PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : +++ازدواج رو تمرين کنيد +++

hamid66
۱۳۸۹/۰۲/۰۷, ۲۱:۳۷
از خواهران و برادرانم میخوام......از همه تون....

لطفا...لطفا....لطفا.....

دست از خواب بودن و خود را به خواب زدن و خیال پردازی ها....و رفتار های

کودکانه بردارید

ازتون میخوام ازدواج رو تمرین کنید....

واقعا ازدواج رو تمرین کنید....خودتون رو قبل از ازدواج به سختی بیاندازید

و برای خودتون شرایط ازدواج و بعدش رو شبیه سازی کنید

همه ی شرایط رو:

بی پولی همسر: ممکنه پول دار بیاد.. اما اگر شکست خورد؟؟؟ چه میکنید؟؟؟

خطای همسر: ممکنه مومن باشه.... اما اگر لغزید؟؟ چه میکنید؟؟؟

دروغ همسر: صادقه....اما اگر روزی ازش دروغ شنیدی؟؟؟ چه میکنید؟؟؟

پنهان کاری همسر: صافه باهاتون....اما اگه یه روزی چیزی رو پنهون کرد؟؟؟

و هزار تا سوالی که میتونید از خودتون بپرسید...

تا وقتی که میخوایین ازدواج کنید... مست و خواب نباشید.....

لطفا...مثل هر امتحانی...که قبلش خودتون رو برای اون امتحان آماده میکنید....

امتحان شیرین و لذت بخش اما سخت ازدواج رو برای خودتون شبیه سازی کنید....

Aurlito
۱۳۸۹/۰۲/۰۷, ۲۱:۴۳
پیشنهاد میکنم تا با یک آدم غریبه ازدواج کنید تا بفهمید که روش ازدواج در ایران غلطه.

زهرایاس
۱۳۸۹/۰۲/۰۷, ۲۲:۰۸

لطفا...لطفا....لطفا.....

کودکانه بردارید

همه ی شرایط رو:

سلام. من یه چیزی رو تو زندگی امتحان کردم و نتیجه ی خوبی گرفتم .
اینکه تو حال زندگی کنم .
نه اینکه برای آینده برنامه نریزما . همیشه وقتی به یه چیز منفی فکر کردم ، اون فکر بیشتر ترسوندتم تا مواجه شدن با خود مشکل .
چیزی که باید بهش اهمیت داد ، انتخاب همسر مناسب و رفتن به مشاوره ی قبل ازدواج. و مهمتر از همه توکل به خدا.
و اینکه مهارت زندگیمون رو زیاد کنیم. با استفاده از تجربه دیگران و تجربه خودمون در برخورد کردن با هر شخصی تو زندگیمون که بهمون دروغ گفته یا کاری که خلاف میلمون بوده انجام داده. یاد بگیریم که چه جوری رفتار کنیم . جوری که ازرده نشیم .
ائمه هم الگومون قرار بدیم:Gol:

leilajan
۱۳۸۹/۰۲/۰۷, ۲۲:۰۸
انایی که میگین سخته.ولی اگه عاشق باشی،عاشق زندگیت باشی، صبور باشی، توکل داشته باشی، خانوادتو دوست بداری و پایبند باشی و خیلی چیزای دیگه میتونه کمک کنه که بمونی که صبر کنی که خانواده رو حفظ کنی.

پیشنهاد میکنم تا با یک آدم غریبه ازدواج کنید تا بفهمید که روش ازدواج در ایران غلطه.
میشه لطف کنین بیشتر توضیح بدین که منظورتون چیه؟

چشم ابری
۱۳۸۹/۰۲/۰۷, ۲۲:۱۹
اگ آدما این قدر از ودشون سوال کنند پس کی جوابش راپیدا میکنند تا ازدواج کنند.این قدر ازدواج کی میگی نباید ست باشد

hamid66
۱۳۸۹/۰۲/۰۷, ۲۲:۲۰
سلام. من یه چیزی رو تو زندگی امتحان کردم و نتیجه ی خوبی گرفتم .
اینکه تو حال زندگی کنم .
نه اینکه برای آینده برنامه نریزما . همیشه وقتی به یه چیز منفی فکر کردم ، اون فکر بیشتر ترسوندتم تا مواجه شدن با خود مشکل .
چیزی که باید بهش اهمیت داد ، انتخاب همسر مناسب و رفتن به مشاوره ی قبل ازدواج. و مهمتر از همه توکل به خدا.
و اینکه مهارت زندگیمون رو زیاد کنیم. با استفاده از تجربه دیگران و تجربه خودمون در برخورد کردن با هر شخصی تو زندگیمون که بهمون دروغ گفته یا کاری که خلاف میلمون بوده انجام داده. یاد بگیریم که چه جوری رفتار کنیم . جوری که ازرده نشیم .
ائمه هم الگومون قرار بدیم:gol:

من نمیگم....ازدواج لولو خور خوره است و ازش بترسیم....وای چه کنیم....

من میگم.....برای انتخاب و ازدواج بهتر نیاز به تمرین داریم....تمرین کنیم....
شبیه سازی کنید.... تا پخته بشید....تا با علم ، وارد زندگی مشترک بشیم

Aurlito
۱۳۸۹/۰۲/۰۷, ۲۲:۲۳
همین ازدواج ایرانی که دو تا زوج بدون آشنایی با هم، تزویج میکنن.

مریم
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۰۳:۱۹
بله واقعیت زندگی اینه که ایده آلی وجود نداره پس از خودمون هم توقعاتی داشته باشیم صرف آشنایی و گفتگو قبل ازدواج هم به نظر من تعیین کننده نیست برای اینکه تجربه ثابت کرده که در ازدواج فامیلی و یا کسانی که در مراودات راحت بوده اند باز مشکل بوده و حتی منجر به متارکه شده پس می بایست خودمون از هر احتمالی دور نبینیم.
چه زن چه مرد هرچه قابلیت ها و توان فکری بالاتری داشته باشد با مسایل پیش رو بهتر می تواند مقابله کند هر چنداینها همه با تکیه بر رکن اصلی که همانا توکل یه خداوند امکان پذیر است ،حالا زوجین همو انتخاب کردن وارد زندگی شدند و با یکی از معضلات که فرمودید مواجه شدند اینجاست که داشتن دید مناسب خارج از ایده ال گرایی به شما شک وارد نمیکنه بلکه به شما کمک میکنه با مشکل جاری برخورد مناسب رو داشته باشید در هر حال ما انسانیم و احتمال خطا وجود داره مهم نوع برخورد و درمان بیماری ناخوانده است و نهایت اینجاست که با توکل به خداوند و سعه صدر و مجهز بودن با ابزار تدبیر وهمینطور تجربه در بعضی موارد میتوان مشکل را حذف و یا حداقل تعدیل نمود تعقل ،تدبیر و تامل بهمراه توکل به ایزد منان می تواند ایمنی قوی در برابر کلیه مشکلات ومعضلات باشد.پس بهتر است با افزایش قابلیت های خودیکی از آنتی مشکل های زندگی را برای خود مهیا کنیم.

جان بركف
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۰۷:۲۷

ببخشید آقا حمید اما این امتحان با امتحانهای دیگه خیلی فرق می کنه ها
این شبیه سازی کار خوبیه ها ولی به این راحتیها نیست ها
تلخی و شیرینیش در واقعیت نمود پیدا می کنه و با شبیه سازی به هیچ وجه نمیشه اونا رو مزه مزه کرد
شبیه سازی هرجایی کاربرد داشته باشه توی این مورد به نظر من البته کاربرد نداره نه که اصلا نداره، داره ولی نه اونجورایی که شما فکر می کنی
ازدواج با اون چیزهایی که تو خیالاتمون بهش می پردازیم زمین تا آسمون فرق می کنه ماشین سواری که نیست شبیه سازیش کنیم.
آدم باید آدمش رو پیدا کنه برای زندگی و انتخابش به قدری حساب شده و دقیق باشه که در بدترین شرایط زندگی شریک زندگیش باشه و همراهش و الا هر جور شبیه سازی کنه و خودشو آماده زندگی زناشویی ولی انتخاب درست نداشته باشه الفاتحه!
بهتره به جای شبیه سازی و انرژی گذاشتن توی این مسیر مجردهای عزیز تا دیر نشده با روحیات و دنیای جنس مخالفشون و راههای برخورد و رفتار با همسرآیندشون آشنا بشن. مثلا شرکت در کلاسهای مربوط به ازدواج و زندگی زناشویی و یا استفاده از مشاوره های مشاوران کاربلد و دلسوز و یا استفاده از تجربیات آدمهای موفق و ادمهای نا موفق می تونه کمک بزرگی براشون باشه. مثلا همین برنامه گلبرگ که شبکه سه پنجشنبه ها ظهر نشون میده و آقای دهنوی کارشناسه پیشنهاد می کنم نگاه کنید واقعا آموزنده و مفید و چشم و گوشتون رو باز می کنه حتما نگاه کنید

:.مهدی.:
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۰۸:۳۰
بالا برین پایین بیاین ، تمرین کنید تمرین نکنید

یکی عین خودتون نصیبتون میشه

بعد هی ازش ایراد میگیرین ولی غافل از اینکه همه این چیزها در خود شما بوده ولی توجه نمیکردین !!!!

خداوند متعال ازدواج رو مایه کمال انسان قرار داده ، یکی از مسائلش همین امره البته من یادم نیست که این مسئله رو در حدیث دیدم یا در شرح حدیث در هر صورت ازدواج مایه امتحان های فراوان و تمرین از خود گذشتگی ، بخشش و خیلی مسائل دیگه اس .

خداوند میخواد بهت نشون بده تا چه حد حاضری خودت رو پایین بیاری و از خواسته های مشروعت بگذری ؟؟؟؟؟؟

در آخر اگر انسان خوبی باشید در امور مختلف ، یک همسر خوب نصیبتون میشه و جوری وصلت سر میگیره که اصلا باورتون نمیاد

و

اگر انسانی باشین که نقصهایی دارین یکی عین خودتون نصیبتون میشه و جوری وصلت سر میگیره که اصلا باورتون نمیاد .

:khejalat:

یا صاحب الزمان (عج)
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۰۸:۵۷
من نمیگم....ازدواج لولو خور خوره است و ازش بترسیم....وای چه کنیم....

من میگم.....برای انتخاب و ازدواج بهتر نیاز به تمرین داریم....تمرین کنیم....
شبیه سازی کنید.... تا پخته بشید....تا با علم ، وارد زندگی مشترک بشیم

به نام خدا
به نظر من این ترسی که شما ازش حرف می زنید به خاطر هزینه های بالا هم هست!!!

z_j_14
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۰۹:۳۶
منم با نظر جان بر کف و :.مهدی.: موافقم
کسیکه مجرده نمیتونه خودشو متاهل فرض کنه و بعد هم برای امتحانات زندگی مشترک تمرین کن...
اگر دنبال هم کفو میگردین خب راهشو برین...
راهش هم تحقیق تحقیق تحقیق + مشاوره و توکله (سهم توکل و دعا برای ازدواج هم نباید کم باشه)
با این وجود هم قطعا سختی هست درسته سختی سخته! اما هیچ زندگی ای بی سختی نمیشه میشه؟؟ هر انسانی روی این کره زمین یک مشکلی داره
از حق نگذریم سختی هم یه شیرینی هایی داره وقتی یه مشکلی داری و ازخدا میخوای که اونو رفع کنه انگار خدا داره بهت نگاه میکنه:Moshtagh:
بهتره برای حل این مشکل و تمام مشکلاتمون به دینمون مراجعه کنیم مگر نه اینکه دین اسلام همه چیز رو در خودش داره؟ اگر هم بعدن مشکلی پیش اومد باز هم میتونیم به دینمون مراجعه کنیم .
در آخر هم هر کس مثل خودش رو پیدا میکنه البته اگر از راه ذرست بره
من کاملا معتقدم و ایمان دارم که راه درست نتیجه درست هم میده
من خیلی دختر و پسر ها رو دیدم که طرزر آشنایی شون غلط بوده و بعد هم ازدواج کردن و بعد از مدتی هم طلاق گرفتن اینکه در جامعه ازدواج به اصطلاح سنتی داره کمرنگ میشه کاملا اشتباهه در همون مسیر سنتی هم میشه درست انتخاب کرد.

zeynab
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۱۰:۰۱

پیشنهادهای شما به درد خودتون میخوره... :Nashnidan:من روش ازدواج در ایران رو به هر جای دیگه از دنیا ترجیح میدم چون زنها ارزش و حرمت دارند و باید برای به دست آوردنشون از جون و دل مایه بزاری Black (14)

Aurlito
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۱۳:۰۶
پیشنهادهای شما به درد خودتون میخوره... :nashnidan:من روش ازدواج در ایران رو به هر جای دیگه از دنیا ترجیح میدم چون زنها ارزش و حرمت دارند و باید برای به دست آوردنشون از جون و دل مایه بزاری black (14)
در این چیزی که شما گفتید دو اشتباه وجود داره:

1- در روش ازدواج ایرانی زن حرمت نداره چون بزرگترهاش باید براش تصمیم بگیرن.
2- در روش ازدواج ایرانی برای ازدواج زیاد سگدو زدن لازم نیست پس برای به دست آوردن زن زیاد هم لازم نیست از جون و دل مایه بذاری.

zeynab
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۱۳:۲۵
در این چیزی که شما گفتید دو اشتباه وجود داره:

1- در روش ازدواج ایرانی زن حرمت نداره چون بزرگترهاش باید براش تصمیم بگیرن.
2- در روش ازدواج ایرانی برای ازدواج زیاد سگدو زدن لازم نیست پس برای به دست آوردن زن زیاد هم لازم نیست از جون و دل مایه بذاری.

در مورد اول اتفاقا اول و آخرش خود دختر انتخاب میکنه ولی احترام دلیل بر انتخاب زور نیست... چیزی که الان تو کشورهای غربی اصلا دیده نمیشه مسئله ی احترام هست که متأسفانه کشور ما هم داره کم و بیش ازش تأثیر میگیره... رکن و اساس اسلام احترام به ارزشها و خانواده است که خیلی هم بهش تأکید شده
در مورد دوم اینو اشتباه گرفتید و به همین راحتی هم که شما فرض میکنید نیست... دخترهای ایرانی با دل صاف و ساده ای که دارند اتفاقا از پس همه ی مردای دنیا بر میان و به همین راحتی ها دم به تله نمیدن

hamid66
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۱۸:۲۶
متاسفانه هیچ کدوم از دوستان، به اون چیزی که منظورم بود ،دقت نکردند و متوجه اش نشدند...

حتما اشکال از بیان من بوده....خیلی دوست داشتم منظورم رو براتون روشن میکردم
اما انگار نمیتونم.

:Black (6):

fatima raz
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۱۸:۵۹
سلام آقا حمید
در مورد امضاتون می خواستم بگم متاسفانه ما اسلام را تلخ نمی کنیم بعض از احکامش تلخ هست ماباید شهامت
پذیرفتن داشته باشیم
البته...
شاید تو راست میگی برای تو شیرین چون قوانیین خوبی براتون داره

hamid66
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۱۹:۲۰
سلام آقا حمید
در مورد امضاتون می خواستم بگم متاسفانه ما اسلام را تلخ نمی کنیم بعض از احکامش تلخ هست ماباید شهامت
پذیرفتن داشته باشیم
البته...
شاید تو راست میگی برای تو شیرین چون قوانیین خوبی براتون داره

کاملا با شما مخالفم....اگر سختی یا تلخی در اسلام میبینیم یا میبینید ، به خاطر ضعف

خود ماست...اینکه نمیتونیم با حقیقت کنار بیاییم...اینکه دلمون رو هم وارد تصمیم گیری

عقلانی (= اسلامی) کردیم....برای همین به مزاجمون خوش نمیاد

اسلام من با اسلام شما فرقی نداره که بخواد برای من شیرین باشه واسه شما تلخ

اسلام یک حقیقت زیباست...که ماها جلوش کم میاریم....و فکر میکنیم تلخ و سخته

تكرو
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۲۰:۰۵
آدمها هر كدوم توي شرايط مختلف واكنش هاي مختلفي نشون ميدن.به نظر من بهتره روي خودسازيمون بيشتر كار كنيم.اون موقع معرفت اين رو پيدا ميكنيم كه توي موقغيت هاي استثنايي چي كار كنيم.

مونس
۱۳۸۹/۰۲/۰۸, ۲۱:۵۴
بنام خدای خانه کوچک فاطمه(س)
سلام دوستان گلم
امیدوارم هر جا هستید ، خوب باشید و امیدوار
ممنون از جناب حمید بابت این تاپیک جذاب و مطالب خوبشون

جمله ای را شنیدم که خیلی قبولش دارم و با خواندن مطالب شما دوباره یاد این جمله که جزئی از اعتقاد من شده افتادم.

برای به دست آوردن آنچه که تا کنون نداشته ای ، کسی باش که تاکنون نبوده ای .

پاینده باشید...:Gol:

khaleghifar78
۱۳۸۹/۰۲/۰۹, ۱۰:۰۱
سلام
من يه پيشنهاد دارم.براي اين كه ديگه اين همه دردسر نداشته باشين،اصلا ازدواج نكنيد:Labkhand:

كبوتر دل
۱۳۸۹/۰۲/۱۷, ۱۸:۰۳

بعد هی ازش ایراد میگیرین ولی غافل از اینکه همه این چیزها در خود شما بوده ولی توجه نمیکردین !!!!

خداوند متعال ازدواج رو مایه کمال انسان قرار داده ، یکی از مسائلش همین امره البته من یادم نیست که این مسئله رو در حدیث دیدم یا در شرح حدیث در هر صورت ازدواج مایه امتحان های فراوان و تمرین از خود گذشتگی ، بخشش و خیلی مسائل دیگه اس .

خداوند میخواد بهت نشون بده تا چه حد حاضری خودت رو پایین بیاری و از خواسته های مشروعت بگذری ؟؟؟؟؟؟

در آخر اگر انسان خوبی باشید در امور مختلف ، یک همسر خوب نصیبتون میشه و جوری وصلت سر میگیره که اصلا باورتون نمیاد

و

اگر انسانی باشین که نقصهایی دارین یکی عین خودتون نصیبتون میشه و جوری وصلت سر میگیره که اصلا باورتون نمیاد .

سلام
آقا مهدی نمی گم حق با شما نیست ولی همیشه استثناء هم وجود داره خودم چند نفر رو می شناسم که واقعا آدمای خوبی هستند ولی همسرشون 180 درجه باهاشون فرق داره.
نظرتون در مورد این گونه موارد چیست؟

كبوتر دل
۱۳۸۹/۰۲/۱۷, ۱۸:۰۵
سلام
من يه پيشنهاد دارم.براي اين كه ديگه اين همه دردسر نداشته باشين،اصلا ازدواج نكنيد
سلام علیکم :Labkhand:
یعنی شما می فرمائید به جای حل مسئله صورت مسئله رو پاک کنیم؟:offlow:
بهتر نیست یه راه حل مناسب ارائه دهیم؟ :Gig:

sebastian1361j
۱۳۸۹/۰۲/۱۷, ۱۹:۵۸
سلام
بنده نظر شخصيم اينه كه
چيزي كه قراره اتفاق بيفته ،‌ بالاخره اتفاق مي يفته
چه بخواهيد چه نخواهيد . البته يك نكته مهم اينجاست اون هم اينكه مواظب باشيد ببينيد چه عملي را انجام مي دهيد كه موجب عوض شدن مسير زندگيتون مي شه
به هر حال خداوند متعال براي هر آقايي يك جفت براش قرارداده و اين دو مكمل و تكميل كننده همديگر هستند .
اگر آدم نبود پس حوا هم به وجود نمي آمد .

چشم ابری
۱۳۸۹/۰۲/۱۷, ۲۲:۴۲
خدایا جفت ما را جفتمان کن

MOSTAFA14
۱۳۸۹/۰۲/۱۷, ۲۲:۵۳
اگر با شما باشه هیچی تو ایران درست نیست دوست عزیز.
حالا بگید کجاش غلطه ؟

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۲/۱۷, ۲۳:۱۵
http://www.askquran.ir/Quranic/misc/quotes/quot-top-left.gifنقلhttp://www.askquran.ir/Quranic/misc/quotes/quot-top-right.gifhttp://www.askquran.ir/Quranic/misc/quotes/quot-by-left.gif http://www.askquran.ir/Quranic/misc/quotes/viw.gif (http://www.askquran.ir/showthread.php?p=274642#post274642) نوشته اصلی توسط : aurlitohttp://www.askquran.ir/Quranic/misc/quotes/quot-by-right.gifhttp://www.askquran.ir/Quranic/misc/quotes/quot-top-right-10.gifپیشنهاد میکنم تا با یک آدم غریبه ازدواج کنید تا بفهمید که روش ازدواج در ایران غلطه. http://www.askquran.ir/Quranic/misc/quotes/quot-bot-left.gifhttp://www.askquran.ir/Quranic/misc/quotes/quot-bot-right.gif

با سلام
البته شما راست میگید و ازدواج تو کشورای مورد ارزوی شما یه چیز دیگس
خلایق هر چه لایق...

منظورتون همون کشورایی هست که اول فرزندان به دنیا میان و بعد گذشت چندین سال شاید پدر ومادرشون با هم ازدواج میکنن؟؟

تازه اگر این اتفاق بیوفته
این همه فرزندان بی هویت و..
اخه چقدر غربزدگی؟؟؟
واقعا برات متاسفم
خدایی همون خردبین رو با هیچکدومتون مقایسه نمیکنم
اون با همه افکار مخالفش حرفای خنده دار اینجوری نمیزنه و صاحب فکر هست واسه خودش
حیف که این استعدادو تو دین وتو راه خدا به کار نمیبره...
من همیشه براش دعا میکنم تا عاقبت به خیر و هدایت بشه...
اما شما رو فکر نمیکنم قابل هدایت باشید چون هیچ وقت نمیخوای حرف حق رو قبول کنی
و کسی که خودشو به خواب زده رو نمیشه بیدارش کرد
...

سلمان فارسی
۱۳۸۹/۰۲/۱۸, ۱۰:۰۴
سلام!!!مثل اينكه شما هميشه به تركستان سفر مي كنيد درسته؟؟شيوه ازدواج ايراني ها كاملا درسته درسته منتها بعضي ها شيوه ازدواج غربي را در لواي اسلام پيچيده اند وبه خورد ملت مي دهند وافراد ساده لوح فكر مي كنند ازدواجي كه اسلام گفته يعني همين؟؟؟بد نيست شما قضيه خواستگاري حضرت علي(ع) از فاطمه زهرا(س) را بخوانيد بعد ببينيد آيا ازدواج زن ايراني بامرد ايراني اينگونه است يا نه؟؟؟يعني اينكه همه براي زن ايراني تصميم مي گيرند اما خودش نمي تونه نظري بدهد؟؟؟؟؟؟زنان ايراني در انتخاب مرد آيندشون كاملا آزاد هستند البته به غير از چند درصد افرادي كه مفهوم مقدس ازدواج را بد فهميده اند؟؟؟؟

مولودحسین
۱۳۸۹/۰۲/۱۹, ۰۰:۰۴
من می خوام ازدواج کنم تا نه تنها نصف دین خودمو کامل کنم بلکه عقاید و افکار خودمم کامل کنم

نیروی که عشق میده هیچ نیروی در زندگی به من نمی ده اما می ترسم که پای خیانت جفتم تو کار بیاد که به همون اندازه که نیروی که عشق به من میداده اون موقع خیانت بر عکسش میده چطور می تونم بعد از ازدواج تمام عقاید افکار رفتار همه چیز جفتمو دست خودم بگیریم تا یک روزی خدای نکرده از دستش ندم ! چطور می تونم جفتم رو به این باور برسونم که هیچ چیز و هیچ کس مثل من واسه اون نمیشه ! نمی خوام بعد از ازدواج حتی اگر صد سال هم که گذشت درد بی عشقی و تنهایی روز های قبل از ازدواجم رو فراموش کنم که یک روزی دوباره تنها و اسیر غم نشم تا یک روزی دوباره غم دلمو به درو دیوار نگم . میخوام هرچی غم قبل ازدواج دارم رو تو دلم نگه دارم که روزی من خودم باعث نشم جفتم از من برنجه !!! من چی کار کنم دیگه که این اتفاق نیفته !

انشالله که به امید خدا در پناه حق نه تنها من بلکه همه جفت های مسلمون دز پناه حق همیشه باهم و خوشبخت باشند

مجنون
۱۳۸۹/۰۲/۲۴, ۰۹:۳۸
همین ازدواج ایرانی که دو تا زوج بدون آشنایی با هم، تزویج میکنن.
سلام
اینکه مال عهد بوق بود:Gig:

سلمان فارسی
۱۳۸۹/۰۲/۲۴, ۱۱:۱۷
من می خوام ازدواج کنم تا نه تنها نصف دین خودمو کامل کنم بلکه عقاید و افکار خودمم کامل کنم

نیروی که عشق میده هیچ نیروی در زندگی به من نمی ده اما می ترسم که پای خیانت جفتم تو کار بیاد که به همون اندازه که نیروی که عشق به من میداده اون موقع خیانت بر عکسش میده چطور می تونم بعد از ازدواج تمام عقاید افکار رفتار همه چیز جفتمو دست خودم بگیریم تا یک روزی خدای نکرده از دستش ندم ! چطور می تونم جفتم رو به این باور برسونم که هیچ چیز و هیچ کس مثل من واسه اون نمیشه ! نمی خوام بعد از ازدواج حتی اگر صد سال هم که گذشت درد بی عشقی و تنهایی روز های قبل از ازدواجم رو فراموش کنم که یک روزی دوباره تنها و اسیر غم نشم تا یک روزی دوباره غم دلمو به درو دیوار نگم . میخوام هرچی غم قبل ازدواج دارم رو تو دلم نگه دارم که روزی من خودم باعث نشم جفتم از من برنجه !!! من چی کار کنم دیگه که این اتفاق نیفته !

انشالله که به امید خدا در پناه حق نه تنها من بلکه همه جفت های مسلمون دز پناه حق همیشه باهم و خوشبخت باشند
سلام!!!اين تبليغ نيست اما پيشنهاد مي كنم كتاب جوانان وانتخاب همسر -وهمسر دوست داشتني -وجاودانه با عشق را به طور دقيق مطالعه بفرمائيد؟؟؟خيلي خيلي كمكتان مي كند البته اگه به قوانين مترقي دين مبين اسلام معتقد باشيد!!!!!!!!!!!!!

tavangar
۱۳۸۹/۰۴/۰۹, ۱۱:۵۹

لطفا...لطفا....لطفا.....

کودکانه بردارید

:Sham::Sham::Sham:

همه ی شرایط رو:

:Sham::Sham::Sham:

:Sham:

:Sham:

درستش هم همينه .... به قول يه استاد ؛ چطور براي ورود به دانشگاه كلي كلاس كنكور و كنكور آزمايشي و... برگزار ميكنند ؛ براي ازدواج هم بايد شركت در كلاسهاي آمادگي براي ازدواج و... اجباري بشه ( و البته رايگان ! :biggrin:)

tavangar
۱۳۸۹/۰۴/۰۹, ۱۲:۰۱

و

ولي من خلاف اينو ديدم . يعني يكي برعكس و متضاد طرف نصيبش شد و.. بالا رفت و پايين اومد ولي وصلت جوري جور شد كه يكي كه نقطه مقابل اون بود نصيبش شد :Mosighi:
شايد به قول معروف ؛ صفات نيمه تاريكش رو جذب كرده بود:Gig:

مونس
۱۳۸۹/۰۴/۱۲, ۱۵:۳۳
:Moshtagh:

سلام خدا
۱۳۸۹/۰۴/۱۲, ۱۷:۴۶
ولي من خلاف اينو ديدم . يعني يكي برعكس و متضاد طرف نصيبش شد و.. بالا رفت و پايين اومد ولي وصلت جوري جور شد كه يكي كه نقطه مقابل اون بود نصيبش شد شايد به قول معروف ؛ صفات نيمه تاريكش رو جذب كرده بود

سلام. بله واقعاً‌اين موضوع براي من هم سواله، چون موارد متعددي رو ديدم. نمونه بارزش هم همسران پيامبر بودن كه اوقعاً گاهي ايشون رو با رفتارهاشون آزار ميدادن. خوب يك دليلش مي تونه امتحان خداوند باشه (كه خداوند، همسر رو فتنه، يعني وسيله ازمايش انسان قرار بده) كه به اين وسيله، بزرگي هاي روحش نمايان تر بشه.
ممكنه شخص، ازدواج اجباري كرده باشه، يا به خاطر فشار خانواده، يا بالا رفتن سن، يا حفظ آبرو و مانند اينها.
دليل ديگه اي هم وجود داره؟

خادم شهدا
۱۳۸۹/۰۴/۱۲, ۱۸:۲۲
من اصلا تا به حال زندگی رو سخت نگرفتم همیشه می گم اگه با همسرت دوست باشی تو زندگی بهم عشق می ورزین و هیچ وقت هم ناراحتت نمی کنه البته دیگران بهم می گن چون وارد نشدی اینا رو می گی به هر حال ان شاءالله همگی موفق و خوشبخت باشید :Rose:

مقاومت
۱۳۸۹/۰۴/۱۳, ۰۰:۱۴
عشق خاصیتش این است که عاشق ، عیب معشوق را نمی بیند و هر چه می بیند خوبی و زیبایی است.
من سعی میکنم ابتدا به دور از احساسات و با در نظر گرفتن همه جوانب و معیار ها ، منطقی و عاقلانه همسر
آینده ام را انتخاب و ازدواج کنم. تا اینجای کار ، من وظیفه ام را انجام داده ام و از خیلی از خطرات و مشکلات احتمالی هم جلوگیری کرده ام. اما بالاخره همسر آینده ما هم انسان است و ممکن است ضعف هایی هر چند کوچک داشته باشد. اینجاست که باید عاشق بود و عیب ها را ندید و گذشت کرد.

یک چیز را داشتم فراموش میکردم ، توکل بر خدا

bina88
۱۳۸۹/۰۴/۱۳, ۰۱:۲۸
1 پیشنهاد

خیلی از دوستان از شرایط بعد از ازدواج می ترسند مشکلات مالی و اختلاف عقاید.

شما دعا کنید که خدایا اون کسی که تو صلاح می دونی سر راه من قرار بده
که هم من باعث حفظ دین او و توقیتش بشم هم او با عث تقویت دین من
( این دعای بالا شبیه دعای حضرت ذکریاست پس مثل یک آدم صادق دعا کنید اگر صداقت داری)
و هم من باعث آرامش او و هم او باعث آسایش من شود

بعد از این دعا که بعد از نمازه
نوبت امتحانه
هر وقت خداوند کسی رو سر راهتون قرار داد که براتون مشخصه و واضح میشه
باید ازدواج کنید با او

دست دست نکیند

آقایان بزرگوار هم کار و تلاش را حتما ادامه بدن حتی با حقوق کم

و یک توصیه برای آقایان
در این دوره زمونه یک شغل کافی نیست حداقل 2 تاشغل یاد بگیرین
وقتی وقتش رو دارین و کلاسهای فنی حرفه ای هم برقراره

یک شغل دیگه هم بذارین کنارش مثل استاد دانشگاه ما که غیر از معلمی
و نوشتن کتاب
خطاط خوبی هم هست و کارهای سفارشی انجام می ده.
به قول خودش لوله کشی و کارهای برقی خونه هم بلده
و بقیشو هنوز به ما نگفته

اون راه بره براش روزی می باره
شما هم امتحان کنید

یاحق:Rose:

ceramic
۱۳۸۹/۰۴/۱۳, ۰۷:۰۵
بسیار حرف نادرستی است . بسا اهل ایمان که همسران بد داشته اند ، و بسا اهل کفر که همسران مومن داشته اند ( آسیه همسر فرعون ) . اصلا یکی از راه های آزمون انسان ها ، همنشین و انیس بد است ( مثل ساره همسر ابراهیم ( ع ) )

دوست نداشتم تواین بحث دخالت کنم ولی باید بگم که این حرف شما دقیقا آیه قرآنه
زنان پاک برای مردان پاک و زنان ناپاک برای مردان ناپاک و...
این وعده ی خداست و کاملا تخلف ناپذیر وهیچ استثناء ای وجود نداره.آیا تا حالا شده برخلاف وعده خداوند بعد از شب, صبح نیاد؟!

دوست گرامی

اول تفسیر آن آیه را بخوانید بعد این گونه بفرمایید . چرا چیزی را به قرآن می بندید که باعث وهن آن است ؟ اگر کسی کافر بود ، حتما زن اش هم فاسق و فاجر است ؟ خدا از این گونه برچسب زدن های بی ریشه خوشش نمی آید .

مینیاتور
۱۳۸۹/۰۴/۱۳, ۱۲:۱۱
انایی که میگین سخته.ولی اگه عاشق باشی،عاشق زندگیت باشی، صبور باشی، توکل داشته باشی، خانوادتو دوست بداری و پایبند باشی و خیلی چیزای دیگه میتونه کمک کنه که بمونی که صبر کنی که خانواده رو حفظ کنی.

اگه عاشق زندگیت باشی تمام سختی ها و مشکلات برات قابل تحمل میشن
یعنی عشق:صبر و توکل میاره.

طه
۱۳۸۹/۰۴/۱۳, ۱۳:۳۶
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
عشق به زندگی اگر پشتوانه قوی نداشته باشد خیلی زووود سست میشود چه بسا افرادی که با عشق شروع کردند اما...
زندگی باید با عشق به خداوند برای خداوند و به سوی خداوند شروع شود تا عشق در آن پایدار بماند

نجم الثاقب
۱۳۸۹/۰۴/۱۳, ۱۹:۰۰
بله كتاب جوانان وانتخاب همسر كتابه عاليه.درضمن كتاب دوجلدي بهشت خانواده هم خوبه.

مونس
۱۳۸۹/۰۴/۱۳, ۲۰:۵۹
عشق خاصیتش این است که عاشق ، عیب معشوق را نمی بیند و هر چه می بیند خوبی و زیبایی است.
من سعی میکنم ابتدا به دور از احساسات و با در نظر گرفتن همه جوانب و معیار ها ، منطقی و عاقلانه همسر
آینده ام را انتخاب و ازدواج کنم. تا اینجای کار ، من وظیفه ام را انجام داده ام و از خیلی از خطرات و مشکلات احتمالی هم جلوگیری کرده ام. اما بالاخره همسر آینده ما هم انسان است و ممکن است ضعف هایی هر چند کوچک داشته باشد. اینجاست که باید عاشق بود و عیب ها را ندید و گذشت کرد.

یک چیز را داشتم فراموش میکردم ، توکل بر خدا

احسنت بر شما :Gol: