PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رازهایی مهم از زندگی همسران خوشبخت

عبد آبق
۱۳۹۲/۰۲/۲۵, ۱۴:۵۳
به نام خدا

سلام. ان شاء الله قصد داریم در این تاپیک رازهای مهمی از یک زندگی خوشبخت رو تقدیم دوستان بکنیم. البته ویژه ی متاهلین هست ها!!!
http://forum.bidari-andishe.ir/images/smilies/wink.png
( ولی خوب مجردها هم یواشکی می تونن ببینن

http://forum.bidari-andishe.ir/images/smilies/cool.pnghttp://forum.bidari-andishe.ir/images/smilies/heart.png
)

مطالب از فصل هفتم کتاب رازهای تسخیر قلب همسر از آقای مسلم داوودی نژاد هست که کتاب بسیار مفید و کاملیه که حتما سعی کنید مطالعه اش کنید.

http://axgig.com/images/26499184353911583232.jpg

**یک خواهش ویژه هم از دوستان دارم این که مسائل تکراری موانع ازدواج و قس علی هذا رو در این تاپیک مطرح نکنید. ممنونم!http://forum.bidari-andishe.ir/images/smilies/happy.png

---------------------------------------

رازهایی مهم از زندگی همسران خوشبخت

http://axgig.com/images/22524072857828810528.jpg

اولین راز : خوشبخت ها همدیگر را دوست دارند

دین جامع نگر اسلام، دوست داشتن زن را به عنوان یکی از اهداف بزرگ تشکیل خانواده عنوان می کند؛ چنان که در سوره ی روم می فرماید : « وَ جَعَلَ بَینَکُم مَوَدَةً وَ رَحمَةً » یعنی میان شما زن و شوهر مودت، عشق و انتهای دوست داشتن را قرار دادیم.

همچنین در روایتی از امام صادق (علیه السلام) آمده است : « گمان نمی کنم خیری در ایمان افزایش یابد، مگر آن که دوستی او نسبت به همسرش زیاد شود. »

همچنین می فرمایند : « دوست داشتن همسر از اخلاق پیامبران است. »

و در بسیاری دیگر از آیات قرآن از عشق و محبت عمیق به زن سخن به میان آمده است.

نکته ی اول : دوست داشتن زن از غرایز اساسی مرد است و کسی که با این دوستی مخالفت می ورزد، در واقع با فطرت سلیم خود مخالف است.

نکته ی دوم : این دوستی باید در محدوده ی ایمان به خدا و در جهت حب به او باشد.

ادامه دارد...

عبد آبق
۱۳۹۲/۰۲/۲۵, ۲۲:۴۵
دومین راز : خوشبخت ها دوست داشتن را بر زبان خود جاری می کنند

دین عزیز اسلام مرد را بسیار تشویق می کند که مجبتش را علاوه بر این که در قلبش هست بر زبانش نیز جاری کند و از ابراز آن ابایی نداشته باشد؛ که این مساله تحمل مشکلات زندگی را برای همسران بسیار آسان می کند و باعث آرامش و لذت بیشتر در زندگی می شود.

همانطور که پیامبر گرامی اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) می فرمایند :

« این که مردی به زنش بگوید دوستت دارم هرگز از قلبش بیرون نخواهد رفت. »

پس برنامه ای بچینیم که به طور مدوام این دوست داشتنمان را به همسران به روش های مختلف ابراز کنیم.

ادامه دارد...

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۰۲/۲۶, ۱۰:۵۱

دین عزیز اسلام مرد را بسیار تشویق می کند که مجبتش را علاوه بر این که در قلبش هست بر زبانش نیز جاری کند و از ابراز آن ابایی نداشته باشد؛ که این مساله تحمل مشکلات زندگی را برای همسران بسیار آسان می کند و باعث آرامش و لذت بیشتر در زندگی می شود.

همانطور که پیامبر گرامی اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) می فرمایند :

« این که مردی به زنش بگوید دوستت دارم هرگز از قلبش بیرون نخواهد رفت. »

پس برنامه ای بچینیم که به طور مدوام این دوست داشتنمان را به همسران به روش های مختلف ابراز کنیم.

ادامه دارد...

سلام!!!
بهترین شیوه بیان دوستت دارم عمل کردن به آنچه که درباره مسائل زناشوئی می دانیم است.
دوستت دارم یعنی اینکه من در همه حال به تو بهترین انتخابم احترام می گذارم ودر مقابل همه با زیباترین القاب خطابت می کنم تا وقتی که نفس در سینه دارم.این خطاب کردن الگوئی می شود برای سایر افراد وخانواده ها
دوستت دارم یعنی اینکه اگر خدائی ناکرده بیمار شدی شب را به روز می رسانم در حالی که در کنار بسترن بیدار هستم ومراقبت تو هستم وبرای بهبودیت دعا می کنم.
دوستت دارم یعنی اینکه در همه حال مراقب هستم که از راه ومسیر سلوک خدا که پیامبر اسلام(ص)به ما آورده منحرف نشوی وبه آن کمال وصعود معنوی که داری ادامه بدهی!
دوستت دارم یعنی با همه وجود به تو عشق می ورزم ودوستت دارم

عبد آبق
۱۳۹۲/۰۲/۲۷, ۰۹:۵۹
سومین راز : خوشبخت ها شخصیت یکدیگر را تحقیر نمی کنند

گاهی دیده می شود که در روابط خانوادگی زن و شوهر از کلمات تحقیر آمیز برای صدا زدن یکدیگر استفاده می کنند و از آن بدتر این که این اتفاق در حضور دیگران روی می دهد. قرآن کریم در سوره ی حجرات می فرماید :

« ای کسانی که ایمان آورده اید! نباید گروهی از مردان گروه دیگر را مسخره کنند؛ شاید آن مسخره شدگان بهتر از آن ها باشند، و نیز نباید گروهی از زنان گروه دیگر را مسخره کنند؛ شاید آن مسخره کنندگان بهتر از آن ها باشند. و از هم عیب جویی نکنید و یکدیگر را به القاب زشت نخوانید! که اگر پس از ایمان به خدا، نام فسق بر مومن نهند، بسیار زشت است، و هر که از فسق و گناه به درگاه خدا توبه نکند، پس ستمکار است. »

بدون تردید کسانی که با اخلاق بسیار ناپسند مسخره کردن همسرشان، می خواهند در جمع خودی نشان دهند و مجلس گرم کن محفل دیگران باشند و یا قصد تحقیر شخصیت همسرشان را دارند؛ اول از همه شخصیت اجتماعی خودشان را تحقیر و کوچک کرده اند و سپس باید منتظر عذابی سخت نزد خداوند باشند.

نکته ی اول : زن همچون مرد، کرامت دارد، که نباید آن را به بازی گرفت و مسخره کرد.

نکته ی دوم : چه بسا شخص مسخره شده، کرامتی بیش از شخص مسخره کننده داشته باشد.
ادامه دارد...

asieh
۱۳۹۲/۰۲/۲۷, ۱۴:۴۶

بهترین شیوه بیان دوستت دارم عمل کردن به آنچه که درباره مسائل زناشوئی می دانیم است.
دوستت دارم یعنی اینکه من در همه حال به تو بهترین انتخابم احترام می گذارم ودر مقابل همه با زیباترین القاب خطابت می کنم تا وقتی که نفس در سینه دارم.این خطاب کردن الگوئی می شود برای سایر افراد وخانواده ها
دوستت دارم یعنی اینکه اگر خدائی ناکرده بیمار شدی شب را به روز می رسانم در حالی که در کنار بسترن بیدار هستم ومراقبت تو هستم وبرای بهبودیت دعا می کنم.
دوستت دارم یعنی اینکه در همه حال مراقب هستم که از راه ومسیر سلوک خدا که پیامبر اسلام(ص)به ما آورده منحرف نشوی وبه آن کمال وصعود معنوی که داری ادامه بدهی!
دوستت دارم یعنی با همه وجود به تو عشق می ورزم ودوستت دارم

همه اینها معنای دوست داشتن میده ولی بزرگوار دوباره جمله دوستمون رو بخونید:دوست داشتن را بر زبان جاری کنید
خانمها خیلی دوست دارند این جمله رو از زبان همسر خودشون بشنوند.

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۰۲/۲۷, ۱۵:۲۵
همه اینها معنای دوست داشتن میده ولی بزرگوار دوباره جمله دوستمون رو بخونید:دوست داشتن را بر زبان جاری کنید
خانمها خیلی دوست دارند این جمله رو از زبان همسر خودشون بشنوند.

سلام!!!
بله حرف شما متینه.من هم دوست دارم هر روز به همسرم بگویم.ولی کلمات بسیار زیباتر از از دوستت دارم هست که خانم ها اگر بشنوند دیگر نمی توانند خودشون رو کنترل کنند.(سورپرایز می شوند)برای همین متین ترین کلمه همین دوستت دارم است!

asieh
۱۳۹۲/۰۲/۲۷, ۱۵:۳۴
بله حرف شما متینه.من هم دوست دارم هر روز به همسرم بگویم.ولی کلمات بسیار زیباتر از از دوستت دارم هست که خانم ها اگر بشنوند دیگر نمی توانند خودشون رو کنترل کنند.(سورپرایز می شوند)برای همین متین ترین کلمه همین دوستت دارم است!
متین تر و اثر بخشی بیشتری دارد

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۰۲/۲۷, ۱۷:۲۶
سلام!!!
کلمه دوستت دارم به قول آیت الله العظمی مرعشی نجفی معجزه می کند.من شنید ه ام آیت الله بهجت(ره)نیز به همسرشان می گفته.ما جوانها که جای خود داریم!

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۰۲/۲۷, ۱۷:۳۴
سومین راز : خوشبخت ها شخصیت یکدیگر را تحقیر نمی کنند

گاهی دیده می شود که در روابط خانوادگی زن و شوهر از کلمات تحقیر آمیز برای صدا زدن یکدیگر استفاده می کنند و از آن بدتر این که این اتفاق در حضور دیگران روی می دهد. قرآن کریم در سوره ی حجرات می فرماید :

« ای کسانی که ایمان آورده اید! نباید گروهی از مردان گروه دیگر را مسخره کنند؛ شاید آن مسخره شدگان بهتر از آن ها باشند، و نیز نباید گروهی از زنان گروه دیگر را مسخره کنند؛ شاید آن مسخره کنندگان بهتر از آن ها باشند. و از هم عیب جویی نکنید و یکدیگر را به القاب زشت نخوانید! که اگر پس از ایمان به خدا، نام فسق بر مومن نهند، بسیار زشت است، و هر که از فسق و گناه به درگاه خدا توبه نکند، پس ستمکار است. »

بدون تردید کسانی که با اخلاق بسیار ناپسند مسخره کردن همسرشان، می خواهند در جمع خودی نشان دهند و مجلس گرم کن محفل دیگران باشند و یا قصد تحقیر شخصیت همسرشان را دارند؛ اول از همه شخصیت اجتماعی خودشان را تحقیر و کوچک کرده اند و سپس باید منتظر عذابی سخت نزد خداوند باشند.

نکته ی اول : زن همچون مرد، کرامت دارد، که نباید آن را به بازی گرفت و مسخره کرد.

نکته ی دوم : چه بسا شخص مسخره شده، کرامتی بیش از شخص مسخره کننده داشته باشد.
ادامه دارد...

سلام!!!
بهتر است انسان همیشه در مقابل همه با نهایت ادب با همسرش برخورد کند.در حین ادای کلمات نیز باید دقت کند که درست وصحیح گفته شود تا شاعبه ای ایجاد نشود که مثلا چرا با این لحن صدا زدم!یا زدی؟
اگر واگر واگر عیبی در همسرتان دیدی(هر دو طرف)در خلوت نه خلوتی که در میهمانی باشد مگر موارد ضروری.در خلوت خانه ویا حین استراحت ویا حین صرف دسر بعد از غذا ویا حین خواب نکته ای که باعث شده به شخصیتتان خدشه وارد شود را بدون هیچ غرضی بیان کنید.به عنوان مثال:
همسرم عزیزم در حین صحبت با فلانی من متوجه شدم شما همیچین مطلبی را گفتید ویا فلان کار را انجام دادید ویا کاری کردید که برای شمکا مناسب نمی دیدم ویا نمی بینم.(خواهشاً خانم ها منطقی باشند وخوب به کلام همسرشان گوش دهند وبعد به دقت فکر کنند واگر دیدند واقعا نکته گوشزد شده توسط همسرشان به جا بود سعی در تصحیح آن برآند نه اینکه موضع گیری مغرورانه داشته باشند وبا غرور تمام بگویند من بی عیبم.یا نه من این طور برخورد نرکردم.چون شما نباید درباره خود قضاورت کنی بلکه باید دیگران بگویند که عکس العمل شما چه بود.وفقط وفقط یک نفر حق دارد این کار را انجام دهد وآن همسر انسان است ولاغیر!!!به دیگران هم اصلا ربطی ندارد)
بعدش همه سعی کنید به کلمه زیبای دوستت دارم چاشنی محبت وهمراه با لبخند را هدیه به همسرتان کنید!

عبد آبق
۱۳۹۲/۰۲/۲۸, ۱۲:۲۹
چهارمین راز : خوشبخت ها می بخشند و بدی ها را فراموش می کنند

امواجی که به ساحل برخورد می کنند، پس از گذشت سال ها، رفته رفته لبه های ناهموار و خشن صخره های ساحلی را فرسایش می دهند و در مناطق ساحلی تغییراتی پدید می آورند و آن را زیباتر می کنند.

زندگی مشترک نیز همانند ساحلی است که اگر از رفتارها و گفتارهای نادرست دیگری گذشت کنیم، با گذشت زمان، طرف مقابل تغییر خواهد کرد و چهره ی زندگی مشترک تحسین برانگیز و زیبا خواهد شد.

بنابراین، نخستین قدم برای تداوم بخشیدن به زندگی مشترک، بخشش و فراموش کردن خطاهاست؛ حتی اگر ناراحت کننده باشد. البته به خاطر داشته باشید که گذشت شما باید همراه با فراموش کردن خطاها باشد؛ در غیر این صورت، آتشی است که زیر خاکستر پنهان شده و سرانجام شعله ور خواهد شد.
ادامه دارد...

عبد آبق
۱۳۹۲/۰۲/۳۰, ۱۰:۲۹
پنجمین راز : خوشبخت ها مشکلات همسر را مشکل خود می دانند

خوشبخت ها مشکلات اعضای خانواده را درک می کنند و خود را در آن سهیم می دانند؛ برای همین هم در بین اعضای خانواده "به من چه!" یا "به تو چه" رد و بدل نمی شود؛ چرا که اعضای خانواده به گفت و گو و مشورت منطقی اعتقاد دارند و احساس مسئولیت می کنند. مثلا خانم نمی گوید "به من چه که پول نداری!!" یا ...
باید سعی کنیم مسئولیت پذیری را از فضای فردمحوری به فضای خانواده محوری ببریم؛ مساله ای که غم ها و سنگینی ها را از دوش یک نفر بر می دارد و بین اعضای خانواده تقسیم می کند و تحمل سختی ها را آسان می کند.

ادامه دارد...

عبد آبق
۱۳۹۲/۰۳/۰۲, ۱۳:۱۳
ششمین راز : خوشبخت ها با یکدیگر خوش اخلاق هستند

یکی از مهم ترین ویژگی های یک خانواده ی خوشبخت، خوش اخلاقی، خوش خلقی و خوش رفتاری در میان اعضای آن است. اعضای خانواده قدرت کنترل عصبانیت خود را دارند و در مواقع عصبانیت رفتار ناشایست و زشتی از خود بروز نمی دهند.

به طور کلی خوش اخلاق ها از بودن در کنار یکدیگر لذت می برند و رمز بقای خانواده ی خوشبخت خوش اخلاقی است؛ چرا که اعضا برای دیدن یکدیگر لحظه شماری می کنند.

نکته ی اول : خوش اخلاقی باعث بالا رفتن صبر می شود. باور کنید مشکلات جزء جدایی ناپذیر زندگی است. خانواده ی آگاه و خوش خلق، با مشکلات با صبر و حوصله برخورد می کنند. همانطور که حضرت امیر می فرمایند : « زندگی دو روز است؛ یک روز مناسب میل تو و یک روز مخالف میل تو. »

نکته ی دوم : شک نکنید که خداوند متعال، خانواده ی صبور و با گذشت را دوست دارد؛ همان گونه که در قرآن کریم آمده است : « خداوند همیشه با صابران است. »

نکته ی سوم : در خانواده ی خوش اخلاق، الفاظ خودخواهانه در میان اعضای خانواده رد و بدل نمی شود؛ چرا که اعضا به گفت و گوی منطقی معتقدند.

ادامه دارد...

عبد آبق
۱۳۹۲/۰۳/۰۴, ۱۲:۳۱
هفتمین راز : خوشبخت ها یک شریک خوب و قدرشناس هستند

ما همیشه با شتاب به سوی وظایف اجتماعی و کارهای شخصی خود حرکت می کنیم و از بیان حس قدردانی و سپاسگذاری باز می مانیم؛ در حالی که می توانیم با شریک زندگی خود بهتر رفتار کنیم. چرا به راحتی ناراحتی ها و بحران های کاری خود را بر سر او می ریزیم؟

احترام گذاشتن به شریک زندگی، شیوه ی بسیار موثری برای تداوم بخشیدن به زندگی مشترک است، اما در صورتی که فقط به کنار هم گذاشتن واژه ها محدود نشود. برای ستایش و سپاسگذاری، باید برنامه داشته باشیم و با تمام وجود او را تحسین کنیم. می توانید فهرستی از توانایی های مثبت همسرتان تهیه کنید و با یادآوری آن ها از وی تمجید کنید. باور کنید که تاثیر فوق العاده ای دارد!

ادامه دارد...

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۰۳/۰۵, ۰۸:۵۱
سلام!!!
خدا رحمتش کند,روحانی مسجدمون را می گم
می گفت چرا شما بسیجی ها نمی آئید من به شما احکام بگم وجواب سوالهای شما را بدهم .دوست دارم با شما حرف بزنم وصدای شما را بشنوم وبا شما بیشتر آشنا بشم.
یک روز آنقدر عصبانی شد که گفت:ماشاءالله شما بسیجی ها همتون مرجع تقلید هستید ونیازی به گفتن من نیست.بابا بیائید دیگر.چرا نمی خواهید مطلب از دین خودتون یاد بگیرید
حالا داستان ما وکلاً قضیه ازدواج هم همینه.
هر روز شاهد باز شدن تایپیکی در این مورد هستیم دریغ از گفتگوهای عمومی.همش شده گپی پیست.
یک آن به این فکر افتادم که بابا همه اینها ازدواج کرده اند وبه قولی الک هاشون را آویزان کرده اند ونشسته اند دارند با نوه ونتیجه هاشون بازی می کنند.
یکبار گفتم باز هم می گویم
برادر من خواهر من بیاد بنشین صحبت کن نیاد روزی را که به مشکلی بربخوری و راهکارش را بلد نباشی اون وقت به زندگیت لطمه بزنه ها.بیفتی توی دنده لج که فلان کار را می کنم بهمان کار را می کنم.بعد که یک کار اشتباهی کردی صدتا حرف بشنوی که فلان فلان شده .....................مگر عقل نداشتی این کار را کردی.مگر بلد نبودی مگر نمی دونستی که این کار اشتباه را کردی!!!
بدبخت حالا بنشین سماقت را بمک!
از ما گفتن بود.حالا دوست دارید شرکت کنید دوست ندارید تایپیک بزنید کپی پیست کنید.

عبد آبق
۱۳۹۲/۰۳/۲۵, ۰۷:۴۰
هشتمین راز : خوشبخت ها همسر را فدای خواسته های دیگران نمی کنند

همسر شما اولویت شماره ی یک شما محسوب می شود؛ نه خانواده، فرزند، خویشاوند، دوست، کار، یا حتی سرگرمی شما! حد و حدود مستحکمی ایجاد کنید، تا نشان دهد که شما برای ازدواج خود ارزش قائلید و به هیچ چیز و هیچ کس اجازه نمی دهید رابطه ی شما را کم رنگ کند.

البته بگویید فقط یک زمان وجود دارد که من حاضرم همسرم را فدا کنم و آن زمانیست که بین رضایت خدا و رضایت او، باید یکی را انتخاب کنم؛ یعنی به طور کلی همسرتان اولین اولویت شما بعد از خدا باشد.

ادامه دارد...

عبد آبق
۱۳۹۲/۰۳/۲۶, ۱۲:۲۲
نهمین راز : خوشبخت ها از ذهن خوانی و بدگمانی می پرهیزند

ذهن خوانی، یکی از خطاهای ارتباطی است؛ یعنی شما برداشت های خود را به دیگران نسبت می دهید و تصور می کنید مثلا همسرتان چگونه فکر می کند، چه احساسی دارد و چه می خواهد بکند. این خصوصیت بیشتر در خانم ها شکل می گیرد. مراقب باشید! ذهن خوانی کاملا تحریک کننده و خطرناک است؛ عباراتی از قبیل :

تو می خواستی کاری بکنی که من احساس گناه بکنم؛
تو می خواستی با بی احترامی، مرا تحقیر کنی؛
تو از من خوشت نمی آید و مرا دوست نداری؛
تو مادرت را به من ترجیح می دهی؛
منظورت از این کار این بوده که ....

کاملا برای یک رابطه ی مشترک مضر هستند. به ویژه اگر این برداشت اشتباه باشد، مثل موریانه بنیان روابط را می خورد. همانطور که خداوند در قرآن کریم در سوره ی حجرات می فرمایند : « بعضی از حدس و گمان ها، گناه بزرگیست. »

افراد خوشبخت به یکدیگر اعتماد دارند و هرگز از این اعتماد سوء استفاده نمی کنند. اعتماد یکی از اصلی ترین ستون های یک خانواده ی موفق است.

ادامه دارد...

مسافر!
۱۳۹۲/۰۸/۲۷, ۱۸:۴۶
سلام
چرا این تاپیک ادامه پیدا نکرده!!!
چرا وقتی میگید بحث کنید، هیچ بحثی نشده
شما متاهل هایی که ادعای خوشبختیتون میشه، چرا نمیاید تجاربتون را به بحث بذارید
لطفا ادامه رازهای خوشبختی را بذارید یا لاقل خودتون بحث کنید.

زینب_الگوی صبر
۱۳۹۲/۰۸/۲۸, ۰۵:۱۳
از ما گفتن بود.حالا دوست دارید شرکت کنید دوست ندارید تایپیک بزنید کپی پیست کنید.
اين كپي پيستو خوب اومدين...

برادر من خواهر من بیاد بنشین صحبت کن نیاد روزی را که به مشکلی بربخوری و راهکارش را بلد نباشی اون وقت به زندگیت لطمه بزنه ها.بیفتی توی دنده لج که فلان کار را می کنم بهمان کار را می کنم.بعد که یک کار اشتباهی کردی صدتا حرف بشنوی که فلان فلان شده .....................مگر عقل نداشتی این کار را کردی

چرا عاقل كند كاري كه باز ارد پشيماني...

زینب_الگوی صبر
۱۳۹۲/۰۸/۲۸, ۰۵:۱۸
لطفا ادامه رازهای خوشبختی را بذارید یا لاقل خودتون بحث کنید.
خودمون بحث كنيم خيلي بهتره خسته شديم از بس كپي پيست خونديم

((البته در كنار مطالب خوب همون كپي پيست خوبه كه بحث كنيم))
به نظر من هر كسي از تجربيات خوبي كه بدست اورده بياد بگه ديگرانم استفاده كنن

پس ياعلي بگو...

مسافر!
۱۳۹۲/۰۸/۲۸, ۱۲:۰۳
خودمون بحث كنيم خيلي بهتره خسته شديم از بس كپي پيست خونديم

((البته در كنار مطالب خوب همون كپي پيست خوبه كه بحث كنيم))
به نظر من هر كسي از تجربيات خوبي كه بدست اورده بياد بگه ديگرانم استفاده كنن

پس ياعلي بگو.

منتظر تجربیات دوستان هستیم:moj:

yanoor
۱۳۹۲/۰۸/۲۸, ۱۴:۲۳
گاهی بی خیالی و بی تفاوتی بهترین کار است در مقابل بعضی کارهای همسرمان که آن کارها را دوست نداریم .................

/////////////////////////

نکته :

این مسئله را بنویسم که این نوع برخورد در مواقعی از طرف زن باید باشد نه شوهر

زیرا از طرف شوهر در بعضی مسائل قابل قبول نیست ..........

mohsen
۱۳۹۲/۰۸/۲۸, ۱۵:۰۰
گاهی بی خیالی و بی تفاوتی بهترین کار است در مقابل بعضی کارهای همسرمان که آن کارها را دوست نداریم .................

عجب حرفی زدید شما!!!! هیچ می دونید یکی از عوامل اصلی طلاق همین نکته ایه که شما گفتید؟؟!! خواهشا این نکته رو هرگز تو زندگی شخصیتون بکار نبرید!!!!!!

yanoor
۱۳۹۲/۰۸/۲۸, ۱۸:۰۷
عجب حرفی زدید شما!!!! هیچ می دونید یکی از عوامل اصلی طلاق همین نکته ایه که شما گفتید؟؟!! خواهشا این نکته رو هرگز تو زندگی شخصیتون بکار نبرید!!!!!!

////////////////////////////////////

اخلاقها متفاوت است اما اینکه یکی از زوجین یا هردو نفر شان بخواهند حرص بخورند فایده ندارد

اتفاقا برخلاف نوشته شما اکثریتی که طلاق می گیرند علتش این است که این نکته را رعایت نمی کنند

mohsen
۱۳۹۲/۰۸/۲۸, ۱۸:۴۱
////////////////////////////////////

اخلاقها متفاوت است اما اینکه یکی از زوجین یا هردو نفر شان بخواهند حرص بخورند فایده ندارد

اتفاقا برخلاف نوشته شما اکثریتی که طلاق می گیرند علتش این است که این نکته را رعایت نمی کنند
چیزی که من گفتم اصلا نظر شخصیم نبود بلکه نظر کارشناساست!!
شما می گید بعضی رفتارهایی که از همسرتون می بینید و در شما نارضایتی ایجاد می کنه رو به روی خودتون نیارید و بی خیال باشید!! این درست مثل این می مونه که صدای بد کار کردن موتور ماشینتون رو بشنوید ولی اصلا واسه خودتون نذارید خوب نتیجش چیزی جز خرابی تدریجی موتور ماشین نیست!!! یا مثلا ببینید یه قسمت کوچیک از دیوار خونتون نم کشیده و واسه خودتون نذارید و نهایتا منجر به نم کشیدن کل خونتون بشه!!
اکثر مشکلات زناشویی از همین به رو نیاوردن ها و بی خیالی ها ایجاد میشه، در حالی که اگه از یه رفتاری بدمون اومد باید همون بار اول و خیلی رک و در نهایت ادب و دوستی به طرف مقابلمون بگیم نه اینکه بذاریم این رفتارها روی هم انباشته بشه و تبدیل به یه کوله بار بسیار سنگین بشه که یه جا بالاخره طاقتمون تموم می شه و این کوله بارو بندازیم زمین اگه به این نقطه برسیم دیگه ادامه زندگی مشترک امکان پذیر نیست چون زن و مرد اونقدر از هم رفتارهای منفی سراغ دارن که حتی از ریخت هم بدشون میاد و دیگه نمی تونن به زندگی با همدیگه ادامه بدن.

مسافر!
۱۳۹۲/۰۸/۲۹, ۱۹:۲۳
سلام
ما گفتیم ملت بیان تجربه بگن
اومدن دعوا و بحث کنن
تجربه نخواستیم

asieh
۱۳۹۲/۰۸/۲۹, ۲۱:۵۰
http://s4.picofile.com/file/7823723973/%D8%B2%D9%86_%D9%88%D8%B4%D9%88%D9%87%D8%B1.jpg

زن حکم آب را دارد که از شدت لطافت،
در هر محیطی که قرار گیرد شکل آن را به خود می گیرد ،
پس هر شوهری که از همسر خود ناراضی است
علت را در خود جستجو کند .

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۰۹:۲۷

سلام!!!
کاربر گرامی خانم یانور
می توانید مثالی در این زمینه بزنید.
باتشکر

yanoor
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۰:۰۲

نکته :

زیرا از طرف شوهر در بعضی مسائل قابل قبول نیست .......... بطور مثال در مقابل بدحجابی زن یا مسائلی دیگر

سکوت شوهر را جایز نیست

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۰:۰۵

نکته :

زیرا از طرف شوهر در بعضی مسائل قابل قبول نیست .......... بطور مثال در مقابل بدحجابی زن یا مسائلی دیگر

سکوت شوهر را جایز نیست

سلام!!!
نشد آن کلامی که عرض شد را بگوئید.
در مقابل چه کارهای همسرمان باید بی خیال وبی تفاوت بود؟
دقیقا مثال بزنید

خادمة المهدی
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۱:۳۰
سلام!!!
نشد آن کلامی که عرض شد را بگوئید.
در مقابل چه کارهای همسرمان باید بی خیال وبی تفاوت بود؟
دقیقا مثال بزنید

من فکرمیکنم بهترین بی تفاوتی دربرابرهمسرهنگام عصبانیت اوست

وقتی که همسرخشمگین است سکوت بهترین رفتاراست چون اگر جوابی ازطرف مقابل داده شوددعواشدت پیدامی کند.

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۱:۳۳
من فکرمیکنم بهترین بی تفاوتی دربرابرهمسرهنگام عصبانیت اوست

وقتی که همسرخشمگین است سکوت بهترین رفتاراست چون اگر جوابی ازطرف مقابل داده شوددعواشدت پیدامی کند.
سلام!!!
احسنت دقیقا همانی بود که واقعا باید گفته می شد.
باز هم مثالی می توانید بیاورید.چندین مثال دیگر هم بزنید بد نیست.
نکته:به جای طفره رفتن از سخن خود مثل این کاربر جواب درست را بگوئید.ما هم دوست داریم به آگاهیمان افزوده شود .نه اینکه جر وبحث بیهوده داشته باشیم.
شما معلم هستید و وظیفه آگاهی بچه های مردم را دارید لطفا از وظیفه خود تخدی نکنید.

Rikimaru
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۱:۵۳
سکوت در مقابل عصبانیت همسر جایی خوبه که اون هم ساکت باشه. وگرنه وقتی یکی شروع به فریاد زدن کنه و اون یکی ساکت باشه مطمئنا به فردی که سکوت میکنه لطمه روحی بزرگی وارد میشه و فردی که فریاد میزنه هم فکر میکنه حق با اونه و به این کار عادت میکنه.

ولی وقتی فردی که عصبانی شده حرفی نمیزنه و ساکت هست، بهتره اجازه داد وضعیت بهبود پیدا کنه و ساکت بود.

خادمة المهدی
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۲:۰۲
سکوت در مقابل عصبانیت همسر جایی خوبه که اون هم ساکت باشه. وگرنه وقتی یکی شروع به فریاد زدن کنه و اون یکی ساکت باشه مطمئنا به فردی که سکوت میکنه لطمه روحی بزرگی وارد میشه و فردی که فریاد میزنه هم فکر میکنه حق با اونه و به این کار عادت میکنه.

ولی وقتی فردی که عصبانی شده حرفی نمیزنه و ساکت هست، بهتره اجازه داد وضعیت بهبود پیدا کنه و ساکت بود.

سکوت به معنای این نیست که انسان ازحق خودش بگذرد

زن وشوهربایدحرف دلشان رابه راحتی باهم مطرح کنند

صبرکندتاعصبانیت همسرش بخوابدبعدبااومنطقی صحبت کندوبگویدتوداری اشتباه می کنی ورفتارت خوب نیست

این حرفهارادرکمال آرامش هم میتوانی بگویی لازم نیست عصبانی شوی زندگی که میدان جنگ نیست.

Rikimaru
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۲:۲۰
سکوت به معنای این نیست که انسان ازحق خودش بگذرد

زن وشوهربایدحرف دلشان رابه راحتی باهم مطرح کنند

صبرکندتاعصبانیت همسرش بخوابدبعدبااومنطقی صحبت کندوبگویدتوداری اشتباه می کنی ورفتارت خوب نیست

این حرفهارادرکمال آرامش هم میتوانی بگویی لازم نیست عصبانی شوی زندگی که میدان جنگ نیست.

بله درسته.
منظور منم اینه که کاری نکنند که عصبانیت تبدیل به دعوا بشه.

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۲:۳۱
سلام!!!
ولی به قدری الان در جوانان ما تنش وجود دارد که اگر این اتفاق بیفتد جای بسی تعجب دارد:
1-چه دختر و چه پسر در رویاهای خود دنبال ایده آل خود هستند که هیچگاه ایده آلی وجود ندارد وما باید کسی را انتخاب کنیم که به معیارهای ما نزدیک باشد وبتوانیم زندگیمان را براساس آنچه که هست وخواهد بود برنامه ریزی کنیم وبه آن جامه عمل بپوشانیم.
2-چه از روی آگاهی و چه از روی ناآگاهی وقتی که انتخاب شدیم و یا انتخاب شدند وقتی زیر یک شقف رفتیم,رفتند,رفتند در سیر زندگی شاهد یک سری اعمل و رفتار خواهیم بود که اصلا فکرش را هم نمی کردیم که آقا یا خانم اینگونه باشند و از آنجائی که آن چیزی که ما می خواستیم نیستند به چند روش اعتراض خود را نشان می دهیم که همه اینها باز به خود ما برمی گردد که نه به حرف بزرگتر گوش دادیم ونه حرف عقلمان بلکه به حرف دلمان گوش دادیم که همیشه ما را گول زده ومی زند و خواهد زد!!!
روش اول:به شدت واکنش نشان می دهیم وبا سرکوفت های علنی وشدید طرف مقابل را موردهجمه قرار می دهیم واین تنش و درگیری به شدت عمل فیزیکی به دنبال خواهد داشت چرا که پسرها در مقابل تنش به شدت واکنش نشان می دهند نمونه بارزش که در محله ما اتفاق افتاد که خانم فکر می کرد می تواند با داد وبیداد حرفش را به کرسی بنشاند اما اشتباه می کرد آقا با زدن ضربه ای به صورت خانم وعدم کنترل خانم سرش به شدت به دیوار برخورد کرد ودر جا تمام کرد(به شدت زدن را مورد نکوهش قرار می دهم وشدیدا مخالفم)
روش دوم:بعد از مدتی زندگی وتحمل یکدیگر و عدم قدرت وتوانائی گفتن حرف دل یک روز این زخم سرباز می کند وآنچه نباید بشود می شود وبه صورت توافقی یا با کمی تنش طلاق صورت می گیرد که چه بسا در این میان کودکی نیز سرانجام بدی خواهد داشت!!!
روش سوم:خانم با همه حجب وحیایش مرد را تحمل می کند وهرگاه از این زندگی راضی نیست در گوشه ای خلوتی جائی خودش را تخلیه می کند و رازش را به دیگران می گوید که سرانجام بدی را خواهد داشت چون در دین ما تاکید شدید شده که هیچگاه هیچگاه هیچگاه رازتان را حتی به صمیمی ترین دوست خود هم نگوئید چون ممکن است روزی دشمن شما شود!!!
روش چهارم:مرد باایمان است ولبخند ظاهری بر لب دارد وچون با ایمان است هیچگاه همسرش را اذیت نمی کند وهمیشه سعی می کند او را راضی نگه دارد!
ادامه بماند برای بعد دارم می روم مزار شهداء!!!
یاحق

زینب_الگوی صبر
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۴:۵۲
اي ول به اين ميگن زن...:Nishkhand:
http://askquran.ir/gallery/images/18185/1_1361045461-1361045403-7ea01c9737.jpg
پنج کار زنها که باعث فرار مردها میشود

زن ها بدون اینکه متوجه باشند گاهی کارهایی را انجام می دهند که باعث فراری دادن مرد ها میشوند.

این پنج مورد از موارد مهم برای این امر به شمار می رود.

اعتماد به نفس پایین
زنهایی که اعتماد به نفس پایین دارند مرد ها را فراری می دهند. مرد ها جذب زنهایی که مشکلات زیادی دارند نمی شوند. مرد ها علاقه دارند در اطراف زنهایی باشند که کمترین دردسر را درست می کنند. مردها دوست ندارند در کنار کسی باشند که مدام در حال گریه کردن است. همچنین متنفرند در کنار زنانی باشند که مدام دیگران را برای اشتباهات سرزنش می کنند به جای آنکه در صدد رفع آن مشکل بر می آیند.

کنترل کردن
مردها زنهایی را که می خواهند مرد را کنترل کنند دوست ندارند. زنهایی که آنها را یاد غر غر کردن های مادرشان می اندازد. زنهای کنترل کننده تاثیری بر روی مردان ندارند. مردهایی که کنترل می شوند پشت سر زنانشان دروغ می گویند و دزدکی همه کاری انجام می دهند. این امکان را به او می دهید تا زمان کمتری را با شما بگذراند. زن های کنترل کننده مسئله عدم امنیت و اخبار های نا درستی را برای مردان ایجاد می کنند. مرد ها هرگز با زنانی که آنها را کنترل می کنند نمی مانند اهمیتی ندارد که شما چقدر خوب و خوشگل هستید. زنها نباید مرد ها را به مانند بچه ها بزرگ کنند.

آویزان بودن
هیچکس دوست ندارد در اطراف زنی باشد که مثل چسب به او چسبیده است، هیچکس دوست ندارد با کسی قرار بگذارد که او را یاد بچه ها می اندازد. مردها دوست ندارند اطراف زنی باشند که نیاز به توجه دارد. چسبیدن به مردها کاملا آنها را دفع می کند. مردها دوست دارند که هر چند گاهی با دوستانشان بیرون بروند بدون اینکه زنی مزاحم آنها باشد.

بیکار
مرد ها دوست ندارند اطراف زنان بیکار بچرخند. مردها زنانی که پولشان را به باد می دهند دوست ندارند. مردها زنانی را می خواهند که بتوانند از پس خودشان بر بیایند. که پیشینه شغلی خوبی داشته باشند. زنی که از این شغل به آن شغل می پرد جذابیتی برای هیچ مردی ندارد. زنی که نمی تواند شغل خود را نگه دارد چگونه می تواند مرد خود را نگه دارد. از مرد ها هیچ وقت پول نخواهید و راجع به مشکلات مالیتان با انها صحبت نکنید چون این مسئله او نیست پس به آن اهمیتی نمی دهد.

فرار کردن به خانه مادرتان
مردها از زنهایی که در شرایط سخت به مادرشان رجوع می کنند تا مشکلشان را برایشان حل کند، فرار می کنند

مردها ...
مردها...
مردها...
مردها...
پس زنها چي...:Nishkhand:

منتظران ظهور
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۱۵:۱۵
http://s4.picofile.com/file/7823723973/%D8%B2%D9%86_%D9%88%D8%B4%D9%88%D9%87%D8%B1.jpg

yanoor
۱۳۹۲/۰۸/۳۰, ۲۰:۰۵
اي ول به اين ميگن زن...:Nishkhand:
http://askquran.ir/gallery/images/18185/1_1361045461-1361045403-7ea01c9737.jpg
پنج کار زنها که باعث فرار مردها میشود

زن ها بدون اینکه متوجه باشند گاهی کارهایی را انجام می دهند که باعث فراری دادن مرد ها میشوند.

این پنج مورد از موارد مهم برای این امر به شمار می رود.

اعتماد به نفس پایین
زنهایی که اعتماد به نفس پایین دارند مرد ها را فراری می دهند. مرد ها جذب زنهایی که مشکلات زیادی دارند نمی شوند. مرد ها علاقه دارند در اطراف زنهایی باشند که کمترین دردسر را درست می کنند. مردها دوست ندارند در کنار کسی باشند که مدام در حال گریه کردن است. همچنین متنفرند در کنار زنانی باشند که مدام دیگران را برای اشتباهات سرزنش می کنند به جای آنکه در صدد رفع آن مشکل بر می آیند.

کنترل کردن
مردها زنهایی را که می خواهند مرد را کنترل کنند دوست ندارند. زنهایی که آنها را یاد غر غر کردن های مادرشان می اندازد. زنهای کنترل کننده تاثیری بر روی مردان ندارند. مردهایی که کنترل می شوند پشت سر زنانشان دروغ می گویند و دزدکی همه کاری انجام می دهند. این امکان را به او می دهید تا زمان کمتری را با شما بگذراند. زن های کنترل کننده مسئله عدم امنیت و اخبار های نا درستی را برای مردان ایجاد می کنند. مرد ها هرگز با زنانی که آنها را کنترل می کنند نمی مانند اهمیتی ندارد که شما چقدر خوب و خوشگل هستید. زنها نباید مرد ها را به مانند بچه ها بزرگ کنند.

آویزان بودن
هیچکس دوست ندارد در اطراف زنی باشد که مثل چسب به او چسبیده است، هیچکس دوست ندارد با کسی قرار بگذارد که او را یاد بچه ها می اندازد. مردها دوست ندارند اطراف زنی باشند که نیاز به توجه دارد. چسبیدن به مردها کاملا آنها را دفع می کند. مردها دوست دارند که هر چند گاهی با دوستانشان بیرون بروند بدون اینکه زنی مزاحم آنها باشد.

بیکار
مرد ها دوست ندارند اطراف زنان بیکار بچرخند. مردها زنانی که پولشان را به باد می دهند دوست ندارند. مردها زنانی را می خواهند که بتوانند از پس خودشان بر بیایند. که پیشینه شغلی خوبی داشته باشند. زنی که از این شغل به آن شغل می پرد جذابیتی برای هیچ مردی ندارد. زنی که نمی تواند شغل خود را نگه دارد چگونه می تواند مرد خود را نگه دارد. از مرد ها هیچ وقت پول نخواهید و راجع به مشکلات مالیتان با انها صحبت نکنید چون این مسئله او نیست پس به آن اهمیتی نمی دهد.

فرار کردن به خانه مادرتان
مردها از زنهایی که در شرایط سخت به مادرشان رجوع می کنند تا مشکلشان را برایشان حل کند، فرار می کنند

مردها ...
مردها...
مردها...
مردها...
پس زنها چي...:Nishkhand:

///////////////////

با سلام

مطالبتان خوب بود به جز قسمتی که رنگش را قرمز کرده ام اکثریت زنان در جامعه ایران خانه دارند و اگر از شوهرانشان پول نخواهند از چه کسی باید بگیرند
اتفاقا اکثریت مردان به این دلیل از اشتغال زنان خوششان نمی آید که آنها را از تکیه به مرد خانواده خارج می کند ( البته بگذریم با توجه به شرایط اقتصادی شاید بعضی مردان به دنبال زن شاغل باشند اما این عمومیت ندارد )

در ضمن تغییر شغل عموما اگر دیده شود بیشتر در مردان است نه زنهای بخصوص متخصص در رشته ای خاص