PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فراموش کرده ایم که زن بودن اوج افتخار است!

عمار رهبری
۱۳۹۳/۰۸/۲۳, ۱۶:۵۴
به قول یک خانم محترم ؛

سالهاست زن بودن را فراموش كرده ام! در عوض راننده خوبی شده ام! حسابدار خبره، مأمور خريد زرنگ، مدير توانمند، باربر قوى، استراتژيست باهوشى شده ام!
اما ديگر خودم نيستم!
معلم خوبی شده ام ، اما نه برای خانواده و فرزندانم ...
مدت زیادی است که در خودم گم شده ام!
چه كسی مرا به عرصه های مردانه کشاند؟! در حالی که شانه هايم، بازوانم و زانوهايم هنوز زنانه اند!
هنوز برای مرد شدن ساخته نشده ام!

افسوس كه ناآگاهانه مدتهاست به مرد بودنم افتخار می کنم!

فراموش کرده ام که زن بودن اوج افتخار است!
صبرم، عواطفم، هنرم ارزشمندتر از چیزهایی است كه به دست آورده ام!

دلم برای نوه هايم می سوزد، چه كسی می خواهد به دخترانم مادر بودن را بياموزد!

خانه ها بی مادر شده اند!
مردان ديگر نگران هزینه های زندگی نیستند! نگران خريد، دير رسيدن بچه ها، آينده خانواده و ... نیستند!
به لطف مرد شدن ما آنها فرصت زيادی برای سرگرمي پیدا کرده اند!

بهشت زير پايمان بود! ولی اکنون در جهنم دوگانگی می سوزیم؟!
دلم خیلی برای زن بودنم تنگ شده است.!!

تقدیم به بانوان سرزمینم

http://nmedia.afs-cdn.ir/v1/image/nNmxyEXIa9FT3sEcpVoJZE5dWZXdPJRUSHj7-nlzFjaQzdS9VfE_kw/s/w500/

رحیل
۱۳۹۳/۰۸/۲۴, ۰۷:۱۳
سلام
سوال اینه که زنانگی دقیقا چه تعریفی داره؟

عمار رهبری
۱۳۹۳/۰۸/۲۴, ۰۹:۵۲
حجاب و عفاف آسمانی ترین راه به مدینه فاضله است

برچادرمشکی ات نستعلیق، می نویسم عشق را...
وقتی که
این احرام سیاه رامی پوشی
وحج شکوهمند حیا را به جای می آوری
آن گاه
طواف می کنند تو را صفوف فرشته ها
و متبرک می کنند بال هایشان را
به تار و پود حریم آسمانی ات
تو! گمنام ترین حاجیه ی امروز زمان
هستی بانو...

سلامتی همه محجبه های با حیا (این سیاهپوشان روسفید) صلوات

اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_ �� �_عجل_فرجهم

https://plus.google.com/u/0/10870125...ts/TRTjr2yxqAS (https://plus.google.com/u/0/108701257168888305376/posts/TRTjr2yxqAS)

http://nmedia.afs-cdn.ir/v1/image/oax_97Dei4wWBfQ2DBDwXE-hBYgdw7NVAS_s7UBBzw2aRKiPXVJOAA/s/w375/

عمار رهبری
۱۳۹۳/۰۸/۲۴, ۱۰:۱۹
سلام
سوال اینه که زنانگی دقیقا چه تعریفی داره؟

سلام علیکم
با مطالعه و تحقیق در اندیشه های شهید مطهری بخصوص کتاب "نظام حقوق زن در اسلام" میتوان تعریف زنانگی را دریافت.

asal
۱۳۹۳/۰۸/۲۴, ۱۱:۳۱
به قول یک خانم محترم ؛

سالهاست زن بودن را فراموش كرده ام! در عوض راننده خوبی شده ام! حسابدار خبره، مأمور خريد زرنگ، مدير توانمند، باربر قوى، استراتژيست باهوشى شده ام!
اما ديگر خودم نيستم!
چه كسی مرا به عرصه های مردانه کشاند؟! در حالی که شانه هايم، بازوانم و زانوهايم هنوز زنانه اند!

خانه ها بی مادر شده اند!
مردان ديگر نگران هزینه های زندگی نیستند! نگران خريد، دير رسيدن بچه ها، آينده خانواده و ... نیستند!

تقدیم به بانوان سرزمینم

از قول منم به اون خانم محترم بفرمایید
نه ما هرگز فراموش نکرده ایم که زن هستیم
بله ما به مرد بودن افتخار میکنیم نه نر بودن
ما سالها بود فراموش کرده بودیم زن هم انسان است مثل مردان حق دارد سر کار رود و برای خودش ارزوها و اهدافی دارد
اینکه اقایان چنین مطالبی رو بگن جای تعجب نداره چون بهرحال مردان از ورود زنان به جامعه بسیار ناراحت هستند
ولی وقتی خانمی این سخنان را بگوید باید بسیار تاسف خورد
هر کسی مسئول زندگی خودشه هر کی دوست داره تا ابد در چهاردیواری خونه خودش را حبس کند و به شوهرش برسد و فقط بچه تحویل جامعه دهد و تمام عمرش نگران این چیزها باشه
این حرفها از خانم های قدیمی بعید نیست
ولی دخترای امروزی به این افتخار میکنند که به عرصه های مردانه راه پیدا کردن
افتخار داره که پا به پای مردان در تمام فعالیت های شرکت می کنند و نشان دادند زن موجودی ضعیف، بی ارزش، مصرف کننده نیست
ضمنا اگر ایشون راهی رو رفتند که تصور میکنند اشتباه کردند و نتوانستند بین زندگی درون و بیرون از خانه هماهنگی ایجاد کنند دلیل نمیشود این توصیه رو به همه ی زنان بکنند
خیلی از زنان تحصیل کرده که شاغل هم هستند جزو بهترین مادران و همسران هستند و مطمئن باشید بچه ها هم دوست دارند چنین مادرانی داشته باشند
بله همسر و فرزند هم به عنوان بخشی از زندگی هستند ولی نه اینکه زن خودش را فدای چنین مسائلی کند دیگر زاییدن و شوهرداری افتخار نیست

سـارا
۱۳۹۳/۰۸/۲۴, ۱۳:۵۶
به قول یک خانم محترم ؛

اما ديگر خودم نيستم!

خانه ها بی مادر شده اند!

هر خانمی در تربیت فرزندش عاجز میمونه سریع فیلسوف شده و خطاب به همه زنان هشدار کبری یازده میده البته اگر پشت پرده این خانم جنسیت مذکر نداشته باشه والا بعید نیست مردان از چنین ترفندهایی نیز استفاده کنند حالا ما خوشبین بوده و ایشان رو خانم فرض میکنیم ولی کسی نیست بگه
خوب خانم محترم، خانم گرامی شما نتونستی درست تربیت کنی، نتونستی کار خونه رو با کار بیرون از هم تفکیک کنی، ..... به دیگر زنان چه ربطی داره!!!!
ما داشتیم زنانی که در بیرون کار کردند و فرزند شایسته تربیت کردند و زندگی موفقی داشته اند این یعنی اینکه از زن بودن خودش فاصله گرفته!!!
یعنی قاطی کرده زنه یا مرد ؟ فقط بخاطر اینکه پاشو از خونه گذاشته بیرون؟؟؟؟؟؟
بسه دیگه دوره این شعارها سر اومده
بهتر نیست به جای این حرفها و شعارهای عهد بوق یه کم به واقعیت های زندگی بچسبید
البته نگران هم نباشید زنان به زور به جامعه آورده نشدند از طرفی به زور هم همشون رو سرکار نفرستادن هر کسی بنا به سلیقه و علاقه اش عمل کرده
هم اکنون هم زنان خانه دار زیاد داریم ولی دیگه نمیشه انتظار داشت با چنین حرفهای همه ی زنان رو دست بسته فرستاد خونه دیگه گذشت

ریحـانه النـبی
۱۳۹۳/۰۸/۲۴, ۱۶:۰۷
هر چیزی که بخواد روحیه زنانگی رو تخریب کنه مشکل داره،

حتی اگر کار تو خونه باشه ، مهم نیست چی هست فقط نباید روحیه زنانگی درهم بریزه، فقط همین.

منتظر منجی(عج)
۱۳۹۳/۰۸/۲۴, ۱۶:۱۵
اگر به تو آموختند که پسرا شیرند، دخترا موشند...

شهید مـطهری به من آمـوخت زن و مـرد مـتـفاوت هستند و نبایـد
یکسان باشند چون ظلم به زن است یکسانی.

اگر غیرت را دخالت معنا کردند و با حیا شدن را در صندوق کردن...
شهید مطهری به من گفت غیرت، عـشق مرد به ناموسش است
و حیا، احترام زن به خودش.

اگر گفتند که مرد می تواند زنش را بزند...

اسلام به من آموخت که زن ریـحانه است و مرد وظـیفه دارد تمام
اسباب راحتی و آسایشش را فراهم کند.

اگر به تو آموختـند که بی حیایی زن برایـش آزادیست و با چـادر او
را اسیر می کنیم...
شهید مطهری در کتاب حقوق زن به مـن آموخت که حجاب امنیت
است و بی حجابی اسیر دست مردان هوس باز شدن است.

اگر گفتند که زن عقلش نصف مرد است و نمی تواند به تنهایی در
دادگاه شهادت دهد...
شهید مطهری در کتاب حقـوق زن به من گفت که زن احـساسات
و عواطـفش دو برابر مرد است و از این رو ممکن است در شهادت
دادن دچار تزلزل شود.

اگر به تو گفتند که دیـه زن نصـف دیه ی مرد است چـون ارزشش
کمتر از مرد است...
شهید مطهری در کـتـاب حـقـوق زن به من آمـوخـت کـه اگـر مرد
کشته شود برای ایـنکه همسرش فـرزندان را در آسایش و دور از
دغدغه معیشت بزرگ کند، دیه او دو برابر است.

از راه اسلام بروید و در چاه دشمنان نیفتید!

asal
۱۳۹۳/۰۸/۲۵, ۰۸:۲۹
دختر بودن يعني حق هر چيزي رو فقط وقتي داري كه تو عقد نامه نوشته
دختر بودن يعني برو تو، دم در واينستا
دختر بودن یعنی چرا خونه اونقد کثیفه
دختر بودن یعنی باید فیلم مورد علاقه تو ول كنی پاشی چایی بریزی
دختر بودن یعنی اول ناموس پدر و برادر بعد هم ناموس شوهر
دختر بودن يعني اجازه گرفتن واسه هر چي، حتي نفس كشيدن
خوب این که دیگه نقشه دشمنان نیست این واقعیت جامعه ی ماست حالا این کجاش باعث افتخاره ؟
اگر دیه مرد دوبرابره به خاطر همسر و فرزندانشه؟ خوب چرا فکری به حال امروزه که درصد زیادی از زنان سرپرست خانواده هستند نکردن؟
یا اینکه دختر نصف پسر ارث میبره در زمانی که هر دو برای زندگی مثل هم جون میکنن چه فرقی با هم دارند که باید زن نصف مرد ارث ببره ؟
شاید برای شما در خانه بودن و همسرداری و تربیت فرزندان بزرگترین اهداف باشه و جزو افتخارات
ولی من به شخصه به زنانی افتخار میکنم که توانسته اند در تمامی عرصه ها وارد شوند زنانی که پا به پای مردان در سیاست، ورزش، جبهه، دانشگاه، و کلا در جامعه حضور فعال دارند و نشان دادن برتری به جنسیت نیست به استعداد و توانایی است

ریحـانه النـبی
۱۳۹۳/۰۸/۲۵, ۰۸:۳۷
ولی من به شخصه به زنانی افتخار میکنم که توانسته اند در تمامی عرصه ها وارد شوند زنانی که پا به پای مردان در سیاست، ورزش، جبهه، دانشگاه، و کلا در جامعه حضور فعال دارند و نشان دادن برتری به جنسیت نیست به استعداد و توانایی است

عسل خانم این جمله شما قابل تحسینه، و جمله شما رو تکمیل میکنم ،

حفظ لطافت و روحیه زنانگی در همه عرصه ها اولویت اول یک زن است ، تا قدرت بقا و دوام جامعه ای را که در دست دارد بتواند حفظ کند:Gol:

معین
۱۳۹۳/۰۸/۲۵, ۰۹:۵۳
با نام الله

http://www.askquran.ir/member75940-albums1516-33185.png

کارشناس بحث: استاد راهنما

راهنما
۱۳۹۳/۰۹/۰۲, ۰۷:۳۶
با عرض سلام و ادب خدمت همه بزرگواران
قبل از آنکه وارد ریز سوالاتی که در این تاپیک آمده شوم میخواستم جمع بندی کوتاهی از نظرات دوستان داشته باشم به برخی از نظرات توجه نمایید :

نه ما هرگز فراموش نکرده ایم که زن هستیم

خیلی از زنان تحصیل کرده که شاغل هم هستند جزو بهترین مادران و همسران هستند و مطمئن باشید بچه ها هم دوست دارند چنین مادرانی داشته باشند

هر خانمی در تربیت فرزندش عاجز میمونه سریع فیلسوف شده

خوب خانم محترم، خانم گرامی شما نتونستی درست تربیت کنی، نتونستی کار خونه رو با کار بیرون از هم تفکیک کنی، ..... به دیگر زنان چه ربطی داره!!!!
ما داشتیم زنانی که در بیرون کار کردند و فرزند شایسته تربیت کردند و زندگی موفقی داشته اند این یعنی اینکه از زن بودن خودش فاصله گرفته!!!

وقتی خوب نگاه کنیم می بینیم که سوال اصلی چیست همه دوستان در یک چیز مشترک بودند
و آن این بود که فرزندان باید خوب تربیت شوند و خانم نباید از زندگی و تربیت فرزندش دچار مشکل شود در واقع دوستان اصل را خانه و خانواده قلمداد کرده بودند و اختلاف نظرات در این نکته بود که برخی نوشته بودند که کار خانه با بیرون جمع نمی شود در واقع کسی که بیرون از خانه کار کند دیگر به کارهای خانه و تربیت فرزند نمی رسد و برخی دیگر نوشته بودند که ما داشته ایم بانوانی که کار خانه را با کار بیرون جمع کردند و فرزندان خوبی را تربیت کرده اند پس می شود.
البته موارد دیگه ای هم بود که به نظر بنده و با توجه به نظرات یزرگواران اختلافی در آن نیست و آنها عبارتند از:
1. تربیت خوب فرزندان(قبلا ذکر شد)
2. کار مناسب با روحیه بانوان در بیرون(چرا که اگر کار با روحیه بانوان سازگار نباشد نه تنها حسن و افتخار نیست بلکه باعث آسیب دیدن روحیه و از بین رفتن آرامش و... می شود لذا عقل می گوید کاری را به عهده بگیر که مناسب روحیه ات باشد)
3. لزوم رعایت حجاب و عفاف کامل
4. لزوم رعایت احکام دینی و پرهیز از اختلاط با نامحرمان
5. لزوم دوری جستن از مکانهایی که مناسب شان بانوان نمی باشد و مکانهایی که موجب فساد است
و...
با توجه به نکاتی که عرض کردم و نقاط اشتراک فکر نمی کنم کسی با حضور بانوان در جامعه مخالفتی داشته باشد
اما سوالی اینجا مطرح می شود که
آیا بیرون رفتن از خانه جهت کار با توجه به نکات بالا با تربیت صحیح فرزندان برای قالب بانوان (نه برای افراد خاصی)جمع می شود یا خیر ؟
در ادامه به پاسخ آن خواهیم پرداخت
از نظرات شما بزرگواران استقبال می شود
کتاب «بهشت جوانان تالیف آقای اسدا... محمدی نیا »برای پاسخ به بسیاری از سوالات بانوان مناسب می باشد

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

عمار رهبری
۱۳۹۳/۰۹/۰۳, ۰۷:۰۹
بگذار تمام دنیا مسخره ات کنند!

خودت را...

چادرت را...

سیاه بودنش را...

چهره بدون آرایشت را

می ارزد به یک لبخند رضایت مهدی فاطمه

گذشت آن زمان که نفت را طلای سیاه میگفتند
این روزها طلا تویی
سیاه هم چادرت.....
طعنه ها دلسردت نکند...
بانو! با افتخار در کوچه های شهر قدم بزن.

https://plus.google.com/u/0/10475479...ts/aT7aDtB5SRM (http://forum.bidari-andishe.ir/https://plus.google.com/u/0/104754792654383695280/posts/aT7aDtB5SRM)

http://nmedia.afs-cdn.ir/v1/image/xS_D0kk8plXQqOvm1JCzPp3qrtq-iZm_sawTKFZ-5habu2zifSpTvQ/s/w350/

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۹/۰۳, ۰۸:۴۳
سلام
اگه حوصله غرغر های ننه غرغروی سایت رو نداری نخون

به نام خدا
خدا رحمت کنه جمیع رفتگان رو
بابام خدا بیامرز شعارش این بود که : دخترم رو شاغل میکنم و بعد به خونه بخت میفرستم.
درسته که در سیزده سالگی از دستش دادم ولی وصیتش رو خوب به خاطر داشتم.
اول اینو بگم که در جوانی یک نکته آویزه گوشم شد. اون روزهایی که خانم معاون بهمون گیر میداد که حق نداریم کفش کتونی سفید بپوشیم. اون روزهایی که سر صف یکی یکی بچه ها رو نگه میداشت و سانتیمتر سر پاچه شلوار ها میزاشت تا مبادا پاچه شلوارمون تنگ تر از بیست سانت باشه، بعضی از همکلاسی ها میومدن تو کلاس و پشت سرش غیبت میکردن که: جوونی خودش یادش رفته. خودش که زمان طاغوت زندگی میکرده و دامن کوتاه مکی پوشیده. حالا همش به ما گیر میده.
از همون زمان همیشه به خودم گفتم : هی! تو! یادت نره ! وقتی پیر شدی. جوونیت یادت باشه و جوونا رو درک کنی ها!
البته غیبت پشت سر اون بنده خدا رو تایید نمیکنم چون عکس های جوونی خواهرانم رو خوب به خاطر دارم که در همان دوران هم بودند دخترانی که با شلوار و روسری میرفتن دبیرستان و شاید اون خانم معاون هم از اون دست دختران بوده.

پس جوانی و نواجوانی رو هیچوقت فراموش نکردم. بواسطه متولد آذر ماه بودن، روحیه ای پسرانه داشتم. ( نخند! خُرافاتی نیستم) و تمام نوجوانی ام در حسرت این تفاوتها گذشت. عاشق دوچرخه سواری بودم اما بهم میگفتن: دختر زشته دوچرخه سواری کنه. و منم پسرهایی رو که با دوچرخه از جلوم رد میشدن رو نفرین میکردم ! وقتی به پارک ملت میرفتیم و میدیدم که اون تاب بزرگ گردان فقط مخصوص پسرهاست ، آه حسرت از نهادم بر می آمد. و کم کم با نفرت از پسرهای شاد و آزاد بزرگ شدم. چون بابام رو زود از دست داده بودم ، خودم رو مرد مامانم میدونستم. با تمام توانم در تمام صحنه های اجتماع حاضر میدشم و تا جایی که امکانش رو داشتم و بهم اجازه داده میشد خودم نشون میدادم که چیزی از پسرها کم ندارم و بلکه بهتر از اونا میتونم از پس کارها بر بیام. نخواستم و نتونستم مثل خواهرام معلم بشم. ولی کارهای اداری زیادی رو تجربه کردم. از امور دفتری بیمارستان امدادی گرفته تا مرکز حسابرسی فولاد... و به لطف اونا تجربه های زیادی کسب کردم. دیدم که پسرهایی بودن هم سن من و کم کار تراز من اما با حقوق و مزایای بیشتر . چرا؟ چون اونا به اصلاح مرد بودن و حق عائله مندی میگرفتن ولی این شامل حال خانمها نمی شد. قانون کار بود دیگه. خیلی وقتها حقم ضایع شد و بواسطه زن بودنم راه به جایی نبردم و نتونستم اعتراض کنم. ... با نفرتی که از جوانی از جنس مخالف در وجودم ایجاد شده بود طبعا" مخحالف ازدواج بودم. میخواستم تا ابد کار کنم و با مامانم یک زندگی مستقل همون طور یکه دلم میخواد بسازم. نمیدونید چه لذتی داشت وقتی حقوق میگرفتم و مامانم رو ناهار بیرون مهمون میکردم. آی می چسبید... ولی خب دیگه. یه روز یه بنده خدایی اونقده نصیحتم که زن و مرد با هم کامل میشن. مامانت تا ابد زنده نیست . روزی خواهد رسید که پیر و تنها بمونی . اونقت میفهمی که زندگی پوچی داشتی و.... منم ... شدم و گفتم: اوکی. از این پس خواستگاران اجازه شرفیابی دارن!
و این شد که به جرگه متأهلین پیوستم. البته شغلم برام مهم بود. پس در اولین روز خواستگاری اولین شرطم این بود که من کارم رو ول نخواهم کرد. سه سال اول زندگی مشترک رو با کار در خارج از منزل و خانه داری تجربه کردم. شکر خدا خوب بود. میدونم که مشکلی در خانه داری پیش نمیاد. شاید به جرأت بشه گفت که الان که خانم خانه دار هستم کار خانه ام بیشتر عقب می افته. پیش میاد که یک هفته لباسها اتو نشه. اما اون زمان هیچوقت لباسی نشسته و اتونکشیده نمی موند! قطعا" به خاطر اینه که الان میدونم که وقت دارم و هر زمان که اراده کنم میتونم کار رو انجام بدم. ولی در دوران شاغل بودن، انسان از هر زمانی که به دستش میرسه، برای انجام امورات منزل استفاده میکنه تا مبادا وقت کم بیاره.
اما با رسیدن هدیه خداوندی به دستم ، مهربان همسر ازم خواست که کمی به فکر این طفل معصوم باشم. منم منطقی فکر کردم و دیدم اون زمانها که خواهرانم شاغل بودن مامانم جوان تر بود و میتونست مثل خودشون از بچه مراقبت کنه. در ثانی ساعت کاری اونا 4 ساعت در روز بود. اما من روی هشت ساعت باید میرفتم سر کار. ساعت پنج و نیم صبح که هیچ مهد کودکی باز نبود. پس خانه نشین شدم. شاید بشه گفت که خودم رو فدای فرزندم کردم. اما ناراحت نیستم. خوب به خاطر دارم. وقتی که پسرم سه ساله شده بود ، تابستونا میبردمش مهد کودک ، کلاس سفالگری، تا کمی با محیط اونجا آشنا بشه و کم کم مهد کودکرو بشه و من دوباره برگردم سر کارم. و چون هنوز بهم وابسته بود و از تنها بودن توی مهد میترسید بره مهد( الان یه عده میگن: آهان ببین . بچه رو مامانی بار آورده و لوس کرده. باید از همون نوزادی میزاشته مهد ) منم اونجا در یک کلاس دیگه به عنوان مربی مشغول کار شدم و در اون ایام چیزهایی دیدم که از مهد بردن کودکم منصرف گشتم. نه. مهدش مهد خوبی بود. مربیان خوب بودن. مدیریت خوبی داشت. اما حادثه خبر نمیکنه. جلوی چشمم یه پسر کوچولوی شیطون رفت روی میز متصل به نیمکت و تا اومدن بگیرنش، میز لنگر داد و با صورت اومد روی زمین و.... جالب که ظهر مامانش اومد و اصلا" عین خیالش نبود و میگفت میدونم پسرم خیلی شیطونه!
یادمه یه روز صبح دیدم مادری اومد دم در مهد و یک دختر کوچولوی یک ساله رو با یک ساک بزرگ دم در گذاشت و گفت دیرم شده. الان سرویس میره و دوید و رفت. و اون نی نی جان ساک سنگینش رو کشان کشان با خودش روی زمین می کشید و میبرد توی کلاسش. خیلی متأسف شدم. خانم مدیر گفتن: این خانم هم شاغله و هم دانشجو صبح ساعت شش و نیم ( که هنوز کسی توی مهد نیومده و تازه مهد باز شده) میاد و بچه رو میزاره تا ساعت هفت شب!! گاهی هم بیشتر و ناچاریم به خاطر اون باز باشیم....آخه یک بچه یک ساله هنوز به آغوش و شیر مادر نیاز داره و آیا این انصافه؟ تحصیل به چه قیمت؟ شغل و فعالیت به چه قیمت؟ آی آی آی جوونیم یادم نرفته. بودن در اجتماع. کم نیاوردن از این جنس مخالف. نشان دادن توانایی ها. بسیار عالیست. اما زن آفریده شده که مادری کنه. یا نباید مادر بشه یا اگه شد دیگه مال خودش نیست. دیگه مادره. اولویت ها رو باید در نظر داشت. میدونم. میدونم هستن زنانی که در عین شاغل بودن فرزندان خوبی هم تربیت کردن. نمونه اش خوهران خودم ( تعریف از خود نباشه، خواهر زاده هام یکی از یکی گل ترن . هزار ماشاء الله) اما بازم تأکید میکنم. اولویت ها رو باید مد نظر داشت.

هنوزم حرف داشتم. ولی دیگه خسته شدم!:Nishkhand:

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۴, ۱۱:۰۹
آی آی آی جوونیم یادم نرفته. بودن در اجتماع. کم نیاوردن از این جنس مخالف. نشان دادن توانایی ها. بسیار عالیست. اما زن آفریده شده که مادری کنه. یا نباید مادر بشه یا اگه شد دیگه مال خودش نیست. دیگه مادره. اولویت ها رو باید در نظر داشت. میدونم. میدونم هستن زنانی که در عین شاغل بودن فرزندان خوبی هم تربیت کردن. نمونه اش خوهران خودم ( تعریف از خود نباشه، خواهر زاده هام یکی از یکی گل ترن . هزار ماشاء الله) اما بازم تأکید میکنم. اولویت ها رو باید مد نظر داشت.
سلام
خیلی جالب بود و خوشحالم که شما در زندگی موفق بودید
ولی به نظرتون اگه مردان هم در امر تربیت و نگه داری بچه ها و کارهای خانه سهیم شوند چنین مشکلاتی برای خانم ها به وجود میاد؟
شاید اونوقت خانم ها مجبور نشن بین فرزند و علایق خودشان یکی رو انتخاب کنند
درسته همه به ازدواج و بچه دار شدن علاقه دارند ولی به چه قیمتی؟ به قیمت اینکه ادم خودش را فدای بچه کند از همه علاقه های که دارد دست بکشد و عشق فرزند رو جایگزین کند بقیه خانم ها رو نمیدونم ولی من مطمئنم اگه روزی خود را فدای بچه کنم روز دیگری حتما پشیمان خواهم شد
در مقاله ای خواندم خانم های متاهلی که بعد از ازدواج و بچه دار شدن از شغل و تحصیل و تمام کارهایی که به ان علاقه داشتند به خاطر خانواده دست کشیده بودند بعد از سال ها که بچه هاشون بزرگ شده بود خیلی احساس عدم موفقیت در زندگی میکردند
به نظر من یکی از ترس هایی که جوانان مخصوصا دختران برای ازدواج دارند چنین مسائلی است ترس از مسئولیت های بعد از ازدواج ترس از فرزند و خداحافظی با شغل و تحصیل در اطراف من دختران شاغلی هستند که با وجود زیبایی و تحصیلات بالایی که دارند هنوز ازدواج نکرده اند یه جورایی از زندگی ای که دارند راضی هستند و دوست ندارند زیر بار مسئولیت بیشتری بروند خوب اگه این مسئولیت ها تقسیم میشد اینقدر دختران هم نگران بعد از ازدواج نبودند

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۴, ۱۱:۳۰
آیا بیرون رفتن از خانه جهت کار با توجه به نکات بالا با تربیت صحیح فرزندان برای قالب بانوان (نه برای افراد خاصی)جمع می شود یا خیر ؟
سلام
در صورتی که همكاری و هماهنگی در انجام مسئولیتها بین زن و مرد صورت گیرد علاوه بر تربیت صحیح فرزندان زنان هم می توانند بیرون از خانه کار کنند اگر زن و مرد یكدیگر را به خوبی درك كنند قادر خواهند بود بسیاری از سختی ها و مشكلات زندگی را پشت سر بگذارند. همین درك متقابل باعث می شود مردی كه شرایط همسر شاغلش و دغدغه های بی نهایت او را می بیند خود را مكلف به تقسیم امور منزل و انجام برخی از كارها به جهت رفع نیازهای خانواده و كم شدن بار مسئولیت همسرش می نماید.

در واقع تقسیم وظایف و امور منزل میان زن و مرد هم سنگینی وظایف را از دوش یك نفر كم می كند،‌ هم به قول معروف زندگی لنگ نمی ماند و بر وفق مراد پیش می رود و هم زن قادر خواهد بود به فعالیت های مورد علاقه خود چون كار در خارج از منزل،‌ تحصیل و ... بپردازد.

سـارا
۱۳۹۳/۰۹/۰۴, ۱۲:۱۴
بله جمع میشود برای همه زنان
مگه در دوران انقلاب اکثریت زنان در اجتماع حضور پیدا نکردند مگه با همراهی و همکاری همه انقلاب به پیروزی نرسید
در هشت سال دفاع مقدس نبودند ؟
چطور میشه الان که زمان سازندگی است به بهانه تربیت فرزند از حضور زنان در اجتماع جلوگیری کرد
شاغل بودن زنان با تربیت فرزندانشان هیچ منافاتی ندارد
زنان نیمی از پیکر جامعۀ را تشکیل می‌دهند و در شکل‌گیری الگوی شخصیتی نیم‎دیگر نقش به‎سزایی دارند. حال اگه به بهانه های از بین رفتن روحیه زنانگی، تربیت ناصحیح فرزند و ....... این نیم ‌پیکر جامعه فلج بماند، چه اتفاقی می‌افتد؟ ‎آیا باعث فقر در جامعه نمی‌شود؟ روی تربیت نسل‌های آینده چه تأثیری خواهد گذاشت؟ در یک اجتماع نامتوازن مشکلات روحی، روانی و عاطفی افزایش نمی‌یابد؟
در یک دهه اخیر با باز شدن فضای فرهنگی و دانشگاهی، سطح تحصیلات در جامعه‌ زنان افزون‌تر شده و سطح توقعات و انتظارات زنان برای پذیرش مسئولیتهای اجتماعی بالا رفته، حتی برخی فعالان حوزه کار معتقدند کار خانگی دیگر مثل گذشته تمام اوقات مفید یک زن را پر نمی‌کند و زنان به بهره‌مندی مفید از ایام زندگی خود تمایل پیدا کرده اند بهتر نیست زمینه را برای فعالیت های اجتماعی زنان فراهم کنیم تا آنان نیز بتوانند از استعدادها و توانایی خود استفاده کنند
برای توانمندسازی زنان، باید مؤلفه‎هایی را که مانع فعالیت‎های زنان می‎گردد، حذف کنیم. یکی از مهم‎ترین آنها، تبعیض جنسیتی است.‎برای از‎بین‎بردن تبعیض جنسیتی، ما نیاز به یک سری نهادسازی داریم تا بتوانیم دیدگاه‎ها را تغییر داده و برای از‎بین‎بردن آن اقدام کنیم.
عامل مهم دیگر، مشارکت و تقسیم کار در منزل است.اگر ما کارها را در منزل به صورت عادلانه تقسیم کنیم تا هر کس طبق وظیفه‎ای که به او سپرده شده‎عمل کند، در این صورت می‎توان گفت که زنان می‎توانند به مسایل شغلی خویش در بیرون از منزل بپردازند. در غیر این صورت، اگر تمامی کارهای منزل که حتی سپاس‎گزاری در مقابل آن نمی‎شود و علاوه بر آن حقیر‎ شمردن آن کار، جدای از اینکه ضربۀ روحی به خانم‎های خانه وارد می‎سازد، باعث می‎شود فرصتی برای داشتن شغل دلخواهش نداشته باشند.
عامل دیگری که باعث تحرک بیشتر زنان در جامعه می‎شود، افزایش قابلیت‎ها و توانایی‌های زنان است. اگر ما اقدام به بالا‎بردن سطح قابلیت‎ها و توانایی‎های زنان در جامعه کنیم، در واقع توانسته‎ایم از نیمۀ غیر‎فعال جامعه استفاده کرده در نتیجه باعث پیشرفت اقتصادی، کم‎شدن خشونت‎ و بالا‎بردن روحیۀ اعتماد‎به‎نفس شویم. در اخیر می‎توان گفت، اگر بی‎عدالتی جنسیتی در جامعه کاهش یابد و به زن نه به عنوان یک وسیله یا ابزار، بلکه یک انسان نگاه شود و ‎حقوق‎ برابر زنان با مردان در جامعه در نظر گرفته شود، قطعاً ما در نسل‎های بعدی، جامعه‎ای از لحاظ روحی شادتر‎، از لحاظ جسمی سالم‎تر‎، از لحاظ علمی آگاه‎تر و ‎از لحاظ اقتصادی ثروتمندتر خواهیم داشت؛ زیرا نیم پیکر جامعه به پیکر سالم و فعال بدل خواهد شد. به امید آن روز!

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۹/۰۵, ۰۷:۲۰
سلام
خیلی جالب بود و خوشحالم که شما در زندگی موفق بودید
ولی به نظرتون اگه مردان هم در امر تربیت و نگه داری بچه ها و کارهای خانه سهیم شوند چنین مشکلاتی برای خانم ها به وجود میاد؟
شاید اونوقت خانم ها مجبور نشن بین فرزند و علایق خودشان یکی رو انتخاب کنند
درسته همه به ازدواج و بچه دار شدن علاقه دارند ولی به چه قیمتی؟ به قیمت اینکه ادم خودش را فدای بچه کند از همه علاقه های که دارد دست بکشد و عشق فرزند رو جایگزین کند بقیه خانم ها رو نمیدونم ولی من مطمئنم اگه روزی خود را فدای بچه کنم روز دیگری حتما پشیمان خواهم شد
در مقاله ای خواندم خانم های متاهلی که بعد از ازدواج و بچه دار شدن از شغل و تحصیل و تمام کارهایی که به ان علاقه داشتند به خاطر خانواده دست کشیده بودند بعد از سال ها که بچه هاشون بزرگ شده بود خیلی احساس عدم موفقیت در زندگی میکردند
به نظر من یکی از ترس هایی که جوانان مخصوصا دختران برای ازدواج دارند چنین مسائلی است ترس از مسئولیت های بعد از ازدواج ترس از فرزند و خداحافظی با شغل و تحصیل در اطراف من دختران شاغلی هستند که با وجود زیبایی و تحصیلات بالایی که دارند هنوز ازدواج نکرده اند یه جورایی از زندگی ای که دارند راضی هستند و دوست ندارند زیر بار مسئولیت بیشتری بروند خوب اگه این مسئولیت ها تقسیم میشد اینقدر دختران هم نگران بعد از ازدواج نبودند

سلام و ممنون
احسن به شما که حوصله خوندنش رو داشتین.

اما از کجا فهمیدین که موفق بودم؟
اتفاقا" منم مثل همون مقاله که گفتین، گاهی اوقات احساس موفقیت نمیکنم!!
اما تقصیر از فرزندم نبوده. وقتی که وارد اولین کلاس مدرسه شد، شرایط زندگی به گونه ای شد که از شهر محل کارم دور افتادم. و دیگه نتونستم برگردم سرکار. وگرنه ممکن بود که دوباره برگردم و کارم رو از سر بگیرم.
منم گاهی احساس پوچی و ضعف میکنم . اما دلم رو خوش کردم که انسانی در شرایط آرامش و صفا تحویل جامعه دادم. این خیلی مهمه که وقتی مسئولیتی به آدم داده میشه، اون رو با تمام قوا و به بهترین شکل انجامش بده. از ازل تقسیم کار بوده. و بر مبنای همین تقسیم کار ، آفرینش انجام گرفته. یک مرد توانایی داره که در این اجتماع!! بگرده و خم به ابرو نیاره ولی توانایی رسیدگی به امورات خانه رو نداره. و بالعکس. البته در حال حاضر ما انسانها نهایت سعی خودمون رو میکنیم که خلاف این رو ثابت کنیم. انصافا" شکر خدا مهربان همسرم در نگهداری از فرزند منو یاری میکرد. اما زیاد دیدم مردانی که واقعا" توانایی نگهداری و رسیدگی به بچه رو ندارن. و در خودم دیدم که تحمل بی انصافی های اجتماع رو ندارم. و در چنین مواقعی خوشحال میشم که یک زن هستم و خانه نشین.

در اطراف من دختران شاغلی هستند که با وجود زیبایی و تحصیلات بالایی که دارند هنوز ازدواج نکرده اند یه جورایی از زندگی ای که دارند راضی هستند و دوست ندارند زیر بار مسئولیت بیشتری بروند خوب اگه این مسئولیت ها تقسیم میشد اینقدر دختران هم نگران بعد از ازدواج نبودند

اونوقت اونا از کجا میدونن ممکنه همسری داشته باشن که توی راه زندگی یاری شون نمیکنه و تقسیم کار نخواهد بود؟

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۵, ۱۱:۰۳
از ازل تقسیم کار بوده. و بر مبنای همین تقسیم کار ، آفرینش انجام گرفته. یک مرد توانایی داره که در این اجتماع!! بگرده و خم به ابرو نیاره ولی توانایی رسیدگی به امورات خانه رو نداره. و بالعکس. البته در حال حاضر ما انسانها نهایت سعی خودمون رو میکنیم که خلاف این رو ثابت کنیم.

اونوقت اونا از کجا میدونن ممکنه همسری داشته باشن که توی راه زندگی یاری شون نمیکنه و تقسیم کار نخواهد بود؟

سلام
شما گفتید از ازل تا ابد نقش زن و مرد چنین تعریف شده است؟
ایا واقعا از اول افرینش زنان رو انسان حساب میکردند که بخواهند برای علایق و ارزوهای او هم ارزش قائل بشن
جامعه هر چقدر به سمت آرمانی شدن پیش رفتن به این باور رسید که نمیشود زنان که نیمی از جامعه را تشکیل میدهند در نظر نگرفت و انتظار داشت این جماعت زندگی خود را فقط صرف خدمت به شوهر و فرزند کنند بدون هیچ هدف دیگری

و اینکه گفتید دختران از کجا میدانند که همسرشون در کارهای خانه به انها کمک نمیکند الان بعید میدونم در چنین جامعه ای بشود چنین مردانی را یافت البته قبول دارم همیشه استثنایی هم وجود داره با وجود پیشرفت هایی که داشتیم و زنان توانستند به تحصیل و اشتغال بپردازند اما از نظر سنتی ما هنوز هم مشکل داریم هنوز هم برای زن و مرد تعاریف قدیمی و سنتی وجود دارد یعنی با وجود اینکه زنان هم همپای مردان در جامعه فعالیت دارند اما متاسفانه در خانه باید به تنهایی مسئولیت تربیت فرزندان و کارهای خانه را بر عهده بگیرد جامعه ای که مدام حضور زنان در جامعه رو باعث اسیب های وارده بر پیکر خانواده میداند جامعه ای که تفریح پسران شده جوک ساختن درباره رانندگی دختران و در جامعه ای که آشپزی کردن برای مردان ننگ و عار است اگر مردی هم در خانه و تربیت فرزندان به همسرش کمک کند زن ذلیل خوانده میشود بعید است بتوان چنین مردانی یافت

برای اینکه بهتر منظورم را برسانم خلاصه ای از گفته های یک خانم جامعه شناس که درباره بررسي علل تاخیر در ازدواج دختران تحصیل کرده است رو میزارم

روند تحصیلات در ایران به تحولات اجتماعی پس از آغاز مدرنیزاسیون بازمی گردد. تحصیلات در ایران راهی بود برای کسب موفقیت و ارتقای جایگاه اجتماعی برای کسانی که پشتوانه قوی خانوادگی نداشتند. این روند از زمان رضا شاه شروع شد و با تقسیم اراضی و رشد طبقه متوسط به شکلی محدود ادامه یافت. در این روند، همیشه تعداد دختران دانشجو از پسران کمتر بود و تحصیلات بالا برای آنها در غالب موارد به منظور سرمایه گذاری برای ازدواجی بهتر صورت می گرفت. اما پس از انقلاب که درهای جامعه و دانشگاه به دلیل اسلامی شدن، خواسته یا ناخواسته، روی دختران خانواده های سنتی و شهرستانی باز شد، گروه عظیمی تازه مزه در اجتماع بودن و تحصیل را چشیدند. این موجب بالا رفتن مطالبات و نقش دیگری برای آنها شد. آنها می خواستند مستقل باشند؛ کار، درآمد و مسئولیت داشته باشند. همه ی این ها، نظم و تعریف جدیدی را بین زن و مرد و روابط اجتماعی آنها ایجاد کرده اند.

اما به نظر می رسد که مناسبات زن و مرد در جامعه ایران، هنوز سنتی است مثلا مردانی که زن تحصیلکرده، فهمیده، صاحب درآمد و مسئول دارند، انتظار دارند زن درمقابل شان سکوت کند و آنها تصمیم گیرنده باشند. این تضادها، هم موجب تحول هستند و هم موجب تشنج!

در عین حال به نظر می رسد که مدیریت کلان جامعه با نگرش خاص خود، می کوشد در کشاکش مربوط به مناسبات قدیمی یا نوین در خانواده، جانب سنت را بگیرد و با اعمال سیاست هایی چون سهمیه بندی جنسیتی رشته های تحصیلی یا نیمه وقت کردن کار زنان، روند طبیعی حضور آنان در جامعه را دستکاری کند.

تناقض اصلی در شکافی است که بین نظرات و آرزوهای جامعه مدنی و دولت وجود دارد. نهادهای اجتماعی و سیاسی رسمی در ایران از واقعیت های جامعه شهری دورند و جامعه شهری ما بسیار پیشرفته تر از آنهاست. نهادهای رسمی ما در قبال این گونه تحولات مقاومت می کنند و با نگاه ایدئولوژیک و سیاسی یا با اراده گرایی در صدد کنترل این تغییرات برمی آیند. شما توجه کنید که قوانین ایران در مورد زنان به مراتب نسبت به رفتارهای اجتماعی موجود عقب ترند. یعنی قدرت و تصمیم گیری و شخصیت زنان در اجتماع و زندگی واقعی به مراتب از قوانین بیشتر است. نهادهای رسمی اگر بخواهند به جای پذیرش این نوگرایی ها به سبک ایرانی، آنها را کنترل کنند، تنها تناقض ها و ناهماهنگی ها را تشدید می کنند. در حالی که بهتر است از توان خود برای ایجاد تعادل و هارمونی در دوران گذار استفاده کنند.

منبع : جهان نیوز

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۰۸:۱۹
سلام
شما گفتید از ازل تا ابد نقش زن و مرد چنین تعریف شده است؟
ایا واقعا از اول افرینش زنان رو انسان حساب میکردند که بخواهند برای علایق و ارزوهای او هم ارزش قائل بشن
جامعه هر چقدر به سمت آرمانی شدن پیش رفتن به این باور رسید که نمیشود زنان که نیمی از جامعه را تشکیل میدهند در نظر نگرفت و انتظار داشت این جماعت زندگی خود را فقط صرف خدمت به شوهر و فرزند کنند بدون هیچ هدف دیگری

و اینکه گفتید دختران از کجا میدانند که همسرشون در کارهای خانه به انها کمک نمیکند الان بعید میدونم در چنین جامعه ای بشود چنین مردانی را یافت البته قبول دارم همیشه استثنایی هم وجود داره با وجود پیشرفت هایی که داشتیم و زنان توانستند به تحصیل و اشتغال بپردازند اما از نظر سنتی ما هنوز هم مشکل داریم هنوز هم برای زن و مرد تعاریف قدیمی و سنتی وجود دارد یعنی با وجود اینکه زنان هم همپای مردان در جامعه فعالیت دارند اما متاسفانه در خانه باید به تنهایی مسئولیت تربیت فرزندان و کارهای خانه را بر عهده بگیرد جامعه ای که مدام حضور زنان در جامعه رو باعث اسیب های وارده بر پیکر خانواده میداند جامعه ای که تفریح پسران شده جوک ساختن درباره رانندگی دختران و در جامعه ای که آشپزی کردن برای مردان ننگ و عار است اگر مردی هم در خانه و تربیت فرزندان به همسرش کمک کند زن ذلیل خوانده میشود بعید است بتوان چنین مردانی یافت

با سلام مجدد
فکر کنم این تاپیک شده تاپیک اختصاصی مون!!

در هر حال سوای از شوخی

گمونم متوجه منظورم نشدین
اینکه گفتم از ازل ( تا ابد نگفتم) تقسیم کار بوده، ربطی به ارزش قائل بودن در باره علایق زن نداره و منظورم کاملا" برعکسه
در ادامه توضیح داده بودم:

یک مرد توانایی داره که در این اجتماع!! بگرده و خم به ابرو نیاره ولی توانایی رسیدگی به امورات خانه رو نداره. و بالعکس. البته در حال حاضر ما انسانها نهایت سعی خودمون رو میکنیم که خلاف این رو ثابت کنیم.

یعنی از ابتدای آفرینش

سوره روم آيه 21 : از خود شما برايتان جفت هايي آفريديم كه به آنان آرام گيريد و ميان شما مهرباني و رحمت قرار داد و در اينها همه نشانه هايي است براي كساني كه بينديشند.

زن آفریده شده که همسرداری و بچه داری کنه
و مرد آفریده شده که در خارج از منزل فعالیت کنه .

اصن مدل وجودیشون اینه
و قسمت پررنگ رو هم در نظر داشته باشین.

در مورد موضوع ازدواج دختر خانمها
شاید اگه در دورانی بودیم که دخترها تا لحضه عقد همسرشون رو نمیدیدن ، خب کلام شما قابل قبول بود.
اما این دوره زمونه دیگه یک رسم عمومی شده که در روز خواستگاری دختر خانم اجازه صحبت با آقازاده رو داشته باشه و این گفتمان به خاطر مطرح کردن چنین مسائلی هست دیگه.
دیگه دوستی های قبل از ازدواج رو فاکتور گرفتم.

و اما فرمایشات خانم کارشناس در جهان نیوز:
بنده به تجربه تمامی گفته های ایشون رو مشاهده کردم.
خوب به خاطر دارم که دختر یکی از اقوام به خاطر اینکه در مقطع راهنمایی، دبیران آقا بودن، نتونست ادامه تحصیل بده و باباش بهش اجازه نداد بره مدرسه. ( سال 59)
و الان میبینم که خواهران کوچکتر اون دختر خانم،در شهر های دور دست ، تا فوق لیسانس خوندن، الانم اتوموبیل های شاسی بلند دارن و به تنهایی در سطح شهر رانندگی میکنند. ( دختران همان پدر)
پس نتیجه میگیریم که همان انسانها ی سی چهل سال پیش سطح طرز تفکرشون عوض شده.

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۰۹:۲۱
زن آفریده شده که همسرداری و بچه داری کنه
و مرد آفریده شده که در خارج از منزل فعالیت کنه .

اصن مدل وجودیشون اینه
بزرگوار دقیقا مشکل ما هم این است چرا گفته شود زن برای همسرداری و بچه داری آفریده شده است و مرد برای خارج از منزل؟ در حالی که مشاهده می کنیم زنان چقدر به کار بیرون از خانه و تحصیل علاقه دارند و موفق هم بوده اند و همین مسأله چه مزایایی برای زنان داشته است ( در ادامه به برخی از این مزایا اشاره میکنم )خوب اگر این سخن شما درست باشد که زنان نباید در عرصه ای جز بچه داری و همسرداری موفق باشند به قول معروف هر کسی کو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش در حالی که ما برعکسش رو مشاهده میکنیم روز به روز به تعداد خانم های موفق علاقمند به اشتغال و تحصیل اضافه میشه و از تعداد خانم های دوستدار خانه داری و بچه داری کاسته می شود
از نظر بنده زندگی مشترک یعنی اینکه در همه چیز با هم شریک شد در بچه داری، کار خانه و ......

در مورد موضوع ازدواج دختر خانمها
شاید اگه در دورانی بودیم که دخترها تا لحضه عقد همسرشون رو نمیدیدن ، خب کلام شما قابل قبول بود.
اما این دوره زمونه دیگه یک رسم عمومی شده که در روز خواستگاری دختر خانم اجازه صحبت با آقازاده رو داشته باشه و این گفتمان به خاطر مطرح کردن چنین مسائلی هست دیگه.
دیگه دوستی های قبل از ازدواج رو فاکتور گرفتم.
شما خانم هستید در این جامعه زندگی میکنید واقعا چنین موردهایی مشاهده نکردید که دختر و پسر چه قول هایی به هم میدن ولی همین که زندگی مشترک شروع میشه اون تفکرات تعصبی و سنتی هم شروع میشه و خیلی از موارد من مشاهده کردم که دختران به خاطر حفظ زندگیشون از تحصیل و اشتغال بازمانده اند و قانون هم طرف اقایان رو میگیرد مگر اینکه دختر خانم در عقدنامه کلی شرط و شروط قرار دهد که در صورت توافق بعید میدونم کاربردی هم داشته باشد پس باید فرهنگ سازی صورت گیرد و قانونی برای حمایت از این خانم ها

پس نتیجه میگیریم که همان انسانها ی سی چهل سال پیش سطح طرز تفکرشون عوض شده.

درسته در گفته های کارشناس هم آمده که طرز فکر خانم ها عوض شده اما قوانین!!!!

شما توجه کنید که قوانین ایران در مورد زنان به مراتب نسبت به رفتارهای اجتماعی موجود عقب ترند. یعنی قدرت و تصمیم گیری و شخصیت زنان در اجتماع و زندگی واقعی به مراتب از قوانین بیشتر است. نهادهای رسمی اگر بخواهند به جای پذیرش این نوگرایی ها به سبک ایرانی، آنها را کنترل کنند، تنها تناقض ها و ناهماهنگی ها را تشدید می کنند. در حالی که بهتر است از توان خود برای ایجاد تعادل و هارمونی در دوران گذار استفاده کنند.

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۰۹:۲۳
امروزه مشارکت روزافزون زنان در بیرون از خانه موجب تقویت حسّ اعتماد به نفس و استقلال و افزایش قدرت تصمیم‏ گیری و برخورد مناسب آنان با رویدادها و حوادث زندگی شده و اثرات مطلوبی بر روابط خانوادگی بر جای گذارده است. در واقع، زن با کار و فعالیت اجتماعی، قدرت خلاقیّت، کارآیی و استقلال بیشتری می‏یابد؛ چرا که زن در ازای دریافت وجه حاصل از فعالیت‏های اجتماعی و همچنین تبادل اطلاعات و تعامل اجتماعی، استقلال عمل بیشتری می‏یابد و بهتر می‏تواند در برابر مشکلات خانه و محیط کار، تصمیم‏ گیری و مداخله نماید.
به طور کلی، باید گفت: هر قدر زنان بیشتر وارد عرصه اجتماعی شوند به همان نسبت بحران هویّت فردی و اجتماعی، افسردگی و انزواگرایی، بیزاری از نظام کنترل اجتماعی، بی‏ اعتمادی و بدبینی به قوانین و قواعد حاکم بر جامعه در این قشر عظیم کاسته خواهد شد. نتیجه آنکه به همان میزان که خانه‏ داری و حضور زنان در صحنه خانه ثمرات مثبت و ارزنده‏ای، هم برای زن و هم برای اعضای خانواده و در نتیجه اجتماع دارد، اشتغال زنان به کارهای مهم و خارج از حیطه خانه نیز دارای فایده و اهمیت است. از این‏رو، باید در این میان، راه وسطی را جست‏ وجو نمود تا میان مشغولیت‏های گوناگون زنان، هماهنگی و توازن برقرار گردد.

مهم‏ترین مسئله ‏ای که در اشتغال زنان باید مورد توجه قرار گیرد، وجود نقش‏های متعددی است که زنان باید به عنوان همسر و مادر و گرداننده خانواده بر عهده بگیرند؛ نقش‏هایی که در جامعه ما به صورت سنّتی به آنها نگریسته می‏شود، و گاهی با نقش نوین زن به عنوان یک فرد شاغل در خارج از خانه ناهماهنگ است. زنان شاغل در حالی که نقش‏های دو گانه‏ای ایفا می‏کنند، در زمینه انجام وظایف و مسئولیت‏های ناشی از نقش‏های خانگی وشغلی خود، تا حدّ متوسطی دچار دوگانگی نقش می‏شوند. زنان شاغل میزان مشارکت همسرانشان را در امور منزل و خانه‏ داری کم، ارزیابی کرده ‏اند. بار عمده ایفای مسئولیت سنگین خانه‏ داری در کنار وظایف شغل و مسئولیت‏های حرفه‏ ای و کار، همه بر دوش زنان شاغل قرار می‏گیرد و آنان در قبال این وظایف، خود را مسئول می‏بینند و دوست دارند که شغل خود را حفظ کنند و به هر صورت، به کارشان ادامه دهند. بنابراین، در وضعی قرار می‏گیرند که از یک سو، قادر به پاسخ‏گویی کامل به انتظارات هر دو نقش خویش نیستند، و از سوی دیگر، علاقه‏ مند که هر دو نقش را به خوبی ایفا نمایند. معرفی راه میانه می‏تواند پاسخگوی این مشکل باشد. در این صورت است که زن می‏تواند ضمن حفظ نقش اصلی خود به عنوان همسر و مادر، در صورت ضرورت، از فواید اشتغال نیز برخوردار باشد. پاسخ به بعضی از شبهات می‏تواند در پیدا کردن این راه مددرسان باشد. در صورتی که زنان مجبور یا علاقه‏ مند باشند در کنار خانه‏ داری، شغل دیگری هم داشته باشند و یا جامعه به حضور زنان در مشاغل رسمی نیازمند باشد، آیا امکان جمع میان این دو مسئولیت هست؟

ادامه دارد......

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۰۹:۲۴
پس این تعارض به آسانی قابل حل نیست، مگر آنکه مانند برخی کشورهای توسعه یافته، مقرّرات و امکانات حمایتی وسیعی ایجاد شود و مادران بتوانند هنگام کار بیرون، از خدمات مؤسسات ذی‏ربط (مانند مهد کودک و کودکستان) و یا برخی افراد بهره‏ مند باشند و تفاهم بیشتری در این باره بین زن و شوهر پدید آید. و یا آنکه طرفین از حمایت دیگر اعضای خانواده همچون پدربزرگ‏ها و مادربزرگ‏ها برخوردار گردند و اشتغال زنان از سوی اقوام مورد پذیرش و حمایت واقع شود.

بنابراین، از یک سو، به سبب نیازها و مقتضیات جامعه، نیاز به استفاده از نیروی کار زنان متخصص و تحصیل‏کرده و حتی ضرورت‏های مشترک زندگی خانوادگی، همچون درآمد اقتصادی و بهبود سطح فرهنگی، اشتغال زنان اجتناب‏ناپذیر تلقّی می‏شود و زنان به حضور در عرصه اجتماع ترغیب می‏شوند. و از سوی دیگر، از تغییرات فرهنگی در نظام ارزش‏ها و تخصیص نقش‏ها و جابه‏ جایی وظایف خبری نیست. مشارکت مرد در انجام امور خانه‏ داری موجب می‏شود زن در انجام امور خانه‏ داری کمتر احساس خستگی مفرط کند، وگرنه زنان، هم در انجام وظایف خود در خانواده و روابط با همسر و فرزندان دچار مشکلات می‏شوند و هم در پیشرفت شغل دچار رکود می‏گردند.

( درگیر شدن زن و مرد در اداره امور داخلی خانه) این مشارکت به آنها کمک می‏کند تا روابط جدیدی بین خود برقرار کنند که به بقای ارزش‏ های خانوادگی کمک می‏نماید. هنگامی که زن و مرد مشترکا وظایف خانه‏ داری و بچه‏ داری را به عهده می‏گیرند، رشد فردیت در آنها به صورت رشد جمعی ظهور می‏کند و تأثیر خود را در دیدگاه‏های فرزندان درباره ارزش کار در خانواده متحوّل می‏سازد.

به طور کلی، باید گفت: میزان انتظار زنان از همسرانشان در انجام امور خانه متفاوت است و بستگی به عواملی از جمله تحصیلات زن، میزان درآمد زن و شغل همسرانشان دارد. شاید بهتر باشد بگوییم: انجام امور خانه بر دوش تمام اعضای خانواده است و هر کس باید کاری انجام دهد که در کمترین زمان و به بهترین شکل انجام می‏پذیرد و چنین نیست که بعضی کارها صرفا زنانه و برخی ازامور فقط مردانه باشد. رعایت انصاف و عدالت و حسن اخلاق و اتّکاء به قدرت لایزال الهی بهترین راهنما در این زمینه است. عدم توجه به این مهم نه تنها برای زنان، که برای تمام افراد خانواده معضلات و مشکلاتی ایجاد می‏کند که آن را «تعارض نقش و عوارض آن» می‏خوانند.

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۰:۲۱
چرا گفته شود زن برای همسرداری و بچه داری آفریده شده است و مرد برای خارج از منزل؟
سلام
به نظرم این نظر اسلام است که زن برای همسرداری و بچه داری و کار خانه همراه با کمک مرد وظیفه زن است و مرد ساخته شده برای بیرون از منزل تا با تلاش و کوشش در این روزگار سخت و خشن برای آسایش زن خانه و فرزندانشان امر و معاش کند!

در حالی که مشاهده می کنیم زنان چقدر به کار بیرون از خانه و تحصیل علاقه دارند و موفق هم بوده اند و همین مسأله چه مزایایی برای زنان داشته است
معایب این کار بیشتر از محاسن این کار است!
خطرات را هم درنظر بگیرید.

روز به روز به تعداد خانم های موفق علاقمند به اشتغال و تحصیل اضافه میشه
چرا؟دلیلش چیه؟می توانید نمونه بیاورید؟
مطلبی دارم!
مطلب سنگینی هر کسی طاقت شنیدن نداره نخونه!
من منتظرم خانم تا جوابی بدهید تا بگویم در پشت پرده این جریان که شما هم حمایتش می کنی چه مطلبی نهفته است.

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۰:۵۸
بزرگوار دقیقا مشکل ما هم این است چرا گفته شود زن برای همسرداری و بچه داری آفریده شده است و مرد برای خارج از منزل؟ در حالی که مشاهده می کنیم زنان چقدر به کار بیرون از خانه و تحصیل علاقه دارند و موفق هم بوده اند و همین مسأله چه مزایایی برای زنان داشته است ( در ادامه به برخی از این مزایا اشاره میکنم )خوب اگر این سخن شما درست باشد که زنان نباید در عرصه ای جز بچه داری و همسرداری موفق باشند به قول معروف هر کسی کو دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش در حالی که ما برعکسش رو مشاهده میکنیم روز به روز به تعداد خانم های موفق علاقمند به اشتغال و تحصیل اضافه میشه و از تعداد خانم های دوستدار خانه داری و بچه داری کاسته می شود
از نظر بنده زندگی مشترک یعنی اینکه در همه چیز با هم شریک شد در بچه داری، کار خانه و ......

شما خانم هستید در این جامعه زندگی میکنید واقعا چنین موردهایی مشاهده نکردید که دختر و پسر چه قول هایی به هم میدن ولی همین که زندگی مشترک شروع میشه اون تفکرات تعصبی و سنتی هم شروع میشه و خیلی از موارد من مشاهده کردم که دختران به خاطر حفظ زندگیشون از تحصیل و اشتغال بازمانده اند و قانون هم طرف اقایان رو میگیرد مگر اینکه دختر خانم در عقدنامه کلی شرط و شروط قرار دهد که در صورت توافق بعید میدونم کاربردی هم داشته باشد پس باید فرهنگ سازی صورت گیرد و قانونی برای حمایت از این خانم ها

درسته در گفته های کارشناس هم آمده که طرز فکر خانم ها عوض شده اما قوانین!!!!

با سلام مجدد

چرا گفته میشود زن برای همسر داری و بچه داری آفریده شده؟
چون ساختار بدنی اش اینگونه آفریده شده
قبول داری که تفاوت هایی وجود داره.

خانم ها در حالیکه ضریفتر هستن. اما در بعضی موارد مقاوم تر هستن. و اینکه تونستن در اجتماع خوش بدرخشن به همین دلیله.

فک کنم علت اینکه روز به روز به تعداد خانم های علاقه مند به اشتغال و تحصیل و ... بیشتر میشه چندین علت باشه
یکی سخت شدن امکان ازدواج جوانان که نشأت گرفته از مشکلات اقتصادی است
و بازهم به واسطه مشکلات اقتصادی است که خیلی از خانم های خانه دار در خارج از منزل اشتغال دارن
حاضرم شرط ببندم اگر دولت یه قانون کاری برای خانم های خانه دار بزاره و ماهیانه حقوقی مکفی بهشون بده، 50% خانم های شاغل ، خانه دار خواهند شد.
و نیز اگر یه قانون گذاشته بشه که اگر هر پسری ازدواج کنه، یک خونه و یک ماشین بهش میدن، آمار ازدواج بالا میره و طبعا" دانشگاه رفتن ها کمتر میشه!

در مورد دروغ های دوران قبل از ازدواج:
عقیده و نظر بنده اینست که : کسی که واقعا" قصد ازدواج و تشکیل خانواده داشته باشد، وعده دروغ نمیدهد. و همین دروغ ها و وعده های واهی است که آمار طلاق رو برده بالا.
البته گاها" دیده شده که در سه ساله اول زندگی بعضی وسواس ها برای آقایون به جهت علاقه و عشقی که به خانمشون دارن و ممکنه ایشون همکار آقا داشته باشن، پیش بیاد. ( و اسمش رو بزارن غیرت) ولی اگه عشق بر اون زندگی حکمفرما باشه، بزودی حل میشه.

و اما قوانین:
تا جایی که یادمه و در موردخواهران خودم دیده بودم: قانونی هست که اگه خانمی قبل از ازادواج شاغل باشه، آقا حق این رو نداره که خانم رو از سر کار رفتن منع کنه. و دیگه اینکه خودتون فرمودین: هنگام عقد در قباله ذکر شود. خب اینم میشه همونی که من گفتم. اگه دو طرف با صداقت جلو رفته باشن، خب این مورد رو در قباله ذکر میکنن و فکر نکنم بعد بتونن زیر حرفشون بزنن و قطعا" قانون همراه با خانم خواهد بود.
اینو دیگه باید یکی که وکالت خونده بیاد بگه.

سـارا
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۱:۲۱

خانم ها در حالیکه ضریفتر هستن. اما در بعضی موارد مقاوم تر هستن. و اینکه تونستن در اجتماع خوش بدرخشن به همین دلیله.

فک کنم علت اینکه روز به روز به تعداد خانم های علاقه مند به اشتغال و تحصیل و ... بیشتر میشه چندین علت باشه
و بازهم به واسطه مشکلات اقتصادی است که خیلی از خانم های خانه دار در خارج از منزل اشتغال دارن
حاضرم شرط ببندم اگر دولت یه قانون کاری برای خانم های خانه دار بزاره و ماهیانه حقوقی مکفی بهشون بده، 50% خانم های شاغل ، خانه دار خواهند شد.
و نیز اگر یه قانون گذاشته بشه که اگر هر پسری ازدواج کنه، یک خونه و یک ماشین بهش میدن، آمار ازدواج بالا میره و طبعا" دانشگاه رفتن ها کمتر میشه!
سلام و عرض ادب
من با نظر شما مخالف هستم
منم مثل شما در این جامعه زندگی میکنم اطراف رو دارم می بینم
بعید میدونم تنها دلیل اشتغال و ادامه تحصیل زنان این مواردی باشد که شماذکر کردید
چرا؟؟؟؟؟؟
چون خیلی از دخترانی که ادامه تحصیل میدهند از طبقات مرفه جامعه هستند امکانات اقتصادی و رفاهی خانواده شرایط رو برای ادامه تحصیل آنان فراهم کرده
این به روشنی دیده میشه کافیه نگاهی به آمار شهریه های دانشگاه ازاد و برخی غیرانتفاعی ها بیندازید
قطعا خانواده های فقیر و نیازمند توانایی فراهم کردن چنین امکاناتی آن هم برای فرزند دخترشان را ندارند
البته قبول دارم برخی مشاغل سطح پایین جامعه در اختیار زنان سرپرست خانوار است
که بنا بر گفته شما اگر دولت توانایی رفع نیاز آنان را داشته باشد این امکان وجود دارد تعداد شاغلین زن در جامعه کاهش یابد ولی فقط کاهش نه اینکه به صفر برسد
چون زنان نیازمند فقط شاغل نیستند از خانواده های مرفه و تحصیلکرده هم زن شاغل وجود دارد
این یک واقعیته زنان عاشق تحصیل و اشتغال هستند و این هیچ تعارضی با وظیفه مادری و همسری زنان ایجاد نمیکند
این علاقه چه بسا در زمان ها ی قدیم هم بوده ولی عرصه برای بروز آن وجود نداشته
این یک نیازه که دختر دوست داره شغلی داشته باشد تحصیلات عالیه داشته باشد اتفاقا به فرهنگ جامعه نیز کمک میکند
جامعه ایی که زنان و مردان آن باسواد باشند فرهنگ پیشرفته تری خواهد داشت تا جامعه ایی با مردان باسواد و زنانی بیسواد و خانه نشین
بهرحال این یک نیازه باید برای این نیاز فکری کرد سرکوب آن کار عاقلانه ایی نیست و جز عقده و نفرت در دختران چیزی به دنبال نخواهد داشت

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۱:۳۲
این یک نیازه که دختر دوست داره شغلی داشته باشد تحصیلات عالیه داشته باشد اتفاقا به فرهنگ جامعه نیز کمک میکند
سلام
برای اداره کردن یک زندگی لازمه که زن دارای تحصیلات زیادی باشد اصلا عقل کل باشد که در زندگیش پیاده کند نه اینکه بیفته توی خیابان به هر کسی رو بزنه.
چقدر خانمها میکل مردها هیز هستند آدم را می خورند هزار تا هم حرف رنگ و بارنگ می شوند ولی بازم مرغشون یک پا دارد که من کار می خواهم کار کار کار
اما به چه قیمتی؟بهاء به دست آوردن این شغل چیست؟

جامعه ایی که زنان و مردان آن باسواد باشند فرهنگ پیشرفته تری خواهد داشت تا جامعه ایی با مردان باسواد و زنانی بیسواد و خانه نشین
اگر زن باسواد باشد و بتواند با سوادش با فکرش با عمق استاتژیک عقلانی برا خانواده اش برنامه ریزی کند جایگاه خانواده را با کمک همسرش به جائی می رساند که خیلی ها حسرتش را می خورند.ولی خانم ها فقط دنبال مسائل سطحی هستند.
نگاهتون را عمیق تر کنید نه سطحی نگر....
من یک سوال دارم:
خانم یا خانم هائی که دنبال رو این مسئله هستید که زن باید در اجتماع حضور فعال داشته باشد و غیره......
آیا شما حرف نبی اکرم(ص)را گوش می دهید یا متفکران منفر الفکر غربی را که در ذهن زن ایجاد کردند که زن باید در اجتماع باشد؟یک نقاب دینی هم بهش دادند که آره زن با رعایت یکی سری خطوط قرمز می تواند جایگاه زن و زنان را در جامعه ارتقاء دهد.بعد یک سری ها دهنشون آب می افتد که آره دیگه من هم می توانم.ولی نمی دانید که آن زنی که به اصطلاح موفق شده چه مراحلی را پشت سر گذاشته تا رسیده به اینجا!!!!!!!

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۱:۳۳

فرض کنید شما دو فرزند داشته باشید دختر و پسر
از همان بچگی پسر رو شجاع، خودساخته، و جوری تربیت می کنید که به قول خودمان از پس اداره زندگی بربیاد و از همان ابتدا اهدافی چون تحصیلات عالیه و اشتغال برای او در نظر گرفته اید و این شخص با چنین طرز فکری بزرگ می شود
در عوض دختر رو با نگرش اینکه روزی مادر میشود و اموزش های شوهرداری و فرمانبرداری و بچه داری بزرگ میکنیم حالا جدای از این آموزش هایی که خانواده به دختر و پسر میدن انتظاری که جامعه ی سنتی و مذهبی از دختر و پسر داره هم اضافه کنیم بر آن
خوب مشخصه وقتی با چنین تصوراتی بزرگ میشن پسر و دختر با هم کلی تفاوت دارند
مثلا در کشورهای آفریقایی گفته میشود زنان از توان و نیروی بالای برخوردارند بعد ثابت شده بود که شرایط زندگی آنها را اینجور بزرگ کرده پس می بینید اگر ما دختران رو از بچگی خودساخته و با اعتماد به نفس و متکی به خود تربیت کنیم طوری که بداند غیر از خانه دنیای دیگری هم وجود دارد این دختران عاشق تحصیل و کار میشوند و به هیچ قیمتی حاضر نمی شوند از شغل خود دست بکشند و خانه نشین شوند پس علت اینکه تعداد دختران شاغل و تحصیل کرده روز به روز افزایش می یابد این است که فرهنگ جامعه و طرز تفکر خانواده ها تا حدودی تغییر کرده است.

چرا؟دلیلش چیه؟می توانید نمونه بیاورید؟
مطلبی دارم!
مطلب سنگینی هر کسی طاقت شنیدن نداره نخونه!
من منتظرم خانم تا جوابی بدهید تا بگویم در پشت پرده این جریان که شما هم حمایتش می کنی چه مطلبی نهفته است.
سلام
بزرگوار جواب نقل قول های شما در دو پست 22 و 23 آمده است لطفا یه بار دیگه با دقت مطالعه کنید
ولی عاجزانه خواهش میکنم درباره نقش اسرائیل و اهداف فمینیسم و احیاناً دست داشتن آمریکا و کشورهای غربی برای براندازی بنیان خانواده در ایران نگویید.

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۱:۳۷
برای اینکه بهتر منظورم را برسانم خلاصه ای از گفته های یک خانم جامعه شناس که درباره بررسي علل تاخیر در ازدواج دختران تحصیل کرده است رو میزارم

روند تحصیلات در ایران به تحولات اجتماعی پس از آغاز مدرنیزاسیون بازمی گردد. تحصیلات در ایران راهی بود برای کسب موفقیت و ارتقای جایگاه اجتماعی برای کسانی که پشتوانه قوی خانوادگی نداشتند. این روند از زمان رضا شاه شروع شد و با تقسیم اراضی و رشد طبقه متوسط به شکلی محدود ادامه یافت. در این روند، همیشه تعداد دختران دانشجو از پسران کمتر بود و تحصیلات بالا برای آنها در غالب موارد به منظور سرمایه گذاری برای ازدواجی بهتر صورت می گرفت. اما پس از انقلاب که درهای جامعه و دانشگاه به دلیل اسلامی شدن، خواسته یا ناخواسته، روی دختران خانواده های سنتی و شهرستانی باز شد، گروه عظیمی تازه مزه در اجتماع بودن و تحصیل را چشیدند. این موجب بالا رفتن مطالبات و نقش دیگری برای آنها شد. آنها می خواستند مستقل باشند؛ کار، درآمد و مسئولیت داشته باشند. همه ی این ها، نظم و تعریف جدیدی را بین زن و مرد و روابط اجتماعی آنها ایجاد کرده اند.

اما به نظر می رسد که مناسبات زن و مرد در جامعه ایران، هنوز سنتی است مثلا مردانی که زن تحصیلکرده، فهمیده، صاحب درآمد و مسئول دارند، انتظار دارند زن درمقابل شان سکوت کند و آنها تصمیم گیرنده باشند. این تضادها، هم موجب تحول هستند و هم موجب تشنج!

در عین حال به نظر می رسد که مدیریت کلان جامعه با نگرش خاص خود، می کوشد در کشاکش مربوط به مناسبات قدیمی یا نوین در خانواده، جانب سنت را بگیرد و با اعمال سیاست هایی چون سهمیه بندی جنسیتی رشته های تحصیلی یا نیمه وقت کردن کار زنان، روند طبیعی حضور آنان در جامعه را دستکاری کند.

تناقض اصلی در شکافی است که بین نظرات و آرزوهای جامعه مدنی و دولت وجود دارد. نهادهای اجتماعی و سیاسی رسمی در ایران از واقعیت های جامعه شهری دورند و جامعه شهری ما بسیار پیشرفته تر از آنهاست. نهادهای رسمی ما در قبال این گونه تحولات مقاومت می کنند و با نگاه ایدئولوژیک و سیاسی یا با اراده گرایی در صدد کنترل این تغییرات برمی آیند. شما توجه کنید که قوانین ایران در مورد زنان به مراتب نسبت به رفتارهای اجتماعی موجود عقب ترند. یعنی قدرت و تصمیم گیری و شخصیت زنان در اجتماع و زندگی واقعی به مراتب از قوانین بیشتر است. نهادهای رسمی اگر بخواهند به جای پذیرش این نوگرایی ها به سبک ایرانی، آنها را کنترل کنند، تنها تناقض ها و ناهماهنگی ها را تشدید می کنند. در حالی که بهتر است از توان خود برای ایجاد تعادل و هارمونی در دوران گذار استفاده کنند.

منبع : جهان نیوز
سلام
تحلیل گر و نویسنده این مقاله کیه؟
اسمش را می دانید تا بهتر در مورد افکار و عقاید این افراد صحبت کنیم که اصلا آیا خود این فرد به گفته های خودش عمل می کند و به این گفته ها پایبند است یا خیر؟
اگر بروید از خانم خود این فرد هم بپرسید می ماند چه بگوید!

سـارا
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۱:۴۴
برای اداره کردن یک زندگی لازمه که زن دارای تحصیلات زیادی باشد اصلا عقل کل باشد که در زندگیش پیاده کند نه اینکه بیفته توی خیابان به هر کسی رو بزنه.
چقدر خانمها میکل مردها هیز هستند آدم را می خورند هزار تا هم حرف رنگ و بارنگ می شوند ولی بازم مرغشون یک پا دارد که من کار می خواهم کار کار کار
برادر عزیز باز که داری حرف خودت رو میزنی
حرف من سر علاقه و استعداد دختران بود که با بیان چنین جملاتی هیچ گاه نمیتونی مانع از ادامه تحصیل یا اشتغالی زنی شوی که عاشق اشتغال و تحصیله
پس منطقی صحبت کنه این یک نیازه درست یا غلط یک نیازه در وجود زنان
باید راه بیفتی سرکوبش کنی ؟ واقعا منطقتون اینه؟ این منطق راه به جایی نداره؟ جامعه مرد هیز داره جامعه اوضاع کار زنانش مناسب نیست خوب بگردید شرایط رو مساعد کنید نه نیاز رو سرکوب

اما به چه قیمتی؟بهاء به دست آوردن این شغل چیست؟
بهای این شغل رو پرداخت کردند کار از این حرفها گذشته چه پر بهاء باشه چه نباشه الان زنان برای بدست آوردن و رسیدن به مقاصدشون حاضرند دست به هر کاری بزنند

آیا شما حرف نبی اکرم(ص)را گوش می دهید یا متفکران منفر الفکر غربی را که در ذهن زن ایجاد کردند که زن باید در اجتماع باشد؟یک نقاب دینی هم بهش دادند که آره زن با رعایت یکی سری خطوط قرمز می تواند جایگاه زن و زنان را در جامعه ارتقاء دهد.بعد یک سری ها دهنشون آب می افتد که آره دیگه من هم می توانم.ولی نمی دانید که آن زنی که به اصطلاح موفق شده چه مراحلی را پشت سر گذاشته تا رسیده به اینجا!!!!!!!
نبی اکرم کی مخالف حضور زنان در جامعه بوده ؟ کی پیامبر گفته زن رو از خونه بیرون نیارید مگه حضرت زهرا دختر ایشان نبود که دنبال حضرت علی درب به درب منازل انصار و مهاجرین رفت تا برای حضرت بیعت جمع کند مگه ایشان دختر پیامبر نبودند که بر منبر رفت و خطبه خواند
مگر حضرت زینب از این خانواده نبوده که پا به پای برادرش به کربلا رفت و حادثه آفرید حالا در عرصه های دیگه میدان برای زنان باز نبوده دلیل نمیشه بیاید بگید این به دور از توصیه نبی بوده
مگه زنان ما در هشت سال دفاع مقدس نبودند ؟ آن زمان حضورشون مفید و الان نامفیده ؟
کارشناسان اجتماعی به این نتیجه رسیدند باید تعارضات برداشته شه باید فضا فراهم شه ایشان بهتر از شما به مسائل زنان به اهمیت خانواده و تربیت فرزند آشنا هستند که به این نتیجه رسیده اند
زنان در جامعه اسلامی کنیز و کلفت خونه که نیستند یه تربیت فرزنده که چه خانم بیرون کار کنه چه درون خونه مرد باید یاد بگیره مسئولیت اون کمتر از خانم خونه نیست
حالا یکبار آشپزی کنه در رفت و رو کمک کنه آسمون به زمین میاد
دیدگاهتون رو عوض کنید دیگه این طرز صحبت نمیتونه کسی رو قانع کنه اگه میتونید راه حلی برای رفع تعارضات بدید دیگه نیمشه با یک شمشیر علایق و توانایی های زنان رو سر برید

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۱:۵۰
در واقع، زن با کار و فعالیت اجتماعی، قدرت خلاقیّت، کارآیی و استقلال بیشتری می‏یابد؛ چرا که زن در ازای دریافت وجه حاصل از فعالیت‏های اجتماعی و همچنین تبادل اطلاعات و تعامل اجتماعی، استقلال عمل بیشتری می‏یابد و بهتر می‏تواند در برابر مشکلات خانه و محیط کار، تصمیم‏ گیری و مداخله نماید.
سلام
فعالیتهای اجتماعی؟مثلا چی؟
تعامل؟
مشکلات خانه؟
در این مدتی که خانم در سرکار هستند تکلیف تربیت کودکان با کیست؟
خطرات ناشی از تنها بودن کودکان در منزل بر عهده کیست؟
در اینگونه سبک زندگی در خانه هر نوع وسیله ارتباطی از جمله اینترنت و ماهواره یافت می شود!!!
تنها بودن و استفاده از ماهواره!!!
کودکان امروزی بسیار توجه دارند که پدر و مادرشان در منزل چه می کنند!!!شبکه های ماهواره ای که در منزل نگاه می کنند و کودک را هم پای آن می نشانند!
خطر خطر خطر

هر قدر زنان بیشتر وارد عرصه اجتماعی شوند به همان نسبت بحران هویّت فردی و اجتماعی، افسردگی و انزواگرایی، بیزاری از نظام کنترل اجتماعی، بی‏ اعتمادی و بدبینی به قوانین و قواعد حاکم بر جامعه در این قشر عظیم کاسته خواهد شد
به همان اندازه در خانواده کم می شود!
حس اعتمادی که مرد به زن دارد در منزل کمتر می شود وقتی جنازه یک خانم از خستگی به خانه می آید و به مردش می گوید خسته ام ومی خواهم استراحت کنم و به مرد بی محلی می کند ومرد را سرد می کند .
عکس العمل مرد چیست؟
مرد شروع به خیانت می کند.چون تامین نمی شود.بدبختانه همه ذهنشان به سمت مسائل خاص می رود ولی یک مرد عاطفه نیاز دارد توجه نیاز دارد لبخند پرمهر همسرش را نیاز دارد هیجان و جنب و جوش در شریان های حیای زندگی را نیاز دارد!وقتی می بیند در منزلش تامین نمی شود در جائی دیگر جستجو می کند!
خانه های تیمی!
زنان خیابانی!
بعد که زن بفهمد داد و بیداد شکایت و غیره...آخر سر در دادگاه می گوید من برات چی کم گذاشتم!من برای راحتی زندگیمون رفتم سرکار...........

هماهنگی و توازن برقرار گردد.
چگونه؟

نقش‏هایی که در جامعه ما به صورت سنّتی به آنها نگریسته می‏شود
شما به صورت مدرن به ما بگوئید؟

بار عمده ایفای مسئولیت سنگین خانه‏ داری در کنار وظایف شغل و مسئولیت‏های حرفه‏ ای و کار، همه بر دوش زنان شاغل قرار می‏گیرد و آنان در قبال این وظایف، خود را مسئول می‏بینند و دوست دارند که شغل خود را حفظ کنند و به هر صورت، به کارشان ادامه دهند. بنابراین، در وضعی قرار می‏گیرند که از یک سو، قادر به پاسخ‏گویی کامل به انتظارات هر دو نقش خویش نیستند، و از سوی دیگر، علاقه‏ مند که هر دو نقش را به خوبی ایفا نمایند. معرفی راه میانه می‏تواند پاسخگوی این مشکل باشد. در این صورت است که زن می‏تواند ضمن حفظ نقش اصلی خود به عنوان همسر و مادر، در صورت ضرورت، از فواید اشتغال نیز برخوردار باشد. پاسخ به بعضی از شبهات می‏تواند در پیدا کردن این راه مددرسان باشد. در صورتی که زنان مجبور یا علاقه‏ مند باشند در کنار خانه‏ داری، شغل دیگری هم داشته باشند و یا جامعه به حضور زنان در مشاغل رسمی نیازمند باشد، آیا امکان جمع میان این دو مسئولیت هست؟
این باعث می شود عاطفه و لطافت زن از بین برود!
مرگ عاطفی زن!
سرد بودن سرد!
بی علاقه گی به خانواده!
بی تفاوت بودن به مسائل حیاتی جاری در زندگی!
سبک زندگی غربی از زنان ایرانی یک مرده متحرک می سازد!

منتظران ظهور
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۱:۵۸
زنان فاطمی

http://askdin.com/gallery/images//514/1_mosbataye-bahejab.blogfa.com2.gif

الگو دانستن فاطمه زهرا سلام الله علیها باعث می‌شود که معتقد شویم که زن، برای اثبات هویت خویش

نیاز به همسانی با مردان ندارد؛‌

بلکه خود دارای اصل و هویت متفاوت و خاص زنانه است که مخلوق خدا و مستقل و مقبول است

زنانی که فاطمه زهرا سلام الله علیها را دوست می‌دارند برای کسب هویت، رفتارهای خود را به مردها شبیه نمی‌کنند

زیرا در زن بودن خود کاستی نمی‌بینند؛‌ بلکه انجام کارهایی مثل رقابتهای مردانه را نوعی خروج از تعادل زنانه و

باعث تخریب روحیه و آشفتگی روان محسوب می‌کنند

http://shabhayetanhayi.ir/wp-content/uploads/Jodakonandeh-www.shabhayetanhayi.ir-12.gif

محبان پیرو فاطمه زهراء سلام الله علیها مانند بقیه زنان نیستند برخلاف واقعیتی که در دنیای

مردگونه کنونی می‌بینیم وبرعکس تلاشهایی که زنان امروزی برای یکسان شدن ظاهری با مردان

و شرکت در رقابتهای مردانه به خرج می‌دهند،"فاطمه‌دوستان" راه خود را یافته‌اند آرامشی را که آنان

از یکپارچگی طبیعی زنانه خود می‌برند در نظر آنان پرارزشتر از آن است که بخواهند با زحمات فرساینده

برای "تر" و "ترین" بودن، آن را بر هم ‌زنند.

زنان فاطمی، فرصت خود را برای مشابهت با مردان ضایع نمی‌کنند؛

بلکه به دنبال کشف سرچشمه‌های زنانه در وجود خود هستند

اگر زنی به سرچشمه منابعی که در هویت زنانه به ودیعه نهاده شده دست یابد، از شدت غنا و ارزشی

که در آن می‌بیند،نیازی به شباهت با رقابتهای مردانه در خود نمی‌بیند زنی که فاطمه زهرا سلام الله علیها

را بشناسد و لذت دوستی آن بانو رااستشمام کرده باشد، هرگز آرزو نمی‌کند که خدا او را مرد آفریده بود

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۲:۰۰
مگر آنکه مانند برخی کشورهای توسعه یافته، مقرّرات و امکانات حمایتی وسیعی ایجاد شود
سلام
کدام کشورهای توسعه یافته؟
کدام امکانات حمایتی؟

مادران بتوانند هنگام کار بیرون، از خدمات مؤسسات ذی‏ربط (مانند مهد کودک و کودکستان) و یا برخی افراد بهره‏ مند باشند
بالای 50 درصد مهدکودک های تهران در دستان کسانی است که معلوم الحال هستند!
بعضی از این مهدکودک ها مربیان بهائی در استخدام دارند!
20:30 یکبار نمونه اش را نشان داد
دوربین مخفی:کودکی می گفت:می شود قرآن یاد بدهید.مهسا قرآن بلده!
خانم مربی گفت:قرآن چیه؟الان برات آهنگ می گذارم با دخترها برقصی!!!
دالام ودیمبو آهنگ گذاشته دخترها باید برقصند خوشگلها باید برقصند.
بچه می رود مهدکودک بیشتر افسرده و سرکش می شود!
شما تربیت خودتان را دوست دارید یا فردی دیگر در مسیر زندگی کودکان قرار بگیرد!
این بچه شماست یا دیگری؟تربیت مهمترین اصل برای رسیدن کودک به قله های ترقی است!تربیت صحیح واسلامی

یا آنکه طرفین از حمایت دیگر اعضای خانواده همچون پدربزرگ‏ها و مادربزرگ‏ها برخوردار گردند و اشتغال زنان از سوی اقوام مورد پذیرش و حمایت واقع شود.
همه بزرگترها به عواقب این امر آشنا هستند وبه سختی با کار کردن عروس یا دخترشان موافقت می کنند!

و از سوی دیگر، از تغییرات فرهنگی در نظام ارزش‏ها و تخصیص نقش‏ها و جابه‏ جایی وظایف خبری نیست.
تغییر در نظام ارزشها؟
تخصیص نقشها؟
جابه جائی وظایف!
خوب سوال این است:ارزشها باید چه تغییری کنند؟
مردها باید چه نقشی را بپذیرند؟
وظایف چگونه باید جابه جا شوند؟

مشارکت مرد در انجام امور خانه‏ داری موجب می‏شود زن در انجام امور خانه‏ داری کمتر احساس خستگی مفرط کند، وگرنه زنان، هم در انجام وظایف خود در خانواده و روابط با همسر و فرزندان دچار مشکلات می‏شوند و هم در پیشرفت شغل دچار رکود می‏گردند.
مردها به زور به کار خانه فکر می کنند چه برسد به عمل!
یک سوال:چه اجباری وجود دارد زن به کار بیرون منزل بپردازد!دلیلش چیست؟چه نیازی هست؟
چه پیشرفتی؟

رعایت انصاف و عدالت و حسن اخلاق
با وجود تمام مطالب بیان شده آیا این کلمات در زندگی جایگاهی خواهند داشت؟؟؟

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۲:۱۱
جناب سلمان همه ی صحبت هایی که کردم با هم کامل میشن نه اینکه شما مدام قسمتی از آن را نقل قول کنید و اشکالاتش رو بگیرید
در جایی گفته میشود زن با کار و فعالیت اجتماعی چه مزایایی نصیبش میشود و دست کشیدن از علایقش چه مشکلاتی دارد و در ادامه توضیح داده شد که این فعالیت با نقش سنتی که برای زنان قائل هستند تعارض پیدا میکند و بعد برای این تعارض راه حلی ارائه گردید اما شما به هر قسمتی که میرسید درباره قسمت بعدی سوال میپرسید که در متن آمده ولی شما دوباره میپرسید
مثلا میپرسید راه حل شما برای رفع این تعارض و ایجاد هماهنگی چیست در حالی که در ادامه راه حل گفته شد یا اینکه از مزایا میپرسید در حالی که به طور مفصل توضیح داده شد اما متاسفانه شما اصلا با دقت مطالعه نمیکنید
این بحث کردن باعث میشه صفحات پر بشه بهرحال اگه عمری باشه و تاپیک بسته نشود شنبه به تمام نقل قول ها و اشتباهاتی که شما میکنید جواب میدهم
اگر هم نشد فکر میکنم تمام صحبت هایی که لازم بود شده قضاوت با خوانندگان

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۲:۱۹
حرف من سر علاقه و استعداد دختران بود
سلام
این علاقه به کار از کجا نشأت گرفته که زن به هر قیمتی کار پیدا کند؟
وقتی پیدا کرد به نظرتون مدیریت شرکتی را به او محول می کنند .خانم محترم در شرکت ما خانمهائی کار می کنند که مدرک دکتر دارند .phd های مختلف دارند ولی نهایت کارشون چیه؟؟؟
منشی گری!مدیر چنان با خانم صحبت می کنه دختره آب می شه می ره تو زمین!مگر اینکه خانم قصد و مرض داشته باشه دوست داشته باشه از ای حرفها بشنوه یا از اینگونه صحبتها خوشش بیاد!

بیان چنین جملاتی هیچ گاه نمیتونی مانع از ادامه تحصیل یا اشتغالی زنی شوی که عاشق اشتغال و تحصیله
به نظر شما چه جملاتی را باید گفت؟
چه جملاتی باعث تشویق خانم ها می شود!
چه جملاتی مانع می شود!
عین جمله را بگوئید می خواهم بیشتر با افکارتان آشنا شوم!

پس منطقی صحبت کنه این یک نیازه درست یا غلط یک نیازه در وجود زنان
وقتی مردی به خواستگاری زنی می رود زن اگر اطمینان نکند که مردش نمی تواند از نظر مالی تامینش کند هرگز جواب مثبت نمی دهد!
حال چه شده است که زنی که به همسرش اعتماد کرده آهنگ کار بیرون از منزل را می زند!
چه چیز این قدر مشوق کار زنان شده؟

باید راه بیفتی سرکوبش کنی ؟
سرکوب؟؟؟کدام سرکوب.ما داریم منطقی بحث می کنیم که کار بیرون از منزل آیتم های خطرناکی دارد!

خوب بگردید شرایط رو مساعد کنید
من بگردم مساعدش کنم.
تمام این مسائل را باید مسئول امور زنان ریاست جمهوری و مجلس درست کنند نه بنده بروید به ایشان اعتراض کنید!

الان زنان برای بدست آوردن و رسیدن به مقاصدشون حاضرند دست به هر کاری بزنند
پس زنان دست به هر کاری می زنند نمی دانستم!
خوب مثلا چه کاری می کنند؟

کی پیامبر گفته زن رو از خونه بیرون نیارید مگه حضرت زهرا دختر ایشان نبود که دنبال حضرت علی درب به درب منازل انصار و مهاجرین رفت تا برای حضرت بیعت جمع کند مگه ایشان دختر پیامبر نبودند که بر منبر رفت و خطبه خواند
تنها منطقی که فقط شما می گوئید!
حضرت زهرا سلام الله علیها برای دفاع از امر حق رفتند بیرون نه برای کار و پیشترفت اجتماعی و پیشرفت!!!
کجای این کلام با کار بیرون از منزل بانوان مطابقت دارد!

کارشناسان اجتماعی به این نتیجه رسیدند باید تعارضات برداشته شه باید فضا فراهم شه ایشان بهتر از شما به مسائل زنان به اهمیت خانواده و تربیت فرزند آشنا هستند که به این نتیجه رسیده اند
خانم در مورد کدام کارشناس صحبت می کنی؟الان این کارشناس کجاست؟وضع زندگی خودش چطوره؟؟؟

زنان در جامعه اسلامی کنیز و کلفت خونه که نیستند یه تربیت فرزنده که چه خانم بیرون کار کنه چه درون خونه مرد باید یاد بگیره مسئولیت اون کمتر از خانم خونه نیست
حالا یکبار آشپزی کنه در رفت و رو کمک کنه آسمون به زمین میاد
دیدگاهتون رو عوض کنید دیگه این طرز صحبت نمیتونه کسی رو قانع کنه اگه میتونید راه حلی برای رفع تعارضات بدید دیگه نیمشه با یک شمشیر علایق و توانایی های زنان رو سر برید
کی گفته زنان کلفت هستند.اتفاق با قوانینی که اسلام برای زنان گذاشته باعث ترقی زن می شود.زن می شود همه کاره خودش نه برده دیگری که هر چه گفت باید انجام دهد!
مردها هم کار می کنند.کاری که مرد بیرون از منزل انجام می دهد کمتر از زن داخل منزل نیست!
سیستم آیرودینامیکی مرد اینگونه ایجاب می کند بیرون کار کند و زن داخل منزل.حالا در گوش شما خوانده اند زن باید در بیرون منزل باشد و ترقی کند جای بحث دیگری است!
شما باید در دیدگاهتون تجدید نظر کنید که سبک زندگی غربی را فریاد می کنید.خود غربی ها این قدر آتیششون مثل شما تند نیست!

سـارا
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۲:۲۶
زنانی که فاطمه زهرا سلام الله علیها را دوست می‌دارند برای کسب هویت، رفتارهای خود را به مردها شبیه نمی‌کنند
سلام
عزیزم کی خودش رو شبیه مردان کرده یه کم پست ها رو با دقت بخونید بهتر متوجه منظور ما میشوید
شما خانم محترمی که تمایلی به کار ندارید هستند زنانی که عاشق شغل و تحصیل هستند باید ایشان بخاطر عدم علاقه شما از علایقشون دست بکشند تا مبادا شبیه مردان شوند؟

زیرا در زن بودن خود کاستی نمی‌بینند؛‌ بلکه انجام کارهایی مثل رقابتهای مردانه را نوعی خروج از تعادل زنانه و

باعث تخریب روحیه و آشفتگی روان محسوب می‌کنند

زنانی که همپای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس آمدند و حضور داشتند چیزی از زنانگیشون کم شد ؟ خونوادشون به تاراج رفت ؟ فرزندانشون ناقص تربیت شدند؟
یه کم واقع بین باش کسی نگفته خونه رو رها کنید همه تو اجتماع ول شید
همون حضرت زهرایی که مثال زدی خودش برای احیای حق همسرش خانه رو رها کرده و به وظیفه ش چسبید
حضرت زینب بیخیال خانه گرم و نرمش شد مشکلات و سختی های همراهی با برادرش رو به جان خرید
الان جامعه نیاز به حضور زنان دارد جامعه ایی که زنانش جز چهاردیواری خانه جایی رو نبیند جامعه ایی عقب افتاده است و زنانشون سرخورده

زنان فاطمی، فرصت خود را برای مشابهت با مردان ضایع نمی‌کنند؛

بلکه به دنبال کشف سرچشمه‌های زنانه در وجود خود هستند

حتما اگه پاشون به بیرون از خونه باز بشه اون سرچشمه ها کشف نمیشه ؟
شاید شما علاقه ایی به خروج از خونه نداشته باشید ولی من کارم رو با هیچ چیزی عوض نمیکنم چه سرچشمه وجود خشک بشه چه نشه
پس علایق مختلف رو ببین همه رو با یه دید نگاه نکن برای استعدادها و توانایی های دیگران هم ارزش قائل شو
این دیگه به شخص بستگی داره چه روشی رو برای زندگیش انتخاب میکنه شما با خانه نشینی به خدا میرسی کس دیگه ایی با خدمت به خلق و شغلش
اگه همه چی سر جای خودش قرار بگیره مشکلی به وجود نمیاد
همین زنان شاغل هم میتونند جزء زنان فاطمی باشند و هستند

شما باید در دیدگاهتون تجدید نظر کنید که سبک زندگی غربی را فریاد می کنید.خود غربی ها این قدر آتیششون مثل شما تند نیست!
والا آتیش شما تنده تا پستی درباره اشتغال زنان زده میشه سبک غربی، فیمنیسم، توطئه آمریکا، دست یهود باز میشه این وسط از خود زنان سوال نمیشه چرا شاغل شدن؟
این شما هستید که فکر میکنید اگر زنتون از خونه بیرون بیاد اسمون به زمین میاد فساد جامعه رو برمیداره حالا انگار خودتون چه گلی به سر این جامعه زدید بماند
شما مخالف اشتغال همسرتون هستید پاهش رو ببنید نزارید از خونه بیرون بیاد وکیل وصی بقیه زنان هم هستید ؟
البته مثل اینکه شما ما زنان رو بهتر از خودمان میشناسید پس ما دیگه هیچ ادعایی نداریم
اگه میتونید و می توانید جلوی علاقه و اشتغال زنان رو بگیرید بسم اله راه بازه
اگر هم میخواهید تاپیک رو ببنیدید بفرماید تاپیک در اختیار شما

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۲:۲۶
شما مدام قسمتی از آن را نقل قول کنید و اشکالاتش رو بگیرید
سلام
این کاملا منطقی است که من به تک تک نکات توجه کنم نه اینکه هر چه شما بگوئید بپزیرم!
باید تک تک کلمات پاسخ داده شود!

زن با کار و فعالیت اجتماعی چه مزایایی نصیبش میشود
خوب نام ببرید!
این کار هم سخته!
من نمی دانم چه مزایای دارد.نام ببرید بند هم بدانم.من مزایائی در متن شما مشاهده نکردم!

راه حلی ارائه گردید
چون این ها راه حل نیستند!
حرف دیکته شده عده ای است!
کدام راه حل!!!

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۲:۴۰
والا آتیش شما تنده تا پستی درباره اشتغال زنان زده میشه سبک غربی، فیمنیسم، توطئه آمریکا، دست یهود باز میشه این وسط از خود زنان سوال نمیشه چرا شاغل شدن؟
سلام
در مورد کلام شما باید عرض کنم خدمتتان اینها برای فرار رو ب جلو است!
خودتان هم بهتر می دانید.همان آمریکائی که شما می زنید چند درصد زنانشان سرکار می روند؟آیا از نظر مالی تامین می شوند.فقط لفظ رفتن به سر کار است و بس!عواقبش چی؟؟؟صدماتش چی؟
خانم چه بخواهید چه نخواهید بروید پروتکل یهود را بخوانید تا بدانید تمام کلماتی که شما هم می گوئید طراحی آنهسات ولی باورش برای شما سخت است.شما از خودتان چیزی برای گفتن ندارید مگر اینکه مطالبی را که آنها چاپ و نشر داده باشند می گوئید!
چند نفر الان دارند در دانشگاههای انگلیس درس م س خوانند از ایرانی ها!
8700 ایرانی در دانشگاه های لندن درس می خوانند!فقط لندن.کشورهای دیگر بمانند.اینها تفکرات چه کسانی را یاد می گیرند و انتقال می دهند؟؟؟
کمی منطقی باشید.

این شما هستید که فکر میکنید اگر زنتون از خونه بیرون بیاد اسمون به زمین میاد فساد جامعه رو برمیداره
مطمئن باشید اگر همسر بنده بخواهد از منزل خارج شود و به کارهایش برسد اختیار تام دارد.البته بنده همسری ندارم ولی اگر روزی شود مطمئن باشید ما طالبان نیستیم.ما پیرو همان پیامبری هستیم که دستورات لازم در این زمینه را به زنان و دختران مسلمان داده است و خودشان بهتر از هر شخص دیگری آن را انجام می دهند و خطوط قرمزش را هم رعایت می کنند!

حالا انگار خودتون چه گلی به سر این جامعه زدید بماند
خوب کار زنان بیرون از منزل چه گلی به سر جامعه ما زده؟؟؟؟

وکیل وصی بقیه زنان هم هستید ؟
استغفرالله زنان برای رسیدن به این کار دست به هر کاری می زنند شما راحت باشید.

مثل اینکه شما ما زنان رو بهتر از خودمان میشناسید
بله من زنان را به خوبی می شناسم.اگر بخواهید می توانم با افکار و عقاید یک خانم با شما بحث کنم نه یک آقا!!!!!
من درون فکری همه زنان و افکارشان آگاهم!

اگر هم میخواهید تاپیک رو ببنیدید بفرماید تاپیک در اختیار شما
تایپیک در اختیار بنده نیست که ببندم یا نبندم.
خادم دارد.اگر نتواند مدیریت کند می بندد!
کارشناسها هم که هیچگاه وقت نمی کنند پاسخ دهند!!!یعنی نیستند که پاسخ بدهند!

یا عزیز زهرا
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۳:۰۵
سلام
ما برون را ننگریم و قال را /ما درون را بنگریم و حال را
ببخشید وارد بحث داغتون میشم ولی دیدم بد نیست یه نمونه از خودم بیارم تا اینکه بخوام بحث کنم سر کار کردن یا نکردن دیگران.
مامان من 30سال کار کردن،فرهنگی بودن،30 سال دخترای این کشور رو تربیت کردن ،همیشه استقلال داشتن،یه خانم مؤمنه و متدین، در امور خانه داری اُستادن،برا خودشون کم گذاشتن که برا ما بچه ها هیچ وقت کم نگذاشتن،ولی خودشون خورد شدن،چند ساله بازنشسته شدن ،با اینکه ما بچه ها بزرگ شدیم ولی هنوز خیلی به خودشون زحمت میدن،خیلی بهشون افتخار میکنم،همیشه بین فامیل و دانش اموزهاو همکاران مورد تقدیر و احترامند،بسیار مسولیت پذیر بودند،ولی خودشون حسابی خورد شدن.پس با کار کردن بیرون یه خانم و همزمان خانم خونه بودن (همسر و مادر بودن) آشنام.
خودم چند سالی کار کردم،کارم خوب بود،حقوقم خوب بود ،بیمه داشتم،...ولی یه جایی تصمیم گرفتم دیگه بیرون کار نکنم،دیگه توی یه محیط که بیشتر آقایون بودند نباشم ،همه پرسیدن چرا؟همکارها،خانواده،دوستا ن و.....با تعجب هم می پرسیدن.
میگفتن تو که کار خوب داشتی ،تو که جات خوب بود،احترام بهت میذاشتن،برا کارت ارزش قائل بودند(سر کار رئیس و همکارها از کارم خیلی راضی بودن،مسئولیت پذیری رو از مامانم خوب یادگرفتم:Cheshmak:)ولی....دیگه نخواستم کار کنم،ترجیح دادم توی خونه باشم،هر روز که میگذره از این تصمیمم راضیترم،نمیگم دیگه کار نمیکنم،اگه پروژه بهم بخوره توی خونه کار میکنم و تحویل میدم،خدا راشکر مشکل مالی ندارم که بخوام حتی به خاطر این هم شده بیرون کار کنم! این به درون هرکسی برمیگرده که چطور فکر کنه،چطور به مسائل نگاه کنه،به قول آقای حسینی قمی ما نمیگیم زنها کار نکنند،ولی کاری بکنند که در شان اونها باشه،کاری کنند که به قشر خودشون بتونند بیشتر سود برسونند،کاری کنند که خدا راضیتره،در یه کلام کاری کنند که واقعا اگه نیاز نیست خیلی نخواند با مردها سرو کله بزنند!

با همه این تفاسیر من عاشق معلمی ام.:Bye:
نکته ظریف:حالا یکی بر نگرده بگه خوب لابد خانمه نتونست تو اون محیط درست رفتار کنه و .....من چادری ام ،سر کارم هم همینجوری بودم،سر اعتقاداتم هم سفت و سخت وایسادم،بنابراین از لحاظ اعتقادی نه من اونجا مشکلی داشتم و نه همکاران با من مشکلی داشتن.:bale:

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۳:۵۵
سلام
ما برون را ننگریم و قال را /ما درون را بنگریم و حال را
ببخشید وارد بحث داغتون میشم ولی دیدم بد نیست یه نمونه از خودم بیارم تا اینکه بخوام بحث کنم سر کار کردن یا نکردن دیگران.
مامان من 30سال کار کردن،فرهنگی بودن،30 سال دخترای این کشور رو تربیت کردن ،همیشه استقلال داشتن،یه خانم مؤمنه و متدین، در امور خانه داری اُستادن،برا خودشون کم گذاشتن که برا ما بچه ها هیچ وقت کم نگذاشتن،ولی خودشون خورد شدن،چند ساله بازنشسته شدن ،با اینکه ما بچه ها بزرگ شدیم ولی هنوز خیلی به خودشون زحمت میدن،خیلی بهشون افتخار میکنم،همیشه بین فامیل و دانش اموزهاو همکاران مورد تقدیر و احترامند،بسیار مسولیت پذیر بودند،ولی خودشون حسابی خورد شدن.پس با کار کردن بیرون یه خانم و همزمان خانم خونه بودن (همسر و مادر بودن) آشنام.
خودم چند سالی کار کردم،کارم خوب بود،حقوقم خوب بود ،بیمه داشتم،...ولی یه جایی تصمیم گرفتم دیگه بیرون کار نکنم،دیگه توی یه محیط که بیشتر آقایون بودند نباشم ،همه پرسیدن چرا؟همکارها،خانواده،دوستا ن و.....با تعجب هم می پرسیدن.
میگفتن تو که کار خوب داشتی ،تو که جات خوب بود،احترام بهت میذاشتن،برا کارت ارزش قائل بودند(سر کار رئیس و همکارها از کارم خیلی راضی بودن،مسئولیت پذیری رو از مامانم خوب یادگرفتم:Cheshmak:)ولی....دیگه نخواستم کار کنم،ترجیح دادم توی خونه باشم،هر روز که میگذره از این تصمیمم راضیترم،نمیگم دیگه کار نمیکنم،اگه پروژه بهم بخوره توی خونه کار میکنم و تحویل میدم،خدا راشکر مشکل مالی ندارم که بخوام حتی به خاطر این هم شده بیرون کار کنم! این به درون هرکسی برمیگرده که چطور فکر کنه،چطور به مسائل نگاه کنه،به قول آقای ماندگاری ما نمیگیم زنها کار نکنند،ولی کاری بکنند که در شان اونها باشه،کاری کنند که به قشر خودشون بتونند بیشتر سود برسونند،کاری کنند که خدا راضیتره،در یه کلام کاری کنند که واقعا اگه نیاز نیست خیلی نخواند با مردها سرو کله بزنند!

با همه این تفاسیر من عاشق معلمی ام.:Bye:
نکته ظریف:حالا یکی بر نگرده بگه خوب لابد خانمه نتونست تو اون محیط درست رفتار کنه و .....من چادری ام ،سر کارم هم همینجوری بودم،سر اعتقاداتم هم سفت و سخت وایسادم،بنابراین از لحاظ اعتقادی نه من اونجا مشکلی داشتم و نه همکاران با من مشکلی داشتن.:bale:

سلام
لوپ کلام!
احسنت!

یا عزیز زهرا
۱۳۹۳/۰۹/۰۶, ۱۳:۵۹
سلام
لینک زیر را مشاهده فرمایید

بررسي ابعاد اشتغال بانوان (http://samtekhoda.tv3.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=1778:93-01-26-&catid=34:hosseini&Itemid=300)

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۸, ۰۷:۳۶
یه زمانی گفته میشد پسر ریشه است دختر تیشه بعد همه ی زنان با مردان هم صدا شدند این جمله رو تکرار کردند انقدر که مادربزرگ ها و مادرها ارزوی پسر داشتن رو میکردن البته باقی مانده این نسل هنوز هم وجود داره هنوز هم دخترانی هستند چنین حرفهایی میزنند حتی در میان قشر دانشجو !!!!

یه زمانی هم درباره رانندگی دختران جوک میساختن به گفته ی یک خانم کارشناس متاسفانه دختران خودشان نیز به این جوک ها ادامه میدن و در اینترنت چنین جوک های رو میزارن

حالا اقایان با تحصیلات و اشتغال خانم ها مخالفن دختران میان با این اقایان هم صدا میشن که اره شما راست میگی بهترین فضیلت برای زن همان شوهرداری و زاییدن است
مشکل ما این نیست که مردان با چنین مسائلی مخالفند مشکل ما زنانی هستند که یا تحت تاثیر سخن این اشخاص قرار گرفتند یا خودشان نتوانسته اند در کار و تحصیل موفق باشند و بعد به این نتیجه رسیده اند که لابد زن برای خانه افریده شده بعد میان برای همه دختران این نسخه رو میپیچن
اخه خواهرم بنده اگه عاشق خانه داری باشم و نتونم در اشتغال و تحصیل موفق شوم نباید بیام به همه خانم ها توصیه کنم که خانم ها برای درون خانه آفریده شده اند اگر هم میام از تحصیل و اشتغال صحبت میکنم قصد ندارم همه زنان چه کسانی که عاشق تحصیل و اشتغال اند و چه کسانی که عاشق خانه و کار خانه هستند را به زور وارد جامعه کنم دارم میگم با توجه به علایق و استعداد هر شخص، این خود شخص هست که باید تصمیم بگیرد اولویت ها رو خود شخص باید تعیین کند نه اینکه به صورت قانون در اختیار مردان داده شود تا اگر بخواهد همسرش را از تحصیل و شغل بازدارد این جزو حقوق طبیعی اشخاص است همین!

فقط یک نکته رو هم عرض کنم اقایانی که مدام دم از خانه نشینی زنان میزنن و همسرانشان را در خانه حبس میکنند و تنها فضیلتی که برای زن قائلن بچه داری و شوهرداری میدانند در بیرون از خانه خود عاشق زنان تحصیل کرده و شاغل میشوند و مطمئن باشید روزی سرکوفت چنین زنانی رو به همسرشان خواهند زند برادری که روی شما غیرت نشون میده تا نامحرم نبیندت و شما رو فقط کلفتی میدونه که باید بشوری و بپزی خود این شخص در جامعه مقابل دختران موفق اعتماد به نفسش رو از دست میده و جلوشون خم و راست میشه و بچه هایی که شما فکر میکنید با مهد فرستادنش در حقش ظلم میکنی روزی خجالت خواهد کشید شما رو به عنوان مادرش به دوستانش معرفی کند

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۸, ۰۷:۵۸
حلیل گر و نویسنده این مقاله کیه؟
اسمش را می دانید تا بهتر در مورد افکار و عقاید این افراد صحبت کنیم که اصلا آیا خود این فرد به گفته های خودش عمل می کند و به این گفته ها پایبند است یا خیر؟
اگر بروید از خانم خود این فرد هم بپرسید می ماند چه بگوید!
شما به تحلیل گر و نویسنده این مطلب چیکار دارید؟ اگر حرفش حق است خوب بپذیرید در غیر این صورت نقدش کنید اینکه چه کسی گفته و چرا فکر نکنم در موضوع تاثیری داشته باشد

فعالیتهای اجتماعی؟مثلا چی؟
تعامل؟
مشکلات خانه؟

حس اعتمادی که مرد به زن دارد در منزل کمتر می شود وقتی جنازه یک خانم از خستگی به خانه می آید و به مردش می گوید خسته ام ومی خواهم استراحت کنم و به مرد بی محلی می کند ومرد را سرد می کند .
عکس العمل مرد چیست؟

چگونه؟

شما به صورت مدرن به ما بگوئید؟

کدام کشورهای توسعه یافته؟
کدام امکانات حمایتی؟

با وجود تمام مطالب بیان شده آیا این کلمات در زندگی جایگاهی خواهند داشت؟؟؟

یک سوال:چه اجباری وجود دارد زن به کار بیرون منزل بپردازد!دلیلش چیست؟چه نیازی هست؟

مردها باید چه نقشی را بپذیرند؟
وظایف چگونه باید جابه جا شوند؟

خوب نام ببرید!
این کار هم سخته!
من نمی دانم چه مزایای دارد.نام ببرید بند هم بدانم.من مزایائی در متن شما مشاهده نکردم!

کدام راه حل!!!

بنده تمام نقل قول های شما رو خوندم تمام سوالاتی که مطرح کردید جوابش در پست های قبلی بود اما ظاهرا شما یا با دقت نخواندید یا نخواستید بخوانید واقعا نمیدونیم این چه جور نقدیه ا!!!

امروزه مشارکت روزافزون زنان در بیرون از خانه موجب تقویت حسّ اعتماد به نفس و استقلال و افزایش قدرت تصمیم‏ گیری و برخورد مناسب آنان با رویدادها و حوادث زندگی شده و اثرات مطلوبی بر روابط خانوادگی بر جای گذارده است. در واقع، زن با کار و فعالیت اجتماعی، قدرت خلاقیّت، کارآیی و استقلال بیشتری می‏یابد؛ چرا که زن در ازای دریافت وجه حاصل از فعالیت‏های اجتماعی و همچنین تبادل اطلاعات و تعامل اجتماعی، استقلال عمل بیشتری می‏یابد و بهتر می‏تواند در برابر مشکلات خانه و محیط کار، تصمیم‏ گیری و مداخله نماید.
به طور کلی، باید گفت: هر قدر زنان بیشتر وارد عرصه اجتماعی شوند به همان نسبت بحران هویّت فردی و اجتماعی، افسردگی و انزواگرایی، بیزاری از نظام کنترل اجتماعی، بی‏ اعتمادی و بدبینی به قوانین و قواعد حاکم بر جامعه در این قشر عظیم کاسته خواهد شد. نتیجه آنکه به همان میزان که خانه‏ داری و حضور زنان در صحنه خانه ثمرات مثبت و ارزنده‏ای، هم برای زن و هم برای اعضای خانواده و در نتیجه اجتماع دارد، اشتغال زنان به کارهای مهم و خارج از حیطه خانه نیز دارای فایده و اهمیت است. از این‏رو، باید در این میان، راه وسطی را جست‏ وجو نمود تا میان مشغولیت‏های گوناگون زنان، هماهنگی و توازن برقرار گردد.

مهم‏ترین مسئله ‏ای که در اشتغال زنان باید مورد توجه قرار گیرد، وجود نقش‏های متعددی است که زنان باید به عنوان همسر و مادر و گرداننده خانواده بر عهده بگیرند؛ نقش‏هایی که در جامعه ما به صورت سنّتی به آنها نگریسته می‏شود، و گاهی با نقش نوین زن به عنوان یک فرد شاغل در خارج از خانه ناهماهنگ است. زنان شاغل در حالی که نقش‏های دو گانه‏ای ایفا می‏کنند، در زمینه انجام وظایف و مسئولیت‏های ناشی از نقش‏های خانگی وشغلی خود، تا حدّ متوسطی دچار دوگانگی نقش می‏شوند. زنان شاغل میزان مشارکت همسرانشان را در امور منزل و خانه‏ داری کم، ارزیابی کرده ‏اند. بار عمده ایفای مسئولیت سنگین خانه‏ داری در کنار وظایف شغل و مسئولیت‏های حرفه‏ ای و کار، همه بر دوش زنان شاغل قرار می‏گیرد و آنان در قبال این وظایف، خود را مسئول می‏بینند و دوست دارند که شغل خود را حفظ کنند و به هر صورت، به کارشان ادامه دهند. بنابراین، در وضعی قرار می‏گیرند که از یک سو، قادر به پاسخ‏گویی کامل به انتظارات هر دو نقش خویش نیستند، و از سوی دیگر، علاقه‏ مند که هر دو نقش را به خوبی ایفا نمایند. معرفی راه میانه می‏تواند پاسخگوی این مشکل باشد. در این صورت است که زن می‏تواند ضمن حفظ نقش اصلی خود به عنوان همسر و مادر، در صورت ضرورت، از فواید اشتغال نیز برخوردار باشد. پاسخ به بعضی از شبهات می‏تواند در پیدا کردن این راه مددرسان باشد. در صورتی که زنان مجبور یا علاقه‏ مند باشند در کنار خانه‏ داری، شغل دیگری هم داشته باشند و یا جامعه به حضور زنان در مشاغل رسمی نیازمند باشد، آیا امکان جمع میان این دو مسئولیت هست؟

پس این تعارض به آسانی قابل حل نیست، مگر آنکه مانند برخی کشورهای توسعه یافته، مقرّرات و امکانات حمایتی وسیعی ایجاد شود و مادران بتوانند هنگام کار بیرون، از خدمات مؤسسات ذی‏ربط (مانند مهد کودک و کودکستان) و یا برخی افراد بهره‏ مند باشند و تفاهم بیشتری در این باره بین زن و شوهر پدید آید. و یا آنکه طرفین از حمایت دیگر اعضای خانواده همچون پدربزرگ‏ها و مادربزرگ‏ها برخوردار گردند و اشتغال زنان از سوی اقوام مورد پذیرش و حمایت واقع شود.

بنابراین، از یک سو، به سبب نیازها و مقتضیات جامعه، نیاز به استفاده از نیروی کار زنان متخصص و تحصیل‏کرده و حتی ضرورت‏های مشترک زندگی خانوادگی، همچون درآمد اقتصادی و بهبود سطح فرهنگی، اشتغال زنان اجتناب‏ناپذیر تلقّی می‏شود و زنان به حضور در عرصه اجتماع ترغیب می‏شوند. و از سوی دیگر، از تغییرات فرهنگی در نظام ارزش‏ها و تخصیص نقش‏ها و جابه‏ جایی وظایف خبری نیست. مشارکت مرد در انجام امور خانه‏ داری موجب می‏شود زن در انجام امور خانه‏ داری کمتر احساس خستگی مفرط کند، وگرنه زنان، هم در انجام وظایف خود در خانواده و روابط با همسر و فرزندان دچار مشکلات می‏شوند و هم در پیشرفت شغل دچار رکود می‏گردند.

( درگیر شدن زن و مرد در اداره امور داخلی خانه) این مشارکت به آنها کمک می‏کند تا روابط جدیدی بین خود برقرار کنند که به بقای ارزش‏ های خانوادگی کمک می‏نماید. هنگامی که زن و مرد مشترکا وظایف خانه‏ داری و بچه‏ داری را به عهده می‏گیرند، رشد فردیت در آنها به صورت رشد جمعی ظهور می‏کند و تأثیر خود را در دیدگاه‏های فرزندان درباره ارزش کار در خانواده متحوّل می‏سازد.

به طور کلی، باید گفت: میزان انتظار زنان از همسرانشان در انجام امور خانه متفاوت است و بستگی به عواملی از جمله تحصیلات زن، میزان درآمد زن و شغل همسرانشان دارد. شاید بهتر باشد بگوییم: انجام امور خانه بر دوش تمام اعضای خانواده است و هر کس باید کاری انجام دهد که در کمترین زمان و به بهترین شکل انجام می‏پذیرد و چنین نیست که بعضی کارها صرفا زنانه و برخی ازامور فقط مردانه باشد. رعایت انصاف و عدالت و حسن اخلاق و اتّکاء به قدرت لایزال الهی بهترین راهنما در این زمینه است. عدم توجه به این مهم نه تنها برای زنان، که برای تمام افراد خانواده معضلات و مشکلاتی ایجاد می‏کند که آن را «تعارض نقش و عوارض آن» می‏خوانند.

دوباره پست ها را گذاشتم تا با دقت بخوانید ببخشید ولی دیگه جواب چنین نقل قول هایی را نخواهم داد چون فقط تکرار مکررات است.

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۹/۰۸, ۰۸:۴۷
سلام و عرض ادب
من با نظر شما مخالف هستم
منم مثل شما در این جامعه زندگی میکنم اطراف رو دارم می بینم
بعید میدونم تنها دلیل اشتغال و ادامه تحصیل زنان این مواردی باشد که شماذکر کردید
چرا؟؟؟؟؟؟
چون خیلی از دخترانی که ادامه تحصیل میدهند از طبقات مرفه جامعه هستند امکانات اقتصادی و رفاهی خانواده شرایط رو برای ادامه تحصیل آنان فراهم کرده
این به روشنی دیده میشه کافیه نگاهی به آمار شهریه های دانشگاه ازاد و برخی غیرانتفاعی ها بیندازید
قطعا خانواده های فقیر و نیازمند توانایی فراهم کردن چنین امکاناتی آن هم برای فرزند دخترشان را ندارند
البته قبول دارم برخی مشاغل سطح پایین جامعه در اختیار زنان سرپرست خانوار است
که بنا بر گفته شما اگر دولت توانایی رفع نیاز آنان را داشته باشد این امکان وجود دارد تعداد شاغلین زن در جامعه کاهش یابد ولی فقط کاهش نه اینکه به صفر برسد
چون زنان نیازمند فقط شاغل نیستند از خانواده های مرفه و تحصیلکرده هم زن شاغل وجود دارد
این یک واقعیته زنان عاشق تحصیل و اشتغال هستند و این هیچ تعارضی با وظیفه مادری و همسری زنان ایجاد نمیکند
این علاقه چه بسا در زمان ها ی قدیم هم بوده ولی عرصه برای بروز آن وجود نداشته
بهرحال این یک نیازه باید برای این نیاز فکری کرد سرکوب آن کار عاقلانه ایی نیست و جز عقده و نفرت در دختران چیزی به دنبال نخواهد داشت

سلام و ممنون

خوشحالم که در بحث شرکت میکنید .

همه ما در این اجتماع هستیم و همه چیز رو بوضوح میبینم.

اونچه رو که گفتم نمیتونه عمومی و تنها دلیل باشه. ولی درصد عمده ای رو به خودش اختصاص میده.
ای به قربونت. درسته که این دوره قشر مرفه راحت تر به دانشگاه راه پیدا میکنن. ولی چه بسیار دیده شده خانواده هایی قرض میکنن و از نان شب میزنن تا دخترشون ادامه تحصیل بده. اینم قسمتی از تفاوت فرهنگ نسبت به گذشته است.
قدیم به بهانه های مختلف جلوی ادامه تحصیل دختران گرفته میشد و به اجبار به خونه بخت میرفتن. ولی الان بازم به همون علت کمتر شدن میل به ازدواج ، کاری جز ادامه تحصیل باقی نمیمونه.! ( بازهم تأکید میکنم. عمومیت نداره. دختری که تحصیل در مدارج عالی رشته های درست و درمون رو طی میکنه واقعا" عاشق تحصیله. ولی میبینم بعضی رشته ها واقعا" برای خالی نبودن عریضه است . مثل آبیاری گیاهان دریایی!)

اینکه بعضی مشاغل مانند کارگری در کارخانه های مواد غذایی، از قبیل پوست کندن سیب زمینی برای ساخت کنسرو خورش هستن. که به نظر شیر زنان واقعی اونا هستن که از سر دلخوشی و علاقه های شخصی تن به کار ندادن و فقط برای بدست آوردن یک لقمه نان حلاله.اتفاقا" اونا رو بیشتر باید حمایت کرد.

تمامی انسانها عاشق تحصیل علم و اشتغال در شغلی محبوب خودشون هستن
سوای اون قشری که در بالا گفتم که شیرزنان اجتماع هستن ، به نظرتون چند درصد از خانم ها از کارشون راضی هستن؟

بازهم یاد آوری میکنم تحصیل و اشتغال در زمانی که مسئولیت مهم تر بچه داری هست، جایز نیست.
دختری که عاشق علم و تحصیله، در زمان تجرد درسش رو بخونه و اگه کاری در خور شأن بود رو انجام بده. اما زمانی که ازدواج میکنه و حاضر به بچه دار شدن میشه، بهتره حداقل تا یه مدتی احساس مسئولیت نسبت به اون طفل رو داشته باشه.

گفتم زمانی که میبینم خانمی از شش صبح بچه یک ساله رو تو مهد میزاره و تا شب نمیاد دنبالش تا بره سر کار و بعدش دانشگاه و درس خوندن.....

اینجاست که میگم کسب علم و بودن در اجتماع به چه قیمت؟؟:aatash:

سـارا
۱۳۹۳/۰۹/۰۸, ۰۹:۰۱
بازهم یاد آوری میکنم تحصیل و اشتغال در زمانی که مسئولیت مهم تر بچه داری هست، جایز نیست.
دختری که عاشق علم و تحصیله، در زمان تجرد درسش رو بخونه و اگه کاری در خور شأن بود رو انجام بده. اما زمانی که ازدواج میکنه و حاضر به بچه دار شدن میشه، بهتره حداقل تا یه مدتی احساس مسئولیت نسبت به اون طفل رو داشته باشه.

گفتم زمانی که میبینم خانمی از شش صبح بچه یک ساله رو تو مهد میزاره و تا شب نمیاد دنبالش تا بره سر کار و بعدش دانشگاه و درس خوندن.....

با سلام و عرض ادب
دوست عزیز چیزی به اسم جایز نیست من ندیدم لطفا از بکار بردن این کلمه خودداری کنید که فردا در فرهنگ لغت مردان درباره اشتغال زنان راه پیدا میکنه :Nishkhand:
شما یک مورد دیدید حق هم دارید به نظر منم این خانم بی کفایت بوده که نتونسته بین زندگی خانوادگی و تربیت فرزندش و اشتغال و تحصیلش هماهنگی به وجود بیاره
اما آیا همه موارد اینجوریه؟ همه زنان شاغل اینقدر بی فکر و سهل انگارن؟
اگر گفته شما صحیح باشه الان باید فرزند تمامی زنان شاغل بدون استثناء بزهکار و مجرم می بودند
در حالی که اینگونه نیست علت اصلی بزهکاری در این کشور رو فقر و بیسوادی خانواده ها رقم میزنه
شاید اونی که پدر و مادر بافرهنگ و تحصیلکرده و البته شاغل داشته از سرخوشی یا بی توجهی والدین به سوی خلاف روی بیاره ولی هیچ وقت درصدش قابل مقایسه با بزهکاران طبقات پایین جامعه نداره
فقر و بی فرهنگی و بیسوادی باعث بروز خلاف شده
اشتغال زنان یک امر اجتناب ناپذیره و خود شما بهتر میدونید با گفتن چنین سخنانی نمیشه از اشتغال جلوگیری کرد در عصر پیامبر هم اشتغال زنان وجود داشته
از زن چوپان ما داشتیم تا زن پزشک که در جامعه خدمت کردند و منعی هم برای این کار وجود نداشته و نداره
اگر الان اشتغال زنان معایبی به دنبال داره بجای نهی کلی و ممانعت با آن باید به دنبال راهکاری برای رفع این معایب باشیم
به تربیت فرزند اشاره کردید الان ما چیزی به اسم مرخصی زایمان داریم که اگر به این مسئله ریزبین تر نگاه شود و شرایط بهتری برای آن در نظر گرفته شود به راحتی میشه چنین مشکلی رو از سر راه برداشت تا به اشتغال زنان هم خدشه ایی وارد نشود البته لزوم همراهی و همکاری همسر در تمامی این زمینه ها دیده میشه توجیح شدن مردان ایرانی در این زمینه میتونه بسیار تاثیرگذار باشه
اون ور آب برای زن و مردی که قراره بچه دار شن کلاس گذاشته میشه دوره گذاشته میشه تا زن و شوهر از خیلی از مسائل مطلع شوند از نیازهای فرزند مطلع شن ولی اینجا خانم خانه هم نمیدونه چطور باید با بچه زیر یکسالش رفتار کنه چه توقعی باید از پدر خانه داشت
اینجا اشتغال زنان عیب و عاره ولی بیسوادی و ناآگاهی زن و شوهر از دوره زایمان و بچه داری ننگ و عار نیست
هر چیزی اگر سر جای خودش قرار بگیره این همه مشکل به وجود نمیاد

سـارا
۱۳۹۳/۰۹/۰۸, ۰۹:۰۲
اینجاست که میگم کسب علم و بودن در اجتماع به چه قیمت؟؟

کسب علم و دانش همیشه فضیلت بوده و هست به هر قیمتی باید کسب شود
این همه سفارش نبی و ائمه رو درباره فضیلت علم نادیده نگیرید

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۹/۰۸, ۰۹:۰۳
فرض کنید شما دو فرزند داشته باشید دختر و پسر
از همان بچگی پسر رو شجاع، خودساخته، و جوری تربیت می کنید که به قول خودمان از پس اداره زندگی بربیاد و از همان ابتدا اهدافی چون تحصیلات عالیه و اشتغال برای او در نظر گرفته اید و این شخص با چنین طرز فکری بزرگ می شود
در عوض دختر رو با نگرش اینکه روزی مادر میشود و اموزش های شوهرداری و فرمانبرداری و بچه داری بزرگ میکنیم حالا جدای از این آموزش هایی که خانواده به دختر و پسر میدن انتظاری که جامعه ی سنتی و مذهبی از دختر و پسر داره هم اضافه کنیم بر آن
خوب مشخصه وقتی با چنین تصوراتی بزرگ میشن پسر و دختر با هم کلی تفاوت دارند
مثلا در کشورهای آفریقایی گفته میشود زنان از توان و نیروی بالای برخوردارند بعد ثابت شده بود که شرایط زندگی آنها را اینجور بزرگ کرده پس می بینید اگر ما دختران رو از بچگی خودساخته و با اعتماد به نفس و متکی به خود تربیت کنیم طوری که بداند غیر از خانه دنیای دیگری هم وجود دارد این دختران عاشق تحصیل و کار میشوند و به هیچ قیمتی حاضر نمی شوند از شغل خود دست بکشند و خانه نشین شوند پس علت اینکه تعداد دختران شاغل و تحصیل کرده روز به روز افزایش می یابد این است که فرهنگ جامعه و طرز تفکر خانواده ها تا حدودی تغییر کرده است.

سلام

شکر خدا از اون نظر تو خونه پدری ما اینطوری نبود. هیچگاه برای یادگیری خانه داری اجباری نبود. بلکه برعکس بود و اگه کسی به مامانم خورده میگرفت که چرا دخترت رو وادار به کار خانه نمیکنی، میگفت: وقتی عروس شد، یاد میگیره!
ولی قسمتی از خاطرات نوجوانی ام و نفرتم نسبت به پسرها اینم بود که: وقتی تلفن خونه زنگ میخودر و مزاحم تلفنی بود و از اون طرف تشخیص داده میشد که مزاحم دختره، همه اهالی منزل لبخند میزدن، و اما ... اما ... امان از وقتی که باد به گوششون میرسوند که اون طرف خط ممکنه یه پسر باشه،،، وای... وای... رگ غیرت همه بالا میزد و به دختر خونه اخم و تخم میکردن. جونم بالا میمومد. بابا مزاحم مزاحمه دیگه آخه چرا بین دختر و پسر بودن اون فرق میزارن.

حیف که خدا بهم یک دختر نداد. وگرنه بین اون و پسرم هیچ فرقی نیمگذاشتم که هیچ، بلکه بیشتر از پسرم بهش بها میدادم و سعی میکردم بفرستمش توی اجتماع و بهش یاد میدادم چطور برای دفاع از حقش بجنگه. راه تحصیل رو براش باز میزاشتم و اجازه اشتغال رو بهش میدادم و معین بابام میگفتم اول شاغل بشو و بعد برو خونه بخت. ولی از همون ابتدا بهش یاد آوری میکردم که اگه میخوای در آینده ازدواج کنی، باید شغلی انتخاب کنی که به لحاظ زمانی برات اشکالی توی زندگیت ایجاد نکنه و وقتی که بچه دار شدی، باید اولویت رو به اون اختصاص بدی، حتی به قیمت از دست دادن شغلت به یک مدت محدود. ویا اینکه خودم آستین بالا میزدم و یاری اش میکردم. حالا که ندارم. حیف!

عمار رهبری
۱۳۹۳/۰۹/۰۸, ۱۷:۴۴
یکی از نشانه های مرد سالاری غربی ها همین است که زن را برای مرد می خواهند؛ لذا می گویند زن آرایش کند تا مرد لذت ببرد !

این مرد سالاریست، این آزادی زن نیست، این در حقیقت آزادی مرد است...

میخواهند مرد آزاد باشد، حتی برای التذاذ بصری؛ لذا زن را به کشف حجاب و آرایش و تبرج در مقابل مرد تشویق میکنند...

(بیانات رهبری در کتاب "خانواده" ص47)

https://plus.google.com/u/0/11717236...ts/Dtygz7G5PPA (https://plus.google.com/u/0/117172364812831803320/posts/Dtygz7G5PPA)

http://nmedia.afs-cdn.ir/v1/image/dWDSHEd0BsvShM_LoPMAlsy3ydmeqqUSJOz9HgmL-KjSimbkHfrViA/s/w535/

یا عزیز زهرا
۱۳۹۳/۰۹/۰۸, ۲۱:۱۲
مشکل ما این نیست که مردان با چنین مسائلی مخالفند مشکل ما زنانی هستند که یا تحت تاثیر سخن این اشخاص قرار گرفتند یا خودشان نتوانسته اند در کار و تحصیل موفق باشند و بعد به این نتیجه رسیده اند که لابد زن برای خانه افریده شده بعد میان برای همه دختران این نسخه رو میپیچن
اخه خواهرم بنده اگه عاشق خانه داری باشم و نتونم در اشتغال و تحصیل موفق شوم نباید بیام به همه خانم ها توصیه کنم که خانم ها برای درون خانه آفریده شده اند اگر هم میام از تحصیل و اشتغال صحبت میکنم قصد ندارم همه زنان چه کسانی که عاشق تحصیل و اشتغال اند و چه کسانی که عاشق خانه و کار خانه هستند را به زور وارد جامعه کنم دارم میگم با توجه به علایق و استعداد هر شخص، این خود شخص هست که باید تصمیم بگیرد اولویت ها رو خود شخص باید تعیین کند نه اینکه به صورت قانون در اختیار مردان داده شود تا اگر بخواهد همسرش را از تحصیل و شغل بازدارد این جزو حقوق طبیعی اشخاص است همین!
سلام
با بسیاری از نظراتتون موافق نیستم،شما یطرفه به قاضی میرید.
چرا بعضی از بحث ها حالت تعادل ندارن،یا افراط هستن یا تفریط؟!
چرا فکر میکنید هرکسی توی کار یا تحصیل موفق نبود میشه یه خانم خانه دار؟یعنی شما ندیدید خانمهایی رو که توی هردو مورد موفق بودند ولی با تشخیص خودشون نخواستن کار کنند؟
ببنید شما ظاهرا خودتون هم برای فهم و درک یک خانم احترام قائل نمیشید،وگرنه تنها دو حالت برای یه خانم قائل نمیشدید!

مشکل ما زنانی هستند که یا تحت تاثیر سخن این اشخاص قرار گرفتند یا خودشان نتوانسته اند در کار و تحصیل موفق باشند
یعنی هر خانمی که شاغل نیست یه مرد قلدر!بالا سرش بوده یا کلا در اجتماع ناموفق بوده؟!
درصدی هم در نظر بگیرید تا خدای نکرده تهمت نزده باشین.

البته که هرکسی میتونه بر اساس تصمیم و درک خودش به این نتیجه برسه که چه کاری در زندگیش اولویت داره و ارزش به حساب مییاد،ولی اگه کسی جز اونکه شما دوست دارید،انجام داد دلیل عدم استعداد و توانایش هست؟میدونم که میگید نیست،ولی اینقدر یه طرفه صحبت میکنید که یکی از تعابیر جمله شما همین میشه.
کدوم خانمی برا شما اینجا نسخه پیچید؟؟؟؟

فقط یک نکته رو هم عرض کنم اقایانی که مدام دم از خانه نشینی زنان میزنن و همسرانشان را در خانه حبس میکنند و تنها فضیلتی که برای زن قائلن بچه داری و شوهرداری میدانند در بیرون از خانه خود عاشق زنان تحصیل کرده و شاغل میشوند و مطمئن باشید روزی سرکوفت چنین زنانی رو به همسرشان خواهند زند برادری که روی شما غیرت نشون میده تا نامحرم نبیندت و شما رو فقط کلفتی میدونه که باید بشوری و بپزی خود این شخص در جامعه مقابل دختران موفق اعتماد به نفسش رو از دست میده و جلوشون خم و راست میشه و بچه هایی که شما فکر میکنید با مهد فرستادنش در حقش ظلم میکنی روزی خجالت خواهد کشید شما رو به عنوان مادرش به دوستانش معرفی کند
کاملا برداشتتون اشتباست!با صراحت تمام بهتون میگم
هیچ وقت چیزی رو برا همه تعمیم ندید!!!لطفا

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۰۷:۵۲
البته که هرکسی میتونه بر اساس تصمیم و درک خودش به این نتیجه برسه که چه کاری در زندگیش اولویت داره و ارزش به حساب مییاد،ولی اگه کسی جز اونکه شما دوست دارید،انجام داد دلیل عدم استعداد و توانایش هست؟میدونم که میگید نیست،ولی اینقدر یه طرفه صحبت میکنید که یکی از تعابیر جمله شما همین میشه.
کدوم خانمی برا شما اینجا نسخه پیچید؟؟؟؟

بزرگوار مشکل ما تنها این تاپیک نیست هر تاپیکی که درباره زنان ایجاد میکنیم باید اول از سد خانم ها بگذریم درباره تعدد زوجات بحث میکنیم خانم ها مخالفن درباره حق خروج از خانه حرف میزنیم خانم ها مخالفن درباره اشتغال صحبت می کنیم خانم ها مخالفن

بنده اصلا منظورم شخص شما نیست کلی میگم ولی چرا باید ما خانم ها ارزش خودمان را اینقدر پایین بیاریم هر چی که به نفع آقایانه سفت و سخت ازش حمایت کنیم در عوض تمام حقوقی که متعلق به خانم هاست به شدت باهاش مخالفت میکنیم

شما در تاپیک با فونت قرمز زدی مادرم خرد شد!!!! خودم با اینکه کار فوق العاده ای داشتم از خیرش گذشتم!! خوب ما باید چه نتیجه ای از این صحبت ها بگیریم جز اینکه زن برای کار بیرون از خانه افریده نشده است و بدون استثناء لابد همه برای خانه داری و بچه داری آفریده شده اند بنده اگر صد بار در کارم شکست بخورم هرگز نمیام از معایب کار و مزایای خانه داری صحبت کنم چون خانم های زیادی رو می شناسم که در کارشون موفق شدند به خاطر همین شکست خودم رو دلیل ناتوانی زنها در کار بیرون نمیدانم

این همه زحمت میکشیم درباره مزایای زنان شاغل صحبت می کنیم بدون اینکه کسی توجهی کنه یا زنان شاغل و خانه دار رو با هم مقایسه کنه یا نه اصلا در اطراف خودتان مشاهده کنید زندگی شاغلین با خانه دار ها چقدر فرق میکند؟ فرزندان این زنان چه ارزشی برای مادرشان قائلن؟ این خانم ها چقدر بین خانواده شوهر و حتی خانواده خود مورد احترام واقع می شوند

واقعیت اینه که اختلاف زنان شاغل و خانه دار زمین تا آسمان است کار و تحصیل به انسان شخصیت، اعتماد به نفس و ............... میده ارزش زنان رو هم بالا میبره به عنوان یک فرد تحصیل کرده مفید در جامعه معرفی شدن بهتر است یا یک زن بی سواد و خانه دار؟ نمیگم که خانه دار بودن بی ارزش است ولی به نظرم همه ی زنان حتی خانه دارها هم باید تا جایی که امکان داره از تحصیل و اشتغال برخوردار باشند حالا برخی از دوستان به این نتیجه رسیدند که بودن در خانه بهتر است این دلیلی نمیشه که این همه مزایا زیر سوال بره و اشخاص موفق نادیده گرفته شوند اگه به عنوان مثال روزی از اشتغال زنان جلوگیری کردند باید به خاطر این صحبت ها جوابگوی همه ی زنان نیازمند به کار شد بعضی ها هم میگن ما می خوایم خودمان رو شبیه پسرا کنیم اگه واقعا پسر بودن یعنی تحصیلات عالیه، یک عضو مفید بودن در جامعه، افتخار و اعتماد به نفس پس باید اعتراف کرد مرد بودن افتخار است.

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۱۲:۳۴
بنده اصلا منظورم شخص شما نیست کلی میگم ولی چرا باید ما خانم ها ارزش خودمان را اینقدر پایین بیاریم هر چی که به نفع آقایانه سفت و سخت ازش حمایت کنیم در عوض تمام حقوقی که متعلق به خانم هاست به شدت باهاش مخالفت میکنیم

سلام و عرض احترام

صحبت های شما متین

ولی نظرات خانمهایی که مخالف فعالیت های اجتماعی که ،به زندگی مشترک و تربیت فرزندشان لطمه می زدند ،هستند ;چه منفعتی برای آقایان دارد؟

خوب هر فردی با توجه به شرایط خود ودریافت و تقیدات دینی خود مَنِشی دارد تحمیل از هر جهت باشد غلط است همانطور که شما نظری دارید او هم نظری دارد.

بله بزرگوار آقایان اگر منفعتی را طلب کنند می بایست به همان اندازه که به جامعه ی زنان می تازند نفس خود را مهار کنند ،این میشود منفعت دنیوی و اُخروی

هم محیط جامعه امن تر خواهد بود و هم بِستر خانواده سالم تر .

یا عزیز زهرا
۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۱۲:۵۴
بزرگوار مشکل ما تنها این تاپیک نیست هر تاپیکی که درباره زنان ایجاد میکنیم باید اول از سد خانم ها بگذریم درباره تعدد زوجات بحث میکنیم خانم ها مخالفن درباره حق خروج از خانه حرف میزنیم خانم ها مخالفن درباره اشتغال صحبت می کنیم خانم ها مخالفن
سلام
مشکل شما همین جاست ،چون دقیقا میخواید با هر ترفندی که شده از سد بعضی از واقعیات بگذرید،من ترجیح میدم خیلی در این مباحث شرکت نکنم،ولی جایی که میبینم به هر نحو قراره بعضی از موارد نادیده گرفته بشه به خودم اجازه میدم درباره اش اظهار نظر کنم،چون به کرسی نشوندن هر حرفی به هر قیمتی عین بی انصافی ست.

من که نه با تعدد زوجات موافقم!(توجه کنید گفتم موافق نیستم)نه با اینکه بگن اصلا خانمها کار نکنند!و نه مخالف اشتغال بانوان هستم!!

شما توجه نکردی به حرفهام و برداشت خودتون رو داشتید ،من دقیقا مثال زدم روی خودم تا بدونید بیگانه نیستم با این شرایط،تا بدونید با یک کار خوب و مفید و مطابق شان یه خانم اتفاقا صد در صد موافقم،ولی قرار نیست نادیده بگیریم واقعیات رو.
اگه یه جاهایی بیایم بگیم یه چیزهایی درسته یه چیزهایی نادرست، ارزش خودمون رو پایین آوردیم؟!پس بنابراین ما اصلا ارزشی برای خودمون نذاشتیم که با این چیزا پایین اومده!!
کجای حرف من نشان دهنده شکست بود؟کجای حرف من نشان دهنده این بود که یه زن صد در صد و فقط برای خانه داری و بچه داری آفریده شده و توانایی های دیگه ای نداره؟؟؟
اتفاقا گفتم چقدر برای مادرم احترم قائل میشم وبهشون افتخار میکنم!
اتفاقا اگه کامل بخونید نوشتم من هنوز کار میکنم ولی با شرایط دیگه ای(چون اینجوری دارم بیشتر از فرصت هام استفاده میکنم.)
اتفاقا حتی شغل مورد علاقه ام رو گفتم!
اتفاقا گفتم این تصمیم برمیگرده به درونیات و تفکرات هر شخص.

اگه بتونبم کار کنیم بیرون و قبل از رضایت خودمون رضایت خدا رو بدست بیاریم خیلی هم عالیه!اونوقت احسنت بر شما.

خورد شدن نه به معنای شکست و کم اوردن هست و نه به معنای عدم توانایی ،به معنای اینه که من دیدم خانمی که بخواد توی همه موارد نهایت مسئولیت پذیری رو داشته باشه چقدر باید به خودش رنج بده تا نکنه کفه تعادل زندگی و کارش دچار عدم تعادل بشه.(البته برای کسانی که دوست دارن در همه موارد بهترین باشن ،هم زندگی هم کار)
اکثریت مردها نمیتونند هم شاغل باشند هم کارهای خانه رو بتونند کامل انجام بدن،ولی یه خانم میتونه این کار رو بکنه (و این عین توانایی یه خانم هست)ولی به چه قیمتی؟به قیمت چه زحمتی؟
چه بخواید قبول داشته باشین یا نه یه خانم یه سری شاخصه های خدا دادی داره،یه ظرافت هایی که آقایون ندارن؟و خانمها میخوان اون شاخص ها به خوبی به کار بسته بشه،مثل مادر بودن،.....
من هر نظری هم داشته باشم درصدی برای این جا میذارم که هر موضوعی رو به بقیه موارد مشابه تسرّی ندم ولی ظاهرا شما نه!

واقعیت اینه که اختلاف زنان شاغل و خانه دار زمین تا آسمان است کار و تحصیل به انسان شخصیت، اعتماد به نفس و ............... میده ارزش زنان رو هم بالا میبره به عنوان یک فرد تحصیل کرده مفید در جامعه معرفی شدن بهتر است یا یک زن بی سواد و خانه دار؟
بی سواد=خانه دار؟؟؟!!!!:Gig:
باور کنید مادربزرگ مامانم هم معلم بوده!!!چند سال پیش میشه؟؟؟:Nishkhand:

باز هم میگم

چرا فکر میکنید هرکسی توی کار یا تحصیل موفق نبود میشه یه خانم خانه دار؟یعنی شما ندیدید خانمهایی رو که توی هردو مورد موفق بودند ولی با تشخیص خودشون نخواستن کار کنند؟
ببنید شما ظاهرا خودتون هم برای فهم و درک یک خانم احترام قائل نمیشید،وگرنه تنها دو حالت برای یه خانم قائل نمیشدید!

میگم که خانه دار بودن بی ارزش است ولی به نظرم همه ی زنان حتی خانه دارها هم باید تا جایی که امکان داره از تحصیل و اشتغال برخوردار باشند حالا برخی از دوستان به این نتیجه رسیدند که بودن در خانه بهتر است این دلیلی نمیشه که این همه مزایا زیر سوال بره و اشخاص موفق نادیده گرفته شوند اگه به عنوان مثال روزی از اشتغال زنان جلوگیری کردند باید به خاطر این صحبت ها جوابگوی همه ی زنان نیازمند به کار شد بعضی ها هم میگن ما می خوایم خودمان رو شبیه پسرا کنیم اگه واقعا پسر بودن یعنی تحصیلات عالیه، یک عضو مفید بودن در جامعه، افتخار و اعتماد به نفس پس باید اعتراف کرد مرد بودن افتخار است.
پیشنهاد میکنم پست ها رو با دقت بیشتری مطالعه فرمایید!
هیچکس مزیت ها رو زیر سوال نمیبره ،فقط از معایب هم سخن گفته میشه.
هرکاری برای هرکسی در هرشرایطی مفید نیست بلکه باید شرایط یک کار خوب مهیا شود.

زندگی شاغلین با خانه دار ها چقدر فرق میکند؟ فرزندان این زنان چه ارزشی برای مادرشان قائلن؟ این خانم ها چقدر بین خانواده شوهر و حتی خانواده خود مورد احترام واقع می شوند
توی خانواده ما خیلی از خانم ها شاغلند،معلم،پزشک،کارمند،ا ستاد دانشگاه،.....
ولی اگه مامانم شاغل نبود همینقدر براش احترام قائل بودم و بهش افتخار میکردم که الان قائلم.اگه کسی صرفا به خاطر شاغل بودن یا نبودن یه خانم بخواد بهش احترام بگذاره یا نگذاره،این بر میگرده به مشکل فکریش که حتما باید تفکراتش رو اصلاح کنه.(تعمیم ندید،تعمیم ندید،تعمیم ندید!!!)

سـارا
۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۱۳:۱۴
کجای حرف من نشان دهنده شکست بود؟کجای حرف من نشان دهنده این بود که یه زن صد در صد و فقط برای خانه داری و بچه داری آفریده شده و توانایی های دیگه ای نداره؟؟؟
ما هم نگفتیم همه زنان توانایی شاغل شدن رو دارند ما هم نگفتیم همه زنان بدون استثناء در جامعه حضور داشته باشند
ولی شما و دیگر دوستان ضعف ها رو پررنگ جلوه دادید ناتوانایی ها و خرد شدن زنان رو پررنگ جلوه دادید
کسی منکر سختی کار کردن نیست کار کردن برای برخی عین تفریح و سرگرمی و برای کسان دیگری رنج و مشقت است کسی منکر این نشده
ولی قرار نیست کسی که کار برایش زجرآور بوده و در آن سختی کشیده و از ادامه منصرف شده با پررنگ کردن موضوع سعی در منصرف کردن زنان دیگر داشته باشه شما خودتون خوب میدونید که کار کردن زنان رو نمی پسندید با آن مخالفت هستید دلیل شما هم سختی است که خودتان کشیدید یا مادرتان متحمل شد بر اساس تجربه خود برای دیگران مذمت میشمارید این تحمیل نظر خود به دیگران نیست ؟ اشتغال برای برخی زنان باعث اعتماد به نفس باعث شادابی و نشاط روحیشان میشود برای برخی خانمها کناره گیری از شغل افسردگی و بطالت بدنبال داره پس تکلیف این زنان چیست ؟
اگر به مجلس هم نگاه کرده باشید همیشه هر قانونی به نفع زنان قرار است تصویب شود دو سه خانم مخالفت سرسخت قانون میشوند و ممانعت ایشان و همصدا شدن آقایان باعث رد قانون مزبور شده چرا؟
چرا یان زنان یکبار خودشان رو جای زنانی نمیزارن که ممکنه این قانون دردی از آنها دوا کند زنی که خود در مجلس شاغل است برای اشتغال زنان تصمیم میگیرد از این عجیب تر ؟ علیه طرح های ارائه شده قد علم میکند و آن را مخالف شان خانواده مسلمان میداند خوب اگر شان خانواده است که شما هم نباید پایت را از خانه بیرون میزارشتی

بی سواد=خانه دار؟؟؟!!!!
اینجوری که داره پیش میره امروز جلوی اشتغال زنان گرفته میشود فردا جلوی تحصیل زنان
باز هم میرسیم به اون زن بیسواد خانه دار که فضیلتی برتر از خانه داری و خدمت به شوهر ندارد

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۱۳:۱۷
ولی نظرات خانمهایی که مخالف فعالیت های اجتماعی که ،به زندگی مشترک و تربیت فرزندشان لطمه می زدند ،هستند ;چه منفعتی برای آقایان دارد؟

خوب هر فردی با توجه به شرایط خود ودریافت و تقیدات دینی خود مَنِشی دارد تحمیل از هر جهت باشد غلط است همانطور که شما نظری دارید او هم نظری دارد.

بله بزرگوار آقایان اگر منفعتی را طلب کنند می بایست به همان اندازه که به جامعه ی زنان می تازند نفس خود را مهار کنند ،این میشود منفعت دنیوی و اُخروی

هم محیط جامعه امن تر خواهد بود و هم بِستر خانواده سالم تر .

چرا لطمه می زند؟! ما چند صفحه پیش رفتیم از مزایا صحبت کردیم از اینکه راه حلی برای این تعارض هم وجود داره تا فعالیت اجتماعی به زندگی مشترک و تربیت فرزند لطمه ای نزند کسی اون راه حل رو دید؟؟ معلومه که نه چون توصیه به کار نکردن خانم ها راحت تر از کار کردن مرد در خانه است
برای تمام مشکلاتی که زنان شاغل دارند راه حل وجود دارد اما فرهنگ جامعه ی ما طوری است که نقش زن را فقط در خانه می داند و برای مردان ما افت دارد در کار خانه به همسرشون کمک کنند
شما گفتید کار نکردن زنها چه منفعتی برای مردان دارد؟ به نظر شما نداشتن سواد و بی خبر بودن زنان از جامعه هیچ منفعتی برای آقایان ندارد اگه منفعت نداشت این همه اقایان سعی نداشتند مطالب بر ضد اشتغال زنان فراهم کنند شما یه سرچ بکنید چقدر بر ضد اشتغال زنان صحبت شده است حتی بزرگان با اکثریت فعالیت های زنان مخالفت کرده اند از ورزش گرفته تا وزارت و فرمانداری و ....... حداقل منفعت اشتغال زنان اینه که چنین زنانی حاضر نیستند هر ظلمی رو بپذیرند حاضر نیستند با چهار زن و بی نهایت صیغه سر کنند برای خودشان ارزش قائلند و تن به هر خفتی نمی دهند.
ضمنا من فقط این تاپیک رو نگفتم شما نمی دونید ما کلا این چند سال که بحث کردیم مخالفین سرسختمون خانم ها بودند که موظفند از تمام حقوق اقایان دفاع کنند!!!

یا عزیز زهرا
۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۱۳:۲۷
ما هم نگفتیم همه زنان توانایی شاغل شدن رو دارند ما هم نگفتیم همه زنان بدون ساتثنائ در جامعه حضور داشته باشند
ولی شما و دیگر دوستان ضعف ها رو پررنگ جلوه دادید ناتوانایی ها و خرد شدن زنان رو پررنگ جلوه دادید
کسی منکر سختی کار کردن نیست کار کردن برای برخی عین تفریح و سرگرمی و برای کسان دیگری رنج و مشقت است کسی منکر این نشده
ولی قرار نیست کسی که کار برایش زجرآور بوده و در آن سختی کشیده و از ادامه منصرف شده با پررنگ کردن موضوع سعی در منصرف کردن زنان دیگر داشته باشه شما خودتون خوب میدونید که کار کردن زنان رو نمی پسندید با آن مخالفت هستید دلیل شما هم سختی است که خودتان کشیدید یا مادرتان متحمل شد بر اساس تجربه خود برای دیگران مذمت میشمارید این تحمیل نظر خود به دیگران نیست ؟
اگر به مجلس هم نگاه کرده باشید همیشه هر قانونی به نفع زنان قرار است تصویب شود دو سه خانم مخالفت سرسخت قانون میشوند و ممانعت ایشان و همصدا شدن آقایان باعث رد قانون مزبور شده چرا؟
چرا یان زنان یکبار خودشان رو جای زنانی نمیزارن که ممکنه این قانون دردی از آنها دوا کند زنی که خود در مجلس شاغل است برای اشتغال زنان تصمیم میگیرد از این عجیب تر ؟ علیه طرح های ارائه شده قد علم میکند و آن را مخالف شان خانواده مسلمان میداند خوب اگر شان خانواده است که شما هم نباید پایت را از خانه بیرون میزارشتی
ببین خانمم ،من نه دچار رنج و مشقت شدم ،نه زجر کشیدم و نه کار کردن رو خلاف شان یه خانم مسلمان میبینم،نه مادر من هیچوقت اظهار نارضایتی کردن از کارشون و نه من میگم هیچکاری نمیکنم و دیگه هیچوقت بیرون از خونه کار نمیکنم،نه هیچ کس رو دعوت میکنم به خانه نشینی و نه میخوام کسی رو زیر سوال ببرم!
اتفاقا میخوام بعضی ها یه چیزهایی رو زیادی پر رنگ نکنندکه فرع بشه اصل،اصل بشه فرع!:Cheshmak:
کار کردن زنان رو میپسندم ،صریحا اعلام میکنم مخالف کار کردن خانم ها هم نیستم!من که خودم میدونم چی دوست دارم چی دوست ندارم:Moshtagh:
ولی عزیزم شرایط مهمه.

asal
۱۳۹۳/۰۹/۰۹, ۱۳:۳۲
مشکل شما همین جاست ،چون دقیقا میخواید با هر ترفندی که شده از سد بعضی از واقعیات بگذرید،من ترجیح میدم خیلی در این مباحث شرکت نکنم،ولی جایی که میبینم به هر نحو قراره بعضی از موارد نادیده گرفته بشه به خودم اجازه میدم درباره اش اظهار نظر کنم،چون به کرسی نشوندن هر حرفی به هر قیمتی عین بی انصافی ست.
بنده با ترفند از سد چه واقعیاتی گذشتم؟؟
میشه شما بفرمایید ما برای به کرسی نشاندن حرفهامون از چه چیزی گذشتیم؟ ما که برای تعارضی که به واسطه اشتغال زنان به وجود می آمد نیز راه حل ارائه دادیم
حال اگر واقعیات این است که زن برای درون خانه آفریده شده یا به بهانه تربیت فرزند و کار خانه زن باید خانه بماند این دیگر واقعیات نیست!!

نقل قول نوشته اصلی توسط یا عزیز زهرا نمایش پست
بنده هم نگفتم به زور خانم ها را وارد جامعه کرد گفتم برای هر زنی حتی خانه دار تحصیلات و اشتغال مفیده حالا اگه کسی نخواد به زور که نمیشه وادارش کرد
ما از مشکلاتی که سر راه خانم های شاغل هست صحبت کردیم از اینکه به بهانه تربیت فرزند و کار خانه آنها را از اشتغال و تحصیل دور کنیم

ولی اگه مامانم شاغل نبود همینقدر براش احترام قائل بودم و بهش افتخار میکردم که الان قائلم.اگه کسی صرفا به خاطر شاغل بودن یا نبودن یه خانم بخواد بهش احترام بگذاره یا نگذاره،این بر میگرده به مشکل فکریش که حتما باید تفکراتش رو اصلاح کنه
خانم های تحصیل کرده و شاغل در خانه بیشتر مورد احترام هستند

asal
۱۳۹۳/۰۹/۱۱, ۱۵:۳۰
برخی معتقدند اشتغال زنان در ایران از تاثیرات فرهنگ غربی است اما با مطالعه تاریخچه اشتغال زنان متوجه خواهیم شد که زنان در تمام دوران به اشتغال مشغول بوده اند گرچه در دوره ای حضوری بسیار محدود و در دوره ای گسترده تر حضور یافته اند مهم اینه زنان در تمام دوران تاریخ (حتی در صدر اسلام) به اشتغال پرداخته اند.

جالبه بدونید که زنان در صدر اسلام در کارهای سخت (که امروزه مردانه گفته می شود) از جمله تجارت و ساربانی (شبیه رانندگی امروزه)، در مزارع، و حتی در میدان نبرد نیز حضور داشته اند به عنوان مثال میشه از حضرت خدیجه نام برد

خدیجه(س) زن توانا و قدرتمند جزیره العرب بود. او از چهره هاى بارز و از تاجران سرشناس عربستان و کشورهاى همجوار آن بوده که ارقام عمده اى از کالاهاى مورد نیاز را خرید و فروش مى کرد. عامل ظاهرى پیوند حضرت محمد با خدیجه(س)، شناختى بود که حضرت خدیجه(س) از سفر تجارتى پیامبر(ص) پیدا کرده بود. بعد از رسالت حضرت محمد(ص) آن ثروت انبوه در راه اسلام هزینه شد تا آیین جدید بتواند به اهداف خود دست یابد. بجز حضرت خدیجه(س) زنان ثروتمند دیگرى به خرید و فروش کالا اشتغال داشته اند که گاه خدمت پیامبر(ص) رسیده، احکام تجارت اسلام را از ایشان می آموخته اند.

ساربانى و زمامدارى شتر
حرفه ساربانى و زمامدارى شتر چیزى شبیه رانندگى در عصر حاضر است. وقتى زنان بتوانند وسایل حمل و نقل آن دوره را برانند و مسافر یا بار جابه جا کنند، به طریق اولى در عصر کنونى مى توانند به امر رانندگى اشتغال داشته باشند. اسمإ بنت یزید از بهترین زنان سخنور، شجاع و دانشمند صحابى است. او زمامدار ناقه پیامبر(ص) خوانده شده است. اسمإ که خودش از محدثان اسلامى است، مى گوید: ((انى لاخد بزمام الغضبإ ناقه رسول الله(ص(من زمام شتر رسول خدا(ص) را که ((غضبا)) نام داشت مى گرفتم.)) قیله دختر مخرمه از زنان عصر حضرت رسول(ص) و از ساربانان مى باشد.

نباید از برخی احادیث که اشاره به خانه نشینی زنان دارد با توجه به ضعف سندی و همچنین مخالف سیره و منش زنان بزرگ اسلام بوده پس نباید نتیجه گرفت اسلام با خانه دار بودن زنان موافق است اسلام با استقلال زنان، فعالیت اجتماعی و حتی اقتصادی آنان مخالف نیست همچنان که امام خمینی می فرماید « باید همه زن ها وهمه مردها درمسایل اجتماعی، در مسایل سیاسی وارد باشند و ناظر باشند؛ هم به مجلس ناظر باشند، هم به کارهای دولت ناظر باشند، اظهارنظر بکنند »

یوسف
۱۳۹۳/۰۹/۱۱, ۲۱:۲۳
برخی معتقدند اشتغال زنان در ایران از تاثیرات فرهنگ غربی است اما با مطالعه تاریخچه اشتغال زنان متوجه خواهیم شد که زنان در تمام دوران به اشتغال مشغول بوده اند گرچه در دوره ای حضوری بسیار محدود و در دوره ای گسترده تر حضور یافته اند مهم اینه زنان در تمام دوران تاریخ (حتی در صدر اسلام) به اشتغال پرداخته اند.

جالبه بدونید که زنان در صدر اسلام در کارهای سخت (که امروزه مردانه گفته می شود) از جمله تجارت و ساربانی (شبیه رانندگی امروزه)، در مزارع، و حتی در میدان نبرد نیز حضور داشته اند به عنوان مثال میشه از حضرت خدیجه نام برد

خدیجه(س) زن توانا و قدرتمند جزیره العرب بود. او از چهره هاى بارز و از تاجران سرشناس عربستان و کشورهاى همجوار آن بوده که ارقام عمده اى از کالاهاى مورد نیاز را خرید و فروش مى کرد. عامل ظاهرى پیوند حضرت محمد با خدیجه(س)، شناختى بود که حضرت خدیجه(س) از سفر تجارتى پیامبر(ص) پیدا کرده بود. بعد از رسالت حضرت محمد(ص) آن ثروت انبوه در راه اسلام هزینه شد تا آیین جدید بتواند به اهداف خود دست یابد. بجز حضرت خدیجه(س) زنان ثروتمند دیگرى به خرید و فروش کالا اشتغال داشته اند که گاه خدمت پیامبر(ص) رسیده، احکام تجارت اسلام را از ایشان می آموخته اند.

ساربانى و زمامدارى شتر
حرفه ساربانى و زمامدارى شتر چیزى شبیه رانندگى در عصر حاضر است. وقتى زنان بتوانند وسایل حمل و نقل آن دوره را برانند و مسافر یا بار جابه جا کنند، به طریق اولى در عصر کنونى مى توانند به امر رانندگى اشتغال داشته باشند. اسمإ بنت یزید از بهترین زنان سخنور، شجاع و دانشمند صحابى است. او زمامدار ناقه پیامبر(ص) خوانده شده است. اسمإ که خودش از محدثان اسلامى است، مى گوید: ((انى لاخد بزمام الغضبإ ناقه رسول الله(ص(من زمام شتر رسول خدا(ص) را که ((غضبا)) نام داشت مى گرفتم.)) قیله دختر مخرمه از زنان عصر حضرت رسول(ص) و از ساربانان مى باشد.

نباید از برخی احادیث که اشاره به خانه نشینی زنان دارد با توجه به ضعف سندی و همچنین مخالف سیره و منش زنان بزرگ اسلام بوده پس نباید نتیجه گرفت اسلام با خانه دار بودن زنان موافق است اسلام با استقلال زنان، فعالیت اجتماعی و حتی اقتصادی آنان مخالف نیست همچنان که امام خمینی می فرماید « باید همه زن ها وهمه مردها درمسایل اجتماعی، در مسایل سیاسی وارد باشند و ناظر باشند؛ هم به مجلس ناظر باشند، هم به کارهای دولت ناظر باشند، اظهارنظر بکنند »

سلام و ادب
در صورت تمایل به سوالات زیر پاسخ بدید قابل ذکر است
سوالات مطرح شد به جهت کسب آگاهی است و لاغیر.... سوء برداشت نشود ....

1.این مطلب که درباره حضرت خدیجه و زنان صدر اسلام فرمودین مربوط به قبل از اسلام میشه یا بعدش؟؟
2.کار کردن زنان به سبک امروزی حاصل تفکر اسلامی است یا غربی؟
3.نقش انقلاب صنعتی و جنبشی مثل فمینیست در تغییر نقش و کارکرد زنان چیست؟
4.از دید اسلام و اهل بیت(ع) استحکام و تقویت خانواده و تربیت فرزند صالح در اولویت است یا کار کردن زنان در خارج از خانه؟
5.هدف زنان از کار کردن در خارج خانه بطور عمده چیست؟نظر شما و موافقان شما
7.علت مخالفت با کار کردن زنان چیست؟(معایب)
8..نظر شما درباره کار نیمه وقت بانوان به عنوان یک راهکار چیست؟

یوسف
۱۳۹۳/۰۹/۱۱, ۲۱:۳۳
هر خانمی در تربیت فرزندش عاجز میمونه سریع فیلسوف شده و خطاب به همه زنان هشدار کبری یازده میده البته اگر پشت پرده این خانم جنسیت مذکر نداشته باشه والا بعید نیست مردان از چنین ترفندهایی نیز استفاده کنند حالا ما خوشبین بوده و ایشان رو خانم فرض میکنیم ولی کسی نیست بگه
بسه دیگه دوره این شعارها سر اومده
بهتر نیست به جای این حرفها و شعارهای عهد بوق یه کم به واقعیت های زندگی بچسبید
البته نگران هم نباشید زنان به زور به جامعه آورده نشدند از طرفی به زور هم همشون رو سرکار نفرستادن هر کسی بنا به سلیقه و علاقه اش عمل کرده
هم اکنون هم زنان خانه دار زیاد داریم ولی دیگه نمیشه انتظار داشت با چنین حرفهای همه ی زنان رو دست بسته فرستاد خونه دیگه گذشت

سلام بر شما

البته اگر پشت پرده این خانم جنسیت مذکر نداشته باشه والا بعید نیست مردان از چنین ترفندهایی نیز استفاده کنند

یعنی نویسنده و استارتر مطلب دروغگو است؟
مردان ریا کار و درو هستند؟
ترفند بزنند که چه بشود؟

امام باقر عليه السلام :

فى قَولِهِ «قُولُوا لِلنّاسِ حُسنا» قال: قُولوا لِلنّاسِ أحسَنَ مَا تُحبّونَ أن يُقالَ لَكُم، فَاِنَّ اللّه عزَّوَجلَّ يُبغِضُ اللَّعّانَ السَّبّابَ الطَّعّانَ عَلىَ المُؤمِنين، اَلفاحِشَ المُتَفَّحِشَ السّائَلَ المُلحِفَ، وَ يُحِبُّ الحَيّى الحَليمَ اَ لعفيفَ المُتعَفِّـفَ؛

درباره اين گفته خداوند كه «با مردم به زبان خوش سخن بگوييد» فرمود: بهترين سخنى كه دوست داريد مردم به شما بگويند، به آنها بگوييد،
چرا كه خداوند، لعنت كننده، دشنام دهند، زخم زبان زن بر مؤمنان، زشت گفتار، بدزبان و گداى سمج را دشمن مى دارد و با حيا و بردبار و عفيفِ پارسا را دوست دارد.

امالى صدوق، ص 326

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۹/۱۱, ۲۱:۵۶
سلام و شب خوش

از وقتی این جمله ی گهر باری که به پیامبر :sallallah:نسب داده شده رو دیدم

کسب علم و دانش همیشه فضیلت بوده و هست به هر قیمتی باید کسب شود
این همه سفارش نبی و ائمه رو درباره فضیلت علم نادیده نگیرید

باخود عهد کرده بودم دیگه به این تاپیک نیام
اما میبینم که بحث داغ شده و کار داره به توهین میرسه

از یک بانوی فرهیخته ی طالب علم و دانش بعیده.

ممنونم که منو خانه دار بی سواد نامیدی
اما به خود میبالم
خوشحالم که خلاف سفارش نبی و ائمه حاضر نشدم به هر قیمتی دنبال کسب علم و شُغُل بدوم.

من اگه حرفی زدم از روی تجربه بود و خواسم نصیحت مادرانه کنم. شما به باسوادی و باکلاسی خودت ببخش.

ممنون. التماس دعا

راهیان عشق
۱۳۹۳/۰۹/۱۲, ۰۷:۱۵
http://www.jonbeshnet.ir/sites/default/files/media/image/194_39294.jpg (http://www.jonbeshnet.ir/forum/%D8%AC%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86)

رحیل
۱۳۹۳/۰۹/۱۲, ۰۷:۱۵
سلام و شب خوش

از وقتی این جمله ی گهر باری که به پیامبر :sallallah:نسب داده شده رو دیدم

اما به خود میبالم
خوشحالم که خلاف سفارش نبی و ائمه حاضر نشدم به هر قیمتی دنبال کسب علم و شُغُل بدوم.

من اگه حرفی زدم از روی تجربه بود و خواسم نصیحت مادرانه کنم. شما به باسوادی و باکلاسی خودت ببخش.

ممنون. التماس دعا
سلام
من توی حرفای سرکار سارا متوجه نشدم که جایی کسی رو بی سواد خطاب کرده باشن.
به هر حال این یک واقعیت جامعه است که عمده اطلاعات و مهارت های زندگی در مدرسه (دبستان و دبیرستان) به دانش آموزان منتقل میشه، نه از طریق خانواده. و باز هم واقعیت جامعه است که برخی مردان با ازدواج زودهنگام با یک خانم، فرصت تحصیل رو از اون می گیرن و حتی بعد از اینکه خانم با تمام خامی و بی تجربگی از این مرحله عبور کرد و به قول معروف بچه ها از آب و گل در اومدن، همین مردان سرکوفت زنان تحصیلکرده رو به همسرانشون می زنن. فقط خانواده های خودمون رو نبینیم که توش فرق تحصیلات آکادمیک با سواد و از اون مهمتر فرق سواد با انسانیت و حرمت انسان ها مشخصه.

سـارا
۱۳۹۳/۰۹/۱۲, ۰۹:۴۹

اما به خود میبالم

من کجا به شما توهین کردم، مگه طرف صحبت بنده فقط شما هستید؟ شما یکی از خانمهایی هستید که با نظر من مخالف هستید
همانطور که هم که ذکر کردید فهمیدم هم سطح تحصیلات دارید هم شاغل بودید و این بیشتر باعث تاسف من شد
بهرحال هستند خانمهای خانه دار و بیسوادی که تحصیل رو برای دختران نمی پسندند و این تازگی نداره
اگر نگاهی به جامعه بندازید می بینید چرا ما اصرار داریم دختران سطح علمی بالایی داشته باشند چرا تمایل داریم زنان از اشتغال بازنمانند
وضع خانوادگی شما خوبه خوب خدا رو شکر ولی وضع شما با میلیون ها زنی که در ایران کشور زندگی میکنند یکسان نیست شما در رفاه هستید شما در زندگی احساس خشوبختی میکنید آیا همه اینجوریند؟
هستند زنانی که مورد ظلم قرار میگیرند اما توانی برای رفع ظلم ندراند سرپناهی ندارد پشتیبانی ندارند و خودشون هم توان ادراه کردن زندگیشون رو ندارند
آمار پرونده های دادگاه خانوادگاه رو ببینید اکثریت ظلم در حق زنان است و متاسفانه زنان ما بعلت عدم آگاهی و دانش لازم زیر بار ظلم میرن حتی توان گرفتن مهریه خود رو هم ندارند
مسلماً یک خانم تحصیلکرده و باآگاه بهتر میتونه از حق خودش دفاع کنه کسی که استقلال مالی داره بهتر میتونه اگر زمانی همسرش دنبال شهوت پرستی خودش رفت
و طلاقش داد از پس مشکلات بربیاد و زیر بار مشکلات شکسته نشه
خانم عرفانی کسب علم و فضیلت بر هر مسلمانی واجبه زن و مرد هم نداره از شما بعیده اینجور حرف میزنید بهر قیمتی هم باشه باید کسب شه
امروزه تربیت صحیح فرزند هم در گرو فهم و توانایی مادرشه وقتی مادر حتی سواد خواندن و نوشتن نداره چطور میتونه فرزندی با کمالات تحویل جامعه بده

سـارا
۱۳۹۳/۰۹/۱۲, ۰۹:۵۲
یعنی نویسنده و استارتر مطلب دروغگو است؟
مردان ریا کار و درو هستند؟
ترفند بزنند که چه بشود؟
در جامعه ما چند درصد با اشتغال زنان موافقند؟
چند درصد با تحصیل دختران موافقند؟
اکثر مخالفین اشتغال زنان مردان هستند این رو که قبول دارید
حالا چقدر تاثیرگذار خواهد بود اگر معایب اشتغال زنان از زبان زنان بیان شود چون کاراییش هم بیشتره تا اینکه یک مرد چنین سخنانی رو به زبان بیاره
بهرحال با توجه به جو موجود و مخالفت مردان این احتمال خیلی قویه متن ساخته شده از بان یک مرد باشه و برای تاثیرگذاری بیشتر به یه خانم نسبت داده شود

asal
۱۳۹۳/۰۹/۱۲, ۱۰:۲۱
1.این مطلب که درباره حضرت خدیجه و زنان صدر اسلام فرمودین مربوط به قبل از اسلام میشه یا بعدش؟؟
سلام
بنده اطلاع دارم که حضرت خدیجه زنی تاجر بوده و پیامبر با اطلاع از وضعیت شغلی و سایر ویژگی ها ایشان را پذیرفتند حال بعد از اسلام آیا ایشان کارشان را رها کردند یا خیر خبر ندارم آیا مطلبی در این باره وجود دارد؟ ولی درباره زنان دیگر

اسمإ بنت یزید از بهترین زنان سخنور، شجاع و دانشمند صحابى است. او زمامدار ناقه پیامبر(ص) خوانده شده است. اسمإ که خودش از محدثان اسلامى است، مى گوید: ((انى لاخد بزمام الغضبإ ناقه رسول الله(ص(من زمام شتر رسول خدا(ص) را که ((غضبا)) نام داشت مى گرفتم.)) قیله دختر مخرمه از زنان عصر حضرت رسول(ص) و از ساربانان مى باشد.
همچنین این ایه «لِّلرِّجَالِ نَصِيبٌ مِّمَّا اكْتَسَبُواْ وَ لِلنِّسَاءِ نَصِيبٌ ممِّا اكْتَسَبنْ َ» سخنان ما را تایید می کند

2.کار کردن زنان به سبک امروزی حاصل تفکر اسلامی است یا غربی؟
اشتغال زنان از گذشته تا حال وجود داشته زنان چه قبل اسلام و چه بعد از آن به اشتغال مشغول بوده اند حتی اشاره کردم که در اسلام زنان به کارهای که الان مردانه گفته می شود پرداختند پس غرب نقشی در رفتن زنان به سمت کارهای مردانه ایفا نمی کند البته قبول دارم برخی مشاغل که جنبه خودنمایی و سوء استفاده از زنان را دارد پسندیده نیست اگر منظور شما این مشاغل است بله ما هم موافقیم

3.نقش انقلاب صنعتی و جنبشی مثل فمینیست در تغییر نقش و کارکرد زنان چیست؟
من اصلا با فمینیسم موافق نیستم چون بعدا به راههای دیگه ای کشیده شد ولی اگر انصاف داشته باشم از مزایایی که فمینیسم برای زنان ایجاد کرد هم نباید غافل شد

4.از دید اسلام و اهل بیت(ع) استحکام و تقویت خانواده و تربیت فرزند صالح در اولویت است یا کار کردن زنان در خارج از خانه؟
بله از دید اسلام تقویت و استحکام خانواده مهم تر از خواسته های زن و مرد است ولی قبلا هم گفتیم کار کردن زنان در خارج از خانه علاوه بر منافعی که برای زنان دارد چه منافعی برای خانواده هم به همراه دارد از تربیت صحیح بچه ها تا رفع مشکل اقتصادی خانواده اشاره کردم در ضمن ازدواج تنها رفع نیاز جنسی و تولید نسل نیست زن و مرد باید در کنار همدیگر به اهداف فردی خود هم برسند در صورتی که مردان در خانه به همسرشان کمک کنند کار کردن زنان خللی به خانواده وارد نمی کند و این جنس هم می تواند به خواسته های خود برسد و با ازدواج آروزهای خود را نابود شده نبیند

5.هدف زنان از کار کردن در خارج خانه بطور عمده چیست؟نظر شما و موافقان شما
از منافع کار کردن زنان بسیار گفتیم علاوه بر تمام منفعت ها، زن که همیشه در طول تاریخ موجودی بی ارزش بود با ورود به جامعه تا حدودی ارزش پیدا کرد جنسیتی که ادیان هم در موردش نظر جالبی نداشتند کسی که تو خونه برای نظرش ارزش قائل نمی شدند و همیشه مردان برایش تصمیم می گرفتند با تحصیل و اشتغال تا حدودی این تحقیرها کاسته شد شاید کم ترین منفعتی که برای زنان دارد احترامی است که به واسطه تحصیل و اشتغال نصیبش شد

7.علت مخالفت با کار کردن زنان چیست؟(معایب)
علت مخالفت با کار کردن زنان این است که مردان میخواهند زنان همیشه زیر سلطه آنان قرار بگیرند مثل 1400 سال پیش که زن انسان محسوب نمی شد حرم سرا برای خودشان تشکیل می دادند ولی با ورود به جامعه می دانند که زنان دیگر زیر حرف زور نمی روند می دانند که الان زنان هم مثل مردان حق اظهارنظر دارند نمی توانید منکر این ارزشی که تحصیل و اشتغال برای زنان شد شویم اشتغال باعث شد اگر زنان مورد ظلمی واقع شوند از پس اداره زندگی خود بربیاند و آخر عمر مجبور به تحمل چنین زندگی ای نشوند ببینید من در اطراف خودم دیدم دختری که نه تحصیلات عالیه داشت نه اشتغال چطور مورد ظلم همسرش قرار گرفت و الان هم بدون اینکه نه مهریه اش رو بده نه طلاقش رو رفته همسر دیگری گرفته و این دختر الان توی خانه پدرش یه سربار حساب می شود

8..نظر شما درباره کار نیمه وقت بانوان به عنوان یک راهکار چیست؟
بستگی دارد اگر شخصی دوست داشته باشد اکثر ساعات بیرون نباشد و از توانش خارج باشد سراغ کار نیمه وقت برود در کل ما نمی توانیم برای کسی تعیین تکلیف کنیم برخی کارها باید حضوری تمام وقت داشت و نیمه وقت را نمی پذیرند.

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۹/۱۳, ۰۷:۵۸
من کجا به شما توهین کردم، مگه طرف صحبت بنده فقط شما هستید؟ شما یکی از خانمهایی هستید که با نظر من مخالف هستید
همانطور که هم که ذکر کردید فهمیدم هم سطح تحصیلات دارید هم شاغل بودید و این بیشتر باعث تاسف من شد
بهرحال هستند خانمهای خانه دار و بیسوادی که تحصیل رو برای دختران نمی پسندند و این تازگی نداره
اگر نگاهی به جامعه بندازید می بینید چرا ما اصرار داریم دختران سطح علمی بالایی داشته باشند چرا تمایل داریم زنان از اشتغال بازنمانند
وضع خانوادگی شما خوبه خوب خدا رو شکر ولی وضع شما با میلیون ها زنی که در ایران کشور زندگی میکنند یکسان نیست شما در رفاه هستید شما در زندگی احساس خشوبختی میکنید آیا همه اینجوریند؟
هستند زنانی که مورد ظلم قرار میگیرند اما توانی برای رفع ظلم ندراند سرپناهی ندارد پشتیبانی ندارند و خودشون هم توان ادراه کردن زندگیشون رو ندارند
آمار پرونده های دادگاه خانوادگاه رو ببینید اکثریت ظلم در حق زنان است و متاسفانه زنان ما بعلت عدم آگاهی و دانش لازم زیر بار ظلم میرن حتی توان گرفتن مهریه خود رو هم ندارند
مسلماً یک خانم تحصیلکرده و باآگاه بهتر میتونه از حق خودش دفاع کنه کسی که استقلال مالی داره بهتر میتونه اگر زمانی همسرش دنبال شهوت پرستی خودش رفت
و طلاقش داد از پس مشکلات بربیاد و زیر بار مشکلات شکسته نشه
خانم عرفانی کسب علم و فضیلت بر هر مسلمانی واجبه زن و مرد هم نداره از شما بعیده اینجور حرف میزنید بهر قیمتی هم باشه باید کسب شه
امروزه تربیت صحیح فرزند هم در گرو فهم و توانایی مادرشه وقتی مادر حتی سواد خواندن و نوشتن نداره چطور میتونه فرزندی با کمالات تحویل جامعه بده

با سلام

توهین به من که نه. ولی وقتی بطور عمومی از خانم های خانه دار میگین که بی سوادن، دردناکه.
وقتی میگم اگه حقوقی برای زنان خانه دار تعیین بشه، خیلی از خانم ها خانه نشین خواهند شد، موضوع رو به سمت خانم هایی به شغل های ساده و سخت و نیازمندی میکشونید. ولی الان خودتون اعتراف میکنید که خیلی از خانم ها ( نه همه) به خاطر پشتوانه و استقلال مادی و مالی دارن میرن سر کار. همون خانم هایی که مثال زدین : آقایایونی هستن که همسر خانه دار ( به زور) دارن و عاشق خانم های شاغل میشن! اونوقت ممکنه باز همسر همان خانم ها بهشون خیانت کنن و زن محبور به طلاق بشه و اینحاست که پشتوانه مالی مهمه!

یکی از دوستانم معلم نهضت در دورافتاده ترین روستاها بود. اما بواسطه اینکه دیگه دختر بیسوادی نتونسته بودن پیدا کنن ، جذب آموزش و پرورش شد. و نتیجه اینکه دیگه میشه گفت تا درصد قابل ملاحضه ای بیسوادی ریشه کن شده. در این دوره فکر کنم منظور امثال شما از بیسواد، دارندگان دیپلم نظام قدیم باشه. و من این رو توهین میدونم.

کسب علم فقط گشتن در اجتماع نیست. همین نت خودمون میتونه مثل یه دانشگاه عمل کنه. حتی میدونید که دانشگاه مجازی هم داریم. گشت و گذار در فضای مجازی هم مانند گشت و گذار حقیقی است. فقط درآمد زایی نداره.

اونوقت شما از کجا فهمیدی که وضع خانوادگی ما خوبه ؟:Gig:

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۱۳, ۱۵:۵۷
با سلام و احترام

هیچکس نمی تواند حق مشارکت عمومی زنان و نظرات آنها را نادیده بگیرد و یا خواست و عقیده خودرا بر آنان تحمیل نماید. این را با نگاهی به زندگی حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) نیز میتوان دریافت

ولی آنچه به نظر میاید دغدغه ی جامعه ی اسلامی باشد حضور با حفظ حرمت و شخصیت معنوى زن است ،وقتی حفظ حرمت شود و زن با حفظ ارزش ها در جامعه حاضر شود مخالفت ها نیز کاهش می یابد.

بزرگواران نهایت افراد در انتخاب مسیر زندگی خود به عنوان یک انسان مسئول به لحاظ عقلی آزادند

اینکه بهره وری چه فردی بالاتر ست به طور کامل قابل تشخیص نیست خصوصا اگر شما بهره وری را محدود به مادیات نبینید

هر چند که کم نیستند بانوانی که با وجود اینکه حضور فعالی (به عنوان اشتغال )در جامعه ندارند ولی به لحاظ اقتصادی هم بهره وری بالایی دارند

به لحاظ رشد شخصیتی و معنوی هم اینکه تصور کنیم که رشد افراد صرفاً با حضور در جامعه تامین میشود غلط ست

بسیارند کسانی که حضور گسترده ای دارند ولی نه تنها رشدی نداشته اند بلکه جمع بندی که کنید خلاف آن نیز ثابت میشود

و باز هم هستند بانوانی که با مطالعات انفرادی و نه اشتغال توانسته اند رشدی قابل توجه داشته باشند

مهم اینست که در مسیر درست و اصلی حرکت کنیم

حال تصورمرد، زن چه خواهد ملاک ارزیابی نیست

انسان هدف اصلی خود را به جهت کشمکش های ییهوده زیر پا نخواهد گذاشت

ضمنا حضور در جامعه صرفا اشتغال نیست ،بهره گرفتن از محیط های عالی برای رشد علمی و معنوی و اشتغال به تحصیل ،میتواند نقش موثری در رشد شخصیتی داشته باشد .

به نظر می آید بیشتر دغدغه بر سر کیفیت حضور زنان در محیط جامعه ست نه کمی .

این را هم توجه داشته باشید که اولویت ها و قابلیت های افراد یکسان نیست

پس از تحمیل رای بر دیگران خودداری کنیم.

asal
۱۳۹۳/۰۹/۱۵, ۱۵:۳۳
ما نخواستم خواسته خود بر کسی تحمیل کنیم دقت کنید ما میگیم خانم های که به اشتغال علاقه دارند مانع بر سر راهشون ایجاد نشود مثل صحبت هایی شبیه اینکه زن برای درون خانه است و تفکیک جنسیتی برخی رشته ها و ..... همچنین از فواید اشتغال و تحصیل گفتیم حالا اگر کسی به اشتغال علاقه نداشته باشد ما که نمیتوانیم خواسته خود را بر وی تحمیل کنیم ولی انتظار داریم کسانی که به خانه داری علاقه دارند خانه داری رو برای همه زنان توصیه نکنند از برخی صحبت های اینطور برداشت میشد که گویا درست گفته اند که زن برای درون خانه ساخته شده

منظورم شخص خاصی نیست حتی در اطرافیان خودم هم دیدم دختری که برادرم بهش علاقه داره به برادرم گفته بود من دوست دارم فرزند پسر داشته باشیم به قول خودش پسر ریشه است و دختر تیشه حتی با وجود اینکه دختره تحصیل کرده و الان دانشجو است چنین عقیده ای داره (خواهرش که دختردار شده بود به جز پدر و همسرش مادر و خواهراش نیز عزا گرفته بودند) حالا من اگر هزار سال هم روی طرز تفکر برادرم کار کنم نتیجه ای نمی گیرم وقتی خانم چنین طرز فکری داره!

عدم خودباوری دختران و زنان نیز این ذهنیت را در جامعه ایجاد کرده مردها قابلیت بیشتری دارند. جامعه بانوان با خودباوری و اعتماد به نفس و حضور در صحنه های مختلف می توانند توانایی های خود را نشان دهند.

و اما اینکه تربیت فرزند فقط بر عهده مادر باشد سخن اشتباهی است چون امروزه به اعتقاد روان شناسان، پدران به اندازه مادران براي تحول فرزندان شان در زمينه هاي روان شناختي و اجتماعي اهميت دارند و حتي جايگاهي انحصاري در پرورش فرزندان دارند که شايد حضور نداشتن و يا کوتاهي در ايفاي نقش پدري، به تکميل نشدن فرآيند شکل گيري شخصيت کامل براي کودک منجر شود.

معمولا بيشتر از نقش، مسئوليت و اهميت مادر در تربيت کودک سخن گفته مي شود و کم تر پيش مي آيد اهميت پدر و تاثير او در زندگي فرزندان بررسي شود در حالی که با بررسی نقش پدر (انشااله یه زمان دیگه فعلا از ادامه این بحث خسته شدم) متوجه خواهیم شد تاثیر نقش پدر چه بسا کمتر از نقش مادر نباشد. در واقع پدرها مي‌توانند به شيوه‌هايي بر فرزندان تاثير بگذارند كه مادرها نمي‌توانند بويژه در زمينه‌هاي روابط با دوستان و موفقيت تحصيلي و ...

بهرحال من آنچه شرط بلاغت بود با ‏تو گفتم؛ تو خواه پند گیر خواه ملال.‏

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۱۷, ۱۴:۵۴
با سلام و احترام
پست ها رو میدیدم همه از تجربیاتشون گفتند و نظری دادن و این مورد طبیعی ست
باید پذیرفت که اگر فردی با بینش ،به این دریافت برسد که در جایی حضور موثر و مفیدی دارد ،با توصیه ی من و شما از هدفش چشم پوشی نمیکند

حضور زن در همه جا مهم ست و افراد برای خود اولویت بندی میکنند و قضاوت نیاز به چشم انداز شرایط آنها دارد
دوست عزیز شما که این اندازه به حضور فعال بانوان اهمیت می دهید چرا حیطه ی قضاوت خود را در حریم محدود خود و بستگان نگه میدارید
این که فرمودید دختری از متعلقین شما فرزند پسر دوست دارد و .... کاملا سلیقه ای ست
اینکه می فرمایید همه دوست دارند پسر داشته باشند به این دلیل باز هم محدود به حریم شماست ،گرنه حضور موثر بانوان در جامعه و علاقه ی زوجین به فرزند دختر از دید عموم پنهان نیست

و جالب اینجاست که شما با طرح این مورد نقضی برای سخن خود ارائه دادید
او دانشجوست و این تفکر را دارد
یعنی با جامعه ارتباط نسبتا موثری دارد ولی دارای تفکری ست که الگوی مناسبی را نشان نمیدهدو این در حالی ست که بسیارند که صرفا سلامت فرزند را مد نظر دارند
عده ای دختر
و عده ای پسر را به عنوان فرزند اول مناسب می دانند
ولی در مجموع والدین ترجیح می دهند از هر دو جنس فرزند داشته باشند
تصور میکنید بانوانی که خانه دار هستند اینطور محدود فکر میکنند؟دور از ذهن ست
پس عنایت داشته باشید که داشتن بینش مناسب صرفا تکاپو و تقلای کورکورانه نیست

عدم خود باوری؟
این مسئله رو در جامعه میبینید؟

تربیت فرزند
روانشناسان عزیز مطلب جدیدی را طرح نکرده اند
اگر هر دو والد در تربیت نقش نداشتند تا این اندازه توصیه های اخلاقی در مورد رفتار والدین با فرزندان نداشتیم
آنچه مسلم ست زن (مادر)به لحاظ عاطفی نقش موثرتری دارد و بسیار صبور ست ،بدین جهت در ایجاد فضای مناسب و آرام تاثیر بسزایی دارد
این مورد نه اُفتی برای زن محسوب میشود و نه غیر اجتماعی بودن زن را میرساند بلکه پیامی که دارد این ست که مادر عزیز شما زندگی خود رو سامان بده و در کنارش به اجتماع خود نیز خدمت کن

و البته پدر هم ، ولی آنچه قابل توجه ست صبوری و متانت مادر در مواجهه با مشکلات ست و بدین جهت ست که بهشت زیر پای مادر ست .

بزرگوار شرط بلاغت این ست که آدمی عزم خود را برای اهداف عالی جزم کند
هر آنگاه آدمی در مسیر شکوفایی استعداد ها ی عالی رهنمون شود مطلوب ست.

در پناه حق باشید .

asal
۱۳۹۳/۰۹/۱۸, ۰۹:۰۲
با سلام و احترام
پست ها رو میدیدم همه از تجربیاتشون گفتند و نظری دادن و این مورد طبیعی ست
باید پذیرفت که اگر فردی با بینش ،به این دریافت برسد که در جایی حضور موثر و مفیدی دارد ،با توصیه ی من و شما از هدفش چشم پوشی نمیکند

حضور زن در همه جا مهم ست و افراد برای خود اولویت بندی میکنند و قضاوت نیاز به چشم انداز شرایط آنها دارد
دوست عزیز شما که این اندازه به حضور فعال بانوان اهمیت می دهید چرا حیطه ی قضاوت خود را در حریم محدود خود و بستگان نگه میدارید
این که فرمودید دختری از متعلقین شما فرزند پسر دوست دارد و .... کاملا سلیقه ای ست
اینکه می فرمایید همه دوست دارند پسر داشته باشند به این دلیل باز هم محدود به حریم شماست ،گرنه حضور موثر بانوان در جامعه و علاقه ی زوجین به فرزند دختر از دید عموم پنهان نیست

و جالب اینجاست که شما با طرح این مورد نقضی برای سخن خود ارائه دادید
او دانشجوست و این تفکر را دارد
یعنی با جامعه ارتباط نسبتا موثری دارد ولی دارای تفکری ست که الگوی مناسبی را نشان نمیدهدو این در حالی ست که بسیارند که صرفا سلامت فرزند را مد نظر دارند
عده ای دختر
و عده ای پسر را به عنوان فرزند اول مناسب می دانند
ولی در مجموع والدین ترجیح می دهند از هر دو جنس فرزند داشته باشند
تصور میکنید بانوانی که خانه دار هستند اینطور محدود فکر میکنند؟دور از ذهن ست
پس عنایت داشته باشید که داشتن بینش مناسب صرفا تکاپو و تقلای کورکورانه نیست

عدم خود باوری؟
این مسئله رو در جامعه میبینید؟

تربیت فرزند
روانشناسان عزیز مطلب جدیدی را طرح نکرده اند
اگر هر دو والد در تربیت نقش نداشتند تا این اندازه توصیه های اخلاقی در مورد رفتار والدین با فرزندان نداشتیم
آنچه مسلم ست زن (مادر)به لحاظ عاطفی نقش موثرتری دارد و بسیار صبور ست ،بدین جهت در ایجاد فضای مناسب و آرام تاثیر بسزایی دارد
این مورد نه اُفتی برای زن محسوب میشود و نه غیر اجتماعی بودن زن را میرساند بلکه پیامی که دارد این ست که مادر عزیز شما زندگی خود رو سامان بده و در کنارش به اجتماع خود نیز خدمت کن

و البته پدر هم ، ولی آنچه قابل توجه ست صبوری و متانت مادر در مواجهه با مشکلات ست و بدین جهت ست که بهشت زیر پای مادر ست .

بزرگوار شرط بلاغت این ست که آدمی عزم خود را برای اهداف عالی جزم کند
هر آنگاه آدمی در مسیر شکوفایی استعداد ها ی عالی رهنمون شود مطلوب ست.

توجه کنید بارها از مزایای اشتغال و تحصیل برای بانوان صحبت کردیم و بارها اشاره کردیم که اشتغال و تحصیل در طرز تفکر زنان چه نقشی دارد حالا اگر زنی از این مزایا بهره ای نصیبش نیشود این مزایا که زیر سوال نمیرود
قبلا خودم اشاره کرده بودم که دانشجویان نیز با وجود تحصیلات چنین طرز تفکری را نسبت به خود دارند همچنین کاربر سارا هم اشاره کرده بودند که برخی زنان نماینده با برخی از حقوقی که به نفع زنان است مخالفت میکنند پس هستند کسانی که با وجود تحصیلات بالا چنین طرز تفکری داشته باشند ولی با این وجود مزایای تحصیل و اشتغال زیر سوال نمیرود و اینکه اکثریت زنان شاغل و تحصیل کرده نگاهشون به زندگی با زنان خانه دار متفاوت است بدیهی است

و اینکه شما دقت نکردید بنده چی گفتم این دانشجو دختر را تیشه و پسر را ریشه میداند ولی شما گفتید این موضوع سلیقه ای است که پسر دوست داشته باشیم یا دختر! منظور من این است چنین سخنی از دختران تحصیل کرده بعید است که اینقدر جنسیت خود را بی ارزش بپندارند و به یک مشت سخن جاهلانه روی آورند
اما اینکه جامعه ی ما فرزند دختر دوست دارد یا پسر؟ من فقط یک مثال برای تفهیم موضوع آوردم وگرنه این سخن که جامعه ی ما پسر دوست است چنان بدیهی است که نیازی به توضیح ندارد بزرگوار ما هم در این جامعه زندگی میکنیم نمیشه واقعیات رو نادیده گرفت اگر جامعه ی ما فرقی بین دختر و پسر نمیذاشت این همه تبعیض بین دختر و پسر وجود نداشت اکثر خانواده ها در ابتدا بیان می کنند جنسیت فرزندشان مهم نیست ولی اکثریت فرزند پسر را ترجیح میدهند به ‌طور کلی در خانواده‌های ایرانی فرزندان پسر مورد توجه بیشتر اطرافیان و بخصوص والدین قرار دارند، شاید یکی از عواملی که در دو برابر بودن میزان افسردگی در زنان نسبت به مردان دخالت دارد همین ترجیحات ناسالم دوران کودکی در خانواده به نفع فرزندان پسر باشد. شما میتوانید با سرچ در نت درستی این مطالب را مشاهده کنید از توصیه های روانشناسان به عدم تبعیض تا مشکلات دختران در جامعه و .......

شاید به فرموده شما کارشناسان چیز جدیدی رو کشف نکرده باشند ولی توجه کنید سالهاست که زن را مسئول تربیت فرزند میدانند اینقدر بر روی نقش زنان در تربیت فرزندان متمرکز شده بودیم که تاثیر نقش پدر به فراموشی سپرده شده بود متوجه نبودیم نقش پدر در تربیت فرزندان هم چقدر مهم بوده به خاطر تعریف هایی که از نقش زن و مرد شده بود کسی اصلا باور نمیکرد که پدر هم میتونه تاثیر بسزایی در تربیت فرزندان داشته باشد و حتی در برخی موارد از جمله تحصیل و روابط با دوستان تاثیر بیشتری نسبت به مادر دارد بله در صورتی که والدین در تربیت فرزندان سهیم شوند این مسئله تبدیل به آفتی برای زنان نخواهد شد و جلوی غیراجتماعی بودن زنان را نخواهد گرفت

بزرگوار از نظر بنده شرط بلاغت این است که برای سخنان کسانی که در زمینه ای متخصص هستند ارزش قائل شویم اینطوری کشور ما پیشرفت خواهد کر اگر روانشناسان به این نتیجه رسیدند که نقش پدر هم به اندازه نقش مادر میتواند اثرگذار باشد با توجه به تجربیات شخصی خود این موضوع را رد نکنیم اگر حقوقدانی با توجه به تحقیقاتش به این نتیجه رسید که چه حقوقی برای زنان مفید است و چه حقوقی به ضرر زنان بوده باز هم با توجه به تجربیات زندگی به مخالفت با این اشخاص نپردازیم بهرحال اگر شرایط زندگی شما به هر نحوی بهتر از زنان دیگر باشد دلیل نمیشود این شرایط را به همه زنان تعمیم دهید حال مشکل خیلی از خانم ها اشتغاله در حالی که ممکنه مشکل شما نباشد مشکل خیلی ها قوانینی است که به ضررشونه و باعث ظلم به خیلی ها شده در حالی ممکنه مشکل شما نباشد شما در جامعه ای زندگی میکنید که میلیون ها خانم ها در آن با شرایط متفاوت زندگی میکنند حالا اگر شرایط شما مساعده دلیلی نمیشود شرایط تمام زنان هم مثل شما باشد وقتی کارشناسی به نتیجه ای میرسد اکثریت رو در نظر گرفته نه شرایط مساعد دو سه نفر رو پس بهتر است در هر زمینه ای برای نظر متخصص آن ارزش قائل شویم.

asal
۱۳۹۳/۰۹/۱۸, ۱۱:۱۲
اینجا تا کسی صحبت میکند کاربران می گویند شما اطراف خودت رو میبینی تصور میکنند شرایط ما اینجوری بوده، حال یا ما در این جامعه زندگی نمی کنیم و آمارها و پژوهش ها هم احتمالا متعلق به جوامع غربی است صدا و سیما هم از مشکلات جوامع دیگر فیلم می سازد در تاپیکی یکی از دوستان هم به ما گفت که درسته اکثریت مردم جامعه با شما موافقند ولی اکثریت ملاک نیست ، درست و غلط نظر مردم رو کاری ندارم پس اکثریت مردم چنین حرفهایی میزنند اما کاربران!

کاربران پسر دوست بودن جامعه رو قبول ندارند و جالب این است که اکثر دوستان کاری ندارند ما چی میگیم فقط باید با تمام صحبت های ما مخالفت کنند کاری هم به درست و غلط بودنش ندارند بعد به ما میگویند شرایط زندگی اطرافیان خود را ملاک قرار ندهید در حالی که آنها هم تجربه شخصی زندگی خود را ملاک قرار میدهند و جالبتر اینکه هیچ کدام از حرفهای ما از نظر دوستان صحیح نیست!! (منظورم شخص خاصی نیست)

پس اگر روزی چنین اتفاقی براتون افتاد هرگز حق اعتراض ندارید
اگر ازدواج کردید و به کسی وابسته شدید و طرف بعد از چند سال یا حتی در زمان پیری سراغ شخص دیگه ای رفت یا به خاطر تربیت از فرزند و خانه داری و بوی قورمه سبزی دادن شوهرتون رفت سراغ یه خانم متفاوت
اگر طرف به جز شما دوست داشت همزمان سه زن دیگه داشته باشه
اگه بچه ات رو به اندازه تمام دنیا دوست داشتی و همسرت بچه رو ازت گرفت
اگر به اشتغال و تحصیل علاقه داشتی و شوهرت اجازه نداد
اگر توی جامعه ناقص العقل خوانده شدید و برای نظرتون ارزشی قائل نشدند
اگر توی خونه همه تصورشون از دختر و مادر کلفت بودن بود
اگه فرزندی که یه عمر براش زحمت کشیدی فردا خجالت بکشه تو رو به دوستاش معرفی کنه
اگه همسرت به راحتی طلاقت داد و سهم تو از زندگی مشترک شد نشان مطلقه بودن
و اگر بعد از جدایی نتونستی از پس مخارجت بربیای
و اگر نه تحصیلات داشتی و نه شغلی و............
پس حق نداری اعتراض کنی

بعید میدونم خدا با حقوقی که کوچکترین ظلمی در حق بندگانش صورت گیرد موافق باشد اما کاربران اینجا با هر حرفی که ما میزنیم مخالفن برای ثانیه ای هم فکر نمیکنند ممکنه این صحبت ها و نظریات کارشناسان یک درصد درست باشه بهرحال حقوقدانان و روانشناسان که چنین مطالبی را ارائه میدهند توطئه ای که برای زنان نچیدند با زندگی اکثریت مردم آشنایی دارند که چنین پیشنهادی رو ارائه میدهند (البته من نمیگم همه ی ما این پروسه رو طی میکنیم اما احتمال اینکه یکی از این موارد رو تجربه کنیم وجود دارد)

عمار رهبری
۱۳۹۳/۰۹/۲۰, ۱۷:۱۵
ارزش یک دختر را خدا می داند

که او را در سنین کودکی برای عبادت بر می گزیند.

پیامبر می داند که فرمود: دختر٬ باقیات الصالحات است.

امام صادق (ع) می داند که فرمود: پسران، نعمت‏ اند و دختران خوبى٬ خداوند از نعمت ‏ها سؤال مى ‏کند و به خوبى‏ ها پاداش مى‏ دهد.

ارزش دختر را خدا می داند که هر کسی را لایق دیدن جسمش نکرده.

ارزش دختر را خدا می داند که به بهترین مخلوقش حضرت محمد(ص) دختری عطا کرد که هدایت یک جهان به عهده ی فرزندان اوست.
" انا اعطیناک الکوثر "
و این هدیه ی الهی، یک دختر بود...

این روزها، فاطمی زیستن برای دختران جامعه ما بسی دشوار است.

چرا که دشمن نیروهایش را متمرکز کرده که دختر امروز، فاطمی نباشد...

فاطمی نباشد که مبادا مادر٬ کودکانی‌ پرورش دهد که فدای راه حسین(ع) شود. فاطمی نباشد که مبادا برای امامش بین در و دیوار بسوزد٬ حتی یک آه‌ نگوید...

نمی خواهد دختر امروز همچون حضرت معصومه(س)، اسوه ی دانش و مظهر فضایل و کرامات باشد...

میخواهد دختر امروز، زینبی نباشد...
زینبی نباشد که مبادا صبر و استواری را از زینب(س) بیاموزد.
زینبی نباشد که مبادا با خطبه های آتشینش ،یزید زمان را رسوا کند

https://plus.google.com/u/0/10475479...ts/6AVSgJGu4sX (https://plus.google.com/u/0/104754792654383695280/posts/6AVSgJGu4sX)

http://nmedia.afs-cdn.ir/v1/image/npseO2XxpTn7JcDKNGtSNP-DwqOUnKTSORsj9gefkaQrN47ly7Bflw/s/w535/

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۲۰, ۱۷:۵۵
سلام
اون خانم هائی که دوست دارند بروند سر کار بروند دیگه این قدر بحث کردن نداره!
خانم شما دوست داری به اصطلاح مستقل بشوی!
دوست داری دستت توی جیب خودت بره!
دوست داری کار کنی و مسئله مالی برات مهمه!
برو خانم کی جلوت را گرفته!
برو خانم.این قدر هم مسئله را کش نده.
شما می خواهی دیکته کنی که خانم ها می توانند کار کنند.
این همه آدم دارند می گویند اشکالی نداره ولی کو آن کاری که در شأن یک زن باشد؟
کدام کار در شأن یک زن است که از قداست و پاکی زن کم نکند؟پرده عصمتش را ندرد!
خانم در شرکت ما که فکر می کنم از همه شرکت های دیگر بیشتر حقوق می دهد!
چیز ناقابلی است 4 میلیون تا 8 میلیون! تازه کار ها هم اولین حقوقشون از پایه یک میلیون شروع می شود دست به کارهائی می زنند که شرمم می آید بگویم!!!
اینجا زن و بچه مردم هستند نمی شود گفت!
این پول در ازاء چیست؟یک زن چه داده که در قبالش این پول را دریافت می کند؟
آیا کارائی دارد که مردها ندارند!

صدیقه طاهره
۱۳۹۳/۰۹/۲۰, ۱۸:۳۱
کسب علم و فضیلت بر هر مسلمانی واجبه زن و مرد هم نداره از شما بعیده اینجور حرف میزنید بهر قیمتی هم باشه باید کسب شه

عرض ادب و احترام

دوست و خواهر عزیزم این به هر قیمتی یعنی چه؟:Gig:
همه چیز به درس و دانشگاه نبوده و نیست و نخواهد بود
کسانی هستند که دانشگاه نرفتند و تحصیلات ندارند اما بچه هایی تربیت کردند که یک خانم و اقای
استاد دانشگاه بچه هایی با کمالات اون تحصیل نکرده ها ندارند.
کسی رو میشناسم که تحصیلات نداره اما چنان حرف میزنه و اطلاعاتی داره که تحصیلکرده هاش ندارند
خواهر عزیزم اینقدر شرایط دانشگاههای ما خراب شده که دیگه به هیچ چیز اعتبار نیست
اونی که شرایط درس خوندن داره اما پدر و مادر از وضع دانشگاهها خبر دارند اما میترسند که فرزند پاکشون رو بفرستند اما
با شرایط نا سالم معصومیتش رو از دست بده بازم میگید تحت هر شرایظی فکر کنید ببینید ایا این سخن شما درسته؟
به نظر من مهم سواد نیست مهم ذات ماست که نشان دهنده شخصیت ماست
اگر ما ذاتا طالب فهم و درک باشیم با سواد بودن و بی سواد بودن مادر مهم نیست
اما اگر از نظر ذات و درون و اخلاق مشکل داشته باشیم یه مادر دکتر و مهندس و...... نمیتونه کمکمون کنه

کسب علم فقط گشتن در اجتماع نیست. همین نت خودمون میتونه مثل یه دانشگاه عمل کنه. حتی میدونید که دانشگاه مجازی هم داریم. گشت و گذار در فضای مجازی هم مانند گشت و گذار حقیقی است. فقط درآمد زایی نداره.

با این حرف خواهر عزیزم کاملا موافقم دانشگاه اونجایی نیست که حتما استاد رو دروت نشسته باشه
همین کانون خودمون من خیلی چیزها از دوستانم یاد گرفتم که شاید اگر دانشگاه رفته بودم یاد نمیگرفتم
کانون برای خوده من دانشگاست چرا که از همه قشری ما داوطلب داریم
از جانبازان عزیزمون که مایه افتخار مملکته ما هستند
استادان گرانقدری که با دانسته هاشون اموزش تصویری به ما میدهند
تحصیل حتما به صرف شنیداری و دیداری نیست
دوستان و معلمان قران و همه مقاطع تحصیلی و دانشگاهی با همه این دوستان چه نیازی به رفتن دانشگاه
من همین دانشگاه خودمون رو به دانشگاههای همه دنیا ترجیح میدم
چرا چون با خیال راحت و به دور از نگرانی و ارامش خاطر توش تحصیل میکنم.

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۲۱, ۲۲:۰۳
با سلام و عرض احترام و عرض تسلیت اربعین حسینی

خواهر محترم در باب مزایای تحصیلات و اشتغال مناسب و به جا ،خواهران عزیز همه اشراف دارند،خصوصا لازم ست که بدانید که با توجه به آمار تحصیلات بانوان در کشور ما هم تراز با تحصیلات در کشور های پیشرفته ست

وآنچه که گفته شده هم تراز کشور های پیشرفته نیست اشتغال ست که هم تراز کشور های در حال توسعه است .

که توضیحات لازم در این مورد را خواهم داد.

و اینکه شما دقت نکردید بنده چی گفتم این دانشجو دختر را تیشه و پسر را ریشه میداند ولی شما گفتید این موضوع سلیقه ای است که پسر دوست داشته باشیم یا دختر! منظور من این است چنین سخنی از دختران تحصیل کرده بعید است که اینقدر جنسیت خود را بی ارزش بپندارند و به یک مشت سخن جاهلانه روی آورند

شما به هر دو مورد اشاره کردید و اینجانب سعی کردم از اشاره به موردی به این بی ارزشی پرهیز کنم ولی خوب با توجه به ورود مجدد خودتان به این مورد باید عرض کنم که این دست اصطلاحات در مناطق بسیار کوچک (روستاها )هم ور افتاده

البته عذر می خواهم من اگر سخنی میگویم با توجه به ارائه ی شماست و امیدوارم که همه ی خواهران عزیز هموطنم به عوض توجه به عناوین ،واقعا توانایی خود را افزایش دهند .ان شاءالله

گرامی ملاک ما در عمل سخن امروز و دیروز نیست و صد البته شرط منطق این ست که همه به سخنان عزیزان هم نوع خود گوش دهیم توجه کنیم ولی ملزم به عمل به هر موردی نیستیم که هر رو میچرخد و می چرخد و ثبات ندارد

و برنامه ی ما مسلمین کامل میشود و لی چرخش ندارد .

ما برنامه داریم و اطلاعات خود را کامل میکنیم حالا اگر کسی خوابید و بیدار شد چیزی گفت که نمیشود ما با او خود را هماهنگ کنیم و مطلقا سخن شما به بلاغت ارتباطی نداردو چه بسا نقطه ی مقابل آن را نشانه میرود .

بله گرامی توجه به سخن دیگران وبهره گیری مناسب خوب ست و منطقی ولی تصور اینکه اینجا ،مشکل حضور ست غلط ست .

البته اعتماد به نفس شما قابل تقدیر ست ولی شما خیلی روی تجربیات شخصی خود اعتبار هنگفتی باز کرده اید تجربیات شخصی شما هم همچون تجربیات بقیه قابل احترام ست ولی قابل تحمیل نیست.

گاهی خود زنان بیشترین ظلم را به خود میکنند چرا که وقتی زن به عوض جایگاهی موثر و ارزشمند به هر کاری برای کسب درآمد متوسل میشود این باعث تنزل جایگاه او میشود

بله این ما هستیم که اجازه می دهیم که به عنوان یک ابزار از ما سوءبهره گرفته شود

بله عزیز حضور (تاکید میکنم که بحث روی توان فکری و تحصیلات و رشد نیست ) با کیفیت نادرست و نامناسب ست که باعث میشود که زن مورد ظلم باشد

و باز هم عرض میکنم که آنچه مهم ست حضور مناسب و شایسته ست .

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۲۱, ۲۲:۵۰
اینجا تا کسی صحبت میکند کاربران می گویند شما اطراف خودت رو میبینی تصور میکنند شرایط ما اینجوری بوده، حال یا ما در این جامعه زندگی نمی کنیم و آمارها و پژوهش ها هم احتمالا متعلق به جوامع غربی است صدا و سیما هم از مشکلات جوامع دیگر فیلم می سازد در تاپیکی یکی از دوستان هم به ما گفت که درسته اکثریت مردم جامعه با شما موافقند ولی اکثریت ملاک نیست ، درست و غلط نظر مردم رو کاری ندارم پس اکثریت مردم چنین حرفهایی میزنند اما کاربران!

کاربران پسر دوست بودن جامعه رو قبول ندارند و جالب این است که اکثر دوستان کاری ندارند ما چی میگیم فقط باید با تمام صحبت های ما مخالفت کنند کاری هم به درست و غلط بودنش ندارند بعد به ما میگویند شرایط زندگی اطرافیان خود را ملاک قرار ندهید در حالی که آنها هم تجربه شخصی زندگی خود را ملاک قرار میدهند و جالبتر اینکه هیچ کدام از حرفهای ما از نظر دوستان صحیح نیست!! (منظورم شخص خاصی نیست)

پس اگر روزی چنین اتفاقی براتون افتاد هرگز حق اعتراض ندارید
اگر ازدواج کردید و به کسی وابسته شدید و طرف بعد از چند سال یا حتی در زمان پیری سراغ شخص دیگه ای رفت یا به خاطر تربیت از فرزند و خانه داری و بوی قورمه سبزی دادن شوهرتون رفت سراغ یه خانم متفاوت
اگر طرف به جز شما دوست داشت همزمان سه زن دیگه داشته باشه
اگه بچه ات رو به اندازه تمام دنیا دوست داشتی و همسرت بچه رو ازت گرفت
اگر به اشتغال و تحصیل علاقه داشتی و شوهرت اجازه نداد
اگر توی جامعه ناقص العقل خوانده شدید و برای نظرتون ارزشی قائل نشدند
اگر توی خونه همه تصورشون از دختر و مادر کلفت بودن بود
اگه فرزندی که یه عمر براش زحمت کشیدی فردا خجالت بکشه تو رو به دوستاش معرفی کنه
اگه همسرت به راحتی طلاقت داد و سهم تو از زندگی مشترک شد نشان مطلقه بودن
و اگر بعد از جدایی نتونستی از پس مخارجت بربیای
و اگر نه تحصیلات داشتی و نه شغلی و............
پس حق نداری اعتراض کنی

بعید میدونم خدا با حقوقی که کوچکترین ظلمی در حق بندگانش صورت گیرد موافق باشد اما کاربران اینجا با هر حرفی که ما میزنیم مخالفن برای ثانیه ای هم فکر نمیکنند ممکنه این صحبت ها و نظریات کارشناسان یک درصد درست باشه بهرحال حقوقدانان و روانشناسان که چنین مطالبی را ارائه میدهند توطئه ای که برای زنان نچیدند با زندگی اکثریت مردم آشنایی دارند که چنین پیشنهادی رو ارائه میدهند (البته من نمیگم همه ی ما این پروسه رو طی میکنیم اما احتمال اینکه یکی از این موارد رو تجربه کنیم وجود دارد)

با سلام مجدد

نمیدونم شما طوری صحبت میکنید که گویا یک مجموعه ی بزرگ هستید

حالا کجا هستید

نام مجموعه؟هدف مجموعه؟

خواهر عزیز اینکه زن مورد ظلم ست قابل قبول ست هم در جوامع در حال توسعه و هم در جوامع توسعه یافته ،ولی شما ظلم را محدود به مواردی میکنید که کم اهمیت تر ست و یا اصلا ظلم نیست

به طور مثال اینکه زن ایرانی می پزد و بوی قورمه سبزی میدهد !!

اگر به واقع زن میپزد و بوی قورمه سبزی میدهد یا هر غذای دیگری یا حتی نان و دوغ بر سر سفره می آورد این هم نوعی محبت به خانواده ست این حرکت را ضد ارزش جلوه ندهید

اینکه آقایان هم در تربیت و هم در کارها فاعدتاً باید همراه باشند گرنه که زندگی لطفی ندارد

نمیدانم اگر این پخت و پز اینقدر قوی ست چرا ما کسب هایی چون فروشگاهای بسیار فست فود و غذاخوری هایمان روز به روز افزون میشود

از ما بهتران که ندیمه و نوکر و اینها دارند نیازی به اینها ندارند پس اینها برای قشری ست که تعداد کمی نیستند یعنی؟

بله یعنی کارمندان محترم

حالا 4 تا رستوران و هتل لوکس هم واسه گه گداری مهمونی های آنچنانی از ما بهتران ،ولی شما در سطح شهر ببینید چه خبرست ؟

حتی در شهرهای کوچک هم کسب در این زمینه اوج گرفته پس این یعنی خیلی هم از پخت و پز خبری نیست.

دیگر از مشاغل سازنده که اوج گرفته و خوش درآمد ست سالن های زیبایی ست و کاری بسیار سازنده برای مردم جامعه انجام میدهند !!خوب طبیعی ست که زن نقش موثری در سازندگی نداشته باشد

چرا که یا خود را بزک میکند ویا دیگری را!

یکی دیگر از شغل های سود آور و موثر جامعه که هم آقایان علاقه ی بسیار دارند و هم بانوان ،فروش لوازم آرایش است!

بله اینها هم تحصیل کرده هستند و هم حضور دارند .عرض کردم تقلاو تکاپوی بدون اندیشه بی حاصل ست

شما اویی که به متعلقین خود مهر می ورزد مورد اهانت قرار میدهید و تهدید که بعدا اعتراض نکنید که ال و بل و جیم بل بعد مدافع چه هستید؟

چند درصد بانوان اشتغال به کارهای ارزشمند دارند؟

بزرگوار حالا به فرض اینکه دو صباح دیگر کسی به موردی اعتراضی داشته باشد ،شما چطور و در چه جایگاهی میگید حق ندارید و حق دارید ،چرا اینقدر زور میگید؟

در مورد مردان چند زنه هم باید عرض کنم هر چند که برخی آقایان ارزشی برای خود و انسانیت باقی نگذاشته اند ولی همیشه به یاد داشته باشید یک طرف این دست

ازدواج ها همان زنانی هستند که با بلاهت وارد زندگی دیگران میشوند .

موارد ممانعت همسر از تحصیلات و اشتغال اینها مربوط به زمان ما نمیشود اگر هم باشد بسیار کم ست

ولی اویی که مدعی توان فکری ست برای پیشگیری از این موارد راهکار هایی دارد که فقط با کمی تدبیر میتواند از آنها پیشگیری کند

هر چند به نظر من در ازدواج با عنایت به موارد اولیه از جمله شناخت نسبی و توجه به ملاک های اساسی قدرتمندترین ابزار از جانب مرد و زن محبت ست .

در انتها عرض کنم اشتغال سازنهد چه از جانب مرد چه زن قابل تقدیر ست

ولی واردات بنجول های کشور های شرقی

بازار قوی و پر دارآمد لوکس فروشی

بازار قوی و پر درآمد لوازم آرایش و پروتز های غیر ضرور

بازار قوی و پر درآمد خودرو و .....

و هر موردی که به اقتصاد جامعه آسیب میزند و ارزش های جامعه را به فنا می برد کسب هایی نیستند که حضور ویا عدم حضور زن در آنها جای طرح داشته باشد

زن در عرصه ی سازندگی و تفکر ست که ،باید حرفی داشته باشد ،نه اینکه ملعبه ی شرکت ها و تجارت های اینچین باشد .

راهنما
۱۳۹۳/۰۹/۲۲, ۰۶:۵۳
با عرض سلام خدمت همه کاربران عزیز سعی کردم تمامی نظرات را بخوانم
بحث خوب و زیبایی بود و مطالب خوبی مطرح شد و البته دوستان هر کدام با مقایسه نظر درست را خواهند گرفت
ولی در این کارزار و وسط این مباحث لازم است نکاتی را متذکر شود

ما برای اینکه بدانیم خانمها و آقایان از عهده چه کارهایی بر می آیند لازم و ضروری است (به حکم عقل و علم و...) که ابتدا این دو گروه را بررسی نماییم و در واقع ویژگیهای آنان را بررسی نماییم و استعدادهای جسمی و روحی آنان را بررسی نماییم و سپس اظهارنظر نماییم.
اسلام در ارتباطات بین زن و مرد دنبال عدالت است نه تساوی و لذا با توجه به ویژگیهای ذاتی واستعدادعای درونی مسئولیتهایی را به هر گروه داده است مثلا آیا جنگیدن ، نفقه خانواده و... بر زن واجب است؟

زن و مرد هردو در قبال یکدیگر و در قبال تربیت فرزندان مسئولند ولی به چه مقدار .آیا کودک می شود کودک عاطفه و احساس را از پدر یاد بگیرد و اقتدار و ...را ازمادر .همان روانشناسان و کارشناسان که اشاره شد گفته اند که تا یکسالگی کودک باید همیشه در آغوش مادر باشد و نباید جدایی اتفاق بیافتد که باعث ایجاد حس بی اعتمادی می شود تا دوسالگی مهدکودک گذاشته نشود و...در واقع کار بزرگ یک زن در ابتدا همچنانکه همه دوستان واقف بودند تربیت درست فرزندان بود و این بزرگترین و مهمترین کار در تاریخ بشریت می باشد آیا تربیت انسانها کار ساده ایست آیا تولید یک انسان سالم و کمل نباید به انسان عزت نفس دهد ولی سرکار رفتن عزت نفس می دهد به نظر دوستان این نیاز کاذب نیست

خداوند جهان را به صورت کل در نظر گرفته و لذا وظایفی را برای مرد و وظایفی را برای زن در نظر گرفته است و این دو مکمل یکدیگر هستند
مواظب باشیم در اظهار نظر اسیر جو حاکم یا حتی محکوم در جامعه نشویم به تنهایی وارد تجربیات شخصی نشویم و با علم و عقل وارد این کارزار شویم نباید به اظهار نظرهای غیر کارشناسی(کارشناسان متعهد و متخصص) و غیر دینی توجه نماییم.
بسیاری از نیازهایی دیروز و امروز و یا حتی فردای جامعه ما نیاز کاذب است و ما را به سمت انحراف از رسیدن به هدف می کشاند لذا با توجه به ویژگیهای انسان نیازهای واقعی انسانها را در نظر بگیریم به عنوان مثال عرض میکنم یکبار با تبلیغات کاذب به ما می گویند ازدواج بد است ... خیلیها که باید ازدواج کنند و شرایط را هم دارند از این امر مقدس و مهم سر باز می زنند و خیلی ها ازدواج نمی کنند و بار دیگر می گویند ازدواج خوب است و تبلیغات می کنند خیلیها که نیاز و شرایط را ندارند ازدواج میکنند انسان عاقل به هیچ یک توجهی ندارند و خود را نگاه می کند چرا که موازین و اصول درست و محکمی را برای خود پایه ریزی کرده است و بر طبق آن حرکت می کند و اسیر جو و تبلیغات مختلف نمی شود و البته با زیرکی آن مسیرهای انحرافی را رصد می کند که با راهنمایی آنها در چاه نیافتد
اینکه کار کردن در بیرون از خانه فوایدی دارد (نه هر فایده ای) و نیازهایی را برطرف می کند بر کسی پوشیده نیست حال باید ارزیابی کرد و دید آیا نیازهای اساسی زندگی ما را برطرف می کنند یا خیر و یا با توجه به معایبی که دارد آیا می ارزد یا خیر
اگر اخلاق و علم در جامعه ای حاکم نباشد شما هرچه قدر تلاش کنیچون انسانها نمی خواهند اخلاق را رعایت کنند راههای مختلفی را برای بهره کشی و ضربه زدن به سایرین پیدا می کنند لذا شما می بینید که قضاوتها در جامعه بدون اخلاق و علم شروع می شود فرقهای بین پسر و دختر ، تبرجها و خود فروشی ها،طلاقها و خود کشیها ، بی احترامی ها و...
اسلام با حضور مناسب و همراه با رعایت شان خانمها مخالفتی ندارد و لی بسیاری از حضورها جنبه اضطرار پیدا می کند مثل جنگ تحمیلی مثل بعضی از مشاغل چه در زمان پیامبر اسلام و ائمه و چه در زمان کنونی
افزایش علم و آگاهی یک طرف است و حضور بدون قید و شرط یک طرف اسلام در افزایش علم هیچ حد و اندازه ای جزء ضربه نزدن به انجام واجبات در هر شخص قرا داده است ولی در حضور چه؟
و...

امیدوارم ضمن نقد و بررسی سخنان بنده بیایید و گفتگوی خوب خودمان را ریشه ای دنبال کنیم و برای شروع سوال اول را مطرح می نمایم

۱- ویژگیهای و استعدادهای زن و مرد چه چیزهایی می باشد که با توجه به آنها کارها را پیش می برند؟

بسیار متشکرم

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

asal
۱۳۹۳/۰۹/۲۳, ۰۷:۴۴
به ورود مجدد خودتان به این مورد باید عرض کنم که این دست اصطلاحات در مناطق بسیار کوچک (روستاها )هم ور افتاده

گاهی خود زنان بیشترین ظلم را به خود میکنند چرا که وقتی زن به عوض جایگاهی موثر و ارزشمند به هر کاری برای کسب درآمد متوسل میشود این باعث تنزل جایگاه او میشود

حالا کجا هستید

نام مجموعه؟هدف مجموعه؟

اگر به واقع زن میپزد و بوی قورمه سبزی میدهد یا هر غذای دیگری یا حتی نان و دوغ بر سر سفره می آورد این هم نوعی محبت به خانواده ست این حرکت را ضد ارزش جلوه ندهید

یکی دیگر از شغل های سود آور و موثر جامعه که هم آقایان علاقه ی بسیار دارند و هم بانوان ،فروش لوازم آرایش است!

شما اویی که به متعلقین خود مهر می ورزد مورد اهانت قرار میدهید و تهدید که بعدا اعتراض نکنید که ال و بل و جیم بل بعد مدافع چه هستید؟

بنده نه مجموعه ای هستم نه هدف خاصی دارم فقط نتایج روانشناسی رو قبول دارم گفته های کسانی که در زمینه حقوق فعالیت کردند رو شنیدم و باور کردم نه اینکه علیه اونا جبهه بگیرم که توطئه ای برام چیدی واقعیت ها رو می بینم هم زندگی اشخاص تحصیل کرده و شاغل رو دیدم هم عکس اونا رو و هم اینکه در این جامعه به سر میبرم از زندگی مردم اطرافم خبر دارم که چنین نتیجه ای رو گرفتم تجربه شخصی نیست تجربه زندگی فرد یا اشخاص خاصی هم نیست من از صبح تا شب سرکار هستم به قدری تو جامعه بودم که مطمئنم کدام راه درسته کدام غلط

اگه میگم خانم ها تحصیلات بالا داشته باشند شاغل باشند توی خونه همش بوی قورمه سبزی ندن نه به شما توهین کردم نه توطئه ای براتون چیدم خیالتون راحت امریکا و اسرائیل هم در این قضیه نقشی ندارند

من مشاهده کردم کسانی که تحصیلات بالا داشتند کسانی که شاغل بودند کسانی که تنها وظیفه خود را بشور و بپز ندانستند چقدر در زندگی موفق بودند دیدم چه همسران روشنفکری نصیبشون شده حتی اگه شوهرش قبلا چنین نبوده که در کار خانه مشارکت کند بعدا تحت تاثیر این خانم چنین شده همسرانی که بعدا در زندگی هم برای اینکه خانمش از تحصیل و کارش دور نمانه در کارهای خانه و تربیت فرزند بهش کمک کرده

در عوض اینطرف هم مشاهده کردم کسی که خود را فدای زندگی میکند چه بلایی سرش میاد کسی که تصور میکند ارزش زن به بچه داری و پخت و پز و به اصطلاح خودش محبت به شوهرشه چه زندگی ای نصیبشه شده

بهرحال کسی شما رو مجبور نمی کند که چطور زندگی کنید شما هم مثلا در این جامعه زندگی کردید ولی حتی نمیدونید جامعه ی ما پسر دوست هست یا دختر دوست حتی تبعیض هایی که بین دختران و پسران قائل میشوند رو باور نمیکنید هر چقدر هم برای شما دلیل و مدرک بیاریم قبول نمیکنید چون دوست نداری حرفی ضد حرفهای خودت رو بپذیری چون پیش فرض هایی تو ذهنتون ساختید که به هیچ وجه خرابش نمیکنی و در عوض هر چقدر این بحث رو من ادامه بدم شما به نتایج درخشان تری میرسید تا به حال که تصور کردید بنده مجموعه ای هستم که در پی هدف خاصی ام یا در روستا زندگی میکنم بقیه نتایج چی میشه خدا میدونه

ببینید شاید شما تصور میکنید من میگم طرف از همسرش جدا بشه فرزندانش رو رها کند تا به آروزهای خود برسد من اگر از اشتغال و تحصیل صحبت می کنم منظورم این نیست به هر قیمتی همه ی افراد اینجوری باشند من میگم شرایط رو براش فراهم کنیم منظورم این است زن بعد از ازدوج خواسته ها و آروزهای خود را نابود شده نبیند اگر همسر در این زمینه کمک کند مطمئن باشید مشکلی برای زندگی طرف به وجود نمی آید.

بعد شما چرا به خاطر اینکه گفتم اگر روزی در زندگی چنین مشکلی براتون پیش بیاد چنین حرفی رو زدید ( شما اویی که به متعلقین خود مهر می ورزد مورد اهانت قرار میدهید و تهدید که بعدا اعتراض نکنید که ال و بل و جیم بل بعد مدافع چه هستید )
من هزار بار دیگر بگم زنان کاری نکنند که جز بوی قورمه سبزی دادن و بشور و بپز در خانه تصور دیگه ای از زن نشود شما میگید توهین میکنم اخه عزیز من خواهرم، من از خودم حرف در نمیارم به خدا قسم که روانشناسان هم میگن زنان باید به خود برسند زن نباید تمام عمرش در آشپزخانه سپری شود که مرد ازش سیر بشه زن نباید طوری رفتار کند که مرد آرزو داشته باشد همسرش شخص دیگه ای میشد خوب اگه شما این سخن رو قبول ندارید پس چرا ناراحت شدید شما که ایمان دارید در صورتی که زنان چنین باشند مشکلی براشون پیش نمیاد پس چرا اینقدر ناراحت شدی !!!!

شما مشاغلی چون آرایشگری و فروش لوازم آرایشی رو زیر سوال میبرید چنین مشاغلی هم مورد نیاز جامعه است شما اگر روزی بخواهید به آرایشگاه مراجعه کنید نمی توانید به آرایشگاه مردانه بروید یا اینکه لوازم آرایشی مورد نیازتون رو دوست دارید از مغازه ای که خانم فروشنده است بگیرید یا آقا؟ درضمن فکر نکنم چنین مشاغلی مشکلی داشته باشه حداقل بنده که فتوایی در این زمینه نشنیدم

بهرحال اگر فروش لوازم آرایشی براتون ارزش نداره برای من هیچ کاری عیب نیست برای بنده زندگی در شهر یا روستا عیب نیست اگه روزی برسد که مجبور به کارهایی چون فروش لوازم آرایشی شوم این کارو حتما بدون هیچ خجالتی انجام میدم همین که دستم جلوی کسی دراز نشه برام کافیه همین که بدونم موجودی مصرف کننده نیستم برام کافیه

با این حرفتون که گفتید گاهی خود زنان به زنان ظلم میکنند صد در صد موافقم بله گاهی خود زنان در حق زنان ظلمی را مرتکب میشوند که هیچ مردی مرتکب نمی شود یه خانمی که مدام بر سر تعدد زوجات باهاش بحث میکردم رو براتون مثال میزنم طرف به شدت با ما مخالفت میکرد که چرا با حکم خدا مخالفی آخر سر که ازش پرسیدم خدایی اگه شوهر خودت چنین بلایی رو سرت بیاره چیکار میکنی گفت من هیچ وقت چنین مسئله ای رو در زندگی خودم نمی پذیرم ولی با حکم خدا هم مخالفت نمیکنم

میدونید یک ویژگی مشترک مردان وزنان چیه اینکه که هیچ کدام حرف زنان رو نمی پذیرند زنان و مردان هر دو به زنان اعتماد ندارند حالا اگه یه اقا یا کارشناس محترم این حرفهای من رو میزد شما با کمال میل میپذیرفتید.

سـارا
۱۳۹۳/۰۹/۲۳, ۰۸:۳۹
اون خانم هائی که دوست دارند بروند سر کار بروند دیگه این قدر بحث کردن نداره!
خانم شما دوست داری به اصطلاح مستقل بشوی!
دوست داری دستت توی جیب خودت بره!
دوست داری کار کنی و مسئله مالی برات مهمه!
برو خانم کی جلوت را گرفته!
برو خانم.این قدر هم مسئله را کش نده.
شما می خواهی دیکته کنی که خانم ها می توانند کار کنند.
بله دقیقا ما میخواهیم ثابت کنیم خانمها میتوانند کار کنند کار کردن زن عار و ننگ نیست و از توان و اراده زن خارج نیست و اشکالی هم بر آن است
کار کردن نه در اسلام نهی شده از ابتدای خلقت به گونه های مختلف وجود داشته گاه شرایط مساعد عرصه رو برای شکوفایی هر چه بیشتر استعدادهای زنان فراهم آورده و گاه متاسفانه عقاید و افکار جاهلانه مانع از حضور زنان در اجتماع شده و حضورشون رو محدود کرده

ین همه آدم دارند می گویند اشکالی نداره ولی کو آن کاری که در شأن یک زن باشد؟
کدام کار در شأن یک زن است که از قداست و پاکی زن کم نکند؟پرده عصمتش را ندرد!
خانم در شرکت ما که فکر می کنم از همه شرکت های دیگر بیشتر حقوق می دهد!
چیز ناقابلی است 4 میلیون تا 8 میلیون! تازه کار ها هم اولین حقوقشون از پایه یک میلیون شروع می شود دست به کارهائی می زنند که شرمم می آید بگویم!!!
اینجا زن و بچه مردم هستند نمی شود گفت!
این پول در ازاء چیست؟یک زن چه داده که در قبالش این پول را دریافت می کند؟
آیا کارائی دارد که مردها ندارند!
شاید در شرکت شما به زنها کلی توهین شده و حرمت زنها رو رعایت نکرده میتوانید به مراکز مربوطه اطلاع دهید تا از این حرمت شکنی جلوگیری شود این یه وظیفه اخلاقیه واقعا
در جامعه ما میلیون ها خانم وجود دارند که بدون اغراق شاید یک چهارم یا یک هشتم آنان شاغل هستند این مشکلات و معایبی که ذکر کردید برای خیلی از خانمهای شاغل به وجود نیامده
الان بنده شاغلم نه بهم توهین شده نه حرمتم زیر سئوال رفته نه بابت کارم حیا و عفت و پاکدامنیم به فنا رفته و نه چیزی رو بابتش پرداخت کردم که بگم ارزش زن بودنم رو از دست داده ام
پس لطفا واقع بین باشید همه چیز رو با هم قاطی نکنید

حالا کجا هستید

نام مجموعه؟هدف مجموعه؟
ماموریت : اجیر شده شیطان بزرگ آمریکا
قصد و هدف : نابودی کیان خانواده
وسیله : دعوت زنان به کار و تحصیل :khejalat:
( وا ببخشید یه جوری گفتید من فکر کردم اگه اینجوری حرف نزنم باورتون نمیشه ما هم مثل شما دو تا خانم هستیم هیچ توطئه ایی هم پشت پرده نیست والا اگه قبول میکنید تو یه شهر بزرگ هم زندگی میکنیم شرایط و زندگی های متفاوتی رو دیدیم و ......... بعدا انشاله بیوگرافی خودم رو کامل خدمتتون عرض میکنم تا بقیه ابهامات رفع شود شاید از اون به بعد حرفمون از ناحیه دشمنی خونده نشه )

دیگر از مشاغل سازنده که اوج گرفته و خوش درآمد ست سالن های زیبایی ست و کاری بسیار سازنده برای مردم جامعه انجام میدهند !!خوب طبیعی ست که زن نقش موثری در سازندگی نداشته باشد

خوب اگر این مشاغل برداشته شود زنان برای آرایش کجا بروند خانم مریم شاید شما هیچ تمایلی به آرایش کردن نداشته باشید ولی هستند زنانی که حتی برای مهمانی های زنانه خود دوست دارند آرایش کنند پس بهتره پیش یه خانم آرایشگر برند تا نزد یک مرد آرایشگر
درسته این مشاغل الان معضلی شده ولی نابودی کلی آن نیز دور از ذهنه

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۲۳, ۲۱:۲۲
۱- ویژگیهای و استعدادهای زن و مرد چه چیزهایی می باشد که با توجه به آنها کارها را پیش می برند؟

با سلام و احترام

ضمن تشکّر از شما به جهت حضور و هدایت بحث

به طور کلی مواردی را عرض میکنم که ممکن ست برخی تکرار ی از جملات پست های گذشته مریم باشد:

بزرگوار از ابتدای ورود به بحث ،عرض کردم که تحصیلات هدفمند حداقل بر درست زندگی کردن ما موثر ست جای انکار ندارد

و در باب بحث اشتغال زن هم این امر را پسندیده می دانم مشروط بر اینکه کار سازنده باشد و متناسب با فیزیک جسمی زن و همینطور جنس زن باشد

ضمناً در ادامه باید عرض کنم که اشتغال و درآمد زایی صرف حضور های غیر ضرور نیست و اینکه من نوعی صبح تا شام بدوم نشان از موثر بودن ندارد بلکه اثر آنجایی مفهوم پیدا میکند که کار من عام المنفعه باشد

در عین حال برای من نیز درآمد زا باشد .

در باب استعداد هم انسان ها همه واجد استعداد هستند و هر کس در این مورد ظرفی دارد که به همان اندازه شایسته ست از آن بهره بگیرد با عنایت به اینکه اشرف مخلوقات ست پس عملکرد او با تلاش یک حیوان متفاوت ست

پس تدبر و تفکردر حرکت او نقش موثری دارد .

و هر گونه ناهماهنگی و ناهمگونی باعث میشود که هر آنچه می بایست مفید و موثر باشد، زشت و مخرب شود.

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۲۳, ۲۲:۰۶
بنده نه مجموعه ای هستم نه هدف خاصی دارم فقط نتایج روانشناسی رو قبول دارم گفته های کسانی که در زمینه حقوق فعالیت کردند رو شنیدم و باور کردم نه اینکه علیه اونا جبهه بگیرم که توطئه ای برام چیدی واقعیت ها رو می بینم هم زندگی اشخاص تحصیل کرده و شاغل رو دیدم هم عکس اونا رو و هم اینکه در این جامعه به سر میبرم از زندگی مردم اطرافم خبر دارم که چنین نتیجه ای رو گرفتم تجربه شخصی نیست تجربه زندگی فرد یا اشخاص خاصی هم نیست من از صبح تا شب سرکار هستم به قدری تو جامعه بودم که مطمئنم کدام راه درسته کدام غلط

با سلام و احترام

اگر به صورت سوالی عرض کردم بدین جهت بود که شما انچنا با تهدید و تحمیل سخن گفتید گویا در موقعیت اجرایی هستید و حق اظهار از دیگران را سلب میکنید

اظهار نظر برای همه ازاد ست ولی تحمیل خیر ،بله شما با تحکم حق رو از دیگران سلب میکنید و این سوال برانگیز ست و این سوال من اشاره با این شیوه ی سخن شما بود

اگر افراد حق انتخاب دارند پس تحکم چه معنا دارد شما با زورگوی دیگر چه فرقی میکنید چرا که هر یک دارید خود را تحمیل میکنید.

شما میتوانید هر قشری را بپذیرید ولی دیگران ملزم نیستند میتوانند بشنوند و نپذیرند و دلائل بسیاری برای آن هست حال شما مختارید ولی سعی کنید تحمیل رای نکنید ،

این اطمینان را شما دارید و نظر شخصی شما دیگران ملزم نیستند که به حرف هر فردی اعتماد کنند بلکه تدبر و ارزیابی در هر زمینه ای لازم ست .درود بر شما

اگه میگم خانم ها تحصیلات بالا داشته باشند شاغل باشند توی خونه همش بوی قورمه سبزی ندن نه به شما توهین کردم نه توطئه ای براتون چیدم خیالتون راحت امریکا و اسرائیل هم در این قضیه نقشی ندارند

من متوجه سخن شما و کاربر خانم سارا از قضایای امریکا و اسرائیل نمیشوم کجای سخنان من یا دوستان به بحث سیاست چه داخلی و چه خارجی نگاه کرده که شما بحث را به بیراهه میبرید این گزافه گویی ها چیست؟

عرض کردم شما که دم از روانشناسی میزنید به این موارد باید حداقل نگاه درستی داشته باشید و خوشبینانه ببینید ،هر گونه محبتی که زن در زندگی ارائه میدهد میخواهد کاری باشد یا کلامی نوعی ابراز ست

حال میشوددم از روانشناسی زد بدبین بود و بدترین تعبیر را کرد

و میتوان چشم را گشود و بهتر و دقیق تر دید و ان را مهر و محبت و عشق دید حالا شما به قورمه سبزی علاقه دارید ولی حتی لقمه ای هم میتواندنشان از محبت باشد.

من مشاهده کردم کسانی که تحصیلات بالا داشتند کسانی که شاغل بودند کسانی که تنها وظیفه خود را بشور و بپز ندانستند چقدر در زندگی موفق بودند دیدم چه همسران روشنفکری نصیبشون شده حتی اگه شوهرش قبلا چنین نبوده که در کار خانه مشارکت کند بعدا تحت تاثیر این خانم چنین شده همسرانی که بعدا در زندگی هم برای اینکه خانمش از تحصیل و کارش دور نمانه در کارهای خانه و تربیت فرزند بهش کمک کرده

مشاهدات شما در حد ارائه تجربه برای دیگران اعتبار دارد نه اینکه ملزم به تبعیت از نظرات شما باشند خصوصا که تناقض گویی های شما بسیار ست

عزیز من شما چرا به پست های هیچیک از دوستان توجه نمیکنید هیچکس منکر تحصیلات نشده ولی اینکه اشتغال زن تکاپوی بدون تدبیر باشد قبول نداشته اند

و قبول نداشته اند که توان فکری زن صرفا با حضور فیزیکی او در جامعه افزایش می یابد که البته موید این سخن دوستان پست های شماست

گرنه ما در جامعه بسیاری مشاغل داریم که قطع یقین می بایست با جامعه ی زنان تامین شود .درود بر شما

شما مشاغلی چون آرایشگری و فروش لوازم آرایشی رو زیر سوال میبرید چنین مشاغلی هم مورد نیاز جامعه است شما اگر روزی بخواهید به آرایشگاه مراجعه کنید نمی توانید به آرایشگاه مردانه بروید یا اینکه لوازم آرایشی مورد نیازتون رو دوست دارید از مغازه ای که خانم فروشنده است بگیرید یا آقا؟ درضمن فکر نکنم چنین مشاغلی مشکلی داشته باشه حداقل بنده که فتوایی در این زمینه نشنیدم

دوست عزیز تا آرایشگری را چه تعبیر و معنا کنید

و اینکه بسیارند کارهایی که درست نیست ولی مراجع فتوایی در آن موارد صادر نمیکنند البته بندگان خدا جرات نمیکنند !خصوصا که در افتادن با فرهیختگان به واقع سخت ست !!

آرایشگری به این معنا که به آراستگی موهای خانم ها بپردازند و مراجعه برای عروسی و این دست با مراجعه روزانه و هزینه کردن های هنگفت جهت گریم و خودآرایی های روزانه

و ارائه خدماتی که نه تنها سودی برای جامعه ندارد بلکه مخرب و هزینه بر نیز هست ،نیاز جامعه ست؟نفرمایید که باید شرمنده ی فوجی از دردمندان جامعه باشید چرا که از درد بی دری مانده ایم که چه بگوییم

یعنی تدبرو تحصیلات باعث شده به این دریافت برسید که این مواردنیازست ؟

منفی تر از آن رشد قارچ گونه این موارد ست .

خدمتی که فروشنده لوازم آرایش و آرایشگران (منهای مواردی که گفته شد)به جامعه ارائه میدهند چیست؟

بله هم بهداشت فردی پایین میآید و هم اینکه این آشغال ها باید شبها از صورت شسته شود و برای شستن این موارد مضر باید کلی مواد شوینده استفاده شود

و علاوه بر آلوده شدن آبها با مواد شوینده ،مواد آرایشی هم وارد فاضلاب ها میشود که متاسفانه جز تخریب محیط زیست هیچ تاثیری ندارد چرا که تجزیه پذیر نیستند.

جال به اثرات مخرب اخلاقی ان اشاره نشد که بسیار مهمتر ست ،دوست عزیز کمی از اسارت عروسک بازی باید خارج شویم و تعقل و تدبر پیشه کنیم .

در انتها اینکه شما درتنگنا باشید به هر شغلی روی می آورید اعم از مخرب یا غیر ان به خود شما مربوط ست ،ولی توصیه ی خواهرانه من اینست که اگر زمانی ملزم شدید به هر کاری دست بزنید برای تامین معاش

نظافت چی باشید شرافت بیشتری دارد تا اینکه عامل توزیع مواد مخرب هم برای سلامت جسم باشید و هم برای سلامت روح

نکته ی دیگر اینکه میبینید ؟اگر تحصیلات باشد و ما بین درست و نادرست خوب و بد نفرت و عشق و خدا و بت تفاوتی نگذاریم این تحصیلات کاری بی حاصل بوده .

و درود سوم بر شما

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۲۳, ۲۲:۲۱
ماموریت : اجیر شده شیطان بزرگ آمریکا
قصد و هدف : نابودی کیان خانواده
وسیله : دعوت زنان به کار و تحصیل
( وا ببخشید یه جوری گفتید من فکر کردم اگه اینجوری حرف نزنم باورتون نمیشه ما هم مثل شما دو تا خانم هستیم هیچ توطئه ایی هم پشت پرده نیست والا اگه قبول میکنید تو یه شهر بزرگ هم زندگی میکنیم شرایط و زندگی های متفاوتی رو دیدیم و ......... بعدا انشاله بیوگرافی خودم رو کامل خدمتتون عرض میکنم تا بقیه ابهامات رفع شود شاید از اون به بعد حرفمون از ناحیه دشمنی خونده نشه )

با سلام و احترام

بزرگوار ابتدا اینکه مخاطب من شما نبودید ولی به هر صورت کمی دقیق باشید البته توضیح را خدمت عسل خانم عرض کردم ،و نیازی به بیوگرافی شما نیست

چرا که شما محتمل فیلم های تخیلی زیاد می بینید و دچار اوهام شدید.

بله عزیز سخنان من نه وارد سیاست شد و نه نشانی از درشت بودن شما دارد بلکه صرفاً اشاره به تحمیل نظر دارد و بس

تخیل خوبه ولی میزانش زیاد بشه دردسر ساز میشه عزیز .

(حالا تصویر زندگی خودتون را که چاپ کردید میخونمش ناراحت نباشید.)

خوب اگر این مشاغل برداشته شود زنان برای آرایش کجا بروند خانم مریم شاید شما هیچ تمایلی به آرایش کردن نداشته باشید ولی هستند زنانی که حتی برای مهمانی های زنانه خود دوست دارند آرایش کنند پس بهتره پیش یه خانم آرایشگر برند تا نزد یک مرد آرایشگر
درسته این مشاغل الان معضلی شده ولی نابودی کلی آن نیز دور از ذهنه

نمیدونم کجای صحبت ما به این سخنان شما ربط داشت؟

یه طوری می گید، گویی خواب و خوراک مردم ما عروسی رفتنه !!

البته برای خانم ها خصوصا اونها که صحبت از اندیشه و تحصیلات و رشد فکری میزنند بهتره کمی به فکر زیبایی اندیشه ی خود باشند و این میزان رشد در این مشاغل نشان از فاصله از تفکر ست

تفکر که زیبا بود تناسب بیشتر خود را نشان میدهد

هر نیازی نشانگر استعدادی ست وقتی نیاز جامعه بشود بزک کردن و ظاهر سازی ،چه استعدادی رو به رشد ست؟

نگوییم بهتر ست .

من هم چون دوستانی که برای پست وزین شما تشکر زده اند از شما به طور ویژه تشکر میکنم دوست عزیز

در پناه خدا باشید.

سلمان فارسی
۱۳۹۳/۰۹/۲۳, ۲۳:۳۶
سلام
مسئول مربوط یا این تایپیک را ببندید یا بنده یک سری حقایق را می نویسم حالا به هر کسی که بخواهد بر بخورد!
از ما گفتن بود.
امروز هم مطلبی خاص شنیدم!
خانمی که می گوئید به مسئولین ذیربط بگوئید یا اطلاع دهید آبروی دختر مردم را جار بزنم!وقتی خود مدیر گند زده به کجا باید بگی!!!

مدیر اجرایی
۱۳۹۳/۰۹/۲۴, ۰۵:۱۳
با سلام و درود بر شرکت کنندگان در این تاپیک
خواهشمندم آرامش خودتان را حفظ فرموده و در فضایی مسالمت آمیز با همدیگر به مباحثه بپردازید
داش سلمان تاپیک بسته نخواهد شد و شما هم کمی خود نگهدار باشید
به هر حال هر بزرگواری میاد اینجا اظهار نظر میکنه که شما نباید جوش بیارید
اگر میخواهید در زندگی خوب پخته شوید زود از کوره در نرید :Cheshmak::khaneh:

asal
۱۳۹۳/۰۹/۲۴, ۱۰:۲۲
اگر به صورت سوالی عرض کردم بدین جهت بود که شما انچنا با تهدید و تحمیل سخن گفتید گویا در موقعیت اجرایی هستید و حق اظهار از دیگران را سلب میکنید

اظهار نظر برای همه ازاد ست ولی تحمیل خیر ،بله شما با تحکم حق رو از دیگران سلب میکنید و این سوال برانگیز ست و این سوال من اشاره با این شیوه ی سخن شما بود

اگر افراد حق انتخاب دارند پس تحکم چه معنا دارد شما با زورگوی دیگر چه فرقی میکنید چرا که هر یک دارید خود را تحمیل میکنید.

شما میتوانید هر قشری را بپذیرید ولی دیگران ملزم نیستند میتوانند بشنوند و نپذیرند و دلائل بسیاری برای آن هست حال شما مختارید ولی سعی کنید تحمیل رای نکنید ،

این اطمینان را شما دارید و نظر شخصی شما دیگران ملزم نیستند که به حرف هر فردی اعتماد کنند بلکه تدبر و ارزیابی در هر زمینه ای لازم ست

با عرض سلام
تمام سخنان بنده از واقعیت های جامعه و پژوهش های روانشناسی و نتایج حاصله آن بوده وگرنه بنده از خود چیزی نگفته ام که شما بگویید نظر شخصی من است سخنان من به حدی بدیهی و واقعی است مثل اینکه من بیام بگم الان روزه شما به خاطر اینکه دوست نداری حرف منو بپذیری بگی خیر شبه وگرنه چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است تنها کاری که شما می توانید انجام دهید این است زندگی تحصیل کرده ها و شاغلین رو با خانه دارها مقایسه کنید تا به حقایق سخنان من پی ببرید و البته اگر منصف باشید این حقایق را کتمان نخواهید کرد
و این نکته رو هم ذکر کنم که تمام بحث ما سر این است که شرایط رو برای زنانی که علاقه مند به اشتغال هستند ررو فراهم کنیم مثلا اینکه شوهرش مخالف است یا اینکه تربیت فرزند و کارهای خانه دلیل مخالفت میشود یا نقش های سنتی که از گذشته برای زن و مرد تعریف کرده اند و ..... وگرنه بنده در اکثر پست ها بارها گفتم ما اصرار نداریم بگیم همه ی زنان (چه کسانی که علاقه دارند چه کسانی که علاقه ندارند) باید به زور وارد جامعه شوند کسی که به اشتغال و تحصیل علاقه ندارد چه ارتباطی به بنده دارد که بخواهم نظرم رو بر وی تحمیل کنم من مخالف صحبت کسانی هستم که با این بهانه ها می خواهند ثابت کنند زن برای درون خانه آفریده شده و یا اینکه نتایجی رو که نشان میدهد زنان شاغل چه مزایایی دارند رو زیر سوال ببرند یا به هر بهانه ای با اشتغال زنان مخالفند.

من متوجه سخن شما و کاربر خانم سارا از قضایای امریکا و اسرائیل نمیشوم کجای سخنان من یا دوستان به بحث سیاست چه داخلی و چه خارجی نگاه کرده که شما بحث را به بیراهه میبرید این گزافه گویی ها چیست؟

عرض کردم شما که دم از روانشناسی میزنید به این موارد باید حداقل نگاه درستی داشته باشید و خوشبینانه ببینید ،هر گونه محبتی که زن در زندگی ارائه میدهد میخواهد کاری باشد یا کلامی نوعی ابراز ست

حال میشوددم از روانشناسی زد بدبین بود و بدترین تعبیر را کرد

و میتوان چشم را گشود و بهتر و دقیق تر دید و ان را مهر و محبت و عشق دید حالا شما به قورمه سبزی علاقه دارید ولی حتی لقمه ای هم میتواندنشان از محبت باشد.

خواهرم در تمام تاپیک ها به این نتیجه می رسند که این سخنان درباره حقوق زنان توطئه ی غرب و .. می باشد ما خواستیم شما قبل از اینکه به این نتیجه برسید به شما بگوییم که این سخنان هیچ ربطی به آمریکا و غرب ندارد این گزافه گویی نیست واقعیت تلخی است که هر نوع پیشرفت در این مملکت را توطئه ی غرب میدانند
عزیز من چند بار بگم که روانشناسی گفته است زنان وقتی برای خود اختصاص دهند طوری نشود که تمام عمر خود را در آشپزخانه صرف کنند علم روانشناسی بهتر از من و شما مردان و زنان را می شناسند اگر میگویید زنان به خود برسند برای این است که می دانند مردان چه زنانی را دوست دارند
لازم به ذکر است خواهرم واژه گزافه گویی مناسب چنین انجمنی نیست

شاهدات شما در حد ارائه تجربه برای دیگران اعتبار دارد نه اینکه ملزم به تبعیت از نظرات شما باشند خصوصا که تناقض گویی های شما بسیار ست
خواهر من، بنده از روانشناسی دلیل آوردم از حقوق براتون مثال زدم بعد میگویید مشاهدات شما به درد خودت میخورد کدوم مشاهده؟ اگر واقعا میخواهید چشم روی حقایق ببندید که دیگر هیچ

و اینکه بسیارند کارهایی که درست نیست ولی مراجع فتوایی در آن موارد صادر نمیکنند البته بندگان خدا جرات نمیکنند !خصوصا که در افتادن با فرهیختگان به واقع سخت ست !!

مطمئن باشید چیزی که مخالف اسلام باشد را مراجع حتما نهی میکنند و از کسی هم نمی ترسند ارایش در ذات زنان است ما هم مخالف هزینه های هنگفت آرایش هستیم ولی آرایش را کلا رد نمی کنیم چون زیبایی و آراستگی در اسلام هم توصیه شده حالا زنی که آرایشش را نامحرم نمی بیند چه اشکالی دارد؟

خدمتی که فروشنده لوازم آرایش و آرایشگران (منهای مواردی که گفته شد)به جامعه ارائه میدهند چیست؟

خوب بهتر از این است که فروشنده مرد نامحرمی باشد که خانم ها مجبور باشند برای لوازم آرایش و آرایش کردن به آنان مراجعه کنند چون بهرحال محاله زنی را بیابید که آرایش نکند حتی شده برای عروسی های مجزا و همسرش هم آرایش میکند بنده خانم های مذهبی رو هم دیدم که از این قاعده مستثنی نیستند

بله هم بهداشت فردی پایین میآید و هم اینکه این آشغال ها باید شبها از صورت شسته شود و برای شستن این موارد مضر باید کلی مواد شوینده استفاده شود

و علاوه بر آلوده شدن آبها با مواد شوینده ،مواد آرایشی هم وارد فاضلاب ها میشود که متاسفانه جز تخریب محیط زیست هیچ تاثیری ندارد چرا که تجزیه پذیر نیستند.

جال به اثرات مخرب اخلاقی ان اشاره نشد که بسیار مهمتر ست ،دوست عزیز کمی از اسارت عروسک بازی باید خارج شویم و تعقل و تدبر پیشه کنیم .

در انتها اینکه شما درتنگنا باشید به هر شغلی روی می آورید اعم از مخرب یا غیر ان به خود شما مربوط ست ،ولی توصیه ی خواهرانه من اینست که اگر زمانی ملزم شدید به هر کاری دست بزنید برای تامین معاش

نظافت چی باشید شرافت بیشتری دارد تا اینکه عامل توزیع مواد مخرب هم برای سلامت جسم باشید و هم برای سلامت روح

نکته ی دیگر اینکه میبینید ؟اگر تحصیلات باشد و ما بین درست و نادرست خوب و بد نفرت و عشق و خدا و بت تفاوتی نگذاریم این تحصیلات کاری بی حاصل بوده .

و درود سوم بر شما

این موارد دیگه از عهده بنده خارج است بنده نمی توانم مضرات تمامی مشاغل را گوشزد کنم حتی در برخی مشاغل مردان نیز معایب زیادی وجود دارد ولی نمیشه به صرف وجود برخی مضرات آن شغل را حذف کنیم اینجا باید مسئولین وارد عمل شوند بهتره این پیشنهادات در جایی گفته شود که به کار آید اینکه برخی مواد آرایشی ممکنه فاسد باشد یا ایجاد آلودگی کند به نهادهای مربوطه ربط دارد که جلوی ورود و پخش یا تولید برخی لوازم آرایشی الوده کننده رو بگیرند ولی برخی لوازم ارایش هم برای شادابی و طراوت و حفظ پوست موثرند پس نمیشه که به خاطر اینجا آلودگی یا برخی مضرات دیگر کلا موارد آرایشی رو از جامعه برداریم.

این رو باید مسئولین فکری به حالش کنند چون جدیدا اکثر مشاغل اشباع شده است وگرنه خیلی از خانم ها تمایل دارند شغلی متناسب با تحصیلات خود پیدا کنند اگر می بینید به این مشاغل روی می اورند به خاطر نیازشونه

*عرفانی*
۱۳۹۳/۰۹/۲۵, ۰۶:۴۹
سلام
این تاپیک هنوز ادامه داره؟!!

یه خاطره از تبعیضات بگم؟:Nishkhand:

سال 69 وارد شرکتی شدم برای کار
همزمان با من یه آقا پسر همسن و سال خودم نیز وارد اون شرکت شد
او در بخش اداری و من در آزمایشگاه شیمی مشغول شدیم
روال کار این بود که یک قرار داد 4 ماهه بسته میشد و بعد از 4 ماه حکم استخدام رسمی زده میشد.
از همون ابتدا متوجه شدم که پایه حقوق ایشون کمی از من بیشتره. چرا؟ چون ایشون حق عائله مندی میگرفتن و من چون خانم بودم شامل حالم نمیشد.
پس از چهار ماه کار کردن خیلی راحت حکم استخدامی ایشون اومد. ... الانم مدیر مالی اداری در همان شرکت است.
اما به من گفتن شرمنده. بهت حکم استخدامی نمیدیم. چرا؟ چون یک هفته قبل از شروع به کار من، معلوم شده بود که خانمی منشی با مدیر شرکت ......
و شورای کارگری برای خودشون قانونی وضع کرده بودن که استخدام دختر خانم ها ممنوع!
و من چون مجرد بودم نباید استخدام میشدم
مدیر تحقیقات نامه نوشت . گفتن بهم اعتماد دارند. میدونن که من مثل اون خانم نیستم. گفتن علاوه بر آزمایشگاه برای بخش کامپیوتر ( که اون زمان هیچکس بلد نبود) به وجود من نیازه.
اما با کمال احترام به جرم تجرد از کار محرومم کردن.

بگذریم که بعد از ازدواج ، دوباره به همون شرکت مراجعه کردم و شروع به کار کردم. اما دیگه شرکت به بخش خصوصی منتقل شده بود و سیاست مالکین جدید بر این بود که هیچکس رو استخدام رسمی نمیکردن!

دیگه ا

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۲۵, ۱۶:۳۲
با سلام و احترام

من متوجه نشدم که ملاک نظر و عمل برای شما فتوای علماست یا نظر روانشناسان ست

رویکرد به مسائل طرح شده از نقطه نظر فقهی با موارد دیگر متفاوت ست علوم انسانی با علوم تجربی متفاوت هستند و ثباتی ندارند پس راهکارها هم با تغییرات تغییر میکند ولی رویکرد فقهی به طور کلی تغییری نمیکند

خوب من ارسال های ابتدایی شما را که دیدم خیلی بحث تحصیلات و افزایش آگاهی و توان فکری و این موارد را پیش کشیدید بدین جهت تصور کردم به واقع برای مخاطبم این موارد مهم ست

در حالی که شما در مقابل هر موردی که باید احساس مسئولیت کرد شانه خالی کرده و گفته اید به این بگویید و به ان بگویید بنده با عملکرد جاری در جامعه موافق نیستم

با بی توجهی ها و کوتاهی ها در بحث حفظ منابع طبیعی و اشتغال های سازنده ،ولی به عنوان یک فرد اگر مدعی رشد فکری تاثیر گرفته از تحصیل باشم می بایست عملکردم با فردی که تحصیل ندارد متفاوت باشدو

در پذیرش مسئولیت ها شانه خالی نکرده و نفع فردی را در سایه ی نفع جمعی بپذیرم

مواردی که شما در مورد ممانعت مردان از اشتغال همسر اشاره میکنید در زمان جاری بسیارکمرنگ ست شاید گاهی مشکل جای دگر باشد و این مورد بهانه ای برای رهایی

حداقل ما ددر کلان شهر ها با این مورد بسیار نادر مواجه می شویم و روند معکوس را میبینم

ببینید نیازی به قیاس نیست در میان بانوان خانه دار هستند کسانی که به زندگی بهینه و رعایت حفاظت از هر چیزی مقید و به شیوه ای شایسته همه چیز را حتی اقتصاد را در حد کلان مدیریت میکنند

و هستند بانوانی که شاغلند و هزینه ی اشتغالشان به واقع بسیار بیشتر از درآمد زایی آنهاست چرا که شتازده و بی برنامه عمل میکنند دور ریز زیاد دارند در حق فرزندان اجحاف میکنند کودک را سحر گاه به مهد می سپارند

و غزوب تحویل میگیرند و سر جمع با توجه به هزینه ایاب و ذهاب و پوشاک و این موراد و به قول شما چاشنی اندیشمندی (ارایش کردن) چیزی نمی ماند که پس انداز کنند ،

ولی خوب هر از گاهی وامی و تشویقی و و اینکه نهایت دست در جیب هستند !!

ولی در هر دو قشر موارد مخالف هم هست ولی اینها تایید کننده سخن شما نیست

دوست عزیز من توقع ندارم شما سخن مرا بپذیرید و شماهم خود را درجایگاهی ندانید که سخنتان وحی مُنزل ست هر فردی نظری دارد و همه ی ما ارائه ی نظر میکنیم در مورد دریافت هایی که داریم .

asal
۱۳۹۳/۰۹/۲۵, ۱۶:۴۴
واقعا نمیدونم سرکار مریم چرا من و شما سخنان همدیگرو متوجه نمی شیم در حالی که در برخی موارد هم موافقیم منم نمیگم حرفام وحی منزله بهرحال بیخیال
مثل اینکه تا زمانی که بنده کارشناس نشوم شما حرفهای منو نخواهید پذیرفت
پس بزارید تا کارشناس شوم اون زمان منو تأیید خواهید کرد پس فعلا تا اون زمان:Labkhand:

البته این پست جهت جهت مزاح بود خواستم فضا عوض شه اینجوری هم نیست که فکر میکنید من همه ی سخنان شما رو قبول نداشته باشم با برخی از سخنانتان موافقم امیدوارم در این تاپیک کسی از گفته های ما ناراحت نشده باشد موفق باشید :Rose:

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۲۵, ۱۶:۵۱
بله گرامی در مورد خودآرایی گفتید و آرایش ،که همه بدون استثنا اینکار رو انجام میدن ،عزیز من هیچوقت مطلق سخن نگویید نمونه نقض سخن شما خود من هستم

شما این کار را به هر جهت نگاه کنید که من نمیدانم از کدامین منظر عنایت دارید ،به رویکردی منفی میرسید

به دفتر مراجع زنگ بزنید میگویند که خودآرایی زن فقط برای همسر ست

شما فرموردی بانوان ذاتا خودنما هستند قبول ست و معضلات ما هم در جامعه بخشی به این جهت ست ولی خوب خودنمایی (به کیفیتی که شما می فرمایید،

گر نه راههای مثبیت هم برای خودنمایی هست)هم حریمش تعریف شده پس چرا خود را گمراه کنیم

رویکرد جامعه شناس به این مورد این ست که چرا باید هزینه ای گزاف در این مورد به جامعه تحمیل شود و ایران رتبه دار ورورد لوازم ارایش باشد و چرا معنویت در جامعه رنگ باخته و سن آرایش به دبستان تنزل کرده ،چرا؟

رویکرد روانپزشک و شناس اینست که عزیزان ما اعتماد به نفسشان کم ست و چون در جهت شکوفایی استعداد هایشان گام برنداشته اند و پس دچار کمبود هستند و از این طریق خود را ارضا میکنند و خونمایی کاذب دارند

خودنمایی اگر با شیوه های عاقلانه باشد میتواند به عنوانارزش مطرح شود نه اینکه با ضد ارزش به خودنمایی پرداخت.

این می شود که چه با اشتغال چی بی اشتغال دچار زندگی مرده میشوند بدون هدف و از هدف اصلی باز میمانند

چرا که نمیخواهند بدانند

وقتی گفته میشود این مواد مضر ست هم برای تو هم برای محیط هم برای سلامت روان خودت شما بهداشت تغذیه و ظاهر را رعایت کنید بهتر ست تا اینکه خود را به دروغ جلوه دهی چرا که در واقع ارایش به معنای رایج یعنی فریب

چرا اندیشمندان برای همه ی اقشار زیبا نمود میکنند و دوست داشتنی

چون حتی اویی که در مسیر روزمرگی است تعالی و معنویت را می فهمد انسان ذاتاً حقیقت طلب ست و نمیتواند با ذات خود گلاویز شود

البته در باب دخالت سیاست در این مسائل ،باید که عرض کنم سرگرمی های از این دست برای فکر نکردن عوام بسیار مناسب ست و گردانندگان اصلی و تولید کنندگان اصلی لوازم آرایش برند

ارتباطی تنگاتنگ با سیاست دارند ولی از آنجاکه در کشور ما آشغالترین لوازم آرایش با قیمتی نازل در اختیار ست و مصرف کنندگان برند کم هستند وارد این بحث نشدیم

قدما از موادی برای زیبایی استفاده میکردند که هم اکنون اویی که اگاه ست و مطلع از علم روز همان را توصیه میکند بله تجربه را پاس داریم .

شما مدعی ارئه ی دلیل شده اید،گرامی شما حداقل های رعایت حقوق انسانی افراد را ارج نمی نهید چه دلیلی ؟

شما از حداقل مسئولیت شانه خالی میکنید که به من ربطی ندارد که این شغل چه مضراتی دارد و یا این مواد چه مضراتی

شما فقط مطالبی گفتید که گاهی عامه پسند ست مثل حکایت مرگ جناب پاشایی گه به پدیده مبدل شد ،و به واقع ما هر چوبی میخوریم از ناآگاهی ست و از تقلا و تکاپوی ناآگاهانه

عزیز من مرتب بودن و تمیز بودن یک معناست و اراستگی که اسلام گفته برای همسر ست ولی ما میبینم که بانوان محترم در منزل خسته و هلاک ولی بیرون اراسته!!

شما سخن از مراجع نگویید که همه مراجع باین مسئله مخالفند ومواردی دیگر هم هست که اغلب به حکم عمل نمیشود ولی انسان برای طفره رفتن بهانه زیاد دارد

عرائضم به صورت فردی قابل اجرا ست اگر که به دانش توجه شود که کمک و همراه ست ولی اگر توجه نشود ،شاید اصلا مسئولین از بلاهت من نوعی خوششون بیاد

دوست داشته باشند من حواسم به عروسک بازی باشدو کارخودشان رو بکنند من خودم نباید راه درست رو پیش بگیرم ؟

اگه من هدف نداشته باشم این مواردی که گفتید به طور آنی منو اغنا میکند و حس پوچی خواهم کرد اون چیزی که لذت واقعی رو به من خواهد داد هدفی متعالی ست و برای آن باید زحمت کشید

بله دوست عزیز اگه ما به باور برسیم در زمینه عقیده خود و به آن دل بسپاریم احساس مسئولیت بیشتری خواهیم داشت .

زندگی را در منافع گذرا و محدود خلاصه نکنیم چرا که ما با گیاهی که مسیر معینی را طی میکند متفاوت هستیم و محدودیتی برای تعالی نداریم

بله عزیز چه زن چه مرد باید در قبال شغل خود و ارائه ی خدمت به جامعه احساس مسئولیت کنیم .

مریم
۱۳۹۳/۰۹/۲۵, ۱۶:۵۸
واقعا نمیدونم سرکار مریم چرا من و شما سخنان همدیگرو متوجه نمی شیم در حالی که در برخی موارد هم موافقیم منم نمیگم حرفام وحی منزله بهرحال بیخیال
مثل اینکه تا زمانی که بنده کارشناس نشوم شما حرفهای منو نخواهید پذیرفت
پس بزارید تا کارشناس شوم اون زمان منو تأیید خواهید کرد پس فعلا تا اون زمان:Labkhand:

البته این پست جهت جهت مزاح بود خواستم فضا عوض شه اینجوری هم نیست که فکر میکنید من همه ی سخنان شما رو قبول نداشته باشم با برخی از سخنانتان موافقم امیدوارم در این تاپیک کسی از گفته های ما ناراحت نشده باشد موفق باشید :Rose:

نه گرامی راحت باشید

بزرگوار من خیلی مدرک زده نیستم پس ملاک در دریافت، موقعیت و مدرک شما نیست.

جایگاه شمابه عنوان یک انسان،آن هم از جنس زن ،محترم ست و اینکه هر فردی منظری متفاوت دارد کاملا طبیعی ست .

:Rose::Rose::Rose:

United Kingdom
۱۳۹۴/۱۰/۳۰, ۲۱:۱۱
خب جامعه به کارمندان زن هم نیاز داره ، مثلا مامو گرافی که مرد نمیتونه باشه