PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پاسخگویی و راهنمایی به تمامی سوالات کامپیوتری شما به صورت کاملا رایگان

صفحه ها : [1] 2

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۲:۴۹
به نام خدا

سلام دراین بخش سوالات رایج کاربران از کارشناسان رایانه نوشته می شود دوستان هم سوالی داشته باشند با همکاری کارشناسان به جواب و بررسی می پردازیم

باسپاس از همکاری دوستان

:):Gol:

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۲:۵۰
سلام کیبورد من درست کار نمیکنه ، وقتی اسپیس رو میزنم کامپیوتر لاگ اف میشه ،وقتی دکمه 4 رو میزنم خاموش میشه ، وقتی دکمه پایین رو میزنم ماشین حساب ویندوز رو باز میکنه و چند تا از دکمه هاش اصلا کار نمیکنند ، الان هم دارم با کیبورد مجازی تایپ میکنم. لطفا کمک کنید

پاسخ:

سلام ، برای لپ تاپ ها و در برخی از سیستم ها کلیدی بر روی کیبرد مشخص شده است که عملکرد کلید های دیگر را تغییر میدهد، احتمالا این کلید بر روی سیستم شما فعال شده است کافی هست آن را غیر فعال کنید. مثلا در برخی لپ تاپ های asus کلید Fn + Insert را فشار دهید این ویژگی غیر فعال میشود یا در برخی لپ تاپ های sony کلید NumLK این ویژگی را فعال و غیر فعال میکند.ممکن هست چراغی هم بر روی سیستم برای آن وجود داشته باشد که با فعال شدن روشن یا خاموش شود. به طور کلی با غیر فعال کردن این نوع ویژگی مشکل حل خواهد شد.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۲:۵۲
سلام من ویندوز 7را دردرایو cنصب کردم بعد اومدم تو درایو دیگر که خودم با فرمت NTFSدرست کردم نصب کنم که متاسفانه بعد از بوت کردن دیدم که فقط در درایو cنصب میشود ونمی توانم در درایو دیگری نصب کنم لطفا مشکل مرا حل کنید

پاسخ:

وقتی درایو دیگه ای انتخاب می کنید ارور میده ارورش چیه

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۲:۵۳
با سلام و وقت بخیر خدمت شما
زمانی که فایل های مربوط به word رو اجرا می کنم ، هنگام بستنش حدود 6 ، 7 ثانیه طول می کشه .. ؟؟
اما برای exel اینجوری نیست
می خواستم اگه امکانش هست دلیلشو بدونم
با تشکر

پاسخ:

ببنید در مورد حجم های زیاد فقط این مشکل هست یا در تمام موارد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۲:۵۵
سلام خسته نباشید کامپیوتر من تازه مادربرد و قطعاتش را نصب کردم و وقتی میخواهم ویندوز نصب کنم تا صفحه تعیین زبان(ویندوز 8.1) میآید ولی بعد ریستارت میشود بنظر خودم از cpuاست چون هنوز خمیر سیلیکون نزده ام
همچنین

پاسخ:

باید چک کنید تمام قطعات باهم سینک شده باشه - فن ب خوبی روی cpu قرار گرفته باشه-
برای خریدم دقت کنید طوسی باشه و شل نباشه مشخصات خمیر خوب همینه

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۲:۵۷
سلام کامپیوتر ویندوز اکس پی دارم
بعد از رشن شدن وقتی میخواد وارد دسکتاپ شود صفحه دسکتاپ را نشان نمیدهد اما صدا های ویندوز میاد خواهشا نگید باید ویندوز عوض شه

پاسخ:

میشه مشکل رو کامل تر توضیح بدی یعنی موقع بالا اومدن تصویر داری یا کلا روشن می کنی تصویر نداری

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۲:۵۹
یه بازی نصب کردم به اسم dragon age inquisition.بعد از نصب بازی،موقع اجرای اون فقط یه تصویر سیاه میاد که بعد از حدود سی ثانیه برمیگردم به صفحه دستتان. یه صدایی هم میشنوم که مشخصه ارور داده اما تا میاد رو دسکتاپ،ارور خود به خود بسته میشه.لطفاً کمکم کنید. ممنون.

پاسخ:
ممکنه مشخصات سیستم از حد بازی کمتر باشه
باید حتما بگین ارور چی هست تا دقیق توضیح بدم
شاید درست نصب نمیشه تا حتی ممکنه سی دی ایراد داشته باشه در هر صورت ارور رو باید بدونم دوست عزیز

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۰۰
سلام.وقتی بازی gta liberty city را نصب میکنم error میدهد.

the program cant start because xlive.dll is missing from your computer.try reinstalling the program to fix this problem.

چه کنم؟

پاسخ:

فایل گفته شده را دان کنید و در مسیر نصب قرار دهید مشکل حل میشود

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۰۳
سلام من با برنامه ی بلو استکس کلش بازی میکنم ولی هر وقت میام پای کامپیوتر اول باید به 2020 زنگ بزنم تا خط رو رفرش کنن بعد بازی کنم وگرنه نوار بازی پر میشه ولی نمیاره وقتی که این حالت پیش میاد با گوشی هم نمیاره امتحان کردم لطفا راهنماییم کنید ممنون

پاسخ:

نه راهی برای این مورد وجود ندارد مگر اینکه کلا قضیه رو دور بزنید که ما سفارش به چنین کاری نمی کنیم

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۰۵
سلام من جیمیلم هک شده توسطه چند تا هکر گزینه هایه پشتیبان ها هم عوض شده چجوری میتونم جیمیلو هک کنم؟

پاسخ:

هک فقط کار افراد خبره هست یا نرم افزار های موجود
هر فرد قادر ب هک کردن نمی باشد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۰۷
سلام
لپ تابم داشت اهنگ پخش می کرد یهو صدا داد وخاموش شد وقتی روشنش کردم صفحش بالا نیومد یعنی روشن میشود ولی صحفش کاملا سیاه است

پاسخ:

مشکل کاملا سخت افزاری م باشد و باید به خدمات کامپیوتری مراجعه فرمائید
زیرا باید لب تاب باز شود

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۰۸
سلام
من ویندوز 8.1 رو نصب کردم ، منوی استارت هم داشت
، ولی بعد از چند دیقه از اکسپلور پیامی اومد که یه چیزی رو باید آپدیت کنی ، بعد از این که آپدیت کردم منوی استارتم پرید ، دیگه منوی استارت ندارم ، چی کار کنم ؟؟؟؟؟؟

پاسخ:

سیستم ریستور سریعترین راه حل ما به شما می باشد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۱۱
سلام دوستان می خوام بدونم برگه ای که یک بار با پرینتر پرینت شده رو می شه دو باره پیدا کرد من به صفحه که چاپ کردم دسترسی ندارم می خوام از هایستوری چاپگر پیداش کنم

پاسخ:

نخیر چنین چیزی برای ویندوز وجود ندارد
مگر اینکه نرم افزار
History print
بر روی سیستم شما نصب باشد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۱۲
سلام خسته نباشید
موقع نصب بازی با ارورfeature transfer errorمواجه میشم .چطوری میشه رفعش کرد؟

پاسخ:

بازی شما
zip
شده بود ؟

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۱۳
با سلام.من یه هارد اکسترنال وسترن پاسپورتی دارم.الان که وصلش میکنم فقط یه درایو سی دی خونده میشه که اونم حجمش صفره.

پاسخ:

احتمالا ویروسی شده است و یا اصلا هارد شما کانکت به سیستم نمی شود
که این یا سخت افزاری می تواند باشد یا نرم افزاری
نتیجه را اعلام کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۱۴
http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/sad.gif سلام با عوض کردن ویندوز کامپیوتر نه بازی رو اجرا میکنه ن زیرنویس فیلمها رو باز میکنه.واسه ی بازی این چنین اخطاری میده(the program cant start because XINPUT1_3.dll is missing from you camputer.try reinstalling the program to fix this problem)چنبار هم بازی هارو آنیستال و دوباره اینستال کردم.قبلا بالامیاورد بازی هارو

پاسخ:

یه چیزی از کامپیوتر شما کم شده است شما باید عین اخطار را برای ما ارسال کنید تا دقیقا راهنمایی شوید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۱۵
سلام من تو سیستمم دو تا هارد دارم جدیدا ویندوزمو عوض کردم (قبلا ایکس پی بود الان 7 گذاشتم )

وقتی ویندوز نصب شد فقط درایو های یکی از هاردام اومد ولی اون هارد اصلی منو شناسایی نکرد

پاسخ:

اون یکی از هارد شما سیستم
ntfs
بوده است باید به
fat32
تبدیل شود تا مشکل برطرف شود

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۲۰
ببخشید من میدونم هاردم ویروسیه ولی نمی دونم این ویروس ها رو با چی از بین ببرم.آنتی ویروسم شناساییشون نمی کنه.

پاسخ:

دوست عزیزاگر انتی ویروس رو اپدیت کردی و بازم شناسایی نمی کنه و ویروسی بودن سیستم اذیتت می کنه یک بار ویندوز را به صورت کامل عوض کن

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۲۱
با سلام
میخواستم ببینم چه جوری میشه مثلا دو یا سه تا کامپیوتر i7 رو به هم وصل بکنیم (بدون این که قطعاتشو دربیاریم مثلا با کابل یا از راه دور یا...) و یه سیستم با هسته های بالاتری داشته باشیم
چون کارهای محاسباتی میکنم و خیلی طول میکشه یه همچین چیزی لازم دارم
خیلی ممنون

پاسخ:

ابتدا باید مطمئن شوید که کارت شبکه روی کامپیوتر ها نصب باشد. برای اتصال دو کامپیوتر به یکدیگر فقط نیاز به یک کابل مخصوص که به آن کابل Back to Back یا crossover می گویند است.
ولی اگر بیشتر از دو تا کامپیوتر دارید میتوانید یک switch تهیه کنید، سپس با استفاده از کابل های شبکه استاندارد ،یک کابل از هر کامپیوتر به سویچ وصل کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۲۲
در سیستم من عمل چب کلیک ونگه داشتن که بخوای فایلی رو جابجا بکنی یا بکشی نمیشود موس تازه گرفتم وسالمه وآنتی ویروس تازه خریداری کردم.منتظر جوابتونم

پاسخ:

ب کنترل پنل رفته و تنظیمات ماوس را چک کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۲۵
سلام خسته نباشید وقتی من با سیستم کار میکنم
یک صحفه ابی میاره تا صد میشماره لپ تاب ری استارت میشه مشکلش چیه ؟
لطفا جواب را برام ایمیل کنید با تشکر فراوان

پاسخ:

صفحه ابی شما معروف به صفحه ابی مرگ می باشد که عموما پس از نصب ویندوز برطرف می شود

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۲۶
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
بنده لپ تاپ لنوو z50-70 خریداری کردم و ویندوز 8.1 روش نصبه
مشکلم این هست که نرم افزارهارو نصب نمیکنه متاسفانه
نمیدونم مشکل از کجاست
بسیار ممنون میشم اگر کمک بفرمایید
بسیار ممنون
ضمنا نرم افزارها هم سبک و معمولی هستن
لپ تاپ هم

پاسخ:

ویندوز خود را ریپر کنید مشکل برطرف می شود

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۲۷
باسلام من ی مدته رو سیستمم نرم افزار تلگرام رو نصب کردم شمارمو زدم و کدرو هم فرستادوواردش شدم اما وقتی کاملا از محیط نرم افزار خارج میشم تنظیماتشم بهم میخوره یعنی دوباره باید از اول شمارمو بزنم تاکدو بفرسته میتونین کمکم کنین ممنونم

پاسخ:

مجدد نصب کنید ببینید باز هم چنین مشکلی وجود دارد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۲۸
سلام ،
من بازی فیفا 15 رو نصب کردم . موقعی که روی بازی کلیک میکنم صفحه ی اول es games میاد اما بعدش دیگه صفحه سیاه میشه

پاسخ:

ممکنه سخت افزار شما برای بازی مورد نظر مناسب نباشد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۲۹
سلام خسته نباشید
من موقع نصب بازی با ارور feature transfer errorمواجه شدم بعدش نصب قطع شد.چجوری میشه رفعش کرد؟

پاسخ:

http://faq.reallusion.com/?action=article&cat_id=001002&id=501&lang=
اینجا را ببینید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۰
سلام من وقتی با لپ تابم ب اینترنت وصل میشم چند دقیقه اول Limited بعدشم ک کانکت میشه با مرورگر های مختلف نمیتونم هیچ پیجی رو باز کنم.مشکلم از مودم و اینترنت نیست چون با موبایل خیلی راحت میتونم وصل شم.راهنمایی کنید لطفا.ممنون

پاسخ:

اگر مرورگرتان سایت ها را باز نمی کند اولین سوال این هست آیا از فیلتر شکن استفاده می کنید؟

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۱
با عرض سلام

ویندوز سون لپ تاپم به صورت خودکار آپدیت میشه ، برای از کار انداختن یا غیر فعال کردن اون به این صفحه Windows Update\Change settings رفتم، ولی متاسفانه همه گزینه ها غیر فعال هست و نمیشه تغییری داد.

در بالای صفحه جمله ای نوشته به این مضمون که سیستم شما توسط administrator مدیریت یا برنامه ریزی شده و بقیه گزینه ها غیر فعال هست. نمیتونم گزینه دیگه ای رو انتخاب کنم تا غیر فعال بشه!

ممنون میشم کمک کنید

پاسخ:

کامپیوتر شما تحت شبکه هست؟
اگر نه با یوزر ادمین وارد نشدید
باید با یوزر ادمین وارد بشید تا مشکل حل بشه

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۲
سلام من ویندوز سون رو نصب کردم اما بعد نصب و پایان همه چی
صفحه اصلی وسط مانیتور می آید و دو آن سیاه است
و با بزرگ و کوچک کردن از طریق کنترل پنل هم جواب نداد په کار کنم

پاسخ:

کارت گرافیک را نصب کنید ببینید مشکل حل می شود یا خیر

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۲
ببخشید من ویندوز7 نصب کردم و همش اپدیت نصب میکنه اگر هم اپدیت رو غیر فعال کنم پیغام میده که باید دوباره فعال بشه ومهمه من چیکارکنم اگه غیر فعال باشه مشکلی برای کامپیوترم پیش نمیاد؟ http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/unsure.gif

پاسخ:

اگر آپدیت را روی حالت never قرار دهید هیچ پیغام اپدیتی دریافت نخواهید کرد
اتفاقا ویندوز های کپی اگر آپدیت شود دچار مشکل میشد:)

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۳
من انتی ویروسmicrosoft security essentials نصب کردم هرروز هم اپدیتش میکنم کامپیوترم هم اسکن میکنم ولی بازم درایو c کامپیوترم پر و خالی میشه میشه بگین دقیقا مشکل کامپیوترم چیه و چطوری حل میشه؟ http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/normal.gif

پاسخ:

اگر با اسکن حل نشد باید یک بار ب صورت کامل ویندوز عوض کنید
این پر و خالی شدن ممکن است از یک ویروس ناشناخته باشد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۵
با سلام خسته نباشید ببخشید بنده یک لپ تاپ ام اس ای دارم چند وقتی است که با مشکل باز نشدن اکثر برنامه هایم در گاهی اوقات مواجه شدم اینم لینک عکس ارور که برای بسیاری از برنامه هایم می اید و مانع باز شدنشان میشود.با تشکر http://uupload.ir/files/s5nm_123.png

پاسخ:

نرم افزار power iso را پاک کنید
اگر احتیاجی ب این نرم افزار دارید مجدد از ابتدا نصب کنید ببینید مشکل حل می شود یا خیر
نتیجه را گزارش کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۵
سلام و خسته نباشید.

یه هفته پیش لب تاب خریدم ولی دیدم که صدای واضح و خوبی نداره.... .
برنامه dfx رو از اینترنت ریختم روش که دیدم صدای سیستم کلا قطع شد.
ممنون میشم راهی واسه حل دو مشکل بم بگین... . http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/smile.gif http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/smile.gif

پاسخ:

برنامه مورد نظر رو حذف کنید
کارت صدا را هم حذف و مجدد نصب کنید ببینید مشکل حل می شود یا خیر
نتیجه را گزارش دهید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۶
سلام
ببخشید چ طوری زبان کامپیوتر رو فارسی کنم
(منظورم اینه که وقتی Alt،Shist میگرم
فارسی شه)
با تشکر

پاسخ:

باید از کنترل پنل زبان فارسی را تعریف کنید
ویندوزتان 7 هست یا xp؟

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۹
سلام من بازی نصب میکنم بالا میاد صدا داره ولی تصویر نداره چکار باید بکنم؟

پاسخ:

سیستمتان حداقل امکانات لازم برای اجرای بازی مورد نظر را دارد؟

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۳۹
سلام ببخشید من چند بازی وقتی اجرا میکنم بعد از یکی دو دقیقه صفحه سیاه میشه ودستگاه هنگ میکنه و به هیج وجه با زدن هر دکمه ای به دکستاپ برنمیگرده و فقط باید ریستارت بشه تا درست بشه میخواستم ببینم به نظرتون مشکل از کجاست؟

پاسخ:

اگر داخل چند بازی به صورت مشترک اتفاق میوفته احتمالا کارت گرافیک شما و رم شما مناسب و در حد بازی مورد نظر نیست

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۴۱
باسلام وقت بازی سیستم مشکل ساز می شه.من این بازی هارو قبلا اجرا کردم بدون اشکال.و رم دستگاه هم 8 گیگ و حافظه گرافیکم هم 4 هستش و این بازیها هم روی سیستم های ضعیف تر هم اجرا میشه

پاسخ:

اسکن کنید شاید سیستم شما ویروسی باشد
اگر نشد ویندوز عوش کنید ببینید درست می شود یا خیر
اگر نشد ایراد سخت افزاری است یعنی یکی از قطعه ها ایراد دارد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۴۱
سلام.
من چند روزه که چن تا فولدر عجیب رو توی هارد اکسترنالم میبینم و هرچقدر پاکشون می کنم دوباره برمی گردن.اسم فولدر ها ایناست:
$RECYCLE.BIN
Thumbs.bd
Thumbs.ms
این سه تا فولدر قبلا تا حالا توی هاردم نبودن چجوری میتونم از بین ببرمشون؟

پاسخ:

هارد شما الوده شده

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۴۲
با سلام سوالم از شما اینه که بعد از چند ساعت کار کردن کامپیوترم یک صفحه آبی میاد و خود به خود ری استارت میشه البته دائم اینترنت وصله !

پاسخ:

چند دلیل دارد سیستم ویروسی باشد - اسکن کنید - اگر حل نشد ویندوز عوض کنید
اگر تکرار شد 100 در صد یکی از سخت افزارهای شما ایراد دارد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۴۵
درایو c کامپیوترم هنگ کرده همش پر و خالی میشه نمیدونم مشکلش چیه انتی ویروس هم نصب کردم بازم اینطوری میشه در ضمن کامپیوترم همش پیغام میده اینستال اپدیت بعد موقع خاموش کردن کامپیوترم کنار shut down علامت اخطار میاد وقتی میخوام کامپیوترمو خاموش کنم تا چند دقیقه خاموش نمیشه بعد یه نوشته میاد رو صفحه که مینویسه اینستال اپدیت مثلا 8درصد از 30درصد وقتی پر شد کامپیوترو خاموش میکنه چیکار کنم درست شه؟؟؟؟؟ http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/sad.gif

پاسخ:

در مورد سوال اول سیستم شما ویروسی هست
در مورد سوال دوم باید اپدیت را از کنترل پنل ویتدوز off کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۴۶
سلام خسته نباشید
یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید.
میخاستم بدونم در یاهو مسنجر امکان داره وقتی درحال چت با کسی هستیم طرف مقابل بتونه سیستم ما رو حک کنه و یا به اطلاعات ما دسترسی پیدا کنه؟؟و اگر این امکان وجود داره از کجا باید بفهمیم که این اتفاق افتاده ؟؟چطوری جلوی این اتفاق رو بگیریم؟؟
خیلی ازتون ممنونم
خواهش میکنم راهنماییم کنید.
متشکرم

پاسخ:

در زمانی که به اینترنت متصل هستید هر شخص خبره ای می تواند سیستم شما را هک کند
و تنها در صورتی می توانید متوجه شوید که خودتان هم هکر باشید
یک کاربر معمولی ب راحتی متوجه نخواهد شد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۴۷
سلام من ویندوز 8.1رو نصب کردم الان kmplayrام ایرور میده چکارش کنم این است ارورش
internal error occurred when connecting above filter.you better not use the filter forcibly.this could make kmplayr unstable block it to custom filter manager

پاسخ:

نرم افزار را پاک کنید مجدد نصب کنید اگر مشکل حل نشد از لینک زیر دانلود کنید
http://en.softonic.com/s/kmplayer-64-bit-windows-8.1

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۴۸
سلام

من ویندوز 10 رو نصب کردم

دیروز کامل کامپیوتر روشن بود و blue stacks کار میکرد و هیچ مشکلی نداشت

اما امروز از موقعی که کامپیوتر ریستارت شده وقتی blue stacks رو باز میکنم صفحه ی آبی میاد و ارور reference by pointer میده

ویندوز رو دوباره نصب کردم اما درست نشد

یک دور سیستم رو ویروس یابی کردم و با نرم افزار عیب یابی کردم اما درست نشد.

ضمنا این ارور تاحالا برام نیومده بود

پاسخ:

احتمالا این نسخه با ویندوز شما سازگاری ندارد
ویندوز را عوض کنید بدون این برنامه ببینید مجدد چنین مشکلی وجود دارد یا خیر

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۴۹
سلام لپ تاپ من asus مدل k52jc هستش چند روز پیش که خواستم گرافیک nvidia ش رو آپدیت کنم بعد از اینکه آپدیت شد کلا از روی سیستمم پاک شد و هرکاری هم که میکنم نصب نمیشه حتی ویندوزم هم عوض کردم اما نشد و هر نسخه ی دیگه اش هم که دانلود میکنم بازم فایده نداره و اصلا گرافیکی به نام nvidia توی device manager نیست تورو خدا یه راهی پیش پام بزارین هرچه زودتر بهتر درضمن مدل گرافیکم nvidia geforce 310m هست.ممنونم اگه کمکم کنید

پاسخ:

با نرم افزار packet soulotion هم امتحان کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۵۱
سلام من وقتی با لپ تاپ به اینترنت وصلم همه برنامه ها که آنلاین هستن درست کار میکنن فقط مرورگرها هیچ سایتی رو باز نمیکنن

تنظیماتو انجام دادم فایرفاکس هم نصب کردم نشد
کروم این پیغامو میده:
This webpage is not available

DNS_PROBE_FINISHED_NO_INTERNET
ReloadDetails
Check your Internet connection
Check any cables and reboot any routers, modems, or other network devices you may be using.
Allow Chrome to access the network in your firewall or antivirus settings.
If it is already listed as a program allowed to access the network, try removing it from the list and adding it again.

پاسخ:

از vpn استفاده کردین؟

1- منوی Start رو باز کن و دستور Run رو انتخاب کن
2- cmd رو تایپ کن، Enter رو بزن و صبر کن تا پنجره ی خط دستور باز بشه.
3- به کمک دستور ping ارتباطات رو بررسی میکنیم :
ping 4.2.2.4 رو تایپ کن و Enter رو بزن :
سه حالت ممکن :
1-Request Timeout
2-Destination net unreachable
3-Reply
به جز حالت سوم، در ارتباط شما با اینترنت مشکل وجود داره و اونهم از سرویس دهنده ی اینترنت شماس.
4- اگر حالت سوم رو مشاهده کردین، این بعدی رو هم امتحان کنید
ping www.yahoo.com تایپ شه و Enter رو بزنید:
سه حالت ممکنه (با توجه به اینکه در مورد قبل فقط حالت سه رخ داده باشه)
1-Reply
2-Request time out
3-Could not resolve the target host
در حالت اول ارتباط شما با اینترنت نقصی نداره و مشکل از مرورگر هست.
در حالتهای دوم و سوم باز هم مشکل به ISP(سرویس دهنده ی اینترنت) برمیگرده.

در هرصورت، اگر هنگام پینگ ترکیبی از Reply و Request time out مشاهده بشه، یعنی ارتباط خط شما کند شده . خطای تبادل داده بالا رفته.
5- حالا که مطمئن شیدم مشکل از چیه، اگر از ISP باشه که خوب خیلی ساده، با ISP تماس بگیرید

مورد بعد

1- مطمئن شوید که IE و یا فایرفاکس شما روی پروکسی نباشد، برای این منظور به توضیحات زیر دقت کنید:
در IE ، وارد Tools شده و Internet Options را کلیک کنید، وارد تب Connections شوید و پس از انتخاب آن کانکشنی که با آن کانکت می شوید، Settings را کلیک کنید، در اینجا دقت کنید که نباید مربع موجود در قسمت Proxy Server تیک خورده باشد، حتما باید تیک این قسمت را بردارید. چنانچه از فایرفاکس استفاده می کنید، در فایرفاکس هم باید وارد Tools و Options شده و به تب Advanced بروید. اکنون به تب کوچک Network رفته و Settings را کلیک کنید، در اینجا باید No Proxy تیک خورده باشد.

2-مطمئن شوید که مرورگر شما روی Work offline نباشد، در IE7 این گزینه در منوی Tools و در فایرفاکس در منوی File قرار دارد. دقت کنید که Work offline تیک نداشته باشد.
اگر هم از اکسپلورره که خوب نیاز به نصب مجدد داره.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۵۳
سلام من وقتی با لپ تاپ به اینترنت وصلم همه برنامه ها که آنلاین هستن درست کار میکنن فقط مرورگرها هیچ سایتی رو باز نمیکنن مشکل از چیه چجوری باید درستش کرد؟

پاسخ:

به این ادرس برید و تنظیمات توضیح داده شده را انجام دهید
فایرفاکس نصب کنید
نتیجه را اعلام کنید
در واقع پروکسی باید غیر فعال باشد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۵۴
با سلام
یه مدتیه متوجه شدم که وقتی با کامپیوتر کار میکنم مشکلی نیست ولی وقتی به موس و کیبورد دست نمیزنم حدود 5 ثانیه بعد میزان cpu usage به 100% می رسد(البته از صدای فن cpu هم مشخص است که 100% کار میکند) و وقتی دوباره به موس یا کیبورد دست میزنم cpu usage به حالت عادی برمی گردد به نظر شما مشکل چیست؟

پاسخ:

سیستمتان ویروسی و آلوده هست

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۵۵
سلام من یه لپ تاپ لنوو سری جی 50 خریدم
روش ویندوز 8 نصبه میخام عوض کنم
هر کاری میکنم وارد بایوس یا بوت ستینگ نمیتونم برم
میشه راهنمایی کنید؟

پاسخ:

معمولا در لپ تاپ لنوو با کلیدf12 وارد بایوس میشه
باید کلید F2 را هم امتحان کنید-و کلید delete
سی دی هم حتما در cd rom قرار دهید
اگر نشد از صفحه ابتدای ویندوز عکس قرار دهید تا راهنمایی شوید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۵۶
سلام وقتی در لب تاب رو میبندم خاموش میشه چیکار کنم. http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/cry.gif

پاسخ:

به Control Panel برید و گزینه Power Option رو انتخاب کنید
برید تو قسمت Choosing what closing the lid does رو انتخاب کنید
در این قسمت می تونید با استفاده از منوی کشویی تنظیم کنید که وقتی درب لپ تاپ رو می بندید چه اتفاقی بیفته .

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۵۸
با سلام و خسته نیاشین خدمت مسئولین سایت//
نمیدونم مشکل من هم شامل بحث و ایراد کامپیوتری میشه یا نه ولی عرض میکنم شاید بتونم رفع اش کنم //
چند سال پیش چندتا کلیپ تصویری رو رمز گذاری کردم و بعد از چند وقت انگارا بعلت منقضی شده همون برنامه قفل گذاری حذف شد الان من موندم همون کلیپ ها که نه باز میشه. نه کپی میشه . نه تغییر پسوند داده میشه //الانم پسوندی بنام con گرفته. چطوری مینونم درستش کنم//
بازم ممنون

پاسخ:

نام برنامه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۳, ۲۳:۵۹
سلام من سیم های فن کامپیوترم از داخل فن کنده شدن
چظور میشه فن رو از قالبش جدا کنم؟؟؟

پاسخ:

دوست عزیز با استفاده از این لینک به راحتی می تونید خودتون فن cpu را جا به جا کنید
http://evven.blogsky.com/1394/05/08/post-39/

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۰۰
سلام
میشه بگید چه طور درایورها رو نصب کنم؟

پاسخ:

اگر سی دی خود دستگاه رو دارین که وقتی بزارید به صورت اتوماتیک نصب میشه
اگر سی دی درایور رو ندارین با سی دی packet soulotion راحت می تونید نصب رو انجام بدید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۰۰
ویندوزم رو عوض کردم هربرنامه ای رو میخوام نصب کنم این ارور میاد too many other files are currently in use by 16-bit programs. Exit one or more 16-bit programs, or increase the value of files in your Config.sys file."

پاسخ:

16 بیت را تغییر بدین مشکل برطرف میشه

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۰۴
سلام درایوg بسور داشته وبعداز نصب ویندوز بازنمیشه وارور میده باید فرمت شه راه حلی هست که درایو باز بشه واطلاعات داخلش فرمت نشن؟

پاسخ:

با چه نرم افزاری پسورد داده شده؟؟؟

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۰۵
با سلام میخوام با یه چیز یه جدول درست کنم لیست یه سری اسامی رو بنویسم هر روزم میخوام اپدیت کنم پس میخوام ترتیب حروف الفبا توشون رعایت بشه با چی باید اینکارو بکنم لطفا راهنمایی فرمایید

پاسخ:

شما لیست را می تونید هم در word و هم در excel ایجاد کنید و با انتخاب ردیف مورد نظر و کلید روی کزینه sort به ترتیب حروف الفبا مرتب کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۰۶
با سلام .
من در اینترنت یک فایل با پسوند exe. دانلود کردم ولی پس از دانلود با یک پسوند دیگری مشاهده شد .چیکار کنم که فایل باز بشه .
با تشکر

پاسخ:

یعنی چی با پسورد دیگری مشاهده شد؟؟؟
عکس فایل را بفرستید تا راهنمایی شوید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۰۷
با سلام در مرورگر گوگل کروم هنگام تماشای فیلم ، صدا نداره این در صورتیه که قبلا این مشکل وجود نداشت لطفا راهنمائی کنید

پاسخ:

روی تنظیمات صدا در taskbar کلیک کنید جایی که این تصویر را ببینید
http://s3.picofile.com/file/8203361400/image_4.png
چک کنید تنظیمات صدا برای مرورگر بسته نباشد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۰۸
سلام. سیستم من مشکل پیدا کرده. یهو خاموش شد. بعد از اینکه روشن میکنمش هیچ تصویری نمیاد. فقط سیاهی. ضمن اینکه بوق اولش فرق کرده و یک شکل دیگه شده. هیچی بالا نمیاد. مشکل چیه؟ میتونه از گرما باشه؟

پاسخ:

ممکنه از پاور یا فن cpu باشه
متخصص باید سخت افزار شما رو چک کنه

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۰۹
سلام. می خواهم بطور offline کرک فتوشاپ نصب کنم. request code رو وارد می کنم ولی وقتی generate رو می زنم activation code رو نمی ده.چکار کنم؟

پاسخ:

کرک را کجا اورده اید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۰۹
چند روزی میشه وقتی میخوام عکسی رو سیو کنم ، مراحل اون انجام میشه ولی این عبارت رو نشون میده
ّFailled - virus scan failed
اینو برای تمام سایت ها و عکس ها نشون میده ، بدون استثنا ، هیچ برنامه ای تو این چند روزه نصب نکردم و هیچ تغییری هم تو انتی ویروس انجام نشده

پاسخ:

با چه مرورگری کار می کنید؟

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۱۰
سلام ویندوز من هر از چند گاهی که باهاش کار میکنم یا وقتی روشنش میکنم چیزی پخش نمیکنه و صدا هم نداره و حتما باید ریستارتش کنم تا درست بشه مشکلش چیه خواهشا کمک کنید

پاسخ:

کارت صدا را مجدد نصب کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۱۱
سلام
من به تازگی وقتی میخوام آهنگ پلی کنم،ولوم اسپیکر که تا ته میبرم،یک صدای ضعیف شنیده میشه
یا مثلا موقع اجرای بازی ماشین،آهنگ زمینه بازی ماند برخورد با موانع،آهنگ و... شنیده میشود|ولی صدای ماشین شنیده نمیشود
مشکل از کجاست؟

پاسخ:

کارت صدا را مجدد نصب کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۱۲
با سلام- کامپیوتر ناگهانی خاموش میشه فکر کنم از فن باشه ولی نمیدونم چیکار کنم؟

پاسخ:

بله دلیل سخت افزاری دارد و باید کامپیوتر را به خدمات کامپیوتری نشان دهید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۱۳
با سلام - مشکل باز شدن پنجره با ادرس http://view.contextualyield.comدر هنگام رفتن به ادرسهای اینترنتی با تشکر

پاسخ:

مرورگر خود را پاک و مجدد نصب کنیدپ
اگر مشکل حل نشد پیغام دهید تا راه دیگری به شما پیشنهاد شود

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۱۴
با سلام
میخواستم یه سوال و مشکل اینترنتی از شما بپرسم:
آیا استفاده از ورژن فارسی فایرفاکس میتونه عامل مشکلاتم باشه؟
آخه در حین کار تو هر صفحه که باشم یهویی آدرس بارم به یک آدرس دیگه تبدیل میشه و اگر خیلی شانس بیارم با چند کلیک بازگشت احتمالا به صفحه قبلیم میتونم برگردم,,
اینم تازه اگه کل صفحات اینترنتیم بسته نشه و حتی اگه کلا یک ری استار ناخ.تسته داشته باشم, اهفاق می افته و پریودش اینقدر کوتاهه که دست به دامن شما شدم
و البته اگه اشتباه نکرده باشم این همون آدرس انگلیه که میاد و مطالعه و سایر کارام رو فشل میکنه
من ویندوزم 8.1 هست و با اینترنت اکسپلوررم کمتر با این مشکل مواجهم اما باز اونجا مشکلات دیگه ای دارم.
پیشاپیش از راهنمایی های شما ممنونم.

پاسخ:

اینم همون آدرسه است:
http://view.contextualyield.com/scjs/tb/ctxjs/index.php?kw2=www.fineit.ir&affid

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۱۵
باسلام وخسته نباشید
سوالی داشتم حیاتی لطفا راهنمایی بفرمایید
درحال move کردن فایلهای شخصی عکس و فیلم بر روی مموری کارد بودم که یکدفعه سیستم ریستارت شد وقتی به درایو محل عکس و فیلم سر زم دیدم همه ی محتویاتی را که move کرده بودم پریده به موری کارتم سر زدم دیدم فایلها بیش ازاندازه بودن برای مموری مموریم باز نشد فورمت کردم تا با ریکاوری بالا بیا اما نشد
لطفا راهنمایی بفرمایید خیلی مهمه http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/sad.gif http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/sad.gif http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/sad.gif http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/sad.gif

پاسخ:

با نرم افزار O&O DiskRecovery هم تست کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۱۶
سلام.
داشتم با کامپیوترم کار میکردم.( داشتم با مرورگر موزیلا فایر فاکس تو اینترنت میگشتم.
یکدفعه کامپیترم هنگ کرد و دیگه کار نکرد.
ریستارت کردم که شاید درست شه ولی دیگه روشن نمیشه و این اخطار رو میده.
Reboot and select proper Boot device or insert Boot Media in selected Boot device and press a key

پاسخ:

سیستم را repair کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۱۷
با سلام.مودم من با کابل به کامپبوتر متصله اما علامت ضربدر داره و کامپیوتر به اینترنت وصل نیست درحالیکه با لپ تاپ و گوشی میشه از وای فای استفاده کرد.چکار باید کنم؟این مشکل یک دفعه پیش اومده و درایور آداپتور هم آپدیته

پاسخ:

Local area conection شما در کنترل پنل enable هست
از کابل مطمئن هستید
کابل را درست متصل کردید
چراغ پورت مورد نظر روشن می شود

اگر پاسخ شما مثبت هست مجدد کارت شبکه را uninslall کرده و سپس install کنید

نتیجه را اعلام کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۱۸
سلام من وقتی داخل لبتاپم بازی اجرا میکنم لب تاپ خاموش میشه مشکلش چیه؟

پاسخ:

یکی از نخستین دلیل های خاموشی ناگهانی سیستم به ویژه در زمان انجام فعالیت های گرافیکی مثل بازی کردن، حرارت بیشتر از حد معمول سیستم است. این موضوع به ویژه در مورد لپ تاپ بیشتر صدق میکند و اغلب گرفتگی منافذ سیستم یا ضعف فن از دلیل های اصلی آن می باشد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۱۹
سلام
هر بازی که تو کامپیوتر نصب میکنم زمانی که میخوام اجرا کنم این پیغام
میاد windows can check online for a solution to the problemبعد باید یکی
از این گزینه ها رو انتخاب کنم:
check online for a solution and close the program
یا
close the programویندوز را هم که عوض کردم باز دوباره این پیغام میاد
چیکار کنم ؟

پاسخ:

1- بازی مشکل دارد

2- با سیستم شما سازگار نیست

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۲۰
با سلام...من ییک پروژه سایت با ASP نوشتم وقتی میخام از طریق برنامه visual studio اون سایت رو بصورت local اجراش کنم چنین پیام خطایی درر مرورگر نمایش داده می شود..در لینک زیر این پیام خطا موجود است.
http://s6.uplod.ir/i/00648/10dzoqldpujn.png

پاسخ:

پایگاه داده رو پیدا نمی کنه در واقع مشکل اتصال با پایگاه داده داره

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۲۶
با سلام .

روی لپ تاپم ویندوز xp نصبه .وقتی می خوام یه فایلی رو دانلود کنم که برای مثال فرمتش mp4 هست پس از دانلود با فرمت دیگری مشاهده میشه . چیکار کنم .

باتشکر

پاسخ:

با فرمت دیگری مشاهده میشه یعنی چی؟؟؟
روی فایل کلیک راست کنید open with اون وقت می تونید انتخاب کنید با چه نرم افزاری باز بشه

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۲۷
This Connection is Untrusted

سلام متن بالايي مربوط به اخطار سيستم من هنگام اتصال به ياهوميل توسط فايرفاكسه ك يك شكلك پليس مانندم نمايش داده ميشه
ممنون ميشم كمكم كنيد

پاسخ:

در برخی از سایت­ها این ارور به دلیل نداشتن مجوز امنیتی می­باشد.
برای رفع این ارور باید ابتدا بر روی گزینه I Understand the Risks کلیک کنید.
در مرحله بعد بر روی گزینه Add Exception… کلیک کنید.
سپس در کادر باز شده بر روی کلید Confirm Security Exception کلیک کنید و به سایت مورد نظر خود وارد شوید.

همچنین در برخی از سایت­ها مانند گوگل و یاهو نیز، ارور فوق به دلیل تنظیم نبودن تاریخ و ساعت سیستم عامل بوجود می ­­آید.

برای برطرف کردن ارور فوق می بایست بر روی تاریخ در تولبار پایین کلیک نمایید.

در پنجره باز شده مطابق تصویر بر روی Change date and time settings… کلیک کنید.

سپس در پنجره بعد از تب Internet Time بر روی کلید Change settings… کلیک کنید.

در کادر باز شده ابتدا بر روی Update now و سپس بر روی Ok کلیک نمایید.

حال براحتی می­توانید به سایت مورد نظر خود مراجعه نمایید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۲۸
سلام وقتي كامپيوترم رو روشن ميكنم صفحه اي سياه بالا مياد..اگه باتري بايوس رو بردارم دوباره بزارم يه صفحه اي باز ميشه كه اگه f1 رو بزنم وارد ويندوز ميشه و اگه del رو بزنم وارد تنظيمات بايوس ميشه...براي اينكه هر دفعه كامپيوتر رو روشن كنم باتري رو دستكاري نكنم چيكار كنم...

پاسخ:

شما می توانید تنظیماتی را در Setup مادربرد انجام دهید که روی این ارور توقف نشود ولی بهتر است آن را رفع کنید. شما برای گذشتن از این ارور باید در Setup مادربرد گزینه ای مانند Halt on Error را پیدا کنید و گزینه ای مانند No Error را انتخاب کنید. در ضمن اگر بالا یا پائین پیغام press F1 to continue ، نوشته شده بود: cpu has been changed ، در اینصورت باید برای رفع مشکل سیستم را خاموش کرده و برق آن را کاملا قطع کنید. باتری مادربرد را از جایش خارج کرده و بعد از چند ثانیه در جای خود قرار دهید. اگر با این کار مشکل برطرف نشد(مانند مشکل شما) باید با توجه به توضیحات موجود در دفترچه مادربرد یک فرکانس برای CPU در نظر بگیرید تا مشکل حل شود.
احتمالا فرکانس CPU را درست تنظیم نکرده باشید. همچنین احتمال دارد فن سی پی یوی شما به درستی بر روی سی پی یو نصب نشده باشد و یا خمیر سیلیكون آن ممكن است كم باشد؛ لذا می بایست این نكته را نیز بررسی نمایید. سپس به تنظیمات بایوس مادربورد خود مراجعه نمایید و گزینه Load Optimized Defaults را انتخاب کرده و تنظیمات را ذخیره نمایید. در صورتیكه مشكل شما برطرف نشد بایوس مادربردتان را بروزرسانی نمایید. برای ورود به تنظیمات Setup مادربرد می بایست در هنگام روشن کردن سیستم با زدن دکمه Delete از کیبورد، به محیط بایوس سیستم وارد شوید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۲۹
با سلام.. لپ تاپ بنده یک مشکلی داشت که توسط گارانتی اش حل شد و مادر برد آن تعویض شد. اما حالا برد وایر لس آن به شدت افت کرده . باید حتما در فاصله دو متری و کمتر از مودم باشم تا کانکت شود آن هم با سه یا چهار خط وایر لس. درایور آن را هم به روز رسانی نکردم. و اصلا نیاز هم نداشته و هر با پیام آپدیت نیاز ندارد را مشاهده کرده ام. لطفا راهنمایی ام کنید.. و آیا قطعه وایر لس به مادر برد چسبیده که با مادر برد عوض شود؟!!!

پاسخ:

بله onboard هست

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۳۲
با سلام من قبلا یه رم 2 داشتم که کارم رو راه مینداخت ام با بازی های جدید مجبور به ارتقاع شدم و یه رم 4 انداتختم کنارش که باید بزنه 6 gb اما میزنه 4gb 2gb useable لطفا سریعت ر کمکم کنید ویندوزم 64 بیتی با cpu z امتحان کردم کامل رم هارو میشناسه ولی وقتی رم 2 رو در میارم و فقط از 4 استفاده میکنم سیستم بوت نمیشه و هی ریاستارت میکنه

پاسخ:

یکی از رم های شما مشکل دارد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۳۳
باعرض سلام وخسته نباشید و تشکر فراوان از زحمات شما
کامپیوتر من چندروز وقتی روشنش میکنم هیچکدوم از آین ها روی صفحه نیستند و چند بار باید ریست و یا خاموش و روشن کنم تا این منو ها بالا بیان و از طرفی هم اینترنتم وصله اما وقتی مروگر رو باز میکنم مثلا این پیغلم wait google میده و صفحه باز نمیشه !!!!!؟؟؟؟

پاسخ:

سیستم ویروسی هست. ویندوزتان را تعویض کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۳۴
سلام ممنون از سایت خوببتون یه سوال داشتم میدونم یه خورده غیر منطقیه ولی کلافه شدم.
اینکه میشه سی پی یو هم صدا بده؟یه صدایی هست وقتی وارد یه برنامه یا صفحه وب میشم از سی پی یو میاد مطمعنم از هیچکدوم از ن ها یا هارد هم نیست وقتی کامپیوتر کاری نمیکنه بی صداست ولی وارد یه برنامه که میشم صدا میده یه صدای جیر جیر خفیف مشکلش چیه؟

پاسخ:

دوست عزیز صدای درون کیس یا از هارد هست یا از فن روی cpu خود cpu صدایی ندارد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۳۵
سلام و ممنون از اینکه کار مردمو را میندازید

من میخوام ویندوز 7 نصب کنم رو pc ولی ارور میده:
bootmgr is missing
please ratart
دی وی دی هم رایتی نیست
راستی چطوری باید از فلش نصب کرد ویندوزو؟ کدوم قسمت دی دی ی رو باید رو فلش ریخت؟ اگه چیز دیه ای هم تو فلش باشه مشکلی نی؟

پاسخ:

باید فلش کاملا فرمت بشه و فلش تبدیل بشه به فلش bootable
اگر خواستید دستورشو براتون قرار بدم

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۰:۳۶
سلام ببخشید چجوری لن مودم رافعال کنم یکیش فعاله 3تاشوغیرفعال کردم بلدنیستم مودمم هم مدل گلدوب

پاسخ:

احتمالا تنظیمات مودم رو دستکاری کردید
باید مجدد وارد تنظیمات مودم بشید و اصلاح کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۸:۴۷
سلام
روی صفحه ی لب تاب من(قسمت وسط) خط هایی اومده.مثل وقتایی که به صفحه tv سیگنال نرسه(یه همچین حالتی).چون دقیق نمیدونم این خط ها چیه.ثابت هم نیستند
میشه بگید چرا اینطوری شده؟؟باید چیکارکنم؟؟

پاسخ:

کارت گرافیک لپ تاپت رو اپدیت کن
اگر مشکل حل نشد ایراد سخت افزاری هست
احیانا لپ تاپت ضربه خورده؟؟؟

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۸:۴۸
سلام

همین که کامپیوتر را روشن میکنم قبل از اینکه وارد ویندوز شود این اخطار را میدهد:
Errorcode 8002: Invalid MBR

اطلاعات این اخطار در سایت مایکروسافت:
http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_xp-performance/system-starts-with-the-startup-error-errorcode/1e4dd4e2-0e35-43c1-9c56-1b26f6692c0c?auth=1

حالا باید چه کار کرد تا رایانه به حالت درستش برگردد؟

پاسخ:

امتحان کنید ببینید می توانید وارد safe mode شوید یا خیر

نتیجه را اعلام کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۸:۴۹
سلام میخوام روی سیستم ویرچوال باس نصب کنم و فایل آن زیپه وقتی بازش میکنم و رانش میکنم هنگام نصب وسط کار یه همچین پیامی میده:
An error occerred
cannot download the metalink and therefor the ISO
:For more information please see the log file
c:\users\mohamm~1\appdata\local\temp\wubi-14.04-rev286.log
با تشکر از شما

پاسخ:

با فایل نصبی دیگری امتحان کنید ببینید همین مشکل وجود دارد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۸:۵۰
چطوری باید مرورگر روunistallکنم؟

پاسخ:

وارد control panel شده
سپس به program and ....
بروید برنامه را پیدا کرده و unistall کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۸:۵۱
موس و کیبوردم usbهست

پاسخ:

سیستمتان را system restore کنید به تاریخ قبل از از کار افتادن موس و کیبورد

نتیجه را اعلام کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۸:۵۲
سلام وقتی صفحه ای رو باز میکنم قسمت عقب و جلو رفتن صفحه خاموشه ....و با هر دابل کلیک رو یه فایلی صفحه جدید باز میشه و اینجوری کلی صفحه باز شده!!!!!
شما سه تا روش برا من گفتین روش اول و سوم رو رفتم جواب نگرفتم...روش دوم رو نتونستم برم ینی عبارتی رو که نوشته بودینو پیدا نکردم!!

پاسخ:

ویندوزتون مشکل پیدا کرده repair کنید درست میشه

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۸:۵۴
سلام در حال بازی بودم که یه دفعه یه صفحه ی آبی اومد الان هرچی ریستات میکنم دوباره اون صفحه میاد http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/sad.gif http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/sad.gif http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/sad.gif

پاسخ:

صفحه آبی اصطلاحا صفحه مرگ است و یک فایل سیستمی دچار مشکل شده یا باید ویندوزتان را عوض کنید یا Repair کنید
مشکل برطرف خواهد شد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۸:۵۵
سلام
علت این اخطار چیه؟ (هنگام ورود به ویندوز میاد):
http://s6.picofile.com/file/8200173700/Shot1.png
با تشکر

پاسخ:

یکی از فایل های Dll که در ارور نامبرده شده گم شده. که مربوط میشه به یه نرم افزاری که اخیرا نصب کردین.
برنامه را پاک کنید مجدد نصب کنید یا فایل گفته شده را دانلود کنید و در محل نصب کپی کنید مشکل برطرف می شود

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۸:۵۶
سلام

درایور چیپست chipset چیست؟
من درایورام پریده و خواستم دانلود کنم چیزی بنام درایور DVD توی سایت مربوطه برای دانلود ندیدم . آیا ممکنه به اسم چیز دیگه ای باشه؟

مرسی

پاسخ:

سلام بهتر است برای نصب درایور ها از CD های All Driver مثل Packet sulotion استفاده کنید

به صورت خودکار تمام درایورهای شما را نصب می کند

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۸:۵۷
سلام فول اسکرین را باید در کجا پیدا کرد

پاسخ:

full screen در خود بازی وجود دارد جایی در گزینه های بازی یا با کلیک راست در محیط بازی

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۰۰
سلام باید در کامپیوتر به چه قسمتی بروم تا رزولوشن بازی را تغییر بدهم؟ اگه بازی هایی که ستینگ ندارد چگونه تغییر دهیم؟

پاسخ:

در setting بازی خود باید به دنبال resolution باشید که معمولا اعدادی به این صورت است:1024*728

اکثر بازی ها این گزینه را دارند
اگر نداشته باشد گزینه به اسم option یا full screen باید داشته باشد
اگر نبود رزولوشن صفحه ویندوز را تغییر دهید ببینید به اندازه دلخواه میرسد یا خیر

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۰۱
نمیشه کامپیوتر را به یک روز قبل برگرداند؟ البته با backup and restore امتحان کردم و نشده.
راه حلی دارید؟

پاسخ:

با system restore برگردانید اما system restor برنامه ها را پاک نمی کند یا فایل های برنامه را بر نمی گرداند و تنظیمات انجام شده روی فایل های سیستمی را بر می گرداند
اما این ارور به این دلیل است که فایل هایی از نسخه قبلی هنوز در ویندوز شما وجود دارد.
سعی کنید تمام فایل ها را چه نسخه فعلی چه نسخه قبلی کاملا پاک کنید(unistall ashampoo)

نتیجه را اعلام کنید تا راه های دیگر را هم امتحان کنیم

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۰۲
ویندوز من 7 است، فکر نمیکنید با ویندوز ناسازگاری دارد؟ (با توجه به اخطار اول در تصویر)

پاسخ:

نه این ورژن برای نصب روی 7 مشکلی ندارد و سازگاری دارد. اما ایا ویندوز شما 64 بیت یا 32 بیت sp1 هست؟ رم یک گیگ -پردازنده 1.6گیگاهرتز؟؟

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۰۴
سلام من موقع ای که یه بازیو دارم نصب میکنم وست نصب درایو کیس انکار هنگ میکنه و دیگه باز نمیشه نصب هم متوقف میشه دلیلش چیه؟؟؟؟؟؟

پاسخ:

برای نصب بازی شما به رم و کارت گرافیک با اندازه خاصی نیاز دارید که معمولا در توضیحات بازی نوشته شده است
احتمالا سیستم شما از حد نیاز مورد نظر بازی مقدار کمتری است

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۰۵
سلام
من نرم افزار visual studio 2012 را نصب کردم اما آن را بعد از چند ساعت به وسیله کنترل پنل یونیستال کردم. چند ساعت بعد خواستم visual studio 2013 را نصب کنم، اما اخطار میدهد که نسخه قبلی در رایانه شماست درخالی که آن را حذف کردم. تصویری از اخطار:

http://s3.picofile.com/file/8199954600/Shot.png
ممنون از لطفتان

پاسخ:

از برنامه
unistall ashampoo
استفاده کنید و برنامه را به صورت کلی حذف نمائید - Internet Explorer 10 را نیز نصب کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۰۶
سلام
خسته نباشید
ببخشید من ی مشکلی دارم
واقعیتش صفحه کامپیوتر من هی میادومیره
مشکل ازسیماش نیس
ویندوزشم امروز تازه نصب کردیم
وقتی برنامه تلگرامو باز میکردم بازهمونطوری شد
تلگرامو ک کلا حذف کردم ولی بازاونطوری میشه چیکارکنم؟ممنون میشم جواب بدین

پاسخ:

منظورتون از اینکه صفحه کامپیوترتون میاد میره اینه که دسکتاپ یک دفعه ناپدید میشه؟
واضح تر توضیح دهید تا راهنمایی درستی انجام شود

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۰۷
سلام وقتی صفحه ای رو باز میکنم قسمت عقب و جلو رفتن صفحه خاموشه ....و با هر دابل کلیک رو یه فایلی صفحه جدید باز میشه و اینجوری کلی صفحه باز شده!!!!!

پاسخ:

به control panel ویندوزتون برید
روی folder option کلیک کنید
در صفحه باز شده ببینید قسمت Browes folder روی کدام گزینه است
باید روی گزینه اول باشد

نتیجه را اعلام کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۰۸
سلام خسته نباشید . من فیلم یا ویدئو داشتم که تصویر داشت یعنی یه تیکه از عکس رو خود فایل بود . ویندوز که عوض کردم بعضی از فایلها به صورت دفترچه شد و عکس کی ام پلیر وسط دفترچه هستش روش کلیک میکنی باز میکنه فایلو ولی من میخواستم تصویری شه ویندوز 7 دارم .اینم بگم وقتی فایلام اولش اینطوری شد یعنی تصویر نشون نمیداد و من روش کلیک کردم که یه پنجرهای باز شد که دو تا گزینه داشت یکیش میرفت اینترنت یکیش یه صفحه ای باز شد که گفت میخواهی با چی باز کنید

پاسخ:

منظورتون از اینکه یه تیکه عکس رو خود فایل بود اینه که آیکون فیلم یا عکستون عکس خاصی بود؟
در مورد ادامه سوالتون :این مسئله بر می گرده به اینکه برنامتون رو با چی open کنید

روی فایل کلیک راست کنید
open with
chosse default program
از قسمت browse
وارد جایی شوید که برنامه را نصب کردید
انتخاب کنید اوکی کنید

نتیجه را اعلام کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۰۹
سلام
من برای افزایش فضای ازاد سیستم این برنا رو نصب کردم Glary.Utilities و یه سری از برنامه های باز رو خاموش کردم بعدا وقتی که سیستم میخواست روشن شه دیر روشن میشد و گرافیکه اینتل خاموش شد و نتونستم روشنتش کنم حالا از nvidia استفاده میکنه برنامه رو پاک کردم بلکه درست شه نشد دوباره هم که میخوام نصبش کنم این اخطار رو میده
error launching installer
چکار کنم بتونم به شکل اول درش بیارم؟؟؟

پاسخ:

سریعترین راه پیشنهادی ما سیستم ریستور می باشد
سیستم را به حالت قبل بازگردانید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۱۸
سلام یه چند وقتی میشه این نوار پایین صفحه دستاپ (نمی دونم اسمش چیه ) همین نواری که start روشه ، نیست یعنی رفته ، غیبش زده حالا چکار کنم که برگرده در غیر این صورت نمی تونم کامپیوتر رو خاموش کنم ... ویندوزمون 7 است .... لطفا راهنمایی کنید.. ممنون

پاسخ:

اون نوار اسمش Taskbarهست
اگر نباشه شما می تونی با کلید Alt+F4 کامپیوترتو خاموش کنی
اما یه سوال ایا وقتی میری سمت جایگاه Taskbar باز هم به شما نشون نمیده؟
سلام

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۱۹
سلام ببخشید تمام برنامه های من به صورت note pad شده و وقتی باز می کنی نوت پد میاد .حالا من چیکار کنم؟

پاسخ:

روی فایل مورد نظر کلیک راست کرده propertis در زبانه general از قسمت open with روی دکمه change کلیک کنید و برنامه پیش فرض را انتخاب کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۲۰
سلام ببخشید می زنم ولی exe نیست در ضمن نرم افزارش هم دارم ولی نمی دونم چرا اینجوریه

پاسخ:

ویندوزتون چی هست؟

اگر سون هست روی فایل کلیک راست کنید
open with
chosse default program
از قسمت browse
وارد جایی شوید که برنامه را نصب کردید
انتخاب کنید اوکی کنید
قطعا حل میشه

نتیجه را گزارش کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۰۹:۲۲
سلام لطفا جواب بدید این مشکل من خیلی حاد هست و کارم به اینترنت گره خورده

من اینترنت از طرف مخابرات دارم . وقتی با pc به اینترنت وصل می شم چه با lan چه با وایرلس وصل می شه ولی وقتی با با تلفن هوشمند وصل می شم نت برای مدت کوتاهی بین 30 ثانیه تا یک دقیقه وصله بعد قطع می شه ولی وقتی با هم وصل می شن اینترنت هر دو قطع می شه

پاسخ:

مودم را ریست و دوباره کانفیگ کنید سپس تنظیمات شبکه سایر دستگاه ها را روی پیش فرض قرار دهید.

نتیجه را اعلام کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۲:۵۵
سلام خسته نباشید من یه مشکلی دارم
وقتی که دی وی دی نصب ویندوز 7 رو وارد میکنم و هنگام بوووت دکمه اینتر رو میزنم و میره داخل نصب.....
ولی هنگام نصب بک گراند آبی نصب ویندوز 7 میاد ولی پنجره اصلی نصب نمیاد که من Next و Install اینا رو بزنم مشکل چیه ؟؟؟؟؟ کمک کنین
ممنون

پاسخ:

با سلام
با دی وی دی دیگری امتحان کنید
نتیجه را اعلام کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۲:۵۷
با سلام من یک مدت بود هر چه بازی جدید نصب میکردم روی ویندوز 8 وقتی روی انها کلیک میکردم هیچ اتفاقی نمیافتاد و بالا نمیومد همه نرم افزار های کمکی رو هم داشتم مثل directx , dotnet, steam,c++(همان که اسمش vcredits است) و... اما هیچ اتفاقی نمی افتاد همان بازی رو روی ویندوز 7 میریختم اخطار msvcr100.dll میداد من چندین فایل dll دانلود کردم و در پوشه های سیستم در پوشه ویندوز ریختم و در پوشه خود بازی (همون طور که در یک سایت نرم افزار نوشته بود)ولی جواب نداد گفتم شاید به این دلیل باشه که کارت گرافیک منdirectx11 رو ساپورت نمیکنه ولی الان که بازی هایی رو میریزم که قبلا به راحتی بالا می اومدند اونها هم چند تاشون دیگه بالا نمیان حتی بعد از ویندوز جدید ریختن که همه فایل های ویندوز سر جای خودشون بودن الان باید چه کار کنم؟با تشکر.

پاسخ:

شما به اینترنت مراجعه کرده و فایل
msvcr100.dll
را دانلود کرده و بر روی کامپیوتر خود پیاده سازی نمائید مشکلتان برطرف می شود.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۲:۵۸
با عرض سلام و خسته نباشید...
من می خواستم برنامه kerio را نصب کنم ولی ارور 208201 میده سیستم... ممنون می شم اگه راه حلشو بگید

پاسخ:

در اینترنت عبارت زیر را سرچ کنید راهنمایی می شود
این خطا مربوط به شبکه اینترنت شما و پروکسی شما می باشد

error 208201

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۲:۵۹
با سلام و خسته نباشيد..
كامپيوتر من بعضي اوقات خود به خود و يه دفه اي خاموش ميشه هون لحظه هم نمي تونم دوباره روشنش كنم و بايد حداقل نيم ساعت صبر كنم تا دوباره روشن كنم.. http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/cry.gif http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/cry.gif
دليلش چي ميتونه باشه و بايد براي حلش چي كار كنم با تشكر از سايت عاليتون..

پاسخ:

سلام به سایت ما خوش اومدین
خاموش شدن یک دفعه ای علت سخت افزاری دارد
و ممکن است فن cpu شما دارای مشکل شده باشه و cpu داغ می کنه

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۳:۰۰
سلام من ویندوز کامپیوترمو عوض کردم ولی الان با مشکل عوض کردن colo و them کامپیوتر رو به رو هستم و هر کاری میکنم مثل ویندوز قبل عوض نمیشه ویندوزمم هم 7 هست.

پاسخ:

ویندوز اکتیو شده یا خیر؟
حین نصب کدام نسخه را نصب کردید؟ اشتباها starter را نصب نکرده اید؟
کارت گرافیکتان نصب شده یا خیر؟

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۳:۰۲
سلام من 2 تا رم 4 گیگ دیدار 3 رو بر روی رایانه دارم ولی ویندوز فقط 3.25 gb استفاده میکنه ویندوزم هم 64 بیتی هستش . قسمت bois دوتا رم 4 گیگ رو میشناسه
کمک کنید...

پاسخ:

یکی از رم های شمارا نشناخته است
به مراکز مراجعه نمائید و رم های خود را تست کنید
یا اینکه از راهمنایی تلفنی ما استفاده ببرید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۳:۰۶
سلام. من با مشکل زود تموم شدن حجم مواجه هستم
می خوام کاری کنم که به فرض، حداکثر روزی 50 مگ بشه مصرف کرد. برای این کار باید چیکار کنم؟ نرم افزاری وجود داره؟

پاسخ:

شما می تونید از
نرم افزار NetLimiter
Net Meter Pro
و امثال اینا استفاده کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۳:۰۷
سلام.من در کامپیوتر فیلمی را hidden کردم . الان میخواهم آنرا از hidden در بیاورم ولی نمیشود . ( در properties آن ، تیک hidden غیر فعال نمی شود )چه کار کنم ؟

پاسخ:

از دستور زیر استفاده کنید
attrib -h

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۳:۰۸
سلام و خسته نباشید و تشکر از سایت خوبتان.
من فقط یه مشکل دارم.
file:///C:/Users/user%201/Desktop/Snap4.jpg
هر پیجی که وا میکنم اینا میاد پایین مزاحممه.
لطفا کمک کنید.

پاسخ:

به مسیر که اشاره شده بروید و عکسی با نام
snap4.jpg
جایگزین نمائید مشکلتان برطرف می شود

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۳:۱۰
با سلام و خسته نباشيد به شما.. http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/rolleyes.gif http://evven.ir/components/com_jcomments/images/smilies/rolleyes.gif
من يه سوال داشتم اونم اينه كه چرا براي نصب بعضي از برنامه ها اين ارور مياد اگه ميشه كمكم كنيد و بگيد براي حلش چي كار كنم با تشكر از وبسايت خوب شما..
ارورش اينه:
.(the applicatio faild to intialize properly (0xc0000135
click on OK to terminate the application

پاسخ:

سلام برای نصب بعضی برنامه نیاز به NET Framework. دارند نسخه مورد نیاز را حل کنید مشکل برطرف می شود.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۳:۱۱
با عرض سلام استاد . یک شخص رمز و جیمیل اکانت گوگل منو داره حال من رمزو عوض کردم و با این حال از روش فراموشی رمز دوباره رومزو عوض کرد و وارد جیمیلم شد ولی با همون روش دوباره برگردوندمش حالا من چکار کنم ک دیگه نتونه از روش بازیابی جیمیل برای وارد شدن ب جیمیلم استفاده کنه قابل توجه ک نه ایمیل بازیابی داره و نه شماره تلفن بازیابی فقط از روش فراموشی اکانت وارد میشه لطف کنید منو راهنمای کنید ممنون

پاسخ:

سلام شما می تونید به تنظیمات جیمیل برید
و تنظیمات reccovery password
را تغییر دهید یعنی شماره تماس و ایملی وارد کنید که اون شخص دسترسی نداره.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۴, ۱۳:۱۲
با سلام خدمت شما وتشکر از سایت بی نظیرتون.
من یه لبتاب X550L خریدم که گرافیکش (820m(Geforce وسی پی یو کور آی 5 و رمش 4 هستش.اما وقتی می خوام یه بازی ساده و قدیمی مثل IGI رو بازی کنم گیر می کنه.من رفتم و تو تنظیمات NVIDIA اونو رو گزینه ی High-performance قرار دادم و همچنین تنظیمات باتری رو High performence قرار دادم اما هیچ تاثیری نکرده چی کار کنم؟

پاسخ:

با سلام
به سایت ما خوش اومدین
طبق تحقیقات بنده این بازی با این کارت گرافیک های نسل جدید مشکل داشته
نسخه جدید دانلود و نصب کنید ببینید مسئله برطرف میشود یا خیر

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۵, ۱۰:۰۸
سلام. خسته نباشید.
چند روزی است که بنده نمیتونم ویدیو های آپارات و عکس ها و تبلیغات سایت ها رو ببینم، در واقع برام نمایش داده نمی شه. به چه دلیل این مشکل رخ داده؟
ممنون

پاسخ:

با سلام
با مرورگر دیگری امتحان کنید.
فلش پلیر سیستم را نیز اپدیت کنید

نتیجه را اعلام کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۵, ۱۰:۰۹
با سلام
در آپدیت کردن ارور می داد. در کمال تعچب وقتی فلش پلیر رو از حالت نصب خارج کردم ویدیو ها پخش شد. البته در بعضی سایت ها هنوز بعضی تصاویر رو نشون نمیده

پاسخ:

در ابتدای ادرس بار بر روی لوگوی قرمز رنگ کلیک نمائید و گزینه
allow
را کلیک نمائید
مشکلتان برطرف می شود

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۵, ۱۰:۱۰
سلام لطفا هرچه سریعتر جواب بدید نمیدنم باید چه کنم ؟ لپتاپ رو در حال انجام آپدیت وقتی داشت خاموش میشد از پریز کشیدم ... وقتی که دوباره به پریز زدم و روشن کردم لپ تاپ رو دستکاپ کاملا سیاه هست و منوی استارت و هیجی نیست و وقتی سیستم بالا میاد مستقیم درون my computer هست و میشه از my computer وارد اینترنت شد !!!!!!

پاسخ:

امتحان کنید ببینید میتوانید وارد safe mode شوید و ایا در انجا هم همین مشکل وجود دارد

نتیجه را اعلام کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۵, ۱۰:۱۲
سلام با safe mode هم همون مشکل وجود داره چیکار باید بکنم ?
restore point هم اصلا تا حالا نساختم که بشه سیستمو restore کنم .

پاسخ:

مشکلی نداره restore point رو میشه انجام داد ویندوزتون چیه. تا راهنمایی بشین

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۵, ۱۰:۱۳
سلام
کیبورد رایانه من وقتی وصلش میکنم یه لحظه شناسایی میکنه و بعد قطع میشه دوباره وصل میشه و دوباره قطع.
درایور جدید هم نصب کردم ولی فایده نداشت
چندتا کیبورد دیگه هم امتحان کردم همین مشکل رو داشت میتونین راهنماییم کنید بگید مشکل از چیه؟
ممنون

پاسخ:

مشکل از کیبورد شما نیست مشکل از درگاه یو اس بی شما می باشد
از رابطهای یو اس بی استفاده کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۵, ۱۰:۱۴
سلام
من روی تمام برنامه ها دسکتاپ select all کردم به طور اتفاقی کلیک چپ کردم گزینه open with باز شد و روی opera internet browser کلیک کردم الان تمام برنامه های من به شکل opera در آمدند و حتی از برنامه l panel contro از قسمتAssociate a file type or protocol with a program هم استفاده کردم ولی Extension آن ها با کلیک بر روی Change program باز هم تغییر نکد خواهش می کنم کمکم کنید.

پاسخ:

مسیر زیر را طی کنید و مشکلتان به راحتی برطرف می شود
start / defult program

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۵, ۱۰:۱۵
سلام
من میخام یک فایلو حذف کنم ولی هرچه در کنترل پنل میخام این برنامه رو حذف کنم ارور میده که این فایل خراب است.مشکلش چیه؟ممنون

پاسخ:

با استفاده از برنامه هایی که اقدام به حذف برنامه ها می کنند این کار را انجام دهید.
ممکن است اشتباها فایلی را پاک کرده باشید و برنامه برای پاک شدن به ان نیاز داشته باشد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۱۵, ۱۰:۱۷
وینوز من 8 هستش . یکدفعه قسمت speakerوینوزم از کار افتاد. قسمت device manager تموم قسمتای مربوط به صداش مثلث زرد رنگ داره .کارت صدا رو از طریق سایتش طبق مدلش دانلود کردم و نصبش کردم(کلیک راست کردم روی اون قسمتای زرد رنگ واز طریقbrowse فایل دانلودی رو انتخاب کردم)نوشته به درستی نصب شده ولی باز اون مثلثای زرد رنگ هستش . درست نشد چیکار کنم؟؟؟ خواهش میکنم کمکم کنید

پاسخ:

با سی دی های all driver مثل packet soulotion اقدام به نصب تمام درایورها کنید
نتیجه را اعلام کنید

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۰۷
راهنـمایی عیـب یابی adsl

خط تلفن بوق آزاد ندارد؟

پاسخ:

مودم را از مدار خارج کنيد . خط تلفن را چک کنيد در صورتي که بوق آزاد شنيده نشد با 117 تماس بگيريد و خرابي تلفن را ثبت كنيد

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۱۰
راهنـمایی عیـب یابی adsl

چراغ لينک مودم چشمک زن است ؟

پاسخ:

اين مشکل به دليل برقرار نشدن ارتباط فيزيکي ايجاد مي‌شود، ابتدا بررسي كنيد خط تلفن بوق آزاد داشته باشد، تمام کابل‌ها، سوکت‌ها و قطعات فيزيکي را بررسيي كنيد. خط تلفن به صورت مستقيم بايد وارد پورت مودم شود.
براي برطرف كردن مشکل، گوشي تلفن، دستگاه نمابر، را جدا كنيد و از خروجي مودم ، پورت را به گوشي تلفن وصل کنيد.
درصورتي که لينک باز هم ثابت نشد به خروجي مودم يک گوشي وصل کنيد و از اين طريق با پشتيباني تماس بگيريد.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۱۲
علامت ضربدر قرمز رنگ بر روي کانکشن مشاهده مي شود؟

پاسخ:

کابل شبکه شما به صورت فيزيکي قطع شده است، کارت شبکه، کابل متصل به مودم وسوکت پشت مودم را بررسي كنيد .

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۱۴
چراغ مودم شما هنگامي که با تلفن صحبت مي‌کنيد، ثابت است ولي به محض قطع شدن تماس لينک شما چشمک زن مي‌شود ؟

پاسخ:

ممكن است كه پريز تلفن شما مجهز به نويزگير باشد؛ بنابراين ابتدا از وجود برق‌گير (نويزگير) بر روي پريزها اطمينان حاصل كنيد و در صورت وجود آن را خارج كنيد. (اطمینان حاصل نمایید که دو شاخه ضد برق در مدار تلفن وجود ندارد) در این حالت حتما دقت داشته باشید به ازای هر گوشی تلفن یک میکروفیلتر و یا اسپلیتر سالم حد فاصل پریز و گوشی تلفن نصب باشد

تمام چراغ های هاي مودم شما جز پاور خاموش است؟

پاسخ:

تمام کابل‌هايي را که به مودم متصل شده است از مودم خارج و آداپتور برق را قطع كنيد. ۵ دقيقه مودم را خاموش نگه داريد. آداپتور مودم را دوباره وصل کنيد -
نکته مهم :در زمان نوسان برق، حتما" مودم را خاموش کنيد.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۱۵
نمی توانم ADSL Connection خود را پیدا کنم ؟

پاسخ:

از طریق آدرس روبرو start/control panel /network connection ، می توانید ADSL connection را پیدا نمایید.

اگر در Network Connection هیچ Connection وجود نداشت ، وشما مودم را با پورت USB ، نصب نموده بودید ، مجددا درایور USB ، را نصب نمایید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۱۶
تمام تنظیمات مودم صحیح است ولی اینترنت من قطع و وصل می شود؟

پاسخ:

یکی از رایج ترین موارد و دلایل قطعی اینترنت (adsl) وجود امواج الکترونیکی و الکترومغناطیسی میباشد ، این گونه مشکلات میتوانند به صورتهای ذیل باشند: گوشی های تلفن بی سیم و دستگاه های ارتباطی یکی از وسایلی هستند که این گونه مشکلات را ایجائد می کنند.

گوشی های تلفن بی سیم بدلیل کارکردن در رنج فرکانسی 2.4ghz باعث ایجاد تداخل با دستگاه های adsl یا دستگاه های شبکه بی سیم می شوند.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۲۰
گرفتن گزارش سلامت سیستم درویندوزهفت

همان‌طور که می‌دانید نرم‌افزارهای مختلفی برای تست سلامت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم وجود دارند. اما بسیاری از کاربران از این موضوع بی‌‌اطلاع‌اند که در ویندوز 7 ابزاری برای گرفتن گزارش از سلامت سیستم وجود دارد که به وسیله‌ی آن وضعیت نرم‌افزاری و سخت‌افزاری سیستم و ویندوز اسکن شده و نتیجه در قالب یک گزارش‌گیری کامل همراه با ذکر جزئیات و مشکلات موجود نمایش داده می‌شود. در این ترفند به نحوه‌ی انجام این کار خواهیم پرداخت.
بدین منظور:
ابتدا بر روی دکمه‌ی Start کلیک کنید.
سپس عبارت زیر را در قسمت جستجو وارد کرده و Enter بزنید:
perfmon /report
خواهید دید که پنجره‌ی Resource And Performance Monitor باز شده و اسکن سیستم آغاز می‌شود. عملیات گزارش‌گیری حدود 1 دقیقه طول می‌کشد.
سپس گزارش‌ سلامت سیستم آماده شده و به صورت تفصیلی نمایش داده می‌شود.
در صورتی که بر روی ویندوز خود آنتی‌ویروس نصب کرده‌اید،‌ اما در گزارش‌گیری درج شده است که آنتی‌ویروس نصب نیست، این موضوع به باگی که در ویندوز 7 وجود دارد مرتبط است. شرکت مایکروسافت برای حل این مشکل به‌روزرسانی ارائه کرده است که می‌توانید آن را دریافت کرده و نصب کنید:

http://support.microsoft.com/kb/2482947

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۲۳
گرفتن عکس از صفحه نمایش در ویندوز 8 :

پاسخ:

گرفتن عکس از صفحه نمایش در ویندوز 8 هم آسان و هم سریعتر شده است و براحتی با فشردن ترکیب دو کلید Win Key + X از روی کیبورد ویندوز بطور خودکار از محیط صفحه نمایش عکس گرفته و تصویر گرفته شده را در کتابخانه تصاویر یا همان Pictures Library ذخیره می نماید!همچنین با فشردن ترکیب کلیدهای Win Key + Print Screen Key از روی کیبورد خواهید توانست تا بجای گرفتن عکس از کل محیط صفحه نمایش و سپس جدا کردن پنجره موردنظر از سایر محیط ، تنها از پنجره فعال یا همان پنجره ای که در جلوی سایر پنجره ها قرار دارد ، عکس بگیرید .آدرس ذخیره شدن تصویر گرفته شده در ویندوز 8 : Pictures Library > My Pictures
نکات:
1. Win Key همان کلید دارای لوگوی ویندوز بر روی کیبورد می باشد!
2. Print Screen Key در کیبوردهای گوناگون با توجه به برند کیبورد به صورت های Prnt Scrn و یا Prt Sc نمایش داده میشود و این کلید در نزدیکی کلیدهای Delete و Pause بر روی کیبورد قرار دارد .

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۲۴
گرفتن عکس از صفحه نمایش در ویندوز 7:

پاسخ:

sniping tools نام نرم افزاری در ویندوز 7 است که توانایی عکس گرفتن از صفحه مانیتور را دارد.برای دسترسی به این نرم افزار کافی است کلمه snip را در جستجوی منوی استارت تایپ کنید

با باز شدن این برنامه به راحتی میتوانید از قسمت مورد نظر عکس گرفت.

(http://ararat.loxblog.com/post/260/%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86%20%D8%B9%DA%A9%D8%B 3%20%D8%A7%D8%B2%20%D8%B5%D9%81%D8%AD%D9%87%20%D9% 86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4%20%D8%AF%D8%B1%20%D9%88 %DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%88%D8%B2%207:.htm)

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۲۵
آموزش مخفی کردن فایل ها در یک عکس!

پاسخ:

راه های مختلفی برای رمز گذاری و یا مخفی کردن فایل ها و حفظ امنیت اطلاعات شخصی وجود دارد. یکی از این روش ها اضافه کردن فایل ها به یک عکس است. در این روش تنها خود شما می دانید که در داخل فایل تصویر، اطلاعات دیگری وجود دارد و به این ترتیب کسی نمی تواند به اطلاعات محرمانه شما دسترسی داشته باشد.

راه های مختلفی برای رمز گذاری و یا مخفی کردن فایل ها و حفظ امنیت اطلاعات شخصی وجود دارد. یکی از این روش ها اضافه کردن فایل ها به یک عکس است. در این روش تنها خود شما می دانید که در داخل فایل تصویر، اطلاعات دیگری وجود دارد و به این ترتیب کسی نمی تواند به اطلاعات محرمانه شما دسترسی داشته باشد.

پیش از شروع مراحل انجام این کار شما به یک نرم افزار فشرده سازی نیاز خواهید داشت. می توانید از نرم افزارهای مختلف فشرده سازی مانند Winrar یا WinZip و یا 7Zip استفاده کنید.

در این روش شما ابتدا فایل های که قصد دارید مخفی شوند را فشرده کرده و سپس فایل فشرده شده را به یک فایل تصویری می چسبانید. به این ترتیب اطلاعات محرمانه شما در دل یک عکس مخفی می شوند و زمانی که کسی برروی عکس کلیک کند تنها تصویر را مشاهده می کند و متوجه فایل های مخفی نخواهد شد. البته توجه داشته باشید که نباید حجم فایل های مخفی شده زیاد باشد چون در اینصورت ممکن است دیگران به دلیل حجم غیر معمول فایل، به آن شک کنند.

مرحله اول: یک پوشه (Folder) در درایو C (یا هر مکان دیگر) ایجاد کنید و برای مثال نام آن را Testfile بگذارید. حال فایل هایی که قصد دارید مخفی شوند را درون این پوشه منتقل کنید. همچنین عکسی که قرار است این فایل ها در ان قرار بگیرد را نیز دراین پوشه بگذارید. مثلاًمن فایل های a.txt و b.txt و فایل عکس image.png را قرار داده ام شما می توانید هر تعداد فایلی که دوست دارید را با این روش مخفی کنید.

مرحله دوم: هردوفایلی که می خواهید مخفی شوند (a.txt,b.txt) را انتخاب و سپس برروی آنها دکمه سمت راست ماوس را فشار دهید و ازمنوی بازشده گزینه "Add to Archive" را انتخاب کنید، البته شما باید مطمئن باشید که یک برنامه فشرده سازی مثل WinZip or ZipGenius و یا 7Zip را در سیستم خود نصب کرده اید. در غیراینصورت این منو برای شما وجود نخواهد داشت.

http://www.bartarinha.ir/files/fa/news/1390/8/28/47118_238.jpg

مرحله سوم: یک نام برای فایلی که فشرده کردید اختصاص دهید من نام Compressed را انتخاب کرده ام.

مرحله چهارم: حال برای اتصال فایل فشرده شده به تصویر ابتدا روی کلید شروع (Start) در گوشیه سمت چپ، پایین صفحه کلیک کنید و CMD را جستجو نموده و آن را اجراکنید. ( در ویندوز XP می توانید کلیدهای ترکیبی Windows+R را فشار داده و در Run تایپ کنید CMD)

مرحله پنجم: پنجره خط فرمان باز می شود. برای اینکه به درایو ریشه برویم دستور زیر را وارد نموده و سپس کلید Enter را فشار دهید:

CD

مرحله ششم: حال از این دستور استفاده کنید تا وارد فولدر Test شوید:

CD C:Testfile

مرحله هفتم: حال دستور زیر را اجرا کنید تا فایل فشرده (حاوی فایل های محرمانه) به فایل تصویر اضافه شده و در یک فایل جدید به نام Secretimage.png ذخیره شود:

copy /b Image.png + Compressed.rar Secretimage.png

حال می توانید پوشه Testfile رو باز کنید و عکسی که دو فایل متنی درونش قراردارد به نام secretimage را ببینید. دیگر نیازی به باقی فایل ها ندارید، می توانید آنها را پاک کنید.

اما برای دیدن فایل هایی که مخفی کرده اید می توانید فایل secretimage را انتخاب و برروی آن دکمه سمت راست ماوس را فشار دهید و از گزینه open with برنامه winrar یا Winzip و یا هر برنامه فشرده سازی دیگر را انتخاب کنید وفایل های مخفی خود را ببینید. روش دیگر این است که نرم افزار فشرده سازی خود را باز نموده و سپس فایل SecretImage را در آن باز کنید.

منبع: زومیت

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۴۱
نحوه صحیح شارژ کردن باتری نو!!!!

پاسخ:

3ساعت باتری را شارژ کنید.نیم ساعت به باتری استراحت بدهید. 3ساعت دیگر شارژ کنید. نیم ساعت استراحت بدهید. در پایان 2ساعت دیگر هم شارژ کنید.مجموع این زمان 8ساعت می شود که با این روش صحیح می توانید باتری موبایلتان را شارژ کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۴۳
اموزش تصویری ذخیره کردن عکس و متن در اکسس (برای ویژال بیسیک)

شما با استفاده از این فیلم و سورس یاد می گیرید که چگونه یک عکس و متن را در اکسس دخیره کنید

http://s2.picofile.com/file/7701666769/ScreenHunter_.jpgسلام دوستان عزیز شما وقتی که سورس را دانلود کرددید یه پایگاه داده در داخل اون هست اونو بیرون بیارید و در دسکتاپ قرار بدهید

دانلود : فیلم دانلود : سورس

حجم : 11.23 MB حجم : 560 KB

منبع: www.sourcevb6.blogfa.com

(http://ararat.loxblog.com/post/249/%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%20%D8%AA%D8%B5%D9%8 8%DB%8C%D8%B1%DB%8C%20%D8%B0%D8%AE%DB%8C%D8%B1%D9% 87%20%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%20%D8%B9%DA%A9%D8%B3 %20%D9%88%20%D9%85%D8%AA%D9%86%20%D8%AF%D8%B1%20%D 8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%B3%20%28%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB% 8C%20%D9%88%DB%8C%DA%98%D8%A7%D9%84%20%D8%A8%DB%8C %D8%B3%DB%8C%DA%A9%29.htm)

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۴۶
کد رجیستر و سریال Internet Download manager

کد رجیستر و سریال Internet Download manager 6.15
First Name: mGforCe
Last Name: Rulez E-
Mail:
Code: OFA94-3JOI7-LY1N3-TL1BF
or code
نیم و ایمیل هر چی دلت می خواد بزار
yks8v-2akng-62ybv-gn7x3
u424z-5da4v-s774z-mmk6r
n2tjp-3kf2d-enxpk-6ad2v
krxuy-bfaum-pvt37-aydrn

وبلاگ ترفندهای رایانه

(http://ararat.loxblog.com/post/250/%DA%A9%D8%AF%20%D8%B1%D8%AC%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%B 1%20%D9%88%20%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84%20Inte rnet%20Download%20manager.htm)

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۴۸
کامپيوترتان را در 2 ثانيه خاموش کنيد!

براي اينکه بتوانيد کامپيوتر خود را در مدت 2 ثانيه خاموش کنيد، ابتدا کليدهاي ترکيبيAlt+Ctrl+Delete را با هم فشار دهيد.

سپس در پنجرهManager Task Winbows وارد منويDown Shut شده سپس کليدCtrl را نگه داشته و بر روي گزينهShutDown کليک کنيد.

با اين کار ويندوز شما در عرض 2 ثانيه خاموش مي شود.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۴۹
جلوگیری از انتقال اطلاعات به حافظه های فلش

تا پیش از این راه های انتقال اطلاعات به شکل سخت افزاری تنها از طریق فلاپی ها و نهایتأ CDها صورت میگرفت. اما با پیشرفت تکنولوژی ، امروز حافظه های فلش USB (کول دیسک) ، به مانند نقل و نبات در دست کاربران میگردد. این موضوع تاحدودی موجبات نگرانی مدیران شبکه را به علت عدم امنیت داده های موجود روی سیستم ها فراهم آورده است. به نوعی که هر فرد میتواند با وصل کردن فلش خود به USB به راحتی اطلاعات موجود روی هارد سیستم را منتقل کند. برای حفظ امنیت اطلاعات ، بسیاری در پی یافتن راهی برای جلوگیری از انتقال اطلاعات به داخل فلش دیسک ها هستند. در این ترفند قصد دارم روشی را به سادگی و از طریق رجیستری ویندوز معرفی کنم که با بهره گیری از آن میتوانید کپی یا انتقال اطلاعات به داخل فلش دیسک های وصل شده به USB را کاملأ غیر ممکن نمایید.
بدین منظور: از منوی Start وارد Run شده و در آن عبارت regedit را وارد نموده و Enter بزنید تا ویرایشگر رجیستری باز گردد.
به مسیر زیر بروید: HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control

حال روی کلید Control راست کلیک نموده و از New روی Key کلیک کنید. نام کلید جدید را StorageDevicePolicies قرار دهید.
اکنون اینبار روی کلید StorageDevicePolicies راست کلیک کنید و از منوی New روی DWORD Value کلیک کنید. نام مقدار جدید ساخته شده را writeProtect قرار دهید.
حال روی writeProtect راست کلیک کنید و Modify را انتخاب نمایید.
در قسمت Value Data عدد 0 را به 1 تغییر دهید و سپس OK کنید.
کار تمام است ، اکنون رجیستری را ببندید و سیستم را رستارت کنید.

از این پس اگر بخواهیم اطلاعاتی را به یک حافظه فلش یا هر نوع حافظه همراه مانند Mp3 player ها منتقل کنید با پیغام خطا خواهیم شد.
لازم به ذکر است برای بازگشت به حالت قبلی کافی است عدد 1 را مجدد به 0 تغییر دهید.
این ترفند تنها روی ویندوز XP سرویس پک 2 قابل انجام است.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۵۲
انتقال اطلاعات یک هارد به هارد دیگر به سادگی و بدون واسطه

شاید تا به حال برایتان پیش آمده باشد که قصد داشته باشید اطلاعات موجود در هارد یک سیستم دیگر را بر روی هارد کامپیوتر خود داشته باشید. شاید اولین راهی که به ذهنتان برسد رایت اطلاعات بر روی CِD یا استفاده از فلش دیسک باشد ، اما ممکن است امکانات موجود نباشد یا حجم اطلاعات آنقدر بالا باشد که اینگونه امکان پذیر نباشد. در این ترفند قصد دارم راحت ترین و به صرفه ترین راه یعنی هارد به هارد کردن بدون واسطه یا کابل را برای شما مطرح کنم. ابتدا برق سیستمی که قصد دارید اطلاعات را از آن بگیرید را قطع کنید.
پشت کیس را باز کرده و کابلی که به پشت سی دی رام است را را جدا نمایید و به طور صحیح آن را به به پشت هارد دیگر وصل کنید.
سپس یک کابل دیگر هم که برای برق هارد است را از سی دی رام جدا کرده و به پشت هارد وصل کنید.
حال برق سیستم را وصل کرده و سیستم را روشن نمایید.
بعد از نصب هارد دیسک جدید ، به My Computer بروید. اگر درایوهای هارد دیسک جدید اضافه نشده بود سیستم را مجددأ راه اندازی کنید.
اگر می خواهید که انتخاب نمایید که سیستم با کدامیک از هاردها شروع به کار نماید، Jumper پشت هارد که نمی خواهید کامپیوتر با آن استارت شود را جدا نمایید.
به یاد داشته باشید که پس از پایان کار ، Jumper را به جای اولش باز گردانید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۵۳
مخفی کردن یک فولدر یا فایل به شکلی جدید و حیرت انگیز!

در این ترفند قصد دارم یک روش بسیار جالب و کاربردی را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن میتوانید یک فولدر یا یک فایل را در داخل ویندوز XP به سادگی کاملأ از صحنه روزگار محو کنید به شکلی که کاملأ مخفی و ناپیدا شود. سپس خودتان میتوانید با دانستن نام آن فایل و یا فولدر مجدد و به همان سادگی آن را بازیابی و ظاهر سازید. این ترفند را میتوانید ساده ترین نوع مخفی سازی فایل دانست به نحوی که با استفاده از گزینه های مشاهده فایلهای Hidden هم نمیتوان آن را مشاهده کرد.
برای این کار: ابتدا از منوی Stat وارد Run شوید. سپس دستور cmd را تایپ نموده و Enter بزنید.
اکنون در داخل CMD کد زیر را وارد کنید و Enter بزنید:
attrib +h +s D:/Tarfandweb
دقت کنید این کد فولدر Tarfandweb را در درایو D مخفی میسازد.
به Space های خورده شده در میان کد نیز دقت کنید.
با این عمل فولدر Tarfandweb کاملأ از روی هارد شما مخفی میشود.
در صورتی که میخواهید یک فایل را نیز مخفی کنید کافی است آدرس را بدین شکل وارد کنید:
attrib +h +s D:/Windows/Tarfandweb.exe
این کد فایل Tarfandweb.exe را در داخل درایو D و پوشه Windows مخفی میسازد.

به همین سادگی شما میتوانید عملیات مخفی سازی را انجام دهید.
اما چگونه این فایلهای مخفی کرده را بازگردانیم؟
بدین منظور در داخل CMD دستور زیر را وارد کنید تا به ترتیب فایلهای مخفی شده مان آشکار گردند:
attrib -h -s D:/Tarfandweb
attrib -h -s D:/Windows/Tarfandweb.exe

(با این ترفند فایلها و فولدرهای شما به شکل مخفی سیستمی درخواهند آمد و اگر گزینه مربوطه در فولدر آپشن فعال نباشد فایلها و فولدرها مشاهده نخواهند شد ، به این موضوع دقت کنید.)

(http://ararat.loxblog.com/post/232/%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C%20%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%8 6%20%DB%8C%DA%A9%20%D9%81%D9%88%D9%84%D8%AF%D8%B1% 20%DB%8C%D8%A7%20%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%20%D8%A8 %D9%87%20%D8%B4%DA%A9%D9%84%DB%8C%20%D8%AC%D8%AF%D B%8C%D8%AF%20%D9%88%20%D8%AD%DB%8C%D8%B1%D8%AA%20% D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B2%21.htm)

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۵۳
بهبود و افزایش سرعت اینترنت

مطمئنأ شما نیز دوست دارید که مودم کامپیوترتان شماره گیری را با بالاترین سرعت ممکن انجام دهد. در صورتی که احساس میکنید مدت زمان شماره گیری مودمتان کم است با استفاده از این ترفند میتوانید سرعت شماره گیری مودم را تا حد بالایی بهبود بخشید و قطعی های لجظه ای اینترنت را هم از بین برد و سرعت اتصال خود را هم از ۳۳ به ۱۱۵ کیلو افزایش دهید !!!!!
برای این کار:

ابتدا از منوی Start وارد Control Panel شوید.
سپس بر روی Phone and modem options دوبار کلیک کنید.
حال به تب Modems رفته و بر روی دکمه Propertes کلیک کنید. (ترفند لند.بلاگفا)
اینک به تب Advanced بروید و در کادر Extra initialization commands عبارت W+MS=V34 را تایپ کنید.
در پایان سیستم خود را مجددأ راه اندازی کنید. و از استفاده از اینترنت لذت ببرید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۵۵
قفل کردن پوشه ها در XP بدون نرم افزار

برای این امکان مراحل زیر را طی نمائید :
1- از منوی Start روی Run کلیک کنید تا منوی Run ظاهر و سپس تایپ کنید cmd و اینتر بزنید تا ms-dos promt ویندوز ظاهر شود
2- به درایوی که پوشه مورد نظر داخل آن هست بروید
3- فرمان ren رو اجرا و یه فاصله بدهید و اسم پوشه را وارد نمائید و یه فاصله و ودوباره اسم پوشه را وارد کنید و بدون هیچ فاصله ای یک نقطه گذاشته و کد زیر را وارد نمائید
({2559a1f2-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0})
نمونه مثال:
x: en folder folder.{2559a1f2-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}
تذکر: به جای(x) اسم درایو و به جای folder اسم پوشه خود را وارد نمائید.
4- حال اینتر کنید . در محیط ویندوز به جایی که پوشه بوده رفته خواهید دید فلدر مربوطه به شکل یک قفل در آمده
5- برای برگرداندن این پوشه به حالت اولیه باید تمام مراحل رو به طریق زیر انجام بدهید :
x: en folder.{2559a1f2-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0} folder

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۵۶
یک ترفند جالب یاهو

کسانی که دارای حجم بالایی از ایمیل های دریافتی هستند، یکی از مشکلات آن ها انباشته شدن میل هاست به طوری که اگر به دلیلی چند روز ایمیل چک نشود و پیام ها خوانده نشود، مقدار زیادی ایمیل خوانده نشده در Inbox جای می گیرد و حتی گاهی تا چندین صفحه ایمیل خوانده نشده خواهید داشت.
باز کردن تک تک ایمیل ها کاری وقت گیر است به ویژه این که محتوای تعداد زیادی از ایمیل ها مشابه هم هستند. در صورتی که از سرویس Gmail برای ارسال و دریافت ایمیل استفاده می کنید، این مشکل حل خواهد شد و شما می توانید به سادگی کلیه ایمیل های خوانده نشده خود در Gmail را انتخاب کنید و با یک کلیک آن ها را به عنوان ایمیل های خوانده شده تنظیم کنید. با این کار ایمیل های جدید شما در Inbox به همان عدد صفر تغییر می کند.بدین منظور وب سایت ترفندستان راه حلی برای این کار ارائه داده است. به Gmail خود از طریق سایت www.gmail.com وارد شوید. دقت کنید در حالت Standard صفحه Gmail را مشاهده کنید، نه در حالت basic HTML یا Older version.حال در قسمت جست وجوی ایمیل، عبارت label:unread را وارد کرده و دکمه Search Mail را بزنید.مشاهده خواهید کرد که کلیه ایمیل های خوانده نشده شما فهرست می شود.
اکنون به قسمت بالای ایمیل ها دقت کنید، قسمتی با عنوان Select: All None Read Unread Starred Unstarred قابل مشاهده است.در این قسمت روی All کلیک کنید.بلافاصله پس از کلیک، در زیر آن نوار جدیدی ایجاد شده و عبارت:
All ۲۰ conversations on this page are selected. Select all conversations that match this search
در آن درج می شود.
شما بایستی روی Select all conversations that match this search کلیک کنید.جمله به Select all conversations that match this search تغییر می کند.اکنون در نوار بالایی و در منوی کشویی که با عبارت More Action مشخص شده است کلیک کرده و Mark as Unread را انتخاب کنید.سوالی از شما پرسیده خواهد شد که با انتخابOK، کلیه ایمیل های خوانده نشده شما به عنوان ایمیل خوانده شده تغییر حالت می دهد.

شقایق
۱۳۹۴/۰۵/۲۲, ۱۰:۵۸
طریقه باز كردن رمز ورود كامپیوتر

بسیاری از شماها هنگام روشن کردن کامپیوتر قبل از آنکه سیستم عامل خاصی بالا بیاید به سد محکمی با نام رمز عبور BIOS برخورد کرده اید. رمز عبوری که بر خلاف سایر رمز عبورها به هیچ وجه در هارد دیسک کامپیوتر ذخیره نمیشود. یا همین مشکل موقعی که می خواهید مشخصات Setup نامپیوتر را عوض کنید پیش میآید. این مقاله به معرفی چند روش برای حل این مشکل میپردازد. فرض ما بر این است که شما رمز عبور کامپیوتر خود را فراموش کرده اید و دنبال راه حل هستید و قصد اذیت کردن و دست بردن در کامپیوتر کسی را ندارید.
● روش اول:
برای دزدی از یک مکان ساده ترین و اولین کار استفاده از شاه کلید است تا آبرومندانه و ترو تمیز وارد شوید و آخرین راه حل بالا رفتن از دیوار است. در این مورد هم اینچنین است ما برای مارک ها و مدلهای مختلف Bios رمزهای عبوری معرفی می کنیم که امیدواریم مشکل شما را حل کند و نیازی به بالا رفتن از دیوار نداشته باشید.
AWARD BIOS
AWARD SW, AWARD_SW, Award SW, AWARD PW, _award, awkward, J۶۴, j۲۵۶, j۲۶۲, j۳۳۲, j۳۲۲, ۰۱۳۲۲۲۲۲, ۵۸۹۵۸۹, ۵۸۹۷۲۱, ۵۹۵۵۹۵, ۵۹۸۵۹۸, HLT, SER, SKY_FOX, aLLy, aLLY, Condo, CONCAT, TTPTHA, aPAf, HLT, KDD, ZBAAACA, ZAAADA, ZJAAADC, djonet
AMI BIOS
AMI, A.M.I., AMI SW, AMI_SW, BIOS, PASSWORD, HEWITTR
رمزهای عبور زیر را بر هر نوع Bios میتوانید امتحان کنید
LKWPETER, lkwpeter, BIOSTAR, biostar, BIOSSTAR, biosstar, ALFAROME, Syxz, Wodj
توجه داشته باشید که هنگام وارد کردن رمزهای عبور حروف بزرگ را بصورت بزرگ و حروف کوچک را بصورت کوچک وارد کنید.
● روش دوم :
یک روش نرم افزاری برای پاک کردن رمز عبور
اگر هنگامی که کامپیوتر روشن است بدان دسترسی دارید میتوانید از برخی نرم افزارهای موجود برای پاک کردن رمزعبور استفاده کنید ولی از آنجا که مکن است شما به این نرم افزار ها دسترسی نداشته باشید روش زیر را به شما معرفی میکنیم.
کامپیوتر را به حالت MS DOS برگردانید و دستور DEBUG را اجرا کنید
ـ برای مدلهای مختلف BIOS عبارات زیر را وارد کنید
AMI/AWARD BIOS
O ۷۰ ۱۷
O ۷۱ ۱۷
Q
PHOENIX BIOS
O ۷۰ FF
O ۷۱ ۱۷
Q
GENERIC
Invalidates CMOS RAM.
O ۷۰ ۲E
O ۷۱ FF
Q
توجه کنید که حرف اول برابرحرف O است نه عدد صفر.
● روش سوم :
روش سخت افزاری
اگر هنگامی که کامپیوتر روشن است به آن دسترسی ندارید یا رمز عبورهای قبلی کارساز نبود می توانید از روشهای سخت افزاری زیر استفاده کنید.
ـ استفاده از Jumper ها
بر روی تمام مادربردها یک Jumper است که از آن برای پاک کردن CMOS میتوانید استفاده کنید.کنار این jumper معمولا این عبارت دیده میشود Clr CMOS.
تنها کاری که شما میکنید این است که jumper را از پایه ۱و۲ درآورده و به پایه ۳و۴ نصب کنید و دوباره به حالت اول برگردانید. شما به همین سادگی میتوانید رمز عبور را پاک کنید.
ـ در آوردن باتری
میتوانید باتری دستگاهتان را که روی مادربرد است درآورده و دوباره جا بیاندازید در این حالت تمام اطلاعات CMOS به حالت پیش فرض برمیگردد. ولی توجه داشته باشید که جا انداختن باتری کمی مشکل است.
ـ عوض کردن آی سی ( Cheap CMOS )
اگر هیچ یک از روشهای الا جواب نداد میتوانید آی سی CMOS را با یک آی سی از همان نوع عوض کنید یا از نوع برنامه ریزی کنید اینکار ابزار مخصوصی دارد و شرکتهای تعمیر کامپیوتر برای شما اینکار را خواهند کرد .
▪ توجه: برای پیدا کردن آی سی CMOS میتوانید به دفترچه مادربرد خود مراجعه کنید.
در این روشها علاوه بر اینکه رمز عبور را پاک میکنید سایر اطلاعات نیز به حالت اولیه برمیگرد ولی نگران نباشید مشکلی نیست و شما میتوانید دوباره مشخصات کامپیوتر خود را در Setup وارد کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۰۸/۰۶, ۱۸:۵۵
تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که گوگل چقدر درباره شما می‌داند؟ با امکان جدیدی که گوگل به تازگی به موتور جست‌وجوگر خود اضافه کرده می‌توانید این موضوع را بررسی کنید و همچنین سابقه تمام جست‌وجوهای خود را ببینید و دانلود کنید.

به گزارش آلامتو به نقل از ایسنا، به وسیله این قابلیت که توسط وبلاگ غیررسمی «سیستم کار گوگل» کشف شده است، به کاربر این امکان داده می‌شود که به تمام اطلاعات از جست‌وجوها گرفته تا لینک‌هایی که در جست‌وجوها روی آن کلیک کرده‌ است، دسترسی پیدا کند.

http://www.alamto.com/wp-content/uploads/2014/05/google1.jpg

همچنین کاربران با این قابلیت به آدرس‌هایی که جست‌وجو کرده‌اند دسترسی پیدا می‌کنند. حتی می‌توانند فهرستی از تصاویری را که هنگام جست‌وجو روی آنها کلیک کرده‌اند مشاهده کنند. پاک کردن حافظه مرورگر باعث نمی‌شود که این اطلاعات پاک شوند.

اما دلیلی برای نگرانی وجود ندارد زیرا علاوه بر دانلود سوابق جست‌وجوهای خود می‌توانید آنها را پاک کنید.

در ابتدا برای دانلود سوابق جست‌وجوها به این شکل عمل کنید.

1- به صفحه and app activity google web بروید.

2- روی آیکون gear در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

3- از منویی که باز می‌شود گزینه دانلود را انتخاب کنید.

اکنون یک پنجره باز می‌شود که به شما هشدار می‌دهد سوابق جست‌وجوهای خود را در یک رایانه عمومی دانلود نکنید زیرا حاوی حجم زیادی از اطلاعات حساس است.

4- اگر قصد ادامه داشتید، روی گزینه ایجاد آرشیو (creat archive) کلیک کنید.

زمانی که سوابق شما دانلود شد، ظرف چند ثانیه یک لینک دریافت می‌کنید که به شما اجازه می‌دهد اطلاعات خود را ببینید.

اگر نمی‌خواهید اطلاعات را دانلود کنید و ترجیح می‌دهید از شر آنها خلاص شوید می‌توانید آنها را پاک کنید.

البته دلایلی وجود دارد که به گوگل اجازه دهید اطلاعات جستجوهای شما را نگه دارد. برای مثال این سوابق نتایج سریع‌تر جست‌وجو را تضمین می‌کند. همچنین گوگل با این سوابق تمام تازه ترین اطلاعات مرتبط به شما را دارد. اگر این سوابق را پاک کنید نتایج جست‌وجوهای شما مطابق عادات شما نخواهد بود.

اما اگر باز هم خواستید سوابق جست‌وجوهای خود را پاک کنید، بدین طریق است.

قبل از شروع، لازم به ذکر است که اگر میخواهید اطلاعات خود را مخفی نگه دارید میتوانید از گزینه حریم خصوصی مرورگر خود استفاده کنید که مانع ذخیره سازی اطلاعات توسط گوگل می‌شود. اگرچه همچنان شرکت ارائه دهنده اینترنت و یا کارفرما شما میتواند به آن دسترسی داشته باشد.

صرفا پاک کردن حافظه مرورگر باعث پاک شدن سوابق جست‌وجوهای ذخیره شده توسط گوگل نمی‌شود زیرا شما فقط اطلاعات ذخیره شده توسط مرورگر را پاک می‌کنید نه اطلاعاتی که روی سرور گوگل ذخیره می‌شود.

برای این منظور به شکل زیر عمل کنید.

1- به صفحه web and activity page بروید و روی آیکون gear در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

2- گزینه items remove را انتخاب و از پنجره ای که باز می‌شود گزینه the beginning of time را انتخاب کنید.

3- آیکون remve را بزنید و اطلاعات خود را پاک کنید. به این ترتیب سوابق تمام جستجوهای شما در گوگل پاک خواهد شد و لازم نیست که نگران آگاهی گوگل از اطلاعات درباره خود برای مثال زمانیکه برای یک کنسرت رزرو کرده اید باشید.

http://www.alamto.com/wp-content/uploads/2015/04/202318_924.jpghttp://www.alamto.com/wp-content/uploads/2015/04/202319_341.jpg
http://www.alamto.com/wp-content/uploads/2015/04/202320_647.jpg
http://www.alamto.com/wp-content/uploads/2015/04/202321_420.jpg
http://www.alamto.com/wp-content/uploads/2015/04/202322_152.jpg
http://www.alamto.com/wp-content/uploads/2015/04/202323_254.jpg

http://www.alamto.com/wp-content/uploads/2015/04/202324_177.jpg

رحیل
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۱۷:۱۱
سلام
اول یادآوری می کنم که چیزی از کامپیوتر سرم نمیشه
پس لطفا به زبان کاملا ساده راهنمایی کنید

ویندوز لپ تاپم رو ارتقا دادم. نمیدونم همه مراحلش رو درست رفتم یا نه
به هرحال الان منوی استارت کار نمیکنه

طبق توضیحاتی که اینجا (http://www.thewindowsclub.com/start-menu-does-not-open-windows-10) داده شده
گام اول رو انجام دادم و پیغام داد که بعضی از فایل ها خراب شدن، ولی ویندوز قادر به تعمیر اون ها نیست
گام دوم رو هم نمیتونست اجرا کنه
گام سوم رو هم اصلا نمی فهمم یعنی چه کار کنم

خب الان من چه کار باید بکنم؟
به خصوص با این وصف

بعضی از فایل ها خراب شدن، ولی ویندوز قادر به تعمیر اون ها نیست

پیشاپیش از هر کس که التفات و توجهی به این پست بکنه متشکرم.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۴۸
ویندوز لپ تاپم رو ارتقا دادم. نمیدونم همه مراحلش رو درست رفتم یا نه

سلام عزیزم کبری جان الان به خاطرتو می رم بابای گوگل هم سردست برش می دارم می آرم این جا هراشکالی نوشتی واست سرچ می کنم فقط کمی صبور باش...!!(کیک تولد هم داریم کانون بدو برو الان دیگه چیزی ازش نمی زاره!!):Rose:

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۴۹
(http://www.laptopmedia.ir/1393/12/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%da%af%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d9%87-%da%af%d8%a7%d9%85-%d9%86%d8%b5%d8%a8-%d9%88%db%8c%d9%86%d8%af%d9%88%d8%b2-10/)آموزش گام به گام نصب ویندوز ۱۰

نصب سیستم عامل با استفاده از فلش مموری

ویندوز جدید مایکروسافت تقریبا همان ویژگی‌های ویندوز هفت را دارد با این تفاوت که برخی قابلیت‌ها به آن اضافه شده و توانایی آن بهبود پیدا کرده است. اگر از مهمترین تغییر ظاهری ویندوز ۸ به نام صفحه استارت صرف نظر کنیم از نظر رابط کاربری تفاوت زیادی بین ویندوز هفت و هشت نیست پس نگران کار با ویندوز هشت نباشید و سیستم‌عامل خود را ارتقا دهید. در این مطلب نصب ویندوز هشت را قدم به قدم نمایش می‌دهیم.
پیش از نصب
قبل از اینکه فرآیند نصب ویندوز هشت را شروع کنید باید به این دو مورد توجه داشته باشید:
– از فایل‌های ضروری خود نسخه پشتیبان بگیرید و آنها را در یک جای مطمئن کپی کنید. این موضوع شامل تنظیمات هم می‌شود. به عنوان مثال فهرست سایت‌های مورد علاقه در فایرفاکس یا کروم، پلاگین‌هایی که برای فتوشاپ نصب کرده‌اید و بسیاری موارد دیگر که بعد از نصب یک ویندوز جدید آنها را از دست می‌دهید.
– درایورها را پیش از نصب چک کنید. اگر از ویندوز هشت نسخه ۶۴ بیتی استفاده می‌کنید مطمئن شوید درایورها را آماده دارید. بعد از نصب ممکن است در استفاده از شبکه با مشکل مواجه شوید و امکان دسترسی به اینترنت نیست پس قبل از شروع دردسر آنها را آماده کنید.
نحوه راه‌اندازی
زمانی که ویندوز اجرا می‌شود ابتدا تراشه کوچکی در مادربرد به نام بایوس (Bios) نحوه اجرا و مراحل آن را اطلاع می‌دهد. این اطلاعات اهمیت زیادی دارند مثلا چه سخت‌افزارهایی در این سیستم قرار دارند و نحوه دسترسی به آنها چگونه است یا اینکه ویندوز برای اجرا باید از کجا شروع کند. این مرحله بوت نام دارد و به نحوه شروع ویندوز گفته می‌شود.
بعد از اینکه DVD‌ را داخل درایو گذاشتید باید به سیستم بگویید که به جای شروع ویندوز از هارد دیسک به سراغ درایو DVD‌ برود و پس قبل از هر کاری باید محل بوت را مشخص کنید. برای این کار دو راه حل وجود دارد. برخی لپ‌تاپ‌ها این امکان را دارند تا با فشار یکی از کلیدها در همان مرحله روشن شدن دستگاه، محل بوت را مشخص کنند. به عنوان مثال در برخی لپ‌تاپ‌های لنوو این کار با کلید F12 انجام می‌شود و بلافاصله پس از روشن شدن دستگاه با فشار کلید F12‌می‌توانید به سیستم بگویید اطلاعات مورد نیاز را از درایو DVD بخواند. راه دیگر ورود به بایوس و تعیین محل بوت است. برای ورود به بایوس نیز در همان مرحله شروع باید یکی از کلیدها را فشار دهید و اینکه چه کلیدی این وظیفه را برعهده دارد به مدل لپ‌تاپ شما مربوط است. برخی مدل‌ها دکمه Delete برخی دیگر Esc، گاهی F2 و هر کدام از کلیدها ممکن است این نقش را داشته باشند. پس از ورود به بایوس با کلیدهای چپ و راست به سربرگ Boot بروید و محل اولین بوت را روی درایو نوری قرار دهید. معمولا راهنمای استفاده از این گزینه در سمت راست یا پایین صفحه در بایوس نمایش داده می‌شود. این اطلاعات در دفترچه لپ‌تاپ هم نوشته شده و از طریق اینترنت نیز به راحتی پیدا می‌شود.

DVD حاوی ویندوز هشت را در درایو قرار دهید و بلافاصله پس از روشن شدن دستگاه کلید مورد نظر را فشار داده و بوت را روی درایو نوری انتخاب کنید. نوشته‌ای روی صفحه ظاهر خواهد شد و از شما می‌خواهد اگر تمایل دارید ویندوز از روی DVD بوت شود یکی از کلیدها را به دلخواه فشار دهید.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۰
از این مرحله به بعد می‌توانید طبق راهنمای تصویری زیر عمل کنید:
برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگ‌تر آن را در یک پنجره جدید باز کنید. اولین صفحه پس از شروع نصب: http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-1.jpg در پنجره دوم باید زبان سیستم، قالب نمایش زمان و زبان کیبورد را انتخاب کنید: http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-2.jpg روی دکمه Install Now کلیک کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-3.jpg فرآیند نصب به زودی شروع خواهد شد.
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-4.jpg (http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-4.jpg)

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۱
ویندوز هشت نسخه‌های متنوعی دارد که معمولا در امکانات قابل ارایه از نظر شبکه، مالتی‌مدیا وموردهای دیگر با هم تفاوت دارند ولی عملکرد عمومی آنها یکسان است. در DVD ویندوز مورد استفاده این گزینه‌ها وجود داشت که باید یکی از آنها را انتخاب می‌کردم. من ویندوز هشت Pro‌ نسخه ۶۴ بیتی را انتخاب کردم. این موضوع به نوع ویندوزی که خریده‌اید مربوط است و ممکن است در همه آنها این صفحه نباشد.
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-5.jpg در این صفحه مایکروسافت شرایط حقوقی استفاده از ویندوز را اعلام کرده است و برای ادامه نصب باید کنار گزینه I accept licence terms تیک بزنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-6.jpg می‌توانید ویندوز را روی نسخه‌های قبلی آپدیت کنید یا یک نسخه جدید نصب کنید. در حالت اول فایل‌های قبلی شما باقی می‌ماند و در حالت دوم یک ویندوز تمیز از ابتدا نصب می‌شود. من حالت دوم را انتخاب کردم.
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-7.jpg (http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-7.jpg)

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۲
اگر برای اولین بار از یک دستگاه بدون ویندوز استفاده میکنید با تصویر زیر روبرو خواهید شد. در این سیستم هیچ پارتیشنی وجود ندارد. برای ایجاد پارتیشن روی گزینه Drive Option کلیک کنید.
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-81.jpg بعد از کلیک روی گزینه New باید اندازه پارتیشن جدید را مشخص کنید. برای یک درایو شامل سیستم عامل، فایل‌های پرکاربرد و نرم‌افزارها معمولا فضایی بین ۵۰ تا ۱۰۰ گیگابایت توصیه می‌شود. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-9.jpg ویندوز برای برخی فایل‌های مورد نیاز خود یک پارتیشن دیگر هم درست می‌کند. روی Ok کلیک کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-10.jpg در اینجا یک پارتیشن ۲۰ گیگابایتی ساخته‌ایم و یک درایو ۳۵۰ مگابایتی هم توسط خود ویندوز درست شده است که در آن اصطلاحا لودر یا اجرا کننده ویندوز قرار دارد. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-12.jpg با کلیک روی گزینه Format تمام محتویات درایور مورد نظر پاک می‌شود. اگر قبلا در آن درایو ویندوز بوده یا از فایل‌های دیگری استفاده می‌کردید بهتر است یکبار درایو را فرمت کنید. ویندوز به شما هشدار می‌دهد با این کار تمام محتویات پاک خواهند شد. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-13.jpg درایوی که می‌خواهید ویندوز در آن نصب شود را انتخاب و روی Next کلیک کنید http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-14.jpg
مرحله اصلی نصب شروع شد و باید منتظر بمانید. این زمان ممکن است از ۱۵ دقیقه تا یکساعت متغیر باشد. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-15.jpg (http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-15.jpg)

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۲
وقتی مراحل کپی فایل‌ها و اجرای تنظیمات و راه‌اندازی سرویس‌ها توسط یندوز تمام شد نوبت شما است تا ویندوز را شخصی‌سازی کنید و آن را مطابق خواست خود تغییر دهید. رنگ مورد علاقه خود را انتخاب و یک نام برای سیستم تعیین کنید. با کلیک روی Next به صفحه بعدی بروید.
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-16.jpg برای ادامه کار دو گزینه پیش رو دارید. ویندوز برخی از تنظیمات را بطور خودکار انجام می‌دهد که لیست آنها را در تصویر زیر می‌بینید. اگر با این تنظیمات موافق نیستید روی Customise کلیک کنید تا انتخاب‌های خود را داشته باشید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-17.jpg این تنظیمات مربوط به شبکه هستند. اگر می‌خواهید به شبکه وصل شوید و برخی منابع را در آن به اشتراک بگذارید گزینه اول را انتخاب کنید. ولی اگر در یک شبکه ناشناس هستید گزینه دوم امن است. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-18.jpg
دو مورد اول مربوط به اپدیت ویندوز هستند و سه مورد بعدی نیز برای فعالسازی یکی از ویژگی‌های امنیتی اینترنت اکسپلورر کاربر دارند. برای دریافت درایور از اینترنت باید گزینه دوم روشن باشد.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۳
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-20.jpg
مایکروسافت برای بهبود محصولات خود از کاربرانش می‌خواهد به برخی اطلاعات آنها در مورد نحوه استفاده از برنامه دسترسی داشته باشد. می‌توانید آنها را خاموش کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-22.jpg اگر این گزینه‌ها روشن باشد مایکروسافت زمانی که ویندوز با مشکل مواجه شود از طریق منابع آنلاین خود به دنبال راه‌حل جستجو می‌کند در اغلب مواقع هم راه‌حلی ندارد! http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-23.jpg در ویندوز هشت می‌توانید از حساب ایمیل خود در سایت مایکروسافت و زیرمجموعه‌های آن به عنوان کلید عبور استفاده کنید. اگر در msn یا Live یا outlook حساب دارید می‌توانید آن را وارد کنید. البته توجه داشته باشید که دسترسی به اینترنت برای استفاده از این روش دردسرهای خاص خودش را دارد. پس روی آخرین گزینه کلیک کنید: Sign inwithout a microsoft account http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-24.jpg مایکروسافت هنوز باورش نشده شما می‌خواهید از یک اکانت روی سیستم خود برای ورود به ویندوز استفاده کنید. روی Local account کلیک کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-25.jpg یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید. باکس اول مربوط به نام کاربری و باکس دوم مربوط به رمز عبور است. در باکس سوم رمز را دوباره وارد کنید. در باکس چهارم می‌توانید عبارتی بنویسید تا در صورت فراموشی رمز آن را یادآوری کند. اگر ماوس را به کناره باکس ببریدعکس یک چشم نمایان می‌شود و می‌توانید رمز را ببینید. روی Finish‌ کلیک کنید تا پیکربندی ویندوز تمام شود. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-26.jpg
ویندوز به شما سلام می‌کند ولی هنوز تمام نشده

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۳
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-27.jpg
همچنان باید صبر کنید در این میان می‌توانید به آموزش های اولیه برای کار با ویندوز جدید توجه کنید http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-28.jpg نصب ویندوز تمام شد. اما هنوز کار شما تمام نشده پس باقی مطلب را مطالعه کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-31.jpg تغییرات صفحه استارت بعد از نصب ویندوز با صفحه استارت روبرو خواهید شد. این صفحه در واقع جای منوی استارت در ویندوز هفت را گرفته است ولی همان کاربرد را دارد و برخلاف تصور کار با آن بسیار ساده تر از منوی استارت است. بزرگ‌ترین مزیت و بزرگترین عیب این ویژگی جدید نیاز به شخصی سازی است یعنی باید آن را با توجه به نیاز خود مرتب کنید. پس از نصب ویندوز و برنامه‌ها، وقت کوتاهی را به مرتب کردن این صفحه اختصاص دهید.
در صفحه استارت تصاویر مربعی یا مستطیلی شکل را می‌بینید که مربوط به برنامه های نصب شده در ویندوز هستند. در در قسمت بالا و سمت چپ، حساب کاربری خود را مشاهده می‌کنید و با کلیک روی آن می‌توانید از این حساب خارج شوید، رمز عبور را عوض کنید یا اگر قصد ترک میز کار را دارید کامپیوتر را قفل کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۴
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-32.jpg
مهمترین کار بعد از نصب ویندوز مرتب کردن صفحه استارت است. برای این کار رئی برنامه‌هایی که به آنها نیاز ندارید کلیک راست کنید. یک تیک کوچک در کنار آنها نمایان می‌شود حالا روی نوسته Unpin from start در پایین صفحه کلیک کنید. هر زمان که خواستید می‌توانید این برنامه‌ها را به صفحه اصلی استارت برگردانید. اگر می‌خواهید تصاویر مستطیلی شکل را در اندازه کوچک‌تر ببینید روی smaller کلیک و پاک کردن برنامه‌ها نیز از طریق uninstall امکان پذیر است. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-33.jpg من تقریبا تمام برنامه‌هایی که مایکروسافت پیشنهاد داده بود را از صفحه استارت حذف کردم و در تصویر زیر می‌خواهم بخش مربوط به دسکتاپ را در اندازه بزرگ‌تر ببینم. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-35.jpg این هم صفحه استارت با یک ایکون که با کلیک روی آن وارد صفحه دسکتاپ می‌شوم. در ویندوز هفت با شروع ویندوز وارد دسکتاپ می‌شدید اما در نسخه هشت، ویندوز با استارت آغاز می‌شود. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-36.jpg برای اضافه کردن سایر برنامه‌ها در یک قسمت خالی از صفحه استارت کلیک راست کنید تا در پایین صفحه سمت راست گزینه all apps نمایش داده شود. روی ان کلیک کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-37.jpg
لیست کامل تمام برنامه‌های نصب شده در ویندوز را می‌توانید ببینید. هر کدام از این برنامه‌ها می‌توانند در صفحه اصلی استارت نمایش داده شوند. برای این کار کافی است روی آنها کلیک راست کنید و گزینه pin to start در پایین صفحه را بزنید.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۴
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-39.jpg برنامه‌ها به صفحه اصلی استارت اضافه می‌شوند حالا هر بار که روی دکمه ویندوز در کیبورد کلیک کنید یا ماوس را به پایین‌ترین قسمت سمت چپ ببرید و کلیک کنید می‌توانید به این برنامه‌ها دسترسی داشته باشید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-40.jpg برنامه‌های پرکاربرد به استارت اضافه شدند اما ترتیب آنها نیز مهم است. مثلا برای من دسترسی به درایوهای کامپیوتر اهمیت بیشتری نسبت به ماشین حساب دارد. برای این کار روی Computer کلیک راست می‌کنم و همانطور که کلیک را نگه داشته‌ام آن را به سمت چپ می‌کشم تا راحت به آن دسترسی داشته باشم. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-41.jpg برای نمایش دسکتاپ در صفحه استارت روی تصویر مربوط به آن کلیک کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-42.jpg
روی نوار پایین دسکتاپ که به نام taskbar معروف است چند آیکون در سمت چپ می‌بینید. این قسمت را می‌توانید به برنامه‌هایی اختصاص دهید که بیشتر از بقیه استفاده می‌کنید. برای این کار روی آیکون هر کدام از برنامه‌ها که خواستید کلیک راست و روی pin to taskbar کلیک کنید. برای حذف آنها نیز کافی است روی آنها کلیک راست و unpin from taskbar را انتخاب کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۵
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-43.jpg
برای تغییر برخی ویژگی‌های ظاهری در دسکتاپ هم می‌توانید کلیک راست و گزینه personalise را انتخاب کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-44.jpg زمانی که ماوس را به حاشیه سمت راست دکتاپ ببرید برخی امکانات نمایش داده می‌شوند. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-45.jpg
در تصویر بالا اگر روی setting کلیک کنید یک نوار در کنار صفحه باز می‌شود که امکانات آن را می‌توانید در عکس زیر مشاهده کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۵
. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-46.jpg
برای خاموش کردن دستگاه روی power کلیک و shutdown را انتخاب کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2013/08/win8-47.jpg

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۶
محبوب ترین سیستم عامل جهان به ایستگاه دهم خود رسید. ویندوز که همیشه جز محبوب ترین سیستم عامل ها در جهان و بخصوص در ایران بوده، این روز ها سر و صدای زیادی به پا کرده است. اگر چه ویندوز ۱۰ هنوز عرضه نشده است و تا عرضه نهایی راه زیادی دارد اما مایکروسافت نسخه آزمایشی آخرین سیستم عامل خود را در اواخر سپتامبر ۲۰۱۴ یعنی اوایل مهر ماه برای علاقه مندان و توسعه دهندگان عرضه کرد. با توجه به طیف وسیع افردای که این سیستم عامل را بصورت آزمایشی نصب کرده اند بازخورد های دریافت کرده و این آمار و اطلاعات و همچنین نقد و بررسی های صورت گرفته از سوی کاربران به هر چه بهتر شدن نسخه نهایی این سیستم عامل کمک شایانی خواهد کرد.
نسخه های قبلی این سیستم عامل یعنی ویندوز ۸ و ۸.۱ نتوانستند محبوبیت خوبی را نزد کاربران بخصوص کاربران سیستم های خانگی (PC) کسب کنند. ویندوز ۸ که تمرکز اصلیش را روی دستگاه هایی با نمایشگر لمسی قرار داده بود نتوانست به موفقیت چشمگیری همچون نسل قبلی خود یعنی ویندوز ۷ دست یابد. ویندوز ۸.۱ هم که فقط برای رفع برخی از مشکلات و باگ های ویندوز ۸ عرضه شده بود به چنین سرنوشتی دست پیدا کرد. اگر شما هم علاقه مند به نصب آخرین سیستم عامل عرضه شده از سوی مایکروسافت هستید این آموزش قدم به قدم را از دست ندهید. با توجه به آزمایشی بودن ویندوز ۱۰ و احتمال وجود اشکالات و باگ های فراوان در نسخه‌های آزمایشی و عدم به دسترسی به درایور ها توصیه می‌کنیم در صورت تمایل به نصب و آزمایش ویندوز ۱۰ از ماشین های مجازی استفاده کرده و یا از این ویندوز به عنوان ویندوز دوم در کنار سیستم عامل اصلی خود استفاده کنید.

حداقل سیستم مورد نیاز برای نصب ویندوز ۱۰:

Processor: 1 gigahertz (GHz) or faster

(RAM: 1 gigabyte (GB) (32-bit) or 2 GB (64-bit

Free hard disk space: 16 GB

Graphics card: Microsoft DirectX 9 graphics device with WDDM driver

A Microsoft account and Internet access

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۷
برای نصب آخرین نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰ به لینک های زیر مراجعه کرده و با توجه به سخت افزار خود یکی از نسخه های ۳۲ یا ۶۴ بیتی را دانلود کنید (در صورت استفاده از بیش از ۴ گیگابایت رم توصیه می‌کنیم نسخه ۶۴ بیتی را دانلود نمایید). آخرین نسخه ویندوز ۱۰ که پس از کنفرانس جنجالی مایکروسافت عرضه شده، نسخه Build 9926 و یا نسخه ماه ژانویه شناخته می‌شود که نسخه ۳۲ بیتی آن حدود ۳ گیگابایت و نسخه ۶۴ بیتی آن هم حدود ۳.۹ گیگابایت حجم داشته که برای دانلود آن نیاز به یک اینترنت پر سرعت ADSL خواهید داشت و یا می‌توانید از کافی نت ها استفاده کنید.

نسخه ۶۴ بیتی نسخه ۳۲ بیتی پس از دانلود، فایل ISO نسخه مورد نظر را خواهید داشت. برای نصب به روش معمول باید ایمیج دانلود شده را بر روی یک DVD رایت کرده و یا با استفاده از یک فلش مموری حداقل ۴ گیگابایتی اقدام به نصب کنید. برای نصب از طریق فلش مموری باید فلش را بصورت بوتیبل در بیاورید که برای این کار می‌توانید از مقاله زیر استفاده کنید.

نصب سیستم عامل با استفاده از فلش مموری

همچنین می‌توانید از طرق ماشین های مجازی مانند WMware Workstation اقدام به نصب سیستم عامل بصورت مجازی کنید که بزودی آموزش این نرم افزار در وبسایت لپ تاپ مدیا قرار خواهد گرفت. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-37-19-PM.jpg محیط نصب ویندوز ۱۰ بسیار شبیه به ویندوز ۸ و ۸.۱ بوده و تغییرات بسیاری کمی داشته است. پس از ریستارت سیستم DVD یا فلش درایور بوتیبل را به دستگاه متصل کرده و سیستم را از طریق این ابزار ها بوت کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-37-36-PM.jpg
پس از گذشت چند ثانیه وارد محیط نصب ویندوز می‌شوید در این قسمت می‌توانید تنظیمات زبان، تاریخ و کیبرد را در حین نصب مشخص کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۸
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-40-09-PM.jpg با کلیک بر روی Install now نصب ویندوز آغاز می‌شود. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-40-42-PM.jpg در این قسمت متن لایسنس ویندوز نمایش داده می‌شود که با تیک زدن گزینه I accept the license terms موافقت خود را با توافق نامه تایید می‌کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-41-04-PM.jpg
با کلیک بر روی گزینه Next دو گزینه Upgrate و Custom برایتان نمایش داده می‌شود. با انتخاب گزینه اول ویندوز موجود بر روی سیستم آپدیت شده و تمامی اطلاعات، تنظیمات و برنامه های شما باقی می‌ماند. برای نصب ویندوز از ابتدا و دسترسی به گزینه های بیشتر بر روی گزینه دوم کلیک کنید.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۸
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-41-05-PM.jpg
در این قسمت لیست هارد ها و درایو های موجود بر روی سیستم برایتان نمایش داده می‌شود و در قسمت پایین می‌توانید پارتیشن های خود را پاک کرده، فرمت کنید (تمام اطلاعات پارتیشن مورد نظر از بین خواهد رفت) و یا درایو جدیدی بسازید (برای نصب ویندوز ۱۰ توصیه می‌کنیم ویندوز اصلی خود را نگه داشته و در یک پارتیشن مجزا اقدام به نصب ویندوز کنید البته پارتیشن مورد نظر باید حداقل ۱۶ گیگابایت فضای خالی داشته باشد). http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-41-52-PM.jpg با انتخاب درایو مورد نظر و کلیک بر روی گزینه Next نصب ویندوز آغاز خواهد شد. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-47-38-PM.jpg این مرحله بسته به مشخصات سخت افزاری سیستم شما ممکن است بین ۵ تا ۳۰ دقیقه بطول انجامیده و پس از پایان نصب سیستم بصورت خودکار ریستارت می‌شود. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-49-50-PM.jpg
پس از ریستارت شدن ویندوز ادامه نصب سیستم عامل انجام می‌شود.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۹
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-57-01-PM.jpg
بعد از این مراحل تنظیمات اولیه ویندوز نشان داده می‌شود که در این مرحله برخی تنظیمات ابتدایی مانند اتصال به اینترنت، آپدیت برنامه ها و اشتراک فایل ها نمایش داده می‌شود با انتخاب گزینه Use Express Setting تنظیمات پیش فرض ذخیره خواهد شد. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-57-48-PM-300x220.jpg
اتصال به تجهیزات دیگر مانند تلویزیون و پرینتر با استفاده از اینترنت http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-57-55-PM-300x206.jpg
تنظیمات آپدیت و Help ویندوز http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-58-01-PM-300x201.jpg
حل مشکلات و ارسال نتایج بصورت آنلاین http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-25-2015-11-58-09-PM-300x207.jpg
تنظیمات به اشتراک گذاری اطلاعات
اما با انتخاب گزینه Customize می‌توانید تنظیمات را سفارشی سازی کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-1-43-23-PM.jpg در مرحله بعد شما نیاز به یک اکانت مایکروسافت برای ورود استفاده از نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰ خواهید داشت. در صورتی که اکانت مایکروسافت ندارید بر روی گزینه Create A new account کلیک کرده و تا اکانت جدیدی بسازید. در این مراحل نیاز به متصل بودن به اینترنت خواهید داشت. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-1-45-47-PM.jpg
در پنجره باز شده نیاز به وارد کردن برخی از اطلاعاتتان خواهید داشت. همانطور که مشاهده می‌کنید در این قسمت تنها دو سرویس دهنده ایمیلی Outllok و hotmail وجود دارد.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۰:۵۹
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-1-48-45-PM.jpg
در صورتی که از این سرویس دهنده ها استفاده نمی‌کنید بر روی گزینه Or use your favorite email کلیک کرده تا آدرس ایمیل مورد نظرتان را وارد کنید (در این مرحله از آدرس ایمیل معتبر استفاده کنید چرا که برای استفاده از بسیاری از امکانات این سیستم عامل نیاز به تایید ایمیلی خواهید داشت). http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-1-52-36-PM.jpg در این مرحله برخی دیگر از اطلاعات خواسته شده را پاسخ دهید. در قسمت شماره تلفن همراه هم با وارد کردن کشور ایران کد +۹۸ انتخاب شده و شما شماره موبایل خود را بدون صفر اولیه وارد کنید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-1-53-55-PM.jpg
در مرحله بعد با وارد کردن حروف در کادر مورد نظر به مرحله بعد بروید.

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۱:۰۰
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-1-55-21-PM.jpg
در مرحله بعد شما نیاز به فعال سازی اکانت خود با استفاده از یکی از روش های پیامک، تماس و یا ایمیل خواهید داشت. با انتخاب گزینه پیامک ۴ رقم آخرین شماره تلفن خود را در قسمت پایین وارد کرده و به مرحله فعال سازی بروید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-1-56-48-PM.jpg با انتخاب گزینه مورد نظر برای شما یک کد فعال سازی ارسال خواهد شد که با وارد کردن کد در کادر مربوطه مراحل نصب به پایان خواهد رسید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-1-58-36-PM.jpg سلام! نصب ویندوز به پایان رسید. http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-1-59-49-PM.jpg
انجام آخرین تنظیمات و نصب برنامه های پیش فرض ویندوز.

شقایق
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-2-26-40-PM.jpg
به ویندوز ۱۰ خوش آمدید! نصب ویندوز به پایان رسید پس از ورود به ویندوز برای فعال سازی برنامه های Microsoft One Drive و دستیار صوتی Cortana یک ایمیل حاوی لینک فعال سازی برای شما ارسال شده است با کلیک بر روی لینک مورد نظر حساب شما فعال شده و می‌توانید از ویندوز لذت ببرید. نگاهی کوتاه به برخی ویژگی های ویندوز ۱۰

منو استارت جدید ترکیبی از استارت ویندوز ۷ و محیط مترو با امکان تغییر اندازه و سفارشی سازی بیشتر

http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-2-26-40-PM.jpg

منو استارت در حالت تمام صفحه

http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-2-27-03-PM.jpg

از تقویم شمسی لذت ببرید

شقایق
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-2-31-05-PM.jpg

Lock Screen با تقویم هجری شمسی

http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-26-2015-7-58-15-PM.jpg

اطلاعات ویندوز

http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-27-2015-12-05-57-PM.jpg

Action Center مرکز اعلانیه های جدید ویندوز

http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-27-2015-12-07-01-PM.jpg

دسکتاپ های مجازی، مدیریت آسان تر پنجره ها

http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-27-2015-12-08-24-PM.jpg

کلید های پاور به منو استارت بازگشتند

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۱:۰۱
http://www.laptopmedia.ir/wp-content/uploads/2015/02/02-27-2015-12-44-45-PM.jpg

شقایق
۱۳۹۴/۱۱/۰۱, ۲۱:۰۳
http://www.gooyait.com/uploads/362869-will-my-laptop-work-with-windows-8.jpg

همزمان با معرفی ویندوز 8 از سوی مایکروسافت احتمالا به این فکر افتاده اید که باید ویندوز جالبی باشد و برای یک بار هم شده باید آن را امتحان کنید. اما از سوی دیگر، شما پول لازم برای خرید یکی از دستگاه های وسوسه برانگیز ویندوز 8 جدید بازار را ندارید و شاید هم همین اواخر یک پیسی جدید با سیستم عامل ویندوز 7 خریداری کرده اید. خب، خوشبختانه ما با شرکت مایکروسافت طرف هستیم و همیشه راه حلی وجود دارد تا طعم جدیدترین سیستم عامل این غول نرم افزاری را بِچشیم، آن هم فقط با یک بروز رسانی ساده.
اگر شما از خرداد ماه به این طرف لپتاپی با پلت فرم تحت ویندوز 7 خریداری کرده اید تنها با پرداخت 15 دلار می توانید ویندوز 8 را به خانه خود بیاورید. و البته اگر این نیاز شما را بر آورده نمیکند با 39.99 دلار( از طریق دانلود) و یا 69.99 دلار(بر روی دیسک) می توانید این ویندوز را خریداری کنید.
اما متاسفانه تمام لپ تاپ های موجود در بازار قابل ارتقا به ویندوز 8 نیستند. با توجه به مایکروسافت، حداقل سخت افزار مورد نیاز برای اجرای ویندوز 8 عبارت اند از : پردازنده ای با سرعت کلاک 1 گیگاهرتز یا بیشتر، حداقل دو گیگابایت رم برای سیستم عامل 64 بیتی( و یا 1 گیگابایت برای 32 بیتی)، 20 گیگابایت فضا هارد دیسک(16 گیگبایت برای 32 بیت) و بالاخره گرافیک DirectX 9-capable. اما در طرف پیسی(Pc) های ویندوز 7 قضیه کمی فرق می کند. تقریبا- نه تمام- پیسی های ویندوز 7 می توانند ویندوز 8 را ملاقات کنند و باید به این نکته هم توجه کرد که اگر ویندوز 7 ویرایش استارتر را خریداری کرده اید باید کل هزینه ویندوز جدید را پرداخت کنید.
لازم به ذکر نیست که بسیاری از ویژگی های جدایی ناپذیر ویندوز 8 با سخت های بالاتر تجربه ی کامل تری در اختیار کاربر قرار و دست او را باز تر می کند. سیستم نویگیشن (ناوبری) ویندوز 8 براساس قابلیت لمسی(Touch) طراحی شده است، پس نیاز به یک صفحه نمایش لمسی دارید، هرچند که برخی لوازم جانبی لمسی می توانند تفاوت هایی برای تان ایجاد کند. خرید و دانلود در این سیستم عامل از طریق فروشگاه «ویندوز استور» انجام می شود، نکته ای اینجا قابل مطرح شدن است ، پایین ترین حد رزولوشن پشتیبانی شده در ویندوز 8 ،768 در 1024 است ولی اگر می خواهید نرم افزار های «اسلاید بای اسلاید» را اجرا کنید نیاز به رزولوشن 768 در 1366 و بالاتر دارید.
از الزامات سخت افزاری گه بگذریم، کاربران نیاز به درایو دستگاه خود دارند تا سخت افزار سیستم را به خوبی روی سیستم عامل جدید اجرا کنند. در حالی که اکثر تولید کنندگان «درایور ها» را تا سال پیش به فروش می رساندند، اما این روند از همان سال پیش متوقف شد.
خب در لیست زیر، برند تجاری لپ تاپ خود را چک کنید تا ببینید دستگاه تان امیدی برای استفاده از ویندوز 8 دارد یا نه. البته اگر برند مورد نظرتان در لیست زیر نیست، طی چند هفته ی آینده این لیست بروز خواهد شد. پس بیایید سری به این لیست بزنیم.
ایسر
ایسر از تاریخ 2 ژوئن 2012 تا 1 ژانویه 2013 درایور های قابل پشتیبانی برای ویندوز 7 ارایه می کند. که همراه آن یک دستیار ارتقا دهنده وجود دارد که در طی فرایند ارتقا کمک تان خواهد کرد.
اپل
در این بازه زمانی، هنوز سیب گاز خورده هیچ پشتیبانی از ویندوز 8 ارائه نکرده است.
ایسوس
ایسر برای سیستم(دستگاه) هایی که از تاریخ 1 اکتبر تا 31 دسامبر سال جاری به فروش می رسند، بروز رسانی رایگان ویندوز 8 ارایه می دهد. البته لازم به ذکر است که بروز رسانی رایگان تنها بعد از یک ایمیل تخفیف اعمال می شود و تنها تعداد انگشت شماری از سیستم ها واجد شرایط این تخفیف هستند.
دل/ آلینور
دل ( و الینور) از سیستم های ویندوز 7 که بین تاریخ 2 ژوئن 2012 تا 31 ژوئیه 2013 به فروش برسند، ارتقا به ویندوز 8 را فراهم می کند. سفارشات باید تا قبل از 28 ژانویه 2013 باز خرید شده باشند.
eMachines
مانند دل، eMachines از کامپیوتر هایی که بین 2 ژوئن 2012 تا 31 ژانویه 2013 خریداری شوند و تا قبل از 28 فوریه 2013 باز خرید بشوند، قابلیت ارتقا به ویندوز 8 را خواهند داشت.
فوجیستجو
فوجیستجو به شرطی کامپیوتر های ویندوز 7 به 8 ارتقا خواهد داد که بین 2 ژوئن 2013 تا 31 ژانویه 2013 خریداری شوند.
Gateway
همانند برند های قبلی Gateway نیز کامپیوتر های خود را اگر بین تاریخ های ذکر شده فروخته شوند به ویندوز 8 ارتقا خواهد داد. Gateway همچنین ابزار هایی را هم ارائه می دهد تا معلوم شود آن سیستم از ویندوز 8 پشتیبانی خواهد کرد یا نه. اگر در این آزمون سیستم مورد نظر رد شود معلوم می شود که فاقد سازگاری سخت افزاری با ویندوز 8 است.
هیولت پاکارد ( اچ پی)
اچ پی برای سیستم های فروخته شده پس از 1 اکتبر 2011 یک دستور عمل ارتقا به همراه درایور منتشر کرده، همچنین راهنمای ارتقا دقیق نیز به شما در این فرایند کمک خواهد کرد. برای تعداد محدودی از سیستم های واجد شرایط ویندوز 7، اچ پی با بازپرداخت 15 دلار هزینه های ارتقا را پوشش خواهد داد. اطلاعات بیشتر را می توانید در اینجا بیابید.
لنوو

لنوو از مدل های مختلف لپ تاپ هایش برای ارتقا به ویندوز 8 پشتیبانی می کند که می توان به ThinkPad و Lenovo B, E, K, Mو Vو IdeaPad اشاره کرد. مدل های فوق تنها در صورتی قابلیت ارتقا را خواهند داشت که بین 1 ژوئن 2012 تا 31 ژانویه 2013 فروخته شوند.
پاناسونیک
پاناسونیک از کامپیوتر های ToughBook برای ارتقا به ویندوز 8 پشتیبانی خواهد کرد، به همراه دریافت اطلاعات دقیق با شماره مدل ذکر شده.
سامسونگ
سامسونگ برای دارندگان کامپیوتر های شخصی ویندوز 7 یک دستور عمل به همراه راهنمای گام به گام نصب و راه اندازی ارائه کرده است. لیست مدل های واجد شرایط را می توانید در صفحه مخصوص ببینید.
سونی
سونی از کامپیوتر های واجد شرایطی که بین 2 ژوئن 2012 تا 31 ژانویه 2013 خریداری شوند، برای ارتقا به ویندوز 8 پشتیبانی خواهد کرد. لیست مدل های واجد شرایط را می توانید در این صفحه مشاهده کنید.
توشیبا
توشیبا طیف گسترده ای از محصولاتی که پس از 1 ژوئن 2012 فروخته شده باشند برای ارتقا به ویندوز 8 پشتیبانی خواهد کرد. همچنین محصولات فروخته شده بین 1 ژانویه 2011 تا 1 ژوئن 2012 نیز از این ارتقا بی نصیب نخواهد ماند. دفترچه راهنمای کاربر نیز به شما کمک خواهد کرد.
ویزیو
ویزیو از کامپیوتر های ویندوز 7 خود برای ارتقا به ویندوز 8 پشتیبانی خواهد کرد که همراه آن بروز رسانی درایو ها و راهنمای نصب و راه اندازی وجود دارد.
مایکروسافت
در یافتن سازنده محصول تان برای ارتقا و پشتیبانی دچار مشکل شده اید؟ پس همین الان به این صفحه مراجعه کنید که از تولید کنندگان زیادی جمع آوری شده است.
امیدوارم که در این کار موفق باشید
منبع: PCMag

رحیل
۱۳۹۵/۰۲/۲۱, ۱۵:۴۷
سلام
چند وقتیه هر جای کانون که کلیک می کنم سایت های دیگه باز میشن
دیشب توی یک سایت دیگه هم بودم که این اتفاق افتاد
آیا من مورد حمله واقع شدم؟
الان چه کار باید بکنم؟

ستاره مشرقی
۱۳۹۵/۰۲/۲۱, ۱۶:۲۹
سلام
الان چه کار باید بکنم؟

سلام.مرورگرتو عوض کن درست میشه:rolleyes:

یوسف
۱۳۹۵/۰۲/۲۱, ۱۶:۳۵
سلام
الان چه کار باید بکنم؟

سلام کوکی و هیستوری رو پاک کن

tools
options
سربرگ
privacy
انتها پنجره این دو گزینه رو بزن و اکی کن
clear your hisstory or remove individual cookies

رحیل
۱۳۹۵/۰۲/۲۱, ۱۶:۵۸
سلام کوکی و هیستوری رو پاک کن

tools
options
سربرگ
privacy
انتها پنجره این دو گزینه رو بزن و اکی کن
clear your hisstory or remove individual cookies
سلام
طبق راهنمایی سرکار ستاره مشرقی مرورگرم رو آنیستال کردم و دباره نصب کردم
بعدهم که پست شما رو دیدم همین مراحل رو طی کردم
درست نشد

یوسف
۱۳۹۵/۰۲/۲۱, ۱۷:۰۷
سلام
طبق راهنمایی سرکار ستاره مشرقی مرورگرم رو آنیستال کردم و دباره نصب کردم
بعدهم که پست شما رو دیدم همین مراحل رو طی کردم
درست نشد

tools
add ons
گزینه پلاگین
plugins
نگاه کنید تمام پلاگین ها رو دونه دونه غیر فعال کنید تست کنید برای منم همینجور بود همه رو غیر فعال کردم درست شده

رحیل
۱۳۹۵/۰۲/۲۱, ۱۷:۲۸
tools
add ons
گزینه پلاگین
plugins
نگاه کنید تمام پلاگین ها رو دونه دونه غیر فعال کنید تست کنید برای منم همینجور بود همه رو غیر فعال کردم شده

یه پلاگین بیشتر فعال نبود اونم غیر فعال کردم.
لازمه حذفشونم بکنم؟

ستاره مشرقی
۱۳۹۵/۰۲/۲۱, ۱۷:۳۷
tools
add ons
گزینه پلاگین
plugins
نگاه کنید تمام پلاگین ها رو دونه دونه غیر فعال کنید تست کنید برای منم همینجور بود همه رو غیر فعال کردم درست شده

چرا واسه من پلاگین ها باز نمیشه ؟ یه ساعته صفحه ش در حال لودینگ(...loading) هست ولی چیزی نمیاد:Gig:

یوسف
۱۳۹۵/۰۲/۲۱, ۱۷:۵۸
یه پلاگین بیشتر فعال نبود اونم غیر فعال کردم.
لازمه حذفشونم بکنم؟
غیر فعال کنید مثل حذف فرق نداره بعد مرورگر ببندید کامپوتر ریستار کنید دوبار وارد کانون بشید تست کنید
اگه حل نشد این اموزش رو بخونید
http://officenet.ir/FullContent.aspx?id=4

چرا واسه من پلاگین ها باز نمیشه ؟ یه ساعته صفحه ش در حال لودینگ(...loading) هست ولی چیزی نمیاد

احتمالا ندارید یا یک بخش مرورگرتون خراب شده(مهم نیست)

رحیل
۱۳۹۵/۰۲/۲۱, ۱۸:۳۳
پاپ آپ بلاک بود
منم کوکی ثرد پارتی و دیتایی که سایت دیگه بخواد ست کنه و کلا هرگونه گزینه قابل بلاکی که وجود داشت زدم بلاک کردم
درست نشد

یوسف
۱۳۹۵/۰۲/۲۱, ۱۹:۰۲
پاپ آپ بلاک بود
منم کوکی ثرد پارتی و دیتایی که سایت دیگه بخواد ست کنه و کلا هرگونه گزینه قابل بلاکی که وجود داشت زدم بلاک کردم
درست نشد

با یک مرورگر دیگه امتحان کن

شهید گمنام
۱۳۹۵/۰۲/۲۲, ۱۵:۳۹
سلام احتمال داره آپدیت ویندوز کامپیوتر شما روشن باشه ودر حین به روز رسانی قطع کرده باشید این اتفاق واسه منم افتاد که مجبور شدم ویندوز عوض کنم

رحیل
۱۳۹۵/۰۲/۲۲, ۲۰:۵۳
سلام احتمال داره آپدیت ویندوز کامپیوتر شما روشن باشه ودر حین به روز رسانی قطع کرده باشید این اتفاق واسه منم افتاد که مجبور شدم ویندوز عوض کنم

سلام
یک مرتبه ویندوزم به ویندوز 10 ارتقا پیدا کرد، و بعد چون ویندوزم اوریجینال نبود چند روزی درست کار نمی کرد و مرتب ارور میداد تا اینکه نهایتا خود سیستم ویندوز رو حذف به ویندوز قبلی برگشت کرد. این قضیه مال قبل از عیده
بعد از اون دیگه یادم نمیاد هیچ موقع پیغامی برای آپدیت داده باشه

شهید گمنام
۱۳۹۵/۰۲/۲۲, ۲۲:۵۴
سلام
یک مرتبه ویندوزم به ویندوز 10 ارتقا پیدا کرد، و بعد چون ویندوزم اوریجینال نبود چند روزی درست کار نمی کرد و مرتب ارور میداد تا اینکه نهایتا خود سیستم ویندوز رو حذف به ویندوز قبلی برگشت کرد. این قضیه مال قبل از عیده
بعد از اون دیگه یادم نمیاد هیچ موقع پیغامی برای آپدیت داده باشه

سلام واسه همین اورجینال نبودن ویندوزتون هست

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۵/۰۲/۲۷, ۱۱:۱۰
سلام جالبه برای من هم همین مشکل وجود داره و به محض اینکه صفحه ای از این سایت یا سایتهای مشابه رو باز میکنم یه صفحه ای میاد به این شکل

http://askquran.ir/gallery/images/57376/medium/1_1.jpg (http://askquran.ir/gallery/images/57376/1_1.jpg)

و گاهی هم این صفحه با یک صفحه ی مزاحم دیگه هم زمان با هم باز میشن

http://askquran.ir/gallery/images/57376/medium/25_2.jpg (http://askquran.ir/gallery/images/57376/25_2.jpg)

و گاهی هم بدون باز شدن صفحه ای روی لینکهای کانون که کلیک میکنم یک صفحه ی جدید در تب جدید باز میکنه که الان لینکش رو ندارم دوباره که باز شد لینکش رو میزارم.

شهید گمنام
۱۳۹۵/۰۲/۲۷, ۱۱:۵۴
سلام جالبه برای من هم همین مشکل وجود داره و به محض اینکه صفحه ای از این سایت یا سایتهای مشابه رو باز میکنم یه صفحه ای میاد به این شکل

پاسخگویی و راهنمایی به تمامی سوالات کامپیوتری شما به صورت کاملا رایگان

و گاهی هم این صفحه با یک صفحه ی مزاحم دیگه هم زمان با هم باز میشن

پاسخگویی و راهنمایی به تمامی سوالات کامپیوتری شما به صورت کاملا رایگان

و گاهی هم بدون باز شدن صفحه ای روی لینکهای کانون که کلیک میکنم یک صفحه ی جدید در تب جدید باز میکنه که الان لینکش رو ندارم دوباره که باز شد لینکش رو میزارم.

سلام به علت اینکه کلید آپدیت ویندوز شما روشن هست و در حین آپدیت قطع کردید یا ویندوز اورجینال شما نیاز به به روز رسانی داره چون آپدیت روشن هست چنین اتفاقی میوفته . به احتمال زیاد ویندوز باید عوض بشه یا میتونید سی دی ویندوز رو بگیرید وبا نصب کردنش جاش با ویندوز قبلیتون عوض میشه ( یه چیزی شبیه تعمیر ویندوز)ومشکل حل میشه اگر با این روش حل نشد باید کلا ویندوز روپاک و دوباره نصب کنید

رحیل
۱۳۹۵/۰۲/۲۹, ۱۳:۰۱
سلام
من فقط توی انجمن ها با این مشکل مواجهم
سرکار ║✿║خادم زهرا║✿║ شمام همین طورید؟

اینکه این مشکل فقط توی انجمن ها خودش رو نشون میده علتی نمیتونه داشته باشه
ضمن اینه سرچ که کردم مثل اینکه چند سال پیش هم ویروسی بوده که دقیقا باعث این اتفاق میشده
اتفاقا آنتی ویروس رو که آپدیت کردم برای دو ساعتی اوضاع خوب شد و فکر کردم علت همین بوده. اما دوباره مثل قبل شد. فقط نمیدونم چطور گاهی مشکلی نیست و گاهی مدام این اتفاق می افته و حتی توی فاصله ریدیرکت شدن سریع به سه چهار سایت مختلف (که همه هم تبلیغاتی هستند و یکیشون فارسیه و بقیه انگلیسی) ریدیرکت میشه

شهید گمنام
۱۳۹۵/۰۲/۳۰, ۱۲:۰۳
ضمن اینه سرچ که کردم مثل اینکه چند سال پیش هم ویروسی بوده که دقیقا باعث این اتفاق میشده
اتفاقا آنتی ویروس رو که آپدیت کردم برای دو ساعتی اوضاع خوب شد و فکر کردم علت همین بوده. اما دوباره مثل قبل شد. فقط نمیدونم چطور گاهی مشکلی نیست و گاهی مدام این اتفاق می افته و حتی توی فاصله ریدیرکت شدن سریع به سه چهار سایت مختلف (که همه هم تبلیغاتی هستند و یکیشون فارسیه و بقیه انگلیسی) ریدیرکت میشه

سلام آیا با مرورگر هم این اتفاق میوفتهexplore

رحیل
۱۳۹۵/۰۲/۳۰, ۱۳:۳۲
سلام آیا با مرورگر هم این اتفاق میوفتهexplore

سلام
بله هم با اکسپلورر هم فایرفاکس هم کروم

شهید گمنام
۱۳۹۵/۰۲/۳۰, ۱۵:۱۷
سلام
بله هم با اکسپلورر هم فایرفاکس هم کروم

سلام واسه منم اینطور یه بار شد با عوض کردن ویندوز درست شد

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۵/۰۲/۳۱, ۲۳:۱۷
سلام
من فقط توی انجمن ها با این مشکل مواجهم
سرکار ║✿║خادم زهرا║✿║ شمام همین طورید؟

سلام

دقیقا همینطوره منم فقط توی محیطهای انجمن این اتفاق میوفته و سایتهای دیگه بدون مشکل برام باز میشه.

alamdar
۱۳۹۵/۰۳/۰۱, ۲۱:۱۳
سلام
دوستانی که مشکل باز شدن صفحات اضافی رو دارند، منم روی اکسپلورر و فایرفاکس تست کردم فایده نداشت ولی روی کروم اگر pop-up هارو بلاک کنید درست میشه و دیگه صفحه اضافی باز نمیکنه

سلمان فارسی
۱۳۹۵/۰۳/۰۲, ۰۰:۱۸
سلام
من در ورد مشکل دارم
وقتی متنی را از نت کپی و در صفحه ورد ذخیره می کنم.نوشته ها اکثر قاطی می شود مثلا:
من امروز رفته بودم سرکار و روز بسیار خوبی بود:جمله صحیح
من امروز رفته بودم,روز خوبی بود سرکار:جمله درهم برهم
بعدش وقتی می خواهم نوشته ها را منظم کنم نمی شود.

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۵/۰۳/۰۲, ۰۰:۲۱
سلام
من در ورد مشکل دارم
وقتی متنی را از نت کپی و در صفحه ورد ذخیره می کنم.نوشته ها اکثر قاطی می شود مثلا:

سلام

منم اوایل این مشکل رو داشتم ولی کل مطالب رو انتخاب میکردم و همه ی افکتهای نوشته رو حذف میکردم و مشکل حل میشد .. یا اینکه همه ی مطالب رو انتخاب میکردم روی گزینه ی راست چین کلیک میکردم و مشکل حل میشد.

سلمان فارسی
۱۳۹۵/۰۳/۰۲, ۰۰:۲۸
سلام

منم اوایل این مشکل رو داشتم ولی کل مطالب رو انتخاب میکردم و همه ی افکتهای نوشته رو حذف میکردم و مشکل حل میشد .. یا اینکه همه ی مطالب رو انتخاب میکردم روی گزینه ی راست چین کلیک میکردم و مشکل حل میشد.

سلام
افکت؟؟؟توضیح می دهید
من راست چین می کنم باز درست نمی شود

✿ عاشق قرآن ✿
۱۳۹۵/۰۳/۰۲, ۱۴:۰۷
سلام
افکت؟؟؟توضیح می دهید
من راست چین می کنم باز درست نمی شود

سلام

افکت ، منظور همین تنظیم سایز نوشته یا رنگش یا راست چین و چپ چینش و ... هست. با زدن یک دکمه کل این افکتها پاک میشه که این دکمه رو در تصویر آوردم.

http://askquran.ir/gallery/images/57376/medium/26_2.jpg (http://askquran.ir/gallery/images/57376/26_2.jpg)

برای راست چین کردن هم من از این دکمه (که در تصویر نشون داده شده) استفاده میکردم و مشکل حل میشد.

http://askquran.ir/gallery/images/57376/medium/23_Untitled-1.jpg (http://askquran.ir/gallery/images/57376/23_Untitled-1.jpg)

البته من از ورد 2007 هنوز استفاده میکنم و از ورژن جدیدش خبر ندارم .

ns.sm
۱۳۹۵/۰۳/۲۹, ۱۱:۲۳
با سلام
مشکلی که برای من پیش آمده فن cpu سیستم اول که سیستم را روشن میکنم روشن نمی‌شود ، اما اگر با چیزی مثل پیچ گوشتی پره های فن را هل بدهم فن شروع به کار می‌کند.
به نظر شما چه مشکلی دارد و راه حل آن چیست.

شقایق
۱۳۹۵/۰۳/۲۹, ۱۱:۳۶

سلام صبرکنید من دوستان را به این صفحه بیاورم تا جواب بدهند.

البته کامپیوتر خود من وقتی کیس کمی گردوخاک می گیرد حتما باید تمیز شود وگرنه خیلی صدا می دهد

اگر گرد گیری کردید و مشکل برطرف نشد بگویید

:-h

شهید گمنام
۱۳۹۵/۰۳/۲۹, ۱۱:۵۰
با سلام
مشکلی که برای من پیش آمده فن cpu سیستم اول که سیستم را روشن میکنم روشن نمی‌شود ، اما اگر با چیزی مثل پیچ گوشتی پره های فن را هل بدهم فن شروع به کار می‌کند.

سلام برای شما احتمالا محور فن هست که گیر میکنه یا روغنش کم هست چندتا توصیه کلی میکم

دوتا راه غیر اصولی من استفاده میکنم یکی اینکه اونو با چند قطره روغن به کارمبندازم ودیگری استفاده از

سشوار با دور تند وباد سردهست ولی بهتره برید نشون بدید

احتمال زیاد احتیاج به تعویض قطعه ( احتمالا محور فن) یافن دارید در طولانی مدت ودر فصل تابستان آسیب بیشتر میبینه

یوسف
۱۳۹۵/۰۳/۲۹, ۱۵:۱۶
با سلام

سلام
هیت سینک یا CPU Fan شما خراب شده و از اونجا که سی پی یو نقش مهمی در کامپیوتر داره بهتر هر چه سریعتر فن رو عوض کنید.
قیمت فن هم از 17-18 تومن شروع میشه به بالا.

سلمان فارسی
۱۳۹۵/۰۳/۲۹, ۱۷:۴۰
با سلام

سلام
برای من هم یکبار چنین اتفاقی افتاده بود.گردو خاک دور فن را کاملا پاک کنید!!!
چند بار با دست خوب بچرخانید تا روان شود نصب کنید و سیستم را روشن کنید
اگر درست نشد در نت سرچ کنید تا ببینید چه راه حلی برایتان نمایش داده می شود

montazer59
۱۳۹۵/۰۳/۲۹, ۱۸:۳۲
سلام
من در ورد مشکل دارم

سلام راه حلش رو می گم بهتون
شما هر متنی رو که از اینترنت کپی می کنید بیارید در wordpad ذخیره کنید و سپس از wordpad دوباره کپی کنید و در ورد ذخیره کنید این مشکل برای همیشه حل می شه مطمعن باشید wordpad هم می تونید در all program و accessories پیدا کنید این مشکل همیشه حل می شه خصوصا زمانی که justify بزنی دیگه متنت بهم نمی خوره
موفق باشی

سلمان فارسی
۱۳۹۵/۰۳/۳۰, ۰۷:۳۷
سلام راه حلش رو می گم بهتون
شما هر متنی رو که از اینترنت کپی می کنید بیارید در wordpad ذخیره کنید و سپس از wordpad دوباره کپی کنید و در ورد ذخیره کنید این مشکل برای همیشه حل می شه مطمعن باشید wordpad هم می تونید در all program و accessories پیدا کنید این مشکل همیشه حل می شه خصوصا زمانی که justify بزنی دیگه متنت بهم نمی خوره
موفق باشی

سلام
wordpad کدام قسمت است؟
من نگاه کردم داخل استارت منو من نبود!

منتظرمهدی زهرا
۱۳۹۵/۰۳/۳۰, ۱۰:۴۴
با سلام

سلام برای کامپیوتر من هم مشکل اینطوری پیش اومده بود...ولی خب...چون من تقریبا دست به پیچ گوشتی هستم درکیسو بازکردم خیلی خاک گرفته بود....تمیزش کردم درست شد:)
ولی خب شاید هم واقعا مشکلتون ازهیت سینک یا CPU Fanباشه...ودراین صورت هرچی زودتر عوض کنید فن رو بهتره:)

montazer59
۱۳۹۵/۰۳/۳۰, ۱۴:۴۳
سلام
wordpad کدام قسمت است؟
من نگاه کردم داخل استارت منو من نبود!
یعنی تو استارت تایپ کردیر نبود ؟؟؟
Notepad چی ؟ اینم نداری؟ مطمعنی ؟ خوب بگرد هست
یکی از بهترین رله حل های مشکل شنا اینه حتما متن کپی شده رو بیاردر wordpad یا notepad کپی کن و سپس از همینجا دوبارع کپی کن و در ورد اصلی پیست کن
بگرد اگه پیدا نکردی از کسی راهنمایی بخواه پیداش کنه برات منتظرم ببینم چیکار میکنی داداش

سلمان فارسی
۱۳۹۵/۰۳/۳۱, ۱۲:۵۲
یعنی تو استارت تایپ کردیر نبود ؟؟؟
Notepad چی ؟ اینم نداری؟ مطمعنی ؟ خوب بگرد هست
یکی از بهترین رله حل های مشکل شنا اینه حتما متن کپی شده رو بیاردر wordpad یا notepad کپی کن و سپس از همینجا دوبارع کپی کن و در ورد اصلی پیست کن
بگرد اگه پیدا نکردی از کسی راهنمایی بخواه پیداش کنه برات منتظرم ببینم چیکار میکنی داداش

سلام
بله حسابی که گشتم پیدا کردم.داخل یکی از فایل ها بودپ
ممنونم

شقایق
۱۳۹۵/۰۴/۰۱, ۱۰:۵۲
من تقریبا دست به پیچ گوشتی هستم درکیسو بازکردم خیلی خاک گرفته بود....تمیزش کردم درست شد

سلام آفرین ماشاءالله خودتی باباجان!

من اگه بخوام به کیس کامپیوتر نزدیک بشم دستکش دست می کنم!!می ترسم برق داشته باشه:-ss

یه بار هم دکمه صفحه خاموش کردم با یه ترسی دوباره روشن کردم که انگار آپولو هواکرده باشم

یه کم نترس بودن خوبه زیادی نه لوازم برقی شوخی بردار نیستنا برای گل دخترا مخصوصا بزار دست تعمیرکار حرفه ای !!:bz

منتظرمهدی زهرا
۱۳۹۵/۰۴/۰۱, ۱۱:۱۵
سلام آفرین ماشاءالله خودتی باباجان!

من اگه بخوام به کیس کامپیوتر نزدیک بشم دستکش دست می کنم!!می ترسم برق داشته باشه:-ss

یه بار هم دکمه صفحه خاموش کردم با یه ترسی دوباره روشن کردم که انگار آپولو هواکرده باشم

یه کم نترس بودن خوبه زیادی نه لوازم برقی شوخی بردار نیستنا برای گل دخترا مخصوصا بزار دست تعمیرکار حرفه ای !!:bz

کیس کامپیوتر که ترس نداره:)):)):)):)):))
تازه اگه بخوای دست بزنی100%کیس خاموشه...کارخاصی هم نداره..وقتی درشو بازمیکنی واس تمیز کردن...با ی دستمال مرطوب این خاک هایی که رو این هاردش وچمیدونم بخش های دیگشه پاک میکنی:))
دیدی ترس نداره:)):)):)):p:p:p:p:p

شقایق
۱۳۹۵/۰۴/۱۸, ۱۹:۲۶
چنانچه اهل گشت و گذار در دنیای وب و کانال‌های تلگرامی هستید به احتمال زیاد پست‌هایی با عناوین هک وای‌فای را مشاهده کرده‌اید. برخلاف تبلیغات هک تلگرام که از ریشه دروغ و به نوعی یک کلاه برداری محسوب می‌شوند، نفوذ و گذر از رمز عبور وای‌فای امکان‌پذیر است و تنها با یک لمس و حتی بدون نیاز به دسترسی روت می‌توان به اکثر مودم‌های وای‌فای نفوذ کرد. استفاده از این برنامه‌ها که هم از طریق لپ تاپ و هم از طریق موبایل امکان‌پذیر است در یکی دو ماه اخیر به شدت رواج یافته است به طوری که بارها از نزدیک مشاهده کرده‌ایم که شخصی با افتخار عنوان می‌کند که مودم همسایه را هک کرده و در حال استفاده‌ی رایگان از اینترنت آن شخص است.
از مسائل اخلاقی و اینکه آیا این موضوع تفاوتی هم با دزدی و سرقت از مردم دارد که بگذریم به بحث پیشگیری و بستن این راه‌های نفوذ خواهیم رسید. خوشبختانه راه حل‌های تضمینی و صددرصدی برای مقابله با این افراد سواستفاده گر وجود دارد که در این مقاله قصد داریم تا شما را با دو مورد از مهمترین آن‌ها آشنا کنیم.
**آیا شخص غیرمجازی به مودم شما متصل است؟
هنگامی که سرعت اینترنت به شدت کاهش پیدا می‌کند، یا ترافیک اینترنت زودتر از همیشه به اتمام می‌رسد، معمولا کاربران انگشت اتهام را به سوی شرکت ارائه‌دهنده برده و آن را از موارد فنی می‌دانند. اما در برخی موارد نیز این اتفاقات به دلیل دسترسی غیر مجاز افراد سودجو به اینترنت شما خواهد بود. Fing Network Tools اپلیکیشنی است که امکانات بسیار متنوعی را در زمینه‌ی آنالیز شبکه و مودم در اختیار شما قرار می‌دهد که یکی از این ابزارها، نمایش دستگاه‌های متصل به مودم شما بوده که می‌توانید به کمک آن، هر ابزاری که به مودم شما متصل شده است مانند گوشی، کامیپوتر، پرینتر را مشاهده کنید.
**روش اول مقابله با روش‌هایی که تاکنون رواج یافته اند
اپلیکیشن‌هایی که با عنوان هک وای‌فای منتشر شده‌اند قادر به اتصال بدون رمز به تمام مودم‌ها نخواهند بود بلکه مودم‌هایی بیشتر قربانی این روش می‌شوند که رمزنگاری مودم خود را روی حالت‌های قدیمی قرار داده‌اند. برای مثال در مودم Tp-Link شما در بخشی که برای Wireless رمز عبور تعیین می‌کنید با بخشی مواجه خواهید شد که نوع رمزگذاری مودم را مشخص می‌کند. معمولا از آنجایی که کاربران عادی اطلاعات چندانی از این موضوع ندارند نحوه‌ی رمزگذاری را روی حالت پیش‌فرض قرار می‌دهند در حالی که اکثر این حالت‌ها توسط اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای ذکر شده قابل نفوذ خواهند بود. امن‌ترین روش رمزگذاری در حال حاضر WPA2-PSK است که با قرار دادن رمزگذاری مودم روی این حالت می‌توانید از نفوذ نرم‌افزارهای رایانه‌ای و اپلیکیشن‌های موبایل جلوگیری کنید. در هنگام نوشتن این مقاله از چندین اپلیکیشن مختلف استفاده کردیم و هیچکدام موفق به اتصال بدون رمز عبور به مودمی که با الگوریتم WPA2-PSK رمزگذاری شده بود نشد.
برای انجام این امر کافیست تا با ثبت‌ای پی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ در مرورگر به تنظیمات مودم خود وارد شوید. سپس به بخش Interface Setup و سپس تب Wireless بروید. در صفحه‌ای که بارگذاری می‌شود به دنبال Authentication Type بگردید. این بخش همان رمزگذاری مودم شما خواهد بود که باید روی منوی کشویی مقابل آن کلیک کنید و حالت رمزگذاری را روی WPA2-PSK قرار دهید. اگر این بخش از قبل روی WPA2-PSK تنظیم شده بود نیازی به دستکاری و تغییر مجدد آن نیست.
البته صحت این موضوع همیشگی نخواهد بود و ممکن است در آینده اپلیکیشن‌های جدیدتری منتشر شوند که توانایی شکستن رمزگذاری WPA2-PSK را نیز داشته باشند. با این وجود در زمان حال می‌توانید با انجام اینکار امنیت مودم خود را به بالاترین حد ممکن از لحاظ رمزگذاری برسانید. اما اگر قصد این را دارید که یک بار برای همیشه خیال خود را از هرگونه نفوذ های این چنینی راحت کنید به سراغ روش دوم بروید.
**روش دوم جلوگیری از هرگونه نفوذ
روش پیش رو امن‌ترین روش رمزگذاری مودم‌ها محسوب می‌شود اما با این حال هنوز هم یک قفل و رمز محسوب می‌شود و همانطور که می‌دانید هیچ قفل یا رمزی تا ابد غیرقابل نفوذ نخواهد ماند.
در روش دوم ما از MAC Address Filter استفاده خواهیم کرد. استفاده از این ویژگی مانند آن است که یک ۴دیواری بدون هیچ در و پنجره‌ای در اختیار داشته باشید که این موضوع خطر یا احتمال نفوذ افراد خارجی به داخل را نزدیک به صفر می‌کند. در این روش شما MAC Address موبایل و دستگاه‌هایی که در خانه با آن‌ها به مودم متصل هستید را (برای مثال لپ تاپ و گوشی افراد خانواده) برای مودم تعریف می‌کنید و تنظیمات آن را طوری قرار می‌دهید که هیچ دستگاه دیگری به مک آدرس متفاوت توانایی وصل شدن به مودم را نداشته باشد.

انجام این روش قطعی‌ترین راه برای جلوگیری از هرگونه نفوذهای این چنینی به وای‌فای است و انجام آن می‌تواند یک بار برای همیشه خیال شما را از عدم وجود مهمانان ناخوانده در اتصال اینترنتی راحت کند. (این امر مودم را نفوذناپذیر نمی‌کند بلکه بنبستی برای روش‌های پخش شده‌ای است که مورد خطاب این مطلب هستند).
آموزش رفتن به بخش مورد نظر نیز برای انجام این امر کافی است تا با ثبت‌ای پی ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱ در مرورگر به تنظیمات مودم خود وارد شوید. سپس به بخش Interface Setup و سپس تب Wireless بروید. در صفحه‌ای که بارگذاری می‌شود مشاهده خواهید کرد که ابزار Wireless MAC Address Filter روی حالت Deactive قرار دارد. کافیست تا آن را روی Active قرار دهید و سپس در باکس‌های پایینی، در هر سطح مک آدرس یکی از دستگاه‌های مورد تایید خود را وارد کنید.
برای آگاهی از مک آدرس لپ تاپ یا گوشی‌های خود می‌توانید به این شیوه عمل کنید:
آموزش دستیابی به مک‌آدرس: به بخش Setting گوشی مورد نظر و سپس About Device و بعد از آن Status وارد شوید. لیستی از اطلاعات مختلف قابل مشاهده خواهد بود که یکی از آن‌ها با عنوان Wi-Fi Mac Adress نمایش داده شده است. آدرسی که در مقابل این گزینه نوشته شده همان مک آدرس دستگاه خواهد بود. کافیست تا آن را در باکس مک آدرس‌های مجاز وارد کنید. نحوه‌ی دسترسی به مک آدرس در لپ تاپ‌ها نیز (ویندوز) به این صورت است که ابتدا وارد بخش CMD شده و سپس دستور ipconfig/all را وارد کنید و در میان اطلاعات نمایش داده شده مک آدرس را پیدا کنید.
احتمالا با مطالعه بخش بالا متوجه این نکته شدید که با انجام این روش تنها گوشی و دستگاه‌های شخصی شما قابلیت اتصال به مودم را خواهند داشت و در صورتی که میزبان یک مهمانی باشید و افراد حاضر در خانه قصد اتصال به مودم را داشته باشند حتی با دانستن رمز عبور موفق به اتصال نخواهند شد. این موضوع به سادگی قابل رفع شدن است. کافیست تا در این مواقع به تنظیمات مودم رفته و حالت MAC Address Filter را مجددا روی Deactive قرار دهید تا در ساعاتی که مهمانان شما در منزل شما حضور دارند چنین محدودیتی برای آن‌ها وضع نشود. سپس می‌توانید بعد از پایان مهمانی دوباره این ویژگی را فعال کنید.
این امر ممکن است کمی وقت‌گیر به نظر برسد اما انجام آن چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد و قطعا امنیتی که از این روش نصیب کاربر خواهد شد ارزش آن چندثانیه‌ها را خواهد داشت.
منبع:ایرنا

شهید گمنام
۱۳۹۵/۰۴/۱۹, ۰۰:۳۳
سلام این روش ها فقط برای برنامه های هک موجودکه هک میکنن که به اصطلاح میگن هک صورتی چون خود شخص دارنده برنامه در مرحله اول در معرض هک قرار میگیره که خودش نمیدونه ولی بیشتر هکر های کاربلد با آدرس مکافی مودم کار میکنن که با جستجوی اون راحت میشه وای فا رو هک کرد
شرمنده اگه طولانی حرفیدم ان شالله که به کار بیاد توصیحاتم
اگه بد بودتوضیحاتم ببخشید به بزرگواریتون.یاعلی

kinjo
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۷:۴۰
همچنین با داشتن
dns_probe_finished_no_internet

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۱۹
سوال: به اینترنت متصل نبودم که دستم خورد و شماره تلفنی رو در یک گروه قرار دادم. چه‌کار میتونم بکنم که وقتی به اینترنت متصل شدم این شماره تلفن برای کسی ارسال نشه؟

جواب: برید به Setting گوشی یا تبلتتون و بعد منوی Apps. حالا تلگرام رو پیدا کنید و انتخابش کنید. تو این منو گزینه Clear data رو انتخاب کنید. حالا دیگه اون شماره پاک شده و ارسال نخواهد شد

تنها چیزی که پیش میاد اینه که وقتی وارد تلگرام بشید باید تنظیمات اولیه برنامه را دوباره انجام بدید

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۲۰
سوال: در کادر جست‌و‌جو هر یوزرنیمی(username) که جستجو می‌کنم هیچ نتیجه‌ای نداره. چرا؟

جواب: این امکان فقط در اوایل ایجاد تلگرام وجود داشت که به اون public search می‌گفتند.
متاسفانه یا خوشبختانه چند ماهی هست که تلگرام این قابلیت رو غیر‌فعال کرده و شما در کادر جست‌و‌جو فقط می‌تونید بین لیست مخاطبانتون جستجو کنید.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۲۱
سوال: سلام اگه کسی رو تو تلگرام بلاک کرده باشیم چطور میتونیم از بلاک خارجش کنیم؟

جواب: منو رو انتخاب کنید. بعد Settings و بعد از اون Privacy and Security رو انتخاب کنید.

اولین گزینه Blocked Users هست که می‌تونید هر کسی رو که خواستی آنبلاک کنید

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۲۲
سوال: آیدی(username) کسی را دارم. آیا میتونم با استفاده از آیدی با او ارتباط برقرار کنم.

جواب: بله. مرورگر گوشی رو باز کنید و آدرس telegram.me/id رو وارد کنید و به جای id، آیدی شخص مورد نظر رو وارد کنید. حالا احتمالا اپلیکیشن تلگرام خود به خود باز خواهد شد و به صفحه‌ی گفت‌گو با شخص مورد نظر هدایت خواهید شد.

روش دوم این‌که ابتدای نام کاربری شخص مورد نظر یک علامت @ قرار بدید و بعد یوزر نیم رو بنویسید. مثلا Michael@ و این رو برای خودتون در تلگرام ارسال ارسال کنید. مشاهده می‌کنید که به صورت لینک درخواهد اومد. حالا انتخابش کنید تا وارد صفحه چت بشید.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۱
سوال: با سلام.اگه کسی را در تلگرام بلاک کنیم آیا زمانی که عکس جدید برای پروفایلمون بگذاریم اون میبینه؟

جواب: خیر.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۲
سوال:من اشتباهی یکی از دوستام رو خذف کردم.هر کاری کردم نتونستم دوباره این دوستم رو ادد کنم. آیا راهی داره؟

جواب: اگه دوستتون تو لیست Contactهای گوشی باشه تو لیست تلگرام شما هم خواهد بود.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۲
سوال: ببخشید نمیتونیم کسایی رو که اکانت مارو اَد کردن، ببینیم!؟؟

جواب: خیر

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۳
سوال: آیا در گروه‌های تلگرام کسی می‌تواند شماره‌ی ما را ببینید؟

جواب: غریبه‌ها خیر.

فقط اگر دوستانتان که شماره‌ی شما را دارند در گروه عضو باشند، آن‌ها شماره‌ی شما را می‌بینند.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۳
سوال: اگه با استفاده از یوزرنیم کسی رو سرچ کنیم که شمارشو نداریم و صفحه چتش باز بشه، طرف میفهمه؟؟؟؟

یعنی اگه مثلا من یوزرنیم داشته باشم میتونم بفهمم کیا با استفاده از یوزرنیم سرچم میکنن؟

جواب: خیر. تا وقتی که پیامی رد و بدل نشده باشه.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۴
سوال: سلام اصلا امکانش وجود نداره ک نه یوزر نیم کسیو داشته باشیم ن شمارشو و توى تلگرام پیداش کنیم؟!

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۶
سوال: سلام،ممنون از توضیحات خوبتون،اگه کسی مارو بلاک کرده باشه ما چطور میتونیم با اون ارتباط برقرار کنیم؟

جواب: قابلیت بلاک کردن دقیقا برای این ایجاد شده که شخص مورد نظر دیگه قادر نباشه با ما ارتباط برقرار کنه.

متاسفانه راهی وجود نداره

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۷
سوال: سلام من میخواهم یکی از اشخاص گروه را سیو کنم ولی نمیشه تو چیکار کنم

جواب: چنین قابلیتی وجود نداره. فقط می‌تونید به اون‌ها پیام بدید.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۷
سوال: آیا امکان داره چند نفر یک یوزر نیم داشته باشند؟

جواب: خیر. نام‌کاربری برای هر فرد مختص همون فرد هست.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۸
سوال: سلام چه جوری میشه از طریق لینک وارد گروه شد

جواب: لینک عضویت رو باید از ادمین گروه بگیرید.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۴۹
سوال: سلام اگه من شماره شخصی رو داشته باشم اما اون شخص شماره من رو نداشته باشه و بخوام توی تلگرام باهاش چت کنم

ایا اون شخص میتونه شماره من رو پیدا کنه؟من نمیخوام شماره من رو داشته باشه امکانش هست؟

جواب: خیر. در چنین حالتی ایشون هم شماره شما رو خواهد دید.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۵۰
سوال: سلام من با کامپیوتر میرم تلگرام شماره رفیقمو دارم اما نمیدونم چیجوری اد کنمش؟؟؟؟؟؟؟

جواب:

http://chejoori.in/wp-content/uploads/2015/10/how-to-add-contacts-on-telegram-desktop-2-512x330.jpg
چه‌جوری در تلگرام نسخه دسکتاپ مخاطب جدید ایجاد کنیم نرم‌افزار پیام‌رسان محبوبِ تلگرام علاوه بر گوشی‌های هوشمند روی سیستم‌های دسکتاپ هم قابل نصب و استفاده است ولی نسخه دسکتاپ هنوز نتوانسته مانند نسخه‌ی اندروید و iOS به تکامل برسد و گاها مشکلات و کاستی‌هایی در آن مشاهده می‌شود. ولی خوشبختانه این مشکلات تا حد زیادی برطرف شده‌اند و تلگرام سعی کرده روز به روز نسخه‌ی دسکتاپ را همانند نسخه‌ی گوشی‌های هوشمند کارا و بدون ایراد کند.
قابلیت افزودن مخاطب در تلگرام نسخه‌ی دسکتاپ کمی با نسخه‌ی گوشی تفاوت دارد. در عین این‌که بسیار ساده است ولی گاها ممکن است برای بعضی کاربران در رابطه با این موضوع سوال ایجاد شود.
1- اپلیکیشن تلگرام را روی سیستم خود باز کنید
2- از منوی بالای اپلیکیشن گزینه Contacts را انتخاب کنید
3- در پنجره‌ی جدید روی add contact کلیک کنید

4- در پنجره‌ی جدید نام و نام‌خانوادگی و شماره تلفن مخاطب مورد نظر خود را وارد کنید

http://chejoori.in/wp-content/uploads/2015/10/how-to-add-contacts-on-telegram-desktop-2-512x330.jpg
چه‌جوری در تلگرام نسخه دسکتاپ مخاطب جدید ایجاد کنیم نرم‌افزار پیام‌رسان محبوبِ تلگرام علاوه بر گوشی‌های هوشمند روی سیستم‌های دسکتاپ هم قابل نصب و استفاده است ولی نسخه دسکتاپ هنوز نتوانسته مانند نسخه‌ی اندروید و iOS به تکامل برسد و گاها مشکلات و کاستی‌هایی در آن مشاهده می‌شود. ولی خوشبختانه این مشکلات تا حد زیادی برطرف شده‌اند و تلگرام سعی کرده روز به روز نسخه‌ی دسکتاپ را همانند نسخه‌ی گوشی‌های هوشمند کارا و بدون ایراد کند.
قابلیت افزودن مخاطب در تلگرام نسخه‌ی دسکتاپ کمی با نسخه‌ی گوشی تفاوت دارد. در عین این‌که بسیار ساده است ولی گاها ممکن است برای بعضی کاربران در رابطه با این موضوع سوال ایجاد شود.
1- اپلیکیشن تلگرام را روی سیستم خود باز کنید
2- از منوی بالای اپلیکیشن گزینه Contacts را انتخاب کنید
3- در پنجره‌ی جدید روی add contact کلیک کنید
http://chejoori.in/wp-content/uploads/2015/10/how-to-add-contacts-on-telegram-desktop-1.jpg
4- در پنجره‌ی جدید نام و نام‌خانوادگی و شماره تلفن مخاطب مورد نظر خود را وارد کنید
http://chejoori.in/wp-content/uploads/2015/10/how-to-add-contacts-on-telegram-desktop-2.jpg

5- Create را کلیک کنید

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۵۴
سوال: سلام من ی گروه هنری تلگرام ساختم اما اعضای گروه چهار نفر هست فعلا چطور میتونم اعضای بیشتری داشته باشیم
جواب: میتونید از مطلب زیر استفاده کنید

از اواخر ماه سپتامبر نرم‌افزار تلگرام قابلیت Channel را به نرم‌افزار خود اضافه کرده است. قابلیت جدیدی که جایگزین Broadcast شده است. قابلیت Broadcast قابلیتی بود که زیاد در بین مردم جا نیفتاد و از آن استقبال نشد ولی قابلیت Channels در همین چند روزی که تاکنون از ایجاد آن گذشته، با استقبال بسیار زیادی از سوی کاربران مواجه شده است.
سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش آمده است این است که چگونه Channels های تلگرام را پیدا کنیم. آیا جائی لیستی وجود دارد که همه‌ی این Channel ها را یک جا جمع کرده باشد؟
کانال های تلگرام را چگونه جست و جو و پیدا کنیم ؟
بعد از ایجاد قابلیت کانال‌ها در تلگرام سایتی با نام tchannels.me ساخته شده که سعی می‌کند با افزودن کانال‌های تلگرام به خود، لیست خود را به روز نگه دارد و به نوعی یک کاتالوگ از کانال های تلگرام داشته باشد تا کاربران بتوانند به راحتی در آن جست و جو کنن و به کانال های مورد علاقه‌ی خود بپیوندند.
اگر با مرورگر سیستم دسکتاپ به سایت tchannels.me بروید لیستی از کانال های تلگرام را در زمینه‌های مختلف میبینید. میتوانید از تبِ بالا گزینه Top Chart را انتخاب کنید تا کانال‌ها به ترتیب از محبوب‌ترین چیده شوند. با انتخاب گزینه Best New بهترین کانال‌های جدید نمایش داده خواهد شد و Recently Added هم جدیدترین کانال‌های اضافه شده را نمایش خواهد داد. هر کانالی که تمایل دارید به لیست خود اضافه کنید، در سمت راست آن گزینه‌ی Add to قرار دارد. با زدن گزینه Add to صفحه‌ای باز میشود که مشخصات آن کانال برای شما نمایش داده می‌شود.
http://chejoori.in/wp-content/uploads/2015/10/how-to-find-telegram-channels-1.jpg
همانطور که مشاهده می‌کنید میتوانید آدرس این کانال را بردارید و با گوشی خود به راحتی در این کانال عضو شوید.
http://chejoori.in/wp-content/uploads/2015/10/how-to-find-telegram-channels-2.jpg
چه‌جوری کانال خود را به دیگران معرفی کنیم ؟
برای این کار ابتدااز بالا و سمت راست صفحه گزینه Add Channel را انتخاب کنید. حالا باید در این صفحه اطلاعات مربوط به کانال خود را وارد کنید.
http://chejoori.in/wp-content/uploads/2015/10/how-to-find-telegram-channels-3.jpg

در قسمت Channel username نام کانال خود را وارد کنید مثلا @chejoori
در قسمت channel name یک نام برای کانال خود انتخاب کنید که کانال شما با آن نام در این سایت معرفی شود مثلا “چه جوری”
در قسمت category انتخاب کنید که کانال شما در چه گروهی قرار می‌گیرد؟ مثلا هنری، ورزشی و…
در Channel languages زبان خود را وارد کنید. مثلا اگر کانال شما به زبان فارسی است فارسی را انتخاب کنید و اگر به زبان انگلیسی فعالیت می‌کنید انگلیسی را انتخاب کنید.
روی Click here to upload image کلیک کنید و یک لوگوی کوچک برای کانال خود قرار دهید
در قسمت Description هم یک توضیح مختصر درباره‌ی کانال خود و حوزه‌های فعالیت خود بنویسید و گزینه add را بزنید تا کانال شما هم به لیست کانال‌های این وب سایت اضافه شود. مسلما از این به بعد کانال شما در معرض دید افراد بسیار زیادی قرار خواهد گرفت و افراد بسیاری کانال شما را از طریق این وبسایت پیدا خواهند کرد.

(http://chejoori.in/how-to-find-and-share-telegram-channels/)

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۱۹:۵۵
سوال: سلام من باایدی یک نفروپیداکردم میخوام بدونم چجوری به مخاطبهای تلگرامم اضافش کنم؟؟

جواب: فقط میتونید باهاش چت کنید. نمیتونید به مخاطبین اضافه کنید

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۲۰:۱۹
سوال: سلام بعد از دیلت اکانت بازم میشه گروه هایی که قبلا عضو بودم رو پیدا کنم

جواب: سلام. خیر

البته میتونید با یکی از اعضای گروه هماهنگ کنید و بهش بگید بعدا دوباره شما رو اد کنه

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۲۰:۲۰
سوال: میشه فهمید کیا دارن پروفایل مارو میبینن؟

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۲۰:۲۱
سوال: یه نفر توی تلگرام به من پی ام داده ولی شماره تلفنش نمی افته ناشناسه چطوری می تونم شماره این شخص را پیدا کنم؟

جواب: سلام. وقتی شماره ی اون شخص نمیفته یعنی شماره شمارو نداره. و در این حالت شما هم نمیتونید شمارشو ببینید.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۲۰:۲۲
سوال: سلام چطور میشه کاری کرد که وقتی کسی شماره منو تو دفتر تلفن گوشیش سیو کرده نتونه منو به طور خودکار تو تلگرام اد کنه ( میخوام نفهمه که من رو تبلتم تلگرام دارم )؟ راهی هست؟

جواب: سلام. نه خیر راهی نیست. مگر اینکه یک سیمکارت دیگه تهیه کنید که کسی اون شماره رو نداشته باشه و با اون سیمکارت تلگرام رو فعال کنید.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۲۰:۴۰
سوال: سلام,من بیشتر از دویست نفر از مخاطبهای دفترچه تلفنمو نمیتونم وارد کانال کنم ,راه حلی داره که همه مخاطب هامو وارد کانال کنم؟

جواب: دوست عزیز لینک کانالتون رو برای مخاطباتون بفرستید، اون ها هم وقتی لینک رو بزنن وارد کانال میشن و فقط کافیه گزینه Join رو بزنن. کانال و روبات همه به همین صورت هست که یه علامت @ قبل از اسم کانال یا روبات میزارید و اونو تو تلگرام برای هر کس که خواستید میفرستید. مثلا اسم کانال سایت ما رو باید به صورت chejoori@ وارد کنید و برای هر کسی که خواستید در تلگرام ارسال کنید.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۲۰:۴۲
سوال: وقتی توی کانال میرم هیچ چیزی به نام Join نداره. من چطوری میتونم عضو کانال ها شم لطفا جواب بدین.

جواب: احتمالا ورژن تلگرامی که استفاده می‌کنید قدیمی است. باید از ورژن 3.2 به بالا استفاده کنید.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۲۰:۴۳
سوال: امکان اینکه ینفر با کامپیوتر تلگرام گوشی رو کنترل کنه هست

چطور میشه این فرایند رو غیر فعال کرد ؟

جواب: به این مطلب مراجعه کنید:

http://chejoori.in/wp-content/uploads/2015/10/telegram-and-0-and-1-620x330.jpg
چه‌جوری ممکن است اکانت تلگرام من هک شود با نفوذ روزافزون اینترنت و گسترش استفاده از نرم‌افزارهای پیام رسان محبوب مثل تلگرام دغدغه‌های کاربران راجع‌به هک شدن اکانت آن‌ها و منتشر شدن اطلاعات خصوصیشان هم افزایش یافته است. اپلیکیشن‌های پیام رسان و در صدر آن‌ها تلگرام به خودی خود امنیت بسیار بالایی دارند و نیازی به نگران بودن کاربران راجع به اطلاعات خصوصیشان نیست ولی گاهی اوقات راه‌هایی پیدا می‌شوند که اگر کمی مراقب نباشیم افراد سودجو می‌توانند از این راه ها سوء استفاده کنند و حریم خصوصی مان را به خطر بیندارند.
http://chejoori.in/wp-content/uploads/2015/10/telegram-and-0-and-1.jpg

چه جوری میتوانم اکانت تلگرام را هک کنم؟ این سوالی است که این روزها عده‌ای سودجو به دنبال پیدا کردن جواب آن هستند تا اگر بشود، حریم خصوصی دیگران را نقض کنند و عده‌ای هم از ترس این‌که آیا هک شدن تلگرام ممکن است یا خیر، می‌خواهند به جواب برسند و از امنیت اطلاعات خصوصیشان مطمئن شوند.
در این مطلب قصد داریم ترفندی که بعضی افراد سودجو از آن استفاده می‌کنند را معرفی کنیم تا کاربران اپلیکیشن تلگرام ناخواسته و ندانسته در دام چنین حربه‌هایی نیفتند.
چه جوری بتوانم به اکانت تلگرام دیگری دسترسی داشته باشم؟
اگر گوشی همراهتان برای لحظاتی در اختیار یک فرد سودجو قرار گیرد، او می‌تواند با استفاده از ترفند زیر به تلگرام شما و پیام‌هایتان دسترسی داشته باشد. و اما روش کار : همانطور که احتمالا میدانید اپلیکیشن تلگرام علاوه بر نسخه‌ی موبایل نسخه‌ی مخصوص ویندوز هم ارائه کرده است. شخص سودجو ابتدا تلگرام را روی ویندوز سیستم خود نصب می‌کند و شماره شما را به عنوان شماره‌ی خودش وارد می‌کند و تایید می‌کند.

حالا به هر صورتی اگر شخص مورد نظر برای لحظاتی به گوشی شما دسترسی پیدا کند،‌ کد تاییدی که تلگرام نسخه ویندوز به شماره‌ی شما ارسال می‌کند را برداشته و در تلگرام روی سیستم خودش وارد می‌کند.
حالا گوشی را به شما پس میدهد چون دیگر نیازی به آن ندارد. تمام اطلاعات تلگرام اکانت مورد نظر دیگر در اختیار او قرار خواهد گرفت و به تمام پیام‌ها و مخاطبین شما دسترسی خواهد داشت.

پس توجه کنید گوشی خود را بی دلیل حتی برای لحظاتی در اختیار کسی نگذارید یا روی تلگرام خود رمز‌عبور قرار دهید.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۲۰:۴۴
سوال: سلام.در نسخه دسکتاپی چطور میشه سکرت چت انجام داد.هر چی گشتم پیدا نکردم

جواب: این امکان تا این لحظه قرار داده نشده

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۲۰:۴۵
سوال: سلام،چه جوری میشه یک نفر را از روی گزینه سکرت چت برداریم!؟

جواب: از داخل همون سکرت چت،‌ منوی سمت راست بالا رو انتخاب کنید و delete chat رو بزنید

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۱۳, ۲۰:۴۵
سوال: عضو کانالی بودم که امروز فهمیدم دیگه وجود نداره. چه اتفاقی میتونه افتاده باشه؟

جواب: دوست عزیز ممکنه صاحبِ کانال، کانالِ خودش رو حذف کرده باشه

و احتمال دیگر هم این که جدیدا خودِ تلگرام اقدام به حذف کانال‌های غیرمجاز کرده.

شاید کانالی که شما در اون عضو بودید هم مشمول این قانون شده و از طرف تلگرام حذف شده.

oldDandy
۱۳۹۵/۰۵/۲۸, ۱۶:۲۸
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال 1ترابایت دارم ولی وقتی به کامپیوتر وصل مبکنم اونو میشناسه ولی به شکل CD Drive میشناسه و اصلا باز نمیشه
همه کار کردم ولی نشده
اینم عکساش
http://uupload.ir/files/e23f_3.jpg
http://uupload.ir/files/nmgd_1.jpg
http://uupload.ir/files/ceio_2.jpg
http://uupload.ir/files/1zcd_4.jpg
http://uupload.ir/files/dvyi_5.jpg

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۲۸, ۲۳:۰۷
سلام دوستان
من یه هارد اکسترنال 1ترابایت دارم ولی وقتی به کامپیوتر وصل مبکنم اونو میشناسه ولی به شکل CD Drive میشناسه و اصلا باز نمیشه
همه کار کردم ولی نشده

سلام خوش اومدین

صبرکنید من دوستان بیارم این صفحه

:-h

صدیقه طاهره
۱۳۹۵/۰۵/۲۸, ۲۳:۲۸
سلام

استفاده از برنامه ريكاوري EASEUS Data Recovery Wizard Professional است

فکر کنم راه حلش این باشه چون مال منم اینطور بود بردم کافی نت از این طریق درستش کرد.البته دقیق نمیدونم بعد شقایق نگی تو گفتی اشتباه بود
فکر کنم مشکل سیستم منم همین بود من سر در نمیارم از کامپیوتر ولی کافی نت بردم اینو گفت.احتمالا هاردتون بیش از حد
پر شده من این مشکل با برنامه فتوشاپم داشتم وقتی هارد زیادی پر بود باز نمیشد

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۲۹, ۰۰:۰۱
دقیق نمیدونم بعد شقایق نگی تو گفتی اشتباه بود

سلام خخخخخ عزیزمی بقیه هم دعوت کردم برای راهنمایی شما هم نظرت بنویس بالاخره به درد دوستمون که می خوره!

ممنون^:)^

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۲۹, ۰۰:۰۷
همه کار کردم ولی نشده
اینم عکساش

سلام این هم من سرچ کردم ببینید مفیده یا نه

درایورهای مخفی که روی سیستمت نصب شدن برای دستگاه های USB رو حذف کن و بعدش نرم افزار CCleaner رو نصب کن و یکبار بزار سیستمت کامل تمیزکاری بشه :

حذف درایورهای مخفی و اضافی از روی سیستم

Ccleaner نرم افزار پاکسازی و بهینه سازی سیستم های تحت ویندوز

البته در سیستم عامل ویندوز XP و 2003 سرور برخی اوقات سیستم هارد اکسترنال رو شناسایی می کنه اما بهش Drive Letter نمیده که با استفاده در کنسول Disk Management میشه بهش Drive Letter داد.

اصلا به این موضوع فکر کرده اید که هر وسیله سخت افزاری که به سیستم شما متصل می شود دارای یک درایور برای برقراری ارتباط با سیستم عامل شما است ؟ بله ، هر دستگاهی که بر روی سیستم شما قرار می گیرد ابتدا درایور خود را نصب می کند و سپس شروع به فعالیت میکند ، اما برخی از این دستگاه ها درایور خود را بصورت خودکار نصب می کنند که به آنها Automatic Plug & Play گفته می شود و برخی را نیز خود شما بایستی بصورت دستی نصب کنید . اما نکته مهم اینجاست که در حالت عادی شما بایستی پس از اتمام استفاده از یک سخت افزار آن را از روی سیستم خود حذف کنید ، شما برای دستگاه هایی مثل پرینتر معمولا اینکار را انجام می دهید ، اما فراموش می کنید که ابزارهایی مانند گوشی های موبایل ، حافظه های فلش ، دوربین های وبکم و بسیاری از دیگر وسایل در حالت Plug & Play کار می کنند هم نیاز به درایور دارند و شما پس از اتمام استفاده از آنها بایستی درایور مورد نظر آنها را حذف کنید .

اما نکته در اینجاست که درایور این دستگاه ها بر روی سیستم شما حتی پس از حذف فیزیکی باقی خواهند ماند و ممکن است شما را دچار مشکلات زیادی کنند ، مثلا اگر در درایور محصولی نقظه ضعف امنیتی وجود داشته باشد یک مهاجم می تواند از آن برای بدست آوردن دسترسی به سیستم شما استفاده کند و یا در ساده ترین حالت ممکن بار کاری سیستم عامل شما را بالا برده و فعالیت های عادی آن را می تواند دچار اختلال کند ، خوب راهکار ساده است بایستی درایور آنها را حذف کنیم اما از کجا ؟ پاسخ در Device Manager است اما در این حالت خاص شما نمیتوانید درایورهای این دستگاه ها را مشاهده و آنها را حذف کنید و گزینه ای هم برای نمایش آنها وجود ندارد ، این درایور ها مخفی هستند و بصورت پیشفرض نمایش داده نخواهند شد . به خاطر داشته باشید که ویندوز همانقدر که در شناسایی سخت افزارها مهارت دارد برای شناسایی حذف شدن و غیرفعال شدن آنها هوشمند نیست .

در حالت عادی شما برای حذف یک درایور از روی سیستم در Device Manager بر روی دستگاه مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Uninstall را می زنیم ، اما در اینجا دستگاهی به شما نمایش داده نمی شود در حالی که کلی درایور نصب شده وجود دارد . برای اینکه بتوانید درایورهای مذکور را پیدا کرده و آنها را حذف کنید بایستی مسیر زیر را دنبال کنید :

بر روی My Computer راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید.
به تب Advanced بروید.
بر روی Environment Variables کلیک کنید.
در انتهای این قسمت از Environment Variables و در قسمت System Variables گزینه New را انتخاب کنید.
برای قسمت Variable Name نام

1

devmgr_show_nonpresent_devices

را قرار بدهید.
برای قسمت Variables Value عدد 1 را وارد کنید .
بر روی OK کلیک کنید که Environment Variables بسته شود و همین عمل را برای System Properties هم انجام دهید.

خوب الان می توانید وارد Device Manager شوید ، در قسمت View بر روی Show Hidden Devices کلیک کنید و تمامی درایورهای مخفی را می توانید مشاهده کنید ، براحتی درایور مورد نظر و اضافی خود را انتخاب و آن را uninstall کنید . درایورهایی که به رنگ خاکستری هستند همان هایی هستند که دیگر مورد استفاده قرار نگرفته و دستگاه های آنها از سیستم جدا شده اند .

نویسنده : محمد نصیری
منبع : انجمن حرفه ای های فناوری اطلاعات ایران

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۲۹, ۰۰:۰۹
شناسایی نشدن هارد اکسترنال wd بسیار رایج است و دلایل متعددی برای بوجود آمدن این مشکل وجود دارد. اما بصورت ساده می توان دلایل زیر را عنوان نمود.

۱- خرابی های مربوط به هد ، ضعف هد هارد دیسک

۲- ضعف و خرابی در فریم ور هارد اکسترنال wd
۳- ضربه خوردن هارد دیسک و مشکلات فیزیکالی هارد دیسک

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۲۹, ۰۰:۱۰
برای خرید هارد اکسترنال بهتر است از نوع ۲٫۵ و بدون آداپتور استفاده شود ، چرا که آداپتور ها هم نیز مشکلات فراوانی ایجاد می کنند. هارد اکسترنال وسترن به نسبت سایر برندها توصیه می شود .
میتوانید از سری الترا برای پسورد گذاری و سری المنت استفاده کنید. هرچند پسورد گذاری اصلا توصیه نمی شود بدلیل اینکه مشکلات فراوانی ایجاد می کند و حتی باعث نابودی کل اطلاعات در صورت فراموشی پسورد می شود.
با تشکر

شهید گمنام
۱۳۹۵/۰۵/۲۹, ۰۱:۳۵
سلام در مورد هارد اکسترنال باید بگم که بیشترین خرابیش اول از سوکتش هست چون در

حین کار با هارد تکون بخوره سوکت خراب میشه و در مورد خرابی های دیگه ضربه بعد او جز

مهمترین خرابی ها هست وآب خوردگی هم یارو دیگه باید خیلی بیخیال باشه اتفاق بیوفته

ونوع ضد آب یه لاتستیکی تهیه شده در قسمت سوکتش که آب وارد نمیشه

و به نظر ما که با هارد کارمیکنیم و رابج هست یکیش My password ultraهست و

دیگریsp که دومی گرونتر هست وضد آب وضد ضربه البته اولی هم ضد آب وضربه دارن که

قیمت یکم بالاتره

درضمنmy password هم مثل بقیه هست میتونید رمز بزارید یا نذارید به دلخواه هست مطالب

که در مورد وسایل گفته میشه فقط تبلیغات هست که فلانی خوب نیست یا .... باید از کسانی

که استفاده میکنن بپزسیم الکی متن کپی کردن و اطلاعات غلط دادن به بقیه کار درستی نیست

وفقط بخواهیم بدون رسوندن مطلب درست تعداد ارسالی بره بالا

با عرض پوزش از دوستان اگه خوب توضیح ندادم .یا علی

یوسف
۱۳۹۵/۰۵/۲۹, ۱۶:۳۱
سلام
باید Firmware هاردت آپدیت بشه . از طریق این لینک (http://support.wdc.com/product/download.asp?wdc_lang=en&fid=wdsfMP_Ultra) میتونی Firmware و آخرین Driver ها رو دانلود کنی!
البته اگه فنی نیستی دست نزن خراب کاری میکنی به یک خدمات کامپیوتری متبحر مراجعه کنید چون هارد حساسه با کوچکترین اشتباه خراب میشه.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۲۹, ۱۷:۲۱
هارد اکسترنال 1ترابایت

سلام ان شاء الله توضیحات دوستان مفید بوده باشد از آن جا که شناختن یک بخش به منزله ی راهبردن به تعمیرات است خصوصیات هارد ها را بشناسید تا بتوانید بهتراز امکانات استفاده کنید.

با توجه به افزایش چشمگیر حجم انواع فایل ها و برنامه ها در سالیان اخیر، استفاده از هاردهای فرعی در کنار هارد رایانه های شخصی بسیار فراگیر شده است.به گونه ای که بسیاری از افراد ترجیح می دهند کلیه اطلاعات اعم از کاری و شخصی را همواره همراه خود داشته باشند تا در هر مکانی از آن ها استفاده کنند.هارد های اکسترنال به دلیل حجم بالایی که دارند معمولا برای پشتیبان گیری از اطلاعات کاربرد دارند. علاوه بر آن می تواند در کنار حافظه ی اصلی کامپیوتر در نظر گرفته شوند تا مقداری اطلاعات را بر روی آنها ذخیره و نگهداری کرد. در هر صورت ، دلایل استفاده هر چه باشد ( اعم از پشتیبان گیری یا داشتن حجم بیشتر برای ذخیره سازی اطلاعات ) می توان گفت که وجود هاردهای اکسترنال امری ضروری و غیرقابل انکار است.در این مطلب به معرفی برترین هاردهای اکسترنال موجود در بازار ایران می پردازیم:

۱-Seagate Backup Plus Slim :شرکت سیگیت با سابقه بیش از ۳۰ سال تولید و عرضه بیش از یک میلیارد هارد درایو توانسته به خوبی اعتماد مشتریان خود را جلب نماید و یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ساخت هارد دیسک در جهان می باشد. هارد دیسک های تولیدی این شرکت یکی از با کیفیت ترین هارد دیسک های شناخته شده در جهان به شمار می رود.Seagate Slim یکی از باریک‌ترین هارد اکسترنال‌های موجود است. این هارد، باریک‌ترین و بهترین راه برای حفظ هر آنچه که برای شما اهمیت دارد، می‌باشد. این هارد می‌تواند با گرفتن بک‌آپ‌های آسان از اطلاعات شما محافظت کند. از دیگر ویژگی‌های این هارد دیسک می‌توان به ذخیره عکس‌های شبکه‌های اجتماعی به صورت اتوماتیک و به اشتراک گذاشتن عکس‌ها و ویدیوهای شبکه‌های اجتماعی تنها با یک کلیک ، اشاره کرد.http://8bits.ir/wp-content/uploads/2014/04/SegateSlim.jpg
این هارد مجهز به رابط پرسرعت USB 3.0 با ۱۰ برابر پهنای باند و سه برابر سرعت بیشتر نسبت به نسل قبلی یعنی USB2.0 می باشد.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۲۹, ۱۷:۲۲
۲- + Elgato Thunderbolt Drive :
این هارد درایو سریعترین هارد دیسک موجود در بازار است و به کمک پورت Thunderbolt میتواند به سرعت ۲۹۰MB/s که سرعت بسیار بالایی برای خواندن اطلاعات دست یابد البته باید این نکته را هم گفت که پورت Thunderbolt هنوز به فراگیری پورت های USB نرسیده است به همین دلیل در کنار Thunderbolt پورت USB 3 هم برای ارتباط با بقیه سیستم ها در این هارد دیسک تعبیه شده است . http://8bits.ir/wp-content/uploads/2014/04/ElgatoThunderboltDrive-_1.jpg این هارد دیسک در ظرفیت های ۲۵۶GB و ۵۱۲GB تولید شده و متاسفانه در ایران موجود نمیباشد ۳- Seagate Backup Plus Fast : این هارد دیسک با ۴ ترابایت ظرفیت نه تنها بیشترین ظرفیت هارد دیسک های پرتابل را دارد بلکه یکی از سریعترین ها در این زمینه هم هاست و برای خواندن به سرعت ۲۳۲ MB/s میرسد و یک هارد دیسک مناسب برای کسانی است که نیاز به فضای زیاد و سرعت بالا برای انتقال فایل ها دارد که این هارد دیسک را برای ادیتور های فیلم و کسانی که کارهای مونتاژ فیلم انجام میدهند یک گزینه مناسب است . http://8bits.ir/wp-content/uploads/2014/04/fast-hdd-box-570x300.jpg این هارد دیسک با قیمتی در حدود ۹۵۰ هزار تومان در بازار موجود است و توسط سازگار ارقام تا دو سال گارانتی میشود . ۴-Western Digital My Passport Ultra : هارد دیسک‌‌های قابل حمل وسترن دیجیتال سری My Passport Ultra دارای طراحی بسیار زیبا در ۴ رنگ متنوع، ابعاد کوچک، وزن کم و حجم‌های ذخیره‌سازی گوناگون، انتخابی ایده‌آل برای مصارف مختلف به شمار می‌آیند. این سری از هارد دیسک در سال ۲۰۱۳ از طرف کمپانی بسیار معروف و محبوب وسترن دیجیتال معرفی و به بازار عرضه گردید. http://8bits.ir/wp-content/uploads/2014/04/WD_My_Passport_Ultra.jpg

هارد قابل حمل My Passport Ultra با دارا بودن ویژگی های بک آپ حرفه ای SmartWare وسترن دیجیتال امکان پشتیبان گیری از درایوتان را براحتی فراهم می کند . با درایو اولترا مای پاسپورت انتقال کلیه ی فایل ها بواسطه ی اتصالات USB 3.0 بسیار سریع صورت می گیرد . با وجود قابلیت رمز گذاری بر روی آن نیز می توانید از کلیه ی اطلاعات خود در داخل این هارد درایو محافظت نمایید . قیمت حجم ۱ ترابایتی این محصول در بازار ایران در حدود ۲۵۰ هزار تومان می باشد.

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۲۹, ۱۷:۲۵
۵- WD My Passport Slim :
از از ظاهر سری Ultra وسترن دیجیتال راضی نبودیدی میتوانید از سری اسلیم این هارد دیسک هم استفاده کنید که در کنار کارایی بالا ، کوچکی و سبکی را به عنوان ویژگی های این هارد دیسک میتوان یاد کرد . البته بدنه فلزی این هارد دیسک زیبایی خاصی به آن بخشیده است . http://8bits.ir/wp-content/uploads/2014/04/WDMyPassportSlim.jpg ۶- Silicon Power Armor A80 : این هارد دیسک هم جزو یکی از بهترین هارد دیسک های بازار است و با بدنه مقاوم و زیبایی که دارد توانسته در بازار جایی خوبی برای خود باز کند و مناسب برای کسانی است که هارد دیسک خود را همیشه با خود به همراه دارند و ترس از خرابی و ضربه هارد دیسک ازارشان میدهد ، این هارد دیسک ضدضربه و ضد آب و خاک و فشار است و برای مقاومت در برابر آب توانسته استاندارد IEC 529 IPX7 را بدست آورد که نشان دهنده توانایی ماندن در عمق حدودا ۱ متری ( ۳ فوت ) به مدت ۳۰ دقیقه است و استاندارد دیگر که این هارد دیسک توانسته آن را بدست آورد و باعث شده به آن لقب Armor یا زره را بدهند گزراندن استاندارد MIL-STD-810F 516.5 ارتش آمریکا است که برای مقاومت در برابر سقوط به این هارد دیسک اعطا شده و نشاندهنده این است که این هارد دیسک توانایی مقاومت در برابر سقوط از ارتفاع ۱۲۰ سانتی متر در حین جابجایی را دارد و نگته دیگری که حائز توجه است تعبیه محلی برای قرار گیری کابل هارد دیسک در کنار هارد است که باعث میشود کابل هارد همیشه در کنار آن در دسترس باشد . http://8bits.ir/wp-content/uploads/2014/04/Silicon-Power-Armor-A80.jpg

شقایق
۱۳۹۵/۰۵/۲۹, ۱۷:۲۶
چرا به حافظه اکسترنال نیاز دارید
اطلاعات مهم در کامپیوتر شما ممکن است از دست بروند. بنابراین اگر این اطلاعات برای شما با اهمیت هستند و تنها یک نسخه از آنها را در حافظه کامپیوتر خود ذخیره کرده اید، به شما توصیه می کنیم یک نسخه پشتیبان از این اطلاعات روی یک هارد اکسترنال تهیه کنید.
علاوه بر این اگر سیستم شما پر از اطلاعات، عکس ها و آهنگ هایی است که قصد ندارید آنها را پاک کنید، بهتر است به فکر تهیه یک هارد اکسترنال باشید تا بتوانید به همه این اطلاعات به صورت یکجا، دسترسی داشته باشید.
انواع حافظه خارجیدو نوع درایو ذخیره سازی اطلاعات وجود دارد.

Solid-State Drives یا اصطلاحا SSD
Hard Disk Drive یا اصطلاحا HDD

SSD ها بسیار سریع هستند ولی نسبت به HDD ها گرانتر می باشند. برای خرید SSD در حجم بالا باید حدودا 4 برابر HDD هزینه کنید. SDD ها همچنین امن تر هستند. اگر مقاومت هارد برای شما مهم است می توانید از مدل های قوی و ضد ضربه استفاده کنید. این درایو ها معمولا دارای پوشش بیرونی می باشند که مقاومت دستگاه را بیشتر می کنند.
حافظه های SSD برخلاف HDD ها هیچ قسمت مکانیکی ندارند و کمتر از HDD ها آسیب پذیرند. اگر دیسک سخت اکسترنال HDD داشته باشید و هنگام خواندن و یا نوشتن اطلاعات به آن ضربه وارد کنید به احتمال بالای 90 درصد دیسک سخت اکسترنال شما آسیب خواهد دید.

در عوض HDD ها ارزان می باشند و در ظرفیت های بالای 500GB و تا حجم 1TB و 2TB (هر ترابایت 1024GB است) و بالاتر موجود می باشند.

انواع مختلف هارددیسک های اکسترال پیش از دسته بندی درایو های HDD اکسترنال لازم است بدانید که درون درایوهای اکسترنال یک HDD وجود دارد و در واقع هارد اکسترنال از یک HDD معمولی بعلاوه یک مدار ساده مبدل SATA به USB تشکیل شده است که در یک کیس جذاب قرار گرفته اند. درایو های سخت اکسترال (HDD External) دو دسته می باشند:

دیسک سخت های اکسترنال بدون آداپتور که اصطلاحا به آنها هارد دیسک های اکسترنال پاسپورتی گفته می شود.
دیسک سخت های اکسترنال با آداپتور

درایو های اکسترال پاسپورتی، سبک تر، کوچک تر و کندتر از درایو های اکسترال با آداپتور می باشند. برق مورد نیاز این درایوها از طریق پورت USB تامین می گردد و سرعت HDD داخلی آنها نیز معمولا 5400 دور در ثانیه است. در داخل این درایو های اکسترنال یک HDD نوت بوک قرار دارد. این درایو وزن و ابعاد کوچکتری داشته و به راحتی قابل حمل می باشد. قیمت درایو های اکسترال پاسپورتی تقریبا دو برابر درایو های اکسترنال بزرگ یا آداپتوری است. اما درایو های اکسترال با آداپتور وزن سنگین تر و ابعاد بزرگتر و سرعت بیشتر دارند. درون درایو های اکسترنال با آداپتور معمولا یک HDD معمولی ( HDD کامپیوترهای رومیزی) با سرعت 7200 دور در ثانیه استفاده می شود.
چه ظرفیتی برای شما مناسب تر است؟این مورد بستگی به ظرفیت اطلاعاتی دارد که قصد دارید در حافظه ذخیره سازی خارجی نگه دارید. اگر بیشتر اطلاعات شما، فایل های Word و اطلاعات اینچنینی هستند که حجم زیادی ندارند، می توانید هارد 250 یا 320 گیگابایتی تهیه کنید و اگر بیشتر فایل های شما را موزیک و عکس و فیلم تشکیل می دهند، می توانید هارد 500 گیگابایتی ، 1 و یا 2 ترابایتی تهیه کنید.
قیمت هارد اکسترنال 500 گیگابایتی با توجه به برند و کیفیت، بین 70 تا 100 هزار تومان و قیمت 1 ترابایتی حدودا دو برابر است.
امنیت درایوبعضی از درایوها دقیقا مشابه یک مخزن عمل می کنند. یعنی تنها اطلاعات شما را درون خود نگه می دارند. ولی درایو هایی نیز وجود دارند که امنیت و امکانات بیشتری مانند بازیابی راحت فایل ها و یا تهیه نسخه پشتیبان به صورت اتوماتیک فراهم می کنند.
این امکانات ممکن است برای شما هزینه بردار باشند و قیمت درایو را بالا ببرد. بنابراین کاملا بستگی به نیاز و اهمیت امنیت اطلاعات شما دارد.
سرعتزمانی که سرعت نوشتن و خواندن از درایو برای شما اهمیت دارد، باید به پورت های دستگاه توجه کنید. بیشتر درایور ها از USB 2.0 یا eSATA پشتیبانی می کنند ولی پورت USB 3.0 هنوز کاملا جا نیافتاده و ممکن است همه درایو ها از آن پشتیبانی نکنند. در هر حال وجود USB 3.0 در درایو یک مزیت بزرگ است. دستگاه های MAC از eSATA پشتیبانی نمی کنند.

اگر از Mac استفاده می کنید، به قابلیت اتصال درایو از طریق FireWire نیز توجه کنید.
سرعت eSATA از USB 2.0 بیشتر است. ولی معمولا نیاز به یک منبع انرژی خارجی دارد بنابراین برای استفاده از این پورت برای جا به جایی فایل های بزرگ مانند فیلم های HD، معمولا باید از درایوهای اکسترنال با آداپتور استفاده کنید.
قابلیت اتصال به شبکهاگر تصمیم ندارید از از این درایو در یک شبکه خانگی یا اداری استفاده کنید، نیازی به بررسی قابلیت شبکه در درایو خود ندارید. ولی اگر قرار است از این درایو در شبکه خانگی یا شبکه کوچک اداری خود استفاده کنید باید قابلیت Network-Attached Storage یا اصطلاحا NAS را بررسی کنید. این درایو ها مانند هارد های اکسترنال بزرگی می باشند که می توانند به طور اتوماتیک از چند کامپیوتر نسخه پشتیبان تهیه کنند و یا کامپیوترهای موجود در شبکه برروی آنها اطلاعات بنویسند و یا بخوانند.
این درایو ها از HDDهای معمولی گران تر می باشند. گاهی اوقات قیمت این هارد ها بر اساس تعداد کامپیوتری که می توانید به آنها متصل کنید و ظرفیت آنها، خیلی زیاد می شوند. این درایو ها در یک شبکه، ابزار بسیار مفیدی می باشند.
توصیه نهاییتهیه Backup از اطلاعاتتان خیلی راحت تر از این است که با صرف هزینه گزاف، از شرکت های خدماتی بخواهید اطلاعات شما را بازیابی کنند. ضمن اینکه هیچ ضمانتی برای بازگشتن اطلاعات شما وجود ندارد.
منبع: About.com

oldDandy
۱۳۹۵/۰۵/۳۰, ۱۷:۵۶
سلام ان شاء الله توضیحات دوستان مفید بوده باشد از آن جا که شناختن یک بخش به منزله ی راهبردن به تعمیرات است خصوصیات هارد ها را بشناسید تا بتوانید بهتراز امکانات استفاده کنید.

خیلی ممنون از همه شما دوستان
تا حدودی کارم راه افتاد و یه فلش داشتم که کار نمیکرد با یکی ازین روشها اون درست شدb-)ولی هاردم فک کنم مرخص شده چون اصلا بعد از اتصال هیچ صدا یا لرزشی مبنی بر چرخیدن دیسکش نداره:-s