PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : *****روزنامه سایت( مسایل روز دنیاو جهان اسلام و....)(حتما ببینید)***

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۱, ۱۸:۱۶
به بابام گفتم : میخوام زن بگیرم...

چش غره ای بهم رفت و گفت:چقد درآمد داری...؟!

گفتم:هعییی...سر جمع یه هشتصد نهصد تومنی میشه...

زد زیر خنده و گفت: پاشو برو بچهههه...

با هشتصد نهصد تومن میشه زندگی کرد آخهههه...؟

میخوای دختر مردمو بدبخت کنی...؟

گفتم : اگه یه پولدار بیاد و بهتون بگه واسه پسرت زن بگیر ، امضا و تضمین هم بده که ماهانه خرج

زندگیشو میدم...قبول میکنی...؟

نذاشت حرف از دهنم بیفته ، زودی گفت:خب معلومه که قبول میکنم…!

گفتم : آخه پدر من ، قربون اون شکل ماهت بشم من ، تو حرف و امضای یه پولدارو که نه میشناسیش

و نه میدونی چه جور آدمیه قبول میکنی ، فقط و فقط به پشتوانه اینکه قول داده زندگی پسرتو تأمین کنه.

واسه بچه ات زن میگیری ولی قربونش برم ، ضمانت خدا رو قبول نمیکنی...؟

انگار بهش برخورده بود ، اخماش رفت تو هم و گفت: یعنی چی…؟

گفتم : خدا تو قرآنش گفته :

وَ أَنکِحُواْ الْأَیَامَي مِنکمُ‏ و الصَّالِحِینَ مِنْ عِبَادِکمُ‏ وَ إِمَائکُم إِن یَکُونُواْ فُقَرَاءَ یُغْنِهِمُ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ

و َاللَّهُ وَاسِع عَلِیم(سوره نور ، آیه۳۲)

اون وقت شما...!!!!

رفت تو فکر و هیچی نگفت.

صبح روز بعد به مامانم گفت: به فکر یه عروس خوب واسه پسرت باش...خلاصه تحقیق کردیم و یه دختر مناسب

و هم سطح خودمون پیدا کردیم.ازدواجمون سر گرفت و الان یه زندگی خوب و پُر از عشق رو کنار همسرم

دارم.اگه اون موقع شنیده بودم خدا روزی رسونه...الان با همه وجودم درکش میکنم.

(راوی : گمنام)

پ.ن:

به جوونه میگیم بیا ازدواج کن،

میگه با کدوم پول؟

میگیم : خدا قول داده کمکت کنه

میگه : نمیشه که، آخه چجوری؟؟؟

حالا اگه یه بانکی بیاد بگه من فلان قدر بهت پول میدم ، نگران نباش، برو ازدواج کن،

میره ازدواج میکنه، چون تو نگاهش بانک ها از خدا قویتر هستن!

ما توکلمون مشکل داره...

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۱, ۱۸:۱۷
هفته نامه تایم آیه ای از قرآن کریم روی جلدش منتشر کرده است.

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/Time.jpg

ادیان الهى، بنا به نیاز امت ها و تناسب محیط زندگانى با هم مختلف بوده، هر دینى تكمیل شده دین قبلى

است و چون اسلام ، آخرین دین الهى است، تمام نیازمندى هاى بشر را براى هدایت و سعادت دارد.

بنابراین کامل ترین دین، دین اسلام و کتاب آسمانی ما قرآن ناطق است.

منبع : شیعه نیوز

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۱, ۱۸:۲۲
آیا حق الناس هم قابل شفاعت است ؟

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/haghonas.jpg عيون أخبار الرضا عليه السلام‏] ... دَاوُدُ بْنُ سُلَيْمَانَ قَالَ حَدَّثَنِي عَلِيُّ بْنُ مُوسَى الرِّضَا َ عن آبائه

علیهم السلامْ عن أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ ع قَالَ قَالَ رَسُولُ اللَّهِ ص: إِذَا كَانَ يَوْمُ الْقِيَامَةِ وُلِّينَا حِسَابَ

شِيعَتِنَا فَمَنْ كَانَتْ مَظْلِمَتُهُ فِيمَا بَيْنَهُ وَ بَيْنَ اللَّهِ‏ عَزَّ وَ جَلَ‏ حَكَمْنَا فِيهَا فَأَجَابَنَا وَ مَنْ‏ كَانَتْ‏ مَظْلِمَتُهُ

‏ بَيْنَهُ‏ وَ فِيمَا بَيْنَ‏ النَّاسِ‏ اسْتَوْهَبْنَاهَا فَوُهِبَتْ‏ لَنَا وَ مَنْ كَانَتْ مَظْلِمَتُهُ فِيمَا بَيْنَهُ وَ بَيْنَنَا كُنَّا أَحَقَّ

مَنْ عَفَا وَ صَفَحَ.بحار الأنوار ج‏8، ص: 40 ، عيون أخبار الرضا عليه السلام ؛ ج‏2 ؛ ص57

امام علىّ بن موسى الرّضا (عليهماالسّلام) از پدرش از آباء بزرگوارش (عليهم السّلام) از علىّ بن أبى طالب

(عليه السّلام) نقل كرد كه رسول خدا (صلى اللَّه عليه و آله) فرمود: چون روز قيامت شود حسابرسى شيعيان

ما به خود ما واگذار مى‏ شود، پس هر كس مظلمه و گناهش ميان او و خداوند است ما داورى كرده و

هر چه حكم كنيم خداوند امضاء مى‏ فرمايد، و هر كس مظلمه‏ اش ميان او و مردم است، ما از مردم تقاضا

می كنيم او را ببخشند، و آنان مى ‏بخشند، و هر كس مظلمه ‏اش ميان او و ما اهل بيت است ما سزاوارتر

از همه كس به بخشش و عفو و گذشت مى‏ باشيم.

------------------------------------------
[تفسير فرات بن إبراهيم‏] ...جَعْفَرُ بْنُ مُحَمَّدٍ الْفَزَارِيُّ مُعَنْعَناً عَنْ قَبِيصَةَ بْنِ يَزِيدَ الْجُعْفِيِّ قَالَ:

دَخَلْتُ عَلَى الصَّادِقِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ ع وَ عِنْدَهُ الْبَوْسُ بْنُ أَبِي الدَّوْسِ وَ ابْنُ ظَبْيَانَ وَ الْقَاسِمُ الصَّيْرَفِيُّ

فَسَلَّمْتُ وَ جَلَسْتُ وَ قُلْتُ يَا ابْنَ رَسُولِ اللَّهِ قَدْ أَتَيْتُكَ مُسْتَفِيداً قَالَ سَلْ وَ أَوْجِزْ قُلْتُ أَسْأَلُكَ عَنْ قَوْلِ اللَّهِ

تَعَالَى: إِنَّ إِلَيْنا إِيابَهُمْ ثُمَّ إِنَّ عَلَيْنا حِسابَهُمْ‏ قَالَ فِينَا التَّنْزِيلُ قُلْتُ إِنَّمَا أَسْأَلُكَ عَنِ التَّفْسِيرِ قَالَ نَعَمْ‏ يَا

قَبِيصَةُ إِذَا كَانَ‏ يَوْمُ‏ الْقِيَامَةِ جَعَلَ‏ اللَّهُ‏ حِسَابَ‏ شِيعَتِنَا عَلَيْنَا فَمَا كَانَ‏ بَيْنَهُمْ‏ وَ بَيْنَ‏ اللَّهِ‏ اسْتَوْهَبَهُ‏ مُحَمَّدٌ ص

مِنَ اللَّهِ وَ مَا كَانَ فِيمَا بَيْنَهُمْ وَ بَيْنَ النَّاسِ مِنَ الْمَظَالِمِ أَدَّاهُ مُحَمَّدٌ ص عَنْهُمْ وَ مَا كَانَ فِيمَا بَيْنَنَا وَ بَيْنَهُمْ

وَهَبْنَاهُ لَهُمْ حَتَّى يَدْخُلُوا الْجَنَّةَ بِغَيْرِ حِسَابٍ. بحار الأنوار 7/203، تفسير فرات الكوفي، ص: 552

----------------------
كنز، [كنز جامع الفوائد و تأويل الآيات الظاهرة] ...عَنْ جَمِيلِ بْنِ دَرَّاجٍ قَالَ: قُلْتُ لِأَبِي الْحَسَنِ ع

أُحَدِّثُهُمْ بِتَفْسِيرِ جَابِرٍ قَالَ لَا تُحَدِّثْ بِهِ السِّفْلَةَ فَيُذِيعُوهُ أَ مَا تَقْرَأُ إِنَّ إِلَيْنا إِيابَهُمْ ثُمَّ إِنَّ عَلَيْنا حِسابَهُمْ‏

قُلْتُ بَلَى قَالَ إِذَا كَانَ يَوْمُ الْقِيَامَةِ وَ جَمَعَ اللَّهُ الْأَوَّلِينَ وَ الْآخِرِينَ وَلَّانَا حِسَابَ شِيعَتِنَا فَمَا كَانَ

بَيْنَهُمْ وَ بَيْنَ اللَّهِ حَكَمْنَا عَلَى اللَّهِ فِيهِ فَأَجَازَ حُكُومَتَنَا وَ مَا كَانَ بَيْنَهُمْ وَ بَيْنَ النَّاسِ اسْتَوْهَبْنَاهُ مِنْهُمْ

فَوَهَبُوهُ لَنَا وَ مَا كَانَ بَيْنَنَا وَ بَيْنَهُمْ فَنَحْنُ‏، بحار الأنوار ج‏24، ص: 268

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۱, ۱۸:۲۶
آیا مردم کشورهای اروپای مسیحی و قارۀ آمریکا هیچ گاه به فلسطینی بودن حضرت مسیح (علیه السلام)

و آسیایی بودن دینشان فکر کرده اند تا به خاطر عرق ملی و تعصبات ناسیونالیستی دینشان را کنار بگذارند؟!

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb/shia-iran.jpg
آیا یهودیان اروپا و اسرائیل و آمریکا تا به حال نسبت به مصری بودن حضرت موسی (علیه السلام) و آفریقایی بودن

دین خود تعصب به خرج داده اند و دین دیگری انتخاب کنند؟!

پس چرا وقتی همین یهودیان و مسیحیان به خاطر ترس از فراگیر شدن مکتب اسلام، بحث عربی بودن

دین اسلام را مطرح می کنند عده ای از ایرانیان ساده و ناآگاه به نشر این مطالب می پردازند؟!

آیا این فقط به خاطر کثرت هجمه های فرهنگی علیه ایران و ایرانی است یا آنکه سادگی و ناپختگی ما

ایرانی ها نیز در این مساله دخالت دارد؟!

فقط در ایران است که گاه برخی، گوهر دست خود را از گردوی در دست دیگران کمتر می پندارند!

آیا خداوندی که حضرت ابراهیم (علیه السلام) را در عراق به نبوت برگزید باید خداوند عراقی دانست؟!

آیا خداوندی که حضرت موسی (علیه السلام) را در مصر به نبوت برگزید باید خداوند مصری یا آفریقایی دانست؟!

آیا خداوندی که حضرت عیسی (علیه السلام) را در فلسطین به نبوت برگزید باید خداوند فلسطینی دانست؟!

آیا خداوندی که اصحاب کهف را در یونان برگزید ، باید خداوند را یونانی دانست؟!

پس چرا خداوندی که حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) را در عربستان به نبوت برگزید خداوند عربی و

دین اسلام را دین عربی می نامند؟!

چرا یهودیان و مسیحیان، خداپرستی در اسلام را عرب پرستی می نامند اما خود یهودیت را آفریقایی پرستی

نمی دانند و مسیحیت را آسیایی پرستی نمی خواند؟

چرا فقط یک ایرانی می تواند علیه مذهب خودش مطلب نشر دهد!

حالا می فهمی که چرا باید سال 1984 کنگره ای با حضور 300 دانشمند درجه یک شرق شناس از تمام جهان

و یهودیا تو دانشکده تاریخ دانشگاه تل آویو با رهبری برومبرگ و زوینس و مایکل فیشر و برنارد لویس و کرامر ،

برای پیدا کردن راهی برای نابود کردن مردمی که نتونستن مثل ملت های دیگه به استعمار بگیرنشون

(خصوصآ و خصوصآ ایرانیا) برگزار بشه و بعد از ارائه 30 مقاله تو 3 روز به این نتیجه برسن که تا وقتی این مردم

از قیام کربلا درس میگیرن و به انتظار قیام امام دوازدهم نشستن و تلاش میکنن ، هیچ راهی برای مقابله

باهاشون ندارن ! پس باید لفظ "یا حسین" و "یا مهدی" رو ازشون بگیرن!

و با ریختن دامن های کوتاه به سر دختراشون به جای بمب به سر پسراشون اونهارو فاسد کنن و با شبهه های

جورواجور و تحریف و ارائه تاریخ دلخواه و تحریک تعصبات نژادی به سرشون هجوم ببرن , تا دیگه دختری نباشه

که با الگو گیری از حیا و غیرت و اخلاق فاطمی , بچه ای رو چنان مادری کنه که به تقدس مردانگی و ایثار به

سرش سربند "یا حسین" ببنده و از ناموس و کشور و آرمانش ، جلوی ۳۴ کشور به سرکردگی آمریکا و اسراییل

و با اهرم صدام ، ۸ سال مقاومت و دفاع کنه...

حالا بند های پروتکول های اسراییل قابل فهم میشه که

" اگر ایران رو می خواهید ، تشیع رو از اونها بگیرید"

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۱, ۱۸:۲۹
http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/6animal.jpg

مردم زمان ما شش گروه هستند!

زرارة بن ابی اوفی گفت: روزی به دیدن امام سجاد (علیه السلام) رفتم. وقتی به حضور ایشان شرفیاب

شدم و در محضر مبارک ایشان نشستم حضرت رو به من کرد و فرمود: ای زرارة! مردم زمان ما شش گروه

هستند: شیر، گرگ، روباه، سگ، خوک و گوسفند.

۱. اما شیر صفتان پادشاهان و سلاطین و خلفای دنیا هستند که هر یک می‌خواهند بر دیگری پیروز و چیره

شوند و غلبه کنند و دیگران بر آنها تسلطی نداشته باشند و مغلوب نگردند.

۲. اما گرگ صفتان تجار و بازرگانان هستند که به هنگام خرید از اجناس و کالای دیگران بدگویی و نکوهش

می‌کنند و ارزش خرید آن را پایین می‌آورند ولی به وقت فروش متاع خود از کالا ستایش و تعریف می‌کنند

و ارزش فروش آن را به دروغ بالا می‌برند و می‌خواهند سر مردم کلاه بگذارند.

۳. اما روباه صفتان منافقین و تظاهر کنندگان و افراد عوام فریبند که برای سوءاستفاده و فریب مردم

به ظاهر اظهار مسلمانی می‌کنند و از راه دین نان می ‌خورند ولی در دل آنچه را که با زبان توصیف می‌کنند

باور نداشته و در باطن به آن ایمان ندارند.

۴. اما سگ صفتان افرادی هستند هرزه گو و بد زبان که با سخنان و گفتار خود مانند سگ به مردم پارس

می‌کنند و مردم از ترس نیش و زهر زبانشان به آنها احترام می‌گذارند.

۵. اما خوک صفتان نامردان بی‌غیرت و بی‌مروت و شهوت‌رانانی هستند که به هر پلیدی و کار زشتی تن

در می‌دهند.

۶. و اما گوسفند صفتان افراد متدین و با ایمانی هستند که پشم‌هایشان را می‌چینند گوشت‌هایشان

را می‌خورند و استخوان‌هایشان را می‌شکنند.

حال بنگر از این گوسفند بیچاره که در میان یک مشت شیر گرگ روباه سگ و خوک گرفتار و اسیر شده

چه کاری ساخته است و یا چه کاری می‌تواند بکند؟!!

منبع:

خصال شیخ صدوق باب سه ح۴۲

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۱, ۱۸:۳۴
آيا خدا قدرت دارد دنيا را درون تخم مرغی جای دهد؟

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb/egg.jpg

هشام بن حَكم از شاگردان زبردست و هوشمند امام صادق (علیه السّلام) بود، روزی یكی از منكران خدا

به نام «عبدالله دَیصانی» با هشام ملاقات كرد و پرسید:

آیا تو خدا داری

هشام: آری

عبدالله: آیا خدای تو قادر است

هشام: آری، هم توانا است و هم بر همه چیز مسلّط است

عبدالله: آیا خدای تو می‌تواند همه دنیا را در میان تخم مرغ بگنجاند، بی‌ آن‌كه دنیا كوچك شود، و درون تخم‌مرغ،

وسیع گردد

هشام: برای پاسخ به این سؤال به من مهلت بده

عبدالله: یك سال به تو مهلت می‌دهم

هشام، سوار شد و به حضور امام صادق ـ علیه السّلام ـ رسید، و عرض كرد:

«ای فرزند رسول خدا، عبدالله دَیْصانی نزد من آمد و سؤالی از من كرد كه برای پاسخ به آن، تكیه‌گاهی

جز خدا و شما كسی نیست».

امام: او چه سؤالی كرد

هشام: او گفت، آیا خدا قدرت دارد كه دنیا با آن وسعت را در درون تخم مرغ قرار دهد، بی‌آن‌كه دنیا را كوچك كند

و تخم مرغ را بزرگ نماید

امام: ای هشام تو دارای چند حسّ هستی

هشام: داری پنج حسّ هستم (بینائی، چشائی، شنوائی، بویائی و بساوائی (لامسه))

امام: كدام یك از این پنج حسّ، كوچك‌تر است

هشام: حسّ بینائی.

امام: اندازه وسیله بینائی (عدسی چشم) چقدر است

هشام: به اندازه یك عدس، یا كوچك‌تر از آن است.

امام: ای هشام! جلو و بالای سرت را نگاه كن، به من بگو چه می‌بینی؟

هشام نگاه كرد و گفت: «آسمان، زمین، خانه‌ها، كاخ‌ها، بیابان‌ها، كوه‌ها و نهرها را می‌نگرم».

امام: خدائی كه قادر است همه آن‌چه را با آن‌همه وسعت كه می‌بینی، در میان عدسی چشم تو قرار دهد،

می‌تواند همه جهان را در درون تخم‌مرغ قرار دهد، بی‌آن‌كه جهان كوچك گردد و تخم مرغ بزرگ شود.

در این هنگام، هشام خم شد و دست و پای امام صادق ـ علیه السّلام ـ را بوسید، و گفت:

«ای پسر رسول خدا! همین پاسخ برای من بس است».

هشام به خانه خود بازگشت، فردای آن روز عبدالله نزد هشام آمد و گفت: من برای عرض سلام آمده‌ام

نه برای گرفتن جواب آن سؤال.

هشام گفت: اگر جواب آن سؤال را می‌خواهی، این است جواب آن (سپس جواب امام را برای او بیان كرد)

عبدالله دیصانی (تصمیم گرفت شخصاً به حضور امام صادق ـ علیه السّلام ـ برسد و سؤالاتی را مطرح كند)

به خانه امام صادق ـ علیه السّلام ـ رهسپار شد و اجازه ورود طلبید، به او اجازه داده شد، او به محضر آن

حضرت رسید و نشست و گفت: «ای جعفر بن محمّد! مرا به معبودم راهنمائی كن.

امام: نامت چیست

عبدالله، بیرون رفت، نامش را نگفت، دوستانش با او گفتند: چرا نامت را نگفتی.

او جواب داد: اگر نامم را كه عبدالله (بنده خدا) است می‌گفتم، از من می‌پرسید: آن‌كه تو بنده او هستی كیست

دوستان عبدالله گفتند: نزد امام برگرد و بگو: «مرا به معبودم راهنمایی كن و از نامم مپرس».

عبدالله بازگشت و به امام صادق ـ علیه السّلام ـ عرض كرد: «مرا به معبودم راهنمائی كن و از نامم مپرس».

امام اشاره به جایی كرد و فرمود: در آن‌جا بنشین.

عبدالله نشست، در همین هنگام، یكی از كودكان امام كه تخم‌مرغی در دست داشت، و با آن بازی می‌كرد،

به آن‌جا آمد، امام به كودك فرمود: «آن تخم مرغ را به من بده» كودك، تخم‌مرغ را به امام داد.

امام، آن را به‌دست گرفت و به عبدالله رو كرد و فرمود: «ای دَیصانی! این تخم را نگاه كن كه سنگری پوشیده

است، دارای:

1ـ پوست ضخیم است.

2ـ زیر پوست سخت آن، پوست نازكی قرار داد.

3ـ زیر آن پوست نازك، (مانند) نقره‌ای است روان (سفیده)

4ـ سپس طلائی است آب شده (زرده) كه نه طلای آب شده با آن نقره روان بیامیزد، و نه آن نقره روان

با آن طلای روان مخلوط گردد، و به همین وضع باقی است، نه سامان دهنده‌ای از میان آن بیرون آمده

كه بگویید: من آن را آن‌گونه ساخته‌ام، و نه تباه كننده‌ای از بیرون به درونش رفته، كه بگوید من آن را تباه

ساختم، و روشن نیست كه برای تولید فرزند نر، درست شده یا برای تولید فرزند ماده، ناگاه پس از مدّتی

شكافته می‌شود و پرنده‌ای مانند طاووس رنگارنگ، از آن بیرون می‌آید، آیا به نظر تو چنین تشكیلات (ظریفی)

دارای تدبیر كننده‌ای نیست

عبدالله دیصانی در برابر این سؤال، مدّتی سر به زیر افكند، سپس (در حالی كه نور ایمان بر قلبش تابیده بود)

سر بلند كرد و گفت:

«گواهی می‌دهم كه معبودی جز خدای یكتا نیست و او یكتا و بی‌همتا است، و گواهی می‌دهم كه محمّد ـ

صلّ الله علیه و آله ـ بنده و رسول خدا است، و تو امام و حجّت از طرف خدا بر مردم هستی، و من از عقیده

باطل و كرده خود توبه كردم و پشیمان هستم».

(ثقه الاسلام کلینی)-اصول کافی،ج1،ص79

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۲, ۱۰:۱۹
از چه کسی باید ترسید ؟؟!

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb/monafegh.jpg

امیرالمؤمنین امام علي عليه السّلام فرمودند:

رسول خدا صلى الله عليه و آله به من فرمودند: من براى امّتم نه از مؤمن مى ترسم و نه از مشرك؛

زيرا مؤمن را خداوند به واسطه ايمانش جلوگيرى مى كند و مشرك را خداوند به سبب شركش از پاى

در مى آورد. امّا ترس من براى شما از منافق زبان بازى است كه مطابق اعتقادات شما سخن مى گويد

و برخلاف آنچه معتقديد عمل مى كند.

نهج البلاغه: الكتاب 27

شرک و نفاق

ولَقد قالَ رسول الله صلى الله عليه و آله: إنّي لا أخافُ على اُمَّتي مُؤمِنا ولا مُشرِكا ، أمّا المُؤمنُ

فيَمنَعُهُ اللّه ُ بإيمانِهِ ، وأمّا المُشرِكُ فيَقمَعُهُ اللّه ُ بشِركِهِ، ولكنّي أخافُ علَيكُم كُلَّ مُنافِقِ الجَنانِ ،

عالِمِ اللِّسانِ ، يقولُ ما تَعرِفونَ ، ويَفعَلُ ما تُنكِرونَ؛

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۲, ۱۰:۲۶
آیا جنــیان و فرشتــگان هم منتظــر فرج انــد؟

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb/zohur-emam-zaman.jpg

«قسمت اول»
گرچه ما به روایاتى که مستقیماً دلالت بر منتظر بودن تمامى جنّیان و فرشتگان بکند برخورد نکردیم

اما اخبار و احادیث بسیارى بیانگر منتظر بودن گروهى از فرشتگان و اجنّه هستند.

● أبان بن تغلب مى‌گوید، امام صادق (علیه السلام) فرمود:

«…آن گاه که او (حضرت قائم علیه السلام) پرچم رسول خدا (صلى‌الله‌علیه‌وآله) را به اهتزاز درآورد

سیزده هزار و سیزده فرشته که سالها منتظر ظهورش بوده‌اند به زیر پرچمش گرد مى‌آیند (و آماده نبرد

با کفار مى‌شوند)، همان فرشتگانى که با نوح پیامبر در کشتى، با ابراهیم خلیل در آتش و با عیسى

هنگام عروج به آسمان همراه بودند». [۱]

● امام باقر (علیه السلام) مى‌فرمایند:

«فرشتگانى که در جنگ بدر به پیامبر (صلى‌الله‌علیه‌وآله) یارى دادند، هنوز به آسمان باز نگشته‌اند

(و منتظر ظهور حضرت اند) تا اینکه حضرت صاحب الامر را یارى رسانند و مقدارشان پنج هزار فرشته

مى‌باشد». [۲]

● محمد بن مسلم مى گوید، از امام صادق (علیه السلام) درباره میراث علم و اندازه آن پرسیدم،

حضرت در پاسخ فرمود:

«خداوند دو شهر یکى در شرق زمین و دیگرى در غرب آن دارد، در آن دو شهر، گروهى سکونت دارند

که نه ابلیس را مى‌شناسند و نه از آفرینش او آگاهى دارند، هر چند مدت یک بار با آنان دیدار مى‌کنم،

آنان درباره مسائل مورد نیاز و چگونگى دعا از ما می‌پرسند و ما به آنان می‌آموزیم، هم چنین آنان درباره

زمان ظهور حضرت قائم (علیه السلام) می‌پرسند...

گروهى از آنان از روزى که به انتظار حضرت قائم (علیه السلام) بوده‌اند هرگز سلاح خود را بر زمین

نگذاشته‌اند و وضع آنان همین گونه بوده است، آنان از خداوند می‌خواهند که صاحب الامر را به آنان

بنمایاند». [۳]

● رسول خدا (صلى الله علیه وآله) مى‌فرماید:

همه اهل آسمان و زمین، پرندگان، حیوانات درنده و ماهیان دریا از ظهور حضرت مهدى (علیه السلام) شاد

و خرسند مى‌شوند. [۴]

✍ منــــابــع:

۱- صدوق، کمال الدین تمام النعمه ، ج ۲، ص ۶۷۲٫

۲- حر عاملى، اثبات الهداه، قم ، ج ۳، ص ۵۴۹٫

۳- حر عاملى، اثبات الهداه، ج ۳، ص ۵۲۳٫

۴- چشم اندازی به حكومت مهدی (عج)، ص ۶۶؛ البیان، ص

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۲, ۱۰:۲۸
ایرانیان بیشتر به کجا سفر می کنند ؟

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/safar-tafrihi.jpg

1- ترکیه :

بیشتر آمار مسافرت برای ترکیه می باشد که حدود 6 میلیون سفر در سال می باشد و اگر هزینه هر نفر

با خرید به طور متوسط سه و نیم میلیون تومان در نظر گرفته شود کل این هزینه بالغ بر 21 هزار میلیارد

تومان خواهد شد که حدود 30 برابر مسافرت های حج تمتع به عربستان می باشد.

2 - مالزی:

در سال حدود 75 هزار نفر به مالزی سفر می کنند که هزینه هر نفر با خرید حدود 4 میلیون تومان برآورد

می شود که کل این مبلغ 300 میلیارد تومان است.

3 - تایلند :

در سال حدود 80 هزار نفر به تایلند سفر می کنند که هزینه هر نفر با خرید حدود 4 میلیون برآورد می شود

و کل این مبلغ 320 میلیارد تومان است.

4 - امارات:

در سال حدود 280 هزار نفر عازم امارات هستند که هزینه هر نفر با خرید بطور متوسط 2/5 میلیون تومان

برآورد می شود که کل این مبلغ 700 میلیارد تومان است .

5- حج تمتع :

امسال حدود 64 هزار نفر عازم حج تمتع بودند که هزینه هر نفر با خرید حدود 11 میلیون تومان برآورد می شود

که کل مبلغ 704 میلیارد تومان می شود.

6- حج عمره :

در سال حدود 800 هزار نفر برای حج عمره عازم هستند که هزینه هر نفر با خرید حدود 2/5 میلیون برآورد

میشود که کل مبلغ 2000 میلیارد می شود.

نتیجه گیری:

در سال بیش 25 هزار میلیارد هزینه مسافرت به 5 کشور بالا توسط ایرانیان می باشد که کل سهم

عربستان حدود 2/7 هزار میلیارد تومان می باشد( که علاوه بر آن قسمت عمده هزینه حج به حبیب

کاروان های ایرانی هواپیمایی بر می گردد) که این یعنی کمتر از 10 درصد و اگر منصف باشیم هزینه ای

که فقط به کشور عربستان تعلق می گیرد را در نظر بگیریم کمتر از 5 درصد کل مسافرت های خارجی

ایرانیان به این پنج کشور است .می شود.

ولی هنگام توهین به مقدسات و سفر حج کل معنویات این سفر به فراموشی سپرده شده و عدد مغرض

به فکر فقرا و اولویت های داخل کشور و یا تحریم حج می افتد.

ولی با دیدن آگهی های تبلیغاتی برای چهار کشور دیگر هیچ گونه اعتراضی ندارند

در ضمن هزینه سفر به کشورهایی حاشیه دریایی خزر و روسیه و اروپا و آمریکا و کانادا و غیره در این

محاسبات منظور نشده است.

جایگاه حج

حضرت امام صادق(علیه السلام) میفرمایند :

لَوْ كَانَ لِأَحَدِكُمْ مِثْلَ أَبِي قُبَيْسٍ ذَهَبٌ يُنْفِقُهُ فِي سَبِيلِ اللَّهِ مَا عَدَلَ الْحَج‏.

اگر کسی به وزن کوه ابوقبیس طلا در راه خدا انفاق کند جای حج را نمیگیرد. ( المحاسن، ج‏1، ص 64 )

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۲, ۱۰:۲۹
دو عکس استثنایی از مکه و مدینه

در این دو تصویر کعبه و مسجد النبی همچون دو چراغ نورانی در شهر می‌درخشند.این دو تصویر

توسط آنتون شاکیلبروف، خلبان روسی گرفته شده‌اند.

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/mecca.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/madine.jpg

منبع : جهان نیوز

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۲, ۱۰:۳۴
مرگ رسانه ای اسلام

این روزها خبر پناهندگی پناهجویان سوری و عراقی و استقبال گرم کشورهای اروپایی بمب رسانه ای است

که فضای مجازی را تحت تاثیر خود قرار داده است . از یک سو عکسهای مردم بی گناهی که از خانه و کاشانه

و شهر و دیار خود فرار کرده و آواره کوه و بیابان و دریا شده اند و کودکان معصوم و بی گناهی که با لباسهای

خیس و لرزان و چهره هایی ترسا از امواج مهیب دریا به تصویر کشیده شده اند ، تصاویر جنازه آیلان ها که

بر لب دریا آرمیده اند و هزاران هزار تصویر تاثرانگیز دیگر که فطرتهای پاک انسانها را به خروش آورده و تنفر

و انزجار جهانیان را از ظلم و بیدادگری و جنایت و توحش عده ای برانگیخته است .

از سوی دیگر لنز دوربین ها صحنه های بسیار زیبایی از استقبال گرم مردم اروپا از آواره گان و بی خانمانها

شکار کرده که اشک شوق را از چشم های متاثر از زیبایی انسان دوستی و محبت و نیکی به هم نوع

سرازیر نموده است .

اما داستان از چه قرار است ؟

ظاهر آن این است که عده ای مسلمان که دم از قرآن و پیامبر اسلام می زنند و شعار توحید و رسالت

را بر روی پرچمها برافراشته اند ، دست به جنایاتی می زنند که فارغ از تدین به دین و شریعتی ، وجدان و

فطرت انسانی آن را قبول نمی کند و از آن تبری می جوید . مرد و زن ، کودک و جوان ، خرد و کلان از

تیغ تیز قساوت و وحشی گری آنها در امان نیست و تصاویر سربریدن ها و اعدامها و آتش زدنها و ...

دنیای مجازی را تحت سیطره خود برده و بیشترین بازدید جهانیان از جنایات و توحش ایشان است .

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/jenayat-takfiriha.jpg

و ادامه داستان این است که حکومتهای مسیحی و یهودی و عمدتا لاییک و به تعبیر ما کافر و مشرک اروپایی

، با چهره های مهربان و آغوشهای باز از این آواره های بی سر پناه استقبال نموده و رسم مهمان نوازی

و انسانیت را به جا می آورند تا به مردم دنیا خیلی چیزها را ثابت کنند .

وقتی عکسهای استقبال مردم مسیحی اروپا از مردم جنگ زده عراق و سوریه را دیدم خیلی متاثر شدم و

به فکر فرو رفتم . خیلی ساده می شد فهیمد که این جریان و داستان با دقت برنامه ریزی شده و ادامه خواهد

داشت .

واقعیت ماجرا چیست ؟

شاید جواب این سوال در دل چند سوال نهفته شده باشد .

نطفه حرام این گروه تندرو و سفاک و خونریز در کجا منعقد شده و در کدام رحم خبیثه پرورش یافته و توسط

چه کسانی تریبت یافته است ؟

این مولود نا مبارک چگونه آموزش دید و این همه امکانات و تجهیزات و اسلحه را از کجا به چنگ آورد ؟

چرا میان مسلمانان پرورش یافته و چرا مسلمانان را قتل عام می کنند ؟

چرا این توحش و ددمنشی را به تصویر می کشند و چرا رسانه های معتبر که برای نمایش برنامه هایشان

قوانین سفت وسختی دارند ، این صحنه ها را به نمایش می گذارند؟

در این میان کدام گروه و فرقه و دین و مذهب بیشتر از همه متضرر می شود؟

هزینه این همه خونریزی و جنگ و جنایت از کجا تامین می شود ؟

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/Tow-terorist.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/stinger-missile-daesh.jpg

با این احوال و جنگ رسانه ای و تبلیغاتی آیا کسی دیگر جرأت تحقیق در مورد اسلام را دارد ؟

و هزاران هزار سوال دیگر مطرح است که با کمی درنگ و تأمل می توان به جواب آن رسید .

اینک با این اوضاع و جنگ تبلیغاتی بزرگ علیه اسلام و مسلمانان نظر مردم جهان در مورد این دین چیست ؟

دینی که کتاب آن پیامبرش را رحمتی برای همه بندگان و دارای اخلاق و خلق عظیم یاد کرده ـ

و فرموده : این‌که اگر جمعی گرد تو جمع آمده‌اند، به خاطر سخن نرم و لین توست و اگر غیر از این

بود، از تو گریزان می‌شدند.

دینی که خلیفه پیامبرش ، امیرمؤمنان امام علی علیه السلام در مردم داری و مراعات حقوق انسان به

والی خود مالک اشتر توصیه می کند:

«واشعر قلبک الرحمه للرعیه والمحبه لهم واللطف بهم و لاتکونن علیهم سبعاضاریا تغتنم اکلهم

فانهم صنفان اما اخ لک فی الدین او نظیر لک فی الخلق...;

مهربانی به رعیت و دوست داشتن آن ها و لطف در حق ایشان را شعار دل خود ساز چونان حیوانی

درنده مباش که خوردنشان را غنیمت شماری، زیرا آنان دوگروهند یا هم کیشان تو هستند و یا همانندان

تو در آفرینش.

دینی که باب علم پیامبرش در مورد ربوده شدن خلخال از پای زن یهودیه می فرماید :

اگر مسلمانی ازاین غم بمیرد براو عیبی نیست .

دینی که سرشار و مملو از توصیه های اخلاقی بزرگانش است را به جایی بردند که جز قتل و غارت تعریف

دیگری ندارد .

با مشاهده تصاویر و کمی دقت می توان به تمام این حرفها پی برد .

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan01.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan03.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan02.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan04.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan05.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan06.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan07.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan08.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan09.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan010.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan011.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan012.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan013.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan014.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan015.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan016.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan017.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan018.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan019.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan020.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan021.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan022.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan023.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan024.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan025.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan026.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan027.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan028.jpg

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/esteghbal-az-avaregan029.jpg

سید علاءالدین موسوی اصفهانی

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۰۲, ۱۰:۳۵
قدیمی ترین عکس از ضریح امام رضا (علیه السلام)

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/zarih-ghadimi-e-reza01.jpg

تصاویری از اولین ضریح حرم امام رضا علیه السلام در فضای مجازی منتشر شده است.

ضریح به عنوان مهمترین نماد مطهر امام رضا(علیه السلام) با چند قرن قدمت، از سابقه ی تاریخی

برخوردار است و بی شک قدمت بیش از یک هزار و دویست ساله ی مشهدالرضا و اقبال مسلمانان

به زیارت این مکان در طول چندین قرن، زمینه را برای پیدایش صندوق و بعدها ضریح فراهم آورده است.

اولین ضریح، ضریحی چوبی و تسمه های فلزی، با پوشش طلا و نقره بوده است که در اواسط قرن دهم

یعنی در دوران شاه طهماسب صفوی به سال 957 ﻫ.ق ساخته و بر روی صندوقچه چوبی نصب شده است.

به نظر می رسد تا سال 1311 شمسی به دلایل مختلف از جمله عدم امکان رؤیت کتیبه ضریح قدیمی،

تاریخ نصب و نام بانی آن مورد اختلاف بوده است که بانی آن را شاه طهماسب صفوی دانسته اند و حتی

اعتمادالسلطنه که نام بانی و تاریخ نصب ضریح را نامعلوم می داند و آن را فاقد کتیبه معرفی می کند.

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/jaleb2/zarih-ghadimi-e-reza02.jpg

منبع : باشگاه خبرنگاران

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۱۰, ۲۰:۰۸
وداع با قهرمانان شهر؛ فردا همه می آییم

http://i.alalam.ir/news/Image/original/2017/01/29/alalam_636213105607141678_25f_4x3.jpgحادثه پلاسکو و شهادت قهرمانان آتش نشان

شورای شهر تهران با انتشار اطلاعیه ای از شهروندان خواست درتشییع پیکر شهدای آتش نشان

حضوری تاریخی را که در شان این قهرمان است، به ثبت برسانند.

العالم ـ ایران

پیکر شهدای آتش نشان ساعت ۸:۳۰ روز دوشنبه ۱۱ بهمن ۹۵ از مصلی تهران به سمت بهشت زهرا (س)

تشییع می شود.

مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به مراسم تشییع شهدای آتش نشان، به بیانه‌ای

که از سوی این شورا انشتار یافته اشاره و خاطرنشان کرد: ما اعضای شورای اسلامی شهر تهران در کنار

ملت عزادار ایران، هیچ‌گاه جوانمردی و رشادت آتش‌نشانان غیور را فراموش نخواهیم کرد و با خود عهد

خواهیم بست برای ساختن فردایی بهتر تمام تلاش و همت خود را به کار بندیم و در مسیر جبران

خسارت‌های مادی و معنوی این حادثه ناگوار به ویژه دلجویی از خانواده محترم شهدای آتش‌نشان و

شهروندان حادثه دیده از هیچ کوششی فروگذاری نخواهیم کرد تا قطره‌ای از اقیانوس محبت و مهربانی

شما مردم را جبران کرده باشیم.

در متن بیانیه آمده است:

لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق

ملت قدرشناس و شهروندان فهیم تهران

حادثه غم‌انگیز آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکوی تهران گرچه خاطرات تلخ و ناگواری را رقم زد و داغ

فقدان جمعی از بهترین و رشیدترین جوانان میهن را بر دل ما نهاد، اما تبلوری از همبستگی ملی، همدلی

و نوع‌دوستی مردمی بود که در ادوار تاریخ الگوی بی‌نظیر برای تفسیر ایثار، ازخودگذشتگی و جانفشانی

بوده‌اند. ملت ما در پیچ و خم تاریخ نشان داده‌اند با وحدت و همیاری هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کرده‌اند

و همراهی و ابراز لطف و محبت مردم ایران با آتش‌نشانان شهید و فداکار و همیاری و همکاری آحاد

دستگاه‌ها و نهادهای خدماتی و امدادی برای کاستن از آلام حادثه پلاسکو، گواهی دیگر بر این ادعاست.

ما اعضای شورای اسلامی شهر تهران در کنار ملت عزادار ایران، هیچ‌گاه جوانمردی و رشادت آتش‌نشانان

غیور را فراموش نخواهیم کرد و با خود عهد خواهیم بست برای ساختن فردایی بهتر تمام تلاش و همت خود

را به کار بندیم و در مسیر جبران خسارت‌های مادی و معنوی این حادثه ناگوار به ویژه دلجویی از خانواده

محترم شهدای آتش‌نشان و شهروندان حادثه دیده از هیچ کوششی فروگذاری نخواهیم کرد تا قطره‌ای

از اقیانوس محبت و مهربانی شما مردم را جبران کرده باشیم.

فردا، دوشنبه 11 بهمن‌ماه، نمایش بی‌نظیر دیگری از همدلی و همبستگی مردمی خواهد بود که با حضور

خود در مراسم تششیع پیکر پاک شهدای آتش‌نشان، وفاداری و قدرشناسی خود را از ایثار هموطنانشان

اثبات خواهند کرد. مفتخریم ضمن اعلام حضور در این عزم ملی، شهروندان تهرانی را به حضور و پاسداشت

همت و غیرت این جوانان فداکار دعوت کنیم تا در کنار یکدیگر، مرهمی هرچند اندک بر دل‌های زخم‌دیده

مصیبت‌دیدگان این حادثه دردناک باشیم.

وعده دیدار ما، فردا، دوشنبه، مصلی بزرگ تهران، ساعت 8:30 صبح

همچنین سازمان بسیج مستضعفین با صدور بیانیه‌ای از عموم مردم برای شرکت در مراسم تشییع

شهدای آتش‌نشان دعوت کرد.

ساختمان پلاسکو واقع در خیابان جمهوری تقاطع خیابان فردوسی حدود ساعت 8 صبح روز پنجشنبه(30 دی)

دچار حریق شد و پس از حدود سه ساعت عملیات اطفا حریق، ساختمان یکباره به طور کامل فروریخت

و تعدادی از آتش نشانان و شهروندان زیر آوار ماندند.

به دنبال این فاجعه هیات دولت با تجلیل از بزرگ مردان ایثار و فداکاری که در حادثه آتش سوزی مجتمع

تجاری تولیدی پلاسکو جان باختند، روز شنبه دوم بهمن را عزای عمومی اعلام کرد.

نیروهای امداد و نجات با پایان عملیات آواربرداری از ساختمان تخریب شده پلاسکو، پیکر 15 آتش نشان

شهید و 4 شهروند(کسبه و یا مالک واحدهای تجاری) را از زیرخرابه های این ساختمان خارج کردند.

با احتساب شهادت یک نفر از آتش نشان مجروح دربیمارستان، در این حادثه 16 آتش نشان به شهادت

رسیدند و چهار شهروند نیز در زیر آوارها جان باختند.

مجتمع تجاری پلاسکو به عنوان یکی از مراکز اصلی و قدیمی شهر تهران در صنف تولیدکنندگان و فروشندگان

پیراهن، یک هزار و ٢٠٠ واحد تجاری داشته که براساس آمارها 560 واحد آن فعال بوده است.

براساس اعلام مقامات رسمی، میزان خسارت ناشی از حادثه ساختمان پلاسکو 15 هزار میلیارد ریال

برآورد شده و همچنین سه هزار کارگر شاغل در این مجتمع تجاری نیز بیکار شده اند.

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۱۲, ۱۸:۴۹
جردن باروز:

هیچ جایی به اندازه کشتی گرفتن در ایران لذت نمی برم

http://media.mehrnews.com/d/2016/08/24/3/2184083.jpg?ts=1485870345930

قهرمان آمریکایی کشتی جهان و المپیک گفت: ترامپ مجبور نیست در ایران باشد؛ او این تصمیم را در

دفتر کارش می گیرد وقتی که ما باید در مقابل هزاران تماشاگر ایرانی حضور یابیم.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، جردن باروز ، قهرمان کشتی آزاد جهان و دارنده

مدال طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن با بیان این مطلب افزود: جایی به جز ایران نیست که من از مسابقه دادن در

آن لذت ببرم، تماشاگران عاشق کشتی هستند و سطح برگزاری رقابت ها با هیچ جای دنیا قابل قیاس

نیست. پس می توانید نگرانی من در مورد پاسخ وزارت امور خارجه ایران در جواب به ممنوعیت ورود مهاجران

به آمریکا که توسط دونالد ترامپ اعلام شد را درک کنید. جایی که آن ها در پاسخ به آمریکا، اجازه ورود ما

را به کشورمان ندهند.

وی ادامه داد: همه چیز یک شبه اتفاق افتاد، ایران کشوری است که برای فرهنگ و ورزش کشتی سودمند

است و آن ها بهترین تماشاگران کشتی در جهان هستند.

قهرمان کشتی آزاد جهان اظهار داشت: برای حضور در جام جهانی در ایران برنامه دارم و امیدوارم بتوانم

در جام جهانی حضور یابم.

وی که با سایت espn گفتگو می کرد در ادامه افزود: در حال حاضر پرواز به ایران رزرو شده و پروسه صدور ویزا

نیز در حال انجام است. ریچ بندر مدیر فدراسیون کشتی آمریکا نیز روز دوشنبه به ما اطمینان داد این سفر

طبق برنامه انجام خواهد شد و از سال ۱۹۹۸ تا به حال کشتی گیران آمریکا ۱۶ بار به ایران سفر کرده اند.

وی گفته است این سفر، تاریخ طولانی از همکاری ما بین ایالات متحده آمریکا و ایران در کشتی و یک روش

و مثال خوبی از دیپلماسی بین مردم این دو کشور است.

باروز در مورد مسابقات جام جهانی گفت: این رقابت یکی از مهمترین مسابقات بین المللی است و اهمیت

زیادی دارد و مشتاقانه منتظر مبارزه با بهترین تیم های کشتی دنیا هستیم.

وی در مورد اینکه پس از ناکامی در المپیک ۲۰۱۶ ریو این نخستین مسابقات رسمی است که در آن حضور

خواهد داشت، افزود: با توجه به فضای سیاسی به وجود آمده این موضوع می تواند یک اظطراب نیز به ما

اضافه کند، اما مطمئنم دیپلماسی همیشه برنده است.

قهرمان المپیک لندن تصریح کرد: ورزش یکی از معدود نهادهایی است که فراتر از نژاد، مذهب، فرهنگ و دولتهاست.

وی ادامه داد: ساخت دوباره آمریکا برای من اینگونه است که چطور با مردم در اطراف خود برخورد می کنید؟!

همزمان فکر می کنید، که چه می شود اگر ایرانی ها هم بخواهند تلافی کنند؟ در حالی که یک

هواپیمای ۲۵ نفره آمریکایی بخواهد در آنجا فرود بیاید. آقای ترامپ مجبور نیست که در ایران باشد.

او این تصمیم را در دفتر کارش می گیرد در زمانی که ما در ورزشگاه با ۱۳ هزار تماشاگر ایرانی حضور داریم.

باروز در پایان خاطرنشان کرد: ایران می تواند بسیار دیپلماتیک و محترمانه صرف نظر از چیزی که به آن

اعتقاد دارد و نظر دولت ماست، برای حضور تیم کشتی آمریکا تصمیم گیری کند و این نشان می دهد که

شخصیت مهمتر از هر چیزی است.

منبع: خبرگزاری مهر

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۱/۱۵, ۰۸:۵۱
نامه پرفسور ایرانی به ترامپ؛ فردا دیر است

مشاور سازمان انتقال خون ایران و رئیس شبکه هپاتیت کشور، در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور آمریکا

بر اهمیت لزوم همکاری بین المللی به منظور کنترل بیماری ها تاکید کرد.

خبرگزاری مهر: پروفسور سید موید علویان ضمن بیان اهمیت همکاریهای بین المللی که به منظور حذف

هپاتیت های ویروسی صورت گرفته است، می‌افزاید: ترس دانشمندان و عالمان این رشته از سفر به ایران

و کشورهای خاورمیانه در گذشته و اکنون ممنوعیت سفر دانشمندان این خطه به آمریکا، همکاری‌های

بین المللی در جهت درمان انواع بیماری‌ها از جمله هپاتیت‌های ویروسی را بیش از پیش تحت شعاع

قرار می‌دهد.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دونالد ترامپ

رئیس جمهور محترم ایالات متحده آمریکا

پیش از همه تبریکات فراوان اینجانب را به مناسبت آغاز سال نو میلادی پذیرا باشید. امیدواریم که سال جدید

برای شما و مردمانتان سلامتی، خرسندی، آرامش و کامیابی به ارمغان آورد. من از سرزمین پارس، سرزمین

بوعلی سینا (امیر پزشکان) به شما نامه می نویسم و می دانم که شما و مردم غرب از خدمات ارزنده این

پزشک حاذق به بشریت در سده های گذشته آگاهید.

من نه یک سیاستمدار هستم و نه یک تاجر. تنها پزشکی فعال در عرصه بیماری های کبد و هپاتیت و البته

فعال در عرصه بین الملل هستم. دو واژه هستند که هرگز نباید توسط دولت ها مورد غفلت قرار گیرند؛

امنیت و سلامت. سلامت یک نعمت الهی است که جامعه بشری هماره بدنبال آن بوده و باید پاس داشته شود.

در دهه های گذشته، یکی از مهمترین مشکلات بهداشتی که سالانه سلامت میلیون ها نفر را درگیر و منجر

به ناتوانی و مرگ آنها شد، هپاتیت های ویروسی بودند. قابل توجه است که بدانید امروزه هپاتیت c به تنهایی

بیش از ایدز در دنیا قربانی می گیرد؛ لذا لزوم همکاری بین المللی به منظور کنترل این بیماری ها بیش از پیش

مسجل گردیده است. این همکاری ها نه تنها بخاطر مردمان یک کشور و یا یک قاره بلکه برای کل بشریت است.

هم اکنون فعالیت هایی که اینجانب در منطقه خاورمیانه دارم و تلاش هایی که تا کنون به منظور حذف

هپاتیت های ویروسی صورت گرفته است، مرهون همین همکاری های بین المللی است. ترس دانشمندان

و عالمان این رشته از سفر به ایران و کشورهای خاورمیانه در گذشته و اکنون ممنوعیت سفر دانشمندان

این خطه به آمریکا، همکاری های بین المللی در جهت درمان انواع بیماری‌ها از جمله هپاتیت‌های ویروسی

را بیش از پیش تحت شعاع قرار داده است.

باور کنید، دنیای زیبا، دنیای بدون هپاتیت است و آرزوی ما ریشه کنی این بیماری‌ها تا سال ۲۰۳۰ است.

اگر امروز از تصمیم خود برنگردید، فردا دیر خواهد بود.

دکتر سید مؤید علویان

پروفسور در رشته هپاتولوژی

مؤسس و رئیس شبکه هپاتیت ایران

منبع: شهر خبر

شهید گمنام
۱۳۹۵/۱۲/۰۲, ۱۱:۲۷
مدیریت بحران از نوع غیابی؛

خانم ابتکار سلامی هم به خوزستان کنید/ دولت به دنبال قطعنامه سازمان ملل برای حل

مشکل ریزگردها

رئیس سازمان محیط زیست یک گام فراتر گذاشته و می‌گوید چون دوهفته قبل به استان خوزستان سفر کرده

حضور در این استان در زمانی که بحران ریزگردها زندگی مردم خوزستان را فلج کرده، محلی از اعراب ندارد.

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/12/1/2080796_949.jpg
سرویس سیاست مشرق – معصومه ابتکار که همواره نحوه عملکردش در سازمان

مهم و حیاتی محیط زیست انتقادات بسیاری را به دنبال داشته است، اینبار نیز در

برخورد با بحران استان خوزستان به شیوه خاصی عمل کرده که می‌توان آن را به

نوعی « مدیریت غیابی بحران» نامید.

در ماجرای بحران ریزگردها در سال 93 بی‌اعتنایی ابتکار به خوزستان صدای همه را درآورد تا جایی که وی

پس از اینکه وارد خوزستان شد و در نشست خبری بحران ریزگردها در این استان شرکت کرد با انتقاد

نمادین خبرنگارانی مواجه شد که با ماسک در این نشست حضور پیدا کرده بودند. نمایندگان استان

خوزستان نیز با ماسک در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شدند تا اعتراض خود را نسبت به

وضعیت آلودگی هوا در این استان نشان دهند.

اما حالا بعد از دو سال رئیس سازمان محیط زیست یک گام فراتر گذاشته و می‌گوید چون دوهفته قبل به

استان خوزستان سفر کرده حضور در این استان در زمانی که بحران ریزگردها زندگی مردم خوزستان را فلج

کرده، محلی از اعراب ندارد.

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/12/1/2080815_305.jpg

معاون روحانی، در پاسخ به این سوال که نمایندگان استان خوزستان پیشنهاد داده‌اند که هیئت دولت در

خوزستان جلسه فوق العاده تشکیل دهد، گفت: «اعضای دولت به تناوب و مکرر در استان خوزستان حضور

دارند. آقای جهانگیری هفته پیش خورستان بودند؛ هفته قبلش هم من خوزستان بودم.»

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/12/1/2080816_154.jpg

رئیس سازمان محیط زیست همچنین در پاسخ به این سئوال که چگونه مسائل خوزستان انجام می‌شود

با بیان اینکه حجتی،‌ وزیر کشاورزی به خوزستان رفته، رفع این بحران را به وی واگذار کرد.

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/12/1/2080817_155.jpg

وی در حالی که دولت در ماه‌های پایانی خود به سر می‌برد با بیان اینکه اکنون شناسایی کانون‌های گرد و غبار

در همه استان ‌ا تکمیل شده، گفت: «وزیر جهاد کشاورزی طرحی در دست اجرا دارد تا کانون‌های ریزگردها

را تثبیت کند. وزیر کشاورزی در منطقه در حال پیگیری برای حل مشکلات مردم این استان است.»

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/12/1/2080852_371.jpg

همچنین درشرایطی که مردم خوزستان با گردو خاک دست و پنجه نرم می‌کند، ابتکار در تهران در تلاش

است که اولین جلسه جهانی سازمان ملل در خصوص مقابله با ریزگردها به زودی در کشورمان برگزار شود.

وی پس از جلسه ستاد بحران دولت که در تهران برگزار شد، درباره خوزستان اظهار کرد:

«برای حل مشکل ریزگردها همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار اهمیت دارد و ما دنبال تصویب

قطعنامه‌های جهانی در خصوص مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل هستیم.»

فریده بنده مخلص خدا
۱۳۹۵/۱۲/۰۲, ۲۳:۴۲
با تشکر بخاطر مطالب زیبایتان بابت استان خوزستان و مشکلات زیاد ان که عمده مسئله خوزستان مشکل ریز گردها است. ایا چه تعدادی از دوستان کانون قرانی

اهمیتی به مشکلات مردم غیور و صبور خوزستان میدهند. شما ایا مرکز این استان زرخیز را دیده اید ؟ من با توجه به اینکه فرزند این دیار

هستم به شما توصیه می کنم کمی در خیابانها و کوچه های این کلان شهر بچرخید. ایا این احساس به شما دست نمی دهد که مگر

هنوز هم منطقه جنگی است. اخر اگر این کلام را نگویم عقده میشود و مرا خفه می کند. دوستان خوبم خوزستان منبع عظیم نفت و گاز

است ایا این ثروت خدا دادی براستی در شهرهای ان خرج میشود. ؟

اگر بدون غرض نگاهی به این سرزمین بیاندازیم می بینیم که مردم صبور این دیار از کمترین امکانات رفاهی برخودار است . و این داغ چندین ساله

را مشکل ریز گردها - قطعی اب و برق . کمبود بیمارستانهای تخصوصی و مجهز و هزاران درد بی درمان دیگر کامل می کند .

خدایی این چند سالی که ساکن شیراز هستم دیده ام که چگونه این شهر روز به روز ابادتر و از تمام امکانات رفاهی و درمانی برخوردار میشود.

البته منظور من این نیست که چرا به فلان شهر میرسند . بلکه باید استان خوزستان و استانهای محروم دیگر را فراموش نکنیم و به رفاه و

اسایش انها هم توجه کنیم. باشد که روزی خوزستان ما اباد و سرشار از زیبایی و اسمانی ابی و پاک شود. یا حق.

رحیل
۱۳۹۵/۱۲/۰۲, ۲۳:۴۶
مدیریت بحران از نوع غیابی؛

خانم ابتکار سلامی هم به خوزستان کنید/ دولت به دنبال قطعنامه سازمان ملل برای حل

مشکل ریزگردها

رئیس سازمان محیط زیست یک گام فراتر گذاشته و می‌گوید چون دوهفته قبل به استان خوزستان سفر کرده

حضور در این استان در زمانی که بحران ریزگردها زندگی مردم خوزستان را فلج کرده، محلی از اعراب ندارد.

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/12/1/2080796_949.jpg
سرویس سیاست مشرق – معصومه ابتکار که همواره نحوه عملکردش در سازمان

مهم و حیاتی محیط زیست انتقادات بسیاری را به دنبال داشته است، اینبار نیز در

برخورد با بحران استان خوزستان به شیوه خاصی عمل کرده که می‌توان آن را به

نوعی « مدیریت غیابی بحران» نامید.

در ماجرای بحران ریزگردها در سال 93 بی‌اعتنایی ابتکار به خوزستان صدای همه را درآورد تا جایی که وی

پس از اینکه وارد خوزستان شد و در نشست خبری بحران ریزگردها در این استان شرکت کرد با انتقاد

نمادین خبرنگارانی مواجه شد که با ماسک در این نشست حضور پیدا کرده بودند. نمایندگان استان

خوزستان نیز با ماسک در صحن علنی مجلس شورای اسلامی حاضر شدند تا اعتراض خود را نسبت به

وضعیت آلودگی هوا در این استان نشان دهند.

اما حالا بعد از دو سال رئیس سازمان محیط زیست یک گام فراتر گذاشته و می‌گوید چون دوهفته قبل به

استان خوزستان سفر کرده حضور در این استان در زمانی که بحران ریزگردها زندگی مردم خوزستان را فلج

کرده، محلی از اعراب ندارد.

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/12/1/2080815_305.jpg

معاون روحانی، در پاسخ به این سوال که نمایندگان استان خوزستان پیشنهاد داده‌اند که هیئت دولت در

خوزستان جلسه فوق العاده تشکیل دهد، گفت: «اعضای دولت به تناوب و مکرر در استان خوزستان حضور

دارند. آقای جهانگیری هفته پیش خورستان بودند؛ هفته قبلش هم من خوزستان بودم.»

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/12/1/2080816_154.jpg

رئیس سازمان محیط زیست همچنین در پاسخ به این سئوال که چگونه مسائل خوزستان انجام می‌شود

با بیان اینکه حجتی،‌ وزیر کشاورزی به خوزستان رفته، رفع این بحران را به وی واگذار کرد.

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/12/1/2080817_155.jpg

وی در حالی که دولت در ماه‌های پایانی خود به سر می‌برد با بیان اینکه اکنون شناسایی کانون‌های گرد و غبار

در همه استان ‌ا تکمیل شده، گفت: «وزیر جهاد کشاورزی طرحی در دست اجرا دارد تا کانون‌های ریزگردها

را تثبیت کند. وزیر کشاورزی در منطقه در حال پیگیری برای حل مشکلات مردم این استان است.»

http://cdn.mashreghnews.ir/files/fa/news/1395/12/1/2080852_371.jpg

همچنین درشرایطی که مردم خوزستان با گردو خاک دست و پنجه نرم می‌کند، ابتکار در تهران در تلاش

است که اولین جلسه جهانی سازمان ملل در خصوص مقابله با ریزگردها به زودی در کشورمان برگزار شود.

وی پس از جلسه ستاد بحران دولت که در تهران برگزار شد، درباره خوزستان اظهار کرد:

«برای حل مشکل ریزگردها همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی بسیار اهمیت دارد و ما دنبال تصویب

قطعنامه‌های جهانی در خصوص مقابله با ریزگردها در مجمع عمومی سازمان ملل هستیم.»

سلام

خب حق داشته بنده خدا
رفتنش به اونجا که سودی نداشته
فقط یه هزینه اضافه بوده

parisun
۱۳۹۵/۱۲/۲۵, ۱۳:۴۶
بخش جالبی شده شبیه این بخشها ایجاد کنید جالب میشه

لوله پلی اتیلن (http://tameshk.co/)-لوله کاروگیت (http://tameshk.co/لوله-کاروگیت/)-سپتیک تانک (http://tameshk.co/سپتیک-تانک/)-
مخازن پلی اتیلن (http://tameshk.co/مخازن-پلی-اتیلن/)-منهول پلی اتیلن (http://tameshk.co/منهول-پلی-اتیلن/)

یوسف
۱۳۹۵/۱۲/۲۵, ۲۰:۱۰
وزیر کشاورزی در منطقه در حال پیگیری برای حل مشکلات مردم این استان است
سلام
چ فکر عالی کردند وزیر راه رو هم بزارید امور اقتصادی رو رفع کنه کی ب کیه!

معصومه ابتکار که همواره نحوه عملکردش در سازمان

مهم و حیاتی محیط زیست انتقادات بسیاری را به دنبال داشته است
ایشون احیانا همون بنده خدا نیست که خودش تو جونیاش از دیوار سفارت آمریکا بالا رفته بعد الان پسرش تو جونیاش تو امریکا زندگی میکنه؟

رحیل
۱۳۹۵/۱۲/۲۷, ۲۳:۵۷
سلام
چ فکر عالی کردند وزیر راه رو هم بزارید امور اقتصادی رو رفع کنه کی ب کیه!

ایشون احیانا همون بنده خدا نیست که خودش تو جونیاش از دیوار سفارت آمریکا بالا رفته بعد الان پسرش تو جونیاش تو امریکا زندگی میکنه؟

سلام

اولا که :Gig::Gig::Gig::Gig::Gig:

وقتی وارد سایت شدم دو تا پیام خصوصی بیشتر نداشتم و حالا که اتفاقی این پست رو باز کردم و نقل قول شما رو دیدم رفتم صندوق پیام خصوصی رو چک کردم و پیام نقل قول رو دقیقا بین اون دو پیام مذکور! دیدم :Gig::Gig::Gig:
حالا نمیدونم مشکل از بینایی من بوده، خصصیات فنی سایت هست یا اختیارات مدیریتی

دوم اینکه در مورد فرمایشاتتون :Gig::Gig:

شهید گمنام
۱۳۹۶/۰۳/۱۸, ۲۱:۴۳
http://www.jahannews.com/images/docs/000525/n00525364-b.jpg

به گزارش جهان نيوز، رهبری انقلاب در دیدار با دانشجوها تصریح کردند که اگر "قرارگاه های فرهنگی"

دچار اختلال شدند و اصلی را از فرعی تشخیص ندادند، دانشجوها آتش به اختیارند.

اما آتش به اختیاری یعنی چی؟ یعنی بند میم وصیت نامه؟

برخی فعالان کج فهم در رسانه های مخالف اینطور وانمود کردند که آتش به اختیاری یعنی مجوز فعالیت

غیرقانونی. یعنی خودسرانه عمل کردن؛ ماجرا اینگونه نیست. یک تعبیر را گرفته و باقی جمله را رها کردند.

رهبری می فرمایند برخی دستگاه های کشور در تشخیص مسائل اصلی دچار اختلاند؛ شما آتش به اختیارید

که به مسائل اصلی بپردازد.

اما مسائل اصلی چیست و کار دانشجو چیست؟ "عدالتخواهی" و "آزادی خواهی" و "انقلابی گری" و تلاش

برای اصلاح "سبک زندگی" و غیره مسائل اصلیند که نیازمند مطالبه‌گری و گفتمان‌سازی دارد. تعبیر

"آتش به اختیاری" ممکن است جدید باشد اما این حرف به هیچ وجه جدید نیست. رهبری سال گذشته در

همین دیدار با دانشجویان می فرمایند:" اگر ایستادگی کردید و با بسیج ذهنی مردم، خواسته ها را به گفتمان

عمومی تبدیل کردید، مسئولان هم مجبور می شوند به مطالبات شما عمل کنند. "

آتش به اختیاری برای کار تبیینی است؛ آتش به اختیاری برای مطالبه گری است.

در یک سخن آتش به اختیاری برای کاری است که وظیفه دانشجوست نه کاری که وظیفه نهادهای دولتی

است. سربازی که آتش به اختیار می شود یعنی در حوزه مسئولیت خود معطل فرماندهی نماند؛ نه اینکه وظیفه

خودش را رها کند و جای دیگران نشیند.

واگرنه این جمله رهبری از محکمات فعالیت اجتماعی است که "هیچ چیزی مجوّز این نیست که بگویند چون

نیروی انتظامی و قوه قضاییه عمل نکردند، خودمان وارد میدان شدیم"۸۰.۵.۱۱

حکم حکومتی سال ۷۸ رهبری درباره حرام بودن فعالیت های خودسرانه سر جای خودش باقی است. و یا اینکه

صریح فرمودند: "امر به‏ معروف‏، یک مرحله‏ گفتن و یک مرحله‏ عمل دارد. مرحله‏ عمل، یعنی اقدام با دست و با

زور. این مرحله، امروز به عهده‏ حکومت است و باید با اجازه‏ حکومت انجام بگیرد و لا غیر"

خلاصه اینکه آتش به اختیاری یعنی در وظایف ذاتی دانشجویی که روشنگری و تبیین است معطل غیر نمانید نه

اینکه وظیفه دیگران را انجام دهیم.

منبع:مشرق

شهید گمنام
۱۳۹۶/۰۷/۰۶, ۱۷:۳۹
نرم‌افزار سرآغاز؛ جامع‌ترین اثر درباره شهید حججی+دانلود

گروه فناوری اطلاعات: نرم‌افزار سرآغاز؛ جامع‌ترین اثر درباره شهید محسن حججی منتشر و در اختیار کاربران

قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، نرم‌افزارسرآغاز؛ جامع‌ترین اثر در مورد شهید محسن حججی

بوده که در اختیار کاربران قرار گرفته است و کاربران برای دریافت آن می‌توانند به پایگاه اینترنتی www.hojaji.net

مراجعه کنند.

همچنین کاربران از طریق فروشگاه‌های اینترنتی همچون کافه بازار می‌توانند مراجعه کنند و این اثر را دریافت کنند.

http://iqna.ir/files/fa/news/1396/7/5/646728_222.jpg

دیگر کاربران تلفن همراه می‌توانند عدد ۱ را به ۳۰۰۰۱۱۷۱ پیامک کرده تا لینک دانلود بر روی تلفن همراه‌شان

را دریافت کنند.

سایت ایکنا

شهید گمنام
۱۳۹۶/۱۱/۲۳, ۱۶:۰۲
درخت دزدی امارات از یمن

کاربران فضای مجازی تصاویری از بندر صلاله در عمان منتشر کرده اند که نشان می دهد درخت های

منحصر به فرد جزیره سقطری یمن آماده انتقال به کشوری دیگر هستند.

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/akhbar/uae/fa-uae-steal-trees-from-yemen.jpg

«ترکی الشهلوب» خبرنگار و یکی از کاربران منتقد دولت عربستان در صفحه توییتر خود نوشته که این

درخت ها از جزیره سقطری یمن ربوده شده و همراه با پرندگان کمیاب و سنگ های قیمتی به امارات منتقل

می شود.

وی تأکید کرده است که امارات در حال دزدی از فرهنگ و تمدن و ثروت های ملی یمن و جزایر و بنادر این کشور

است.با این حال برخی رسانه های عربی با انتشار بیانیه ای به نقل از بندر صلاله در عمان مدعی شده اند

که این درخت ها از کشورهای دیگری آورده شده و به قطر انتقال داده می شود.

این در حالی است که درخت های منحصر به فرد «خون اژدها» درخت های بومی جزیره سقطری به شمار

می روند و تنها در این جزیره وجود دارند. این جزیره همچنین توسط یونسکو ثبت شده و میراث جهانی یونسکو

به شمار می رود.

از حدود یک سال پیش پروژه امارات برای تصرف جزیره منحصر به فرد «سقطری» یمن فاش شده و علاوه بر دیگر

توطئه های توسعه طلبانه امارات، نگرانی ها نسبت به اشغال دائمی این جزیره به وسیله اماراتی ها افزایش

پیدا کرده است.

العالم
موسسه جهانی سبطین(ع)

شهید گمنام
۱۳۹۶/۱۱/۲۳, ۱۶:۰۴
شهادت قاسم سوکوتو عضو جنبش اسلامی نیجریه

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/akhbar/other/Qasem_Sokotou.jpg

شیخ قاسم سوکوتو ماه گذشته در حمله نیروهای پلیس نیجریه به راهپیمایی شیعیان که در حمایت از

شیخ زکزکی برگزار شده بود، مجروح شد.

نیروهای پلیس نیجریه در آن زمان با حمله به راهپیمایی مسالمت آمیز شیعیان نیجریه در ابوجا پایتخت این کشور

شماری را زخمی و بازداشت کردند.نیروهای پلیس راهپیمایی شیعیان را به وسیله گاز اشک آور سرکوب

کردند و شیخ سوکوتو بر اثر اصابت گلوله به پایش زخمی شد.

العالم
موسسه جهانی سبطین(ع)

شهید گمنام
۱۳۹۶/۱۱/۲۹, ۱۵:۵۲
سقوط هواپیمای تهران- یاسوج

هواپیمای ATR۷۲ متعلق به شرکت آسمان به شماره پروازی ۳۷۰۴ ساعت ۸ صبح امروز پس

از پرواز از فرودگاه مهر‌آباد و طی مسیر به سمت یاسوج در منطقه دناکوه سمیرم از رادار خارج

شد و سقوط کرد.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/11/29/1396112911133651713373764.jpg
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گروه استان‌ها، پرواز ساعت 8 صبح تهران به یاسوج شرکت هواپیمایی آسمان صبح امروز از رادار محو شد. پرواز تهران به یاسوج و بالعکس هر روز انجام می‌شود و مدل این هواپیما ATR72 است. در پی این اخبار ابتدا مدیرکل روابط‌عمومی هواپیمایی آسمان در این باره اظهار داشت: فعلاً آخرین اخبار این است که این هواپیما از رادار خارج شده و در حال پیگیری موضوع هستیم.
https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/11/29/13961129135247259133774910.jpg

اطلاعات پرواز 3704 تهران - یاسوج هواپیمایی آسمان

براساس اخبار تکمیلی، این هواپیمای ATR72، پنجاه دقیقه پس از پرواز، از صفحه رادار محو شده و

تاکنون اثری از هواپیما نیست. این هواپیما حامل 60 مسافر، 2 مهماندار، 2 نفر امنیت پرواز و

دو نفر خلبان و کمک خلبان بوده است.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/11/29/13961129125353235133762510.jpg
ستاد بحران در فرودگاه یاسوج

بر همین اساس در حال حاضر ستاد بحران در فرودگاه یاسوج تشکیل شده در حال بررسی ماجراست.

براساس این گزارش کاپیتان "حجت‌الله فولاد" خلبان باتجربه پرواز آسمان، یک بار دیگر در پرواز یاسوج به تهران

در سال 92، با از کار افتادن موتور شماره 2 هواپیمای ATR72، در شرایط اضطراری قرار گرفته بود اما توانست

هواپیما را به سلامت در فرودگاه یاسوج به زمین بنشاند.

https://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/1396/11/29/1396112911283904133739010.jpg

هواپیما ATR72 هواپیمایی آسمان

"هواپیمای ATR72 هواپیما دو موتوره توربوپراپ کوتاه‌برد منطقه‌ای است که توسط شرکت هواپیماسازی

فرانسوی-ایتالیایی ای‌تی‌آر تولید می‌شود. ای‌تی‌آر 72 نوع تکامل یافته‌ای‌تی‌آر‌ 42 است که از سال

1989 تولیدش آغاز شد. از این هواپیما معمولاً برای حمل و نقل منطقه‌ای توسط شرکت‌های مسافربری

استفاده می‌شود، اما به‌عنوان هواپیمای اختصاصی (شرکت‌ها یا موسسات)، باری و برای گشت دریایی

هم استفاده شده است. مدل‌های مختلفی از این نوع هواپیما تاکنون طراحی شدند و تا 78 نفر گنجایش

دارند."

شهید گمنام
۱۳۹۶/۱۱/۲۹, ۱۵:۵۷
اسامی مسافران پرواز 3704 هواپیمایی آسمان به شرح ذیل است:

مژگان نظری
جلال امیدی‌پور
حسین رستمی
مریم عابدی
احمد نظری
محمد برزگری
رویا داخته
مجید اسلامی
مهدی قرعلی
غلامعلی احمدی
میلاد علی‌پور
افشین انصاری
سید ایلیا دانشی
سیدطاها دانشی
محمد عیدی‌نیا
علی فرزانه
حمید هداوندخانی
عزت‌الله حق‌شناس
ابراهیم جعفریان سی‌سخت
نرگس خوبانی
ژیلا قلی‌پور
ایمانی‌مهر
عبدالرضا کردی
محمد نجات
نشاطی‌فر
محمد نوری
علی زارع
محسن تقی‌پور
مصطفی رضایی
​​​​​​خلیل آهنگران
شاپور یاری‌پور
شهبد یاری‌پور
احمد چرمیان
سیدرضا فاطمی‌طلب
پریسا سوهانی
علیرضا جامنی
سکینه کاظمی‌انوار
اردشیر راد
بهروز شریف کاظمی
سید بهزاد سیادتی
حامد امیری
محمد فهیمی
رحمت صالحی‌پرور
محمد فهیمی هنزایی
ابوالقاسم فرهمندی
مهدی جاوید‌پور
عبدالاحد مرادی
سلمان آذری
امیر پورشاه‌آبادی
فاطمه دالوند
کوثر هردانی
محمد کبیریان
علیرضا کلهر
حامد مهدوی
حسن‌رضا قرلاقی
محمد صداقت‌نژاد
مصطفی سادات
محمد سمین عصرآبادی
محسن تقی‌پور
علی زری

اسامی کرو پروازی این پرواز به شرح ذیل است:

کاپیتان حجت‌الله فولاد
خلبان دوم کاوه خلیلی
سرمهماندار محمد حسین فرش سنگی
مهماندار بهنام رضایی نیارکی

اسامی شهدای امنیت پرواز به شرح ذیل است:

محمود بهشتی
فرهاد معصومی

حبرگزاری تسنیم

شقایق
۱۳۹۶/۱۲/۰۱, ۱۱:۱۲
سومین روز جستجو برای یافتن هواپیمای مسافربری آسمان در ارتفاعات دنا ساعت 7:12 با دستور شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر آغاز شد. امروز 5 فروند بالگرد جستجو را ادامه می دهند و امید برای یافتن لاشه هواپیما بسیار زیاد شده است.

سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به عملیات جستجوی بالگردهای سپاه گفت: بالگردهای نیروی هوافضای سپاه صبح امروز لاشه هواپیمای آسمان را ارتفاعات کوه دنا پیدا کردند.
سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به عملیات جستجوی بالگردهای سپاه گفت: بالگردهای نیروی هوافضای سپاه صبح امروز لاشه هواپیمای آسمان را ارتفاعات کوه دنا پیدا کردند.

اتاق خبر24

شقایق
۱۳۹۶/۱۲/۰۱, ۱۱:۱۸
فرماندار سمیرم گفت: طبق اخبار موثقی که از سوی همکاران هواپیمایی آسمان دریافت شده قطعاتی از هواپیما در ارتفاعات 3600 متری مشاهده شده است اما از آنجا که امکان هلی‌برد در شرایط بد جوی وجود ندارد از فردا صبح به صورت دقیق در منطقه مورد نظر جست‌وجو ادامه پیدا می‌کند.

نصرتی در میان مردم تجمع‌کننده در مقابل بخشداری دناکوه اظهار کرد: قبول داریم که صبح امروز تا زمان سوخت‌گیری هلی‌کوپترها و حرکت آنها وقفه‌ای اتفاق افتاد و در این مدت زمان کوتاه و مناسب برای جست‌وجوی هواپیمای سانحه دیده از دست رفت اما بنده به عنوان مسئول باید پاسخگوی شما مردم و نمایندگان باشم و وظیفه من پاسخگویی به شماست.
وی افزود: امروز ارتباط بین نیروهای زمینی و هلی‌کوپترها به دلیل کمبود بی‌سیم نامناسب بود که پیش‌بینی شده است امشب تعداد بیشتری بی‌سیم به منطقه برسد تا کار عملیات جست‌وجو با هماهنگی بیشتری بین نیروهای زمینی و هوایی پیش برود. 12 تیم امدادی امروز بی‌سیم داشتند و تعدادی نیز بدون بی‌سیم در ارتفاعات به جست‌وجو پرداختند.

وی افزود: هشت پهباد از سوی سپاه و هسا (هواپیمایی کشوری) در تمام مناطق احتمالی سقوط هواپیما به پرواز درآمدند و بیش از 1500 قطعه عکس از مناطق جست‌وجو شده گرفتند که عکس‌ها اسکن شده است. ما همه عکس‌ها را به صورت دقیق بررسی می‌کنیم تا اگر کوچکترین ذره‌ای مشاهده شد به جست‌وجوی دقیق‌تر در ناحیه مورد نظر بپردازیم.
نصرتی تصریح کرد: باد شدیدی در ارتفاعات در حال وزیدن است به همین دلیل هلی‌کوپترها نمی‌توانند در منطقه احتمالی قطعات مشاهده شده هواپیمای سانحه دیده فرود بیایند بنابراین نیروها فردا صبح به آن منطقه اعزام می‌شوند.

شهید گمنام
۱۳۹۶/۱۲/۰۱, ۱۵:۱۷
آشوب دراویش در پاسداران تهران پایان یافت

https://cdn.mashreghnews.ir/d/2018/02/20/2/2195564.jpg

طی ساعات گذشته و به دلیل چندین حمله از سوی این افراد به نیروهای پلیس و زیر گرفتن ماموران

متاسفانه علاوه بر 3 نیروی پلیس، یکی از نیروهای بسیج نیز به شهادت رسید.

به گزارش مشرق، از روز گذشته با اقداماتی اخلال‌گرانه در محدوده خیابان پاسداران تعدادی دراویش

خیابان‌های فرعی را مسدود کرده بودند و با روشن کردن آتش و ایجاد موانع باعث سلب آرامش اهالی

شده بودند که دقایقی پیش به دنبال عملیات پلیس متفرق و تعدادی از آنها هم دستگیر شدند.

در همین رابطه:

تحلیل حمله دراویش به پلیس از زاویه‌ای دیگر
براساس این گزارش، طی ساعات گذشته و به دلیل چندین حمله از سوی این افراد به نیروهای پلیس و

زیر گرفتن ماموران متاسفانه علاوه بر 3 نیروی پلیس، یکی از نیروهای بسیج نیز به شهادت رسید.

همچنین یکی دیگر از نیروهای بسیجی در حمله دراویش با سلاح سرد مورد اصابت قرار گرفت و به شهادت

رسید.

در همین رابطه:

یک سمند سفید به ماموران حمله ور شد
در حال حاضر با اتمام عملیات پلیس، نیروهای شهرداری در حال پاکسازی گلستان هفتم و انتقال چندین

خودروی به آتش کشیده شده هستند.

تعدادی از ماموران پلیس، نیروهای بسیج و دستگیرشدگان نیز با توجه به درگیری‌های رخ داده به مراکز

درمانی منتقل شدند.

منبع: تسنیم

پایگاه خبري-تحليلي مشرق نيوز

شقایق
۱۳۹۶/۱۲/۰۳, ۱۷:۲۷
انتقال اجساد مسافران هواپیمابا اسکی در شیارهای خطرناک کوه
شرایط محل سقوط هواپیما به گونه ای است که امدادرسانان اجساد را با اسکی در شیارهای خطرناک به پایین قله انتقال می دهند. برای این عملیات سخت ۲۴ نفر از کوهنوردان به سمت محل سقوط هواپیما حرکت کردند و در نزدیکی محل سقوط یک کمپ تشکیل دادند و در آنجا مستقر شدند ودر راه برگشت، کوهنوردان ما در کوله پشتی های خود قطعاتی از اجساد را حمل کردند و به پزشکی قانونی یاسوج تحویل داده شد.

شقایق
۱۳۹۶/۱۲/۰۶, ۱۷:۳۴
https://files.facenama.com/i/attachments/1/1519513050505879_large.jpg

سرلشکر باقری:اجازه تکرار نمایش‌هایی شبیه حوادث خیابان پاسداران را به آشوبگران نخواهیم داد/با قاطعیت برخورد می کنیم

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی شهادت بسیجیان و سه تن از نیروهای انتظامی توسط داعشی های درویش نما پیام تسلیتی صادر کرد که در آن آمده است: شهادت مظلومانه 5 تن از نیروهای ارزشمند و دلاور انتظامی و بسیج در جنایت وحشیانه جرثومه های فساد و تفاله های داعشی درویش نما را به محضر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، ملت شریف ایران، آحاد نیروهای مقتدر ناجا و بسیج به ویژه خانواده‌های معزز و شهیدپرور آنان تبریک و تسلیت عرض می نمایم.

بی شک این اقدام وحشیانه در ایّام فاطمیّه و لحظاتی که ملت ایران در ماتم و حیرت سانحه جانگداز سقوط هواپیمای مسافربری در ارتفاعات دنا و جان باختن جمعی از هموطنان عزیز به سر می برد بیش از هر موضوعی بر تلاش شیطانی جبهه دشمن برای انتقام ازتحقیر ناشی از پیروزی های جبهه مقاومت و حضور حماسی و تماشایی ایرانیان بصیر و انقلابی و زمان شناس در راهپیمایی 22 بهمن ماه و نیز فعال شدن پروژه اجماع سازی بین دشمنان خارجی و داخلی انقلاب با بکارگیری آشوبگران اجاره ای و پیاده نظام های داخلی دلالت و تأکید دارد .

تأمین امنیت پایدار و آرامش فراگیر ملی امروز کشورمان که دشمنان خبیث و غدّاره بند ملت ایران را به شدّت عصبانی کرده و در صحنه جنایت آفرینی اخیر جان و مال و نوامیس مردم را نیز مورد تهدید قرار داد، در شرایط پرآشوب منطقه ، نعمت عظیم و مزیت راهبردی منحصر بفرد جمهوری اسلامی بوده و به آسانی به دست نیامده است که جماعتی پلید و مزدور بخواهند با هدف قرار دادن آن موجب هراس و نگرانی شهروندان عزیز در پایتخت‌ و یا نقاط دیگر میهن اسلامی شوند.

با قدردانی از همت ، درایت و دقّت عمل نیروی انتظامی و بسیج در مدیریت این غائله که با تقدیم 5 شهید گرانقدر، توطئه آشوبگران و بدخواهان نظام و ملت ایران را ناکام گذاردند، اعلام می‌کنیم:

به فضل الهی، نیروهای مسلح و مدافعان مقتدر حریم امنیت ملی - به ویژه نیروی انتظامی شجاع و بسیج فداکار و باصلابت - اجازه تکرار نمایش هایی مانند آنچه در خیابان پاسداران تهران پدید آمد را به آشوبگران و قانون‌شکنان نداده و با هر پدیده ای که بخواهد حریم امنیت شهروندان عزیز ایران زمین را مورد تهدید و خطر قرار دهد با قاطعیت برخورد خواهند کرد.

با ادای احترام به روح بلند شهیدان عزیز "نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران" و "سازمان بسیج مستضعفین" ، از درگاه خداوند متعال برای آنان رحمت واسعه و مجاورت با حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و برای خانواده های داغدارشان، آرامش و سکینه قلبی مسئلت می نمایم.

شهید گمنام
۱۳۹۶/۱۲/۲۷, ۰۹:۲۸
فرزند استاندار نجف به حبس ابد محکوم شد

دادگاهی در عراق فرزند استاندار نجف اشرف را که متهم به حمل مواد مخدر بود، به حبس ابد محکوم کرد.

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/akhbar/iraq/Najaf_Governer_Boy01.jpg

دادگاه عراق علی جواد الیاسری پسر استاندار نجف را پس از رسیدگی به اتهامات وی، به حبس ابد و پرداخت

سی ملیون دینار عراقی به عنوان جریمه مالی محکوم کرد.

وی دو ماه قبل به اتهام حمل و انتقال مواد مخدر در شهر بغداد توسط نیروهای امنیتی این کشور بازداشت شده
بود.

فرزند استاندار نجف اشرف که توسط دستگاه قضائی این کشور محاکمه و به حبس ابد و جریمه مالی محکوم

شده است، افسر سازمان اطلاعات عراق است.

http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/akhbar/iraq/Najaf_Governer_Boy02.jpg
http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/akhbar/iraq/Najaf_Governer_Boy03.jpg
http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/akhbar/iraq/Najaf_Governer_Boy04.jpg
http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/akhbar/iraq/Najaf_Governer_Boy05.jpg
http://www.sibtayn.com/fa/images/stories/akhbar/iraq/Najaf_Governer_Boy06.jpg انتخاب
موسسه جهانی سبطین(ع)

شهید گمنام
۱۳۹۷/۰۲/۱۴, ۲۰:۱۲
https://static3.borna.news/thumbnail/Tq6GHshDAjEa/zKlnR2CgDMts54GkxMYEj8fvMMUiCETIT3Il7Z8QJ7YCZYBL8O Gb1tkXRmfG0ZrOzG4dCpLzLSmmrKvCe4wUTuKncsLdH82B/81355926-6024772.jpg

اعلام موضع آیت‌الله سیستانی در قبال انتخابات پارلمانی عراق مرجعیت دینی عراق اعلام کرد که شرکت در انتخابات حق همه شهروندان عراقی است و هیچ کس نمی‌تواند

آنها را مجبور به مشارکت کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا، آیت‌الله سیستانی مرجعیت عالیقدر شیعیان عراق امروز جمعه با

صدور بیانیه‌ای، نظر خود را درباره انتخابات پارلمانی این کشور اعلام کرده است.

در ادامه بیانیه آمده است که مرجعیت دینی عراق در کنار همه کاندیداها قرار دارد، اما به هیچ کاندید خاصی کمک

نمی‌کند.

آیت‌الله سیستانی اعلام کرد که شرکت در انتخابات حق همه شهروندان عراقی است و هیچ کس نمی‌تواند آنها

را مجبور به مشارکت کند.

خبرگزاری برنا

nbtfd234
۱۳۹۸/۰۴/۲۹, ۱۳:۰۰
به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون هر کیلو طلای سرخ حداکثر ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، تولید نفت روسیه به سطح توافق اوپک بازگشت، قیمت سیب زمینی کاهش یافت، خودکفایی از صفر تا صد در صنعت خودروسازی ضروری نیست، بدهی جهان از ۲۴۶ هزار میلیارد دلار گذشت و تقاضای سوداگرانه در بازار سکه را در بر دارد.

تمایل بازار ارز برای ورود به کانال دلار ۱۰ هزار تومانی
مهر نوشت: آغاز روند کاهشی نرخ ارز که از دهه اول تیرماه شکل گرفته و تا روز پایانی هفته گذشته نیز ادامه داشته، شرایط را به گونه‌ای رقم زده که نرخ ارز در بازار آزاد، با هدایت صرافی‌های بانکی، نوسان در کانال ۱۱ تا ۱۲ هزار تومانی را انتخاب کرده و حتی در برخی مقاطع از روزهای گذشته نیز، تمایل خود را برای ورود به کانال ده هزار تومانی اعلام کرده است. در این میان برخی منابع مطلع، خبر از برخی اقدامات و تحرکات بانک مرکزی برای تعامل با شبکه صرافی‌های خارج از کشور می‌دهند و اعلام می‌کنند که بانک مرکزی به درستی مسیر هدایت و مدیریت بازار ارز را انتخاب کرده و با استفاده از روش‌های مدیریتی که به خصوص در برخی بازارهای مهم تعیین نرخ ارز در سایر کشورهای دنیا به کار گرفته است، تلاش کرده تا ورودی‌های اسکناس ارز به کشور را به نحو قابل توجهی افزایش دهد. در عین حال عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی نیز بارها طی هفته‌های گذشته در مورد وضعیت بازار ارز و میزان ذخایر اسکناس ارز کشور صحبت کرده و به صراحت اعلام کرده که علاوه بر اینکه ورودی‌های بازار ارز افزایش یافته، بسیاری از افراد فروشنده ارز شده‌اند و بنابراین بانک مرکزی طی برخی روزها، حتی خرید بیشتری نسبت به فروش اسکناس در شبکه صرافی‌های بانکی داشته است و به نوعی، بانک مرکزی بیشتر در نقش خریدار ارز در بازار وارد شده تا فروشنده، به همین دلیل میزان عرضه و تقاضا در بازار به نحو متعادلی پیش رفته است.
هر کیلو طلای سرخ حداکثر ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران، با اشاره به اینکه قیمت زعفران در هفته‌های اخیر تغییر محسوسی نداشته است، اظهار کرد: هم اکنون حداقل نرخ هر کیلو طلای سرخ ۷ میلیون و ۸۰۰ هزار و حداکثر ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. وی افزود: با توجه به افزایش قیمت زعفران در ۲ ماه گذشته، بازار در رکود به سر می‌برد چرا که زعفران به عنوان کالای لوکس جز اولویت سبد خانوار نیست. میری قیمت زعفران در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی تقاضا پیش بینی می‌شود که قیمت زعفران ظرف یک ماه آینده دوباره حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یابد. نایب رئیس شورای ملی زعفران در پایان درباره آینده صادرات طلای سرخ افزود: طبق روال همه ساله از خرداد، تقاضای خریداران خارجی به دلیل نزدیک بودن فصل برداشت و خرید زعفران نو کاهش می‌یابد که امسال کاهش نرخ دلار مزید بر علت شده اما به طور کلی پیش بینی می‌شود که با استمرار قیمت‌های فعلی، شرایط بازار برای صادرات ایده آل است. /باشگاه خبرنگاران جوان
نوآک: تولید نفت روسیه به سطح توافق اوپک بازگشت
الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه گفت این کشور میزان تولید نفت خود را به سطح مورد توافق اوپک و غیراوپکی‌ها رسانده است و تولید نفت این کشور در نیمه دوم جولای به نسبت نیمه اول افزایش می‌یابد. تولید نفت روسیه در اوایل ماه جولای به علت وجود آلودگی در نفت این کشور که در ماه آوریل کشف شده بود، تقریبا به کمترین میزان در 3 سال گذشته رسیده بود. نوآک به خبرنگاران گفت: «تولید نفت ما بر اساس برنامه‌ها و زمان‌بندی‌هایمان افزایش یافته است. روزهایی بود که تولید نفت مان به کمتر میزان مورد توافق نیز رسیده بود و این مربوط به مشکلات فنی می‌شد.» روس‌نفت، بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت روسیه هفته گذشته اعلام کرد ترنس‌نفت، شرکت خط لوله روسیه، دریافت نفت از بزرگ‌ترین واحد بالادستی آن، «یوگانش‌نفت‌گز» را کاهش داده و این اقدام بر تولید نفت روسیه که قبلا نیز تحت تاثیر بحران آلودگی قرار گرفته بود، تاثیر گذاشته است. نوآک روز پنج‌شنبه گفت دیگر هیچ محدودیتی برای تامین نفت از سوی «یوگانش‌نفت‌گز» وجود ندارد. روسیه قبول کرده است تا تولید نفتش را 228 هزار بشکه در روز از میزان 11.41 میلیون بشکه در روز اکتبر 2018 کاهش دهد. ماه اکتبر 2018 مبنای کاهش تولید توافق اوپکی‌ها و غیراوپکی‌هاست. بر اساس این فرمول، تولید نفت روسیه باید حدود 11.17 تا 11.18 میلیون بشکه در روز باشد. منابع صنعتی گفته‌اند تولید نفت این کشور در اوایل جولای به 10.79 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.
اتحادیه بارفروشان: قیمت سیب زمینی کاهش یافت
‌حسن صابری رئیس اتحادیه بارفروشان از کاهش ١٠٠٠ تومانی قیمت سیب زمینی خبر داد و گفت: قیمت این محصول در میدان مرکزی میوه و تره بار به کیلویی ٤ تا ٥ هزارتومان رسیده و قیمت هرکیلوگرم سیب زمینی نو ممتاز نیز ٦ هزارتوماناست. این فعال بخش خصوصی ادامه داد: قیمت این محصول طی روزهای آینده با افزایش عرضه، کاهش بیشتری خواهد شد. وی همچنین از کاهش جزئی قیمت هندوانه خبر داد و گفت: نرخ این محصول نیز این حدود ٢٠٠ تومان در هرکیلوگرمکاهش یافته و هم اکنون بین ٦٠٠ تا ٩٠٠ تومان و نوع ممتاز آن ١٥٠٠ تومان است. صابری قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی را نیز بین ٢تا ٣ هزار تومان و قیمت پیاز زرد را هزار تا ٢ هزار تومان و پیاز شیری را بین ٢ هزار تا ٢ هزار و ٥٠٠ تومان اعلام کرد. رئیس اتحادیه بارفروشان همچنین قیمت موز را ٩ تا ١٠ هزارتومان، ١٠ هزار و ٥٠٠ تومان نوع ممتاز آن و هلو ٤ تا ٧هزارتومان، ١٢ هزارتومان نوع ممتاز آن را اعلام کرد. قیمت‌های مذکور، قیمت این اقلام در میدان مرکزی میوه و تره بار است و در سطح شهر و مراکز خرده فروشی تا ۳۰ درصد (هزینه حمل و سود خرده فروشی) به نرخ‌های مذکور افزوده می‌شود.
ترخیص ۶۶۵۳ دستگاه خودروی وارداتی از گمرک
معاون امور گمرکی گمرک با اشاره به آخرین آمار ترخیص خودرو از گمرک اظهار داشت: بر اساس مصوبه هیأت وزیران مبنی بر ورود خودروی خارجی از تاریخ 1397/10/16 تا تاریخ 98/04/16 در این مدت 6653 دستگاه خودروی وارداتی از گمرک ترخیص شده است. مهرداد جمال ارونقی افزود:‌ تاکنون 340 دستگاه از خودروهای اظهار شده منجر به صدور پروانه نشده و به دلایلی نتوانسته‌اند مجوزهای لازم را برای ترخیص اخذ کنند. وی به یکی از دلایل عدم ترخیص خودروهای اشاره کرد و گفت:‌ادامه داد: علاوه بر آمار فوق بالغ بر 1048 دستگاه خودرو نیز با وجود آنکه اظهارشده و پروانه گمرکی دریافت کرده‌اند امکان خروج آنها فراهم نیست؛ به دلیل آنکه در مهلت یاد شده نتوانستند از گمرک خارج شوند. به نقل از فارس؛ ارونقی ادامه داد:‌ برای این خودروها قرار شد پیش‌نویسی از سوی دستگاه‌های مروبطه مبنی بر تمدید مهلت زمانی تهیه و به تصویب هیات وزیران برسد تا این مانع برطرف شود.
تقاضای سوداگرانه در بازار سکه
به گفته محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران در هفته گذشته هر گرم طلای خام ۱۸ عیار در ابتدای هفته به ارزش ۴۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان ارزشگذاری شد و در پایین‌ترین نرخ روز چهارشنبه به ارزش ۳۷۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسید که در حال حاضر این ارزش به رقم ۳۹۵ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده است. وی در پاسخ به این سوال که آیا افزایش تقاضا در روز چهارشنبه مربوط به تقاضای واقعی بازار بوده است، گفت: بررسی‌ها نشان از آن دارد که تقاضای ایجاد شده در روز چهارشنبه کاملا سوداگرانه بوده است و این موضوع از میزان تقاضا برای سکه که بر پایه خرید سکه به میزان ۲۰ تا ۷۰ عدد بوده کاملا مشخص است.
صندوق بین‌المللی پول: دلار بیش از حد گران است
صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد که بر اساس داده‌های پایه اقتصادی کوتاه‌مدت، دلار ۶ تا ۱۲ درصد گران‌تر از واقعیت ارزش گذاری شده است، در حالی که یورو، ین ژاپن و یوآن چین، کاملاً با داده‌های اقتصادی اساسی مطابقت دارند. صندوق بین‌المللی پول که پیش از این با دونالد ترامپ در مورد استفاده از تعرفه‌ها برای کاهش کسری تجاری مخالف بود، حالا احتمالاً با این ارزیابی که ارزش دلار بیش از واقعیت است به دیدگاه‌های او نزدیک‌تر شده است. ترامپ بارها گلایه کرده که قدرتمند بودن دلار در حال آسیب رساندن به صادرات آمریکایی است. ترامپ پیش از این، سیاست‌های اروپا و چین را متهم می‌کرد که در حال پایین آوردن ارزش یورو و یوآن در برابر دلار آمریکا هستند. گزارش بخش خارجی صندوق، که به بررسی سالیانه ارزهای کشورها و مازاد و کسری تجاری آنها می‌پردازد، نشان داد که در منطقه اروپا و سایر اقتصادهای پیشرفته، مانند سنگاپور، همچنان مازاد تجاری وجود دارد اما ایالات‌متحده و انگلیس و برخی اقتصادهای در حال ظهور با کسری تجاری روبرو هستند. صندوق بین‌المللی پول در بیانیه خود هشدار داد که جنگ تجاری آمریکا و چین در سال آینده با ایجاد اختلال در سرمایه‌گذاری، از بین بردن اعتماد به نفس تجاری و بر هم زدن چرخه تجارت در جهان ۴۵۵ میلیارد دلار به اقتصاد جهانی آسیب خواهد زد.
خودکفایی از صفر تا صد در صنعت خودروسازی ضروری نیست
محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره استفاده از مدیران خارجی در صنعت خودروسازی، گفت: مدیران ایرانی آشنایی بهتری با روحیات، فرهنگ و قوانین ایران دارند به همین دلیل استفاده از مدیر خارجی برای رفع مشکلات صنعت خودرو چاره‌ساز نیست. سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت خودروسازی ایران در صورتی راهگشا است که سرمایه‌گذار 51 درصد سهم کارخانه را در اختیار گیرد، چراکه در این شرایط سیاست گذاری‌ها و تصمیم گیری ها با سرمایه گذار خارجی است. وی اظهار کرد: در صورت حضور سرمایه گذار خارجی در ایران حقوق کارگر از ۱۰۰ دلار به ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند که در این شرایط می‌توان به بهبود وضعیت کارگر امید داشت. در حال حاضر سرمایه‌گذاران اشتیاقی به سرمایه گذاری در چین ندارند، چراکه در صورت سرمایه‌گذاری باید به کارگران این کشور حقوق بیشتری نسبت به ایران پرداخت کنند، در حالیکه در ایران می توان با پرداخت ۳۰۰ دلار به راحتی نیروی انسانی ماهر را به کار گرفت. وی به ارزان قیمت بودن هزینه آب، برق و گاز در ایران اشاره کرد و گفت: زمانی که فرانسوی‌ها به دنبال فعالیت در صنعت خودروسازی ایران بودند عده‌ای به دلیل منافع خود از فعالیت آنها جلوگیری کردند. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت با بیان اینکه خودکفایی از صفر تا صد در صنعت خودروسازی ضروری نیست، ادامه داد: می‌توان از ظرفیت سایر کشورها برای تامین قطعات موردنیاز تولید استفاده کرد و خودروی باکیفیت و به روز در اختیار مردم قرار داد.
روند نزولی قیمت خرما ادامه دارد
نائب رئیس انجمن خرمای ایران: پس از اتمام ماه رمضان و باتوجه به گرمای هوا، قیمت خرما روند نزولی به خود گرفته و این وضعیت تا ماه محرم ادامه دارد. علی محمد صمیمی در خصوص آخرین وضعیت بازار خرما در کشور اظهار کرد: بیشترین میزان مصرف و قیمت خرما در ماه مبارکه رمضان است و در آن ایام خرما به بیشترین قیمت خود رسید و هم اکنون با ورود به فصل گرما با کاهش قیمت آن مواجه هستیم. وی در ادامه افزود: در فصل گرما مصرف خرما به دلیل طبع گرمی که دارد به حداقل خود می‌رسد و بازار فروش تا ماه محرم با رکود نسبی مواجه می‌شود. وی در رابطه با فصل برداشت تصریح کرد: برداشت‌ها در برخی از گرم‌ترین نقاط کشور یعنی بندرعباس و اهواز آغاز شده و روند برداشت تا اوایل مهر ماه ادامه خواهد داشت. صمیمی خاطر نشان کرد: هم اکنون پیش بینی برداشت خرما سخت است به دلیل اینکه برداشت‌ها هنوز در بسیاری از مناطق پربار کشور آغاز نشده، اما با توجه به تجربیات گذشته امیدوار هستیم که بیشتر از سال گذشته برداشت خرما داشته باشیم. /میزان
بدهی جهان از ۲۴۶ هزار میلیارد دلار گذشت
بانک تسویه بین‌الملل در گزارشی اعلام کرد در سه ماهه نخست امسال میزان بدهی کشورهای جهان با ۳ تریلیون دلار افزایش به رقم بی سابقه ۲۴۶ تریلیون دلار رسیده است. بخش بزرگی از این افزایش مربوط به اتخاذ سیاست‌های انبساطی توسط برخی بانک‌های مرکزی بزرگ جهان بوده است که شرایط را برای استقراض آسان‌تر کرده است. تا پایان نخستین فصل سال ۲۰۱۹، میزان بدهی‌ها ۳.۲ برابر کل تولید ناخالص داخلی جهان بوده است. آمریکا با ۶۹ تریلیون دلار بدهی در بخش دولتی و خصوصی، بدهکارترین کشور جهان است. بدهی کشورهای نوظهور نیز به ۶۹ تریلیون دلار رسیده که ۲۱۶ درصد بزرگ‌تر از کل تولید ناخالص داخلی آنها است. این مؤسسه با اشاره به این که حدود ۱۵ درصد کل بدهی‌های جهان مربوط به چین است افزود که با وجود تلاش‌های دولت برای محدود کردن چرخه بدهی در این کشور، حجم بدهی‌های دومین اقتصاد بزرگ جهان به ۴۰ تریلیون دلار رسیده است. بدهکارترین کشورهای جهان کشورهای ثروتمند و توسعه یافته‌تر هستند. بیش از نیمی از بدهی‌های جهانی مربوط به سه کشور آمریکا، چین و ژاپن است که سه اقتصاد نخست جهان از نظر تولید ناخالص داخلی محسوب می‌شوند. در سال ۲۰۰۱، آمریکا در بین ۱۶۹ کشور در رتبه ۹۳ بدهکارترین کشورها به نسبت اندازه اقتصاد خود در رده بندی صندوق بین‌المللی پول بود. به دلیل ترکیب عوامل مختلفی نظیر رکود سال ۲۰۰۱، آغاز بحران مالی جهانی در سال ۲۰۰۷، چندین مرتبه کاهش قابل توجه نرخ مالیات در اوایل دهه ۲۰۰۰ که منجر به ایجاد رشد مورد انتظار نشد و دو جنگ پرهزینه، در سال ۲۰۰۸ میلادی، آمریکا از بین ۱۸۴ کشور، بیست و سومین کشور بدهکار دنیا بود.

nbtfd234
۱۳۹۸/۰۴/۲۹, ۱۳:۰۲
خبرگزاری میزان- نائب رئیس انجمن خرمای ایران: پس از اتمام ماه رمضان و باتوجه به گرمای هوا، قیمت خرما روند نزولی به خود گرفته و این وضعیت تا ماه محرم ادامه دارد.

علی محمد صمیمی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان در خصوص آخرین وضعیت بازار خرما در کشور اظهار کرد: بیشترین میزان مصرف و قیمت خرما در ماه مبارکه رمضان است و در آن ایام خرما به بیشترین قیمت خود رسید و هم اکنون با ورود به فصل گرما با کاهش قیمت آن مواجه هستیم.

وی در ادامه افزود: در فصل گرما مصرف خرما به دلیل طبع گرمی که دارد به حداقل خود می‌رسد و بازار فروش تا ماه محرم با رکود نسبی مواجه می‌شود.

نائب رئیس انجمن خرمای ایران در رابطه با فصل برداشت تصریح کرد: برداشت‌ها در برخی از گرم‌ترین نقاط کشور یعنی بندرعباس و اهواز آغاز شده و روند برداشت تا اوایل مهر ماه ادامه خواهد داشت.

صمیمی خاطر نشان کرد: هم اکنون پیش بینی برداشت خرما سخت است به دلیل اینکه برداشت‌ها هنوز در بسیاری از مناطق پربار کشور آغاز نشده، اما با توجه به تجربیات گذشته امیدوار هستیم که بیشتر از سال گذشته برداشت خرما داشته باشیم.

nbtfd234
۱۳۹۸/۰۴/۲۹, ۱۳:۰۵
https://www.sena.ir/d/2018/12/15/4/14146.jpg

در هفته گذشته اظهار نظرهای گوناگونی پیرامون بورس کالای ایران مطرح شد که " ریل‌گذاری‌ مناسب بورس‌ کالا برای توسعه بازارهای صادراتی"،" صندوق کالایی کشاورزی راه اندازی می شود"،" روند مطلوب عرضه محصولات پتروشیمی" ، " شرایط برای عرضه پرحجم خرما فراهم است" و " ارتباط تنگاتنگ رونق تولید و اقتصاد بازار" از مهم ترین عناوین آنها بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالاخبر، در هفته گذشته مدیرعامل بورس‌ کالای ایران گفت: در بخش بین‌الملل ریل‌گذاری‌ها و هدف‌گذاری‌های خوبی در بورس‌ کالا انجام شده و برنامه‌های مختلفی برای ایجاد زیرساخت تبادلات تجاری طراحی شده است، از جمله تشکیل بورس مشترک با عراق یا ایجاد زیرساخت‌هایی برای ساخت انبار کالا که امیدواریم به‌زودی یکی از این موضوعات به نتیجه برسد.
حامد سلطانی‌نژاد گفت: مراحل مطالعاتی برای توسعه روابط اقتصادی با عراق به مراحل نهایی رسیده و به‌زودی همکاری‌ها و روابط بورس ‌کالا با بازار این کشور توسعه پیدا خواهد کرد.
صندوق کالایی کشاورزی راه اندازی می شود
مدیر عامل بورس کالای ایران همچنین به پیوند بازار مالی و کشاورزی در بستر بورس کالای ایران اشاره کرد و گفت: برنامه توسعه معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالا پس از گواهی سپرده کالایی و بازار مشتقه به راه اندازی صندوق‌های کالایی کشاورزی منتهی می شود.
حامد سلطانی نژاد به راه اندازی صندوق های سرمایه گذاری کالایی مبتنی بر محصولات کشاورزی تاکید کرد و اظهار داشت: پس از معاملات پر حجم زعفران در بازار نقد، گواهی سپرده کالایی، قرارداد آتی و اختیار معامله، به تازگی معاملات گواهی سپرده کالایی و قرارداد آتی زیره سبز در بورس کالا آغاز شده تا در کنار تنوع کالاهای کشاورزی شاهد شکل گیری زنجیره ابزارهای مالی در بورس کالا باشیم.
مدیرعامل بورس کالای ایران ضمن اعلام اینکه بازار گواهی سپرده طلای آب شده به زودی در بورس راه‌اندازی می‌شود، گفت: اگر طلای آب شده در بستر بورس کالا معامله شود با توجه به عیارسنجی و استانداردسازی که صورت می‌گیرد ریسک‌های تقلب به حداقل می‌رسد.

روند مطلوب عرضه محصولات پتروشیمی
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: در حال حاضر بازار محصولات پتروشیمی با کمبودی در عرضه ها مواجه نیست و حتی در برخی کالاها با مازاد عرضه روبه رو هستیم. در این بین اگر در چند محصول خاص کمبودی وجود دارد به حجم تولید کشور به نسبت مصرف آن محصول مرتبط است.
رضا محتشمی پورعنوان کرد: عمده صنایعی که کالای آن‌ها مورد مصرف داخل است شرایط اقتصادی متفاوتی دارد و خیلی مزیت رانتی و قیمتی ندارد، اما وقتی این کالاها در بازار آزاد به فروش می‌رسند به دلیل تقاضایی که وجود دارد و ضعف کنترل بر روی برخی از کالاها، امکان دارد که قیمت این کالاها با رانت همراه باشد.
شرایط برای عرضه پر حجم خرما فراهم است
در شرایطی که تالار کشاورزی بورس کالای ایران این روزها شاهد عرضه خرمای استعمران از سوی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران است، سرپرست مدیریت توسعه بازار فیزیکی بورس کالا از فراهم بودن شرایط برای عرضه پر حجم خرما در فصل برداشت این محصول که نیمه دوم سال است خبر می دهد.
اکبر میرزاپور در پاسخ به اینکه چه زمانی خرما در بورس کالا معامله خواهد شد؟ اظهار کرد: بورس کالا برنامه توسعه‌ای خود را بر اساس تولید و برداشت کشت محصول قرار می‌دهد. در حال حاضر دقیقاً در زمانی هستیم که کشت زیره اتفاق می‌افتد و به همین علت معاملات زیره را راه‌اندازی کردیم. برای خرما هم برنامه به همین ترتیب خواهد بود.
وی ادامه داد: برنامه توسعه معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالا با سه گانه‌های گواهی سپرده کالایی، مشتقات و صندوق‌ها را برای کالاها از جمله خرما هم خواهیم داشت. در فصل برداشت خرما که نیمه دوم سال خواهد بود در تلاش هستیم معاملات این محصول را نیز در بورس کالا راه‌اندازی کنیم و به همین ترتیب به سمت معاملات کشمش و محصول استراتژیک پسته خواهیم رفت.
ارتباط تنگاتنگ رونق تولید و اقتصاد بازار
مشاور عالی رئیس اتاق بازرگانی تهران معتقد است که دولت باید در سیاست گذاری اقتصادی تکلیف را مشخص است آیا همچنان می خواهد با قیمت گذاری دستوری به مصرف کنندگان به خصوص اقشار ضعیف کمک کند یا اینکه به بازارها اجازه حرکت در مسیر واقعی را دهد؛ در این زمینه تجربه سال ٩٧ نشان داد، انتخاب قیمت گذاری دستوری تنها فقرا را فقیرتر می کند.
ابراهیم بهادرانی گفت: باید با احترام به مکانیسم بازار از ایجاد رانت در اقتصاد جلوگیری کرد که در این زمینه به منظور وجود شفافیت در معاملات می توان از ظرفیت های بازار سرمایه بهره برد.
وی توضیح داد: اقتصاد دستوری همواره مانع رشد بازارهایی می شود که رسالت آنها ایجاد شفافیت و کشف قیمت واقعی کالاهاست به این ترتیب بستری همچون بورس کالا با نگاه دستوری به اقتصاد نمی توانند کارایی حداکثری خود را در اقتصاد داشته باشد. اما با اعتقاد به اقتصاد بازار، راه برای توسعه بورس کالا و عرضه همه جانبه محصولات و کالاهای اساسی در بورس باز می شود و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نیز می توانند از این طریق به افزایش رقابت در اقتصاد بپردازند.
کشاورز بازاری امن می خواهد
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس معتقد است، باید دیدمان نسبت به عرضه چند محصول و ساماندهی بازار داخلی از طریق بورس را وسیع تر کنیم به طوریکه اصلا دور از انتظار و رویا نیست که با حمایت دولت و مجلس، پس از عرضه پر حجم محصولات کشاورزی در بورس کالا، تالار صادراتی این بورس مملو از خریداران خارجی یا صادرکنندگان ایرانی شود که این اتفاق به عیار قیمت محصولات با کیفیت ایرانی را مشخص کرده و باعث شود بسیاری از کشورهای دنیا با بورس ایران و نرخ واحد محصولات ایرانی آشنا شوند.
محمد باقر سعادت اظهار داشت: در حال حاضر کشاورزان به یک بازار امن نیاز دارند تا سود اصلی از تولید محصولات خود را به شکل شفاف و منطقی دریافت کنند، بورس کالا با عرضه موفق زعفران در ماه های گذشته و به تازگی زیره سبز که مورد استقبال معامله گران قرار گرفت، تا حدودی توانسته این اطمینان را به کشاورزان دهد که محصولات آن ها به دور از حضور دلالان و با قیمتی واقعی به فروش برسد؛ این اطمینان خاطر باید با آشنایی تمام کشاورزان با سازوکار بورس در کل کشور ایجاد شود.

nbtfd234
۱۳۹۸/۰۴/۲۹, ۱۳:۰۶
خبرگزاری میزان- نائب رئیس انجمن خرمای ایران: پس از اتمام ماه رمضان و باتوجه به گرمای هوا، قیمت خرما روند نزولی به خود گرفته و این وضعیت تا ماه محرم ادامه دارد.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1398/4/26/2192901_140.jpeg
علی محمد صمیمی در گفت وگو با خبرنگار گروه اقتصادخبرگزاری میزان در خصوص آخرین وضعیت بازار خرما در کشور اظهار کرد: بیشترین میزان مصرف و قیمت خرما در ماه مبارکه رمضان است و در آن ایام خرما به بیشترین قیمت خود رسید و هم اکنون با ورود به فصل گرما با کاهش قیمت آن مواجه هستیم.

وی در ادامه افزود: در فصل گرما مصرف خرما به دلیل طبع گرمی که دارد به حداقل خود می‌رسد و بازار فروش تا ماه محرم با رکود نسبی مواجه می‌شود.

نائب رئیس انجمن خرمای ایران در رابطه با فصل برداشت تصریح کرد: برداشت‌ها در برخی از گرم‌ترین نقاط کشور یعنی بندرعباس و اهواز آغاز شده و روند برداشت تا اوایل مهر ماه ادامه خواهد داشت.

صمیمی خاطر نشان کرد: هم اکنون پیش بینی برداشت خرما سخت است به دلیل اینکه برداشت‌ها هنوز در بسیاری از مناطق پربار کشور آغاز نشده، اما با توجه به تجربیات گذشته امیدوار هستیم که بیشتر از سال گذشته برداشت خرما داشته باشیم.

شهید گمنام
۱۳۹۸/۰۴/۳۱, ۲۰:۰۵
انهدام شبکه جاسوسی سیا در ایران

شبکه جاسوسی سی آی ای در ایران شناسایی و منهدم شد

وزارت اطلاعات ۱۷ نفر از جاسوسان حرفه ای نظام سلطه را که به صورت سلولی و انفرادی فعالیت داشتند در سال ۹۷ دستگیر کرد.

جاسوسان شناسایی شده از شاغلان مراکز حساس و حیاتی و بخش خصوصی در حوزه های اقتصادی ، هسته ای ، زیرساختی ،

نظامی و سایبری بودند که به صورت پیمانکار یا مشاور در این بخش ها فعالیت داشتند و جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده ازمراکز

مهم و انجام عملیات های فنی – اطلاعاتی از مأموریت های محول شده به این شبکه بوده است.
صدور یا تمدید ویزای آمریکا، استخدام متخصصان ایرانی، تأمین تجهیزات ، مراجعه مستقیم به طعمه ها در حاشیه همایش های

علمی خارج از کشور و ارسال ایمیل و پیام از طریق شبکه های اجتماعی از جمله روش های سرویس اطلاعاتی آمریکا برای جذب

جاسوس بوده است.

سرویس اطلاعاتی سیا آموزش برقراری ارتباطات امن از داخل کشور با خارج به وسیله ابزارهای مخصوص جاسوسی، استفاده از

ناقل برای انتقال ابزار امن و تجهیزات فوق پیشرفته جاسوسی به داخل کشور، ارسال مدارک هویتی جعلی ، طراحی خط خروج

اضطراری و آموزش ویژه ضد بازجویی را برای حفظ و مراقبت از جاسوسان خود در نظر گرفته بود که هیچ کدام از چشمان تیزبین

جامعه اطلاعاتی کشور پنهان نماند.

اکنون با تبادل سرنخ های اطلاعاتی دریافتی از شبکه جاسوسی سیا با متحدین اطلاعاتی، شکست جهانی دوباره ای درانتظار

آمریکاست.

همچنین سوء استفاده عناصر سیا ازبرخی کشورهای اروپایی و آسیایی برای ارتباط با منابع که با اطلاع قبلی سرویس های اطلاعاتی

این کشورها انجام می شود از نظر وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران دور نخواهد ماند و به طور قطع مسئولیت این امور بر

عهده این کشورها خواهد بود.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات

منبع:وزارت اطلاعات

http://vaja.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=58e55381-b931-4708-ae17-f8e8732a8895

شهید گمنام
۱۳۹۸/۰۴/۳۱, ۲۰:۱۰
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیئتی عالیرتبه از جنبش مقاومت اسلامی حماس:

موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام تمام خواهد شد

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه مورخ 31 تیر 1398) در دیدار هیئتی عالیرتبه از جنبش مقاومت

اسلامی فلسطین(حماس)، قضیه فلسطین را قضیه اول و مهمترین مسئله دنیای اسلام دانستند و با تمجید از ایستادگی و مقاومت شگفت‌آور مردم

فلسطین و گروههای مقاومت از جمله حماس، تأکید کردند: پیروزی بدون مقاومت و مبارزه به دست نمی آید و ما براساس وعده تخلف ناپذیر الهی

معتقدیم که موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم فلسطین و دنیای اسلام، تمام خواهد شد.

در ابتدای این دیدار آقای صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس نامه آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس را تقدیم رهبر انقلاب

کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای با قدردانی از مواضع بسیار خوب و مهم آقای اسماعیل هنیه در این نامه، گفتند: حماس در قلب حرکت فلسطین قرار

دارد همانگونه که فلسطین در قلب حرکت دنیای اسلام قرار گرفته است.

ایشان ایستادگی و مقاومت مردم غزه و ساکنان ساحل غربی رود اردن را بشارت دهنده فتح و پیروزی خواندند و افزودند: خداوند به کسانی که

ثابت‌قدم در راه او ایستادگی کنند، وعده یاری و پیروزی داده است و البته تحقق این وعده الزاماتی دارد که از مهمترین آنها جهاد و مبارزه و تلاش

خستگی ناپذیر در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، فکری، اقتصادی و نظامی است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در قضیه فلسطین با هیچ کشوری در دنیا رودربایستی ندارد، خاطرنشان کردند:

ما همواره دیدگاه خود را درباره فلسطین به‌طور صریح و شفاف اعلام کرده ایم و حتی در عرصه بین المللی کشورهای دوست ما که در این زمینه

با آنها اختلاف نظر داریم می دانند که جمهوری اسلامی در قضیه فلسطین کاملاً جدی است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: یکی از علتهای مهم دشمنی با جمهوری اسلامی ایران، موضوع فلسطین است اما این دشمنی ها و فشارها

موجب نخواهد شد که ایران از مواضع خود در موضوع فلسطین کوتاه بیاید، زیرا حمایت از فلسطین یک مسئله اعتقادی و دینی است.

ایشان تأکید کردند: اگر دنیای اسلام به ‌صورت متحد بر موضوع فلسطین ایستادگی می کرد، اکنون شرایط بهتری داشت و دوری برخی کشورهای

دنباله رو امریکا همچون سعودی از موضوع فلسطین یک حماقت بود زیرا اگر از فلسطین حمایت می کردند، می توانستند در مقابل امریکا، امتیاز

بگیرند.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه براساس سنت الهی، پیروزی مردم فلسطین و بازگشت این سرزمین مقدس به دنیای اسلام، موضوع عجیب و

غیرقابل تحقق نیست، گفتند: ۴۰ سال قبل کسی باور نمی کرد در ایران که مرکز نفوذ و امید امریکایی‌ها بود، یک حکومت دینی برسرکار بیاید و

سفارت اسرائیل در تهران به سفارت فلسطین تبدیل شود اما این موضوع غیرقابل باور محقق شد، بنابراین تحقق موضوعاتی که در ظاهر عجیب

به نظر می رسند، امکان پذیر است.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: اینکه آقای سیدحسن نصرالله می گوید من ان‌شاءالله در مسجدالاقصی نماز می خوانم، برای ما یک امید کاملاً

عملی و قابل تحقق است.

ایشان با تأکید بر اینکه یکی از الزامات تحقق این امید، همان مواضع مستحکم و ایستادگی است که آقای هنیه در نامه خود به آن اشاره کرده است،

گفتند: اگر همه ما به وظایف خود عمل کنیم، وعده الهی قطعاً محقق خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به طرح خیانت آمیز «معامله قرن» تأکید کردند: هدف از این توطئه خطرناک، از بین بردن هویت فلسطینی در میان

آحاد مردم و جوانان فلسطینی است که باید با همین نقطه اصلی، مقابله کرد و نگذاشت که آنها با استفاده از پول، هویت فلسطینی را از بین ببرند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه مقابله با این طراحی نیازمند کارهای تبلیغاتی و فرهنگی و فکری است، افزودند: یک راه دیگر مقابله با

این توطئه این است که مردم فلسطین، احساس پیشرفت کنند که این موضوع تا بحال به لطف خداوند اتفاق افتاده است.

ایشان خاطرنشان کردند: در سالهای نه چندان دور، فلسطینی ها با سنگ مبارزه می کردند، اما امروز بجای سنگ، مجهز به موشکهای نقطه زن

هستند و این، یعنی احساس پیشرفت.

در این دیدار آقای صالح العاروری نایب رئیس دفتر سیاسی حماس ضمن ابلاغ سلام و تحیات آقای اسماعیل هنیه و مردم فلسطین خطاب به رهبر

انقلاب اسلامی تأکید کرد: همانگونه که جنابعالی اشاره کردید، ما معتقدیم براساس وعده الهی قدس و فلسطین از چنگال صهیونیستها آزاد خواهد شد

و همه مجاهدان و امت اسلامی، در مسجدالاقصی نماز خواهند خواند.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به مواضع قاطع امام خمینی(ره) در حمایت از موضوع فلسطین، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از

انقلاب، و همچنین مواضع صریح رهبر انقلاب گفت: ما همواره قدردان حمایتهای همیشگی و غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی از مردم فلسطین

بوده و هستیم.

آقای صالح العاروری با اشاره به دشمنی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی با جمهوری اسلامی و تحریمها و تهدیدها، خاطرنشان کرد: ما به‌عنوان

حرکت مقاومت و جنبش حماس همبستگی خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام و تأکید می‌کنیم هرگونه اقدام خصمانه در مورد ایران در واقع

اقدام خصمانه بر ضد فلسطین و جریان مقاومت است و ما خود را در خط مقدم حمایت از ایران می دانیم.

وی با اشاره به توانایی‌های دفاعی جریان مقاومت در فلسطین افزود: پیشرفتهای دفاعی حماس و دیگر گروههای مقاومت به هیچ وجه قابل مقایسه

با سالهای گذشته نیست و امروز تمام سرزمین‌های اشغالی و مراکز اصلی و حساس صهیونیست ها در تیررس موشکهای مقاومت فلسطین قرار

دارند.

نایب رئیس دفتر سیاسی حماس با اشاره به طرح «معامله قرن» آن را خطرناک‌ترین توطئه برای از بین بردن هویت فلسطینی دانست و گزارشی

از آخرین تحولات و وضعیت غزه و سرزمین های ساحل غربی رود اردن بیان کرد.

در پایان این دیدار، هیئت حماس تابلوی منقش به تصویری از مسجدالاقصی را به رهبر انقلاب اسلامی تقدیم کردند.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

منبع: وزارت اطلاعات

http://vaja.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=58e55381-b931-4708-ae17-f8e8732a8895

شهید گمنام
۱۳۹۸/۰۵/۱۹, ۱۹:۳۷
شناور فریگیت انگلیسی با هشدار نیروی دریایی سپاه پاسداران از آب‌های خلیج فارس دور شد