PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یک پیشنهاد برای نتیجه داشتن مباحث

khoshnazar
۱۳۸۹/۰۱/۲۱, ۲۰:۱۳
به نام خدا

همانطور که می دانید بسیاری از مسایل و موضوعات مطرح شده که به طورت مناظره در آمده است اگر به صورت مناظره حضوری صورت گیرد شاید در کمتر از یک ساعت به نتیجه می رسد.
بر این اساس پیشنهاد می کنم که برای بعضی از موضوعات به ترتیب اولویت و اهمیت جلسات مناظره ای به صورت مرتب (مثلاً ماه به ماه) ترتیب داده شود تا با شرکت پاسخگویان محترم و مخالفانی که شدیداً پیگیر بحث ها هستند و البته جرأت بحث حضوری را نیز دارند! در حضور سایر کاربران و علاقه مندان مناظراتی انجام شود و نتایج آن نیز در سایت منعکس گردد.

توضیح بیشتر پس از نظرات سایر دوستان.

naaqed
۱۳۸۹/۰۱/۲۲, ۰۶:۴۲
سلام
پیشنهاد بسیار خوبی است.
من موافقم اما کجا و کی؟؟
زودتر مشخص بفرمایید.

Angel1943
۱۳۸۹/۰۱/۲۲, ۰۸:۵۶
به نام خدا

همانطور که می دانید بسیاری از مسایل و موضوعات مطرح شده که به طورت مناظره در آمده است اگر به صورت مناظره حضوری صورت گیرد شاید در کمتر از یک ساعت به نتیجه می رسد.
بر این اساس پیشنهاد می کنم که برای بعضی از موضوعات به ترتیب اولویت و اهمیت جلسات مناظره ای به صورت مرتب (مثلاً ماه به ماه) ترتیب داده شود تا با شرکت پاسخگویان محترم و مخالفانی که شدیداً پیگیر بحث ها هستند و البته جرأت بحث حضوری را نیز دارند! در حضور سایر کاربران و علاقه مندان مناظراتی انجام شود و نتایج آن نیز در سایت منعکس گردد.

سلام.
جناب خوشنظر!
میشود بفرمایید که چگونه این امر قابل تحقق است؟
دوما:محل و مکان این جلسات را چه کسی میخواهد تعیین کند؟
سوما:از کجا معلوم که همه این مباحث با خوبی و خوشی سرانجام پذیرند و در آخر هم(نخود نخود..)؟
به طور مثال بنده و شما بخواهیم بحثی را که چندی پیش در مورد(بررسی یکی از براهین عقلی ولایت فقیه) انجام دادیم را به طور حضوری پی بگیریم
من چه تظمینی میتوانم بدهم که امنیت شما را در خطر نیندازم؟!
کمی بیندیشید...

khoshnazar
۱۳۸۹/۰۱/۲۲, ۲۲:۲۱
سلام.
جناب خوشنظر!
میشود بفرمایید که چگونه این امر قابل تحقق است؟
دوما:محل و مکان این جلسات را چه کسی میخواهد تعیین کند؟
سوما:از کجا معلوم که همه این مباحث با خوبی و خوشی سرانجام پذیرند و در آخر هم(نخود نخود..)؟
به طور مثال بنده و شما بخواهیم بحثی را که چندی پیش در مورد(بررسی یکی از براهین عقلی ولایت فقیه) انجام دادیم را به طور حضوری پی بگیریم
من چه تظمینی میتوانم بدهم که امنیت شما را در خطر نیندازم؟!
کمی بیندیشید...

به نام خدا
سلام
مکان این جلسات به نظرم هر جای مناسبی که امکانات لازم برای مناظره کنندگان و میهمانان را داشته باشه می تونه باشه. به محض مهیا شدن مکان و موضوع و مناظره کنندگان در سایت اعلام بشه تا علاقه مندان شرکت کنند.
البته بهتره مدیریت این طرح بر عهده یکی از مدیران سایت باشه.

نتیجه ی مناظره به دست هیچ کس نیست. در این نوع مناظرات در مدت کوتاه تری مطالب بیشتری مطرح می شه و سریعتر به تفاهم نسبی می رسه.

منظورتونو نفهمیدم که چه خطری برای امنیت من یا شما می تونه باشه؟؟
البته به شما حق می دم که به خاطر بدبینی نگران باشید، اما بنده از چه چیز باید بترسم؟

یا حق

khoshnazar
۱۳۸۹/۰۱/۲۲, ۲۲:۲۶
سلام
پیشنهاد بسیار خوبی است.
من موافقم اما کجا و کی؟؟
زودتر مشخص بفرمایید.

سلام
صبر کنید!
اول باید موافقت دوستان اعلام بشه.
بعد جاهایی مشخص بشه.
بعد موضوعات مشخص بشه.
بعد داوطلبان مناظره مشخص بشن.
بعد اولویت بندی و زمان بندی و غیره

امیدوارم مدیران هم در این زمینه تلاش کنن.

موفق باشید

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۰۴:۱۱
با سلام من که پایه این کارم
اگه حضور حداقل 2 کارشناس مربوط به بحث امکانپذیر باشه اتفاقا سود مند هم هست

jahangardkocholo
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۰۸:۴۱
با سلام
فکر خوبیه
اما به نظر من بهتره همون چت باکسی که در اول بود و نه چت که بسته شد باشه تا همه بتونن ببینند و بخونند.در ضمن مدیر هم تعیین کنیم که هرکی خواست کاری غیر از بحث انجام بده بهش تذکر بده تا همه استفاده کنند.البته اونطوری هم فواید خودش را داشت ولی این طوری زودتر جواب آماده میشه.روش قبلی راحت یه تحقیقی هم میکردیم و بعد میگفتیم.الان باید زود جواب بدهیم.که به نظر من اگر چنین مواقعی پیش اومد بهتر بحث را برای یه روز دیگه بذارند تا کاربر بتونه تحقیقش را کامل کنه

آساره
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۱۴:۵۷
من عاشق مناظره م
منم خبر کنید

iranproud
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۱۵:۱۰
به نام خدا

سلام به همه دوستان و همچنین استاد بزرگوارجناب خوش نظر :Rose:

طرح و ایده فوق العاده ایست.. :Hedye:
مسلما اگر چنین مناظراتی پایه ریزی بشه اولین بخشی که از اون استقبال خواهد کرد و مطالبش رو تدوین و منتشر خواهد کرد ، نشریه بصائر کانون گفتمان قرآن خواهد بود.

من همکاری خودم رو اعلام میکنم
:goleroz:

Angel1943
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۱۶:۵۴
به نام خدا
سلام
مکان این جلسات به نظرم هر جای مناسبی که امکانات لازم برای مناظره کنندگان و میهمانان را داشته باشه می تونه باشه. به محض مهیا شدن مکان و موضوع و مناظره کنندگان در سایت اعلام بشه تا علاقه مندان شرکت کنند.
البته بهتره مدیریت این طرح بر عهده یکی از مدیران سایت باشه.

نتیجه ی مناظره به دست هیچ کس نیست. در این نوع مناظرات در مدت کوتاه تری مطالب بیشتری مطرح می شه و سریعتر به تفاهم نسبی می رسه.

البته به شما حق می دم که به خاطر بدبینی نگران باشید، اما بنده از چه چیز باید بترسم؟

یا حق

سلام.
در سفري كه زمستان گذشته به مشهد داشته ام چندشبي را با علاقه فراوان در حلقه هاي معرفت حرم رضوي گذراندم.
با دل ميگويم آن لحظات به يادماندني ترين ثانيه هاي عمرم بودند.
شب اول تا نيمه هاي شب سكوت كردم و بعد شروع كردم به پرسيدن.با صداي بلند سخنانم را ايراد ميكردم.حاج آقايي بود به فاميل موسوي هركجا هست اميدوارم كه سلامت باشد.خوب گوش ميكرد و خوب پاسخ ميداد.هركجا هم نميدانست راحت ميگفت نميدانم!
شب آخر بحث بر سر(ولايت ائمه و عدالت خداوند)بود.من وآقاي موسوي دوطرف بحث بوديم و سايرين فقط گوش ميكردند.بحث تا ساعت 4 صبح طول كشيد همه به احترام نماز بلند شدند و بحث ابتر ماند.هنگامي كه ميخواستم از باب الجواد خارج شوم آقايي باشمايلي... به من نزديك شد و بنده را با زباني كمي زبر به قول خودش تمشيت نمود!
من بدبين نيستم واقع بين هستم دوست من...

••ostad••
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۱۸:۰۱
سلام بر دوستان بزرگوار

نظر خوبی است ومیتواند به صورت جلساتی منظم مثلا" در یکی از مساجدبرگزار شود که هم مکان وهم زمان ان مشخص باشد تا اگر دوستان گرامی شهرستانی هم خواستند بتوانند حضور پیدا کنند .

البته حدود 4 سال قبل تقریبا" شبیه این جلسات را از طرف امور مساجد در مسجد جامع ونک داشتیم . به هرحال میتواند در صورت حضور کارشناس خبره به عنوان ناظر اصلی بازدهی خوبی داشته باشد ان شاالله..

برایتان ارزوی موفقیت دارم

................................................ حق یارتان :roz:........................................

king81
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۱۸:۵۲
به نام خدا

یا حق

منظور ایشان اینه دیگه
:Box:

••ostad••
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۲۰:۱۶
سلام علیکم

البته استاد بزرگوار و دوستان گرامی مستحضر هستند که این کار مستلزم مقدمات کاملا" دقیق و برنامه ریزی شده ای است و وظیفه ای بسیار دشوار است که صد البته میتواند در صورت دقت نظر برای اعتبار وتبلیغ سایت بسیار موثر باشد و در صورت مدیریت دقیق وصحیح بازدهی فوقالعاده داشته باشد
این پیشنهاد وظیفه ای خطیر است که باید از افراد زبده ومتخصص و خبره در این مورد کمک گرفت .و یک کار سر سری نباید فرض شود. ومسئله را باید با جدیت و تعهد دنبال کرد. انشاءالله موفق باشید و خداوند یاورتان باشید

................................... حق یارتان :roz:..................................

حقجو
۱۳۸۹/۰۱/۲۴, ۰۱:۱۳
به نام خدا

شما به سوالات و این تناقضات اعتقادی در سایت و بصورت مجازی در این تاپیک ها پاسخ دهید مناظره حضوری پیکش اخوی ...
تناقض عجیب چندین آِیه با منجی ...
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=20195&p=265419

حتی برای یک لحظه هم نمیتونم فکرش رو بکنم ....
اگه من در بحث حضوری ، اسم تناقض در آیات رو بیاورم تمام شما به بنده رحم نمی کنید . ( و تمام عقده ها و کینه هایی که در بحث در سایر تاپیک ها از دیگر کاربران ( خردبین ، ازاده ، پرزدن ، باقر خان ) به دل دارید خالی می کنید ...
شما مطمئن باش همچین کاری امکان پذیر نیست وگرنه بنده شیفته مناظره هستم .

صالح
۱۳۸۹/۰۱/۲۴, ۰۶:۰۸
با سلام خدمت همه دوستان
با تشکر از استاد خوش نظر که چنین پیشنهادی را مطرح کردند
شما خوب می دانید اصل پیشنهاد هیچ مخالفی ندارد، لذا نباید برای اصلش صبر کنید و ببینید چقدر میگن آره و نه، بلکه سراغ راه کار بروید:
1- دغدغه ها (ولو خیالی) دوستانی که فکر می کنند امینت جانی (!!!!) ندارند را برطرف سازید، البته اگر متلک پرانی توسط بعضی بی جنبه ها، حمله باشد، از این مقدار حمله نباید ترسید، بالاخره در مناظره چارتا دیوانه پیدا بشن و حرفی بزنن طوری نیست، نه اینکه برای آن مخالف طوری نباشد بلکه برای اساتید نیز، همان دوستی که می گفت در حلقه های معرفت حرم امام رضا علیه السلام شرکت کرده و چیزی شنیده، این را بداند، این حقیر نیز ماه رمضان امسال 11 جلسه سه و نیم ساعته برگزار کردم، و متکلهائی در جلسه و بعد آن شنیدم، این مقدارش طوری نیست.
2- اساس نامه مناظرات را تدوین کنید.
3- مکان مناظره اگر حقیقی است مشخص کنید، و اگر مجازی است به چه صورت است، آن لاین به صورت همین فروم، یا بصورت چت باکس، یا ....

به هر حال ما پائیم داداش!!

حقجو
۱۳۸۹/۰۱/۲۴, ۱۰:۳۲
با سلام خدمت همه دوستان
با تشکر از استاد خوش نظر که چنین پیشنهادی را مطرح کردند
شما خوب می دانید اصل پیشنهاد هیچ مخالفی ندارد، لذا نباید برای اصلش صبر کنید و ببینید چقدر میگن آره و نه، بلکه سراغ راه کار بروید: 1- دغدغه ها (ولو خیالی) دوستانی که فکر می کنند امینت جانی (!!!!) ندارند را برطرف سازید، البته اگر متلک پرانی توسط بعضی بی جنبه ها، حمله باشد، از این مقدار حمله نباید ترسید، بالاخره در مناظره چارتا دیوانه پیدا بشن و حرفی بزنن طوری نیست، نه اینکه برای آن مخالف طوری نباشد بلکه برای اساتید نیز، همان دوستی که می گفت در حلقه های معرفت حرم امام رضا علیه السلام شرکت کرده و چیزی شنیده، این را بداند، این حقیر نیز ماه رمضان امسال 11 جلسه سه و نیم ساعته برگزار کردم، و متکلهائی در جلسه و بعد آن شنیدم، این مقدارش طوری نیست.
2- اساس نامه مناظرات را تدوین کنید.
3- مکان مناظره اگر حقیقی است مشخص کنید، و اگر مجازی است به چه صورت است، آن لاین به صورت همین فروم، یا بصورت چت باکس، یا ....

به هر حال ما پائیم داداش!!

بزرگوار ، اون مناظراتی که شما می فرمایید انجام دادید در واقع مناظره نبود بلکه معاشقه بود.... ، چون وقتی همه نشستند و همه مسلمانند ، همه شیعه اند ، همه به امام زمان معتقدند ... اون موقع که مشکلی پیش نمیاد ... ( بنده خودم در مسجد محله مان شاهد چنین معاشقه هایی بودم ...)

ولی سوال اینجاست آیا اگر کسی در جمع مناظره حضوری واژه تناقض در آیات رو به زبان آورد یا روی اعتقادات دست گذاشت و نقد کرد ... آیا شما ظرفیت چنین بحثی را دارید ؟

گرامی ... بنده وقتی یه چیز میگم متلک نمی پرونم بلکه واقعیت رو می گم . شما از همین الان که بصورت مجازی بحث میکنیم ما رو بی جنبه و دیوانه خطاب کردید ... پس وای بحال مناظره حضوری ....

شیرفرهاد
۱۳۸۹/۰۱/۲۴, ۱۵:۴۴
من که خیلی از مناظره در باب قرآن ودین لذت می برم .

ولی سئوال اینجاست که شما هرچی که قراره حضوری بگویید همینجا تایپ کن ، مشکلش چیست ؟
اتفاقا مناظره مجازی خیلی بهتره :
1) امنیت جانی
2) مهلت بیشتر برای تفکر درباره سخن طرف مقابل
3)ناتوانی بعضی در شلوغ کاری وهوچی گری ومتلک پرانی
4)ثبت شدن سخن حق و ناحق برای آیندگان
5)صرفه جویی در سوخت و زمان
وبسیاری مزایای دیگر

به نظرم اگر اشخاصی که ادعا دارند نظیر مصباح ، ازغدی ، قرائتی و امثالهم
با اسم خودشون تو فضای مجازی نظیر اینجا می آمدند که خیلی خوب می شد .

بگذریم که جدیدا دوستان دیگه با نام خودشون نمی آیند وفقط به اسم پاسخگو بسنده می کنند.

Angel1943
۱۳۸۹/۰۱/۲۴, ۱۶:۱۳

سلام.
من هم موافقم.
شخصیتهایی که اینقدر صداو سیما سنگ آنها را به سینه میزند کاش می آمدند و میدیدند جوانانی بی نام ونشان چگونه همه چیز را نقد میکنند و برای بسیاری از چیزها هم پاسخی مییابند.
بنده به شخصه علاقه زیادی به مباحثه با آقای ازغدی دارم.کاش در این سایت زمینه ای فراهم میشد تا تمام گفته های ایشان را جلوی چشم خودشان به ورطه نقد و نابودی میکشاندم!

khoshnazar
۱۳۸۹/۰۱/۲۴, ۱۸:۳۸
شما به سوالات و این تناقضات اعتقادی در سایت و بصورت مجازی در این تاپیک ها پاسخ دهید مناظره حضوری پیکش اخوی ...
تناقض عجیب چندین آِیه با منجی ...
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=20195&p=265419

حتی برای یک لحظه هم نمیتونم فکرش رو بکنم ....
اگه من در بحث حضوری ، اسم تناقض در آیات رو بیاورم تمام شما به بنده رحم نمی کنید . ( و تمام عقده ها و کینه هایی که در بحث در سایر تاپیک ها از دیگر کاربران ( خردبین ، ازاده ، پرزدن ، باقر خان ) به دل دارید خالی می کنید ...
شما مطمئن باش همچین کاری امکان پذیر نیست وگرنه بنده شیفته مناظره هستم .
به نام خدا

بنده برای اکثر شبهاتی که وارد می کنید پاسخ خوب و قانع کننده دارم اما چند تا مشکل در مناظره نوشتاری هست که فکر می کنم در مناظره حضوری نباشد. گرچه مناظره حضوری هم مشکلات خود را دارد.
یکی از مشکلات مناظره نوشتاری برای بنده این است که مدتی باید صرف کنم تا تمام گفتگوهای مطرح شده را دنبال کنم تا نقاط اصلی بحث و نکات باقی مانده از اشکالات را پیدا کنم.
بعد باید مدتی را صرف کنم تا پاسخ را متناسب با آن ها بنویسم. بعد باید مدتی صبر کنم تا طرف بحث بیاید و مطالب بنده را بخواند و گاهی مطالب بنده در بین سایر پست ها گم می شود یا نادیده گرفته می شود و بحث به حاشیه می رود و...

در حالی که بحثی که در مناظره نوشتاری چند روز به طول می انجامد در مناظره حضوری چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

به هرحال این پاسخ شما را بنده چیزی جز جا زدن نمی دانم.
...

khoshnazar
۱۳۸۹/۰۱/۲۴, ۱۸:۵۶
...
ولی سوال اینجاست آیا اگر کسی در جمع مناظره حضوری واژه تناقض در آیات رو به زبان آورد یا روی اعتقادات دست گذاشت و نقد کرد ... آیا شما ظرفیت چنین بحثی را دارید ؟

گرامی ... بنده وقتی یه چیز میگم متلک نمی پرونم بلکه واقعیت رو می گم . شما از همین الان که بصورت مجازی بحث میکنیم ما رو بی جنبه و دیوانه خطاب کردید ... پس وای بحال مناظره حضوری ....
شما که حقجو! هستید چرا باید از این چیزها نگران باشید!؟

معمولاً کسانی که طالب حق هستند پیه همه چیز را به تن می مالند!

من که خیلی از مناظره در باب قرآن ودین لذت می برم .

ولی سئوال اینجاست که شما هرچی که قراره حضوری بگویید همینجا تایپ کن ، مشکلش چیست ؟
اتفاقا مناظره مجازی خیلی بهتره :
1) امنیت جانی
2) مهلت بیشتر برای تفکر درباره سخن طرف مقابل
3)ناتوانی بعضی در شلوغ کاری وهوچی گری ومتلک پرانی
4)ثبت شدن سخن حق و ناحق برای آیندگان
5)صرفه جویی در سوخت و زمان
وبسیاری مزایای دیگر

بگذریم که جدیدا دوستان دیگه با نام خودشون نمی آیند وفقط به اسم پاسخگو بسنده می کنند.
جناب شیر! فرهاد مگر شما دل شیر ندارید!؟
اولاً مشکل مناظره نوشتاری را تا حدودی در پست قبل توضیح دادم.
ثانیاً 1- امنیت جانی!؟ از شما بعیده که ترسو باشید!
2- بعضی شبهات در کمتر ساعتی با مناظره حضوری قابل رفع است و نیازی به صرف وقت طولانی نیست و بعضاً ارزش صرف وقت هم ندارد.
3- در مناظره حضوری و رودر رو ادب و نزاکت و حجب و حیا بیشتر است و هوچی گری و متلک پرانی کمتر اتفاق می افتد.
4- در مناظره حضوری هم امکان ثبت و ضبط هست.
5- در مناظره حضوری هم صرفه جویی در عمر و در هزینه های دیگر می شود.

ثالثاً مگر جنابعالی و همفکرانتان با اسامی واقعی خود به فضای مجازی آمده اید!!!؟
اتفاقاً بنده نیز خیلی دوست دارم دکتر سروش و غیره با اسامی خودشان بیایند و با هم به مناظره بپردازیم!
...
یا حق

شیرفرهاد
۱۳۸۹/۰۱/۲۴, ۱۸:۵۸
یکی از مشکلات مناظره نوشتاری برای بنده این است که مدتی باید صرف کنم تا تمام گفتگوهای مطرح شده را دنبال کنم تا نقاط اصلی بحث و نکات باقی مانده از اشکالات را پیدا کنم. بعد باید مدتی را صرف کنم تا پاسخ را متناسب با آن ها بنویسم. بعد باید مدتی صبر کنم تا طرف بحث بیاید و مطالب بنده را بخواند و گاهی مطالب بنده در بین سایر پست ها گم می شود یا نادیده گرفته می شود و بحث به حاشیه می رود و... در حالی که بحثی که در مناظره نوشتاری چند روز به طول می انجامد در مناظره حضوری چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. به هرحال این پاسخ شما را بنده چیزی جز جا زدن نمی دانم.

به هرحال ما گرگ بارون دیده هستیم وبا اینگونه تهییج ها به دام نمی آییم ،اینهمه هزینه کردید گفتمان قرآنی
راه انداختید حال حوصله مطالعه سخنان دیگران را ندارید؟؟؟
برای مسائلی که گفتید راه حل وجود دارد ، مثلا در هر تاپیک ، شخص سئوال کننده وپاسخگوها مجاز به ارائه نظر باشند ودیگران نتوانند نظر بدهند .

khoshnazar
۱۳۸۹/۰۱/۲۴, ۱۹:۰۵
بد نیست عرض کنم که همین چند جمله حدود یک ساعت وقت گرفت در حالیکه به صورت شفاهی حد اکثر در 5 دقیقه قابل بیان بود.
آیا یک ساعت برای این مطالب ارزش دارد؟؟

می گویند عالمی از خدا خواست که شیطان را به او نشان دهد.

در این هنگام شخصی را دید که به او می گوید بیا. او فهمید که همان شیطان است، گفت نمی آیم چون نباید از تو اطاعت کنم.
گفت پس من می آیم. بعد آمد و شبهه ای برای آن عالم مطرح کرد.
عالم با شیطان به بحث پرداخت و بعد از یک ساعت موفق شد شیطان را محکوم کند.

شیطان گفت تو مرا محکوم کردی اما من تو را فریفتم!
عالم گفت چرا؟
گفت چون یک ساعت از عمر تو را تلف کردم.

آری یک ساعت از عمرش تلف شد چون شیطان محکوم هم بشود حق را قبول نمی کند و هدایت نمی شود.
...

naaqed
۱۳۸۹/۰۱/۲۵, ۱۵:۴۵
به هرحال ما گرگ بارون دیده هستیم وبا اینگونه تهییج ها به دام نمی آییم ،اینهمه هزینه کردید گفتمان قرآنی
راه انداختید حال حوصله مطالعه سخنان دیگران را ندارید؟؟؟
برای مسائلی که گفتید راه حل وجود دارد ، مثلا در هر تاپیک ، شخص سئوال کننده وپاسخگوها مجاز به ارائه نظر باشند ودیگران نتوانند نظر بدهند .

دوستان من فکر میکنم با اینهمه حمایت های بی پرده جناب خردبین و امثال ایشون از آمریکا و اسرائیل و مخالفت با منافع کشورمون این ها هیچکدومشون دیگه جرأت مناظره حضوری ندارن! پس بهتره به فکر مناظره صوتی از راه دور باشیم تا این قهرمانان وطن پرست!! در امنیت کامل باشن!
:solh:

wiZard
۱۳۸۹/۰۱/۲۵, ۱۵:۵۲
زمانی دکتر سروش پیشنهاد یکی از دوستانش در خصوص مناظره با یکی از علما، روی مبحث قبض و بسط پذیرفته بود، به گفته ی خود دکتر یک هفته اطلاعات او را بازداشت کرده بود. ظاهرا این خبر کمتر رسانه ای شده.
دلیلی که سروش برای بازداشت خودش پیدا کرده بود اینه: برای مناظره نباید محظر علما رفت، باید از علما سوال پرسید و جوابش را دریافت کرد.

naaqed
۱۳۸۹/۰۱/۲۵, ۲۱:۳۶
زمانی دکتر سروش پیشنهاد یکی از دوستانش در خصوص مناظره با یکی از علما، روی مبحث قبض و بسط پذیرفته بود، به گفته ی خود دکتر یک هفته اطلاعات او را بازداشت کرده بود. ظاهرا این خبر کمتر رسانه ای شده.
دلیلی که سروش برای بازداشت خودش پیدا کرده بود اینه: برای مناظره نباید محظر علما رفت، باید از علما سوال پرسید و جوابش را دریافت کرد.

جناب! نمی خواین بیاین مناظره نیازی به این داستانا بهانه جویی ها نیست. بگو می ترسیم! حالا یا از شکست در مناظره یا از ...!

خوب حالا که می ترسید مناظره صوتی رو قبول کنید. برای این چه بهانه ای دارید؟؟

wiZard
۱۳۸۹/۰۱/۲۶, ۰۶:۲۲
یا از ...!

خوب حالا که می ترسید مناظره صوتی رو قبول کنید. برای این چه بهانه ای دارید؟؟
دقیقا از همان یا از می ترسم. هنوز متوجه نشده ام، مگر مناظره نوشتاری چه ایرادی دارد؟ اتفاقا اینطور وقت برای کامل کردن مطالب و چک کردن دوباره آن وجود دارد که در مناظره رو در رو نیست. مناظره رو در رو فقط به درد هیجانسازی میخورد.

طیب
۱۳۸۹/۰۱/۲۶, ۰۶:۵۳
با یاد او،

یه چیزی به ذهنم رسید که شاید طرح بدی نباشه برای تکمیل طرحتون...

طرح اولیه به نظرم اگر با متنفرین از اسلام و اسلام ستیزان باشه که مشکلاتی برای این افراد وجود داره و اون امنیت جانی و آبرویی است که شاید تامین نشه. مشکل دیگش اینه که زمانی که مثلا من با یکی از اساتید به بحث بشینم به علت اطلاعات کم دینی بنده این استاد براحتی بنده را ضربه فنی میکنند در حالیکه شاید این ضربه فنی فقط به علت کمبود اطلاعات من بوده و نه اشتباه بودن دیدگاه بنده. در حالت مجازی من این فرصت را دارم تا وقت بگذارم و فکر کنم و بتونم بحث بهتری انجام بدم.

اما اگر در هر شهر یه مسجد برای خانمها و یه مسجد برای آقایون معرفی بشه و با هم به مباحثه بپردازند و هر از چند گاهی اساتید پاسخگو به یکی از شهرهای ایران برن و با دوستان دیدار داشته باشن شاید بشه کارهای خوبی کرد. برنامه ریزی و همه کارها توسط خود کاربران و مدیران سایت انجام بشه.

طیب

محسن خلیلی
۱۳۸۹/۰۱/۲۶, ۱۴:۳۳
نمی گم دروغ گفتید ولی همه حقیقت رو نگفتید

ابو محمد
۱۳۸۹/۰۲/۱۵, ۰۹:۱۲
با یاد او،

یه چیزی به ذهنم رسید که شاید طرح بدی نباشه برای تکمیل طرحتون...

طرح اولیه به نظرم اگر با متنفرین از اسلام و اسلام ستیزان باشه که مشکلاتی برای این افراد وجود داره و اون امنیت جانی و آبرویی است که شاید تامین نشه. مشکل دیگش اینه که زمانی که مثلا من با یکی از اساتید به بحث بشینم به علت اطلاعات کم دینی بنده این استاد براحتی بنده را ضربه فنی میکنند در حالیکه شاید این ضربه فنی فقط به علت کمبود اطلاعات من بوده و نه اشتباه بودن دیدگاه بنده. در حالت مجازی من این فرصت را دارم تا وقت بگذارم و فکر کنم و بتونم بحث بهتری انجام بدم.

اما اگر در هر شهر یه مسجد برای خانمها و یه مسجد برای آقایون معرفی بشه و با هم به مباحثه بپردازند و هر از چند گاهی اساتید پاسخگو به یکی از شهرهای ایران برن و با دوستان دیدار داشته باشن شاید بشه کارهای خوبی کرد. برنامه ریزی و همه کارها توسط خود کاربران و مدیران سایت انجام بشه.

طیب
با سلام
در همین راستا اگر مسئولین مرکز ملی پاسخگوئی به سوالات و شبهات دینی بتنهایی یا با همکاری سایر نهادهای تبلیغی پیشقدم بشوند و طرحی را مانند حلقه های معرفت که توسط آستان قدس رضوی اجرا شد را در سطح شهر قم ایجاد کنند،و یا استارت کرسی های ازاد اندیشی را درسطح حوزوی و دانشگاهی بصورت مشترک بزنند علاوه براینکه ان شاءالله ثمرات بسیارعالی خواهد داشت،فکر میکنم کم کم و به خودی خود، دوستانی هم که پایشان برای مکالمه حضوری لرزان و قلبشان نگران است،آرامش کافی برای رو در رو شدن با این جلسات را پیدا کنند.
اگر حوزه علمیه مشهد توانسته از ظرفیتهای موجود دراین شهر برای اهداف تبلیغی خود به این شکل بهره ببرد طبیعتاًحوزه علمیه قم نیز به طریق اولی این توانائی را دارد.
تا جائی که بنده مطلعم،اساتید این آمادگی را از هر لحاظ دارند و میماند همّت مضاعف مسئولین در سالی که مقام معظم رهبری به همین عنوان نامیدند.
البته کسانی که مقدمات این امر را فراهم کنند ان شاءالله باقیات الصالحات خوبی برای خود فراهم ساخته اند.
امیدوارم هرچه زودتر جناب خوشنظر خبر خوش شروع این کار را به ما بدهند.
یا علی