PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آشنايي جوانان براي ازدواج

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۳, ۱۱:۲۱
سلام
با توجه به مشكلاتي كه اكنون در زمينه آغاز ازدواج وجود دارد آيا در اين زمينه راهكار هايي براي آشنايي سالم جوانان با خانواده ها طراحي شده است؟ بلاخره نظام خانواده زماني كانوني براي آرامش خواهد بود كه از ابتداي مقدمات اين مسير درست پيموده شود در حالي كه امروزه بيشتر به مسايل بعد از ازدواج رسيدگي مي شود. چطور براي احساس نياز به خوراك در همه جا اغذيه فروشي ها و روستورانهاي رنگارنگ هست براي احساس به پوشيدن كلي پاساژ و مغازه هاي زيبا و مدل دار و شيك در سرتاسر خيابانها هست اما براي حس ازدواج هيچ جايگاهي نيست! جز وساطتت پير زن همسايه! و اگر او هم نباشد!!!! ديگر كسي به فكر جواني نيست كه چگونه بايد همسرش را انتخاب كند. جز اينكه اگر روابط دوستي را قبول نداشته باشد بايد تنها باشند.
حالا ديگه پيرزن همسايه و واسطه ها هم نيستند ديگه هيچكي به فكر جوانان نيست !!
آيا در اين زمينه راهكاري انديشيده ايد؟ آيا موسساتي براي اشنايي جوانان يا به اسطلاح واسطه شدن وجود دارد در ايران يا خير؟

کارشناس بحث : مشاور ازدواج

مشاور ازدواج
۱۳۸۹/۰۸/۱۳, ۱۷:۳۷
سلام
با توجه به مشكلاتي كه اكنون در زمينه آغاز ازدواج وجود دارد آيا در اين زمينه راهكار هايي براي آشنايي سالم جوانان با خانواده ها طراحي شده است؟ بلاخره نظام خانواده زماني كانوني براي آرامش خواهد بود كه از ابتداي مقدمات اين مسير درست پيموده شود در حالي كه امروزه بيشتر به مسايل بعد از ازدواج رسيدگي مي شود. چطور براي احساس نياز به خوراك در همه جا اغذيه فروشي ها و روستورانهاي رنگارنگ هست براي احساس به پوشيدن كلي پاساژ و مغازه هاي زيبا و مدل دار و شيك در سرتاسر خيابانها هست اما براي حس ازدواج هيچ جايگاهي نيست! جز وساطتت پير زن همسايه! و اگر او هم نباشد!!!! ديگر كسي به فكر جواني نيست كه چگونه بايد همسرش را انتخاب كند. جز اينكه اگر روابط دوستي را قبول نداشته باشد بايد تنها باشند.
حالا ديگه پيرزن همسايه و واسطه ها هم نيستند ديگه هيچكي به فكر جوانان نيست !!
آيا در اين زمينه راهكاري انديشيده ايد؟ آيا موسساتي براي اشنايي جوانان يا به اسطلاح واسطه شدن وجود دارد در ايران يا خير؟

کارشناس بحث : مشاور ازدواج

سلام
یکی از مشکلات جوانان در زمینه انتخاب همسر پیدا کردن مورد مناسبه که با توجه به گستردگی شهرها و کم شدن شناخت، وجود مراکز همسریابی لازم به نظر می رسه که البته بنده از کم و کیف این مراکز اطلاع چندانی ندارم منتها در مورد اشنایی جوانان جهت ازدواج که شما مطرح کردید نکته ای رو عرض می کنم
به نظر من انتخاب همسر از راه اشنایی جوانان با همدیگه حتی از طریق مراکز همسریابی یک تیغ دو لبه است و این طور نیست که بی خطر و بی مشکل باشه یعنی این درست نیست که فکر کنید اگه امکان اشنایی دختران و پسران برای ازدواج فراهم بشه خیلی خوب می شه و مشکلی پیش نمیاد، چون این طور نیست بخاطر اینکه رابطه برای اشنایی چند عیب داره اولا بخاطر وجود جذابیت های ظاهری و سعی هر کدوم در خوب جلوه دادن خود، امکان به خطا رفتن شناخت هست، ثانیا: امکان سوء استفاده بعضیا از این راه برای برقرار رابطه دوستی وجود داره، ثالثا: امکان داره که با ادامه رابطه صحبتها و نگاهها تحریک امیز بشه که حرامه، رابعا: ممکنه با ادامه ارتباط، دل بستگی ایجاد بشه و اگه به هر دلیل نتونن با هم ازدواج کنند اونی که وابسته شده کلی باید رنج بکشه تا طرفش رو فراموش کنه
شاید بگید: اون دل بستگی شدید در ارتباطهای ازاد بی در و پیکر ایجاد می شه نه در این نوع ارتباطها که برای شناخته، جوابش اینه که نه تنها در این موارد ممکنه عشق ایجاد بشه بلکه حتی در خواستگاری هم در صورتی که طول بکشه، چنین چیزی ممکنه
دلیلش هم بعض مواردیه که به بنده مراجعه شده که مثلا دختری در همون چند جلسه ای که با خواستگارش صحبت کرده بهش علاقه مند شده و وقتی که اون پسر رد کرده و رفته، دختر به افسردگی و ناراحتی دچار شده
علتش هم اینه : دلی که تا بحال عاشق نشده اماده قبول عشقه، پس اگه در معرض ارتباط حتی برای اشنایی قرار بگیره ممکنه که مهر طرفش به دلش بشینه و با نرسیدن به او دچار رنج و ناراحتی بشه
بنا بر این راه اشنایی جوانان برای ازدواج اصلا مطمئن و بی خطر نیست مگر اینکه خیلی زمانش به مقداری کوتاه باشه که اطمینان باشه علاقه ای ایجاد نمی شه
شاید سوال کنید پس برای اینکه بفهمیم به درد هم می خوریم چه کار باید انجام بدیم جوابش اینه که بعد از اینکه در صحبتها یه شناخت اجمالی پیدا شد، کار باید توسط خانواده ها پیگیری بشه و تا جوونا با استفاده از تجربه اونا و همچنین تحقیق در مورد طرف مقابل بتونن تصمیم لازمه رو بگیرن
موفق باشید

محمد حسام شجاع
۱۳۸۹/۰۸/۱۳, ۱۹:۵۹
گویا دوستم اعتقاد به بودن یه مکان برای آشنایی دارن و کارشناسمون با این امر به علت ایجاد علاقه کاذب مخالفند باهر دو موافقم اما راه حل سومی هم هست...
میشه اون مرکز رد نظر را باشرایطی بنا کرد مثلا اینکه بانوان و آقایان که تقاضامند هستند به همراه خانواده در اون مجامع حظور پیدا کنند...
به نظر من راه حل بدی نیست فکر نکنم اینطوری آسیبی به بافتهای جامعه بخورد چون جوانان خوب کشورمان علی رغم تلاشهای دشمنان برای به فساد کشاندن پاک و با حیا هستن وقتی هم کنار خانواده باشند با نجابت به دنبال همسر دلخواه میگردند...

raiat.hossin
۱۳۸۹/۰۸/۱۳, ۲۰:۳۴
یا الله یا رحمن
بهترین کانون ومرکز خانه دوخانواده است

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۵, ۱۲:۰۴
سلام دوستان
ممنون از پاسخ هاي شما حالا من يك سوال ديگه دارم
راههاي آشنايي جوانان براي ازدواج را براي من بگين بدون آشنايي از طريق اينترنت و دوستي ها غير از اين موارد چه راههايي براي آشنا شدن جوانان البته آشنايي جوانان هم سطح هم با وجود و حضور خانواده ها منظورم هست در حال حاضر وجود دارد؟
كارشناس گرامي ضمن اينكه پاسخ سوال من را مي دهيد مي خواهم بگم كه چشممون را روي واقعيت ها نبنديم قبول كنيد الان ديگه واسطه هاي فاميلي، خانوادگي و ... خيلي كم رنگ شده و هيچ كسي به مسايل ازدواج اصلا فكر هم نمي كنه تورو خدا واقعيت ها رو ببينيد.

محمد حسام شجاع
۱۳۸۹/۰۸/۱۵, ۱۶:۵۳
سلام دوستان
راههاي آشنايي جوانان براي ازدواج را براي من بگين بدون آشنايي از طريق اينترنت و دوستي ها غير از اين موارد چه راههايي براي آشنا شدن جوانان البته آشنايي جوانان هم سطح هم با وجود و حضور خانواده ها منظورم هست در حال حاضر وجود دارد؟
كارشناس گرامي ضمن اينكه پاسخ سوال من را مي دهيد مي خواهم بگم كه چشممون را روي واقعيت ها نبنديم قبول كنيد الان ديگه واسطه هاي فاميلي، خانوادگي و ... خيلي كم رنگ شده و هيچ كسي به مسايل ازدواج اصلا فكر هم نمي كنه تورو خدا واقعيت ها رو ببينيد.
فکر کنم تنها چیزی که بتونه مشکل شما را حل کنه انجام صله رحم هست دید و باز دید مراسم عمومی که دختران و پسران دم بخت زیادی توش شرکت میکنن مصلما میتونه مشکل شما راحل کنه تازه تو این جور مجالس حتی میتونید یه شناخت اجمالی هم از فرد مورد نظر به دست بیارید ظاهرش رفتارش و...

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۸/۱۶, ۰۰:۰۴
سلام دوستان
با سلام
شرمنده مگه شما میخواید همسر دانلود کنید که اینترنت رو اینقدر معتبر میدونید؟؟؟
خیلی کم پیش میاد اینترنت وسیله مناسبی برای اشنایی باشه
اصلا کی گفته هر کی میاد نت از واقعیاتش میگه؟؟؟

کی میاد بگه من ادم عصبی تنبل بی سواد بی استعداد
بد بخت بی اراده ناتوان و زشت و...هستم؟؟؟
کسی رو سراغ دارین اینقدر صادق باشه و تمام ریزه کاریاشو بگه؟

مثلا خود منو هر کی از بچه های سایت تو برخورد اول دیده تعجب کرده و گفته فکر میکردم خیلی خشن تر و زمخت تر باشی و...((از بس با همه جنگ دارم و...))
اینکه میگید د ر حضور خانواده ها مشکله و....
اتفاقا بهترین راهش همینه
چون وقتی خانواده نظارت دارن و محدودیت ها بیشتره
دیگه احساس جای خودشو به عقل میده و کمتر تو دام احساسات عاشقی که فیل رو از پا میندازه میوفتید و...

و اما در مورد مطرح شدن و دیده شدن تو جامعه باید بهتون بگم که راهکار خیلی زیاده
فعالیتهای اجتماعی مثلا برای خانومهای مومنه و مذهبی
شرکت در مراسمات مختلف
راهپیمایی
نماز جمعه
مسجد
بسیج
حوزه های علمیه خواهران((که هم باعث افزایش معلومات و هم باعث مطرح شدن به عنوان یه خانوم خوب و..تازه رایگانم هست و ازمون ورودیش زیاد سخت نیست))
22 بهمن
13 ابان
و خلاصه تمام روزایی که جنبش سبز امتحان کرد و به در بسته خورد و...
ان شالله که ماها به در بسته نخوریم و ...چون ما نیتمون بر خلاف اون جنبش لجنی خیره و خدا پسندانس...
یا علی(ع)

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۶, ۱۲:۳۱
سلام دوستان گرامي
چرا اينجا كسي حرف آدم رو درست نمي فهمه؟ من خودم با ايينترنت و ........... به شدت مخالفم پس قطعا منظورم دانلود همسر نيست.....
در رابطه با صله رحم و حضور در جمع بايد خدمتتون عرض كنم كه بله اين روش نتيجه دارد ولي عرض كردم همسر هم شان پيدا مي شود و اكثرا سرشون حتي به مهر هم نخورده و وقتي اين يك مورد درست نمي شود ديگه اينكه چه چيزاي ديگه داره اصلا مهم نيست اين راه براي همسر يابي خوبه ولي براي كسي كه فقط بخواد شوهر كنه. ولي اگه انتظاراتت با انتظارات اون جمع مثل هم نباشه همه چيز بي فايده است. تو رو خدا واقع بين باشين اگه با اين موارد مي شد همسر انتخاب كرد ديگه معضلي تو جامعه وجود نداشت. مشكل اينه كه در جمعي افراد متناسب پيدا نمي شه نه اينكه فرد پيدا نمي شه.

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۶, ۱۲:۴۲
سلام
شما فكر كنم اصلا مطلب رو نخوندين چون اصلا گفته نشده كه در حضور خانواده ها مشكله؟؟

محمد حسام شجاع
۱۳۸۹/۰۸/۱۶, ۱۴:۰۷
شرکت در مراسمات مختلف
راهپیمایی
نماز جمعه
مسجد
بسیج
حوزه های علمیه خواهران((که هم باعث افزایش معلومات و هم باعث مطرح شدن به عنوان یه خانوم خوب و..تازه رایگانم هست و ازمون ورودیش زیاد سخت نیست))
22 بهمن
13 ابان

فکر کنم بهترین راه حل را داداشم بهتون داده مطمئنا اگر با خوبان رفت وآمد داشته باشید و خودتون هم خوب باشید شمارا به بقیه معرفی میکنندو مقدمات ازدواج فراهم میشه از آن به بعدش دیگه دست خودتونه متوجه منظورم که میشید(مهریه و مراسمو...)

kabootare haram
۱۳۸۹/۰۸/۱۶, ۱۹:۱۳
با سلام

مثلا خود منو هر کی از بچه های سایت تو برخورد اول دیده تعجب کرده و گفته فکر میکردم خیلی خشن تر و زمخت تر باشی و...((از بس با همه جنگ دارم و...))
اتفاقا بهترین راهش همینه
دیگه احساس جای خودشو به عقل میده و کمتر تو دام احساسات عاشقی که فیل رو از پا میندازه میوفتید و...

شرکت در مراسمات مختلف
راهپیمایی
نماز جمعه
مسجد
بسیج
22 بهمن
13 ابان
ان شالله که ماها به در بسته نخوریم و ...چون ما نیتمون بر خلاف اون جنبش لجنی خیره و خدا پسندانس...
یا علی(ع)

به نظر من اين راهي كه شما پيشنهاد ميفرماييد هم فقط از روي ظاهر قضاوت كردنه! و در نتيجه پيدايش هزار جور مشكل بعد از ازدواج.

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۸/۱۶, ۲۲:۰۰
به نظر من اين راهي كه شما پيشنهاد ميفرماييد هم فقط از روي ظاهر قضاوت كردنه! و در نتيجه پيدايش هزار جور مشكل بعد از ازدواج.
با سلام
بزرگواتر میشه بگید کجای حرفام از رو ظاهر قضاوت کردن بود؟؟؟
خوب ظاهر همکیشه خبری از درون میده پس تا حدودی باید ظاهر هم درست باشه و این درست نیست که مثل عده ای جاهل بگیم دل پاک باشه و بقیه چیزا مهم نیست...
دل پاک ظاهر پاکم به دنبال داره...
سیرت پاک صورت پاکم به دنبال داره مگه نه؟؟؟؟
خب شما راه بهتر و آبرو مندانه تری تو ذهنتون هست؟؟
بگید تا ما هم استفاده کنیم و دعاتون کنیم
یا علی(ع)

اخراجی
۱۳۸۹/۰۸/۱۷, ۰۸:۲۴
با سلام ، من هم با نیکوی گرامی موافق هستم ، چون طبق شواهد خانواده ها دیگر پاسخگوی نیاز ازدواج جوانان آنطور که باید و شاید نیستند، حتی خیلی بیشتر از فرزندان با مسئله احساسی برخورد می کنند.

اخراجی
۱۳۸۹/۰۸/۱۷, ۰۸:۲۹
گویا دوستم اعتقاد به بودن یه مکان برای آشنایی دارن و کارشناسمون با این امر به علت ایجاد علاقه کاذب مخالفند باهر دو موافقم اما راه حل سومی هم هست...

سلام ، بله راه حل سومی هم وجود دارد و اون ایجاد مراکز قانونی و رسمی ازدواج در کشور می باشد ، و جوانان می توانند در آنجا با توجه مستنداتشون (شناسنامه ، کارت ملی ، مدرک تحصیلی و تستهای روانشناسی معتبر، محل زندگی، محل کار و .... ) ثبت نام نمایند و کارشناسانی که در اون سازمان حضور دارند با تطبیق مدارک جوانان، موردهای مشابه رو شناسایی و به خانواده ها اطلاع دهند تا خانواده ها مراحل بعدی رو انجام دهند و یا اینکه می توانند یک جلسه برای دو جوان در حضور مشاوره سازمان مذکور برگزار نمایند.

فقط می تونم بگم بهترین راه برای ازدواج جوانان سازماندهی آن می باشد چون خانواده ها دیگر آنطور که باید و شاید توانایی انجام این امر رو ندارند.

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۷, ۱۲:۳۲
سلام ، بله راه حل سومی هم وجود دارد و اون ایجاد مراکز قانونی و رسمی ازدواج در کشور می باشد ، و جوانان می توانند در آنجا با توجه مستنداتشون (شناسنامه ، کارت ملی ، مدرک تحصیلی و تستهای روانشناسی معتبر، محل زندگی، محل کار و .... ) ثبت نام نمایند و کارشناسانی که در اون سازمان حضور دارند با تطبیق مدارک جوانان، موردهای مشابه رو شناسایی و به خانواده ها اطلاع دهند تا خانواده ها مراحل بعدی رو انجام دهند و یا اینکه می توانند یک جلسه برای دو جوان در حضور مشاوره سازمان مذکور برگزار نمایند.

فقط می تونم بگم بهترین راه برای ازدواج جوانان سازماندهی آن می باشد چون خانواده ها دیگر آنطور که باید و شاید توانایی انجام این امر رو ندارند.

سلام
از اينكه منطقي به مسايل و مشكلات نگاه مي كنيد بسيار سپاسگذارم.

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۷, ۱۲:۳۶
دوستان گرامي
بياد قبول كنيد كه در طي 30 سال گذشته اين راههاي معمولي واقعا جوابگو نبوده و با عث شده سن ازدواج بالا بره يه سري به خوابگاههاي دختراه و پسرانه بزنيد سن ها رو بررسي كنيد خيلي ها حتي توقع بالايي ندارن اما باز ازدواج نكردن به چت روم ها سر بزنيد باز هم مشكل هست. پس اين راههاي گفته شده واقعا كافي نيست
همه مي دونن و كسي كاري نمي كنه؟ چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟

kabootare haram
۱۳۸۹/۰۸/۱۷, ۱۷:۱۶
با سلام
بزرگواتر میشه بگید کجای حرفام از رو ظاهر قضاوت کردن بود؟؟؟
خوب ظاهر همکیشه خبری از درون میده پس تا حدودی باید ظاهر هم درست باشه و این درست نیست که مثل عده ای جاهل بگیم دل پاک باشه و بقیه چیزا مهم نیست...
دل پاک ظاهر پاکم به دنبال داره...
سیرت پاک صورت پاکم به دنبال داره مگه نه؟؟؟؟
خب شما راه بهتر و آبرو مندانه تری تو ذهنتون هست؟؟
بگید تا ما هم استفاده کنیم و دعاتون کنیم
یا علی(ع)

ببخشيدا پس از نظر شما كه ظاهر براي شناخت باطن لازمه (نه كافي) پس هر پسري كه ريش داشته باشه و هر دختري كه چادري باشه حتما مذهبيه؟؟؟ من مثال نقض اين دو مورد رو زياد ديدم.
من با راهي كه دوستمون اخراجي گفتن موافقم ولي مخالفم با اين گفته كه خانواده ها ديگه قدرت قضاوت درست ندارند و احساسي تصميم مي گيرند.

اخراجی
۱۳۸۹/۰۸/۱۸, ۰۸:۱۹
بهترین راه برای ازدواج جوانان سازماندهی آن می باشد

اخیرا که سازمان ملی جوانان تاسیس شده بود، فکر می کردم این سازمان این وظیفه رو(آشنایی قبل از ازدواج) عهده دار خواهد شد ، ولی متاسفانه بعد از خوندن بروشور این سازمان متوجه شدم خدمات این سازمان بیشتر آموزش جوانان می باشد ، که البته امروزه جوانان با دسترسی به اینترنت و انواع کتابهای نیاز آنچنانی به آموزش ندارند و تقریبا می شه گفت اطلاعات ابتدایی و مورد نیاز در حد معمول رودارند . البته تخفیفات ویژه ای هم برای زوجهای جوان در نظر گرفته ، با این حساب وظایف سازمان ملی جوانان به قبل و بعد از ازدواج رو شامل می شود و دوره آشنایی رو شامل نمی شود.

اگر کسی با عوامل این سازمان رابطه نزدیک دارد، می تواند طرح مذکور رو مطرح نماید. انشاء الله که موافقت شود.

اخراجی
۱۳۸۹/۰۸/۱۸, ۰۸:۲۳
خيلي ها حتي توقع بالايي ندارن اما باز ازدواج نكردن

قبلا عرض کردم که این مشکل برمی گردد به خانواده ها ، مثلا فرض کنید خانواده پسر سعی می کنه ، برای پسرش دختری رو در نظر بگیره که همه مقوله ها رو یجا داشته باشه ، مثلا خانواده ، ایمان ، زیبایی ، اقتصاد مناسب ، تحصیلات مناسب و .... یا مثلا خانواده دختر سعی می کند که دخترش رو به عقد پسری در بیاره که امکانات زندگی رو به صورت کامل داشته باشه ، و از خانواده اصل و نسب داری باشه و ...... ولی این دختر و پسر هستند که می دونن که همه مسایل یکجا نمی تونه جمع بشه مگر در موارد معدود و انگشت شمار

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۸, ۱۱:۵۴
اخیرا که سازمان ملی جوانان تاسیس شده بود، فکر می کردم این سازمان این وظیفه رو(آشنایی قبل از ازدواج) عهده دار خواهد شد ، ولی متاسفانه بعد از خوندن بروشور این سازمان متوجه شدم خدمات این سازمان بیشتر آموزش جوانان می باشد ، که البته امروزه جوانان با دسترسی به اینترنت و انواع کتابهای نیاز آنچنانی به آموزش ندارند و تقریبا می شه گفت اطلاعات ابتدایی و مورد نیاز در حد معمول رودارند . البته تخفیفات ویژه ای هم برای زوجهای جوان در نظر گرفته ، با این حساب وظایف سازمان ملی جوانان به قبل و بعد از ازدواج رو شامل می شود و دوره آشنایی رو شامل نمی شود.

اگر کسی با عوامل این سازمان رابطه نزدیک دارد، می تواند طرح مذکور رو مطرح نماید. انشاء الله که موافقت شود.

نه سازمان ملي جوانان و نه هيچ ارگان و سازمان ديگه اي و حتي نه در سطح كوچكتر در بيسج محلات و ... هيچ كاري انجام نشد
و همه فقط آمار اعلام كردن كه سن ازدواج چقدر بالاتر رفته يا توقعات جوانان بالا رفته و ...
و در عمل كسي كاري نكرد.

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۸, ۱۲:۱۴
بياد بررسي كنين اگه زمان پيامبر بود چطور با اين مشكلات برخورد مي شد آيا همه دست رو دست مي ذاشتن؟
نمي گم سازمان بسازيد يا كولاك كنيد حداقل هر كسي تو سطح خودش فرهنگ سازي كنه
نه اينكه همه مي بينن دختر رو پسرا مردند و مي گن به ما چه كه كاري بكنيم چون خودشون ازدواج كردن و زندگي دارن پس بقيه رو بيخيال...
اين درست نيست همه آدما با به اطرافشون نگاه كنن

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۸, ۱۲:۲۱
خانواده پسر سعی می کنه ، برای پسرش دختری رو در نظر بگیره که همه مقوله ها رو یجا داشته باشه ، مثلا خانواده ، ایمان ، زیبایی ، اقتصاد مناسب ، تحصیلات مناسب و ....
الان خيلي از ملاك ها عوض شده و خيلي چيزاي ديگه پر رنگ تر شده ولي كسي حتي فرهنگ سازي نمي كنه
آخه آخر اين روش ها يعني هر روز تجملات و ظاهر سازي هاي بيشتر براي اتفاق افتادن امر ازدواج
ولي باز هم سكوت همه ارگانها چون ديگه هيچكي ساده زيستي رو نداره در كنار ايمان خيلي چيزاي ديگه هم اومده كه فرهنگ خوبي نيست.

خانم لاله
۱۳۸۹/۰۸/۱۸, ۱۳:۳۹
سلام
دیگه اون زمان گذشت که یه مشکل برای همه مشکل بود
الان همه فکر خودشونند
الان حتی پدر مادر تا جوان ضرر یا اذیتی بهشون نرساند براشون نه به فکر از دواجن نه کاری براشون
الان چند نفر به حج رفت ایا هیچ کدوم دختر یا پسر دم بخت نداشتن
ایا حج اینها قبول
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بابا یه حرف دیگه بزنید

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۸/۱۸, ۲۳:۰۷
ببخشيدا پس از نظر شما كه ظاهر براي شناخت باطن لازمه (نه كافي) پس هر پسري كه ريش داشته باشه و هر دختري كه چادري باشه حتما مذهبيه؟؟؟ من مثال نقض اين دو مورد رو زياد ديدم.
من با راهي كه دوستمون اخراجي گفتن موافقم ولي مخالفم با اين گفته كه خانواده ها ديگه قدرت قضاوت درست ندارند و احساسي تصميم مي گيرند.
با سلام
فکر میکنم خودتون جواب خودتونو دادید...
مگه نه؟
کمی دقت کنید!

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۸/۱۸, ۲۳:۱۴
سلام
الان همه فکر خودشونند
الان حتی پدر مادر تا جوان ضرر یا اذیتی بهشون نرساند براشون نه به فکر از دواجن نه کاری براشون
ایا حج اینها قبول
بابا یه حرف دیگه بزنید
با سلام
زیادم اینجوری نیستاا
خب شاید یه خانواده مقصر نباشه
خب وقتی خوده دختر یا پسر با بهانه گیری و رد کردن مورد های مناسب با بهانه های واهی جلوی خودشونو بستن و دنبال یه نفر با اسب سفید مدل 89 یا ترجیحا 90 میگردن
شما انتظار دارید والدین محترم حج نرن؟؟؟
خب مگه چنتا از جوونا مشکلشون واقعا اقتصادی هست و...
البته مشکلات اقتصادی یکی از دلایل مهمه ولی به نظر من بیخوذی اینقدر مهم شده
توقع ما الکی زیاد شده
اخه ما چرا باید حتما صاحب خونه و ماشین و کار مدرن و تحصیلات عالیه و/.....باشیم و بعد بریم سراغ ازدواج؟؟
پدر و مادرایی میشناسم که چون دخترشون تو خونه مونده و سنش داره میره بالا بی سر و صدا و خاموش دارن ذوب میشن و تو خودشون نمیارن
نگید همه بی احساس و بی عاطفه شدن
درسته شاید بعضی احساس مسولیت نکنن و بی تفاوتی داشته باشن اما اکثرا پدر و مادر واقعی هستن
یا علی(ع)

محمد طه
۱۳۸۹/۰۸/۱۸, ۲۳:۳۰
سلام
الان همه فکر خودشونند
ایا حج اینها قبول
بابا یه حرف دیگه بزنید

با سلام
از قدیم گفتند چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام....البته در بسیاری موارد شاید به جوان خود کمک کرده اند و بعد به حج رفته اند ولی اگر چینین باشد که شما گفتید بدون توجه به جوان دم بختشان هزینه برای حج بگذارند..انقدری که عقل من بهم میگه ..این حج نمی تونه درست باشه ..الله اعلم

امیدوارم راه ازدواج آسان و البته در زیر سایه لطف پروردگار موفق هموار گردد...تا دیگر شاهد گسترش گناهان کبیره (فحشا) نباشیم..ان شالله خدا از لطف و کرم خودش انسانها رو بی نیار کنه به تمام مادیات ....

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۹, ۱۱:۱۳
با سلام

امیدوارم راه ازدواج آسان و البته در زیر سایه لطف پروردگار موفق هموار گردد...تا دیگر شاهد گسترش گناهان کبیره (فحشا) نباشیم..ان شالله خدا از لطف و کرم خودش انسانها رو بی نیار کنه به تمام مادیات ....

بله اين دعا رو خيلي ها مي كنن خود ما پدر و مادرا امام جماعت و تقريبا همه آدما ولي اگه من جاي آدمايي بودم كه كاري از دستم بر مي اومد حتما يه كاري مي كردم
البته منظورم يه كار خيلي سخت يا يه سازمان خيلي عظيم نيست حداقل كاري كه مي شه كرد فرهنگ سازي درست و سالمه كار سختي هم نيست تو همه سطوح مي شه كار كرد در سطح جامعه دانشگاه، حتي محله مثلا اگه من جاي امام جماعت يه مسجد بودم بعد از اينكه واسه ازدواج دعا مي كردم در كنارش سخن آقاي رحيم پور ازغدي رو عنوان ميكردم كه شايد روزي كه كارنامه اعمالتون رو ديديد در آن گناهاني رو مشاهده كردين كه شما انجام ندادين ولي براي شما نوشته شده است وقتي جواني به خاطر نداشتن امكانات يا .. به گناهي بيفته و شما توانايي كمك به او را داشتيد و كمكش نكرديد اون گناه براي شما هم نوشته مي شه. اين يعني نسبت به اطرافيانتون بي خيال نباشيد و نگين به ما چه ماكه زندگيمون درسته !!!! اون وقت اجازه نمي دادم تو محل جوان الكي مجرد باشه اوني كه خودش نمي خواد بحثش جداست ولي به همه فكر كنيد. موارد اثتثني رو كنار بذاريد و به همه فكر كنيد.
شما ها كه دستتون مي رسه راه رو باز كنيد فرهنگ سازي يكنيد بذاريد امر مقدس ازدواج عادي بشه نه با ترس و لرز ازش حرف بزنن ديگه هر كي ازدواج نكرد با خودش.
حالا بگين كي فرهنگ سازي كرد كي كاري كرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
يه عمل كار برآيد.

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۹, ۱۱:۳۰
خب وقتی خوده دختر یا پسر با بهانه گیری و رد کردن مورد های مناسب با بهانه های واهی جلوی خودشونو بستن و دنبال یه نفر با اسب سفید مدل 89 یا ترجیحا 90 میگردن
پدر و مادرایی میشناسم که چون دخترشون تو خونه مونده و سنش داره میره بالا بی سر و صدا و خاموش دارن ذوب میشن و تو خودشون نمیارن
نگید همه بی احساس و بی عاطفه شدن
درسته شاید بعضی احساس مسولیت نکنن و بی تفاوتی داشته باشن اما اکثرا پدر و مادر واقعی هستن
یا علی(ع)
باور كنيد الكي رد كردن مال همه جامعه نيست اين درسته ولي غالب آدما اينجوري نيستن من خودم آدماي زيادي رو مي شناسم كه واقعا سطح توقع بالايي ندارن و دليل اينكه تا الان ازدواج نكردن فقط نبودن آدم هم تراز خودشون از لحاظ ايمان يا مواردي مثل تحصيلات بوده نه مسايل اقتصادي اينقدر بحث اقتصاد رو واسه شانه الي كردن مطرح نكنين همه فقط مي كن جوانا توقعشون بالا رفته اين به طور واقعي كه بررسي كنيد مي بينيد درست نيست. من واقعا بررسي كردم شما هم اين كار رو بكنيد مي بينيد كه حرفم درسته.
اگه جونا بگن بابا ما اسب سفيد هم نمي خيام مدل ماشين فلان هم نمي خوايم راضي مي شين كه براشون كاري بكنيد كه راحت ازدواج كنن. هيچكي حاضر نيست توي خونه بمون ولي سوار ماشين مدل89 بشه اين واقعيت جامعه است نه اون چيزي كه شما مي فرماييد. يا به قول شما كي حاضره خانواده وپدر و مادرش ذوب بشن ولي ازدواج نكنه تا سوار 89 بشه يا...........

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۹, ۱۱:۴۶
به نظر شما اگه جوونا بگن ما توقعي نداريم فقط يه فرد مناسب براي يه زندگي سالم مي خوايم باز كسي كاري مي كنه يانه؟
تا الان همه تقصير رو انداختن گردن خود جوونا ميگن خودتون مقصريد چون توقتون رفته بالا و ..... من مي گم اين دروغه.
تازه تبليغات تلويزيوني هم در اين زمينه جالبه نمي دونم ديدن يا نه ولي باز خود اين جوونا رو مي بره زير سوال كه خودتون خواستين و اين اتفاقا افتاد.

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۱۹, ۱۱:۵۷
راستي از مشاوران محترم سايت كسي در اين رابطه اظهار نظري نداره ؟ كمكمون نمكنن؟ ما (كلي از جوونا) منتظر پيشنهادات و راهنمايي هاتون هستيم .

kabootare haram
۱۳۸۹/۰۸/۱۹, ۱۸:۰۸
با سلام
فکر میکنم خودتون جواب خودتونو دادید...
مگه نه؟
کمی دقت کنید!

بله فهميدم . ممنون از نكته بين بودنتون. من با نظر همه دوستان موافقم ولي ميدونيد چرا هيچ كس جرئت معرفي كردن يه دختر پسرو به هم نداره ؟ چون اعتماد از بين رفته. از اونجايي كه تر و خشك با هم ميسوزن ، آدماي صادق به پاي آدم هاي دروغگو مي سوزن.

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۸/۲۰, ۰۱:۱۲
باور كنيد الكي رد كردن مال همه جامعه نيست اين درسته ولي غالب آدما اينجوري نيستن من خودم آدماي زيادي رو مي شناسم كه واقعا سطح توقع بالايي ندارن و دليل اينكه تا الان ازدواج نكردن فقط نبودن آدم هم تراز خودشون از لحاظ ايمان يا مواردي مثل تحصيلات بوده نه مسايل اقتصادي اينقدر بحث اقتصاد رو واسه شانه الي كردن مطرح نكنين همه فقط مي كن جوانا توقعشون بالا رفته اين به طور واقعي كه بررسي كنيد مي بينيد درست نيست. من واقعا بررسي كردم شما هم اين كار رو بكنيد مي بينيد كه حرفم درسته.
اگه جونا بگن بابا ما اسب سفيد هم نمي خيام مدل ماشين فلان هم نمي خوايم راضي مي شين كه براشون كاري بكنيد كه راحت ازدواج كنن. هيچكي حاضر نيست توي خونه بمون ولي سوار ماشين مدل89 بشه اين واقعيت جامعه است نه اون چيزي كه شما مي فرماييد. يا به قول شما كي حاضره خانواده وپدر و مادرش ذوب بشن ولي ازدواج نكنه تا سوار 89 بشه يا...........
با سلام
ظاهرا شما هم منظور منو متوجه نشدید!!!
بنده از ذکر اسب سفید و..منظورم مشکلات اقتصادی نبود که...
توقعات جوونا رو گفتم
کنایه از اسب سفید همون آرزو های همسر ایده ال و رمانتیک و حرف گوش کن و با تحصیلات و با کمالات و...هزارتا کلاس ملاس دیگه....
اتفاقا من گفتم مشکل اصلی اقتصادی نیست و برای همین خانواده ها حق دارن برن مکه و حج و...چون با رفتن اونا اسیبی به جوونشون نمیرسه چون مشکل انتخاب جوونشون فقط اقتصادی نیست
در ضمن اینم گفتم که همه رو نمیشه به یه چشم دید و...
ان شالله که ایندفعه شبهه ای پیش نیاد
یا علی(ع)

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۲۰, ۱۱:۰۷
با سلام
ظاهرا شما هم منظور منو متوجه نشدید!!!
بنده از ذکر اسب سفید و..منظورم مشکلات اقتصادی نبود که...
توقعات جوونا رو گفتم
کنایه از اسب سفید همون آرزو های همسر ایده ال و رمانتیک و حرف گوش کن و با تحصیلات و با کمالات و...هزارتا کلاس ملاس دیگه....
اتفاقا من گفتم مشکل اصلی اقتصادی نیست و برای همین خانواده ها حق دارن برن مکه و حج و...چون با رفتن اونا اسیبی به جوونشون نمیرسه چون مشکل انتخاب جوونشون فقط اقتصادی نیست
در ضمن اینم گفتم که همه رو نمیشه به یه چشم دید و...
ان شالله که ایندفعه شبهه ای پیش نیاد
یا علی(ع)

سلام و با تشكر از شما
نظراتتون رو قبول دارم و مخاطب طرح اين بحث اقتصادي فقط خاص شما نيست غالب افراد دليل عدم ازدواج را اين گونه بيان مي كنن. اما حرف من اينه كه حالا كه ما همه مي دونيم اينا مدل حرفا مصداق درستي نداره يا حد اقل همه رو شامل نمي شه واسه اون گروهي هم كه اينجوري فكر نمي كنن كاري نشده البته باز هم مي گم منظورم كار سخت يا سازماني با ديوار هاي رنگارنگ نيست حتي فرهنگ سازي هم نشده. انسانها فعلي در همه زمينه ها راحت ابراز احساسات مي كنن براي خريد پوشاك هاي رنگارنگ حتي تحصيل تا مقاطع بالا ولي زماني كه نوبت به امر ازدواج مي رسه حتي در موردش صحبت كردن هم راحت نيست چرا بايد اينجوري باشه؟ و چكار بايد كرد؟ كه ازدواج هم يك مرحله از زندگي باشه كه در زمان مناسب خودش اتفاق بيفته مثل رفتن به سربازي يا مقاطع تحصيلي اون وقت خيلي از مشكلات حاضر حل مي شه.
اما اون چيزي كه اكنون در زمينه ازدواج در جامعه مرسوم هست و وجود داره فقط انتظار براي امر ازدواجه اينكه جوونها منتظرند تا اين امر براشون اتفاق بيفته و حالا براي هر كسي خدا مي دونه كه اين مدت زمان چقدر طول مي كشه. من مي گم بيايد اين زمان انتظار را كم كنيم و جواني تا تصميم ازدواج گرفت (چه دختر و چه پسر) و با خانوادش در ميان گذاشت راحت و سريع اين امر براش اتفاق بيفته. ما توي يك كشور اسلامي داريم زندگي مي كنيم توي دين ما گفته شده امر ازدواج تكميل نصف دينه پس باز كردن راه براي جوانان در امر ازدواج كاري خلاف شرع نيست و اي كاش كسي اينها را واقعا درك كنه و عملي بشه. تا اون لحظه اي كه جوون تا تصميم ازدواج گرفت راحت ازدواج كنه.
زياد هم منتقد نيستم توي زمينه هايي كار انجام شده ولي بيشتر براي بعد از ازدواجه و كسي براي اتفاق افتادن امر ازدواج يعني در زمينه آشنايي خانواده ها به هم ديگه واسه ازدواج كسي كاري انجام نداده و اين باعث شده كه تمام كساني كه براشون امر ازدواج به دلايل مختلف وجود نداره برن دنبال كاراي ديگه مثل شركت كردن در كنكور مقاطع بالا يا رفتن به سر كار هاي مختلف و زماني كه مي پرسي چرا اين راه رو انتخاب كردي مي گن فعلا كه ازدواج نكرديم حالا اين راه رو مي ريم تا ببينيم چي مي شه.
اينا حرف هاي الكي و گزاف نيست قبلا هم گفتم من به دليل شرايط كاري در اين زمينه خيلي با جوونا خصوصا دختر خانوما صحبت كردم و واقعيت همينه.... مي تونيد باوركنيد و اگه كاري از دستون ساخته است كاري بكنيد و مي تونيد فراموش كنيد كه مشكل كجاست مثل خيلي از آدما.....
واقعيت اينه و من از طريق اين سايت دارم اين حرفها رو از ناحيه جووناي زيادي مي زنم امروز همه مي دونن كجاي كار لنگه و حالا كمك كنيد تا اقدامي بشه.

خانم لاله
۱۳۸۹/۰۸/۲۲, ۱۲:۳۵
سلام
من نمی گم پول خوش بختی میاره ولی مطمئنم بد بختی میاره
پدر مادرای این زمونه می گن زن بگیر یا می گم این مناسب جواب مثبت بده
یه شغلی یه پولی براشون فراهم نمی کنند
برای خودشون خرجای زیادی می کنند نوبت به جون می رسی
به فلانی قرضم بزار بچه رو پای خودش وایسه
این دیگه بزرگ شده
من بابای عروسم من بهشون کمک کنم
اقا بهروز پسر چی می گه بزار خونه بخره ام
دختر چی می گه بزار یه بهترش پیدا بشه
همتون بلدید دعا کنید
اخرش یه وام بدید هر رو زتو یه ماه به فکر قسط وام بشیم

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۲۴, ۱۱:۱۷
سلام
این دیگه بزرگ شده
همتون بلدید دعا کنید
اگه باور داشته باشيم كه توي زندگي مي خوايم با شخصيت و افكار طرف زندگي كنيم خيلي از اين ماديات حل مي شه به شرط اينكه واقعا افكار و شخصيت طرف مقابل را قبول داشته باشن و ياد بگيرن واسه چي مي خوان زندگي كنن شايد پدر و مادرا خيلي ساده شروع كردن ماديات كمي داشتن ولي هم ديگه رو قبول داشتن و واسه هم ارزش قائل بودن و حالا همه چيز دارن همه اون ماديات رو كه قبلا نداشتن

Behrooz_313
۱۳۸۹/۰۸/۲۴, ۱۵:۵۴
سلام
این دیگه بزرگ شده
همتون بلدید دعا کنید
با سلام
پول نداشتن بد بختی نمیاره بلکه توکل نداشتن هست که بد بختی میاره
شما برو ببین چنتا از دانشمندای بزرگ و افراد مشهور دنیا تو فقر زندگی میکردن!
پول رو شاید هر ننه قمری داشته باشه و از هزارتا راه..بدست اورده باشه ولی تفکر خوب و قشنگ رو هر کسی نداره و هر کی نداره
میشه گفت بد بخت واقعیه
ان شالله که اعضای کانون و تمتم شیعیان عاقبت به خیر بشن
یا علی(ع)

niko2006
۱۳۸۹/۰۸/۲۷, ۱۰:۳۹
سلام
این دیگه بزرگ شده
همتون بلدید دعا کنید

فقط كافيه كه بدونيم زندگي باور هو الرزاق است.

jahangardkocholo
۱۳۸۹/۰۸/۲۷, ۱۵:۱۹
با سلام خدمت دوستان گل
حالتون خوبه؟
آقا قضيه چيه؟
اگر توكل داشته باشيد همه چيز حل ميشه
مواظب شيطون هم باشيد كه با افكارش كاملا مراقب ماست
يا حق

امتحان شده
۱۳۸۹/۱۱/۲۹, ۰۸:۴۶
سلام دوستان من بانظر همه ی شما موافقم ولی بعضی وقتها یک دختر تمام شرایط خوب برای ازدواج رو داره وتوسط افراد زیادی معرفی میشه ولی هیچ کدام از آنها جور نمیشود ودختر از این همه خواستگاری ودرگیر شدن خسته میشود وافسردگی وناراحتی به سراغ او می آید دراین مواقع چاره چیست؟

nitha
۱۳۹۰/۰۱/۲۴, ۱۳:۱۴
با سلام

اتفاقا بهترین راهش همینه

شرکت در مراسمات مختلف
راهپیمایی
نماز جمعه
مسجد
بسیج
22 بهمن
13 ابان
یا علی(ع)

سلام اما تو بسیج و نماز جمعه هم خانم ها و آقایون جدان معمولا آشنایی از این طریق هم دلیل نمیشه بگه من بدم بعضی افراد هم که چون در این مکانها هستن پیش زمینه ذهنی ایجاد می کنه آدم خوبی هست اما دلیل نمیشه !باید شناخت باشه مهم مکان آشنایی نیست

سلمان فارسی
۱۳۹۰/۰۱/۲۵, ۰۰:۱۶
با سلام
پول نداشتن بد بختی نمیاره بلکه توکل نداشتن هست که بد بختی میاره
شما برو ببین چنتا از دانشمندای بزرگ و افراد مشهور دنیا تو فقر زندگی میکردن!
پول رو شاید هر ننه قمری داشته باشه و از هزارتا راه..بدست اورده باشه ولی تفکر خوب و قشنگ رو هر کسی نداره و هر کی نداره
میشه گفت بد بخت واقعیه
ان شالله که اعضای کانون و تمتم شیعیان عاقبت به خیر بشن
یا علی(ع)
سلام!!!بارك الله آقا بهروز سرور گرامي الخق كه هميشه نظرت عالي بوده!!!!
فقط توكل بايد كرد.
اگر مردم ما مي دانستند معني واقعي توكل چي هست؟؟؟؟؟؟هرگز دچار مشكل نمي شدند وكاسه چه كنم چه كنم دستشون نمي گرفتند:Rose:

farane
۱۳۹۰/۰۱/۲۵, ۱۰:۳۶
سلام
آقای بهروز یه سوال شما این مکان هایی که نام بردید تو اون مکان ها که همه مومن و کسی به کسی نگاه نمیکنه ! اونوقت چطوری زمینه ی اشنایی فراهم میشه ؟

khaleghifar78
۱۳۹۰/۰۱/۲۵, ۱۱:۲۰
سلام
آقای بهروز یه سوال شما این مکان هایی که نام بردید تو اون مکان ها که همه مومن و کسی به کسی نگاه نمیکنه ! اونوقت چطوری زمینه ی اشنایی فراهم میشه ؟

سلام
ببخشید خانم farane شما از دوستان خوب من هستید روی حرف من به همه هست
گیر دادین هاااااااااااا
اصلا تو این دنیای به این در و دشتی کی به کیه
حرف زدن که کاری نداره آدم می تونه از صبح تا شب بشینه هزار جور حرف قشنگ بزنه مهم اینه که آدم بتونه بهشون عمل کنه این سخته
هر کسی مرد این راه نیست.
قسمت آدم هر کی باشه همون میشه حالا روش و جاش و ................. خدا میدونه
این روندی که من تو کانون دیدم هر تایپیکی که زده میشه همه میان نظر خودشون میدن بعد حالا یه دعوایی هم ممکنه بشه در نهایت هم تمام
فقط نتیجش بالا رفتن تعداد پست های زده میشه
وگرنه من تا حالا برنخوردم که کسی بیاد بگه بله کاملا حق با شماست و نوع دید من به موضوع عوض شد.

farane
۱۳۹۰/۰۱/۲۵, ۱۱:۵۵
سلام
گیر دادین هاااااااااااا
حرف زدن که کاری نداره آدم می تونه از صبح تا شب بشینه هزار جور حرف قشنگ بزنه مهم اینه که آدم بتونه بهشون عمل کنه این سخته
هر کسی مرد این راه نیست.
این روندی که من تو کانون دیدم هر تایپیکی که زده میشه همه میان نظر خودشون میدن بعد حالا یه دعوایی هم ممکنه بشه در نهایت هم تمام
وگرنه من تا حالا برنخوردم که کسی بیاد بگه بله کاملا حق با شماست و نوع دید من به موضوع عوض شد.
خواهش میکنم
بله فکر کنم حرف شما درست باشه.
از حرف تا عمل فاصله ی خیلی زیادی هست

nitha
۱۳۹۰/۰۱/۲۵, ۱۷:۳۱
سلام
گیر دادین هاااااااااااا
هر کسی مرد این راه نیست.

بله اما کاش اینطور نبود وقتی ما نمی تونیم صحبت منطقی کنیم و به دعوا کشیده میشه نشان دهنده خودخواه بودن هست .وگرنه حرف کسی 100 درصد درست و یا 100 درصد غلط نیست .به نظر من با قسمت هایی که درست می گن موافقت کنیم و اگر اشتباهی هست دیگرا ن می تونن کمک مناسبی کنن .و فقط نباید به این فکر بود که تنها حرف من درست هست و دیگران اشتباه می کنند .

محمد
۱۳۹۰/۰۱/۲۷, ۲۲:۳۶
با عرض سلام خدمت همه ی عزیزان
مورد این تاپیک تقریبا با تاپیک چه طور با فرد مناسب خود ازدواج کنیم یکی هست.با توجه به فرموده ی دوستان که در انتظار نتیجه گیری بودند با عرض چند نکته یک نتیجه گیری کلی میکنیم.
اول اینکه همانطور که در پستهای قبل بیان شده راه های زیادی برای اشنایی جوانان برای ازدواج هست.اما باید به چند مورد توجه کنیم.
اول اینکه این اشنایی برای ازدواج باشد.بدین گونه که با بیان موضوع به خانواده ی دو طرف از انحراف این اشنایی پیشگیری شود.

دوم اینکه زمان اینگونه اشنایی ها باید کم باشد.در صورت تداوم زمانی طولانی دلبستگی در دوطرف ایجاد میشود.که اگر به هر
دلیلی ازدواج ممکن نباشد باعث فشارهای روانی به خاطر این دلبستگی در دوطرف نشود.

سوم اینکه درین ارتباط حریمها باید حفظ شود.یعنی طبق دستورات اسلام باشد تا باعث گناه و حرام نشود.

با اطلاع والدین از اشنا یی های قبل از ازدواج , جلو سوء استفاده های افراد منحرف گرفته میشود.

ادامه دارد...

محمد
۱۳۹۰/۰۱/۲۷, ۲۲:۵۱
چگونگی اشنایی برای ازدواج
اين بديهي است که در محيط های بیرون مثل دانشگاه یا کار و ....، بايد نقش خود را با عنوان دانشجو و یا شغلي که داريد حفظ کنيد، همچنین اگر شرايط به نوع ديگر پيش رفت، ( یعنی تقاضایی برای خواستگاری و ازدواج داشتید) لازم است که از آن فرد بخواهید به صورت رسمي مسئله را با شما و خانواده هايتان در ميان بگذارد و کم کم مراحل خواستگاري ، شناسايي و ازدواج فراهم شود.
در مورد مرزهاي صميميت نبايد انتظار داشته باشيد مرز آن مشخص باشد. اينها بيشتر بر اساس فرهنگ و هنجارها و عرف محيطي هست که شما در آن قرار گرفته ايد.
به طور کلي در فرهنگ ايراني، دختران محجوب، که عاطفه هاي خود را قبل از ازدواج بروز نمي دهند. و از رابطه با پسران حذر مي کنند، مورد تحسين و مقبوليت آقايان بيشتر قرار مي گيرند.
‌فراموش نكنند كه اگر ارتباطي هست براي ازدواج است، پس از پرسه زني هاي بي هدف و متنوع و لذتهاي آني با نشان دادن علاقه،‌بدون اينكه خط سير ارتباط بررسي شود، منجر به انحراف رابطه مي شود. چه نياز دارد به دختري كه هنوز براي ازدواج در مورد او قطعي نشده ايم، ابراز محبت و عشق كنيم. اگر واقعا در عشق صادقيم و او را مناسب مي بينيم ، چرا از مسئوليت رسمييت بخشيدن به رابطه و در پي آن ازدواج طفره مي رويم.