PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفي براي ازدواج

boshra
۱۳۹۲/۱۰/۲۷, ۲۰:۴۶
سلام
يه موضوعيه كه مدتهاست ذهن منو مشغول كرده .
من يه دوستي دارم كه از خودم بزرگتره و ناراحته از اينكه ازدواج نكرده ، منم كيسهاي مناسبي پيدا مي كنم كه مي تونم بهش معرفي كنم اما اينكار رو نمي كنم به دليل اينكه ايشون كمي تا قسمتي اخلاقش تنده .
راستش از هر دو طرف عذاب وجدان دارم ، از يه طرف ميگم اگه خودت بودي دوست داشتي كسي رو كه مي دونن يه عيب اخلاقي داره ، براي ازدواج بهت معرفي كنن؟
از طرف ديگه ميگم شايد اين بنده خدا چون ازدواج نكرده اخلاقش تنده من كه دستم مي رسه چرا معرفي نكنم ؟ اما خب مطمئن هم نيستم بعد از ازدواجش ، اخلاقش خوب بشه .
خلاصه كلي عذاب وجدان دارم و توي دو راهي گير كردم.
لطفا راهنماييم كنين .

امیدوار
۱۳۹۲/۱۰/۲۸, ۲۰:۱۹
سلام
يه موضوعيه كه مدتهاست ذهن منو مشغول كرده .
من يه دوستي دارم كه از خودم بزرگتره و ناراحته از اينكه ازدواج نكرده ، منم كيسهاي مناسبي پيدا مي كنم كه مي تونم بهش معرفي كنم اما اينكار رو نمي كنم به دليل اينكه ايشون كمي تا قسمتي اخلاقش تنده .
راستش از هر دو طرف عذاب وجدان دارم ، از يه طرف ميگم اگه خودت بودي دوست داشتي كسي رو كه مي دونن يه عيب اخلاقي داره ، براي ازدواج بهت معرفي كنن؟
از طرف ديگه ميگم شايد اين بنده خدا چون ازدواج نكرده اخلاقش تنده من كه دستم مي رسه چرا معرفي نكنم ؟ اما خب مطمئن هم نيستم بعد از ازدواجش ، اخلاقش خوب بشه .
خلاصه كلي عذاب وجدان دارم و توي دو راهي گير كردم.
لطفا راهنماييم كنين .
بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت
همانگونه که مستحضرید؛ واسطه شدن در کار خیر و بویژه در امر ازدواج، از با فضیلت ترین اعمال نزد خداوند متعال است و از طرفی انعطاف پذیری و خوش اخلاقی از لوازم یک زندگی موفق. بر این اساس در صورتیکه مجموع شخصیت دوست شما به گونه ای است که نقاط قوت وی بر نقاط ضعف او غلبه دارد، معرفی وی ایراد ندارد و در مقام مشورت سعی کنید موضوع را به نحوی مطرح نمایید که برای شخص مقابل تصور خلاف شکل نگیرد، یعنی در کنار بیان وِیژگیهای مثبت به این موضوع نیز متذکر شوید بدون اینکه آنها را به این امر حساس کنید.
در مقام پیشنهاد به شخص مقابل، پیشنهاد کنید که تحقیقات خود را کامل کنند و از یک مشاوره حضوری بهره بگیرند.
در پناه خدای بزرگ موفق باشید

v&v
۱۳۹۲/۱۰/۲۸, ۲۰:۴۸
منم تقریبا یه همچین مشکلی رو دارم...
منتها طرف من وسواس داره....و معمولا به هر کی میگی جا میزنه....به نظرتون باید چکار کنم؟بگم؟یا کلا معرفی کردن رو بیخیال بشم؟:Gig:

boshra
۱۳۹۲/۱۰/۲۸, ۲۱:۲۲
سلام و عرض تشكر
بله درسته كه معرف شدن و واسطه شدن براي ازدواج از بافضيلت ترين كارهاست و صد البته من خودم سراپا عيب و ايرادم ولي حقيقتا واسطه گري براي ازدواج خيلي كار مشكليه .

boshra
۱۳۹۲/۱۰/۲۸, ۲۱:۲۳
با سلام

منتها طرف من وسواس داره....و معمولا به هر کی میگی جا میزنه....به نظرتون باید چکار کنم؟بگم؟یا کلا معرفی کردن رو بیخیال بشم؟
چرا دوستتون رو تشويق نمي كنيد كه براي درمان خودش اقدام كنه ؟
من خودم كيسي رو مي شناختم كه بنده خدا وسواس داشت و كلي باهاش صحبت كردم رفت پيش روانپزشك و تحت درمان قرار گرفت .

امیدوار
۱۳۹۲/۱۰/۲۸, ۲۱:۳۳
منتها طرف من وسواس داره....و معمولا به هر کی میگی جا میزنه....به نظرتون باید چکار کنم؟بگم؟یا کلا معرفی کردن رو بیخیال بشم؟:Gig:

بسمه تعالی
با عرض سلام و تحیت
همانطور که سرکار بشری اشاره فرمودند، بهترین کمک شما به ایشان این است که وی را برای درمان و برطرف کردن وسواس خود تشویق کنید. البته بنده مراجعه به روانشناس را پیشنهاد می کنم و نه روانپزشک. شاید مناسب باشد ایشان را به همکاران ما در بخش پاسخگویی تلفنی 09640 ارجاع دهید.

در پناه خدای متعال موفق باشید

علی جلالی
۱۳۹۲/۱۰/۲۸, ۲۳:۰۰
:Gig:آره دیگه.پس فردا هم چیزی بشه میگن ببین فلان فلان شده برامون جورش کردا...

mahla
۱۳۹۲/۱۰/۲۹, ۰۰:۰۱
معرفی کن دوست عزیز. شاید با ازدواج اخلاقش هم خوب شد. اگه هم میتونی به طرف مقابل بگو که خوب تحقیق کنن

عقلانیت
۱۳۹۲/۱۰/۲۹, ۰۰:۰۵
بزار خیالتو راحت کنم..اگر به اخلاق یک نفر ایمان نداری هیچ قدمی براش بر ندار..اخلاق یعنی تمام وجود یک انسان..

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۱۰/۲۹, ۰۸:۵۰
شايد اين بنده خدا چون ازدواج نكرده اخلاقش تنده
سلام!!!
دقیقا همینه.به دلایل مختلف.یکی از دلایلش این است که چرا کسی برای آینده وزندگی من کاری نمی کند.چرا کسی پشتیبانم نیست!

خادمة المهدی
۱۳۹۲/۱۰/۲۹, ۰۹:۲۹
سلام

من برای معرفی تناسب هارودرنظرمیگیرم

شده برای خودم خواستگاری آمده وبامن تناسب نداشته بایکی ازدوستانم تناسب داشته به اومعرفی کردم

تناسب های هردوطرف مثل مذهبی بودن شرایط خانوادگی،وضعیت مالی رادرنظربگیرید

مساله اخلاق راهم غیرمستقیم اشاره کنید

شایدمشکل اخلاقشون به خاطرازدواج نکردن باشه

ولی درکل توصیه میکنم معرفی کنید.

موفق باشید

v&v
۱۳۹۲/۱۰/۲۹, ۱۰:۰۳
ممنونم دوستای عزیزم از راهنمایی هاتون.....صحبت های شما درسته اما یه مشکلی هست....
این خانومی که من میگم یه بار ازدواج کرده و متاسفانه همسرش و از دست داده.....الان دوران افسردگی شدید و تجربه میکنه....
به دکتر هم مراجعه کرده اما چون طول درمان های روانپزشکی معمولا بیش از یک ساله،وسطش کم آورد و دیگه نرفت.
البته منم با نظر دوست عزیز امیدوار موافقم باید میرفت پیش مشاور روانشناس اما ...
به هر حال الان کلا ناامیده و میگه این چیزا جواب نمیده...و از طرفی چون توی خونه تنها بوده مشکلش بیشتر شده.
واقعا نمیدونم آیا بعد از ازدواج میتونه کنار بزاره یا نه؟

امیدوار
۱۳۹۲/۱۰/۲۹, ۱۰:۳۱
ممنونم دوستای عزیزم از راهنمایی هاتون.....صحبت های شما درسته اما یه مشکلی هست....
این خانومی که من میگم یه بار ازدواج کرده و متاسفانه همسرش و از دست داده.....الان دوران افسردگی شدید و تجربه میکنه....
به دکتر هم مراجعه کرده اما چون طول درمان های روانپزشکی معمولا بیش از یک ساله،وسطش کم آورد و دیگه نرفت.
البته منم با نظر دوست عزیز امیدوار موافقم باید میرفت پیش مشاور روانشناس اما ...
به هر حال الان کلا ناامیده و میگه این چیزا جواب نمیده...و از طرفی چون توی خونه تنها بوده مشکلش بیشتر شده.
واقعا نمیدونم آیا بعد از ازدواج میتونه کنار بزاره یا نه؟

بسمه تعالی
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و احشرنا معهم
با عرض سلام و تحیت
هر چند بدخلقی در مواردی نشانه افسردگی و یا اضطراب است، اما اینگونه نیست که هر بداخلاقی دچار این اختلالات باشد. عرض قبلی بنده ناظر به بداخلاقی مرسوم بود...
اما در صورتیکه پای اختلال خلقی مانند افسردگی به میان کشیده شود، موضوع کاملا متفاوت است. در اینگونه موارد پیشنهاد این است که شخص تا برطرف ننومدن چنین وضعیتی ازدواج نکند چون ممکن است وضعیت وی وخیم تر شود. بنابراین افرادی که دارای اختلالاتی مانند افسردگی و..هستند لازم است پیش از ازدواج به درمان خود مبادرت کنند.
بازهم تاکید می کنم؛ روان درمانی مقدم بر دارو درمانی است مگر اینکه افسردگی حاد و شدید باشد.

در پناه خدای بزرگ موفق باشید.

و آخر دعوانا ان الحمدالله رب العالمین

سلمان فارسی
۱۳۹۲/۱۰/۲۹, ۱۱:۵۲
این خانومی که من میگم یه بار ازدواج کرده و متاسفانه همسرش و از دست داده
سلام!!!
از اینجا تمام نظرات عوض می شود!چرا شرایط فرد مقابل را کاملا نمی گوئید.همه را بگوئید تا نتیجه بهتری کسب شود.این مسئله ممکن است برای تک تک ما اتفاق بیفتد.

راهیان عشق
۱۳۹۲/۱۰/۳۰, ۱۰:۴۶
سلام و عرض تشكر
بله درسته كه معرف شدن و واسطه شدن براي ازدواج از بافضيلت ترين كارهاست و صد البته من خودم سراپا عيب و ايرادم ولي حقيقتا واسطه گري براي ازدواج خيلي كار مشكليه .یکی ازآشناهامون هی واسطه میشه اما خودش میره استخاره میکنه ردشم میکنه:Labkhand:خیلی باحاله واماشما بایدببینی مثلامیگم داداشته یاپسرخالته واینایی ک نزدیکن بهشون بگودختره خوبیه اما خب اخلاقش کمی چیزه-شایدداداشت یاپسرخالت خوشش اومدوتونست درستش کنه:doosti:................ازمحبت خارها گل میشود.......اماجماعت من خودم یکی باهرچی کنار بیام بابداخلاقی:Motehayer:اوووووف اصلاخسته کنندس.............
حالا دوستم واسطه ک میشه خودشو خلاص میکنه-میگه نمیشناسم-ایجور موردی هست میخوای تابگم بیان اگه ن -شماروبخیرومارو بسلامت..............