PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پیشنهادات محتوایی خود را اينجا مطرح كنيد

اخلاقي
۱۳۸۷/۰۴/۱۶, ۲۳:۰۲
به نام خدا
سلام
پیشنهادی داشتم بنده برای کلیه مدیران که اگه پستی را ویرایش یا حذف یا ادغام میکنند به کسی که پست رو ایجاد کرده با دلیل کارشان بگویند تا هم کسی ناراحت نشود و هم دلیلش را بدوند و دیگر تکرار نکند

سرباز اسلام
۱۳۸۷/۰۴/۱۶, ۲۳:۲۰
به نظر من اگر یک قسمتی برای این گونه پست ها ایجاد شود خوب است.
تا پست های بی ربط به موضوع به انجا منتقل شود.

tabatabay
۱۳۸۷/۰۴/۳۱, ۲۳:۱۴
پيشنهادات جناب secret63 (http://www.askquran.ir/member.php?u=4172) كه در تاپيك ديگري مطرح شده بود به اينجا منتقل مي شود:

به نام خدا
سلام

بعد از یه مدتی گشت و گزار در سایت و قسمتهای مختلف آن چند مورد به نظر حقیر آمد که بصورت کلی حضور شما عزیزان عرض میکنم

1-امضای کاربران (امضا های تبلیغاتی نباشد -معرفی سایت و و بلاگ و ....)

2- مشکلات چت باکس که هنوز حل نشده است

3-ایجاد پاسخگوئی انلاین ب هاین شکل که هر ساعتی که مدیران میتونند به پاسخگوئی انلاین بپردازند مثلا انجمن اعتقادات ساعت 9 تا 10 علوم قران مثلا 4 تا 5 و ......

4-برگزاری همایشی دیدار مسئولینی حداقل سالی یک بار

5 گرد همائی مدیران قسمت ها و انجمن ها در جهت بالا بردن اهداف و سیاستهای سایت

اخلاقي
۱۳۸۷/۰۵/۰۱, ۱۶:۵۳
لطفا امکان استفاده و قرار دادن عکس در گالری عکس رو به بقیه هم بدهید چون اینکه عده ای حق داشت ه باشند و عده ای حق نداشت ه باشند زیاد جالب نیست شاید یه کاربر از یه مدیر عکسهای مفید تر و زیبا تری بتواند در گالری قرار دهد

اخلاقي
۱۳۸۷/۰۵/۰۱, ۲۱:۱۷
ادامه پیشنهادات

آیه ای که هنگام ورود به سایت نوشته میشود اگر بشود هر هفته آیه ای جدید باشد هم آشنائی دوستان و کاربرا با آیات مختلف و زیبا بیشتر میشود و هم اینکه قرآن دریای زیبائیهاست وفقط مختص این یه آیه نیست

اخلاقي
۱۳۸۷/۰۵/۰۳, ۲۰:۴۸
سرعت بالا آمدن سایت خیلی پائین است (بارگزاری)

بسیاری از بحث ها بی جواب در انجمن ها مانده است

یه سوال هم از مدیر محتوائی ایا واقعا محتوای پست ها براتو ن ارزش دارد؟ اگر ندارد که هیچ اگر دارد پس چرا ........

عرشیا
۱۳۸۷/۰۵/۰۷, ۱۸:۴۹
باسلام،
با وجود این که 4 ماهه توی کانون منو به عنوان یه عضو حقیر قبول کردین،و هر بار که صفحه ی آغازی کانون جلوی چشمام باز میشه،حس آرامش عجیبی وجودم رو پر می کنه که به برکت قرآنه.
با این وجود هنوز هم نمی دونم مطالب جدیدمو کجا ارسال کنم. امیدوارم جای این مطلبی هم که تایپ می کنم درست باشه.
با توجه به عنوان این صفحه تقاضای خیلی خیلییییییییی مهمی از اساتید و بزرگواران کانون دارم.اگه امکان داره آموزش مکالمه ی عربی رو به شیوه ی جدید و کاربردی تر در سایت راه اندازی کنید.یا مکالمه ای به شیوه ی مشاعره و مفیدتر از اون که در کوتاهترین زمان واقعا بشه چیزی یاد گرفت.
چون من واقعا مستاصل موندم و کمتر از دو ماه وقت دارم تا عربی یاد بگیرم.
کتاب و سی دی رو هم امتحان کردم ولی نتیجه نداده.
به همفکری و کمک شما دوستان نیاز دارم.
:Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose::Rose:
دستانی که کمک رسانند مقدس تر از لبانی هستند که عبادت می کنند:Graphic (41):

fatememeshkat
۱۳۸۷/۰۵/۰۸, ۰۹:۳۲
با سلام به شما خواهر عزیز
اگر شما کمتر از دو ماه فرصت یادگیری زبان عربی رو دارین فکر نمی کنم از راه کانون به نتیجه مطلوب برسین چون بر فرض عملی شدن این پیشنهاد ( که مراحل اون ممکنه قدری طول بکشه ) این امر با تانی پیش خواهد رفت ، بنابراین استفاده از کلاسهای فشره رو امتحان کنید چه خصوصی چه غیر اون .
موفق باشید .

fatememeshkat
۱۳۸۷/۰۵/۰۸, ۰۹:۴۲
بنده هم یه پیشنهاد دارم
تقریبا تمام انجمن ها مدیر و مسئول دارن ولی یک کاربر جدید وقتی وارد انجمنی میشه نمی دونه مدیر اون انجمن و مسئولش کیه تا در صورت نیاز ، با پیام خصوصی با اونها ارتباط برقرار کنه البته یه قسمتی به نام پل ارتباطی داریم اما در معرض دید بویژه برای جدیدیها قرار نداره پیشنهاد من اینه که کنار هر صفحه از هر انجمنی نام مدیر و مسولین اون انجمن با لینک پیام خصوصی یا پروفایلشون قرار داشته باشه تا همه کاربران بدونن که مدیر و مسوول این انجمن چه کسی است و در صورت نیاز با اونها ارتباط برقرار کنن . اگه کنار هر صفحه انجمن ها یه نمودار از زیر شاخه های هر انجمن هم قرار بگیره ( البته به شکل نموداری و کوچک که حجم زیادی رو نگیره ) هم خوبه تا کاربران بدونن سوال یا مطلبشون رو در کدوم بخش انجمن می تونن قرار بدن یا مطالعه کنن .

عرشیا
۱۳۸۷/۰۵/۰۸, ۱۱:۲۲
حالا مشکل من سر ماهش نیست.بیشتر از دو ماه هم اشکالی نداره.
در مورد کلاس هم باید بگم همه ی راه ها رو امتحان کردم. دوران مدرسه از معلمهام درخواست کردم ولی قبول نکردن که خصوصی تدریس کنن.حتی توی حوزه علمیه شهرمون هم دنبال معلم گشتیم.برای معلم خصوصی هم که بودجه کفاف نمی ده.
خودمونیم،اگه بخوام انگلیسی یاد بگیرم همه چی در دسترسم هست.الان زبان خارجی بیشتر از زبان عربی مشتری داره.
انگلیسی در خواب،انگلیسی بدون فراموشی،انگلیسی با متدnlpوmgm،تکنیکهای
یادسپاری واژگان انگلیسی،انگلیسی مکاتبه ای ،حضوری........همه در کمترین زمان.آموزش اینترنتی هم که جای خود دارد.

سفیر
۱۳۸۷/۰۵/۳۱, ۱۴:۳۱
به نام خدا
با سلام و خسته نباشید خدمت مدیران و کاربران محترم سایت:Rose:
یک انتقاد و پیشنهاد در مورد تاپیک ها داشتم :
بعضی از مطالبی که دوستان مینویسیند انقدر طولانی است که گاهی اوقات شک میکنم که آیا خود شخصی که این مطلب رو نوشته اصلا کامل اونو خونده یا نه!!! به همین دلیل (طولانی بودن ) از خوندن مطلب صرف نظر میکنم هرچند که موضوع برایم جالب باشه.
به یکی از همکارانتون که پیشنهاد دادم گفتن اگه مطالب کوهتاهتر نوشته بشه حق مطلب ادا نمیشه.
من فکر کردم اگه قراره مطالب انقدر طولانی باشه حداقل شخصی که مطلب رو مینویسه نکات مهم و جالب رو با یه رنگ دیگه با پر رنگتر از بقیه مطالب بنویسه. اینطوری هم خسته کننده نمیشه هم انگیزه ایجاد میکنه.

با تشکر ... :Rose:

hadimha
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۰۱:۵۷
با عرض سلام به دوستان.ببخشيد كه به عنوان يك تازه وارد دارم نظر ميدم

ميخواستم بدانم چرا بخش اخبار اين سايت اينقدر محدوده و فقط مربوط به قرآنه و به غير قرآن مثل اخبار ورزشي و تازه هاي فناوري .علمي.فرهنگي و هنري و ... وجود نداره
من قصد توهين يا انتقاد نداشتم و فقط خواستم بگم اگه ميشه و براي سايت مشكلي نداره اين بخش ها رو هم بهعنوان زير شاخه اضافه كنيد

مُدَبّر
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۰۴:۰۹
یک پیشنهاد کوچولوی فنی

راستش قالب این سایت بگونه ایست که فقط انجمن های اصلی نمایش داده میشه و زیر گروه ها نمایش داده نمیشه و این یه خورده مشکل ساز شده
بله یه قسمتی هست که میشه با اون زیر مجموعه و زیر گروه ها رو دید اما چه بهتر بود که مانند دیگر انجمن ها زیر گروهها بصورت پیش فرض نمایش داده بشوند

قالب سایت هم یه خورده سنگین هست و باعث دیر لود شدن شده و بهتر بود از رنگهای زیباتری استفاده میشد یا رنگهایی که غالبا در کارهای مذهبی استفاده میشه مثلا سبز و فیروزه ای ..

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۸/۲۱, ۰۰:۰۰
به نام آنکه نعمت زندگی را به ما داد
درود :Gol:
من 2 تا انتقاد داشتم به این سایت :
1- من خیلی خوشحالم که تونستم همچین فارومی رو پیدا کنم و بدون ترس شبه های خودمو مطرح کنم و به کمک دوستان به رفع اون بپردازم ولی خیلی ناراحتم از دست شما که همچین سایتی که کمک خیلی بزرگی به جوونا میکنه تبلیغ چندانی براش نکردین و یکی مثل من باید خیلی خیلی خیلی اتفاقی اونو پیدا کنه
2- تعداد تالار ها خیلی زیاده و بد تر از اون اینکه هر تالار خودش کلی زیر مجموعه داره این باعث میشه کسی که تازه وارده سر گیجه بگیره من خودم یادم میره پستی که زدم تو کدوم تالار بوده و کدوم زیر مجموعه اش بوده در حالی که به زعم بنده حقیر خیلی از تالارها میشه با هم ادغام بشه و نیازی به این همه زیر مجموعه نیست اگه لااقل تعداد زیر مجموعه ها کم شه بهتر نیست ؟
خسته نباشی و بدرود :Gol:

Masoomi
۱۳۸۷/۰۸/۲۱, ۰۰:۰۹
من خودم یادم میره پستی که زدم تو کدوم تالار بوده و کدوم زیر مجموعه اش بوده

جهت دسترسي سريعتر كاربران در نوار نارنجي بالاي صفحه اول سايت با عنوان ارسال هاي شما (http://www.askquran.ir/search.php?do=finduser&u=499) http://www.askquran.ir/Qurani/misc/menu_open.gif تعبيه گرديده كه براحتي هر شخص ميتواند ارسالهاي خود را چه در زمينه موضوعات ايجاد شده چه پاسخ هاي ارسالي بيابد

:Gol:

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۸/۲۱, ۰۰:۱۴
مرسی از شما دو دوست عزیز بابت پاسخگویی به این نکته کنکوری دقت نکرده بودم :Gol::Gig:

oomiidd
۱۳۸۷/۰۸/۳۰, ۲۳:۳۱
با سلام خدمت مدیران محترم و تشکر بابت زحمات

می خواستم تقاضا کنم در صورت امکان شکلکها قسمت صفحه پیشرفته رو تغییری بدهید و از شکلکهای بهتری که دارای معنائی واضحی هستند استفاده نمائید

چون در دنیای مجازی امکان دیدن همدیگر نیست و صدائی هم در کار نیست بعضا بعضی گفتار باعث سوئ تفاهم و سوئ برداشت میشود که وجود چنین شکلهائی کمی می تواند به رساندن منظور و رفع سوئ برداشتها کمک کند

مثلا شکلک چشمک که نشان از شوخی بودن جمله دارد تا طرف مقابل متوجه شود این فقط یک مزاح بیشتر نیست

یا شکلک تعجب یا خنده یا تبسم یا تعجب

مثل شکلکهای یاهو مسنجر

به نظر بنده حقیر شکلکهای موجود کمی بچه گانه و خیلی سطح پائین می اید

نمی دانم ایا نظر دیگر دوستان هم این طور هست یا نه

با تشکر

Masoomi
۱۳۸۷/۰۹/۰۲, ۰۳:۱۸
با سلام خدمت شما
شكلك هاي اين انجمن به قدري زياد هستند كه به ناچار گروه بندي شده اند و هيچ انجمني مانند اين انجمن از اين مقدار شكلك متونع مطابق با سليقه هاي مختلف بهره نمي گيرد
در مورد شكلكها بالاي همين اديتورمنوي شكلك ها رو كه باز مي كنيد در انتهاش نوشته نمايش تمام شكلكها روي اون كليك كن يه صفحه باز ميشه كه انواع شكلكها توش هست منتها بالاي بالا نوشته نوشته انتخاب گروه شكلكها كه ميتوني گروه هاي مختلف رو انتخاب كني

askari110
۱۳۸۷/۱۰/۰۸, ۱۷:۱۳
با سلام وعرض خسته نباشید خدمت جناب معصومی
اگر صلاح بدانید ومقدور باشد ، در صفحه اصلی سایت به مناسبت فرارسیدن محرم تغییراتی در ظاهر صفحه که به محرم وعزای سیدالشهداء مناسبت داشته باشدصورت دهید.تا حال وهوای محرم را بیشتر در سایت احساس کنیم.بحمدالله شما از ذوق خوبی در این زمینه برخوردارید لذا بدون دادن پیشنهاد در نحوه تغییرات ؛ این حرکت ارزشی را به دست شمامی سپاریم.اینکه دوستان دیگر هم دراین زمینه پیشنهاد دارند یا نه نمی دانم...
موفق باشید والتماس دعا-عسکری

سيد حسن نصرالله
۱۳۸۷/۱۰/۰۸, ۱۷:۲۸
با پيشنهاد جنابعاالي بسيار موافقم.
بنده پيشنهادم اين است كه براي عاشورا و تاسوعا افراد كانون گرد هم بيايند و در محلي مخصوص عزاداري كنند.
اگر موافق بودن دوستان هم قرار بگيرد خيلي خوب ميشود.

askari110
۱۳۸۷/۱۰/۰۹, ۰۹:۲۲
با سلام
جا داره از توجه جناب معصومی به پیشنهاد حقیر از بابت تغییرات به عمل آمده ،که یاد آور حماسه عاشورای حسینی و مظلومیت آل علی است ، صمیمانه تشکر کنم.اجرشون با سیدالشهداء

التماس دعا در مجالس سیدالشهداء از همه دوستان قرآنی-عسکری

سيد حسن نصرالله
۱۳۸۷/۱۰/۰۹, ۱۵:۵۵
جناب معصومي از تغير انجام شده در سايت كمال تشكر را دارم بسيار عالي بود.
اما اي كاش ميتوانستيد طرح و رنگ پس زمينه سايت رو هم يه كم يا به رنگ خون (قرمز) يا به رنگ مشكي در مياورديد.
در كل از زحمتتون سپاسگذارم.

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۱۰/۱۱, ۰۶:۵۷
جناب معصومي از تغير انجام شده در سايت كمال تشكر را دارم بسيار عالي بود.
اما اي كاش ميتوانستيد طرح و رنگ پس زمينه سايت رو هم يه كم يا به رنگ خون (قرمز) يا به رنگ مشكي در مياورديد.
در كل از زحمتتون سپاسگذارم.

به نظر من همین رنگ ملایم برای پس زمینه ی صفحات بسیار مناسبه. رنگ پس زمینه مشکی و قرمز واقعا تو ذوق خواننده میزنه و مناسب این سایت نیست.

البته ببخشید من فقط نظر شخصی خودم را به عنوان یک خواننده گفتم و به هیچ وجه قصد دخالت در این امور را ندارم. چون خواندن مطالب در صفحه ای با زمینه مشکی یا قرمز برای من یکی واقعا دشواره.

موفق باشید.:Rose:

rana_
۱۳۸۷/۱۰/۲۳, ۰۸:۲۶
خوب ایام عزاداری هم تمم شد!!! و حتی چند روزم گذشت!
اگه نمیخواین تا سال امام حسین!!! عزادار باشین میتونین لوگو رو تغیر بدین!!!!!
محض یاد اوری گفتم!!! http://smilies.sofrayt.com/%5e/aiw/glare.gif
كاربر گرامي
مي دوني بدي ما چيه 10 روز اول محرم كه هنوز امام حسين را شهيد نكرده اند عزاداري مي كنيم همين كه امام حسين را شهيد كردند انگاري با عرض معذرت از دوستان قرآني ام خيال بعضي ها راحت مي شود عزاداري ها را تمام مي كنيم اين نيست رسم دلبر داري

hamid reza
۱۳۸۷/۱۰/۲۳, ۱۳:۲۶
لطفا با يك چارت سلسله مراتبي(همرا با نمودار)وضعيت مسئوليت ها در سايت مشخص شود.
خيلي مدير و مسئول داريم اما نحوه ارتباط هر يك با هم و حيطه وظايفشان معلوم نيست.
مدير سايت ،مديركل سايت،مديرارشد سايت،مدير افضل سايت،مدير جزء سايت،مدير ... سايت(البته چندتا آخر مزاح بود ولي بنده كمي سر درگم شدم)
با تشكر
سردرگم خانه زاد

hamid reza
۱۳۸۷/۱۰/۲۴, ۱۴:۰۰
مدتي دارم به كل سايت و اثر گذاري آن بر جامعه فكر ميكنم ،ديدم سايت محاسن بسياري داره اما به نظر ميرسه وقتشه يه جهش حسابي داشته باشه ،ببينيد نبايد فقط به يك سري تاپيك و تالار هاي گفتگو بسنده كرد،مطالب خوبي از آثار مكتوب و اينترنت در رابطه با موضوعات مختلف قرآني و ديني در اين سايت جمع آوري شده است
ميشه بسته هاي خوب اطلاعاتي شامل مقاله ها و بولتن و مجلات الكترونيكي از اين مطالب توليد كرد و در صفحه اصلي در اختيار كل كاربران حتي مهمانان قرار داد البته قبلا توسط كارشناسان سايت در هر زمينه بازبيني بر روي آن صورت گيرد.
ميشه قسمت خبري به سايت افزود وكاربران سايت در نقش خبرنگار مجازي از شهر خود فعاليت هاي ديني و قرآني را براي سايت ارسال كنند.
ميشود .....

غریبه
۱۳۸۷/۱۰/۲۵, ۲۳:۵۷
با سلام خدمت همه دوستان
اصولا کسی که وارد یک گفتمان اینترنتی میشه عضو میشه و فعالیت
میکنه دست کم در حد پایین پایین با انواع موتورهای جستجوگر اینترنتی
آشنا است.
تعجبم چرا در اغلب گفتمانها بخصوص این گفتمان هم کاربران هم مدیران
در مباحث میخواهند خیال خود را با یک آیتم کپی راحت کنند.
یک نفر میاد بحث میکنه درباره فلان چیز
کاربر بعدی همونو میره سرچ میکنه باور کنید چون حجمش زیاده خودش
هم نمیخونه همونو کپی میکنه
خوب این که نمیشه اگر کسی میخواست که همین کارو خودش انجام
میداد!!!
پس بهتر لا اقل مقاله مورد نظرو که مثلا ده صفحه هست چکیده اونو
در چند سطر بنویسه هم خودش یه چیزی یاد میگیره هم خواننده مقاله
وقتش گرفته نمیشه
اگر کسی خواست که میتونه ادرس مقاله رو در پستش بزنه.
شما خودتون زحمت بکشید بینید نام نمیبرم چند ین پست به همین صورت
است مطمئن باشید بالای هشتاد درصده!!!
کافی یک نفر بگه مثلا در مورد سوره یاسین این سوال را دارمو
انواع سوره یاسین با خطوط مختلف
انواع تفسیرها از علمای مختلف
و...
یک واو هم در کپی جا نمی فته یک موقع دیدید کل تفسیر قران در یک پست
برای جواب درج شده اصلا تعجب نکنید.
حالا از خود جناب کپی بپرسید اقاجون خودت چی برداشت میکنی از
پستت
همون پست هارو طولانی تر تکرار میکنه یعنی از کپی خودش کپی مگیره!
یا حق:Rose:

blue sky
۱۳۸۷/۱۰/۲۶, ۰۰:۲۱
blue sky (http://www.askquran.ir/member.php?u=1066) محترم، سلام.
ما که هیچی نفهمیدیم اما با تموم نفهمی هامون باز این اسم و رسم یا به تعبیری یاد و خاطره آقا امام حسین، گاهی تلنگری می شه تا مثل شما بزرگوارا برای ما کوچیکترها توجه به هدف اون بزرگوار رو زنده کنید و برای ما یادآوری کنین که چه قدر از قافله ی فهم این نوع اهداف عقبیم.
به نظر من امام حسین باعث زنده بودن اسلام در میان فقط شیعه ها نیست اما این دوست داران اهل بیت هستند که نام اون بزرگوارا رو زنده نگه می دارن تا تموم عالم از زنده بودن این نامها زندگی بگیرن.
اینکه می گین بعضیا به بهونه ی عزای اهل بیت، می خوان تموم سال رو بر خودشون و دیگرون حروم کنن هم حرف درستیه و به نظر میاد افراط توی این نوع عزاداری هاست اما فکر نمی کنم این دوستمون مصداق اون باشه. ایشون فقط پیشنهاد داده این تصویر مدتی برای همون مسأله ی زنده نگه داشتن نام اهل بیت، توی این سایت باقی باشه. پیشنهاد من اینه که می شه همین کار رو با تنوع در این نوع تصویرها دنبال کرد.
البته ناگفته نمونه که داغ و مصیبت واقعی امام حسین رو به واقع و به هیچ وجه ما درک نکرده و نمی کنیم و الا مثل برخی اهل بیت - البته اونجوری که برامون تعریف کردن - زود گرفتارش می شیم و دیر از دردش خارج می شیم. می گن حضرت زینب که درود خدا و ملائکه اش بر او باد کمی بیشتر از یک سال پس از حادثه ی کربلا دووم نیاورد و روح پاکش به پیش برادرش پر کشید. خدا قسمت کنه کمی از مصیبت حسین تو قلبهای ما هم بشینه.
انگار شما کلا به بیراهه رفتن اعتقاد دارین نه؟! انگار معتقدین باید به بیراهه بری تا یکی بیاد و یاداوری کنه که راه چی بوده؟؟!!! خوب چرا یه کم فکر نمیکنید که راه رو تشخیص بدین که نیازی به ابزار یاداوری نباشه؟!
اخه تو یه بحث دیگه هم یادمه همینو گفتین که خوبه این هست که یکی میاد وبه ما ایراد میگیره و راهو نشون میده!

doki_doki18
۱۳۸۷/۱۰/۲۷, ۱۱:۴۸
سلام
قبلا که وارد یه تاپیکی میشدم زیر تاپیک افرادی رو که از تاپیک بازدید کرده بودن اسمشون رو مینوشت
چرا برداشتینش؟
اونطوری ادم میفهمید کیا تاپیک رو دیدن و خیالش راحت میشد که به زودی جواب میگیره
الان دیگه این امکان رو برداشتین

ابرار
۱۳۸۷/۱۰/۲۷, ۱۹:۳۶
برترین سایت این سایت است چون مطالبش را خود کار بران میدهن؟

یاعلی

:lol:

Graphic (37):

مدافع
۱۳۸۷/۱۰/۲۸, ۲۰:۱۷
سلام به جناب معصومی و خدا قوت

گزینه ی ارسالهای شما در صفحه ی اول برداشته شده و موجب مشکل گردیده است. آیا امکان بازگرداندن آن وجود دارد؟

مدافع
۱۳۸۷/۱۰/۲۸, ۲۰:۲۳
تغییراتی که در ساختار سایت انجام شده معلوم نیست بهتر از حالت قبلی سایت باشه. به نظرم خوبه از کاربرا در این زمینه نظر خواهی کنید که حالت قبلی سایت بیشتر به دردشان می خورد یا حالت جدید.

پیروز و سربلند باشید:Gol:

زینب_الگوی صبر
۱۳۸۷/۱۰/۳۰, ۱۴:۴۰
اگه یه تاپیک جهت تعبیر خواب ایجاد میکردین خیلی خوب بود

زینب_الگوی صبر
۱۳۸۷/۱۰/۳۰, ۱۴:۴۷
از زحمات شما مسئولین بزرگوار کسانی که وقت گران مایه خود را صرف این سایت میکنند بسیار تشکر قدردانی مینماییم اجرکم عندالله خداوند به شما وهمکاراعمر با عزت عطا نماید

سيد حسن نصرالله
۱۳۸۷/۱۱/۲۵, ۱۰:۳۱
بسم الله الرحمن الرحيم

سلام به همه دوستان كانون گفتمان قرآن.

بنده عضو كوچكي از اين سايت هستم و به شدت خواستار بهتر شدن و پيشبرد سايت را دارم.

راستش مدتي كه توي كانون هستم و در آن فعاليت كردم ، اين سايت رو خيلي بهتر از سايت هاي ديگر كه
اسلامي هم هستند ديده ام.واقعا دست مديران ارشد درد نكنه. سايتي كه خيلي ها رو جذب كرده و به سوالات بسياري پاسخ داده. سايتي كه مديران آن با كوشش هاي سخت توانسته اند ان را به مركزيت قرآن قرار دهند تا در اين روزگار كه قرآن مورد اهانت واقع ميشود به تفضيلو شرح قرآن مجيد پرداخته شود.

اما.

اما كانون گفتمان قرآن ميتواند به بزرگترين كانون قرآني دنيا تبديل شود.

بهتر نيست كه با هم بينديشيم تا چگونه اين كار را بكنيم.

به نظرم 5 يا 6 ماهي كه تا تابستون مونده مهلت خوبي است براي همنشيني و تفكر.

در اين مدت هر كسي سعي كنه تحقيق و تفكر داشته باشه در مورد بهتر شدن سايت. هر فرد به هر نحوي كه ميتونه تحقيق كنه و اطلاعات خودش رو در زمينه قرآن بالا ببره.

پيشنهاد من به مديران ارشد سايت اين است كه دقيقه اول تابستون جلساتي بذارن و دوستان جمع شوند.
نوع فعاليت (حرفه اي) كه هر عضو ميتونه انجام بده رو ياداشت كنند و زير نظر بگيرند. بعد از مدتي هم به صورت انجمن (همونطور كه الان هم ديده ميشود به خوبي) گروه بندي شده و به صورت تخصصي كار قرآني رو شروع كنند.

مثلا حتما در اين كانون بزرگ 10 نفر هستند كه با تفاسير قرآن آشنا هستند اين 10 نفر مسئول تفسير بشوند.
شايد گفته شود كه در حال حاظر هم چنين است.

درست است اما ايا كانون به اوج فعاليت خود رسيده؟؟؟؟

بهنر نيست كانون گفتمان قرآن محفلي براي شناساندن اسلام به تمامي جهان و پايگاه اصلي قرآن تبديل شود؟؟؟؟

لطفا نظرات خود را بگوييد تا مورد حمايت قرار گيريم.

به اميد روزي كه با مجاهدت اعضاي سايت و مديران ارشد و تواناي سايت كه واقعا فوق العاده كار كرده اند براي تهيه و تنظيم چنين سايتي يك كانون بزرگ و بهتر ديده شود.

والسلام علي من اتبع الهدي.

silhouette
۱۳۸۷/۱۱/۲۶, ۰۴:۰۲
سلام علیکم

قصد جسارت خدمت بزرگان و دوستان نداشتم اما مسئله ای هست که در این چند روزه ای که خدمت عزیزان هستم دیدم شاید تذکرش خالی از لطافت نباشد.

عنایت کنید دوستان
همه ی ما در هر شرایط و حالتی که باشیم، ارادت خود را به هر شکل که بتوانیم به چهارده معصوم صلوات الله علیهم اجمعین ابراز می داریم. (انشاء الله)

در مسئله ی کتابت هم باید که چنین باشد. توجه کنید که (ص)، (ع) و (عج) فاقد معنی و ارزش معنوی و روحانی هستند و این ها تنها قرار داد هایی نوشتاری هستند که رفع تکلیفی ادای احترامی شده باشد و هیچ حدیث و آیه ای نیست که راجع به صاد و عین درون پرانتز مطلبی نقل کرده باشد!

پس عادت کنیم که کامل (صل الله علیه و آله وسلم) را بنویسیم و بخوانیم، همین طور (علیه السلام) و (عجل الله تعالی فی فرجه الشریف) را.

شفاعت سرور ما بانوی عالم ها حضرت فاطمه زهرا صلوات الله علیها نصیب همه ی ما شود انشاء الله

سيد حسن نصرالله
۱۳۸۷/۱۱/۲۶, ۱۶:۰۷
پيشنهاد ديگري كه دارم اينه كه توي يه پست تمام كارهايي كه انجمن كانون گفتمان انجام ميده رو با نام مسئول مربوطه درج كنيد.

البته شايد بنده نميدونم ولي اگه لطف كنيد ممنون ميشم.

مخلص داش منتظر خودم.

n-iris
۱۳۸۷/۱۱/۲۶, ۱۹:۰۶
لطف کنید هرهفته یک آیه قرانی رابا تفسیر و معنی لغت به لغتش برای تمام کابران ارسال کنید ویا زیر حالت شکل فلشی کانون تا یک هفته نمایش داده شودالبته (فقط ایه و ترجمه اش) تا همه از ان استفاده کنند وایه تقریبا حفظ شود

parsa
۱۳۸۷/۱۱/۲۶, ۱۹:۵۰
پيشنهاد ديگري كه دارم اينه كه توي يه پست تمام كارهايي كه انجمن كانون گفتمان انجام ميده رو با نام مسئول مربوطه درج كنيد.

البته شايد بنده نميدونم ولي اگه لطف كنيد ممنون ميشم.

مخلص داش منتظر خودم.
سلام و درود
شاید این تا حدی خواسته تون رو برآورده کنه: http://www.askquran.ir/showgroups.php

سيد حسن نصرالله
۱۳۸۷/۱۲/۰۱, ۲۲:۵۰
سلام.

بياييد با نگرشي نو و همكاري اي جداي ناپذير قرآن و اسلام راستين را به دنيا بشناسانيم.

بياييم با وحدت و همكاري سعي كنيم از نفاق بپرهيزيم و بجاي اينكه هر روز در كانون تفرقه بيفتد
طناب وحدت را محكم بگيريم.

بياييم حق را بنشناسيم و بشناسانيم.

اعضاي كانون قرآن را به دنيا بشناسانيد.

ميتوانيم كانون را به دنيا عرضه بداريم.

فقط ياري كنيد

سيد حسن نصرالله
۱۳۸۷/۱۲/۰۲, ۱۰:۲۵
سلام.
پيشنهاد ميكنم مديران مسئول سايت جلسه اي رو تشكيل بدن كه اعضا هم بتونن شركت كنند .

اين جلسه در خصوص عملكرد و آينده سايت باشه.

افراد تواناييي هاشون رو بگن و مديران بهره ببرن.

اگه جلسه بين 25 اسفند تا 1 فروردين باشه خيلي خيلي عاليه

سیاوش عشق
۱۳۸۷/۱۲/۰۲, ۱۵:۳۵
از مدیران می خوام که به کاراشون بیشتر دقت کنند.با توجه به احترامی که کاربران برای مدیران قائل هستند،مدیران نیز جواب احترام اونا رو بدن،نه اینکه سر هر مسئله ی کوچکی به هم بریزن و...

faryad
۱۳۸۷/۱۲/۱۰, ۲۰:۱۷
علتش خیلی ساده است. وقت من خیلی ارزشمندتر از این است که با افراد فاقد منطق و ادب بحث کنم. اما این دلیل نمیشود که برای پاسخهای صحیح دیگران سپاس نگذارم. در ضمن کسی به شما توهین نکرده است و اگر توهین کرده اولا تقصیر شماست که به مدیر انجمن مربوطه شکایت نبردید و ثانیا خود شما بدتر از آن را نثار ما کردید.

من برای وقتم ارزش قائلم. برای همین برای کارهای مفیدتر صرفش میکنم و برای مثال پاسخ سایر سخنان شما را نمیدهم. عملکرد پیشین و پسین شما نشان میدهد که حق با کیست.

شکایتم بالا هست
هم از شما شکایت کردم و هم از اقای mmj نتیجه اش را دیدم!
اخراج!
و توهینهای مجدد شما!
اینکه وقت شما ارزشمند است یا نه به خودتان ربط دارد .
من نیز شما را مجبور به پاسخگویی نکردم
تنها گفتم این وقتتان را در پیگیری پستهای من و کارت دادن به من بیشتر هدر ندهید! الحمدالله بیشتر مخاطبان من مدیران این سایت هستند و من با انها هم پست شدم خوب انان اگر تشخیص بدهند که پست من کارت داشته باشد خودشان می دهند چرا شما خودتان را وسط می اندازید؟
چرا فقط من باید از شما 3 تا کارت قرمز بگیرم ؟

حذف
۱۳۸۷/۱۲/۱۱, ۰۳:۴۶
یک پیشنهاد دارم در قوانین اینجا بنویسید که حکم شرعی ارتداد چیست ما بیشتر بفهمم آخرش باید اعدام بشویم یا نه

elyasin14
۱۳۸۷/۱۲/۱۱, ۰۵:۲۹
با سلام خدمت کلیه کاربران عزیزو مدیرو مجریان ارجمند سایت خوب کانون گفتمان قرانی! دو مطلب را میخواهم به عرض سروران خودم برسانم:1- مدیر و مجریان گرامی سعی بفرمایند مطالب مندرج را پس از تایپ و قبل از ارسال حتما بررسی کنند،چون اگر ملاحظه فرمایید در صفحه مربوط به حجاب و حدود آن اشکالات تایپی زیادی وجود دارد.2- حیف است که شهروند مسلمان و یا حتی غیر مسلمان در سایت گفتمان حرفی را بیان کند که همراه با توهین باشد ،در سراسر عالم دارند گفته هاو نوشته های مارا میبینند.در قرآن کریم خداوند خطاب به حضرت موسی میفرماید: "....قولا لینا"موسی برو نزد فرعون وبا کلام ملایم با او سخن بگو.امیدوارم بیش از اینها سعه صدر داشته باشیم.
ارادتمند همه بزرگواران خوب:Sham:م

سيد حسن نصرالله
۱۳۸۷/۱۲/۱۱, ۱۲:۰۸
پيشنهادم اين است كه مديران خود را در رتبه مدير اما هم سطح كاربران ميديدند

اينطوري روابط بهتر ميشد

[Kavir]
۱۳۸۷/۱۲/۱۶, ۰۸:۴۸
به نام خدا

امروز روز شهادته. به همه شما تسلیت میگم.
ولی
هر چه سعی کردم از بین شکلک ها در چت باکس صفحه اصلی، یکی رو متناسب با ایام شهادت انتخاب کنم چیزی ندیدم!
برای تبریک مراسم مولودی و جشن هم شکلکی نیست!
ولی تا دلتان بخواد شکلک های جورواجور هست.
اگه ممکنه دوشکلک برای برای تسلیت و تبریک مراسم مذهبی بزارید.
ممنون میشم.
موفق باشید

Masoomi
۱۳۸۷/۱۲/۱۶, ۱۱:۱۸
:Hedye::Shekastan Del::Ghamgin::Tavallod::birthday::Black (11)::Black (6)::Black (10)::Graphic (16)::Graphic (7)::Graphic (12)::Graphic (59)::Graphic (61):

نحوه استفاده از همه شكلكها ؟ (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=76399&postcount=27)

[Kavir]
۱۳۸۷/۱۲/۱۶, ۱۱:۲۹
سلام خدمت مدیر فنی محترم آقای معصومی

مثلا مث همونی که گفته "تولدت مبارک" اونطوری بیشتر طرفدار داره(متن داشته باشه، مثلا "تسلیت باد" یا "تبریک میگم"). اونایی که هی گریه میکنن زیاد با خلق و خوی آقایون متناسب نیستن و بیشتر خانما استفاده میکنن.
وگرنه فرمایش درست.

[Kavir]
۱۳۸۷/۱۲/۱۹, ۱۳:۳۲
به نام خدا
عرض سلام و خسته نباشید خدمت مدیر فنی کوشا و خستگی ناپذیر
آقای معصومی عزیز

معمولا یکی از قسمتهایی که زمان قابل توجهی برای لود شدن صفحه میگیره، قسمت ادیتور پاسخ هست. و از آنجا که تعداد معدودی از کاربران قصد پاسخ دارند، اگر لود شدن ادیتور به این صورت باشه که در ابتدا نمایش داده نشه و زمانیکه کاربری قصد پاسخ دادن داشته باشه و دکمه پاسخ را بزند، لود بشه، بسیاری از کاربران با سرعت بهتری از صفحات دیدن میکنند.
با تشکر از شما

[Kavir]
۱۳۸۸/۰۲/۱۲, ۱۲:۱۶
با عرض سلام و خسته نباشید:Gol:

لطفا اگر ممکنه امکان پیوست کردن فایلهای صوتی با پسوند WMA را نیز بزایرید.

با تشکر

Masoomi
۱۳۸۸/۰۲/۱۲, ۱۲:۲۰
اضافه شد کویر عزیز :Mohabbat:

ریحانه
۱۳۸۸/۰۲/۱۳, ۲۲:۳۲
یه پیشنهاد داشتم ...اینکه چرا مثلا من میتونم پیغامهای شخصی طرف مقابل رو ببینم

مگه بهش نمیگید پیغام خصوصی و شخصی پس چرا در جلوی دید دوستان هست ؟؟؟؟؟؟

Masoomi
۱۳۸۸/۰۲/۱۴, ۰۶:۱۷
به نام خدا
آنکه در منظر دید شما بزرگوار قرار دارد پیام خصوصی نیست بلکه پیام خصوصی را میتوانید در اینجا بیابید
پيام هاي رســــيده (http://www.askquran.ir/private.php?folderid=0)
پاسخ هاي ارسالي (http://www.askquran.ir/private.php?folderid=-1)
فهرست پيام ها (http://www.askquran.ir/private.php)
ارسال پیام جدید (http://www.askquran.ir/private.php?do=newpm)

فاطمه ایمانی
۱۳۸۸/۰۲/۱۴, ۱۴:۱۴
سلام

چرا ساعت کانون با ساعت رسمی کشور تنظیم نیست؟

قبلا هم اطلاع دادم ولی هنوزم ساعت کانون یک ساعت و ده دقیقه از ساعت رسمی کشور جلوتره.

Masoomi
۱۳۸۸/۰۲/۱۵, ۰۱:۲۶
سلام

چرا ساعت کانون با ساعت رسمی کشور تنظیم نیست؟

قبلا هم اطلاع دادم ولی هنوزم ساعت کانون یک ساعت و ده دقیقه از ساعت رسمی کشور جلوتره.

به نام خدا
سلام خانم ایمانی
ممنون از دغدغه شما :Gol:
مشکل از ساعت سرور هست( 10دقیقه ایی حدودا گاهی تفاوت وجود دارد ) نه انجمن که ظاهرا فعلا راه حلی وجود ندارد و مسوول سرور دستی مقدار افزایشی را تنظیم میکند و بنده پیگر هستم تا رفع شود ان شاء الله

بزرگ شده مکتب عشق
۱۳۸۸/۰۲/۲۱, ۰۹:۱۳
برای گذاشتن یک تصویر در یک موضوع بهتر بود گزینه brows هم در بین دیگر
گزینه ها باشد تا این امر را آسان کند.

Masoomi
۱۳۸۸/۰۲/۲۱, ۱۲:۲۸
به نام خدا
سلام
بر این http://www.askquran.ir/Qurani/editor/attach.gif کلیک کنید در ادیتور پایین

کلید
۱۳۸۸/۰۲/۲۹, ۱۵:۵۰
سلام خسته نباشید

چرا صفحه سایت انقدر عریضه ؟راستش نمیشه به کل امکانات یک صفحه با یک نگاه دسترسی داشت .

با تشکر:Gol:

tvtvtv
۱۳۸۸/۰۵/۳۱, ۰۰:۰۶
سلام خدمت همه دوستان گل سایت !

راستش دیدم محتوای سایتتون قرانی خواستم پیشنهاد نصب این اسکریپت رو روی سایتتون بدم.
من خودم هم روی یک سایت رایگان ریختمش ! جالب بود.
اینو یک برنامه نویس ایرانی نوشته و به رایگان منتشرش کرده.
خودتون برید و دمو شو ببینید اگر هم خواستین دانلودش کنید!
یا علی

سایتش:
http://www.lahzehco.ir

دموش:

http://www.lahzehco.ir/quran

سیاوش عشق
۱۳۸۸/۰۶/۲۲, ۱۲:۰۵
به نام خدا...
می خواستم به یه موضوع کوچیک اشاره کنم.البته مطمئن نیستم که عکلی باشه...
اگه میشه در تاپیک ها،پست اول همیشه ثابت باشه...
یعنی در تاپیک های چند صفحه ای،پست اول در صدر پستها قرار بگیره تا بشه در همه ی صفحات اونو مشاهده کرد.
امیدوارم متوجه شده باشید..
برای مثال من از سایت تبیان چند لینک از بحثهای خودم آوردم تا مشخصتر باشه.
صفحه ی 1........http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=135293&forumID=961
صفحه ی 7=آخر.......http://www.tebyan.net/index.aspx?PID=17257&PageSize=10&FORUMID=961&THREADID=135293&PageIndex=6
صفحه ی 1.......http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=17257&threadID=135166
صفحه ی 45=آخر....http://www.tebyan.net/index.aspx?PID=17257&PageSize=10&THREADID=135166&PageIndex=44
این کار چند مزیت داره.
-همیشه موضوع قابل بحث رو میشه مشاهده کرد که این کار از انحراف تاپیک جلوگیری می کنه
-در پستهایی که به نقل قول پست اصلی نیاز هست،می تونه کمک کننده باشه در صرفجویی وقت(با این سرعت اینترنت)
-می تونه انگیزه ای باشه برای کاربران تا بحث های جدید ایجاد کنند
-و...

Masoomi
۱۳۸۸/۰۶/۲۲, ۱۲:۳۱
به نام خدا
عملی هست اما :
معایب :
1. اگر پست اول طولانی باشه همیشه نصف صفحه رو اشغال میکنه !
2. اگر پست اول شبهه قوی باشه تکرار اون اگر چه در پستهای قبلی پاسخ داده شده مضر هست !
3. علاقه کاربران به ایجاد موضوعات جدید کار مدیران رو جهت ادغام دشوار میکنه !
4. ...:Gig:
ممنون از اینکه پیشنهاد دادید :Gol:

parsa
۱۳۸۸/۰۶/۲۳, ۰۵:۱۰
به نام خدا...
می خواستم به یه موضوع کوچیک اشاره کنم.البته مطمئن نیستم که عکلی باشه...
اگه میشه در تاپیک ها،پست اول همیشه ثابت باشه...
یعنی در تاپیک های چند صفحه ای،پست اول در صدر پستها قرار بگیره تا بشه در همه ی صفحات اونو مشاهده کرد.
.
.
.
این کار چند مزیت داره.
-همیشه موضوع قابل بحث رو میشه مشاهده کرد که این کار از انحراف تاپیک جلوگیری می کنه
-در پستهایی که به نقل قول پست اصلی نیاز هست،می تونه کمک کننده باشه در صرفجویی وقت(با این سرعت اینترنت)
-می تونه انگیزه ای باشه برای کاربران تا بحث های جدید ایجاد کنند
-و...
سلام و خدا قوت
امکانی هست که استارتر تاپیک رو در تمام صفحات مشخص می کنه. یعنی در اون تاپیک هر کجا ایشون پستی بزنه، عنوان کوچکی زیر اسمش میاد که معلوم می کنه استارت این موضوع رو این شخص زده است.
اگر صلاح بدونید این امکان رو ایجاد کنید، فکر کنم مزیت هایی که دوستمون اشاره کردند تا حدی برآورده بشه. اشکالاتی که شما اشاره کردید رو هم نخواهد داشت.

Masoomi
۱۳۸۸/۰۶/۲۳, ۱۰:۲۱
اشکالاتی که شما اشاره کردید رو هم نخواهد داشت.
سلام پارسا جان
خوبی داداش ؟
این مورد به نظرم فرق میکنه مثال میزنم :
تو تاپیک مشاعره بدونیم کی شروع کرده چه سودی داره ؟
مهم اینه که خود فرد بتونه خوب بحث رو مدیریت کنه و نقشش در موضوع بارز باشه والا تو تاپیک بحث های متفاوتی روی میده که اکثرا اصلا مهم نیست که سوال کننده اولی کی بوده :Gig:من تو تاپیک های اسکرول که نگاه کردم به این نتیجه رسیدم شاید البته موردی باشه که شروع کننده مهم باشه :Gig:
ممنون از بحث هایی که دوستان ارائه میدند
باور کنید گاهی در اضافه کردن امکانی تردید دارم که با این بحث ها بهتر میتونم تصمیم بگیرم :Gol:

حبیب الله313
۱۳۸۸/۰۹/۱۰, ۲۳:۲۳
سلام جناب Masoomi (http://www.askquran.ir/member.php?u=499)

دوستان زیادی نوحه و مداحی در امضای خودشون قرار دادند شما می تونید همین امکان رو برای پروفایل کاربران هم قرار بدید که وقتی پروفایل شخصی اونها رو باز کردند آهنگ اجرا بشه مثل وبلاگ

Masoomi
۱۳۸۸/۰۹/۱۱, ۲۱:۵۰
به نام خدا
سلام
بله این امکان وجود داره اما مدیریت آهنگ ها و حاشیه های اون کار مشکلی هست :Mosighi:
ممنون

حبیب الله313
۱۳۸۸/۰۹/۱۱, ۲۲:۴۸
به نام خدا
سلام
بله این امکان وجود داره اما مدیریت آهنگ ها و حاشیه های اون کار مشکلی هست :mosighi:
ممنون

می تونید به تعدادی از افراد انجمن این اختیار رو بدید که آهنگ ها رو تایید کنند بعد اجازه استفاده در پروفایل رو بدن یا مجموعه ای از آهنگ ها رو در سایت ایجاد کنید که کاربران فقط بتونند از اونها استفاده کنند

amirreza1373000
۱۳۸۸/۱۰/۲۵, ۱۲:۳۴
چت رو چرا بستید؟

طهورا فروزان
۱۳۸۹/۰۲/۱۵, ۲۱:۴۳
سلام
با توجه به اهمیت مسئله نماز نسبت به سایر احکام دینی و تاکید فراوان بر روی این فریضه بسیار مهم
که آن را ستون دین دانسته و در حساس ترین شرایط توصیه به سبک نشمردن نماز حتی در لحظه شهادت،و مشکلات و سولات فراوان پیرامون این مسئله،
پیشنهاد میکنم در قسمت انجمن ها بخشی فقط برای نماز ایجاد شود و مسائلی مانند:
احکام نماز
اسرار نماز
نماز در قرآن
نماز های مستحب
نماز های واجب
فلسفه نماز
و................
جداگانه و به صورت تخصصی بررسی شود

seyed yasin
۱۳۸۹/۰۳/۳۰, ۱۴:۳۳
سلام خدمت مديريت سايت
به نظرمن اگرديدن قسمت پيام بازديدكنندگان فقط براي خودكاربر امكان پذيرباشدبهتراست آخه گاهي پيامهاي اين قسمت شخصي ميشه و شايد كسي نخواد پيامهاي دريافتيش توسط ديگران ديده بشه
باتشكر

Naser
۱۳۸۹/۰۴/۰۴, ۱۸:۴۲
سلام خدمت مديريت سايت
به نظرمن اگرديدن قسمت پيام بازديدكنندگان فقط براي خودكاربر امكان پذيرباشدبهتراست آخه گاهي پيامهاي اين قسمت شخصي ميشه و شايد كسي نخواد پيامهاي دريافتيش توسط ديگران ديده بشه
باتشكر
به نام خدا و سلام بر شما

(با اجازه از جناب معصومی عزیز) شما می توانید مشاهده پیغام های بازدید کنندگان پروفایلتون رو محدود به کاربران عضو شده، لیست تماس ها و یا دوستانتان نمایید.

از اینجا: http://www.askquran.ir/profile.php?do=privacy

و یا به طور کلی پیغام بازدید کنندگان خودتون رو بر همه ببندید تا کسی نتونه در پروفایلتون پیام بذاره.

از اینجا: http://www.askquran.ir/profile.php?do=editoptions

(در قسمتی که مربوط به تنظیم پیغام بازدیدکنندگان است.)

.

wiZard
۱۳۸۹/۰۴/۰۴, ۲۰:۴۳
اگر سايت يك قسمت پخش زنده داشت كه براي ديدن ارسالهاي جديد نيازي به رفرش نبود خيلي خوب بود. حداقل يك صفحه ارسالهاي جديد هم خوب است. آن قسمت متحرك بالا را در يك صفحه قرار بدهيد و تعداد بيشتري از ارسالها را نمايش بدهيد بهتر است.

Naser
۱۳۸۹/۰۴/۰۴, ۲۱:۱۴
اگر سايت يك قسمت پخش زنده داشت كه براي ديدن ارسالهاي جديد نيازي به رفرش نبود خيلي خوب بود. حداقل يك صفحه ارسالهاي جديد هم خوب است. آن قسمت متحرك بالا را در يك صفحه قرار بدهيد و تعداد بيشتري از ارسالها را نمايش بدهيد بهتر است.سلام. با پخش زنده شدیدا موافقم. خیلی امکان جالبیه. اتفاقا برای خود مدیران و پاسخگویان سایت هم خیلی مفید و کاربردی هست

البته فعلا برای اینکه آخرین ارسال ها به طور خودکار براتون رفرش بشه، می تونید یک صفحه از کاربران آنلاین رو همیشه باز داشته باشید. چون هر چند ثانیه یکبار خودش رفرش میشه و در نتیجه آخرین ارسال هایی هم که در اسکرول هست، خودکار به روز میشه.

البته این کار یک عیبی هم داره و اون اینکه شما رو همش در حال بازدید صفحه کاربران آنلاین نشون میده.
ولی پخش زنده اگر ممکن باشه راه بیفته، یه چیزه دیگه هست...

.

مجنون
۱۳۸۹/۰۴/۰۵, ۱۸:۵۱
:Esteghfar:
:Gig::moteajeb:

Alpha
۱۳۸۹/۰۴/۲۴, ۱۹:۰۱
سلام علیکم

یک پیشنهاد برای مدیران سایت دارم ، من حاضرم مطالب مهمی را از منابع علمی بگیرم که قرآن را ثابت کنند. ( اعجاز علمی قرآن) این موضوع هم کاملا مهم است چون با این می شود بسیاری از افراد را مسلمان و یا دینشان را تثبیت کرد.

فقط دنبال کسی هستم که بتواند سایت آن را برایم طراحی کند تا مطالب را بنویسم و روی سایت قرار بدم.

لطفا برایم پیام خصوصی بفرستید.

asgari
۱۳۸۹/۰۵/۲۳, ۱۱:۱۲
انتقاد دارم :

چرا برای تاپیک زدن احتیاج به تایید مدیر هست در صورتی که چند روز طول میکشه تا مدیر تایید کنه ، اگه قرار توسط مدیران تایید شه باید مدیران بیشتر فعالیت کنند و سریع تاپیک ها رو بررسی کنند
امیدوارم رسیدگی بشه و همچنین از انتقاد من ناراحت نشده باشید.

ghazal-1
۱۳۸۹/۰۵/۳۱, ۲۰:۰۴
بابا این چه وعضشه
یه تاپیک میزنیم دو روز بعد مدیر اجازه میده گذاشته بشه:Ealam:
یا مدیرو اصلاح کنید یا این شرط تایید توسط مدیر رو بردارید!:Narahat: :dar:

amirreza1373000
۱۳۸۹/۰۵/۳۱, ۲۳:۰۶
اگه قسمت چت دوباره فعال بشه خیلی خوب میشه
سلام دوست عزیز من خودم مستقیما با جناب مدیر صحبت کردم.فعلا گذاشته نمی شود.دلیل هم این هست که باید مرکز پاسخگویی به سوالات دینی باید اجزا بدهند زیرا وابسته به این مرکز می باشد.حالا خودتون می توانید از مدیر کل بپرسید.

بابا این چه وعضشه
یه تاپیک میزنیم دو روز بعد مدیر اجازه میده گذاشته بشه
یا مدیرو اصلاح کنید یا این شرط تایید توسط مدیر رو بردارید!
به این دلیل هست که پست هایی که منبع ندارند و یا مشکلی دارند برای عموم نمایش داده نشود بعد از صحت بودن تاپیک تایید می گردد.الان بیشتر سایت های قرآنی این شکلی هستند.البته شما هم درست می گویید تازه به این شکل شده و کمی سخت

belher2
۱۳۸۹/۰۶/۰۱, ۰۷:۰۱
بنام خدا
يه شوراي باز نگري درمورد تاپيكهاي مسدود شده از اعضايبا درجه بالاتر از ماندگارتشكيل دهيد

مدیر اسبق
۱۳۸۹/۰۶/۰۲, ۱۸:۲۳
با سلام

در مورد تائید موضوعات همانگونه که قبلا هم اعلام شده بودحداکثر تا 12 ساعت توسط همکار محترم مدیر سایت تائید یا به ایجاد کننده تاپیک پیام داده میشود و علت عدم تائید به اطلاعشون میرسه البته در برخی موارد اتفاق می افتد از بنده در مورد تائید یا عدم تائید موضوعی سوال میشه در اون صورت احتمال داره تائید یا اعلام علت عدم تائید مقداری بیشتر طول بکشه

همینجا لازم می دونم از همکار محترم مدیر سایت که با دقت تمام موضوعات ایجاد شده رو بررسی می کنند و با توجه به قوانین سایت اعمال مدیریت می کنند تقدیر و تشکر نمایم و از همه دوستان خواهش کنم صبرو حوصله بیشتری به خرج دهند
التماس دعا

saeedar
۱۳۸۹/۰۶/۰۲, ۲۲:۲۴
من تا به حال دو موضوع را فرستادم ولی نه تاییید شده و نه دلیلش فرستاده شده
به خاطر همین تا به حال نتوانسته ام هیچ کدام از مقالاتم را در سایت قرار دهم!

همکار مدیر سایت
۱۳۸۹/۰۶/۰۳, ۰۲:۰۹
بنام حضرت دوست

با سلام

كاربر محترم ، ادعاي شما قطعا نمي تونه درست باشه ، چرا كه تاپيك ها يا تائيد ميشن و يا درصورت عدم تائيد به طور حتم به كاربر اطلاع داده ميشه . ضمن اينكه اگر شما موضوعي ايجاد كرديد و ديديد كه نه تائيدشده و نه پيامي دريافت كرديد بايد پيگيري مي كرديد . ممنون مي شم لطف كنيد عنوان موضوعات و تاريخ دقيق ارسال مطالبتون رو بفرمائيد تا بتونيم پيگيري كنيم .

موفق باشيد

fnouri
۱۳۸۹/۰۶/۱۵, ۰۹:۵۹
باسلام خدمت دوستان
کاربر جدیدی هستم که تازه به جمع دوستان پیوسته ام و از این بابت خیلی خوشحالم مواردی که در همان ابتدای امر بنظرم رسید میخواستم خدمت دوستان عرض کنم
1- ثبت نام و تائیدیه ثبت نام
هر تالاری برای خود قوانین بخصوصی داره ولی بنظرم طی این تشریفات و زمانبر نمودن یک ثبت نام کمی غیر معقول بنظر میرسه در حالیکه سایت های دیگه ای هستند که این مراحلو طی نمیکنن
2- با عنایت براینکه این تالار و چند تالار دیگه از جمله پرسمان قرآنی و .. فعالیتشون نزدیک بهم هستش اگه مقدور است کا لین تالارها در ادغام بشه تا کاربران سردر گم نشن چون من خودم یکبار این مراحلو تو پرسمان انجام دادم بعدش برای مطلبی لینک شدم به این تالار و مجدد این مراحلو اینجا انجام دادم پس دوباره کاری میشه
بهرحال بازهم از دوستان عزیز تشکر میکنم
باتشکر

مجنون
۱۳۸۹/۰۶/۱۵, ۱۰:۱۱
سلام
اگر امکانش باشه که اعضای یک گروه از به روز شدن گفتگو های اون گروه مطلع بشن خیلی خوب میشه
با تشکر

ستاره ی نقره ای
۱۳۸۹/۱۱/۱۳, ۱۹:۳۳
سلام
با اینکه خیلی وقته کسی اینجا سر نزده با این حال من پیشنهادم رو میگم شاید عملی شد !
این کادرهایی که گذاشتید :

http://www.askquran.ir/Quranic/editor/createlink.gif http://www.askquran.ir/Quranic/editor/code.gif http://www.askquran.ir/Quranic/editor/html.gif http://www.askquran.ir/mp3.gif http://www.askquran.ir/Tip.gif http://www.askquran.ir/Id.gif http://www.askquran.ir/flash.gif http://www.askquran.ir/images/editor/table.gif http://www.askquran.ir/Quranic/editor/switchmode.gif http://www.askquran.ir/Quranic/editor/removeformat.gif http://www.askquran.ir/Quranic/editor/insertimage.gif http://www.askquran.ir/Quranic/editor/php.gif http://www.askquran.ir/Quranic/editor/separator.gifhttp://www.askquran.ir/Quranic/editor/attach.gifhttp://www.askquran.ir/Quranic/editor/menupop.gif http://www.askquran.ir/Quranic/editor/spelling.gif

یه سری هاش معلوم نیست چیه اگه ممکنه همه رو توضیح بدید!
:khandeh:

سلام
اگر امکانش باشه که اعضای یک گروه از به روز شدن گفتگو های اون گروه مطلع بشن خیلی خوب میشه
با تشکر

این هم پیشنهاد خوبی بودها!!!!

ابدیت
۱۳۸۹/۱۱/۱۳, ۱۹:۳۸
جالبه! منم میخواستم کاربرد همه مواردی که ستاره نقره ای فرمودند را بپرسم ولی نمی دونستم سوالمو مطرح کنم.

ستاره ی نقره ای
۱۳۸۹/۱۱/۱۳, ۱۹:۴۶
جواب پیشنهاد اولم رو پیدا کردم : 103 (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=406000&postcount=103) http://www.askquran.ir/Quranic/misc/add.gif (http://www.askquran.ir/vbfavorites.php?do=add&entry_type=post&entry_id=406000) (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=2764&page=11)

یاران12
۱۳۸۹/۱۱/۲۴, ۰۷:۰۵
بسمه تعالی
بهتر است جستجوی هر عنوان خاص هم فعال بشه-جستجوی گوگل جالب وکافی نیست.

خواند گفتگوهای چندین ص کار سختی است. بهتر است هر جا بحث منحرف میشه تاپیک جدا زده بشه.
موفق باشید

Masoomi
۱۳۸۹/۱۱/۲۴, ۲۰:۰۳
سلام
پیشنهاد های فنی رو تو قسمت فنی مطرح کنید اسم تاپیک رو هم ویرایش کردم

سلام اگر امکانش باشه که اعضای یک گروه از به روز شدن گفتگو های اون گروه مطلع بشن خیلی خوب میشه با تشکر
متاسفانه امکانش نیست

بهتر است جستجوی هر عنوان خاص هم فعال بشه-جستجوی گوگل جالب وکافی نیست.
گوگل بهترین جستجو گر اینرنت هست و حتما اگر با شیو های سرچ آشنا باشید بدون خطا به نتیجه خواهید رسید

amirreza1373000
۱۳۸۹/۱۱/۲۵, ۱۰:۴۴
نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : یاران12 بهتر است جستجوی هر عنوان خاص هم فعال بشه-جستجوی گوگل جالب وکافی نیست. گوگل بهترین جستجو گر اینرنت هست و حتما اگر با شیو های سرچ آشنا باشید بدون خطا به نتیجه خواهید رسید
می توانید از لینک زیر استفاده کنید
http://wiki.mambolearn.com/index.php/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4:%D8%B1%D9%88%D8%B4% E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C_%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A C%D9%88_%D8%AF%D8%B1_%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84

ابدیت
۱۳۸۹/۱۱/۲۶, ۲۰:۳۴
سلام و عرض ادب!
خسته نباشید
یک پیشنهاد داشتم ولی نمیدانم که در جای مناسب مطرح می کنم یا نه:
عکس قمر بنی هاشم که در گوشه بالای سمت چپ که گذاشتید خیلی عالی است و کاربرانی زیادی از این ایده استقبال کردند. پیشنهاد من این است که به خاطر تنوع به جای این عکس، عکسی که حاوی(اللهم عجل لولیک الفرج) باشد را بگذارید . مطمئنا کاربران نیز خوششان می آید.(البته یک پیشنهاد بود)
موفق باشید!

پيچك
۱۳۸۹/۱۱/۲۸, ۲۰:۲۲
سلام به همه و خدا قوت
سايت خيلي موفقيه.ممنون از همه.
اما به نظرم كمي شلوغ شده و مطالب به درستي به چشم نميخوره و اين يكدست بودن رنگها و فونتها، كمي سايت رو يكنواخت كرده.
رنگ زمينه زيباست اما كمي در رنگ انجمن ها سايه روشن بندازيد تا بهتر نشان دهد.
و عناوين را پر رنگتر نمايش دهيد.
ممنونم.

iranproud
۱۳۸۹/۱۱/۲۹, ۱۵:۱۷
سلام و خسته نباشید

چرا در قسمت جستجوی پیشرفته اعضا، این پیغام میاد:
جهت جستجوی مطالب لطفا " از جستجوگر گوگل واقع در منوی جستجو ها ( در نوار بالای سایت ) استفاده نمایید
:goleroz:

اشک خدا
۱۳۸۹/۱۱/۲۹, ۲۳:۰۰
با سلام خدمت پاسخگویان

انتقاد ات مهم زیر به کانون وارد است .
1)وقتی یک تایپیک بسته می شود و پاسخگوی محترم بحث را نتیجه گیری کرده و تمام عنوان می کند در نتیجه گیری هیچ اشاره ای به نظرات مخا لف در بحث نمی شود و انها را نادیده در نظر می گیرند و نتیجه را به نفع مطا لب خودشان به پایان می رسانند .انگار مردم راسر کار گذاشته بودند این مساله باعث می شود خیلی ازکاربران که با شور و هیجان وارد بحثها می شوند
بعد از مدت کو تاهی به این نتیجه برسند که شر کتشان دربحث جز وقت هدر دادن برایشان چیز دیگری در پی نداشته است
و سعی می کنند دیگر وارد بحثها نشوند . نتیجه ای که خودم به ان رسیده ام .
2)انتقاد دیگر این است که بعضی پاسخگویان رعایت ادب و احترام در بحث را نمی کنند و سعی میکنند با این ترفند به طرف مقابلشان لطمه وارد کنند .
3) و مطلب دیگر اینکه بعضی پاسخگو یان احا طه علمی کامل به مسائل را ندارند و جوابهای غیر منطقی و فر سا یشی می دهند . باتشکر

ولایت پذیر
۱۳۹۰/۰۳/۱۳, ۱۴:۳۷
سلام
گمونم این انجمن یه بخشی را کم داره!
بخش معرفی اعضاء یا به قولی جذاب تر صندلی داغ اعضاء!
اکثر فروم ها سئوالی میکنند که برای خوانندگان جذاب هست
میتونه رفاقت ها رابیشتر کنه
طرحی یا لایحه ای دادم تا در مجلس تایید بشه یا نه؟

یاران12
۱۳۹۰/۰۵/۲۰, ۱۰:۵۲
بسمه تعالی
بهتر است در شبهاتی که مطرح میشود یک سری اطلاعات کلی در بعضی تالار ها باشد.
مانند توسل
شفاعت
ولایت فقیه
و.......

koshikolaii
۱۳۹۰/۰۷/۱۰, ۲۰:۴۵
به نام حضرت دوست
سلام
چرا بعد از اين همه سال انجمن را كلي و عمومي نمي كنين و خيلي از مطالب ديگه رو به انجمن اضافه نمي كنين. مطالبي مثل بحث كردن از فيلم ها و صدا و سيما،‌ ورزش، دانشجويي، اجتماعي، اقتصادي، ادبيات، و ....

به سوی نور
۱۳۹۰/۰۷/۱۱, ۰۵:۱۶
سلام

انجمنی با نام نشاط برقرار کنید

تا افراد اینجا با نشاط باشند

و پیرامون شادی های حلال و حرام
صحبت بشه

و دارای کارشناسو مدیر و.. که فضای سایت رو شاداب و پویا کنند

یعنی با ایجاد شادی های حلال در سایت فضای سایت را شاد کنند:Gol:

sunstar
۱۳۹۰/۰۷/۱۹, ۲۱:۳۲
سلام
رشته ی من فقه وحقوق هستش.
خواستم بدونم چطورمیتونم با توجه به رشته ام فعالیت کنم؟
پیشنهاد:پیشنهادمیکنم یه انجمن حقوقی وفقهی بزنید

سیاوش عشق
۱۳۹۰/۱۱/۱۲, ۱۲:۰۸
درود
لطفا درجات کاربری رو در پایین بنویسید که سردرگم نشن ملت.
مثل این عکس
http://www.up98.org/upload/server1/01/a/9ywgz147uarkph20y1l.jpg

سید امیر110
۱۳۹۰/۱۱/۱۸, ۱۷:۱۳
سلام
رشته ی من فقه وحقوق هستش.
خواستم بدونم چطورمیتونم با توجه به رشته ام فعالیت کنم؟
پیشنهاد:پیشنهادمیکنم یه انجمن حقوقی وفقهی بزنید

سلام علیکم :
با اجازه مدیران محترم ، بنده هم از موافقان این پیشنهاد هستم . تاپیکی هم امروز بعد از ظهر در بخش پیشنهادات ایجاد کرده ام . که منتظر تایید مدیر محترم سایت است .

••ostad••
۱۳۹۰/۱۱/۱۸, ۲۱:۴۸
سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

با توجه به حضور کاربران متخصص در زمینه های مختلف علمی وبا توجه به بهره مندی سایت معظم و منور به نور قران کریم از مدیریتی فرهیخته وپر تلاش ودوستدار علم ومعرفت و دوستدار اعتلای سایت قرآنی پیرو پیشنهادات دوستان بزرگوار بنده نیز پیشنهاد تشکیل گروهی را برای شناسایی وبهره مندی از تخصص و علم کاربران گرامی وایجاد تاپیکی برای معرفی افراد وتخصصشان که ایشان آمادگی خود را درحیطه ی تخصصی شان برای خدمت به قرآن ودین اعلام بنمایند مثلا" اگر پزشک ویا دانشجوی ترم بالای پزشکی ویا پزشک، عضو سایت بود از ایشان دعوت شود در تاپیکی به سؤالات عمومی وجامع کاربران در زمینه ی آشنایی با بیماریها پاسخ مستند بدهند که این هم زکات علم است وهم برکت علم میباشد وهمجنین دیگر تخصصها با رعایت موازین دقیق وبرای شروع میتوان از همین پیشنهاد دوستان استفاده نمود وبا تشکیل بخش مشاوره فقه وحقوق قضایی که هم به وجهه ی علمی سایت میافزاید و هم میتواند در رفع بسیاری از مشکلات دوستان بزرگوار کار ساز باشد وهم تبلیغ خوبی برای جذب کاربران گرامی به سایت باشد .

البته بنده خودم نیز اگر مدیر محترم اجازه فرمایند میتوانم در زمینه ی فقه وحقوق قضایی کمک وهمیار مسئول محترم این بخش باشم .
همچنین سایر دوستانی که در این زمینه تخصصی دارند نیز به همکاری دعوت نماییم .

از جناب خادم محترم قرآن تقاضا دارم مطلب را با عمق بیشتری مورد مورد عنایت قرار دهند .

بنده در حد توان حاضرم برای رفع مشکلات وپاسخ به پرسشها در این زمینه (تشکیل بخش فقه وحقوق قضایی وهمچنین بررسی وتدوین مقررات وتشکیل سایر زیرمجموعه های علمی )در خدمت دوستان بزرگوار باشم .

جق یارتان :roz:

مدیر اسبق
۱۳۹۰/۱۱/۱۹, ۰۷:۵۶
با سلام

ضمن تقدیر و تشکر از پیشنهاد سید امیر گرامی و اظهار لطف خانم استاد پیشنهاد بسیار خوبی ارائه نموده اند انشاء الله در آینده نزدیک برنامه ریزی برای اینکه بدونیم کاربران عزیز سایت در چه رشته هایی تخصص لازم را دارند صورت خواهد گرفت تا در مواقع نیاز از تخصص همه عزیزان با رویکرد قرآنی بهرمند بشیم اما اینکه بتونیم متناسب با هر تخصصی بخشی رو در سایت اختصاص بدیم با توجه به اینکه رویکرد سایت تخصصی قرآنی است امکان پذیر نخواهد بود

التماس دعا

یا غیاث المستغیثین
۱۳۹۱/۰۳/۳۰, ۱۶:۰۳
سلام
فضای قبلی سایت بهتر بود !!!!!!!!!!

یا حضرت معصومه س
۱۳۹۱/۰۴/۰۱, ۱۰:۳۰
سلام
با تشکر از زحمات شما.
از نظر بنده هم فضای قبلی سایت خیلی خیلی بهتر بود

شمس الهدی
۱۳۹۱/۰۴/۲۲, ۰۶:۰۱
سلام و خسته نباشید.
می خواستم اگه اجازه بدین بخش جدیدی رو با عنوان آموزش علم صرف و نحو عربی ایجاد کنم و در این راه از کتاب هایی با زبان شیوا و قابل فهم برای آموزش استفاده کنم.:Gol:

belher2
۱۳۹۱/۰۴/۲۲, ۰۶:۳۳
سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

با توجه به حضور کاربران متخصص در زمینه های مختلف علمی وبا توجه به بهره مندی سایت معظم و منور به نور قران کریم از مدیریتی فرهیخته وپر تلاش ودوستدار علم ومعرفت و دوستدار اعتلای سایت قرآنی پیرو پیشنهادات دوستان بزرگوار بنده نیز پیشنهاد تشکیل گروهی را برای شناسایی وبهره مندی از تخصص و علم کاربران گرامی وایجاد تاپیکی برای معرفی افراد وتخصصشان که ایشان آمادگی خود را درحیطه ی تخصصی شان برای خدمت به قرآن ودین اعلام بنمایند مثلا" اگر پزشک ویا دانشجوی ترم بالای پزشکی ویا پزشک، عضو سایت بود از ایشان دعوت شود در تاپیکی به سؤالات عمومی وجامع کاربران در زمینه ی آشنایی با بیماریها پاسخ مستند بدهند که این هم زکات علم است وهم برکت علم میباشد وهمجنین دیگر تخصصها با رعایت موازین دقیق وبرای شروع میتوان از همین پیشنهاد دوستان استفاده نمود وبا تشکیل بخش مشاوره فقه وحقوق قضایی که هم به وجهه ی علمی سایت میافزاید و هم میتواند در رفع بسیاری از مشکلات دوستان بزرگوار کار ساز باشد وهم تبلیغ خوبی برای جذب کاربران گرامی به سایت باشد .

البته بنده خودم نیز اگر مدیر محترم اجازه فرمایند میتوانم در زمینه ی فقه وحقوق قضایی کمک وهمیار مسئول محترم این بخش باشم .
همچنین سایر دوستانی که در این زمینه تخصصی دارند نیز به همکاری دعوت نماییم .

از جناب خادم محترم قرآن تقاضا دارم مطلب را با عمق بیشتری مورد مورد عنایت قرار دهند .

بنده در حد توان حاضرم برای رفع مشکلات وپاسخ به پرسشها در این زمینه (تشکیل بخش فقه وحقوق قضایی وهمچنین بررسی وتدوین مقررات وتشکیل سایر زیرمجموعه های علمی )در خدمت دوستان بزرگوار باشم .

جق یارتان :roz:
بنام خدا
باسلام به دوستان گرامي علي الخصوص استاد
اگه دوستان به ويژه اعضاي محترم قديمي يادشون باشه موضوعي را ايجاد كرده بودم با عنوان هنر قراني اعضا كه دوستان زيادي هم شركت كرده ومطلب نوشته بودندولي اولش قفل زده شد وبعدش هم كلا حذف شد
به نظر من اگر راهبرد قبلي هنوز پا بر جا باشد اين موضوع هم راه به جايي نخواهد برد مگر اينكه دست اندر كاران تغيير رويه داده باشندواز يكجانبه گرايي خود داري نمايند
متاسفانه خود محوري باعث شد تا ساعات حضور كاربران زيادي كم شده وعلاقه به سايت كمتر شودوبرخي هم ديگر شركت ندارند(اگه لازم باشه به اسامي برخي كاربران فعال كه الان نيستند اشاره ميكنم)اگر چه احتمال دارد اين سخنهاي بنده باعث رنجش برخي بشه ولي كاش فضاي قديمي سايت با فضاي كنوني مقايسه بشه تا مشخص بشه كه فضاي قبلي بسيار صميمانه تر بودوهمين طور مديريت بعضي دوستان مانند خانم ايرا ن (iranprud)بي نظير بودبه هر حال پيشنهاد خوبي است كه دوباره به ذهن دوستان رسيدتا از هم افزايي فكري كاربران استفاده شودانشا الله

amrtat71
۱۳۹۱/۰۹/۲۱, ۱۳:۳۰
با سلام
همونطور که میدونید برنامه tapatalk برای اکثر سیستم عامل ها موجوده که گردش در انجمن و خوندن مطالب رو بسیار راحت و جذاب تر شده توصیه میکنم که حتما انجمن شما هم از این برنامه پشتیبانی کنه که در این صورت دسترسی به انجمن راحت تر میشه همچنین مخاطبین انجمن بیشتر میشن ممنون اگه این قابلیت مد نظرتون باشه
با تشکر

ESI
۱۳۹۱/۱۲/۰۸, ۱۵:۰۹
سلام دوسِــتانه باحاله خودم
بروبچه مسئول لطف کنن یه فکری برای قالب تالار داشته باشن ...
خیلی چشو میزنه ... این طبقه بندی مطالبتون هم هم
پیلیز :Computer:
مُتُشــکر

سیاوش عشق
۱۳۹۱/۱۲/۱۷, ۱۱:۳۲
من یه پیشنهاد کلی دارم.
بیاید حرف و عملمون یکی باشه
بیاید خودمون روبه روی آینه بشینیم و خودمونو نگاه کنیم و ببینیم صورتمون و عملمون چجوریه. به صدای خودمون گوش کنیم ببینیم شعارمون چیه.
اگه حرف و عملمون یکی بود (حتی بد) پس انسانیم در غیر این صورت حیوان بهتر از ماست.
اگه از قرآن حرف میزنیم باید قرآنی باشیم
موفق

خادم حسین ع
۱۳۹۱/۱۲/۱۸, ۰۲:۲۲
سلام علیکم
در زیر این اسم بزرگ کانون گفتگوی قرانی لازم هست تشریح شود که گفتگو نه جر و بحث و در اخر مطالب جمع شود و نتیجه مشخص و درسی از ان خارج .
لذا بنده فکر میکنم مطالب مطرح ولی واضح نیستند و کمتر درسی گرفته میشود همینطور باید سطح متفاوت باشند که عمومی شود مطالب خیلی ساده هستند و نیاز به گفتگوی کمتری دارند خوب هست که مقداری انرا بالا تر ببریم.
در پناه حق

سلمان فارسی
۱۳۹۱/۱۲/۱۸, ۱۰:۰۶
فکر میکنم مطالب مطرح ولی واضح نیستند و کمتر درسی گرفته میشود همینطور باید سطح متفاوت باشند که عمومی شود مطالب خیلی ساده هستند و نیاز به گفتگوی کمتری دارند خوب هست که مقداری انرا بالا تر ببریم.
سلام!!!
صد در صد موافقم!!!

محمد طه
۱۳۹۲/۰۲/۳۰, ۱۱:۵۲
با سلام
الان رفتم تالار تصاویر قرانی
دیدم چند تاپیک که موضوعات ان کاملا تفکیک شده است ..مثلا تصاویر حرم امام علی (ع) و ................در یک تاپیک تصاویر قرانی به نام تصاویر حرم معصومین ادغام شده
مدیر عزیزی که زحمت کشیدن و اینکار رو کردن
چند سوال دارم
1: چرا باید بعد اینهمه مدت یکدفعه تصممیم به این کار گرفته بشه ؟
2: یکی می خواهد فرضا الان بیاد و تصاویر فقط حرم امام علی (ع) رو ببینه ...باید بیاد تو این تاپیک هی صفحه ها رو بزنه تا برسه به عکسهای مربوطه؟
پس تفکیک موضوعات کلا بی معناست؟

.................................................. ...................

iranproud
۱۳۹۲/۰۲/۳۰, ۱۲:۳۸
با سلام
الان رفتم تالار تصاویر قرانی
دیدم چند تاپیک که موضوعات ان کاملا تفکیک شده است ..مثلا تصاویر حرم امام علی (ع) و ................در یک تاپیک تصاویر قرانی به نام تصاویر حرم معصومین ادغام شده
مدیر عزیزی که زحمت کشیدن و اینکار رو کردن
چند سوال دارم
1: چرا باید بعد اینهمه مدت یکدفعه تصممیم به این کار گرفته بشه ؟
2: یکی می خواهد فرضا الان بیاد و تصاویر فقط حرم امام علی (ع) رو ببینه ...باید بیاد تو این تاپیک هی صفحه ها رو بزنه تا برسه به عکسهای مربوطه؟
پس تفکیک موضوعات کلا بی معناست؟

.................................................. ...................

من هیچ تغییری در تاپیک ها ندادم دوست عزیز :khejalat:
من بیگناهم:Rose:

محمد طه
۱۳۹۲/۰۲/۳۰, ۱۲:۴۲
من هیچ تغییری در تاپیک ها ندادم دوست عزیز :khejalat:
من بیگناهم:Rose:

با سلام مجدد
بزرگوار بنده هم نگفتم شما گناهکار هستید یا شخص دیگری.....ولی با توجه به صحبتی که مدیر عزیز سایت داشتم این موضوع دو عامل داره
1: مشکل فنی
2: ادغام توسط مدیران

در صورت اینکه مورد دوم باشه..من نمی دونم کدام مدیر زحمت کشیدن و اینکار رو کردن...ولی هر عزیزی بوده اصلا کار خوبی نکرده......هیچ دلیل قانع کننده ای هم به نظرم وجود نداره.......
امیدوارم مدیر عزیز که اینکار رو کرده بیاد و خودش رو معرفی کنه و دلایلش رو عنوان کنه...

مدیر اجرایی
۱۳۹۲/۰۲/۳۰, ۱۳:۱۶
باعرض سلام خدمت خدامان وفعالان قرآنی

اگه دقت کنید تاپیک های غیر علمی ومشترک وموازی که مطلب علمی ندارن زیاد شده
البته مطالب این تاپیک ها در جای خودشون ارزش وجایگاه خاصی دارن ولی بیشتر مواقع میشه با ادغام های لازم تعداد شان را از هشت تاپیک به دوتا رسوند تا در عین حفظ وجود این تاپیک های معنوی ولازم غلبه تاپیک های علمی را حفظ کرد تا بحث های علمی ودینی رونق بگیره

آقا جان مشتاق زیارتیم « تصاویر حرم مطهر اقا امام رضا(ع) »
با صلوات وارد شوید( تصاویر حرم مطهر پیامبر عظیم الشان حضرت محمد (ص))
یا علی مدد!! تصاویر حرم مطهر امیر المومنین (ع)
لبیک یا حسین « تصاویر مزار های شریف شهدای کربلا»
سامراء ..غریب ترین نقطه عالم(تصاویر حرم مطهر امام هادی و عسگری(ع))

این تاپیک ها وجود شان لازم است وفضای معنویشان برای کاربران لازم
ولی همه این ها را در یه عنوان میشه جمع کرد تا هم حفظ شوند
وهم موازی کاری نشود در عنوانی مثله :
تصاویر مشاهد مشرفه ومزار معصومین {ع}واولیاء

وضمنا سه تا تاپیک هم قبلا بودن که برای عرض ادارت خدمت امام زمان وامام حسین {علیهما السلام } فعال بودن که موضوع شان مشترک بود ودر یه تاپیک جمع شدن
اللهم عجل لولیک الفرج║✿║ السلام علیک یا اباعبدالله الحسین

با سلام خدمت کاربران محترم
با اجازه دوستان بنده این کارو لازم دیدم وبرای نظر دهی همکاران هم گذاشتم
ولی کسی به این طرح انتقادی نکرد شما هم اگه انتقادی دارید بفرمایید تا استفاده کنیم
با تشکر

محمد طه
۱۳۹۲/۰۲/۳۰, ۱۹:۳۸
من حرفی برای گفتن ندارم......
نظر من مهم نیست..به هر حال یک کاربر ساده هستم و قطعا مدیران بهتر از من می فهمند چی بده چی خوبه..چه کاری خوبی و درسته و چه کاری درست نیست ...............
لطف کنید بقیه تاپیکها رو هم ادغام کنید....
این نیز بگذرد

(دوستانی هم که فرضا دوست دارن در لحظه عکسهای مثلا مرقد امام علی (ع) رو ببینید...برند در یک تاپیک جامع..حدود 600 صفحه رو بزنند....ان شالله پیدا میکنند تو یکی از صفحات عکسهای مربوطشون رو...)
ان شالله از این به بعد شاهد رونق گرفتن سایت خواهیم بود......
در پناه حق باشید

یا قادر
۱۳۹۲/۰۲/۳۰, ۲۲:۱۰
آقا جان مشتاق زیارتیم « تصاویر حرم مطهر اقا امام رضا(ع) »
با صلوات وارد شوید( تصاویر حرم مطهر پیامبر عظیم الشان حضرت محمد (ص))
یا علی مدد!! تصاویر حرم مطهر امیر المومنین (ع)
لبیک یا حسین « تصاویر مزار های شریف شهدای کربلا»
سامراء ..غریب ترین نقطه عالم(تصاویر حرم مطهر امام هادی و عسگری(ع))
سلام
اگر این تایپیکها جداگانه باشند بهتر میتوانیم از تصاویر مورد دلخواهمان استفاده کنیم ولی اگر ادغام شوند تاثیر چندانی روی من کاربر نخواهد داشت
لطفا به خاطر تایپیکها و بحث های علمی و دینی این تایپیکها را ادغام نکنید و راه دیگری برای رونق علم پیدا کنید به نظرم این تایپیکهای بالا هم نوعی اشاعه دین و معنویت هستند

Moamma
۱۳۹۲/۰۲/۳۰, ۲۲:۱۸
من حرفی برای گفتن ندارم......
نظر من مهم نیست..به هر حال یک کاربر ساده هستم و قطعا مدیران بهتر از من می فهمند چی بده چی خوبه..چه کاری خوبی و درسته و چه کاری درست نیست ...............
لطف کنید بقیه تاپیکها رو هم ادغام کنید....
این نیز بگذرد

(دوستانی هم که فرضا دوست دارن در لحظه عکسهای مثلا مرقد امام علی (ع) رو ببینید...برند در یک تاپیک جامع..حدود 600 صفحه رو بزنند....ان شالله پیدا میکنند تو یکی از صفحات عکسهای مربوطشون رو...)
ان شالله از این به بعد شاهد رونق گرفتن سایت خواهیم بود......
در پناه حق باشید

یارب
باسلام وعرض ادب
بزرگوار مطمئن باشید نظر کاربران در درجه اول قرار دارد.
وقتی موضوعی بین همکاران مطرح میشود اول کاربران درنظر گرفته میشوند...
موفق باشید..
یاعلی

مدیر اجرایی
۱۳۹۲/۰۲/۳۱, ۰۴:۲۳
با سلام
این کانون قرانی ومقدس اگه از زمان تاسیس تا الان هنوز پابرجاست بخاطر زحمات وتلاش های دوستان وهمکاران گذشته والان است وبخاطر همکاری وهمفکری که در بین تمام فعالان قرانی بوده به اینجا رسیده
و شرط حیات هرانجمنی در این زمانه کاربر محوری است وبخاطر همین طرح تکریم کاربر را پیشنهاد دادم
در اینجا ما هیچ وقت با تک روی ویک نظر پیشرفت نکردیم وهمه پیشرفت ها نتیجه همفکری وهماهنگی ومشورت بین دوستان بوده
به قول معروف میگن یدالله مع الجماعه
وانشاالله از این به بعد هم همین طور خواهد بودهم از طرف بنده وهم بقیه همکاران
وانشالله تمام تلاش ها وکاری های ما الهی باشه نه نشان دادن اسم ورسم
اول از همه هم مخاطب این حرف خوده بنده هستم ودوستان دعا کنند که همگی بتونیم به این حد از رشد برسیم

محمد طه
۱۳۹۲/۰۲/۳۱, ۱۸:۵۵
با سلام خدمت همه عزیزان
خب الان مطلع شدم که گویا ایت تاپیکها دیگه امکان برگرداندن انها وجود نداره..................:aatash:
سکوت میکنم....چون ..............................

بنده دوباره این تاپیکها رو ایجاد میکنم......دوستان و کاربران و خادمین و مدیران هم یاری کنن دوباره تاپیکها مثل همون تاپیکهائی که ......................دوباره به امید خدا رونق پیدا کنه

از انجائی که مدیران بارها گفتند که کاربر محوری براشون از همه چیز مهمتر است و 100 البته این کاری که الان انجام شد اصلا با این موضوع کاملا متفاوت بود......امیدوارم حداقل دیگه به این تاپیکهائی که ان شالله عمری باقی باشه و به کمک عزیزان دوباره ایجاد میشه دست نزنند.......
و دیگر هیچ...........

محمد طه
۱۳۹۲/۰۲/۳۱, ۱۹:۱۵
فقط دوستان گرامی جسارتا تاپیکهای حضرت زینب (س) و کاظمین (ع) و بقیع ادغام نشدن.....لطفا اینها به همین حالت بمانند ...............

مدیر اجرایی
۱۳۹۲/۰۳/۰۱, ۰۷:۱۲
با سلام خدمت کاربران محترم
تاپیک های تصاویر چون برای انجمن خانم ایران هستن ایشون در این مورد تصمیم میگیرن که تعیین تکلیف کنند
ودر مورده این تاپیک ها برای حذف یا جابجایی یا ادغام خانم ایران تصمیم میگیرن
لطفا در این مورد با هماهنگی ایشان در این تایپک ها فعالیت کنید
با تشکر

Moamma
۱۳۹۲/۰۳/۰۱, ۰۷:۲۱
فقط دوستان گرامی جسارتا تاپیکهای حضرت زینب (س) و کاظمین (ع) و بقیع ادغام نشدن.....لطفا اینها به همین حالت بمانند ...............

یارب
باسلام جناب طه
بزرگوارمطمئن باشید سری قبل هم اشتباه سهوی بوده ..عمدا موضوعات ادغام نشده..
موفق باشید
یاعلی

محمد طه
۱۳۹۲/۰۳/۰۲, ۱۷:۱۸
یارب
باسلام جناب طه
موفق باشید
یاعلی

با سلام خدمت همه بزرگوارن
خب گویا چند موضوع رو باید عنوان کرد
1: اینطور که ظاهر امر پیداست مدیران گرامی ارجاع سوالات از بعضی اتفاقات و صحبتهای این تاپیک خبر ندارند
2: البته احتمال دوم هم وجود داره که خبر دارند ولی صحبتی که اینجا شد برای اینکه دوباره تاپیکهای ادغام شده از نو ایجاد شوند و هیچ مدیری هم حتی با مشاهد این پست بنده در اینجا مخالفتی نکرد مهم نبوده و باز اشتباه صورت می گیرد

به هر حال این ناهماهنگی مجدد باعث بروز ادغامی دوباره شد ولی ........................
لطفا تاپیک زیر را مدیران گرامی مشاهده کنند....... مجدد دو تا از تاپیکها رو ایجاد شد....ولی باز ادغام شدن......البته احتمال می دهم که گزینه اول صحیح باشد و مدیران ارجائی از این اتفاقات پیش امده خبر ندارند....
بالاخره تکلیف را روشن کنید......
.................................................. ............

کلیک کنید (http://www.askquran.ir/thread21431-100.html)

asieh
۱۳۹۲/۰۳/۰۲, ۱۷:۲۷
یارب
باسلام جناب طه
موفق باشید
یاعلی

1: اینطور که ظاهر امر پیداست مدیران گرامی ارجاع سوالات از بعضی اتفاقات و صحبتهای این تاپیک خبر ندارند
2: البته احتمال دوم هم وجود داره که خبر دارند ولی صحبتی که اینجا شد برای اینکه دوباره تاپیکهای ادغام شده از نو ایجاد شوند و هیچ مدیری هم حتی با مشاهد این پست بنده در اینجا مخالفتی نکرد مهم نبوده و باز اشتباه صورت می گیرد
به هر حال این ناهماهنگی مجدد باعث بروز ادغامی دوباره شد ولی ........................
لطفا تاپیک زیر را مدیران گرامی مشاهده کنند....... مجدد دو تا از تاپیکها رو ایجاد شد....ولی باز ادغام شدن......البته احتمال می دهم که گزینه اول صحیح باشد و مدیران ارجائی از این اتفاقات پیش امده خبر ندارند....
لطفا مدیران اینقدر دوستانو اذیت نکنند
به فکر حال دوستان باشند
پیشاپیش تشکر میکنیم

Moamma
۱۳۹۲/۰۳/۰۲, ۱۸:۰۰

کلیک کنید (http://www.askquran.ir/thread21431-100.html)
یارب
با سلام
بزرگوار و تبریک روز مرد ..
میشه اسم موضوعاتی که با هم ادغام شدند را بگوید؟
ممنون
یاعلی

محمد طه
۱۳۹۲/۰۳/۰۲, ۱۸:۰۵
یارب
با سلام
بزرگوار و تبریک روز مرد ..
میشه اسم موضوعاتی که با هم ادغام شدند را بگوید؟
ممنون
یاعلی

با سلام خدمت شما
ممنون....بنده هم این روز خجسته و بزرگ رو به شما و همه عاشقان حضرت تبریک عرض می نمایم

از توجه شما ممنون....لطفا وارد همان لینکی که دادم بشوید..در صفحه اخر ملاحظه خواهید کرد که دو پست بزرگ با موضوع با صلوات وارد شوید و اقا جان مشتاق زیارتیم مخصوص امام رضا (ع) وجود دارد
در نگاه اول شاید پست بنظر برسد
ولی اینچنین نیست..اینها همان تاپیکهای تازه ایجاد شده هستند که الان دوباره با اشتباه و یا عدم هماهنگی و یا هر چیزی که بتوان اسمش را گذاشت تبدیل به پست شدن

seyed yasin
۱۳۹۲/۰۳/۰۲, ۲۱:۰۷
سلام و عرض ادب

دوست گرامی شما با جناب طاهر هماهنگ کنید اگر ایشون موافق جدا کردن تاپیکها بود بنده تاپیکهای جدید شما رو بصورت تاپیک مستقل جدا میکنم
یاحق

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۰۷/۱۲, ۲۱:۴۱
سلام!!!
خواهشا امکانی فراهم شود تا هر کسی که در هر تایپیکی نظری داده,از نظرات جدید نیز آ"اه شود حالا چه تایپیگ باشد یا چه گروه ها باشد.
مثلا طوری باشد که نظر جدید را به من اطلاع بده!
من هربار می آیم باید بروم متن ها را یکی یکی چک کنم.وقتم را می گیرد.
ممنونم.فکر کنم همه موافق باشند.

اویس قرنی
۱۳۹۲/۰۷/۱۹, ۱۰:۳۱
باسلام

چرا سایت اسک دین و اسک قرآن را یکی نمیکنید یا اقلا اسک قرآن کلا قرآن باشد و اسک دین احکام و عرفان و... ؟
الان هم تو این سایت، بخش عرفان هست هم تو اسک دین!

عروس مقدس
۱۳۹۳/۰۵/۲۸, ۱۱:۴۳
با سلام و درود خدمت مدیر محترم.

در تاپیک ها خیلی دنبال شخصیت ها,علماء,مراجع گشتم که بیوگرافی و زندگی نامه ای از این بزرگان باشه اما پیدا نکردم.اگر تاپیکی به این مذمون هست بفرمایید تا مقداری بنده اطلاعات دارم اونجا بنویسم.ولی اگر نیست و اگر اجازه بدن دوستان تاپیکی تشکیل بدیم جهت شناسای این اشخاص.

موفق و موید.

سیدة النساء
۱۳۹۴/۰۲/۳۱, ۱۲:۵۹
بسم رب المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف
سلام علیکم
مدیرمحترم چرا تو انجمن هیچ قسمتی برای حضرت مهدی (ارواح فداه العالمین) نیست؟؟

رحیل
۱۳۹۴/۰۲/۳۱, ۱۴:۳۵
بسم رب المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف
سلام علیکم
مدیرمحترم چرا تو انجمن هیچ قسمتی برای حضرت مهدی (ارواح فداه العالمین) نیست؟؟
سلام علیکم
http://www.askquran.ir/forum809.html
http://www.askquran.ir/forum810.html
http://www.askquran.ir/forum811.html

fatemeh2
۱۳۹۴/۰۳/۲۰, ۱۰:۵۶
با سلام خدمت همه کاربران گرامی،
یه سئوال داشتم،چرا تاپیک ها پس از مدتی بسته می شوند؟؟
شاید اون فرد بخواد بعد یه مدت طولانی به جای بازکردن تاپیک جدید،توی تاپیکی که قبلا با همان موضوع گذاشته مطلب بزاره؟!؟!؟و شاید ....
ممنون میشم جواب بدید،
در ضمن من میخواستم تاپیک هام که "بشتاب به سوی رستگاری..." و"شیطان و بساط دستفروشی" و" هر هفته یک گناه را کنار بگذاریم..."عناوینشونه و بسته شدند رو باز کنم،من که نمیتونم بازشون کنم ولی یکی لطف بکنه یه کاریش بکنه...؟!؟!

مدیر محتوایی نرم افزارها
۱۳۹۴/۰۳/۲۱, ۰۶:۲۵
یه سئوال داشتم،چرا تاپیک ها پس از مدتی بسته می شوند؟؟
شاید اون فرد بخواد بعد یه مدت طولانی به جای بازکردن تاپیک جدید،توی تاپیکی که قبلا با همان موضوع گذاشته مطلب بزاره؟!؟!؟و شاید ....
باسلام و عرض ادب
تاپيكها بايد مديريت شوند و از آنجا كه غالبا بايد به يك كارشناس ارجاع شوند نيازمند جمع بندي موضوع هستند .يعني بحث بايد خاتمه پيدا كرده به نتيجه برسد .با عدم حضور استارتر تاپيك و يا كاربري كه مايل به ادامه بحث باشد ، مدتي تاپيك باز مي ماند اما پس از مدت مشخص ، تاپيك بسته و جمع بندي خواهد شد .

fatemeh2
۱۳۹۴/۰۳/۲۱, ۱۷:۲۴
یه پیشنهاد دارم!
به نظر خوب میشه اگه یک گروه 10 الی 15 نفری از افراد کانون که منتخب و برگزیده هستند یک گروه تشکیل بدند و روی یک آیه یا چند آیه یا یک سوره از قرآن تمرکز کنند و هر یک مسئول چیزی شوند مثلا:
ریشه و معنی تک تک کلمات عربی،اعداد ابجد آن و انواع تفاسیر و... تحقیق کنند...
"شاید" بتونیم به نتایج جالبی برسیم...

fatemeh2
۱۳۹۴/۰۳/۲۱, ۱۷:۲۷
باسلام و عرض ادب
تاپيكها بايد مديريت شوند و از آنجا كه غالبا بايد به يك كارشناس ارجاع شوند نيازمند جمع بندي موضوع هستند .يعني بحث بايد خاتمه پيدا كرده به نتيجه برسد .با عدم حضور استارتر تاپيك و يا كاربري كه مايل به ادامه بحث باشد ، مدتي تاپيك باز مي ماند اما پس از مدت مشخص ، تاپيك بسته و جمع بندي خواهد شد .
ممنون از پاسختون:Rose:
اینطور که دقت کردم بعضی از تاپیک ها بسته میشوند اما جمع بندی نمی شوند...فقط بسته میشوند.(همچنین)جواب سئوالم رو از مدیر اجرایی گرفتم:Rose:

فریده بنده مخلص خدا
۱۳۹۴/۰۴/۰۷, ۰۸:۱۹
با سلام و خدا قوت به دوستان کانون قرانی.

ایا من هم می توانم نظر بدهم ؟ یا یک تایپیک جدید ایجاد کنم. برای مثال : تحقیق در مورد دنیای ماورا و چگونگی ان.

و یا طرز صحیح نوشتن کلمات به زبان فارسی. و جایگزینی کلمات فارسی بجای عبارات انگلیسی.

مثلا بجای کلمه تایپیک چه کلمه ای جایگزین ان کنیم.؟

دوستان همچنین می توان یک تایپیک جدید در مورد چگونگی فرهنگ غربی و مقایسه ان با فرهنگ شرقی. و نقش ادیان در این فرهنگ ها را نشان داد. و... یا حق.

یوسف
۱۳۹۴/۰۴/۰۷, ۰۸:۵۰
یه پیشنهاد دارم!
به نظر خوب میشه اگه یک گروه 10 الی 15 نفری از افراد کانون که منتخب و برگزیده هستند یک گروه تشکیل بدند و روی یک آیه یا چند آیه یا یک سوره از قرآن تمرکز کنند و هر یک مسئول چیزی شوند مثلا:

سلام فکر خوبیه کسی نبود همکاری کنه:Moshtagh:

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۴/۰۴/۰۷, ۰۹:۳۷
یه پیشنهاد دارم!

با عرض سلام خدمت شما خواهر بزرگوار
این پیشنهاد به نظر من پیشنهاد خیلی خوبیه...ولی باید به چند نکته توجه داشت:
به عنوان مثال تحقیق روی تک تک کلمات عربی قرآن نیاز به صرف وقت بسیاری هستش و حتی اگه چند نفری هم اینکار انجام بشه...
مطالب تاپیکی که برای اینکار تشکیل میشه هم بسیار طولانی میشه در حالیکه مؤلف محترم کتاب مفردات راغب اینکارو انجام داده
در مورد تفاسیر هم نیاز نیست برای تفسیر آیات قرآن به تفاسیر مختلف مراجعه کنیم...با اینکه اغلب تفاسیر قرآن بدون ایراد نیستند ولی در مجموع به نظر من تفسیر شریف صافی بهترین تفسیر قرآن هستش و به فارسی هم ترجمه شده ولی متأسفانه لینک دانلودش تو اینترنت وجود نداره
در گروهی که به تازگی توسط استاد بزرگوار خانوم مطهره۱۱۱ و حقیر ایجاد شده به نام ترجمه و تفسیر قرآن کریم بنده قصد دارم روایات اهل بیت(ع) رو در ذیل تمام آیات و سوره های قرآن بصورت مختصر و مفید جمع آوری کنم و در اختیار علاقه مندان به معارف قرآنی و تفسیر قرار بدم ممکنه اینکار کمی طول بکشه ولی سعی می کنم تا زودتر اینکار انجام بشه...

fatemeh2
۱۳۹۴/۰۴/۰۷, ۰۹:۴۹
نه ،فکر کنم منظورمو درست نرسوندم.
من منظورم به ایجاد یک تاپیک بود که توش مثلا برای آیه 12 سوره بقره یک سری مطالب رو جمع آوری کنیم و کنار هم قرار بدیم و بعد رابطه هاشون رو پیدا کنیم (شاید یکم بیشتر از چیز های معمولی که میخونیم) ...هر چقدر هم اینکار ها طول بکشه عیبی نداره،عوضش افرادی که دارند تو اون تاپیک تحقیقاتشون رو ارائه میدند چیزای خوبی ممکنه دستگیرشون بشه ...
قرآن کتابیه که همه چیز توش هست ، یک کتاب آسمانی
آیا این همه چیز در تفاسیر گفته شده ؟؟
خب بنظر من هر چقدر هم تو قرآن تحقیق بشه ،بازم کمه...

fatemeh2
۱۳۹۴/۰۴/۰۷, ۱۰:۱۳
با عرض سلام خدمت شما خواهر بزرگوار
این پیشنهاد به نظر من پیشنهاد خیلی خوبیه...ولی باید به چند نکته توجه داشت:
به عنوان مثال تحقیق روی تک تک کلمات عربی قرآن نیاز به صرف وقت بسیاری هستش و حتی اگه چند نفری هم اینکار انجام بشه...
مطالب تاپیکی که برای اینکار تشکیل میشه هم بسیار طولانی میشه در حالیکه مؤلف محترم کتاب مفردات راغب اینکارو انجام داده
در مورد تفاسیر هم نیاز نیست برای تفسیر آیات قرآن به تفاسیر مختلف مراجعه کنیم...با اینکه اغلب تفاسیر قرآن بدون ایراد نیستند ولی در مجموع به نظر من تفسیر شریف صافی بهترین تفسیر قرآن هستش و به فارسی هم ترجمه شده ولی متأسفانه لینک دانلودش تو اینترنت وجود نداره
در گروهی که به تازگی توسط استاد بزرگوار خانوم مطهره۱۱۱ و حقیر ایجاد شده به نام ترجمه و تفسیر قرآن کریم بنده قصد دارم روایات اهل بیت(ع) رو در ذیل تمام آیات و سوره های قرآن بصورت مختصر و مفید جمع آوری کنم و در اختیار علاقه مندان به معارف قرآنی و تفسیر قرار بدم ممکنه اینکار کمی طول بکشه ولی سعی می کنم تا زودتر اینکار انجام بشه...

تو تاپیکی که میگم،به تفاسیر و روایات اهل بیت(ع) قطعا نیازه:Labkhand::Labkhand:

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۴/۰۴/۰۷, ۱۰:۳۵
تو تاپیکی که میگم،به تفاسیر و روایات اهل بیت(ع) قطعا نیازه:Labkhand::Labkhand:

لطفا" آدرس تاپیک رو اعلام کنید تا ان شاء الله اینکار‌ رو بتونم انجام بدم...:Gol:

fatemeh2
۱۳۹۴/۰۴/۰۷, ۱۰:۴۰
مشکل اینجاست،تاپیک اصلا ایجاد نشده:)
فقط گفتم که اگه اجرا کنند دوستان،از این قبیل مطالب هم حتما باید تو تاپیک باشه.
من سنی ندارم و چیز زیادی نمیدونم که بخوام از این تاپیک ها ایجاد کنم
ولی میدونم قطعا کسانی هستند که توانایی اش رو داشته باشند
ایجاد این تاپیک فقط یه پیشنهاد بود که امیدوار بودم اجرا بشه اما خوب....
مث اینکه اونایی که تو کانون هستند بر خلاف فکرم زیاد علاقه به کاری که گفتم ندارند:Labkhand:یا اگه دارند وقت برای این کار ندارند...یا...

راهی
۱۳۹۴/۰۵/۰۱, ۱۴:۵۰
سلام
می خواستم هم از دوستانی که در جمع آوری تفسیر نمونه تلاش کردند تشکر کنم و هم پیشنهاد کنم در این مجموعه تاپیک با توجه به این که کاربردی هست یک بازبینی یکپارچه ای صورت بگیره و با یک الگوی مشخص و ثابت و یکسان ویرایش بشن تا انسجام بیشتری داشته باشند .

الان هر کدوم از دوستان علی رغم تلاش بسیار، با یک روال، تفسیر رو درج کردند و انسجام ظاهری و گاه فنی نداره. مثلا برخی حتی اگر متن آیه ها رو درج نکردند اما در ابتدای هر پست تفسیر نوشتند که کدام سوره و کدام آیه هست (مثلا سوره احزاب آیات 26-30 | سوره احزاب آیات 27-40 ... ) اینطوری مخاطب با هر پست که مواجه بشه می دونه الان چه سوره ای هست و برخی متاسفانه نه و به شماره آیات بسنده کردند ، که این مواردی که فقط به شماره آیه بسنده کردند خیلی کار رو سخت میکنه . شده مجبور شدم در شرایطی که عجله داشتم و محتوا رو نمی شد دقیق بخونم کلی صفحه رو عقب یا جلو برم تا متوجه بشم بالاخره این آیات و تفسیر مربوط به کدام سوره هست

الحمدلله یک فهرست هم برای تفسیر نمونه دوستان آماده کرده اند که بسیار کاربردیست اما متاسفانه در بخش دومش یعنی سوره ها لینک نداره یعنی از طریق اون فهرست مستقیما نمیشه به تفسیر سوره مورد نظر رفت . برخلاف بخش اولش که مستقیما میشه به جلد مورد نظر رفت.
http://www.askquran.ir/thread29030.html

با توجه به نیاز خودم و جهت تکمیل فهرست تنظیم شده قبلی این "فهرست بر اساس سوره ها" که لینک به پست ابتدای تفسیر هر سوره میشه رو آماده کردم اما نمی دونستم کجا درجش کنم (چون اون تاپیک قفل بود) که تقاضا دارم بفرمایید کجا مناسب هست درج بشه که مورد استفاده دوستان قرار بگیره چون فکر میکنم کاربردی هست

ضمن اینکه فهرست موجود در بخش غیر مرتبطی یعنی "پاتوق اعضا" قرار داره . با توجه به تلاش ارزشمند ایجاد کننده فهرست (خانم عرفانی)، خواهشمندم تاپیک فهرست به مکان درستی منتقل بشه تا مراجعین بیشتری بتونن ازش استفاده کنن . حداقل پیشنهادم اینه که به همانجا که مجلد تفسیر نمونه هست منتقل بشه

با تشکر

راهی
۱۳۹۴/۰۵/۰۱, ۱۵:۲۱
مورد دیگری که مایلم به اون اشاره کنم و به ماهیت آموزشی ، پژوهشی این انجمن و ویژگی تاپیکهای این انجمن (یعنی به غیر از سولات، باقی اکثر تاپیکها توسط یک ایجاد کننده ادامه پیدا میکنه و به نوعی مثل یک کتاب منسجم حول یک موضوع هست) مربوط میشه :

تاپیکهای بسیاری هستند که وقتی بازشون می کنیم مثل یک کتاب هستند که هر پست اون به منزله یک صفحه از کتاب هست و یک نویسنده خاص مطالب رو ارائه میده و عموما سایرین فقط خواننده هستند، پس چقدر خوبه در این دست تاپیکها ، همواره یک فهرست هم داشته باشیم تا به جای اینکه 30-40 صفحه رو دنبال یک مطلب بگردیم از همون اول بدونیم چه مطالبی و کدام مطلب مورد نظر ما در کدام صفحه هست.

می بخشید من یک مثال واقعی می زنم فقط برای اینکه منظورم رو برسونم و تاپیکی هم که می گم صرفا به علت اینه که صلاح میبینم چنین تاپیکهایی که با شوق و ذوق ایجاد میشن کاربردی تر باشند و لطفا حمل بر جسارت خدمت دوستان (از این نظر که هر کسی مختاره هر طوری خواست مطلب ارائه بده) تلقی نشه .
راستش از مثال مستقیم زدن منصرف شدم گفتم شاید دوستان ناراحت بشن اما
مثلا همین تاپیکهای تفسیر نمونه اگر قرار باشه بازبینی بشه، میشه ابتدای تاپیک که معادل یک جلد هست، در پست اول یا دوم یک فهرست از مطالب همان تاپیک قرار داده بشه

این پیشنهاد من برای اینه که می دونم دوستان زیادی الان در حال تولید چنین تاپیکهایی هستند و فکر میکنم در هنگام ایجاد تاپیک همان ابتدا یک پست رو به فهرست اختصاص بدن و با اضافه شدن مطالب ، پست فهرست رو ویرایش کنند.
یا برای مواردی که ایجاد شده ، با توجه به اینکه معمولا یک پست اول رو به توضیح اختصاص میدن شاید الان هم بشه فهرست رو در همان پست اول اضافه کرد .

البته صحبت من در خصوص فهرست ، فهرست لینک دار هست که به پست مورد نظر بره

یک نکته ای فقط وجود داره و اون هم اینه که الان انجمن دچار مشکل فنی هست و برای خود من و برخی دوستان که قبلا اعلام کرده بودند در حالتی که آنلاین هستیم لینک هایی مثل تاپیک تفسیر نمونه کار نمی کنه و برای اینکه بتونیم مستقیم از مواردی مثل فهرستی که الان خودم درست کردم استفاده کنیم باید حتما آفلاین باشیم تا لینک به پست مورد نظر بره. البته جناب معصومی که امتحان کرده بودند می گفتند لینک ها کار می کنه. در هر صورت بالاخره یک روز مشکل فنی برطرف میشه و فکر می کنم در هر حال بودن فهرست (حتی برای استفاده آفلاین) خیلی کاربردی تر از نبودنش هست

سپاس

راهی
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۲۳:۱۵
سلام
می خواستم پیشنهادی جهت تولید نرم افزار گوشی همراه بدم.
شاید به سادگی ممکن نباشه (البته به نظرم زیاد پیچیده نباشه) اما برای اینکه شاید همین فکر باعث جرقه ای تو ذهن دیگران باشه که به نتیجه ای یا راه دیگری در این زمینه برسیم می گم
راستش یکی از مواردی که برای گسترش حجاب و امر به معروف بی جدال به ذهنم رسید اینه که به نوعی افراد رو در شمایل محجبه شون به خودشون نشون بدیم !
شاید یک خانمی که زیاد پای بند پوشش سر و یا چادر نیست، هزار تا خانم چادری هم ببینه جذب نشه یا اگر جذب بشه تهیه پوشش حجاب براش به راحتی مقدور نباشه ، یا چون بلد نیست به خوبی و زیبایی پوشش رو استفاده کنه از خیرش بگذره ، اما اغلب اگر چادر یا مقنعه زیبا سرش کنه و معصومیت خودش رو در شمایل جدیدش ببینه معمولا مشتاق میشه، خودم با چنین مواردی برخورد داشتم

در حقیقت برنامه مد نظرم یک چیزی شبیه برنامه های ویرایش عکس گوشی های همراه هست که میشه توش افکت هایی رو عکس اعمال کرد و مثلا عکس میگیری رو سرت کلاه مکزیکی می ذاره یا عکس گرفته شده رو در الگو های مختلف یا ژست های مختلف نشون میده
خب این نرم افزار اگر یک سری الگو آماده حجاب ، چادر یا مقنعه در جهات مختلف داشته باشه و امکان قرار دادن عکس صورت گرفته شده به جای صورت الگو (البته با ظرافت بیشتر) داشته باشه ، کاربر میتونه بدون هزینه خرید لوازم حجاب خودش رو در ژست های مختلف محجبه ببینه و مشتاق تر بشه

این نرم افزار می تونه شامل مواردی چون نحوه بستن روسری و مقنعه و حتی نحوه دوخت هم باشه

این پیشنهاد فقط در جهت ایجاد انگیزه بیشتر هست ، شاید خیلی خام باشه :p و بشه از توش چیزهای دیگه در آورد اما فعلا همین به ذهنم رسید :rolleyes:

راهی
۱۳۹۴/۰۵/۲۳, ۱۹:۰۱
سلام
می خواستم پیشنهاد بدم ، علاوه بر مسابقات فعلی ، مسابقه احکام رو هم در انجمن داشته باشیم تا زمینه گسترده ای بشه برای یادگیری بهتر و مرور
احساس می کنم احکام یکی از مواردی هست که مغفول مانده در حالی که از اهمیت زیادی برای قبولی اعمالمون برخوردار هست

راستش می خواستم تو اسک دین پیشنهاد بدم اما زیاد با جو اونجا مأنوس نیستم
گفتم همینجا بگم :)

خدا خیرتون بده

مدیر محتوایی نرم افزارها
۱۳۹۴/۰۵/۲۶, ۱۴:۱۹
می خواستم پیشنهاد بدم ، علاوه بر مسابقات فعلی ، مسابقه احکام رو هم در انجمن داشته باشیم تا زمینه گسترده ای بشه برای یادگیری بهتر و مرور
سلام عليكم
پيشنهاد بسيار خوبيه .
همكاران اجرايي در مسابقات و بخش احكام دست بكار بشند لطفا .

رحیل
۱۳۹۴/۰۵/۲۶, ۱۴:۳۶
سلام عليكم
پيشنهاد بسيار خوبيه .
همكاران اجرايي در مسابقات و بخش احكام دست بكار بشند لطفا .
سلام علیکم
شدنیه؟
یه مسابقه برای همه با هر مرجع تقلیدی؟
کارشناسان احکام که بهشون میگیم تشهد چه جوریه میگن نام مرجع تقلید؟

مدیر محتوایی نرم افزارها
۱۳۹۴/۰۵/۲۶, ۱۸:۰۱
کارشناسان احکام که بهشون میگیم تشهد چه جوریه میگن نام مرجع تقلید؟
عليكم السلام و رحمة الله
خب شما هم با همين فرمت مسابقه رو برگزار بفرماييد :
سوال مسابقه:
بنابر نظر مراجع عظام- خامنه اي ، سيستاني، صافي- تشهد و سلام نماز احتياط، چگونه است ؟
يا
بنا بر نظر تمامي مراجع ، زيادتي در غير اركان نماز آيا مبطل نماز است ؟
يا
از كارشناسان بزرگوار احكام بخواهيد چند سوال از احكام مشترك در ميان همه ي فقها براي همكار مربوطه ارسال كنند تا از اين احكام مشترك استفاده كنيد
يا
از كارشناسان بزرگوار احكام بخواهيد از كاربردي ترين احكام سوالتي برايتان ارسال كنند - به تفكيك مراجع- و شما در هنگام سوال بخواهيد هر كس از منظر مرجع خود به سوال ، پاسخ دهد و شما هم با پاسخي كه از كارشناس در دست داريد منطبق خواهيد نمود .البته در اينصورت بايد از احكامي پرسش و پاسخ شود كه پر حاشيه و پر دامنه و پر فروعات نباشند .
بهر حال بله شدني است .

رحیل
۱۳۹۴/۰۵/۲۶, ۱۸:۰۸
سلام علیکم

از كارشناسان بزرگوار احكام بخواهيد از كاربردي ترين احكام سوالتي برايتان ارسال كنند - به تفكيك مراجع- و شما در هنگام سوال بخواهيد هر كس از منظر مرجع خود به سوال ، پاسخ دهد و شما هم با پاسخي كه از كارشناس در دست داريد منطبق خواهيد نمود .البته در اينصورت بايد از احكامي پرسش و پاسخ شود كه پر حاشيه و پر دامنه و پر فروعات نباشند .
خیلی پیشنهاد خوبیه
در این صورت هر کس به احکام مرجع خودش که لازمه اونا رو بدونه آشناتر میشه و اگه هدف یادگیری احکام باشه فراهم میشه

راهی
۱۳۹۴/۰۵/۳۱, ۱۲:۲۷
سلام
می خواستم پیشنهادی جهت تولید نرم افزار گوشی همراه بدم.

سلام
در خصوص این مورد که قبلا گفته بودم ضمن تشکر از توجه و بررسی دوستان باید عرض کنم ،
جناب سید یاسین لینک هایی رو برای من فرستادن که نشون میده همان چه مد نظر من بود قبلا ساخته شده :) و من نمی دونستم :Labkhand:
اگر اشکالی نداره لینک ها رو اینجا میذارم
https://cafebazaar.ir/app/com.daneshjoooohejab/?l=fa
https://cafebazaar.ir/app/com.personeliiiivahijjjabazrakhsh/?l=fa
https://cafebazaar.ir/app/mehdi.hejab.galery/?l=fa

می بخشید که وقتتون رو گرفتم نمی دونستم چنین چیزی قبلا ساخته شده :rolleyes:

راهی
۱۳۹۴/۰۶/۱۰, ۱۴:۲۴
برای مسابقه احکام نمیشه از احکام پرکاربرد استفاده کنیم ؟
یه نمونه اش تو همین کانون هست :
http://www.askquran.ir/post781584.html#post781584

راهی
۱۳۹۴/۰۷/۰۴, ۱۷:۰۲
سلام علیکم
از تیم تولید نرم افزار کانون و مدیر فنی کانون تشکر میکنم . اجرشان با صاحب قرآن

همانطور که مستحضر هستید به تازگی چند نسخه از نرم افزارهای مختلف به همت تیم تولید نرم افزار در کانون رونمایی شده است .
حال که اینجا چنین ابزارهای ارزشمندی تولید می شود، و این انجمن امکان تولید چنین مواردی را دارد و در کنار این امکان ، مدیر فنی هم جداگانه پیگیر مسائل فنی انجمن هستند و الحمدلله جهت پیگیری پیشنهادات فنی در دسترس هستند، به علاوه سایر موارد که در ادامه عرض میکنم، پیشنهاد میکنم در روند برگزاری مسابقات و اهدای جوایز و امکانات کاربری بازبینی صورت گیرد.

آنچه من از مسابقات این کانون متوجه شدم ، در صورت برنده شدن هدیه نقدی در قالب کارت شارژ اهدا می شود. که آن هم نیازمند ارائه مشخصات از سوی دریافت کننده جایزه می باشد که به شخصه این روند را نمی پسندم (صرفا یک نظر) و آن را متناسب این مجموعه نمی دانم.

با توجه به اینکه امکان ابتکار عمل در فضای مجازی بیشتر است و لزوم مدیریت متفاوت چنین فضایی و ماهیت این کانون قرآنی به انضمام امکان توسعه بخش فنی و تولید نرم افزار، فکر میکنم بهتر است به جای اهدای جوایز نقدی، امکان استفاده از منابع کانون را برای برندگان فراهم کنیم، تا بدین وسیله هم اشتیاق استفاده از بخش های مختلف افزایش یابد هم هدیه ای متفاوت برای کاربرانی که در جهت یاد گیری مفاهیم دینی اهتمام می ورزند فراهم شود و هم تشویقی برای تیم تولید نرم افزار و افزایش انگیزه ایشان باشد.

برای این منظور اولا از لحاظ فنی (قابل توجه مدیر فنی) باید امکانات نرم افزاری کانون را طبقه بندی کرد ، به عنوان مثال ، همانطور که لازمه دسترسی به برخی موارد داشتن حداقل 10 پست است ، (که گاه صرفا به پستهای مشاعره و استغفار که بیشتر جنبه تشریفاتی و غیر اصلی انجمن را دارد، ختم می شود )، این الزام را به شرکت یا برنده شدن در مسابقات کانون تغییر دهید
یعنی کاربری برای اینکه بتواند امضا داشته باشد ، یا برای اینکه بتواند تعداد بیشتری پیام خصوصی در روز ارسال یا دریافت کند یا حتی برای اینکه بتواند در مسابقه ای خاص شرکت کند یا پس از شرکت در مسابقه ها در فلان قرعه کشی شرکت داده شود و یا ... باید تعداد خاصی امتیاز داشته باشد که با شرکت در فلان تعداد مسابقه کانون بدست می آید.
و بدین ترتیب با هر مشارکت یا برنده شدن در مسابقات کانون، مدال یا امتیازی به امتیازات او افزوده شود (که این میتواند به صورت نمادین با افزایش ستاره های او یا چیزی شبیه نماد کاربر نمونه هم نمایش داده شود) یا حتی بدون نماد گرافیکی صرفا با نمایش تعداد امتیاز اعلان شود و به تناسب همان امکان بهره مندی از امکانات مختلف کانون که می تواند دریافت نرم افزارهای کانونی هم باشد برای او فراهم شود.

البته جزئیات این پیشنهاد بیشتر جای کار دارد ولی به نظرم ایده خوبی می باشد و امکان اجرایی شدن هم دارد . ان شاءالله که مورد توجه مسئولین کانون نیز قرار گیرد
پیشاپیش از توجه و همفکری خوانندگان گرامی تشکر می کنم

seyed yasin
۱۳۹۴/۰۷/۰۵, ۱۳:۱۰
باید امکانات نرم افزاری کانون را طبقه بندی کرد ، به عنوان مثال ، همانطور که لازمه دسترسی به برخی موارد داشتن حداقل 10 پست است ، (که گاه صرفا به پستهای مشاعره و استغفار که بیشتر جنبه تشریفاتی و غیر اصلی انجمن را دارد، ختم می شود )، این الزام را به شرکت یا برنده شدن در مسابقات کانون تغییر دهید
سلام و عرض ادب
با تشکر از کاربر گرامی راهی بخاطر پیشنهادات ارزشمندشون
چون ایشون به بنده لینک دادن بنده یک نکته که به ذهنم اومد رو عرض میکنم
در کانون به جهت قرآنی بودن سایت دسترسی کاربران به امکانات تا حد ممکن راحت
قرار داده شده تا باعث جذب کاربر بشه
حتی امکان دانلود فایلهای پیوست برای کاربران مهمان هم وجود داره
به نظرم ایجاد اینگونه محدودیتها باعث دلزدگی کاربران از سایت میشه
اینکه مثلا یک کاربر جدید تا مدتی نتونه نرم افزارها رو دانلود کنه یا امضا نداشته باشه
و... باعث میشه تا جذب سایتهای دیگه بشه
التماس دعا

m&m
۱۳۹۴/۰۷/۰۶, ۱۲:۲۷
سلام
یه پیشنهاد
با توجه به اینکه برای یکسری سوالات نیاز به دانستن نام مرجع تقلید سوال کننده هست
به نظرم خوبه تو گزینه های ثبت نام گزینه نام مرجع تقلید هم باشه
و پر کردن این کادر اجباری باشه و تو مشخصات کاربر نمایش داده بشه
تا براساس مرجع هرکس بهش پاسخ داده بشه

سردارتنها
۱۳۹۴/۱۲/۰۶, ۲۱:۴۸
سلام سرعت سايتتون بسياركمه از نظرم:( اصلا جستجو تو تايپكها كند ميشه ..:confused:

Baranno
۱۳۹۵/۰۷/۰۶, ۰۱:۲۱
با سلام و صلوات بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و خاندان پاکش
از شما دوستان و اساتید گرامی و محترم و عزیزانی که بزرگواری کرده و پاسخ سوالات من را محبت کرده و جوابگو بودند کمال تشکر و سپاس را دارم و به خاطر لطف و ادب تان کلاه از سر برداشته و دست دوستی و رفاقت بسوی تان دراز می کنم و برای تمامی شما دوستان عزیز آرزوی بهترین ها را دارم.
از بابت پاسخ برخی از سوالاتم کاملا مجاب شدم و خوشحالم که پاسخ های منطقی و درستی دریافت کردم .
اما در رابطه با برخی پاسخ ها متاسفانه مجاب و قانع نشدم و متاسفانه ناراحت شدم و به دلیل پاسخ های سطحی و غیر منطقی و روایات نسبتا کهنه و خنده آور ی که صحتی در رابطه با درستی و راستی آنها وجود ندارد. و از نظر عقلانی و منطقی و دلایل دیگری نمیتوان این مطالب را قبول کرد و اصلا درباره آنها وقت گذاشت و تفکر نمود.
دنیا و افراد جویای جواب و کسانی که در رابطه با دین اسلام و اعتقادات و روایات مذهب شیعه کندوکاو میکنند این روایات و نقل قول های بعضا من در آوردی و خرافی را زیر سوال خواهند برد و متاسفانه دین اسلام و مذهب شیعه را زیر رادیکال میبرندو حتما و دائما این گفتار ها را پتکی کرده و بر سر دین و مذهب شیعه میکوبند . این گفته ها در این روزگار تجدد ، روزگاری که در ثانیه زندگی تغییر میکند ،ابر کامپیوتر ها هستند ماهواره های چنین و چنان به فضا میرود .و هزاران هزار مورد و مطلب علمی و نوین در تمامی زمینه ها نمی توان به خواب فلان ملا و آخوند صد ها سال پیش اکتفا کرد و آن را قبول نمود .ویا به گفته ای که فلان شخص از نقل قول شخصی دیگر سالها پیش شنیده است سندیت داد.
امروز عقل و تفکر در دین و خداپرستی حاکم است گفته هایی که نص صریح قرآن کریم باشد محترم و درست و قابل احترام میباشد . سخنان بزرگان دین و ائمه اطهار علیهم‌السلام نیز اگر بدون تحریف و بدون اغماض باشد و از افراط و تفریط هم تهی باشند قابل قبول و محترم هستند. ولی برخی گفته خیر!!!!!
شما عزیزان که از علمای دینی شیعه هستید و در این رابطه ها بسیار دانا و توانا هستید .چرا چرا این گفتارها را مکررا تکرار میکنید و مسلما شما نیز به این روایات خرافی شک هایی کرده اید پس چرا این ها را جهت پاسخگویی به سوالات دینی بر زبان می آورید.
مگر نه اینکه این گفتارها بازی با اعتقادات و باورهای دینی منطقی دیگران هست.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه اطهار علیهم‌السلام تمامی از دانشمندان و اندیشمندان دینی بوده اند و علم های لدنی و خدایی داشته اند و تمام گفته های آنان بر پایه منطق و عقل بوده است پس چرا به گفتارها و خواب های برخی از علمای شیعه اکتفا میکنید.
هر بنده ای از بندگان خدا هرچه باشد اگر در بالاترین سطوح علمی و دینی باشد نمیتوان به خواب او و یا به توهمات و خیالات او اکتفا کرد و گفتارش را باور نمود حتی اگر علامه دهر باشد.
این ها شده است سقز دهان وهابیت و تکفیر که این گفتارهای بی منطق من درآوردی دینی را سوژه ای کرده اند برای تمسخر ما شیعیان که متاسفانه ما خودمان سوژه و خوراک به آنها میدهیم. بدتر و اسفناک تر اینکه برخی از مثلا علمای دینی شیعه و آخوندهای شیعی با ابراز و بیان برخی مطالب کاملا بی منطق و بی پایه و اساس و بدون منطق عقلی و علمی روایات و حکایات و احادیثی را به زبان می آورند که آدمی در سر شاخ گوزن در می آورد. و از این گفتار ها در صفحات اجتماعی و اینترنت بسیار زیاد هست. مثلا چند روز پیش کلیپی از یکی از آخوند ها در مجلس منبری دیدم که میگفت حضرت حمزه نیزه اش را زیر خانه کعبه زد آن را بالا برد و در هوا نگه داشت و به کفار گفت اگر دین نیاورید خانه کعبه را بر سرتان می اندازم ....و خیلی دیگر از این روایات که مطمئنا خودتان بیشتر و بهتر میدانید.
در دنیای اسلام دو چیز باعث شده است که ریشه اسلام بسوزد و بخشکد. آن دو افراط و تفریط است .
افراط داعشی و وهابی و تفریط برخی از شیعیان.
در کل از شما سپاسگذار هستم و بسیار خرسند و خوشحال هستم که با این سایت و شما دوستان عزیز آشنا شده ام بنده از نظر علوم دینی علامه نیستم ولی در حد بضاعت و توانم در رابطه با اسلام و شیعه اطلاعات و مطالعاتی دارم. و غرض و نیتم از این مطالب بخدایی که ناظر و ظاهر بر اعمال تمام ما بندگان هست دفاع از دین اسلام و مذهب مظلوم و حقیقی شیعه میباشد. و غصه دار و نگرانم که برخی گفتارها و پاسخ ها و اشتباهات و تندروی ها باعث ریزش مومنین و شیعیان گردد . که این امر حتما دل آقا صاحب الزمان عج را آزرده خاطر خواهد نمود و خداوند متعال از فعالان دینی به دلیل کم کاری و بیکاری سوال خواهد نمود.
اسلام و مذهب شیعه به ذات خود بهترین و کاملترین دین هست ولی حیف که با برخی دخالت ها و گفتار ها و دروغ ها و مطالب بی منطق بدون استدلال علمی باعث شده ایم که تضعیف شود و مورد حمله برخی دیگر قرار بگیرد.
باز هم با دست بوسی از شما تقاضا دارم نسبت به پاسخ سوالات بنده بیشتر بکوشید و پاسخ هایی علمی و شفاف بنا بر نص صریح قرآن و معارف اسلامی مورد نظر و عقیده ائمه اطهار عنایت فرمایید. تا من نیز با ارسال این پاسخ ها به افرادی که خود را کاملترین میدانند (وهابیت و تکفیر) تو دهنی محکمی به آنها زده و جواب آنان را علمی و عقلایی بدهم.
لطفا در رابطه با این مطالب پاسخ دقیق و کامل و مبسوط ، لطف و محبت کرده ارائه نمایید و بمن بعنوان دوستی کوچک ارجاع دهید.
در رابطه به پاسخ به سوالاتم که از محضر شما پرسیدم در رابطه با مسجد جمکران، چاه جمکران ، تبرک ، نفرین ،وغیر لطفا با توجه به عدم قانع شدن بنده و عدم داشتن بار منطقی و علمی لطفا و حتما بزرگواری کرده و مجددا پاسخگو باشید.
مشتاقانه منتظر پاسخ های شما عزیزان هستم.
برایتان از خداوند متعال بهترین ها را خواستارم.
موفق وپیروز و شاد باشید.
یا علی مدد..
اللهم عجل لولیک الفرج.
صلوات بر پیامبر اکرم و خاندان نور و ثلاله پاک ایشان فراموش نشود.
الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
دوست کوچک شما

رحیل
۱۳۹۵/۰۷/۰۶, ۱۱:۳۱
با سلام و صلوات بر پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و خاندان پاکش
از شما دوستان و اساتید گرامی و محترم و عزیزانی که بزرگواری کرده و پاسخ سوالات من را محبت کرده و جوابگو بودند کمال تشکر و سپاس را دارم و به خاطر لطف و ادب تان کلاه از سر برداشته و دست دوستی و رفاقت بسوی تان دراز می کنم و برای تمامی شما دوستان عزیز آرزوی بهترین ها را دارم.
از بابت پاسخ برخی از سوالاتم کاملا مجاب شدم و خوشحالم که پاسخ های منطقی و درستی دریافت کردم .
اما در رابطه با برخی پاسخ ها متاسفانه مجاب و قانع نشدم و متاسفانه ناراحت شدم و به دلیل پاسخ های سطحی و غیر منطقی و روایات نسبتا کهنه و خنده آور ی که صحتی در رابطه با درستی و راستی آنها وجود ندارد. و از نظر عقلانی و منطقی و دلایل دیگری نمیتوان این مطالب را قبول کرد و اصلا درباره آنها وقت گذاشت و تفکر نمود.
دنیا و افراد جویای جواب و کسانی که در رابطه با دین اسلام و اعتقادات و روایات مذهب شیعه کندوکاو میکنند این روایات و نقل قول های بعضا من در آوردی و خرافی را زیر سوال خواهند برد و متاسفانه دین اسلام و مذهب شیعه را زیر رادیکال میبرندو حتما و دائما این گفتار ها را پتکی کرده و بر سر دین و مذهب شیعه میکوبند . این گفته ها در این روزگار تجدد ، روزگاری که در ثانیه زندگی تغییر میکند ،ابر کامپیوتر ها هستند ماهواره های چنین و چنان به فضا میرود .و هزاران هزار مورد و مطلب علمی و نوین در تمامی زمینه ها نمی توان به خواب فلان ملا و آخوند صد ها سال پیش اکتفا کرد و آن را قبول نمود .ویا به گفته ای که فلان شخص از نقل قول شخصی دیگر سالها پیش شنیده است سندیت داد.
امروز عقل و تفکر در دین و خداپرستی حاکم است گفته هایی که نص صریح قرآن کریم باشد محترم و درست و قابل احترام میباشد . سخنان بزرگان دین و ائمه اطهار علیهم‌السلام نیز اگر بدون تحریف و بدون اغماض باشد و از افراط و تفریط هم تهی باشند قابل قبول و محترم هستند. ولی برخی گفته خیر!!!!!
شما عزیزان که از علمای دینی شیعه هستید و در این رابطه ها بسیار دانا و توانا هستید .چرا چرا این گفتارها را مکررا تکرار میکنید و مسلما شما نیز به این روایات خرافی شک هایی کرده اید پس چرا این ها را جهت پاسخگویی به سوالات دینی بر زبان می آورید.
مگر نه اینکه این گفتارها بازی با اعتقادات و باورهای دینی منطقی دیگران هست.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و ائمه اطهار علیهم‌السلام تمامی از دانشمندان و اندیشمندان دینی بوده اند و علم های لدنی و خدایی داشته اند و تمام گفته های آنان بر پایه منطق و عقل بوده است پس چرا به گفتارها و خواب های برخی از علمای شیعه اکتفا میکنید.
هر بنده ای از بندگان خدا هرچه باشد اگر در بالاترین سطوح علمی و دینی باشد نمیتوان به خواب او و یا به توهمات و خیالات او اکتفا کرد و گفتارش را باور نمود حتی اگر علامه دهر باشد.
این ها شده است سقز دهان وهابیت و تکفیر که این گفتارهای بی منطق من درآوردی دینی را سوژه ای کرده اند برای تمسخر ما شیعیان که متاسفانه ما خودمان سوژه و خوراک به آنها میدهیم. بدتر و اسفناک تر اینکه برخی از مثلا علمای دینی شیعه و آخوندهای شیعی با ابراز و بیان برخی مطالب کاملا بی منطق و بی پایه و اساس و بدون منطق عقلی و علمی روایات و حکایات و احادیثی را به زبان می آورند که آدمی در سر شاخ گوزن در می آورد. و از این گفتار ها در صفحات اجتماعی و اینترنت بسیار زیاد هست. مثلا چند روز پیش کلیپی از یکی از آخوند ها در مجلس منبری دیدم که میگفت حضرت حمزه نیزه اش را زیر خانه کعبه زد آن را بالا برد و در هوا نگه داشت و به کفار گفت اگر دین نیاورید خانه کعبه را بر سرتان می اندازم ....و خیلی دیگر از این روایات که مطمئنا خودتان بیشتر و بهتر میدانید.
در دنیای اسلام دو چیز باعث شده است که ریشه اسلام بسوزد و بخشکد. آن دو افراط و تفریط است .
افراط داعشی و وهابی و تفریط برخی از شیعیان.
در کل از شما سپاسگذار هستم و بسیار خرسند و خوشحال هستم که با این سایت و شما دوستان عزیز آشنا شده ام بنده از نظر علوم دینی علامه نیستم ولی در حد بضاعت و توانم در رابطه با اسلام و شیعه اطلاعات و مطالعاتی دارم. و غرض و نیتم از این مطالب بخدایی که ناظر و ظاهر بر اعمال تمام ما بندگان هست دفاع از دین اسلام و مذهب مظلوم و حقیقی شیعه میباشد. و غصه دار و نگرانم که برخی گفتارها و پاسخ ها و اشتباهات و تندروی ها باعث ریزش مومنین و شیعیان گردد . که این امر حتما دل آقا صاحب الزمان عج را آزرده خاطر خواهد نمود و خداوند متعال از فعالان دینی به دلیل کم کاری و بیکاری سوال خواهد نمود.
اسلام و مذهب شیعه به ذات خود بهترین و کاملترین دین هست ولی حیف که با برخی دخالت ها و گفتار ها و دروغ ها و مطالب بی منطق بدون استدلال علمی باعث شده ایم که تضعیف شود و مورد حمله برخی دیگر قرار بگیرد.
باز هم با دست بوسی از شما تقاضا دارم نسبت به پاسخ سوالات بنده بیشتر بکوشید و پاسخ هایی علمی و شفاف بنا بر نص صریح قرآن و معارف اسلامی مورد نظر و عقیده ائمه اطهار عنایت فرمایید. تا من نیز با ارسال این پاسخ ها به افرادی که خود را کاملترین میدانند (وهابیت و تکفیر) تو دهنی محکمی به آنها زده و جواب آنان را علمی و عقلایی بدهم.
لطفا در رابطه با این مطالب پاسخ دقیق و کامل و مبسوط ، لطف و محبت کرده ارائه نمایید و بمن بعنوان دوستی کوچک ارجاع دهید.
در رابطه به پاسخ به سوالاتم که از محضر شما پرسیدم در رابطه با مسجد جمکران، چاه جمکران ، تبرک ، نفرین ،وغیر لطفا با توجه به عدم قانع شدن بنده و عدم داشتن بار منطقی و علمی لطفا و حتما بزرگواری کرده و مجددا پاسخگو باشید.
مشتاقانه منتظر پاسخ های شما عزیزان هستم.
برایتان از خداوند متعال بهترین ها را خواستارم.
موفق وپیروز و شاد باشید.
یا علی مدد..
اللهم عجل لولیک الفرج.
صلوات بر پیامبر اکرم و خاندان نور و ثلاله پاک ایشان فراموش نشود.
الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
دوست کوچک شما

سلام علیکم

ببخشید که دخالت می کنم
ولی به نظرم شما توی هر تاپیک، همون جا اگه پاسخی که قانعتون نکرده یا بهش نقد دارید رو مشخص کنید و ایراداتتون رو بهش بیان بفرمایید زودتر جواب می گیرید تا اینکه بیاید اینجا به صورت کلی و بدون مشخص کردن مصداق مشکلات رو مطرح کنید.

Ahamd14
۱۳۹۸/۰۱/۱۰, ۱۵:۵۰
سلام.
خداقوت
من نمی دانستم که این پیشنهاد را کجا مطرح کنم؟ کدام انجمن یاکدام مبحث؟
لطفا" اگر جایی نامناسبی مطرح کردم می توانیدانتقال دهید به جای مناسب یا اینکه حذفش کنید.اختیار با خودتان است.
به ذهنم رسید وصلاح دیدم که این پیشنهادرا به حضور شما گرامیها عرض کنیم.
وآن اینکه:من از شما تقاضا دارم دراین سایت انجمنی هم بعنوان مقالات دراینجا دایرکنید.
این مقالات هم شامل مقالات فرهنگی وهم اجتماعی وهم اقتصادی ودین شناسی وامام شناسی و..... باشد.
مقالات هم تشریحی وهم تحلیلی وهم تحقیقی و.. باشد.
این انجمن باعث می شود افراد بیشتری به سایت کانون گفتگویی قرآن مراجعه کنند واز آن استفادههای لازم را درجهت رشدوتعالی خود واجتماع خود بهره ببرند.
خلاصه سبب بیشرفت جامعه از لحاظ دینی وفرهنگی واجتماعی می گردد. سپاس