PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بسته شدن بخت

حکمتی فرد
۱۳۸۹/۰۱/۰۱, ۱۹:۳۷
بسته شدن بخت 1

نظرات مختلفی که عزیزان بالخصوص(دختران) در مورد اینگونه روابط دارند برخی از این دوستان بر این باورند که چون الان تو این زمونه دختر و پسرا خودشون دست بکار میشن و خودشون همسر آیندشون انتخاب میکنند پس کسی که سرش پائین باشه واین گونه روابط نداشته باشه براش خواستگار پیدا نمیشه !یعنی برا آدم هایی مثل ما که سن ازدواجمون بالا رفته و اگر همین منوال پیش بره موهامون مثل دندونامون سفید میشه . و با این طرز فکر نوعی ناامیدی و افسردگی تو درونشون بوجود اومده و دست به کاری میزنن که نباید بزنن یعنی(دنبال روابط نامشروع میرن)؟اما من میخوام از این عزیزان این سوال بپرسم که آیا دوستان عزیزی که این طرز فکر دارین از کجا معلوم بر فرض اینکه شما رفتین دنبال این نوع روابط و یه نفر برا خودتون پیدا کردین: پسری که با شما در ارتباط است بخواد با شما ازدواج کنه ؟چون هر انسان عاقلی اینو میدونه که اگه یه دختری بهش پیشنهاد ازدواج میده با خودش فکر میکنه حتما این دختر یه ایرادی داره که اومده به من پیشنهاد ازدواج میده چون طبیعت و عرف اینه که مرد همیشه از زن خواستگاری میکنه ؟ و بر فرض اینکه ازدواج کرد آیا بعد از ازدواج هزاران مشکل پیش نمیاد وپسر نمیگه که خودت اومدی گفتی بیا منو بگیر و هی تو سرتون بزنه و هزاران مشکل دیگه که من ساده ترین مشکل گفتم ؟

راه حل و جواب این پست میزارم برا پست بعدیم و منتظر نظرات شما در این مورد هستم موفق باشید.

http://www.a-ahkam.blogfa.com/post-43.aspx

حکمتی فرد
۱۳۸۹/۰۱/۰۱, ۱۹:۳۹
بسته شدن بخت 2

زمانی که رابطه بین دختران و پسران نامحرم در جامعه شیوع پیدا کرد و یک امر عادی جلوه داده شد به تدریج همانطوری که تجربه و طبع برخی انسان ها نشان داده شده است زنان شوهر دار و مردان متاهل به این گناه مبتلا میشوند در نتیجه دختری که امروز با پسر جوانی ارتباط برقرار کرده و باعث انحراف او شده در آینده دختر و یا زنی با همسر و یا پسرش دوست میشود و زندگی او را متلاشی میکند آتشی که این خانم امروز روشن میکند و شعله آن زندگی دیگران را میسوزاند فردا زندگی خودش را میسوزاند و آن را تیره و تار میکند متاسفانه در این نوع روابط کسانی که روابط نامشروع داشتند بعد از ازدواج اگردر زندگی با همسرش اختلاف پیدا کند خیلی زود به دنبال کسی که قبل از ازدواج با او در ارتباط بوده یا سراغ یکی دیگر میرود بر همین اساس

رسول گرامی اسلام(ص)میفرماید: یا زارع السیئات انت تحصد شوکها و حسکها(ای کسی که بدی ها را کشت میکنی خار و تیغ آن را خودت درو خواهی کرد)

و حضرت علی(ع)میفرماید :کسی که برای برادر مومن چاهی را بکند خداوند او را در آن چاه خواهد افکند.
منابع:نهج الفصاحه حکمت2083. کنزالعمال ج16 ص3 – غررالحکم فصل77 شماره 1133 –روابط دختران وپسران ص106

http://www.a-ahkam.blogfa.com/post-44.aspx

کیمیاگر
۱۳۸۹/۰۱/۰۱, ۲۲:۴۷
سلام،

البته مطالبی که قرار دادید به تاپیک ربط چندانی نداشت ... ولی در کل بخت هر کس به تدبیر و اندیشه و تصمیم هایی که در زندگی می گیره بستگی داره و اینکه فلانی بختش بسته اس مطلبه درستی نیست ، یا شخص خودش یا اطرافیان باعث این مشکل میشن یا امتحان خداست برای شما ...
در مورد دوستی قبل ازدواج هم بهانه اس که گفته میشه شاید در آینده کسی رو پیدا نکنیم و از الان دوست بشیم و ... برای من هم پیش اومده که در دانشگاه دختری کاملا محجبه برای دوستی با من پیش قدم شد ولی من اصلا قبول نکردم ، شاید خیلی از شماها بودید قبول می کردین و می گفتین دختر خوب و مذهبیه هست خدا رسونده ! ولی این رو بدونید که دختری اگر حیا داشته باشه این پیشنهاد رو نمیده و اینکه از نشانه های ایمان ، حیاست ... و فقط به خاطره محجبه بودن نمیشه کسی رو خوب دونست ( و یا بد ) دل هر شخص ( چه زن و چه مرد ) باید حجاب داشته باشه که از پی اون حجاب ، در ظاهر هم میاد و الا حجاب مطلب سنگینیه و تمام رفتارهای ما رو پوشش میده ... این ارتباط کاملا اشتباه و تباه کننده اس ، ته دل آدم میگه برو شاید خوب باشه ولی تلقین شیطانه برای من هم شیطان داشت می گفت که دوست بشو دختر زیبا و مذهبیه ، ولی گول شیطان رو نخوردم از همه دوستان هم خواهش می کنم که محکم باشند در زندگی در مقابل وسوسه شیطان .

nitha
۱۳۸۹/۰۱/۰۷, ۰۰:۳۱
سلام،

البته مطالبی که قرار دادید به تاپیک ربط چندانی نداشت ... ولی در کل بخت هر کس به تدبیر و اندیشه و تصمیم هایی که در زندگی می گیره بستگی داره و اینکه فلانی بختش بسته اس مطلبه درستی نیست ، یا شخص خودش یا اطرافیان باعث این مشکل میشن یا امتحان خداست برای شما ...
در مورد دوستی قبل ازدواج هم بهانه اس که گفته میشه شاید در آینده کسی رو پیدا نکنیم و از الان دوست بشیم و ... برای من هم پیش اومده که در دانشگاه دختری کاملا محجبه برای دوستی با من پیش قدم شد ولی من اصلا قبول نکردم ، شاید خیلی از شماها بودید قبول می کردین و می گفتین دختر خوب و مذهبیه هست خدا رسونده ! ولی این رو بدونید که دختری اگر حیا داشته باشه این پیشنهاد رو نمیده و اینکه از نشانه های ایمان ، حیاست ... و فقط به خاطره محجبه بودن نمیشه کسی رو خوب دونست ( و یا بد ) دل هر شخص ( چه زن و چه مرد ) باید حجاب داشته باشه که از پی اون حجاب ، در ظاهر هم میاد و الا حجاب مطلب سنگینیه و تمام رفتارهای ما رو پوشش میده ... این ارتباط کاملا اشتباه و تباه کننده اس ، ته دل آدم میگه برو شاید خوب باشه ولی تلقین شیطانه برای من هم شیطان داشت می گفت که دوست بشو دختر زیبا و مذهبیه ، ولی گول شیطان رو نخوردم از همه دوستان هم خواهش می کنم که محکم باشند در زندگی در مقابل وسوسه شیطان .

به نظر من خانمی که واقعا در دل هم محجبه باشه هیچ وقت پیشنهاد دوستی نمیده !
با نظر شما در مورد بسته شدن بخت موافقم و همه اتفاقات به خودمون برمیگرده یا اطرافیانمون و خدا همیشه بهترینهارو برای بنده هاش می خواد

خادم شهدا
۱۳۸۹/۰۳/۰۹, ۰۷:۵۶
نظر شما متین ولی اینو هم بگین مگه حضرت خدیجه چنین کاری رو نکرد با این تفاوت که اون واسطه داشت ولی ما چون به کسی اعتماد نداریم مجبوریم خودمون این کارو بکنیم . درسته دختر حیا داره و این کار براش مشکله مثلامن خودم خیلی علاقه دارم به طلبه ها اومدن هم خواستگاریم ولی جور نشده نه اینکه من نخواستم خودشون بهونه های الکی گرفتن که اگه بشنوین خودتون باورتون می شه بالاخره برامون دعا کنین . من اگه روزی با غیر طلبه ازدواج کنم تا آخر عمرم به خداوند می گم که من طلبه خواستم ولی شما ندادین چون دختری که زندگی طلبگی رو انتخاب می کنه قید خیلی چیزا رو می زنه التماس دعا

sebastian1361j
۱۳۸۹/۰۳/۰۹, ۱۳:۰۷
سلام
بنده 1 درصد با بسته شده بخت موافقم
99 درصد خود انسان بايد دنبالش بره بعدش هم ما خودمان مقصريم . مطمئن باشيد اگر توكل ، تلاش ، كوشش ، همت ، سعي باشه 100 درصد كه چه عرض كنم ميليون ها درصد موفق خواهيم شد

پاسخگوی اعتقادی 4
۱۳۸۹/۰۳/۰۹, ۱۷:۰۱
سلام
جناب حکمتی فر ! من هیچ تناسبی بین عنوانی که برای تاپیک گذاشتید و پست های شما ندیدم.

اما در مورد بسته شدن بخت که موضوع تاپیک است می توان گفت

بخت در لغت به معناي حظّ ، بهره و قسمت است .
بخت به معنای حدوث چيزي بدون استناد به علت است .
دانشمندان وجود علل مجهولي ، چون بخت و اتفاق را محال مي دانند.
خواجه نصير طوسي معتقد است كه آن چه اتفاق و بخت ناميده مي شود داراي علل و اسباب نهاني و مستور است كه حقيقت آن بر ما روشن نيست و از آن جا كه همه موجودات عالم تابع علل غايي هستند و علل فاعلي خاصي آن ها را ايجاد كرده است كه ما نسبت به آن علل آگاهي نداريم , سپس نمي توانيم به چيزي با عنوان بخت معتقد باشيم و آن را از حيطه علل و اسباب دور بدانيم .(1)

به طور كلي اعتقاد به بخت اعتقاد به امري موهوم و خرافی است

سرنوشت انسان ها در دست خدا و در گرو عمل او است و این که بخت کسى را بسته اند، اعتقادى عوامانه و مردود است.

انسان ها به دلایل خاص و بعضاً نامعلوم، در طول زندگى خود دچار تحوّلاتى مى شوند که در عالم خلقت امرى طبیعى و متداول به نظر مى رسد. بعضى داراى همسر خوب و زندگى مرفه مى شوند و بعضى کاملاً برعکس و بعضى بسیار دیر ازدواج مى کنند و بعضى دیگر چنین موقعیتى را پیدا نخواهند کرد. همه این موارد دارای علل و عوامل خاص خود است . ما اگر بتوانیم علت حوادث و پیش آمد ها را شناسایی کنیم و آنها را به خوبی در زندگی به کار گیریم ، زندگی خوبی خواهیم داشت.

پس موفقیت یا عدم موفقیت ما در زندگی در گرو شناخت صحیح و عمل بر طبق آن است.

برخی از عواملی که در زندگی ما تأثیر دارند ، عوامل معنوی هستند که از جمله آنها دعا است .
دعای نیک که از اولیاى الهى صادر شود و نیز دعاى پدر و مادر در حق فرزند و نیز دعاى معلم در به دست آوردن توفیقات تأثیر حتمى دارد. ولى دعا هایی که برعلیه افراد نوشته یا خوانده شود ، اگر چه در مقطع خاصى ممکن است تأثیر گذار باشد، ولى نمى تواند زیان جدّى وارد کند.

خداوند در قرآن بعد از بیان این که قوم یهود از دو فرشته ،‌ چیزهایی را یاد گرفتند تا با آن میان مرد و همسرش تفرقه ایجاد کنند؛ مى فرماید: ولى هیچ گاه نمى توانند بدون اجازه خداوند به انسان زیان برسانند. (2)

پس خواست الهی موثر است ، بنابراین می توان با دعا هایی که از طرف پیشوایان دینی وارد شده است ، آثار زیان بخش بعضی از چیز ها مانند دعای بد یا چشم زخم را بی اثر کرد.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پی نوشت :
1- سيد مصطفي حسيني دشتي , معارف و معاريف , ج 3 ص 71 .
2-بقره (2) آیه.

bina88
۱۳۸۹/۰۳/۰۹, ۲۲:۴۳
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام
اولا برای خواهرم که دوست داشت با طلبه ازدواج کنه ( خادم شهدا ) باید عرض کنم یاد بگیریم که به خواست و رضای خدا راضی باشیم حال چه طلبه و چه غیر طلبه مهم اینه که سعادتیکه خدا برای هر بنده محبوبش در نظر داره انجام بشه و باید به رضای خدا راضی بود.
البته امیدوارم خودم هم اینو یاد بگیرم این مطلب رو که عرض کردم خودم دانش آموز این کلاسم.
در ارتباط با بخت
در نظر عوام بخت بمعنی طالع نیک و بد است.
متاسفانه عده ای با مردم فریبی و با سحر و جادو دارند دیگران را سر کیسه و بد بخت می کنند.
که لازم است اینجا عرض کنم که چه کسانیکه به ورد و اورادی که دعا نامش گذارده اند پناه ببرد و چه کسانیکه این اوراد را به مردم می دهند هر دو گروه مشرکند و اگر با علم به مفهوم آن اقدام کنند عذرشان بدرگاه الهی به این سادگیها پذیرفته نشده در عین اینکه این اوراد سراسر حق الناس است.

در یک طرف دیگر حضور بخیل و حسود نیز موثر است و این مطلب از لحاظ علمی هم اثبات گردیده.
و من شر النفاسات فی العقد

و سومین دلیل عقب افتادن زمان ازدواج همانطوریکه دوستان گفتند اعمال خود فرد است که مقدر را تغئیر می دهد که می تواند مقدری نیک و یا بد باشد.

یاحق:Rose:

خادم شهدا
۱۳۸۹/۰۳/۱۰, ۰۹:۳۲
سلام خدمت bina88 من با نظر شما موافقم من هم فقط گیر ندادم به طلبه هر چی خدا بخواد ان شاءالله که هممون موفق باشیم

ثمینا
۱۳۹۰/۰۸/۰۹, ۲۱:۴۰
با عرض سلام

من یه حرفایی خدمت جناب کیمیاگر(عضو وفادار )داشتم بنده شخصآ از اینکه پیشنهادازدواج از خانم به آقا مطرح بشه کاملآ مخالفم و معتقدم بر خلاف قانون خلقت هستش.اما به نظر خودتون شما راجع به اون خانمی که به شما پیشنهاد داده کمی بد قضاوت نمی کنید؟اگه اون خانمی که بهتون پیشنهاد داده پیشنهادش با عنوان دوستی بوده میتونم بگم واقعآ حق با شماست که اینچنین بد راجع به اون قضاوت کنید اما اگه پیشنهاد ایشون برا ازدواج بوده شما نباید انقدر راحت راجع به بندگان خدا قضاوت کنید شاید اون خانم کلی برای خودش خواستگار داشته اما چون شما رو انسانی پاک و با ایمان و قابل اعتماد میدونسته با خودش فکر کرد که شاید همسر بهتر از شما نتونه پیدا کنه و کمی عجله کرد و شایدم از روی اینکه بنده خدا کسی رو قابل اعتماد نمیدونسته خودش بدون واسطه پیش قدم شد.بنابراین شما نباید با خودتون فکر کنین اون خانم اگه واقعآ با حیا بودش همچین کاری نمیکرد یا چرا فکر نمی کنید که شاید از روی علاقه زیادی که به شما داشته واقعآ فقط محبت شما به دل ایشون نشست و ایشون به خاطر اینکه به کسی اعتماد نداشت بدون واسطه همچین کاری رو کرد و خودش پیش قدم شد.اگه شما احادیث اهل بیت علیه السلام رو مطالعه فرموده باشد متوجه خواهید شد که ما هیچ وقت مجاز نیستیم راجع به بندگان خدا سوظن(بدگمانی)داشته باشیم حالا شما به هر دلیلی ایشون رو نپذیرفتید اون به خودتون بستگی داره اما تمام حرفم اینه که شماها که آقایون مذهبی هستید دیگه چرا به خودتون اجازه میدید انقدر زود راجع به بندگان خدا قضاوت کنید.

Kherad_gera
۱۳۹۰/۰۸/۰۹, ۲۳:۲۲
درود

ببخشید دوستان ولی واقعا این چه حرفایی هستش!
بسته شدن یخت دیگه چه خرافاتیه اینا همش اثر خرافات هستش اصلا اینجورچیزی وجود نداره اگر میبینید امروز جوون ها نمیتونن ازدواج کنن به خاطر وضعیت اقتصادی کشور و این همه سخت گیری هستش وگرنه کی از ازدواج بدش میاد .
شما نباید بگی بسته شدن بخت باید بگی ترسیدن جوون ها از ازدواج...

شهید علی اصغر پازوکی
۱۳۹۰/۰۸/۱۰, ۰۱:۰۲
درود

ببخشید دوستان ولی واقعا این چه حرفایی هستش!
بسته شدن یخت دیگه چه خرافاتیه اینا همش اثر خرافات هستش اصلا اینجورچیزی وجود نداره اگر میبینید امروز جوون ها نمیتونن ازدواج کنن به خاطر وضعیت اقتصادی کشور و این همه سخت گیری هستش وگرنه کی از ازدواج بدش میاد .
شما نباید بگی بسته شدن بخت باید بگی ترسیدن جوون ها از ازدواج...

اهان حالا قهمیدم در دنیا چرا امار ازدواج پایینه///سختگیری

bahjat1388
۱۳۹۰/۰۸/۱۰, ۰۵:۴۸
برخي امور در اسلام ممنوع است اما وجود خارجي دارند.
نظير چشم زخم/ سحر / جادو و ...

بیولوژی
۱۳۹۰/۰۸/۱۰, ۱۰:۵۰
سلام اقای نقویان عزیز حرف قشنگی زدن
گفتن وقتی دختری مرتکب گناه میشه مثل این میمونه که اون خونه عزاداره وخاستگار هیچوقت به خونه عزادار نمیره میگه بذار از عزادربیان بعد.
راستم میگن خودتون دقت کنید واقعا همینطوره.

محمد
۱۳۹۰/۰۸/۱۰, ۱۱:۱۴
راستی بخت چیست ؟ هالیوود به رنج و بدبختی مردم آمریکا و تظاهرات آنان می خندد! در حالی که اقشار متوسط و پایین جامعه آمریکا که اکثریت جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، نسبت به بی عدالتی ها و افزایش بی کاری تظاهرات کرده اند،... به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز؛ مجری شبکه امید ایران که در مورد علت خیزش و تظاهرات مردم در کشورهای مختلف صحبت می کرد گفت: «مردم در آمریکا به خیابان ها آمده و نسبت به افزایش بیکاری و ناعدالتی هایی که در این کشور صورت می گیرد، تظاهرات کرده اند، زیرا در این کشور وضع اقتصادی بسیار بد است و بیکاری افزایش یافته است که در نتیجۀ این اقتصاد بد و بیکاری و بی عدالتی هایی که در این کشور صورت می گیرد، فشار زیادی بر قشر پایین و متوسط جامعه که اکثریت جمعیت آمریکا را تشکیل می دهند وارد آمده است، اما درست برعکس، در هالیوود خبرهای خوب زیاد است از ازدواج گرفته تا طلاق و مراسم ، سفر، و خرید این پولدارها که تعداد آن کم می باشد.» این مجری در ادامه افزود: «این روزها وقتی به خبرها نگاه می کنیم تظاهرات بسیاری در گوشه و کنار جهان و در کشورهای مختلف نسبت به وضع بد اقتصادی، بی کاری و بی عدالتی ها صورت گرفته است و نمی دانم چه بر سر دنیا خواهد آمد و چه اتفاقی افتاده که این کشورهای بزرگ دنیا که این همه پول داشتند و پز پولهای خود را می دادند حالا به جایی رسیده اند که تعداد بیکارانشان اضافه شده است و دائما دارند از همدیگر پول قرض می گیرند و خیلی از این کشورها می خواهند اعلام ورشکستگی کنند.»
سلام و درود خدا بر همه ی عزیزان
دوستان دقت کنید در مسیر تاپیک و موضوع اصلی پست بزنید.پستهای غیر مرتبط حذف خواهد شد.

Kherad_gera
۱۳۹۰/۰۸/۱۰, ۱۲:۵۴
درود

آقای رهگذر نمیدنم کی پست من رو پاک کرد
اما باید با عرض تاسف بگم شما وقتی با واقعیت روبرو میشد راهی جز حذف نفر مقابل ندارید.
من گفتم این مسائل خرافات هستش و برای اینکه گفتم یک شخص نمیتونه ازدواج کنه دلیل آوردم شما چرا دلیل من رو پاک کردید جناب کارشناس ؟

قاری قرآن
۱۳۹۰/۰۸/۱۰, ۱۲:۵۶
باعرض سلام و خسته نباشید خدمت شما اصل بسته شدن بخت و دعا نوشتن و سر کتاب باز کردن
مانند سایر علوم غریبه صحت دارد و شما برای باز شدن بخت صدقه دادن ، نذر و دعاهای وارده
اما شما بسیاری از افرادی که در این دوره زمونه زندگی می کنند قادر به توانایی باز کردن بخت نیستند
و تنها افرادی شیاد و سو جو هستند که بسیاری از آنها دارای پرونده های سنگین فساد اخلاقی هستند
و به صورت کاملا تخصصی مانند سپردن افرادی در پوشش مراجع با هدف صحبت با افرادی
که واقعا مشکل در زندگی خود دارند و تعریف و تمجید از دعا نویس مورد نظر خودشان در صدد جذب و رسیدن
به اهداف پلید خودشان هستند که بنده شاهد اعدام چند دعا نویس به جرم تجاوز بوده ام بنابراین

اولا : نباید موضوعاتی مانند افزایش سن ازدواج،
بالارفتن توقعات و انتظارات دختر و پسر و مشکلات فرهنگی را نادیده گرفت

ثانیا" : بستن بخت کار هر کسی نیست و افرادی هم که خداوند به آن ها
توانایی ها و قدرت هایی این چنینی می دهد در راه باز کردن عقود و حل مشکلات استفاده می کنند
نه در جهت خشنودی شیطان و ایجاد مشکل

بنابراین ما باید با این عقاید خرافی و باورهای نادرست بجنگیم و با رفتارها و تعاملات اجتماعی
و پرهیز از نا امیدی زمینه ازدواج خود را با توکل بر خدا و صدقات و دعاهای وارده فراهم کنیم

:goleroz:

ثمینا
۱۳۹۰/۰۸/۱۰, ۱۹:۴۳
با عرض سلام

من یه حرفایی خدمت جناب کیمیاگر(عضو وفادار )داشتم بنده شخصآ از اینکه پیشنهادازدواج از خانم به آقا مطرح بشه کاملآ مخالفم و معتقدم بر خلاف قانون خلقت هستش.اما به نظر خودتون شما راجع به اون خانمی که به شما پیشنهاد داده کمی بد قضاوت نمی کنید؟اگه اون خانمی که بهتون پیشنهاد داده پیشنهادش با عنوان دوستی بوده میتونم بگم واقعآ حق با شماست که اینچنین بد راجع به اون قضاوت کنید اما اگه پیشنهاد ایشون برا ازدواج بوده شما نباید انقدر راحت راجع به بندگان خدا قضاوت کنید شاید اون خانم کلی برای خودش خواستگار داشته اما چون شما رو انسانی پاک و با ایمان و قابل اعتماد میدونسته با خودش فکر کرد که شاید همسر بهتر از شما نتونه پیدا کنه و کمی عجله کرد و شایدم از روی اینکه بنده خدا کسی رو قابل اعتماد نمیدونسته خودش بدون واسطه پیش قدم شد.بنابراین شما نباید با خودتون فکر کنین اون خانم اگه واقعآ با حیا بودش همچین کاری نمیکرد یا چرا فکر نمی کنید که شاید از روی علاقه زیادی که به شما داشته واقعآ فقط محبت شما به دل ایشون نشست و ایشون به خاطر اینکه به کسی اعتماد نداشت بدون واسطه همچین کاری رو کرد و خودش پیش قدم شد.اگه شما احادیث اهل بیت علیه السلام رو مطالعه فرموده باشید متوجه خواهید شد که ما هیچ وقت مجاز نیستیم راجع به بندگان خدا سوظن(بدگمانی)داشته باشیم حالا شما به هر دلیلی ایشون رو نپذیرفتید اون به خودتون بستگی داره اما تمام حرفم اینه که شماها که آقایون مذهبی هستید دیگه چرا به خودتون اجازه میدید انقدر زود راجع به بندگان خدا قضاوت کنید.

طلاوت
۱۳۹۰/۰۸/۱۰, ۲۱:۰۸
سلام،

من با نظر شما كاملا موافقم از اينكه يه خانم نبايد پيشنهاد ازدواج بده اما تو شهر خودمون در همان اوايل انقلاب يه خانمي به مردي پيشنهاد ازدواج داد و اون مرد هم قبول كرد و هردو هم مذهبي بودند يا فكر ميكنم كه انقلاب اونها رو مذهبي كرده بود بهر حال ازدواج كردند و خوشبخت هم شدند و دارند زندگي هم ميكنند...
بنابراين هميشه شيطاني در كار نيست ميشود آن را به حساب قضا و قدر هم گذاشت يا سرنوشت...

ثمینا
۱۳۹۰/۰۸/۱۰, ۲۱:۵۲
من با نظر شما كاملا موافقم از اينكه يه خانم نبايد پيشنهاد ازدواج بده اما تو شهر خودمون در همان اوايل انقلاب يه خانمي به مردي پيشنهاد ازدواج داد و اون مرد هم قبول كرد و هردو هم مذهبي بودند يا فكر ميكنم كه انقلاب اونها رو مذهبي كرده بود بهر حال ازدواج كردند و خوشبخت هم شدند و دارند زندگي هم ميكنند...
بنابراين هميشه شيطاني در كار نيست ميشود آن را به حساب قضا و قدر هم گذاشت يا سرنوشت...

من واقعآ نظر شما جناب طلاوت رو تایید میکنم واقعآ شما در حرفتون اعتدال داشتن و میانه رو بودن رو رعایت کردید و این عالیست چون وقتی من داستان ازدواج یکی از اساتید قرآن خودمون رو ازشون پرسیدم ایشون گفتند که همسری که الان باهاش دارند زندگی می کنند ابتدا همسرشون ابراز علاقه برا ازدواج نمودند و استاد ما بعد پیشنهاد خانمشون وقتی راجع به پاکی و نجابت ایشون به یقین رسیدند اقدام به ازدواج با ایشون نمودند و الان سالهاست که با هم زندگی می کنند و واقعآ علاقه همسرشون به ایشون عاشقانه هستش و علاقه ایشون روز به روز بهشون بیشتر میشه در صورتیکه اون خانمی که بهش پیشنهاد داده واقعآ زنی با ایمان و مذهبی هستش پس ما باید بگیم خدا شیطان رو بر سر راه استا ما قرار داده بود؟

حسین144
۱۳۹۰/۰۸/۱۰, ۲۲:۳۱
من واقعآ نظر شما جناب طلاوت رو تایید میکنم واقعآ شما در حرفتون اعتدال داشتن و میانه رو بودن رو رعایت کردید و این عالیست چون وقتی من داستان ازدواج یکی از اساتید قرآن خودمون رو ازشون پرسیدم ایشون گفتند که همسری که الان باهاش دارند زندگی می کنند ابتدا همسرشون ابراز علاقه برا ازدواج نمودند و استاد ما بعد پیشنهاد خانمشون وقتی راجع به پاکی و نجابت ایشون به یقین رسیدند اقدام به ازدواج با ایشون نمودند و الان سالهاست که با هم زندگی می کنند و واقعآ علاقه همسرشون به ایشون عاشقانه هستش و علاقه ایشون روز به روز بهشون بیشتر میشه در صورتیکه اون خانمی که بهش پیشنهاد داده واقعآ زنی با ایمان و مذهبی هستش پس ما باید بگیم خدا شیطان رو بر سر راه استا ما قرار داده بود؟

جقدر خوبه انسان های هستن که اینگونه تفکر می کنن
اما تو هر بحثی یه حداکثری است و یه حداقل
موفق باشید

یا فاطمه زهرا(س)
۱۳۹۰/۰۸/۱۴, ۱۳:۴۰
یعنی هر که گناه سنگین داره تو خونه می مونه؟این جوری که هردختر ی که بختش باز نشه گناه کاره و هرکی ازدواج کرده بی گناه اما دوست گرامی این جوریا نیست بعضی وقتها ازمایشه الهی تا صبوریه یکی رو محک بزنه من خانم میشناسم که تا اخر عمر بختشون باز نشده اما باید گفت(نعوذ باالله )گناهکار بودند.

مریم گلی
۱۳۹۰/۰۸/۱۴, ۱۳:۴۸
بنظر من هر جوانی خودش باعث بسته شدن بختش میشه.

مثلا با اخلاق یا رفتار نامناسبش باعث میشه مورد مناسب پیش نیاد.

بسته شدن بخت بنظر من معنی نداره.

zohreh14
۱۳۹۰/۰۸/۲۹, ۲۱:۲۵
سلام این که میگن فلانی را سحر کردن که خواستگار نداره درسته؟ایا راهی برای ابطال سحر وجود دارد؟

هدی
۱۳۹۰/۰۸/۳۰, ۱۴:۲۲
به نام خدا
با سلام

سلام این که میگن فلانی را سحر کردن که خواستگار نداره درسته؟
اين امر بسيار بسيار بندرت واقع مي شود .
در حقيقت اين امر متاثر از فقدان مهارت هاو تعاملات اجتماعي و يا نتيجه وجود يك مساله در فرد يا خانواده وي است و گاه به دليل ويژگي خاص ومنحصر بفردي است كه در يك دختر خانم وجود دارد .
بدين معنا كه گاه در فرد- دختر خانم- يا خانواده وي ، مساله يا يك ويژگي ناخوشايد وجود دارد ، مثلا پدر يا برادر خانواده خداي ناكرده اعتياد دارند و يا مادر يا پدر تند مزاج و عصبي هستند يا خداي ناكرده غالبا از خانه سرو صداي دعوا و مشاجره بيرون مي آيد ، طبعا اين ويژگيها در خانواده هر دختر خانم يا آقا پسري وجود داشته باشد احتمالا براي ازدواج با فراز و نشيب مواجه خواهند شد . يا اينكه همانگونه كه در بالا عرض شد خود دختر خانم ممكن است شرايط خاصي داشته باشد كه كمتر كسي به عنوان كفو براي او پيدا شود ، مثلا بسياري از دختران به دليل تحصيلات بالا و يا فعاليتهاي اجتماعي يا ... موفق ، داراي يك شخصيت خاص در خانواده ، فاميل ، همسايگان و آشنايان ميشوند به نحوي كه هر كسي به خودش اجازه خواستگاري از اين خانم را نميدهد و يا بعضا خانواده به دليل شرايط بالايي كه تعريف كرده اند كسي خودش را حائز آن شرايط نمي بيند تا به خواستگاري بيايد در حالي كه خود دختر خانم شايد ابدا نه خود را تافته جدا بافته بداند و مايل باشد با فردي كه از جهت اخلاقي و تا حدودي تحصيلي همپايه وي است ازدواج كند و يا حتي در برخي موارد مشاهده شده كه خانواده هم منعي ايجاد نميكنند ، منتها خانواده پسر يا مايل نيستند عروس داراي تحصيلات بالاتر باشد و يا تصور ميكنند در صورت خواستگاري با پاسخ منفي مواجه مي شوند .
اينها مثالهايي براي بيان بهتر مطلب بود .غرض اينكه دلايل بسياري وجود دارد كه يك دختر خانم خواستگار نداشته باشد و به صرف نداشتن خواستگار نبايد به دنبال اين مساله باشند كه حتما بخت او را بسته اند ممكن است مساله از جاي ديگري ناشي شده باشد كه بايد از راه خودش حل شود .

هدی
۱۳۹۰/۰۸/۳۰, ۱۵:۲۷
ایا راهی برای ابطال سحر وجود دارد؟
مرحوم آيت الله بهجت - رحمة الله عليه - فرمودند اگر كسي تصور ميكند سحر يا چشم زخم دارد يا احتمال آنها را مي دهد به اين هفت دستور عمل كند :
1- هنگام اذان در جايي كه زندگي ميكند بصورت جهر و آشكار اذان بگويد .
2- پس از نماز صبح ، پنجاه آيه از قرآن را بصورت جهر و آشكار تلاوت كند .
3- دو سوره معوذ( فلق و ناس ) را بسيار بخواند .
4- پيش از خواب ، چهار قل ( يعني سوره هاي ، كافرون ،توحيد ، فلق و ناس )را بخواند .
5- همراه خود - مثلا در جيبش - قران داشته باشد .
6- آية الكرسي را فراوان بخواند و آنرا نوشته و در خانه نصب كند .
7- حرز امام جواد عليه السلام را همراه داشته باشد - مثلا در انگشتري - و اين حرز بايد روي پوست آهوي شش ماهه تهامه نوشته شود . 1
همچنين آن مرحوم در خصوص سوالي كه در مورد سر نگرفتن ازدواج دختر و به اصطلاح بسته بودن بختش ، از ايشان شد فرمودند :
نماز جعفر طيار بخواند و پس از آن دعايي كه در كتاب زادالمعاد مجلسي آمده كه در اين هنگام خوانده شود ، بخواند و در پي آن به سجده رود و تلاش كند كه حتما گريه كند - گر چه به مقدار كم - و همين كه چشمش را اشك گرفت ، حاجتش را از خدا بخواهد و اين عمل را تا زماني كه حاجتش روا شود انجام دهد ،و اگر نشد ، بداند كه يا كم خوانده يا با اعتقاد كامل نخوانده است .
همچنين ايشان بار ديگر در پاسخ به چنين پرسشي فرمودند : آيه « ربنا هب لنا من ازواجنا و ذرياتنا قرة اعين و اجعلنا للمتقين اماما » را فراوان بخوانيد . 2 و 3

1- ر. ك : كتاب گوهر هاي حكيمانه ، مهدي عاصمي
2- فرقان / 74
3- گوهر هاي حكيمانه ، همان

زینب_الگوی صبر
۱۳۹۰/۰۹/۰۱, ۱۰:۴۲
سلامو ادب:Graphic (16):

واقعا چرا بعضیا فکر میکنن بختشون بسته شده به نظر من این تفکرات اشتباهه چرا یه نگاه به رفتارای خودمون نمیکنیم فکر نمیکنید توقعات زیاد از حد باعث میشه که کسی سراغتون نیاد از یه لحاظ دیگه که بگیم قانع هستیم و منتظر یه همسر خوب و همسر خوبم پیدا نمیشه البته پیدا میشه میدونید چیه خدا بنده هاشو به هر طریقی امتحان میکنه هر کسی نسبت به یه موضوعی که حساسیت نشون بده همونو خدا مورد امتحان قرار میده تا میزان صبر شما رو بسنجه میزان محبتتون به خدا ما میدونیم ازدواج سنت پیامبره و با ازدواجه که نصف دینمون کامل میشه پس چرا اینقدر نگرانید واگذار کنید به خدا خودش بلده چکار کنه:biggrin: چرا تو کار خدا دخالت میکنیم بگیم خدا جون من که میدونم داری امتحانم میکنی پس به خاطر همین صبر میکنم خدا جونم قربونت برم من تسلیم امر تو هستم همین تسلیم شدن در برابر امر خداست که عزیز میشی پس نگران نباش توکل کن به خدا البته زبونی نه قلبی باید توکل کنی اطاعت امر کن اونوقت ببین چه شوددددددددددد یه همسری نسیبت میشه هوری بهشتی:biggrin:
خدایا به دختران ما همسران با ایمان و با اخلاق و پر تلاش عطا بفرما همین دیگه خونه ماشینو اینا رو وقتی ازدواج کردین با کمک همدیگه باید بدست بیارین با کمک همدیگه

نااميد
۱۳۹۰/۰۹/۲۰, ۰۸:۵۴
سلام بنظر من تو زمونه اي كه دختر و پسر خوب و با ايمان همانند در نايابند درخواست ازدواج از طرف يك دختر مومنه به يك پسري كه اهل ايمان هست نه تنها نابجا نيست بلكه پسنديده است بنظر من نظر جناب ثمينا بسيار سنجيده و صحيح ميباشد . و اين نكته را آويزه گوشمان كنيم كه :سعي كنيم راجع به ديگران زود قضاوت نكنيم