PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بياييد نعمت هاي خدا را بشماريم.

شهودي
۱۳۸۷/۰۶/۱۱, ۱۲:۲۹
به نام خالق نعمت ها

چند تا از مهمترين نعمت هايي كه خداوند به ما عطا كرده را نام ببريد.

شهودي
۱۳۸۷/۰۶/۱۱, ۱۲:۴۰
البته ترديدي نيست كه طبق فرمايش قرآن كريم در آيه 18 سوره مباركه نحل:

وَإِن تَعُدُّواْ نِعْمَةَ اللّهِ لاَ تُحْصُوهَا إِنَّ اللّهَ لَغَفُورٌ رَّحِيمٌ

و اگر نعمتهاي خدا را بشماريد هرگز نمي‏توانيد آنرا احصا كنيد، خداوند غفور و رحيم است.

هرگز حتي قادر به شمارش همه ي نعمت هاي خدا نيستيم.

شهودي
۱۳۸۷/۰۶/۱۱, ۱۲:۵۵
طبق فرمايش امام سجاد عليه السلام در صحيفه ي سجاديه يكي از برجسته ترين نعمت هاي خداوند متعال، نعمت ماه مبارك رمضان است.

reza007
۱۳۸۷/۰۶/۱۱, ۱۴:۱۴
بنام هستی بخش
نام بردن نعمات الهی برای آدمی کاری بسیار سخته چرا که نعماتی هستند که انسان از وجودشان بی خبره و یا ناآگاهه . باری باید همواره شکر تمامی نعمات ازجمله مهمترین آنها نعمت خدا پرستی-اسلام- و قرآن و پیامبر و اهل بیت و... را بجا آورد. که خداوند شاکرین را دوست می دارد و همین شکر باعث فزونی نعمت میشود. مولا می فرماید : از نعماتی که باید همیشه شکر آنرا باید بجا آورد سلامتی و امنیت است....
خداوند همه ما را جزو شاکرین واقعی قرار دهد

meshkaat
۱۳۸۷/۰۶/۱۸, ۱۱:۰۰
بنا م خدا

خداوند متعال مى فرمايد: «وَعَدَ اللَّهُ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَـتِ جَنَّـت تَجْرِى مِن تَحْتِهَا الأَْنْهَـرُ خَــلِدِينَ فِيهَا وَمَسَـكِنَ طَيِّبَةً فِى جَنَّـتِ عَدْن وَرِضْوَ نٌ مِّنَ اللَّهِ أَكْبَرُ ذَ لِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ (توبه ،72) خداوند به مردان و زنان با ايمان باغ هايى از بهشت وعده داده كه نهرها از زير (درختان ) آن ها جارى است ، جاودانه در آن خواهند ماند و مسكن هاى پاكيزه اى در بهشت هاى عدن (نصيب آن ها ساخته ) و رضا (و خشنودى ) خدا (از همه اين ها) برتر است و پيروزى بزرگ همين است » . خداوند ، بزرگترين نعمت و پاداش براى مؤمنان را رضوان و خشنودى خود و بزرگترين عذاب كافران را جهنم جاودانه و هميشگى مى داند ; قرآن كريم در اين باره مى فرمايد: «.. . أُولَـئِكَ أَصْحَـبُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَـلِدُونَ ; (مجادله ، 17).. . و آن ها (كافران) ياران دوزخند و جاودانه در آن خواهند ماند .»(1)

1: تفسير نمونه،ج 8 ، ص 39

meshkaat
۱۳۸۷/۰۶/۱۸, ۱۱:۰۲
بنا م خدا

خداوند متعال مى فرمايد: «وَعَدَ اللَّهُ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَـتِ جَنَّـت تَجْرِى مِن تَحْتِهَا الأَْنْهَـرُ خَــلِدِينَ فِيهَا وَمَسَـكِنَ طَيِّبَةً فِى جَنَّـتِ عَدْن وَرِضْوَ نٌ مِّنَ اللَّهِ أَكْبَرُ ذَ لِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيمُ (توبه ،72) خداوند به مردان و زنان با ايمان باغ هايى از بهشت وعده داده كه نهرها از زير (درختان ) آن ها جارى است ، جاودانه در آن خواهند ماند و مسكن هاى پاكيزه اى در بهشت هاى عدن (نصيب آن ها ساخته ) و رضا (و خشنودى ) خدا (از همه اين ها) برتر است و پيروزى بزرگ همين است » . خداوند ، بزرگترين نعمت و پاداش براى مؤمنان را رضوان و خشنودى خود و بزرگترين عذاب كافران را جهنم جاودانه و هميشگى مى داند ; قرآن كريم در اين باره مى فرمايد: «.. . أُولَـئِكَ أَصْحَـبُ النَّارِ هُمْ فِيهَا خَـلِدُونَ ; (مجادله ، 17).. . و آن ها (كافران) ياران دوزخند و جاودانه در آن خواهند ماند .»(1)

بنا م خدا

بالاترين نعمت در جهان آخرت و بهشت رسيدن به مقام «رضوان » است ; زيرا هيچ چيزى براى انسان لذت بخش تر از اين نيست كه احساس كند كه محبوب عزيز و دلبند و والامقامش از او راضى است ، اين احساس رضايت آن چنان نشاطى به انسان مى بخشد كه با هيچ چيز برابر نيست .
قرآن كريم ، كراراً به اين نكته لطيف اشاره كرده و بر آن تكيه نموده است : «وَرِضْوَ نٌ مِّنَ اللَّه ;(آل عمران ،15) براى پرهيزكاران خشنودى خداوند است .» اين نعمتى است برتر از همه نعمت هاى مادى و معنوى ديگر كه در يك جمله كوتاه و سربسته بيان شده است . «وَرِضْوَ نٌ مِّنَ اللَّهِ أَكْبَرُ ذَ لِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظِيم ;(توبه ،72) و رضا و خشنودى خدا از همه اين ها برتر است و پيروزى بزرگ همين است .» تعبير «اكبر» و «ذَ لِكَ الْفَوْزُ الْعَظِيم » به خوبى نشان مى دهد كه هيچ موهبتى از مواهب الهى به اين پايه نمى رسد .

شهودي
۱۳۸۷/۰۶/۱۸, ۱۱:۰۸
اعوذ بالله من الشيطان الرجيم

بسم الله الرحمن الرحيم

نعمت ولايت اميرالمؤمنين عليه السلام

الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِينَكُمْ وَأَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتِي وَرَضِيتُ لَكُمُ الإِسْلاَمَ دِينًا فَمَنِ اضْطُرَّ فِي مَخْمَصَةٍ غَيْرَ مُتَجَانِفٍ لِّإِثْمٍ فَإِنَّ اللّهَ غَفُورٌ رَّحِيمٌ

(سوره مائده - آيه 3)

امروز دين شما را برايتان كامل و نعمت‏خود را بر شما تمام گردانيدم و اسلام را براى شما [به عنوان] آيينى برگزيدم و هر كس دچار گرسنگى شود بى‏آنكه به گناه متمايل باشد [اگر از آنچه منع شده است بخورد] بى ترديد خدا آمرزنده مهربان است.

فرزندان روز
۱۳۸۷/۰۶/۱۸, ۱۳:۳۸
شکر خدای را که تواند تمام کرد
یا کیست که شکر یکی از هزار کرد

اخلاقي
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۰۳:۰۷
نعمت عقل و سلامتی

شهودي
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۰۷:۵۹
قال علي عليه السلام: نعمتان مجهولتان، الصحه و الامان

حضرت امام علي عليه السلام فرمودند: دو نعمت است كه قدر و ارزش آن ناشناخته است، يكي نعمت سلامتي و ديگري نعمت امنيت.

بنده ي خدا
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۱۱:۳۴
...
1) خليفه ي او بودن
2) بنده ي او بودن
3) مطيع فرستادگان او بودن
4) داشتن عقل و قدرت تفكر
5) قدرت بينايي (هم ظاهر هم باطن)
6) قدرت بويايي (براي جلوگيري از ورود گاز هاي مضر به بدن)
7) قدرت چشايي (براي جلوگيري از ورود مواد مضر به بدن)
8) قدرت لامسه (براي جلوگيري از آسيب ديدن پوستي كه مانع ورود ميكروب ها به بدن مي شود)
9) قدرت شنوايي (كه از جالب ترين وسيله يعني هوا براي آن استفاده مي شود)
10) زيبايي ظاهر و توانايي براي زيباتر كردن باطن(پيشرفت روحي كه انگيزه ي ما براي زندگي ست)
11) مو
12)ابرو
13)اختيار
14) جبر
15) عشق و محبت
16) خانواده
17)اجتماع (توانايي برقراري ارتباط)
18) علم
19) دشمني (مانع رفتن به بيراهه و تميز حق از باطل)
20) كره ي زمين و بودن در بهترين زمان و شرايط براي زندگي در اين جهان
21) طبيعت
22) درخت و گياه ( براي تنظيم تنفسمون تا خفه نشيم)
23) گل هاي خيلي خوشگل
24) رنگ هاي واقعا زيبا در همه جاي دنيا
...
:Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::S ham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sha m::Sham:
:Rose:روم نمي شه ادامه ندم چون نعمت هاي خدا تموم نشدنيه اما خدا جون منو ببخش دوستت دارم به خاطر همين نا متناهي بودن خودت و نعمت هات كه باعث جذب من به تو شده.:Rose:

Divine Love
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۱۲:۰۶
بر اساس روايتي از معصوم بزرگترين نعمتي كه ذات اقدس الهي به انسان ارزاني داشت نعمت وجود است. يعني خلق ما از عدم و وارد كردن ما به عرصه وجود والاترين نعمت خدا به انسان مي باشد.

نیایش
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۱۲:۳۰
...
1) خليفه ي او بودن
2) بنده ي او بودن
3) مطيع فرستادگان او بودن
4) داشتن عقل و قدرت تفكر
5) قدرت بينايي (هم ظاهر هم باطن)
6) قدرت بويايي (براي جلوگيري از ورود گاز هاي مضر به بدن)
7) قدرت چشايي (براي جلوگيري از ورود مواد مضر به بدن)
8) قدرت لامسه (براي جلوگيري از آسيب ديدن پوستي كه مانع ورود ميكروب ها به بدن مي شود)
9) قدرت شنوايي (كه از جالب ترين وسيله يعني هوا براي آن استفاده مي شود)
10) زيبايي ظاهر و توانايي براي زيباتر كردن باطن(پيشرفت روحي كه انگيزه ي ما براي زندگي ست)
11) مو
12)ابرو
13)اختيار
14) جبر
15) عشق و محبت
16) خانواده
17)اجتماع (توانايي برقراري ارتباط)
18) علم
19) دشمني (مانع رفتن به بيراهه و تميز حق از باطل)
20) كره ي زمين و بودن در بهترين زمان و شرايط براي زندگي در اين جهان
21) طبيعت
22) درخت و گياه ( براي تنظيم تنفسمون تا خفه نشيم)
23) گل هاي خيلي خوشگل
24) رنگ هاي واقعا زيبا در همه جاي دنيا
...
:Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::S ham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sham::Sha m::Sham:
:Rose:روم نمي شه ادامه ندم چون نعمت هاي خدا تموم نشدنيه اما خدا جون منو ببخش دوستت دارم به خاطر همين نا متناهي بودن خودت و نعمت هات كه باعث جذب من به تو شده.:Rose:

ببینم...واقعا روت نمیشه ادامه بدی؟!!!:Labkhand:
خوب...
بذار یه چیزایی هم ما بگیم:Gig:

نیایش
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۱۲:۳۹
بله خدا نعمتای زیادی بهمون داده
مثلا یکیش من،دور خودم بگردم:Moshtagh:
واقعا نمیدونم اگه من نبودم چه بلایی سر دنیا می اومد:Moshtagh:

ولی جدی
بچه های کل دنیا رو هم جمع کنیم واقعا نمیتونیم همشو بگیم
واسه همین تاپیکت تا ابد موضوع خواهد داشت

اصلا چرا ماه رمضون خودمونو نمیگی؟
نعمت از این بزرگتر هم هست
کاش قدرشو بدونیم

بنده ي خدا
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۱۳:۲۲
ببینم...واقعا روت نمیشه ادامه بدی؟!!!:Labkhand:
خوب...
بذار یه چیزایی هم ما بگیم:Gig:
عزيز:Gol:، روم نمي شه ادامه ندم، نه اين كه ادامه بدم.
يعني بايد هميشه نعمت هاي خدا رو گفت و متذكر شد، چون تموم شدني نيستن.

اخلاقي
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۱۴:۲۵
محبت
عاطفه

نیایش
۱۳۸۷/۰۶/۲۰, ۱۲:۲۷
ولی نه...بزرگترین نعمت خدا خودشه
اینو وقتی فهمیدم که احساس کردم بی پناه و تنهام
و نیاز دارم باهاش حرف بزنم!!:Doaa:

shapour
۱۳۸۷/۰۶/۲۰, ۱۵:۵۰
درود

سامانه شنوایی انسان و بینایی
در سامانه شنوایی بخش گیرنده نحست داریم ، سپس پردازش سیگنال که در حلزون گوش صورت می گیرد و در نهایت فرستادن دادگان از غشا پایه به مغز
حلزون گوش کار گزینش فرکانس (باند بحرانی) را صورت می دهد و این گونه دادگان ارسالی کوچک می شود. (با فیلتر بانکهای مشخص)
و تنها به محدوده فرکانسی زیر 8 کیلو هرتز اهمیت داده می شود.
کوچک شدن دادگان از نظر بالا بردن سرعت بازشناخت گفتار مهم است.
راستی سامانه های بازشناسی که ما آدم ها درست می کنیم ، با اندک تغییری در طیف فرکانسی یا زمانی ناتوان می شوند.
اما سامانه ای که خدا برای ما ساخته این جور نیست.
اگر محدوده باند فرکانسی شنوایی بیش از 16 کیلو هرتز می بود : چه صداهای نخراشیده ای را باید می شنیدیم!!!!
در مورد سامانه بینایی هم پدیده پرسپکتیو و رزولوشن مناسب چشم یک شاهکار دست نیافتنی است!
و از همه جالبتر رابطه مغز با تصویر چشمه؟
شما چهره یک فرد را با اندکی دگرگونی (پیر شدن، ریش زدن و مو کوتاه کردن، ریش گذاشتن،........) می شناسید ، اما سامانه های مصنوعی به این سادگی نمی توانند.

در پناه یزدان زیبا آفرین
سپاس فراوان

mostasqi
۱۳۸۷/۰۶/۲۰, ۲۰:۵۳
یه بار توی طوفان یه چادر مسافرتی رو دیدم که داشت از جا کنده میشد،
یاد خودم افتادم،اون وقتایی که پام میلرزه ...
دلم هرری ریخت
همون موقع چند نفر که صاحبای اون چادر بودن دوییدن چهار طرف چادر رو گرفتن.
باد خیلی شدید بود و چادر رو هی خم و راست میکرد
اما چادر پا بر جا موند چون صاحباش محکم گرفته بودنش
خیالم راحت شد
و یاد خودم افتادم،اون وقتایی که نزدیک باد ببرتم و خدا دو دستی ،محکم تو بغلش فشارم میده،دردم میگره ...
اما ...

a3emoon
۱۳۸۷/۰۶/۲۱, ۰۰:۰۵
نعمت زبان
كه به جاي تشكر از نعمت هاي خداوند با شكايت صرف كفران نعمت مي شه !
به جاي تشكر از بندگان خدا (كه همان تشكر از خداست) صرف نيش و كنايه مي شه !
به جاي تحسين خلق خدا صرف سركوب كردن مي شه !
به جاي دلگرمي و راهنمايي خلق خدا صرف زيرآب زدن مي شه !
و......
:Motehayer:

شهودي
۱۳۸۷/۰۶/۲۳, ۰۸:۰۰
نعمت بندگي خدا

قال علي ابن الحسين عليه السلام: الهي كفي بي عزا ان اكون لك عبدا

امام زين العابدين(ع) فرمودند: خدايا! همين افتخار مرا بس است كه بنده ي تو باشم.

نیایش
۱۳۸۷/۰۶/۲۳, ۰۸:۰۷
یکی دیگه از نعمتهای خوب خدا اشکه
اینم دم سحر فهمیدم که دلم خیلی گرفته بود!!http://smileys.smileycentral.com/cat/4/4_13_6.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZS)

http://www.smileycentral.com/sig.jsp?pc=ZSzeb114&pp=ZS (http://smiley.smileycentral.com/download/index.jhtml?partner=ZSzeb114_ZS&utm_id=7922)

شهودي
۱۳۸۷/۰۶/۲۳, ۰۸:۲۱
يكي از نعمت هاي خدا دل شكسته است.

كه به قول يكي از بزرگان دل شكسته اسم اعظم خداست، وقتي انسان از همه چيز و همه كس مي بره و نا اميد ميشه، اونوقت با تمام وجود متوجه قدرت بي نهايت عالم هستي، ذات اقدس احدي ميشه و با دل شكسته و نا اميد از اغيار ميتونه خيلي چيزا بدست بياره.

rana_
۱۳۸۷/۰۶/۲۳, ۱۰:۰۶
بزگترين نعمت خدا وجود خودش است نعمتي كه با هيچ چيز و هيچكس برابري نمي كند اگر اورا نداشتيم سر بر درگاه كه مي گذاشتيم و اشك مي ريختيم يا دردو دل مي كرديم با كه رازو نياز و مي كرديم

شهودي
۱۳۸۷/۰۶/۲۵, ۰۷:۵۱
نعمت حركت وضعي زمين

اگر زمين حركت وضعي نمي داشت چنين بود كه يك سوي آن همواره به طرف خورشيد و سمت ديگر آن پشت به خورشيد قرار مي گرفت و در نتيجه هميشه در يك سوي زمين، يخبندان غير قابل سكونت و در ديگر سوي گرماي كشنده حكمفرما بود. خداوند متعال با حكمت بالغه ي خود زمين را به گونه اي آفريده است كه با حركت آن، شب و روز پياپي مي آيد و ساهات شب و روز تغيير مي يابد، و ما بايد شكرگزار اين نعمت الهي بلشيم.

وَهُوَ الَّذِي جَعَلَ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ خِلْفَةً لِّمَنْ أَرَادَ أَن يَذَّكَّرَ أَوْ أَرَادَ شُكُورًا

(سوره مباركه فرقان - آيه 62)

او كسي است كه شب و روز را جانشين يكديگر قرار داد براي آنها كه بخواهند متذكر شوند يا شكرگزاري كنند.

در توضيح اينكه چه نعمتي است كه بايد شكرگزار آن بود، در آيات 71 و 72 سوره ي مباركه قصص مي فرمايد:

قُلْ أَرَأَيْتُمْ إِن جَعَلَ اللَّهُ عَلَيْكُمُ اللَّيْلَ سَرْمَدًا إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ مَنْ إِلَهٌ غَيْرُ اللَّهِ يَأْتِيكُم بِضِيَاء أَفَلَا تَسْمَعُونَ ﴿71﴾

بگو هان چه مى‏پنداريد اگر خدا تا روز رستاخيز شب را بر شما جاويد بدارد جز خداوند كدامين معبود براى شما روشنى مى‏آورد. آيا نمى‏شنويد؟

قُلْ أَرَأَيْتُمْ إِن جَعَلَ اللَّهُ عَلَيْكُمُ النَّهَارَ سَرْمَدًا إِلَى يَوْمِ الْقِيَامَةِ مَنْ إِلَهٌ غَيْرُ اللَّهِ يَأْتِيكُم بِلَيْلٍ تَسْكُنُونَ فِيهِ أَفَلَا تُبْصِرُونَ ﴿72﴾

بگو هان چه مى‏پنداريد اگر خدا تا روز قيامت روز را بر شما جاويد بدارد جز خداوند كدامين معبود براى شما شبى مى‏آورد كه در آن آرام گيريد. آيا نمى‏بينيد؟

شهودي
۱۳۸۷/۰۶/۲۶, ۰۸:۳۱
ضمن تبريك ميلاد امام حسن مجتبي عليه السلام سخني از آن حضرت را تقديم مي كنم:

اللوم ان لا تشكر النعمه

پستي و ناكسي آن است كه سپاسگزار نعمت ها نباشي.

(الارشاد، ص 189)

نهان
۱۳۸۷/۰۶/۲۶, ۱۳:۰۴
:Gol:سلام
یکی دیگه از نعمتهای مهمه خدا داشتن روح لطیف و دله پاک و زلاله
این روز عزیز مبارک التماس دعاا:Sham:

شهودي
۱۳۸۷/۰۶/۲۹, ۱۰:۱۶
نعمت شب قدر

و تو چه دانی که شب قدر چیست؟ شب قدر از هزار ماه بهتر است.

(سوره مبارکه قدر - آیات 2 و 3)

شب قدر شبی است که در آن مهم ترین نعمت خداوند بر بشر - یعنی قرآن - بر بهترین انسان ها نازل شد و طبق حدیثی از پیامبر اکرم(ص):

مقام قرب خداوند در بیداری شب قدر است.
رحمت خداوند در ترحم به مسکینان در شب قدر است.
رمز عبور از صراط صدقه در شب قدر است.
دستیابی به بهشت در گرو تسبیح گفتن در شب قدر است.
رمز نجات از دوزخ ،استغفار در شب قدر است.
رضای خداوند مشمول کسی می شود که در شب قدر نماز بگذارد.

(تفسیر نور به نقل از تفسیر مجمع البیان)

کار نیک در شب قدر بهتر از کار نیک در هزار ماه بدون شب قدر است.

(من لا یحضره الفقیه، ج 2، ص 158)

پس بیاییم در این شب بزرگ که یکی از نعمت های الهی بر بندگان است برای هم دست به دعا برداریم.

اخلاقي
۱۳۸۷/۰۶/۲۹, ۱۰:۴۰
نعمت مسلمان بودن

شهودي
۱۳۸۷/۰۷/۰۳, ۰۸:۰۱
نعمت توفيق شب زنده داري در شب قدر

از حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم پیرامون شب زنده داری شب قدر نقل است که فرمودند :
کسی که شب قدر را شب زنده داری کند تا شب قدر آینده عذاب از او دور می شود و امام موسی بن جعفر علیه السلام نیز در این باره فرمودند : کسی که در شب قدر غسل کرده و تا سپیده صبح شب زنده داری کند گناهانش آمرزیده می شود.

(اقبال الاعمال ص 186)

razizaky
۱۳۸۷/۰۷/۰۳, ۱۳:۴۶
شیخ اجل:
هر نفسی که می رود ممد حیات است و چون برون اید مفرح ذات پس در هر نفسی دو نعمت است و بر هر نعمتی شکری واجب .

دعای بعد از زیارت امام رضا :

لا تحمد یا سیدی الا بتوفیق منک یقتضی حمدا و لا تشکر الا علی اصغر منه استوجبت بها شکرا . فمتی تحصی نعمائک یا سیدی و کیف تکافئ صنایعک یا مولای و من نعمک یحمد الحامدون و من شکرک یشکر الشاکرون ......

ستایش نمی شوی ای ارباب من مگر با توفیقی که خودت می دهی و شکر نمی شوی مگر با منتی که باز شکری را بر من واجب میکند من در این دوران نعمت و شکر چه کنم .

شهودي
۱۳۸۷/۰۷/۱۳, ۱۴:۱۹
نعمت تغيير تدريجي طول مدت شب و روز

أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يُولِجُ اللَّيْلَ فِي النَّهَارِ وَ يُولِجُ النَّهَارَ فِي اللَّيْلِ وَسَخَّرَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلٌّ يَجْرِي إِلَى أَجَلٍ مُّسَمًّى وَأَنَّ اللَّهَ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرٌ

(سوره مباركه لقمان - آيه 29)

آيا نديده اي كه خدا از شب مي كاهد و به روز مي افزايد و از روز مي كاهد و به شب مي افزايد و خورشيد و ماه را مسخر شما ساخته ؟ و هر كدام تا سر آمد معيني بحركت خود ادامه مي‏دهند؟ خداوند به آنچه انجام مي‏دهيد آگاه است.

آيه فوق اشاره به يكي ديگر از نعمت هاي الهي دارد و آن تغيير تدريجي طول مدت شب و روز در طي سال دارد كه تدريجا از يكي كاسته و به ديگري مي افزايد تا فصول چهارگانه ي سال ظاهر گردد. تغيير تدريجي طول شب و روز در طي سال بر اثر انحراف محور زمين نسبت به سطح مدار گردش آن به دور خورشيد و تغيير زاويه تابش نور خورشيد نسبت به زمين ايجاد مي شود.

f-a-r-a-z
۱۳۸۷/۰۷/۱۳, ۱۶:۰۶
نداده هاش هم یه نوع نعمته

شهودي
۱۳۸۷/۰۸/۰۵, ۱۴:۳۹
نعمت بعثت پيامبر اكرم(ص)

در آيه 165سوره مباركه ي آل عمران , سخن از بزرگترين نعمت الهى يعنى نعمت ((بعثت پيامبراسلام ))به ميان آمده است و در حـقيقت , پاسخى است به سؤالاتى كه در ذهن بعضى ازتازه مسلمانان , بعد از جنگ احد خطور مى كرد, كه چرا ما اين همه گرفتار مشكلات و مصائب شويم ؟ قرآن به آنها مى فرمايد:

لقد من اللّه على المؤمنين اذ بعث فيهم رسولا

خداوند بر مؤمنان منت گذارد (نعمت بزرگى بخشيد) هنگامى كه در ميان آنها پيامبرى برانگيخت.

سپس مى فرمايد: يكى از مزاياى اين پيامبر اين است كه : ((او از جنس خودآنها و از نوع بشر است )) (من انفسهم ).

سـپـس مـى فرمايد: ايـن پيامبر سه برنامه مهم را در باره آنها اجرا مى كند نخست اين كه ((آيات پروردگار را بر آنها بخواند و (ديگر اين كه ) آنان را پاك كند و كتاب وحكمت بياموزد هر چند پيش از آن در گـمراهى آشكار بودند)) (يتلوا عليهم آياته ويزكيهم ويعلمهم الكتاب والحكمة وان كانوا من قبل لفى ضلال مبين ).

تعليم , يعنى وارد ساختن حقايق دين در درون جان آنها و به دنبال آن تزكيه نفوس وتربيت ملكات اخـلاقـى و انسانى و از آنجا كه هدف اصلى و نهايى تربيت است درآيه , قبل از تعليم ذكر شده , در حالى كه از نظر ترتيب طبيعى , تعليم بر تربيت مقدم است .
مردم دنيا بويژه مردم جزيرة العرب در زمان بعثت پيامبراسلام (ص ) درضلالت و گمراهى روشنى بـودنـد, سـيه روزى و بدبختى , جهل و نادانى , و آلودگيهاى گوناگون معنوى در آن عصر, تمام نقاط جهان را فراگرفته بود, و اين وضع نابسامان بر كسى پوشيده نبود.

شهودي
۱۳۸۷/۰۸/۲۰, ۰۷:۰۹
نعمت حرم منور و بارگاه مقدس حضرت ثامن الائمه علي ابن موسي الرضا عليه السلام

ضمن تبريك ميلاد آن حضرت، سخني از مرجع عاليقدر جهان تشيع حضرت آيت الله العظمي بهجت حفظه الله تعالي را تقديم مي كنم:

حرم مطهّر امام رضا علیه السلام نعمت بزرگ و گرانقدری است که در اختیار ایرانی ها است، عظمتش را خدا می داند! ایرانی ها باید نعمت حرم حضرت امام رضا علیه السلام را که زیارت آن برایشان فراهم است، مغتنم بشمارند!

rana_
۱۳۸۷/۰۸/۲۰, ۰۸:۵۶
نعمت ديدن نعمت بودن نعمت لمس كردن نعمتهايش حتي نعمت زدن دكمه هاي كي برد ، براي ارتباط با دوستان

ازاد
۱۳۸۷/۰۸/۲۰, ۱۱:۳۸
الله
نعمات نه حد دارند ونه اندازه.
به نظر من کسی قادر به شمردن نعمتها نیست
فقط باید شکر کرد.
یا علی مدد

rana_
۱۳۸۷/۰۸/۲۰, ۱۱:۴۴
شكرت خدايااا:Ealam:

شهودي
۱۳۸۷/۰۸/۲۰, ۱۱:۴۵
الله
نعمات نه حد دارند ونه اندازه.
به نظر من کسی قادر به شمردن نعمتها نیست
فقط باید شکر کرد.
یا علی مدد

وَإِن تَعُدُّواْ نِعْمَةَ اللّهِ لاَ تُحْصُوهَا

شهودي
۱۳۸۷/۰۸/۲۷, ۱۲:۳۵
نعمت « كانون گفتمان قرآن »

شهودي
۱۳۸۷/۰۸/۲۸, ۰۸:۴۰
نعمت دوستان قرآني« كانون گفتمان قرآن »

rana_
۱۳۸۷/۰۸/۲۸, ۰۹:۱۴
نعمت وجود خدا

شهودي
۱۳۸۷/۰۹/۱۰, ۱۱:۵۲
آيه زير 32 بار در سوره ي مباركه ي الرحمن تكرار شده است كه تكرار آن محل تامل است:

فَبِأَيِّ آلَاء رَبِّكُمَا تُكَذِّبَانِ

پس كدام يك از نعمتهاى پروردگارتان را منكريد؟

rana_
۱۳۸۷/۰۹/۱۰, ۱۲:۲۲
هيچكدام همين كه هستيم همين كه قدرت بودن داريم همه اينها جاي شكر دارد

شهودي
۱۳۸۷/۰۹/۱۲, ۰۹:۳۵
نعمت وجود پدر و مادر

سید بصیر
۱۳۸۷/۰۹/۱۲, ۱۱:۰۹
خود خدا...

rana_
۱۳۸۷/۰۹/۱۲, ۱۲:۱۹
خداوندا
من در كلبه حقيرانه خود چيزی دارم,كه تو در عرش كبريای خود نداری
من چون تو يي دارم ولی تو مانند خود نداری

reza007
۱۳۸۷/۰۹/۱۲, ۱۶:۲۲
همچین کاری امکان ندارد....بیخودی زحمت نکشیم....همینکه بتوانیم شکر نعمتها را درست بجا آوریم - کار بزرگی انجام داده ایم....!

مرصاد
۱۳۸۷/۰۹/۱۲, ۲۰:۵۷
نعمت های خداوند:
1-بندگی خداوند متعال بزرگترین نعمت
2-عبادت خداوند کریم برترین نعمت
3-دوستی بااولیاءالله زیباترین نعمت
4-پدرومادر درس آموزترین نعمت
.
.
.
n-شهادت درراهش خواستنی ترین نعمت

a3emoon
۱۳۸۷/۰۹/۱۲, ۲۲:۰۹
همچین کاری امکان ندارد....بیخودی زحمت نکشیم....همینکه بتوانیم شکر نعمتها را درست بجا آوریم - کار بزرگی انجام داده ایم....!

خیلی نعمت ها وجود دارن که یا ما فراموششون کردیم یا کوچیک می دونیمشون و یا شاید اصلا به عنوان نعمت بهشون نگاه نکنیم .
ذکر نعمت ها یی که به ذهن هر کس می رسه می تونه تلنگری برای فکر ما باشه بلکه از غفلت و سردرگمی و فراموشی در بیایم. چون تا ندونیم چیزی نعمته به خاطرش تشکر نمی کنیم .

rana_
۱۳۸۷/۰۹/۱۳, ۰۷:۱۹
نعمت فكر كردن

شهودي
۱۳۸۷/۰۹/۱۳, ۰۷:۳۷
نعمت فكر كردن

بياييم از اين نعمت خدا، خوب استفاده كنيم.

شهودي
۱۳۸۷/۰۹/۱۳, ۰۸:۳۵
http://i33.tinypic.com/290q0lk.jpg

قَالَ علي عليه السلام: إِذَا وَصَلَتْ إِلَيْكُمْ أَطْرَافُ النِّعَمِ- فَلَا تُنَفِّرُوا أَقْصَاهَا بِقِلَّةِ الشُّكْرِ

(نهج البلاغه - حکمت 13)

حضرت علي عليه السلام در مورد روش استفاده از نعمت‏ها فرمود: چون نشانه‏هاى نعمت پروردگار آشکار شد، با ناسپاسى نعمت‏ها را از خود دور نسازيد.

ازاد
۱۳۸۷/۰۹/۱۳, ۰۸:۴۳
نمیشه شمورد نعمتها رو

1111
۱۳۸۷/۰۹/۱۳, ۰۹:۲۵
هرکس توانست فقط یکی از نعمات خدابشمارد توانایی شمارش بقیه را دارد چرا ایه قران می فرماید:وان تعدوا نعمةالله لا تحصوها نعمت به صورت مفرد امده یعنی انها قادر به شمارش یک نعمت هم نیستن مثلا هنوز نتوانستن بدانند که گلها چند نوع هستند یا سایر موجودات دیگر

rana_
۱۳۸۷/۰۹/۱۳, ۱۰:۰۷
نعمت شكر گذاري

شكر نعمت نعمتت افزون كند
كفر نعمت از كفت بيرون كند

شهودي
۱۳۸۷/۰۹/۱۸, ۱۰:۱۶

نعمت روز عرفه - روز بزرگ دعا و نيايش به درگاه خالق مهربان

rana_
۱۳۸۷/۰۹/۱۸, ۱۰:۲۴
شكر دوستاني كه بتوان از آنها التماس دعا داشت

طلبه2
۱۳۸۷/۰۹/۱۸, ۱۱:۵۵
سلام
سوره بقره
خداى شما خدايى است يكتا. خدايى جز او نيست بخشاينده و مهربان. (163)
در آفرينش آسمانها و زمين، و در آمد و شد شب و روز، و در كشتيهايى كه در دريا مى‏روند و مايه سود مردمند، و در بارانى كه خدا از آسمان فرو مى‏فرستد تا زمين مرده را بدان زنده سازد و جنبندگان را در آن پراكنده كند، و در حركت بادها، و ابرهاى مسخّر ميان زمين و آسمان براى خردمندانى كه در مى‏يابند نشانه هاست. (164)

طلبه2
۱۳۸۷/۰۹/۱۸, ۱۱:۵۸
سلام
وقتی کلمه نزل را در قران جستجو کردم انواع نزولات را که خداوند برای انسانها می فرستد مشاهده کردم که آب ملموس ترین آنهاست البته نزولات دیگر خداوند مهمتر و حیاتی تر و زیباترند خداوند آنچه در خزائن خود دارد چیز بسیار کمی را برای ما نازل می کند
خزاین هر چیزی پیش ماست و ما فقط به اندازه معلومی از آن را نازل می کنیم (حجر 21)
چند مورد از نزولاتی که در قرآن ذکر شده است :
نزول ملایکه و روح (نحل 2)
تگرگ (نور355)
رزق (غافر 13) ،
کتب آسمانی
آب(بقره 164)،
تورات و انجیل (آل عمران 3)
لشکر هایی از فرشتگان برای یاری مومنین که شما آنها را نمی بینید (توبه 26)
حکمت(بقره 231) ،
مهمتر از همه آنها : قرآن کریم
و ما هر آنچه از قرآن نازل کردیم شفای دل و رحمت الهی برای اهل ایمانست و برای کافران بجز زیان چیزی نخواهد افزود (اسرا 82 )
عکس العمل مردم در مقابل این همه نعمت چیست ؟
چند مورد از بهانه گیری های مردم در مقابل این نزولات :
چرا قران یک باره نازل نشد ؟(فرقان 32)
چرا قرآن به مردان بزرگی مثل ( ولید و حبیب )نازل نشد و به محمد ص نازل شد و....(زخرف 31)
و در آخر :
و کافران گویند خدا هیچ چیز نفرستاده است دروغ می گویید (یس 15)
و ما می گوییم :
خدایا برکاتت را برایم نازل کن که تو بهترین نازل کنندگان هستی (مومنون 29)

valayat
۱۳۸۷/۰۹/۱۸, ۱۵:۱۵
شکرداشتن 14معصوم
بالاخص وجودنازنین امام حسین علیه السلام
که قربونش برم امروزکه روز عرفه است یه چنین دعایی رو ازخودشون براما به جا گذاشتن
شکرنعمت ،نعمتت افزون کند
کفر نعمت ازکفت بیرون کند

شهودي
۱۳۸۷/۰۹/۲۵, ۰۸:۲۸
به واقع شكرگزار نعمت هاي خدا باشيم.

قُتِلَ الْإِنسَانُ مَا أَكْفَرَهُ

(سوره مباركه عبس - آيه 17﴾

مرگ بر اين انسان، چقدر كافر و ناسپاس است؟!

شهودي
۱۳۸۷/۰۹/۲۶, ۰۹:۰۸
http://i38.tinypic.com/amea91.jpg

نعمت ولايت مولي الموحدين اميرالمؤمنين علي عليه السلام

rana_
۱۳۸۷/۰۹/۲۶, ۱۰:۳۰
نعمت عيد غدير
نعمت به امامت رسيدن علي (ع)

شهودي
۱۳۸۷/۱۲/۰۵, ۱۴:۵۷
نعمت پيامبر عظيم الشان اسلام صلي الله عليه و آله و سلم كه براي انسانيت زحمات زيادي را متحمل شد

کریم السجایا جمیل ا لشیم
نبی البرایا شفیع الامم

امام رسل پییشوای سبیل
امین خدا مهبط جبرئیل

یتیمی که ناکرده قرآن درست
کتب خانه ی چند ملت بشست

چو عزمش بر آهخت شمشیر بیم
به معجز میان قمر زد دو نیم

چو صیتش در افواه دنیا فتاد
تزلزل در ایوان کسری فتاد

شبی بر گذشت از فلک برگذشت
به تمکین و جاه از ملک بر گذشت

چنان گرم در تیه قربت براند
که در سدره جبریل از اوباز ماند

بدوگفت سالار بیت الحرام
که ای حامل وحی برتر خرام

بگفتا فراتر مجالم نماند
بماندم که نیروی بالم نماند

اگر یک سر مو فراتر پرم
فروغ تجلی بسوزد پرم

چه نعت پسندیده گویم ترا؟
علیک السلام ای نبی الوری

خدایت ثنا گفت و تبجیل کرد
زمین بوس قدر تو جبریل کرد

بلند آسمان پیش قدرت خجل
تو مخلوق و آدم هنوز آب و گل

تو اصل وجود آمدی از نخست
دگر هر چه موجود شد فرع توست

چه وصفت کند سعدی ناتمام؟
علیک الصلوت ای نبی السلام

سیاوش عشق
۱۳۸۷/۱۲/۰۵, ۱۶:۲۴
شجاعت

سيد حسن نصرالله
۱۳۸۷/۱۲/۰۵, ۱۶:۳۱
و ان تعدوا نعمت الله لا تحصوها

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۸/۰۵/۲۵, ۲۱:۴۴
امام صادق (عليه السلام):

http://sl.glitter-graphics.net/pub/1139/1139540gpr9bczcla.gif

اءدنى الشكر روية النعمة من الله من غير علة يتعلق القلب بها دون الله عزوجل والرضا بما اعطى والا تعصيه بنعمته و تخالفه بشى ء من اءمره ونهيه بسبب نعمته ؛

كم ترين سپاسگزارى ، اين است كه انسان نعمت را (مستقيما) از خدا بداند و جز او علتى براى او نداند و نيز به آنچه خداوند عطايش كرده ، خرسند باشد و با نعمت او مرتكب گناه وى نشود و نعمت خدا را وسيله مخالفت با امر و نهى او قرار ندهد.

http://sl.glitter-graphics.net/pub/1139/1139540gpr9bczcla.gif

مصباح الشريعه ص 24.

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۸/۰۵/۲۸, ۱۳:۱۵
:Rose:بخشی از بزرگترین نعمت های خدا برای بندگانش .. :Rose:

:Rose:بی جواب گذاشتن برخی از دعاهای آنهاست ..:Rose:

parastoo rabiei
۱۳۸۸/۰۵/۲۸, ۱۷:۲۵
استادی داشتیم می گفت :بشینید همه ی نعمتهایی که خدا بهتون داده را بنویسید گفتیم: استاد آخه خیلی میشه نمی شه همه را نوشت.گفت: هرچی یادتون می یاد بنویسید حتی اگه ده دفتر صد برگ هم شد بشه گفتیم: چه فایده ای داره؟ گفت: برای اینکه همیشه جلوی چشمتون باشه مثلا اگر یک شب از درد نتونستید بخوابید بتونید شکر کنیدخدا را نه گله ما 360 شب سال را بدون درد میخوابیم حال یک شب هم با درد بگذرانیم یا وقتی خدای نکرده اتفاق یا حادثه بدی برای کسی پیش بیاد بتونه باز هم شاکر خدا باشد البته خیلی سخت است که مثلا خداوند به کسی فرزند معلولی بدهد و آن شخص همچنان از خدا تشکر کند.

اللهم اجعلنا من الشاکرین :Sham::Gol::Rose:

askari110
۱۳۸۸/۰۵/۳۰, ۰۹:۳۰
با سلام به دوستان عزیز قرآنی
موسی(ع) كه از جانب خداوند خطاب به او وحی آمد كه: «ای موسی! مرا چنان كه سزاوار من است، شكرگزار». عرض كرد: «پروردگارا! چگونه چنان كه سزاوار توست، شكرت گزارم؛ در صورتی كه هیچ شكری نگزارم جز آن كه همان شكرهم نعمتی است كه تو عطایم فرموده‌ای». خطاب آمد: «اكنون كه دانستی حتّی شكرگزاری نیز از جانب من است، حقّ شكر مرا، چنان كه سزاوار من است ادا نمودی»

عطایی است هر موی از وی بر تنم
چگونه بر هر موی، شكری كنم
توقائـم بـه خـود نیستـی یك قـدم
زغیـبت مـدد می‌رسد دم به دم
التماس دعا

rahaii
۱۳۸۸/۰۶/۰۱, ۱۶:۲۹
اگه تونستی تعداد نفسای خودت و مادرتو پدرت و برادرتو.............خاله اتو دایی تو عموتو...........تمام مردم روی زمینو بشمری نعمت های خدا رو هم می تونی بشماری!!!!!!!!!!!!

مجیب
۱۳۸۸/۰۶/۰۳, ۱۰:۰۹
ماه رمضان يكي از زيباترين نعمت هاي خداوند به بندگانشه
الحمد الله رب العالمين كه يكبار ديگه توفيق حضور در اين ماه بهمون داده شد

شهودي
۱۳۸۸/۰۶/۱۴, ۰۸:۳۷

ضمن تبريك خجسته ميلاد كريم اهل بيت حضرت امام حسن مجتبي عليه السلام، سخني از آن حضرت را كه به موضوع تاپيك مناسبت دارد، تقديم مي نمايم:

اللوم ان لاتشكرالنعمه

پستي، آن است كه سپاسگزار نعمت ها نباشي

(الارشاد، ص 189)

http://i31.tinypic.com/2cpusn4.gif

عبد پروردگار
۱۳۸۸/۰۶/۱۴, ۰۹:۰۰
شكر نعمت خود نعمت است

سلام خدا
۱۳۸۸/۰۶/۱۴, ۱۶:۱۷
تا به حال به تعداد انگشت هاي دستتون توجه كردين، اگه بيشتر يا كمتر از اين تعداد بود چه مشكلاتي در انجام كارهامون داشتيم!
خدايا! در هر حال تو را شكر مي كنم كه تو بهترين ها را براي بندگانت مي خواهي اي مهربانترين مهربانان:Mohabbat:

پاسخگوی اعتقادی 4
۱۳۸۹/۰۷/۰۸, ۲۲:۴۷
http://askquran.ir/gallery/images//53908/1_image019.gif

و اگر نعمتهاى خدا را بشماريد هرگز نمى توانيد آنرا احصا كنيد، خداوند غفور و رحيم است .(نحل/18)

خداوند براى اينكه هيچكس تصور نكند نعمت خدا های خدا را می تواند بشمارد مى گويد: ((و اگر بخواهيد نعمتهاى خدا را شماره كنيد قادر بر احصاى آن نيستيد)) (و ان تعدوا نعمة الله لا تحصوها)
سر تا پاى وجود شما غرق نعمت هاى او است ، در هر نفس كه فرو ميرود و بر مى آيد نه تنها دو نعمت كه هزاران نعمت موجود است و بر هر نعمتى شكرى واجب ، هر دقيقه اى كه از عمر ما مى گذرد حيات و سلامت ما مديون فعاليت مليونها موجود زنده در درون بدنمان و مليونها موجود جاندار و بى جان در بيرون بدنمان است كه بدون فعاليت آنها ادامه حيات حتى يك لحظه ممكن نيست .

اصولا ما از وجود همه نعمتها، آگاه نيستيم و هر قدر دامنه علم و دانش ‍ بشرى گسترده تر ميشود افق هاى تازه اى از اين نعمتها بر ما گشوده خواهد شد، افقهائى كه كرانه هاى آنها همچنان ناپيدا است ، آيا با اين حال قدرت احصاى نعمتهاى خدا را داريم ؟!

اكنون اين سؤ ال پيش مى آيد كه پس ما چگونه مى توانيم حق شكر او را ادا كنيم ؟ آيا با اين حال در زمره ناسپاسان نيستيم ؟

پاسخ اين سؤ ال را قرآن در آخرين جمله اين آيه بيان مى كند و مى گويد خداوند غفور و رحيم است (ان الله لغفور رحيم ).

آرى خدا مهربانتر و بزرگوارتر از آنست كه شما را به خاطر عدم توانائى بر شكر نعمتهايش مؤ اخذه يا مجازات كند، همين قدر كه بدانيد سر تا پاى شما غرق نعمت او است و از اداى حق شكرش عاجزيد و عذر تقصير به پيشگاهش بريد، نهايت شكر او را انجام داده ايد.
تفسير نمونه جلد 11 صفحه 186

boutimar
۱۳۸۹/۰۷/۰۹, ۰۶:۰۶
http://www.nabulsi.com/text/03quran/1friday/046ahkaf/ahkaf-4_files/image019.gif

و اگر نعمتهاى خدا را بشماريد هرگز نمى توانيد آنرا احصا كنيد، خداوند غفور و رحيم است .(نحل/18)

خداوند براى اينكه هيچكس تصور نكند نعمت خدا های خدا را می تواند بشمارد مى گويد: ((و اگر بخواهيد نعمتهاى خدا را شماره كنيد قادر بر احصاى آن نيستيد)) (و ان تعدوا نعمة الله لا تحصوها)

سر تا پاى وجود شما غرق نعمت هاى او است ، در هر نفس كه فرو ميرود و بر مى آيد نه تنها دو نعمت كه هزاران نعمت موجود است و بر هر نعمتى شكرى واجب ، هر دقيقه اى كه از عمر ما مى گذرد حيات و سلامت ما مديون فعاليت مليونها موجود زنده در درون بدنمان و مليونها موجود جاندار و بى جان در بيرون بدنمان است كه بدون فعاليت آنها ادامه حيات حتى يك لحظه ممكن نيست .

اصولا ما از وجود همه نعمتها، آگاه نيستيم و هر قدر دامنه علم و دانش ‍ بشرى گسترده تر ميشود افق هاى تازه اى از اين نعمتها بر ما گشوده خواهد شد، افقهائى كه كرانه هاى آنها همچنان ناپيدا است ، آيا با اين حال قدرت احصاى نعمتهاى خدا را داريم ؟!

اكنون اين سؤ ال پيش مى آيد كه پس ما چگونه مى توانيم حق شكر او را ادا كنيم ؟ آيا با اين حال در زمره ناسپاسان نيستيم ؟

پاسخ اين سؤ ال را قرآن در آخرين جمله اين آيه بيان مى كند و مى گويد خداوند غفور و رحيم است (ان الله لغفور رحيم ).

آرى خدا مهربانتر و بزرگوارتر از آنست كه شما را به خاطر عدم توانائى بر شكر نعمتهايش مؤ اخذه يا مجازات كند، همين قدر كه بدانيد سر تا پاى شما غرق نعمت او است و از اداى حق شكرش عاجزيد و عذر تقصير به پيشگاهش بريد، نهايت شكر او را انجام داده ايد.

تفسير نمونه جلد 11 صفحه 186

خدایا بابت همه نعمتهات شکر

ابدیت
۱۳۸۹/۰۷/۰۹, ۰۸:۰۰
عمرا کسی بتونه نعمتهای خدا رو بشماره
فقط میگم که شکرالله

ْآلاله
۱۳۸۹/۰۷/۰۹, ۰۸:۲۳
آخه كي ميتونه نعمتهاي خدارو بشماره ؟؟!!:Gig:

همين كه مسلمان هستيم و بالاخره افتان و خيزان ذكر خدارو ميگيم خودش بزرگترين نعمت خداست توفيق عبادتش بزرگترين نعمته كه براي اون بازم گفته پاداش ميده چه خداي كريمي نعمت عبادتو به آدم ارزاني ميكنه بعدش براي جبران اون نعمت خودش دوباره پاداش ميده:geryeh:

داستان لبيك

مردی بود عابد و همیشه با خدای خویش راز و نیاز می‌نمود و داد الله الله داشت.

روزی شیطان بر او ظاهر شد و وی را وسوسه كرد و به او گفت:

ای مرد، این همه كه تو گفتی، الله الله، سحرها از خواب خوش خویش گذشتی و بلند شدی و با این سوز و درد،

هی گفتی: «الله،الله،الله» آخر یك مرتبه شد كه تو لبیك بشنوی؟

تواگر در خانه هر كس رفته بودی و این اندازه ناله كرده بودی، لااقل یك مرتبهجوابت را داده بودند. این مرد دید ظاهراً حرفی است منطقی!

و لذا در او مؤثر افتاد و از آن به بعد دهانش بسته شد و دیگر الله، الله نمی‌گفت!

در عالم رؤیا هاتفی به او گفت: تو چرا مناجات خودت را ترك كردی؟

پاسخ داد: من می‌بینم این همه مناجات كه می‌كنم و این همه درد و سوزی كه دارم، یك مرتبه نشد در جواب من لبیك گفته شود.

هاتف گفت: ولی من از طرف خدا مأمورم كه جواب تو را بدهم.

گفت: همان الله تو لبیك ماست

آن‌نیاز و سوز و دردت پیك ماست

اميدوارم خدا به همه ما نعمت عبادت و ذكرشو بده :Sham:
و بعدش دوباره در ازاي اون عبادت پاداشم بهمون ميده انشاءالله اگه واقعا براي خدا بوده باشه !!:geryeh:

ابدیت
۱۳۸۹/۰۷/۰۹, ۰۹:۱۵
گفت: همان الله تو لبیك ماست

آن‌نیاز و سوز و دردت پیك ماست

ابدیت
۱۳۸۹/۰۹/۱۶, ۰۸:۰۸
به بازار محبت اشک باشد بهترین کالا

محرم علی
۱۳۸۹/۰۹/۱۶, ۱۶:۱۳
ارج بنهیم ،شکر

حقیقت
۱۳۸۹/۰۹/۱۶, ۱۶:۵۰
عمرا کسی بتونه نعمتهای خدا رو بشماره
فقط میگم که شکرالله

خب دوست من قرارم نیست که بشماریم و به یه عدد خاصی برسیم

فقط می خوایم این بزرگی و عظمت نعمت های خدارو بهتر و بیشتر درک کنیم
:gholdor::makhfi:

ابدیت
۱۳۸۹/۰۹/۱۶, ۱۹:۱۹
خب دوست من قرارم نیست که بشماریم و به یه عدد خاصی برسیم

فقط می خوایم این بزرگی و عظمت نعمت های خدارو بهتر و بیشتر درک کنیم
:gholdor::makhfi:
صد در صد!

nrgsbn
۱۳۸۹/۰۹/۱۷, ۲۱:۴۶
خدایا شکر به خاطر همه اون نعمتهایی که نتونستم بشمارم ... خدایا شکر :Doaa:

ابدیت
۱۳۸۹/۰۹/۲۵, ۰۸:۴۰
اعتقاد به وجود خالقی مثل خدا یکی از بهترین نعمتهاست

ابدیت
۱۳۸۹/۰۹/۲۷, ۰۸:۳۸
وجود مهدی فاطمه بی نظیر ترین نعمت برای ما منتظران محسوب میشه.
قدرش رو بدونیم!

ابدیت
۱۳۸۹/۱۰/۰۱, ۱۴:۵۷
انتظار کشیدن فرج مهدی فاطمه نعمته.
چرا؟؟؟
چون باعث گشایش در کارهاست!

محمد حسام شجاع
۱۳۸۹/۱۰/۰۱, ۱۷:۲۱
هرچقدر بخواهید نعمت هارا بشمارید فایده نداره و تمومی نداره
کدوم نعمت را میشه شمرد کدوم را نمیشه شمرد
میشه نعمت نفس کشیدن را به حساب نیاورد
نعمت دیدن
نعمت پروانه های رنگارنگ
نعمت جنگل های قشنگ
نعمت نظم زمین و آسمان
نعمت کرامت انسان(ماهم میتونستیم مثل بقیه حیوانات گوشه جنگل جنازه هامون بیافته اما خدا انقدر به ما احترام و عزت بخشیده که جنازه مان مثل یک نگین درداخل زمین چال میشه این خودش نعمت بزرگیه)
قبول دارید نعمت های خدا بی پایان بیشمار بدون حد و مرزه خدایا توراشکر....

محمد حسام شجاع
۱۳۸۹/۱۰/۰۱, ۱۷:۲۳
نعمت زندگی در ایران اسلامی
چرا من توی آمریکا دنیا نیومدم
چرا مسلمان شدم
مطمئنم که خدا این نعمت بزرگ را به من
به خانوادم عطا کرده خدایا تورا شکر

محمد
۱۳۸۹/۱۰/۰۱, ۲۱:۴۰
به صحرا بنگرم صحرا تو بینم
به دریا بنگرم دریا تو بینم
به هر جا بنگرم کوه و در و دشت
نشان از روی زیبای تو بینم

محمد حسام شجاع
۱۳۸۹/۱۰/۰۱, ۲۳:۵۴
نعمت بزرگ دیگه ای که بهم انشاءالله در آینده بدی خداجون مردن در حال رضایت تو هست اگه این نعمت را هم بهم ببخشی دیگه لطفت را درحقم تمام و کمال کردی

╫❀نیایش❀╫
۱۳۸۹/۱۰/۰۸, ۱۷:۳۴
:goleroz::goleroz::goleroz:

وَإِن تَعُدُّواْ نِعْمَةَ اللّهِ لاَ تُحْصُوهَا إِنَّ اللّهَ لَغَفُورٌ رَّحِيمٌ

و اگر نعمتهاي خدا را بشماريد هرگز نمي‏توانيد آنرا احصا كنيد، خداوند غفور و رحيم است.

:goleroz::goleroz::goleroz:

mohebbe mother
۱۳۹۰/۰۹/۱۶, ۱۳:۳۱
یکی دیگر از بزرگترین نعمت ها نعمت امامت و ولایت است.

مجیب
۱۳۹۰/۰۹/۲۳, ۲۰:۲۷
سلامتی سلامتی سلامتی

قال الصادق(ع):
خمس خصال من فقد منهن واحده لم يزل ناقص العيش زايل العقل، مشغول القلب: فاولاها صحه البدن والثانيه الامن...
امام صادق(ع) فرمود: پنج چيز است كه حتي اگر يكي ازاين پنج چيز برقرار نباشد زندگي ناقص و ناگوار است. عقل نابود مي شود و مايه دل مشغولي مي گردد. اولين اين پنج چيز سلامتي و دومين آن امنيت است.
ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــ
1- بحارالانوار، ج78، ص 171

منتظر منجی(عج)
۱۳۹۳/۰۶/۲۷, ۰۹:۰۹
دوستای خوبم
بنده‌های مهربون خدا بیاید همه با همکاری هم
یه " برگ" درست کنیم بذاریم روی درخت!!

شوخی نمی‌کنم
بیاید این کارو بکنیم!!

می‌بینید حتی فکر کردن بهش مسخرس!!

تا حالا حتی حدود 30 ثانیه به یه برگ فکر کردید؟؟
به اینکه واقعاً چیه؟ چطوری درست شده؟ به اینکه این برگ سبز چطوری پائیز زرد می‌شه؟
به اینکه وقتی از بین رفت، سال بعد درخت دوباره پر از برگ می‌شه!!

دوستم وقتی یه چیز جدیدی با چرم می‌سازه
من بهش می‌گم شاهکاره، تو واقعاً یه هنرمندی

اما هیچ وقت به کارِ خدا فکر نمی‌کنم
به اینکه
درختا هر سال برگاشونو از دست می‌دن و بهار باز برگ جدید خدا بهشون عطا می‌کنه
به اینکه چقدر برگا قشنگ و هنرمندانه ساخته شدن!!
به اینکه در اوج بی‌جانی یه موجود زنده اند.

یه برگ فقط جزء کوچیکی از هنرای خالقمونه