PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به نظر شما در انتخاب همسر چه ملاکهایی مهمتر هستند ؟

سلوا
۱۳۹۱/۰۹/۰۶, ۲۰:۵۷
سلام و عرض ادب

همانطور که میدانید و از قدیم گفته اند گل بی عیب خداست و بنابراین نمیشه انتظار داشت یک نفر تمام خوبی ها و ملاک ها و معیارهای مورد نظر ما را برای ازدواج داشته باشه. با این توضیح سوالم اینه که بجز اعتقاد و ایمان بخدا که خب رکن و ملاک و معیار اصلی هست و حتما باید باشه از بین ملاک های زیر کدامیک اولولیت دارند ؟

1- اخلاق
2- تخصیلات عالیه
3- اصالت خانوادگی
4- شغل کم در آمد اما آبرومند
5- درآمد عالی اما شغلی که وجهه اجتماعی خوبی نداره
6- ظاهر زیبا
7- روابط عمومی و اجتماعی عالی

از همه دوستان درخواست می کنم نظراتشون رو بیان کنند

ممنون

کارشناس بحث : پاسخگوی مشاوره 2

راهنما
۱۳۹۱/۰۹/۰۸, ۰۷:۲۵
سلام و عرض ادب

همانطور که میدانید و از قدیم گفته اند گل بی عیب خداست و بنابراین نمیشه انتظار داشت یک نفر تمام خوبی ها و ملاک ها و معیارهای مورد نظر ما را برای ازدواج داشته باشه. با این توضیح سوالم اینه که بجز اعتقاد و ایمان بخدا که خب رکن و ملاک و معیار اصلی هست و حتما باید باشه از بین ملاک های زیر کدامیک اولولیت دارند ؟

1- اخلاق
2- تخصیلات عالیه
3- اصالت خانوادگی
6- ظاهر زیبا

ممنون

با عرض سلام و تشکر
پیوند زناشویی مهمترین اتفاق زندگی انسانی است که ریشه در فرهنگ اجتماعی ما دارد به نظر بنده همخوانی دختر و پسر ، در باورها ، سبک تفکر به زندگی ، عقاید ( مذهبی و انسانی ...) البته در یک وضعیت خوشبینانه ضروری است اما رشد و تحول روان شناختی از کودکی تا بزرگسالی در دختر و پسر باید بررسی شود و از قراین و روش هایی باید دختر و پسر از نحوه رشد شخصیتی همدیگر مطلع شوند اگر چه تست های شخصیتی که پیش از ازدواج از دختر و پسر گرفته میشود در سطح بسیار بالایی کم خطر یا پر خطر بودن این پیوند را پیش بینی می کند اما اگر نظر بنده را در این آیتم های 7 گانه بخواهید باید بگویم آیتم اول که همان اخلاق باشد مهمترین فاکتور برای زندگی زناشویی است مثلا کسی که به آموزه های اخلاقی اعتقاد دارد دروغ نمی گوید ، تهمت نمی زند، بحث و جدال باهمسرش ندارد و یا به او ظلم روا نمی دارد در ایجاد رفاه ،آرامش و آسایش او کمر همت می بندد از طرفی طرف مقابل هم سعی می کند آنچه از او انتظار می رود و جزء وظایف اخلاقی است در قبال ایشان انجام دهد.

سیاوش عشق
۱۳۹۳/۰۲/۱۶, ۱۵:۲۳
به نظر شما در انتخاب همسر چه ملاکهایی مهمتر هستند ؟
در اینگونه مواقع انسان باید جنبه ی مالی را در نظر گرفته و در این بین هرچه ماریات بیشتر باشد، همسر بهتر خواهد بود
یه ضرب المثل داریم که میگه: هر چه دارایی فزون، ارزش فزون. یعنی زن خوبه خوشگل باشه پول دار هم باشد وگرنه آدم مرض نداره که بره ازدواج کنه
حال ملاک های من برای انتخاب همسر اینا هستند است می باشند
1. خوشگل باشد
2. پول دار باشد
3. زیبا باشد
4. مایه دار باشد
5 قشنگ باشد
6. مال و منال داشته باشد
7. ملوس باشد
8. وضع توپ باشد
همینا کافیه برای شروع.

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۲/۱۹, ۲۲:۲۷
داستان عشق واقعی و نیایش با خدا
http://sajedeh.com/pics/bodyNews/small_0dgmkue.Jpeg
به گزارش ساجده به نقل از نماز اول وقت : پس از انجام نماز عصر او خودش را آرایش کرد لباس زیبا و سفید مناسبش را پوشید و آماده جشن عروسی شد سپس او صدای اذان مغرب را شنید و متوجه شد که باید وضو بگیرد ...
و به مادرش گفت:"مادر، من باید بروم وضو بگیرم و نماز مغرب را بخوانم "
مادرش شوکه شده بود "آیا مغزت تکان خورده ؟ میهمانان برای دیدن تو در انتظارند ،! آرایشت را چه کار می کنی ؟
تمام آرایشت بوسیله آب شسته می شود ! "سپس او ادامه داد :"من مادرتم و به تو دستور می دهم که در حال حاضر نماز نخوانی ""اگر اکنون تو وضو بگیری ، من از تو عصبانی خواهم شد "دخترش جواب داد:بخدا سوگند ، من از اینجا بیرون نمی روم تا زمانی که نمازم را بخوانم !مادر شما باید بدانید که هیچ نافرمانی آفریده ای، برای خالقش وجود ندارد !مادرش گفت: " میهمانان ما در مورد تو چه خواهند گفت
وقتی که بدون آرایش وارد مراسم عروسی شوی!؟نمی خواهی در چشمانشان زیبا دیده شوی !و آنها تو را مسخره می کنند! "دختر با لبخند بر لبانش سوال کرد:"آیا شما نگران هستید که من در چشم انسانهای مخلوق ، زیبا نخواهم بود ؟در مورد آفریدگار من چطور!من نگران هستم، زیرا اگر نماز اول وقت را از دست بدهم
در چشم خدا زیبا نخواهم بود ! "او شروع کرد به وضو گرفتن ، و همه آرایش صورتش با آب پاک شد اما وی اهمیتی نداد...سپس او شروع به نماز کرد ، در آن لحظه او متمایل به پایین شد و به سجده رفت،او متوجه نبود که آن آخرین (سجده) اوست !بله! او در حال سجده درگذشت!چه پایان عالی برای یک دختر مسلمان که در اطاعت از دستور پروردگار خود اصرار داشت!سبحان الله!

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۲/۱۹, ۲۲:۳۱
سلام!!!
داخل این جور بحث ها فقط خانم ها نظاره گر تا ببیند مزه دهن آقا پسرها چیه.نظر نمی دهند اصلا فقط می خوانند.بدبخت پسره که خبر نداره ولی اگر اینجا را نگاه کنی(((
کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند))) می بینی همه خانم هستند و قبلا مطالعه کرده اند و یا در حال مطالعه هستند.مطلب را که خواندند در ذهن می سپارند تا در وقت مقتضی به کار گیرند.آدم می مونه چی بگه!!!

رحیل
۱۳۹۳/۰۲/۱۹, ۲۳:۱۱
سلام!!!
داخل این جور بحث ها فقط خانم ها نظاره گر تا ببیند مزه دهن آقا پسرها چیه.نظر نمی دهند اصلا فقط می خوانند.بدبخت پسره که خبر نداره ولی اگر اینجا را نگاه کنی(((
کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند))) می بینی همه خانم هستند و قبلا مطالعه کرده اند و یا در حال مطالعه هستند.مطلب را که خواندند در ذهن می سپارند تا در وقت مقتضی به کار گیرند.

آدم می مونه چی بگه!!!

:Moteajeb::Moteajeb::Moteajeb::Moteajeb::Moteajeb:

hanie sadat
۱۳۹۳/۰۲/۱۹, ۲۳:۱۳
سلام...بالاخره این یکی از خصلت خانوماست تا ریز ترین چیزارو بررسی کنند...
اینجاست ک تفاوت ها معلوم میشود...:khandeh:

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۲/۲۰, ۰۸:۱۲
سلام...بالاخره این یکی از خصلت خانوماست تا ریز ترین چیزارو بررسی کنند...
اینجاست ک تفاوت ها معلوم میشود...:khandeh:
سلام!!!
توی مو می بینی من پیچش مو
تو ابرو می بینی من اشارت های ابرو!!!
موضوع بحث:
به نظر شما در انتخاب همسر چه ملاکهایی مهمتر هستند ؟ (http://www.askquran.ir/thread34477.html)در بحث شرکت کنیم.همه نه فقط آقایان!!!

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۲/۲۰, ۰۸:۲۵
سلام!!!
توی مو می بینی من پیچش مو
تو ابرو می بینی من اشارت های ابرو!!!
موضوع بحث:
به نظر شما در انتخاب همسر چه ملاکهایی مهمتر هستند ؟ (http://www.askquran.ir/thread34477.html)

در بحث شرکت کنیم.همه نه فقط آقایان!!!

با سلام

آقا ما که بیست و یک سال پیش خریدمون رو کردیم و رفته و تموم شده

و شکر خدا از خریدمون راضی هستیم ( ماشاءالله)

و اون زمان ملاکمون فقط ایمان و صداقت و عشق بود

البته تجربه بهمون یاد داده که این حرفها و کارها زیاد مؤثر نمیتونن باشن
خیلی از خصایل هست که ممکنه در چندین ملاقات اولیه نمایان نشن
و بعد توی زندگی خودشون رو نشون بدن و تازه متوجه بشیم که با معیارهای ما ساز نیستن
ولی اینجاست که عشق و محبت جلوی همه چی رو میگیره و وادارمون میکنه که انعطاف نشون بدیم و معیارها و سلیقه هامون رو عوض کنیم.:Ebraz Doosti:

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۲/۲۰, ۰۸:۳۵
سلام و عرض ادب

1- اخلاق
2- تخصیلات عالیه
3- اصالت خانوادگی
6- ظاهر زیبا

ممنون

با سلام

چون فرمودین همه نظر بدن

بنده نیز نظر شخصی ام رو اعلام میدارم:

1- اخلاق : خوبه. مهمه. خیلی مهمه
2- تخصیلات عالیه : زیاد مهم نیست. مهم فهم و شعورشه. بسیار دیده شدن تحصیل کردگانی که....و بالعکس.
3- اصالت خانوادگی : در حد خودش میتونه اهمیت داشته باشه ولی بهتره این گزنه رو بگیم: هم کفو بودن. چون به نظر بنده همه اصالت دارن. مهم نوع اصالته.
4- شغل کم در آمد اما آبرومند : آخه مگه میشه پز عالی و جیب خالی؟
5- درآمد عالی اما شغلی که وجهه اجتماعی خوبی نداره : فکر کنم اینم میشه برعکس گزینه بالا
6- ظاهر زیبا: عادی میشه
7- روابط عمومی و اجتماعی عالی : اینم کهمیشه مثل همون ظاهر

محمدحسین64
۱۳۹۳/۰۲/۲۰, ۰۹:۰۱
با سلام

آقا ما که بیست و یک سال پیش خریدمون رو کردیم و رفته و تموم شده

و شکر خدا از خریدمون راضی هستیم ( ماشاءالله)

و اون زمان ملاکمون فقط ایمان و صداقت و عشق بود

البته تجربه بهمون یاد داده که این حرفها و کارها زیاد مؤثر نمیتونن باشن
خیلی از خصایل هست که ممکنه در چندین ملاقات اولیه نمایان نشن
و بعد توی زندگی خودشون رو نشون بدن و تازه متوجه بشیم که با معیارهای ما ساز نیستن
ولی اینجاست که عشق و محبت جلوی همه چی رو میگیره و وادارمون میکنه که انعطاف نشون بدیم و معیارها و سلیقه هامون رو عوض کنیم

دقیقا همین طوره
متاسفانه جوان های مجرد بیشتر مواقع معیارها رو در کتاب ها وتئوری ها میگردن
وچرکته میندازن واین حالت شون هرچی سن بالاتر میره بیشتر میشه

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۲/۲۰, ۰۹:۰۹
سلام و عرض ادب

1- اخلاق
2- تخصیلات عالیه
3- اصالت خانوادگی
6- ظاهر زیبا

ممنون

سلام!!!
1-اخلاق خیلی مهمه.کسی که در ایام مختلف زندگیش مبانی دین اسلام را رعایت کرده و انجام داده به آرامش حقیقی می رسد حتی اگر مجرد هم باشد ولی با ازدواج با یک هکفو خود به آرامش نهائی و کامل کامل کامل می رسد.اخلاق خوب ناشی از روح لطیفی است که با عمل به دستورات اسلام به دست آمده.یک پسر مومن مذهبی انقلابی همانی که خیلی از خانم ها آرزویش را دارند را نگاه کنید این آرامش و متانت از کجا نشأت می گیرد؟؟؟؟از پیاده کردن سبک زندگی اسلام در زندگی خودش.بسترش را هم خودش آمده کرده!نه دیگری البته خانواده هم دخیل هستند که تربیت صحیحی بوده و آن هم باز پیاده کردن سبک اسلام در زندگی پدر و مادر بوده!
2-تحصیلات عالیه هم خوبه ولی ملاک اصلی نباشه.چون همه تحصیل کرده که نیستند عذه ای هم هستند به دلایلی نتوانستند تحصیلاتشون را ادامه بدن ولی دین بسیار محکمی دارند که خیلی از تحصیل کرده ها ندارند!تحصیلات برای کسی مهم است که خودش تحصیلاتش عالیه است.همکفوی در تحصیل!!!
3-همه خانواده ها اصیل هستند.بله نوع اصلات مهمه!البته باید دید اصلات را در چه می بینیم!!!یکی اصیل بودن را پول دار بودن طرف می داند سی دیگر ایمان را.کسی دیگر تحصیل را و بقیه را خودتان استادید.
4-ولی سعی کنید در کنار آن آقا به کار جانبی هم مشغول باشد خانم هر قدری هم که قانع باشد از همسرش توقع دارد برایم بعضی چیزها را مهیا کند ولی خانمی که توقعاتش بسیار پائین باشد خیلی کم است.مثل الماس آبی رنگ می ماند!توقعات توقعات توقعات!!!!!مثلا تولیدات داخلی منازل.با هم برای زندگی بهتر تلاش کنید.تلاش.نه اینکه با جیب خالی فکر زندگی های آنچنانی را داشته باشید.من سطح درآمد خوبه خیلی هم خوبه ولی سعی می کنم به اندازه خرج کنم.
5-این بده!به غیر از کلاهبرداری و دلالی چیزی به ذهنم نیامد.خیلی از خانم ها که مذهبی هستند گرفتار چینین شوهرهائی هستند.یک سر به آرشیو سایت پرسمان بزنید می بینید.خودتان بخوانید.از من نشنیده بگیرید.آخه یکی سری ها توی سایت یک چیزهائی می گویند اهمیت نمی دهم!
6-به مرور زمان تکراری می شود ولی اگر به دلت بنشینت هر روز عشقش علاقه اش متانتش زیبائی باطنیش شعله عشقش شعله ور تر می شود.
7-رعایت ادب از همه افراد ضروری است ولی از خواهر و براد مومنه بیشتر.هر کسی که شیش تیغ کرد وحرف های ادبی و شاعرانه زد و یا ژشت روشنفکرانه کرد روابط عمومی بالائی ندارد.ادب ومتانت وتدین از همه مهمتره!
لطفا خودتون هم دز بحث شرکت کنید!

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۲/۲۰, ۰۹:۱۲
متاسفانه جوان های مجرد بیشتر مواقع معیارها رو در کتاب ها وتئوری ها میگردن
سلام!!!
مثلا چی؟

hanie sadat
۱۳۹۳/۰۲/۲۰, ۱۰:۰۹
سلام علیکم
به نظر من مهم ترین ملاکی که یک همسر مناسب میتونه داشته باشه ، تقوا ست....تقوا نه فقط به معنای کلمه....تقوای واقعی...کسی که تقوا داشته باشه خیالت راحته دیگ اگر هیچی هم نداشته باشه تو راه زندگی کاملت میکنه... خیالت راحته که لقمه حروم سر سفره ات نمیاره به نظر من تقوا همه چی رو شامل میشه اخلاق،ایمان و ثروت...
چهره و جذابیت هم طرف تاحدی مهم میباشد...به قول دکتر فرهنگ وقتی تو خواستگاری از چهره طرف خوشت نیومد جلسه بعدی اصلا راهش نده!!!!! البته نباید بذاریم این مسئله برامون محوریت پیدا کنه چه بسا که با تغییر نوع پوشش و چهره جوانان ما انتخاب سخت تر شده اللخصوص برای پسرها....
به مسئله اصالت هم باید از این منظر نگاه کرد که طرفین هم کفو هم باشند.
و اینکه هرکی استارت اینو میزنه که همسر آیندشو انتخاب کنه...به این نکته توجه داشته باشه که ایمان واخلاق چیزی نیست که در حرف مشخص شود...تنها در عمل طرف مقابل باید دنبالش بگردی...
به هرحال هم دختر هم پسر باید آمادگی پذیرش یک فرد جدید در زندگی رو داشته باشند...

hanie sadat
۱۳۹۳/۰۲/۲۰, ۱۰:۲۲
ان شاالله قسمت همه

http://media3.afsaran.ir/siWpn1lx_425.jpg

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۲/۲۱, ۰۰:۱۸
سلام!!!
دیگه برام هیچ چیزی اهمیت ندارد.هر کسی هر ملاکی خواست داشته باشه .دیگه در تایپیک ازدواج هم شرکت نمی کنم.
فقط خدا و نمازم برام اهمیت داره.
همین.
هر کسی هم هر چی می خواهد بگوید.اهمیتی نمی دهم.
همین!

عبد آبق
۱۳۹۳/۰۲/۲۱, ۰۶:۴۲
اخلاق شما که بیشتر دخترونه است تا پسرونه
این لوس بازی ها چیه جناب سلمان یه چیزی نمیشه به شما گفت
تا میخواهیم بگیم بالای چشمت ابروه شماغش میکنی
بابا یه مقدار ظرفیت داشته باشید
شما یه اشکال مهمی که دارید وباکم ترین دقتی مشخص است برای همه
اینه که روش برخورد ورفتار با خانم رو بلد نیستیدوباید یادبگیریدوالا برای خودتون مشکل ساز میشه
از ماگفتن
به نظرم اگه به فکر خودتون هستیدسعی کنید عیوبی رو خیرخواهان به شما نشون میدن اصلاح کنید والا انکار اشکالات سر در برف کردن است
واگر این اخلاق ورفتارتون را اصلاح نکنید بدونه شک به سختی واذیت زیاد ممکنه اردواج کنید وتا بعدش هم با مشکلات زیادی روبرو میشید

زینب_الگوی صبر
۱۳۹۳/۰۲/۲۱, ۱۲:۴۷
حال ملاک های من برای انتخاب همسر اینا هستند است می باشند
1. خوشگل باشد
2. پول دار باشد
3. زیبا باشد
4. مایه دار باشد
5 قشنگ باشد
6. مال و منال داشته باشد
7. ملوس باشد
8. وضع توپ باشد
همینا کافیه برای شروع.
اينا كه همش شد پولدارخشگل:Nishkhand:

برخی از جوانان خوشبختی را در انتخاب دختر از خانواده ثروتمند می دانند و برخی تحصیلات و عده ای نیز محو جمال یار شده و زیبارویی دختر را ملاک خوشبختی و ازدواج با دختر زیبا می دانند.
اما حضرت محمد (ص) معیار ازدواج را چنین بیان می فرمایند:
هر کس با زنی به خاطر مالش ازدواج کند، خداوند او را به مال وی واگذار خواهد کرد.
و هر کس به خاطر زیبایی اش ازدواج کند، در او چیزی را که خوشایند او نیست خواهد دید.
و هر کس به خاطر دینش ازدواج کند، خداوند تمامی این مزایا را برای او جمع خواهد کرد.(وسایل الشیعة ج ۲۰ ص ۵۱)

در ضمن برادرسياوش روزي هر كسي دست خداست ن بنده خدا:Moshtagh:

پسری که می خواست با یک دختر پولدار ازدواج کند
خراسان: در يک مجلس پارتي باهم آشنا شديم و براي اولين بار به اصرار او لب به مشروبات الکلي زدم. روزي که او را به پدرم نشان دادم با لبخندي گفت: خوب شکاري زده اي و از ظاهرش معلوم است خانواده پولداري دارد. من تحت تاثير حرف هاي پدرم ارتباط خودم را با اين دختر خانم ادامه دادم و دلبسته او شدم اما افسوس که به بيراهه رفتم و سرنوشتم تباه شد.
اردشير در دايره اجتماعي کلانتري سناباد مشهد افزود: پدرم کارمند است و ۲برادر و يک خواهر دارم. ما زندگي معمولي داريم و پدرم هميشه مي گويد در اين دوره زمانه بايد زرنگ باشي و با دختري از خانواده پولدار ازدواج کني تا مشکلي در زندگي نداشته باشي. البته مادرم با اين حرف مخالف بود و مي گفت روزي انسان دست خداست و نبايد دل به مال و ثروت کسي ببندي.
پسر جوان آهي کشيد و گفت: ترم دوم دانشگاه بودم که به پيشنهاد يکي از دوستانم وبدون اطلاع خانواده ام به يک مجلس پارتي رفتم. در آن جا با ساناز آشنا شدم و او پس از اين ميهماني شيطاني حتي مرا با خودروي شخصي خود به منزلمان رساند. ارتباط عاطفي بين من و ساناز روز به روز بيشتر مي شد و او که ادعا مي کرد پدرش در کار توزيع و پخش اقلام بهداشتي و آرايشي فعاليت مي کند بيشتر روزها به دنبالم مي آمد تا براي چند مشتري جنس ببريم.
افسوس که نمي دانستم دختر مورد علاقه ام چه کار مي کند و در واقع حرص و طمع ازدواج با دختري پولدار چشم هايم را به روي واقعيت هاي زندگي بسته بود.حدود ۵ماه از اين ماجرا گذشت و همراه خانواده ام به خواستگاري دختر مورد علاقه ام رفتيم. اما خانواده ام با ديدن پدر و مادر او و تحقيقاتي که انجام دادند مخالفت شديد خود را با اين ازدواج اعلام کردند.
در اين شرايط من که در عالم روياهاي خود، آينده باشکوهي را به پشتوانه ثروت پدر اين دختر ساخته بودم ارتباطم را با او قطع نکردم و با خانواده ام سر ناسازگاري گذاشتم. حتي تصميم داشتم به تنهايي و بدون حضور پدر و مادرم براي ازدواج اقدام کنم. اما امروز سرم محکم به سنگ زمانه خورد و نتيجه اشتباهات خودم را ديدم.
اردشير افزود: من و ساناز داخل خودروي او نشسته بوديم که پليس ما را متوقف کرد و در بازرسي از داخل خودرو و کيف دستي دختر مورد علاقه ام چند بسته کريستال وشيشه کشف شد. باورم نمي شد چه مي بينم و هرچه گفتم که از اين موضوع بي اطلاع هستم فايده اي نداشت و ماموران هر دوي ما را دستگير کردند.
تمام بدبختي هايم از آن ميهماني شيطاني و حرص و طمعي که به ثروت فردي ناشناس داشتم آغاز شد و آتش لج بازي با پدر و مادرم آن را شعله ورتر کرد.

سیاوش عشق
۱۳۹۳/۰۲/۲۱, ۲۲:۲۸
سلام!!!
داخل این جور بحث ها فقط خانم ها نظاره گر تا ببیند مزه دهن آقا پسرها چیه.نظر نمی دهند اصلا فقط می خوانند.

آدم می مونه چی بگه!!!

اوا راس میگی؟
زودتر می گفتی خب.
میگم با توجه به وضع موجود ...
نه یعنی ملاک ها رو بد نوشتم؟
چی بود بحث؟
اصلا آقا من ملاکام بعد از تبادل اطلاعات عوض شد.
دوس دارم.
ملاک های من برای انتخاب همسر:
نماز خوان باشد
روزه بگیرد
با حجاب باشد.
با کمالات باشد
در خیابان نیشهایش تا بناگوش باز نباشد
شماره پسر در گوشی اش نباشد (حتی پدر و برادرش)
عرتی نباشد
ناز نازی نباشد
پول و زیبایی که اهمیت نمیدارند است می باشد.
...
شاید شما فرد مورد نظر باشی:Hedye:
از هم اکنون برای رسیدن به این هدف تلاش کنhttp://www.askquran.ir/images/smilies/smilies/Ebraz%20Doosti.gif
پیف پیف هم نکن بی تربیت:Box:

ღ پریسا ღ
۱۳۹۳/۰۲/۲۱, ۲۳:۰۱
ملاک های من برای انتخاب همسر خیلییییییی خیلی کمه ینی فقط یه دونه است
هر چی من گفتم بگه چشم
ینی گفتم بشینن بشینه گفتم پاشو بلند شه گفتم بمیر ...
خلاصه کلا بگه چشم

ღ پریا ღ
۱۳۹۳/۰۲/۲۱, ۲۳:۰۶
قدش زیر 185 سانت نباشه :|

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۲/۲۲, ۰۰:۳۴
اخلاق شما که بیشتر دخترونه است تا پسرونه
این لوس بازی ها چیه جناب سلمان یه چیزی نمیشه به شما گفت
تا میخواهیم بگیم بالای چشمت ابروه شماغش میکنی
بابا یه مقدار ظرفیت داشته باشید
شما یه اشکال مهمی که دارید وباکم ترین دقتی مشخص است برای همه
اینه که روش برخورد ورفتار با خانم رو بلد نیستیدوباید یادبگیریدوالا برای خودتون مشکل ساز میشه
از ماگفتن
به نظرم اگه به فکر خودتون هستیدسعی کنید عیوبی رو خیرخواهان به شما نشون میدن اصلاح کنید والا انکار اشکالات سر در برف کردن است
واگر این اخلاق ورفتارتون را اصلاح نکنید بدونه شک به سختی واذیت زیاد ممکنه اردواج کنید وتا بعدش هم با مشکلات زیادی روبرو میشید
سلام!!!
اخلاق من پسرون هاست نه دخترانه!!! من مرد هستم نه زن!
لوس بازی نیست حالم خوش نیست!به چه زبانی بگویم.می فهمید به خاطر موضوع تایپیک هم نیست.وقتی روی روال نباشی سه چهار تا از بهترین دوستان مریض باشن و بعد بفهمی مریضیشون خیلی وقته از مرحله حاد گذشته و فقط چند صباحی زنده اند حالم را درک می کنی!لوس بازی!؟!؟!؟ من؟؟؟
آقا من پر عیب شما بی عیب.بی خیال ما بشوید.همین
من ظرفیت همه چیز را دارم.ظرفیت را بی افراد ندارند اسم نمی برم.
باز خانم ها بگم بخندم نیشم باز باشه برخورد خوب خواهد بود.والا ما اهل دل و قوه و چشم وبنا گوش دادن نیستیم.خوشم نمی آید از بعضی کارها وبعضی افراد ها چه کار کنم .من طرز برخورد و صحبت کردن را به خوبی بلدم لازم نیست کسی تذکر دهد.بنده هیچ مشکلی ندارم.
گل بی عیب فقط خداست.ای کاش کسانی که به دنبال عیوب ما هستند کمی هم به عیوب خود نگاه می کردند.عیوب که در من جستجو می کنید در بعضی ها فریاد می کند!!!من هم عیوبی دارم ولی نه به اندازه افراد خاص!
ما سعی می کنیم اخلاقمان را همیشه با منطق اسلام پیش ببریم و اصلاح کنیم.وقتی اخلاقت با کسی یا عده ای که فقط اسمش را یدک می کشند یکی نیست این طوری می شوی!
من الحمدلله مشکلی در این زمینه نمی بینم.خدا را شکر به قدری در بین دوستانم محبوب هستم که لازم نمی بینم کسی انتقادی کند.انتقادت سازنده نیست اخوی!

دايي حسن
۱۳۹۳/۰۲/۲۲, ۰۳:۵۳
بسم الله
يا محمد ص
سلام به همه.
پست هاي دو طرفه و بي ارتباط با موضوع حذف شد.
از دوستان خواهش دارم در مورد موضوع پست بزنيد در غيير اين صورت شرمنده ميشيم.
پيشاپيش ممنونم.
موفق باشيد
التماس دعا
يا حق
نقل قول اين پست هم حذف ميشه.

نیلوفر
۱۳۹۳/۰۲/۲۲, ۰۸:۳۷
خب ایمان و اخلاق که حرف اولو میزنه. البته تو بحث ایمان و مذهب هم تو سطح خودم یا بالاتر از خودم باشه! اما اگه واقعا اونقدر عقایدمون متفاوت بود فکر نکنم با هم بسازیم... بعضی ها خیلی سخت گیرن. خشک مذهب نباشه خلاصه...
بعدش...
از لحاظ ظاهری بهم بخوره! قدش از من بلند تر باشه. ترجیحا 180 به بالا! باید قیافش به دلم بشینه...جذاب باشه ولی از من خوشگل تر نباشه!!! (خدا نکنه یکی قیافش خوب باشه دیگه.....................)
خوش خنده و خوش روابط عمومی باشه. کلا آدم آرام و در عین حال شادی باشه. وقتی قیافشو ببینی انرژی مثبته رو بگیری! با خودت نگی وای چقد افسرده!!! به یه عبارت دیگه چهره ی باز و بشاشی داشته باشه. بعضی ها همیشه یه لبخندی رو لباشون هست... همونطور که امام علی ع فرمودن: صورت مومن بشاش و باز است و حزنش در قلبش است.
ز.. ز .. نباشه!!! از مردایی که هرچی خانمشون بگن میگن -چشم- خوشم نمیاد. مرد باید مردونگی خودشو داشته باشه! زن باید احساس کنه به یکی تکیه داره! نه اینکه نقش امر دهنده رو بازی کنه و مرد هم نقش اجرا کننده!!! و البته خانواده دوست باشه. مثلا رفتن به یه رستوران با خانوادشو به یه مهمونی که فقط دوستاش هستن و خودش ترجیح بده. واسه خانوادش وقت بزاره. حتی اگه شغلش پر از مشغله هست و کار زیادی داره باید حداقل یه روز در هفته رو فقط به خانوادش اختصاص بده. محبتشو از خانوادش دریغ نکنه. بروز بده!
از لحاظ مالی هم... هم سطح خودمون باشن.
دیگه یادم نمیاد... فعلا همینا :)

Rikimaru
۱۳۹۳/۰۲/۲۲, ۱۴:۰۷
تفاهم از نظر ایمان و اخلاق و فرهنگ.
زیبایی (به چشم من)
شوخ طبعی.
متانت و حیا
قد و وزن متناسب با خودم.

زینب_الگوی صبر
۱۳۹۳/۰۲/۲۲, ۱۵:۵۰
وقتی روی روال نباشی سه چهار تا از بهترین دوستان مریض باشن و بعد بفهمی مریضیشون خیلی وقته از مرحله حاد گذشته و فقط چند صباحی زنده اند
اميدوارم به حق اين روزهاي عزيز ....عمر دست خداست بايد رازي بود به درگاهش

فردا روز پدر قراره بچه ها به ياد پدرجمع بشن منزل پدرخيلي سخته...ولي چه ميشه كردبايد تسليم امر خدا بود نميدونيد چقدر درد داره كه هميشه خودتوشاد نشون بدي در حالي كه...

پدرم مهربونم عزيزم روحت شادرفتي با رفتنت...
خدايا شكرت...

سعادتمند
۱۳۹۳/۰۲/۲۲, ۱۶:۱۷
با سلام
بهترین معیار در انتخاب همسر از نظر بنده
1- با ایمان , اهل واجبات
2-با اخلاق وبا منطق
3-با غیرت
4-خانواده دوست
:Rose:

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۲/۲۳, ۰۰:۱۹
اميدوارم به حق اين روزهاي عزيز ....عمر دست خداست بايد رازي بود به درگاهش

فردا روز پدر قراره بچه ها به ياد پدرجمع بشن منزل پدرخيلي سخته...ولي چه ميشه كردبايد تسليم امر خدا بود نميدونيد چقدر درد داره كه هميشه خودتوشاد نشون بدي در حالي كه...

پدرم مهربونم عزيزم روحت شادرفتي با رفتنت...
خدايا شكرت...

سلام!!!
خیلی سخته.خیلی.

hanie sadat
۱۳۹۳/۰۵/۱۴, ۲۳:۴۶
در یادداشت زیر ضمن بیان حکمت‌های تشکیل خانواده از نگاه اهل بیت (ع) به برخی معیارها در انتخاب همسر نیز اشاره شده است.http://salehintehran.ir/media/k2/items/cache/8c55a334836da8b35446de51f419ac1a_L.jpg

ازدواج و تشکیل خانواده گذشته از آنکه یکی از نیازهای طبیعی بشر برای زیستن این جهانی است، از منظر دینی نیز دارای قداست و اهیمت وافری است؛ تا بدانجا که در برخی فرمایشات منقول از رسول اکرم (ص) گفته شده که هیچ بنایی در نزد خدای متعال، محبوب تر از بنای یک زندگی مشترک خانوادگی نیست. (من لایحضر، ج3،ص383)؛ و ثواب دو رکعت نماز فرد متاهل، برتر از هفتاد رکعت نماز فرد مجرد است (خصال، ص 165). از سویی دیگر خانواده، هسته اولیه تشکیل جوامع و تمدن های بشری است، و اصولا هرچه قوام خانواده ها و قداست آن در فرهنگ جامعه ای بیشتر باشد، آن جامعه از دوام و آسایش بیشتری برخوردار خواهد بود.از نگاه کسانی که برای خانواده قداستی نمی‌بینند، تنها هدف از ازدواج، بهره گیری از تمتعات جنسی است؛ اما از نگاه قرآن و روایات اسلامی، تشکیل خانواده دارای حکمت های گوناگون اخلاقی، اجتماعی، روانی و شخصیتی است، از جمله:الف) آرامش روانی و تسکین روحی، که آیه 21 سوره روم («و من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجا لتسکنوا الیها و جعل بینکم موده و رحمه ان فی ذلک لایات لقوم یتفکرون») در این زمینه، هم مسئله بقای نسل از طریق ازدواج را بیان می‌دارد، و هم تشکیل کانونی مبتنی بر عاطفه و مودت را متذکر می‌شود.ب) سازندگی اخلاقی، یکی دیگر از موهبت های برخاسته از ازدواج است که ضمن تثبیت ایمان و طهارت دینی در قلوب زوجین، موجب پاکدامنی و عفت هرچه بیشتر آنها می‌شود؛ تا به آن حد که در برخی احادیث ازدواج کردن معادل حفظ نمی از دین برشمرده شده است. (مستدرک علی الصحیحین، ج2، ص 175)ج) سازندگی اجتماعی، یکی دیگر از ارمغان های گرانسنگ تشکیل خانواده است. در این زمینه امام رضا (ع) در حدیثی می‌فرمایند: « اگر پیرامون ازدواج هیچ آیه ای از سوی خدا و سنتی از جانب پیامبر (ص) وارد نشده بود، بی شک باز هم به خاطر برکات ازدواج نظیر: نیکی به خویشان، ایجاد الفت میان دل ها، در هم تنیدن حقوق متقابل اجتماعی، افزودن بر جمعیت و داشتن فرزند لازم بود که خردمند دانا به آن راغب شود و به سوی آن بشتابد». (کافی، ج5، ص373)د) گسترانیدن اندیشه توحید بر روی زمین: رسول اکرم (ص) در این زمینه می‌فرمایند: چه چیزی مانع می‌شود که انسان مومن تشکیل خانواده دهد؟ شاید خداوند به او فرزندانی روزی کند که زمین را از گفتن «لا اله الا الله» سنیگن کنند. (من لایحضر، ج3، ص 382)با توجه به مقدمات پیش گفته، اکنون نکاتی در زمینه انتخاب همسر عرضه می‌گردد و در نوشتاری دیگر اختصاصا به زندگی خانواده آسمانی امیرالمومنین (ع) و حضرت صدیقه کبری (س) پرداخته خواهد شد:

نیت الهی: گذشته از اینکه نیت قربت در انجام بسیاری از عبادات شرط صحت آن عمل است، اما به صورت کلی داشتن نیت خالص برای خدای متعال در انجام کارها موجب برکت در آن امر و به فلاح رسیدن آن می‌شود. حتی در زمینه فقهی نیز برخی فقهاء، ازدواج و نکاح را در زمره عبادات برشمرده اند و نه در زمره معاملات (و تعاملات مدنی معمول)؛ فلذا داشتن قصد عبادی و نیت قربت را در صحت آن شرط دانسته اند.

در زمینه ازدواج نیز نقل شده است که رسول گرامی اسلام (ص) از ازدواجی که برای غیر رضای خدا (خودستایی، شهرت طلبی و...) بود، نهی می‌فرمودند. (دعائم الاسلام، ج2،ص 196). همچنین می‌فرمایند: با زنان، بخاطر زیبایی شان ازدواج نکنید؛ زیرا چه بسا زیبایی آنها را به تباهی افکند. برای ثروتشان نیز با آنها ازدواج نکنید؛ چه بسا که ثروتشان آنان را به سرکشی بخواند. بلکه برای دین (و بخاطر متدین بودن آنان) با ایشان ازدواج کنید. (سنن ابن ماجه، ج1، ص 597)

دعا کردن قبل از قیام به امر ازدواج: امام علی (ع) می‌فرمایند: هریک از شما که قصد ازدواج نمود، ابتدا دو رکعت نماز بجا آورد و سوره حمد و یس را بخواند و سپس ثنای خداوند را بجا آورد و این دعا را ( نقل شده در نوادر راوندی، ص 211) بخواند. هرکس چنین کند، خداوند آنچه را که درخواست کرده به او عطا کند.
شایستگی خانوادگی: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: با خانواده خوب و شایسته وصلت کنید؛ زیرا رگ و ریشه اثر دارد. ( مکارم الاخلاق، ج1، ص432)

و همچین می‌فرمایند: برای نطفه های خود، بهترین موضع را گزینش کنید؛ زیرا زنان، فرزندانی همانند برادران و خواهران خود به دنیا می‌آورند. (تاریخ دمشق، ج 52، ص 362)

نگاه کردن به چهره فرد: رسول خدا در این باره می‌فرمایند: هرگاه یکی از شما خواهان ازدواج با زنی است، اگر می‌تواند آنچه او را به ازدواج با آن زن می‌خواند، نگاه کند، این کار را انجام دهد. (سنن ابی داود، ج2، ص229)

البته شایان ذکر است که حدود و ثغور این نگاه (در جلسه خواستگاری)، در رساله های عملیه بیان شده است که خوانندگان محترم بایستی بدانجا رجوع نمایند.

زن جوان: پیامبر خدا (ص) می‌فرمایند: با دختران جوان ازدواج کنید که آنان خوشخو ترند.