PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ورود به فضاهای !!!غیر مجاز!!! اجتماعی ×××××

ره روی فاطمه
۱۳۹۳/۱۲/۲۷, ۰۱:۲۶
فضای مجازی نیز محضر خداست...در محضر خدا گناه نکنید...

اما همان طور که دیده میشه خیلی از سایتا و شبکه های اجتماعی رعایت خیلی مسائل نمیشه...

از نظر من در جمعی که همه خوبن و خوب موندن هنر نیست...
در جمع بدان خوب ماندن و خوب کردن هنره...

به نظر شما لازم نیست هممون در راستایی که وقتمون رو در انجمن های این چنینی برای تقویت خودمون و تکمیل اطلاعاتمون میزاریم ، پا در شبکه های غیر مجاز نیز بزاریم ...

مثلا عرض میکنم...
ورود به فیس بوک
یا
همین هم میهن که فکر نمیکنم زیاد غریبه باشه برای کسی...نه فیلتره مثل فیس و نه محدودیتی...
نمیگم اونجا پست های خوب نمیزارن...که بلکه هستن افرادی که در این راستا در تلاشن...و گرو هایی می سازن...

اما حق بدیم که پست های خوب در انوهی از پست های نامناسب سایر کاربرا اصلا گم میشه...

خودم شاید خیلی خیلی کم میبینم که یه بار ورود کنم و با یه پست خوب مواجه بشم...
حتما باید برم وارد گروه و اونجا چند تا پست خوب ببینم...

چرا نباید همه بریم وارد فضاهای غیر مجاز بشیم که اونجا ها رو که مناسب نیست با پیاما و پست های مناسب متحول کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر چند خیلی وقتا امکانش نیست...
وقتی مدیر یه انجمن یا شبکه ای عقاید خلاف عقاید اسلامی باشه انتظار بیشترم نمیره...

برای مثال چند روز پیش تو وایبر وارد گروهی شدم...
پست های نامناسب میزاشتن کاربرا...
منم متن ها و عکس نوشتهای اخلاقی میزاشتم پشت سرشون ...

مثلا میخواستم فضای گروه عوض بشه و تغییر بدم 180 درجه...
چشمتون روز بد نبیته دیدم منو از گروه انداخت بیرون مدیرش...

اینجا باید چیکار کرد؟؟؟

این جور جاها هم نمیشه فرهنگ سازی کرد...چون بهترین راه حل یعنی بیرون کردن فرد برای ادامه داشتن گروهشون به روال خودشون ادامه پیدا کنه رو اجرا میکنن...

به نظرتون باید چیکار کنیم...
آیا ما فقط وظیفمونه که بیایم اینجا و با هم در مورد مسائلی که اشتراک داریم بحرفیم...

به نظرتون وقتی وارد فضاهای غیر مجاز مجازی شدیم به کاربرا تلنگر بدیم در مقابل پست های نامناسب؟؟؟؟؟

مثلا همون هم میهن ناخواسته آدم پست های نامناسبی میبینه.. حکمش چیه ؟؟؟؟؟ ایا ما هم گناه میکینم؟؟؟؟؟

اصلا وقتی گزارش خلاف برای پست نامناسب یه کاربر ارسال میکینم چرا رسیدگی نمیکنن؟؟؟؟؟

و خیلی مسائل دیگه....

آیا با تمام این مسائل ورود به فضاهای غیر مجاز اجتماعی مجازه ؟؟؟؟؟؟

معین
۱۳۹۴/۰۱/۳۰, ۰۶:۰۷
با نام و یاد دوست

http://askdin.com/gallery/images/80/1_11.png

کارشناس بحث: استاد سمیع واستاد امین

سمیع
۱۳۹۴/۰۱/۳۰, ۱۲:۲۹

اما همان طور که دیده میشه خیلی از سایتا و شبکه های اجتماعی رعایت خیلی مسائل نمیشه...

به نظر شما لازم نیست هممون در راستایی که وقتمون رو در انجمن های این چنینی برای تقویت خودمون و تکمیل اطلاعاتمون میزاریم ، پا در شبکه های غیر مجاز نیز بزاریم ...

مثلا عرض میکنم...
ورود به فیس بوک
یا
همین هم میهن که فکر نمیکنم زیاد غریبه باشه برای کسی...نه فیلتره مثل فیس و نه محدودیتی...
نمیگم اونجا پست های خوب نمیزارن...که بلکه هستن افرادی که در این راستا در تلاشن...و گرو هایی می سازن...

اما حق بدیم که پست های خوب در انوهی از پست های نامناسب سایر کاربرا اصلا گم میشه...

چرا نباید همه بریم وارد فضاهای غیر مجاز بشیم که اونجا ها رو که مناسب نیست با پیاما و پست های مناسب متحول کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

وقتی مدیر یه انجمن یا شبکه ای عقاید خلاف عقاید اسلامی باشه انتظار بیشترم نمیره...

اینجا باید چیکار کرد؟؟؟

این جور جاها هم نمیشه فرهنگ سازی کرد...چون بهترین راه حل یعنی بیرون کردن فرد برای ادامه داشتن گروهشون به روال خودشون ادامه پیدا کنه رو اجرا میکنن...

آیا ما فقط وظیفمونه که بیایم اینجا و با هم در مورد مسائلی که اشتراک داریم بحرفیم...

به نظرتون وقتی وارد فضاهای غیر مجاز مجازی شدیم به کاربرا تلنگر بدیم در مقابل پست های نامناسب؟؟؟؟؟

مثلا همون هم میهن ناخواسته آدم پست های نامناسبی میبینه.. حکمش چیه ؟؟؟؟؟ ایا ما هم گناه میکینم؟؟؟؟؟

اصلا وقتی گزارش خلاف برای پست نامناسب یه کاربر ارسال میکینم چرا رسیدگی نمیکنن؟؟؟؟؟

و خیلی مسائل دیگه....

باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
باید افراد متعهد و دلسوز و با ایمان به چنین فضاهایی وارد شوند. و در حد خود مبلغ دین و پاسخگوی شبهات باشند. مخصوصا با ورودی که دشمن با جنگ نرم خود به این نوع فضاها نموده است. و لازمه این امر آن است که
اولا: ایمان و تقوای خود را چند برابر نماییم .و همیشه خدا را حاظر و ناظر اعمال خود ببینیم.
ثانیا: اطلاعات خود از اسلام و دین در تمام زوایای آن بالا ببریم.
ثالثا: استقامت خود را حفظ کنیم.

یا عزیز زهرا
۱۳۹۴/۰۱/۳۰, ۱۸:۱۸

سلام
این فکر منم هست!
همیشه فکر میکنم اینجا که ما اکثرا روی خیلی از مسائل پایه ای و اساسی اتفاق نظر داریم
پس اون تحوله چی؟اثراش کجاست؟
نه که بی اثر باشه،نه که بی تاثیر باشه
ولی متاسفانه حداقل تو این مدت که من اینجام ندیدم تا حالا کسی بیاد بگه آی کانونی ها اینی که گفتین توی زندگی من عجب تاثیری داشت!جهت منو عوض کرد!دیدم رو تغییر داد! یا از این دست مسائل

اینجوری آدم اگه تاثیر چیزی رو ببینه بیشتر تشویق میشه
قبول دارین که!!:ok:
البته به جز یه مورد که یادمه خانم عرفانی گفتن

کاش می اومدن میگفتن ولی!!!

اصحاب دست اندر کار بیان یه تاپیک بزنن برا این موارد!!

رحیل
۱۳۹۴/۰۱/۳۰, ۲۰:۴۷
سلام
این فکر منم هست!
همیشه فکر میکنم اینجا که ما اکثرا روی خیلی از مسائل پایه ای و اساسی اتفاق نظر داریم
پس اون تحوله چی؟اثراش کجاست؟
نه که بی اثر باشه،نه که بی تاثیر باشه
ولی متاسفانه حداقل تو این مدت که من اینجام ندیدم تا حالا کسی بیاد بگه آی کانونی ها اینی که گفتین توی زندگی من عجب تاثیری داشت!جهت منو عوض کرد!دیدم رو تغییر داد! یا از این دست مسائل

اینجوری آدم اگه تاثیر چیزی رو ببینه بیشتر تشویق میشه
قبول دارین که!!:ok:
البته به جز یه مورد که یادمه خانم عرفانی گفتن

کاش می اومدن میگفتن ولی!!!

اصحاب دست اندر کار بیان یه تاپیک بزنن برا این موارد!!
سلام
والا ما بیشتر میایم اینجا که یه وقت از سمت و سو های دیگه متحول نشیم
دقیقا به یه تار مو بندم

سلمان فارسی
۱۳۹۴/۰۱/۳۱, ۰۵:۳۸

مثلا عرض میکنم...
ورود به فیس بوک
یا

اینجا باید چیکار کرد؟؟؟

و خیلی مسائل دیگه....

سلام
اگر واقعا با یک آموزش منطقی و با درصد باجنبه بودن و با هیچ تلنگری نلرزیم می شود کاری کرد وگرنه ازش بگذریم!
مرد می خواهد.
من پیشنهاد می کنم برادرانه می گویم خانم ها وارد اینگونه مباحث نشوند.
خرده نگیرید که چرا مخالفم خوب یک سری حرفها و صحبتها و مسائل وجود دارد که روح لطیف خانم ها نباید با آن روبرو شود!
خیلی از افرادی که مطالب نامناسب می گذارند به هیچ قید و بندی وابسته نیستند.مطلبی می گویند که واقعا انسان را خرد می کند!

یا عزیز زهرا
۱۳۹۴/۰۱/۳۱, ۰۶:۵۹
سلام
آره دیگه همینم خوبه!
این خودش یه نظره یه دلیله
و یه منطق خوب پشت این کار.

ولی خب یعنی تاثیر بیش از این نداره؟!
برای هیچکسی؟!:Gig:

نگاه19
۱۳۹۴/۰۱/۳۱, ۰۸:۰۷
سلام
کی گفته تاثیر نداشته؟؟
من خودم کلی متحول شدم اومدم اینجا
کلی تغییر کردم
کلی چیز یاد گرفتم
و کلی طرز فکرم رو به اشتراک گذاشتم
کلی از دیگران انتقاد های مفید شنیدم و در پی اصلاح براومدم
روی من که خیلییییییییی تاثیر داشته
از همه مهمتر اینکه اینجا بحث کردن آزاده
یعنی حتی اگه یه آدم مخالف دین بیاد با استدلال بخواد حرف بزنه
کسی پرتش نمیکنه بیرون
همه خیلی منطقی سعی میکنن ذهن اون آدم رو هدایت کنن
این واقعا یه امتیاز بزرگه واسه اینجا!!

خرده نگیرید که چرا مخالفم خوب یک سری حرفها و صحبتها و مسائل وجود دارد که روح لطیف خانم ها نباید با آن روبرو شود!
خیلی از افرادی که مطالب نامناسب می گذارند به هیچ قید و بندی وابسته نیستند.مطلبی می گویند که واقعا انسان را خرد می کند!
کاملا موافقم
خانوم ها خیلی راحت تر در این فضاها تحت تاثیر قرار میگیرند

دقیقا به یه تار مو بندم
منم همینطورم
اینجا که میام محکم تر میشم برای اینکه اگه جای دیگه دارم با استدلال حرفی رو میزنم زود تحت تاثیر جریان مخالف قرار نگیرم
خیلی خوبه اینجا:Mosighi:

یا عزیز زهرا
۱۳۹۴/۰۱/۳۱, ۰۸:۲۸
سلام
کی گفته تاثیر نداشته؟؟
من خودم کلی متحول شدم اومدم اینجا
کلی تغییر کردم
کلی چیز یاد گرفتم
و کلی طرز فکرم رو به اشتراک گذاشتم

سلام
خدا را شکر
منم گه گفتم بی تاثیر نیست
ولی اگه مصداقاش گفته بشه عالیه

ببینید مثلا من خودم تاپیک"من چادرم رو دوست دارم"رو خیلی دوس دارم
حسش خوبه!من خودم چادری ام،اکثر خانم های اینجا فکر کنم همینطور باشن،وقتی میبینم توی شهرم،اطرافم حجاب داره کمرنگ میشه و از اون کمرنگتر چادر،وقتی مییام اینجا حس خوبی بهم میده،ولی اگه یه نفر بیاد بگه من بد حجاب بودم یا....این تاپیک رو دیدم ،تاثیر داشت روم ،بعدش این راه رو انتخاب کردم و.....
این حسش فوق العاده نیست؟! حالِ دلِ آدم خوب میشه!!

این حالا یه نمونه بود
اینجوری منظورمه.

نگاه19
۱۳۹۴/۰۱/۳۱, ۰۹:۱۶
ولی اگه یه نفر بیاد بگه من بد حجاب بودم یا....این تاپیک رو دیدم ،تاثیر داشت روم ،بعدش این راه رو انتخاب کردم و.....
این حسش فوق العاده نیست؟! حالِ دلِ آدم خوب میشه!!
سلام
آهان شما دقیقا مصادیقش رو میخواهید
البته در این خصوص منم قبلا یه جای دیگه گفتم قبلا بدحجاب بودم بعدا چادری شدم:o
البته با دیدن این تاپیک نبود ... :Gig: مربوط به سه سال قبله
لکن با دیدن این تاپیک خیلی انرژی و انگیزم بیشتر شد که همچنان رو اعتقاداتم پایدار بمونم و ضعیف نشم:ok:
اصلا همین که ما اینجا هستیم و به هم قدرت و انگیزه میدیم خودش پر از برکته:):Gol:

امین
۱۳۹۴/۰۱/۳۱, ۱۳:۲۸
سوال:

باسلام ....
میخواستم بپرسم حکم استفاده از viber و برنامه های موبایل که برای ارسال پیام کوتاه از طریق اینترنت هستن و پول اون تماس و پیام کوتاه و حتی عکس و پیام های چند رسانه ای که میتونیم ارسال کنیم از اینترنت گرفته میشه و از شارژ فرد کم نمیکنه یا به قبضش پولی اضافه نمیکنه چیه؟
همچنین برنامه هایی که بیگانگان درست کردند و برای ارتباط تصویری به کمک اینترنت هست....(مثل skype )
با تشکر

پاسخ:

با سلام و عرض ادب

اگر بنابرمقررات استفاده از آن ممنوع نباشد و استفاده از آنها به جهت امر حرامی نباشد و مفسده ای نداشته باشد اشکال ندارد.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری درقم

سوال: حضور در شبکه های اجتماعی و دفاع از اسلام (http://www.askdin.com/thread40428.html)

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

با توجه به هجوم فرهنگی دشمنان در عرصه های مختلف داخلی و خارجی و تضعیف اسلام با استفاده از جهل بعضی از مخاطبین عامه(بعضی از جوانان و نوجوانان) آیا نمیتوان ادعا کرد که دفاع فرهنگی واجب است؟
در سایت های به اصطلاح اجتماعی محل گسترش عقاید منحرف و تضعیف عقاید حقانی بخصوص اسلام میباشد.
تا جایی که خفت بعضی به جایی کشیده شده که در یک صفحه مربوط به زن روزنامه نگار غربگرا به خداوند توهین میکند و یا با ادعا به خواندن کتب دینی واجبات دین را جایز بیان میکند!آیا دفاع از اسلام واجب نیست؟وظیفه ما در این عرصه چگونه است؟
بنده خودم مهارت سایبری دارم و حتی توانایی حضور در آن شبکه ها،و سابقه تشکیل انجمن ها و سایت های شبه،دینی،اخلاقی و تحلیلی،آیا با وضع کنونی بر من چیزی واجب است؟

(سابقه سه ساله در انتشار مطالب اسلامی در بعضی سایت ها دارم و تجربه ابتدایی)

و من الله التوفیق

پاسخ:

سلام علیکم

طبق نظر رهبری:

از جهت نهی از منکر اگر شرایط نهی از منکر برایتان وجود دارد واجب است ،اقدام بکنید؛البته باید توجه داشته باشید که خلاف مقررات نباشد.

پی نوشت:
1-استفتاء از دفتر رهبری ،قم

امین
۱۳۹۴/۰۱/۳۱, ۱۳:۳۴
فیس بوک؛ محلی برای تبلیغات دینی (http://www.askdin.com/thread14284.html)

http://www.rasanews.ir/Images/News/Smal_Pic/9-7-1390/IMAGE634530857450000000.jpg
عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: ابزار و وسایل ارتباطی همچون کامپیوتر، اینترنت و شبکه های اجتماعی امکانات جدیدی فراهم کرده است که می توان از آن برای تبلیغ دین استفاده کرد.

سعید پارسا، عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت و پژوهشگر شبکه های اجتماعی، در نشست تخصصی تکنولوژی تبلیغ با موضوع شبکه های اجتماعی و تأثیر گذاری آن در تبلیغ گفت: ابزار و وسایل ارتباطی همچون کامپیوتر، اینترنت و شبکه های اجتماعی امکانات جدیدی فراهم کرده است که می توان از آن برای تبلیغ دین استفاده کرد.

وی در ادامه با اشاره به استفاده شبکه های اجتماعی برای تبلیغ دین گفت: سایت فیس بوک به ویژه برای انواع تبلیغات از جمله تبلیغات دینی مورد استفاده قرار می گیرد.

پارسا با اشاره به تبلیغات گسترده مسیحیت در این شبکه اجتماعی اظهار داشت: بر اساس نظرسنجی موسسه بین المللی نظرسنجی زاگبی که به سفارش کلیسای کاتولیک درباره میزان معتقدان به مذهب انجام شده است، در طول پنج سال گذشته میزان افرادی که به خدا و مذهب و پیغمبر اعتقاد دارند، چهار درصد افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: حجم مطالب مربوط به امور متافیزیک در مطالب آنلاین در چهار سال اخیر تقریبا سی درصد افزایش یافته است و خلاصه اینکه نمی توان گرایش روز افزون استفاده از مباحث مذهبی را در فضای واقعی، وب و ماهواره ای انکار کرد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت یادآور شد: برخی از افراد با استفاده از این فضا به تحریف مباحث و مبانی دینی می پردازند، از این رو لازم است، علما و طلاب در این فضا حضور یابند و به مقابله با این تحریفات بپردازند.

وی با اشاره به امکان استفاده از شبکه های اجتماعی در بدست آوردن اطلاعات و آمار مناطق تبلیغی تأکید کرد: در صورتی که امکانات و زیر ساخت های لازم در مساجد و روستا ها فراهم شود می توان با مناطق تبلیغی مورد نظر قبل از اعزام ارتباط برقرار کرد و اطلاعات مورد لزوم را دریافت و تجزیه و تحلیل کرد و بر اساس آن اقدام به اعزام مبلغان کرد.

این پژوهشگر شبکه های اجتماعی تصریح کرد: از طریق فیس بوک به میزان زیادی از اطلاعات درباره استفاده کنندگان این سایت به ویژه در جهان عرب و اسلام استفاده می شود. آنگاه برای تخمین و ارزیابی وضعیت جوانان این اطلاعات را در اختیار اساتید روانشناسی قرار می دهند.

وی با اشاره به فعالیت رایگان شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک گفت: هر کسی با امکانات فیس بوک آشنا باشد، از این که این امکانات به صورت رایگان در اختیار افراد قرار می گیرد متعجب می شود، از این رو به راحتی می توان دریافت پشت این ظاهر زیبا و فریبنده اغراض دیگری وجود دارد.

وی با اشاره به فعالیت برخی از شبکه های اجتماعی در کشور ابراز داشت: شبکه های اجتماعی تبیان، ایران و مانند آن که در کشور فعال هستند بخشی از کاربران را به خود جلب کرده اند، اما نیازمند ایجاد و گسترش این شبکه ها در کشور هستیم.
منبع1 (http://www.rasanews.ir/Nsite/FullStory/?Id=114082)
منبع2 (http://rovatehadis.com/archives/17522)

شقایق
۱۳۹۴/۰۲/۰۲, ۱۵:۰۲
سلام من این قبول دارم چندتاحاج آقا ازداراب و شهرستان شیراز و دوروبرمشهدو اصفهان!!ازنت آوردم گروه بیچاره ام کردن یه گروه مهروتسبیح می فرستادن یه گروه فضایل زمان پیامبر(ص)یعنی هرچی دوست داشتند می گفتند!

صبح که از خواب بیدارشدیم دیدیم ای دل غافل کودتا کردند ما حذف شدیم!!

از خدا که پنهون نیست از شما چه پنهون کله ی سحر ساعت5صبح گروه رو دوباره برگردوندیم سرجاش حالا چه جوری بماند یه جوری شبیه زمان مصدق و کاشانی شده بود!!

خیلی اذیت شدم تاگروه همون گروه دوست داشتنی سابق شد از یه مهره آشنا هم رودست خوردم!!خودش می دونه کیه!

اطلاعات مختلف فرهنگی اجتماعی صبح به خیر با دعاهای روزانه همه نمونه کاردستی و میل بافی و عروسک سازی و خلاصه از جون مرغ تا شیر آدمیزاد داخل گروه یافت می شه!!

ارزش داره یه 5تومنی بدی و یه ماه تموم علاف باشی!!

یاحق:)تولدم هم مبارک!:):Gol: