PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ازدواج کنم؟

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۱:۰۸
سوالاتی داشتم از کاربران:

من قصد ازدواج دارم ولی با دختری مذهبی و محجبه کامل اما از یک دختره تقریبا غیر محجبه ی و غیر چادری ولی نه زیاد بد حجاب مانتوئی معمولی خوشم اومده و اونها هم خانوادش راضی هستن ولی من به مقید بودن دختره کمی بدبینم و می خوام با کسی که محجبه باشه و قیافه ی معصومانه ای داشته باشه ازدواج کنم البته قیافه ی دختری که خوشم اومده هم کمی معصومانه هستش. موقعیت ازدواجم باهاش مناسبه ! ولی به نظر شما به دنبال دختری محجبه و مقید بگردم و یا اینکه بادختری که ازش خوشم اومده ازدواج کنم؟ من الان دانشجو هستم به نظر شما عاقلانه ازدواج کنم (عقد نه عروسی) ؟ شرط بزارم که محجبه و مقید بشه به نظر شما به خاطره من محجبه بشه ارزش داره؟ من زیاد خوش قیافه نیستم ولی قیافه و تیپی مذهبی دارم ولی از لحاظ مالی تامین هستم . چقدر به ازدواج با دختری محجبه و خوش قیافه امید داشته باشم؟ من به قدری ساده هستم که بعضی ها که من رو نمیشناسن تا حد یک فقیر پائین می بینند ولی عده ای که من رو از نزدیک می شناسم من رو مهندس و آدم پولداری می دونن تا چه حدی به نظر شما برای دختران مذهبی خاکی بودن من بد به نظر میرسه ؟ چون اهله بریز و و بپاش نیستم ممکنه به حساب نیارن من رو ؟

mahdi
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۱:۳۴

من قصد ازدواج دارم ولی با دختری مذهبی و محجبه کامل اما از یک دختره تقریبا غیر محجبه ی و غیر چادری ولی نه زیاد بد حجاب مانتوئی معمولی خوشم اومده و اونها هم خانوادش راضی هستن ولی من به مقید بودن دختره کمی بدبینم و می خوام با کسی که محجبه باشه و قیافه ی معصومانه ای داشته باشه ازدواج کنم البته قیافه ی دختری که خوشم اومده هم کمی معصومانه هستش. موقعیت ازدواجم باهاش مناسبه ! ولی به نظر شما به دنبال دختری محجبه و مقید بگردم و یا اینکه بادختری که ازش خوشم اومده ازدواج کنم؟ من الان دانشجو هستم به نظر شما عاقلانه ازدواج کنم (عقد نه عروسی) ؟ شرط بزارم که محجبه و مقید بشه به نظر شما به خاطره من محجبه بشه ارزش داره؟ من زیاد خوش قیافه نیستم ولی قیافه و تیپی مذهبی دارم ولی از لحاظ مالی تامین هستم . چقدر به ازدواج با دختری محجبه و خوش قیافه امید داشته باشم؟ من به قدری ساده هستم که بعضی ها که من رو نمیشناسن تا حد یک فقیر پائین می بینند ولی عده ای که من رو از نزدیک می شناسم من رو مهندس و آدم پولداری می دونن تا چه حدی به نظر شما برای دختران مذهبی خاکی بودن من بد به نظر میرسه ؟ چون اهله بریز و و بپاش نیستم ممکنه به حساب نیارن من رو ؟

یا الله
سلام علیکم و رحمت الله
من فقط اینو بهتون میگم که در این دوره تا از دینش مطمئن نشدی اقدام نکن و در ضمن این علاقه ها ممکنه برای فردی زیاد به وجود بیاد ولی از القاعات شیطانه پس بهش فکر نکن اصلا درست میشه بعد از چند روز.
به نظر من ازدواج مسئله ای نیست که بشه توش ریسک کرد به نظرم توسل و توکل خیلی مهمه تو ازدواج.
نترس به حسابت میارن ولی خودت نمی دونی.
التماس دعا
یاعلی
یاعلی

معز الاولیاء
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۱:۵۴

سلام برادر
من یه دخترم
ولی روی پسرایی با تیپ و اوضاع شما بیشتر حساب میکنم تا پسرایی که ..........
مطمئن باشین خیلی از دخترا مثل من هستن ولی شما بی خبر هستین ....
بعدشم قرار نیست که هر دختری ازتون خوشش میاد بهتون بگه که خبر داشته باشین ....
یه مسئله ی دیگه ای هم هست : اونم سن و سالتونه
اگه فکر میکنین که به اون سنی رسیدین که میتونین علاوه بر خودتون یکی دیگه رو هم نون بدین ، مسئولیت یه خانواده رو بدوش بکشین ، به علاقتون اعتماد دارین ، میدونین از روی احساس نیست و بعدا" پشیمون نمیشین خب معمولا" میگن در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست......
ولی اونم شما رو میخواد؟
حاضره به خاطر شما بعد سالها بیحجابی عوض شه؟
من یه بنده خدایی رو میشناختم که عاشق یه دخترخانم بی حجاب شده بود
ولی اون دختر خانم با وجود شناخت کاملی که از آقا پسر داشت حاضر به ازدواج باهاش نشد چون نمیتونست بعد از 20 سال زندگی حجابش رو درست کنه....
و بر عکس اگه به منم بگن بعد این همه سال حجابتو باید برداری خب قبول نمیکنم....
اینایی که گفتم تنها یه قسمت از چیزاییه که باید بهش توجه کنین و مدنظر بگیرین جناب....
در کلام آخر هم فقط اینو میتونم بگم که توکلتونو از دست ندین
هر چی خدا بخواد همون میشه حتی اگه شما نخوای....
موفق باشین
در پناه حق:goleroz:
:bye:

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۲:۳۹
به شما سلام عرض می کنم خانم معز الاولیاء و آقای مهدی

در این مورد که به خاطره من با حجاب بشه تا قدری مطمئن هستم و می دونم ایشان هم من رو تا حدی دوست دارند. ولی در کل به این ازدواج نمیشه زیاد خوشبین بود ولی از طرفی حرف های خانم معز الاولیاء من رو امیدوار کرد به اینکه با دختری مذهبی و مقید ازدواج کنم ولی چند سوال دیگه : من از اینکه جواب رد بشنوم خیلی ناراحت میشم چه کار کنم؟ از ساده و بی تجمل بودنم دختران مذهبی احساس بدی پیدا نمی کنن تا جواب رد بدن؟ من از حرف های معمول جامعه که بیشتر غیبت و دروغ و تهمته پرهیز می کنم و شخصیتی آروم و تا حدی با هیبت هستم (البته در خانواده شوخ ولی در بیرون کمی جدی). از ساکت بودنم بدشون نمیاد؟ آدم رکی هستم و برای ابراز علاقه واهمه ای ندارم که به کسی بگم دوستت دارم (البته به همسر) از رک بودم ناراحت نمیشن ؟ قیافه ی زیبائی ندارم ولی بعضی دوستام میگن تو اعتماد به نفس داشته باش چون قیافه ات بد نیست. می دونید چرا این ها رو میگم؟چون با موقعیت کنونی که دارم پذیرفته اون دختر خانم ازدواج با من رو . ولی نمی دونم دختران مذهبی هم می پذیرن یا نه؟

کیمیاگر
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۲:۴۰
سلام،

توکلت به خدا باشه برادر ...

تكرو
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۲:۵۰
در ضمن این علاقه ها ممکنه برای فردی زیاد به وجود بیاد ولی از القاعات شیطانه پس بهش فکر نکن اصلا درست میشه بعد از چند روز.

جناب محمد همه علاقه ها دروغين و بي پايه نيستند.اگه ملاك تشخيص و علاقتون رفتارها و اعمال باشه حرف اين دوستمون چندان درست از اب در نمياد معمولا.

تكرو
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۲:۵۵

در این مورد که به خاطره من با حجاب بشه تا قدری مطمئن هستم و می دونم ایشان هم من رو تا حدی دوست دارند. ولی در کل به این ازدواج نمیشه زیاد خوشبین بود ولی از طرفی حرف های خانم معز الاولیاء من رو امیدوار کرد به اینکه با دختری مذهبی و مقید ازدواج کنم ولی چند سوال دیگه : من از اینکه جواب رد بشنوم خیلی ناراحت میشم چه کار کنم؟ از ساده و بی تجمل بودنم دختران مذهبی احساس بدی پیدا نمی کنن تا جواب رد بدن؟ من از حرف های معمول جامعه که بیشتر غیبت و دروغ و تهمته پرهیز می کنم و شخصیتی آروم و تا حدی با هیبت هستم (البته در خانواده شوخ ولی در بیرون کمی جدی). از ساکت بودنم بدشون نمیاد؟ آدم رکی هستم و برای ابراز علاقه واهمه ای ندارم که به کسی بگم دوستت دارم (البته به همسر) از رک بودم ناراحت نمیشن ؟ قیافه ی زیبائی ندارم ولی بعضی دوستام میگن تو اعتماد به نفس داشته باش چون قیافه ات بد نیست. می دونید چرا این ها رو میگم؟چون با موقعیت کنونی که دارم پذیرفته اون دختر خانم ازدواج با من رو . ولی نمی دونم دختران مذهبی هم می پذیرن یا نه؟
جناب محمد من نميدونم رابطه شما با اون دختر خانم در چه حديه اما اگه هنوز تصميمتون رو نگرفتيد مراقب رفتارهاتون با اون باشيد.ايشون رو وابسته به خودتون نكنيد و بعد پشيمون بشيد از ازدواج باهاش.ادمها بازيچه دست ما نيستند.

گل اتش
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۳:۱۹
من خودم بعضا کسی میشناسم که قبل ازدواج حجاب خوبی نداشت ولی بعد ازدواج به اجبار همسرش حجابشو کامل رعایت میکرد خودش میگفت اون موقع فقط دلیل حجاب داشتن من همسرم و وخواهش های اون بود ولی بعد که کتابای بیشتری خوند اطلاعاتش توی این زمینه بیشتر شد دیگه حجابشو به خاطر همسرش رعایت نمیکرد به خاطر خودش و مفهوم حجاب رعایت میکرد (البته همسر اون خانوم مزایا حجاب بهش میگفت)
حالااااا
یکی دیگرو میشناسم به اجبار همسرش حجاب داشت ولی هر وقت دعواشون میشد اون خانوم دیگه حجابشو رعایت نمیکرد چون اقا خیلی حساسیت به حجاب نشون میداد بعد که کارشون به طلاق کشید اون خانوم کلا حجابو گذاشت کنار....
.
شما باید طرز تفکر اون خانوم در مورد حجاب و مسائل مذهبی دیگه بدونید بعد تصمیم گیری کنین
و البته با جناب تکرو موافقم

گوگوری مگوری
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۳:۲۹
سلام گل پسر
به نظر من باید بری از نزدیک باهاش صحبت کنی ببینی چه جوریاس؟ یه کمی مشکوک میزنه حجاب ضعیفش! یعنی اگه من بودم شاید خیلی با شک و تردید کار رو ادامه می دادم. یعنی برو اساسی باهاش صحبت کن، از دوست و رفیقا و پایه های فکری مذهبی و رفتاریش بپرس ببین این حجاب یه خورده ضعیفش واسه چیه؟ دلیلش چیه؟
من به شخصه از کسی خوشم میاد که حجاب واسش خیلی مهم باشه و از ته دل حجابش رو بخواد. به خاطر منم نخواد باحجاب بشه. به خاطر خود خدا حجاب داشته باشه.
در مورد جواب منفی، والا همه همین جورین ولی درجه بندی داره. ما که تجربه زیاد داریم و جواب منفی هم شنیدیم و خیلی تو پرمون خورد ولی فکر می کنم الان اوضاعم خیلی بهتر و بالاتره! یعنی اگه یه گزینه خوب پیدا کنم فکر کنم ردخور نداره!
ولی به نظر من برو دنبال بهتراش. اگه آبجی هم داشت حاضریم باجناقت بشیم!:biggrin:

ابدیت
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۳:۴۸
سلام مگه پسری پیدا میشه دختر خوب و محجبی رو بخواد؟
من که تا حالا ندیدم

گوگوری مگوری
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۴:۲۳
من که تا حالا ندیدم

به! دستتون درد نکنه آبجی. با اجازه بزرگترا می میریم براش! البت شرایط دیگه هم داریم!

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۴:۳۲
من که تا حالا ندیدم
چرا که نیست؟؟؟
ولی دختر خوب و ایده ال کجا پیدا میشه؟؟؟
من یکی از اشناهامونو مامور کردم تو حوزه علمیه خواهران برام دنبال اون موردی که تو ذهنم هست بگرده اما دست خالی برگشت
البته دستخالیم که نه ولی من خوشم نیومد
و قیافه هم از ملاکهای اولم نیست و فقط تقوا و سطح معارفشه که من ....

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۴:۳۴

اتفاقا دخترای مذهبی تو این مورد خیلی بهتر عمل میکنن و تقوای طرف از قیافش براشون مهم تره
ولی مهم خودتون هستید که در چه سطحی از تقوا و...هستید
ولی من حاضرم پیر بشم ولی با کسی که رو حجابش محکم نیست ازدواج نکنم...

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۴:۳۷
به! دستتون درد نکنه آبجی. با اجازه بزرگترا می میریم براش! البت شرایط دیگه هم داریم!

بابا داداش من محکم باش
بزار دردمون تو دلمون بمونه
تابلو نکن
الان این خانوما فکر مبکنن واسه خودشون کسی هستن...و چقدر مهمن...
نه شوخی کرد من میدونم

گل اتش
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۶:۱۶
من که تا حالا ندیدم
اقایون غیر مذهبی که به کنار
اصولا اقایون مذهبی یا به ظاهر مذهبی وقتی خانومی که از نظر قیافه خوب یا پدرش پول کافیو داره و از نظر مذهبی خوب نیست واسه ازدواج انتخاب میکنن دیگه دین و ایمون و همهچیو میزارن کنار
بعد ازشون میپرسی خب مسئله ی حجاب چی ؟؟میگن من درستش میکنم... انگار بستنی قیفیه ؟؟
اصولا اقایون اشکال فنی دارند یه جای کارشون میلنگه......
مگر یه سری افراد خاص که انگشت شمارند یا اصلا نیستند
.
یه حدیثی بود تو یه تاپیک نوشته بودن
حالا نمیدونم تا چه حد درست بود ...موضوش این بود
که امام علی به زنان نا محرم سلام نمیکرد که گناهی پیش نیاد
.
خب وقتی امام علی این قدر تحت تاثیر قرار میگیرن دیگه از بقیه اقایون چه انتظاری میشه داشت ؟؟؟
وای به حال بقیه
....طرف صحبتم با اقایی که سوال پرسیدن نبود کلی گفتم :goleroz:

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۷:۴۴
تشکر می کنم از راهنمائی های شما ولی به سوالات پست 4 کمتر توجه کردید. لطفا اول به انها پاسخ دهید دوستان.
جناب آقا یا خانم :گل آتش : من هم به دختران نامحرم نه سلام میدم و نه احوال پرسی می کنم . خواهر دوستانم و یا دختران فامیل سلام و احوال پرسی گرمی می خوان داشته باشن من جواب نمی دم معمولا به انها
من روی اینکه با دختری مذهبی و مقید ازدواج کنم ایستادم حتی اگر خانواده زیاد مایل نباشند. ولی دختران مذهبی یک مقدار ایراداتی دارند که اگر میشه من را راهنمائی کنید: بیشترشان خشک و بی احساس به نظر میان در خانواده هم همیجور هستند؟ حجاب خود را در خانه هم دارند یا راحت هستند؟ مهربان و با مهر و محبت نسبت به همسر و فرزند دوست هستند؟ یا بیشتر وقتشون به عبادته فقط؟ چون من افراد افراطی مذهبی رو دیدم این ها را می گویم. در مورد خرج زندگی هم تقریبا سه یا چهارسال دیگه نسبت به رشته خوبی که دارم می خونم پول و درآمد خوبی خواهم داشت.

حقیقت
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۷:۵۳

ببخشید واقعا شما این براتون جای سوال هست؟ :tajob:

mahdi
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۷:۵۸
تشکر می کنم از راهنمائی های شما ولی به سوالات پست 4 کمتر توجه کردید. لطفا اول به انها پاسخ دهید دوستان.
جناب آقا یا خانم :گل آتش : من هم به دختران نامحرم نه سلام میدم و نه احوال پرسی می کنم . خواهر دوستانم و یا دختران فامیل سلام و احوال پرسی گرمی می خوان داشته باشن من جواب نمی دم معمولا به انها
من روی اینکه با دختری مذهبی و مقید ازدواج کنم ایستادم حتی اگر خانواده زیاد مایل نباشند. ولی دختران مذهبی یک مقدار ایراداتی دارند که اگر میشه من را راهنمائی کنید: بیشترشان خشک و بی احساس به نظر میان در خانواده هم همیجور هستند؟ حجاب خود را در خانه هم دارند یا راحت هستند؟ مهربان و با مهر و محبت نسبت به همسر و فرزند دوست هستند؟ یا بیشتر وقتشون به عبادته فقط؟ چون من افراد افراطی مذهبی رو دیدم این ها را می گویم. در مورد خرج زندگی هم تقریبا سه یا چهارسال دیگه نسبت به رشته خوبی که دارم می خونم پول و درآمد خوبی خواهم داشت.

یا الله
سلام علیکم
خشک به نظر میان و این به دلیل اینه که شما در دایره ای هستید که نباید جلوه ی مهر و محبت انها را ببینید .یعنی نا محرمید.
اصلا نز مذهبی که شوهر دوست و فرزند دوست نباشد مذهبی نیست .
نمی فهمم مگه مردهای مذهبی همیشه تو مسجد هستند که شما فکر می کنی که زناشون باشن؟!
من با سجاده نشین های حرفه ای کاری ندارم ولی بقیه شون در جامعه هستن و زندگی میکنن .
التماس دعا
یاعلی

گل اتش
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۸:۰۵
اولا خانومایی مذهبی ایراد ندارند!!
کی گفته خشکند ممکنه تو جامعه این طور باشه ولی تو خانواده این طور نیست خیلی هم شادن
برعکس خانومایی غیر مذهبی هزار مدل دوست دارند و همش در حاله قهر و اشتی اند که کم هم نداریم از این جور دخترا
حجاب که جلو محرم رعایت نمیکنند ...حجاب واسه نامحرم ه
خب ادم به خدا ایمان داشته باشه دینشو خوب بشناسه مگه ممکنه مهر محبت نسبت به همسر و فرزند نداشته باشه

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=19677&p=268170 (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=19677&p=268170)
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=20261&p=268015 (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=20261&p=268015)

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۸:۲۱
ببخشید واقعا شما این براتون جای سوال هست؟ :tajob:

پست شماره 4 را گفتم و نه پست شماره 1 جناب سخن حق

نظر دختران مذهبی برای: آرام و با هیبت بودنم( اما جدی در بیرون و شوخ و مهربان با محارم) ساده و بی تجمل بودنم زیبا نبودنم ( نه زیاد ) و رک بودنم در ابراز علاقه

من برای ازدواج با آن دختر فاصله زیادی ندارم و اگر رضایت بدم خانواده خودم و انها راضی هستن ولی من به ان ازدواج کمی بی میل هستم.

یکی پیدا میشه از پاسخگویان که فرق ملاکهای دختران مقید مذهبی در زندگی و هدف آنها با دختران غیر مقید ( ولی مذهبی) بگه چیه ؟

البته یک چیزی را بگم: دختری که ازش خوشم امده بود ولی الان کمی زده شدم به خاطره حجاب بدش ، بسیار زیباست از لحاظ قیافه ولی خانواده مقیدی نداره و همچنین خود ایشان.

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۸:۴۷
البته یک چیزی را بگم: دختری که ازش خوشم امده بود ولی الان کمی زده شدم به خاطره حجاب بدش ، بسیار زیباست از لحاظ قیافه ولی خانواده مقیدی نداره و همچنین خود ایشان.

دوست عزیز یکی از فامیلهای ما که پسر مذهبی((تقریبا ..چون اگر کاملا مذهبی بود همچین انتخابی نمیکرد)) بود
از یه دختر که مانتویی بود ولی حجابشو رعایت میکرد خوشش اومد
خلاصه هر چی بهش گفتن خانوادش خوب نیستن و...
سر مراسم خواستگاریم شنیدم که تا زنای فامیلای ما رفته بودن تو همه گفته بودند وای اینا همشون پتو انداختن رو سرشون و...((البته یواش و به صورت کنایه ...ولی خوب اینا هم شنیده بودن))
فامیلای جفت طرف کاملا ضد هم
دقیقا مثل اون صحنه فیلم خروس جنگی...
خدا روز بد نشونتون نده
این مذهبیا مداح اورده بودن مولودی بخونه و اونا هم همه مست کرده بودند....
خلاصه الانم تو زندگی به مشکل خوردن چون از جنس هم نبودند و...
کاش همه جوانب رو میسنجیدی و اینو قبول ندارم که ما 2 تا همدیگرو بخوایم بسه و...
همیشه دنبال یکی همسطح خودت باش و...
در ضمن اتفاقا بر عکس اون دختر خانومایی که بد حجابن و صبح تا شب یا به نامحرمم محبت میکنن یا مورد محبت قرار میگیرن تو زندگی مشترک تمرکز زیادی رو همسر خودشون ندارن و....
ولی اون دختر خانومایی که با حجابن و تا حالا تخلیه عاطفی نشدن ...آماده اند تا عشق واقعی شون رو به همسرشون نشون بدن و کاملا رو همون یه مورد تمرکز دارن وو.وو...

البته در مورد پسرها هم مصداق داره
پس نتیجه دخترای مذهبی خیلی برای مرد شریک خوبی میشن تا بی حجاب جماعت...

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۹:۱۶
دوست عزیز یکی از فامیلهای ما که پسر مذهبی((تقریبا ..چون اگر کاملا مذهبی بود همچین انتخابی نمیکرد)) بود
از یه دختر که مانتویی بود ولی حجابشو رعایت میکرد خوشش اومد
خلاصه هر چی بهش گفتن خانوادش خوب نیستن و...
سر مراسم خواستگاریم شنیدم که تا زنای فامیلای ما رفته بودن تو همه گفته بودند وای اینا همشون پتو انداختن رو سرشون و...((البته یواش و به صورت کنایه ...ولی خوب اینا هم شنیده بودن))
فامیلای جفت طرف کاملا ضد هم
دقیقا مثل اون صحنه فیلم خروس جنگی...
خدا روز بد نشونتون نده
این مذهبیا مداح اورده بودن مولودی بخونه و اونا هم همه مست کرده بودند....
خلاصه الانم تو زندگی به مشکل خوردن چون از جنس هم نبودند و...
کاش همه جوانب رو میسنجیدی و اینو قبول ندارم که ما 2 تا همدیگرو بخوایم بسه و...
همیشه دنبال یکی همسطح خودت باش و...
در ضمن اتفاقا بر عکس اون دختر خانومایی که بد حجابن و صبح تا شب یا به نامحرمم محبت میکنن یا مورد محبت قرار میگیرن تو زندگی مشترک تمرکز زیادی رو همسر خودشون ندارن و....
ولی اون دختر خانومایی که با حجابن و تا حالا تخلیه عاطفی نشدن ...آماده اند تا عشق واقعی شون رو به همسرشون نشون بدن و کاملا رو همون یه مورد تمرکز دارن وو.وو...

البته در مورد پسرها هم مصداق داره
پس نتیجه دخترای مذهبی خیلی برای مرد شریک خوبی میشن تا بی حجاب جماعت...

من ازدواج نکردم که شما اینجوری می گید !!! :Gig: من هم گفتم که نمی خواهم ازدواج کنم به خاطره علاقه ای بدون ایمان چون ویژگی های افراد با ایمان را نداره :Labkhand: کلا باید کنار بگذارم و حق با شماست چون هدفم در زندگی با هدف ایشان متفاوته.

اصل موضوع فعلا شناخت نداشتنم از دختران مذهبیه چون نه خواهر دارم و نه برادر و نه فامیلی که دختری مذهبی داشته باشه ( شانسه بدو می بینید؟)

این ها را پاسخ جامع بدهند پاسخگویان رسمیه سایت ممنون میشم.

نظر دختران مذهبی برای: آرام و با هیبت بودنم( اما جدی در بیرون و شوخ و مهربان با محارم) ساده و بی تجمل بودنم زیبا نبودنم ( نه زیاد ) و رک بودنم در ابراز علاقه

من برای ازدواج با آن دختر فاصله زیادی ندارم و اگر رضایت بدم خانواده خودم و انها راضی هستن ولی من به ان ازدواج کمی بی میل هستم.

یکی پیدا میشه از پاسخگویان که فرق ملاکهای دختران مقید مذهبی در زندگی و هدف آنها با دختران غیر مقید ( ولی مذهبی) بگه چیه ؟

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۹:۲۹
من ازدواج نکردم که شما اینجوری می گید !!! :gig: من هم گفتم که نمی خواهم ازدواج کنم به خاطره علاقه ای بدون ایمان چون ویژگی های افراد با ایمان را نداره :labkhand: کلا باید کنار بگذارم و حق با شماست چون هدفم در زندگی با هدف ایشان متفاوته.

اصل موضوع فعلا شناخت نداشتنم از دختران مذهبیه چون نه خواهر دارم و نه برادر و نه فامیلی که دختری مذهبی داشته باشه ( شانسه بدو می بینید؟)

نظر دختران مذهبی برای: آرام و با هیبت بودنم( اما جدی در بیرون و شوخ و مهربان با محارم) ساده و بی تجمل بودنم زیبا نبودنم ( نه زیاد ) ورک بودنم در ابراز علاقه

خدایی عجب شانسی داری...
ولی این اخلاقت خیلیم خوبه و محبوبیت بیشتری پیش مذهبی ها داره تا غیر مذهبی ها...
در ضمن اعتماد به نفس داشته باش اون رفیقت راست گفته بود...
خیلی هم با این شرایط پسر خوبی هستی شک نکن
موفق باشی

معز الاولیاء
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۱۹:۴۶
من ازدواج نکردم که شما اینجوری می گید !!! :gig: من هم گفتم که نمی خواهم ازدواج کنم به خاطره علاقه ای بدون ایمان چون ویژگی های افراد با ایمان را نداره :labkhand: کلا باید کنار بگذارم و حق با شماست چون هدفم در زندگی با هدف ایشان متفاوته.

نظر دختران مذهبی برای: آرام و با هیبت بودنم( اما جدی در بیرون و شوخ و مهربان با محارم) ساده و بی تجمل بودنم زیبا نبودنم ( نه زیاد ) ورک بودنم در ابراز علاقه

سلامی مجدد به برادر خودم
من جواب میدم
در باره ی آرام و با هیبت بودنتون که من خودم رو میگم عاشق این جور آدمام
در باره ی ابراز علاقه که خیلی هم خوبه که شما رک هستین چون بعضی وقتا بدلیل عدم ابراز علاقه طرفین هم بدبینی بینشون پیش میاد و هم ..........
از یک دید دیگه هم نگاه کنیم میبینیم که ابراز علاقه باعث نزدیک تر شدن دو فرد میشه و مهر و محبتشون به هم زیاد میشه(البته به نظر من)
در باره ی قیافه هم که من با جناب بهروز موافقم و اول تقوا رو میسنجم تا قیافه
بزارین باز کنم موضوع رو : من به عنوان یک دختر که همیشه سعی کردم حجاب خودم رو رعایت کنم و با جنس مخالف بحث و صحبتی نداشته باشم (البته در مواقع غیر ضروری)دوست ندارم مثلا" وقتی با شوهرم تو خیابون راه میریم از زیبایی چهرش همه ی دخترای دیگه نگاهش کنن یا به عبارتی دوست دارم زیبایی هاش فقط مال خودم باشه و فقط در درجه ی اول به سیرتش نگاه میکنم تا صورتش ......
درباره ی ساده بودنتون هم که باید بگم دخترای مذهبی همه و بدون استثنا ساده و بی تجملن و از این جور آدما هم خوششون میاد چون مثل خودشونن....
در مورد خشک بودنم نظرم با جناب مهدی یکیه.....
اگر هم که خودتون به این ازدواج بی میلین بهتره پا پیش نزارین....
(همه ی چیزایی که گفتم نظر خودم بود و ناگفته نماند که نظر من کافی نیست باید بیشتر نظر خواهی کنین)
اگه سوال دیگه بود من در خدمتم...

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۲۰:۳۰
سلام بر خانم معز الاولیاء ای کاش شما خواهرم بودید و پیشم .....

ولی در کل همه مثله شما اینقدر مهربان و با بلوغ فکری بالا (درکل) نباشند و به قوله خودتون نظرات شما بود و باید بیشتر افراد نظر بدهند.

اگر میشه افراد متاهل و با تجربه هم نظر بدهند از برادران و خواهران گرامی و پاسخگویان محترم چون موضوع مهمیه برام مساله یک عمر زندگیه و باید همه چیز را در نظر گرفت تا انتخابم درست باشه که انشالله خوشبخت بشم :Rose:

برام دعا کنید. :Gol:

majidoo
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۲۰:۴۷
سعی کن یه کم دیگه عاقلانه تر فکر کنی(یعنی بدون احساسات عاشقانه).

دنبال چیزی برو که ته دلته(توکل یادت نره).

majidoo
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۲۱:۰۴
اقایون غیر مذهبی که به کنار
اصولا اقایون مذهبی یا به ظاهر مذهبی وقتی خانومی که از نظر قیافه خوب یا پدرش پول کافیو داره و از نظر مذهبی خوب نیست واسه ازدواج انتخاب میکنن دیگه دین و ایمون و همهچیو میزارن کنار
بعد ازشون میپرسی خب مسئله ی حجاب چی ؟؟میگن من درستش میکنم... انگار بستنی قیفیه ؟؟
اصولا اقایون اشکال فنی دارند یه جای کارشون میلنگه......
مگر یه سری افراد خاص که انگشت شمارند یا اصلا نیستند
.
یه حدیثی بود تو یه تاپیک نوشته بودن
حالا نمیدونم تا چه حد درست بود ...موضوش این بود
که امام علی به زنان نا محرم سلام نمیکرد که گناهی پیش نیاد
.
خب وقتی امام علی این قدر تحت تاثیر قرار میگیرن دیگه از بقیه اقایون چه انتظاری میشه داشت ؟؟؟
وای به حال بقیه
....طرف صحبتم با اقایی که سوال پرسیدن نبود کلی گفتم :goleroz:

آبجی خیلی تند داری میری.

مذهبی بودن به ریش و یقه دیپلماتو موی ساده و ... نیست(البته اینا یه بخش کوچیکی از مذهبی بودنه چون سادگی و مرتب بودن و خدا دوست داره).

اینقدر پسرارو میشناسم که ظاهرا مذهبی هستن ولی پشت پرده خیلی کارا می کنن که خودشن فکر می کنن درسته، ولی ...

در ضمن تجربه، به من ثابت کرده تغییر دادن آدما خیلی سخته یا بهتر بگم غیر ممکنه به خصوص از نظر باطنی.

خیلی دخترارو دیدم که وقتی ازدواج کردن چادروشون و برداشتن و برعکس یه سری ام مانتویی بودن ، چادری شدن ، ولی چادر دردی دوا نمی کنه(قابل توجه آقا پسرا).

آساره
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۲۳:۰۱

سلام
نظر بنده حقیر اینه که همه چیز رو به دست پدر و مادرتون بسپرین و
از اونها مشورت بخواین

گل اتش
۱۳۸۹/۰۱/۲۷, ۲۳:۲۴
آبجی خیلی تند داری میری.

مذهبی بودن به ریش و یقه دیپلماتو موی ساده و ... نیست(البته اینا یه بخش کوچیکی از مذهبی بودنه چون سادگی و مرتب بودن و خدا دوست داره).

اینقدر پسرارو میشناسم که ظاهرا مذهبی هستن ولی پشت پرده خیلی کارا می کنن که خودشن فکر می کنن درسته، ولی ...

در ضمن تجربه، به من ثابت کرده تغییر دادن آدما خیلی سخته یا بهتر بگم غیر ممکنه به خصوص از نظر باطنی.

خیلی دخترارو دیدم که وقتی ازدواج کردن چادروشون و برداشتن و برعکس یه سری ام مانتویی بودن ، چادری شدن ، ولی چادر دردی دوا نمی کنه(قابل توجه آقا پسرا).
حق با شماست زیادی تند رفتم ولی اخه اقایون هر چه دلشان میخواهد در مورد خانوما میگن بعد ......

اگه کسی درست یا غلط بودن حدیث میدونه لطف کنه بگه با منبع:goleroz:

فرشته نجات
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۰۷:۴۷
چرا انقد ظاهر
گول زنندس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ashk::ashk::ashk::a shk::ashk::ashk::ashk::ashk:میشود با پسری که فوق العاده مذهبی و مقید است و بسیار زیباست ولی ولی ولی سطح زندگیش از ما پایین تره ازدواج کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟نههههههههه نمیشهههههههههه...........:geryan:
من سخنرانی های آقای دهنوی رو که گوش میدادم توی صحبت هاشون گفتن وضع مالی پسر باید بهتر از دختر باشه.......به دلایلی این مسئله مهمه چون خود دختر بعد ها متوجه این قضیه خواهد شد.......

a3emoon
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۱۰:۰۵

سلام جناب محمد .
ببخشید این رو می گم . ولی انگار شما هنوز تکلیفتون با خودتون مشخص نیست .

بالا خره ما نفهمیدیم این هایی که شما گفتید جزء معایب یک دختر حساب می شه یا محاسنش ؟
خودتون می گین این طور به نظر میان . یعنی این که در برخورد با یک نامحرم این طور به نظر میان . حالا اگه بیان با یه نامحرم بگن و بخندن مهر و محبت توی خانوادشون برای شما اثبات می شه ؟!
یعنی چی که حجابشون رو در خانه هم دارند ؟ خب معلومه که حجاب برای نا محرم هست .
شما خودتون هم این خصوصیات رو دارید . مثلا همون طور که گفتید سلام و احوال پرسیه گرمی با دختر نامحرم نمی کنید . پس یعنی داخل منزل هم همین طور هستید ؟!

همین طور که خودتونم گفتین شما یه سری افرادی رو دیدین فکر میکنین برای بقیه هم صادقه .
پس اول سنگاتونو با خودتون وا بکنین ببینین که از طرف مقابلتون چی می خواین و بعد اون هارو مطرح کنید .
تحقیق کنید ببینید رفتار ایشون داخل و بیرون خونه با اعضای خانواده و همکارانشون فرق می کنه یا نه .
من هم افراد زیادی رو دیدم چه مرد و چه زن که خارج از خونه خیلی شادن با همه می گن و می خندن اما واسه خونه مثل برج زهرمار می مونن .
پس هیچ چیزی رو شما کامل نمی تونید ملاک قرار بدید .

wiZard
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۱۲:۰۸
با سلام
اگر بسیار مذهبی هستید احتمالا پس از ازدواج دچار گرفتاری برای خودتان و خانمتان شوید. بهترین راه این است که در معیارهای خودتان تجدید نظر کنید، اگر نمیتوانید، نباید انتظار زیادی از او داشته باشید که در معیارهایش تجدید نظر کند. چرا که خود سختی تجدید نظر در معیار را میدانید...
کسی جز خود شما نمیتواند به سوال شما پاسخ سرراست بدهد. چرا که نه شما را اندازه خودتان میشناسد، و نه فردی که قصد ازدواج با او دارید را ولی به نظر اینجانب تا انقدر به کسی علاقه مند نشده اید که حاظر هستید به خاطر نوع پوشش در ازدواج با او تردید کنید، کمی صبر ممکن است بهتر باشد.

تكرو
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۱۲:۱۵

مشكل از شما نيست دوست عزيز اين ويژگي همه پسراس.اينكه تا ميبينيد همه چيز درسته و دختر و خونواده اون رضايت كامل دارن شك برتون ميداره.ميترسين نكنه شما حروم بشين توي اين زندگي.هميشه بايد افراد با مكر و حيله و كلي نقشه مختلف برن جلو تا قدر بدونيد.من كاري به مشكلات شما و دلايلتون براي ترديد در اين ازدواج ندارم.اما مگه شما از اول وضعيت حجاب اين دختر خانم رو نمي دونستيد كه حالا الان شك كرديد.حالا كه كار به اينجا كشيده كه دختر خانم به نحوي رضايت خودش رو اعلام كرده.
اگه همين دختر پيشنهاد مستقيم يا غير مستقيم شما رو براي ازدواج رد كرده بود الان شما به جاي اين تاپيك تاپيكي زده بوديد با اين عنوان:
"چه كنم تا رضايت دختر مورد علاقم رو بدست بيارم."
غير اينه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۱۶:۲۲
چرا انقد ظاهر
گول زنندس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ashk::ashk::ashk::a shk::ashk::ashk::ashk::ashk:میشود با پسری که فوق العاده مذهبی و مقید است و بسیار زیباست ولی ولی ولی سطح زندگیش از ما پایین تره ازدواج کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟نههههههههه نمیشهههههههههه...........:geryan:
من سخنرانی های آقای دهنوی رو که گوش میدادم توی صحبت هاشون گفتن وضع مالی پسر باید بهتر از دختر باشه.......به دلایلی این مسئله مهمه چون خود دختر بعد ها متوجه این قضیه خواهد شد.......

سلام بر فرشته نجات گرامی این مطالبی که نوشتید چه ارتباطی به این موضوع داشت؟ منظور شما چی بود؟

اکثر شماها طوری جواب می دید که انگار من عقد کردم و حالا پشیمونم! بابا من خواستگاری هم نرفتم!!! در ضمن من می تونم قبل ازدواج تصمیمی که نهایی نشده رو تغیر بدم و اینکه جناب تکرو می گوئید شما پسرا فلان از جای دیگه است مثله اینکه این موضوع انگار برای شما پیش آمده و کسی شما را ترک کرده و این چه ربطی به من داره موضوع شما؟

از پست اول تا الان به جای اینکه شما جواب به سوالات بدید یا گفتید ازدواج با ایشان مناسب نیست و یا اینکه طوری جواب دادید که من دارم بعد ازدواج به این مطلب می پردازم. فقط خواهر گلم معز الاولیاء :Rose: کمی جواب درست دادن ولی بقیه نظر زندگی خودشان را می دهند و کاری به چیزهایی که من می گویم ندارند.

این بخش مدیر نداره ؟

از پاسخگویان کسی نیست از پست اول جواب سوالات را بدهد؟

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۱۶:۴۰
من اصلا با ازدواج با اون دختر کاملا پشیمانم و از بحث ایشان بگذریم کلا .

حالا که باید یک دختر مذهبی را انتخاب کنم ولی از این کار در مواردی شک دارم که قبلا هم گفتم و تاحدی جواب دادید ولی یک تعداد دیگه را هم بگوئید لطفا :Rose:

در مورد مسائل جنسی منطقی برخورد می کنند یا نه؟ من قبلا در این سایت خوندم که آقایی گفته بود همسرش تا چند ماه بعد عقد هم حجابش را کامل حفظ می کرد جلوی شوهرش و اینکه به احادیثی که از ائمه برای وظیفه زن در برابر مرد بین شده عمل می کنند و یا فقط ظاهر ماجرا را می بینند؟ الان افراد نه بسیار مقید بهتر عمل می کنند تا افراد مقید. و اینکه در خانه برای همسر آرایش می کنند؟ در کل اجازه بدید منظورم از این سوالات را بگم: در اقوام ما فقط یک عروس مذهبی و محجبه وجود داشت که ان هم به طلاق رسید ! من راستش از اینکه به زندگی با دختری افراطی و بد اخلاق دچار بشم می ترسم. دختری مذهبی و خوب را از کجا و به چه طریقی باید پیدا کنم ؟ خانواده به دنبال افراد غیر محجبه هستند و برای پیدا کردن فردی محجبه اقدام نمی کنند من چه کار می تونم انجام بدم خودم؟

معز الاولیاء
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۱۸:۱۵
من اصلا با ازدواج با اون دختر کاملا پشیمانم و از بحث ایشان بگذریم کلا .

حالا که باید یک دختر مذهبی را انتخاب کنم ولی از این کار در مواردی شک دارم که قبلا هم گفتم و تاحدی جواب دادید ولی یک تعداد دیگه را هم بگوئید لطفا :Rose:

در مورد مسائل جنسی منطقی برخورد می کنند یا نه؟ من قبلا در این سایت خوندم که آقایی گفته بود همسرش تا چند ماه بعد عقد هم حجابش را کامل حفظ می کرد جلوی شوهرش و اینکه به احادیثی که از ائمه برای وظیفه زن در برابر مرد بین شده عمل می کنند و یا فقط ظاهر ماجرا را می بینند؟ الان افراد نه بسیار مقید بهتر عمل می کنند تا افراد مقید. و اینکه در خانه برای همسر آرایش می کنند؟ در کل اجازه بدید منظورم از این سوالات را بگم: در اقوام ما فقط یک عروس مذهبی و محجبه وجود داشت که ان هم به طلاق رسید ! من راستش از اینکه به زندگی با دختری افراطی و بد اخلاق دچار بشم می ترسم. دختری مذهبی و خوب را از کجا و به چه طریقی باید پیدا کنم ؟ خانواده به دنبال افراد غیر محجبه هستند و برای پیدا کردن فردی محجبه اقدام نمی کنند من چه کار می تونم انجام بدم خودم؟

سلام برادر ممنون نظر لطفتونههههههه
بازم من نظر خودمو میدم و اون طوری که خودم هستم....:
در باره ی حجاب بعد عقد که موارد اندکی اونطوری که شما گفتین وجود دارن...
دختر خانم های با حجاب فقط حجابشونو برای شوهرشون دارن و دلیل نداره که چند ماه بعد عقد هم ....... (البته این فقط تنها حجاب نیست زیبایی و آرایش کردن رو هم شامل میشه)
معمولا" این جور آدما اگر واقعا" مذهبی باشن به همه ی دستورات دین توجه میکنن نه فقط حجاب ... درباره ی آرایش خب شما میتونین بگین که باید تو خونه و جلوی من (و فقط جلوی من)آرایش کنی تا اونم حتی برای خوشحال کردن و رضایت شما هم که شده آرایش کنه(بنظر من این از شرطهاییه که باید قبل از ازدواج بزارین)
یک مسئله ی دیگه هم هست اونم اینکه شما خیلی خودتونو اذیت میکنین و فکر میکنین کار سختیه دختر خوب پیدا کردن .....
ولی اگه شما به خودتون سخت نگیرین همه چی حله...(فقط باید چشم بصیرت داشته باشین:Cheshmak:)
درباره ی خانواده هم کافیه که شما بهشون بگین که دنبال یه دختر محجوب میگردین و به هیچ عنوان حاضر به ازدواج با دختر غیر محجبه نیستین...
توکل به خدا.....:Doaa:
من در خدمتم
موفق باشین...:bye:

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۱۹:۳۴
سلام برادر ممنون نظر لطفتونههههههه
بازم من نظر خودمو میدم و اون طوری که خودم هستم....:
در باره ی حجاب بعد عقد که موارد اندکی اونطوری که شما گفتین وجود دارن...
دختر خانم های با حجاب فقط حجابشونو برای شوهرشون دارن و دلیل نداره که چند ماه بعد عقد هم ....... (البته این فقط تنها حجاب نیست زیبایی و آرایش کردن رو هم شامل میشه)
معمولا" این جور آدما اگر واقعا" مذهبی باشن به همه ی دستورات دین توجه میکنن نه فقط حجاب ... درباره ی آرایش خب شما میتونین بگین که باید تو خونه و جلوی من (و فقط جلوی من)آرایش کنی تا اونم حتی برای خوشحال کردن و رضایت شما هم که شده آرایش کنه(بنظر من این از شرطهاییه که باید قبل از ازدواج بزارین)
یک مسئله ی دیگه هم هست اونم اینکه شما خیلی خودتونو اذیت میکنین و فکر میکنین کار سختیه دختر خوب پیدا کردن .....
ولی اگه شما به خودتون سخت نگیرین همه چی حله...(فقط باید چشم بصیرت داشته باشین:Cheshmak:)
درباره ی خانواده هم کافیه که شما بهشون بگین که دنبال یه دختر محجوب میگردین و به هیچ عنوان حاضر به ازدواج با دختر غیر محجبه نیستین...
توکل به خدا.....:Doaa:
من در خدمتم
موفق باشین...:bye:

سلام بر شما . من در ابراز علاقه رک هستم ولی خجالت می کشم که یک چنین شرطهایی بگذارم. من از اینکه زیاد بگم چه کار بکن یا نکن و یا توقعاتی داشته باشم و اعمال کنم خجالت می کشم و ای کاش دختری بود بدون اینکه من چیزی بگم مواردی که گفتم را رعایت می کرد. بعد ازدواج البته می گم این ها را ولی ماجرای من فعلا برای قبل ازدواجه .... من همسر آینده ام را در محبتم ذوب می کنم ولی قبل ازدواج به دختری با حیا و محجوب چه جوری میشه فهموند که دوستش دارم؟ خانواده اصرار زیادی روی دختر اولی که گفتم دارند.

دعا کنید با همسری خوب ازدواج کنم :Rose:

معز الاولیاء
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۱۹:۵۴
سلام بر شما . من در ابراز علاقه رک هستم ولی خجالت می کشم که یک چنین شرطهایی بگذارم. من از اینکه زیاد بگم چه کار بکن یا نکن و یا توقعاتی داشته باشم و اعمال کنم خجالت می کشم و ای کاش دختری بود بدون اینکه من چیزی بگم مواردی که گفتم را رعایت می کرد. بعد ازدواج البته می گم این ها را ولی ماجرای من فعلا برای قبل ازدواجه .... من همسر آینده ام را در محبتم ذوب می کنم ولی قبل ازدواج به دختری با حیا و محجوب چه جوری میشه فهموند که دوستش دارم؟ خانواده اصرار زیادی روی دختر اولی که گفتم دارند.

دعا کنید با همسری خوب ازدواج کنم :Rose:

سلام
خب باید خجالت رو بزارین کنار دیگه چون بحث یه عمره
فکر میکنین سخته
برای منم اول سخت بود اما شما باید شرایطتونو بگین مگر میشه که بدون گذاشتن شرط با هم ازدواج کنین....؟؟؟؟؟؟این از محالاته هم شما باید شرط بزارین هم ایشون
و اگر شرط و شروط هم رو قبول کردین با هم ازدواج کنین
مگر میشه که کسی بدونه که شما چی میخواین؟؟؟؟
افراد فکر ها و سلایق مختلفی دارن یکی مثل شماست یکی برعکس شما
خب اون دختر خانم از کجا بدونه که شما چه جوری هستین؟؟؟؟؟
باید تمام اینا گفته شه......
یه چیز الزامیه
اگه واقعا" خجالت میکشین کافیه چشماتونو ببندین و شرطاتونو بگین:Cheshmak:
ولی در کل و بدون شوخی این مسائل خجالت سرش نمیشه....
زندگی زوایای زیادی داره که باید موشکافانه بررسی شه
بررسی نشدن حتی یه گوشه ی کوچیکش شاید باعث به هم خوردن زندگی بشه
دوره ی نامزدی رو گذاشتن واسه همین موقع هاااا
که دختر و پسر بتونن با رعایت شئونات اسلامی با هم صحبت چند ماهه ای داشته باشن که هم همدیگه رو خوب بشناسن و هم شرط و شروطاشونو به هم بگن

حتما" نباید که به دختر محجبه ی مورد علاقتون بگین که دوستش دارین...!!!!
شما برین خواستگاریش خودش میفهمه که دوستش دارین

و اما خانواده کافیه با قاطعیت تمام بهشون بگین
اینا همه بستگی به خودتون داره بهشون بفهمونین که شما میخواین با اون زندگی کنین نه اونا....(البته با نهایت احترام)
و باز هم توکل به خدا چاره ی همه ی مشکلاته....
التماس دعا

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۱۹:۵۸
چرا انقد ظاهر
با سلام
اینی که استاد دهنوی گفتند یک اصل بسیار مهمه!!!
به نظر من پسر حتما باید دختر خاونم وضع مالیش بهتر باشه
وگرنه اقتدار غرور و......خلاصه هیچی از مرد براش نمی مونه....
میشه یه شیر بی یال و کپال ....
البته یه استثنا داره که علاوه بر اون آقا خانوم هم فوق العاده مذهبی و با جنبه باشه.
مثلا ازدواج حضرت خدیجه با پیامبر(ص)...
که هیچ وقت پولشونو به رخ پیامبر نکشیدند و.....
هیچ وقت ....
خوب اون ازدواج استثنا بود چون 2 طرف هم انسانهای بزرگی بودند
تو اون مساله سن حضرت خدیجه هم بیشتر بوده...
و...
پس نتیجه میگیریم که پسر باید کاملا مقتدر تر از دختر باشه...
چون خیلی از خانوما جنبه حضرت خدیجه رو ندارن...
...

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۸, ۲۲:۰۰
سلام
خب باید خجالت رو بزارین کنار دیگه چون بحث یه عمره
فکر میکنین سخته
برای منم اول سخت بود اما شما باید شرایطتونو بگین مگر میشه که بدون گذاشتن شرط با هم ازدواج کنین....؟؟؟؟؟؟این از محالاته هم شما باید شرط بزارین هم ایشون
و اگر شرط و شروط هم رو قبول کردین با هم ازدواج کنین
مگر میشه که کسی بدونه که شما چی میخواین؟؟؟؟
افراد فکر ها و سلایق مختلفی دارن یکی مثل شماست یکی برعکس شما
خب اون دختر خانم از کجا بدونه که شما چه جوری هستین؟؟؟؟؟
باید تمام اینا گفته شه......
یه چیز الزامیه
اگه واقعا" خجالت میکشین کافیه چشماتونو ببندین و شرطاتونو بگین:cheshmak:
ولی در کل و بدون شوخی این مسائل خجالت سرش نمیشه....
زندگی زوایای زیادی داره که باید موشکافانه بررسی شه
بررسی نشدن حتی یه گوشه ی کوچیکش شاید باعث به هم خوردن زندگی بشه
دوره ی نامزدی رو گذاشتن واسه همین موقع هاااا
که دختر و پسر بتونن با رعایت شئونات اسلامی با هم صحبت چند ماهه ای داشته باشن که هم همدیگه رو خوب بشناسن و هم شرط و شروطاشونو به هم بگن

حتما" نباید که به دختر محجبه ی مورد علاقتون بگین که دوستش دارین...!!!!
شما برین خواستگاریش خودش میفهمه که دوستش دارین

و اما خانواده کافیه با قاطعیت تمام بهشون بگین
اینا همه بستگی به خودتون داره بهشون بفهمونین که شما میخواین با اون زندگی کنین نه اونا....(البته با نهایت احترام)
و باز هم توکل به خدا چاره ی همه ی مشکلاته....
التماس دعا

سلام بر شما ولی در خواستگاری شرط من فقط انجام واجبات و ترک محرمات هست. واینکه ایشان وضع ظاهرش چطوری باشه چون جزو جزئیاته باعث میشه اون دختر فکر درستی در مورد من نکنه و کلا به هم بخوره ..... سعی کنم که اگر هم نشد طوری که من می خوام تحمل کنم ولی برای چندین سال زندگی خیلی سخته..... ازدواج با مذهبی یک تعداد مشکل داره و با غیر مذهبی هم یک تعداد دیگه که آدم را بد بین می کنه کلا به ازدواج! خوش به حال پیامبر و حضرت علی در مورد ازدواج. دارم از اصله ازدواج هم زده میشم کم کم.

دستهای خالی
۱۳۸۹/۰۱/۲۹, ۰۵:۳۵
جناب محمد گل پسر
از اول بحث همش حرف مذهبی بودن هست میشه یه کم بیشتر درباره این کلمه بگید ؟؟؟
چطور یه نفر مذهبی میشه؟؟؟
آیا همه آدما مذهبی رو مثل هم تعریف می کنند؟؟؟
یادتون نره همه آدما مثل هم نیستند اینکه بعضی ها میگند "همه ی پسرا" یا "همه ی دخترا" اصلا درست نیست .
شما باید خود فرد رو بسنجید اما نه با تعداد نماز و روزه هاش (که فکر نمی کنم اینطور باشه)
از دوست های خودم خیلی ها هستند اهل نماز و روزه خلاصه نماز غفلیه و ... اما کلا از لحاظ اخلاقی مشکل دارند و من ازشون خوشم نمیاد
و بر عکسشم هست
شما حاضری با یه نفر که نماز می خونه و به قول شما مذهبی هست اما بداخلاقه یه عمر زندگی کنید
یا یه دختر که به قول شما مذهبی نیست اما مهربان و خانواده دار و با گذشت و خوش اخلاق؟؟؟؟؟
ولی یه چیزو قبول دارم به طور کلی دختر مذهبی بهتر از دختر غیر مذهبی هست.
تصمیم با خودتون هست اما با چند تا مشاور مذهبی حتما گفتگو کنید .

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۲۹, ۱۰:۰۴
جناب محمد گل پسر
از اول بحث همش حرف مذهبی بودن هست میشه یه کم بیشتر درباره این کلمه بگید ؟؟؟
چطور یه نفر مذهبی میشه؟؟؟
آیا همه آدما مذهبی رو مثل هم تعریف می کنند؟؟؟
یادتون نره همه آدما مثل هم نیستند اینکه بعضی ها میگند "همه ی پسرا" یا "همه ی دخترا" اصلا درست نیست .
شما باید خود فرد رو بسنجید اما نه با تعداد نماز و روزه هاش (که فکر نمی کنم اینطور باشه)
از دوست های خودم خیلی ها هستند اهل نماز و روزه خلاصه نماز غفلیه و ... اما کلا از لحاظ اخلاقی مشکل دارند و من ازشون خوشم نمیاد
و بر عکسشم هست
شما حاضری با یه نفر که نماز می خونه و به قول شما مذهبی هست اما بداخلاقه یه عمر زندگی کنید
یا یه دختر که به قول شما مذهبی نیست اما مهربان و خانواده دار و با گذشت و خوش اخلاق؟؟؟؟؟
ولی یه چیزو قبول دارم به طور کلی دختر مذهبی بهتر از دختر غیر مذهبی هست.
تصمیم با خودتون هست اما با چند تا مشاور مذهبی حتما گفتگو کنید .

بله من هم نمی خوام با فردی ظاهرا مذهبی ازدواج کنم ولی افرادی باطنا مذهبی هم ظاهری مذهبی دارند! و تشخیص باطن چون سخته انتخاب هم سخت میشه ..... یعنی اگر بخواهید با کسی که هم حجاب درست و هم دین و اعتقاد درستی داشته باشه ازدواج کنید یا باید خدا خیلی کمک کند و یا اینکه چندین سال به دنبالش بگردید. کمک کنید که ویژگیها و نحوه شناخت دختری محجبه و با تقوا را بشناسم و کلیشه ای جواب ندید لطفا .....

چرا مدیرانی که این موضوع را خواندند هیچ پاسخی ندادند؟

ابدیت
۱۳۸۹/۰۱/۲۹, ۲۳:۳۶
حرفمو پس میگیرم حالا دیگه مطمئنم که افراد خیلی کمی هستندکه به مسئله حجاب در امر ازدواج اهمیت میدن بازم جای شکرش باقیه

aviny
۱۳۸۹/۰۱/۳۰, ۰۸:۰۸

سلام به برادر عزیزم

ببین برادر این خصوصیاتی که گفتی یه سریش رو من هم دارم.ولی در همه حال توکل و اعتماد به نفسم رو حفظ میکنم.نمیگم مجرد بودن برام راحته ولی ازدواج به هر قیمتی رو اصلا قبول ندارم.ازدواج همینطور که میتونه ایمان رو کامل کنه میتونه همون یه خورده ایمان قبل از ازدواج رو هم از بین ببره.من میشناسم فردی رو که تقریبا مذهبی بود و مثل شما از یه دختر غیر محجبه خوشش اومد و ازدواج کرد در حالی که خانوادهاشون هم راضی بودن ولی به مرور زمان همون دختر خانم آقا رو کشوند به سمت ریش تراشی و پوشیدن لباسایی که در شان یه مرد نیست و وقتی به اون وضع کشیده شد نون حرام هم اومد تو سفره ش.چیزی که میخوام بگم اینه که آدم تو این دوره زمونه نمیتونه از خودش مطمئن باشه.ما همیشه در معرض خطا و اشتباه هستیم.

هرچند حجاب و محجبه بودن ملاک قطعی برای دین دار بودن و معتقد بودن نیست یعنی اینکه صرف محجبه بودن رو نمیشه ملاکی گرفت برای کامل بودن فرد از نظر اعتقادی و دینی ولی نوعی مکمل برای دین به حساب میاد.کسی که نسبت به حجابش بی اعتنا هست به طور مستقیم و علنی داره از دستور خدا و قرآن و اهل بیت سرپیچی میکنه و این اصلا قابل قبول نیست.ازدواج موردی هست که باید خیلی توش تامل بشه یه وقتی آدم تا 30 سالگی مجرد میمونه ولی در نهایت با دختری ازدواج میکنه که واقعا ایمانش رو تکمیل میکنه.شما اصلا نباید تو این امر عجله کنید.

یه جا دیدم نوشته بودید از جواب رد شنیدن خوشتون نمیاد یا یه همچین چیزی.منم دوبار جواب رد شنیدم یه جا که اصلا هنوز منو ندیده بودن به دلیل دانشجو نبودن ردم کردن یه جا هم که خودشون سپاهی بودن با اینکه دیده بودن مذهبی و انقلابی و عاشق شهدا و دفاع مقدس هستم ولی به دلیل سید نبودن ردم کردن.راستیش با تیپی که من دارم(ریش و عینک و پیرهن خاکستری و چپیه و شلوار پارچه ای و دمپایی)و اخلاق و رفتارم که حاضر نیستم برای ارتقاء زندگیم دست به هرکاری بزنم و یه سره فکر میکنم که در معرض دید خدا و آقا امام زمان هستم و به قول آقا سید مرتضی آوینی بزرگوار خجالت میکشم جایی که اقا امام زمانمون تشریف دارن گناه کنم خیلی دختری پیدا نمیشه که از من خوشش بیاد.تازه من تو قم زندگی میکنم و هر دختری که دورادور منو بش معرفی کردن از من خوشش نیمد ولی خوب بازم توکلم به خداست و هرچی قسمت باشه منم راضیم.هرچی که خدا میده به آدم از سر رحمته و هرچی که نمیده از سر حکمت پس عجله نکن و اگه میخوایی ایمانت کامل بشه یا حداقل همینی که الان داری از بین نره عجله نکن که عجله وسوسه ی ابلیسه.در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست برای زمانیه که آدما صاف و یه رنگ بودن نه الان که آدم فقط میتونه به خدا و اهل بیتیتش اعتماد کنه.

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۳۰, ۰۹:۵۳
سلام به برادر عزیزم

ببین برادر این خصوصیاتی که گفتی یه سریش رو من هم دارم.ولی در همه حال توکل و اعتماد به نفسم رو حفظ میکنم.نمیگم مجرد بودن برام راحته ولی ازدواج به هر قیمتی رو اصلا قبول ندارم.ازدواج همینطور که میتونه ایمان رو کامل کنه میتونه همون یه خورده ایمان قبل از ازدواج رو هم از بین ببره.من میشناسم فردی رو که تقریبا مذهبی بود و مثل شما از یه دختر غیر محجبه خوشش اومد و ازدواج کرد در حالی که خانوادهاشون هم راضی بودن ولی به مرور زمان همون دختر خانم آقا رو کشوند به سمت ریش تراشی و پوشیدن لباسایی که در شان یه مرد نیست و وقتی به اون وضع کشیده شد نون حرام هم اومد تو سفره ش.چیزی که میخوام بگم اینه که آدم تو این دوره زمونه نمیتونه از خودش مطمئن باشه.ما همیشه در معرض خطا و اشتباه هستیم.

هرچند حجاب و محجبه بودن ملاک قطعی برای دین دار بودن و معتقد بودن نیست یعنی اینکه صرف محجبه بودن رو نمیشه ملاکی گرفت برای کامل بودن فرد از نظر اعتقادی و دینی ولی نوعی مکمل برای دین به حساب میاد.کسی که نسبت به حجابش بی اعتنا هست به طور مستقیم و علنی داره از دستور خدا و قرآن و اهل بیت سرپیچی میکنه و این اصلا قابل قبول نیست.ازدواج موردی هست که باید خیلی توش تامل بشه یه وقتی آدم تا 30 سالگی مجرد میمونه ولی در نهایت با دختری ازدواج میکنه که واقعا ایمانش رو تکمیل میکنه.شما اصلا نباید تو این امر عجله کنید.

یه جا دیدم نوشته بودید از جواب رد شنیدن خوشتون نمیاد یا یه همچین چیزی.منم دوبار جواب رد شنیدم یه جا که اصلا هنوز منو ندیده بودن به دلیل دانشجو نبودن ردم کردن یه جا هم که خودشون سپاهی بودن با اینکه دیده بودن مذهبی و انقلابی و عاشق شهدا و دفاع مقدس هستم ولی به دلیل سید نبودن ردم کردن.راستیش با تیپی که من دارم(ریش و عینک و پیرهن خاکستری و چپیه و شلوار پارچه ای و دمپایی)و اخلاق و رفتارم که حاضر نیستم برای ارتقاء زندگیم دست به هرکاری بزنم و یه سره فکر میکنم که در معرض دید خدا و آقا امام زمان هستم و به قول آقا سید مرتضی آوینی بزرگوار خجالت میکشم جایی که اقا امام زمانمون تشریف دارن گناه کنم خیلی دختری پیدا نمیشه که از من خوشش بیاد.تازه من تو قم زندگی میکنم و هر دختری که دورادور منو بش معرفی کردن از من خوشش نیمد ولی خوب بازم توکلم به خداست و هرچی قسمت باشه منم راضیم.هرچی که خدا میده به آدم از سر رحمته و هرچی که نمیده از سر حکمت پس عجله نکن و اگه میخوایی ایمانت کامل بشه یا حداقل همینی که الان داری از بین نره عجله نکن که عجله وسوسه ی ابلیسه.در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست برای زمانیه که آدما صاف و یه رنگ بودن نه الان که آدم فقط میتونه به خدا و اهل بیتیتش اعتماد کنه.

سلام بر شما و تشکر از اینکه به این موضوع توجه کردید.
البته اگر همسر مناسبی برای ما پیدا نشد . باید همینجور که تا الان گناه نکردیم تا اخر عمر گناه نکنیم حتی اگر 100 سال در دنیا باشیم ولی در عوض در بهشت با حورالعین که از زیبایی و پاکی خیلی بهتر از دختریه که شاید در دنیا با ما ازدواج می کرد زندگی ابدی خواهیم داشت. من که خیلی سختی کشیدم تا گناه نکردم تا الان و ان شاالله در بهشت به پاداش پرهیزگاری که داشتم برسم........

ولی تا 30 سالگی دیگه ته می گیریم کم کم ..... و شاید دیگه حسی برای ازدواج نداشته باشم الان نیاز عاطفی و روحی دارم و نیاز به یک دلدار و همدم دارم :hamdel: و تا چند سال بعد دیگه با مشغله های به وجود امده برام به ازدواج دیگه کمتر و شاید اصلا فکر نکنم ..... یعنی تا تنور گرمه باید نون رو چسبوند! البته قبول دارم نباید با دختری که ایمان رو ضعیف می کنه ازدواج کرد ولی مشکل من الان در اخلاق و رفتار و تشخیص افراد به باطن مذهبیه! دوست ندارم با کسی که افراطی هست و باعث سوهان روحم باشه ازدواج کنم.

سوالات :

1. چه جوری میشه تشخیص داد دختری به باطن مذهبیه؟ یعنی چه ویژگی هایی در رفتار و یا ظاهر باید داشته باشه؟
2.قبل ازدواج دختر رو امتحان کردن درسته؟
3.اگر در گذشته با کسی ارتباط داشته و تا نامزدی هم رسیده ولی به هم خورده باشه میشه پذیرفت؟
4.اگر با گرایش سیاسی خاصی باشه ولی با اعتقاد و با تقوا ولی من از سیاسی بودن راضی نباشم باید صرف نظر کنم از نظر خودم؟
5. اگر مشکله جسمی داشت ولی دین و حجاب خوبی داشت چطور؟
6. اگر وضع مالی خوبی نداشت نسبت به خانواده من ولی دختره خوبی بود از لحاظ دینی باهاش ازدواج کنم؟
7. اگر شروطی را گذاشت که من می توانستم اجرا کنم ولی میلی به انجامش نداشته باشم باید زیر بار برم ؟
8. کسی در این انجمن مورد مناسبی برای پیشنهاد نداره؟ :Rose:

aviny
۱۳۸۹/۰۱/۳۰, ۱۰:۳۶
ولی تا 30 سالگی دیگه ته می گیریم کم کم ..... و شاید دیگه حسی برای ازدواج نداشته باشم الان نیاز عاطفی و روحی دارم و نیاز به یک دلدار و همدم دارم :hamdel: و تا چند سال بعد دیگه با مشغله های به وجود امده برام به ازدواج دیگه کمتر و شاید اصلا فکر نکنم ..... یعنی تا تنور گرمه باید نون رو چسبوند! البته قبول دارم نباید با دختری که ایمان رو ضعیف می کنه ازدواج کرد ولی مشکل من الان در اخلاق و رفتار و تشخیص افراد به باطن مذهبیه! دوست ندارم با کسی که افراطی هست و باعث سوهان روحم باشه ازدواج کنم.

سوالات :

1. چه جوری میشه تشخیص داد دختری به باطن مذهبیه؟ یعنی چه ویژگی هایی در رفتار و یا ظاهر باید داشته باشه؟
3.اگر در گذشته با کسی ارتباط داشته و تا نامزدی هم رسیده ولی به هم خورده باشه میشه پذیرفت؟
4.اگر با گرایش سیاسی خاصی باشه ولی با اعتقاد و با تقوا ولی من از سیاسی بودن راضی نباشم باید صرف نظر کنم از نظر خودم؟
6. اگر وضع مالی خوبی نداشت نسبت به خانواده من ولی دختره خوبی بود از لحاظ دینی باهاش ازدواج کنم؟
7. اگر شروطی را گذاشت که من می توانستم اجرا کنم ولی میلی به انجامش نداشته باشم باید زیر بار برم ؟
8. کسی در این انجمن مورد مناسبی برای پیشنهاد نداره؟ :rose:

سلام بر برادر عزیزم

1:برای من و شما هیچ راهی وجود نداره که خصوصیات اخلاقی یه دختر رو کامل بدونیم.تنها راه و بهترین راه همون تحقیق هست که افرادی که میشناسنش و اصل عدالت رو در قضاوت رعایت میکنن خصوصیات اخلاقیش رو بدون کم و کاستی بیان کنن اونوقت میشه سنجید که چقدر از اخلاقش مورد قبولتون هست.

2:منظور شما رو از امتحان کردن دقیقا متوجه نشدم ولی هیچ دختری مطمئنا دوست نداره زندگی تشکیل بده و بعد از مدتی بهمش بزنه پس همه ی دخترا دقیقا مواضع خودشون رو قبل از ازدواج با صحبت اعلام میکنن.فلسفه چندین بار صحبت کردن دختر و پسر قبل از ازدواج همینه

3:بستگی داره که اون ارتباط در چه حد بوده باشه.من دقیقا از نزدیکان موردی رو سراغ دارم که حتی عقد هم کردن دوماهی هم تو عقد بودن ولی دیدن به درد هم نمیخورن از هم جدا شدن و دختره با یه پسره خیلی خوب ازدواج کرد الانم دوتا بچه دارن و زندگیشون هم زیر سایه ی امام زمان (عج) خیلی خوب و خوش هست.

4:گرایش سیاسی دختر یا علاقه ی پسر به فیلم و فوتبال و ازینجور بحثها معمولا چیزی نیست که سرنوشت یه زندگی رو تعیین کنه چون معمولا وقتی وارد جاده ی زندگی مشترک میشی دیگه این بحثها مفهومی نداره و البته بخش اعظمی از تفاهمات معمولا تو جریان زندگی پیش میاد.

5:اون دیگه برمیگرده به خوده شما.مثلا زنانی هستن که با جانبازان ازدواج کردن در حالی که میدیدن مرد زندگیشون یه پا نداره یا ... یه موردی رو تو خیابون دیدم چندوقت پیش یه پسر جوون و خوبی به نظر میرسید که دست یه دختر رو گرفته بود و با هم شاد قدم میزدن ولی دختره متاسفانه لنگان لنگان راه میرفت یعنی یکی از پاهاش کلا مشکل داشت.این موارد بستگی داره به خود آدم.

6:این مورد رو که اصلا صراحتا در دین داریم که در روایات هم هست که اگر دیدید دختری یا پسری دین و ایمانش قوی و قابل اعتماد هست جنبه های مادی رو اصلا در نظر نگیرید و قبولش کنید.دین و ایمان که باشه خدایی که روزی یک مورچه رو میده روزی شما رو هم میده مطمئنا.

7:این موضوع هم بستگی داره به عظم شما.اگر تشخیص بدید که میتونید لحظات زندگیتون رو که ثانیه ثانیش هدیه ای از طرف ایزدتعالی هست رو با اون دختر تقسیم کنید حتما انگیزه ی کافی هم برای برآورده کردن خواسته هاش دارید چون مطمئنا دوست دارید خوشبختش کنید.

noshin
۱۳۸۹/۰۱/۳۰, ۱۴:۱۷
بعنوان یه خواهر کوچکتر یه نصیحت کوچولو دارم. درسته که ظاهر افراد خیلی چیزها رو نشون میده ولی نمیشه گفت 100% درسته. خود من قبلا میگفتم همه دخترهای چادری خوبن!!!!! ولی از وقتی اومدم داشگاه چیزهایی به چشمم دیدم که پشیمون شدم. برای ازدواج باید چشم ها رو باز کرد اینکه دختر چادریه یا مانتویی دلیل خوب یا بد بودن نمیشه. هستن دخترهایی که چادرین ولی کارهایی میکنن که ادم خشکش میزنه (البته پنهانی). پس برادر من ببین دختری که انتخاب میکنی طرز فکرش چیه؟خدا رو چطوری شناخته!! با چند جلسه صحبت خیلی چیزها معلوم میشه و بعدشم باید توکل کرد به خدا.
در ضمن خدا زیبایی و دوست داره اگه غیر از این بود این همه طبیعت زیبا رو به وجود نمیاورد. و همین طور ائمه (ع) هم لباس های زیبا میپوشیدن و به ظاهر هم توجه میکردن...
پس سعی کنین ظاهری اراسته و مرتب داشته باشید پوشیدن کت و شلوار نشونه بی ایمانی نیست که اگه قرار باشه ایمان ادم با پوشیدن لباس های برازنده از بین بره یعنی اصلا وجود نداشته!!!!!!!!! به هر حال باید دختره بیچاره از سر و وضع همسرش راضی باشه.

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۳۰, ۲۰:۰۴
بعنوان یه خواهر کوچکتر یه نصیحت کوچولو دارم. درسته که ظاهر افراد خیلی چیزها رو نشون میده ولی نمیشه گفت 100% درسته. خود من قبلا میگفتم همه دخترهای چادری خوبن!!!!! ولی از وقتی اومدم داشگاه چیزهایی به چشمم دیدم که پشیمون شدم. برای ازدواج باید چشم ها رو باز کرد اینکه دختر چادریه یا مانتویی دلیل خوب یا بد بودن نمیشه. هستن دخترهایی که چادرین ولی کارهایی میکنن که ادم خشکش میزنه (البته پنهانی). پس برادر من ببین دختری که انتخاب میکنی طرز فکرش چیه؟خدا رو چطوری شناخته!! با چند جلسه صحبت خیلی چیزها معلوم میشه و بعدشم باید توکل کرد به خدا.
در ضمن خدا زیبایی و دوست داره اگه غیر از این بود این همه طبیعت زیبا رو به وجود نمیاورد. و همین طور ائمه (ع) هم لباس های زیبا میپوشیدن و به ظاهر هم توجه میکردن...
پس سعی کنین ظاهری اراسته و مرتب داشته باشید پوشیدن کت و شلوار نشونه بی ایمانی نیست که اگه قرار باشه ایمان ادم با پوشیدن لباس های برازنده از بین بره یعنی اصلا وجود نداشته!!!!!!!!! به هر حال باید دختره بیچاره از سر و وضع همسرش راضی باشه.

سلام برشما خواهر گرامی
بله درست می گوئید من هم در دانشگاه زیاد دیدم و حتی یک دختر چادری هم قصد دوستی و ارتباط با من را داشت که اصلا نپذیرفتم. ولی من می خواهم با کسی ازدواج کنم که هم با اعتقاد باشه و هم محجبه و با ظاهری معصوم. یعنی هر دو را داشته باشد.

از مدیران محترم کسی دقیق به سوالات بالا پاسخ نمی دهد؟

majidoo
۱۳۸۹/۰۱/۳۰, ۲۱:۳۱
البته اگر همسر مناسبی برای ما پیدا نشد . باید همینجور که تا الان گناه نکردیم تا اخر عمر گناه نکنیم حتی اگر 100 سال در دنیا باشیم ولی در عوض در بهشت با حورالعین که از زیبایی و پاکی خیلی بهتر از دختریه که شاید در دنیا با ما ازدواج می کرد زندگی ابدی خواهیم داشت. من که خیلی سختی کشیدم تا گناه نکردم تا الان و ان شاالله در بهشت به پاداش پرهیزگاری که داشتم برسم........

سوالات :

8. کسی در این انجمن مورد مناسبی برای پیشنهاد نداره؟ :rose:

اولا این یه کیسو بیخیال شو.

دوما ، یکی از مهترین مواردی که تو این همه پست تاحالا اصلا حرفی ازش نزدی توکله،ت و ک ل

البته گفتنش راحته ولی تو عمل سخته.

من خودمم تقریبا مشکل تورو دارم ، یه مدتم این در اون در زدم دیدم جور نمیشه همه چیرو سپردم به اوس کریم.

به قول یکی از دوستام ، خود خدا به موقع میزاره تو کاست.

جان بركف
۱۳۸۹/۰۱/۳۱, ۰۸:۳۲
گل پسر صحبت یه عمر زندگیه
عجله ممنوع

طیب
۱۳۸۹/۰۱/۳۱, ۰۹:۱۹
ازدواج کن.

---فقط با هم کفوت.

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۳۱, ۱۰:۱۲
اولا این یه کیسو بیخیال شو.

دوما ، یکی از مهترین مواردی که تو این همه پست تاحالا اصلا حرفی ازش نزدی توکله،ت و ک ل

البته گفتنش راحته ولی تو عمل سخته.

من خودمم تقریبا مشکل تورو دارم ، یه مدتم این در اون در زدم دیدم جور نمیشه همه چیرو سپردم به اوس کریم.

به قول یکی از دوستام ، خود خدا به موقع میزاره تو کاست.

سلام بر شما دوست گرامی

یعنی چی این یه کیس رو بیخیال شو؟!

توکل معنیش این نیست که بی کار بشینی تا از آسمون نازل بشه یک دختره مناسب! شما اگر ویژگی های مناسبی ارائه بدید بهتره............

belher2
۱۳۸۹/۰۱/۳۱, ۱۰:۲۲
به نظر من صبر كن وضع يارانه ها مشخصشه !

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۱/۳۱, ۱۱:۴۴
رزق و روزی دست خداست جناب belher2
من مشکل مالی ندارم ......

majidoo
۱۳۸۹/۰۱/۳۱, ۱۳:۱۵
سلام بر شما دوست گرامی

یعنی چی این یه کیس رو بیخیال شو؟!

توکل معنیش این نیست که بی کار بشینی تا از آسمون نازل بشه یک دختره مناسب! شما اگر ویژگی های مناسبی ارائه بدید بهتره............

اینقدر راجب این کیس بحث کردی که اگه باهاش ازدواج هم کنی ، تا آخر عمر باز هم دودل
می مونی.

بله، بی کار نباید بشینی ولی برای رفع بیکاری نباید تو خیابونا دنبالش بگردی.

اگه کیسی رو تو فامیل یا دوست و آشنا معرفی کردن که ازش شناخت کامل داشتن اون موقع باید
حرکت کنی ، برکت هم که خدا به جیب پدر گرامی داده:solh:.

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۲/۰۱, ۰۸:۲۲
سلام بر همگی شما

من از اصل ازدواج هم پشیمون شدم و مثله اینکه تنها بمونم بهتره

از مشاوره های شما به خصوص مدیران(!) چیزی یاد نگرفتم که هیچ بدبین هم شدم :Labkhand:

ولی تشکر از اینکه جواب دادید به این موضوع.............

belher2
۱۳۸۹/۰۲/۰۱, ۱۱:۴۲
سلام بر همگی شما

از مشاوره های شما به خصوص مدیران(!) چیزی یاد نگرفتم که هیچ بدبین هم شدم :labkhand:

شما با اميد برو جلو وضع ماليتم كه الحمد لله خوبه ولي يه شعرم برات بگم هر چند لطيفه است انكه شيران را كند روبه مزاج ...ازدواج است ازدواج است ازدواج

Aurlito
۱۳۸۹/۰۲/۰۱, ۱۴:۰۴
عزیز در کشور ایران تنها سودی که ازدواج داره اقتصاد هست و اقتصاد. زنها نمیتونن کار کنن (مثلا زنها نمیتونن قاضی بشن) و نیاز مبرمی به ازدواج دارن. از طرف دیگه تنها راه لقای جنسی در ایران ازدواج هست چون باکرگی مقدس هست و زنی که حاظر باشه باکرگیش رو چشم پوشی کنه سوزنیه توی انبار کاه. بنابراین ازدواج هیچ ربطی به عشق و عاشقی نداره.
در کشورهای پیشرفته زوجین قبل از ازدواج هم رو بیشتر میشناسن اما بازهم کشوری مثل ایالات متحده 37% آمار طلاق بین ازدواج داره که خیلی بد هست. پس ازدواج حتی در جاهایی که منطقیتر شکل میگیره هم ناموفق هست.
پس با مقایسه ی آمار در جهان سوم و جهان پیشرفته نتیجه میگیریم ازدواج در جهان مدرن اشتباه محض هست.

اسرا
۱۳۸۹/۰۲/۰۱, ۱۴:۱۸

به نظر من اینو بیخیال شی بهتره ، به نفعته
و السلام
نظر بقیه چیه؟؟

اسرا
۱۳۸۹/۰۲/۰۱, ۱۴:۲۲
ولی من می خواهم با کسی ازدواج کنم که هم با اعتقاد باشه و هم محجبه و با ظاهری معصوم. یعنی هر دو را داشته باشد.

پیرو پست قبلی ، چون معیار شما برای ازدواج اینه ، برای همین گفتم اونو بیخیال شو

سراج منیر
۱۳۸۹/۰۲/۰۱, ۱۹:۴۱

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم
در مورد ازدواج ،آنچه به نظرم می رسد را عرض میکنم :

در ابتدا روایت پرمعنا که در کتاب های روایی بسیاری نقل شده است و جای تردیدی در مضمون و صحت آن نیست را نقل میکنم.
این روایت هم از پیامبر صلی الله علیه وآله و هم از ائمه علیهم السلام با عبارتهای مشابه ، آمده است :

كَتَبْتُ إِلَى أَبِي جَعْفَرٍ ع فِي التَّزْوِيجِ فَأَتَانِي كِتَابُهُ بِخَطِّهِ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص إِذَا جَاءَكُمْ مَنْ تَرْضَوْنَ خُلُقَهُ وَ دِينَهُ فَزَوِّجُوهُ إِلَّا تَفْعَلُوهُ تَكُنْ فِتْنَةٌ فِي الْأَرْضِ وَ فَسادٌ كَبِيرٌ.
كافي ج : 5 ص : 348

ترجمه : هر وقت پسری به خواستگاری دخترتان آمد، اگر از اخلاق و دین او راضی بودید، دخترتان را به او تزویج کنید و اگر نکنید، فتنه و فساد بزرگی را باعث‏شده‏اید.

اما در مورد دختران ، این روایت قابل تامل است:

... فَقَالَ أَيُّهَا النَّاسُ إِيَّاكُمْ وَ خَضْرَاءَ الدِّمَنِ قِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ وَ مَا خَضْرَاءُ الدِّمَنِ قَالَ الْمَرْأَةُ الْحَسْنَاءُ فِي مَنْبِتِ السَّوْءِ (الكافي ج : 5 ص : 333)

پيامبر خدا صلي الله عليه وآله به مردم فرمود : از خضراء الدمن (گياه روييده در خرابه) بپرهيزيد. گفته شد: اي رسول خدا! خضراء الدمن چيست؟ فرمود: زن زيبا رويي كه در خانواده اي فاسد رشد كرده است .

متن کاملتری نیز از امام رضا علیه السلام واردشده است؛

امام رضا عليه السلام میفرمایند: زنان سه دسته اند :

1- زن زاياي مهربان، كه شوهر خود را در كار دنيا وآخرتش ياري مي رساند وروزگار را بر او سخت نمي كند.

2- و زن نازا و بي بهره از زيبايي كه شوهرش را [در امور خير ]ياري نمي رساند .

3- و زن پر سر وصداي پا به در وعيب جويي كه زياد را اندك مي شمارد وزياد را هم نمي پذيرد .
زنهار كه فريفته ی زني با اين خصوصيات شوي؛ زيرا رسول خدا صلي الله عليه وآله فرمود: از خضراء الدمن بپرهيزيد . عرض شد : اي رسول خدا ! خضراء الدمن كيست؟ فرمود : زنِ زيبايي كه در خانواده اي بد رشد كرده است. ( بحارالأنوار ج : 100 ص : 235)

بنابر این:
در مورد پسران ،(با توجه به نکات مثبت او) ،شخصی که دین و اخلاقش مورد تایید باشد

او مورد مناسبی برای ازدواج است.

و در مورد دختران ،( با دقت در عدم وجود جنبه های منفی در او!) از ازدواج با دختری که از

لحاظ تربیتی ، محیط رشد او آلوده بوده است (خضراء الدمن) نهی شده است. *

------------
{*} بحث های دیگری هست که ان شاء الله خواهد آمد.

majidoo
۱۳۸۹/۰۲/۰۳, ۱۰:۵۵
سلام بر همگی شما

از مشاوره های شما به خصوص مدیران(!) چیزی یاد نگرفتم که هیچ بدبین هم شدم :labkhand:

هرچه دلت خواست نه آن می شود ... هرچه خدا خواست همان می شود

مونس
۱۳۸۹/۰۲/۰۳, ۱۶:۵۶
سلام بر همگی شما

سلام جناب محمد
شرمنده از اینکه چند وقتی به دلیل مشغله هایی که داشتم نتونستم به این تاپیک که مربوط به انجمن مشاوره است ، رسیدگی کنم ،
با خوندن این پست واقعا متاسف شدم، شما بفرمائید چه عواملی باعث دلسردی شما برادر بزرگوار شده ؟

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۲/۰۳, ۲۱:۱۳
سلام برشما ghareeb

چه عجب یکی از مدیران هم توجهی کردن !

چرا پشیمون شدم؟ شما بگید چرا یکی نیست از پست اول بخونه و جواب درست و حسابی به این سوالات من بده؟!

دختره مذهبی درست و حسابی نیست در این زمونه !!! فرق اینها فقط در چادر و نماز خلاصه میشه و ظاهر ... دختران مذهبی که به قیافه و وضع مالی توجه می کنند بیشتر از دختران غیر مذهبیه. اگر بدونند وضع مالیم خوبه میگن ببببله اگر بدونن بده میگن نننننه خیر ! من رو برای پول می خوان اصلا به میزان علم و عمل نمی سنجه کسی ... من هم پشیمونم هستم برای اینکه دیگه ازدواج کنم. به فکر بهشت و حورالعین هستم همسری که شاید برای خیلی ها دور از دست رس باشه ولی برای من که از گناه دوری کردم حتی در موقعیتی مثله حضرت یوسف قرار گرفتم و اصرار دو خواهری که پیشنهاد فحشا بهم دادن رو نپذیرفتم و پاکدامنی کردم و بهشت و نعمت هاش از آن منه ... از شما ها هم فکر نمی کنم کسی علمش تا حدی باشه که به سوالات من غیر کلیشه ای جواب بده.

leilajan
۱۳۸۹/۰۲/۰۳, ۲۲:۱۶
سلام برشما ghareeb

چه عجب یکی از مدیران هم توجهی کردن !

چرا پشیمون شدم؟ شما بگید چرا یکی نیست از پست اول بخونه و جواب درست و حسابی به این سوالات من بده؟!

دختره مذهبی درست و حسابی نیست در این زمونه !!! فرق اینها فقط در چادر و نماز خلاصه میشه و ظاهر ... دختران مذهبی که به قیافه و وضع مالی توجه می کنند بیشتر از دختران غیر مذهبیه. اگر بدونند وضع مالیم خوبه میگن ببببله اگر بدونن بده میگن نننننه خیر ! من رو برای پول می خوان اصلا به میزان علم و عمل نمی سنجه کسی ... من هم پشیمونم هستم برای اینکه دیگه ازدواج کنم. به فکر بهشت و حورالعین هستم همسری که شاید برای خیلی ها دور از دست رس باشه ولی برای من که از گناه دوری کردم حتی در موقعیتی مثله حضرت یوسف قرار گرفتم و اصرار دو خواهری که پیشنهاد فحشا بهم دادن رو نپذیرفتم و پاکدامنی کردم و بهشت و نعمت هاش از آن منه ... از شما ها هم فکر نمی کنم کسی علمش تا حدی باشه که به سوالات من غیر کلیشه ای جواب بده.

من خودم سراغ دارم .البته خوب معلومه که باید بتونید خرج یه زندگی رو بدید
میخواین معرفی میکنم

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۲/۰۴, ۰۵:۴۸
من خودم سراغ دارم .البته خوب معلومه که باید بتونید خرج یه زندگی رو بدید
میخواین معرفی میکنم

سلام برشما

من نگفتم که خرج زندگی رو نمیدم میگم فقط پول نباشه ....... اگر فردی را که سراغ دارید در پیام خصوصی مطرح کنید و نه در تاپیک.

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۲/۰۴, ۰۵:۵۸
دختران مذهبی که به قیافه و وضع مالی توجه می کنند بیشتر از دختران غیر مذهبیه.
با سلام دوست عزیز
لطفا نگو دختران مذهبی ....
شما دارید فتوا میدید؟؟؟
از کجا همچین چیزی رو فهمیدی؟؟؟
اسلام اومده که این ملاکهای مسخره مثل وضع مالی و...برداره و بگه که ملاک تقوای اشخاصه
اونوقت شما با این حرفتون یه توهین بزرگ هم به اسلام و هم دختران مذهبی میکنید

شما شاید یه دختر به ظاهر مذهبی دیدید که همچین خصوصیتی داشته که من به شما میگم همچین دختری که ملاک اولش پول و قیافس اصلا مذهبی نیست

وضع مالی و قیافه هم مهمن و بی تاثیر نیستن اما ملاک اول نیستن

شما دختران بسیار متدین و مذهبی رو ندیدید که از خداشونه همسر یه طلبه ((حتی با قیافه و تیپ معمولی کمتر...))بشن و..
این نشون دهنده ملاک مذهبی بودنشون یا همون تقواس

خواهشا جامعه آماریتونو بزرگتر کنید وبا آزمایش یک نمونه نظر کلی ندید و نظراتتون بر اساس نمودار 6سیگما باشه
یا علی(ع)

محمد گل پسر
۱۳۸۹/۰۲/۰۴, ۱۲:۱۶
با سلام دوست عزیز
لطفا نگو دختران مذهبی ....
شما دارید فتوا میدید؟؟؟
از کجا همچین چیزی رو فهمیدی؟؟؟
اسلام اومده که این ملاکهای مسخره مثل وضع مالی و...برداره و بگه که ملاک تقوای اشخاصه
اونوقت شما با این حرفتون یه توهین بزرگ هم به اسلام و هم دختران مذهبی میکنید

شما شاید یه دختر به ظاهر مذهبی دیدید که همچین خصوصیتی داشته که من به شما میگم همچین دختری که ملاک اولش پول و قیافس اصلا مذهبی نیست

وضع مالی و قیافه هم مهمن و بی تاثیر نیستن اما ملاک اول نیستن

شما دختران بسیار متدین و مذهبی رو ندیدید که از خداشونه همسر یه طلبه ((حتی با قیافه و تیپ معمولی کمتر...))بشن و..
این نشون دهنده ملاک مذهبی بودنشون یا همون تقواس

خواهشا جامعه آماریتونو بزرگتر کنید وبا آزمایش یک نمونه نظر کلی ندید و نظراتتون بر اساس نمودار 6سیگما باشه
یا علی(ع)

از شما خواهش می کنم در این تاپیک دیگه نظر ندهید .........

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۲/۰۴, ۱۲:۲۷
از شما خواهش می کنم در این تاپیک دیگه نظر ندهید .........
با سلام
دوست عزیز این سایت یک سایت عمومی هست و امکان فعالیتش برای همه ازاده
و این تاپیک و خیلی از تاپیکای دیگه جنبه عمومی داره و شاید کسی شروع کننده تاپیک باشه ولی دلیل نمیشه بقیه استفاده نکنن
اگر شما همچین تفکری داری لطفا دیگه تاپیک نزنید و به صورت خصوصی با مشاورین و کارشناسان محترم در میون بزارید

در ضمن شما برای رسوندن منظورت لطفا از این به بعد تاپیک زدنی اسم خودتم تو عنوان تاپیک بزن و وقت بقیه رو هم نگیر

خوب من چی کار دارم که تو قیافت زشته ویا جالب نیست و....اگر نظر میدم برای خودته

و اگر میدونستم مخاطب چه تفکراتی داره اصلا جواب نمیدادم

ولی اینم بدون اگر بخوای به دختران مذهبی و....اینجوری تهمت بزنی و خرابشون کنی من یکی هیچوقت ساکت نمیشینم

حتی اگر یکی از مدیرای این سایتم بودی و...نمیزاشتم کسی به اعتقاداتم توهین کنه

برو از قدیمیای سایت بپرس که من غیرت دینیم در چه حدیه
شما به نظر من قبل از ازدواج سعی کن به بلوغ فکری برسی و این شبهات پیش پا افتاده رو تو ذهن خودت حلش کنی.....
به هر حال برات ارزوی خوشبختب میکنم
یا علی(ع)

راهنما
۱۳۸۹/۰۲/۲۸, ۰۲:۰۱
باعرض سلام و تشکر خدمت تمامی کاربران و کارشناسان
در جواب آقای سراج باید بگویم که :
اولآ صرف احساس عشق و علاقه برای یک زندگی کافی نیست و بهتر بود و هست که شما قبل از سرمایه گذاری روانی و عاطفی با خویشتن داری و خود کنترلی شرایط ایشان را در تمام ابعاد از جمله روابط والدین ، فرهنگ خانوادگی ، وضعیت ارتباطی اعضای ازدواج کرده ، وضعیت دوستان ، نظر اساتید و تحقیق از نحوه تعامل ایشان با دیگران
ثانیا ً یکی ازملاک های شما با توجه به باورهای مذهبی که از دوران کودکی با فرهنگ خانوادگی به وجود آمده سبک پوشش همسر آینده است که این سبک در این دختر خانم وجود ندارد از طرفی اگر هم این سبک بنابه خواست شما مطابق با میل شما شود به دلیل احساسی خواهد بود و بعد از گذشت مدتی از زندگی و کاهش احساسات اولیه سبک چندین ساله که در شخصیت طرف مقابل هست اعمال شده و باعث مشکلات زناشویی خواهد شد بنابراین باید به خود بگویید که من باید با همین وضعیت ایشان زندگی کنم آیا می توانم یا نه
ثالثاً : معمولا احساسات و علاقه ها باعث توجیه تفاوت های فرهنگی و شخصیتی می شوند بنابراین شما بهتراست اول شرایط زندگی مشترک را به طور کلی فراهم کنید بعد به دنبال گزینه هایی باشید که تمامی ملاک های شما را تحت پوشش قرار می دهد و به صورت استاندارد شما باید یک تحقیق محلی با توجه به موضوعاتی که در بالا ذکر شد داشته باشید و بعد از مثتب بودن رسما به خواستگاری رفته و آنچه که هستید از روحیات ، علاقه ای شخصی و... و آنچه که می خواهید طرف مقابلتان باشد یعنی انتظارات تان همین طور طرف مقابل هم همینطور بعد از این دو مرحله شما باید به صورت منطقی نه احساسی از خود بپرسید با توجه به اطلاعات محلی و گفتگو های مستقیم آیا من می توانم با این فرد زندگی را تشکیل بدهم؟
خب الان یکی از مسایل سبک پوشش ایشان است که هیچ ضمانتی ندارد که درست شود زیرا سبک پوشش در شخصیت فرد درون سازی می شود بنابراین شما با کنار آمدن با احساسات خود به ملاک منطقی خود احترام قایل شوید و گول احساس زودگذر خود را نخورید موفق باشید.

راهنما
۱۳۸۹/۰۲/۲۸, ۰۲:۰۱
باعرض سلام و تشکر خدمت تمامی کاربران و کارشناسان
در جواب باید بگویم که :
اولآ صرف احساس عشق و علاقه برای یک زندگی کافی نیست و بهتر بود و هست که شما قبل از سرمایه گذاری روانی و عاطفی با خویشتن داری و خود کنترلی شرایط ایشان را در تمام ابعاد از جمله روابط والدین ، فرهنگ خانوادگی ، وضعیت ارتباطی اعضای ازدواج کرده ، وضعیت دوستان ، نظر اساتید و تحقیق از نحوه تعامل ایشان با دیگران
ثانیا ً یکی ازملاک های شما با توجه به باورهای مذهبی که از دوران کودکی با فرهنگ خانوادگی به وجود آمده سبک پوشش همسر آینده است که این سبک در این دختر خانم وجود ندارد از طرفی اگر هم این سبک بنابه خواست شما مطابق با میل شما شود به دلیل احساسی خواهد بود و بعد از گذشت مدتی از زندگی و کاهش احساسات اولیه سبک چندین ساله که در شخصیت طرف مقابل هست اعمال شده و باعث مشکلات زناشویی خواهد شد بنابراین باید به خود بگویید که من باید با همین وضعیت ایشان زندگی کنم آیا می توانم یا نه
ثالثاً : معمولا احساسات و علاقه ها باعث توجیه تفاوت های فرهنگی و شخصیتی می شوند بنابراین شما بهتراست اول شرایط زندگی مشترک را به طور کلی فراهم کنید بعد به دنبال گزینه هایی باشید که تمامی ملاک های شما را تحت پوشش قرار می دهد و به صورت استاندارد شما باید یک تحقیق محلی با توجه به موضوعاتی که در بالا ذکر شد داشته باشید و بعد از مثتب بودن رسما به خواستگاری رفته و آنچه که هستید از روحیات ، علاقه ای شخصی و... و آنچه که می خواهید طرف مقابلتان باشد یعنی انتظارات تان همین طور طرف مقابل هم همینطور بعد از این دو مرحله شما باید به صورت منطقی نه احساسی از خود بپرسید با توجه به اطلاعات محلی و گفتگو های مستقیم آیا من می توانم با این فرد زندگی را تشکیل بدهم؟
خب الان یکی از مسایل سبک پوشش ایشان است که هیچ ضمانتی ندارد که درست شود زیرا سبک پوشش در شخصیت فرد درون سازی می شود بنابراین شما با کنار آمدن با احساسات خود به ملاک منطقی خود احترام قایل شوید و گول احساس زودگذر خود را نخورید موفق باشید.

sebastian1361j
۱۳۸۹/۰۲/۲۸, ۰۶:۱۷
سلام
شما بايد با خانمي ازدواج كنيد كه با معيارهاي شما يكي باشد نه از نظر قيافه و يا .....

پاسخگو
۱۳۸۹/۰۳/۰۵, ۲۲:۱۰
در زمينه انتخاب همسر تصور مي كنم توجه داشتن به نكات زير از اهميت ويژه اي برخوردار است

1ـ همتايي فرهنگي ـ مذهبي يکي از مهم ترين ملاک‌هاي انتخاب همسر است . نمي‌توان به صرف خوش آمدن از يک دختر از اين ملاک هاي بسيار سرنوشت‌ساز صرف نظر کرد. البته اگر با حجاب دختر مشکل جدي نداريد و همتايي مذهبي و فرهنگي شما با اين وصف به مخاطره نمي‌افتد، مسأله بسيار متفاوت است

2ـ قيافه معصومانه و غير معصومانه به هيچ وجه معيار خوبي براي انتخاب همسر نيست. تجربه مشاوره من در زندان نشان مي‌دهد که حتي بسياري از ناپاكان نيز بر خلاف باطن شان چهره‌اي معصومانه و پاک انتخاب مي كنند

.3ـ اگر ملاک عفاف و حجاب براي شما ضرورت و اهميت دارد ،مي‌ارزد که ماه‌ها و سال‌ها در جستجوي دختر با حجاب و عفيف واقعي باشيد . با توجه به کثرت و وفور اين نوع دختران، نيازي به گشتن زياد شما نيست. البته بايد افرادي از خانواده و فاميل را در اين راه كمك يار خود بگيريد

4ـ با توجه به امکانات مالي و پشتوانه اقتصادي، عقد در دوران دانشجويي غير منطقي به نظر نمي‌رسد و تا حدي خوب است، هرچند به تناسب شرايط ديگر (مانند فاصله زماني عقد تا عروسي، مشکل سربازي و رضايت والدين دختر و...) اين موضوع قابل بررسي بيش تر مي‌باشد

5ـ لباس و ظاهر شما بايد در شأن شما باشد . نمي‌توان به بهانه خاکي بودن از شئون خود فاصله بگيريد. اعتدال در هر چيزي ضرورت دارد .چه بسا اين عنصر به ظاهر مثبت به ضد خود مبدل گردد

6ـ برخي از سؤالات شما به نوعي از عدم پختگي شما حکايت دارد . اين مي‌تواند در آينده‌اي نزديک به زندگي فردي و يا زناشويي شما آسيب برساند

7-علاقه مندي ايجاد شده از روي نگاه و رفتارهاي ظاهري افراد به هيچ روي ملاك درستي براي داشتن يك زندگي موفق زناشويي در آينده نيست، بلكه چه بسا اين نوع علاقه ها بسيار رهزن و دور كننده حقيقت است. اين علاقه ها موجب توجيه گري رفتار و ويژگي هاي شخص مقابل مي شود . با دخالت هر چه بيش تر احساس، چراغ هاي عقل كم فروغ تر مي شود

8- بايد وضعيت فعلي او و هر كس ديگر ملاك عمل قرار گيرد . نبايد به آينده يا وعده و پيمان آينده دل خوش باشيد كه حتي اگر هم واقع شود، همان طور كه گفتيد، ارزش ذاتي ندارد. وضعيت فعلي نيز صرفاً‌ مربوط به ظاهر نمي شود.

در هر صورت توصيه مي كنم براي ازدواج با هر دختري و بالعكس به يک مشاوره ناقص و ناکارآمد نوشتاري (مثل همين مشاوره اينترنتي) بسنده نکنيد . مشاوره حضوري با کارشناس را براي يک تصميم همه جانبه و دورانديشانه از اهميت خاصي برخوردار است

محمد طه
۱۳۸۹/۰۳/۰۵, ۲۳:۰۳
دوست عزیز بعد از اینکه به توصیه های دوستان توجه کردی و باز هم 2 به شک بودی..به خدا رجوع کن و از او کمک بخواه....استخاره می تونه کمکت کنه.....البته این تجویز برای مرحله اخر است.....
در خصوص قیافه هم زیاد از روی قیافه تصمیم نگیر....کسانی هستند که شاید قیافه معصومانه ای دارن ولی یکم وارد زندگیشون بشی می بینی اصلا نمیشه از روی ظاهر تصمیم گرفت و..............
در ضمن ببین اون چیزهای اولیه که برات مهم است ..مثلا نماز...قبل اومدن شما می خونده؟اگه نمی خوانده چرا؟یا چیزهائی امثال این .....یک موقع است که شما دوست داری دختری رو برای ازدواج برگزینی که اصلا یک تار موهاش هم معلوم نباشه...خب اگر اینجوری دوست داری دست روی یک دختر خیلی مذهبی بگذار یا دختری که حداقل در ظاهر حجاب خوبی داشته بشه جلوی نامحرم....ولی یک وقتی هم است که شما دست رو دختری گذاشتی که اصول اولیه دینداری خودش رو انجام میده مثل نماز و ..................ولی فقط یک مقدار موهاش بیرونه ...بله نمیشه فقط با یک مقدار بیرون ماندن مو در مورد خوب یا بد بودن یا منصرف شدن از ازدواج باهاش تصمیم قاطع گرفت...چون همان یک مقدار مو رو میشه با صحبت و هر راهی که امکانش تجویزش باشه به زیر روسری برد ....
اول در خصوص حجاب ازش بپرس..ببین باور درونی خودش چی است.....ببین باور خودش نسبت به رابطه استاندارد با نامحرم (حالا این نامحرم هر کسی می خواهد باشد) چیه.....
در ضمن خانواده این دختر...رفتار دینمدارانه پدر و مادر و خواهر و برادر این خانوم هم می تونه کمکت کنه..چون خیلی مهمه که در چه محیطی بزرگ شده باشه و چه باورهائی براش درونی شده باشه

امیدوارم خوشبخت شوید ان شالله

asal 98
۱۳۸۹/۰۳/۰۶, ۰۸:۵۱
هر چند این بنده خدا از ازدواج منصرف شد ولی نکته ای که لازم میدونم به عرض شما برسونم این است که :

اگر خانواده ها به جای مصروف کردن وقت وهزینه فراون برای مراسمها و آداب ظاهری ازدواج ،قدری از

این وقت و هزینه را ماقبل آن انجام دهند بسیاری از مشکلات حل خواهد شد .بطور مثال بعد از

نشست های بدوی و تمایل نسبی طرفین برنامه ریزی شود که 2 خانواده با هم سفری چند روزه

داشته باشند که بسیار کارگشا به جهت شناخت خانواده ها و طرفین از یکدیگر است ،در پی

همسفر بودن و همسفره بودن شناخت نسبی خوبی برای طرفین حاصل میشود .والدین هم خوب

است بدانند که ارزش بنیان گذاری یک زندگی در حدی هست که چند روزی از وقت خود و هزینه را

مصروف این قضایا کنند که خدای ناکرده از روی ناآگاهی حرکتی نکنند که یک عمر حسرت آن را

بخورند.انشاالله

آسمان ...
۱۳۹۰/۰۳/۰۳, ۲۰:۳۶
با سلام
دوست عزیز این سایت یک سایت عمومی هست و امکان فعالیتش برای همه ازاده
و این تاپیک و خیلی از تاپیکای دیگه جنبه عمومی داره و شاید کسی شروع کننده تاپیک باشه ولی دلیل نمیشه بقیه استفاده نکنن
اگر شما همچین تفکری داری لطفا دیگه تاپیک نزنید و به صورت خصوصی با مشاورین و کارشناسان محترم در میون بزارید

در ضمن شما برای رسوندن منظورت لطفا از این به بعد تاپیک زدنی اسم خودتم تو عنوان تاپیک بزن و وقت بقیه رو هم نگیر

خوب من چی کار دارم که تو قیافت زشته ویا جالب نیست و....اگر نظر میدم برای خودته

و اگر میدونستم مخاطب چه تفکراتی داره اصلا جواب نمیدادم

ولی اینم بدون اگر بخوای به دختران مذهبی و....اینجوری تهمت بزنی و خرابشون کنی من یکی هیچوقت ساکت نمیشینم

حتی اگر یکی از مدیرای این سایتم بودی و...نمیزاشتم کسی به اعتقاداتم توهین کنه

برو از قدیمیای سایت بپرس که من غیرت دینیم در چه حدیه
شما به نظر من قبل از ازدواج سعی کن به بلوغ فکری برسی و این شبهات پیش پا افتاده رو تو ذهن خودت حلش کنی.....
به هر حال برات ارزوی خوشبختب میکنم
یا علی(ع)
جناب بهروز313 من هم که جواب شما و خیلی ها رو خوندم همون چیزیو که جناب محمد گل پسر گفتن به ذهنم اومد به سوالشون درست جواب ندادین بعد هم گلایه ی ایشون رو این طوری جواب دادین من خودم یک دختر مذهبی، ایشون اصلا چیزی نگفتن که یه دختر مذهبی خراب بشه که شما بحثو به غیرت مذهبی و توهین شدن به اعتقاداتتون کشوندین من کاملا داداشمو درک کردم چون خیلی وقتها خودم سوالایی پرسیدم که دیگران درک نکردن منظور منو و اهمیتی که جواباشون برای من داره و یه چیز بیربط گفتن و همین ادمو ناراحت و عصبانی می کنه!