PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب همسر به صورت وسواس گونه یعنی چه ؟

*zohreh*
۱۳۹۱/۰۹/۳۰, ۱۸:۳۱
با عرض سلام و احترام

اگر زمان اجازه بده بنده میخواهم فعالیتم رو در قسمت مهارتهای زندگی سایت بیشتر کنم و سوالاتم رو بپرسم که هم خودم به جواب برسم و هم
دیگران استفاده کنند و هم اینجا رونق بگیره

شاید یکی از دغدغه های ما در زندگی مان انتخاب همسر باشد که برای انتخاب هر کدام معیار و اصولی برای خود داریم .حال میخواهم بپرسم موقع انتخاب اینکه میگویند نباید وسواس گونه انتخاب داشت یعنی چه ؟
خوب وقتی میخواهیم کسی را به عنوان همسر برگزینیم باید شخص رو خوب از نقطه نظرهای مختلف بررسی کنیم .حالا چرا بعضی میگویند اینکار وسواس محسوب میشود ؟ایا به واقع وسواس هست یا نه ؟

با سپاس :Rose:

کارشناس بحث : پاسخگوی مشاوره 2

راهنما
۱۳۹۱/۱۰/۰۴, ۱۱:۰۳
با عرض سلام و احترام

اگر زمان اجازه بده بنده میخواهم فعالیتم رو در قسمت مهارتهای زندگی سایت بیشتر کنم و سوالاتم رو بپرسم که هم خودم به جواب برسم و هم
دیگران استفاده کنند و هم اینجا رونق بگیره

شاید یکی از دغدغه های ما در زندگی مان انتخاب همسر باشد که برای انتخاب هر کدام معیار و اصولی برای خود داریم .حال میخواهم بپرسم موقع انتخاب اینکه میگویند نباید وسواس گونه انتخاب داشت یعنی چه ؟
خوب وقتی میخواهیم کسی را به عنوان همسر برگزینیم باید شخص رو خوب از نقطه نظرهای مختلف بررسی کنیم .حالا چرا بعضی میگویند اینکار وسواس محسوب میشود ؟ایا به واقع وسواس هست یا نه ؟

با سپاس :Rose:

کارشناس بحث : پاسخگوی مشاوره 2

خدمت شما عرض کنم همانطور که می دانید وسواس یک اختلال روانی است که به هر موضوعی تعلق بگیرد انسان را دچار تحریف واقعیت از نظر شناختی می کند مثلا اگر وسواس به شست و شو تعلق بگیرد فرد را از واقعیت های جدا می کند و فرد دچار واقعیت های می شود و ممکن است بیش از اندازه واقعیت به شست و شو روی بیاورد . در ازدواج هم همین طور افرادی که دچار وسواس هستند تحریف های شناختی و تفسیر های شخصی از واقعیت ها دارند معمولا کمال گرا هستند و اگر مثلا جزیی از فیزک طرف مقابل را کامل نپسندیدند هر چند که تمام فاکتور های شخصیتی و خانوادگی و فرهنگی مناسب باشد این فرد را رد می کنند اما دقت و هوشیار بودن در تحقیقات میدانی از طرف مقابل و توجه کاملا دقیق در وضعیت ظاهر و گفت و گو های طرف مقابل و انتخاب مسیر استاندار که مورد تأیید روان شناسان است با وسواس متفاوت خواهد بود پس برای انتخاب همسر از راهکارهای استاندارد انتخاب همسر استفاده کنید موفق باشید.

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۱/۱۰/۰۴, ۲۱:۳۰
سلام

در دوره ای که الان درش حضور داریم اصلا وسواس معنا نداره متاسفانه متاسفانه خانواده ها انقدر راحت دختر رو شوهر میدن یا به پسرشون زن میدن که آدم تعجب میکنه !
مثال اینکه فرد امروز اومده خواستگاری ، غریبه هم هست ولی فرداش عقد میکنن ! بدون هیچ شناختی و بعدش بعضی وقتا متاسفانه کارشون به جاهای باریک میکشه و ...

اگرم یکی بخواد طبق اصول سبک سنگین بکنه تا جواب مناسبی بده خانواده تحت فشار میزارن ... به نظر من که وسواس در این دوره مخصوصا برای ازدواج دختر خانمها اصلا معنا نداره :Rose: