PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : $$$فرهنگ بحث در این سایت ...$$$$

مسلمان_ضدولایت
۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۱۶:۰۰
بنده به اصرار برخی از دوستان مثل قمار باز اینجا آمدم تا اعتراضی به نحوه ی کاربری دوستان بکنم....به نظر من متاسفانه این کانون دچار معضلی بزرگ است...
به این ترتیب که نحوه ی استفاده از امکانات را بلد نیستند...
وقتی می خواهند مسئله ای را به هم تبریک بگویند و با هم گپ بزنند از انجمن ها استفاده می کنند و وقتی هم که می خواهند مناظره کنند از چت استفاده می کنند....این مشکل بزرگی در این سایت هست که گریبان همه را گرفته است...

.:MONTAZER:.
۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۱۶:۰۳
جناب مسلمان در چت این موضوع را مطرح کردند و بنده هم بهشون گفتم که در قالب عمومی بیان کنند تا نظر دوستان رو هم بدونیم...
اصراری نبود ها!
اما به هر جال دوستان نظر دهند....

sara.m
۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۱۶:۲۶
[quote=مسلمان_ضدولایت;44040]بنده به اصرار برخی از دوستان مثل قمار باز اینجا آمدم تا اعتراضی به نحوه ی کاربری دوستان بکنم....به نظر من متاسفانه این کانون دچار معضلی بزرگ است...

وقتی می خواهند مسئله ای را به هم تبریک بگویند و با هم گپ بزنند از انجمن ها استفاده می کنند و وقتی هم که می خواهند مناظره کنند از چت استفاده می کنند....این مشکل بزرگی در این سایت هست که گریبان همه را گرفته است...

جدا؟
خب ؟
دیگه به چی اعتراض دارین ؟
اوکی
شما نحوه استفاده از امکانات رو بلدید ؟؟؟
در ضمن
ما از کسی تقلید نمی کنیم که بخوایم مثل سایت های دیگه باشیم
اگه این سایت بد بود ، این همه کار بر و مهمون نداشت
حالا بهر حال
ممنون که دغدغتون شده این سایت
و انقدر نگران هستید

نیایش
۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۱۶:۵۶
به نظر من این سایت خیلی هم خوبه
:Labkhand:

jostejoogar
۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۱۷:۱۱
کسی نگفت بده. گفتند درست استفاده کنید. کسی هم نگفت مثل کسی باشید. متفاوت باشید اما نه به قیمت غلط بودن.
من هم اعتراض دارم. اینجا خیلی از تاپیکها از مسیر بحث خارج می شود یا به کلی گویی می رود. مدیران هم فقط هر جا با آنها یا عقایدشان مخالفت می شود، تذکر می دهند. کمبود مدیران گرداننده مشهود است!

شهيدان
۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۱۷:۱۳
بنده به اصرار برخی از دوستان مثل قمار باز اینجا آمدم تا اعتراضی به نحوه ی کاربری دوستان بکنم...

ای بابا مجلس که بی ریا بود چرا خود قمار بازشون تشریف نیاوردند.دلمون براشون یک ریزه شده بود.

به نظر من متاسفانه این کانون دچار معضلی بزرگ است...

به به شما که این فرمایشات رو فرمودید...چرا نفرمودید که مشکلش چیه؟مگه چی می شه که در چت مناظره باشه؟این یک نوع آوریه دیگه...
درباره تبریک گفتن هم ....تبریک گفتن نه برادر، بفرمایید تشکر...خوب این دوستان ما چون خیلی همدیگر رو دوست می دارند هیجانی می شن و به جای زدن دکمه تشکر یک پست می زنند.
درضمن از این نقد نقادانه شما وبرادر قمار باز واخوان محترمتون کمال تشکر راداریم.منتظر نقدهای بعدی شما برادران عزیز هستیم.

ali111
۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۲۲:۳۳
خیلی جالبه اگر قرار باشه ما فرهنگ بحث کردن رو از یک قمار باز ویک ضدولایت یاد بگیریم چه شود؟

sara.m
۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۲۲:۴۴
کسی نگفت بده. گفتند درست استفاده کنید. کسی هم نگفت مثل کسی باشید. متفاوت باشید اما نه به قیمت غلط بودن.

صحیح
ببخشید اونوقت یه سوال فنی ؟
شما تنهایی فکر کردین و تشخیص دادین که ما غلطیم ؟
فرهنگ غلط بحث کردن رو اونایی دارن که تا در مباحث کم می آرن سریع یه تاپیک می زنن و بهانه های بنی اسرائیلی می آرن ................
ما به این حربه ها عادت کردیم

۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۲۲:۵۲
خیلی وقت بود کسی دعوا نکرده بود...
دلمون تنگ شده بود..
به قول کسی که خیلی دوسش دارم:
ماشالله ماشالله استعداد سوء تفاهم بالاست!

maryam18
۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۲۳:۰۷
چرا تو اين انجمن اخر هر چي به دعوا ختم مي شه؟
بيايم كمي در رفتار خودمون تجديد نظر كنيم تا مبادا باعث دين گريزي بشيم.چون خود من به شخصه يك جوري مي شم.من به دليل اين به اين سايت جذب شدم كه در اخر اكثر بحث ها عقيده ام به خدا و قوانينش و ... بيشتر مي شد.
يادمه رفته بوديم مشهد بسيجي ها با دوستانم به صورتي برخورد فجيعي كردند كه اونها همونجا با امام رضا خداحافظي كردند .اينها همگي به پاي دين نوشته مي شه براي كسايي كه اطلاعات اندكي دارند.
بايد يادمون نره كه امامان ما با مخالفانشون حتي اگر رفتارشون بهانه جويانه باشه چه جوري رفتار مي كردند.
ببخشيد من كمتر از اونم كه بخوام چيزي بگم اما من تبعات اينگونه رفتارها رو ديدم.
ممنونم

۱۳۸۷/۰۶/۱۷, ۲۳:۱۴
بهتره با مخالفینمون مهربانانه تر برخورد کنیم.
درسته مخالفن ولی آدمکش که نیستن..
این شیوه برخورد صحیح نیست و دور از اخلاق اسلامی است

jostejoogar
۱۳۸۷/۰۶/۱۸, ۱۵:۰۹
:Gig: من کجای پستم گفتم شما غلطید؟ توهم دارید؟

۱۳۸۷/۰۶/۱۸, ۱۵:۱۳
توهین نکنید جناب جستجو گر!
این شیوه برخورد شما صحیح نیست!

اخلاقي
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۰۶:۱۸
چه پست جالبی بهتره اول بگیم فرهنگ ر وبیان تعریف کنند از دیدگاهشون بعد دربارش صحبت کنیم

schindler
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۰۸:۲۶
خیلی جالبه اگر قرار باشه ما فرهنگ بحث کردن رو از یک قمار باز ویک ضدولایت یاد بگیریم چه شود؟
سلام، خوبه تو مثالامون هست، ادب از که آموختی ، از بی ادبان. البته هیچ ربطی نداشت. دوست عزیز یه قمارباز و ضد ولایت هم می تونن آموزنده باشن. اعتقادات هر کس به خودش مربوطه اما نمی شه گفت چون ضد ولایته پس غلط هست. لطفا نگرشتون رو عوض کنین. دزد که نیستن اعتقادات خودشون رو دارن.

اخلاقي
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۰۹:۵۳
سلام، خوبه تو مثالامون هست، ادب از که آموختی ، از بی ادبان. البته هیچ ربطی نداشت. دوست عزیز یه قمارباز و ضد ولایت هم می تونن آموزنده باشن. اعتقادات هر کس به خودش مربوطه اما نمی شه گفت چون ضد ولایته پس غلط هست. لطفا نگرشتون رو عوض کنین. دزد که نیستن اعتقادات خودشون رو دارن.

اعتقاد هر کس برای خودش محترم است ولی اعتقاد صحیح بر اساس منطق و عقل است

Divine Love
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۱۲:۳۳
چرا تو اين انجمن اخر هر چي به دعوا ختم مي شه؟
بيايم كمي در رفتار خودمون تجديد نظر كنيم تا مبادا باعث دين گريزي بشيم.چون خود من به شخصه يك جوري مي شم.من به دليل اين به اين سايت جذب شدم كه در اخر اكثر بحث ها عقيده ام به خدا و قوانينش و ... بيشتر مي شد.
يادمه رفته بوديم مشهد بسيجي ها با دوستانم به صورتي برخورد فجيعي كردند كه اونها همونجا با امام رضا خداحافظي كردند .اينها همگي به پاي دين نوشته مي شه براي كسايي كه اطلاعات اندكي دارند.
بايد يادمون نره كه امامان ما با مخالفانشون حتي اگر رفتارشون بهانه جويانه باشه چه جوري رفتار مي كردند.
ببخشيد من كمتر از اونم كه بخوام چيزي بگم اما من تبعات اينگونه رفتارها رو ديدم.
ممنونم

فقط اين پست رو زدم كه بگم خواهر جون بسيجي خوب هم زياد داريم. آخه اين جوري رفتار يه عده ي معدود به پاي همه بسيجي ها نوشته ميشه.
من خودم شاهدم كه بچه هاي بسيج دانشگاهمون چه بچه هاي باصفا و خوش برخوردي هستن. چه قدر گرم و گيرا و با اخلاق.
امسال بچه ها رو بردن راهيان نور كه البته خودم قسمت نشد برم. يادمه خيلي از همكلاسي هام كه اصلا با بسيجي ها ميونه خوبي نداشتم بعد كه از اردو برگشتن نگرششون به بچه هاي بسيج 180 درجه فرق كرده بود. الان همشون با بچه هاي بسيج رفيق شدن. سه ماه پيش بسيج ثبت نام داشت براي اردوي آبشار اخلمد. يادمه همه هم وروديهام كه اردوي راهيان نور رفته بودند با سر دويدن براي ثبت نام.
انشاءالله كه همه بتونيم بسيجيه مد نظر امام و مقام معظم رهبري باشيم. آمين :Gol:

saeed623
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۱۳:۴۳
بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام به همه کاربران گرامی
کانون گفتمان قرآن همواره در تلاش است تا به شیوه ای صحیح و منطقی و عاقلانه به بحث و گفتگوی قرآنی و علمی بپردازد بنابراین از هرگونه پیشنهادی سازنده گرچه از سوی بی خدایان و مخالفان اسلام و قرآن هم باشد استقبال می کنیم .
از همین روست که فکر می کنم وقتی مناظره ای در چت روم صورت می گیرد یکی از کاربران فعال آن را ذخیره کرده و پس از ویرایش, تاپیک جدیدی را ایجاد و بحث را جمع و بندی و ماندگار می کنند.

maryam18
۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۲۲:۱۸
با سلام خدمت جناب divine love
به قول جناب منتظر استعداد سو تفاهم خيلي بالاست.
براي مثال عرض كردم كه بابا ... .رفتار اون عده منظورم نبود كه بدند يا همچين چيزي منظورم اين بود كه به پاي دين نوشته مي شه.و كسايي كه بخوان اصلاح شن اينبار جبهه مي گيرن بيشتر و ... . حرفتون ثابت مي كنه رفتار خوب يك عده چقدر تاثير گذار بوده.من اينو مد نظرم ونه چيز ديگه.
ما در هر قشري خوب و بد داريم من اينو اصلا انكار نمي كنم .

۱۳۸۷/۰۶/۱۹, ۲۳:۵۶
پیشنهاد پیشنهاده!
مشکله ما برخورد کورکورانه و یک طرفه با اشخاصه!
دیدمون بسته است...
احساس می کنیم چون طرف حالا مخالفه، حق زندگی رو هم ازش می گیریم!

damavand
۱۳۸۷/۰۶/۲۰, ۰۴:۳۵
با سلام
دیشب فرصتی شد که سری به چت روم سایت بزنم. هنوز کمی چت نکرده بودم که مثل باران از من مطالبه مناظره شد. تا خواستم جواب دهم متهم به ترسو بودن و فرار از مناظره شدم. این برای من بسیار عجیب بود. نکته عجیب آن بود که با وجود سر و کله زدن با یکی از کاربران فعال این سایت متوجه شدم ظاهراً فرض بر این است که افراد مخالف به هر تدبیری به چت روم کشانده شده و با گذاشتن قرار مناظره با یکی از بزرگترای کانون مناظره کرده و صد البته در آن مناظره شکست بخورد و برخی هم متن ویرایش شده مناظره را جهت اطلاع عموم در تاپیکی مجزا درج کنند و نتیجه اخلاقی گرفته شود و پرونده آن شخص بسته شود.
فرض آن کاربر فعال و البته یک کاربر دیگر و شاید بسیاری از کاربران موافق این باشد که فرد حین مناظره نمی تواند کپی پیست کند!
من هم پرسیدم آیا هدف از مناظره نقد یک طرز فکر خاص است یا نقد یک شخص خاص؟!
اگر قرار است طرز فکری خاص نقد شود چه اهمیتی دارد این مطلب واقعاً از آن کاربر مربوطه باشد یا ازجایی آورده باشد چون هدف نقد آن طرز فکر خاص است. و این نقد را براحتی در خلال چندین پست می توان انجام داد کما این که تاکنون انجام گرفته است.
ولی اگر قصد از مناظره نقد و در هم شکستن فردی خاص است به نظر من به هیچ روی کاری درست و علمی نیست. جالب است که مناظره هایی که دراین جا انجام می شود بیشتر به این منظور است که فرد مخالف منکوب و سر شکسته شود و در نتیجه گیری که حسینتبار انجام می دهد کوس رسواییش در ملا عام زده می شود!!
این نقد علمی است؟ نقد طرز فکری خاص است؟ نقدی است که هر دو طرف فرض را بر این می گذارند که طالب حقیقتند و ممکن است در پایان مناظره به اعتقادی برسند متفاوت ازآنچه در ابتدای مناظره فکر می کرده اند؟
از این گذشته هر کس که مطلب می نویسد و فکر می کند و طرز فکری گاه مخالف دارد الزاماً نمی تواند در حین مناظره سرعت عمل بالایی داشته باشد. برخی برای پاسخ دادن به نقد وارده و یا نقد طرزفکر مقابل فرایندی زمانبر را می گذرانند. برای مثال برای نقد فکری خاص ویا جوابی به نقد، ممکن یک الی دو ساعت و حتی بیشتر فکر کنند و شواهد و ادله را گرد هم آورند. کاری که در حین مناظره نمی توان انجام داد. و تا فرد بیاید و بخواهد به درستی درباره سخن فرد مقابل فکر کند باران تهمت و افتراست که بر سرش باریدن می گیرد که کم آوردی کم آوردی!!!
مطلب آخر این که بستر مناظره هنوز دراین کانون مهیا نشده است.
برای برگزاری یک مناظره صحیح به مهمترین چیزی که نیازاست حضور یک حکم بی طرف است. حکمی که هم به اندازه کافی بر موضوع اشراف داشته باشد، هم مغلطه های حین بحث را به درستی بشناسد و به موقع تذکرات لازم را بدهد، هم به محض انحراف از موضوع بحث تذکر بدهد، هم هر چند مدتی جمع بندی کند تا دوباره یکی از مناظره کنندگان سر خانه اول بر نگردد، هم خود به جریان صحیح مناظره کمک کند. آیا در مناظره های! گذشته چنین حکم بی طرفی با خصوصیات فوق حضور داشته است؟
در حین چتی که دیشب با چند تا ازکاربران داشتم نکته جالب این بود که فقط می گفتند بیا به مناظره. ولی هیچ کدام نمی گفت درباره چه موضوعی قرار است مناظره کنی؟
اصرار بر این بود که قرار مناظره فیکس شودبدون این که من بدانم قرار است با کی و سر چه موضوعی مناظره کنم.
این نشان از آن دارد که هدف ازمناظره نه نقد طرزفکری خاص که منکوب ساختن فردی خاص است. و این به هیچ روی کاری علمی نیست.
آخرین نکته این که ازمیان مدیران و کاربران بسیارفعال این سایت که به مناظره تشریف می برند کسی یافت می شود که لحظه ای با خود فکرکند ممکن است در حین مناظره بر من ثابت شود که طرف مقابل درست می گوید و من در اشتباه بوده ام ودر چنین وضعیتی چون حقیقت برای من ازهر چیزمهمتر است شجاعانه می گویم که حق با فرد مقابل است؟؟؟

bachemahal
۱۳۸۷/۰۶/۲۰, ۱۱:۲۱
با سلام ..در حین چتی که دیشب با چند تا ازکاربران داشتم نکته جالب این بود که فقط می گفتند بیا به مناظره. ولی هیچ کدام نمی گفت درباره چه موضوعی قرار است مناظره کنی؟
اصرار بر این بود که قرار مناظره فیکس شودبدون این که من بدانم قرار است با کی و سر چه موضوعی مناظره کنم.

جناب دماوندگرامي :Gol:: اينكه كاري نداره: شما ميتونيد خودتون موضوع را تعيين كنيد و خودتون با هركسي كه مايلي مناظره بزاري ...
مهم پذيرش شجاعانه اصل اين عمل هست. ديگه درمناظره شما دغدغه ويرايش يا حذف هم نداري!خوبه؟ آزاد آزاد
موفق باشيد

damavand
۱۳۸۷/۰۶/۲۰, ۱۳:۲۵
با سلام به جناب بچه محل

من در تعجبم که از این همه حرفی که زدم فقط این یک قسمت را دیدی. واقعاً بقیه مطالب را ندیدی یا متوجه نشدی؟ چرا درباره این که گفتم بستر یک مناظره درست و اصولی در این سایت فراهم نیست چیزی نگفتی؟ این که گفتم حکمی بی طرف باید باشد به همان دلایلی که در پست قبل گفتم حرف بی راهی است؟ اشکالات آن کجاست؟ این که گفتم در مناظره قرار است یک طرز فکر نقد شود یا یک شخص خاص چه؟
شما همش از شجاعت و ترس در مناظره حرف می زنید. بعید می دانم چنین رویکردی به مناظره رویکرد درستی باشد.
از این گذشته چرا متعرض این قسمت نشدید که برخی ممکن است در مناظره سرعت عمل بالایی نداشته باشند؟ و برعکس در نوشتن پست آن هم بدون محدودیت زمانی بهتر عمل می کنند.
شما این همه را رها کرده اید و می نویسید: " مهم پذيرش شجاعانه اصل اين عمل هست"
عزیز من عرض کردم بستر این کار دست کم تاکنون در این سایت مهیا نبوده است.
نوشته اید در مناظره دغدغه ویرایش و حذف ندارید. این حرف درستی است ولی لازمه منطقی آن این است که در نوشتن پست ها این دغدغه وجود دارد؟ می توانم بپرسم چرا در مورد پست ها باید چنین دغدغه ای وجود داشته باشد؟ مگر کسانی غیر از مدیران این سایت هم می توانند دست به این کارها بزنند؟ مستمسک توهین و اهانت مستمسکی نخ نما است چون دست کم 3 پست من بدون در بر داشتن هیچ توهینی توسط حسین تبار حذف شد. مدیران این سایت هنوز معیار و مشخصه ای روشن و شفاف برای ویرایش و حذف ارائه نکرده اند.
از این گذشته در نوشتن پست می توان بدون داشتن محدودیت زمانی مطالب نوشت و ارجاعات مختلف را مشخص ساخت. چگونه در حین مناظره صحیح بخاری را با آن طول عرض در دستم بگیرم و ارجاع دهم و طرف مقابل هم همان کتاب را در دست داشته باشد و هی برگ بزند و دنبال آدرس من بگردد؟ در صورتی که این کار در نوشتن پست ها بسیار راحت است. مناظره بیشتر به کار بحثی عقلی و منطقی می آید نه تاریخی و شاهد و سند خواهی.

shapour
۱۳۸۷/۰۶/۲۰, ۱۵:۳۹
درود
دماوند گرامی درست می گویند.
من هم برخوردی اینگونه داشته ام

سپاس فراوان

bachemahal
۱۳۸۷/۰۶/۲۰, ۱۷:۵۰
quote=damavand;44690]با سلام به جناب بچه محل من در تعجبم که از این همه حرفی که زدم فقط این یک قسمت را دیدی. ....از این گذشته چرا متعرض این قسمت نشدید که برخی ممکن است در مناظره سرعت عمل بالایی نداشته باشند؟ و برعکس در نوشتن پست آن هم بدون محدودیت زمانی بهتر عمل می کنند.
شما این همه را رها کرده اید و می نویسید: " مهم پذيرش شجاعانه اصل اين عمل هست"
..نوشته اید در مناظره دغدغه ویرایش و حذف ندارید. این حرف درستی است مستمسک توهین و اهانت مستمسکی نخ نما است چون دست کم 3 پست من بدون در بر داشتن هیچ توهینی توسط حسین تبار حذف شد. ...[/quote]
.................................................. .......

جناب دماوند . در يكي از پستها دوستان احاديث زيادي ذكر كردند و شما آن را دلائل نخ نما خواندي .!!
آيا اين توهين آشكار به سخنان پيامبر نيست...
بازم دعوت ميكنم سعي كن شجاع باش . و هر وقت سرعت تايپ و توان مناظره پيدا نمودي به دوستان اطلاع بده تا هم توهين احتمالي به مقدسات نشود و هم ذغذغه حذف و ويرايش نداشته باشيد.
در رسيدن به حققت وشا باشيد.

damavand
۱۳۸۷/۰۶/۲۰, ۱۹:۳۰
جناب بچه محل
من کجا گفته ام احادیث وارده از پیامبر دلایلی نخ نماست؟!! خواهش می کنم دقیقاً مشخص فرمایید.
تا آنجا که به خاطر دارم در بحث با حسین تبار بر سر این مسئله که چرا نام امامان در قرآن نیامده است من گفتم تمسک جستن به دو دلیل: 1- خطر تحریف قرآن و 2-این که قرآن فقط کلیات را بیان کرده و به جزییات نپرداخته دلایلی نخ نماست.
عین عبارت من در آن پست:
" من نمی دانم تا کی می خواهید از این استدلال های نخ نما همچون خطر تحریف و جزییات و کلیات دست بردارید. در همین کانون پاسخ این استدلال ها داده شده است ولی باز همان تکرار مکررات!!"

damavand
۱۳۸۷/۰۶/۲۰, ۱۹:۳۳
راستی جناب بچه محل
بحث مناظره حل شد؟ در آن چه نوشتم دیگر اشکالی نمی بینید؟
اگر اندکی فکر می کردی متوجه می شودی که منظور من از عملکرد کندتر برخی در مناظره کند تایپ کردن نیست بلکه سرعت کمتر در آماده ساختن جواب مناسب است.

dadashee
۱۳۸۷/۰۶/۲۱, ۲۱:۲۱
بحث مناظره حل شد؟ در آن چه نوشتم دیگر اشکالی نمی بینید؟اگر اندکی فکر می کردی متوجه می شودی که منظور من از عملکرد کندتر برخی در مناظره کند تایپ کردن نیست بلکه سرعت کمتر در آماده ساختن جواب مناسب است.
جناب دماوند . چرا فكر ميكني هميشه شما متوجه ميشي؟!!!
هروقت مشكل كند تايپي برطرف شد ونيز سرعت در آماده ساختن جواب مناسب پيدا نمودي به دوستان ومدير مناظره اطلاع دهيد .
اميدوارم ديگه بهانه اي نداشته باشي تا مناظره برقرار گردد واينقدر لطفا به حاشيه نريد!

sara.m
۱۳۸۷/۰۶/۲۱, ۲۲:۲۷
جناب دماوند شما مگه به اعتقاداتتون ایمان ندارید ؟
اگه دارید چرا از مناظره می ترسید ؟
چرا انقدر می پیچونین ؟
ببینید
حتما درباره افکار و اعتقاداتتون تحقیق کردید و تا حدی هم قانع شدید که این افکار رو انتخاب کردید
خب پس همون اطلاعاتی رو که دارید در مناظره بکار ببریدمشکل حل میشه
دیگه لازم نیست کپی پیست های دیگران رو دیکته کنید

Masoomi
۱۳۸۷/۰۶/۲۱, ۲۲:۲۹
خداوند در قرآن مجيد به پيامبر گرامي اسلام‌مي‌فرمايد: "ادْع‌ُ إِلَي‌َ سَبِيل‌ِ رَبِّكَ بِالْحِكْمَة‌ِ وَالْمَوْعِظَة‌ِ الْحَسَنَة‌ِ وَ جَـَدِلْهُم بِالَّتِي هِي‌َ أَحْسَن‌؛ با حكمت و اندرز نيكو به راه پروردگارت دعوت كن و با آنان به ]شيوه‌اي‌[ كه نيكوتر است مجادله نماي‌." اين آيه شريف‌، سه راه دعوت را به پيامبر معرفي مي‌كند. 1. حكمت‌; 2. موعظه حسنه‌; 3. جدال احسن‌. حكمت يعني علم و عقل‌، دانش منطق و استدلال‌.

نخستين گام در دعوت به سوي حق‌، استفاده از منطق صحيح و استدلال است‌. فكر و انديشه مردم را به حركت درآوردن و مورد خطاب قرار دادن‌، آغاز دعوت است‌.
دوّمين گام‌، موعظه و بهره‌گيري از عاطفه انسان‌هاست‌. اندرز، بيش‌تر جنبة عاطفي دارد. درحقيقت‌، حكمت از بُعد عقلي وجود انسان استفاده مي‌كند و موعظه حسن از بُعدي عاطفي او.البته آيه شريف‌، موعظه را به حَسن بودن مقيد نموده است‌، يعني موعظه غيرحسن‌، راه خوبي براي دعوت به اسلام نيست‌.اندرز نيكو اشاره به اين است كه موعظه‌، در صورتي اثر مي‌كند كه از هر گونه خشونت‌، برتري‌جويي‌، تحقير، تحريك حس لجاجت و... خالي باشد
سومين گام‌، جدال و مناظره است‌. اين گام‌، مخصوص كساني است كه ذهن آن‌ها در گذشته از مسايل نادرستي انباشته شده و بايد از راه مناظره‌، آن‌ها را براي پذيرش حق‌، آماده نمود، جدال هم بايد احسن باشد، يعني به دور از هر گونه توهين‌، تحقير و خلاف‌گويي و... و تمام جنبه‌هاي انساني آن حفظ شود

blue sky
۱۳۸۷/۰۶/۲۱, ۲۲:۴۸
اصلا مناظره یعنی چی؟!!!
مگه اینجا تالار گفتگو نیست؟!
ولی عملا شده دادگاه نقد مخالفاتون!!!! یا بهتر بگم دادگاهی برای محکوم کردن اونها! که با استفاده از این شیوه قصد بالابردن و ارزش دادن و افزایش اعتبار قران رو برای بازدید کننده دارین!!!!
این دیگه خیلی جالبه من بار اولیه که تو یه فروم میبینم!!! مناظره!
فکر کنم یادتون رفته! فروم یعنی تالار گفتگو! تالار گفتگو یعنی یه موضوع قرار میدن و بقیه (هر سکی دوست داشته باشه) میاد و سرش بحث میکنن! دقت کنین سر اون موضوع! نه سرهویت صاحب موضوع و نقد شخصیتی اون !!!!
ولی مناظره یعنی فقط اون شخص بیاد و جواب بده! یعنی بقیه حق ندارن شرکت کنن! یعنی شما همه بریزین سرشو فقط اون جوابگو باشه!!! خوبه دیگه نه؟! چون فقط اینجوری میشه شخص رو تو تنگنا قرار داد و یه جوری بهش مسلط شد! مخصوصا شما ها که ماشالله وقتی یکیو غریب و مخالف خودتون گیر میارین حسابی رسم مهون نوازی رو به جا میارین و حسابی با حرفاتون از اون شخص پذیرایی میکنین!!!!!
واقعا شما به این میگین بحث و دفاع از اعتقادات؟! یه نفر بیاد وسط و بقیه دورش بچرخن و باهاش مخالفت کنن و مدام سوال پیچش کنن و نقدش کنن و اخرشم با زیرسوال بردن خود شخص، سوال و صورت مساله رو پاک کنن و اینجوری پیروزی خودشونو و مثلا قرانو جشن بگیرن!!! البته کاش حداقل این بود!!!! ولی بدبختی اینه که تو اون ادمهایی که دور اون شخص غریب میچرخن همه که جوابگو نیستن و در واقع فقط دو نفراز 10 نفر بحث کننده (نه ببخشید محاکمه کننده!) گاهی پست مربوط و درست حسابی میدن! بقیه میشن شامل کسایی مثل سارا خانم و مامان بزرگ و بابابزرگ و نمیدونم مامانی و بابایی و داداشی و ابجی ای و خاله ای و عمویی و زن عمویی و ..... که فقط دور میچرخن و طرفو مسخره میکنن و میگم جوب نداری؟ دیدی کم اوردی؟ زودباش دیگه چی کار میکنی؟! ادمهای ضعیف اینطورین! و بعدهم چند تا ایه و حدیث بیارین که قران هیمشه پیروزه و مخافان شما همیشه نابودن و قران حسابشونو میرسه و ..... و با تحقیر و تمسخر و دست گرفتن موضوع تاپیکو از بحث اصلی به همون نقد شخصیت میکنن!!!!
اهان راستی! یادم رفت اینو بگم! که به غیر از اون خانواده ی صمیمی و مهربان! این وسط یه ردیابم هست که کارش فضولیه! و فقط میشینه و منبع پیدا میکنه! و میگه حرف ازخودت نیست! پس معتبر ینست! پس اصلا نباید حرف میزدی وسوال میکردی! و ...
اخه یکی نیست بگه مگه حرف تو از خودته!؟ اصلا کدوم یکی از جوابهایی که تا حالا به تاپیکها دادین از حرف خودتون بوده؟ همه اش از کتابها و ... بوده! میرین میگردین جواب پیدا میکنین و در جواب شخص میدین! گاهی حتی یه ذره فکر نمیکنین و از عقل خودتون استفده نمیکنین! البته این عیبی نداره ها ! من عیب نمیدونم اینو! هرچی که باعث بشه یکی به جوابش برسه خوبه چه حرف خود شخص باشه چه نقل قول از کس دیگه ای! ولی مشکل اینجاست که اگه یکی دیگه بیاد و در جواب شما از یه نقل قول استفاده کنه مورد قبولتون نیست! اینش جالبه!
من نمیدونم اخه شما به کسی که حرف زده چی کار دارین!؟ که کی بوده و کجا بوده و ....! اصل موضوع و حرفش مهمه که جلوتونه! به اون مطلب جواب بدین و برای اون جوابگو باشین! چرا میرین شجره نامچه ی ادما رو در میارین؟!!! که بعدم به جای بحث اصلی به نقد نویسنده ی اون متن بپردازین؟!!!!

تازه اینها فقط نمونه هایی از عدم وجود فرهنگ بحث تو این سایت بود!

blue sky
۱۳۸۷/۰۶/۲۱, ۲۳:۳۷
بفرمایین! نمونه شو تو همین تاپیکم میبینیم!!!!http://www.iran-eng.com/images/smilies/funny/w09.gif

جناب دماوند شما مگه به اعتقاداتتون ایمان ندارید ؟
اگه دارید چرا از مناظره می ترسید ؟
چرا انقدر می پیچونین ؟
ببینید
حتما درباره افکار و اعتقاداتتون تحقیق کردید و تا حدی هم قانع شدید که این افکار رو انتخاب کردید
خب پس همون اطلاعاتی رو که دارید در مناظره بکار ببریدمشکل حل میشه
دیگه لازم نیست کپی پیست های دیگران رو دیکته کنید

[quote]

جدا؟
خب ؟
اوکی
در ضمن
حالا بهر حال
و انقدر نگران هستید

صحیح
ببخشید اونوقت یه سوال فنی ؟
شما تنهایی فکر کردین و تشخیص دادین که ما غلطیم ؟
فرهنگ غلط بحث کردن رو اونایی دارن که تا در مباحث کم می آرن سریع یه تاپیک می زنن و بهانه های بنی اسرائیلی می آرن ................
ما به این حربه ها عادت کردیم

خیلی وقت بود کسی دعوا نکرده بود...
دلمون تنگ شده بود..
به قول کسی که خیلی دوسش دارم:
ماشالله ماشالله استعداد سوء تفاهم بالاست!

معصومي
۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۰۰:۰۴
1. تعجب مي كنم از شما كه اينقدر بي اطلاع هستيد برخي از انجمنهايي كه از قابليت چت هم بر خوردار نيستند داراي اين مبحث مناظره هستند و در ارزش مناظره هيچ شكي وجود ندارد اصلا مگه قراره هر انجمني از ديگري الگو بگيره ! جالبه !
2.اگر كمي به خود زحمت ميداديد و متنهاي مناظره هاي انجام شده رو مي خونديد حداقل متوجه مي شديد در سايت چه مي گذره در حاليكه هر دو نوع چت داراي امكان ذخيره ميباشد و حتي دوستان مخالف هم ميتوانن اقدام به ذخيره مطالب كنن و در صورت اشكالي در انتقال به پستها تذكر دهند اصلا خودشان پستي بزنن و مطالب مناظره رو درج كنن يا به قول شما مطالب تخريب شخصيت رو حتما مطالبي كه گفتيد قابليت ذخيره رو ندارن !
3. مناظره كنندگان ميتوانند شروطي را درج نمايند و بعد اقدام به مناظره كنن تا در خلال آن به مشكل بر نخورن و در صورت تحليل شرطي ادامه ندهند ( مثلا حاضرن با يك نفر به مناظره بپردازند )
4. اصلا فرهنگ انتقاد اينگونه نيست كه شما به آن در پستهايتان مي پردازيد و هر خواننده ايي در وهله اول خواندن مطالب شما آنرا نقد تصور نميكند بلكه اين گونه مطالب ناخواسته يا خواسته از روي آگاهي يا عدم آن ؛ تخريب يا غرض يا ... نام دارد كه با توجه به افراد و احتمالا ناآگاهي برخي از نحوه انتقاد صحيح مفهومي به خود ميگيرد تا جايي كه ... اما از آنجا كه تا به حال پستهاي شما از نوعي كمك براي بهبود سايت خبر ميدهد مي شود آن را حمل بر ناآگاهي از نحوه انتقاد كرد كه مراجعه به اين تاپيك (http://www.askquran.ir/showthread.php?p=11256) پيشنهاد ميشود

sara.m
۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۱۲:۳۶
بعضی از دوستان مخالف خودشون اومدن و پیشنهاد دادن که یه وقتی بزارید برای مناظره ، مثل جناب مسلمان ضد ولایت ، مثل جناب شیندلر، مثل ...
خب این تقصیر ماست که خودشون می خوان مناظره داشته باشن و زودتر به نتیجه برسن ،
جناب شیندلر هنوز در سایت ما فعالیت می کنند ، با یه پرسش مشکل حل می شه ، ازشون بپرسید که آیا من ایشون رو محکوم کردم ؟ یا بد صحبت کردم ؟ یا مسخرشون کردم ؟ (بنا به گفته پست 31 جناب بلو اسکای)
در ضمن جناب بلو اسکای
تا اونجایی که ذهنم یاری می کنه شما حتی یکبار هم در این گونه مناظرات شرکت نداشتید ، پس بهتره از چیزی که اطلاع درستی ازش ندارید قضاوت بیجا نکنید

شهيدان
۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۱۳:۰۹
فواید مناظره وگقتگو:
در مناظره طبق قرارداد طرفين ملتزم به رعايت اصول محاوره مى شوند. در ظاهر طرفين به دنبال بيان حق و ابطال باطل مى باشند. در واقع ممكن است هر دو طرف چنين انگيزه هاى داشته باشند و ممكن است هيچ يك از طرفين نيز چنين انگيزه نداشته باشند، بلكه غرض غلبه در بحث باشد. همچنين ممكن است مدعاى يكى از طرفين حق و ديگرى باطل باشد و ممكن است هر دو باطل باشند و گاهى به ندرت هم ممكن است هر دو در واقع بر حق باشند و نزاغ آنها لفظى و ناشى از سوءتعبير يا فهم از يكديگر باشند.گاهى لازم است براى بيان حق و ابطال باطل و دفع شبهه به مناظره متوسل شد.
ازفايده مناظره :نشان دادن بطلان باطل به ناظران بى تعصب و بى طرف و اهل تشخيص است. گاه نيز ممكن است با نشان دادن ضعف شبهه افكن بتوان او را از شبهه افكنى بازداشت..
یک نکته مهم درباب مناظره : البته غلبه در مناظره علامت حقانيت غالب و بطلان مغلوب نيست.چون توانايى علمى، زبانى، سفسطه و عوامفريبى در پيروزى در مقام بحث دخالت دارند و تضمينى نيست كه طرفى كه مدعايش حق است از توانايى بيشترى برخوردار باشد. ضمنا بايد توجه داشت كه اهل حق مجاز به استفاده از روش هاى باطل نيستند.
چیزی که بهتر ومناسب تر واخلاقی تر به نظر می آید این است که : دو طرف را به گفتگو با هم دعوت کنیم.
غرض شركت كنندگان در گفت وگو فقط بيان مواضع خود و رد مواضع طرف مقابل نيست. بلكه غرض حل مساله با همفكرى و همكارى طرفين است. در گفت وگو چون غرض حقيقت طلبى است انصاف حضور مستمر دارد .

پس بیاییم مناظرات را به سمت گفتگو هدایت کنیم. واز این فضای چت برای گفتگوهای سالم دوستانه برای درک حقایق وبالا بردن آگاهیهامان استفاده کنیم.

جاداره از دست اندکاران ودوستانی که این فضای چت را ایجاد کردند تشکر کنم.وهمه را به استفاده بهینه از این نعمت دعوت کنم.

sara.m
۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۱۳:۳۲
مناظره هم نوعی گفتگوست که طرف رو زودتر به نتیجه می رسونه

۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۱۶:۰۷
یکی از معدود سایت هایی که در آن مناظره آنلاین برگذار می گردد این سایت است که به مدد دوستان فعال و پیگیر بخش خداشناسی انجام می گردد.
به دوستان خوبمون دستمریزاد می گیم و بهشون می گیم که دلسرد نشید و با قدرت ادامه بدید...
بعضی از انتقاد ها رو فقط باید خوند!

nanejoon
۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۱۷:۱۳
اصلا مناظره یعنی چی؟!!! مگه اینجا تالار گفتگو نیست؟!
این دیگه خیلی جالبه من بار اولیه که تو یه فروم میبینم!!! مناظره! .....
جناب بلو اسكاي = آسمان آبي با درود :Gol:
اين يكي از ويژگيهايستكه دراين سايت قراردارد.

ولی بدبختی اینه که تو اون ادمهایی که دور اون شخص غریب میچرخن همه که جوابگو نیستن و در واقع فقط دو نفراز 10 نفر بحث کننده (نه ببخشید محاکمه کننده!) گاهی پست مربوط و درست حسابی میدن! بقیه میشن شامل کسایی مثل سارا خانم و مامان بزرگ و بابابزرگ و نمیدونم مامانی و بابایی و داداشی و ابجی ای و خاله ای و عمویی و زن عمویی و ..... که فقط دور میچرخن و طرفو مسخره میکنن و میگم جوب نداری؟
دوست گرامي اگه كمي با اصول مناظره آشنا باشي ميدونيد :
1- دريك جمع بقول شما 10 نفره از يكطرف و يك نفر از طرف مقابل < انصاف نيست كه همه ده نفر سر اون يك نفر بيفتن و...
2- ضمن اينكه اساسا < با دخالت 10 نفر در امري بخصوص تخصصي غالبا نتيجه بخش نيست
3- به همين خاطر دراين مناظره يك نفر بعنوان مدير مناظره انتخاب ميشه تا انصاف در گفتار ديگران رعايت بشه و نظم دربحث حفظ شود.
4- معمولا تاكنون خود طرف مقابلمون درخواست مناظره ميكنند و يا قبول درخواست.
5- در يك مناظره مستقيم < ديگه كسي نميتونه مدعي باشه متني ازاو حذف يا ويرايش ميشه
6- نتيجه بحث در مناظره مستقيم خيلي راحت تر و آزادانه تر انجام ميشه
7- ناظران در مناظره براحتي ميتونن به درستي و نادرستي سخنان مناظره كنندگان اشراف داشته باشند.
8- تاكنون تمامي مناظره كنندگان ؛ حد اقل پس از عجز در استدلال سايت را ترك كرده و يا خدا حافظي نمودند. چون حرفي ديگه برا گفتن نداشتند. واگه كسي هم باشه ميتونه اعلان ادامه مناظره كنه با استدلال منطقي.
9- بارها از شما هم دعوت به مناظره شد ولي تاكنون از قبول آن امتناع نموديد . حال اگه موافقيد شجاعانه اعلان بفرمائيد و از عقائد خود دفاع نماييد .
10- آيا ميتونيد حتي يك مورد را خدايي نام ببريد كه دراون مناظره اين افرادي كه نام برديد كسي را مسخره كنند؟ اگر يه مورد رو هم نام ببريد جايزه داريد درغير اين صورت اتهام نادرستي به دوستان وارد نموديد.
11- مخصوصا مدير مناظره تاكنون بنحو مناسب با طرفين بحث جلسه را خوب اداره نموده و در بخشهاي مختلف مناظره طرفين از او كمك خواستند واين نشان دهنده رعايت انصاف ايشون دربحث است. وحتي يك مورد هم شما نداريد كه ايشون از دايره انصاف در اداره بحث بيرون رود. :Gig:
11- هدف از اين مناظرات بيان مباحث اختلافي بصورت مستدل و منطقي است ورسيدن به حقيقت .

اهان راستی! یادم رفت اینو بگم! که به غیر از اون خانواده ی صمیمی و مهربان! این وسط یه ردیابم هست که کارش فضولیه! و فقط میشینه و منبع پیدا میکنه! و میگه حرف ازخودت نیست! پس معتبر ینست! پس اصلا نباید حرف میزدی وسوال میکردی! ....

ارجمندا :استفاده از كتب ديگري اشكالي نداره. اما كپي كردن ان بدون تحليل وتفكر درباره اون نشان از كم دقتي فرد داره و عدم استقلال درتصميم گيري. مثلا در يك مورد يكي از مخالفين ؛ پايان نامه فردي را كپي نمود و به اسم خودش تموم نمود اين را ميدونيد در اصطلاح چي ميگن؟ Plagiarism
دزدي ادبي. دراينجاست كه پاي عمو ردياب و دايي دزد گير بميون مياد تا به او آگاهي دهند كه دزدي نكند.
اميدوارم با ديده حق طلبي و روشن شدن واقعيت بنگري .
به نظر شما آيا استفاده ازاين الفاظي كه شما بكار ميبريد دور از فرهنگ -اخلاق و ادب انساني نيست؟
اميدوارم از فرهنگ درسخن نوشتن بيشتر بهره ببريم. موفق باشيد جناب :Rose:

nanejoon
۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۱۷:۲۳
بعضی از دوستان مخالف خودشون اومدن و پیشنهاد دادن که یه وقتی بزارید برای مناظره ، مثل جناب مسلمان ضد ولایت ، مثل جناب شیندلر، مثل ...

در ضمن جناب بلو اسکای تا اونجایی که ذهنم یاری می کنه شما حتی یکبار هم در این گونه مناظرات شرکت نداشتید ، پس بهتره از چیزی که اطلاع درستی ازش ندارید قضاوت بیجا نکنید
سلام سارا خانم گرامي:Rose:
دو نكته اصلي رو اشاره كرديد:
1- درخواست مناظره و يا آمادگي آن از طرف خود مخالفين
2- عدم حضور سركار عليه بلو اسكاي ؛ حتي در يك مناظره اگربوديد تاريخ را لطفا بنويسيد. ممنون ميشيم.
سومين نكته رو عرض ميكنم. دوست بزرگوار \ كار - برا خدا همين حرفا رو هم داره . حتما نيك ميدونيد در حمايت از دين وقرآن بر پيامبر و امامان ما چه گذشت . تا حقيقت را اينگونه به ما رسوندن. توفيق مزيد

schindler
۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۱۷:۵۱
سلام سارا خانم گرامي:rose:
دو نكته اصلي رو اشاره كرديد:
1- درخواست مناظره و يا آمادگي آن از طرف خود مخالفين
2- عدم حضور سركار عليه بلو اسكاي ؛ حتي در يك مناظره اگربوديد تاريخ را لطفا بنويسيد. ممنون ميشيم.
سومين نكته رو عرض ميكنم. دوست بزرگوار \ كار - برا خدا همين حرفا رو هم داره . حتما نيك ميدونيد در حمايت از دين وقرآن بر پيامبر و امامان ما چه گذشت . تا حقيقت را اينگونه به ما رسوندن. توفيق مزيد
شما که واقعا خسته نباشی،،، چه جالب ، جدیدن ادعا کردن به دروغ بدم کنار کشیدن و کسه دیگرو جلو فرستادن شده کار برا خدا .دوست عزیز همه ی کسانی که مناظره می کنند مخالف نیستن و می خوان آگاه شن، مشکلشون اینه که از برهان خلف زیاد استفاده می کنن ولی خوب نمی دونستن افرادی تو این سایت هستن که نیاز دارن همه چیز بشون توضیح داده بشه، ببخشید خیلی آتیشیم از دستتون، این رسم حمایت از دین و پیامبر و قرآن نیست، نام این چیزهارو خراب نکنین لطفا

schindler
۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۱۷:۵۹
جناب شیندلر هنوز در سایت ما فعالیت می کنند ، با یه پرسش مشکل حل می شه ، ازشون بپرسید که آیا من ایشون رو محکوم کردم ؟ یا بد صحبت کردم ؟ یا مسخرشون کردم ؟ (بنا به گفته پست 31 جناب بلو اسکای)
در ضمن جناب بلو اسکای
تا اونجایی که ذهنم یاری می کنه شما حتی یکبار هم در این گونه مناظرات شرکت نداشتید ، پس بهتره از چیزی که اطلاع درستی ازش ندارید قضاوت بیجا نکنید
سلام، سارا خانوم اینجا من رسما تشکر می کنم از شما و حضور همیشگیتون ، اما سارا خانوم شمام با من آشنا هستین و نوع مباحثاتم اگهع سوالی کردم یکی مثل شما جواب درست حسابی داده قبول کردم، اما بعضی دوستان حقیقتا به دنبال اون راهی که باید باشن نیستن، واقعا در مناظرات نوعی برخورد وجود داره که آدمو رسما فراری می ده، اگه یادتون باشه وقتی شما جواب من رو اونجوری دادین چقدر خوشحال شدم، چون واقعا هیچ کس دیگه تو این سایت مثل شما جوابگو نبود، من با کلیت موضوع تاپیک موافق نیستم، اما باید یه بازبینی در مدیران و مسئولین سایت و نوع نگرششون بشه ممنون.

damavand
۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۱۸:۲۶
جناب داداشی اگر کمی بیشتر دقت میکردی ، متوجه می شدی من، کلی صحبت کرده ام نه راجع به شخص خودم. گفتم برخی ممکن است در پاسخ دهی سرعت عمل کند تری داشته باشند. بنابراین نمی توان از همگان انتظار مناظره داشت.
من، هم سرعت تایپم بالاست هم سرعت پاسخ گوییم. حداقل سارا خانم می داند من چه می گویم.
ممکن است بگویی پس معطل چه هستی بیا به مناظره.
اگر باز کمی بیشتر دقت می کردی می دیدی که گفته ام بستر مناظره صحیح و اصولی در این سایت فراهم نیست چون حَکَم بی طرفی در اینجا حضور ندارد که مناظره را هدایت کند.
و اگر اندکی در مطالبی که نوشتم تامل می کردی متوجه می شدی که با نوشتن پست هم می توان پرسش و پاسخ داشت.
اگر هم می گویی در مناظره دیگر کسی نمی تواند کپی پیست کند باید کمی بیشتر توجه می کردی و جواب مرا به این مطلب در خلال پستهای قبلیم متوجه می شدی.
و اگر درست می خواندی به این سوال پاسخ می دادی که در مناظره قرار است یک طرز فکر نقد شود یا یک شخص خاص؟؟
و نکته آخر این که بعد از همه ی حرفهایی که زدم باز گُر و گُر دعوت به مناظره می شوم!!!
من در تعجبم واقعاً نمی بینید که گفته ام بستر مناظره درست و اصولی در این سایت فراهم نیست؟
نخواندید که نوشتم حَکَم بی طرفی در مناظره حضور ندارد که هدایت مناظره را در دست بگیرد؟ از انحراف بحث جلوگیری کند؟ مغلطه های حین بحث را تشخیص داده و تذکر بدهد؟ و و و....؟؟؟؟
حالا هی باز بگویید مناظره مناظره!!!!!

Masoomi
۱۳۸۷/۰۶/۲۲, ۲۲:۳۶
اين نوع شيوه بحث غير متعادل هست اين درسته جناب شيلندر كه تنها يك نفر پاسخگوي شما در كل سايت بود و بقيه... كمي دقت كنيد در نوشته ها ! هنوز مبحث مناظره در سايت جا نيافتاده و در دوران آزمايشي بسر مي برد هنوز در چت بيشتر از 20 نفر همزمان حضور نداشته اند چطور همه سايت .... كمي نرم تر ومنطقي تر سخن بگوييد ! سخن پراكني بي استناد جز تخريب مفهومي ديگر ندارد و تخطي از قوانين محسوب مي شود اينكه ما به حد ايده آل نرسيده ايم پوشيده نيست و تاپيك هاي اين چنيني (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=4534)در جهت فرهنگ سازي ايجاد شده لذا از دوستان خواهش ميكنم همينجا به بحث خاتمه دهند و به شيوه معقولانه تري در موضوعي جديد به ادامه بحث بپردازند

dadashi
۱۳۸۷/۰۶/۲۳, ۱۷:۳۹
با تشكر از زحمات جناب معصومي كه زمينه تبادل افكار را در سايت همزمان با چت ايجاد نمودند:Gol:
چون اينجا ديگه كسي نميتونه بهانه حذف يا ويرايش يا حاشيه روي يا ... داشته باشه .
حقايق حتي دقيقه اش هم نوشته ميشه.
خدا خيرتون بده بهانه رو از دست عده اي گرفتين درمناظره مستقيم با ايجاد چت .مشكل بعضي فكر ميكنم در همينجاها باشه..

jostejoogar
۱۳۸۷/۰۶/۲۴, ۰۱:۴۴
توهین نکنید جناب جستجو گر!
این شیوه برخورد شما صحیح نیست!

بنده به خاطر استفاده از واژه مستهجن و قبیح "توهم" از همه عذر خواهی می کنم.
اما لطفا تذکر بدهید سارا خانم هم شان را حفظ کنند.
البته این همه بی ادبی بعید است از اعضای این سایت!
ضمنا بله سارا خانم. متاسفانه بنده بلدم تنهایی هم فکر کنم با اجازه شما البته!!!!

sara.m
۱۳۸۷/۰۶/۲۴, ۱۸:۰۵
اما لطفا تذکر بدهید سارا خانم هم شان را حفظ کنند.
البته این همه بی ادبی بعید است از اعضای این سایت!
ضمنا بله سارا خانم. متاسفانه بنده بلدم تنهایی هم فکر کنم با اجازه شما البته!!!!

جناب جستجو گر نحوه برخورد شما آدمها رو مجبور می کنه که در برابرتون عکس العمل و واکنش نشون بدن
رفتار جنابعالی تنش بوجود می آره ،پس بفرمایید در رفتار خودتان تجدید نظر کنید
در ضمن اگر بنده مشکلی داشته باشم مدیر کل سایت بهم تذکر می دن

۱۳۸۷/۰۶/۲۴, ۲۱:۵۴
جدا از انتقاد ها و نظرات!
دوستان مناظره گر و خوبم!
با قدرت به مناظرات طوفانی خویش ادامه دهید...
به زودی این سایت به بزرگترین مرکز مناظره آنلاین تبدیل می شود که خود افتخاری است!
با قدرت
با شهامت
پیش به سوی موفقیت!

faryad
۱۳۸۸/۰۲/۰۱, ۱۵:۰۰
اصلا مناظره یعنی چی؟!!!
مگه اینجا تالار گفتگو نیست؟!
ولی عملا شده دادگاه نقد مخالفاتون!!!! یا بهتر بگم دادگاهی برای محکوم کردن اونها! که با استفاده از این شیوه قصد بالابردن و ارزش دادن و افزایش اعتبار قران رو برای بازدید کننده دارین!!!!
این دیگه خیلی جالبه من بار اولیه که تو یه فروم میبینم!!! مناظره!
فکر کنم یادتون رفته! فروم یعنی تالار گفتگو! تالار گفتگو یعنی یه موضوع قرار میدن و بقیه (هر سکی دوست داشته باشه) میاد و سرش بحث میکنن! دقت کنین سر اون موضوع! نه سرهویت صاحب موضوع و نقد شخصیتی اون !!!!
ولی مناظره یعنی فقط اون شخص بیاد و جواب بده! یعنی بقیه حق ندارن شرکت کنن! یعنی شما همه بریزین سرشو فقط اون جوابگو باشه!!! خوبه دیگه نه؟! چون فقط اینجوری میشه شخص رو تو تنگنا قرار داد و یه جوری بهش مسلط شد! مخصوصا شما ها که ماشالله وقتی یکیو غریب و مخالف خودتون گیر میارین حسابی رسم مهون نوازی رو به جا میارین و حسابی با حرفاتون از اون شخص پذیرایی میکنین!!!!!
واقعا شما به این میگین بحث و دفاع از اعتقادات؟! یه نفر بیاد وسط و بقیه دورش بچرخن و باهاش مخالفت کنن و مدام سوال پیچش کنن و نقدش کنن و اخرشم با زیرسوال بردن خود شخص، سوال و صورت مساله رو پاک کنن و اینجوری پیروزی خودشونو و مثلا قرانو جشن بگیرن!!! البته کاش حداقل این بود!!!! ولی بدبختی اینه که تو اون ادمهایی که دور اون شخص غریب میچرخن همه که جوابگو نیستن و در واقع فقط دو نفراز 10 نفر بحث کننده (نه ببخشید محاکمه کننده!) گاهی پست مربوط و درست حسابی میدن! بقیه میشن شامل کسایی مثل سارا خانم و مامان بزرگ و بابابزرگ و نمیدونم مامانی و بابایی و داداشی و ابجی ای و خاله ای و عمویی و زن عمویی و ..... که فقط دور میچرخن و طرفو مسخره میکنن و میگم جوب نداری؟ دیدی کم اوردی؟ زودباش دیگه چی کار میکنی؟! ادمهای ضعیف اینطورین! و بعدهم چند تا ایه و حدیث بیارین که قران هیمشه پیروزه و مخافان شما همیشه نابودن و قران حسابشونو میرسه و ..... و با تحقیر و تمسخر و دست گرفتن موضوع تاپیکو از بحث اصلی به همون نقد شخصیت میکنن!!!!
اهان راستی! یادم رفت اینو بگم! که به غیر از اون خانواده ی صمیمی و مهربان! این وسط یه ردیابم هست که کارش فضولیه! و فقط میشینه و منبع پیدا میکنه! و میگه حرف ازخودت نیست! پس معتبر ینست! پس اصلا نباید حرف میزدی وسوال میکردی! و ...
اخه یکی نیست بگه مگه حرف تو از خودته!؟ اصلا کدوم یکی از جوابهایی که تا حالا به تاپیکها دادین از حرف خودتون بوده؟ همه اش از کتابها و ... بوده! میرین میگردین جواب پیدا میکنین و در جواب شخص میدین! گاهی حتی یه ذره فکر نمیکنین و از عقل خودتون استفده نمیکنین! البته این عیبی نداره ها ! من عیب نمیدونم اینو! هرچی که باعث بشه یکی به جوابش برسه خوبه چه حرف خود شخص باشه چه نقل قول از کس دیگه ای! ولی مشکل اینجاست که اگه یکی دیگه بیاد و در جواب شما از یه نقل قول استفاده کنه مورد قبولتون نیست! اینش جالبه!
من نمیدونم اخه شما به کسی که حرف زده چی کار دارین!؟ که کی بوده و کجا بوده و ....! اصل موضوع و حرفش مهمه که جلوتونه! به اون مطلب جواب بدین و برای اون جوابگو باشین! چرا میرین شجره نامچه ی ادما رو در میارین؟!!! که بعدم به جای بحث اصلی به نقد نویسنده ی اون متن بپردازین؟!!!!

تازه اینها فقط نمونه هایی از عدم وجود فرهنگ بحث تو این سایت بود!
ببخشید اگرچه من اصلا دوست نداشتم در این سایت بحث بکنم ( اما با لطفی که مدیران سایت اینجا انجام دادند و تاپیک خداحافظی من رو اول بستند و بعد حذف کردند!درواقع بدین معنی است که خداحافظی نکردم)
اما ناخود اگاه به این موضوع خوردم و دیدم مشکلی که من امروز دارم چقدر قبلش هم دیگران داشتند
درواقع ما فقط ادعای فرهنگمون می شه! اما بواقع بی فرهنگیم! ما نام هر موسسه ای رو که می بینیم می ذاریم فرهنگی! ویدئو موسیقی باشگاه روزنامه و....اما کدومش در جهت فرهنگ سازی پیش رفته؟
ما حتی مذهبمون رو اسمش رو فرهنگی گذاشتیم! اما واقعا ایا فرهنگی عمل کردیم؟
بحث مناظره در این سایت اصولا همانطور که دیگران هم اشاره کردند به یک بچه بازی کودکانه تبدیل شده!مناظره اصلا چی هست؟
ایا می شه با هر کسی مناظره کرد؟
ایا می شه در هر جایی مناظره کرد؟
ایا می شه با هر گروهی مناظره کرد؟
ایا می شه سر هر موضوعی مناظره کرد؟
شاید بگید مگر چه عیبی داره! بگذارید مثال رو جزئی تر بکنم
ایا با کسی که بی ادبه و یا قصد داره علمش رو به رخ شما بکشه! یا ادمی که سواد لازم برای بحث نداره یا ....می شه مناظره کرد؟ ایا این مناظره و قبول اون پایین اوردن ارزش خود شخص نیست؟
پس نتیجه می گیریم که با هر کسی نمی شه مناظره کرد!
ایا در جایی که مناظره عادلانمه نیست و تشویق کنندگانش همگی فقط دنبال این هستند که فرد مورد حمایتشون یک حرفی بزنه که جنجال بسازند و به طرف بگن دیدی کم اوردی ! می شه مناظره کرد؟ ایا در جایی که هر لحظه استرس شنیدن توهین و گرفتن کارت از سوی مخالفانت هست می شه مناظره کرد؟
مطمئنا اگر شما ادم منطقی باشید قبول می کنید که این شرایط مناظره اصلا درست نیست و در هر جایی هم نمی شه مناظره کرد!
ایا با گروهی که هر سوال را توهین به خودشون می دونند و دنبال جهل دینی هستند و جهالت دینی را خدمت به مردم می دونند می شه مناظره کرد؟ ایا با گروه متعصبان مذهبی می شه مناظره کرد؟ ایا با گروهی که حکم قتلت رو بخاطر شک درمورد خدا و پیغمبرشون همون جا صادر می کنند می شه مناظره کرد؟وقتی شما در بین گروهی امنیت جانی و شخصیتی ندارید!
مطمئنا شما اگر ادم منطقی باشید می گید که نه نمی شه! چه انکه شما هم حاضر نیستید در کنار چنین مخالفانی بحث بکنید!
ایا می شه سر هر موضوعی بحث کرد؟ موضوعی که شما اعتقاد ندارید! یا اطلاعاتی ندارید؟ یا موضوعاتی که اصلا مورد بحث نیست! بطور مثال عرض می کنم من خداپرست هستم حالا به من پیشنهاد مناظره شده است که من باید از بیخدایی دفاع بکنم! ایا من باید مناظره را قبول بکنم؟
پس زمانی که شما چیزی را قبول ندارید یا سند لازم ندارید اصولا قبول مناظره درست نیست!

اما مسائلی دیگر هم هست! مانند اینکه شما در حین مناظره می فهمید شخص اصلا اطلاعاتی در مورد موضوع ندارد!
بطور مثال فردی که هنوز فرق سفسطه و ملغطه را بلد نیست در مورد فلسفه سخنها می راند! وقتی هم به او گوشزد می کنی ! با حالت توهینی جوابت را می دهد! وقتی از او سند می خواهی او یک سند الکی برای شما می اورد ( درواقع با این حرکت به شعور شما توهین می کند!) و وقتی به او می گویی همچین سندی نیست!مگر نویسنده کتاب احمق باشد چنین چرندیاتی در کتابش نوشته باشد! ان را توهین به خودش می داند!و شروع به جنجال افرینی می کند!
این شخص اصولا سواد مناظره ندارد! و می خواهد با بازیهای روانی و کارهای روانشناسانه شما را شکست بدهد!اینجاست که شما اگر فردی عاقل باشید باید مناظره را نیمه تمام رها بکنید و بروید! زیرا اساس مناظره درست نیست!
درواقع بدبختی ما انسانها این است که هنوز سخن مخالف را برنمی تابیم! و تا زمانی که به فکر پیروزی هستیم خود بخود شکست خورده ایم!
ما تا زمانی که ندانیم معنای پیروزی چیست!شکست خورده ایم! حتی اگر به خیال خودمان پیروز هم بشویم!
من نمی گویم انسان بزرگی بودم اما همواره سعی کرده ام بزرگ بیاندیشم
هیچگاه از سخن مخالف خودم به خشم نیامده ام و همواره مخالفم را تکریم کرده ام! می دانید چرا؟ چون
چون هیچگاه از کسی که همواره تاییدم کرده است چیزی نیاموخته ام!
چون مخالف من است که اندیشیدن را به من اموزش داده است
پس زنده باد مخالف من!
اما اینجا چه فضایی است؟
مطمئنا ادمهایی که فکر می کنند همه چیز را می دانند! حرفهایشان حق است . هیچگاه به نتیجه نمی رسند! هیچگاه دنبال حقیقت نیستند!

یک موضوع دیگر هم اگرچه ربطی به موضوع ندارد
من در اینجا کتابی دیدم به نام نقد 23 سال. دوستانی احتمالا مقدمه ان را خوانده بودند و بعد به استناد همان مقدمه کل کتاب 23 سال را زیر سوال برده بودند و در هر جایی که می روی می گویند ان کتاب دروغ بافی است و تحریف تاریخ است
اتفاقا من ان کتاب را سعی کردم تا اخر بخوانم و در ان ریز شدم
و دیدم برعکس ان چیزی که در مقدمه امده است در متن کتاب در بسیاری از موارد سخنان نویسنده را به نوعی تایید کرده است.
وقت نشد که ان نقدها را در اینجا هم بیاورم تا دوستان اینجا بفهمند که چقدر تحریف تاریخ در ان کتاب شده است!
اما خنده دار این است که بسیاری سطحی نگری کرده اند! و با همین استدلال کل یک موضوع را زیر سوال می برند!

درواقع این گروه چون با پیش زمینه فکری بحث می کنند حرفهای طرف مقابل را نمی فهمند! و گاها اصلا به چیزهایی استناد می کنند که طرف مقابل قبول ندارد!
تجاهل, تسامح , سوالات پیاپی , سفسطه , مغلطه, جنجالها , حاشیه سازی برای طرف مقابل و .... افتهای یک مناظره است
ما زمانی که ادعای فرهنگمون می شه باید بتونیم این موارد را درک بکنیم

متاسفانه من دیدم که با همه این مواردی که برای من درست کردند انتظار دارند من مناظره بکنم ( وقتی مناظره نمی کنیم خانم سارا می یاد می گه تو که نمی تونی از عقایدت دفاع بکنی چرا اینجایی؟)
مناظره هم که انجام می دی ( با توجه به صحبتهای اقای متفکر و محمد55555 و مدیر سایت و....خیلهای دیگر جزو یکی از اصولی ترین مناظرات هست) خارج از مناظره برات مشکل افرینی می کنند و با حاشیه سازی و خرد کردن اعصاب می خوان بیرون از گود شکستت بدهند!
وقتی هم که شرایط مناظره را مناسب نمی دونی و می خوای مناظره را ترک بکنی! اقای خوش نظر به شما می گه! این مساله شخصیه!
یا مدیر سایت انتظار داره با همه این شرایط مناظره را دنبال بکنی!
حال یک سوال منطقی دارم
ایا اصولا اینجا فرهنگ مناظره هست؟ایا ما بافرهنگیم؟
ایا شعور مناظره در ما هست؟
اگر این مناظره به عقده بسیاری جزو بهترین تاپیکها می شه! برخی تشکر می کنند که چنین مناظره ای صورت گرفته و چیزهای زیادی ازش یاد گرفتند. چرا باید قربانی بچه بازی برخی بشه؟
چرا اخلاق مناظره اینجا رعایت نمی شه؟
چرا آزادی بیان محکوم می شه؟
ایا واقعا ما ادمهای بافرهنگی هستیم؟

darya.net
۱۳۸۸/۰۲/۰۹, ۰۷:۲۲
[quote]

جدا؟
خب ؟
اوکی
در ضمن
حالا بهر حال
و انقدر نگران هستید

يك نمونه برخورد همين مثلا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! شما بعنوان مدير اين انجمن درست نيست انقدر زود از كوره بري دوست عزيز! فكر كنم خصوصيات امام هفتممون رو خوب بايد بدوني!! ميدونم الانم در جواب من ميگين اخلاق و برخورد درست رو خودتون ميدونين و نيازي نيست من ياد بدم!! درسته؟!!

darya.net
۱۳۸۸/۰۲/۰۹, ۰۷:۳۷
اعتقاد هر کس برای خودش محترم است ولی اعتقاد صحیح بر اساس منطق و عقل است

منم هميشه همين حرف رو زدم ولي متاسفانه همه پستهام پاك شدن!!! نميدونم مال شما چطور تا الات دوام آورده؟! :Gig: هركسي مخالف يا موافق دين و اسلام عقيده خودش رو داره، ولي كساني كه ادعاي مسلمون بودن رو دارن بايد سعي كنن با دليل و منطق و برخورد درست بقيه رو راهنمايي كنن نه اينكه كاري كنن كه طرف لج كنه و از هرچي دينه بيزار شه. من اول كه اومدم انجمن خيلي خوشحال بودم كه ميتونم اينجا فعاليت كنم ولي بعده يه مدت خيلي حالم گرفته شده برخوردها رو ديدم. تا حرفي هم زدم گفتن ايجاد تشنج كردي، اغتشاش كردي و ....... من يكي كه از بعضيها تو اين انجمن نميگذرم.

khoshnazar
۱۳۸۸/۰۲/۰۹, ۱۰:۳۸
...
یک موضوع دیگر هم اگرچه ربطی به موضوع ندارد
من در اینجا کتابی دیدم به نام نقد 23 سال. دوستانی احتمالا مقدمه ان را خوانده بودند و بعد به استناد همان مقدمه کل کتاب 23 سال را زیر سوال برده بودند و در هر جایی که می روی می گویند ان کتاب دروغ بافی است و تحریف تاریخ است
اتفاقا من ان کتاب را سعی کردم تا اخر بخوانم و در ان ریز شدم
و دیدم برعکس ان چیزی که در مقدمه امده است در متن کتاب در بسیاری از موارد سخنان نویسنده را به نوعی تایید کرده است.
وقت نشد که ان نقدها را در اینجا هم بیاورم تا دوستان اینجا بفهمند که چقدر تحریف تاریخ در ان کتاب شده است!
اما خنده دار این است که بسیاری سطحی نگری کرده اند! و با همین استدلال کل یک موضوع را زیر سوال می برند!
...

پاسخ خود را در این باره می توانید در تاپیک "بررسی حدیث عایشه در باره وحی (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=12006)" از جناب mmj پیگیری کنید.

بيطرف
۱۳۸۸/۰۲/۰۹, ۱۱:۰۴
مدير سايت

تنظیم ها

به هرحال از شما دعوت مي شود در بحث هاي ماندگار انجمن ها شركت كنيد

sezar

تنظیم ها

من هم نظر با نظر مدیر سایت یکی است. در مورد احترام

مدير سايت

كارشناسان پاسخگوي ما كه با همين رنگ نوشته هاي من مشخص شده اندآماده پاسخگويي به شما هستند

yahooda

تنظیم ها

بحث اقليت با اكثريت هميشه به ضرر اقليت است

sezar

تنظیم ها

فقط یک گپ دوستانه کوتاه بود. چون ایشون تازه در سایت عضوشدن...

مدير سايت

تنظیم ها

مااينجا به پيروان ساير اديان نيز احترام متقابل خواهيم گذاشت و در بحث ها در خدمتشان هستيم

yahooda

تنظیم ها

من باكسي بحث نمي كنم

مدير سايت

تنظیم ها

به هرحال كانون گفتمان قرآن از بحث هاي شما استقبال مي كنه

با سلام . جناب مدیر به کاربران سایت میفرمایید در بحثهای ماندگار و تاپیکها شرکت کنید . ولی از آن طرف نوشته های افراد ؛ به عنوان نمونه نوشته های کاربر یسنا ( تشكر2 بار شده در 1 پست ، مجموع پست 0 !!!)
http://www.askquran.ir/member.php?u=24834
را پاک کرده ولی جوابهاشونو به اون کاربر پاک نمیکنند خنده دار نیست ؟ !!!!
http://www.askquran.ir/showpost.php?p=129784&postcount=36
در تاپیک اصلی تعدد زوجات...: http://www.askquran.ir/showthread.php?t=11804&page=4
میشود بفرمایید نوشته یسنا چه عیبی داشت پاک کردید ؟؟؟ ولی نقل قول نصفه نیمه ی لوتی پاک نشده ..میشه بفرمایید لوتی از کدوم پست نقل قول کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!