PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جمع بندی شده احساس میکنم هنوز شبهه های عدم وجود خدا درون من باقی هست

معین
۱۳۹۵/۰۹/۰۶, ۰۹:۴۸
با نام و یاد دوست

سلام

یکی از کاربران کانون سوالی داشتند که مایا نبودن با آیدی خودشون مطرح کنند
مطالب ایشون عینا نقل میشود

سلام و عرض ادب خدمت شما

مزاحم شدم تا اگر امکانش هست بنده رو راهنمایی کنید

من جوانی 24 ساله هستم
تا چند سال پیش اعتقاداتم بسیار قوی و محکم بود

اما در چند سال اخیر پای من به صفحه های اجتماعی باز شد و مسیر من کاملا برگشت

تا جایی که حتی منکر خداوند میشدم ؛البته این منکر شدن بی دلیل و پایه و اساس نبود....کنفرانس هایی و کتاب هایی به من دادن افراد اتئیست درباره فیزیک کوانتوم و دنیای عدم و دنیای از هیچ و ...و فیلمهایی از دانشمندانی که بی خدا هستند..و کم کم این مسیر بی خدایی برای من هموار شد...

اما بعد از مدتی تصمیم گرفتم برای وجود و اثبات خدا تحقیق و پرسش کنم....هم نظرهای موافق و هم مخالف رو میشنیدم...مثل این بود که وارد باتلاقی شدم و هر کس به شیوه خودش میخواد من رو نجات بده و من هم به عنوان یک بی طرف از نیتشون اگاه نیستم...

سعی کردم خدا رو درون زندگی بذارم و نتیجه ش رو ببینم ،اما دیگه مثل قبل حسی به خدا ندارم، و مثل قبل نمیتوانم با خدا انس بگیرم

احساس میکنم هنوز شبهه های عدم وجود خدا درون من باقی هست

از طرفی شبهات فضای مجازی هم کم نیستند و من درگیر اونها هستم.نظیر شبهه های قران و نهج البلاغه و ...به همین خاطر نمیتونم یک اعتقاد کامل و همیشگی برای خودم داشته باشم...یا اعتقادم زیاد میشه گاهی یا کم و سست میشه.

خواهشی که از شما دارم این هست که اگر کتابی ، مقاله ای و یا فیلمی مد نظر دارید برای اثبات علمی وجود خدا و همچنین جوابی برای شبهات قران و نهج البلاغه و غیره به بنده معرفی کنید

و اینکه اگر برنامه و عمل خاصی مد نظرتون هست بگید تا انجام بدم

با تشکر

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید http://www.askdin.com/images/smilies/Small/Gol.gif

معین
۱۳۹۵/۰۹/۰۶, ۰۹:۵۵
با نام و یاد دوست

http://askquran.ir/gallery/images/75940/1_erjae1.jpg

کارشناس بحث: استاد صدیق

صدیق
۱۳۹۵/۰۹/۱۳, ۰۹:۵۷
پرسش:
خواهشی که از شما دارم این هست که اگر کتابی، مقاله ای و یا فیلمی مد نظر دارید برای اثبات علمی وجود خدا و همچنین جوابی برای شبهات قرآن و نهج البلاغه و غیره به بنده معرفی کنید و اینکه اگر برنامه و عمل خاصی مد نظرتان هست بگویید تا انجام بدهم.

پاسخ:
فضای مجازی در کنار مزایایش، اگر درست استفاده نشود این معایب و مضرات را نیز دارد.
به هر حال امیدوارم مسیر زندگی شما عوض شود و به سمت صلاح و فلاح برود.

اما در مورد سوال شما:
با فیلم و کلیپ و رمان و شعر و قصه نمی توان اعتقادات را سامان داد.
خصوصا برای کسانی که حرفهای مقابل را به صورت استدلالی یا شبه استدلالی دیده و شنیده اند.
برای تحکیم اعتقادات باید مطالعه کرد، مطالعه و مطالعه.
از هر کجا که مشکل دارید و سطح معلومات شماست شروع کنید.
اگر می بیند در همه چیز مشکل دارید از اصول دین شروع کنید.

برای مطالعه در اصول دین هم در ابتدا سراغ کتاب ها و مقالاتی که پاسخ به شبهات و سوال است نروید، بلکه ابتدا به منابع توصیفی که برای توضیح و تبیین مباحث اعتقادی به شیوه عقلی یا نقلی پرداخته اند مراجعه کنید.
برای این منظور بهتر است سیر مطالعاتی منظمی داشته باشید.
جهت مطالعه هدفمند و منظم در زمینه مسائل اعتقادی بنده، سیر مطالعاتی زیر را پیشنهاد می کنم.

در مورد خداشناسی، مطالعه منابع زیر مفید و سودمند است.
1. آموزش کلام اسلامی، محمد سعیدی مهر.
2. الله شناسی، سید محمد حسین تهرانی.
3. اثبات وجود خدا، گروهی از دانشمدان معاصر، انتشارات علمی فرهنگی.
3. پیام قرآن، ج2، ناصر مکارم شیرازی.
4. معارف قرآن، ج1، محمد تقی مصباح یزدی.
5. تبیین براهین اثبات خدا، عبدالله جوادی آملی.
6. توحید در قرآن، عبدالله جوادی آملی.

در مورد مبحث نبوت
1. آموزش کلام اسلامی، ج2، محمد سعیدی مهر.
2. آموزش عقائد، محمد تقی مصباح یزدی.
3. راه و راهنما شناسی، محمد تقی مصباح یزدی.
4. نبوت، مرتضی مطهری.
5. محاضرات فی الالهیات، علی ربانی گلپایگانی.
6. دین و نبوت، محمد حسن قدردان قراملکی.

البته بعد از مطالعه این آثار می توانید از کتاب هایی که به منظور پاسخ به شبهات و سوالات توسط اندیشمندان اسلامی و شیعی نگاشته شده است، استفاده کنید.