PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی کتاب ها، لینک دانلود وکتابخانه های مجازی مفید مذهبی

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۳, ۲۰:۲۸
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به کارشناسان وبازدید کنندگان گرامی ومحترم...
در این تاپیک بنده قصد دارم کتابهای مفید مذهبی همراه با توضیحاتی مختصر ومفید ودر صورت امکان لینک دانلود آنها و همچنین کتابخانه های مجازی مفید را برای مطالعه آسانتر
وبهتر کتب مذکور برای علاقه مندان به مطالعه اینگونه کتابها بدون نیاز به خریداری آنها با
توجه به گرانی وعدم دسترسی بیشتر این کتب برای بازدید کنندگان گرامی معرفی کنم.

از کارشناسان وبازدید کنندگان محترم دعوت می شود با ارائه مطالب، نظرات، پیشنهادات وانتقادات سازنده خود علاوه براستفاده مفید بازدید کنندگان محترم از جمله بنده حقیر از
دانش علمی این عزیزان، باعث ارتقای سطح کمی وکیفی این تاپیک شوند.

با تشکر

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۴, ۱۶:۴۸
بسم الله الرحمن الرحیمبا سلام به بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
قبل از معرفی کتابها باید نکات مهمی راخدمت عزیزان عرض کنم:

کتابهایی که در این تاپیک معرفی میکنم نظر شخصی حقیر هستش وبا دانش اندک خودم سعی میکنم بهترین کتابها رو در موضوع مربوطه معرفی کنم ولزوما"بهترین نیستند.
وهمچنین تلاش میکنم کتابهایی رو معرفی کنم که به فارسی ترجمه شده باشند وکتابهای به زبان عربی چون مورد استفاده اغلب بازدید کنندگان گرامی واز جمله بنده نیستش در این تاپیک معرفی نخواهد شد.
کتابهای سنگین وچند جلدی به غیر از موارد استثنایی مانند تفاسیر قرآن که مطالعه آنها مستلزم صرف وقت بسیار وحوصله کافی می باشد وهمچنین کتابهایی که اغلب دارای مطالب تکراری یا بحث های اضافی در موضوع مورد نظر هستند تا حد امکان از معرفی اینگونه کتب نیز صرف نظر خواهد شد.

در پایان از کارشناسان گرامی متخصص درعلم کتاب شناسی دعوت میکنم با معرفی کتب مورد نظرشان و در صورت تمایل با ارائه مطالب و توضیحات سودمند خود درمورد کتب یاد شده بنده حقیر را دراین مهم یاری دهند.

محدثه67
۱۳۹۳/۰۹/۲۴, ۱۹:۲۰
سلام ببخشید من برای آزمون ورودی جامعه الزهرا چند کتاب میخواستم. آیا کسی هست که بتونه منو راهنمایی کنه در مورد اینکه ترجمه ی فارسی کتب مورد نظر در بازار هست یا نه؟

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۴, ۲۰:۲۱
با سلامشما میتونین به سایت جامعة الزهراء-قم مراجعه کرده و در این سایت ثبت نام کنید
واز طریق کتابخانه سایت به مطالعه منابع آزمون بپردازید
کتابهای منابع عمومی مانند آزادی معنوی،آشنایی با قرآن جلد۶وحماسه حسینی جلد۱از شهید مطهری(ره)به زبان فارسی بوده ودر بازار موجوده
وهمچنین برای مطالعه منابع آزمون ودیگر کتابها میتونین به کتابخانه دیجیتال نور که بزرگترین کتابخانه مجازی مذهبی هستش به آدرسhttp://www.noorlib.ir‌ با ثبت نام وعضویت در این کتابخانه کتابهای مورد نظرتون رو مطالعه کنید

محدثه67
۱۳۹۳/۰۹/۲۴, ۲۰:۵۰
ممنون. من برای آزمون تکمیلی میخواهم. و دنبال ترجمه ی کتاب ها هستم... در فروشگاه سایت جامعه الزهرا گشتم نبود...

محدثه67
۱۳۹۳/۰۹/۲۴, ۲۰:۵۵
در واقع ترجمه ی اینها رو میخواهم:
مبادی العربیه - جلد2 - تصحیح محمدی-بخش نحو
دروس فی علم الاصول (الحلقه الثانیه) - شهید صدر- از درس 13 (الامر و النهی) تا ابتدای استصحاب

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۴, ۲۱:۰۶
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه کارشناسان وبازدید کنندگان گرامی...
بنده در این تاپیک موضوعات کتب رو به ترتیب حروف الفبا و کتابهای هر موضوع رو به ترتیب اعداد دسته بندی کردم
لینک دانلود کتابها رو هم اگه پیدا کردم در پست قرار میدم در غیر اینصورت میتونید در کتابخانه های مجازی که در
پست های بعدی معرفی خواهم کرد به مطالعه کتابهای مورد علاقه خودتون بپردازید.
به حول وقوه الهی وبا عنایت اهل بیت(ع) اولین پست رو اختصاص میدم به کتابهایی با موضوع فضائل اهل بیت(ع)امید که این خدمت ناچیز مورد قبول خداوند متعال واهل بیت اطهار(ع) قرار بگیره.ان شاء الله.
الف-معرفی بهترین کتابها درموضوع فضائل اهل بیت(ع):
۱-بصائرالدرجات(محمد بن حسن صفار قمی(ره))
این کتاب مشتمل بر۱۸۸۱حدیث می باشد واز مهمترین ومعتبرترین منابع شیعه به شمار میرود.
در این کتاب بسیار ارزشمند فضائل اهل بیت(ع) به بهترین شکل ممکن بیان شده است.
برخی عناوین کتاب عبارتند از:علمای حقیقی آل محمد(ص)هستند وارزش علم نزد آنان است،ائمه(ع) وارثان علم انبیاء(ع)،امانتهای پیامبر اکرم(ص) نزد ایشان است،اسم اعظم وعلم الکتاب(قرآن وکتب انبیای گذشته) نزد آنهاست،
از مرگ شیعیان خبر دارند،علومی که پیامبر اکرم(ص) به علی(ع) آموخت،فرق انبیاء(ع) با ائمه(ع)،...
یکی از ویژگیهای کتاب این است که اسناد روایات را ذکر میکند واز اظهار نظر در مورد روایات خودداری کرده وفقط به
نقل روایت می پردازد
در این اثر مؤلف محترم روایت عجیبی در مورد مقامات ائمه(ع) نقل می کند وبه نظر حقیر بهترین کتاب درمورد فضائل
اهل بیت(ع) وآشنایی با درجات،علوم ومنزلت آنان است.
۲- ترجمه کتاب نفیس القطره(قطره ای از دریای فضائل اهل بیت(ع)[سید احمد مستنبط (ره)]:
مجموعه ای بسیار ارزشمند با حدود ۱۲۰۰حدیث که ازمنابع مختلف توسط مؤلف محترم گرد آوری شده است
که شامل مناقب پیامبر اکرم(ص) واهل بیت(ع) ایشان است.
نام کتاب بسیار جالب وزیباست برای اینکه طبق حدیث اگر تمام درختان قلم شوند وتمام دریاها مرکب وتمام جن وانس نویسنده، نمیتوانند تمام فضائل اهل بیت(ع) را بنویسند وآنچه به ما رسیده همانطوری که از نام کتاب پیداست فقط
قطره ای از دریاست وهر کس به اندازه ظرفیت وجودی و علم وتقوای خود جرعه ای بیشتر از این دریای نورانی خواهد نوشید.

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۴, ۲۱:۲۰
در واقع ترجمه ی اینها رو میخواهم:
مبادی العربیه - جلد2 - تصحیح محمدی-بخش نحو
دروس فی علم الاصول (الحلقه الثانیه) - شهید صدر- از درس 13 (الامر و النهی) تا ابتدای استصحاب
کتاب مبادی العربیه بخش نحو توسط سید علی حسینی ترجمه وشرح شده ولی کتابهای دیگه که اسم بردین فکر نکنم ترجمه شده باشه

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۵, ۱۴:۵۵
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام به کارشناسان وبازدید کنندگان محترم وگرامی...
به لطف وعنایت خاصه اهل بیت اطهار(ع) درپست قبلی دو کتاب با موضوع فضائل اهل بیت(ع) خدمت عزیزان معرفی شد،در این پست وپستهای بعدی چند کتاب در مورد شرح زندگانی و فضائل چهارده معصوم(ع) خدمت شما بازدید کنندگان گرامی تقدیم خواهد شد... ان شاء الله.
ب- معرفی بهترین کتابها در موضوع شرح زندگانی وفضائل چهارده معصوم(ع)
۱-الارشاد فی معرفة حجج الله علي العباد(شيخ مفيد(ره))
مهمترین و معتبرترین کتاب در شرح زندگانی وفضائل ائمه(ع)،تألیف فقیه،زاهد وارسته،فخر جهان تشیع که نیاز به معرفی ندارد.عالم بزرگواری که امام عصر(ارواحنا له الفداه)به ایشان برادر می گفتند واو کسی نیست جز
محمد بن محمد بن نعمان ملقب به شیخ مفید(ره).
کسی که توسط امام عصر(عج) به این لقب ملقب شد بخاطر اینکه از علم فراوان ایشان علماء واشخاص عادی بهره واستفاده لازم وکافی را می بردند
شیخ مفید(ره) حضرت فاطمه زهرا(س) را در خواب دیدند که دست امام حسن وامام حسین علیهم السلام را گرفته وبه شیخ مفید گفتند به این دو پسر من فقه بیاموز
شیخ مفید با تعجب از خواب بیدار شد وبا خود گفت من که باشم به حسنین(ع) فقه بیاموزم؟
ناگهان بانویی مجلله از سادات را دید که دست دوپسر کوچک خود سید رضی(ره)[گردآوردنده نهج البلاغه]وسید مرتضی(ره)[علامه وفقیه بسیار عظیم الشأن]را گرفته وگفت به این دوپسر من فقه بیاموز...
کتاب الارشاد ایشان کتابی بی نظیر در شرح زندگانی ائمه(ع) است که جلد اول آن اختصاص به شرح زندگانی وفضائل،معجزات،قضاوتها وسخنان مولای متقیان امیرالمؤمنین(ع) است وجلد دوم به سایر ائمه(ع) اختصاص دارد

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۵, ۱۸:۱۶
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
در این پست مانند پست قبلی، به ادامه معرفی کتابهایی با موضوع شرح زندگانی وفضائل چهارده معصوم(ع) خواهم پرداخت.
۲-جلاء العیون(علامه مجلسی(ره))
کتابی بسیارمعتبر ومهم وارزشمند ودر واقع بهترین کتاب درموضوع تاریخ زندگانی چهارده معصوم(ع) نوشته علامه بزرگوار صاحب بحارالانوار(بزرگترین کتاب حدیثی شیعه) علامه مجلسی(ره) می باشد.
این کتاب به زبان فارسی بوده ونثر ساده وروانی دارد وزندگانی چهارده معصوم(ع) به ترتیب هر یک از معصومین(ع) به همراه فضائل ایشان شرح داده شده است.علامه مجلسی(ره) در این کتاب روایات معتبر را جمع آوری کرده است. این کتاب یک جلدی بوده وحدود۱۲۰۰صفحه دارد
۳-منتهی الامال(شیخ عباس قمی(ره))
کتابی شریف ومشهور درموضوع زندگانی چهارده معصوم(ع) که توسط محدث قمی نوشته شده است واز کتب معتبر ومهم در این موضوع بشمار می رود.مؤلف ارجمند در نگارش این کتاب از منابع اهل سنت هم استفاده کرده است. این کتاب نیز یک جلدی بودهوحدود۱۰۰۰صفحه دارد
۴-مجموعه زندگانی چهارده معصوم(ع)[حسین عماد زاده]
کتابی جامع وعالی وحجیم (۱۳۷۲صفحه) که مؤلف محترم تاریخ زندگانی چهارده معصوم(ع) را بطور گسترده شرح میدهد
متأسفانه اخیرا"این کتاب نفیس کمیاب شده و مهجور مانده است

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۶, ۱۸:۱۲
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه بازدید کنندگان عزیز...
امیدوارم پست های قبلی مورد توجه وپسندتون واقع شده باشه...در این پست قصد دارم درموضوع چهارده معصوم(ع) بصورت اختصاصی تعدادی کتاب معرفی کنم
ان شاء الله که مورد قبول اهل بیت(ع)قرار بگیره
۱-بهترین کتابها در مورد سیره وشرح زندگانی پیامبر اکرم(ص):
الف-فروغ ابدیت(آیت الله جعفر سبحانی)
کتابی جامع،معتبر وعالی در مورد تاریخ زندگانی نبی اکرم(ص)، مؤلف محترم بیشتر مطالب خود را ازکتاب بسیار معروف اهل سنت (سیره ابن هشام) واز سایر کتب اهل سنت از جمله حیات محمد(ص) دکتر هیکل وهمچنین طبقات ابن سعد و...نقل کرده است واز نقل جزییات مانند چگونگی مرگ نجاشی و... صرف نظر کرده است
سیره ابن هشام جامعترین ومشهورترین کتاب در مورد تاریخ پیامبر اسلام(ص) می باشد که حوادث دوران کودکی، جوانی از جمله ازدواج با حضرت خدیجه(س) وبعثت وسپس هجرت به مدینه وجنگهای متعدد وهمچنین صلح حدیبیه وفتح مکه واواخر عمر پیامبر گرامی اسلام (ص)را بصورت کسترده شرح میدهد ونیز نحوه اسلام آوردن صحابه را نیز نقل می کند
متأسفانه بعضی از مطالب سیره ابن هشام صحیح نبوده ومورد قبول علمای شیعه نیست از جمله افسانه غرانیق و..
به همین جهت آیت الله سبحانی از منابع اهل سنت مطالب صحیح آنها را استخراج کرده وبه برخی شبهات از جمله خداپرست بودن نیاکان پیامبر اکرم(ص)وايمان داشتن حضرت ابوطالب(ع) به خداوند متعال و... پاسخ ميدهد
ب-تاریخ پیامبر اسلام(دکتر محمد آیتی(ره))
کتابی جامع ودر عین حال مختصر وبسیار مفید وارزشمند که مانند فروغ ابدیت حوادث زندگانی رسول اکرم(ص) رو شرح میدهد ودر واقع میتوان این کتاب را خلاصه کتاب فروغ ابدیت به شمار آورد
ج-سنن النبی(ص)[علامه طباطبایی(ره)]
تنها کتابی که سیره واخلاق وکردار پیامبر گرامی اسلام(ص)را بصورت مجزاومستقل نقل کرده است
کتابی بسیار شریف وآموزنده وخواندنی برای همه شیعیان اهل بیت(ع)، که با مطالعه این کتاب بهترمی توان با شخصیت وسیره نبی اکرم(ص) آشنا شد
امید که سعی کنیم همیشه رسول اکرم(ص) این بهترین اسوه والگوی زندگی، راسرلوحه تمام امور دنیوی واخروی خویش قرار دهیم
در پستهای بعدی کتابهایی در مورد اهل بیت پیامبر اکرم(ص) معرفی خواهم کرد...ان شاء الله

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۷, ۰۸:۵۰
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
همونجوری که در پست قبلی گفتم،در این پست وپستهای بعدی کتابهایی رو با موضوع شرح زندگانی اهل بیت پیامبر(ص) معرفی خواهم کرد...
۲-بهترین کتابها در مورد زندگانی امیرالمؤمنین(ع):
الف-تاریخ امیرالمؤمنین(ع)[شیخ عباس صفایی حائری(ره))
کتابی جامع وعالی که حوادث مختلف زندگانی حضرت امیرالمؤمنین(ع) از هنگام تولد در کعبه مشرفه وهنگام خلافت وجنگهای جمل وصفین ونهروان با ناکثین(طلحه وزبیر وعایشه و...)وقاسطین(معاویه وعمروعاص و...)ومارقین(خوارج)
ونحوه شهادت آن حضرت(ع) را بطور گسترده شرح میدهد
ب-ترجمان حیات امام علی(ع)]از شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید](رضا رجب زاده)
كاملترين وجامع ترين كتاب در شرح زندگاني اميرالمؤمنين(ع) شرح نهج البلاغه تأليف
ابن ابي الحديد از علماي بزرگ اهل سنت است که حدود١۵جلد را شامل میشود
به علت گستردگی وحجیم بودن این کتاب وعدم فرصت و وقت لازم برای مطالعه آن توسط اکثر خوانندگان و...مؤلف محترم با مطالعه کتاب شرح نهج البلاغه نوشته ابن ابی الحدید معتزلی قسمتهایی ازکتاب را که اختصاص به مولای متقیان(ع)داشت انتخاب وترجمه کرده ودر دسترس خوانندگان قرار داده است
البته لازم به ذکر است که تمام مطالب کتاب شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید نزد علمای شیعه صحيح نبوده وامتیاز آن بعلت جامع بودن آن است
ج-فروغ ولایت(آیت الله جعفر سبحانی)
کتابی روان وهمه فهم در تاریخ تحلیلی امیرالمؤمنین(ع) که بعنوان کتاب درسی هم در بعضی مراکز آموزش عالی هم شناخته میشود
د-زندگانی امیرالمؤمنین(ع)[سیدهاشم رسولی محلاتی]
کتابی جامع در زندگانی امیرالمؤمنین(ع)، مباحثی که در این کتاب مطرح شده است از جمله نسب امیرالمؤمنین(ع)،ولادت تا هجرت،دوران حکومت وجنگهای آنحضرت(ع) تا شهادت امیرالمؤمنین(ع) وفرزندان آن حضرت را شامل می شود
در پستهای بعدی کتابهایی در مبحث امامت وفضائل امیرالمؤمنین(ع) معرفی خواهد شد...ان شاء الله

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۸, ۰۶:۴۴
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
۳-بهترین کتابها در مورد حضرت فاطمه زهراء(س):
الف-بیت الاحزان(شیخ عباس قمی(ره))
بهترین ومعتبرترین کتاب درشرح زندگانی حضرت فاطمه(س)،که به زبان فارسی هم ترجمه شده است
دو کتاب به نام های رنجها وفریادهای حضرت زهراء(س) وشرح زندگانی حضرت زهراء(س) از ولادت تاشهادت ترجمه همین کتاب هستند
کتابی بی نظیرومختصر وبسیار مفید که شامل مطالبی است که دل هر شیعه اهل بیت(ع)بلکه هر انسان آزاده وجوانمردی را به درد می آورد
از بیان این مطالب نزد اهل بیت(ع)،علی الخصوص امام عصر(ارواحنا له الفداه)عذرخواهی میکنم
دراین کتاب بی نظیر مطالبی تحت عنوان: وقایع بعد از رحلت رسول اکرم(ص)، مظلومیت امیرالمؤمنین حضرت علی(ع)،بیعت صحابه با اولی ملعون وغصب خلافت توسط ابوبکر کذاب ، هیزم آوردن وآتش زدن درب خانه رسول خدا(ص) توسط دومی ملعون ودارودسته اش،لای در ودیوار ماندن حضرت زهرا(س)، لگد زدن خلیفه غاضب دومی(لعنة الله عليه) بر پهلوی سید بانوان دوعالم وسقط جنین شش ماهه ایشان حضرت محسن(ع)،زدن تازیانه بربدن داغ دیده حضرت(س)از رحلت پدرگرامیشان(ص)، لعنت کردن حضرت فاطمه زهراء(س) در هر نماز خود ابوبکر وعمر را،غصب فدک وجعل حدیث توسط ابوبکرکذاب،خطبه فدکیه و...آمده است
لازم به ذکر است که در کتاب معروف ومشهور الامامةوالسیاسة ابن قطیبه دینوری از علمای بزرگ اهل سنت، همین مطالب هم ذکر شده است.
ب-جنة العاصمة(علامه سید محمد حسن میرجهانی طباطبایی اصفهانی(ره)
کتابی شریف وجامع که شرح زندگانی حضرت فاطمه زهراء(س) با جزييات آن توسط مؤلف محترم در این کتاب بطور مبسوط وگسترده بیان شده است از جمله:جریان ازدواج‌مبارک حضرت زهراء(س) وحضرت امیرالمؤمنین(ع)،فضائل حضرت زهرا(س) وحضرت علی(ع) در کتب اهل سنت ووقایع بعد از رحلت رسول خدا(ص)و... در این کتاب آمده است
ج-ترجمه الخصائص الفاطمیه(س)[شیخ محمد باقر کجوری(ره)](فاطمه(س) اینگونه بود)
کتابی نسبتا" حجیم وکامل که علاوه بر وقایع زندگانی حضرت فاطمه زهراء(س) مطالب بیشتری مرتبط با موضوع توسط مؤلف گرانقدر در این کتاب گنجانده وشرح داده شده است
از جمله نامها والقاب حضرت فاطمه(س) ومعانی آنها،حسودی عایشه نسبت به حضرت زهراء(س) بعلت محبت بیش از حد رسول خدا(ص) نسبت به دختر گرامیشان(س) و...
برای فرج وظهور هر چه سریعتر منتقم آل محمد(ص) همگی دست به دعا برداشته ودرهر زمان و مکانی به یاد غربت ومظلومیت جانسوز حضرت فاطمه زهراء(س) واهل بیت اطهار(ع) باشیم...

ان شاء الله

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۹, ۱۲:۲۳
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به همه بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
۴-بهترین کتابها درمورد امام حسین(ع) ووقایع عاشورا:
الف-در کربلا چه گذشت؟(ترجمه کتاب نفس المهموم)[شیخ عباس قمی]
مهمترین،معتبرترین وجامعترین کتاب در مورد فضائل امام حسین(ع) وشرح وقایع روز عاشورا وپس از آن،به همراه قیام توابین وهمچنین شرح قیام مختاروچگونگی به درک رفتن قاتلان سید الشهداء(ع)و اهل بیت ویاران آنحضرت علیهم السلام وگریه آسمانها و زمین و ملائکه و..بر امام حسین(ع)،ثواب زیارت امام حسین(ع)،اشعار سروده شده برای امام حسین(ع)و...را شامل می شود.ترجمه دیگری از این کتاب بی نظیر بنام الدمع السجوم به زبان فارسی انجام شده است
ب-لهوف(سید بن طاووس(ره))
کتابی بسیار معتبرودر عین حال مختصر ومفید که توسط مؤلف عظیم الشأن آن برای مسافرتها وزیارات به نگارش درآمده ست
در این کتاب شرح حوادث روز عاشورا ووقایع پس از آن وهمچنین قیام مختار و بیان روایتهای مختلف در مورد مختارو...بیان شده است
ج-القمقام الزخار والصمصام البتار(فرهاد میرزا(ره)
کتابی جامع ومعتبر وحجیم که در عهد قاجار نوشته شده است
در این کتاب شرح زندگانی امام حسین(ع) تا شهادت، وقایع روز عاشورا وپس از آن وهمچنین قیام مختار وسرانجام قاتلان امام حسین(ع) و...را بیان کرده است
مؤلف محترم برای تألیف این کتاب، به منابع معتبر شیعه و سنی مراجعه کرده است
د-ترجمه الخصائص الحسینیه(ع)[شیخ جعفر شوشتری(ره)](امام حسین(ع) اینگونه بود)
کتابی بی نظیر و بسیار شریف در بیان ویژگیهای اخلاقی وزندگانی امام حسین(ع)،آیات مختص به امام حسین(ع)در قرآن و...که توسط مؤلف بزرگوار به نگارش درآمده است
کتاب دیگری به نام زیتون که ترجمه فارسی دیگری از این کتاب شریف است تألیف شده است
ه-البکاء للحسين(ع)[سید محمد حسن میرجهانی طباطبایی اصفهانی(ره)]
بهترین کتاب در ثواب گریه و عزاداری برسید الشهداء(ع)،گریه آسمانها و زمین وملائکه وانبیا(ع) وجن و... بر امام حسین(ع)وهمچنین وظایف عزاداری و مداحی برامام حسین(ع)
را شامل میشود

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۰۹/۲۹, ۱۸:۴۸
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت همه بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
۵-بهترین کتابها در مورد امام زمان(عج) وعلائم ظهور:
الف-مهدی موعود(عج)[علامه مجلسی(ره)](ترجمه جلد۱۳بحارالانوار)
بهترین کتاب درمورد شناخت امام عصر(عج) از جمله ولادت،نامها والقاب ایشان،فلسفه غیبت،نواب اربعه،علائم ظهور،وظایف شیعیان در قبال امام عصر(عج)،دوران بعد از ظهور و ویژگیهای آن و... را شامل می شود
کتابی بی نظیر وجامع که شما را از خواندن کتابهای دیگر در این موضوع بی نیاز میکند...
ب-مکیال المکارم(سید محمدتقی اصفهانی(ره))
کتابی بی نظیر به زبان عربی که به فارسی هم ترجمه شده و مکررا"به چاپ رسیده است
انگیزه نگارش این کتاب مطالب جالب وآموزنده ای دارد که بازدید کنندگان محترم در صورت تمایل میتوانند در اینترنت مطالعه کنند وبنده حقیر برای جلوگیری از طولانی شده مطلب از نقل کامل آن خودداری میکنم
این کتاب شریف به دستور امام عصر(عج) به همین نام طی خوابی که برای مؤلف بزرگوار آن رخ داد،نگارش شده استبعضی عناوین این کتاب ارزشمند عبارتند از:وجوب شناخت امام عصر(عج)،بخشی از حقوق آنحضرت(ع) برما،فواید دعابرای تعجیل در فرج،چگونگی دعا برای تعجیل در فرج،اموری که سبب قرب به حضرت(ع) می شود وآنحضرت(عج) را خوشحال میکند و...
ج-غیبت نعمانی(محمد بن ابراهیم نعمانی معروف به ابن زینب(ره))
این کتاب از منابع بسیارمهم ومعتبر ودست اول حدیثی درمورد غیبت امام زمان(ارواحنا له الفداه) است که برای مبارزه با اندیشه های انحرافی وپاسخ به شبهات مخالفان اهل بیت پیامبر اکرم علیهم السلام درباره تفکر مهدویت نگاشته شده است...
بعضی از عناوین کتاب عبارتند از:لزوم حفظ اسرار آل محمد(ص) از دیگران،تعیین امام ووصی در اختیار خداوند است،مدعی امامت حکم قیام قبل از قائم(عج)،حکم‌کسی‌که در یکی از ائمه اطهار(ع) شک کند،خداوند زمین را بدون حجت باقی نمیگذارد و...
د-روزگار رهایی(کامل سلیمان)
این کتاب ارزشمند با اسلوبی نوین تألیف شده است وحاوی مطالبی از جمله:آثار غیبت وانتظار،دلایل وحکمتهای آن،حوادث نزدیک به ظهور،نشانه های آخرالزمان،صفات یاران ومخالفان وی و... را شامل میشود
ه-نجم الثاقب(محدث نوری(ره))کتابی جالب وخواندنی دراین موضوع که شامل مطالبی از جمله: ذکر شمه ای از ولادت امام عصر(عج)،ذکر اسامی ،القاب وکنیه های آن حضرت(ع)،شمایل آنجناب(ع)،اثبات امام زمان(عج) از کتب اهل سنت،معجزات آنحضرت(ع)،ذکر کسانی که به خدمت امام عصر(عج) رسیده اند و...
مؤلف این کتاب معتبر،میرزا حسین طبرسی نوری(ره)است که اخباری درمورد جزیره خضراء وبیان خصوصیات آنرا در کتاب خود آورده است
محدث نوری از کسانی است که اعتقاد دارد امام زمان(عج) ازدواج کرده است
ی-کمال الدین وتمام النعمة(شیخ صدوق(ره))
کتابی گران سنگ وبسیار ارزشمند ودر نهایت اعتبارواز منابع دست اول وکهن شیعه می باشد
کتبی که درصفحات بالا معرفی شد و كتابهاي ديگردر اين زمينه این کتاب راجزء مهمترین منبع ومأخذ خود درنقل روايات در نظر گرفته اند
این کتاب تأليف رئیس المحدثین(شیخ صدوق(ره)) می باشد که به جرأت میتوان گفت که به خاطر مجاهدت وتلاشهای بی وقفه این عالم جلیل القدروعظیم الشأن وآثار ارزشمند فقهی وحدیثی اوست که اینک در زمان ما،براحتی میتوان به کتب روایی وحدیث بدون زحمت فراوان دسترسی پیدا کرد
شایان ذکر است که کتب اصحاب ائمه(ع) موسوم به اصول اربعمائه(چهارصد کتاب اولیه) در نزد علمایی چون شیخ کلینی(ره)،شیخ صدوق(ره)و... موجود بوده واز طریق همین کتب،منابع معتبراعم از روایی وحدیثی توسط چنین علمایی که استوانه های تشیع هستند استخراج شده است
عالمی این چنین که بعد از۹۰۰ سال جسدش کاملا" سالم مانده است البته تعجبی ندارد کسی که به دعای امام عصر(عج)متولد شده وپدر ایشان نیز ازعلمای بزرگ شهر مقدس قم بشمار میروند
مقبره ایشان در ری درجوار حرم عبدالعظیم حسنی(ع)قرار دارد

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۰۱, ۱۹:۱۳
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت همه بازدید کنندگان عزیز وگرامی...
شهادت ثامن الحجج حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع)راخدمت شیعیان اهل بیت(ع)،تسلیت عرض میکنم
در پستهای پیشین کتبی با موضوع فضائل اهل بیت(ع)و زندگینامه چهارده معصوم(ع)، برای شما بازدید کننده عزیز معرفی شد...
در این پست وپستهای بعدی به حول وقوه الهی وعنایت اهل بیت(ع)، قصد دارم کتبی با موضوع احادیث اهل بیت(ع) معرفی کنم:
تعداد کتابهای موجود درموضوع مذکور بسیار زیاد وگسترده است. بنده حقیر تا حد توان سعی کردم بهترین کتابها ومنابع موجود را انتخاب کرده وشما بازدید کنندگان عزیز را با گنجینه معارف اهل بیت(ع) آشنا کنم
همانگونه که در مقدمه این تاپیک عرض شد، بنده تلاش کرده ام از معرفی کتابهای حجیم وچندین جلدی بغیر از موارد استثنایی مانند تفسیر قرآن و...بعلت عدم فرصت مناسب برای مطالعه آنها،صرف هزینه گزاف برای خریداری آنها در صورت دسترسی وعدم امکان تهیه ومطالعه آنها نزداکثر علاقه مندان به مطالعه کتب مذهبی وهمچنین تآلیف اکثر این کتب به زبان عربی وترجمه نشدن بیشتر آنها به زبان فارسی و... باعث شد تمام سعی خود صرف محروم نماندن بیشترعلاقه مندان به مطالعه اینگونه کتب،نمایم تا با معرفی کتابخانه های مذهبی ودر صورت امکان گذاشتن لینک دانلود آنها در پستهای آینده باعث مطالعه بهتر وراحت تر این‌گونه کتب که گنجینه های معنوی اهل بیت(ع) هستند،شود.

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۰۱, ۱۹:۴۹
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام به بازدید کنندگان گرامی وعزیز...
ج-معرفی بهترین کتاب ها در موضوع احادیث اهل بیت(ع):
۱-کافی(شیخ کلینی(ره))
بهترین،کاملترین ومعتبرترین کتاب حدیث شیعه، که شامل سه بخش اصول کافی، فروع کافی و روضه کافی است
اصول کافی شامل روایات اعتقادی،فروع کافی شامل روایات فقهی(احکام)،روضه کافی شامل احادیث متفرقه است
مؤلف عظیم الشأن وگرانقدر آن برای نگارش این کتاب شریف بیست سال زحمت کشیده است
علمای عظیم الشأن وبزرگوار شیعه در مورد کتاب کافی نظرات خود را ابراز کرده اند، که به برخی از آنها اشاره میشود از جمله:
ثقه الاسلام شیخ کلینی خود میگوید(با اندکی اختصار):در کافی تمام آنچه متعلم(یاد گیرنده) در علم دین، نیاز دارد وقصد عمل به اخبار درست وصحیح دارد جمع شده است
شیخ مفید:کتاب کافی از برترین کتابهای شیعه وپرفایده ترین آنهاست
شهید اول:همانند کتاب کافی در حدیث شیعه نوشته نشده است
علامه محمدتقی مجلسی(پدر علامه مجلسی):همانند کافی ،میان مسلمانان نگاشته نشده است
علامه مجلسی:کتاب کافی از تمام‌کتب اصول مضبوط تروجامع تر است وبهترین وبزرگترین تألیف فرقه ناجیه(شیعه امامیه)می باشد
شیخ عباس قمی:کلینی را مطمئن ترین محدث میداند
و...
نظم‌واسلوب چینش روایات کتاب کافی، در دوره خود بی نظیر وتاکنون کم نظیر است
اصول کافی:
شیخ کلینی(ره) در هشت فصل به اصول اعتقادی شیعه وبرخی مسائل دیگر که با اصول اعتقادی ارتباط دارد پرداخته است و عناوین کتاب در هشت فصل عبارتند از:
العقل والجهل،فضل العلم،التوحید،الحجة،الايم ان والكفر،الدعاء،فضل القرآن،العشرة
فروع کافی:
در برگیرنده مسائل فقهی است وبزرگترین بخش کتاب کافی به شمارمی آید وبا کمال تأسف به فارسی ترجمه نشده است
روضه کافی:
این بخش به نام روضه کافی شهرت دارد وبه نام بهشت کافی نیز به فارسی ترجمه شده است
در این کتاب روایات مربوط به موضوعات مختلف ومتنوع، بدون هیج ترتیب خاصی گردآوری شده است
چند نمونه از موضوعات آن به شرح زیر است:
تأویل وتفسیر برخی از آیات قرآن،توصیه ها واندرزهای ائمه(ع)،رؤیا وانواع آن،دردها ودرمان
آنها،کیفیت آفرینش جهان هستی وبرخی پدیده های آن،فضیلت شیعه ووظایف آن و...

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۰۲, ۰۵:۵۸
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت بازدید کنندگان عزیز وگرامی...
در این پست، آثار وکتب رئیس المحدثین، فخر عالم تشیع، شیخ صدوق(ره) راخدمت شما عزیزان معرفی میکنم...
با تلاشها ومجاهدت های این علامه عظیم الشأن وجلیل القدر جهان تشیع است که احادیث اهل بیت(ع) به سهولت وآسانی در اختیار ما قرار گرفته وبه دست ما رسیده است.
نکته جالب کتب شیخ صدوق اینست که نام کتاب ها با موضوع آنها همخوانی دارد ومرتبط است
علامه بزرگواری که به برکت دعای امام عصر(عج) متولد شده است وجسد ایشان پس از ۹۰۰سال، همچنان سالم مانده است و تعجبی هم ندارد همچنانکه نمونه های اینگونه علمای دین، در تاریخ اسلام کم نیست...
۲-گلچین آثار شیخ صدوق(ره)
۱-من لا یحضره الفقیه
این کتاب شریف یکی از کتب اربعه و معروفترین کتاب شیخ صدوق(ره) وهمچنین از معتبرترین ومهمترین کتب حدیث شیعه به شمار میرود و ترجمه فارسی آن درشش جلد تألیف شده است
این اثر از زمان نگارش مورد توجه علمای شیعه قرار گرفته ودر مجموعه های بزرگ وکوچک روایی به آن استناد کرده واز آن روایت نقل کرده اند
مجموع روایات اهل بیت(ع) درباره مسائل فقهی واحکام شرعی در این کتاب جمع آوری شده است
مؤلف بزرگوار روایات فقهی ای را که از دیدگاه خود صحیح ومعتبر دانسته در این کتاب ارزشمند جمع آوری نموده وبه آنها فتوی داده است
اسم کتاب به معنی"کسی که فقیه نزد اوحضور ندارد" است یعنی نگارش کتاب برای کسانی است که به علماء وفقها دسترسی ندارند وبا مراجعه به آن از وظایف شرعی خود آگاه گردند
در پست های بعدی،دیگر آثار ارزشمند شیخ صدوق(ره) را خدمت شما عزیزان گرامی معرفی خواهم کرد...
ان شاء الله

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۰۲, ۰۷:۱۲
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
همانگونه که در پست قبلی خدمت شما عزیزان عرض کردم،در این پست دیگر آثار شیخ صدوق(ره) را معرفی میکنم تا بازدید کنندگان با مطالعه کتب ایشان، پی به عظمت ودانش این علامه عظیم الشأن وجلیل القدر ببرند...
۲-علل الشرایع
کتاب بی نظیر،بسیار ارزشمند وفوق العاده جالب وخواندنی، همانگونه که از نام کتاب پیداست این کتاب شامل روایاتی است که علل واسرار وحکمتهای احکام دین را معرفی میکند
برخی ازعناوین کتاب عبارتند از:
سر وحشی شدن حیوانات وحشی،سر آفرینش مخلوقات،سر نامیده شدن آدم به آدم، سرنامیده شدن حوا به حوا،سر زشت شدن زشت رویان،سر فراخ بودن روزی احمقان،سر پیری،سرپیدایش شهوات،سر نامیده شدن پیامبر اکرم(ص) به امی،سر نیاز به پیامبران،سر احکام وضو،سر پدید آمدن زمستان وتابستان و...
۳-معانی الاخبار
از معتبرترین کتب روایی شیعه که پیوسته مورد توجه علماء وفقهای شیعه قرار داشته، وروایات آن در بسیاری ازکتب روایی شیعه مانند"بحارالانوار"و"وسائل الشیعه"و...آمده است
در این کتاب برای شناخت معانی اصطلاحات قرآنی،روایی،فقهی،اعتقادی ودیگر معارف اسلامی کتابی بس ارزشمند وقابل توجه است که باتوجه به روایات اهل بیت رسول خدا(ص) که تنها راه شناخت معارف واحکام اسلامی است نگارش شده است
بعضی از موضوعات کتاب عبارتند از:معنای سبحان الله،معنای حروف مقطعه در قرآن(مانند الم،حم،کفهیص و...)،معنای من کنت مولاه فعلی مولاه و...
۴-الخصال
کتابی بسیار شریف وارزشمند که روایات آن شامل مباحث اخلاقی،رفتارها وصفات پسندیده ونکوهیده است
تنوع موضوعات احادیث در این کتاب خواندن آنرا برای عموم مردم دلنشین ونشاط انگیز کرده است
شیخ صدوق(ره) در این کتاب احادیث را به ترتیب اعداد در بابهای مختف آورده است وبا شماره"یک"آغاز وبه شماره "هزار هزار"(یک میلیون)پایان می یابد
۵-توحید شیخ صدوق(ره)
از کتب بسیار مهم در مذهب شیعه می باشد که روایات پیرامون خداشناسی راباموضوعاتی که در بحث خداشناسی مطرح است دسته بندی کرده است
این کتاب بی نظیرترین و بهترین کتاب روایی در موضوع خداشناسی می باشد ومانند این کتاب پیدا نمیشود
۶-امالی شیخ صدوق(ره)
اثری بس نفیس وارزشمند درموضوع احادیث اهل بیت(ع) بشمار میرود که شامل موضوعات مختلفی اعم از اخلاقی،تاریخی،فضائل خاندان پیامبر اکرم(ص) و...میشود
شیخ صدوق در این کتاب پرمحتوا، بخشی از امالی الرسول(ص) یعنی نخستین ومعتبرترین امالی که پیامبر اکرم(ص)املاء کرده وامیرالمؤمنین(ع) به دست مبارک خود آنرا نوشته اند را آورده است
امالی جمع"املاء"به معنای این است که استاد طی جلسات مختلف مطالبی را نقل کرده وشاگردانش که درهمان جلسات حضور دارند این مطالب را یادداشت میکنند وتوسط همین شاگردان این مطالب به صورت کتاب جمع آوری شده ودر دسترس همگان قرار میگیرد وبه نام امالی یا مجالس نامیده میشود
۷-ثواب الاعمال وعقاب الاعمال
شیخ صدوق(ره) در این کتاب روایات فراوانی را دربیان اعمال پسندیده وناپسند،پاداش اعمال نیک وکیفر اعمال بد جمع آوری کرده است
این کتاب نیز مانند دیگر آثار شیخ صدوق(ره) مورد توجه علماء وفقهای شیعه قرار گرفته و از معتبرترین کتب روایی شیعه به شمار می رود
۸-عیون اخبار الرضا(ع)
یکی جامع ترین کتب روایی شیعه در بیان تاریخ حضرت امام علی بن موسی الرضا(ع) وبیان احادیث آنحضرت(ع)،که بسیاری از مسائل مربوط به فقه شیعه در آن بین شده است
علمای بزرگوار شیعه نظرات خود را در مورد این کتاب بیان کرده اند که نمونه هایی از آن بیان می شود:
درتمام روزگار ودرنگاه هیچ بیننده ای مانند این کتاب نگاشته نشده است
هر دانشی که بخواهی در آن است وتورا بی نیاز میکند
کتاب عیون اخبار الرضا(ع)کتابی بسیارشفا دهنده است که قلب انسان را شفا میدهد

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۰۳, ۱۵:۰۶
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
حلول ماه پرخیر وبرکت ربیع الاول وهمچنین ولادت حضرت عیسی بن مریم(س) رو خدمت شما تبریک میگم
بدون مقدمه به ادامه معرفی کتابهایی با موضوع احادیث اهل بیت(ع) می پردازم...
۳-امالی شیخ مفید(ره)
این کتاب ارزشمند از مهمترین منابع روایی شیعه به شمار می آید
امالی شیخ مفید ازاستوارترین کتب حدیثی است زیرا روایات آن بدست شیخ مفید(ره) گزینش شده اند وسره از ناسره مشخص شده است
روایات امالی روایاتی است اعتقادی،اخلاقی،تاریخی،قرآ نی و...البته شیخ مفید(ره) به موضوع امامت واخلاق اهمیت بیشتری داده است
موضوع امامت در سه بخش مورد بررسی قرار گرفته است:
۱-اهمیت ولایت،اثبات امامت حضرت امیرالمؤمنین(ع) وائمه معصومین(ع)
۲-عدم شایستگی خلافت برای دیگران
۳-پاسخ به برخی سؤالات وشبهاتاین کتاب مهمترین اثر بجای مانده از شیخ مفید(ره) به شمار می آید
۴-امالی شیخ طوسی(ره)
این کتاب نفیس،اثری به یادگار مانده از رئیس المجتهدین شیخ الطائفه(شیخ طوسی(ره)) است که دراین کتاب به تأویل وتفسیر وتشریح آیات قرآن و داستانهای معتبر تاریخی پرداخته است
۵-الاحتجاج(احمد بن ابیطالب طبرسی)
کتابی بسیارمعتبر که به کثرت الفوائد مشهور شده است
موضوع این کتاب مناظرات پیامبر گرامی اسلام(ص) وائمه معصومین(ع)واستدلال های برخی از اصحاب ائمه (ع) در برابر مخالفان وافراد مختلف وپیروان ادیان غیر اسلامی، نسبت به اصول و فروع دین اسلام ومذهب اثنی عشری است.همچنین برخی از مکاتبات امام زمان(عج) که در زمان غیبت صغری از طریق نواب اربعه آنحضرت(ع) و ذکرتوقیعاتی (نامه هایی)از ناحیه مقدسه امام عصر(عج) به برخی از علماء در این کتاب درج شده است
۶-تحف العقول(ابن شعبه حرانی(ره))
از کتابهای مشهور در حکمتها وموعظه ها از ائمه(ع) است
۷-کامل الزیارات(ابن قولویه قمی(ره))
مجموعه بزرگی از احادیث وروایات اهل بیت(ع)، درشیوه زیارت پیامبر گرامی اسلام(ص) واهل بیت اطهار(ع) است.
قسمت عمده کتاب مربوط به فضائل زیارت امام حسین(ع) وجزئیات مربوط به آن است

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۰۴, ۱۶:۵۰
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت شما کارشناسان وبازدید کنندگان گرامی ومحترم...
در این پست قصد دارم کتابهایی با موضوع اعتقادات شیعه(توحید،عدل،نبوت،امامت معاد) خدمت شما عزیزان معرفی کنم...
در این پست کتابهایی که همه مباحث اعتقادات را شامل میشوند به عبارت دیگر هر۵ مبحث توحید وعدل ونبوت وامامت ومعاد که دریک‌ کتاب گرد آوری وبررسی شده اند را معرفی میکنم سپس کتابهایی که یک بحث خاص از اعتقادات مثلا توحید یا معاد و...را دنبال میکنند در ادامه همین پست معرفی می شود...
به علت گستردگی مبحث امامت، کتب مربوط به آن در پستهای بعدی مورد بررسی قرار خواهد گرفت... ان شاء الله
د-بهترین کتابها در مورد اعتقادات شیعه(توحید،عدل،نبوت،امامت معاد):
۱-حق الیقین(علامه مجلسی(ره))
بهترین وبی نظیر ترین کتاب در مورد اعتقادات به نظر حقیر،این کتاب آخرین تألیف علامه مجلسی بوده وهمه مباحث توحید و... را شامل میشود
با انتشار این کتاب هفتاد هزار نفر از اهل تسنن شیعه شدند
۲- اعتقادات شیخ صدوق(ره)
یکی از مهمترین منابع عقاید شیعه که همه مباحث اعتقادی شیعه از جمله توحید، نبوت،امامت،معاد،مرگ،خلقت، فرشتگان و... را شامل می شود
۳-توحید شیخ صدوق(ره)
توضیحات در مورد این کتاب بی نظیر در پستهای قبلی در معرفی گلچین آثار شیخ صدوق(ره) گذشت
۴-معاد (شهید آیت الله دستغیب(ره)
بهترین کتاب به نظر حقیر در مورد معاد وجهان پس از مرگ که مباحث مهمی مانند حالت احتضار ومرگ در انسانها،شب اول قبر،برزخ، قیامت ونعمتهای بهشتی وعذابهای جهنمی به طور کامل توضیح داده شده است
۵-تصویری از بهشت وجهنم(اقتباس از بحارالانوار)[احمد حبیبیان]
کتابی بی نظیر ومختصر در مورد معاد که شامل مباحث مرگ،لحظه جدایی روح از بدن،آستانه روز قیامت، بهشت وجهنم،اعراف و... به خوبی شرح داده شده است

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۰۶, ۰۹:۰۷
بسم الله الرحمن الرحیم

همانگونه که در پست پیشین عرض شد،مبحث امامت از عقاید شیعه،مبحثی بسیار گسترده است وکتب بسیاری با موضوع امامت توسط علمای شیعه وسنی به رشته تحریر درآمده است...
در این پست قبل از معرفی کتب برگزیده در موضوع امامت، لازم است مقدمه ای را خدمت شما عزیزان بیان کنم:
در حدیث معتبری از رسول اکرم(ص) آمده است:یا علی(ع)،هر بنده ای که خدا را ملاقات کند ومنکر ولایتت باشد مانند پرستنده بت وصنم خدا را ملاقات کرده است(امالی شیخ صدوق ص۳۱۶)
ودرحدیث دیگر از رسول اکرم(ص) آمده است: امت من ۷۳ فرقه می شوند ۷۲ فرقه اهل جهنم ویک فرقه اهل نجات است
وآن فرقه ناجیه(شیعه اثنی عشری) است
ودر حدیث بعدی از رسول اکرم(ص) آمده است: هرکس در حالیکه امام خودش را نمی شناسد،بمیرد به مرگ جاهلیت مرده است
و...
طبق این احادیث شریفه واحادیث دیگرمشخص می شود که امامت مهمترین مبحث از اعتقادات شیعه است حتی از توحید هم بالاتر است. چرا؟ بعلت اینکه کسی که ائمه(ع) را بشناسد توحید او صحیح نبوت او صحیح ومعاد او نیز صحیح است زیرا با مراجعه به احادیث اهل بیت(ع)،هم خدا وانبیاء(ع) را بهتر میشناسد وهم با ویژگی ها وحقایق بهشت وجهنم وقیامت و...به صورت صحیح ودرست آشنا می شود...
در کتاب صحیح بخاری که مهمترین وصحیح ترین کتاب نزد اهل سنت است وبه آن برادر قرآن می گویند آمده است:
خدا هر شب با الاغ خود به آسمان دنیا پایین می آید وسپس بالا می رود!!
خداوند به شکل پسر جوان زیبا وامرد(پسری که مو بر صورتش نروییده است) وموفرفری بر روی عرش نشسته است!!
خداوند از روی ساق پایش شناخته می شود!!
آیا این اظهارات مضحک در مورد خداوند متعال کفر نیست؟ آیا کسی که اعتقاد به جسمانیت ومحدویت به زمان ومکان خدا باشد به خداوند متعال کافر نشده است؟ پناه میبریم به خدا از این کفریات...
و در جای دیگر این کتاب آمده است:
حضرت موسی(ع) چنان سیلی به صورت ملک الموت زد که یه چشمش کور شد!!
و...
وهمچنین در تفاسیر اهل سنت در مورد پیامبر اکرم(ص) در تفسیر سوره عبس آمده است:
پیامبر اکرم(ص) نسبت به مردی نابینا روی ترش کرد وچهره در هم کشید واز او رو برگردانید
چنین نسبتی به فرد عادی ومعمولی قطعا" قبیح وزشت است چه برسد به سید وسرور جمیع
کائنات ومخلوقات وبهترین ومحبوبترین مخلوق خدا نزد خداوند متعال...
این عقاید باطل از کجا نشأت می گیرد؟ جواب مشخص وواضح است
عدم آشنایی ودوری از معارف واحادیث اهل بیت(ع)، مگر غیر از این است؟
کتاب توحید صدوق(ره) را بخوانید تا ببینید چگونه اهل بیت اطهار(ع) به بهترین شکل ممکن اوصاف وصفات خداوند متعال را توصيف وبيان نموده اند
فقط شیعیان اهل بیت(ع) هستند که انبیاء(ع) را دور از هرگونه گناه وخطا واشتباه وفراموشی می دانند...
الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمؤمنین والائمة عليهم السلام...

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۰۷, ۱۵:۲۴
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت شما کارشناسان وبازدید کنندگان گرامی ومحترم...
معرفی بهترین کتابها درمورد امامت وفضائل امیرالمؤمنین(ع):
۱-حدیقة الشيعة(مقدس اردبیلی(ره))
کتابی بی نظیر وفوق العاده ارزشمند وبه عبارت دیگر بهترین کتاب با موضوع امامت،در این کتاب عناوین مختلفی از جمله: ارائه دلایل عقلی ونقلی برای اثبات امامت امیرالمؤمنین(ع)، قضاوتها ومعجزات حضرت علی(ع)، خلاصه زندگانی سایرائمه(ع)،بیان مطاعن(طعنه ها)ابوبکر،عمر،عثمان ومعاویه(لعنة الله عليهم اجمعين)و...
ازنکات جالب این کتاب ابطال فلسفه وتصوف(عقاید صوفیه) از طریق روایات اهل بیت(ع) است
۲-مشارق انوار الیقین(حافظ برسی(ره))
کتابی شریف ومعتبروبسیار جالب و خواندنی، در این کتاب روایات در مورد فضائل ومناقب امیرالمؤمنین(ع) واهل بیت(ع) برای اولین بار مطرح شده است ومؤلف بزرگوار این روایات را بدون هرگونه ملاحظه ای بیان میکند
از نکات جالب این کتاب،بیان رموز واسرار حروف واعداد است
۳-ترجمه شواهد التنزیل(حاکم حسکانی(ره))[سیمای امام علی(ع) درقرآن]
کتابی منحصر به فرد وبسیار شریف درشأن فضائل امیرالمؤمنین(ع) واهل بیت(ع) درقرآن که توسط عالم ایرانی اهل سنت به رشته تحریر درآمده است
در این کتاب حدود دویست وده آیه از قرآن درشأن امیرالمؤمنین(ع) وهزار ودویست روایت در ذیل شآن نزول آیات مطرح شده است

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۰۷, ۱۷:۳۳
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت بازدید کنندگان وکارشناسان گرامی ومحترم...
در این پست به حول وقوه الهی و عنایت اهل بیت(ع) به ادامه معرفی کتابها با موضوع امامت، می پردازم
۴-الفین(علامه حلی(ره))
کتابی بس شریف و گرانسنگ تألیف یوسف بن مطهر حلی ملقب به علامه حلی(ره)، این علامه عظیم الشأن وجلیل القدر احتیاج به معرفی ندارد...با مطالعه آثار ارزشمند این علامه وفقیه بزرگوار،به علم ودانش،فضیلت وتقوای ایشان پی برده می شود
جالب است بدانید که علامه حلی(ره) زمینه تشیع در ایران را فراهم ساخت وباعث شیعه شدن مردم ایران گردید در حالیکه اکثر مردم ایران آن زمان،بغیر از شهر مقدس قم، طرفدار مذهب اهل سنت بودند
بعد از حمله قوم مغول به ایران، پادشاه ایران الجایتو از حاکمان مغول بود، این شخص تحت تأثیر فرهنگ اسلامی ایران وبالخصوص دانش علامه حلی(ره) قرار گرفته و مذهب اهل سنت را برای خود برمی گزیند ونام خود را به محمد خدابنده تغییر می دهد. سپس با راهنمایی ها وارشادات علامه حلی(ره)،مذهب حقه تشیع را انتخاب می نماید وبا پیشنهاد علامه حلی(ره)، علما وروحانیون شیعه را برای تبلیغ مذهب حقه تشیع به نقاط مختلف ایران گسیل میدارد وبه تدریج مردم ایران با عقاید تشیع آشنا شده وشیعه می شوند
نام کتاب به معنای دوهزار است یعنی دوهزار دلیل برای اثبات امامت امیرالمؤمنین(ع)،البته در کتاب هزار دلیل ارائه شده است شاید به دلایل مختلف از جمله از بین رفتن در طول زمان و...کتاب به صورت حاضر به دست ما رسیده باشد
خود علامه حلی(ره) می گوید: تنها کتابی که به دردم خورد کتاب الفین بود
۵-خلاصه الغدیر در هزار نکته(علامه امینی(ره))[محمدرضا معراجی]
این کتاب خلاصه کتاب گرانسنگ علامه امینی، الغدیراست،ترجمه فارسی الغدیر ۲۲جلد است وبه علت سنگین وحجیم بودن‌وبه سختی در دسترس بودن این کتاب بسیار شریف،خلاصه الغدیر را انتخاب کردم
این علامه بزرگوار وعظیم الشأن واز استوانه های گرانقدر تشیع که تاریخ کمتر به خود دیده است
علامه برای نگارش این کتاب بسیار زحمت کشیده است از جمله مسافرت به کشورهای مختلف اسلامی ومطالعه وبه امانت گرفتن کتب خطی موجود درکتابخانه های این کشورها با مشقت تمام، با توجه به اینکه مسئولین کتابخانه ها از به امانت سپردن کتب موجود دراین کتابخانه هابه علمای شیعه خودداری می کردند
نکته جالب در مورد علامه امینی(ره)،خواب دیدن امیرالمؤمنین(ع) است وحضرت امیر(ع) به خاطر نگارش این کتاب به علامه امینی(ره) فرمودند:"خدا روی تورا سفید کند که روی ما راسفید کردی"

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۰۸, ۱۵:۳۶
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام خدمت بازدید کنندگان وکارشناسان گرامی ومحترم...
در این پست قصد دارم چند کتاب با موضوع دفاع از مذهب حقه تشیع ومناظرات علمای شیعه وسنی وهمچنین فضائل وصفات شیعیان خدمت شما عزیزان معرفی کنم
ه-بهترین کتابها با موضوع دفاع از تشیع وفضائل وصفات شیعه:
۱-شبهای پیشاور(سلطان الواعظین شیرازی(ره))
کتابی مشهور،ارزشمند وبسیار جذاب وخواندنی،که توسط یکی از علما ومبلغان مذهب حقه تشیع(سلطان الواعظین شیرازی(ره)) طی مناظره با دوتن از علمای هند وپاکستان انجام شده است
علت نامگذاری کتاب،مناظره این عالم بزرگوار شیعه با علمای اهل تسنن در ده شب مناظره پی درپی همراه با شاهدان وعلاقه مندان بسیار اعم از تجار،کسبه و...در شهر پیشاور پاکستان است
دو نفر از علمای کابل ده شب متوالی بعد از نماز عشا می آمدند و هر شب ساعاتی طولانی که غالبا" به ۶یا۷ساعت طول می کشید وبعضی شبها تا اذان صبح به مباحثات ومناظرات می گذشت
درپایان ۶تن از رجال واصناف اهل سنت به مذهب حقه تشیع گراییدند
۲-ترجمه المراجعات(سید عبدالحسین موسوی شرف الدین(ره))[رهبری امام علی(ع) در قرآن وسنت]
این کتاب مهم وشریف، مجموعه نامه ها بین مؤلف محترم کتاب وبا رئیس دانشگاه الازهر مصر(ازمعتبرترین ومشهورترین مراکز علمی اهل سنت) ومباحثه ومناظره حول اعتقادات شیعه وسنی را شامل می شود وبه ۱۱۲ نامه ادامه پیدا می کند
آنچه زیبایی کتاب را درچندان کرده است رعایت ادب واحترام بین طرفین است
۳-آنگاه هدایت شدم(محمد تیجانی سماوی)
کتابی ارزشمند وجالب که نویسنده محترم آن دکتر تیجانی اهل تونس(دارای مدرک دکترای تاریخ ومذاهب اسلامی از دانشگاه سوربن فرانسه) که با شرکت درکنفرانسی در مکه، به وهابیت گرایش پیدا کرده بود با مسافرت به کشورهای مختلف اسلامی وطی ملاقات و مناظرات با علمای شیعه از جمله آیت الله خویی(ره) وسید محمد باقر صدر(ره) در نجف اشرف، پس از تحقیق وبررسی فراوان به مذهبی حقه تشیع گرویده ورسما"شیعه شد
کتاب،شرح این مسافرتها و گفتگوها رابیان می کند

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۱۰, ۰۸:۲۰
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت بازدیدکنندگان وکارشناسان گرامی ومحترم...
در این پست در ادامه پست قبلی،کتابهایی با موضوع فضائل وصفات شیعیان اهل بیت(ع)، را خدمت شما عزیزان معرفی میکنم تا ان شاء الله مورد پسند وتوجه شما عزیزان قرار بگیرد...
معرفی بهترین کتابها در مورد فضائل وصفات شیعیان وبشارتهای اهل بیت(ع) به شیعیان:
۱-فضائل الشیعه وصفات الشیعه(شیخ صدوق(ره))
دواثر نفیس وارزشمندوکم حجم از رئیس المحدثین شیخ صدوق(ره)،مؤلف عظیم الشأن وجلیل القدر این دو کتاب،به ذکر روایاتی از ائمه اطهار(ع) درباره صفات،ویژگیها،خصوصیات وفضائل شیعیان اهل بیت(ع) پرداخته است
کتاب صفات الشیعه دربرگیرنده۷۱حدیث اخلاقی واعتقادی وهمچنین شامل موضوعاتی همچون صفات متقین،صفات مؤمنین،تسلیم دربرابرائمه علیهم السلام،شیوه معاشرت با مردم،دوستی و دشمنی برای خدا ومکارم الاخلاق می باشد
۲-بشارت المصطفی(ص)لشیعه المرتضی(ع)(عماد الدین طبری(ره))
این کتاب شریف وبسیار ارزشمند،از مهمترین ومعتبرترین منابع شیعه در اثبات حقانیت شیعه از کلام پیامبر اکرم(ص) می باشد
در این کتاب به کمک روایات به اثبات امامت ائمه(ع) وبیان منزلت شیعه وپیروان ائمه اطهار(ع) می پردازد

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۱۰, ۱۵:۲۴
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت همه بازدید کنندگان گرامی ومحترم...
فرا رسیدن نهم ربیع الاول سالروز عید بزرگ امامت امام عصرحضرت بقیة الله الاعظم(عج) راخدمت همه شما عزیزان تبریک میگم...
در این پست وپستهای بعدی بهترین کتابها را در مورد قرآن کریم(علوم قرآنی و تفسیر) خدمت شما عزیزان معرفی میکنم:
ابتدا به معرفی کتابهایی باموضوع علوم قرآنی وعناوین وابسته به آن از جمله تاریخ قرآن کریم،اعجاز،معانی الفاظ ولغات قرآن و...می پردازم
وسپس به معرفی بهترین تفاسیر قرآنی به نظر حقیر وتوضیحات مربوط به آنها خواهم پرداخت...
الف-معرفی بهترین کتابها در مورد علوم قرآنی:
۱-البیان فی تفسیر القرآن(آیت الله العظمی خویی(ره))
کتابی بسیار مهم، بی نظیر وفوق العاده ارزشمند با موضوع علوم قرآنی نوشته فقیه جامع الشرایط ومرجع تقلیدی اعظم واعلم در عصرما که متأسفانه چندین سال است از بین ما رفته وجای خالیشان احساس می شود...
فقیهی بزرگوار که خدمات شایانی از ایشان از جمله تربیت شاگردان بسیار از جمله آیت الله وحید خراسانی،آیت الله سیستانی،آیت الله بهجت (ره)و...واحداث مراکز علمیه ازجمله
کتابخانه آیت الله خویی(ره) ومدینة العلم در قم مقدسه ومؤسسات خیریه از جمله بیمارستان،
مدرسه،حسینیه،دارالایتام و... در ایران وکشورهای مختلف مانند مرکز الامام الخویی الاسلامی،نیویورک و...به یادگار مانده است...

این کتاب شریف،شامل مقدمه وتفسیر سوره حمد می باشد
مؤلف بزرگوار در این مقدمه به عظمت قرآن،اعجاز قرآن،مصونیت قرآن از تحریف،عدم تناقض وعدم نسخ دراحکام قرآن اشاره می کند
جامعیت مباحث قرآنی در مقدمه، این کتاب را به یکی از آثار شاخص درحوزه علوم قرآنی تبدیل کرده است

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۱۱, ۱۳:۰۸
بسم الله الرحمن الرحیم
در این پست به ادامه معرفی کتابها با موضوع علوم قرآنی می پردازم...
۲-الاتقان فی علوم القرآن(جلال الدین سیوطی)
این کتاب جامعترین اثر، در مبحث علوم قرآنی وادبیات قرآن وزبان عرب می باشد واز مهمترین ومشهورترین کتب مربوطه در حوزه علوم قرآنی به شمار می رود وتمام مباحث کلی و جزئی علوم قرآنی مانند تاریخ قرآن،محکم ومتشابه،سوره های مکی ومدنی،نزول سوره ها در زمستان وتابستان ،اختلاف قرائات،لهجه های مختلف در قرائت قرآن و...دراین کتاب مطرح شده است ...
این کتاب نوشته عالم ومفسربزرگ اهل سنت،جلال الدین سیوطی بوده و منبعی جامع برای تحقیق وپژوهش در مبحث علوم قرآنی برای تمام محققین اعم از شیعه وسنی می باشد
۳-درسنامه علوم قرآنی(حسین جوان آراسته)
کتابی خلاصه تراز دو کتاب قبلی وروان وقابل فهم برای علاقه مندان وپژوهشگران علوم قرآنی

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۱۳, ۱۲:۵۲
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت بازدیدکنندگان محترم وگرامی...
در این پست وپستهای بعدی قصد دارم کتابهایی را باموضوع تاریخ قرآن خدمت شما عزیزان معرفی کنم
ب-معرفی بهترین کتابها با موضوع تاریخ قرآن:
۱-تاریخ قرآن(دکتر رامیار(ره)) ۲-پژوهشی در تاریخ قرآن کریم(دکتر محمد باقر حجتی)
این دو کتاب مهمترین وجامعترین کتب موجود در مورد تاریخ قرآن به شمار می روند واز تمام موضوعاتی که به تاریخ وچگونگی جمع آوری قرآن در سه دوره سه خلیفه غاضب ابوبکر وعمر وعثمان مربوط می شد سخن به میان آمده است
نکته مهم دیگر در مورد این دو کتاب، پاسخ به شبهات اهل سنت در نحوه جمع آوری قرآن وموضوعات مربوط به آن می باشد
بخشی از عناوین کتابها عبارتند از:
انواع وحی وچگونگی آن،اسامی قرآن،تاریخ جمع آوری قرآن در سه دوره ابوبکر،عمر،عثمان،اختلاف مصاحف(جمع مصحف به معنی قرآنهایی که نزد صحابه رسول اکرم(ص) موجود بود) با یکدیگر،سوره های مکی ومدنی ومعنای آنها،اولین آیه ها و سوره ها به ترتیب نزول وچگونگی نامگذاری آنها،حروف مقطعه،نحوه اعراب گذاری قرآن،اختلاف لهجه هادرقرائت قرآن،شأن نزول آیات(علت نازل شدن آیات)،نظرات مستشرقان(پژوهشگران خارجی علاقه مند به فرهنگ مشرق زمین) در مورد تاریخ قرآن،قرآن منسوب به مولای متقیان امیرالمومنین(ع) وخصوصیات وویژگیهای آن وتفاوت آن باقرآنکنونی حاضر در نزدما(قرآن کنونی در زمان عثمان جمع آوری شده است)،سوزاندن مصاحفتوسط عثمان،اختلاف قرائات در قرآن،عقیده نزول قرآن بر هفت حرف نزد اهل سنت،تحریف قرآن و پاسخ به شبهات آن و...
از آنجا که مهمترین وشاخص ترین بخش علوم قرآنی،تاریخ قرآن می باشد بنابراین اهمیت وارزش این دو کتاب مشخص می شود

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۱۳, ۱۶:۲۹
بسم الله الرحمن الرحیم
در این پست، بهترین کتاب با موضوع اعلام قرآن(اسامی اشخاص ومکانهاو...در قرآن)راخدمت شما عزیزان معرفی می کنم
ج-معرفی بهترین کتاب با موضوع اعلام قرآن:
۱-اعلام قرآن(دکتر خزائلی(ره))
این کتاب، بهترین وجامعترین کتاب در نوع خودش می باشد.
بعضی از عناوین کتاب عبارتند از:
شرح حال انبیاء(ع) که نامشان در قرآن آمده است،شرح حال اشخاص مختلف در قرآن مانند فرعون،نمرود،ابلیس و...سرنوشت اقوام‌مختلف مانند قوم عاد،ثمود،لوط،...نامهای فرشتگان وبتها و...مکانهای خاصی در قرآن مانند مکه،مدینه،مسجد الاقصی و...در این کتاب توضیح داده شده استمطالعه این کتاب بسیار جذاب و خواندنی را به همه عزیزان توصیه می کنم

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۱۷, ۱۲:۳۹
بسم الله الرحمن الرحیم
در این پست در ادامه پستهای قبلی،قصد دارم کتابهایی با موضوع الفاظ وکلمات قرآن ومعانی آنها خدمت شما عزیزان معرفی کنم
د-معرفی بهترین کتابها با موضوع الفاظ(کلمات)قرآن:
۱-المعجم المفهرس(محمد فؤاد عبدالباقی(ره))
کتابی پژوهشی،کاربردی وبسیارمشهور نزد علماء ومحققین قرآنی.این کتاب فهرست الفبایی واژگان قرآن کریم است که به ترتیب حروف الفبا وریشه کلمات تألیف گردیده است. دراین کتاب، هر واژه وکلمه ای که درقرآن آمده، همراه با ذکر نام سوره ها وآیه هایی که این کلمات در آنها تکرار شده است،آورده شده است
به عنوان مثال، در مورد کلمه"الله"نام آیه ها و سوره هایی که این کلمه در آنها آمده وتکرار شده است را بیان می کند.
با کمی دقت نظر در مورد این کتاب بسیار مفید،به سختیها و مشقت هایی که مؤلف برای گردآوری این کتاب کشیده است پی می بریم
۲-مفردات الفاظ قرآن کریم(راغب اصفهانی(ره))
ازبهترین کتابها برای معانی،توضیح وتفسیرکلمات ولغات قرآن که به مفردات راغب مشهور گردیده است
مؤلف محترم در این کتاب ارزشمند،گاهی ابتدا آیه راذکر کرده سپس به شرح وتفسیر کلمه مورد نظر درآن آیه می پردازد
ترتیب کلمات براساس حروف الفبا تنظیم شده است ودر بعضی موارد براساس حروف اصلی(ریشه) کلمات، تقدیم تأخیر انجام می دهد وبه عبارت دیگر بعضی کلمات را نسبت به کلمات دیگر مقدم آورده است
۳-قاموس قرآن(سید علی اکبر قرشی)
کتابی بی نظیر وفوق العاده ارزشمند و مشهور نزد پژوهشگران ومحققین علوم قرآنی،
کتابی که از نظر اسلوب نگارش وموضوع کاملا شبیه به مفردات راغب ولی از کاملتر از آن می باشد
در این کتاب، الفاظ وواژگان قرآن بطورمفصل شرح وتفسیر شده است
در قاموس قرآن نیز مانند مفردات راغب کلمات بر اساس حروف الفبا تنظیم شده است ودر آن رجوع به اصل وریشه کلمات لازم است
مؤلف بزرگوار در مقدمه کتاب می نویسد:"قاموس قرآن تنها درباره لغات قرآن نیست بلکه یک کتاب تفسیر واگر اغراق نباشد یک دايرة المعارف قرآن است."
نویسنده محترم برای تألیف این کتاب، به منابع متعدد از جمله کتب لغت وتفاسیر مختلف مراجعه کرده ونگارش آن ۵سال طول کشیده است

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۲۰, ۱۵:۵۳
بسم الله الرحمن الرحیم
دراین پست که آخرین پست درمورد کتابهای موضوعی می باشد، قصد دارم بهترین کتابها با موضوع تفسیر قرآن وکتب مربوط به تفسیر رو خدمت شما عزیزان معرفی کنم...
در پستهای بعدی کتب متفرقه وکم حجم با موضوعات مختلف رو خدمتتون معرفی خواهم کرد...ان شاء الله
قبل از شروع به معرفی کتابها لازم است به عنوان مقدمه نکاتی را در مورد تفاسیر قرآن خدمت شما عرض کنم:
بنده معتقدم علم تفسیروتأویل قرآن فقط نزد اهل بیت(ع) قرار دارد وبهترین تفاسیر، تفاسیر روایی از اهل بیت اطهار(ع) هستند وتفاسیر دیگر اعم از اجتهادی،عقلی،فلسفی و...علاوه بر پیچیده وغیر قابل فهم بودن برای عموم، همگی دچار نقاط ضعف بسیاری هستند وبه نوعی تفسیر به رأی(نظر شخصی مفسر نسبت به آیه مورد نظر)محسوب میشوند
وطبق احادیث وارده از اهل بیت(ع) تفسیر به رأی حرام است وحتی اگر مفسر به طور اتفاقی تفسیر صحیح آیات را بیان کرده باشد اجری نزد خداوند متعال نخواهد داشت...
تفاسیر لغوی نیز فقط با لغات قرآن ومعانی آنها وقواعد زبان عربی سروکار دارند وبه عبارت دیگر فقط ظاهر قرآن را مورد بررسی قرار می دهند واز معانی باطنی قرآن بی خبرند
متأسفانه تفاسیر روایی نیز به علل مختلف خالی اشکال نیستند از جمله اینکه تفسیر همه آیات قرآن از اهل بیت(ع) به دست ما نرسیده است وهمچنین احادیث ضعیف السند بسیاری در بین تفاسیر روایی موجود است وتشخیص احادیث صحیح از ضعیف کار بس مشکلی است که لازمه آن تلاش وکوشش وعلم فراوان مفسر است.

از جمله روایاتی که به تفاسیر روایی راه یافته اند شامل تأویلاتی هستند نفرت زا ومطالبی باطل از جمله نسبت نادانی وگناه وظلم دادن به انبیاء(ع) وروایاتی در تفسیر آیات بی ارتباط با موضوع آیه مورد نظر
بنده در پست بعدی سعی می کنم تفاسیری را معرفی کنم که هم ساده وقابل فهم برای عموم باشد وهم مختصر ومفید باشد وتا حد امکان حجیم وچندین جلدی نباشد تا مطالعه آن با توجه به عدم فرصت کافی برای اکثر مردم،آسانتر ومثمرثمرتر باشد

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۲۶, ۰۶:۵۵
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام خدمت بازدید کنندگان گرامی و محترم...
همانگونه که در پست پیشین عرض شد،در این پست وپستهای بعدی کتابهایی با موضوع تفاسیر قرآن و کتب مربوط به تفسیر را خدمت شما عزیزان معرفی می کنم
امید که مورد پسند شما واقع گردد
ه-بهترین تفاسیر قرآن وکتب مربوط به تفسیر:
۱-تفسیر صافی(فیض کاشانی(ره))
بهترین ومهمترین تفسیر قرآن در نظر حقیر،که به شیوه روایی یعنی برگرفته ازبیانات اهل بیت(ع) تأليف شده است
این تفسیر ارزشمند وبی نظیر بعلت اختصار و جامعیت همواره در زمانهای مختلف مورد توجه دانش پژوهان قرار گرفته است
در مقدمه این تفسیر شریف به انواع روشهای تفسیری می پردازد واز تفاسیری که بدون توجه به احادیث اهل بیت(ع) وتعالیم آنان نگاشته شده اند انتقاد می کند وسپس از تفاسیری سخن به میان می آورد که با اخبار و روایات، قرآن را تفسیر کرده اند ولی اینگونه تفاسیر نیز ازکاستی ها وناهنجاری ها به دور نیستند واینگونه تفاسیر یا کامل نیستند
وتفسیر همه آیات قرآن را ندارند ویا سرشارند از اخبار ضعیف
مؤلف جلیل القدر وعظیم الشأن این تفسیر شریف،فیض کاشانی(ره) خود می گوید:
"به هر حال من تاکنون در میان تفاسیر با همه گستردگی تعداد آنها،تفسیری پیراسته از ناهنجاریها با بیان کافی که تشنگان را سیراب کند،نیافته ام و امیدوارم این تفسیر،همانی باشد که انتظار می رود
تفسیری که روایات صحیح را از روایات کدر و ناصاف تشخیص دهد
مفسری که با شناخت متن احادیث پی به صحت وضعف احادیث برد نه از اسانید روایات
مفسری که علم را ازخداوند گرفته باشد وتوانایی شکافتن و تجزیه وتحلیل روایات را داشته باشد تا روایات صاف را از روایات غبار اندود بازشناسد
مقدمه این تفسیر، از بهترین مقدمات تفسیری است

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۲۶, ۱۵:۳۹
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام به همه بازدید کنندگان عزیز ومحترم
در این پست در ادامه پستهای قبلی،به معرفی بهترین تفاسیر قرآن خواهم پرداخت...
۲-تفسیر البرهان(سید هاشم بحرانی(ره))
این تفسیر از مهمترین وجامعترین تفاسیر روایی شیعه است که مؤلف آن بسیاری ازاخبار واسرار علوم قرآن را که در کتابهای کهن ناشناخته مانده است گردآوری کرده است
"مؤلف جلیل القدر وعظیم الشأن آن،سید هاشم بحرانی(ره) در مقدمه این تفسیر شریف می نویسد:
این کتاب مشتمل بر بسیاری از روایات تفسیری از اهل بیت(ع) می باشد شامل کثیری فضائل آنها وبسیاری از احکام وآداب قصص انبیاء(ع) وعلوم دیگری است که در کتاب دیگری نخواهید یافت"
با وجود تلاش علمی فراوان،این تفسیر بسیاری از روایات ضعیف در غلو وتحریف رادربردارد و مؤلف اقدام به جداسازی احادیث ضعیف ننموده است وبا اینکه تلاش زیادی نموده است ولی اقدام او کافی نبوده است
نویسنده این تفسیر، فقط به جمع آوری روایات اهل بیت(ع) اقدام نموده است واز هرگونه اظهارنظر در مورد روایات خودداری نموده است
۳-نمونه بینات در شأن نزول آیات(محمدباقر محقق)
این کتاب یکی از جامع ترین کتابها با موضوع شأن نزول آیات قرآن است ومؤلف محترم برای تألیف این کتاب تفاسیر فراوان وکتب اسباب نزول را جستجو کرده است

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۰/۲۷, ۱۴:۴۸
بسم الله الرحمن الرحیم
با عرض سلام به همه بازدید کنندگان گرامی ومحترم
در این پست در ادامه پستهای قبلی کتابهایی با موضوع کتب مربوط به تفسیر را خدمت شما عزیزان معرفی میکنم
۴-کنزالعرفان فی فقه القرآن(فاضل مقداد(ره))
بهترین کتاب درآیات الاحکام وآیات فقهی قرآن کریم،نوشته عالم وفقیه شیعی مقداد بن عبدالله سیوری معروف به فاضل مقداد
مؤلف بزرگوار در این کتاب تنها آیات فقهی قرآن را بررسی کرده ودر اقوال علماء ونقل احادیث وشأن نزول آیات، بهره های فراوانی از تفسیر مجمع البیان برده واز این تفسیر شریف اقتباس کرده است
۵-یکصد وهشتاد پرسش وپاسخ برگرفته از تفسیر نمونه(آیت الله مکارم شیرازی)
این کتاب ارزشمند زیر نظر آیت الله مکارم شیرازی وتوسط جمعی از فضلای حوزه علمیه قم مقدسه تألیف شده است
وپرسش های عمده ومتداول مربوط به مسائل روزبا موضوعات مختلف در این کتاب مطرح شده وپاسخ داده شده است
بعلت بسیار حجیم و قطور بودن تفسیر نمونه(۲۷ جلدی) وعدم فرصت کافی برای مطالعه این تفسیر، نزداکثرخوانندگان
وعلاقه مندان به مطالعه تفاسیر قرآن، گردآوری این کتاب حقیقتا" کاری شایسته و ستودنی است

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۳/۱۱/۱۶, ۱۷:۳۰
بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت همه بازدید کنندگان گرامی و محترم...
به حول و قوه الهی و با عنایت اهل بیت(ع)،معرفی کتابهای مفید مربوط به موضوعات مختلف مذهبی به پایان رسید
در این پست به معرفی چند کتابخانه مجازی مفید برای مطالعه بهتر و آسان ترکتبی که در پستهای پیشین ذکر شد،اقدام خواهم کرد
ارزش واهمیت شایان این کتابخانه های مجازی، به علت مشکل بودن تهیه ومطالعه این کتابها، با توجه به قیمت بسیار بالای کتب مفید مذهبی وهمچنین عدم دسترسی بیشتر علاقه مندان به مطالعه اینگونه کتب،روشن می شود
برای مطالعه کتب فوق فقط کافیست نام کتاب را در قسمت جستجو نوشته یا از طریق حروف الفبا کتب مورد نظر خود را یافته و به مطالعه کتابهای مورد نظر خود بپردازید

۱-سایت اطلاع رسانی غدیر: http://www.ghadeer.org

۲-مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن: http://www.islamicecenter.com

۳-مؤسسه جهانی سبطین(ع): http://www.sibtayn.com

۴-کتابخانه دیجیتال نور: http://www.noorlib.ir

Partofar
۱۳۹۴/۰۱/۱۹, ۰۴:۵۴
http://www.montazer.ir/sites/default/files/styles/250x300/public/uploaded/images/2049723507.jpg

قالب: صوتی(mp3)

قیمت: ۵۰۰۰۰ ریال
تعداد لوح فشرده: ۲ سی دی

تعداد جلسات: ۲۰ جلسه

"تقوا یعنی پرهیز از هرچیزی که وجود ما را محدود و آلوده ‌کرده و حرکت ما را به سوی شدن، کُند یا متوقف می‌سازد"

تقوا" در اصل از ماده "وقی یقی وقایه" به معناى قرار دادن خویش در پناهگاه است. و در اصطلاح شرع، به معناى خویشتن دارى در برابر گناهان است .به عبارت دیگر تقوا یک نیروى بازدارنده ای است که به صورت یک ملکه نفسانی و نیروی درونی در وجود انسان به وجود می آید و او را در برابر طغیان شهوات و ارتکاب کارهای خلاف حفظ مى‏کند. کمال تقوا آن است که علاوه بر دوری از گناهان و محرمات، از مشتبهات نیز اجتناب شود.

با توجه به احادیث و روایات مربوطه استاد مطهری(ره) در این باره معتقدند : «تقوا مصونیت است، نه محدودیت. قدر مشترک پناهگاه و زندان مانعیت است،‌ اما پناهگاه مانع خطرها است و زندان مانع بهره برداری از موهبت هاست. تقوا مایة اصلی آزادی ها است، یعنی نه تنها خود قید و بند و مانع آزادی نیست، بلکه منبع و منشأ همة آزادی ها است. تقوا به انسان آزادی معنوی می دهد، یعنی او را از اسارت و بندگی هوا و هوس آزاد می کند. رشتة آز و طمع و حسد و شهود و خشم را از گردنش بر می دارد و به این ترتیب ریشة بردگی های اجتماعی را از بین می برد. مردمی که بنده و بردة پول و مقام و راحت طلبی نباشند، هرگز زیر بار اسارت ها و رقیّت های اجتماعی نمی روند.»

اهمیت موضوع فوق دستمایه ساسله مباحث "استاد محمد شجاعی" استاد حوزه و دانشگاه، تحت عنوان "تقوا" شده است.

از منظر استاد محمّد شجاعی « تقوا یعنی پرهیز از هرچیزی که وجود ما را محدود و آلوده ‌کرده و حرکت ما را به سوی شدن، کُند یا متوقف می‌سازد. تقوا ملاک انسانیت انسان و قرب او به حضرت حق تعالی است. تقوا مایه حفظ تلاشها و زحمات انسان درسیر بسوی الله می‌باشد. ما هیچ چیز حرامی در اسلام نداریم و هیچ چیزی نداریم که بخواهیم برایش تقوا پیشه کنیم غیر اینکه آن چیز باعث می شود بخش انسانی ما محدود شود. تقوا پیشه کردن نسبت به خدا، یعنی تقوا پیشه کردن نسبت به چیز هایی است که مانع رسیدن شما و شبیه شدن شما و متخلق شدن شما به خدا می شود و شما را از خدا دور می کند؛ نه اینکه از خدا بترسید، خدا که ترس ندارد؛ ما عاشق خدا هستیم، عاشق زیبایی مطلق، کمال مطلق، نور مطلق، رحمت مطلق، پس ترس ما از این است که محدود بشویم . محدود شدن آزار دهنده است، محدود ها می روند جهنم چون نمی توانند مطابق شرایط زیستی آخرت حرکت کنند. این نتوانستن می شود جهنم. این توقف می شود جهنم. این خیلی مهم است که انسان در نظام تربیتی یاد بگیرد که از محدودیت بدش بیاید، این طوری می تواند بزرگ بشود انسان تا روح بزرگ پیدا نکند تا بزرگان را نشناسد اصلاً بزرگ نمی شود.»

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده (تقوا) به قرار زیر است:

انسان و تقوا
انسان و شناخت گناهان
مصادیق بی تقوایی
آثار بی تقوایی
انسان و سوالات آخرت
فلسفه وجودی انسان
اولین قدم در ذکر
تقوا و تولد سالم
اسلام و عدم محدودیت انسان
و...
علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاههای مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاههای عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و نیز از طریق سفارش پستی تهیه نمایند.

Partofar
۱۳۹۴/۰۱/۱۹, ۰۵:۰۰
http://www.montazer.ir/sites/default/files/styles/250x300/public/uploaded/images/2020187202.jpg

قالب: صوتی(mp3)

قیمت: ۲۵۰۰۰ریال
تعداد لوح فشرده: ۱ سی دی

تعداد جلسات: ۵ جلسه
/http://www.montazer.ir (http://www.montazer.ir/)

بشر برای موفقیت در زندگی‌، احتیاج به دوگونه اسباب دارد. یکی اسباب طبیعی و دیگری اسباب روحی‌. آدمی پس از آنکه علل و اسباب طبیعی را مهیا کرد، مانعی جز مهیا نبودن عوامل روحی، در راه وصول او به اهدافش وجود ندارد؛ عواملی مانند سستی اراده‌، ترس‌، بی‌خردی‌، غضب‌، بدبینی و نظیر اینها. آنگاه که قلب خود را به وسیله اتکأ و توکل کردن‌، به دریای قدرت و عظمت الهی متصل کرد، اراده و همچنین سایر صفات روحی او آنچنان نیرومند می‌شود که مغلوب هیچ عامل دیگری نشده، در نتیجه به موفقیت قطعی و سعادت واقعی نایل می‌گردد.

به عبارتی می توان گفت، توكل در رابطه فرد با خدا مطرح است كه اين رابطه در اعمال انسان تأثير داشته و رابطه فرد با خدا را نمايان مى‏سازد. هر چند که انسان رابطه خويش با خدا را از طريق دعا، إستعاذه، انجام فرايض، و مستحبات نيز نشان مى‏دهد، اما در توكل جنبه‏اى از رابطه فرد با خدا نمايان است. فرد متوكّل پيش فرضهايى را پذيرفته است كه مهمترين آنها باور و ايمان به قدرت، حكمت و شفقت خداوند به بندگانش مى‏باشد. و همين جنبه اعتماد و ايمان است كه رابطه توكّل گونه را از انواع ديگر رابطه‏ها متمايز مى‏كند.

بنا بر اهمیت موضوع "استاد محمّد شجاعی" محقق و دین پژوه معاصر، سلسله مباحثی را تحت عنوان "توکل" ترتیب داده اند.

از منظر استاد محمّد شجاعی« توکل، اعتماد قلب در تمام امور به خداوند می‏باشد، به طوریکه بندگان جمیع امور خویش‏ را بر خداوند حواله دهند و از هر نیرو و قدرتی دیگری در امور خویش تبری جویند. تنها به‏ یک قدرت وابسته باشند و تنها او را منشأ تأثیر بدانند و اگر برای‏ انسانهای مؤمن در حوزه ی عملیات روحی و جسمی، فردی و اجتماعی خویش چنین حالتی‏ پیش آمد، اینان متوکلین ‏به خدا بشمار می‏آیند.

منشأ پیدایش چنین حالتی در روح انسانها اعتقاد و جزم به این است که فاعل موثری‏ جز خدا نیست و سایر نیروها و قدرتها به او برمی گردد. او است که به هر کاری قادر است‏ (ان الله علی کل شی‏ء قدیر) و امور بندگان را کفایت می‏کند و به جمیع بندگان عنایت و لطف و مرحمت دارد و سایر موجودات اگر علمی و قدرتی و نیروئی دارند، همه از او است‏؛ پس باید تنها متوجه او شد و از او کمک خواست و یاری طلبید و به او پناه برد.

اگر چنین حالتی در اعماق روح و جان انسانها پدید نیاید، علت آن یا ضعف‏ ایمان و یقین است و یا ضعف نفس و قلب؛ که در اثر آن، ترس و وحشت به واسطه‏ برخی از اوهام به او مستولی گشته و او را از اتکال به خداوند باز می‏دارد و... .»

برخی از مهمترین عناوین مطرح شده در این لوح فشرده (توکل) به قرار زیر است:

انقطاع از غیر و درک معنای توکل
تحمل سختی ها و یاری خداوند
توکل و رسیدن به بی نیازی و عزت
مراتب توکل
یقین و توکل
حد توکل در کلام امام رضا (ع)
محب خدا و محبوب خدا
تقسیم رزق مادی و معنوی بین انسانها
علاقه مندان به تهیه این لوح فشرده می توانند آن را از فروشگاههای مؤسسه، محل برگزاری جلسات، نمایشگاههای عرضه محصولات فرهنگی مؤسسه و نیز از طریق سفارش پستی تهیه نمایند.

حافظ قرآن
۱۳۹۴/۰۲/۲۱, ۱۸:۳۸
سلام دوست گرامی
قرآن آمده است تا طبق نص خود آن همگان درباره آن بیندیشندو نباید ما بگوییم دستمان کامل بسته است و فقط اهل بیت ع باید آن را برایمان بیان کنند.بنده خودم به تفاسیر روایی علاقه دارم و همین 2روز پیش یک دوره البرهان را از نمایشگاه کتاب خریدم.اما بیشتر روایات قرآنی ما مصداق و یا تاویل آیات را گفته اند و روایات تفسیری ما به گفته بزرگان این فن اندک است.به علاوه اهل بیت که فرموده اند:علینا بالقاءالاصول و علیکم باالتفریع فقط در مورد فقه نیست بلکه در باره علم تفسیر و مباحث اعتقادی مانند علم فلسفه و عرفان هم میباشد.
به علاوه تفسیر به رای تعریف خاص خود را دارد و تحمیل نظر خود به قرآن یکی از مصادیق آن است و نمیتوان هر چه را که از غیر معصوم به دستمان رسید را تفسیر به رای بنامیم.آنچه که مهم است انسان اول باید اصول علم تفسیر را یاد بگیرد و سپس جزئیات را استخراج کند و تا جایی که با اصول در تعارض نباشد و از عقل سلیم مطلب به دست آمده بعید به نظر نرسد مورد احترام است.:Gol:

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۴/۰۳/۰۲, ۰۸:۴۸
با عرض سلام خدمت شما برادر و استاد گرامی حافظ قرآن
بله درسته حق با شماست...در روایات اهل بیت(ع) و قرآن کریم به تدبر و تفکر در آیات قرآن مجید تأکید شده ولی روایاتی هم موجوده که مضمون آن این است که عقول مردم از تفسیر قرآن بسیار دور است و از جمله روایتی که بیان می کند که اگر مفسر قرآن با نظر خود قرآن را تفسیر کند حتی اگر بطور اتفاقی تفسیرش صحیح باشد اجری نزد خداوند نخواهد داشت به عبارت دیگر چون قرآن کلام خداوند متعال است پس تفسیر و تأویل آن هم باید از طرف خداوند یا کسی که علم خود را از خداوند گرفته، باشد یعنی اهل بیت(ع)
و این تنها اهل بیت(ع) هستند که راسخون در علم هستند و مفسرانی غیر از اهل بیت(ع) فقط ظاهر قرآن و آیات محکم یعنی آیاتی که معانی آنها واضح است را می توانند تفسیر کنند و از بطون قرآن که طبق روایتی در هربطنی تا هفتاد بطن در قرآن وجود دارد آگاهی ندارند...
علامه سید هاشم بحرانی(ره) مؤلف تفسیر شریف البرهان تمام‌ روایات اهل بیت(ع) در ذیل هر آیه ای از قرآن را
جمع آوری کرده و از هرگونه اظهار نظر در مورد آیات خودداری کرده ولی از آنجا که روایت اهل بیت(ع) شامل تمام آیات قرآن نمی شود یعنی به عبارت دیگر برای هر آیه ای از قرآن روایتی از اهل بیت(ع) بدست ما نرسیده پس بنابراین تفاسیر روایی که از بهترین و جامعترین آنها همین تفسیر روایی البرهان است کامل نیست وحدود۹۰٪ روایات را شامل می شود
در تفسیر شریف صافی مؤلف بزرگوار فیض کاشانی(ره) که از علمای جلیل القدر عصر صفویه و داماد ملاصدرا بوده در هر جا که روایتی از اهل بیت(ع) مربوط به آیه ای از قرآن نیافته از تفسیر بیضاوی -که از بهترین تفاسیر عقلی اهل سنت است- استفاده کرده و خود ایشان در مقدمه این تفسیر شریف می گوید:" علیرغم جستجو در تفاسیر، تفسیری نیافتم که پیراسته از ناهنجاریها وبا بیان کافی بوده و تشنگان را سیراب کند امیدوارم این تفسیر همانی باشد که انتظار می رود"
فیض کاشانی(ره) فقط روایات صحیح از اهل بیت(ع) را جمع آوری کرده برخلاف تفاسیر البرهان و نورالثقلین که شامل مجموعه ای جامع از روایات اهل بیت(ع) اعم از روایات صحیح و ضعیف هستند...
از علاقه مندان به مباحث تفسیری بخصوص شما برادر عزیز حافظ قرآن و استاد عزیز جناب میقات و سایر اساتید محترم دعوت می کنم از تاپیک بنده به آدرس زیر بازدید کرده و حقیر را از پیشنهادات و انتقادات ارزنده خود در خصوص مباحث مطرح شده محروم نفرمایند
با تشکر
http://www.askquran.ir/thread51898.html

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۴/۰۳/۰۲, ۱۳:۲۸
معرفی لینک دانلود کتابهای مفید و ارزشمند شیعه

با عرض سلام خدمت شما بازدید کنندگان گرامی...
در این پست و پست های بعدی بنده سعی می کنم لینک دانلود کتابهایی که در پستهای پیشین این تاپیک خدمت شما عزیزان معرفی شد ارائه کنم
از آنجا که بعضی از نویسندگان یا مترجمان محترم اینگونه کتب ارزشمند راضی به گذاشتن لینک دانلود کتابهایشان در معرض و استفاده عموم نیستند بنابراین تعداد کمی از این لینک ها در فضای مجازی وجود داره
البته در کتابخانه های مجازی که در پست های پیشین خدمت شما معرفی کردم براحتی
می تونید بدون احتیاج به دانلود کتب مورد علاقه تون رو براحتی مطالعه کنید
لازم به ذکر است توضیحات کامل و جامع در مورد کتب مفید شیعه قبلا" داده شده است
لطفا" قبل از دانلود کتابها صلوات بر محمد و آل محمد(ص) بفرستید.

۱-دانلود کتاب ترجمه بشارت المصطفی(ص) لشیعة المرتضی(ع)
http://s5.picofile.com/file/8151619400/Besharat_almostafa.rar.html

۲-دانلود کتاب ترجمه مشارق انوار الیقین فی اسرار امیرالمؤمنین(ع)
http://s5.picofile.com/file/8150952876/Mashargh_anvaraliaghin.pdf.html

۳-دانلود کتاب چهل حدیث معصومین(ع) در شناخت ملحدین
http://s6.picofile.com/file/8185621050/40_hadith.rar.html

۴-دانلود کتاب حديقة الشيعة
جلد اول:http://d01.megashares.com/index.php?d01=CbSSMI4

جلد دوم:http://s5.picofile.com/file/8151876068/Hadigh_alalshia_j2.rar.html

۵-دانلود کتاب ترجمه تفسیر روایی البرهان(۹ جلدی)
جلد۱:http://s5.picofile.com/file/8151140068/Borhan_j1.rar.html

جلد۲:http://s5.picofile.com/file/8151150934/Borhan_j2.rar.html

جلد۳:http://s5.picofile.com/file/8151159484/Borhan_j3.rar.html

جلد۴:http://s5.picofile.com/file/8151180492/Borhan_j4.rar.html

جلد۵:http://s5.picofile.com/file/8151221834/Borhan_j5.rar.html

جلد۶:http://s5.picofile.com/file/8151212526/Borhan_j6.rar.html

جلد۷:http://s5.picofile.com/file/8151232868/Borhan_j7.rar.html

جلد۸:http://s5.picofile.com/file/8151345884/Borhan_j8.rar.html

جلد۹:http://s5.picofile.com/file/8151354892/Borhan_j9.rar.html

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۴/۰۳/۱۶, ۱۸:۱۵
۶-دانلود کتاب تفسیر قرآن مهر(ویژه جوانان)[۲۴ جلدی]
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=5433&lang=fa

۷-دانلود کتاب پرسش ها و پاسخ های قرآنی ویژه جوانان(۱۲جلدی)
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=5638&lang=fa

۸-دانلود کتاب ترجمه عیون اخبار الرضا(ع)
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=12995&lang=fa

۹-دانلود کتاب ترجمه تفسیر جوامع الجامع(۶ جلدی)
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=7502&lang=fa

۱۰-دانلود کتاب ترجمه تاریخ طبری(۱۶جلدی)
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=11305&lang=fa

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۴/۰۳/۱۶, ۱۸:۴۴
۱۱-دانلود کتاب پژوهشی در اعجاز علمی قرآن
http://noorfatemah.org/book/2347/پژوهشی-در-اعجاز-علمی-قرآن-

۱۲-دانلود کتاب ترجمه الارشاد شیخ مفید
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=12493&lang=fa

۱۳-دانلود کتاب ترجمه و شرح احتجاج طبرسی
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=12488&lang=fa

۱۴-دانلود کتاب ترجمه اعلام الوری(زندگانی چهارده معصوم(ع)
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=11994&lang=fa

شیعه اهل بیت(ع)
۱۳۹۴/۰۳/۲۰, ۱۹:۱۷
۱۵-قرآن و مصونیت از تحریف
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=1609&lang=fa

۱۶-آشنایی با نهج البلاغه امام علی(ع)
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=2626&lang=fa

۱۷-پرسش های مردم و پاسخ های امام باقر(ع)
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=2868&lang=fa

۱۸-پرسش های مردم و پاسخ های امام صادق(ع)
http://www.ghbook.ir/index.php?option=com_mtree&task=viewlink&link_id=2869&lang=fa

۱۹-معجزه بزرگ: پژوهشی در علوم قرآنی
http://www.ghbook.ir/index.php?sort=-link_featured&link_name=معجزه%20بزرگ%20&link_desc=&cf29=&cf30=&cf34=&cf31=&cf32=&cf55=&cf35=&cf36=&cf37=&cf38=&cf54=&cf40=&cf33=&cf56=&cf41=&cf39=&option=com_mtree&task=listall&cat_id=0&Itemid=&lang=fa

حق گو
۱۳۹۴/۰۸/۲۱, ۱۱:۳۵
فرهنگ لغات و اصطلاحات فقهی: عربی به فارسی همراه با معادل انگلیسی

http://92.50.2.210/database/BookImages/94/94706169.jpg

هر کس معلم من باشه تا همه اش را بدانم تمام کسانی که بخواد را ضمانت میکنم برای بهشت
:cool::cool::cool::cool::cool: