PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ازدواج

از قرآن بپرس
۱۳۸۷/۰۱/۲۲, ۱۱:۴۳
بسم الله الرحمن الرحيم
باسلام و آرزوي موفقيت به كليه كاربران عزيز
در اين تاپيك مباحث ازدواج در خانواده مطرح مي شود
از كليه كاربران گرامي درخواست مي شود در صورتي كه شخصي براي مشاوره مراجعه كرد منتظر بمانيد تا كارشناس مشاوره خانواده پاسخ او را بدهد و از دخالت كردن در بحث هاي كارشناس خودداري كنيد تا كارشناس بتواند در فضايي آرام پاسخ مناسب و قانع كننده اي را به ايشان بدهند

هنردوست
۱۳۸۷/۰۱/۲۵, ۱۲:۲۸
بسم الله الرحمن الرحيم
در آمد گفتگو :

1- جهان هستي از موجوداتي شكل گرفته كه از ارتباط و هماهنگي عميقي برخوردارند.
2- داد و ستد اصل جاري در ميان موجودات و سبب بالندگي و رشد است.
3- جدايي نوعي مرگ است و هر چه جدايي ها بيشتر نزديكي به مرگ نيز بيشتر .
4- ارتباط يعني زندگي ؛ و زندگي خوب يعني ارتباط موفق
5- ازدواج فرايندي طبيعي و در جهت زندگي و شكوفايي و كمال آدمي است .

خوشا آنان كه با ازدواج و ايجاد ارتباطي طبيعي و درست به سوي زندگي و رشدو بالندگي روحي و معنوي خود در حركتند .

منتظر پرسش هاي راهگشاي شما هستم .
هنردوست ؛كارشناس مشاوره

saeed623
۱۳۸۷/۰۱/۲۹, ۱۰:۵۶
Hello,

bhzad has just posted in the قرائت forum of كانون گفتمان قرآن under the title of ازدواج.

This thread is located at http://www.askquran.ir/showthread.php?t=2111 (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=2111)

Here is the message that has just been posted:
*سلام خسته نباشید آیا درباره ازدواج فامیلی ومنع آن و ضررات آن حدیثی یا در قران چیزی ذکر شده است لطفا هر چه سریع تر جواب دهید متسکرم*:Gol:

هنردوست
۱۳۸۷/۰۱/۳۱, ۱۱:۴۰
ازدواج فاميلي
بسم الله الرحمن الرحيم
با سلام و احترام

اصل ازدواج فاميلي اشكالي ندارد. بابركت ترين ازدواج در تاريخ بشريت كه ثمره اش ايجاد يازده امام معصوم
بوده ،ازدواج فاميلي حضرت زهرا (س)و حضرت علي(س) است.:Sham:

برخي از محققان معتقدند كه ازدواج فاميلي سبب ميشود كه ويژگي هاي فاميل،در فرزندان ازدواج فاميلي به صورت قوي بروز كند و لذا اگر در يك فاميل امراض جسمي يا رواني خاصي رايج است،اين ازدواج فاميلي مناسب نيست،ولي اگر چنين امراضي وجود ندارد، بي اشكال است و در مواردي كه صفات عالي وجود دارد ،ثمره ازدواج خوب خواهد بود .

البته انجام آزمايش پيش از ازدواج هم لازم است كه انجام مي شود .

موفق باشيد:Gol::Gol:

yeganeh
۱۳۸۷/۰۲/۰۱, ۲۲:۰۴
با سلام
من میخوام بدونم با وجود سختیهایی که در ازدواج وجود دارد مخصوصا این که میگن مثل هندونه دربسته میمونه ایا مشکلاتی که انسان در ازدواج دچار ان میشود بیشتر از پیامدهای خوب ازدواج نیست؟

a3emoon
۱۳۸۷/۰۲/۰۲, ۰۸:۵۶
با سلام
من میخوام بدونم با وجود سختیهایی که در ازدواج وجود دارد مخصوصا این که میگن مثل هندونه دربسته میمونه ایا مشکلاتی که انسان در ازدواج دچار ان میشود بیشتر از پیامدهای خوب ازدواج نیست؟

به قول يه بنده خدايي مي گفت كه اين دوره زمونه آدم با ازدواج نصف دينش كه كامل نمي شه هيچي . اون يه نصفه ديگشم از دست مي ده !:Sham:
واقعا همين جوريه؟:Motehayer:

هنردوست
۱۳۸۷/۰۲/۰۲, ۱۱:۴۰
نقل قول
نوشته اصلی توسط yeganeh من میخوام بدونم با وجود سختیهایی که در ازدواج وجود دارد مخصوصا این که میگن مثل هندونه دربسته میمونه ایا مشکلاتی که انسان در ازدواج دچار ان میشود بیشتر از پیامدهای خوب ازدواج نیست؟ OTE]

نوشته اصلی توسطa3emoon (http://www.askquran.ir/member.php?u=421)به قول يه بنده خدايي مي گفت كه اين دوره زمونه آدم با ازدواج نصف دينش كه كامل نمي شه هيچي . اون يه نصفه ديگشم از دست مي ده !
واقعا همين جوريه؟

به نا م هستي بخش مهربان
با سلام
ازدواج،براي افرادي كه از روي درايت عمل نكنند و با شتاب تصميم بگيرند يا براي كساني كه معيارهاي فرعي را اصلي بگيرند و اصلي ها رو پشت گوش بندازند،هم هندونه ئ در بسته است و هم ممكنه اون نصف دين رو بر باد بده.

شغل و كار همهمين طوره؛اگر درست و به تناسب روحيه و استعداد انتخاب نشه،گاهي تبديل به جهنم مي شه.آيا قيد كار و شغل رو هم بايد زد؟

مهم،دقت و انتخاب درسته؛همون چيزي كه امتياز دهنده ي انسان بر حيوانات است.

ترسيدن از زندگي،رفتن به سوي مرگ است.

a3emoon
۱۳۸۷/۰۲/۰۲, ۲۱:۱۵
مهم،دقت و انتخاب درسته؛همون چيزي كه امتياز دهنده ي انسان بر حيوانات است.

ترسيدن از زندگي،رفتن به سوي مرگ است.
[/quote]

براي غلبه به اين ترس بايد چي كار كرد ؟

yeganeh
۱۳۸۷/۰۲/۰۲, ۲۲:۳۹
یه ترس معمولی نیست وحشت خیلی زیادیه که ادم نمیدونه چی میشه وقتی همه میگن زندگی همش تحمله ادم میترسه مگه ادم ازار داره کاری کنه که همش بخواد تحمل کنه؟ واقعا تحمله؟
تازه اگه ادم با کلی دقت کسی رو انتخاب کرد بعد اون ادم عوض شد اونوقت تکلیف چیه؟

a3emoon
۱۳۸۷/۰۲/۰۳, ۰۸:۲۹
یه ترس معمولی نیست وحشت خیلی زیادیه که ادم نمیدونه چی میشه وقتی همه میگن زندگی همش تحمله ادم میترسه مگه ادم ازار داره کاری کنه که همش بخواد تحمل کنه؟ واقعا تحمله؟

واقعا! ؟

هنردوست
۱۳۸۷/۰۲/۰۳, ۱۱:۵۳
زندگي شجاعانه

به نام خداي زندگي و شجاعت

با سلام و عرض ادب

فقط انسان هاي شجاع هستند كه مي توانند به معناي واقعي زندگي كنند؛چرا كه ترس،ضد زندگي است و قواي جسمي ،ذهني،و روحي انسان رو به شدت تخريب مي كنه.

يه انسان ترسو،هزاران بار در زندگيش مي ميره و زنده مي شه؛و چنين چيزي شايسته ي مو جود برتري به نام انسان نيست.

شهامت و شجاعت،كليد موفقيت ها و بزرگي هاست و تنها با آن است كه شهد شيرين زندگي به كام ما مي ريزد .قهرمانان و بزرگان جهان رو نگاه كنيم؛آيا كسي از اونها ترسو بوده؟

اعتماد به نفس خودمون رو اگر تقويت كنيم،شجاعت ما هم بالا ميره و اون وقت،يك ازدواج موفق خواهيم داشت.:Hedye:

به ياري خداي مهربان

amir3852
۱۳۸۷/۰۲/۱۶, ۱۰:۳۰
با سلام
آيا يك مرد ميتواند با وجود داشتن همسر زن ديگري بصورت موقت اختيار كند (به دليل مشكلات جنسي همسرش)؟

بهرام1359
۱۳۸۷/۰۲/۱۷, ۱۱:۰۲
میشود

هلیا
۱۳۸۷/۰۲/۱۷, ۱۸:۴۳
بله میشود اما به شرطی که با این کار زندگی دنیا و اخرت خود را تباه نکند و مشکلات روحی وروانی را به مشکلات جنسی همسرش اضافه نکند
قبل از این کار یکبار خودرا جای همسرش و همسرش را جای خودش قرار دهد و اگر این عمل را در حق خودش میپسندید در حق زنش انجام دهد ضمنا شاید مشکلات جنسی همسرش با مشاوره جنسی و درمان حل شود و نیازی به ازدواج موقت نباشد در هر حال نباید با ازدواج موقت از چاله در چاه افتاد و مشکل جدیدی به مشکلات افزود

نگران
۱۳۸۷/۰۵/۰۶, ۲۳:۲۷
سلام-من 4-5سال پیش خودارضایی داشتم اونم چنددفعه بیشترنبود زود ترک کردم حالا20سالمه میخوام ازدواج کنم میترسم توراخدا کمکم کنید؟؟

alireza549
۱۳۸۷/۰۵/۰۷, ۰۹:۱۹
بسم الله الرحمن الرحيم
باسلام و آرزوي موفقيت به كليه كاربران عزيز
در اين تاپيك مباحث ازدواج در خانواده مطرح مي شود
از كليه كاربران گرامي درخواست مي شود در صورتي كه شخصي براي مشاوره مراجعه كرد منتظر بمانيد تا كارشناس مشاوره خانواده پاسخ او را بدهد و از دخالت كردن در بحث هاي كارشناس خودداري كنيد تا كارشناس بتواند در فضايي آرام پاسخ مناسب و قانع كننده اي را به ايشان بدهند
salam
man tazeh ozv shodam
mikhastam bedoonam misheh be soorate khosoosi va ya tel ba moshaver dar moorede ezdevaj sohbat kard

fatememeshkat
۱۳۸۷/۰۵/۰۷, ۱۳:۴۰
salam
man tazeh ozv shodam
mikhastam bedoonam misheh be soorate khosoosi va ya tel ba moshaver dar moorede ezdevaj sohbat kard
با سلام به شما کاربر گرامی
ضمن عرض خوش آمد گویی خدمت شما
بله ، می توانید از طریق ایجاد پیام خصوصی برای آی دی از قرآن بپرس (http://www.askquran.ir/member.php?u=9)( مدیر انجمن مشاوره ) مساله تان را بصورت خصوصی با ایشان در میان گذاشته و مشاوره بگیرید .

reza007
۱۳۸۷/۰۵/۰۷, ۱۴:۵۸
سلام-من 4-5سال پیش خودارضایی داشتم اونم چنددفعه بیشترنبود زود ترک کردم حالا20سالمه میخوام ازدواج کنم میترسم توراخدا کمکم کنید؟
با سلام! با اینکه کار شما ناپسند بوده ولی بهتره برای اینکه اینهمه فشار و استرس نکشید به یک پزشک متخصص زنان مراجعه فرمائید! بحث فهمیدن بکارت در افراد فرق می کنه! البته منظورم خانمها می باشد که نسبت به فیزیک بدنشان فرق می کنه! ولی باز تکرار می کنم که حتما به متخصص مراجعه فرمائید تا کاملا توجیه تان کند!
انشاا... که مشکلی نباشه و به شکرانه نبود مسئله ناراحت کننده شما نیز عهد کنید دیگر آن کار زشت و ناپسند را تکرار نکنید!

reza007
۱۳۸۷/۰۵/۰۷, ۱۵:۰۴
زندگي شجاعانه

به نام خداي زندگي و شجاعت

با سلام و عرض ادب

فقط انسان هاي شجاع هستند كه مي توانند به معناي واقعي زندگي كنند؛چرا كه ترس،ضد زندگي است و قواي جسمي ،ذهني،و روحي انسان رو به شدت تخريب مي كنه.

يه انسان ترسو،هزاران بار در زندگيش مي ميره و زنده مي شه؛و چنين چيزي شايسته ي مو جود برتري به نام انسان نيست.

شهامت و شجاعت،كليد موفقيت ها و بزرگي هاست و تنها با آن است كه شهد شيرين زندگي به كام ما مي ريزد .قهرمانان و بزرگان جهان رو نگاه كنيم؛آيا كسي از اونها ترسو بوده؟

اعتماد به نفس خودمون رو اگر تقويت كنيم،شجاعت ما هم بالا ميره و اون وقت،يك ازدواج موفق خواهيم داشت.:Hedye:

به ياري خداي مهربان

با سلام ! برای شروع یک زندگی مشترک علاوه بر فاکتور شجاعت و اعتماد بنفس باید بجای احساس- از عقل یاری جسته و استفاده کرد! . به نظر بنده شرط بالابردن اعتماد بنفس در توکل به خدا و تلاش و همت و عمل به آموزه های دینی است ! و الا اگر فقط به شجاعت قناعت کنیم هیچ تضمینی برای خوشبختی در آینده و در کنار همسر مان نخواهدبود!:doosti:

نگران
۱۳۸۷/۰۵/۰۷, ۱۸:۱۹
اقایreza007 من گفتم که چند دفعه بیشتر نبوده اونم 5-4سال پیش بعدشم توبه کردم

reza007
۱۳۸۷/۰۵/۰۷, ۱۸:۳۹
اقایreza007 من گفتم که چند دفعه بیشتر نبوده اونم 5-4سال پیش بعدشم توبه کردم
کاربر گرامی ! گناه گناهه! چه یکبار چه صدبار! مهم اینه که بعد از توبه دیگه تکرار نشه! که شکر خدا شما تکرار نکردید!
ولی نگران نباشید من دوباره تکرار می کنم با مراجعه به یک متخصص زنان مشکلتان حل میشه! البته فقط متخصص زنان نه مامائی و....! چون اگر دیر مراجعه کنید فقط تنها چیزی که براتون می مونه استرس و اضطراب بیخودیه! و بعدش می بینین که بیخودی خودتونو عذاب دادید هر چند شاید همین خودش براتون درس عبرت باشه!
موفق و سلامت باشید

تهراني فر
۱۳۸۷/۰۶/۰۳, ۱۰:۵۹
با توكل به خدا در صدد باشيد تا موضوع را فراموش كنيد.نقش شما از همه بيشتر است.

اگر صلاح ميدانيد به مشاور روانشناس هم مراجعه كنيد.

MONTAZER_ABADI
۱۳۸۷/۰۶/۰۹, ۱۵:۰۸
موافقم

سارا_زمانی
۱۳۸۷/۰۷/۳۰, ۱۶:۰۹
با عرض سلام خسته نباشید
لطفا مرا راهنمایی کنید چند وقت پیش شخصی به خواستگاری برادر زاده ام امد من سوالی از ایشان پرسیدم که شما چقدر پیرو ولایت فقیه هستید ایشان گفتند من قبولشان ندارم وپدرشان هم با کمال پرویی (ببخشید) گفتند ما نه تا حالا نماز جمعه رفتیم نه رای دادیم نه تضاهرات شرکت کردیم این را هم بگوییم برادر زاده و پسر همدیگر را خیلی دوست دارند و در دانشگاه با هم اشنا شدن خانواده من هم کاملا مذهبی وعاشق ولایت فقیه هستن حالا سوالم اینه که ایا ازدواج این دو درسته ایا بعدها به مشکل بر نمیخورند میدانم که بحث سیاست در ازدواج درست نیست اما ایا اگه کسی ولایت را قبول نداشته باشد ادم درستیست میشود به او اطمینان کرد

از قرآن بپرس
۱۳۸۷/۰۸/۰۱, ۰۶:۳۲
با عرض سلام خسته نباشید
لطفا مرا راهنمایی کنید چند وقت پیش شخصی به خواستگاری برادر زاده ام امد من سوالی از ایشان پرسیدم که شما چقدر پیرو ولایت فقیه هستید ایشان گفتند من قبولشان ندارم وپدرشان هم با کمال پرویی (ببخشید) گفتند ما نه تا حالا نماز جمعه رفتیم نه رای دادیم نه تضاهرات شرکت کردیم این را هم بگوییم برادر زاده و پسر همدیگر را خیلی دوست دارند و در دانشگاه با هم اشنا شدن خانواده من هم کاملا مذهبی وعاشق ولایت فقیه هستن حالا سوالم اینه که ایا ازدواج این دو درسته ایا بعدها به مشکل بر نمیخورند میدانم که بحث سیاست در ازدواج درست نیست اما ایا اگه کسی ولایت را قبول نداشته باشد ادم درستیست میشود به او اطمینان کرد
با سلام و آرزوي موفقيت
قطعا در مسئله ازدواج همساني فرهنگي و اعتقادي ازضروريات است و كساني كه درآغاز علاقه اين امر را به خاطر عشق ناپخته اي ناديده مي گيرند و بر اين باورند كه آن مشكل به زودي حل خواهد شد، به بيراهه رفته و گاه خسارت سنگيني را بخاطرش پرداخته اند، بنابراين در اين امر مهم ازدواج هم خود خانواده ها بايد بررسي كنند ، زماني كه آبها از آسياب افتاد و همه چيزدر اين رابطه روال منطقي و عقلاني به خود گرفت، آيا ممكن است درگيري فكري باهم نداشته باشند، يا اين كه همين مسئله ممكن است منشا اختلافات خانوادگي شود، بديهي است اين موضوع را هم اكنون اين دو جوان نمي توانند بررسي عقلاني كنند ولي بستگان و اطرفيان مي توانند عاقلانه درموردش بررسي انجام داده و نظر دهند، ما فقط مي توانيم كليات را بيان كنيم ، تشخيص مسئله و بررسي جزئيات با توجه به حالات و روحيات و حساسيت هاي خانواده ها دست خود شماست.

Mehran-22
۱۳۸۷/۰۹/۰۶, ۱۱:۵۰
من دانشجو هستم و یک دختر که هم رشته ای من هم نیست ولی کتابهای عمومی استادامون یکی هستند من عاشقش شدم و نمیدونم که چه جوری ابراز علاقه کنم بهش و اصلا" هم از روی شهوت نیستش هر وقت که کلاسامون یکی هستش نمیتونم تو کلاس چیزی بنویسم یعنی چیزی هم ننوشتم و هیچ اطلاعاتی هم ازش ندارم فقط میدونم که چه رشته ای هستش و فامیلش رو میدونم نمیدونم کجایی هم هستش اگه میشه یک راه حل اساسی جلوی پام بذارید که بتونم بهش ابراز علاقه کنم چون که هم خودم دارم خرد میشم هم به درسم لطمه میخوره با تشکر اگه میشه سریعتر جوابم رو بدید مرسی .:Sham:

yeganeh
۱۳۸۷/۰۹/۰۹, ۱۴:۱۱
من دانشجو هستم و یک دختر که هم رشته ای من هم نیست ولی کتابهای عمومی استادامون یکی هستند من عاشقش شدم و نمیدونم که چه جوری ابراز علاقه کنم بهش و اصلا" هم از روی شهوت نیستش هر وقت که کلاسامون یکی هستش نمیتونم تو کلاس چیزی بنویسم یعنی چیزی هم ننوشتم و هیچ اطلاعاتی هم ازش ندارم فقط میدونم که چه رشته ای هستش و فامیلش رو میدونم نمیدونم کجایی هم هستش اگه میشه یک راه حل اساسی جلوی پام بذارید که بتونم بهش ابراز علاقه کنم چون که هم خودم دارم خرد میشم هم به درسم لطمه میخوره با تشکر اگه میشه سریعتر جوابم رو بدید مرسی
.:sham:
دوست گرامی قبل از اینکه ما راهی رو برای ابراز علاقه به ایشون پیش پای شما بزاریم اول باید توجه شما رو به چند نکته جلب کنیم

1 شما فرمودید که دنبال راهی هستید که به ایشون ابراز علاقه کنید به نظر شما این درسته که بی هیچ مقدمه ای و حتی اشنایی به یه دختر ابراز علاقه کنید؟؟
2 شمافرمودید که فقط اسم ایشون رو میدونید و احیانا ظاهر ایشون رو دیدید و میشناسید به نظر شما این عاقلانه است که با این اطلاعات کم به ایشون علاقه مند بشید؟؟

دوست عزیز البته شاید شما منظورتون رو بد نوشته باشید اما اگر به نظرتون ایشون ممکنه کیس مناسبی برای ازدواج با شما باشند بهتره با ایشون از طریق خونوادتون اشناتر بشید تا با چشم بازانتخاب کنید و علاقه ای که پیدا کردید تو یه کانال درست بیفته

مجیب
۱۳۸۷/۱۰/۱۰, ۰۸:۵۳
سلام
اسلام ميگه ازدواج نصف دينه، ولي اگه تو شرايطي قرار بگيريم كه با ازدواج شايد مجبور بشيم از خيلي از چيزايي كه دوست داريم و يه جورايي پلي براي رسيدن به حق باشه دست بكشيم آيا بازم ارجحيت با ازدواجه يا نه يه آدم ميتونه به خودش اجازه بده تا هميشه مجرد بمونه؟

yeganeh
۱۳۸۷/۱۰/۱۰, ۱۱:۱۱
سلام
اسلام ميگه ازدواج نصف دينه، ولي اگه تو شرايطي قرار بگيريم كه با ازدواج شايد مجبور بشيم از خيلي از چيزايي كه دوست داريم و يه جورايي پلي براي رسيدن به حق باشه دست بكشيم آيا بازم ارجحيت با ازدواجه يا نه يه آدم ميتونه به خودش اجازه بده تا هميشه مجرد بمونه؟

ازدواج اگه عاقلانه و درست انجام بشه یه چیز لازم برای زندگی هر انسانیه
شما دو تا راه دارید
یکی اینکه بزارید وقتی به چیزهایی که خواستید رسیدید بعد ازدواج کنید که البته ممکنه خیلی سنتون رفته باشه و بالا و لطف ازدواج در جوانی رو از دست بدید
یا اینکه کسی رو انتخاب کنید که اون هم بخواد به چیزهایی که شما مد نظرتونه برسه و با هم به اون اهداف برسید اینطوری هم به خواسته هاتون رسیدید هم ازدواج کردید و از مواهب ازدواج استفاده کرده اید

Hakim
۱۳۸۷/۱۱/۱۸, ۲۱:۴۹
ازدواج ، يك حكم فطرى و وسيله اى براى حفظ نوع بشر و بقاى نسل و باعث آرامش و سكونت جسم و روح انسان است ; چرا كه اين دو جنس ،(زن و مرد ) كامل كننده يك ديگر و مايه شكوفايى ، نشاط و پرورش هم ديگر مى باشند ، به طورى كه هر يك ، بدون ديگرى ناقص است . پيامبر اكرم(صلى الله عليه وآله) مى فرمايد : «بدترين شما مجردانند .»

hoseintabar
۱۳۸۷/۱۱/۱۸, ۲۲:۱۶
من دانشجو هستم و یک دختر که هم رشته ای من هم نیست ولی کتابهای عمومی استادامون یکی هستند من عاشقش شدم و نمیدونم که چه جوری ابراز علاقه کنم بهش و اصلا" هم از روی شهوت نیستش هر وقت که کلاسامون یکی هستش نمیتونم تو کلاس چیزی بنویسم یعنی چیزی هم ننوشتم و هیچ اطلاعاتی هم ازش ندارم فقط میدونم که چه رشته ای هستش و فامیلش رو میدونم نمیدونم کجایی هم هستش اگه میشه یک راه حل اساسی جلوی پام بذارید که بتونم بهش ابراز علاقه کنم چون که هم خودم دارم خرد میشم هم به درسم لطمه میخوره با تشکر اگه میشه سریعتر جوابم رو بدید مرسی .
با سلام به شما جناب مهران...:Gol:
اين كه راه حل واسه علاقتون جلو پات كسي بزاره اشتباهه ..
اما راه حل منطقي واسه خودت اينه كه اگه دوسش داري بهش پيشنهاد ازدواج بدي.. واز طريق بزرگترا مثل خانواده اقدام كني ...
اون خرد شدن واينا هم ... بازي شيطانيه.. مواظب باش فريبت نده...
درغير اينصورت .. اصلا چه بسا اون دختر شما رو دوست نداشته باشه ويا در عقد كسي ديگه باشه .... وانگهي چنين حركت را اگه هر كس با خواهر ادم با غيرت كنه قطعا ناراحت ميشه مگه نه ؟!!:Labkhand:
اميدوارم منطقي تصميم بگيري ..

hossein777
۱۳۸۷/۱۱/۱۸, ۲۲:۵۹
اول که امان از درد عاشقی ..........دوم دوست عزیز این جور عشق ها رو خیلی ها تجربه میکنن که یک مرتبه وابسته شدید به یه نفر میشن ........

شما اگه یه جوری خودت رو بهش نشون بدی بهتره ..هم خودت خلاص میشی و از فکردر میایی ...هم وقتی بیشترباهاش ارتباط داشته باشی اصلا شاید نظررت 180 نسبت بهش عوض شد !

این اتفاق که میگم واسه خودم پیش اومده ......ییه خورده درد عشق رو باید بکشی .._دیر وزود داره ولی سوخت و سور نداره !) یعنی بلخره تموم میشه این درد عشق ............

ولی اینا عشقای زود گذرن 99 درصد

sara.m
۱۳۸۷/۱۱/۱۸, ۲۳:۳۱
هم وقتی بیشترباهاش ارتباط داشته باشی اصلا شاید نظررت 180 نسبت بهش عوض شد !
این اتفاق که میگم واسه خودم پیش اومده ......ییه خورده درد عشق رو باید بکشی .._دیر وزود داره ولی سوخت و سور نداره !) یعنی بلخره تموم میشه این درد عشق ............

ولی اینا عشقای زود گذرن 99 درصد

:eek::eek::eek::eek::eek::eek: این دیگه چه توصیه ایه ؟:Ealam: بره با دختره ارتباط بگیره:Nashnidan: ؟ یه خورده درد عشق بکشه ؟:Moteajeb: مگه درد دندونه ، اتفاقا سوخت و سوز داره ، چرا خودشو از چاله درآره بندازه تو چاه ؟
شما که می دونی این عشقا 99 درصدش زودگذره دارید بهش پیشنهاد می دید ؟

hossein777
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۰۰:۱۷
خب این که بد تره بخاد تو درد عشقش بسوزه بدونی که اصلا شناختی از طرف داشته باشه ...........الان از حرفای ایشون مشخصه عشقشون کاملا ظاهری هست و هیچ شناختی رو شخصیت طرف نداره !

پس بهتره بره باهاش اشنا شه .......نه این که بره تو فکر و غصه بخوره .........ببینه اصلا طرف ارزش فکر کردن داره .........نه این که زود پیشنهادخاستگاری بده کهههههههههههههههههه

سیاوش عشق
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۰۸:۳۹
من موافقم که دختر و پسری که می خوان با هم زدواج کنند یه مدت با هم باشند تا خوب همدیگر رو بشناسند.
فقط حرف زدن کافی نیست...مثلا اگه طرف بهمون بگه من زود عصبی میشم ما هم بگیم خب یه جوری تحمل می کنیم...نه...باید باهاش باشیم تا ببینیم واقعا عصبانیتش چه جوریه و خیلی از چیزای دیگه...

Hakim
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۰۸:۵۸
ولی قرآن كريم در آيات متعددى، ارتباط پنهانى ميان مرد و زن نامحرم به خصوص جوان را منفى و نامشروع معرفى كرده; آنجا كه مى فرمايد: «امروز چيزهاى پاكيزه براى شما حلال شده، و طعام كسانى كه اهل كتابند براى شما حلال، و طعام شما براى آنان حلال است. و بر شما حلال است ازدواج با زنان پاكدامن از مسلمانان، و زنان پاكدامن از كسانى كه پيش از شما كتاب آسمانى به آنان داده شده; به شرط آنكه مهرهايشان را به ايشان بدهيد; در حالى كه خود پاكدامن باشيد; نه زناكار و نه آنكه زنان را در پنهانى دوست خود بگيريد....»
كلمه «اخدان» كه در آيه آمده، جمع «خدن» و در اصل به معناى دوست و رفيق است; امّا به طور معمولى به افرادى گفته مى شود كه با جنس مخالف خود ارتباط نامشروع و پنهانى برقرار مى سازند.

Hakim
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۰۹:۰۴
در جايى ديگر مى فرمايد: «...با آنان زنان قول و قرار پنهانى مگذاريد; مگر آنكه سخنى پسنديده بگوييد...» خداوند متعال، خطاب به همسران پيامبراكرم(صلى الله عليه وآله) مى فرمايد: «... به گونه اى هوس انگيز سخن نگوييد كه بيماردلان و شياطين در شما طمع كنند، و سخن شايسته بگوييد.»;
بنابراين، رابطه پنهانى ميان زن و مرد نامحرم حتى اگر در حد صحبت كردن و آشنا شدن جهت ازدواج باشد، بستر و دامى براى وسوسه شياطين محسوب مى شود و بسيار خطرناك است; پس زنان بايد به صورت شايسته اى كه مورد رضاى خدا و پيامبراكرم(صلى الله عليه وآله) و ائمه اطهار(عليهم السلام) و توأم با حق و عدالت باشد، سخن بگويند. و آشنایی هم حتما باید آشکارا و با هماهنگی خانواد ها باشه

سیاوش عشق
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۰۹:۲۵
در جايى ديگر مى فرمايد: «...با آنان زنان قول و قرار پنهانى مگذاريد; مگر آنكه سخنى پسنديده بگوييد...» خداوند متعال، خطاب به همسران پيامبراكرم(صلى الله عليه وآله) مى فرمايد: «... به گونه اى هوس انگيز سخن نگوييد كه بيماردلان و شياطين در شما طمع كنند، و سخن شايسته بگوييد.»;
بنابراين، رابطه پنهانى ميان زن و مرد نامحرم حتى اگر در حد صحبت كردن و آشنا شدن جهت ازدواج باشد، بستر و دامى براى وسوسه شياطين محسوب مى شود و بسيار خطرناك است; پس زنان بايد به صورت شايسته اى كه مورد رضاى خدا و پيامبراكرم(صلى الله عليه وآله) و ائمه اطهار(عليهم السلام) و توأم با حق و عدالت باشد، سخن بگويند. و آشنایی هم حتما باید آشکارا و با هماهنگی خانواد ها باشه

ما وقتی پاک باشیم و بتونیم خودمون رو کنترل کنیم به هیچ وجه مشکلی برامون پیش نمیاد..اما منظور من قول و قرار پنهانی نبود.می تونه توی محل کارمون باشه...یا مثلا هر دو خانواده می تونند مطلع باشند و خودشون از خانوادشون بخوان که مدتی باهم باشند...(منظورم اینه که در پارک و یا جاهای آزاد قرار بذارن و حرفاشون رو به هم بزنند...نه اینکه برن توی اتاق و در رو از پشت قفل کنند...)...ولی فرض کن ما طرف مقابل رو نبینیم و ندونیم کیه..چه شکلیه و...بریم خواستگاری اونجا هم از خجالت سرمون رو بلند نکنیم...وقتی میریم خونه و عروس رو میبینیم...شکه میشیم.....ای بابا این خانم که 25 سال از من بزرگ تره....یا مثلا آقا دوماد 7 سالشه و عروس خانم 57 سال...یه کم عاقلانه فکر کنیم می بینیم این اشتباهه...

hossein777
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۱۰:۲۱
خب جناب حکیم این حرف شما متین .........ولی بالخره ما کسی رو که می خایم ازدواج کنیم .نبایید بشناسیمش ....ارتباط در خفا نمی خاد انجام بشه .تو همون محیط کار یا دانشگاه عیب داره ادم مثلا با یه دختر ارتباط حرفی فقط داشته باشه اونم نه خیلی خودمونی ....بالخره یه شناخت خیلی کوچیک فکر کنم لازمه .همین جوری که نمیشه عقد بخونن بعدم طلاق طلاق کشی ........

بعدش هم عاشقی هست .پیش میاد ....نمی تونیم که به طرف بگیم چشاتو ببند راه برو ....تو خیابون

بیاین یه خورده عاقلانه بنگریم به این مسائل .........!

مُدَبّر
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۱۰:۲۳
من موافقم که دختر و پسری که می خوان با هم زدواج کنند یه مدت با هم باشند تا خوب همدیگر رو بشناسند.
فقط حرف زدن کافی نیست...مثلا اگه طرف بهمون بگه من زود عصبی میشم ما هم بگیم خب یه جوری تحمل می کنیم...نه...باید باهاش باشیم تا ببینیم واقعا عصبانیتش چه جوریه و خیلی از چیزای دیگه...

بر فرض که از جهت دینی مشکل نداشته باشد ( که دارد)

این وسط کسی که ضرر خواهد کرد دختر است ..
با توجه به روحیات دختر که زود وابسته می شود چه بسا همین ارتباط کم باعث وابستگی شود ولی پسر انتخاب نکند
در این شکست سنگینی به روحیات یک دختر وارد خواهد امد

یا اینکه مورد رضایت پسر نباشد ولی پسر صرفا برای دلخوشی دختر اقدام کند که نتیجه زندگی هم مشخص است

البته این مشکل زمانی هست که این دو نفر واقعا خودساخته باشد اگر یه ذره ای سست باشند که وایلاست...

...ولی بالخره ما کسی رو که می خایم ازدواج کنیم .نبایید بشناسیمش ....ارتباط در خفا نمی خاد انجام بشه شناخت لازمه ولی از این طریق مقدور نیست ..
اولا دو نفر وقتی در این زمان باهم باشند سعی میکنند طبق علایق طرف مقابل خود را وفق دهند و چهره واقعی از خود نشان نمی دهند
ثانیا انسان جوان در مقابل اهمیت جنس مخالف نوعی کوری و کری دارد !
این حرف با تجربه کرارا ثابت شده که خیلی در اول ازدواج باهم خوب بودن اما دقیقا بعد از گذشت چند ماه احساس میکنند انتخابشان کاملا اشتباه بوده..

پس برای شناخت باید راه بهتری را یافت !

fatememeshkat
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۱۰:۳۲
ما وقتی پاک باشیم و بتونیم خودمون رو کنترل کنیم به هیچ وجه مشکلی برامون پیش نمیاد..اما منظور من قول و قرار پنهانی نبود.می تونه توی محل کارمون باشه...یا مثلا هر دو خانواده می تونند مطلع باشند و خودشون از خانوادشون بخوان که مدتی باهم باشند...(منظورم اینه که در پارک و یا جاهای آزاد قرار بذارن و حرفاشون رو به هم بزنند...نه اینکه برن توی اتاق و در رو از پشت قفل کنند...)...ولی فرض کن ما طرف مقابل رو نبینیم و ندونیم کیه..چه شکلیه و...بریم خواستگاری اونجا هم از خجالت سرمون رو بلند نکنیم...وقتی میریم خونه و عروس رو میبینیم...شکه میشیم.....ای بابا این خانم که 25 سال از من بزرگ تره....یا مثلا آقا دوماد 7 سالشه و عروس خانم 57 سال...یه کم عاقلانه فکر کنیم می بینیم این اشتباهه
با سلام
برادر گرامی
من فکر می کنم شما قدری اشتباه متوجه توصیه دوستان شدید. کسی معتقد نیست که دو نفر همدیگر رو نبینند و با هم برای ازدواج صحبت نکنند و ندیده و نشناخته ازدواج صورت بگیره
بلکه مساله بر سر اینه که اولا باید خانواده ها سریعا در جریان قرار بگیرند و بعد با نظارت خانواده مراحل آشنایی بیشتر صورت بگیرد .
مساله اینه که مد شده دختر و پسر همه حرفاشونو میزنن و خیلی جاها هم با هم میرن ( البته به بهانه آشنایی های قبل از ازدواج حالا بماند که چه تالی فاسد هایی این مسائل بویژه برای دختر خانم ها داره ) بعد که تصمیم نهایی رو گرفتن ، تازه خانواده رو در جریان قرار میدن ؛ یه خانواده می پذیره ، دیگری نمی پذیره ، مشکلات دیگه ای که تاحالا این دو جوان ابدا به ذهنشونم نرسیده بود براشون پیش میادو اونوقت متوجه میشن که بعد از درگیری عاطفی و علاقه ای که به هم پیدا کردن اصلا نمی تونن ازدواج کنن و لطمه و آسیب می بینن اونم در سنین ازدواج و ممکنه تا مدتی فکر ازدواج رو هم دیگه از سرشون بیرون کنند یا بد بین بشن .

hossein777
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۱۰:۴۱
اخه وااسه ماها که اصلا قصد ازدواج نداریم فعلا نمی تونیم با هر دختری که خاستیم حرف بزنیم به خونواده بگیم .......بالخره باید گزین هامون رو یکی یکی چک کنیم بببینیم کدومش واسه مثلا 2 سه سال اینده به کار میان !

یا همین اقا که عاشق شده نباید که زود به خونوادش بگه .........ببینه اصلا این به درد میخوره.اخلاقشچه جوریه ........حالا بعد ی که مثلا مطمئن شد بره خونوادش در جریان بزاره که مثلا من اینو می خام !

سیاوش عشق
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۱۰:۵۸
ببخشید من بحث رو از اول نخوندم...

Hakim
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۱۳:۳۸
ببینید دوستان
جناب سعید و سیاوش عزیز اگر دقت کرده باشین من گفتم با اطلاع خانوادها آشنایی مشکلی نداره
ولی قرار دادن پنبه و بنزین در کنار هم اصلا عاقلانه نیست بخصوص اگه جناب شیطون در اونجا بخواهد سیگار روشن کنه

hossein777
۱۳۸۷/۱۱/۱۹, ۱۵:۰۵
یعنی شما می فرمایید ما تا یه ذره مثلا از یه دختر خوششمون اومد بریم به اطلاع خانواده برسونیم ؟

حتی یه سلام علیک کوچولو هم نمی تونیم باطرف کنیم ؟!

Hakim
۱۳۸۷/۱۲/۱۱, ۲۰:۳۸

مطالعات متعدد به عوامل زير به عنوان ملاکهاي ازدواج، که دختر و پسر مي بايد در نظر بگيرند، تأکيد مي ورزد:
1. ايمان و دينداري: پايبندي به ارزشهاي ديني و در جامعه ما به اصول آيين مقدس اسلام بدون شک يکي از عوامل خوشبختي در زندگي زناشويي است.
2. اصالت خانوادگي: اصالت خانوادگي دختر و پسر يکي از اساسي ترين ملاکهاي ازدواج، به ويژه در جامعة اسلامي ما است. شناخت خصوصيات و وضعيت تربيتي فرهنگي خانوادة همسر آينده، در ايجاد تفاهم بين دختر و پسر در زندگي زناشويي نقش اساسي ايفا مي کند
3. سن: تناسب سني بين زن و مرد، تشابه نيازها و علايق، توقعات و انتظارات را تا حدودي به دنبال دارد. عامل تناسب سني در زندگي زناشويي، که نيازهاي جنسي يکي از اهداف مهم آن است، نقش بارزي را ايفا مي نمايد.
کارشناسان خانواده، با توجه به درصد تناسب هاي زن و مرد حدود 2 تا 6 سال اختلاف سن بين زن و مرد را توصيه مي نمايند. مناسب ترين سن ازدواج براي دختران بين 18 تا 22 سال و براي پسران را بين 24-28 سال عنوان نموده اند.
4. تحصيلات: تشابه تحصيلي نيز در ايجاد تفاهم بين زن و مرد عامل مهمي است.
5. وضعيت اجتماعي اقتصادي خانواده: تشابه هاي خانواده هاي دختر و پسر از نظر وضعيت اجتماعي و اقتصادي يک اصل مهم در ايجاد تفاهم هاي بعدي بين زن و مرد است.
6. زمينه هاي فرهنگي: تفاوت در زمينه هاي فرهنگي که يکي از عوامل زمينه ساز در طلاق ها مي باشد، از ديگر ملاکهايي است که پيوسته بايد مورد نظر باشد.
ارزشهاي فردي و اجتماعي، آداب و رسوم، رفتار و سلوک، حتي آداب لباس پوشيدن و غذا خوردن زن و مرد مي تواند زمينه هاي همدلي بيشتر را بين آن دو پديد آورد.
بدون شک علاوه بر شرايط و ملاکهاي فوق عوامل ديگري چون وجود شرايط و امکانات ضروري جهت تأمين معاش و نيازهاي اقتصادي خانواده (مانند: شغل و درآمد مرد و حداقل امکان تأمين مسکن و حداقل هزينة برگزاري مراسم و...) ضروري است.
بنابراين اگه ازدواج اصولي و از روي آگاهي باشه زندگي شيرين ميشود .

Hakim
۱۳۸۷/۱۲/۱۱, ۲۱:۰۶
یعنی شما می فرمایید ما تا یه ذره مثلا از یه دختر خوششمون اومد بریم به اطلاع خانواده برسونیم ؟

حتی یه سلام علیک کوچولو هم نمی تونیم باطرف کنیم ؟!

منظورم اين نبود بلكه براي ازدواج مشورت تحقيق تدبير و بررسي و.... لازم است .
مرد ميتونه با همسر آيندش صحبت كنه و از نظرات هم آگاه بشن منتهي با هماهنگي خانوادهاشون .

لوتي
۱۳۸۷/۱۲/۱۲, ۰۰:۱۹
بابا این رفاقتای قبل ازدواج کشکه به مولا!
قربون غیرتتون خوش دارید کسی قبل شما با اون دختری که میخواد عیالتون بشه رفیق شده باشه؟!
باید خیلی خوش خیال باشی که فک کنی اولین پسری هستی که باش آشنا شدی!
گیریم اولی نفر باشی! خوب این دختری که حاضر شده دور از چشم خونوادش با یه پسر غریبه آشنا بشه از کجا معلوم بعد ازدواج دور از چشم شما..........
دیما" تو این رابطه ها نمیشه اصالت خونوادشو بشناسیو ببینی از یه قماش هستید یا نه!
سیما" تو این دوران هم پسر سعی میکنه خودشو خیلی مشتی نشون بده هم دختره!
مثلا" پسر میاد از عقشو احساساتو روحیه ی لطیفش صحبت میکنه بعد که دختره میره تو زندگی تابلو میشه که آقا سابقه ی کیفری داره!!! اگه شانس بیاره قبل ازدواج از یه جا آمارشو بگیره بفهمه این کارس تازه بحران عاطفی میگیره و میگه" آآآآه...همه ی پسرا فریبکارن.....همشون دروغ میگن....صدسال سیاه نمیخوام شوهر کنم..!"
حالا خمره بیار ترشی بار کن!!!!
دخترم که تا تو زندگی نرفته انقدر نازک نازکو لطیف حرف میزنه پسره میگه"این یه فرشتس....با نگاهش پرواز میکنم و با صداش آروم میگیرم!" بعد که معامله جوش میخوره بیا ببین! یییییییییک جیغی میزنه لوستر میفته!! یک چشم غره ای میره پسره شلوارشو........!

آسمان خاكي
۱۳۸۷/۱۲/۱۲, ۰۸:۴۴
اصلا رفاقت فرق ميكنه دوستان با كثافت . رفاقت به شرط رعايت اصول خيلي هم خوبه . اونچه كه به نظر من بده كثافته نه رفاقت . كه متاسفانه اونچه امروز رسم شده كثافته اسمش رو گذاشتن رفاقت .:Esteghfar:

لوتي
۱۳۸۷/۱۲/۱۲, ۱۳:۳۶
عزیز من منظورم همون رفاقت پاک بود!
در مورد رفاقتای به قول شما کثافت کسی بحث نداره!
اون ایرادایی که بنده وارد کردم همش تو همون رفاقت پاکه!

amir42
۱۳۸۷/۱۲/۲۰, ۱۴:۵۴
لوتي جان سلام- راست گفتي اين جماعت دروغگو و منافق و 100 رو دختر ا همين است که ميگي مشتي تا معامله سر نگرفته همه جور کوچيک مردا هستن -وقتي خيالشون راحت شد و عاقد رفت -واي واي واي

گر بميرد دختري از قبر او رويد گلي
گر بميرند دحتران دنيا گلستان ميشود
البته اين حرفها شامل 80% خانمها ميشود-اون 20% خوب هم معلومشون نيست

amir42
۱۳۸۷/۱۲/۲۰, ۱۴:۵۸
خدايا به حق اين ايام عزيز هيج مردي را گرفتار زن نفهم-کج خلق-بي سواد- و خانه آتيش زن نکنه اگه دوست داري گرفتار اين چنين زنهائي زودتر خلاص بشن بگو يا علي

yeganeh
۱۳۸۷/۱۲/۲۰, ۱۷:۴۷
لوتي جان سلام- راست گفتي اين جماعت دروغگو و منافق و 100 رو دختر ا همين است که ميگي مشتي تا معامله سر نگرفته همه جور کوچيک مردا هستن -وقتي خيالشون راحت شد و عاقد رفت -واي واي واي

والا ما که همش برعکسشو میبینیمو میشنویم
مردا غوغا میکنن
بعضی وقتها ادم میبینه پسره یه پا یوزارسیفه برای خودش بعد عقد یه دفعه میشه یه هیولا
اونم نه از اون هیولاها تو کارتونه کارخونه هیولاها
یکی بدتر از کیوان دیو

yeganeh
۱۳۸۷/۱۲/۲۰, ۱۷:۵۱
خدايا به حق اين ايام عزيز هيج مردي را گرفتار زن نفهم-کج خلق-بي سواد- و خانه آتيش زن نکنه اگه دوست داري گرفتار اين چنين زنهائي زودتر خلاص بشن بگو يا علي

خدایا به حق همین ایام که این دوستمون بهش قسم دادن هیچ زنی رو گرفتار مرد هرزه و هوسباز
زورگو
متکبر
بی عرضه
از خودراضی
بدجنس
نکن

برای اینکه خدا این مردا رو از رو زمین ورداره بلند بگو یا علی

یا علی

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۷/۱۲/۲۰, ۱۸:۰۲
ازدواج با همسر شايسته , سبب آرامش روحي و سلامتي
جسمي انسان است .

http://i27.tinypic.com/334lzsh.gif

ازدواج با همسر شايسته , انسان را تاحد بالايي حفظ مي کند .

ازدواج با همسر شايسته , بهترين لذت براي انسان است .

ازدواج با همسر شايسته , موجب طهارت معنويت مي گردد .

ازدواج با همسر شايسته , ارزش عبادت را بالا مي برد .

ازدواج با همسر شايسته , سبب فزوني روزي مي گردد .

ازدواج با همسر شايسته , موجب ارضاء شهوت جنسي
و کنترل آنست .

ازدواج با همسر شايسته , سبب پرورش فرزند صالح مي گردد .

ازدواج با همسر شايسته , موجب خشنودي خدا و اولياء
خدا مي گردد .

sara.m
۱۳۸۷/۱۲/۲۰, ۲۰:۰۱

یا علی

يا علي

zahra88
۱۳۸۷/۱۲/۲۰, ۲۰:۱۸
يا علي :Rose:

Hakim
۱۳۸۷/۱۲/۲۰, ۲۱:۲۶
مثل اينكه موضوع را اشتباه گرفتين !!!!
موضوع يه امر مقدس به نام ازدواج است كه در آيات و روايات بر آن تاكيد شده و سنت پيامبر ص ناميده شده است .
ظاهرا برخي از آقايون دارن اينجا تصفيه حساب ميكنند و برخي از خانم ها هم لنگه كفششونو آماده و ژست فمنيستي به خودشون گرفتند .
نميدونم ‏‎!قرآن كه زن و مرد را مكمل هم و لباس يكديگر معرفي ميكند .
البته آقايون و خانماي نويسنده مطالب بالا اصولا اهل مزاح هستند .

zahra88
۱۳۸۷/۱۲/۲۱, ۰۰:۳۶
همتون يك روز بالاخره ازدواج می کنید .... من فکر می کنم جناب حکیم درست می گن زن ومرد مکمل یک دیگرند ... و باید در انتخاب همسر خیلی توجه کرد...
:Rose:

مليكا
۱۳۸۷/۱۲/۲۱, ۰۶:۳۸
دعاهايي كه دوستان عزيز در تاپيكهاي بالا درخواست استجابتشو كردن همه درسته خدا هيچ زني را گرفتار مرد نااهل و نادان نكنه متقابلا هيچ مردي رو هم گرفتار زن بداخلاق و خانه آتيش زن نكنه ، اما اينكه بيايم اين خصوصيات رو تعميم بديم به 80% دختران و زنان و به 20% بقيه هم شك داشته باشيم ناشي از تفكرات بد و عقده هاي رواني يك فرد كه براش پيش اومده و اين ذهنيت رو پيدا كرده هرچه خوشبين تر باشيم رفتارهاي بهتري نسبت به همسرمان خواهيم داشت. اگر همه مجرد باشيد كه با اين طرز تفكر از ازدواج و تشكيل خونواده دور مي افتيد و به بن بست خواهيد رسيد كه ان شاء ا... اينطور نباشد.
براي همه جوانان عزيز آرزوي سعادت و خوشبختي دارم.

آسمان خاكي
۱۳۸۷/۱۲/۲۱, ۰۶:۴۹
خدایا به حق همین ایام که این دوستمون بهش قسم دادن هیچ زنی رو گرفتار مرد هرزه و هوسباز
زورگو
متکبر
بی عرضه
از خودراضی
بدجنس
نکن

یا علی

يگانه بزرگوار سلام . خوبيد ؟ ميشه توضيح بديد شما چرا به عنوان يك كارشناس و مشاوره حقوقي آيا موكلين خودتون رو هم همينطوري مشاوره ميكنين ؟ خيلي ناراحت شدم . سعي كنيم طوري بنويسيم كه همه بخوانند و استفاده كنند .
كم گوي و گزيده گوي چون در * كز اندك تو جهان شود پر
سربلند باشي و موفق يگانه بزرگوار

آساره
۱۳۸۸/۰۱/۲۰, ۰۹:۱۲
سلام .به نظر من که پسرا باید زود ازدواج کنن حتی اگه خونه و ماشین و شغل خوب نداشته باشن تا از خیلی از انحرافات جلوگیری بشه.اگه یه پسر زود ازدواج کنه دیگه چشمش به دنبال کسی دیگه ای نیست و میگرده وسیله آرامش خانوادشو تامین کنه .

نسيم وصل
۱۳۸۸/۰۱/۲۰, ۱۰:۰۱
چه حوصله ای دارید در مورد ازدواج صحبت می کنیدا.این همه مشکل گیر دادید به ازدواج.هروقت موقعش برسه هرکسی ازدواج می کنه.هیچ بحث دیگه ای ندارید که درموردش صحبت کنید.؟

آسمان خاكي
۱۳۸۸/۰۱/۲۰, ۱۱:۲۴
موقع ازدواج كردن اولا وقتيه كه خود طرف بخواد و با عقل و منطق تصميم درست بگيره .
در ثاني خداوند نيز هيچ وقت بد بنده خودش رو نميخواد مگر اينكه واقعا اون بنده ، بنده نباشه .

آساره
۱۳۸۸/۰۳/۱۶, ۱۰:۴۱
جناب آسمان خاکی شاید اون طرف تا اخر عمر نخواد ازدواج کنه؟؟خیلی از هم از نظر اخلاقی وضعش بد باشه اونوقت باید چکار کرد؟؟؟؟باز باید دست رو دست هم بزارن و کاری نکنن تا وقتی که دلش بخواد و یکی رو پسند کنه؟تازه اون موقع کی به همچین ادمی دختر میده؟ولی اگه خیلی زود ازدواج کنه جلو خیلی از انحرافات گرفته میشه این چیزیه که ثابت شده تو جامعه

یاقوت
۱۳۸۸/۰۹/۱۶, ۲۱:۲۱
به قول يه بنده خدايي مي گفت كه اين دوره زمونه آدم با ازدواج نصف دينش كه كامل نمي شه هيچي . اون يه نصفه ديگشم از دست مي ده !:Sham:
واقعا همين جوريه؟:Motehayer:
من این واقعیت رو در مورد بعضیها دیدم وقتی خدا نعمتی میده بجای اینکه بهتر بشن ؛بدتر میشن انگار قبلش که گناه نمی کردن چون راه گناه کردن بلد نبودن :Gig:

DR.MOHSEN1363
۱۳۸۸/۰۹/۱۷, ۰۲:۰۴
be ye nafar migan hamsare khob chand harf dare migi age khobesh peyda beshe ke dige harf nadare

:Graphic (7)::Graphic (7)::Graphic (7)::Graphic (7)::Graphic (7):

سروش67
۱۳۸۸/۱۰/۰۲, ۲۰:۳۲
چی بگم والا!
اگه میشه با این چیزایی که میگید ...یه 2 سه کیلویی هم به ما بدید!:Labkhand:
والا دیگه حرفم نداره!:D:D:D:D:

ali_kh19
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۰:۵۵
سلام
من از مجردی خسته شدم همه چیزم برای ازدواجم مهیاست ولی دختر خوب برای ازدواج سراغ ندارم . صبرمم تموم شده آیه ای چیزی در این مورد هست

مونس
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۱:۳۳
در چه مورد آیه میخواهید؟
در مورد صبر یا در مورد پیدا کردن همسر مناسب دنبال آیه می گردید؟ :Gig:
برای صبر سوره والعصر خیلی موثر هستش ؛ اما در مورد همسر مناسب ، پیشنهاد می کنم قبل از همه از خودتون یک شناخت خوب پیدا کنید ، ببینید ایده آلهای زندگی شما چیه،
معیارهاتون برای انتخاب همسر ؟

Behrooz_313
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۱:۳۳
سلام
من از مجردی خسته شدم همه چیزم برای ازدواجم مهیاست ولی دختر خوب برای ازدواج سراغ ندارم . صبرمم تموم شده آیه ای چیزی در این مورد هست
الان بلاخره دنبال آیه هستی یا دختر؟؟
برات دعا میکنم یه خوبش که باعث آرامش و سعادت دنیوی و اخرویت بشه گیرت بیاد
انشالله

mohammad_sadegh
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۱:۴۵
آقایون خانوما پیشکسوت در مسئلهی ازدواج با 3 سال نامزدی و کماکان الاف در خدمت شما هستم. سوالی بود در خدمتیم :))))))))) زندگی خیلی خنده داره... خدا رو شکر خندیدن رو هم تو آپشن سیستم ما قرار داد

صبوری آلانق
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۲:۰۷
سلام

دوست عزیز
هر کسی برای انتخاب هر چیزی یکسری معیار و هدف دارد که این معیارها و ملاک ها در انتخاب بهترین موارد دارای اهمیت بسزایی هستند. انتخاب همسر و شریک زندگی هم که مهمترین انتخاب است در زندگی انسان اهمیت موضوع را دوچندان می کند.
پس شما با در نظر گرفتن ملاک ها و معیارهای خود می توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.
و چه بسیار خانم های خوب، پاک و سالم که می توانید برگزینید

مرمر2
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۳:۵۴
ازدواج: يعني يكي شدن روح وقلب وفكر؟؟ داشتن يك هدف مشترك؟؟
وقتي ميخواي به يكي بله رو بگي وتا آخرش بموني اول خوب فكراتو كن.
ازچشم وابروش كه خوشت اومد همون اول از افكاروعقايدشم سوالكي بكن.
ازآدم دروغگو دوري كن. توقعات ماليشم همون اول بپرس.
تورو خدا جشناتونم يكم ساده تر بگيرين.
حرفهاي بقيه زود تموم ميشه اما قرض وقوله اش ميمونه.
ديگه چي بگم ننه جان؟
خانمها وآقايون يه لطفي كنيد وبه ازدواج فكر كنيد. چون حتما حكمتي دركاره كه خداي مهربون آدماروجفت آفريده.
تا يادم نرفته هم بگم توروخدا رفتين سرزندگيتون يكم چشاتون رو رو خطاهاي همسرتون ببنديد.
اگه آقاتون كادوش ارزونتر از كادوي اصغر آقاست حتما موجودي جيبش كمتر اما مطمئنا وسعت قلبش بيشتره.
آقايون اگه خانم شمام نسبت به بدري خانم جهاز كمتري آورده چميدونم دستپختش خيلي بده
درعوضش خيلي مهربون وجونش براتون در ميره.:doosti:

لطفا چشم وهم چشمي رو هم هردوتا فراموش كنيد.

شمیم وحی
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۷:۰۱
سلام
ازدواج خیلی قشنگه و ضروری چون انسان بوسیله ازدواج کامل میشه ولی من یه طورییایی می ترسم خودم هم نمی دونم چرا؟:Motehayer:

مرمر2
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۷:۴۲
ببر مازنداران وترس؟؟؟؟؟؟
شميم وحي عزيز: اگه خوب بشناسيش واهل پذيرفتن تعهد باشي ترسي نداره.

jahangardkocholo
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۸:۵۲
با سلام
به به مثل اینکه عروسیم را افتادیم

jahangardkocholo
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۸:۵۳
با سلام
به به مثل اینکه عروسی را افتادیم

a3emoon
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۱۸:۵۹
ببر مازنداران وترس؟؟؟؟؟؟
شميم وحي عزيز: اگه خوب بشناسيش واهل پذيرفتن تعهد باشي ترسي نداره.

خوب شناختن ! مسئله این است !:Moshtagh:
چه جوری می شه خوب شناخت ؟:Gig:
به نظر من که اصلا نمی شه .

الهه ی زیبایی
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۲۲:۱۷
این همه دارن میگن باید آدم در مورد همسر آینده اش قبل از ازدواج شناخت پیدا کنه
بعدش میگن نگاه کردن و رابطه ی قبل از ازدواج با نامحرم گناهه
بلاخره باید چجوری به این شناخت رسید؟

مونس
۱۳۸۸/۱۱/۲۹, ۲۲:۵۰
این همه دارن میگن باید آدم در مورد همسر آینده اش قبل از ازدواج شناخت پیدا کنه
بعدش میگن نگاه کردن و رابطه ی قبل از ازدواج با نامحرم گناهه
بلاخره باید چجوری به این شناخت رسید؟

تشکر از سوال خوب شما کاربر گرامی

راههای زیر برای کسب شناخت و آگاهی از نوع رفتار و منش طرف مقابل

1. تحقیق ( از آشنایان ؛ همسایگان؛ همکلاسی ها و ... ):Gig:

2. قبل از انجام مراسم رسمی خواستگاری می توانید چند جلسه ای در حضور خانواده دختر خانم و ترجیحا در منزل ایشان با یکدیگر صحبت کنید. :Computer:

3. اگر واقعا قصد ازدواج دارید می توانید قبل از مطرح کردن این موضوع رفتار طرف مقابل را در اجتماع زیر نظر بگیرید. ( جسارتا خیلی تابلو نباشید!!!:Labkhand:)

راههای دیگری هم برای کسب شناخت قبل از ازدواج وجود داره ، علی الحساب به همین اکتفا کنید تا بعد ....:Moshtagh:

مرمر2
۱۳۸۸/۱۱/۳۰, ۱۰:۱۶
با سلام
به به مثل اینکه عروسی را افتادیم

عروسي بيافتيم كه بهتره تا مثل يه سري جوامع جوونامون زندگي بدون ثبت داشته باشند ننه جان!

The Praises to God
۱۳۸۹/۰۱/۲۱, ۰۱:۵۰
خوب شناختن ! مسئله این است ! چه جوری می شه خوب شناخت ؟ به نظر من که اصلا نمی شه .

عقل انسان ناقصه و هیچ وقت نمی تونه برای یک موضوع به طور کامل به نتیجه برسه.پس برای اینکه این نقص در تصمیم گیری ها جبران بشه باید از یک منبع کامل برای به نتیجه درست رسیدن کمک گرفت.
البته این درسته که سخت گیری قبل از ازدواج می تونه کمک کنه تا در آینده زندگی موفقی رو داشته باشید (البته اگه آدم طبق دستورات الهی و فرمایشات ائمه پیش بره مطمئنن می تونه موفق باشه)
توجه داشته باشید این سخت گیری ها نباید به وسواس تبدیل بشه،
وگرنه این میشه که الان هست...

leilajan
۱۳۸۹/۰۱/۲۱, ۱۱:۲۱
ا سوال؟
چه طور بفهمیم که اخلاقش چه طوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کیمیاگر
۱۳۸۹/۰۱/۲۱, ۲۱:۴۲
سلام،

در مورد ازدواج توصیه هایی دارم به اکثر کاربران ، البته من رو زیاد هم با خودتون مقایسه نکنید ، به قوله یکی از دوستام دیگه کسی مثله من نیست در دنیا ، منظورم این نیست که آدم خوبی هستم! نه شاید از همه شما بدتر باشم ولی نظراتم و اعمالم طوریه که هم خانواده و هم دوستام بهم میگن مثله اینکه تو اصلا تواین دنیا زندگی نمیکنی ... در مورد ازدواج نظر خواهر گرامی : niyayesh (http://www.askquran.ir/member.php?u=12311)
رو نسبت به نظرات احساسی و غیر دینی بعضی کاربران بهتر میدونم چون اکثرا از احادیث استفاده می کنند. ان شاالله در زندگی با همسرشون موفق باشند.

ولی یک نظر کلی بدم درباره جامعه ، خیلی سطح افراد پائین اومده ... به قوله آیت الله بهجت قحطی کرامات شده ... از طلبه ها گرفته تا پسران و دختران مذهبی که فقط با ریش و چادر اسمه مذهبی بودن رو یدک می کشن ... (البته خودم هم ریش دارم) دل شما باید حجاب داشته باشه و نه فقط ظاهر ، دوستی های قبل ازدواج و روابط نا مشروع حتی در افرادی که مذهبی هستند تا حدی ، بالا رفتن سن ازدواج به علت بی کفایتی برخی از مسئولین جامعه و تنبلی خود ما در زندگی همه و همه دست به دست هم داده تا حسابی در بحران بیافته جامعه مثلا اسلامیه ما ...

در مورد ازدواج باید از خدا با یقین به اینکه خدا بر تمام امور تواناست کمک بخواهید و متوسل به هر کسی و هر کاری نشید. تا امید شما از غیر خدا قطع نشه کاری پیش نمیره مگر جزئی ... تا شما قبل ازدواج گناهانی مثله : استمناء و چشم چرانی رو ترک نکنید (پسر و دختر هم نداره ...) لذت یک زندگی شیرین رو نخواهید چشید. و اصل امتحان هم پاکدامنی قبل ازدواج والا بعدش زیاد هم سخت نیست گناه نکردن ، به پسران توصیه میکنم که این بچه بازی ها رو هم کنار بگذارید که در مجردی میشه بیشتر خوش گذروند و ... به دختران هم توصیه میکنم از به دردسر انداختن زیادی همسران آینده و توقعات بیجا (نه درست) دست بردارید.

به هردو جنس توصیه میکنم که فکر کنید قوای جنسی در شما از بین رفته و حالا می خواهید به ازدواج فکر کنید و شخصی رو انتخاب کنید ، چه کسی و با چه ویژگی هایی انتخاب می کنید ؟ اصلا اگه قوای جنسی بر شما فشار نمیاورد ازدواج می کردید ؟ به چه دلیلی ازدواج می کردید ؟ دینداری شخص مقابل ؟ یا پول و ظاهر ؟ به قوای جنسی که بعد ازدواج تقریبا دیگه از شدتش کاسته میشه دل نبندید و از گناهان قبل ازدواج پرهیز کنید. و حالا به ازدواج فکر کنید و طبق دستورات ائمه عمل کنید.

موفق باشید.
والسلام ...

سلمان فارسی
۱۳۸۹/۰۱/۲۲, ۰۸:۱۶
با سلام به همگي دوستان
1-اگر يك نفر عاشق شد وكسي را در نظر داشت ولي نمي تونه اونو ببينه يعني شنيده كه فلان كس دختري داره توي خانه وازدواج نكرده بايد چكار كنه؟و روش هم نشه به مادرش بگه؟

2-اگر با خود طرف هم بدون اجازه مادر دختر حرف بزنند چي؟
3-اگر پسره به خواهد به مادر دختره بگه چطوري بايد بگه.؟
4-من شنيدم بعضي از خانواده ها دختر از شهرهاي ديگر مي گيرند.مي خواستم بدونم چطوري در بين شهرها قرار خواستگاري مي گذارند.من شنيدم يك خانواده تهراني رفته خواستگاري يك دختر پاك ونجيب مثلا اصفهاني يا اصلا بگيم زاهداني چطور آنها كه در آن شهر فاميل ندارن مي روند در خانه آنها مي مانند تا حرفهايشان را بزنند؟
5-چطور بايد اصلا به خود دختره گفت كه من تو را دوست دارم ومي خواهم بياي فرشته زندگي زيباي من بشي؟آخه دخترا يكم خجالتي هستند وزود به بعضي هاشون بر مي خوره؟
لطفا راهنمائي كنيد؟؟؟؟؟

فالق الاصباح
۱۳۸۹/۰۱/۲۲, ۱۲:۱۶
ازدواج کنید تا پول دار شوید
زندگی ، تلاشی برای رویاندن بذر وجود و شکوفاندن غنچه فطرت در مزرعه حیات است .آرامش روح ، در زندگی آمیخته به معنویت و خداجویی است .زندگی هشیاران ، اندیشه درباره سرمایه و سود ماندگار و نتیجه اخروی است ، سرمایه شان امید و ایمان و سودشان ، آرامش روح و روان است .زندگی غافلان به دو بخش تقسیم می شود: نیمه اول به امید نیمه دوم ، نیمه دوم به حسرت نیمه اول !آیا حیف نیست که زندگی بگذرد ، بی آنکه به بلوغ انسانی برسیم ؟ازدواج ، سازنده و رشد دهنده است و روح تعاون و احساس مسئولیت را بر می انگیزد وخداوند به اقدام کنندگان به ازدواج ، وعده ی توسعه رزق می دهد . در این مقاله قصد داریم با آوردن مقدمه ای کوتاه ، به تاثیرات مثبت ازدواج ، که راهی جهت رسیدن به بلوغ انسانی است اشاره کنیم :
۱) آرامش :ازدواج ، مایه ی آرامش فکری و روحی جوان و احساس شخصیت و اعتماد به نفس می شود و او را از بی عاری و بیکاری و بی برنامگی و ناامیدی می رهاند و جلوی برخی گناهان را می گیرد و موجب صیانت روحی و اخلاقی جوان می شود. پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله ) نیز فرموده است : من تزوج فقد احرز نصف دینه فلیتق الله فی النصف الباقی (۱) : هر کس ازدواج کند ، نیمی از دین خود را نگه داشته است ، پس در نیمه باقی مانده ، از خداوند پروا کند و تقوا بورزد.وقتی اصل ازدواج تا این حد مهم ، کارساز ، گناه سوز ، مصلحت آفرین و مفسده زداست ، کمک به آن نیز اهمیت می یابد و برای پدر و مادر، تلاش در این راه و فراهم کردن مقدمات و زمینه ی آن ، یک تکلیف محسوب می شود و زدودن موانع و برطرف کردن دشواری های ازدواج ، و ترویج آسان سازی ازدواج و آسان گیری در این زمینه به عنوان یک فرهنگ عمومی ، وظیفه به شمار می آید. کسی که از بیم فقر و تنگدستی ازدواج نکند ، به خداوند بدگمان شده است ، خدایی که فرماید: اگر فقیر باشند ، خدا از فضل خویش ‍ آنان را بی نیاز و غنی می سازد.
۲) تلاش معاش :ایجاد بستر مناسب و انگیزه ی قوی تر برای تامین معاش و در آمد ، از آثار مثبت دیگر ازدواج است . گرچه نباید بی حساب و بدون سنجش دست به ازدواج زد و لازم است که شرایط اقتصادی و توانایی های مالی هم لحاظ شود ، ولی وعده ی خداوند را نیز نباید فراموش کرد که قول داده است تنگدستی را به غنا تبدیل کند و جایی برای بیم از فقر باقی نگذارد. پس ایجاد روحیه ی توکل و اعتماد به لطف الهی ، بعد مثبت دیگری از تشکیل خانواده است . خداوند متعال ، ضمن دستور به ازدواج با دختران و جوانان شایسته و صالح می فرماید: ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله و الله واسع علیم (۲): چنانچه تنگدست و فقیر باشند ، خداوند آنان را از فضل خویش بی نیاز و توانگر می سازد ، خداوند وسعت بخش و داناست .از پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله ) روایت است که فرمود: من ترک التزویج مخافه العیلهٔ (الفقر) فقد ساء ظنه بالله عزوجل ان الله عزوجل یقول : ان یکونوا فقراء یغنهم الله من فضله (۳) : کسی که از بیم فقر و تنگدستی ازدواج نکند ، به خداوند بدگمان شده است ، خدایی که فرماید: اگر فقیر باشند ، خدا از فضل خویش ‍ آنان را بی نیاز و غنی می سازد. در حدیث رسول خدا (صلی الله علیه و آله ) نیز توصیه شده که ازدواج کنید ، زیرا که برای شما روزی آورتر است: اتخذوا الاهل فانه ارزق لکم .(۴)
۳) احساس مسئولیت : کسی که ازدواج نکرده است ، خود را آزاد حس می کند و مسؤول نمی شناسد. در نتیجه ، استعدادها و خلاقیت های انسانی او هم بروز نمی کند. اما با ازدواج ، بار اداره ی زندگی را بر دوش می کشد. این تعهد و احساس مسئولیت ، سازنده است . کلا هر نوع مسئولیت پذیری ، انسان را به تلاش و آشکار ساختن استعداد و توانایی خویش وا می دارد.
۴) برنامه ریزی :از سوی دیگر، حسابگری ، نظم ، برنامه ریزی و به تعبیر روایات ، تقدیر معیشت لازمه به دوش کشیدن تعهد اداره یک زندگی مشترک و تامین همسر و فرزندان و تربیت شایسته اولاد است . از آنجا که تربیت نسلی با ایمان ، مؤدب ، سالم و موفق ، برای خود انسان نیز مایه ی آبرو و حیثیت اجتماعی است ، این رسالت سنگین نیز به نوع دیگری توانایی های شخص را به مرحله ی ظهور و بروز می رساند.۵) حق شناسی :ازدواج ، سبب می شود که حقوق متقابل میان دو انسان پدید آید. این سازنده است . ارتباط های خانوادگی و پیوندهای فامیلی ، دامنه این حقوق و وظایف اخلاقی و اجتماعی را گسترده تر می سازد و سامان بخش روابط انسانی می گردد.کمک به ازدواج جوانان و تشکیل خانواده ، کمک به ساخته شدن انسان های مسئولیت پذیر ، مدیر و صالح است و یکی از راه های عمده و موفق مبارزه با گناه در جامعه ، تسهیل ازدواج است .این، هم تکلیف والدین و افراد خیر و توانمند را سنگین می سازد ، هم روشنگر راهی برای آنانی است که در اندیشه صلاح و سلامت قشر جوان جامعه اند ، هم وظیفه خود جوانان را در این زمینه روشن می کند. با تقویت و ترویج و تسهیل این سنت نبوی ، بهتر می توان با منکرات مقابله کرد و سدی در برابر هجوم فساد فرهنگی بیگانه پدید آورد.

پی نوشت ها :۱- بحار الانوار، ج ۱۰۰، (ص ) ۲۱۹.۲- نور، آیه ۳۲.۳- وسائل الشیعه ، ج ۱۴، ص ۲۴.۴- همان .منبع : تلخیص شده از کتاب " الفبای زندگی (آشنایی با اصول و عوامل تحکیم خانواده ) "نویسنده : جواد محدثی

به نقل از مرکز ملی پاسخگویی (http://www.pasokhgoo.ir/fa/node/1549)

YOSEF
۱۳۸۹/۰۱/۲۲, ۱۸:۳۳
به به ، بحث خوبی رو آغاز کردین از طرفی شیرینه از طرفی تلخ تلخ تلخ :Nashnidan:
خلاصه هر جوری فکر کنی ازش نمیشه فرار کرد
بعدشم خیلی میگن قسمته اینکه هی شما بدویی و بگردی و بگردی بهترین رو پیدا کنی نیست . البته میگنآآآآ من خودم اعتقاد ندارم . دوران جوانیه دیگه باید همه چی رو تحمل کنیم اینم یکی از اون فراز و نشیب آ هستش.

leilajan
۱۳۸۹/۰۱/۲۲, ۲۰:۰۶
با سلام به همگي دوستان
1-اگر يك نفر عاشق شد وكسي را در نظر داشت ولي نمي تونه اونو ببينه يعني شنيده كه فلان كس دختري داره توي خانه وازدواج نكرده بايد چكار كنه؟و روش هم نشه به مادرش بگه؟

4-من شنيدم بعضي از خانواده ها دختر از شهرهاي ديگر مي گيرند.مي خواستم بدونم چطوري در بين شهرها قرار خواستگاري مي گذارند.من شنيدم يك خانواده تهراني رفته خواستگاري يك دختر پاك ونجيب مثلا اصفهاني يا اصلا بگيم زاهداني چطور آنها كه در آن شهر فاميل ندارن مي روند در خانه آنها مي مانند تا حرفهايشان را بزنند؟
5-چطور بايد اصلا به خود دختره گفت كه من تو را دوست دارم ومي خواهم بياي فرشته زندگي زيباي من بشي؟آخه دخترا يكم خجالتي هستند وزود به بعضي هاشون بر مي خوره؟
لطفا راهنمائي كنيد؟؟؟؟؟
چه باحال
کاری نداره
حتما واسطه داشتن
الکی که نیست ،یه جوری شناخت داشتن
:Gig::Gig::Gig::Gig:

راهنما
۱۳۸۹/۰۱/۲۲, ۲۳:۲۵
باعرض سلام و تشکر خدمت دوستان بهترین راه برای ابراز علاقه نسبت به دختر مورد نظر خواستگاری رسمی از دختر است البته در این وضعیتی که شما دارید(سلمان) یک نوع سرمایه گذاری روانی یک طرفه بوده و در صورت عدم تمایل طرف مقابل و یا مشکلاتی در مسیر ازدواج شما با ایشان شما دچار شوک روانی خواهید شد از طرفی وابستگی باعث نادیده گرفتن شرایط و تفاوت های فرهنگی و شخصیت درونی طرف مقابل شده و شما با توجیه همه موضوعاتی که نیاز به بررسی منطقی دارد فقط قصد رسیدن به ایشان را دارید در حالی که بعد از کاهش طبیعی احساسات و گذشت مدتی از زندگی زناشویی آنچه شما در ایام دوستی توجیه کرده و نادیده گرفته بودید به صورت پررنگ و مسأله ساز در خواهد آمد بنابراین با خوشتن داری و خود کنترلی و قطع سرمایه گذاری روانی یک طرفه با خواستگاری رسمی و یا وساطت فردی امین وضعیت طرف مقابل خود را به صورت منطقی بررسی کرده و به صورت سنتی یعنی فرستادن خواهر مادر و یا فرد محرم به خانه طرف مقابل و ارزیابی شرایط جسمانی و روانی و... اقدام به ازدواج کنید موفق باشید

کیمیاگر
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۰۹:۵۳
با سلام به همگي دوستان

لطفا راهنمائي كنيد؟؟؟؟؟

سلام،

به نظره من اول به دنبال شخصی مناسب بگرد و شرایط رو بررسی کن اگر خوب بود بعد ازدواج بهش ابراز علاقه کن و نه قبل ازدواج ندیده و نشناخته ، یعنی اول یک ازدواج درست انجام بده و بعد عاشق شو ... والسلام.

سلمان فارسی
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۱۵:۰۶
باعرض سلام و تشکر خدمت دوستان بهترین راه برای ابراز علاقه نسبت به دختر مورد نظر خواستگاری رسمی از دختر است البته در این وضعیتی که شما دارید(سلمان) یک نوع سرمایه گذاری روانی یک طرفه بوده و در صورت عدم تمایل طرف مقابل و یا مشکلاتی در مسیر ازدواج شما با ایشان شما دچار شوک روانی خواهید شد از طرفی وابستگی باعث نادیده گرفتن شرایط و تفاوت های فرهنگی و شخصیت درونی طرف مقابل شده و شما با توجیه همه موضوعاتی که نیاز به بررسی منطقی دارد فقط قصد رسیدن به ایشان را دارید در حالی که بعد از کاهش طبیعی احساسات و گذشت مدتی از زندگی زناشویی آنچه شما در ایام دوستی توجیه کرده و نادیده گرفته بودید به صورت پررنگ و مسأله ساز در خواهد آمد بنابراین با خوشتن داری و خود کنترلی و قطع سرمایه گذاری روانی یک طرفه با خواستگاری رسمی و یا وساطت فردی امین وضعیت طرف مقابل خود را به صورت منطقی بررسی کرده و به صورت سنتی یعنی فرستادن خواهر مادر و یا فرد محرم به خانه طرف مقابل و ارزیابی شرایط جسمانی و روانی و... اقدام به ازدواج کنید موفق باشید
با سلام!!!ببخشيد من فعلاً به كسي علاقمند نيستم.اين سوالات يكي از دوستان بود كه از من پرسيد ومن سعي كردم از طريق كانون از بچه ها راهنمائي بخواهم؟
بعداً من آنقدر عاقل هستم كه با يك نگاه دل خود را نبازم.مطمئنن آنقدر نجيب هستم كه به اين جور مسائل اصلا فكر نمي كنم كه به طرف مقابلم برسم وبعد بيام توي زندگي با مشكلاتي سر وپنجه بزنم كه در موقع آشنائي وخواستگاري باه آنها توجه نداشته ام.چند وقتي است كه من تحقيق مي كنم در مورد ازدواج اما من،الان هيچ كس را نديدم كه دختر مناسبي باشه تا شايد تا شايد بتونه كيس مناسبي براي من با شه؟ببخشيد اين حرف را مي زنم الان دختر ها در يك عالم ديگر سير مي كنند.به چيزهايي اهميت مي دهند كه اساس وبنيان زندگي نيست.دختري كه به سن 25 سالگي ريده وحتي نمي تونه يك چاي درست كنه وبراي مهمان بياره ويا اسامي ائمه اطهار(ع) را بلد نيست آيا به نظر شما به درد زندگي مي خوره؟به نظر خود من من در زندگيم هيچوقت در انتخابم دچار مشكل نمي شوم چون مي دونم چه كسي براي زندگي مناسبه؟البته به خانم هاي محترم وفهيم كانوني جسارت نمي كنم چون خانم هاي كانون انسان هاي متين وبا وقاري هستند ونظرشون براي ما قابل احترام است.
يا علي(ع)

زهرا باباصفري
۱۳۸۹/۰۱/۲۳, ۱۸:۲۳
سلام
خدمت شما برادر محترم باید بگم خداوند بشر را اجتماعی آفریده با یک سلام وعلیک با پدر و برادرهایش یا یکی از اقوام مذکر، نزدیکانش وسپس دوستی با آنها می توانی تشخیص بدهی که چگونه روحیاتی دارند وبا آنها چگونه باید برخورد کرد واز لحاظ قیافه دختر هم می توانی از روی قیافه دایی وعموها چگونه است اما زود دل نبند وظاهر بین مباش سپس از طریق خانواده اقدام کن وبرای دیدن دختر چون آشنایی قبلی نداری دو سه نفری را برای دیدن بفرست چون می گویند هر سری یک عقلی دارد واز زاویه دید هر کدام می توانی بررسی کنید .در آخر بگویم بندگان خدا برای هم کامل نمی شوند وباید مسائل ازدواج را در ترازو گذاشت ومهمترین آنها که فرهنگ خانواده واصالت وارزشهایی دینی را دید

sebastian1361j
۱۳۸۹/۰۲/۲۰, ۱۹:۵۷
سلام
راستش من فكر مي كنم اگر توقعات خودمان را در ازدواج يا خواستگاري كمتر كنيم
مطمناً زندگيهاي خوبي خواهيم داشت . انشاالله

جدید
۱۳۸۹/۰۳/۲۶, ۱۳:۵۶
اگر آقا پسری از نظر همه چی خوب باشد ولی در مسئله روزه و نماز ایراد داشته باشد میتوان چشم پوشی کرد و به خیال اینکه درست میشه پا جلو گذاشت ؟

خادم شهدا
۱۳۸۹/۰۳/۲۶, ۱۵:۵۶
با سلام!!!ببخشيد من فعلاً به كسي علاقمند نيستم.اين سوالات يكي از دوستان بود كه از من پرسيد ومن سعي كردم از طريق كانون از بچه ها راهنمائي بخواهم؟
بعداً من آنقدر عاقل هستم كه با يك نگاه دل خود را نبازم.مطمئنن آنقدر نجيب هستم كه به اين جور مسائل اصلا فكر نمي كنم كه به طرف مقابلم برسم وبعد بيام توي زندگي با مشكلاتي سر وپنجه بزنم كه در موقع آشنائي وخواستگاري باه آنها توجه نداشته ام.چند وقتي است كه من تحقيق مي كنم در مورد ازدواج اما من،الان هيچ كس را نديدم كه دختر مناسبي باشه تا شايد تا شايد بتونه كيس مناسبي براي من با شه؟ببخشيد اين حرف را مي زنم الان دختر ها در يك عالم ديگر سير مي كنند.به چيزهايي اهميت مي دهند كه اساس وبنيان زندگي نيست.دختري كه به سن 25 سالگي ريده وحتي نمي تونه يك چاي درست كنه وبراي مهمان بياره ويا اسامي ائمه اطهار(ع) را بلد نيست آيا به نظر شما به درد زندگي مي خوره؟به نظر خود من من در زندگيم هيچوقت در انتخابم دچار مشكل نمي شوم چون مي دونم چه كسي براي زندگي مناسبه؟البته به خانم هاي محترم وفهيم كانوني جسارت نمي كنم چون خانم هاي كانون انسان هاي متين وبا وقاري هستند ونظرشون براي ما قابل احترام است.
يا علي(ع)

سلام حالا چرا این همه عصبانی می شی این همه تند نرو ضمنا همه دختر ها این جوری که شما می گین نیستن پسرها هم هستند که اسم ائمه بلد نباشن یا اصلا نماز و روزه رو نگیرن

مینیاتور
۱۳۸۹/۰۳/۲۶, ۲۳:۱۰
بعداً من آنقدر عاقل هستم كه با يك نگاه دل خود را نبازم.مطمئنن آنقدر نجيب هستم كه به اين جور مسائل اصلا فكر نمي كنم

هیچ کس از حملات ناگهانی شیطان در امان نیست جناب سلمان!
رفتار فعلیتون تضمینی بر رفتارهای اینده تون نیست...

شیطان دشمن قسم خورده ماست از شر او به خدا پناه بیارید.:Rose:

leilajan
۱۳۸۹/۰۳/۲۶, ۲۳:۳۴
اگر آقا پسری از نظر همه چی خوب باشد ولی در مسئله روزه و نماز ایراد داشته باشد میتوان چشم پوشی کرد و به خیال اینکه درست میشه پا جلو گذاشت ؟

لطفا به این سوال جواب بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مجنون
۱۳۸۹/۰۳/۲۷, ۰۰:۱۵

سلام.به نظر بنده باید قبل از ازدواج روی فرد کار بشه و واکنشش دیده بشه...اگر واکش تندی نسبت به این مسائل داشت از نظر بنده ارزش وقت تلف کردن رو نداره...ولی اگه دیدید قابل نرم شدن و معقول هست شاید بشه یه کاریش کرد..چیزی که مهمه اینه که این مراحل باید قبل از نامزدی طی بشه که برای بقیه ی زندگی در این دنیا و ابدیت در اون دنیا مشکلی پیش نیاد...یعنی اگه دیدیم فرد میخواد و میتونه نماز و روزه و ... رو قبول کنه کار شدنی هست ولی اگر دیدیم عدم اعتقاد اون داره حتی روی ما هم اثر میکنه بهتره رابطه رو قطع کنیم...

محمدحسین بخشی
۱۳۸۹/۰۳/۲۷, ۰۱:۴۹
اگه قوانین زیبای خداوند در باب ازدواج موقت ودائم حاکم باشه بهتره عملگرا باشیم تا آرمانگرا خداشناسی ومعرفت دینی صحیح مقدم بر هرچیزست واخلاق ومحبت ومودت وعلاقه ی دوسویه شالوده ی اصلی ازدواج است