PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حکم شرعی استفاده از مهره ی مار

melody
۱۳۹۶/۱۰/۰۳, ۲۰:۵۲
سلام

میخاستم بدونم مطالبی که در مورد مهره ی مار میگن تا چه اندازه صحت داره؟
و اگر کسی از چیزهایی از همین قبیل برای جلب محبت کسی به کار ببره حکم شرعیش چیه؟

(البته این سوال من نیستا یک کاربری تو پروفایلش پرسیده بود
حوصله نداشتم واسش توضیح بدم اونجا جا سوال پرسیدن نیست و .. اونجا هرگز به جوابش نمیرسه خودم واسش تاپیک زدم اینچنین آدم خیری هستم من بله خدا حفظم کنه
:)

معین
۱۳۹۶/۱۰/۰۳, ۲۱:۲۴
با نام و یاد دوست

http://askquran.ir/gallery/images/75940/1_erjae1.jpg

کارشناس بحث: استاد شفا و استاد عمار

شفا
۱۳۹۶/۱۰/۰۴, ۱۶:۱۹
سلام

(البته این سوال من نیستا یک کاربری تو پروفایلش پرسیده بود
حوصله نداشتم واسش توضیح بدم اونجا جا سوال پرسیدن نیست و .. اونجا هرگز به جوابش نمیرسه خودم واسش تاپیک زدم اینچنین آدم خیری هستم من بله خدا حفظم کنه
:)

سلام علیکم

بخش اول سوال، مربوط به بخش اعتقادی می باشد، که کارشناسان این بخش در ادامه پاسخگو خواهند بود.

طبق نظر مقام معظم رهبری:

اگر با چنین کاری تاثیر در اراده افراد بگذارد، جایز نیست.

یوسف
۱۳۹۶/۱۰/۰۵, ۱۵:۰۲

درود
چ مطالبی میگن؟
معلوم دیگه کار بدیه فرض کن یکی مهره مار بگیر ب اسمت شما بعدش محبتت تو جلب کنه
تا میتونه ازت سو استفاده مالی،جانی،روحی،روانی کنه خودت ب این کار چه میگی!؟

برای جلب محبت باید نیکی و محبت کرد برای رضای خدا.

melody
۱۳۹۶/۱۰/۰۵, ۱۹:۲۱
درود
چ مطالبی میگن؟
معلوم دیگه کار بدیه فرض کن یکی مهره مار بگیر ب اسمت شما بعدش محبتت تو جلب کنه
تا میتونه ازت سو استفاده مالی،جانی،روحی،روانی کنه خودت ب این کار چه میگی!؟

برای جلب محبت باید نیکی و محبت کرد برای رضای خدا.

خب اگه یکی به اسم من مهره مار بگیره که بد نیست
احتمالا بنده خدا مدت مدیدی بوده دوستم داشته بعد هرکاری میکرده تا دوست داشتنشو بهم نشون بده من حالیم نمیشده دیگه ناچار شده بره اون همه پول بده مهره مار بخره محبت منو جلب کنه دیگه :d

استفاده روحی مالی جانی کدومه دیگه تا این حد اثر نمیکنه که آدمو هیپنوتیزم کنه هرکار دلش خاست با طرف انجام بده تازه من خودم یه بار کلی پول دادم یدونه شو گرفتم (حدودا صد و بیست تومن)اصلا کار نمیکرد تازه هر کاری کردم ممرضا گلزار نیومد خاستگاریم :| :))
اینجاشو شوخی کردم :d ولی جدی فکر کنم قیافمو دیدن مهره ماره رو بهم انداختن چون یه ذره هم رو طرف تاثیری نداشت :/

برای جلب محبت باید نیکی کرد برای رضای خدا؟
این دیگه یعنی چی؟
یعنی برای رضا خدا بریم به پسر مردم نیکی کنیم؟ :|

melody
۱۳۹۶/۱۰/۰۵, ۱۹:۳۳
سلام علیکم

بخش اول سوال، مربوط به بخش اعتقادی می باشد، که کارشناسان این بخش در ادامه پاسخگو خواهند بود.

طبق نظر مقام معظم رهبری:

اگر با چنین کاری تاثیر در اراده افراد بگذارد، جایز نیست.

خیلی خیلی ممنون که مختصر و مفید جواب دادین :)

بعد ببخشید یه سوال دیگه:
جایز نیست یعنی چی؟
یعنی حرومه یا مکروهه ؟

رحیل
۱۳۹۶/۱۰/۰۵, ۱۹:۳۸

بعد ببخشید یه سوال دیگه:
جایز نیست یعنی چی؟
یعنی حرومه یا مکروهه ؟

سلام
حرام است.
پی نوشتشو بعدا میذارم : )

melody
۱۳۹۶/۱۰/۰۵, ۱۹:۴۰
سلام
حرام است.
پی نوشتشو بعدا میذارم : )

مرسی هسی :)

یوسف
۱۳۹۶/۱۰/۰۵, ۲۱:۱۶
جایز نیست یعنی چی؟
یعنی حرومه یا مکروهه ؟
پرسش : آیا جمله «جایز نیست» معادل جمله «حرام است» مى باشد، یا تفاوت دارند؟ اگر تفاوت دارند، تفاوت آن در چیست؟پاسخ : تفاوتی ندارند و فقط تنوع در تعبیر است.
احکام شرعی به دو قسم تکلیفی و وضعی، تقسیم می شوند.

مراد از احکام تکلیفی ، احکامی است که ابتداءً و مستقیماً به اعمال و کارهای افراد مکلف تعلق می گیرد که عبارتند از: وجوب، حرمت، استحباب، کراهت و جواز (اباحه)[1].

و مراد از احکام وضعی ، احکامی است که ابتداءً و مستقیماً به اعمال و کارهای افراد مکلف تعلق نمی گیرد بلکه این حکم موجب و منشأ احکام تکلیفی می شود و آن احکام تکلیفی مستقیماً به اعمال و کارهای افراد مکلف تعلق می گیرند[2]؛ مثل: مالکیت، زوجیت(همسری)، ضمانت و…که مثلا زوجیت علت حکم تکلیفی وجوب نفقه و… می شود و همینطور سایر احکام وضعی دیگر.

با این توضیح اگر جایز نبودن (عدم جواز) در احکام تکلیفی استعمال شود مراد همان حرمت و حرام بودن است. اما اگر در رابطه با احکام وضعی استعمال شود معنای آن عدم صحت و عدم ترتب آثار آن عمل است مثلا اگر گفته شد زوجیت مرد با دوخواهر هم زمان جایز نیست به این معنی است که چنین زوجیتی صحیح نیست و آثار زوجیت مثل حلال بودن تمتع های جنسی و وجوب نفقه و…بر آن مترتب نمی شود.

melody
۱۳۹۶/۱۰/۰۵, ۲۱:۵۸
نیکی برای خدا در زمره ی مقوله حرام نمیگنجه؟؟؟
بازم متوجه نشدم
اگه میشه مطلبو بازش کنید

یوسف
۱۳۹۶/۱۰/۰۶, ۰۰:۲۱
بازم متوجه نشدم
اگه میشه مطلبو بازش کنید

برای جلب محبت باید نیکی کرد برای رضای خدا؟
این دیگه یعنی چی؟
یعنی برای رضا خدا بریم به پسر مردم نیکی کنیم؟

در پاسخ ب سطر اخر پستتون عرض کردم
مطلب بنده در زمینه نیکی کردن :نیکی ب پدر مادر همسر و بطور کلی انسان دوستی میباشد و در مقوله ای ک فرمودید
چون بحث محرم و نامحرم مطرح است نمیگنجد.
مگر اینک پسر مردم همسر شما باشد!

رحیل
۱۳۹۶/۱۰/۰۶, ۰۱:۰۴
مثلا میخوای مهرت به دل مادرشوهرت بیفته:Cheshmak:

شفا
۱۳۹۶/۱۰/۰۶, ۰۶:۵۸

بعد ببخشید یه سوال دیگه:
جایز نیست یعنی چی؟
یعنی حرومه یا مکروهه ؟

سلام علیکم

جایز نیست برای مکلفین یعنی حرام است.

عمار
۱۳۹۶/۱۰/۰۷, ۰۷:۵۰
با سلام و ادب
واقعيت داشتن مهره مار و يا عدم آن معلوم نيست. بعضي معتقدند مهره مار، يكي از ابزارهاي سحر و جادوگري است كه جادوگران هندي از آن استفاده مي كنند اگر آثار و خواص براي آن باشد، شايد بر اساس همان شيوه هاي جادوگري باشد.
اما در منابع روايي، تاريخي، اسلامي و نيز در منابع دعا و ذكر، مطلبي به اين عنوان، به دست نيامده است. در باب دعا، ذكر و شيوه هاي بهره گيري از آن، مطالب گوناگون و شيوه هاي مختلف بيان شده است. ولي در اين مورد، دعا و يا ذكري مرتبط با اين موضوع ديده نشده است.

در نتيجه: واقعيت مهره مار، معلوم نيست كه آيا چنين چيزي به نام مهره مار وجود دارد يا نه، شيوه به دست آوردن آن نيز معلوم نيست كه واقعيت دارد يا نه. امّا در منابع اسلامي از آن ياد نشده و ذكري مرتبط به آن نيز ديده نشده است.
آنچه هست و ذکر شده در این مورد تنها در مباحث علوم غریبه است که آن هم دستخوش تحریفات توسط رمال ها و کسانی که دکان باز کردند شده است و چون تخصصی هم ندارند این مهره های موجود در بازار قابل اعتماد نمی باشند.

golgift
۱۳۹۶/۱۰/۰۷, ۲۲:۴۸
ببخشید سوال من اینه که آیا مهره مار واقعا ازش کاری بر میاد یا فقط یک خرافاته . البته من شنیدم که جنیان در زمان جفت گیری شبیه مار میشن و اومکوقع اگه پارچه بندازی روشون یک مهره میندازن آیا همون مهره مار هست و واقعیت داره . ممنونم