PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حرف اخر من می زنم! مفهوم ;))

بهار ♥ها
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۰۸:۰۹
سلام به نظر شما چرا اقایون در زندگی فکر می کنند باید تصمیم اخر را بگیرند ؟ اصلا این اقتدار مردها چیه و چرا باید حفظ بشود؟لطفا در این بحث شرکت کنید.

رحیل
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۰۸:۴۱
سلام
فکر می کنم این مساله ربط مستقیم به غرور مردها داره که آخرش متوجه نشدم باید حفظ بشه یا در نقش ابراهیم بت شکن بزنیم خورد و خاکشیرش کنیم :jangjoo:

بهار ♥ها
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۰۸:۵۵
من می گم زن می تونه بگه چشم اما بسیار باهوشانه می تونه حرفشرو به کرسی بنشونه و مردشو راضی .
اما مسئله این است .بسیار باهوشانه یعنی دقیقا چطوری؟:cool:

منتظر منجی(عج)
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۰۹:۱۹
سلام به نظر شما چرا اقایون در زندگی فکر می کنند باید تصمیم اخر را بگیرند ؟ اصلا این اقتدار مردها چیه و چرا باید حفظ بشود؟لطفا در این بحث شرکت کنید.

متاسفانه مشکل بعضی خانم ها این است که فکر می کنند اقتدار مردها یعنی قلدری ، سلطه جویی ، زور گویی ، کله شقی لجبازی درحالیکه اقتدار همان مردانگی مرد است که خدا در نهاد او قرار داده برای حمایت از زن.رسالت زن تربیت فرزند است و بخاطر تربیت فرزند یکسری ویژگی هایی دارد رسالت مرد کار و معاش و مدیریت پول و حضور در اجتماع است چون در اجتماع باید با هرکس سر و کله بزند . پس باید اقتدار و این احساس مردانه را داشته باشد . اگر این اقتدار را نداشته باشد نمیتواند در کارش موفق باشد و جالب این است که خداوند زن را جوری آفریده که این را دوست دارد . یعنی اقتدار مرد را دوست دارد و به دنبال چنین تکیه گاهی میگردد.

نگاه19
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۰:۴۹

سلام
یعنی بسیار سیاستمدارانه:cool:

یوسف
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۱:۳۶
سلام به نظر شما چرا اقایون در زندگی فکر می کنند باید تصمیم اخر را بگیرند ؟ اصلا این اقتدار مردها چیه و چرا باید حفظ بشود؟لطفا در این بحث شرکت کنید

یاالله
سلام
چون آقایون در تصمیم گیری ها بیشتر از عقل و منطق پیروی میکنند ولی خانوما بیشتر از احساسات!

متاسفانه مشکل بعضی خانم ها این است که فکر می کنند اقتدار مردها یعنی قلدری ، سلطه جویی ، زور گویی ، کله شقی لجبازی درحالیکه اقتدار همان مردانگی مرد است که خدا در نهاد او قرار داده برای حمایت از زن.رسالت زن تربیت فرزند است و بخاطر تربیت فرزند یکسری ویژگی هایی دارد رسالت مرد کار و معاش و مدیریت پول و حضور در اجتماع است چون در اجتماع باید با هرکس سر و کله بزند . پس باید اقتدار و این احساس مردانه را داشته باشد . اگر این اقتدار را نداشته باشد نمیتواند در کارش موفق باشد و جالب این است که خداوند زن را جوری آفریده که این را دوست دارد . یعنی اقتدار مرد را دوست دارد و به دنبال چنین تکیه گاهی میگردد.

http://www.askdin.com/images/smilies/Small/ok.gifhttp://www.askdin.com/images/smilies/Small/ok.gifhttp://www.askdin.com/images/smilies/Small/ok.gif

دانیــال
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۲:۲۱
من می گم زن می تونه بگه چشم اما بسیار باهوشانه می تونه حرفشرو به کرسی بنشونه و مردشو راضی .
اما مسئله این است .بسیار باهوشانه یعنی دقیقا چطوری؟

سلام
یعنی زن در مقابل همسرش دست به فریبکاری و نیرنگ بزند که حرف خود را به کرسی بنشاند!!!؟:Motehayer:

بهار ♥ها
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۲:۲۳
سلام
یعنی زن در مقابل همسرش دست به فریبکاری و نیرنگ بزند که حرف خود را به کرسی بنشاند!!!؟:Motehayer:

نه فریب نه . شاید با یکم مهربونی و قدرت زبان نرم.:cool:

دانیــال
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۲:۳۸
شاید با یکم مهربونی و قدرت زبان نرم

خب این کاری که الان فرمودین اسمش چیست!؟

رحیل
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۳:۱۳

سلام
من فکر می کنم این راهکار جایی کاربرد داره که مرد دقیقا به خاطر اینکه می خواد خودش حرف آخر رو بزنه با نظر زن مخالفه، نه که اون نظر رو به صلاح خانواده ندونه
به هر حال نمیشه هم انتظار داشت که آدما با عقل و منطق صرف زندگیشون رو پیش ببرن.
شاید یه جاهایی همون حفظ اقتدار و غرور مرد رو به لجبازی بکشونه
شاید یه جاهایی فکر کنه اگه به حرف زنش گوش بده اقتدارش رو از دست داده و کیان خانواده به زودی از هم می پاشه (می خواد پیشگیری کنه)
شاید یه جاهایی فکر می کنه زنش اونو قبول نداره و فکر می کنه از پس مسائل بر نمیاد که داره خودش راه حل جدید میده

همیشه مخالفت ها به خاطر اصل اون نظر نیست. به خاطر مسائلیه که همراه با اون نظر القا میشه، که زنی که باهوشانه عمل میکنه میتونه اون افکار اضافی القایی مزاحم رو خنثی کنه :Gig:

علی ولی زاده
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۳:۱۹
سلام به نظر شما چرا اقایون در زندگی فکر می کنند باید تصمیم اخر را بگیرند ؟ اصلا این اقتدار مردها چیه و چرا باید حفظ بشود؟
علیک السلام ورحمةالله
بحث درهرمقوله ای نیازمند داشتن اشراف وشناخت به واقعیت آن مقوله است ازآنجائیکه بحث های مادرون دینی است
لذاپاسخ به این سؤال اگرمخاطب مانیزذهنیات سالم ازمسائل دینی داشته باشدتاحدّزیادی راحت وثمربخش می باشدوبنده فرض رابراین می گزارم که چنین است.
بااین مقدمه باتوجه دادن شمابه چندنکتۀ اساسی ودو روایت مشهور
این اقتدارموردسؤال رادرمردان پاسخ می دهم ازرسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله درموردحقوق مردبرزن پرسیدندکه فرمود:
اينكه از اوفرمان بَرَد و نافرمانى از او نكند، چيزى را از خانه‏اش جز به اجازه
او صدقه ندهد، روزه مستحب جز به اجازه او نگيرد، خود را ازاو بازندارد،
اگر چه سوار بر حيوان (روی کوهان شتر)باشد.
شمادراین روایت می بینیدکه رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله
فردی را اجازه دهنده وفردی را اجازه گیرنده
وباز فردی رادرتمناوخواهش وفردی را برآورندۀآن خواسته وخواهش معرفی می کند
ناگفته پیداست :اجازه دهنده اگراقتدارنداشته باشددرجایگاه مردقرارنگرفته است
نکتۀاول:پس مراجعۀ زن به مرددراین مقوله حتماًبانظام تکوین هردوسازگاراست
نکتۀدوم:مراجعۀ مردبه زن درتمناوخواهش موردبحث هم دلیل براقتداراست که سازگاربا کمال هردو است
ازاین دونکته مطالب خاصی استنتاج می شودکه بطورخلاصه می توان گفت:
زن بایدبداندکه:مردبنده شهوت خویش است وزن دربندمحبّت مرداست.
مرد، زنی را دوست داردکه اورا پسندیده وانتخاب کرده باشد.
وزن مردی را دوست داردکه ارزش اورا درک کرده باشدودوستی خودرا به اواعلام کرده باشد.
به هوش باشید!تابدانیدوفراموش نکنیدکه:
درحقیقت امر
مردمیخواهدزن راتصاحب کندودر اختیاربگیردـ
وزن می خواهدکه دل مردرا تسخیروتصرّف کند
یعنی مردمی خواهد بر زن مسلّط باشدتا بتوانداورابرای خودش کنترل کندـ
وزن می خواهدازدرون قلبِ مرد،برمردنفوذکند ـ
درحقیقت مرد می خواهدزن رابگیرد
وزن میخواهدکه اورا بگیرندـ
درنتیجه برای گرفتن زن قدرتی لازم است که زن آن رادرمرد می طلبد
آن قدرت واقتدارهمان شجاعت ودلیری است که باید درمردباشد
اگردقّت کنیدخواستۀ هردویکی است
امّابایک نقطه تفاوتی که باهمدیگر دارندـ
مرداززن «دلبــری» وزیبائی می خواهد ـ
وزن ازمرد «دلیـــری»وشجاعت ـ
(دلبــری بادلیـــری یک نقطه فرق دارد)
به همین دلیل است که زن حمایت مردراگرانبهاترین چیزهابرای خودمی داند.
زن بیش ازمرد قادراست برشهوت خودمسلّط شود
شهوت مردابتدائی وتهاجمی است وشهوت زن انفعالی وتحریکی است[1] (http://www.askquran.ir/#_ftn1)ـ
بااین توضیحاتی که داده شد حکمت اوامراسلام
دررابطه با ارتباط زن ومردواقتدارموردبحث برای ما روشن میشود
که علی علیه السلام می فرماید:
جِهادُالمِرأةِ حُسنُ التَّبَـعُلِ:جهادومجاهده زن درخوب شوهرداری است .[2] (http://www.askquran.ir/#_ftn2)

[1] (http://www.askquran.ir/thread52443.html#_ftnref1) حقوق زن دراسلام صفحه207
[2] (http://www.askquran.ir/thread52443.html#_ftnref2) ـنهج البلاغه قصار131

نگاه19
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۳:۵۰
یاالله
سلام
چون آقایون در تصمیم گیری ها بیشتر از عقل و منطق پیروی میکنند ولی خانوما بیشتر از احساسات!

سلام
کی یه همچین حرفی زده؟!
احساسی بودن خانوم ها رو انکار نمیکنم
اما این دلیل نمیشه بخواد در تصمیم گیری ها عقل و منطق رو بذارن کنار و خودشون رو دست و پا بسته در اختیار احساسات قرار بدن!!
و از طرف دیگه...
کی گفته مردان از احساسات پیروی نمیکنند؟؟؟
اتفاقا من معتقدم مردها احساساتی ترین موجودات دنیا هستند... اما تربیت پسران ، در طی نسل ها ، جنس این احساس رو عوض کرده
و اگه کسی بتونه و بلد باشه که چطور این احساس رو بارور کنه
خواهیم دید که این حرف قابل اثباته:ok:

من یکم این جمله ی شما رو تغییر میدم...
خانوم ها بیشتر از اینکه احساساتی باشند... با محبت اند...
و لطائفِ این محبت در خانوم ها بیشتر از آقایونه
مرد ها بیشتر از اینکه در زمینه ی احساسات با محبت باشند... محبت پذیرند...
اما این مسائل در تصمیم گیری ها ممکنه دخیل نشه
شما چه بخواهید چه نخواهید در بعضی مقاطع زندگی کاملا احساسی تصمیم میگیرید
و این مسئله نه تنها از آقایون مبری نیست
بلکه خانوم ها و آقایون رو به یک اندازه ​تحت تاثیر قرار میده!

نگاه19
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۴:۲۱
سلام
صحبت های شما یک مقدار گنگ بود
من چند سوال میپرسم و اگه امکان داره پاسخشون رو بفرمایید تا بهتر متوجه منظورتون بشم

ازرسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله درموردحقوق مردبرزن پرسیدندکهفرمود:
من خودم این حدیث رو نشنیده بودم
اول اینکه آیا در این حدیث جنسیت این طرفین مشخص شده؟! یا استنباط ماست؟!
دوم اینکه ، این سوالم ربطی خیلی به این تاپیک نداره
اما چون بحثش شده میخوام بپرسم
اگه ممکنه یا خودتون یا یکی از کارشناسان بفرمایید که اگه به فرض بگیریم اینها رو به خانوم ها میگن
چرا فرمودند که روزه ی مستحبی جز به اجازه ی شوهر نگیرند؟!

به دنباله ی همون سوال اول، چرا این اجازه دهنده و اجازه گیرنده برعکس نباشند؟
یعنی از کجا معلوم که پیامبر (ص) در این حدیث مطلقا به اجازه ی زن از شوهر اشاره نموده اند؟؟
آیا مرد نباید گاهی وقت ها از زن اجازه بگیره؟! یا مرد حق داره خودش رو باز بزنه؟؟ یا مرد اگر روزه ی مستحبی بی اجازه بگیره مشکل نداره؟! یا اینکه چرا نباید در خرج های امور زندگی زن هم به نوعی دخیل باشه؟ که در اون صورت آیا مرد حق داره از خانه چیزی رو بدون اجازه ی زن صدقه بده؟!
خودتون میفرمایید فردی اجازه دهنده و فردی اجازه گیرنده!! از کجا معلوم که منظور پیامبر (ص) از این حدیث تعامل بین زن و شوهر نبوده؟!
اینکه هر دو موظف اند در کنار هم این مسائل رو رعایت کنند؟!

نکتۀدوم:مراجعۀ مردبه زن درتمناوخواهش موردبحث هم دلیل براقتداراست که سازگاربا کمال هردو است
در صورت امکان ، در خصوص عبارت در تمنا و خواهش مورد بحث هم دلیل بر اقتدار است توضیح بیشتری رو بفرمایید.

زن بایدبداندکه:مردبنده شهوت خویش است وزن دربندمحبّتمرداست.
اگر مرد بنده ی شهوت خویش باشه بنظر شما صورت سوال تاپیک دیگه معنایی پیدا میکنه؟!
شما صحبت از اقتدار میکنید
جمله ی شما عقل و منطق مرد رو زیر سوال نمیبره؟!

مرداززن «دلبری» وزیبائی می خواهد ـ
صرفا دلبری و زیبایی؟!
ولی بنظر من جذبه ی مرد به زن خیلی فراتر از اینهاست
با توجه به گفته های خودتون چند خط بالاتر ، یه مرد هیچ موقع صرفا برای تصاحب دلبری و زیبایی انقدر تلاش نمیکنه!!!

زن حمایت مردراگرانبهاترینچیزهابرای خودمی داند.
و همینطور مرد!!!
اتفاقا من معتقدم مردها برای اینکه بتونن معاش زندگی رو در دست بگیرند خیلی بیش از زن ها احتیاج به حمایت دارند.
این قضیه از لحاظ روانشناسی هم مطرح شده
که غالبا زن ها ، در برابر مشکلات زندگی ، مقاوم تر از مردها هستند...
مردهای موفق اکثرشون از نظر روحی و عاطفی تحت حمایت یک زن دلسوز و با ذکاوت بوده اند
مرد در دامان حمایت های زن میتونه به تکامل برسه
بنابراین بنظرم باید جنس حمایت اینجا مشخص بشه!
چه حمایتی؟
عاطفی؟ روحی ؟ قدرتی؟ مالی و اقتصادی؟ مذهبی؟ و ....

پیشاپیش از توضیحات شما تشکر میکنم.

بهار ♥ها
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۵:۵۷
علیک السلام ورحمةالله
بحث درهرمقوله ای اشراف وشناخت به واقعیت آن مقوله داردازآنجائیکه بحث های مادرون دینی است
لذاپاسخ به این سؤال اگرمخاطب مانیزذهنیات سالم ازمسائل دینی داشته باشدتاحدّزیادی راحت وثمربخش می باشد
وبنده فرض رابراین می گزارم که چنین است
بااین مقدمه باتوجه دادن شمابه چندنکتۀ اساسی ودو روایت مشهور
این اقتدارموردسؤال رادرمردان پاسخ می دهم ازرسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله درموردحقوق مردبرزن پرسیدندکه فرمود:
شمادراین روایت می بینیدکه رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله
نکتۀاول:پس مراجعۀ زن به مرددراین مقوله حتماًبانظام تکوین هردوسازگاراست
ازاین دونکته مطالب خاصی استنتاج می شودکه بطورخلاصه می توان گفت:
زن بایدبداندکه:مردبنده شهوت خویش است وزن دربندمحبّت مرداست.
مرد، زنی را دوست داردکه اورا پسندیده وانتخاب کرده باشد.
وزن مردی را دوست داردکه ارزش اورا درک کرده باشدودوستی خودرا به اواعلام کرده باشد.
به هوش باشید!تابدانیدوفراموش نکنیدکه:
درحقیقت امر
مردمیخواهدزن راتصاحب کندودر اختیاربگیردـ
وزن می خواهدکه دل مردرا تسخیروتصرّف کند
یعنی مردمی خواهد بر زن مسلّط باشدتا بتوانداورابرای خودش کنترل کندـ
وزن می خواهدازدرون قلبِ مرد،برمردنفوذکند ـ
درحقیقت مرد می خواهدزن رابگیرد
وزن میخواهدکه اورا بگیرندـ
درنتیجه برای گرفتن زن قدرتی لازم است که زن آن رادرمرد می طلبد
آن قرت واقتدارهمان شجاعت ودلیری است
اگردقّت کنیدخواستۀ هردویکی است
امّابایک نقطه تفاوتی که باهمدیگر دارندـ
مرداززن «دلبری» وزیبائی می خواهد ـ
وزن ازمرد «دلیری»وشجاعت ـ
(دلبری بادلیری یک نقطه فرق دارد)
به همین دلیل است که زن حمایت مردراگرانبهاترین چیزهابرای خودمی داند.
زن بیش ازمرد قادراست برشهوت خودمسلّط شود
شهوت مردابتدائی وتهاجمی است وشهوت زن انفعالی وتحریکی است[1] (http://www.askquran.ir/#_ftn1)ـ
بااین توضیحاتی که داده شد حکمت اوامراسلام
دررابطه با ارتباط زن ومردواقتدارموردبحث برای ما روشن میشود
که علی علیه السلام می فرماید:
جِهادُالمِرأةِ حُسنُ التَّبَـعُلِ:جهادومجاهده زن درخوب شوهرداری است .[2] (http://www.askquran.ir/#_ftn2)

[1] (http://www.askquran.ir/thread52443.html#_ftnref1) حقوق زن دراسلام صفحه207
[2] (http://www.askquran.ir/thread52443.html#_ftnref2) ـنهج البلاغه قصار131

افرین .خیلی خوب بود .:Kaf::Kaf::Kaf::Kaf:

علی ولی زاده
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۶:۱۵
من خودم این حدیث رو نشنیده بودم
اول اینکه آیا در این حدیث جنسیت این طرفین مشخص شده؟! یا استنباط ماست؟!
اول -عین ترجمه حدیث ومنبع آن رامی نویسم 710- 37109- (1)امام صادق عليه السلام فرمود: «زنى نزد رسول خدا صلى الله عليه و آله آمد و پرسيد:حقّ شوهر بر زن چيست؟
حضرت فرمود: بيش از آن است كه گفته شود.
زن گفت: بخشى از آن را برايم بازگو كنيد.

حضرت فرمود: زن نمى‏تواند جز با اجازه شوهر روزه مستحبىبگيرد و نبايد جز به اذن او از خانه خارج شود و بايد با بهترين بوها خود را خوشبوسازد و بهترين لباسش را بپوشد و به زيباترين زينت‏ها خود را بيارايد و هر صبح وشام خويشتن را بر شوهر عرضه كند. آنگاه افزودند: حقوق شوهر بيش از اين‏هاست.»
711- 37110- (2)امام باقر عليه السلام فرمود: «زنى نزد پيامبر صلى الله عليه و آله آمد و گفت: اىرسول خدا! حق شوهر بر زن چيست؟
پيامبر صلى الله عليه و آله در پاسخ فرمودند: اين كه ازشوهر فرمان برد و از وى نافرمانى نكند و از خانه شوهر چيزى جز با اجازه او صدقهندهد و روزه مستحبى جز با اجازه شوهر نگيرد و از تمكين براى شوهر سرنپيچد گرچه برپشت مركب سوار باشد و از خانه شوهر جز با اجازه او بيرون نرود[1] (http://www.askquran.ir/#_ftn1)- 37154- (1) امام صادق عليه السلام از پدرشان امام باقر عليه السلام روايت كرده‏اند كه حضرت باقر عليه السلام فرمود:
«اميرالمؤمنين على عليه السلام و فاطمه عليها السلام ازپيامبر خدا صلى الله عليه و آله درباره كارها داورى خواستند حضرت پيامبر صلى الله عليه و آله حكم نمودند كه فاطمه عليها السلام كار داخل منزل را انجام دهد و على عليه السلام كار بيرون منزل را.
امام باقر عليه السلام فرمود: فاطمه عليها السلام فرمود: جزخدا كسى نمى‏داند كه چه اندازه من شادمان شدم كه رسول خدا صلى الله عليه و آله باربرخورد با مردان نامحرم را از دوش من برداشت (و موظّف به كارهاى بيرون نكرد كه بايد در برابر مردان بايستم و با آنان برخورد داشته باشم).»[2] (http://www.askquran.ir/#_ftn2)
دوم-اگربه همین روایات درست توجه کنید پاسخ سؤالات تان رابخوبی درمی یابیدواگربرخی ازآنهاجای بحث داشت بزرگواران پاسخگو درمباحثی که ارائه می دهندحتماً برایتان روشن می شود.
[1] (http://www.askquran.ir/#_ftnref1)بروجردى، آقا حسين، منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديث الشيعة) - تهران، چاپ:اول، 1386 ق.

[2] (http://www.askquran.ir/#_ftnref2)بروجردى، آقا حسين، منابع فقه شيعه (ترجمه جامع أحاديثالشيعة) - تهران، چاپ: اول، 1386 ق.

نگاه19
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۶:۳۳
اگربه همین روایات درست توجه کنید پاسخ سؤالات تان رابخوبی درمی یابیدواگربرخی ازآنهاجای بحث داشت بزرگواران پاسخگو درمباحثی که ارئه می دهندحتماً برایتان روشن می شود.

خب تا اینجا پاسخ سوال اول رو کامل گرفتم
دستتون درد نکنه
اما سوال دومم هنوز بی جواب مونده
اینکه چرا این حقوق رو قرار دادند؟ خب بالاخره باید یه دلیلی از احادیث برداشت بشه
ضمن اینکه همون سوالاتی که پرسیدم
برعکسش چی؟ حقوق زن بر شوهر؟؟
و اینکه :

آیا مرد نباید گاهی وقت ها از زن اجازه بگیره؟! یا مرد حق داره خودش رو باز بزنه؟؟ یا مرد اگر روزه ی مستحبی بی اجازه بگیره مشکل نداره؟! یا اینکه چرا نباید در خرج های امور زندگی زن هم به نوعی دخیل باشه؟ که در اون صورت آیا مرد حق داره از خانه چیزی رو بدون اجازه ی زن صدقه بده؟!

علی ولی زاده
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۸:۱۹
این سؤال دوم شماهم پاسخش درروایت موجوداست

خود را ازاو بازندارد، اگر چه سوار بر حيوان (روی کوهان شتر)باشد.
اماسؤال بعدی

چرا فرمودند که روزه ی مستحبی جز به اجازه ی شوهر نگیرند؟!
پاسخ درون دینی به دلیل همین روایت است که ازشوهراجازه بگیرد
برون دینی وفلسفی وروانشناختی رابه اختصاربگویم:
1-زمانی که مردتقاضائی داردبه بهانه روزۀ مستحبی «نه» نگوید
2-ازدیدگاه مرداندام زن براثرروزه گرفتن به تحلیل نرود
3-براثرروزۀ مستحبی ازکارِخانه وبچه داری وآرایش وپیرایش وخودآرائی کم نگذاردووو...
اماسؤال بعدی:

اینکه چرا این حقوق رو قرار دادند؟ خب بالاخره باید یه دلیلی از احادیث برداشت بشه
پاسخ این سؤالت به مباحث دیگری نیازدارد که به اختصاربایدبگویم :درخلقت زن ومرد نظامی راقرارداده اند که به آن نظام تکوین میگویندوبرای رشدوکمال این دوموجوددرکنارهم برنامه ای راتنظیم وارائه کرده اندکه همان برنامۀ شریعت واحکام واخلاق است که براثرپیروی ازآن دستور؛آرامش وعشق ومحبت ورحمت درخانواده حاکم شوددرنتیجه مردوزن دین همدیگررادرچنین فضائی کامل کنند. وبابندگی خداخودو خانواده به شکوفائی برسانند
اماسؤال بعدی

شماچیزی را می خواهیدکه در روانشناسی به آن می گویند «مامان بازی»یعنی زن می خواهدشوهرش بچۀ یاعروسک اوباشد وهمین امریاموجب بهم ریختن زندگی میشودویاشوهر،شخصیت سلطه پذیری پیدامی کندکه دربین عوام هم به آن«زن ذلیل»می گویندواین دقیقا مغایرباآن اقتداریست که اسلام برای مردقائل است
وخودزنی مردهم عکس العملی است درمقابل همین روشی که احیاناً اعمال میشود تازیرباراین سلطه نرود وبه زن بفهماند(که توهمسرمن هستی نه مامان من یامن شوهرتوهستم نه عروسک تو!)
شمابهتراست ًبادقت بیشتری مطالبی را که دربالانوشتم مجدداًبخوانید.
بحث ما درپاسخ به این سؤال بود که :

به نظر شما چرا اقایون در زندگی فکر می کنند باید تصمیم اخر را بگیرند ؟ اصلا این اقتدار مردها چیه و چرا باید حفظ بشود؟لطفا در این بحث شرکت کنید.
وماپاسخ این سؤال راخدمت بزرگواران ارائه کردیم واگرخارج ازبحث ،مطالبی بیان شدبخاطرسؤالاتی بودکه مطرح شده بود
نتیجه بحث این شدکه اقتدارمردها :مردی وشجاعت و«دلیری »آنهاست برای مدیریت خانواده تااینکه تکیه گاه زن «دلبرودلربایش»باشد برای حکومت عشق ومحبت درخانواده

نگاه19
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۹:۰۲
وماپاسخ این سؤال راخدمت بزرگواران ارائه کردیم واگرخارج ازبحث ،مطالبی بیان شدبخاطرسؤالاتی بودکه مطرح شده بود
نتیجه بحث این شدکه اقتدارمردها :مردی وشجاعت و«دلیری »آنهاست برای مدیریت خانواده تااینکه تکیه گاه زن «دلبرودلربایش»باشد برای حکومت عشق ومحبت درخانواده

سلام
خیلی ممنون از پاسختون
درخصوص اون سوالات هم
منظورم عروسک شدن یا مامان شدن نبود
یک جور تعامل منظورم بود
که بد عنوان کردم
البته خودم هم درباره ی این احادیثی که فرمودید الان رفتم و مطالعه کردم
حقیقتا جای بحث نمونده دیگه
نتیجه گیریتون خیلی عالی بود
ممنون:Kaf::ok:

علی ولی زاده
۱۳۹۴/۰۱/۲۹, ۱۹:۴۹