PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آداب ومستحبات دوران بارداری

Negin1
۱۳۹۵/۱۰/۲۴, ۱۵:۲۸
سلام. من الان مدت یک ماهه که باردارم. خواستم بدونم دعا یا نمازی هست برای اینکه فرزندم، در آینده انسان سالمی باشه و به گناه کشیده نشه؟ و همچنین انجام چه کارهایی در این دوران مستحب و مکروهه.

معین
۱۳۹۵/۱۰/۲۴, ۱۹:۱۵
با نام و یاد دوست

http://askquran.ir/gallery/images/75940/1_erjae1.jpg

کارشناس بحث: استاد عمار

عمار
۱۳۹۵/۱۰/۲۶, ۱۳:۰۷
با سلام و ادب
در رابطه با این سوال شما عرض کنم علاوه بر دقت هایی که قبل از اقدام به بچه داری و هنگام رابطه و بعد از بارداری باید داشته باشید در خود ایام بارداری هم لازم است دقت هایی صورت بگیرد تا ان شالله بچه ای صالح متولد شود.

از جمله توصیه هایی که در این دوران می توان داشت:

الف) همواره دعا کردن و از خداوند طلب فرزند صالح نمودن به ویژه دعاهاى قرآنى مربوط به این موارد؛ مانند:
1- رَبِّ هَبْ لِی مِنْ لَدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِیعُ اَلدُّعاءِ، ( آل عمران، آیه 38)؛
2- رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّيَّاتِنا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقِینَ إِماماً v(فرقان، آیه 74)؛
3- ربِّ اجْعَلْنِی مُقِیمَ اَلصَّلاةِ وَ مِنْ ذُرِّيَّتِی رَبَّنا وَ تَقَبَّلْ دُعاءِ (ابراهیم، آیه 40) و…
ب ) استفاده از غذاهاى حلال و پرهیز از هر نوع حرام و حتى مشتبه،
ج ) تلاوت قرآن به هنگام باردارى به ویژه با صداى بلند،
د ) استفاده از غذاهاى مناسب به ویژه خرما در ایام حمل،
ه ) پرهیز از مجامعت بسیار در ایام حمل. شیرینى زندگى در گرو مراعات اصولى اخلاقى، از سوى طرفین است.
و...

و توصیه‏ هاى کلى در این زمینه:

1- همیشه باوضو باشید خصوصا هنگام غذا خوردن,
2- با کوشش تمام از گناهان بپرهیزید,
3- حتی الامکان مستحبات را انجام دهید,
4- آرامشتان را حفظ کنید و عصبانی نشوید,
5- خواندن تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها بعد از هر نماز و شب قبل از خواب,
6- هر روز 140 مرتبه ذکر صلوات,
7- تلاوت قرآن خصوصا مداومت بر سوره انبیاء – هر قدر که بتواند – برای صالح شدن فرزند بسیار مؤثر است,
8- به فکر خدا بودن, رفع حوائج مردم را کردن, در چهره افراد مؤمن و زیبا نگاه کردن, رفت و آمد نکردن با کسانی که مشکل اخلاقی دارند, رفتن به زیارت, دوری از معاصی بخصوص دروغ و غیبت, نماز اول وقت خواندن,
9- برای صبور شدن بچه دست را روی شکم گذارده سوره والعصر خواندن.
و...

عمار
۱۳۹۵/۱۰/۲۶, ۱۳:۱۰
در رابطه با این موضع قبلا هم بحث های خوبی شده که نکات خوبی در آن تاپیک ها موجود می باشد. لذا لینک آنها رو قرار میدم حتما مطالعه بفرمایید:

http://www.askquran.ir/showthread.php?t=25794
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=14656
http://www.askdin.com/showthread.php?t=21014

Negin1
۱۳۹۵/۱۰/۲۶, ۲۰:۲۳
با سلام و ادب
در رابطه با این سوال شما عرض کنم علاوه بر دقت هایی که قبل از اقدام به بچه داری و هنگام رابطه و بعد از بارداری باید داشته باشید در خود ایام بارداری هم لازم است دقت هایی صورت بگیرد تا ان شالله بچه ای صالح متولد شود.

از جمله توصیه هایی که در این دوران می توان داشت:

الف) همواره دعا کردن و از خداوند طلب فرزند صالح نمودن به ویژه دعاهاى قرآنى مربوط به این موارد؛ مانند:
1- رَبِّ هَبْ لِی مِنْ لَدُنْكَ ذُرِّيَّةً طَيِّبَةً إِنَّكَ سَمِیعُ اَلدُّعاءِ، ( آل عمران، آیه 38)؛
2- رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّيَّاتِنا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقِینَ إِماماً v(فرقان، آیه 74)؛
3- ربِّ اجْعَلْنِی مُقِیمَ اَلصَّلاةِ وَ مِنْ ذُرِّيَّتِی رَبَّنا وَ تَقَبَّلْ دُعاءِ (ابراهیم، آیه 40) و…
ب ) استفاده از غذاهاى حلال و پرهیز از هر نوع حرام و حتى مشتبه،
ج ) تلاوت قرآن به هنگام باردارى به ویژه با صداى بلند،
د ) استفاده از غذاهاى مناسب به ویژه خرما در ایام حمل،
ه ) پرهیز از مجامعت بسیار در ایام حمل. شیرینى زندگى در گرو مراعات اصولى اخلاقى، از سوى طرفین است.
و...

و توصیه‏ هاى کلى در این زمینه:

1- همیشه باوضو باشید خصوصا هنگام غذا خوردن,
2- با کوشش تمام از گناهان بپرهیزید,
3- حتی الامکان مستحبات را انجام دهید,
4- آرامشتان را حفظ کنید و عصبانی نشوید,
5- خواندن تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها بعد از هر نماز و شب قبل از خواب,
6- هر روز 140 مرتبه ذکر صلوات,
7- تلاوت قرآن خصوصا مداومت بر سوره انبیاء – هر قدر که بتواند – برای صالح شدن فرزند بسیار مؤثر است,
8- به فکر خدا بودن, رفع حوائج مردم را کردن, در چهره افراد مؤمن و زیبا نگاه کردن, رفت و آمد نکردن با کسانی که مشکل اخلاقی دارند, رفتن به زیارت, دوری از معاصی بخصوص دروغ و غیبت, نماز اول وقت خواندن,
9- برای صبور شدن بچه دست را روی شکم گذارده سوره والعصر خواندن.
و...

ممنونم.
فقط چند تا موضوع هست. من نمیتونم خرما بخورم و خیلی از این روایات به خوردن خرما اشاره داشتن. هیچ جایگزینی نداره؟
زمان هم آغوشی هم اصلا به قصد بارداری نبوده و هیچ دعایی هیچ کدوم از ما نکردیم. در واقع من تازه دو ماه از ازدواجم میگذره و بارداریم کاملا ناخواسته بود. در ضمن هیچ دل خوشی هم از ایشون نداشتم چون همون روز با هم دعوامون شده بود.
اینکه بنده همسرم رو دوست ندارم خیلی روی جنین تاثیر میذاره؟؟؟
و آخرین موضوع، بنده امسال کنکور دارم، استرس زیادی دارم به خاطرش. ممنون میشم دعایی برای آرامش هم توصیه کنید.

عمار
۱۳۹۵/۱۰/۲۸, ۰۹:۲۳
فقط چند تا موضوع هست. من نمیتونم خرما بخورم و خیلی از این روایات به خوردن خرما اشاره داشتن. هیچ جایگزینی نداره؟
با سلام و ادب
این لینک رو بخونید:
خوراکی‌های مفید و مضر در دوران بارداری... (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=48260)

اینکه بنده همسرم رو دوست ندارم خیلی روی جنین تاثیر میذاره؟؟؟
بی تاثیر نیست، خصوصا برای بعد از تولد بچه . در این زمینه و مشکلاتتون با بخش مشاوره حتما صحبت کنید.

و آخرین موضوع، بنده امسال کنکور دارم، استرس زیادی دارم به خاطرش. ممنون میشم دعایی برای آرامش هم توصیه کنید.
خدمت شما عرض کنم که به طور كلي ياد خداوند به هر شكل و صورتي موجب آرامش قلب است .

و گفتن ذكر« ما شاءَ الله لا حَولَ وَ لا قوَّةَ إلّا باللهِ العَلِيِّ العَظيم » در ايجاد ارامش نقش موثري دارد .

و همچنین ميرزا احمد آشتياني (ره) در كتاب هديه احمدي اورده اند:
علامه طباطبايي صاحب تفسير الميزان فرمودند:جهت ارامش پيدا كردن دست روي سينه بگذاريد ودر حالت نشسته و ايستاده چند مرتبه ايه 28 سوره رعد را بخوانيد:

«الذّينَ امَنوا وتَطمَئِنُّ قُلوبُهُم بذِكرِ اللهِ اَلا بذِكرِ الله تَطمَئِنُ القلوب » زيرا در ايجاد ارامش بسيارمؤثر است .

Negin1
۱۳۹۵/۱۰/۲۹, ۱۵:۰۹
ممنونم....