PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ***چطوري با سایت کانون گفتگوی قرآنی آشنا شديد****

شهید گمنام
۱۳۹۶/۰۶/۰۲, ۱۲:۳۱
http://www.dailys.ir/wp-content/uploads/2017/03/%D8%A8%D8%B3%D9%85-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%AD%D9%85%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%AD%D9%8A%D9%85-12.gif

با سلام خدمت همه دوستان عزيز قديمي و جديد ممنون مي شم همگي به اين سوالات جواب بديد .

چطور با اسک قرآن آشنا شديد ؟

وقتي وارد اين سايت شديد چه حسي داشتيد و حالا چه احساسي داريد از حضور در سایت؟

چه چيزي باعث شد که عضو سايت بشيد ؟

جه هدفي از حضورتون در اين سايت قرانی داريد ؟

جهت بهتر شدن کمي و کيفي سايت چه فکر وایده ای داريد ؟

»»»»منتظر شنيدن نظرها وپیامهاتون هستیم««««

صدیقه طاهره
۱۳۹۶/۰۶/۰۲, ۱۷:۴۰
عرض ادب و احترام ممنون و تشکر از این تاپیک بسیار خوب که زحمتش رو برادر بزرگوارمون شهید گمنام کشیدند

من از سال 1391 عضو کانون شدم یادمه یروز پسرم ازم سوال کرد خدا کیه کجاست و چه شکلیه شاید باورتون نشه
بعضی هاشو جواب دادم و برای بعضیها جوابی نداشتم بدم و بهش میگفتم صبر کن از دوستانم سوال کنم بهت جواب میدم.

دیدم بهترین راه اینکه از اینترنت تحقیق کنم از سایتها و مهدهایی که قرانی هستند و قاعدتا هستند کسانی
که از این سوالها پرسیدن و بودند کسانی که پاسخ دادند.

یکماهی گذشت تا در مورد خواندن نماز شب سرچ میکردم که وارد کانون شدم.

وقتی وارد سایت شدم به طور کامل بلد نبودم باید چکار کنم تا اینکه با خواهر خوبم عزیز دلم که خیلی جاش پیشمون
خالیه سرکار خانم عرفانی اشنا شدم که از طریق ال فور بهم همه چی یاد دادن و کمکم کردن تا اینجا ماندگار بشم.

همدلی و مهربانی و محیط سالم و دوستان قرانیم باعث شدند ماندگار بشم.
دوستان قدیمی که عده ایشون نامهربان شدند و رفتند انشالله هرجا هستند موفق باشن و دوستان و مدیران جدید
که در کنارشون هستم.

هدفم از ماندن توی سایت یاد گرفتن و بهتر شناختن مسائل دینی چرا که متاسفانه در جامعه ما
هنگام درسخوندن فقط به کتاب اکتفا میکنن هیچوقت فراتر از کتاب چیزی اموزش ندادند شاید باورتون نشه من خیلی
از مسائلی که مربوط به دین و مذهب بوده که باید میدونستم رو اینجا از طریق پرسش و پاسخ کارشناسان یاد گرفتم.

اولین چیزی که مهم اینکه متاسفانه مدیران انجمنها حضور ندارند چرا؟
اول باید کاری کرد که مشکل غیبت مدیران حل بشه هر انجمن زیر شاخه های زیادی داره
که یه مدیر نمیتونه به همشون رسیدگی کنه.باید هرکسی پیرامون انجمنش احساس مسئولیت داشته باشه.

به نطرم برای هر انجمن یه کارشناس معین بشه و ایشون یه موضوع در اختیار مدیران قرار بده
بعد به صورت تحقیق مدیران انجمنشون رو هدایت کنن.اینطوری بیشتر به مسائل دینی و پرسش پاسخ پرداخته بشه.

یا یه بخشی تشکیل بشه که از کاربرا سوال بشه

بیشتر از چه موضوعاتی خوششون میاد بعد در رابطه با نظر و سلیقه کاربرا پرسش و پاسخ و
بحث و تبادل نطر انجام داد.

کارشناسان موضوع تعیین کنن پیرامون همون موضوع بحث و گفتگو بشه.

اینطوری منم به دنبال همه سوالاتم اطلاعاتم بالا تر میره;))

بازم ممنون از برادر خوب شهید گمنام

رحیل
۱۳۹۶/۰۶/۰۲, ۱۸:۰۰
سلام

واقعا تعریف کنم؟

خب این چند سال هر روزش یه رنگ بود. شادی بود، غم بود، دوستی بود، دلتنگی بود، دعوا و قهر و عصبانیت بود، پوچی بود، امید بود، ناامیدی بود، ...
روزای اول فضای اینجا خیلی برام نورانی تر بود، شبیه حسی که آدم توی کلاس قرآن یا مسجد و امامزاده داره
الان مثل خونه است. خونه که چه عرض کنم البته -شما که تجربه خوابگاه دارید شاید بهتر بفهمید- مثل خونه برای کسی که چند ساله بیشتر وقتشو توی خوابگاهه و گهگاه به خونه سر میزنه

...

فعلا بیشتر از اینکه هدفی داشته باشیم ته مانده های تعلق خاطر دیروز ما رو نگه داشته
پنداشتی که ریشه پیوند من گسست؟
در سینه ام هزار خراسان نهفته است

باید حضورمونو هدفمندتر کنیم دیگه
اول از همه خودم، بعد بقیه کاربرایی که ممکنه توی جواب به سوال بالا مثل من نتونن یه هدف واضح بیارن و قرص و محکم ازش دفاع کنن، هرچند که اون هدف مثلا وفت گذرانی یا استراحت باشه

ایده ام اینه که چت باکسو بیارید بالا

سعادتمند
۱۳۹۶/۰۶/۰۲, ۲۲:۲۱
با سلام تشکر میکنم از اقای شهید گمنام بابت دعوت من داشتم دنبال مطلبی میگشتم که شانسی پروفایلی رو دیدم ه مطالبش اموزنده بود خوشم اومد تصمیم گرفتم عضو کانون بشم واز اون موقع موندگار شدم کانونو خیلی دوست دارم وهمیشه امیدوارم تااخر عمر در کانون بمونم ان شالله
موفق باشید

شهید گمنام
۱۳۹۶/۰۶/۰۲, ۲۳:۳۸

سلام خودمم بگم چظور اومدم کانون. برای حفظ قرآن میخواستم وارد سایتی بشم که بتونم اونجا

حفظ کنم همزمان دوتا صفحه رو باز کرده بودم یکی صفحه کانون بود ویکی صفحه حفظ مجازی ،

بعد چند روز گفتم ببینم اینجا که اشتباه ثبت نام کرده بودم چطور جایی هست که وقتی

مطالب رو خوندم خوشم اومد وموندگار شدم

اوایلش برام عادی بود مثل خیلی از سایت های مذهبی بود ولی بعدا کم کم با دوست خوبم

آقا یوسف آشنا شدم وبعد ایشون با خانم منجی که این دوبزرگوار همش کمکم میکردن بابت

پست گذاشتن و....

علاقه ومرتبط بودن با کارهای پایگاه بسیج محله مون ودانشگاه ، ایده های خوبی از اینجا

برداشت که البته مسولین پایگاه همکاری نکردن ونمیکنن به دلایلی که نمیشه گفت........

ارتقای سایت های قرآنی چه این سایت وچه سایت های دیگه که هستم .

ایده ها رو که چندین بار ارایه دادیم ان شالله که اجرایی بشن

مدیر اجرایی_فرهنگی سابق
۱۳۹۶/۰۶/۰۳, ۰۷:۴۳
http://www.dailys.ir/wp-content/uploads/2017/03/%D8%A8%D8%B3%D9%85-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%AD%D9%85%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%AD%D9%8A%D9%85-12.gif

با سلام خدمت همه دوستان عزيز قديمي و جديد ممنون مي شم همگي به اين سوالات جواب بديد .

سلام و تحیات خدا بر همه شما کاربران و همکاران خوب کانون قرانی
بشت این ایدی کاربری مثل خود شما هاست
من از افتتاح این سایت که نمیشه گفت ولی از اولین هایی هستم که در کانون بودم
سال ورودم سال 1378 یا ذقیق تر 1388 بوده
الف-چطور با کانون اشنا شدم؟خیلی سر و ساده بگم تنهایی وارد نشدم بلکه با یک دوست قدیمی که الان مسوول فضایی بزرگتر شده وارد کانون شدیم
اوایل اینترنت با کامپیوتر وصل می شدیم الان جدیدتر با لب تاب و تب لت و گوشی و...
صدای خوش وصل شدن اینترنت وقتی اون دو کامپیوتر کوچک که معلوم می شد الان وصل شدی هیچ وقت از یادم نمی ره
ب-اما حس و حال ورود به این سایت و کلا اینترنت اصلا وصف ناشدنی بود
چون تازه با یک مجیطی بزرگتر اشنا شده بودیم من و همون دوست
قبلش در فضای کوچک تر مطلب و پست می گذاشتیم
خیلی برامون نو و تازگی داشت به حدی که کلا اینجا معتاد شدیم
از 24 ساعت بالای پانزده شانزده ساعت در کانون بودیم
خواب خیلی کم بود
در کلاس همش چرت می زدم[-x
ج-همان فضای بزرگتر و همان دوست قدیمی باعث شد با هم عضو سایت یا بهتر بگم کانون بشیم
د-همان هدفی که شهید گمنام و بقیه رو اینجا ماندگار کرد
خدمت به قران و یاری دین مبین اسلام-تشیع حقه
ه-هدف رضای خدا باشد همه اهداف زیر مجموعه می شه
کمتر غر بزنیم و بیشتر کار کنیم
شهید حججی در سوریه اقدام و عمل کرد ما هم در این فضا
کارمون کم ندانیم
هدف یک کلام الهی باشد
من قبل از اینکه این ایدی دست بگیرم با ایدی معمولی در خدمت کانون بوده و هستم
و بسته به عمرم دل از این فضا نمی کنم
خداوند شهادت در راه خودش و ذوب در فضای معنوی کانون نصیبم بگرداند
الهی امین
تشکر از شهید گمنام عزیز به خاطر دعوتشون

کربلائی
۱۳۹۶/۰۶/۰۳, ۱۶:۱۱
سلام
من یادم نمیاد.
خواستم از طریق کاربری بفهمم که اولین پستم در چه موردی بوده، مدیران فنی از طریق آی پی میدونن، که متاسفانه پیدا نشد.

اما میدونم که خیلی متفاوت شده از روز اول که اومدم، اون موقع مجرد بودم گمونم اما حالا پدر خانواده.

از همینجا از کسانی که برامون زحمت کشیدند تشکر میکنم و اگر در باب پرسشی، سوء تفاهمی شد ، بسبب اعتقادات، عذرخواهی می کنم.

موفق باشیم و‌ ولایت پذیر و ثابت قدم

راهی
۱۳۹۶/۰۶/۰۳, ۱۷:۱۲
چطوری آشنا شدیم یا چی شد که عضو شدیم ؟
آشنا که از طریق تلویزیون ! یعنی تو تلویزیون داشت در مورد مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی و شماره 09640 می گفت .. فکر کنم سال 89 - 90 بود ... بعد با مرکز آشنا شدم و امکان چتشون برای پاسخگویی به سوالات دینی و سایت اسک دین و بعد هم اسک قرآن
اما ااینکه چی شد عضو اسک قرآن شدم این بود که می خواستم قرآن رو حفظ کنم دیدم اینجا امکان حفظ غیرحضوری هست ...
هنوز هم حافظ نشدم ... همونایی که حفظ بودم رو هم از دست دادم ... این ربطی به کانون نداره .. من سست عنصر بودم در این راه

اما به رزق معنوی ای که از طریق این سایت بهم میرسه خیلی اعتقاد دارم

از همه خادمین دین و ولایت تشکر می کنم
در پرتو هدایت و ولایت الهی و در دایره حافظت شده خداوند باشید و البته به قول جناب کربلایی ولایت پذیر ... چون بسیارند کسانی که در پرتو ولایت هستند اما ولایت را نمی پذیرند و این مایه تاسف هست
از خداوند یقین و آرامش حاصل از ایمان رو براتون میخوام

کربلائی
۱۳۹۶/۰۶/۰۳, ۱۷:۱۹
سلام
یادم اومد

" این مرکز پاسخگوی سئوالات عام فقهی نیست "
و بعد آدرس کانون داده شد.

هنوز پس از گذشت سالها، موندم پاسخگوی چه مسائلی هستند.

iranproud
۱۳۹۶/۰۶/۰۴, ۰۶:۳۵
سلام
یادم اومد

" این مرکز پاسخگوی سئوالات عام فقهی نیست "
و بعد آدرس کانون داده شد.

هنوز پس از گذشت سالها، موندم پاسخگوی چه مسائلی هستند.

سلام دوست عزیز
میگم شما سوالت رو بپرس ، بالاخره بی جواب نمیمونه @};-

iranproud
۱۳۹۶/۰۶/۰۴, ۰۶:۳۸

من احساس میکنم یه تاپیک مشابه این داشتیم قبلا ؛ البته احتمالا چون من مال خیلی قدیما باشم چنین چیزی یادم میاد :-"
من از طریق سرچ گوگل به اینجا رسیدم ،
اون موقع جاده ها خاکی بود ....
برق نبود
آب نبود ....
اون موقع ها اینترنت دیال آپ هم به سختی تهیه میشد ، ما کانون رو از طریق اینترانت تبیان باز میکردیم
یادش بخیر

عبد منتظرم
۱۳۹۶/۰۶/۰۵, ۰۹:۲۳
سلام به همگی و تشکر از جناب شهید گمنام

بنده هم قصد حفظ قرآن رو داشتم همزمان توی دوتا سایت ثبت نام کردم و اینجا با کمک و راهنمایی برادر یوسف و دوست عزیزم منتظرمنجی به کلاس حفظ وصل شدم و جالب اینکه اون سایت دیگه کلی دردسر داشت و باید مشخصات و اطلاعاتم کارشناسی میشد و بعد خودشون تماس میگرفتن یعنی برای یه کار خیر پرثواب باید از هفت خان رستم رد میشدم بعد از یک ماه کارشناسی باهام تماس گرفتن برای شروع کلاسهای حفظ در حالیکه بنده از طریق کانون یک جزء و نیم حفظ کرده بودم و از این طریق نمک گیر این کانون شدم.
حسم زمانی که وارد شدم خیلی ذوق داشتم ولی الان یه جورایی مدیونم به استاد عزیزم خانم نورالهدی ، به برادر یوسف و دوست خوبم منتظر منجی که به محض ورودم با راهنمایی های خوبشون نزاشتن سردرگم بشم و جا بزنم. چون اون اوائل اصلا از این محیط سردرنمیاوردم و حتی نمیتونستم توی کلاس حفظ یه پیام بزارم و راهنمایی این عزیزان واقعا ستودنیه. مدیونم به عزیزانی که این محیط رو راه اندازی کردن و اینجا شد راه رسیدن منو خیلیا به آرزوها و سوالات مون.
من فقط دوست دارم یه چیزی رو اینجا مطرح کنم اونم اینکه این کانون به همت و تلاش خیلی از مدیران وخادمان به جایی که امروز هست رسیده ولی متاسفانه تلاش های خیلی از این عزیزان با مسائل حاشیه ای نادیده گرفته میشه و انگیزه ی حضور و فعالییت شون رو از دست میدن. حیفه قدر این عزیزان رو باید بیشتر بدونیم.
محیط و جو الان کانون انصافا خیلی یکنواخت شده. قبلا یک موضوع خوب و سنجیده مطرح میشد و درباره ش بحث و گفتگو میشد ، به مناسبتهای مختلف مسابقه بود، تاپیک صندلی داغ خیلی عالی و فعال بود و تاپیک های خوب و ارزنده ای با موضوعات عالی تهیه میشد ولی الان هفتاد درصد تاپیکها پر شده از سولات و موضوعات شبهه دار که عمدتا داره قرآن و روایات و احادیث و امام زمان و خلقت و قانون خداوندی رو زیر سوال میبره. حیفه قدر این کانون رو باید دونست و برای پویایی و پیشرفتش باید تلاش بیشتری کرد و نباید گذاشت گاهادستخوش فعالییت های یک عده مسلمون نمای سست عنصر بشه که با مطالبو عقاید شبهه ناکشون سعی بر ایجاد اختلاف و دو دستگی بین عقاید و آموزه های ما دارند.
و در آخر باز هم از مدیران و خادمان محترم و هم از جناب شهید گمنام صمیمانه سپاسگزارم.

بی ریا
۱۳۹۶/۰۶/۰۶, ۰۰:۲۳
سلام : )

برای پیدا کردن حدیثی در مورد آداب سفر یا در امان ماندن مسافر از خطرات ، سرچ کردم و به کانون رسیدم .

خیلی واسه م جالب بود . اولین بار بود محیط اون شکلی می دیدم ، مخصوصا اسکرول ! یه محیط آروم با فضای معنوی . حس خیلی خوبی بود .

تاپیک حدیث روز سایت برام جاذبه داشت و توجهم رو جلب کرد ، چند روز سر می زدم و دوست داشتم همه احادیث رو بخونم . بعد هم تصمیم گرفتم عضو بشم . و حضور خوبان هم که باعث شد موندگار شم . آشنایی با چند نفر از عزیزان که به معنای واقعی کلمه خوب هستند و از هیچ کمکی برای پیشرفتم دریغ نکردند بهترین اتفاقی بود که در این سایت برام پیش اومد . براشون آرزوی خوشبختی دارم .

اوایل شاید سرگرمی بود برای خوندن مطالب اما الان واقعا دوست دارم هر کار از دستم بر بیاد انجام بدم ... واسه م آرامش بخشه فعالیت در اینجا .

باید به کاربر انگیزه بدیم برای فعالیت نه اینکه ازش بخوایم از همون اول دست به عصا راه بره و هی گوشزد کنیم که حق نداره فلان حرف رو بزنه یا نه . میشه در خصوصی و در لفافه هم گفت !
برای فعالیت ها ارزش قائل بشیم ، حتی شده با یک مدال مجازی !
برگزاری مسابقات در ایام مختلف که مدتیه متوقف شده .
برگزاری مسابقات قرآنی.
ایجاد تاپیک های سالم سرگرمی که محتوا هم داشته باشه .
بعضی از تاپیک های تکراری که محتوای ثابتی داره ، هرروز آپ نشه !! هرروز تاپیک هایی می بینیم که روی اسکرول حرکت می کنه بدون اینکه تنوعی داشته باشه . تاپیک هایی با موضوعات متنوع و جدید ایجاد بشه .
خیلی کارها میشه انجام داد به شرط اینکه "منم " نزنیم !!
اگه تذکری گرفتیم بهش فکر کنیم که به نفع سایت هست یا نه ؟ فورا بهمون بر نخوره ! با آرامش کار کنیم و از کمک به هم دریغ نکنیم .
و خیلی چیزهای دیگه که بارها گفته شده !

ممنون از ایجاد کننده ی تاپیک و زحمات بی دریغشون .

فریده بنده مخلص خدا
۱۳۹۶/۰۶/۰۸, ۲۱:۳۶
راستش من از کار با رایانه اصلا چیزی بلد نبودم تا اینکه یکروز از پسرم خواستم کار با رایانه را به من یاد بدهد. وقتی کار سطحی را یاد گرفتم کارم شد گشت و گذار در تمام

سایت های نجوم تبیان و دور زدن در جاهایی که از ماورای طبیعه می گفتن. و اکنون که مدتی حدود 3-4 سال است که در کانون قرانی

و گاهی اسک دین کار می کنم. و همه را به طور اتفاقی پیدا کردم . انچنان دچار اعتیاد شدم که حتی دستگاه رایانه ام را بخاطر مخالفتهای

خانواده به خیریه بخشیدم . ولی دوام نیاوردم و باز شروع به کار با لب تاب بچه هایم کردم. و اکنون با اینکه کاره ای نیستم باز هم در سخت ترین

شرایط روحی ارامش روح و روانم را در کانون می یابم. در ضمن بگویم که برادر یوسف همیشه و در همه حال کمک حالم بوده. خداوند

همیشه پشت و پناهش باشد.

یا حق.

شقایق
۱۳۹۶/۰۶/۰۹, ۰۵:۴۵
سلام خداقوت

تازه ازمسافرت برگشتم هنوز وقت نکردم مطالب بخونم درکل فهمیدم دورهم جمع شدن هست که تاپیک قدیمی هم هست درموردش قبلا گفتیم

ان شاء الله دل خوش باشد همه چیزها حل است

موفق و شاد باشید

~o):>

مدیر اجرایی
۱۳۹۶/۰۶/۱۱, ۲۲:۰۳
سلام و عرض ادب
نحوه آشنایی بنده با دو انجمن مرکز ملی به این صورت بود که در بهار سال 1390 یکی از کاربران سایت به بنده تلفن کرد که یه سایتی پیدا کردم که باب دل شماست
و بخاطر اینکه روحانی هستید این بهترین سایتی هست که می تونید توش فعالیت کنید
البته تا اون زمان از سایت و فعالیت های درونش چیزی سر در نمی آوردم، و اولین و آخرین سایتی بود که توش عضو شدم، بالاخره با اصرار زیاد ایشون علیرغم میل باطنی ام عضو شدم
اوائلش خیلی سر در گم بودم و اصلا نمیدونستم چطوری باید برای کاربران پیام بدم یا مثلا چطوری باید توی مباحث شرکت کنم و ... تا اینکه این بنده خدا که خودش قبلا عضو سایت شده بود ما رو راهنمایی می کرد
بعدها با مدیر محترم انجمن های مرکز و بعضی از اساتید آشنا شدیم و حتی چندین جلسه به زیارت مدیر محترم رفتیم که عضویت در این سایت رو به کام ما بیشتر شیرین می کرد
اولین دیدار ما با جناب مدیر خودش در پی داستانی اتفاق افتاد که خاطره شیرینش هنوز هم که هنوز هست از ذهن ما پاک نمیشه :ok:
خداوند بر وجاهت و توفیق ایشون بیافزاید
موید و منصور باشید

یوسف
۱۳۹۶/۰۶/۱۲, ۱۸:۴۱

سلام عزیزم
توسط دوست خوبم برادر ارزشی گوگل با سایت آشنا شدم.

حس خوبی داشتم محیط صمیمی و گرمی بود یادش بخیر

برگزاری ختم قرآن
اون اوایل خانم سالاز زینب،خانم عرفانی گرامی ک جاشونم خیلی خالیه،جناب پرتوفر عزیز ک ایشونم جاشون خالیه
کمک زیاد ب حقیر کردند!

هدف زیاد داشتیم ب دلایل زیادی محقق نشد
الان هدفمون نشر مطالب دینی برای رضای خداس.

درشو ببندیم!

دست برهم زند طبیب ظریف

چون خرف† بیند اوفتاد حریف

خانه از پای بند ویران است

خواجه در بند نقش ایوان است

پیرمردی ز نزع می‌نالید

پیر زن صندلش همی‌مالید

چون مخبط† شد اعتدال مزاج

نه عزیمت† اثر کند نه علاج