴۱
دیشب یکی از اساتیدم با چندتا از دوستانم آمده بودن خونمون مهمونی و درباره ی ازدواج هم صحبت کردیم
میگفت یکی از دوستاش تازه داماد شده و از چگونگیه ازدواجش میگفت.
میگفت فقط برای خانمش یک حلقه خریده حتی برای خودش حلقه نخرید و در مراسم عروسیشون هم فقط پدر ومادر 2 طرف حضور داشتن.میگفت کلا" خرجش 280 هزار تومان شده.خدایا ما را از بندگانت قرار بده.
اللهم رزقنی زوجتا" صالحتا"

ایشالا خوشبخت شن

ابن عربی
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۳:۳۰
خب شما یک آمار هم بگیرید میزان ازدواج با مهریه سنگین و کم هرکدوم چقدر بوده
بعد می بینید به نسبت رابطه کاملا برابر دارن
یعنی اصلا طلاق ربطی به مهریه کم یا زیاد نداره
همونقدر ازدواج با مهریه زیاد بیشتره طلاقش هم بیشتره
همونقدر طلاق با مهریه کم کمتره طلاقش هم کمتره
درثانی خیلی از دخترها به این علت با مهریه کم طلاق نمیگیرن چون اکثرا در خانواده های سنتی هست(نگفتم همه کسانی که مهرشون کمه سنتی هستن)ودر این خانواده ها طلاق بد هست و دختر طلاق نمیگیره چون پشتوانه ای نداره و بچش رو هم نمی تونه با بخشیدن مهریه اش بگیره
به قول نیکی کریمی در فیلم زن دوم میگفت:95درصد زندگی ها طلاق های ثبت نشده است

خدا کنه دوتا آدم خوشبخت باشن وگرنه طلاق بگیرن و نگیرن ربط به مهریه نداره

دوست عزیز متوجه عرایض بنده نشدید!!!
عرض بنده این بود که از مجموع ازدواجهای انجام شده که منجر به طلاق گردیده ، بیشترین آمار طلاق مربوط به مهریه های سنگین است و این ثابت می کند که اگر مهریه سنگین ، عامل باز دارنده ای برای طلاق بود ، در میان زنان مطلقه مهریه های سنگین وجود نداشت و بلکه از آن بدتر ، بیشترین آمار را بخود اختصاص نمی داد ؛ پس چون در غالب آمار طلاق شاهد مهریه های سنگین هستیم ، نتیجه می گیریم که مهر سنگین ، بهیچ وجه ضامن تدوام و بقای زندگی مشترک نیست. ( امیدوارم دیگر متوجه شده باشید!)
در ضمن دلیل عمده بنده برای ناپسند بودن ، بلکه نا مشروع بودن مهریه سنگین چیز دیگری بود ؛ لطفا باز با دقت و حوصله کافی و صرف وقت ، به عرایض قبلی بنده مراجعه فرمایید.

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۴:۰۲
دوست عزیز متوجه عرایض بنده نشدید!!!
عرض بنده این بود که از مجموع ازدواجهای انجام شده که منجر به طلاق گردیده ، بیشترین آمار طلاق مربوط به مهریه های سنگین است و این ثابت می کند که اگر مهریه سنگین ، عامل باز دارنده ای برای طلاق بود ، در میان زنان مطلقه مهریه های سنگین وجود نداشت و بلکه از آن بدتر ، بیشترین آمار را بخود اختصاص نمی داد ؛ پس چون در غالب آمار طلاق شاهد مهریه های سنگین هستیم ، نتیجه می گیریم که مهر سنگین ، بهیچ وجه ضامن تدوام و بقای زندگی مشترک نیست. ( امیدوارم دیگر متوجه شده باشید!)
در ضمن دلیل عمده بنده برای ناپسند بودن ، بلکه نا مشروع بودن مهریه سنگین چیز دیگری بود ؛ لطفا باز با دقت و حوصله کافی و صرف وقت ، به عرایض قبلی بنده مراجعه فرمایید.

بنده هم فرمودم خیلی مواقع زن ها با ظلمی هم که بهشان میشود چون مهریه و جایی برای زندگی بعد از طلاق ندارند مجبور به ادامه زندگی هستند

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۴:۰۵
یعنی مقدار زیاد مهریه همسر را برای گرفتن طلاق تحریک نمیکنه!!!!!!!!

نظر شما اینه زنی که همسری بد داره و داره بهش ظلم میشه طلاق نگیره؟مهریه کم یک همچین تبعاتی به بار میاره
نمیگم زیاد باشه اما اگر کم هم باشی دختری که خانه دار بوده و بعد از ازدواج خونوادش هم قبولش نداره مجبوره بسوزه و بسازه اما واقعا بی انصافیه توصیه شما اینه 14تا سکه شوهرش بذاره کف دستش بگه میرم یه زن دیگه میگیرم؟

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۴, ۱۴:۱۶
اسلام راست میگه مهریه کم خوبه اما وقتی قانونی باشه از زن حمایت کنه و نذاره همسرش بهش ظلم کنه
اگر برای اونها قانون تصویب بشه مسلما هیچ دختری مهریه بالاتر از 100سکه نمیکنه
همه نگران بد بودن پسر هستن
به نظر شما میشه به پسرهای این دوره کاملا اعتماد کرد؟قدیم ها یک نفر که ضامن میشد به همون اعتبار دختر میدادن
اما همین خواهرای شما میتونید اعتماد کنید و با اعتماد کامل شوهرشون بدین؟

ابن عربی
۱۳۹۰/۰۵/۰۵, ۰۶:۴۸
بنده هم فرمودم خیلی مواقع زن ها با ظلمی هم که بهشان میشود چون مهریه و جایی برای زندگی بعد از طلاق ندارند مجبور به ادامه زندگی هستند

بله خواهرعزیز ، کاملا حق با شماست ! در جامعه ما فقط شما خانمهای محترم می توانید بگویید : بنده هم فرمودم! ( مثل عبارت بالا ) ، ولی ما مردها باید بگوییم عرض کردم !

و اما عرایضی بعنوان آخرین پاسخ حضرتعالی
چه زندگی عجیب و تصمیم ابلهانه ای ، که زنی بخاطر مهریه کم ، حاضر شود که عمری را با یک مرد ظالم ، در محیطی غیر قابل تحمل و جهنمی بسر آورد !
از سوی دیگر، چقدر احمقانه و نا معقول است که ما مهریه سنگین را عاملی برای تداوم و بقای یک زندگی مشترک بدانیم ، با اینکه یقین داریم که هیچگونه عشق و محبت و صداقت و وفاداری و وابستگی درمیان زوجین وجود ندارد!
دوست عزیز! زندگی جهنمی که بخواهد به ضرب و زور و پتک قانون و چماق سنگین مهریه یا بر عکس از ترس مقدار نا چیز مهریه ، تداوم پیدا کند ، همان بهتر که از ابتدا از هم پاشیده گردد!

ضمنا شما چرا به آن طرف قضیه نگاه نمی کنید؟! که اتفاقا آمار آن بسیار بیشتر است!
بسیارند مردانی هم که بعلت عدم توانایی در پرداخت مهریه های سنگین و ترس از آبرو و گرفتاری در محیطهایی چون زندان و دادگستری و...مجبورند عمری را با یک عفریته و درمحیطی جهنمی بسر آورند!
در ضمن اصلا نگران نباشید!
الحمد لله در نظام مقدس جمهوری اسلامی ، تیغ تیز دادگاههای عدل اسلامی ، غالبا متوجه مردان بخت برگشته و مظلوم جامعه ماست !
در زمان وقوع طلاق ، مهریه را کی باید بده ؟ معلومه مرد ؛ اگر نده یا حتی نداشته باشه که یکجا بده ، چه بلایی سرش میاد؟ هیچی باید بره زندان ( در کنار یک عده لات و چاقو کش و آدم کش و معتاد و ایدزی و...! ) چقدر اون تو باید بمونه؟ اصلا معلوم نیست ! در فرهنگ زندانیها بهش می گویند: تا ندهی نروی ! یک سال ، دو سال ، سه سال ؟ اصلا معلوم نیست ؛ باید بده تا آزاد بشه. جالب اینه که مهریه در هیچ شرایطی از گردن مرد ساقط نمیشه.
اجرت المثل ( یعنی هزینه های کارهای مثلا فی سبیل الله زن که البته بقول روحانیون محترم ، زن هیچ وظیفه ای نداره انجامشون بده ، مثل پختن غذا و...) را کی باید بده؟ معلومه مرد!
جهیزیه را کی باید بدون هیچگونه نقص و خرابی به زن بر گردونه؟ بازم مرد!
بر اساس بندی از مواد عقدنامه های فعلی ، نصف اموال و دارایی حاصل دست رنج مرد بعد از ازدواج را کی باید به همسرش بده؟ بازم مرد!
نفقه جاری و نفقه ایام گذشته ( که در غالب موارد ، بدون بررسی دقیق که آیا زن از شوهرش تمکین می کرده یا نه ، حکمش صادر و مقدارش تعیین میشه ) را کی باید بده؟ بازم مرد!

خوب ! زن باید به مرد چی بده؟! هیچی! درست شنیدید ، هیچی! فقط باید بگه ما را بخیر و شما را به سلامت ! و مرد را به خاک سیاه بنشونه و تشریف ببره ؛ همین.
بگذریم
دوست عزیز! بنده نمی گویم مهریه یک سکه یا یک شاخه گل رز باشه! عرض بنده این است که اسلام دین اعتداله ( خیر الامور اوسطها ) ، نه به آن شوری شور و نه به این بی نمکی!
نه مهریه هایی بر اساس تاریخ تولد دختر ، مثلا 1357 سکه ( که بنام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تبرک هم شده ! ) و نه مهریه هایی مثل چند شاخه گل رز و یک سکه طلا و...مهریه باید مقداری معقول باشه.
عامل تداوم و بقای یک زندگی مقدس و معنوی و نمونه ، نه مهریه کمه و نه مهریه سنگینه. مهمترین عامل تداوم زندگی زناشویی ، عشق حقیقی و صداقت و وفا داری و اصالت خانوادگی و تقوا و ایثار و...است.
اگر زندگی زناشویی بر اساس صفات پسندیده ای از قبیل خصال فوق الذکر استوار نباشد ، بلکه بر اساس دو رویی و ریا و خیانت و بی وفایی و کینه و سوء ظن وبی تفاوتی و بی مهری و...این قبیل صفات ناپسند شکل گرفته باشد ، نه مهریه کم عامل تداوم و بقای آن خواهد بود و نه مهریه سنگین ، اگر چه با ظاهری پوشالی و کاذب تداوم یابد ؛ مانند جهنمی سوزان که در لباس بهشت پنهان شده باشد.
چرا که
عشقهایی کز پی رنگی بود
عشق نبود عاقبت ننگی بود
بله دوست عزیز
زندگی بی عشق بنیادش همه بر باد باد
روح عشقی گر بود ویرانه هم آباد باد
گمان نمی کنم با این توضیحات مفصل و مستدل و واضح ، دیگر نیازی به ادامه بحثی در این خصوص باشد.
خدا نگهدار

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۵, ۲۰:۲۶
آقای ابن عربی
اول اینکه شما پست های من رو نخوندید که نوشتم مهریه ای که خودم تعیین میکنم حفظ قرآن است و مهریه سنگین را دوست ندارم اما مهریه کم را هم دوست ندارم
درثانی مگر نمی بینید چقدر قانون از مردها در وقت دادن مهریه دفاع میکند؟اما آیا همینقدر که از مرد دفاع میکند از زن هم دفاع میکند؟مرد بلافاصله که به دادگاه برود و بگوید زنم را نمی خواهم طلاقش میدهد اما برای زن هم همینطور است؟
دوما زنی که هیچ درآمدی ندارد و نمی تواند بچه هایش را بگیرد مجبور نیست بسوزد و بسازد؟واقعی به زندگی نگاه کنید
سوما من حساب کردم دیدم 14سکه میشه 6میلیون و سیصد هزار تومن
همین اسلام میگه مردی که زن رو طلاق میده باید به اندازه یک سال خرجی که زن بهش عادت داشته باید بده
آیا زنی که در شهر زندگی میکنه با 500هزار تومن میتونه زندگی کنه؟اونم وقتی که اکثرا خونواده ها حمایتش نمی کنن؟
تازه بعد از اون 1سال عرف ما باعث شده خیلی زنها نتونن ازدواج کنن اما میبینیم که مردها به راحتی با دختر 30سال کوچکتر هم ازدواج میکنن
و البته خودتان هم در انتها قید کردید مهریه به اعتدال و با توجه به دارایی مرد و زن باید تعیین شود
من بیشتر از این گله دارم همه علت ازدواج نکردن جوانان رو مهریه میدونن اما این یک بخش شدیدا کوچیکه
یک پسر کار و سربازی و تحصیل و پول برای مراسم میخواد چرا به جای کار پیدا کردن برای جوون ها دائم ازدواج ها با مهریه کم رو ترویج میکنیم؟واقعا مشکل با مهریه کم حل میشه؟
خودتان فکر کنید مشکل ازدواج حل میشه که دائم به زن فشار میارن؟

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۵/۰۵, ۲۰:۴۰
سلام
به نظر من یه زن باید جوری زندگی کنه که هیچ وقت به پول مرد نیاز پیدا نکنه
مهریه هم اصلا لازم نیست کسی بده کسی بگیره
دیگه این دعوای مهریه که از ازل بوده هم حل میشه.
مهریه و جهیزیه از شرایط ازدواج حذف خواهد شد.

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۵/۰۵, ۲۰:۴۳
مرد بلافاصله که به دادگاه برود و بگوید زنم را نمی خواهم طلاقش میدهد اما برای زن هم همینطور است؟

زن هم اگه زمان ازدواج حق طلاق رو بگیره
هر وقت خواست می تونه مرد رو طلاق بده
قانون اکثرا به نفع آقایون هست
ولی یه جاهایی هم به خاطر بی اطلاعی خانم ها هست که حقشون ضایع میشه.

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۵, ۲۱:۰۵
زن هم اگه زمان ازدواج حق طلاق رو بگیره
هر وقت خواست می تونه مرد رو طلاق بده
قانون اکثرا به نفع آقایون هست
ولی یه جاهایی هم به خاطر بی اطلاعی خانم ها هست که حقشون ضایع میشه.

عزیزم همین الان مهریه زیاد باشه بگی به طلاق فکر میکنی میگن همین الان اسم طلاق رو آورد حالا بیایم و حق طلاق رو هم بگیریم؟
من موافقش هستم اما به هیچ وجه در جامعه برای دختری که خوب باشه جا نیفتاده

من هم فکر نمی کنم زن لازم باشه نیازمند پول همسرش باشه اما دلیل هم نمیشه اینقدر بدبختانه با زن برخورد بشه که همش دارن استثمارش میکنن
می خواد جلوی بارداریش رو بگیره که دیگه بچه دار هم نشه میگن شوهرش رو بیارین اجازه بده
باور کن یک مورد دیدم اشکم در اومد زنه هپاتیت داشت سه تا بچه هم داشت و نباید بچه دار میشد قرص هم به علت مریضیش نمی تونست بخوره اما شوهره میگفت نمی خوام زنم لوله هاش رو ببندین...
این فاجعه است...کیه حق این زن رو بگیره؟؟؟؟؟

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۵/۰۵, ۲۱:۱۶
عزیزم همین الان مهریه زیاد باشه بگی به طلاق فکر میکنی میگن همین الان اسم طلاق رو آورد حالا بیایم و حق طلاق رو هم بگیریم؟
من موافقش هستم اما به هیچ وجه در جامعه برای دختری که خوب باشه جا نیفتاده

من هم فکر نمی کنم زن لازم باشه نیازمند پول همسرش باشه اما دلیل هم نمیشه اینقدر بدبختانه با زن برخورد بشه که همش دارن استثمارش میکنن
می خواد جلوی بارداریش رو بگیره که دیگه بچه دار هم نشه میگن شوهرش رو بیارین اجازه بده
باور کن یک مورد دیدم اشکم در اومد زنه هپاتیت داشت سه تا بچه هم داشت و نباید بچه دار میشد قرص هم به علت مریضیش نمی تونست بخوره اما شوهره میگفت نمی خوام زنم لوله هاش رو ببندین...
این فاجعه است...کیه حق این زن رو بگیره؟؟؟؟؟

حق این زن رو باید خوش بگیره
نباید آدم انتظار داشته باشه که کسی باشه تا حقشو از یه نفر دیگه بگیره و بیاد دو دستی تقدیمش کنه
درک می کنم خیلی سخته ولی دلیلش اینه که این زن خیلی ضعیفه
توان گرفتن یه تصمیم رو نداره
باید شوهرشو مجاب کنه
یه زن رو کسی نمی تونه استثمارکنه مگه اینکه خودش بخواد
تا مظلومی نباشه ظالمی هم نیست
مهریه برای کسی شان و شخصیت نمیاره
اگه دو طرف عاقلانه فکر کنن باید حتی به جدایی هم فک کنن
دو نفری که طلاق میگیرن که دلیل نمیشه بد هستن
ممکنه دو نفر در دراز مدت تفکراتشون فرق کنه
حالا باید بسوزن و بسازن چون جامعه طلاق قبول نداره
نمیشه که آدم برای مردم زندگی کنه
آدم باید با اعتقادات درست فکر خودش زندگی کنه
چون تو جامعه هر روزی یه چی ارزش و ضد ارزش میشه.

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۶, ۱۱:۱۳
حق این زن رو باید خوش بگیره
نباید آدم انتظار داشته باشه که کسی باشه تا حقشو از یه نفر دیگه بگیره و بیاد دو دستی تقدیمش کنه
درک می کنم خیلی سخته ولی دلیلش اینه که این زن خیلی ضعیفه
توان گرفتن یه تصمیم رو نداره
باید شوهرشو مجاب کنه
یه زن رو کسی نمی تونه استثمارکنه مگه اینکه خودش بخواد
تا مظلومی نباشه ظالمی هم نیست
مهریه برای کسی شان و شخصیت نمیاره
اگه دو طرف عاقلانه فکر کنن باید حتی به جدایی هم فک کنن
دو نفری که طلاق میگیرن که دلیل نمیشه بد هستن
ممکنه دو نفر در دراز مدت تفکراتشون فرق کنه
حالا باید بسوزن و بسازن چون جامعه طلاق قبول نداره
نمیشه که آدم برای مردم زندگی کنه
آدم باید با اعتقادات درست فکر خودش زندگی کنه
چون تو جامعه هر روزی یه چی ارزش و ضد ارزش میشه.

تا حالا یک همچین کسانی رو از نزدیک دیدین؟
زنی که بخاطر بچه هاش میمونه و زندگی میکنه و مردی که عملا زبون نفهمه؟
مردهایی هستن که واقعا سلامتی زن براشون در اولویت هست اما مردهایی هم هستن خودخواهی خودشون در اولویت هست
درباره طلاق هم من و شمایی اینطور فکر میکنیم که تحصیل کرده ایم و برای تامین مالی و فکری خودمون مشکل نداریم اما زنی که اسلام صدسال قبل ازش حرف میزنه این توانایی رو نداره
ما باید همیشه قانون رو طوری تنظیم کنیم که ضعیف ها هم حقشون پایمال نشه نه که بر اساس قویترین ها برنامه حقوقی بریزیم چون قوی همیشه حقش رو میگیره اما ضعیفه که نیاز به حمایت داره

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۵/۰۶, ۲۱:۳۲
تا حالا یک همچین کسانی رو از نزدیک دیدین؟
زنی که بخاطر بچه هاش میمونه و زندگی میکنه و مردی که عملا زبون نفهمه؟
مردهایی هستن که واقعا سلامتی زن براشون در اولویت هست اما مردهایی هم هستن خودخواهی خودشون در اولویت هست
درباره طلاق هم من و شمایی اینطور فکر میکنیم که تحصیل کرده ایم و برای تامین مالی و فکری خودمون مشکل نداریم اما زنی که اسلام صدسال قبل ازش حرف میزنه این توانایی رو نداره
ما باید همیشه قانون رو طوری تنظیم کنیم که ضعیف ها هم حقشون پایمال نشه نه که بر اساس قویترین ها برنامه حقوقی بریزیم چون قوی همیشه حقش رو میگیره اما ضعیفه که نیاز به حمایت داره

سلام
درسته منم موافق اینم که قانون باید بر اساس ضعیف ترها باشه
اما اگه همیشه این طور باشه یعنی ما می خوایم مسئله رو از وسطش حل کنیم
به نظر شما حل میشه؟
چرا یه آدم باید ضعیف باشه
چرا نباید تحصیلکرده باشه
قانون داریم که همه درس بخونن
چرا از این قانون پیروی نمیشه
چرا کسی اجازه میده که بهش ظلم بشه
چرا ما اول به این چراهای ذهنمون جواب نمیدیم؟
چرا می خوایم همیشه یکی ازمون حمایت کنه؟
مگه من با یه آدمی که درس نخونده از نظر مغزی متفاوتیم؟
چرا اون این حق از خودش گرفته؟
وقتی کسی یه جا کوتاهی می کنه باید یه جا جواب کارشو ببینه
من از این دفاع نمی کنم که حق مظلوم پایمال بشه
میگم مظلوم نباشید
همین.................

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۶, ۲۲:۲۴
ضعیف بودن اون آدم بستگی به فرهنگش داده
شما رو به زور شوهر نمیدن اما اون رو به زور شوهر میدن
شما تا 40سالگی ازدواج نکنی بهت هزار برچسب نمی چسبونن
اون به 20 که رسید میشه مایه ننگ خانواده
کی فرهنگ سازی میکنه؟توی کدوم روستا یا مناطق پایین شهری فرهنگ رو تحصیلات میدونه؟
کسایی هستن رویاشون سیر خوابیدنه و کفر همسایه دیوار به دیواره فقره...بیشتر فقر فرهنگی
قبل از اون هم شاید زنی نخواد کار کنه و پول دربیاره دین نمیگه مجبوره و اونوقت میگه مرد باید تا یک سال پولی به زن بده که هزینه زندگیش تامین باشه....تربیت بچه و به دنیا آوردنش کار ساده ای نیست نباید برای استقلال مالی زن جامعه رو فدا کنیم

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۱۰:۲۳
ضعیف بودن اون آدم بستگی به فرهنگش داده
شما رو به زور شوهر نمیدن اما اون رو به زور شوهر میدن
شما تا 40سالگی ازدواج نکنی بهت هزار برچسب نمی چسبونن
اون به 20 که رسید میشه مایه ننگ خانواده
کی فرهنگ سازی میکنه؟توی کدوم روستا یا مناطق پایین شهری فرهنگ رو تحصیلات میدونه؟
کسایی هستن رویاشون سیر خوابیدنه و کفر همسایه دیوار به دیواره فقره...بیشتر فقر فرهنگی
قبل از اون هم شاید زنی نخواد کار کنه و پول دربیاره دین نمیگه مجبوره و اونوقت میگه مرد باید تا یک سال پولی به زن بده که هزینه زندگیش تامین باشه....تربیت بچه و به دنیا آوردنش کار ساده ای نیست نباید برای استقلال مالی زن جامعه رو فدا کنیم

سلام دوست عزیز
درباره پست قبلیم باید بگم کسایی که پست منو می خونن و از اینترنت استفاده می کنن یه همچین تفکراتی که شما می گید رو ندارن
اگه حتی یه نفر هم با خوندن پست من به این چراها فکر کنه یا اصلا چرایی تو ذهنش شکل بگیره من به هدفم از زدن این پست رسیدم
اصل حرف ما درباره مهریه بود
اگه اینجوری خانواده هایی که شما میگید با این فرهنگ تصور کنیم
میبینیم که اصلا تو فرهنگ اونا طلاق معنی نداره که بخوان سر مهریه بحث کنن که بودن یا نبودنش حالا مشکل ایجاد کنه
قرار نیست برای استقلال مالی زن جامعه فدا بشه
تمام نیاز یه بچه فقط و فقط محبت مادر نیست قسمت زیادش محبت و تربیته ولی بچه نیاز مادی هم داره
با شرایط اقتصادی موجود درامد یک نفر نمی تونه جوابگوی تمام مخارج خانواده باشه
اینم به معنی این نیست که زن تمام وقتشو بیرون و مشغول کار باشه
همیشه تعادل بهترین راه حله
آدمایی هستن که می خوان فداکاری کنن به خاطر همین فقط کار خونه می کنن و از خواسته های خودشون می گذرن یه مدت می تونن این وضع تحمل کنن
اما کم کم با مرور زمان همه اینا جمع میشه و زن به جایی میرسه که تحمل هیچی رو نداره و شروع می کنه به ایراد گرفتن و غر غر کردن و ...............
و به جای تربیت و محبت نصیب بچه جنگ و دعواهای مادر و پدر میشه که بدترین چیزه
فداکاری مطلق خوب نیست نه برای زن نه برای مرد چون جواب عکس میده
همه باید یه گوشه ای از زندگی رو بگیرن

سلاله سادات
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۱۲:۵۶
سلام
درسته منم موافق اینم که قانون باید بر اساس ضعیف ترها باشه
اما اگه همیشه این طور باشه یعنی ما می خوایم مسئله رو از وسطش حل کنیم
به نظر شما حل میشه؟
چرا یه آدم باید ضعیف باشه
چرا نباید تحصیلکرده باشه
قانون داریم که همه درس بخونن
چرا از این قانون پیروی نمیشه
چرا کسی اجازه میده که بهش ظلم بشه
چرا ما اول به این چراهای ذهنمون جواب نمیدیم؟
چرا می خوایم همیشه یکی ازمون حمایت کنه؟
مگه من با یه آدمی که درس نخونده از نظر مغزی متفاوتیم؟
چرا اون این حق از خودش گرفته؟
وقتی کسی یه جا کوتاهی می کنه باید یه جا جواب کارشو ببینه
من از این دفاع نمی کنم که حق مظلوم پایمال بشه
میگم مظلوم نباشید
همین.................
سلام
من کاملا با حرف شما موافقم.
کسی که اجازه میده بهش ظلم کنند خودش ظالم هست.
خدا انسانها را با اختیار خلق کرده، پس خیلی بده که اجازه ظلم به دیگران بدیم بعد توقع حمایت داشته باشیم.

کیمیاگر
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۱۳:۴۷
سلام دوستان!

خیلی برام جالبه ، هنوز ازدواج نکرده به فکر طلاق هستند عده ای ...

نیاز به موضع گیری نیست! قبلش معذرت خواهی میکنم از کسانی که می خوان
نقل قول کنند. ، بالاخره باید دور اندیش بود!

نیلوفر
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۱۵:۰۱
سلام دوستان!

نیاز به موضع گیری نیست! قبلش معذرت خواهی میکنم از کسانی که می خوان ، بالاخره باید دور اندیش بود!

و علیکم السلام
از یه طرف میگین ازدواج نکرده به فکر طلاقه
از طرف دیگه میگین بالاخره باید دور اندیش بود
عجب...
منظورتون چیست؟ مگه بحث درباره ی طلاق یعنی افراد میخوان طلاق بگیرن؟
برای افزایش اطلاعات هست...
چه مشکلی دارید؟

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۱۷:۱۱
سلام دوستان!

نیاز به موضع گیری نیست! قبلش معذرت خواهی میکنم از کسانی که می خوان ، بالاخره باید دور اندیش بود!

سلام
مثلا یه نفر تاثیر سم بر روی بدن رو بررسی می کنه
حالا این یعنی طرف می خواد بره سم بخوره بمیره
یا به کسایی که به این مشکل گرفتار میشن کمک کنه
هر آدمی باید دور اندیش باشه
هیچ کس با قصد طلاق ازدواج نمی کنه
ولی چرا این همه طلاق داریم؟

روژینا
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۱۸:۵۸
بنظرمن مهریه کم خطرناکه وزیادش نیزشأن ومنزلت زن راپائین میآورد

کیمیاگر
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۱۹:۱۶
و علیکم السلام
از یه طرف میگین ازدواج نکرده به فکر طلاقه
از طرف دیگه میگین بالاخره باید دور اندیش بود
عجب...
منظورتون چیست؟ مگه بحث درباره ی طلاق یعنی افراد میخوان طلاق بگیرن؟
برای افزایش اطلاعات هست...
چه مشکلی دارید؟

سلام
مثلا یه نفر تاثیر سم بر روی بدن رو بررسی می کنه
حالا این یعنی طرف می خواد بره سم بخوره بمیره
یا به کسایی که به این مشکل گرفتار میشن کمک کنه
هر آدمی باید دور اندیش باشه
هیچ کس با قصد طلاق ازدواج نمی کنه
ولی چرا این همه طلاق داریم؟

سلام

یعنی فکر به طلاق هم اثر مناسبی در زندگی نداره...

دور اندیش بودن انسان عاقل روی انتخاب همسر متمرکز میشه برای یک زندگی خوب و زیبا

دور اندیشی برای اتفاق افتادن و یا نیافتادن طلاق ، ترس به حساب میاد و نه دور اندیشی...

شما با معیارهای قرآنی و توصیه های ائمه در زندگی همسرتون رو انتخاب کنید ، نگران چیزی

نباشید.

ولی وقتی شخصی میخواد هم همسر پول دار + زیبا + تحصیلکرده داشته باشه ، تقوا هم برای خالی نبودن عریضه در آخر یک نیم نگاهی هم میشه و نه ملاک اصلی ، حق با شماست و باید دور اندیش بود!

توصیه من به شما اینکه باید در دنیا برای رسیدن به خواسته هایی از یک سری دیگه گذشت

یعنی کسی کامل نیست از همه لحاظ به غیر ائمه ، شخص خواهان ازدواج ( پسر + دختر )

هم باید برای داشتن زندگی بدون استرس و مشکلات به توصیه ائمه گوش کنه و نه دله

خودش ولی احساسی شدن + غیر توصیه ائمه عمل کردن مشکلات پیش میاره که یکیش

طلاقه!

منظور نهاییم این هست که تقوا در "زن + مرد" میتونه تمام مشکلات رو حل کنه ، نمونه اش

زندگی امام علی + حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ، فکر می کنید چرا صحبت طلاق هم

برای این زندگی محال بود؟!

جوابش خیلی ساده است!

هردو دارای تقوا + عامل به وظایف شرعی خودشون + تسلیم محض در برابر خداوند بودند.

که اینها باعث میشه در زندگی ، دروغ + توهین و ... پیش نیاد! غیر اینه؟

حالا شاید بگید چنین همسری پیدا نمیشه!

شما ( پسر + دختر ) تقوا پیشه کنید در ظاهر و باطن و نه فقط ظاهری و عوام فریبانه و از گناه

فرار کنید همون طوری که آهو از پلنگ فرار میکنه و برای داشتن همسر دعا کنید + در عمل

هم به توصیه ائمه + عقل توجه کنید ، انشالله مشکلی پیش نمیاد...

× ترم تابستونی دارم و تا امشب ( جمعه ) بیشتر نیستم ، اگر جواب ندادم بدونید که

نیستم...

M.Saeidi
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۱۹:۳۸
قبل از شروع عرایضم دوباره به دوستان متذکر میشوم که مهریه برای جلوگیری از طلاق نیست بلکه مقدار مالیست که جزء داراییهای زن محسوب میشه و میتونه بعد از طلاق کمک خرج اون باشه -
بعضیها ممکنه بگن خوب با فلان قدر پول مهریه که نمیشه زندگی کرد ؟
جواب اینه که شما باید با کسی ازدواج کنید که از نظر وضعیت مالی با خانواده شما فرقی نداشته باشه درنتیجه میزان آن مهریه هم قطعا متناسب با وضعیت اقتصادی دوطرف خواهد بود - چه بشود زندگی کرد چه نشود -
همچنین دوباره تاکید میکنم که مهریه باید در حد توان مرد باشه (چه 1 تومن چه 1 میلیارد) - اگر زنی مهریه خیلی بالا دوست داشته باشه میتونه صبر کنه تا خواستگار پولدار نصیبش بشه -

افراد رو میشه به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد -
1- اون دسته افرادی که زندگی سنتی رو پیش میگیرن
یعنی زن خانه دار هست و تماما مشغول به امور داخلی منزل هست و مرد تنها نان آور خانه هست - (از ابتدای اسلام تاکنون)
در این حالت کلیه داراییهای کسب شده با زحمت مرد به دست اومده و منطقا جز داراییهای او به حساب میاد -

2- اون دسته افرادی که زن و مرد پا به پای هم کار میکنند
در این حالت کلیه داراییهای کسب شده بعد از ازدواج متعلق به هر دو میباشد (چیزی که در خارج از ایران سالهاست جا افتاده)
و میشه در هنگام ازدواج این شرط رو اضافه کرد که در صورت طلاق داراییهای کسب شده بصورت مساوی تقسیم شود.

دسته سوم هم کلیه افراد بین این دو حالت هستند -

در گروه اول مهریه نقش پر رنگ تری داره و در گروه دوم کمرنگ تره.

اسلام توصیه بیشتر به گروه اول کرده و قوانین مربوط به اون رو هم گفته - اگر در دنیای کنونی وضعیت فرق کرده باشه (که کرده) و افراد از گروه دیگه ای هستند باید در اون قوانین تجدید نظر شود -

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۱۹:۴۴
سلام

یعنی فکر به طلاق هم اثر مناسبی در زندگی نداره...

دور اندیش بودن انسان عاقل روی انتخاب همسر متمرکز میشه برای یک زندگی خوب و زیبا

شما با معیارهای قرآنی و توصیه های ائمه در زندگی همسرتون رو انتخاب کنید ، نگران چیزی

نباشید.

ولی وقتی شخصی میخواد هم همسر پول دار + زیبا + تحصیلکرده داشته باشه ، تقوا هم برای خالی نبودن عریضه در آخر یک نیم نگاهی هم میشه و نه ملاک اصلی ، حق با شماست و باید دور اندیش بود!

توصیه من به شما اینکه باید در دنیا برای رسیدن به خواسته هایی از یک سری دیگه گذشت

یعنی کسی کامل نیست از همه لحاظ به غیر ائمه ، شخص خواهان ازدواج ( پسر + دختر )

هم باید برای داشتن زندگی بدون استرس و مشکلات به توصیه ائمه گوش کنه و نه دله

خودش ولی احساسی شدن + غیر توصیه ائمه عمل کردن مشکلات پیش میاره که یکیش

طلاقه!

منظور نهاییم این هست که تقوا در "زن + مرد" میتونه تمام مشکلات رو حل کنه ، نمونه اش

زندگی امام علی + حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ، فکر می کنید چرا صحبت طلاق هم

برای این زندگی محال بود؟!

جوابش خیلی ساده است!

هردو دارای تقوا + عامل به وظایف شرعی خودشون + تسلیم محض در برابر خداوند بودند.

که اینها باعث میشه در زندگی ، دروغ + توهین و ... پیش نیاد! غیر اینه؟

حالا شاید بگید چنین همسری پیدا نمیشه!

شما ( پسر + دختر ) تقوا پیشه کنید در ظاهر و باطن و نه فقط ظاهری و عوام فریبانه و از گناه

فرار کنید همون طوری که آهو از پلنگ فرار میکنه و برای داشتن همسر دعا کنید + در عمل

هم به توصیه ائمه + عقل توجه کنید ، انشالله مشکلی پیش نمیاد...

× ترم تابستونی دارم و تا امشب ( جمعه ) بیشتر نیستم ، اگر جواب ندادم بدونید که

نیستم...

سلام
بله منم کاملا حرفتون قبول دارم اما ما می تونیم سعی کنیم که مثل امام علی زندگی کنیم اما نمی تونیم مثل اون بزرگواران باشیم چون شرایط زندگیمون فرق داره
هیچ تضمینی نیست که کسی که امروز بیشتر شرایط ما رو داره و از نظر ایمان و تقوا خوبه همین جور بمونه
سریال میوه ممنوعه رو اگه دیده باشید به حرف من پی می برید.
ما الان زنده ایم اما نمیدونیم و مطمئن نیستیم یه ثانیه دیگه هم زنده باشیم
پس چطور می تونیم برای 30 یا 40 یا ............ سال دیگه الان یه بار برای همیشه تصمیم بگیریم.
اینم بگم زندگی خیلی قشنگه این ما هستیم که زهر مارش میکنیم
چرا؟
چون دوست داریم خودمون آزار بدیم؟
نه
چون آدما عوض میشن.

دور اندیشی برای اتفاق افتادن و یا نیافتادن طلاق ، ترس به حساب میاد و نه دور اندیشی...
.

گاهی اوقات ترس خوبه
چون باعث میشه آدم عقلا بعضی کارها رو انجام نده
مثل نخوردن سم.

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۱۹:۵۴
افراد رو میشه به سه دسته کلی تقسیم بندی کرد -
1- اون دسته افرادی که زندگی سنتی رو پیش میگیرن
یعنی زن خانه دار هست و تماما مشغول به امور داخلی منزل هست و مرد تنها نان آور خانه هست - (از ابتدای اسلام تاکنون)
در این حالت کلیه داراییهای کسب شده با زحمت مرد به دست اومده و منطقا جز داراییهای او به حساب میاد -

اسلام توصیه بیشتر به گروه اول کرده و قوانین مربوط به اون رو هم گفته - اگر در دنیای کنونی -

سلام
اسلام نمی گه زن همیشه محتاج مرد باشه
شرایط اون زمان اونجوری بود
چرا باید چیزی که خود آدم می تونه بدست بیاره از دیگری طلب کنه؟
مگه خدا نمیگه جوری زندگی کنید که هیچ وقت محتاج دیگری نباشید؟
مگه خدا از کسی که بار زندگیشو رو دوش کس دیگه ای می ندازه متنفر نیست؟
وقتی کسی زندگی مشترک داره دیگه این وسیله یا کل دارایی مال زن یا مرد نیست
اگه مرد این همه مال با تلاش خوش بدست آورده به خاطر اینکه زن شرایط این کار رو فراهم کرده حالا...............

کیمیاگر
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۲۰:۳۷
سلام

نگاه من به زندگی با خیلی ها فرق داره ، حتی شما!

موفق باشید و خدا نگه دار...

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۲۰:۴۴
زندگی فقط نگاه یک نفر نیست
چون زندگی مشترک فقط یک نفره نیست.
یا علی

seratenoor-f
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۲۱:۲۶
مهریه = 14 سکه
دلیل انتخاب این مقدار= به خاطر پیروی از سنت پیامبر

تصمیم چه کسی در تعیین و تغییر مهریه شما تاثیر گذار است = به سفارش رهبر انقلاب آیت الله امام خامنه ای که به بیشتر از 14 سکه عقد نمی خونه

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۲۱:۳۹
نتیجه گیری من که در نهایت این بود مهریه میزان ثابتی وجود نداره که بگیم برای همه همینقدر باشه هرکس باید با توجه به منطق اسلامی و شرایط مالی و زندگی بسنجه نه خیلی خوش خیال و ساده انگار نه خیلی تجملاتی و کوته فکر
حالا حد این دو نفر برای همه یکسان نیست دیگه خود فرد باید بدونه از چه مقدار وارد این دو مرز میشه

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۲۱:۴۲
عامل تداوم و بقای یک زندگی مقدس و معنوی و نمونه ، نه مهریه کمه و نه مهریه سنگینه. مهمترین عامل تداوم زندگی زناشویی ، عشق حقیقی و صداقت و وفا داری و اصالت خانوادگی و تقوا و ایثار و...است.
اگر زندگی زناشویی بر اساس صفات پسندیده ای از قبیل خصال فوق الذکر استوار نباشد ، بلکه بر اساس دو رویی و ریا و خیانت و بی وفایی و کینه و سوء ظن وبی تفاوتی و بی مهری و...این قبیل صفات ناپسند شکل گرفته باشد ، نه مهریه کم عامل تداوم و بقای آن خواهد بود و نه مهریه سنگین ، اگر چه با ظاهری پوشالی و کاذب تداوم یابد ؛ مانند جهنمی سوزان که در لباس بهشت پنهان شده باشد.

احسنت

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۲۱:۴۳
زندگی فقط نگاه یک نفر نیست
چون زندگی مشترک فقط یک نفره نیست.
یا علی

برای همینه که هرکس باید با کسی ازدواج کنه که مثل خودش فکر کنه

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۲۱:۴۸
برای همینه که هرکس باید با کسی ازدواج کنه که مثل خودش فکر کنه

سلام
به نظر من هیچ دو نفری پیدا نمیشه که مثل هم باشن
هر کسی تفاوت هایی داره
قانون طبیعت اینه که آدم دنبال تفاوته مثل قطب های آهن ربا
نظر من اینه که باید کسی باشه که از آدم بالاتره چون باعث بشه ما هم بالاتر بریم
یا کمی پایین تر که ما باعث پیشرفت اون بشیم
دو نفر مثل هم فقط همدیگرو تایید می کنن همین حالا چی عوض میشه؟

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۷, ۲۲:۳۳
سلام
به نظر من هیچ دو نفری پیدا نمیشه که مثل هم باشن
هر کسی تفاوت هایی داره
قانون طبیعت اینه که آدم دنبال تفاوته مثل قطب های آهن ربا
نظر من اینه که باید کسی باشه که از آدم بالاتره چون باعث بشه ما هم بالاتر بریم
یا کمی پایین تر که ما باعث پیشرفت اون بشیم
دو نفر مثل هم فقط همدیگرو تایید می کنن همین حالا چی عوض میشه؟

نحوه نگاه به زندگی باید یکسان باشه نه جایگاهشون
مثلا اگر کسی به تحصیلات علاقه داره اما شرایطش نبوده و کمتر درس خونده مشکلی نیست چون میشه بالا کشیدش اما کسی که اصلا نوع فکرش فرق میکنه یک جنبه دیگه هست
درباره مهریه هم دختری که درناز و نعمت بوده بعید هست با پسری با امکانات صفر بسازه و قطعا معیارش مهریه بالا هست و ....

kameliya
۱۳۹۰/۰۵/۰۸, ۰۷:۲۴
دختری که درناز و نعمت بوده بعید هست با پسری با امکانات صفر بسازه و قطعا معیارش مهریه بالا هست و ....
نه تنها در این مورد بلکه در هیچ مورد دیگری نمیتوان با این قطعیت صحبت کرد معادله ی ریاضی نیست که پاسخ تعیین شده ای داشته باشد و حقیر شاهد بودم که در مراسم عقد زوج ها در معیت مقام رهبری دختر خانم هایی با تمکن مالی بالا با یک سکه به نیت وحدانیت خداوند به عقد جوانی با بضاعت مالی کم شده اند و نقطه ی اشتراک آنها تدین آنها بوده و هر دو نفری که با هم زندگی آغاز میکنند اختلاف هایی دارند بدور از توجه به زمینه ی این اختلاف ها ،این قدرت تطبیق پذیری دختر و پسر ست که تعیین کننده ست و هر چه سن ازدواج پایین تر باشد این تطبیق پذیری راحت تر صورت میگیرد گرنه خمیره ی وجودی سفت شود انعطاف سخت میشود .نهال گیاه را میتوان خم کرد و حتی شکل داد ولی این تنه قطور که میشود انعطافش کاهش میابد و در صورتی که زمان فوت شده باشد ممکن ست به عوض انعطاف بشکند.

مهریه قطعاًفرع است و ارزشمندترین مهریه برای دختر خانم ها همانا کلام الله ست ولی متاسفانه علی رغم اینکه از مهریه امروزه به عنوان حربه ای برای حفظ زندگی استفاده میکنند میبینیم که نتیجه ی عکس داشته وزندگی ها راحت تر به ختم میرسد .

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۸, ۱۳:۱۲
نه تنها در این مورد بلکه در هیچ مورد دیگری نمیتوان با این قطعیت صحبت کرد معادله ی ریاضی نیست که پاسخ تعیین شده ای داشته باشد و حقیر شاهد بودم که در مراسم عقد زوج ها در معیت مقام رهبری دختر خانم هایی با تمکن مالی بالا با یک سکه به نیت وحدانیت خداوند به عقد جوانی با بضاعت مالی کم شده اند و نقطه ی اشتراک آنها تدین آنها بوده و هر دو نفری که با هم زندگی آغاز میکنند اختلاف هایی دارند بدور از توجه به زمینه ی این اختلاف ها ،این قدرت تطبیق پذیری دختر و پسر ست که تعیین کننده ست و هر چه سن ازدواج پایین تر باشد این تطبیق پذیری راحت تر صورت میگیرد گرنه خمیره ی وجودی سفت شود انعطاف سخت میشود .نهال گیاه را میتوان خم کرد و حتی شکل داد ولی این تنه قطور که میشود انعطافش کاهش میابد و در صورتی که زمان فوت شده باشد ممکن ست به عوض انعطاف بشکند.

مهریه قطعاًفرع است و ارزشمندترین مهریه برای دختر خانم ها همانا کلام الله ست ولی متاسفانه علی رغم اینکه از مهریه امروزه به عنوان حربه ای برای حفظ زندگی استفاده میکنند میبینیم که نتیجه ی عکس داشته وزندگی ها راحت تر به ختم میرسد .

من هم کم ندیدم این مدل ازدواج ها که منجر به طلاق شده و بنده هم نوشتم بعید است ننوشتم محال است یعنی اگر هم باشد خیلی خیلی کم هست
هرکس با هم کفو خودش وصلت میکنه موضوع اینه

نیلوفر
۱۳۹۰/۰۵/۰۸, ۱۴:۰۷
سلام علیکم
دوستان خواهشا نظر خود را ارائه بدید
مرز 14 سکه تا مثلا 1365 سکه را چه میبینید؟

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۵/۰۸, ۱۶:۴۱
سلام علیکم

ایمان
و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله بالغ امره قد جعل الله لکل شی قدرا
با خدا باش پادشاهی کن
بی خدا باش هر چه خواهی کن

نیلوفر
۱۳۹۰/۰۵/۰۸, ۱۷:۰۲
ایمان
و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لایحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله بالغ امره قد جعل الله لکل شی قدرا
با خدا باش پادشاهی کن
بی خدا باش هر چه خواهی کن

با سلام
ممنون از پاسخ شما
قطعا برای همه ی مومنان ایمان مهم هست... پس شما اگر خانمی سکه مهریه قرار بده... شما قبول ندارید؟
یعنی مهریه رو یه چیزایی قلبی میدونید و با سکه و هدیه و ... مخالفید؟

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۸, ۲۳:۲۲
من 313 تا رو انتخاب میکنم و اموال هم نصف نصف باشه اصولا هم تصمیم دارم هرسال10تا از سکه هام رو ببخشم اگر همسرم خوب باشه

kameliya
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۰۰:۴۳
من هم کم ندیدم این مدل ازدواج ها که منجر به طلاق شده و بنده هم نوشتم بعید است ننوشتم محال است یعنی اگر هم باشد خیلی خیلی کم هست
هرکس با هم کفو خودش وصلت میکنه موضوع اینه

خوب در اینصورت لغت قطعاً رو می بایست حذف کنید.
اما نکته ی مهمتر اینه که صحبت از هم کفوبودن کردید ،چرا هم سنگ بودن رو صرفاًبا مسائل مادی میسنجید هم سنگ بودن می بایست سمت و سویش به مسائل اعتقادی و ملاک های ارزشی دو نفر باشه کما اینکه هیچگاه در احادیث و توصیه های بزرگان دینی ما اشاره ای به این مورد نشده بلکه ملاک هایی بسیار عمیق تر برای تاهل طرح شده ست هر چند اینجا بحث مهریه ست ولی بد نیست اشاره بشه که باید هدف اصلی از تاهل رو در نظر داشت مهرو محبت و آرامش و بالاخره تولید مثل ،یک زوج می بایست ادر رویارویی با مسؤولیت های گوناگون زندگی، یار و یاور هم باشند. دنیا هم درهای صفا و شادی را برای دو قلبی که دوستدار هم اند و با هم جوش خورده اند، باز می کند. اما این درها را برای دل هایی که محروم از محبت و مهربانی است، باز نخواهد کرد کما اینکه حضرت خدیجه با این مهرو محبتی که به رسول اکرم داشت توانست سختی های بسیار را تحمل کند پس همیشه نیروی محبت نیروی عظیمی ست که میتواند نقش
بسیار موثری در ثبات و کنار آمدن با فراز و نشیب ها داشته باشد پس در همسنگی از ملاک های سطحی و مادی پا را فراتر بگذاریم .

kameliya
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۰۰:۵۱
سلام علیکم

مهر یک مرد به همسرش موردی مادی نیست که بشود با هر گونه میزان مادی آنرا سنجید پس مهر و محبت خودش ارزشمند ست مردی که میخواهد به زنش مهرش را ثابت کند، به زن محبت کند میشود مهر و به جهت رعایت این نکته میتوان از همان کلام الله و سنبل های خلقت خداوند چون گل بهره گرفت چرا که حرف از سکه و طلا که باشد مهر ارزش معنوی خود را از دست میدهد .هر گاه ما توانستیم روی محبت قیمت بگذاریم آنگاه اینجا میتوان به عوض ابراز این معنا سکه را جایگزین کرد که قطع یقین نخواهد شد.

نیلوفر
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۰۱:۰۱
مهر یک مرد به همسرش موردی مادی نیست که بشود با هر گونه میزان مادی آنرا سنجید پس مهر و محبت خودش ارزشمند ست مردی که میخواهد به زنش مهرش را ثابت کند، به زن محبت کند میشود مهر و به جهت رعایت این نکته میتوان از همان کلام الله و سنبل های خلقت خداوند چون گل بهره گرفت چرا که حرف از سکه و طلا که باشد مهر ارزش معنوی خود را از دست میدهد .هر گاه ما توانستیم روی محبت قیمت بگذاریم آنگاه اینجا میتوان به عوض ابراز این معنا سکه را جایگزین کرد که قطع یقین نخواهد شد.

خیلی مسائل دیگری چون مهر واقعی دو همسر نسبت به یکدیگر، عشق حقیقی، هم سنگ بودن، هم فرهنگ بودن، یک هدف داشتن، صمیمیت در عین اعتماد و ... در یک زندگی مشترک وجود دارد که مهمتر از مهریه و سکه و اینجور مسائل میباشد که در این تاپیک بحث سر مهریه میباشد
خیلی خوب میشود اگر بتوانیم به جای سکه یا طلا، گل را جایگزین مهریه قرار بدیم ولی سؤال بنده درباره ی تعداد سکه ای که امروزه میشود به عنوان حد متعادل برگزید بوده و این دلیل نمیشود که منظور بنده این باشد که مهر مرد به زن تنها با سکه و پول است و غیره
گاهی در بعضی موضوعات کلی گویی خوب است ولی درصورتی که حاشیه نرویم و سخنان شما همه درست و سنجیده بود حال ما هم اینها را قبول داریم ولی بحث سر مهریه است و بس

kameliya
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۰۱:۰۷
خیلی مسائل دیگری چون مهر واقعی دو همسر نسبت به یکدیگر، عشق حقیقی، هم سنگ بودن، هم فرهنگ بودن، یک هدف داشتن، صمیمیت در عین اعتماد و ... در یک زندگی مشترک وجود دارد که مهمتر از مهریه و سکه و اینجور مسائل میباشد که در این تاپیک بحث سر مهریه میباشد
خیلی خوب میشود اگر بتوانیم به جای سکه یا طلا، گل را جایگزین مهریه قرار بدیم ولی سؤال بنده درباره ی تعداد سکه ای که امروزه میشود به عنوان حد متعادل برگزید بوده و این دلیل نمیشود که منظور بنده این باشد که مهر مرد به زن تنها با سکه و پول است و غیره
گاهی در بعضی موضوعات کلی گویی خوب است ولی درصورتی که حاشیه نرویم و سخنان شما همه درست و سنجیده بود حال ما هم اینها را قبول داریم ولی بحث سر مهریه است و بس

چه خوبه در این مورد هم کمی به الگو های اخلاقی خودمون مراجعه کنیم حضرت زهرا چگونه عمل کرد و مهرش چه بود چرا اون چیزی که به خطا عرف شده رو دامن بزنیم اینجا صحبت بر صحه گذاشتن بر روی الگو های اعتقاد باشد پسندیده است نه الزاما ًسکه

نیلوفر
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۰۱:۱۱
چه خوبه در این مورد هم کمی به الگو های اخلاقی خودمون مراجعه کنیم حضرت زهرا چگونه عمل کرد و مهرش چه بود چرا اون چیزی که به خطا عرف شده رو دامن بزنیم اینجا صحبت بر صحه گذاشتن بر روی الگو های اعتقاد باشد پسندیده است نه الزاما ًسکه

سخن شما متین
حال بحث سر سکه هست و مهریه... بحثی که مد نظر شماست مورد قبول بنده هست
اگر اینطور باشد که کاملا بنده مشتاقم

دايي حسن
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۰۳:۰۸
من فقط يك شوهر خوب ميخوام مهريه هم همون عشق خداييش برام كافيه:gol:
سلام
عمو من هستش فقط از مخ رها شده

ابن عربی
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۰۶:۴۴
و اما سخن آخر با دوست عزیز جناب ناز بانو ( البته علی رغم میل باطنیم ! )
عذر می خواهم !
وقتی می گویم غالب متصدیان و مدیران و دوستان و اعضاء سایت ، متوجه عرایض بنده نمی شوند ( البته نه فقط در این مورد بخصوص ، بلکه در غالب موضوعات و زمینه های دیگر ، اعم ازکلامی و فلسفی و عرفانی و...) ، آن وقت به بعضی دوستان بر می خورد!!!
من دیگه نمی دونم چی باید بگم !!!
حقیقتا از اون پاسخ آخرم در این باره ، روشنتر و واضحتر و مستندتر و پخته تر و مستدلتر ، دیگر چه باید گفت که دوستانی امثال ناز بانو درک کنند و متقاعد گردند ؟!!!
دوست عزیز! امتحانش مجانیه دیگه ! بحثی نداریم ! خانم محترم ، قدم رنجه کنید و تشریف ببرید دادگاههای خانواده تا بالعیان متوجه گردید که مردی که بعلت عدم سازش در زندگی زناشویی ، ( حتی اگر عامل این ناسازگاری هم زنش باشد ) ، اگر بخواهد با خانمش متارکه کند ، چه ضررهای کلانی را باید متحمل شده و چه بهای سنگینی را اعم از مادی و معنوی بایستی به همسرش بپردازد ، ولی خانمش حتی بدون پرداخت یک ریال ، به سادگی او را به خاک سیاه می نشاند و می گوید ما را بخیر و شما را به سلامت.
لطفا یک بار دیگر البته با دقت کافی و صرف وقت ، به پاسخ قبلیم توجه فرمایید!

(( چه زندگی عجیب وتصمیم ابلهانه ای ، که زنی بخاطر مهریه کم ، حاضر شود که عمری را با یک مرد ظالم ، در محیطی غیر قابل تحمل و جهنمی بسر آورد !
از سوی دیگر، چقدراحمقانه و نا معقول است که ما مهریه سنگین را عاملی برای تداوم و بقای یک زندگی مشترک بدانیم ، با اینکه یقین داریم که هیچگونه عشق و محبت و صداقت و وفاداری ووابستگی درمیان زوجین وجود ندارد!
دوست عزیز! زندگی جهنمی که بخواهد به ضرب و زور و پتک قانون و چماق سنگین مهریه یا بر عکس از ترس مقدار نا چیز مهریه ، تداوم پیدا کند ، همان بهتر که از ابتدا از هم پاشیده گردد!

ضمنا شما چرا به آن طرف قضیه نگاه نمیکنید؟! که اتفاقا آمار آن بسیار بیشتر است!
بسیارند مردانی هم که بعلت عدم توانایی در پرداخت مهریه های سنگین و ترس از آبرو و گرفتاری در محیطهایی چون زندان و دادگستری و...مجبورند عمری را با یک عفریته و درمحیطی جهنمی بسر آورند!
در ضمن اصلا نگران نباشید!
الحمد لله در نظام مقدس جمهوری اسلامی ، تیغ تیز دادگاههای عدل اسلامی ، غالبا متوجه مردان بخت برگشته و مظلوم جامعه ماست !
درزمان وقوع طلاق ، مهریه را کی باید بده ؟ معلومه مرد ؛ اگر نده یا حتی نداشته باشه که یکجا بده ، چه بلایی سرش میاد؟ هیچی باید بره زندان ( در کنار یک عده لات و چاقو کش و آدم کش و معتاد و ایدزی و...! ) چقدر اون تو باید بمونه؟ اصلا معلوم نیست ! درفرهنگ زندانیها بهش می گویند: تا ندهی نروی ! یک سال ، دو سال ، سه سال ؟ اصلا معلوم نیست ؛ باید بده تا آزاد بشه. جالب اینه که مهریه در هیچ شرایطی از گردن مرد ساقط نمیشه.
اجرت المثل ( یعنی هزینه های کارهای مثلا فی سبیل الله زن که البته بقول روحانیون محترم ، زن هیچ وظیفه ای نداره انجامشون بده ، مثل پختن غذا و...) را کی باید بده؟ معلومه مرد!
بر اساس بندی از مواد عقدنامه های فعلی ، نصف اموال و دارایی حاصل دست رنج مرد بعد از ازدواج را کی باید به همسرش بده؟ بازم مرد!
نفقه جاری و نفقه ایام گذشته ( که در غالب موارد ، بدون بررسی دقیق که آیا زن از شوهرش تمکین میکرده یا نه ، حکمش صادر و مقدارش تعیین میشه ) را کی باید بده؟ بازم مرد!

خوب ! زن باید به مرد چی بده؟! هیچی! درست شنیدید ، هیچی! فقط باید بگه ما را بخیر و شما را به سلامت ! و مرد را به خاک سیاه بنشونه و تشریف ببره ؛ همین.
بگذریم
دوست عزیز! بنده نمیگویم مهریه یک سکه یا یک شاخه گل رز باشه ! عرض بنده این است که اسلام دین اعتداله ( خیر الامور اوسطها ) ، نه به آن شوری شور و نه به این بی نمکی!
نه مهریه هایی بر اساس تاریخ تولد دختر ، مثلا 1357 سکه ( که بنام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هم تبرک شده ! ) و نه مهریه هایی مثل چند شاخه گل رز و یک سکه طلا و...مهریه باید مقداری نرمال و معقول باشه.
چرا که
عشقهایی کز پی رنگی بود
عشق نبود عاقبت ننگی بود
بله دوست عزیز
زندگی بی عشق بنیادش همه بر باد باد
روح عشقی گر بود ویرانه هم آباد باد ))

خوب ، حالا جنابعالی و همفکران عزیزتان باز هم برای چندمین بارعرایض بنده را با حوصله و دقت کافی مطالعه نکنید و بنا بر این ، باز هم برای چندمین بار متوجه نشوید و لذا باز هم برای چندمین بار همان حرفهای نپخته و غیر منطقی و متعصبانه خود را تکرار کنید!!!
دیگر نمی دانم از این پاسخ ، جامعتر و مستدلتر و منطقی تر چه پاسخی می توان به این موضوع داد؟!!!
اصلا می دونید چیه دوست عزیز
بقول پدرم در جواب امثال جنابعالی باید به یک پاسخ اکتفا کرد! و آن هم این است ؛ شما درست می گویید!!!

مدعی گر رگ گردن به سخن گنده کند
نیم تصدیق، به نافش نه و خاموشش کن!

داستان بنده با شما و دوستان همفکرتان ، همان داستان معروفی است که در قالب شعر در پستی دیگر ، قبلا هم عنوان نمودم و اکنون برای آخرین بار عرض می کنم.

دیدم به بصره دخترکی اعجمی نسب

روشن نموده شهر به نورجمال خویش

می خواند درس قرآن در پیش شیخ شهر

وز شیخ دل ربوده به غنج و دلال خویش

می داد شیخ درس "ضلال مبین" به او

و آهنگ "ضاد" برده به اوج کمال خویش

دخترنداشت طاقت ابراز حرف "ضاد"

با آن دهان کوچک غنچه مثال خویش

می داد شیخ را به " دلال مبین" جواب !

وآن شیخ می نمود مکرر مقال خویش

گفتم به شیخ راه عبث بی جهت مپوی

کاین شوخ منصرف نشود از خیال خویش

بهتر همان بود که بمانید هردوان

او در دلال خویش و تو اندر ضلال خویش!!!

نمیدانم منظور مرا گرفته باشید یا نه !!! هر چند گمان نمیکنم!

چرا که

در نیابد حال پخته هیچ خام

پس سخن کوتاه باید والسلام !!!

مهدي اهورا
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۱۳:۴۸
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر تنهاترین خلیفه(عج)

بزرگواران مهریه باید تماما در زمان جاری شدن خطبه عقد پرداخت شود

زن موظف است هر رقمی را که تمایل دارد به عنوان مهریه طلب کند

مابقی ماجرا توسط مغز مرد صورت میگیرد که آیا این رقم در حسابش هست یا نه که در اکثر مواقع مردان ایرانی در این زمان دچار آلزایمر میشوند و البته در همین هنگام دختر ایرانی که تحت تاثیر رقم مهریه خود خوانده شده توسط عاقد میباشد از طلب کردن مهریه در آن لحظه خودداری میکند و ماجرا تا اولین دعوای زن و شوهر زیر مقداری خاک قند(ساییده شده در شب مراسم عقد)مدفون میشود.

یک ماه بعد

پس از اندک زمانی کل پس انداز مرد ( این فرض در بهترین شکل است چون معمولا اصلا پس اندازی وجود ندارد و کلیه هزینه ها توسط قرض و وام ها انجام شده و یا از جیب والدین) تمام میشود و دقیقا در همین زمان بحث کوچکی در خانه شکل میگیرد

زن تصمیم میگیرد مهریه اش را بگیرد

سوال مهم:
چرا در ایران گرفتن مهریه = طلاق ؟

در این هنگام مرد دچار معجزه می شود و آلزایمرش خوب میشود

مرد بلافاصله اقدام به طلاق میکند زیرا حاضر نیست زنی را که مهریه اش را میخواهد نگه دارد

کل ماجرای بالا مزاح بود

مهم:

مهریه حق زن است

میزان مهریه هر رقمی که باشد توسط زن تعیین میشود

مرد موظف است مهریه را تماما پرداخت کند

:salavat10:

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۱۶:۱۸
ابن عربی بزرگوار
بنده کاملا" شما را درک میکنم
و کاملا" با حرفاتون موافقم

احسنت

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۱۷:۲۸
چه بامزه که سه ساعت نوشتم و بعدم نیومد
آقای ابن عربی جواب شما را با تفصیل نوشتم که گویا نوشته نشد
در هر حال شما از دید مردانه به حقتون نگاه میکنید من هم از دید زنانه
شما مردهای فریب خورده رو دیدید و من زن های فریب خورده
خود شما هم نه با مهریه کم موافقید نه سنگین اما نمیدونم چرا در این باره بحث میکنیم؟
فقط در یک نکته دیدگاه من با شما فرق میکنه و اون هم اینه که قانون صدبرابر بیشتر از یک مرد حقوق یک زن رو پایمال میکنه

نازبانو
۱۳۹۰/۰۵/۰۹, ۲۲:۲۸
امشب سایت چش شده؟
چرا اینقدر قاطی میکنه و پیغام خطا میده؟

كبوتر حرم معصومه
۱۳۹۰/۰۵/۱۰, ۰۷:۴۵
يكي از ملاك هاي من براي ازدواج ، قرار دادن تعداد 14 عدد سكه به عنوان مهريه بوده و هست به همراه يك سفر زيارتي كربلا.

ابن عربی
۱۳۹۰/۰۵/۱۰, ۰۹:۲۰
نوشته شده توسط دوست عزیز ناز بانو!
فقط در یک نکته دیدگاه من با شما فرق میکنه و اون هم اینه که قانون صدبرابر بیشتر از یک مرد حقوق یک زن رو پایمال میکنه

هی میخوام حرفاما قیچی کنم و برم ، ولی مگر این خانم محترمه می گذارند!!! واقعا که نمی دونم چی بگم؟!!!
جناب ناز بانو ، سرور گرامی
بنده با اسناد و آمار معتبر و بر اساس قانون مدنی تصویب شده در کشور که در جمیع محاکم کشور و دادگاههای خانواده ، صریحا و دقیقا اجرا میشه و همه قضات و وکلا بر اون اتفاق نظر دارند ، میگم که هنگام متارکه ( ولو عامل ناسازگاری هم زن باشه ) ، مرد باید چه چیزهایی را به زن پرداخت کنه و چه هزینه سنگینی را متحمل بشه ، اعم از مادی و معنوی و رفتن به زندان به مدت نسبتا مدید بخاطر مهریه و پرداخت نفقه و نصف اموال و دارایی و اجرت المثل و برگرداندن جهیزیه بدون عیب و نقص و ...ولی خانمها چی؟!!! خوب همه می دونند که هیچی!!!! این که دیگه بحثی نداره دوست عزیز!!! بنده گمان می کنم ، بلکه یقین دارم که شما حتی یک بار هم عرایض قبلیم را با دقت نخوانده اید! چون اگر این طور بود باز هم برای چندمین بار! حرفهای غیر مستند و غیر منطقی خود را تکرار نمی نمودید!!!
شما با تمام مواردی که قبلا عرض کردم و الان باز هم برای بار آخر عنوان می کنم ، هنوز هم می گویید به زنها بیشتر اجحاف و ظلم میشه؟!!!! حتما منظورتون اینه که غیر از اینها یک حق دیگه هم باید به خانمها بدهند که حکم اعدام مرد هم توسط قضات محترم ، صادر بشه ، که موارد بالا، تکمیل بشه!!! بله؟! آن وقت دیگر قبول می کنید که ظلمی به شما نمی شود یا نه؟!!!
خواهش می کنم ، استدعا دارم ، التماس می کنم ! لطف کنید یکبار دیگه ، حداقل این قسمت از پاسخ قبلی بنده را بخوانید.

درزمان وقوع طلاق ، مهریه را کی باید بده ؟ معلومه مرد ؛ اگر نده یا حتی نداشته باشه که یکجا بده ، چه بلایی سرش میاد؟ هیچی باید بره زندان ( در کنار یک عده لات و چاقو کش و آدم کش و معتاد و ایدزی و...! ) چقدر اون تو باید بمونه؟ اصلا معلوم نیست ! درفرهنگ زندانیها بهش می گویند: تا ندهی نروی ! یک سال ، دو سال ، سه سال ؟ اصلا معلوم نیست ؛ باید بده تا آزاد بشه. جالب اینه که مهریه در هیچ شرایطی از گردن مرد ساقط نمیشه.
نفقه جاری و نفقه ایام گذشته ( که در غالب موارد ، بدون بررسی دقیق که آیا زن از شوهرش تمکین میکرده یا نه ، حکمش صادر و مقدارش تعیین میشه ) را کی باید بده؟ بازم مرد!

مشکل اساسی بنده با شما این است که بنده با توجه به دلیل و استناد به آن چیزی که واقعا در محاکم قضایی وجود دارد و صریحا اجرا می شود ، سخن می گویم ( به موارد انگشت شمار و استثنایی کاری ندارم ، منظور بنده قانون کلی است که در این خصوص وجود داره و در غالب موارد اعمال هم میشه ) و شما بیشتر از روی تعصب و نا آگاهی نسبت به این قضایا سخن می گویید.
حالا با تمام این توضیحات و تفصیلات ، شما انصافا و وجدانا قضاوت نمایید که در دادگاههای عدل اسلامی و با قوانین قضایی موجود در این محاکم ، بیشتر چه کسی بازنده این معرکه است؟!
جالب اینه که نسبت اجحافی که به مرد و زن میشه را نه با عدد 2 و 3 ، بلکه با عدد 100 عنوان می کنید !!!
آنجا که می فرمایید: قانون صدبرابر بیشتر از یک مرد حقوق یک زن رو پایمال میکنه !!!!
آیا همین جمله حضرتعالی ، بخوبی نشاندهنده نگاه سطحی ، نپخته ، غیر منطقی و متعصبانه شما به این مسئله نیست؟!

خدا نگهدار و التماس دعا

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۰/۰۵/۱۰, ۱۰:۴۰
میشه مثال بزنید