PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خریدن لباس توسط امام سجاد (ع) در حال اسارت؛ حقیقت دارد؟

alinajafi_q
۱۳۹۲/۰۳/۰۷, ۱۱:۴۶
سلام
روز شما بخیر
نمیدونم که جای درستی این پست رو ارسال کردم یا نه ولی خوب دیگه ارسال کردم

ایا روایتی داریم که امام سجاد از تاجری خواسته که برای اهل بیتشان در دمشق لباس بخره؟ من شنیدم که امام سجاد فرمودن که پولی به نیزه دار ها بده که سریع تر برن که مردم به ناموس ما نگاه نکنن ولی برای خرید لباس!؟!؟

ممنون
یاعلی

مدیر ارجاع سوالات
۱۳۹۲/۰۳/۰۷, ۲۱:۴۶
با نام و یاد دوست

http://www.askquran.ir/member75940-albums1516-33185.png

کارشناس بحث: عماد

عماد
۱۳۹۲/۰۳/۱۱, ۰۷:۳۰
سلام
روز شما بخیر
نمیدونم که جای درستی این پست رو ارسال کردم یا نه ولی خوب دیگه ارسال کردم

ایا روایتی داریم که امام سجاد از تاجری خواسته که برای اهل بیتشان در دمشق لباس بخره؟ من شنیدم که امام سجاد فرمودن که پولی به نیزه دار ها بده که سریع تر برن که مردم به ناموس ما نگاه نکنن ولی برای خرید لباس!؟!؟

ممنون
یاعلی

سلام عیکم
آنچه شما فرموده اید بنده نیز پیدا نکردم ولی درباره تهیه لباس برای اسرا در کوفه ابن نما ‌حلی می فرماید:

مردم برای تماشای اسرای آل پیامبر جمع شدند. زنی از كوفیان از بالا خانه آنان را دید و پرسید: شما از كدام اسرانید؟ گفتند: ما اسیران محمد ـ صلی الله علیه و آله وسلم ـ هستیم. وی پایین آمد و مقداری لباس و مقنعه جمع آوری كرد و به آنان داد تا خود را بپوشانند. امام سجاد ـ علیه السّلام ـ نیز با آنان بود؛ همچنین حسن بن حسن مثنی كه از میدان او را آورده بودند، در حالی كه رمقی در بدن داشت و زید و عمر پسران امام مجتبی ـ علیه السّلام ـ با او بودند. كوفیان می‌گریستند(1)

1. مثیر الأحزان ومُنير سبل الأشجان، ابن نما حلی ص80.