PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حکم استخدام در اداره پدرم با پارتی ایشون

mmmmoooorrrroooo
۱۳۹۳/۰۸/۱۵, ۱۴:۳۱
با سلام خدمت سروران گرامی
و عرض تسلیت به مناسبت ایّام شهادت امام حسین (ع)،

سربازیم رو به اتمامه و پدرم به دنبال جور کردن شرایط استخدامم تو ادارشونه، راستشو بخواهید از طریق عادی با معدلی که من دارم بعید میدونم همین جوری استخدام بشم و پدرم دنبال اینه که از امتیاز حضورش تو اداره برای استخدام من استفاده کنه، می گن این یه حقه که خود اداره برای کارکنانش گذاشته که هر کی بازنشسته میشه می تونه پسرشو به جای خودش بیاره،
ولی من بدجوری تو دوراهی موندم که این کار درسته یا پارتی بازی محسوب میشه و حق دیگران ضایع میشه، میگن اگه تو نری فکر میکنی واقعا کسی که شایستگیش بیشتر از توه میره استخدام میشه؟ و اصلا آیا معدل معیار خوبی برای شایستگی هست؟
به پدرم گفتم راضی نیستم جایی که حقم نیست برم و جای کسی که شایستگیش بیشتر از منه بگیرم، ولی نمیدونم و بعید میدونم که پدرم مثل من به این چیزا اهمیت بده، از طرفی هم میترسم کاری گیرم نیاد و به گناهای بدتر بیفتم که فکرشم نمیکنم. پدرمم سرمایه آنچنانی نداره که کار آزاد راه بندازم البته خدا بزرگه و امیدهای دیگه هم دارم،
لطفا راهنماییم کنید.a

معین
۱۳۹۳/۰۸/۱۶, ۱۷:۵۶
با نام و یاد دوست

http://www.askquran.ir/member75940-albums1516-33185.png

کارشناس بحث: استاد سجاد

سجاد
۱۳۹۳/۰۸/۱۹, ۰۸:۵۱
حکم استخدام در اداره پدرم با پارتی ایشون

با سلام خدمت سروران گرامی
و عرض تسلیت به مناسبت ایّام شهادت امام حسین (ع)،

سربازیم رو به اتمامه و پدرم به دنبال جور کردن شرایط استخدامم تو ادارشونه، راستشو بخواهید از طریق عادی با معدلی که من دارم بعید میدونم همین جوری استخدام بشم و پدرم دنبال اینه که از امتیاز حضورش تو اداره برای استخدام من استفاده کنه، می گن این یه حقه که خود اداره برای کارکنانش گذاشته که هر کی بازنشسته میشه می تونه پسرشو به جای خودش بیاره،
ولی من بدجوری تو دوراهی موندم که این کار درسته یا پارتی بازی محسوب میشه و حق دیگران ضایع میشه، میگن اگه تو نری فکر میکنی واقعا کسی که شایستگیش بیشتر از توه میره استخدام میشه؟ و اصلا آیا معدل معیار خوبی برای شایستگی هست؟
به پدرم گفتم راضی نیستم جایی که حقم نیست برم و جای کسی که شایستگیش بیشتر از منه بگیرم، ولی نمیدونم و بعید میدونم که پدرم مثل من به این چیزا اهمیت بده، از طرفی هم میترسم کاری گیرم نیاد و به گناهای بدتر بیفتم که فکرشم نمیکنم. پدرمم سرمایه آنچنانی نداره که کار آزاد راه بندازم البته خدا بزرگه و امیدهای دیگه هم دارم،
لطفا راهنماییم کنید.

عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

بنده هم شنیده بودم اما اطلاع دقیق ندارم که چنین حکمی مطابق قانون مصوب جمهوری اسلامی باشد .

به هر حال اگر این قانون وجود داشته باشد و مطابق قانون شما حق استخدام داشته باشید ، مانعی ندارد اما در غیر این صورت جایز نیست بر خلاف مقررات و با تقلب یا پارتی یا ... در ادارات دولتی استخدام شوید.

البته اگر از گفته افراد موثقی در اداره متوجه وجود چنین قانونی شدید نیازی به پی گیری بیشتر نیست و می توانید مطابق آن عمل کنید.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

یاسمن*
۱۳۹۳/۰۸/۱۹, ۱۵:۳۳
سلام

یعنی هرچیزی که قانونی باشه شرعا حلاله و مشکلی نداره؟

خود این قانون خیلی ها رو با وجود داشتن شایستگی، به خاطر پارتی نداشتن خونه نشین کرده.

خوشحالم که حداقل بعضی ها مثل پرسشگر گرامی هنوز وجدان بیداری دارند.

رحیل
۱۳۹۳/۰۸/۱۹, ۱۶:۰۰
سلام

یعنی هرچیزی که قانونی باشه شرعا حلاله و مشکلی نداره؟

خود این قانون خیلی ها رو با وجود داشتن شایستگی، به خاطر پارتی نداشتن خونه نشین کرده.

خوشحالم که حداقل بعضی ها مثل پرسشگر گرامی هنوز وجدان بیداری دارند.

سلام
البته این ظاهر قضیه است. پدر ایشون رو نمیدونم، ولی بعضی از شرکتا، با این قاونون کارکنان قدیمی شونو راضی به بازنشستگی می کنن و نتیجه اش این میشه که هم نیروی جوان استخدام می کنن هم به خاطر تازه کار بودن و نداشتن سابقه، حقوق کمتری می پردازن. توی آمارهاشونم اعلام میکنن که چقدر اشتغال ایجاد کردن

کلا قوانین زیادی هست که با شایسته سالاری در تناقضه ولی به خاطر ملاحظات دیگه ای تصویب شده، مثل بومی گزینی.

sanibanoo
۱۳۹۳/۰۸/۱۹, ۱۶:۱۲
روزی دست خداست.
من اگه بودم،اگر یک درصد هم احتمال میدادم کسی شایستگیش از من بیشتره قبول نمی کردم.من از نبودن روزی خودم نگران نیستم.
موقع قبولی ارشدم یه نفر با پارتی اومد جای من،خیلی درد داشت به خدا.یک سال عمرم گذشت.البته برای من حتما صلاح دید خدا بوده ولی برای طرف نمی دونم چطور میخاد جواب ثانیه به ثانیه عمرم و غمی که خودم و خانوادم داشتم رو بده.
یکی از اقوام چند سال پیش بعد 2 سال بیکاری یه کاری پیدا کرد.البته بعد هفت خان و... ولی یه نفر با پارتی اومد جاش.ایمانش لنگید،تا خودکشی پیش رفت،اگه می مرد؟؟؟؟؟؟

ولی از اون طرف:
اگه فکر مکنید که وظیفه ای که بر عهده خواهید گرفت رو می تونید به درستی و کامل انجام بدین،اگه مردم رو دوست دارین و دلتون برای جامعه میسوزه،اگه دغدغه زندگی خوب برای مردم دارید،اگه بهتر از هر کسی میتونید اون شغل رو انجام بدین،بدونین که وظیفه ای بر عهده دارین و با این شغل میتونین به شیعیان امام زمان کمک کنید.

یوسف
۱۳۹۳/۰۸/۱۹, ۱۶:۳۶
سلام خدا بر شما که به این مسایل توجه میکنید...
ان شالله که هر چی خیر است همون بشود برایت

و اما در وصف قوانین جالب در کشور فقط میتوان گفت

هر دم از این باغ بری می رسد
تازه تر از تازه تری می رسد

ایا این قوانین مورد پسند خداوند است؟:Moshtagh::Gig:

ساغر
۱۳۹۳/۰۸/۱۹, ۲۱:۰۵
ببین هر اداره ای از بچه های خودشون میگیرن ....شما هم ایم موقعیت رو از دست نده...همه جا همینجوریه..

یاسمن*
۱۳۹۳/۰۸/۱۹, ۲۱:۲۷
ببین هر اداره ای از بچه های خودشون میگیرن ....شما هم ایم موقعیت رو از دست نده...همه جا همینجوریه..

سلام
اگر قرار باشه ادارات بصورت موروثی کارمنداشو جذب کنه پس کسی که کارگره هیچ وقت نباید امید داشته باشه در قبال اون همه زحمتی که میکشه فرزندش روزی، راحتتر امرار معاش بکنه.
این قانون غلط از یک تفکر غلط سرچشمه گرفته.
شما به بعضی از رده های بالاتر از کارمندی نگاه کنی متوجه میشی که چرا مردم دارن طبقه بندی میشن.

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۸/۲۰, ۰۹:۲۹
راستشو بخواهید از طریق عادی با معدلی که من دارم بعید میدونم همین جوری استخدام بشم و پدرم دنبال اینه که از امتیاز حضورش تو اداره برای استخدام من استفاده کنه، می گن این یه حقه که خود اداره برای کارکنانش گذاشته که هر کی بازنشسته میشه می تونه پسرشو به جای خودش بیاره،
سلام
بله.اگر شما معدلتون پائینه ولی اگر از کاری که بر عهده شما می گذارند بر بیائید و با وجدان کار کنید و کم کاری نکنید و لیاقت خودتون را نشان بدهید موردی ندارد!معدل اصل نیست اصل جدیت در انجام کار و خدمات رسانی به مردم است!
بله مصوبه در شرکت هائی که بزرگ هستند وجود دارد که اگر شخصی به سن بازنشستگی رسیده است می تواند به عنوان جایگزین فرزندش را در آن شرکت مشغول به کار کند ولی منوط به این است که اسم برود در لیست انتظار!یعنی کسانی که از ایشانزودتر ثبت نام کرده اند در اولویت قرار دارند!حتی کسانی که پارتی ندارند!!!
ما یکی از همکارانمان جای پدرش آمد.الان از قسمت ما منتقل شده به قسمتی دیگر!چرا؟چون در قسمت ما کار نمی کرد می گفت من پسر فلانی هستم!!!بهش گفتند:گیریم که پدرت بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل!!!خودت چه کاره ای چند مرده حلاجی!چقدر جربزه کار کردن داری!الان رفته جائی که وقت نداره بره..............آره دیگه!
قانون داخلی بعضی از شرکت ها است.در شرکت ما هم صدق می کند.یکی دیگر هم بود که باباش راننده لیفتراک بود الان خودشم راننده لیفتراکی هست که دست پدرش بود.پشت لیفتراک نوشته یادگار پدرم!

به پدرم گفتم راضی نیستم جایی که حقم نیست برم و جای کسی که شایستگیش بیشتر از منه بگیرم
عقیده ی بسیار با ارزشی است ولی به کسی بگوئی بهت می خندند.الان مردم می گویند ولش کن بابا.صد تا از تو پائین تر با پارتی و پول رفتن دارند الان کار می کنند.زیاد به این جور مسائل اهمیت نده.تو برو کارت را بکن کاری به این کارها نداشته باش!ما پشتت هستیم!

از طرفی هم میترسم کاری گیرم نیاد
کار برای مرده!هر کاری که بشود ازش نان حلال در بیاوری کاری مقدس است!

به گناهای بدتر بیفتم که فکرشم نمیکنم
ان شاء الله نمی افتی!

hamid_Reza
۱۳۹۳/۰۸/۲۰, ۱۹:۴۰
داداش تو اگه اینقدر از این حلال حروم ها سرت میشه برو تو ، شاید بیشتر از خیلی های دیگه جوش مردم رو زدی و کار ملت رو راه انداختی ، برو تو شک نکن ملت هم با کار خوبت راضی میشن

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۸/۲۱, ۰۶:۲۲
:salam:

این موروثی بودن دیگه خیلی جا افتاده و همه جا دیده میشه
حتی برای خادمی حرم رضوی
و وقتی یه چیزی خیلی زیاد باشه ، عادی و قانونی و شرعی میشه

اگه افرادی مثل شما
زیاد باشن تو این دنیا

میشه بهشت همه جا
:Nishkhand:

سی سال پیش در دوره زمانه ما هم یادمه در هر سال که کنکور برگزار می شد ، یکی دوتا جوون پیدا میشدن که از سهمیه ای که حقشون بود استفاده نمیکردن و به عنوان متقاضی عادی شرکت میکردن.

ولی خوب یادمه که خیلی ها هم به اتکاء پول و پارتی باباشون بدون قبولی رفتن سر کلاس نشستن و ... الان در شرف بازنشستگی هستن.

خوب یادمه دختری که موقع امتحانات نهایی سال چهارم ، به علت رعایت نکردن حجاب، یک هفته از امتحانات و ورود به مدرسه محروم شد و نتونست دیپلمش رو بگیره . ولی بعد به خاطر همین قانون کذایی شد کارمند بانک!

خوب یادمه که ..........
بی خیال

منم به شخصه سوای از قوانین عرف و شرع، شما رو لایق اون شغل میبینم
چون حداقل کمی دغدغه اش رو دارین. خدا خیرت بده و ان شاء الله موفق باشی.