PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فكر ازدواج

honest
۱۳۸۹/۰۶/۱۳, ۰۲:۱۸
با سلام
بنده دانش آموزي در مقطع چهارم دبيرستان(پيش دانشگاهي) هستم. من بدنبال شركت در مسابقات قرآن آموزش و پرورش شهرستاني و كسب مقام اول و شركت در كلاسهاي آماده سازي براي مراحل بالاتر با دختري قرآني از شهر خودمان آشنا شدم. فقط آشنايي يكطرفه. نه حرفي رد و بدل شد و نه علامتي، فقط رفتار خوب و ويژگي هاي ايشان بنده را مجذوب كرد. خود ايشان هيچ اطلاعي از علاقه ي من ندارد و اين علاقه فقط در ذهن من نقش گرفته و من به دليل پايبند بودن به مسائل ديني به هيچ وجه خود را جايز به بروز آن دراين سن نميدانم. بايد عرض كنم علاقه ي ذهني من علاقه اي پاك و مشروع مي باشد و به ازدواج و زندگي ختم ميشود.
از طرفي بنده در رشته ي تجربي تحصيل مي كنم و شرايط مناسبي از نظر درسي براي قبولي در رشته ي پزشكي دارم. اين امور در يك جايگاه در ذهن من با هم تناقض پيدا ميكنند: ابراز علاقه در سالهاي آتي(از راه شرعي) و يا ادامه تحصيل به مدت 7 سال.
خود بنده راههاي زيادي نمي بينم براي حل اين تناقض اما معتقد نيستم كه اين يك دو راهي چون در دوراهي بايد يك راه را انتخاب كرد و ديگري را پس زد.
خواهش من از شما اين است راههايي مناسب براي من پيدا كنيد؟
قبل از آن، آيا قرآني بودن و اين سطح اطلاعات بنده از اين دختر كافي است يا نه؟
با تشكر

سودابه
۱۳۸۹/۰۶/۱۴, ۱۴:۲۵
سلام .
شما هنوز خيلي كوچک هستی بهتره به این مسائل فکر نکنی. چون اصلا منطقی نیست که یک دختر خانمی رو دیده باشی بخواهی ازدواج کنی.

مجنون
۱۳۸۹/۰۶/۱۴, ۱۵:۵۰
به نام خدا
با سلام
البته این سطح اطلاعاتی که شما از ایشان دارید کافی نیست
مسأله مهم تر این است که این علاقه فعلا فقط ذهنی است...
معمولا علاقه های ذهنی عمر خیلی کمی دارند البته من برای شما عاقبت خوشی آرزومندم ولی باید بیشتر با ایشان آشنا بشوید البته از راهش
قرآنی بودن خیلی خوب است...البته منظورم تجلی قرآن در زندگی شخص هست نه فقط حافظ یا قاری بودن
باید به متانت ایشان هم توجه کنید
چقدر سنگین و متین و سر به ریز هستند؟
در ضمن منظورتان از رفتار خوب چیست؟
سعی کنید تا زمانی که بیشتر با ایشان آشنا نشده اید زیاد به ایشان فکر نکنید که اگر اتفاق خاصی افتاد تاثیر زیادی روی شما نداشته باشد...:Rose:

sinsinati
۱۳۸۹/۰۶/۱۴, ۲۰:۱۵
سلام عرض می کنم
با نهایت احترام برای نظر دوستان باید بگم که این بنده خدا چه طوری با یه دختر بیشتر آشنا بشه در حالی که نمی تونه اون دختر خانم رو از نزدیک ببینه و گفتار و رفتارش رو بسنجه؟
از طرفی، چرا کسی که به فکر ازدواج هست رو از ازدواج نهی می کنید به بهانه سن کم؟!؟! هیچگاه سن یک ملاک " قطعی " برای تعیین شخصیت افراد نیست! مثال نزنم در این مورد بهتره چراکه در محضر اساتید هستیم.

دوست گرامی ، توصیه دوستانه من رو گوش کن، فکر کن و اگر خواستی عمل کن.این مطلب رو از روی تجربه ناچیزم عرض میکنم. شاید عمل به آن بسته به شرایط شما ممکن نباشه به هر حال...

اگر فکر میکنی که به طور سطحی و ظاهری از فرد مقابل رضایت دارید آنگاه در ابتدا موضوع رو با پدر و مادر ارجمندتان مطرح بفرمایید و نظرشون رو جویا شوید.مشورت با آنها حرف اول را می زند.آنها برای شما روشن خواهند ساخت که آیا شراط شما و خانواده آماده پذیرش آن هست.پدر و مادر از دوجهت بهترین مشاوران هستند.یک آنکه شما را به خوبی مشناسند(بهتر از هرکس دیگر) و دیگر آنکه بطور صد در صد دلسوز شما هستند و خوشبختیتان را می طلبند.
از مشورت با آنها سرباز نزنید.نترسید و موضوع را در میان بگذارید.

در صورت موافقت ،از آنها بخواهید مقدمات را فراهم آورند. یعنی اگر شما تا اینجا مشکلی نداشتید و مشورت پدر و مادر به موافقت با ازدواج ختم شد و والدین شما از دختر خانم و خانواده شان هم اطلاعات اولیه کسب نمودند آنگاه موضوع خواستگاری پیش خواهد آمد و شما فرصت می یابید تا با فرد مقابل آشنا شوید.بقیه مطالب هم دیگر بماند واسه بعد.

در نهایت باید اضافه کنم، از ازدواج نترس اما برای آشنایی طرفین هم نباید وقت کمی گذاشت.همچنین باید بگویم تحصیلات به معنای واقعی مانعی برای ازدواج (حمایت شده از سوی دو خانواده) نیست اما اگر این حمایت و وضعیت اقتصادی مناسب نباشد قضیه ملال آور خواهد شد. لذا تا وقت مناسب(وضعیت اقتصادی مناسب) ازدواج نکن اما اگر شخص خاصی را مد نظر داری تا آن زمان به نامزدی یا محرمیت رضایت بده.

ذوالقرنین
۱۳۸۹/۰۶/۱۴, ۲۱:۱۵
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام دوستان.
دوست عزیز درسته که نسبت به سن ازدواجی که الان در جامعه مطرح هست سن شما کمتر به نظر میرسه اما این را در نظر بگیرین که هر کسی برای ازدواج سن مخصوص خودش را داره.
به نظرم اگر فکر میکنید که با ازدواج نکردن و ادامه ی تحصیل خدایی نکرده مرتکب گناهی میشوید بهترین راه ازدواج کردن است.
ولی در هر صورت بهتره که این مسئله را با خواهر یا مادرتان که راز دار هستند در میان بگذارین تا ببینید نظر آنها چیست؟
مسلما در امر ازدواج بهترین کسانی که میتوانند انسان را راهنمایی کنند پدر و مادر هستند.
در ضمن این مقدار اطلاعاتی که شما از این شخص دارین خیلی کم هست و کافی نیست.
اگر خانواده موافق بودند باید برای کسب اطلاعات بیشتر اقدامی بکنید.
بهر حال امیدوارم که زندگی خوبی داشته باشید و خوشبخت شوید.
التماس دعا.

amirreza1373000
۱۳۸۹/۰۶/۱۴, ۲۱:۲۴
سلام .
شما هنوز خيلي كوچک هستی بهتره به این مسائل فکر نکنی. چون اصلا منطقی نیست که یک دختر خانمی رو دیده باشی بخواهی ازدواج کنی.
سلام
الان دیگر کسی به سنش نگاه نمی کند
خیلی ها رو دیدم که همسن ایشون بودند و ازدواج کردند

ستايشگر
۱۳۸۹/۰۶/۱۴, ۲۲:۴۲
به نام خدا.

ازدواج فقط بله گرفتن و بله گفتن نيست. آيا در خودتون توانايي قبول مسئوليت شوهر بودن رو ميبينيد؟

jahangardkocholo
۱۳۸۹/۰۶/۱۴, ۲۲:۵۴
با سلام
بنده دانش آموزي در مقطع چهارم دبيرستان(پيش دانشگاهي) هستم. من بدنبال شركت در مسابقات قرآن آموزش و پرورش شهرستاني و كسب مقام اول و شركت در كلاسهاي آماده سازي براي مراحل بالاتر با دختري قرآني از شهر خودمان آشنا شدم.با سلام خدمت شما دوست گرامی و تبریک به خاطر کسب رتبه ای که گرفته اید. فقط آشنايي يكطرفه.سعی کنید در این زمینه با خانواده مشورت نمایید نه حرفي رد و بدل شد و نه علامتي، فقط رفتار خوب و ويژگي هاي ايشان بنده را مجذوب كرد. خود ايشان هيچ اطلاعي از علاقه ي من ندارد و اين علاقه فقط در ذهن من نقش گرفته و من به دليل پايبند بودن به مسائل ديني به هيچ وجه خود را جايز به بروز آن دراين سن نميدانم.لطفا این ذهنیت را از خودتون خارج کنید که سن شما اقتضا نمیکنه.چون همین که به این درک رسیدید نشون از اینه که قدرت تحلیل دارید و می تونید از زندگی برداشت داشته باشید. بايد عرض كنم علاقه ي ذهني من علاقه اي پاك و مشروع مي باشد و به ازدواج و زندگي ختم ميشود.ما هم روی همین نظری که دارید نظر میدهیم
از طرفي بنده در رشته ي تجربي تحصيل مي كنم و شرايط مناسبي از نظر درسي براي قبولي در رشته ي پزشكي دارم. اين امور در يك جايگاه در ذهن من با هم تناقض پيدا ميكنند: ابراز علاقه در سالهاي آتي(از راه شرعي) و يا ادامه تحصيل به مدت 7 سال.چرا شما فکر میکنید که باید یکی را انتخاب نمایید؟شاید هر دو در کنار هم منجر به این بشه شما پیشرفت کنید.
خود بنده راههاي زيادي نمي بينم براي حل اين تناقض اما معتقد نيستم كه اين يك دو راهي چون در دوراهي بايد يك راه را انتخاب كرد و ديگري را پس زد.خدمت شما عرض نمودم شاید این یک راه باشه نه دو راه.یعنی ادامه تحصیل در کنار همسر
قبل از آن، آيا قرآني بودن و اين سطح اطلاعات بنده از اين دختر كافي است يا نه؟قرانی بودن شما سطح نیت شما را مشخص میکنه چون در راستای کلام خدا پیش میروید.در مورد داشتن اطلاعات باید بگم که اگر با خانواده در این زمینه مشورتی نمایید خیلی بهتره.و آیا می توانیداز بالفعل بودن در بیایید و به بالقوه بودن تبدیل بشید؟یعنی آمادگی تشکیل خانواده را دارید؟
بهترین راه حل مشورت با خانواده است تا آنها هم اطلاعات را کسب کنند و هم راهنمایی کنند.
موفق باشید
در پناه حق
با تشكر

Pharmacologist
۱۳۸۹/۰۶/۱۵, ۱۴:۰۴
شما بهترین کار واستون مشورت با خانواده هست. ولی اگه من بودم می ذاشتم کنکور تموم شه چون مشغولیت ذهنی داره

صدیقین
۱۳۸۹/۰۶/۱۶, ۲۱:۰۲
با سلام
بنده دانش آموزي در مقطع چهارم دبيرستان(پيش دانشگاهي) هستم. من بدنبال شركت در مسابقات قرآن آموزش و پرورش شهرستاني و كسب مقام اول و شركت در كلاسهاي آماده سازي براي مراحل بالاتر با دختري قرآني از شهر خودمان آشنا شدم. فقط آشنايي يكطرفه. نه حرفي رد و بدل شد و نه علامتي، فقط رفتار خوب و ويژگي هاي ايشان بنده را مجذوب كرد. خود ايشان هيچ اطلاعي از علاقه ي من ندارد و اين علاقه فقط در ذهن من نقش گرفته و من به دليل پايبند بودن به مسائل ديني به هيچ وجه خود را جايز به بروز آن دراين سن نميدانم. بايد عرض كنم علاقه ي ذهني من علاقه اي پاك و مشروع مي باشد و به ازدواج و زندگي ختم ميشود.
از طرفي بنده در رشته ي تجربي تحصيل مي كنم و شرايط مناسبي از نظر درسي براي قبولي در رشته ي پزشكي دارم. اين امور در يك جايگاه در ذهن من با هم تناقض پيدا ميكنند: ابراز علاقه در سالهاي آتي(از راه شرعي) و يا ادامه تحصيل به مدت 7 سال.
خود بنده راههاي زيادي نمي بينم براي حل اين تناقض اما معتقد نيستم كه اين يك دو راهي چون در دوراهي بايد يك راه را انتخاب كرد و ديگري را پس زد.
قبل از آن، آيا قرآني بودن و اين سطح اطلاعات بنده از اين دختر كافي است يا نه؟
با تشكربنده نظر و پیشنهاد خود را در چند پست خدمت شما عرض می کنم. امیدوارم که راهگشا باشد.

انس با قرآن کریم و پایبندی شما به امور دینی و اهل درس و مطالعه بودن، چند ویژگی خوب شماست که از نوشتارتان بدست می آید؛ این صفات خوبتان را قدر بدانید و مغتنم بشمارید .

- شما در اوایل سن ازدواج هستید و دیر یا زود به طور طبیعی به این موضوع فکر می کردید. اما نکته ای که در اینجا قابل توجه است این است که تصمیم گیری برای امر مهمی مانند ازدواج، فرع بر بلوغ جسمی و و بلوغ فکری است؛

سنین افرادی مانند شما به طور طبیعی سنین بلوغ جسمی هست اما الزاما بلوغ فکری و عقلی را به همراه ندارد. بلوغ فکری یعنی درست اندیشیدن و با درک صحیح و رشد عقلی به امور پیرامون خود نگریستن. بلوغ فکری یعنی اگر صورت زیبایی دیدی، فورا خود را نبازی و در سیرت نیکوی او نیز دقت نمایی! بلوغ فکری یعنی تفکر نمودن در پشتوانه های فردای زندگی از حیث کار و معاش و درآمد و مانند آن...

ادامه در پست بعد...

صدیقین
۱۳۸۹/۰۶/۱۶, ۲۱:۰۴
اذعان دارید که هر فردی که به فکر ازدواج می افتد، باید در حد معقول (و البته با مشورت بزرگترها مخصوصا پدر خانواده) تکلیف خود را درباره مسائلی که ارتباط مستقیمی با موضوع ازدواج او دارد، مشخص نماید تا بتواند به صورت درست و منطقی به آن فکر کند.

اینکه تا چه زمانی می تواند از پشتوانه مالی خانواده برخوردار باشد و حدودا چه زمانی می تواند به طور مستقل زندگی خود را اداره نماید؟ اینها مطالبی است که زندگی آینده شما به آن وابسته است و نمی توانید آنها را در هاله ای از ابهام و بدون پاسخ رها نمایید. رشته تحصیلی آینده شما( با توجه به اینکه در مقطع پیش دانشگاهی مشغول به تحصیل هستید) هنوز مشخص نیست و این خود اولین هاله ابهام است و چاره ای ندارید جز اینکه منتظر گذر زمان باشید و از این نظر تکلیف رشته تحصیلی آینده تان را کاملا مشخص نمایید.

صدیقین
۱۳۸۹/۰۶/۱۶, ۲۱:۰۶
آشنایی مذکور در حد بسیار ابتدایی است و به هیچ وجه برای اظهار علاقه یا دل بستن کافی نمی باشد. صرف اینکه دختری در مسابقات قرآنی شرکت کند و یکی دو مورد از رفتارهای او را دیده باشید، دلیل کافی و قانع کننده ای برای مورد یابی ازدواج و اظهار علاقه نمی باشد.

کشف روحیات و اخلاق فرد مورد علاقه، فرهنگ حاکم بر خانواده او و مسایلی از این دست هم لازم است و به اندازه ظاهر فرد بلکه بیشتر از ظاهر او، باید مورد توجه و دقت قرار گیرد. اطلاعات شما از ایشان بسیار ابتدایی و محدود است لذا دل بستن شما هم موردی ندارد و تنها براساس ظواهر بنا شده لذا این علاقه، منشأ اطمینان بخشی ندارد.

صدیقین
۱۳۸۹/۰۶/۱۶, ۲۱:۰۷
خلاصه و نتیجه مطالب:

1) در مجموع به نظر می رسد ملاک های مشخص و قابل قبولی برای ازدواج در نظر نگرفته اید و در این رابطه اطلاعات کافی ندارید. توصیه می شود حتما از طریق مطالعه کتاب های مناسب (مانند مجموعه کتب گلبرگ، آقای دهنوی) و نیز مشورت با بزرگترهای مورد اعتماد در این زمینه اطلاعات کافی کسب نمایید تا منطقی تر به مسأل ازدواج نگاه کنید. این یکی از مقدمات کسب بلوغ فکری است که قبلا اشاره کردم.

2) تکلیف رشته تحصیلی و آینده کاری شما مشخص نشده و برای روشن شدن آنها، ناچارید دست کم تا بعد از دوره کنکور و قبولی در دانشگاه صبر نمایید و بعد به صورت جدی به موضوع ازدواج فکر کنید.

3)اطلاعات شما از ایشان بسیار اندک و سطحی است لذا دل بستن و اظهار علاقه در این مورد به صورت منطقی شکل نگرفته و قابل اعتماد نیست.

juyande rahe hagh
۱۳۸۹/۰۷/۰۸, ۱۳:۳۲
salam duste aziz khahesh mikonam aval ba khanevadat sohbat kon dar sani mikham azat beporsam az ezdevajo masuliat bad az un chi miduni? aya fekr mikoni zendegi hamishe zibast? be sakhtihash fekr kardi? be tavanaie haye khodet chi? mituni bare yek nafare dige ro ham be dush bekeshi? mage mikhayn arusak bazi konin? lotfan ,azat khahesh mikonam alan faghat be konkuret fekr kon ke pashimuni dige fayde nadare

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۷/۰۸, ۱۳:۵۵
سلام
به نظر من قبل از هر چیزی قسمتهایی از کتاب گلبرگ های زندگی که فکر میکنی نیاز داری رو بخون
یعنی برو فهرست رو باز کن و تمام قسمتهایی که بهش احساس نیاز میکنی خوب بخون

چون الان ممکنه از رو احساس کسی رو انتخاب کنی و بعد با دیدن گزینه های بهتر و منطقی تر پشیمون بشی و یه عمر ....
پس الان تو نیاز به بالا بردن سطح فکری و اطلاعاتت داری
باور کن من خودم خیلی کتاب روانشناسی تو این زمینه میخونم اما هنوز که هنوزه خیلی میترسم و همش ترس اینو دارم که نکنه انتخاب آیندم م از رو احساس باشه نه عقل!!!

یه بزرگی میگفت تا میتونیدباید تو انتخاب و خواستگاری سختگیر باشید و عشق و محبت و عاطفه فقط و فقط بعد از محرمیت
همین...
ان شالله که انتخابی از رو اگاهی داشته باشی نه احساس!!!

boutimar
۱۳۸۹/۰۷/۰۸, ۱۵:۴۴
از ما که گذشت...:Lat:

ابدیت
۱۳۸۹/۰۷/۰۸, ۱۸:۰۷
از ما که گذشت...:Lat:
چرا از شما گذشته؟
فضولی کردم خوب جواب ندین:Labkhand:

boutimar
۱۳۸۹/۰۷/۰۹, ۰۶:۲۹
چرا از شما گذشته؟
فضولی کردم خوب جواب ندین:Labkhand: