PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ▄▀▄ رونمایی لوگوی کانون گفتگوی قرآنی ▄▀▄

مدیر اسبق
۱۳۹۰/۱۰/۲۵, ۲۱:۳۰
http://www.askquran.ir/upload/files/arm_askquran.ir.swf

خدمت همه عزيزان کانون گفتگوي قرآني

سلام عليکم

با حمد و سپاس الهي مراحل مختلف طراحي لوگوي رسمي سايت به اتمام رسيد انشاء الله مورد پسند عزيزان واقع گردد

همين جا لازم مي دونم از زحمات همه کاربران ، خادمين قرآني ، همکار مدير سايت و همکار تدوين و پاسخگويان گرامي که در پويايي و تخصصي سازي سايت تلاش هاي مجدانه اي دارند و مخصوصا دوست عزيزم جناب آقاي عابدي که ايده طرح از ايشان بوده و نام کانون گفتگوي قرآني با قلم زيباي ايشان مي باشد و همچنين مدير محترم نشريات که زحمت پياده سازي طرح را متحمل شده و بارها تغييرات لازم را اعمال فرموده اند تقدير و تشکر نمايم

التماس دعا

مدیر اسبق
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۵:۲۷
http://askquran.ir/gallery/images//10848/1_arm.jpg

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۵:۳۹
سلام خدا قوت همگی خسته نباشید
خیلی کار قشنگی شده خدا اجرتون بده انشاءالله
منم به عنوان عضو کوچیکی از سایت از همه ی زحمت کشان تشکر و قدردانی میکنم اجرتون با خدای مهربونمون انشاءالله:Rose:

ریحانه
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۶:۰۱
موفقین جمیعا ان شالله ....:ghalb:

نیلوفر
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۶:۰۲
به نام خدا و سلام و احترام خدمت تمامی عزیزان و دوستداران کانون.
بنده هم به نوبه ی خود، تشکر میکنم از زحمات بزرگ شما مدیر محترم و تمامی دست اندرکاران و کاربران سایت.
ان شالله در پناه الهی، موفق و سرافراز باشید.
:Gol:اجرکم عندالله:Gol:

شروع دوباره
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۶:۳۶
با عرض سلام به همه ی شما از زحمات شما تشکر میکنیم انشا الله موفق باشید خسته نباشید

یا غیاث المستغیثین
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۶:۵۴
پیروز و موفق باشید ان شاءالله

شهید علی اصغر پازوکی
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۷:۳۲
مبروک الف مبروک

seyed yasin
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۷:۴۵
باسلام و عرض ادب
خدمت تمام دوستان عزيز تبريك عرض مي كنم و به نوبه خودم از زحمات تمام دوستان تشكر مي كنم
ياحق

بانــــــــــــــــــــو
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۸:۵۶
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت همه ي شما زحمت كشان.
طرح زيبا و جذاب و معني داري است. اجركم عندالله.
از اين لوگو در كجا استفاده مي شود؟

فاطمه جان
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۹:۰۰
سلام علیکم

خسته نباشید.........

خدا قوت به همه زحمت کشان راه قران
:Rose::Rose::Rose:

مدیر اسبق
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۹:۰۱
با سلام

عزیزان به نظرتون از این طرح چه مفاهیمی برداشت میشه ؟

iranproud
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۹:۰۳
سلام به تمام دوستان گرامی:Mohabbat:
بسیار خوش حال شدم که طرح لوگوی کانون مورد پسند شما دوستان قرار گرفت

با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت همه ي شما زحمت كشان.
طرح زيبا و جذاب و معني داري است. اجركم عندالله.
از اين لوگو در كجا استفاده مي شود؟

ان شالله دوستان در تمام طرح ها و کار هایی که برای کانون انجام میدن نظیر فلش ، پوستر ، کلیپ و ... از این لوگو به جهت معرفی استفاده خواهند کردو به نوعی:
این لوگو معرف سایت پر آوازه و دوست داشتنی کانون گفتگوی قرآنی خواهد بود

ان شالله
:goleroz:

farane
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۹:۰۳
سلام و خسته نباشيد خدمت همه ي شما زحمت كشان.
طرح زيبا و جذاب و معني داري است.
واقعا هم کاملا با کارایی سایت مچ شده خیلی خوب دراومده منم به همه که برای این لوگو زحمت کشیدن خدا قوت میگم
یا حق :Gol:

farane
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۹:۰۷
با سلام

سلام خدمت شما
از نظر من تمام مفاهیمو خوب تو خودش گنجونده
پایین لوگو که سر یک قلم هستش یه جورایی داره مفهوم پاسخگویی رو میرسونه

مریم گلی
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۹:۲۵
با سلام خدمت همه دوستان و سروران.

عرض تبریک و خسته نباشید دارم خدمت همه شما بزرگواران.

انشاءالله همیشه موفق باشید.

محمد
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۱۹:۵۵
با سلام

سلام و درود خدا بر عزیزان
بنده هم تشکر میکنم از همه دوستان و عزیزان قرانی و این رو هم عرض کنم که هر کاری که انجام میدهیم در خدمت خداوند و قران و حضرت محمد (ص) و اهل بیت پاک انحضرت است و چیزی جز انجام وظیفه نیست.لفظ زحمت مناسب حال این کار نیست بلکه همه اش رحمتی است که خداوند شامل حال ما کرده.
اما در مورد معنای این طرح که به نظر بنده قلمی که در تصویر هست هم جنبه ی مرکز پاسخگویی به سوالات قرانی است و مخصوصا با کتاب و نشانه های داخل قلم که به معنای پاسخگویی بر اساس قران است و هم بنده رو یاد (( نون سوگند به قلم و آنچه مى‏نويسند (۱). ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ ﴿۱﴾. [كه] تو به لطف پروردگارت ديوانه نيستى (۲). مَا أَنتَ بِنِعْمَةِ رَبِّكَ بِمَجْنُونٍ ﴿۲﴾. و بى‏گمان تو را پاداشى بی منت خواهد بود و ...))

پاسخگوی احکام 1
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۲۰:۰۰
به نام خدا و عرض سلام و ادب خدمت خادم قرآن گرامی، طراح محترم و خوش سلیقه لوگو، همکاران و مدیران نمونه و دلسوز انجمن، و همه کاربران پرتلاش و مخلص کانون گفتگوی قرآنی که با زحمات شبانه روزی خود سعی در اعتلای نام قرآن و فرهنگ قرآنی دارند.

طرح بسیار زیبا و پرمفهومیست و باعث افتخار است. به نوبه خودم بسیار متشکرم. :Gol:
گاهی یک طرح می تواند مفاهیمی را برساند که از عهده یک مقاله خارج است.

چون فرموده بودید:

...عزیزان به نظرتون از این طرح چه مفاهیمی برداشت میشه؟
طرح قلم (همانطوری که farane گرامی و محمد بزرگوار اشاره کردند)، مفهومی از پاسخگویی و همچنین مفهومی از آیات ابتدای سوره مبارکه قلم را به ذهن متبادر می کند.

و ضمیمه شدن این قلم با کتاب، علاوه بر اینکه می تواند نشانه ای از کتاب آسمانی ما قرآن باشد، نشانه ای از مستند بودن پاسخ های انجمن نیز دارد.

طرح گنبدی شکل، علاوه بر مفهوم اسلامی بودن، نمادی از اعتلا و پیشرفت صعودی کانون را می رساند.

--------------

البته مفاهیم زیادی از این طرح زیبا به ذهن می رسد که حتما دیگر دوستان نیز اشاره خواهند کرد.

باز هم تشکر می کنم از این سلیقه زیبا و تبریک عرض می کنم خدمت همه اعضای کانون :Gol:

نوسفر
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۲۰:۳۶
از زحمات همه ی کاربران و دست اندرکاران محترم و مدیر محترم نهایت تشکر و قدردانی را داریم.
در پناه حق همیشه موفق و سر بلند و پیروز باشید یا حق.

سیاوش عشق
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۲۰:۴۶
درود
خدا قون خیلی قشنگه
اگه رنگ سبز بود خیلی قشنگ تر می‌شد

مجیب
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۲۱:۴۹
اولین ویژگیی که به چشم میخوره تصویر شمسه ایی هست که بکار برده شده در لوگو و خیلی با مفهومه ( شمسه از نظر هندسی و نه اسلیمی )

(نقش شمسه با توجه به معنای آیه 35 سوره مبارکه نورقرآن کریم:
اللّه‏ نور السماوات و الارض،
به عنوان نماد الوهیت و نور وحدانیت اشاره دارد. )

یه مورد دیگه ،برداشت من ازاون لوزی پایین تصویر که داره یه دایره رو نشون میده و ازش یه راه باریک منشعب شده ،مطمئنا خیلی خیلی میتونه با مفهوم باشه، چون دایره نماد کیهان است ونماد روشنگری وتمایت، مرکز دایره نماد حقیقت ابدی است که نشانگر ذات الهی است
به نظر من راه باریکی که نشون داده شده یه جورهدف صاحب این لوگو رو داره نشون میده که ذات حقیقت در مرکز دایره باقی است و فیض وصول یعنی رسیدن به ذات الهی از این راه باریک بدست میاد ( البته اگه تونسته باشم منظورم رو در بازی با کلمات ابراز کنم)

مربع هم که از لحاظ بصری، شکلی است متعادل، محکم و ایستا و نموداری از استواری، مردانگی، منطق،مربع شکلی هست که بیانگر ثبات و تناسبه، نشانه عدالت و نشانه قانون عدالت هست که فکر میکنم به بهترین نحودر جوانب شمسه قرار گرفته.
در کل طرح جالب و با مفهومیه، خدا قوت :Rose:

avaye_zohur
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۲۲:۲۰
سلام

به نظر بنده، طرح زیبا و متناسبی هست.

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۰/۱۰/۲۸, ۲۳:۱۶
http://askquran.ir/gallery/images//10848/1_arm.jpg

سلام مجدد و خدا قوت
گفتنی ها رو که دوستان گفتن ولی یه چیزی که برای خودم خیلی جالب بود و دلم نیومد از زبون خودم نگم طرح های داخل شکل بود که طرح وسطی یعنی این شکل >> ۞ << در قسمت پایین به صورت تفکیک شده قرار گرفته و شکل یک مربع و در پایینش یک لوزی قرار داده شده این قسمت خیلی هوشمندانه به نظر میرسه که همه ی مفاهیمی که دوستان گفتن از نوک قلم و پاسخگویی مستند و .... با تفکیک و تحلیل مسائل(باز شدن شکل وسطی۞ به حالت مربع و لوزی) با هم ادغام شدن و مفهوم یه پاسخگویی کامل رو به همراه تشریح کامل مطلب به بیننده القاء میکنه
این برای من خیلی جالب بود دلم نیومد تشکر ویژه نکنم خدا اجرتون بده:Rose:

╫❀نیایش❀╫
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۰۷:۵۸
http://store2.up-00.com/Dec11/3ZV10632.gif

روابط عمومی
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۰۹:۳۸
http://www.askquran.ir/upload/files/arm_askquran.ir.swf

خدمت همه عزيزان کانون گفتگوي قرآني

سلام عليکم

با حمد و سپاس الهي مراحل مختلف طراحي لوگوي رسمي سايت به اتمام رسيد انشاء الله مورد پسند عزيزان واقع گردد

همين جا لازم مي دونم از زحمات همه کاربران ، خادمين قرآني ، همکار مدير سايت و همکار تدوين و پاسخگويان گرامي که در پويايي و تخصصي سازي سايت تلاش هاي مجدانه اي دارند و مخصوصا دوست عزيزم جناب آقاي عابدي که ايده طرح از ايشان بوده و نام کانون گفتگوي قرآني با قلم زيباي ايشان مي باشد و همچنين مدير مجترم نشريات که زحمت پياده سازي طرح را متحمل شده و بارها تغييرات لازم را اعمال فرموده اند تقدير و تشکر نمايم

التماس دعا

سلام علیکم
طرح بسیار زیبا و پر مفهومی است.
اجر همگی با صاحب قرآن

قاری قرآن
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۱۰:۲۵
با سلام و عرض ادب

طرح ایجاد شده ، طرح کاملا پرمفهوم و زیبایی است

از زحمات و تلاشهای دوستان صمیمانه تشکر میکنم

انشاالله سایت نورانی کانون گفتمان هر روز پویا تر و گسترده تر بشود

اجرکم عندالله

iranproud
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۱۰:۳۱
درود
خدا قون خیلی قشنگه
اگه رنگ سبز بود خیلی قشنگ تر می‌شد

سلام بر شما
بزرگوار آرم برای این به رنگ سیاه هست ، چون طرح خام بوده و هر کسی که استفاده میکنه به فراخور زمینه های رنگی طرحش؛ رنگ آرم رو تغییر میده

harmoni
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۱۷:۳۹
با سلام و تشکر از زحمات شما
اجرتون با حضرت مهدی

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۱۷:۴۳
اولین تصویر با آرم کانون ساخته شد
http://www.askquran.ir/group172-discussion899-19.html

.:MOBAREZ:.
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۲۲:۴۸
سلام خسته نباشید خدمت دوستان.
یه خسته نباشید خدمت کسانی که این لوگو رو طراحی کردن.
اما به نظر میرسه این طرح صرفا یک طرح تقلیدی از آرم مرکز ملی پاسخگویی هست. طرحش خیلی خیلی جا واسه کار داره. کاش یکم دقت بیشتری میشد.
یاحق.

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۲۲:۵۲
اما به نظر میرسه این طرح صرفا یک طرح تقلیدی از آرم مرکز ملی پاسخگویی هست. طرحش خیلی خیلی جا واسه کار داره. کاش یکم دقت بیشتری میشد.
یاحق.

سلام برادر بزرگوار
خوب کانون هم زیرمجموعه ای از مرکز ملی هستش دیگه و احتمالا مسئله ای که بیان کردید عمدی بوده البته این فقط حدس منه ...

۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۲۲:۵۹
سلام برادر بزرگوار
خوب کانون هم زیرمجموعه ای از مرکز ملی هستش دیگه و احتمالا مسئله ای که بیان کردید عمدی بوده البته این فقط حدس منه ...
والا چه عرض کنم!
اصولا آرم هر سایت مشخص هست و واسه آرم از ایده های قشنگی استفاده میکنند...
حالا بنده تو نقد ریز نشدم...حالا از استفاده اشکال بکار رفته تا تقلیدی بودنش!
به نظرم اینجوری که جناب زارع از تلاش های بکار رفته واسه طراحی آرم گفتن آرم جالبی در نیومده.
یاحق.

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۲۳:۰۱
والا چه عرض کنم!
به نظرم اینجوری که جناب زارع از تلاش های بکار رفته واسه طراحی آرم گفتن آرم جالبی در نیومده.
یاحق.
مفهوم تصاویر به کاربرده شده ی آرم خیلی قشنگ معنای پاسخگویی رو میرسونه من نمیدونم چرا اینطور میگید خیلی برام عجیبه!

مقاومت
۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۲۳:۱۲
سلام
با تشکر
طرح جالبی هست

قسمتی از لوگو البته ( کتاب و قسمت گنبدی شکل ) شبیه لوگوی مرکز ملی پاسخگویی هست اما طرح داخلی فرق داره
البته به نظر بنده اگر یه مقدار نقش و نگار داخلش زیادتر میشد بهتر بود
آدرس سایت هم اگر گنجونده میشد در قسمتی از لوگو بد نبود

۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۲۳:۱۲
مفهوم تصاویر به کاربرده شده ی آرم خیلی قشنگ معنای پاسخگویی رو میرسونه من نمیدونم چرا اینطور میگید خیلی برام عجیبه!
آرم نماد و هویت شخصی سایت هست... من حاضرم بحث کنم که این آرمی نیست که در حد سایت باشه!
مخصوصا تقلیدی بودنش!
حالا جاهایی که آرم واستون جالب بوده رو بگین ما استفاده میکنیم از نظرات شما!

۱۳۹۰/۱۰/۲۹, ۲۳:۱۳
قسمتی از لوگو البته ( کتاب و قسمت گنبدی شکل ) شبیه لوگوی مرکز ملی پاسخگویی هست اما طرح داخلی فرق داره البته به نظر بنده اگر یه مقدار نقش و نگار داخلش زیادتر میشد بهتر بود آدرس سایت هم اگر گنجونده میشد در قسمتی از لوگو بد نبود
دقیقا!

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۰/۱۰/۳۰, ۰۵:۳۲
آرم نماد و هویت شخصی سایت هست... من حاضرم بحث کنم که این آرمی نیست که در حد سایت باشه!
مخصوصا تقلیدی بودنش!
همشو بگم...!
باشه مختصر میگم

گنبدش و طرح کتاب همونطور که گفتید شباهتش به مرکز ملی میره و بحثی نیست
ولی مواردی که کار رو قشنگ کرده اول موارد داخل گنبد ...

شکل اول ۞ که وظیفه اش معرفی سایته که این سایت قرآنیه

دوم شکل های مربع در طرفین و شکلهای لوزی ، باز شده ی شکل اول هستن مفهومشم اینه که پرسش پرسشگرها ، تو این سایت قرآنی کاملا باز میشه و از هر نظر بررسی میشه بعد پاسخ داده میشه

سوم طرح کتاب همونطور که استاد هم اشاره کردن مفهومش اینه که مطالبی که به پرسشگرها ارائه میشه مستنده

چهارم پیوند خوردن کتاب با قلم یعنی همه ی مواردی که گفته شد جمع شدن و چکیده ی این مطالب به واسطه ی قلم منتشر میشه(پاسخگوهای سایت)

خود قلم هم که به تنهایی یعنی ما پاسخگو هستیم

حالا شما بگید خداییش کجاش قشنگ نیست؟

یه سوال دیگه اگه شما طراح لوگو بودید چه طرحی رو ارائه میکردید؟

با نظر جناب مقاومت هم کاملا موافقم اگه آدرس سایت هم جاییش درج میشد بد نبود ولی احتمالا درج نشدنشم علتی داره که حتما در آینده بهمون میگن ..... بی صبرانه منتظریم....

درگاه محبوب
۱۳۹۰/۱۰/۳۰, ۰۸:۵۶
به نام خدا

سلام و ادب واحترام خدمت خادم قرآن گرامی،

وتشکر از طراح محترم و خوش سلیقه لوگو، همکاران و مدیران نمونه و دلسوز انجمن، و همه کاربران پرتلاش و مخلص کانون گفتگوی قرآنی که با زحمات شبانه روزی خود سعی در اعتلای نام قرآن و فرهنگ قرآنی وائمه (علیهم السلام) دارند.
اجرتان با حضرت مهدی (عج)

۱۳۹۰/۱۰/۳۰, ۲۳:۳۸
همشو بگم...! باشه مختصر میگم
همه شم بگین استفاده میکنیم.

شکل اول ۞ که وظیفه اش معرفی سایته که این سایت قرآنیه
این شکلی که شما اینجا گذاشتین کاملتر از شکل لوگو هست...این باز یکم مفهوم قرآنی رو بیشتر میرسونه.
اگه اشتباه میکنم بگید.

دوم شکل های مربع در طرفین و شکلهای لوزی ، باز شده ی شکل اول هستن مفهومشم اینه که پرسش پرسشگرها ، تو این سایت قرآنی کاملا باز میشه و از هر نظر بررسی میشه بعد پاسخ داده میشه سوم طرح کتاب همونطور که استاد هم اشاره کردن مفهومش اینه که مطالبی که به پرسشگرها ارائه میشه مستنده چهارم پیوند خوردن کتاب با قلم یعنی همه ی مواردی که گفته شد جمع شدن و چکیده ی این مطالب به واسطه ی قلم منتشر میشه(پاسخگوهای سایت) خود قلم هم که به تنهایی یعنی ما پاسخگو هستیم
فک کنم طراح لوگو هم نمی دونست اینقدر طرحش معنی داره. :)

حالا شما بگید خداییش کجاش قشنگ نیست؟
تعریف شما از قشنگ چیه؟!

یه سوال دیگه اگه شما طراح لوگو بودید چه طرحی رو ارائه میکردید؟
ما که چیزی بلد نیستیم ولی اهل فن یه سری مراحل رومهم میدونند....البته اگه بخواهیم حرفه ای نگاه کنیم...
ببینید اصولا اون چیزی که در مرحله اول مهمه حذابیت و زیبایی لوگو هست که جلب توجه کنه که لوگو کانون تو این مرحله زیر 10 درصد عمل کرده... بحث دوم گنجاندن اهداف و شعار یک مجموعه یا گروه در لوگو هست که لوگو کانون این فاکتور رو خوب عمل کرده...یعنی مفهوم طرح خوبه ولی ابزار بیانش ضعیفه! طرح اگه جذاب نباشه اون تاثیری رو که باید بذاره نمیذاره!
اگر اینجوری نبود اصلا گرافیک معنا نداشت!
این دو فاکتور خیلی مهم هستن...ببینید یا میشه لوگو رو با استفاده از تایپوگرافی ایجاد کرده.یعنی با حروف بازی کنی...چه انگلیسی چه فارسی...حالا چون اینجا بیشتر جو مذهبی هست مسلما ترازوی استفاده از حروف فارسی بیشتر از انگلیسی سنگینی میکنه...من هم نحوه استفاده حروف انگلیسی رو میذارم کنار!
اما تو این طرح به جای استفاده از تایپو گرافی که جدیدا استفاده ازش خیلی زیاد شده اومدن اسم خطاطی شده کانون رو قرار دادن...کار به کیفیت خط ندارم ولی چون ما از تایپوگرافی استفاده نکردیم تو این مرحله باید جبران کنی وقوی تر عمل کنیم م ولی باز میبینم اسم کانون خیلی عادی وسط طرح آورده شده...مثلا کلمه ی Ask از جمله کلماتی هست که با افکت ویند خیلی قشنگ دار میاد که اتفاقا تو اسم سایت هم هست و راحت میشد هم باهش تایپوگرافی کرد هم توش آدرس سایت روقرار داد...اصولا کلمه A کلمه پر ارزشی هست ولی همان طور که گفتم اینجا ترازوی فارسی بیشتر سنگینی میکنه پس مسلما باید خیلی بیشتر رو کلمه ( کانون گفتگوی قرآنی ) میشد... مثلا طرح ، کلمه ی قرآن رو توش داره ولی بقیه اجزا یا نیست یا خیلی کمرنگه... مثلا کلمه کانون تو ذهن معنی همفکری و مشارکت و صمیمیت جو بحثی رو تداعی میکنه که چیزی از این ها نیست...در مورد شمسه و لوزی اصلا حرفی ندارم چون بیشترین ضرر رو طرح از همین ها خورده...اگه قرار بود از شمسه استفاده بشه باید از شمسه ی نوک تیز استفاده بشه که هم نماد اسلامیه هم نماد خورشید و نور و نور خورشید هم زرد رنگ و تبلور فراگیر شدن و پدرقدرت بودن و....
در مورد قلم و پرسشگری هم...
بحث سوم ابتکار هست!
که بگذریم!

بنده نه از کسی کینه ای ندارم و نه غرضی دارم...فقط نظراتم رو گفتم.انشالله برداشت بد نشه.
التماس دعا.

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۰/۱۱/۰۱, ۱۰:۰۲
همه شم بگین استفاده میکنیم.
سلام
بزرگوارید تا اونجایی که تونستم گفتم فکر کنم کفایت میکنه

این شکلی که شما اینجا گذاشتین کاملتر از شکل لوگو هست...این باز یکم مفهوم قرآنی رو بیشتر میرسونه. اگه اشتباه میکنم بگید.
این شکل دقیقا همون شکله فقط خطهای اضافه اش پاک شده و به نظر من یکی که لطمه ای به مفهومش وارد نکرده !
دقیقا مثل طرح مکعب میمونه چه با خطهاش چه بی خطهاش مکعبه...معنیشم عوض نمیشه...

فک کنم طراح لوگو هم نمی دونست اینقدر طرحش معنی داره. :)
تعریف شما از قشنگ چیه؟!
:Moteajeb:
میدونست خیالتون راحت باشه اگه نمیدونست یه همچین برداشتی ازش نمیشد... در مورد کلمه ی "قشنگ" هم ، همه ی چیزایی که گفتم به نظرم قشنگی لوگو رو میرسونه...همه ی مفاهیم در کنار هم واقعا قشنگ کار شدن...

ما که چیزی بلد نیستیم ولی اهل فن یه سری مراحل رومهم میدونند....البته اگه بخواهیم حرفه ای نگاه کنیم...
ببینید اصولا اون چیزی که در مرحله اول مهمه حذابیت و زیبایی لوگو هست که جلب توجه کنه که لوگو کانون تو این مرحله زیر 10 درصد عمل کرده... بحث دوم گنجاندن اهداف و شعار یک مجموعه یا گروه در لوگو هست که لوگو کانون این فاکتور رو خوب عمل کرده...یعنی مفهوم طرح خوبه ولی ابزار بیانش ضعیفه! طرح اگه جذاب نباشه اون تاثیری رو که باید بذاره نمیذاره!
این دو فاکتور خیلی مهم هستن...ببینید یا میشه لوگو رو با استفاده از تایپوگرافی ایجاد کرده.یعنی با حروف بازی کنی...چه انگلیسی چه فارسی...حالا چون اینجا بیشتر جو مذهبی هست مسلما ترازوی استفاده از حروف فارسی بیشتر از انگلیسی سنگینی میکنه...من هم نحوه استفاده حروف انگلیسی رو میذارم کنار!
اما تو این طرح به جای استفاده از تایپو گرافی که جدیدا استفاده ازش خیلی زیاد شده اومدن اسم خطاطی شده کانون رو قرار دادن...کار به کیفیت خط ندارم ولی چون ما از تایپوگرافی استفاده نکردیم تو این مرحله باید جبران کنی وقوی تر عمل کنیم م ولی باز میبینم اسم کانون خیلی عادی وسط طرح آورده شده...مثلا کلمه ی Ask از جمله کلماتی هست که با افکت ویند خیلی قشنگ دار میاد که اتفاقا تو اسم سایت هم هست و راحت میشد هم باهش تایپوگرافی کرد هم توش آدرس سایت روقرار داد...اصولا کلمه A کلمه پر ارزشی هست ولی همان طور که گفتم اینجا ترازوی فارسی بیشتر سنگینی میکنه پس مسلما باید خیلی بیشتر رو کلمه ( کانون گفتگوی قرآنی ) میشد... مثلا طرح ، کلمه ی قرآن رو توش داره ولی بقیه اجزا یا نیست یا خیلی کمرنگه... مثلا کلمه کانون تو ذهن معنی همفکری و مشارکت و صمیمیت جو بحثی رو تداعی میکنه که چیزی از این ها نیست...در مورد شمسه و لوزی اصلا حرفی ندارم چون بیشترین ضرر رو طرح از همین ها خورده...اگه قرار بود از شمسه استفاده بشه باید از شمسه ی نوک تیز استفاده بشه که هم نماد اسلامیه هم نماد خورشید و نور و نور خورشید هم زرد رنگ و تبلور فراگیر شدن و پدرقدرت بودن و....
بحث سوم ابتکار هست!
که بگذریم!

توضیحاتتون جالب بود ولی یه کاربر مثل من که به جنبه ی حرفه ایش کاری نداره البته اگه حرفه ای تر کار بشه خوب مسلما کار بهتر میشه که احتمال زیاد همه ی جنبه هاش رو بررسی کردن تا نتیجه ی نهایی اینی در بیادکه میبینیم ولی یه کاربر معمولی بیشتر به بار معناییش کار داره که بار معناییش رو رسونده ... فکر کنم هدف هم همین باشه ...

بنده نه از کسی کینه ای ندارم و نه غرضی دارم...فقط نظراتم رو گفتم.انشالله برداشت بد نشه.
التماس دعا.
حرفتون عجیب بود !!!
شنیدنش از شما عجیبتر !!!
معلومه کسی همچین فکری نمیکنه!
اتفاقا خیلی خوبه که صادقانه نظرتون رو میگید این میتونه به کارهای بعدی با عناوین متفاوت کمک کنه و مطمئنا اجرتون پیش خدا محفوظه
یاعلی(ع)

مسیب
۱۳۹۰/۱۱/۰۱, ۲۲:۱۸
باعرض سلام خسته نباشید خدمت همه وتبریک برای کار موفقتون

بچه گرافیست
۱۳۹۰/۱۱/۰۲, ۰۸:۴۶
یاحق.

سلام
طرح تقلیدی ؟؟؟
پس پسری هم که شبیه پدرش میشه به درد نمیخوره دیگه؟؟؟ :Black (10):

بچه گرافیست
۱۳۹۰/۱۱/۰۲, ۰۸:۵۳
والا چه عرض کنم!
یاحق.
همون طور که طرح یک آرم مشخص کننده ی هویت یک شرکت ، مرکز و یا حتی سایت هست ، کلام یک فرد هم مشخص کننده ی میزان آگاهی ، دقت و یا حتی نیات اون فرد هست .
کاش بیش از این ریز میشدین بعد هر کی هر چی میگفت میگفتین دقیقا
والا بخدا
:Graphic (27):

مخصوصا تقلیدی بودنش!
من یه کاربر تقریبا تازه وارد هستم که دوستان خوبی پیدا کردم ولی تخصص اصلیم گرافیک هست ... و در این مدت کوتاه که در این استی بودم فهمیدم که هیچ آرمی پیدا نمیشه که در حد و اندازه های عظمت این سایت باشه .
پس نتیجه اخلاقی اینه که ین جملتون رو باهاش موافقم که هیچ آرمی پیدا نمیشه که تمام ابعاد (به لحاظ گستردگی و نورانیت و ..) رو در بر بگیره
:Graphic (33):

بچه گرافیست
۱۳۹۰/۱۱/۰۲, ۰۹:۱۶
اما تو این طرح به جای استفاده از تایپو گرافی که جدیدا استفاده ازش خیلی زیاد شده اومدن اسم خطاطی شده کانون رو قرار دادن...کار به کیفیت خط ندارم ولی چون ما از تایپوگرافی استفاده نکردیم تو این مرحله باید جبران کنی وقوی تر عمل کنیم م ولی باز میبینم اسم کانون خیلی عادی وسط طرح آورده شده...مثلا کلمه ی ask از جمله کلماتی هست که با افکت ویند خیلی قشنگ دار میاد که اتفاقا تو اسم سایت هم هست و راحت میشد هم باهش تایپوگرافی کرد هم توش آدرس سایت روقرار داد...اصولا کلمه a کلمه پر ارزشی هست ولی همان طور که گفتم اینجا ترازوی فارسی بیشتر سنگینی میکنه پس مسلما باید خیلی بیشتر رو کلمه ( کانون گفتگوی قرآنی ) میشد... مثلا طرح ، کلمه ی قرآن رو توش داره ولی بقیه اجزا یا نیست یا خیلی کمرنگه... مثلا کلمه کانون تو ذهن معنی همفکری و مشارکت و صمیمیت جو بحثی رو تداعی میکنه که چیزی از این ها نیست...در مورد شمسه و لوزی اصلا حرفی ندارم چون بیشترین ضرر رو طرح از همین ها خورده...اگه قرار بود از شمسه استفاده بشه باید از شمسه ی نوک تیز استفاده بشه که هم نماد اسلامیه هم نماد خورشید و نور و نور خورشید هم زرد رنگ و تبلور فراگیر شدن و پدرقدرت بودن و....
بحث سوم ابتکار هست!
که بگذریم!

ولی من بلدم
و در این رشته هم مدعی هستم
هم کارهایی که ارائه کردم و هم به لحاظ تحصیلات اکادمیک.
سلیقش رو هم دارم این رو هم گفتم که ریا بشه :Graphic (7):
فرمودین تایپو گرافی...
کاش از تایپو گرافی چیزی فراتر هم میدونستین . مثلا موارد کاربردش... پس در ابتدا توصیه میکنم که برین مطالعه ای در خصوص کاربرد هنر تایپو گرافی داشته باشین .
این الان یک نمونه تایپو گرافی میشه برام بخونینش
http://askquran.ir/gallery/images//65243/1_11.jpg

حالا فعلا تا همینجا رو داشته باشین .. تا ان شالله شما که ریز تر شدین منم خیلی خیلی ریز تر میشم
انتقاد خوبه ، باعث رشد میشه اما انتقاد اصولی نه انتقاد رو هوا
:Black (3):

fateh ahmadi
۱۳۹۰/۱۱/۰۳, ۰۸:۱۵
با عرض سلام خدمت دوستان عزيز سايت مي تواند به مشكلات قراني جواب دهد ايكاش يه صفحه اي را اهل تسنن اختصاص مي داديد

"حضرت دوست"
۱۳۹۰/۱۱/۰۳, ۱۴:۱۸
:Gol:به نام حضرت دوست:Gol:
سلام به همه گفتمانی ها
انشالله همه در راه رضای پروردگار باشیم
التماس دعا:Rose:

مدیر اسبق
۱۳۹۰/۱۱/۱۲, ۱۶:۱۸
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

ضمن تشکر از لطف دوستان و نظرات خوبی که ارائه نموده اند در طراحی لوگو مواردی مد نظر بوده که بدون پرداختن به مسائل هنری و چینش زیبای آن که گرامیان به مواردی اشاره فرمودند چند نکته مفهومی را ذکر می کنم. البته در طراحی در گفتگویی که با طراح و .. داشتیم موارد زیادی مد نظر بوده که سعی می کنم به مهم ترین آنها اشاره نمایم.

1) با توجه به اینکه انجمن گفتگوی قرانی سایتی جهت پاسخگویی مستند به سوالات و شبهات قرآنی است در لوگو نماد قرآن باز همراه قلم استفاده شده که به نوعی نشان دهنده موضوع فوق است .

2) مربع های موجود همراه هشت ضلعی نشان دهنده انجمن و محل گفتگو بودن سایت است و البته با وجود هشت ضلعی در فوق مربع ها مفاهیمی چون 5 تن آل عبا ، پیامبران اولوالعزم و ادیان آسمانی نیز در طراحی مد نظر بوده است و البته مشخص است که 8 ضلع یکی از نماد های اسلام است .

3) کمانه هایی که لوگو را در برگرفته اشاره به گنبد دارد که یکی دیگر از نشانه های اسلام به حساب می آید .

4) نوشته کانون گفتگوی قرآنی هم که از لحاظ محتوایی نیاز به توضیح ندارد

در انتها باز هم از همه عزیزانی که لطف نموده و با نظرات و اظهار لطفشون شرمنده نمودند تقدیر و تشکر می کنم

التماس دعا

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۰/۱۱/۱۲, ۲۰:۴۲
سلام ، به به ممنون از زحماتتون این قسمتش رو اصلا بهش فکر نکرده بودم

مفاهیمی چون 5 تن آل عبا ، پیامبران اولوالعزم و ادیان آسمانی نیز در طراحی مد نظر بوده است
برای من که خیلی جالب بود ممنون از این همه تلاشی که انجام میدید امیدوارم در این شب مبارک لبخند آقا نصیبتون بشه و اعمالتون رضایت قلبی آقامون رو براتون به ارمغان بیاره

یاعلی و التماس دعا

علی ولی زاده
۱۳۹۳/۱۲/۲۸, ۰۹:۳۳
http://up.najiforum.ir/up2/acszrvxunl3k0dy90795.gif
السلام علیکم ورحمةالله وبرکاته

پروردگارازشما تلاشگران باهمت راضی باشد

اجرکم عندالله