PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : *****************جشن زيباي نور*****************

Masoomi
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۵:۲۲
بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ
إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يِهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ وَيُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِينَ الَّذِينَ يَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا كَبِيرًا
بى‏ترديد، اين قرآن به آييني كه استوارتر است راه مى‏نمايد و به آن مؤمنانى كه كارهاى شايسته مى‏كنند مژده مى‏دهد كه پاداشى بزرگ برايشان خواهد بود
باحمد و سپاس خداوند بار ديگر ابرهاي ظلمت از روي خورسيد حقيقت كنار رفت و يكي ديگر از دوستان حقيقت جو از جرگه "بي خدا (http://www.askquran.ir/member.php?u=6040)" يان خارج و به جمع "با خدا (http://www.askquran.ir/member.php?do=getinfo&u=9496) "يان پيوست
به همين مناسبت مجلس جشن اينترنتي در تاريخ 8/7/1387راس ساعت 22:30 امشب در قسمت چت (http://www.askquran.ir/misc.php?do=flashchat&room=1) سايت اتاق جشن نور برگزار مي گردد

saeed623
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۵:۳۶
:Mohabbat:
هردم از اين باغ بري مي رسد
ديدي گفتم :

هرچه داريم همه از دولت قرآن داريم

askari110
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۵:۵۱
هدایت از جانب خداست وهرکه را شایستگی داشته باشد نصیبش می شود.....

:Gol:تولدت مبارک با خدا:Gol:

سرباز اسلام
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۵:۵۶
دیدم شک وتردید زیاد هم خوب نیست.
خوب منم تبریک میگم جناب بی خدا نه ببخشید باخدا:Mohabbat:

تهراني فر
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۶:۰۲
خدا را شكر. كه ايشان هدايت شدند.

اخلاقي
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۶:۴۷
به نام خدا
سلام

نور ایمان بر دل انان که خود را به کوردلی نزده اند خواهد تابید

سفیر
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۷:۰۶
:Gol:بسم الله الرحمن الرحیم :Gol:

خدایا! محتاجم مکن که تهمت به کسی بزنم ، زیرا تهمت خیانت ظالمانه ای است.
خدایا! ارشادم کن که بی انصافی نکنم ، زیرا کسی که انصاف ندارد شرف ندارد .
خدایا! راهنمایم باش تا حق کسی را ضایع نکنم که بی احترامی به یک انسان همانا کفر خدای بزرگ است.
خدایا! مرا از بلای غرور و خودخواهی نجات ده تا حقایق وجودم را ببینم و جمال زیبای تو را مشاهده کنم.*

:Rose::Rose::Rose:به باخدای عزیز تبریک میگم!!!:Rose::Rose::Rose:

:Ebraz Doosti::Ebraz Doosti: :Graphic (16)::Ebraz Doosti::Ebraz Doosti:
واز همه مدیران بزرگوار و پرتلاش سایت و تمام کسانی که قدمی برای این امر برداشتند از صمیم قلب تشکر میکنم...:Gol:

:Tavallod:--:Mohabbat::Mohabbat:--:Tavallod:

*** این مناجات رو نوشتم تا یادمون باشه دچار غرور نشیم و به کسی که درخواست کمک کرده تهمت نزنیم و حق کسی رو ضایع نکنیم و با کمی انصاف گره از کار دیگران باز کنیم...

mmj
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۷:۲۰
تبریک

تقدیم :
وعده :
ما بزودی نشانه های خود را از هر سوئی از جهان و در ساختمان بدن خودشان ، بنامایانیم ، تا برای آنان آشکار شود خداوند حق است. فصلت 53
ایا در وجود خداوند که افریدگار اسمانها و زمین است شکی است ؟ ابراهیم 10

______

ایا جز خداوند از کسان دیگری امید یاوری دارند ؟؟ بگو حتی اگر اینان نه خرد و نه اختیاری داشته باشند ؟ بگو که همه توانایی های از ان خداست ملک اسمانها و زمین از ان اوست و شما به سوی او باز میگردید هنگامیکه نام خداوند به میان می اید دل ناباوران میرنجد و همینکه نام معبودانی جز خداوند برده میشود مایه شادمانی انان میگردد بگو که بار خدایا تو افرننده اسمانها و زمینی ...زمر 43-46

بنده ي خدا
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۹:۱۶
:Hedye:باخدا جان تولدت مبارك:Hedye:
:Sham:يافتن خدا واقعا تولده:Sham:
:Rose:زندگيه جديدت رو بهت تبريك مي گم:Rose:
:Mohabbat:ديگه بايد همه چيزتو نو كني مخصوصا روش زندگيت رو:Mohabbat:

احسان زمانی
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۹:۳۰
داداشی نوکرتم به مولا.اسیرتم.مبارکه مبارکه بزن و برق*** ببخشید جو گیر شدم.
امیدوارم همیشه در زندگیت موفق باشی

Moamma
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۱۹:۳۶
تابش نور الهی مبارک:Hedye:
یا علی(ع):Rose:

مسلمان ایرانی
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۲۰:۲۲
سلام. به فرمودۀ قرآن:

إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقاً (اسراء:81)

ولی از فردا باز هم دار و دستۀ سایت گفتگوی بیخدایان شروع می
کنند به رجزخوانی که اینها پسورد آیدی "بی خدا" را داشتند و خودشان به اسم او اعلام مسلمانی کرده اند :Gig:

یعنی همان رجزهایی که سر ماجرای "رسول دارامروئی" هم میخواندند!!:Ghash:

البته من هم باهاشون موافقم چرا این بیخداها همشون دارن مسلمون میشن؟ :biggrin:

NASIME BEHESHT
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۲۰:۴۴
:Mohabbat: ساقیا آمدن عید مبارک بادت (http://rira.ir/rira/php/?page=view&mod=classicpoems&obj=poem&id=18):Mohabbat:

ساقیا آمدن عید مبارک بادت
وان مواعید که کردی مرواد از یادت
در شگفتم که در این مدت ایام فراق
برگرفتی ز حریفان دل و دل می‌دادت
برسان بندگی دختر رز گو به درآی
که دم و همت ما کرد ز بند آزادت
شادی مجلسیان در قدم و مقدم توست
جای غم باد مر آن دل که نخواهد شادت
شکر ایزد که ز تاراج خزان رخنه نیافت
بوستان سمن و سرو و گل و شمشادت
چشم بد دور کز آن تفرقه‌ات بازآورد
طالع نامور و دولت مادرزادت
حافظ از دست مده دولت این کشتی نوح
ور نه طوفان حوادث ببرد بنیادت

:Mohabbat::Tavallod::Mohabbat::Tavallod::Mohabbat: :Tavallod::Mohabbat::Tavallod::Mohabbat::Tavallod: :Mohabbat::Tavallod::Mohabbat::Tavallod:

القلب حرم الله فلا تسکن حرم الله غیر الله .

قلب توهم حرم خداست دوست عزیزم . تبریک میگم هزار تا . تولدت مبارک .

a3emoon
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۲۱:۲۵
..... خداي عزيز واقعا تبريك مي گم .واقعا برات خوشحالم .:Labkhand:
از شنيدخبر با خدا شدنت خيلييييي ذوق زده شدم . :Mohabbat:
اميدوارم خداوند هميشه پشت و پناه و ياورت باشه .
:Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol::Gol: :Gol::Gol::Gol:

عرشیا
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۲۱:۵۱
تبریک به بزرگوار باخدایی که به خدا وصل شد ونام خود را در دفتر زرین توابین جاودانه نمود...التماس دعا

خدایا..ما جا ماندیم.امشب هم به حرمت پاکان و روسفیدان درگاهت ما را از آتش دوزخت برهان وما را از رحمتت مأیوس نگردان وقلم عفو را بر سیئاتمان بکش.

به دنبال حقیقت
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۲۲:۴۸
سلام

از شنیدن این خبر خیلی خوشحال شدم . براتون آرزوی موفقیت دارم. انشاءالله شما نوید تازه ای باشید برای همه اونایی که خداشونو گم کردند و اسیر طوفان پر تلاطم دنیا شدند .

:Gol:تبریکات زیاد دوست عزیز:Gol:

التماس دعا

noobzi
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۲۲:۵۵
مسلمان کردن یک جاهل و نادان کار مشکلی نیست ... مایکل جکسون هم مسلمان شده عزیزم ! شما جواب مخالفین واقعی رو بدید و بعد روی مسلمان شدن این فرد مانور بدین
در تاپیک 4 صفحه ای کسی نتونست ایراد بزرگ قرآن رو برطرف کنه و آخر تاپیک قفل شد حالا شما اینجا جشن گرفتین :)) آقای بی خدا شما این تاپیک رو دیدی احیانا ؟
http://www.askquran.ir/showthread.php?t=4790

andishmand
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۲۳:۱۳
خوش خبر باشید. اسلام دین حق است و درستیش را بر همه ثابت میکند

mmj
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۲۳:۲۱
مسلمان کردن یک جاهل و نادان کار مشکلی نیست ... مایکل جکسون هم مسلمان شده عزیزم ! شما جواب مخالفین واقعی رو بدید و بعد روی مسلمان شدن این فرد مانور بدین
در تاپیک 4 صفحه ای کسی نتونست ایراد بزرگ قرآن رو برطرف کنه و آخر تاپیک قفل شد حالا شما اینجا جشن گرفتین :)) آقای بی خدا شما این تاپیک رو دیدی احیانا ؟

من در اینباره سئوال کردم اینچنین پاسخی یافتم

البته شما یک مطلب را توجه نفرموده اید و آن مساله ی "ردّ" است . در تقسیم ارث بین ورثه، بعضی افراد همیشه سهم معین دارند و بعضی افراد یا فرض و مقدار معینی اصلا برایشان نیست یا در بعضی صور هست و در بعض دیگر نیست.زن و شوهر کسانی هستند که همیشه سهمشان معین است و هیچگاه اضافه بر سهم خود نمی برند؛خواه بقیه ی ارث برها صاحب سهم باشند یا نباشند.

پدر،مادر، یک دختر،دو دختر ، یک خواهر و دو خواهر نیز صاحب فرض هستند ، ولی پسر صاحب سهم نیست . گاهی ارث بر ها (غیر از شوهر و همسر)صاحب سهم و غیر صاحب سهم هستند مثلا زنی از دنیا رفته و شوهر و مادر و یک پسر دارد. در اینجا از ارث ابتدا سهم شوهر و مادر را که دارای سهم معین هستند ، می پردازند و مابقی به کسی که سهم ندارد می رسد ،کم باشد یا زیاد.مثلا در مساله ی بالا ابتدا یک چهارم را به شوهر و یک ششم را به مادر می دهند و بقیه از آن پسر می باشد.
گاهی همه ی افراد دارای سهم هستند و ارث از سهام ها بیشتر است مثل فرض مطرح شده در سوال شما . در اینجا ابتدا سهم شوهر یا همسر را می پردازند چون به آنان رد نمی رسد بعد باقی را بین بقیه به نسبت سهمی که دارند تقسیم می کنند. در اینجا ابتدا یک هشتم زن یعنی12.5را می پردازیم و بقیه یعنی 87.5را بین پدر و دو دختر تقسیم می کنیم چون رد به آنان می رسد پس سهم آن دو را با هم جمع کرده و مخرج مشترک گرفته و به نسبت صورتها به آنان می دهیم. در مثال بالا سهم پدر یک ششم و سهم دو دختر دو سوم است و جمع آنها با توجه به مخرج مشترک می شود پنج ششم . پس بقیه را به پنج قسمت می کنیم که یک سهم را پدر میبرد و چهار سهم را دو دختر زیرا دو سوم مساوی چهار ششم بود . بنابراین یک پنجم باقی که پدر برده مجموع سهمش بوده یعنی یک ششم کل باضافه ی مقداری که به او رد شده است .
به عبارت ریاضی جدید جمع سهم ها می شود23 سهم از 24 که کل ارث است و یک سهم اضافه می آید که آن فقط به پدر و دختر ها می رسد و ان یک سهم را پنج قسمت می کنند یک قسمت آن به پدر و چهار قسمت آن به دو دختر می رسد.
با این تقسیم سه بیست وچهارم زن می شود 12.5تومان وچهار بیست وچهارم پدر می شود16.666و شانزده بیست و چهارم دو دختر می شود66.666 و یک بیست وچهارم باقی می ماند یعنی 4.1که به نسبت یک و چهار بین پدر و دو دختر تقسیم می شود که با توجه به آن، سهم پدر می شود 17.5 و سهم دو دختر می شود 70 تومان و جمع هر سه می شود 100 تومان

andishmand
۱۳۸۷/۰۷/۰۸, ۲۳:۳۹

رجز نخون عزیزم. مشکل شماها اینه که وقتی جوابتونو میدن قبول نمیکنید، خب اگر قرار باشه که مدام ما استدلال کنیم و شماها ایرادهای الکی بگیرید که نمیشه، پس قفلش میکنن تا الکی بحثو کش ندید. اگر شما بیکارید که مدام حرفهاتونو تکرار کنید ما بیکار نیستیم

سخن آشنا
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۰۲:۲۱
سلام
من هم واقعا به علت این اتفاق بسیار مهم خوشحالم و برای همه دوستان کانون ارزوی موفقیت می کنم
التماس دعا

////
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۰۲:۲۷
إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يِهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ وَيُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِينَ الَّذِينَ يَعْمَلُونَ الصَّالِحَاتِ أَنَّ لَهُمْ أَجْرًا كَبِيرًا
بى‏ترديد، اين قرآن به آييني كه استوارتر است راه مى‏نمايد و به آن مؤمنانى كه كارهاى شايسته مى‏كنند مژده مى‏دهد كه پاداشى بزرگ برايشان خواهد بود
باحمد و سپاس خداوند بار ديگر ابرهاي ظلمت از روي خورسيد حقيقت كنار رفت و يكي ديگر از دوستان حقيقت جو از جرگه "بي خدا (http://www.askquran.ir/member.php?u=6040)" يان خارج و به جمع "با خدا (http://www.askquran.ir/member.php?do=getinfo&u=9496) "يان پيوست

به همين مناسبت مجلس جشن اينترنتي در تاريخ 8/7/1387راس ساعت 22:30 امشب در قسمت چت (http://www.askquran.ir/misc.php?do=flashchat&room=1) سايت اتاق جشن نور برگزار مي گردد

سلام
جناب با خدا اول از همه خوشحالم که راهت را پیدا کردی..گرچه روز اول به من گیر دادی اما به نوشته دوستانت تولدت مبارک
دوست داشتم درلحظه جشن من هم باشم ولی نشد
حالااگه دوباره برای اثبات اینکه مسیحیم از من مدرک نمی خواهی برای اینکه من هم راه حقیقت را پیداکنم برایم دعا کن

Moamma
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۰۵:۰۶
درود بر مسیحیان راستین

http://www.normangeisler.com/

درود برانسانهای بزرگوار
-----------
یا علی مولا مدد:Rose:

مليكا
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۰۷:۵۱
برادر مسلمان
هماره با خواندن آيه «ان الله يغفر الذنوب جميعا» چشم بر گذشته خود پوشيده و با اخلاص و اذعان به بندگي خداي يگانه جمله لا اله الا الله، محمدرسول الله را بر قلب خود حك كرده و پيوستن به امت اسلامي گواراي وجودتان باد.

kkkkkk
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۱۰:۱۵
تبریک
واقعا تبریک:Rose::Cheshmak:
خدا آخر و عاقبت همه رو بخیر کنه...

.:MONTAZER:.
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۱۱:۰۳
سلام.
باز من دیر رسیدم.
تبریک می گم.
تا یار که را خواهد و میلش به که باشد....
یا علی مددی

احسان زمانی
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۱۱:۵۶
حالا اسم کاربری دوستمون به چی تغییر پیدا کرده؟

noobzi
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۱۲:۱۰
با این تقسیم سه بیست وچهارم زن می شود 12.5تومان وچهار بیست وچهارم پدر می شود16.666و شانزده بیست و چهارم دو دختر می شود66.666 و یک بیست وچهارم باقی می ماند یعنی 4.1که به نسبت یک و چهار بین پدر و دو دختر تقسیم می شود که با توجه به آن، سهم پدر می شود 17.5 و سهم دو دختر می شود 70 تومان و جمع هر سه می شود 100 تومان

رفیق بازم اگه نگاه میکردی به اون تاپیک این جواب رو سخن اشنا داده بود ... ببین شما خودت اینجا گفتی چی ؟ گفتی ابتدا به سهم همسر میپردازیم و اونرو جدا پرداخت میکنیم :

در اینجا ابتدا سهم شوهر یا همسر را می پردازند چون به آنان رد نمی رسد بعد باقی را بین بقیه به نسبت سهمی که دارند تقسیم می کنند.

خوب قربون اون نبوغ ریاضیت برم شما نسبتی که میخوای جدا کنی و اصولا تو محاسبه ی سهم بقیه تاثیر گزار نیست نمیتونی جمع کنی با نسبتهایی که میخوای تقسیم کنی !
ببین شما اومدی ارث همسر + پدر + دختر رو با هم جمع کردی !
آخرش یک باقیمانده آوردی که بین دختر + پدر تقسیم کردی !
اشتباهت چیه ؟
آیه قرآن رو ببین : سهم همسر از ماترکتم باید محاسبه بشه ( 100 تومان )
سهم دختر و پدر از ماترک ( یعنی باقیمانده ی کم شده ی سهم همسر یعنی 87.5 )

آیه قرآن رو دیدی ؟

حالا شما نمیتونی 2/3 از 87.5 رو با 1/8 از 100 جمع کنی عزیزم ! این دیگه ریاضی دوم دبستانه !

در ضمن طبق ایه قرآن 2/3 سهم دختران که گفته شده اگه از 100 هم حساب کنیم ! 3.74 اختلاف داره با 70 تومان شما و اگه از 87.5 هم حساب کنید 11 تومان اختلاف داره و با آیه قران جور در نمیاد !

رجز نخون عزیزم. مشکل شماها اینه که وقتی جوابتونو میدن قبول نمیکنید، خب اگر قرار باشه که مدام ما استدلال کنیم و شماها ایرادهای الکی بگیرید که نمیشه، پس قفلش میکنن تا الکی بحثو کش ندید. اگر شما بیکارید که مدام حرفهاتونو تکرار کنید ما بیکار نیستیم

عزیزم امثال تو که دو دو تا چهار تای ریاضی هم سرشون نمیشه و فکر میکن جمع 2/3 از 87.5 و 1/8 از 100 تو ریاضی استدلال و جواب بنده هست و اصولا درک صحیحی از ریاضی هم ندارن و بیشتر وقتشون رو توی مسجد پای سخنان اینو اون گذروندن نظرشون با شما یکیه :) و اینها رو استدلال میگیرن :))

yas313
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۱۲:۴۱
خداجوي عزيز پيدا كردن گمشده ات رو بهت تبريك ميگم . مطمئن باش اوني رو كه پيداش كردي هميشه باهاته، ميبينتت، صداتو مي شنوه، زبونتو مي فهمه و هيچ وقت فراموشت نمي كنه؛
آخه خودش گفته.

mmj
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۱۶:۰۸
رفیق بازم اگه نگاه میکردی به اون تاپیک این جواب رو سخن اشنا داده بود ... ببین شما خودت اینجا گفتی چی ؟ گفتی ابتدا به سهم همسر میپردازیم و اونرو جدا پرداخت میکنیم :

خوب قربون اون نبوغ ریاضیت برم شما نسبتی که میخوای جدا کنی و اصولا تو محاسبه ی سهم بقیه تاثیر گزار نیست نمیتونی جمع کنی با نسبتهایی که میخوای تقسیم کنی !
ببین شما اومدی ارث همسر + پدر + دختر رو با هم جمع کردی !
آخرش یک باقیمانده آوردی که بین دختر + پدر تقسیم کردی !
اشتباهت چیه ؟
آیه قرآن رو ببین : سهم همسر از ماترکتم باید محاسبه بشه ( 100 تومان )
سهم دختر و پدر از ماترک ( یعنی باقیمانده ی کم شده ی سهم همسر یعنی 87.5 )

آیه قرآن رو دیدی ؟

حالا شما نمیتونی 2/3 از 87.5 رو با 1/8 از 100 جمع کنی عزیزم ! این دیگه ریاضی دوم دبستانه !

در ضمن طبق ایه قرآن 2/3 سهم دختران که گفته شده اگه از 100 هم حساب کنیم ! 3.74 اختلاف داره با 70 تومان شما و اگه از 87.5 هم حساب کنید 11 تومان اختلاف داره و با آیه قران جور در نمیاد !

عزیزم امثال تو که دو دو تا چهار تای ریاضی هم سرشون نمیشه و فکر میکن جمع 2/3 از 87.5 و 1/8 از 100 تو ریاضی استدلال و جواب بنده هست و اصولا درک صحیحی از ریاضی هم ندارن و بیشتر وقتشون رو توی مسجد پای سخنان اینو اون گذروندن نظرشون با شما یکیه :) و اینها رو استدلال میگیرن :))

من یه چیز دیگه گفتم باز شما حرف قبلیتو میزنی گفتم مساله """رد"""" هم وجود دارد که از همون اول اینگونه محاسبه میکردند

البته شما یک مطلب را توجه نفرموده اید و آن مساله ی "ردّ" است . در تقسیم ارث بین ورثه، بعضی افراد همیشه سهم معین دارند و بعضی افراد یا فرض و مقدار معینی اصلا برایشان نیست یا در بعضی صور هست و در بعض دیگر نیست.زن و شوهر کسانی هستند که همیشه سهمشان معین است و هیچگاه اضافه بر سهم خود نمی برند؛خواه بقیه ی ارث برها صاحب سهم باشند یا نباشند.

پدر،مادر، یک دختر،دو دختر ، یک خواهر و دو خواهر نیز صاحب فرض هستند ، ولی پسر صاحب سهم نیست . گاهی ارث بر ها (غیر از شوهر و همسر)صاحب سهم و غیر صاحب سهم هستند مثلا زنی از دنیا رفته و شوهر و مادر و یک پسر دارد. در اینجا از ارث ابتدا سهم شوهر و مادر را که دارای سهم معین هستند ، می پردازند و مابقی به کسی که سهم ندارد می رسد ،کم باشد یا زیاد.مثلا در مساله ی بالا ابتدا یک چهارم را به شوهر و یک ششم را به مادر می دهند و بقیه از آن پسر می باشد.
گاهی همه ی افراد دارای سهم هستند و ارث از سهام ها بیشتر است مثل فرض مطرح شده در سوال شما . در اینجا ابتدا سهم شوهر یا همسر را می پردازند چون به آنان رد نمی رسد بعد باقی را بین بقیه به نسبت سهمی که دارند تقسیم می کنند. در اینجا ابتدا یک هشتم زن یعنی12.5را می پردازیم و بقیه یعنی 87.5را بین پدر و دو دختر تقسیم می کنیم چون رد به آنان می رسد

noobzi
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۱۶:۴۶
ر اینجا ابتدا یک هشتم زن یعنی12.5را می پردازیم و بقیه یعنی 87.5را بین پدر و دو دختر تقسیم می کنیم چون رد به آنان می رسد برادر من رد و غیر رد یا هر چیز دیگه ! وقتی 12.5 همسر از 100 تومان حساب شده و به قول خودتون سهم پدر و دختر از 87.5 حساب شده شما نمیتونید نسبت 1/8 همسر که از 100 هست با 1/6 و 2/3 دختر که از 87.5 هست جمع کنی بگی 23/24 باشه !؟ شما مخرجتون از یک چیز مشترک نیست .
بعدشم اینجارو یکبار دیگه بخون من منطق ریاضی اینجا حالیمه فقط نه چیز دیگه در اینجا همه ی کسایی که گفته شد سهمشون در قران مشخص هست ... 1/6 پدر , 2/3 دختر , 1/8 همسر که باید جدا بشه اون اول ... حالا من بصورت زیر هم که حساب کردم بازم حساب شما اختلاف داره !

در ضمن طبق ایه قرآن 2/3 سهم دختران که گفته شده اگه از 100 هم حساب کنیم ! 3.74 اختلاف داره با 70 تومان شما و اگه از 87.5 هم حساب کنید 11 تومان اختلاف داره و با آیه قران جور در نمیاد ! و نکته ی جالب تر شما 1/24 باقیمانده رو چطور و با چه نسبتی حساب کردی ؟ شما 1/24 رو به نسبت 2/3 دختر و 1/6 پدر تا صبح هم تقسیم کنی بازم باقیمانده داری حالا چطور تقسیم شده که شما 100 در اوردی ؟ عزیز من من تو 4 صفحه تاپیک این بحث های جالب ریاضی رو با سخن اشنا کردم که اعداد رو رند میکرد یا بصورت نامعلوم بر خلاف قوانین ریاضی محاسبه میکرد ازت خواهش میکنم دفعه دیگه با ماشین حساب محاسبه کن و اگرم معادله ای مثل این زیر از خودت اختراع کردی واضح بنویس تا همه ببینن چی شد مخصوصا جمله ای که پررنگ کردم کاملا نا مفهومه که احتمالا شما با همین یه تیکه فرمول جادویی معادله رو جفت کردی :Nishkhand:

و یک بیست وچهارم باقی می ماند یعنی 4.1که به نسبت یک و چهار بین پدر و دو دختر تقسیم می شود که با توجه به آن، سهم پدر می شود 17.5 و سهم دو دختر می شود 70 تومان و جمع هر سه می شود 100 توماناین با توجه به آن که نوشته دیگه ته خندست !!! با توجه به چی آخه ؟ :))))))))))))
آهان ببخشید با توجه به این :
با توجه به اینکه 1/24 باقی میماند ( خوب ) که یعنی 1/4 ( 1/24 یعنی 1/4 ؟!!!! یعنی چی برابرن جدیدا ؟ ) که به نسبت یک و چهار بین پدر و دختر ( نسبت 1 و 4 از کجا اومد ؟ 1/6 پدر داره 2/3 دختر !!؟ این نسبت از کجاست ؟ ) تفسیم میشود !

پس شما یک کاری بکن :
یک توضیح بده چطور 1/8 از 100 رو با 2/3 و 1/6 از 87.5 جمع کردی ؟ اصولا 2 تا چرتکه هم بذاری کنار هم و خودت تو یکی 100 تا مهره و تو یکی 87 تا مهره بذاری میبینی نسبت مشترک نمیتونی بگیری ازشون ! حالا اگه بازم تو درکش مشکل داری 10 تا مداد بذار یه طرف و 8 تا مداد یه طرف دیگه ببین میتونی با یه کسر مقدار ثابت از اینها جدا کنی ؟! :))

دو تضیح بده چرا نسبت ها 3.75 و 11 تومان در هر 2 حالت از 100 و 87.5 با چیزی که شما حساب کردی و قران گفته اختلاف داره ؟!

سه : این 1/24 باقیمانده آخر رو چطوری و با چه نسبتهایی محاسبه کردی که کاملا تقسیم شد ؟ 1/6 سهم پدر و 2/3 سهم دختره ببینم چی کار میکنی

منتظر جادوی ریاضی شما جوانان مسلمان هستیم

سفیر
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۱۷:۱۳
کاربران محترم زبون من مو درآورد !!!!
تو را به جان هر که میپرستید (؟) به عنوان تاپیک نگاه کنید ، بعد تند تند مطلب بنویسید!!!
اینجا * جشن نور* است ! اگه مطلبی غیر از این میخواهید بنویسید لطف کنید تاپیک دیگری ایجاد کنید.
با تشکر...

noobzi
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۲۰:۱۵
تاپیک داشتیم جناب سخن اشنا بحث رو نا تمام قفل کردن ... اون تاپیک به قضیه مسلمان شدن این دوستمون هم بی ربط نیست !

reza4603
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۲۱:۰۱
من هم به نوبه ي خودم تبريك عرض مي كنم.

مدافع
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۲۱:۵۲
بسم الله الرحمن الرحيم اذا جاء نصر الله و الفتح و رأيت الناس يدخلون في دين الله افواجا فسبح بحمد ربك و استغفره انه كان توابا

در انتظار
۱۳۸۷/۰۷/۰۹, ۲۲:۵۰
خدا روشكر
اميدوارم كه نور هدايت وانوار هدايت اهل بيت به هم ما برسه

طارق
۱۳۸۷/۰۷/۱۰, ۰۱:۲۹
بسم الله الر حمن الر حيم
سلام عليكم و رحمة الله و انواره

اين اتفاق كه تقريبا مصادف بود با عيد فطر از الطاف خفيّه ي حضرت حجّت بود
كه به سبب اين سايت و دوستان كانون صورت گرفت.
اين رويداد را ابتدائاً شكر كرده ثانيا از محضر امام زمان(عج) تشكر كرده و ثالثا به دوستان كانون تبريك عرض مي كنم.

الحمد لله الذي جعلنا من المتمسكين بولاية اميرالمومنين
زياده عرضي نيست.
التماس دعا
طارق

mmj
۱۳۸۷/۰۷/۱۰, ۰۲:۱۴
بار دیگه اینجا رو خوب بخون و چشماتو خوب باز کن:
البته شما یک مطلب را توجهنفرموده اید و آن مساله ی "ردّ" است . در تقسیم ارث بین ورثه، بعضی افراد همیشه سهممعین دارند و بعضی افراد یا فرض و مقدار معینی اصلا برایشان نیست یا در بعضی صورهست و در بعض دیگر نیست.زن و شوهر کسانی هستند که همیشه سهمشان معین است و هیچگاهاضافه بر سهم خود نمی برند؛خواه بقیه ی ارث برها صاحب سهم باشند یانباشند.

پدر،مادر، یک دختر،دو دختر ، یک خواهر و دو خواهر نیز صاحب فرضهستند ، ولی پسر صاحب سهم نیست . گاهی ارث بر ها (غیر از شوهر و همسر)صاحب سهم وغیر صاحب سهم هستند مثلا زنی از دنیا رفته و شوهر و مادر و یک پسر دارد. در اینجااز ارث ابتدا سهم شوهر و مادر را که دارای سهم معین هستند ، می پردازند و مابقی بهکسی که سهم ندارد می رسد ،کم باشد یا زیاد.مثلا در مساله ی بالا ابتدا یک چهارم رابه شوهر و یک ششم را به مادر می دهند و بقیه از آن پسر می باشد.
گاهی همه یافراد دارای سهم هستند و ارث از سهام ها بیشتر است مثل فرض مطرح شده در سوال شما . در اینجا ابتدا سهم شوهر یا همسر را می پردازند چونبه آنان رد نمی رسد بعد باقی رابین بقیه به نسبت سهمی که دارند تقسیم می کنند. در اینجا ابتدا یک هشتم زنیعنی12.5را می پردازیم و بقیه یعنی 87.5را بین پدر و دو دختر تقسیم می کنیم چون ردبه آنان می رسد پس سهم آن دو را با هم جمع کرده و مخرج مشترک گرفته و به نسبتصورتها به آنان می دهیم. در مثال بالا سهم پدر یک ششم و سهم دو دختر دو سوم است وجمع آنها با توجه به مخرج مشترک می شود پنج ششم . پس بقیه را به پنج قسمت می کنیمکه یک سهم را پدر میبرد و چهار سهم را دو دختر زیرا دو سوم مساوی چهار ششم بود . بنابراین یک پنجم باقی که پدر برده مجموع سهمش بوده یعنی یک ششم کل باضافه ی مقداریکه به او رد شده است

_________
به عبارت ریاضی جدید جمع سهم ها میشود 23 سهم از 24 سهم که 24 کل ارث است. یک سهم اضافه می اید در واقع 1/24 همون مساله رد هست..
که این یک سهم فقط به پدر و دختر ها می رسد و ان یک سهم یعنی 1/24 را پنج قسمت میکنند یک قسمت آن به پدر و چهار قسمت آن به دو دختر می رسد.
چطور ی ! اینجوری : مخرج مشترک میشود 1/8 + 1/6 + 2/3 = 24 /23 = 3/24 ... 4/24 ... 16/24

3/ 24 = 12.5

4/24 = 16.666 ---à> 100* 1/6 = 16.66

16/24 = 66.666 --à> 100 * 2/3 = 66.66

1 سهام اضاف می اید که جداگانه محاسبه میکنیم یعنی همان مساله رد

1/24 باقی می ماند یعنی 1/24 * 100 = 4.1 که این 4.1 رو به نسبت 1/5 و 4/5 بین پدر و دو دختر اضافه میشود

با اضافه کردن زد سهم کل دو دختر میشود 70 سهم کل پدر میشود 17.5 سهم کل همسر که رد به ان تعلق نمی گیرد میشود 12.5

در اینجا بطور کلی محاسبه شد یعنی از همان صد حساب کردیم یعنی گفتیم که به همسر رد تعلق نمیگیرد .
سهم همسر را با دیگران حساب میکنیم با توجه به اینکه بعد از ان به همسر رد تعلق نخواهد گرفت در اینجا در واقع نیازی به جدا کردن هم نیست همون مساله رد هست. که اینجوری بیان شد

sheykh-shahid
۱۳۸۷/۰۷/۱۰, ۰۳:۰۲
من که نفهمیدم جریان چیه ولی من تبریک
www.sheykh-shahid.blogfa.com (http://www.sheykh-shahid.blogfa.com)

Moamma
۱۳۸۷/۰۷/۱۰, ۰۳:۴۲
من که نفهمیدم جریان چیه ولی من تبریک
www.sheykh-shahid.blogfa.com (http://www.sheykh-shahid.blogfa.com)
جناب :
اول:تشکر بابت تبریکتان:Rose:
دوم:شما به صفحه نخست این تایپک بروید متوجه قضیه میشوید

صاحب
۱۳۸۷/۰۷/۱۰, ۱۰:۱۷
با سلام خدمت دوستان محترم:Gol:
باخدا جان تولد دوباره ات را تبريك مي گم و برات آرزوي موفقيت مي كنم.
از اين خبر خيلي خيلي خوشحال شدم . به اميد روزي كه همه ي بيخدايان با خدا شوند.

يوسف گمگشده با ز آيد به كنعان غم مخور :Gol:
كلبه ي احزان شود روزي گلستان غم مخور:Gol:

noobzi
۱۳۸۷/۰۷/۱۰, ۱۰:۴۲
بار دیگه اینجا رو خوب بخون و چشماتو خوب باز کن:

ببین بچه جان تو چشمهاتو باز کن و بجای مزخرف گفتن جواب مستقیم حرفهای منو بده :
1. ببین رد و مد و هر چی که داری میگی جواب سوال من نیست خوب ؟ ببین عمو جان 1/8 از 100 رو با 2/3 و 1/6 از 87.5 چطور جمع کردی ؟! عزیزم عوض کردن قوانین ریاضی رو با مزخرفاتی که از خودت در آوردی قاطی نکن باشه !؟ شما شما چطور نسبتی که از یه چیز مشترک نیست با هم جمع کردی ؟

اینجا چی نوشته ؟

يُوصِيكُمُ اللّهُ فِي أَوْلاَدِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الأُنثَيَيْنِ فَإِن كُنَّ نِسَاء فَوْقَ اثْنَتَيْنِ فَلَهُنَّ ثُلُثَا مَا تَرَكَ
خداوند به شما در باره فرزندانتان سفارش مى‏كند سهم پسر چون سهم دو دختر است و اگر [همه ورثه] دختر [و] از دو تن بيشتر باشند سهم آنان دو سوم ماترك است

حالا اینجا چی نوشته ؟

لَّمْ يَكُن لَّكُمْ وَلَدٌ فَإِن كَانَ لَكُمْ وَلَدٌ فَلَهُنَّ الثُّمُنُ مِمَّا تَرَكْتُم
گر فرزندى داشته باشيد يك هشتم براى ميراث شما از ايشان خواهد بود ( از مماترکتم )

میفهمی ؟! 1/8 از 100 تومان هست ! 2/3 از 87.5 متوجه شدی !؟ ربطی به رد نداره هم آیه قرآن هست هم خودت قبول داری و کاری که میکنی بچه دوم دبستان میدونه اشتباست اگه بازم متوجه نمیشی برو از یه دبستانی بپرس باشه !؟ بگو 1/8 از 100 تومان رو میشه با 2/3 از 87.5 جمع کرد یا خیر !

نکته دوم :
نابغه دفعه دیگه وقتی میخوای جادو کنی پستتو از اول بخون ببین تو خود پستت سوتی نداده باشی خوب ؟ اینجا اون 1/24 باقیمانده رو حساب کردی و نوشتی :

1/24 باقی می ماند یعنی 1/24 * 100 = 4.1 که این 4.1 رو به نسبت 1/5 و 4/5 بین پدر و دو دختر اضافه میشود حالا اون بالا اینطوری نوشتی :

در مثال بالا سهم پدر یک ششم و سهم دو دختر دو سوم است وجمع آنها با توجه به مخرج مشترک می شود پنج ششم . پس بقیه را به پنج قسمت می کنیمکه یک سهم را پدر میبرد و چهار سهم را دو دختر زیرا دو سوم مساوی چهار ششم بود ( 1/6 هم اضافی میاد )آهان ! اونجا که باقیمانده داری سهم میشه از 5 قسمت ولی اون بالا 1/6 + 2/3 میشه 5/6 ؟! 1/24 باقیمانده چطور از 5 قسمت حساب شد ؟ این بالا که گفتی 1/6 + 2/3 = 5/6 !؟!؟!؟ خوب اگه طبق همین گفته ی بالا حساب کنیم شما تا صبح هم تقسیم کنید 1/6 باقیمانده میاد

صحبت کلی : مسئله ی رد و این بحث ها که میکنی رو تو آیه قرآن نشون من بده باشه ؟ عزیزم نثر صریح قرآن همینه که این پایین نوشته من نمیدونم این همه معادله از کجا آوردی :) پس " رد " که میگی رو بهم نشون بده , البته خودتم دیدی که چیزی به عنوان " رد " هم به کمکت نیومد چون کارت از اول اشتباه ریاضی داره کلا و همچنین تکلیف باقیمانده مشخص نیست ولی به خاطر اینکه خیلی خوشحال به من میگی شما به مسئله ی " رد " توجه نکردی میخوام بدونم از کجا آوردی و کجای قرآن نوشته که رد به کی تعلق میگیره و به کی نمیگیره و اصلا چی هست

سوره نسا آیه 11 - 12 :

خداوند به شما در باره فرزندانتان سفارش مى‏كند سهم پسر چون سهم دو دختر است و اگر [همه ورثه] دختر [و] از دو تن بيشتر باشند سهم آنان دو سوم ماترك است و اگر [دخترى كه ارث مى‏برد] يكى باشد نيمى از ميراث از آن اوست و براى هر يك از پدر و مادر وى [=متوفى] يك ششم از ماترك [مقرر شده] است اين در صورتى است كه [متوفى] فرزندى داشته باشد ولى اگر فرزندى نداشته باشد و [تنها] پدر و مادرش از او ارث برند براى مادرش يك سوم است [و بقيه را پدر مى‏برد] و اگر او برادرانى داشته باشد مادرش يك ششم مى‏برد [البته همه اينها] پس از انجام وصيتى است كه او بدان سفارش كرده يا د ينى [كه بايد استثنا شود] شما نمى دانيد پدران و فرزندانتان كدام يك براى شما سودمندترند [اين] فرضى است از جانب خدا زيرا خداوند داناى حكيم است (11)

و نيمى از ميراث همسرانتان از آن شما [شوهران] است اگر آنان فرزندى نداشته باشند و اگر فرزندى داشته باشند يك چهارم ماترك آنان از آن شماست [البته] پس از انجام وصيتى كه بدان سفارش كرده‏اند يا د ينى [كه بايد استثنا شود] و يك چهارم از ميراث شما براى آنان است اگر شما فرزندى نداشته باشيد و اگر فرزندى داشته باشيد يك هشتم براى ميراث شما از ايشان خواهد بود [البته] پس از انجام وصيتى كه بدان سفارش كرده‏ايد يا د ينى [كه بايد استثنا شود] و اگر مرد يا زنى كه از او ارث مى‏برند كلاله [=بى‏فرزند و بى‏پدر و مادر] باشد و براى او برادر يا خواهرى باشد پس براى هر يك از آن دو يك ششم [ماترك] است و اگر آنان بيش از اين باشند در يك سوم [ماترك] مشاركت دارند [البته] پس از انجام وصيتى كه بدان سفارش شده يا د ينى كه [بايد استثنا شود به شرط آنكه از اين طريق] زيانى [به ورثه] نرساند اين است‏سفارش خدا و خداست كه داناى بردبار است (12)

beginner
۱۳۸۷/۰۷/۱۰, ۱۱:۱۱
با یاد او
سلام علیکم

بابت پیگیری شما ممنونم؛
mmj جناب noobzi جناب
از اونجایی که این شبه بزرگی هست ، خواهش دارم با رعایت حقوق انسانی همدیگه عزیزان بحث به حاشیه کشیده نشه و با ادامه بحث سالم و مفیتون این شبه رو برای همه بر طرف کنید.
همیشه در بحث یک نفر اشتباه میکنه و یک نفر درست اما هیچکدوم نباید احترام اونیکی رو زیر سوال ببره
از مدیران هم خواهش دارم تاپیک رو قفل نکنند تا به نتیجه ی نهایی برسه .
از شما ۲ کاربر عزیز هم خواهش دارم به خاطر احترام به حقوق همدیگه و اینکه همه با هم دوست و برادر هستیم ت،الفظی که شاید دور از اخلاق بوده رو از پست ها حذف کنید تا از سلامت بحث بسیار عالی شما کم نشه

جسارت بنده هم رو عفو بفرمائيد
تشکر التماس دعا

sara.m
۱۳۸۷/۰۷/۱۰, ۱۹:۴۲
جنابان mmj وnoobzi
این بحث شما مربوط به این تاپیک نیست لطف بفرمایید شبهه تان را در تاپیک دیگری ادامه دهید(یک تاپیک ایجاد کنید)
البته به دور از تنش و درگیری لفظی

noobzi
۱۳۸۷/۰۷/۱۱, ۰۱:۰۹
تاپیک داشتیم بسته شد متاسفانه ! مرسی جناب سخن آشنا !

sara.m
۱۳۸۷/۰۷/۱۱, ۱۳:۴۸
تاپیک داشتیم بسته شد متاسفانه ! مرسی جناب سخن آشنا !

اگه تاپیک مربوطه را قفل کرده اند ، از مدیر انجمن بخواهید تاپیک را باز کنند و بحثتان ادامه پیدا کند
بهر حال سریعتر این کار رو انجام بدید چون جای این چند پست در این تاپیک نیست و حذف خواهد شد

۱۳۸۷/۰۷/۱۱, ۱۴:۴۲
جشن با صفایی بوده قاعدتا!
ما که محروم بودیم از شرکت توی اون...
بی معرفتیش از آن اون دوستانی که به من خبر ندادند تا من همخودم رو برسونم....
یه پنج روز نبودیم ببین...!

* عمه نرگس *
۱۳۸۷/۰۷/۱۱, ۱۵:۵۶
سلام
جناب با خدا اول از همه خوشحالم که راهت را پیدا کردی..گرچه روز اول به من گیر دادی اما به نوشته دوستانت تولدت مبارک
دوست داشتم درلحظه جشن من هم باشم ولی نشد
حالااگه دوباره برای اثبات اینکه مسیحیم از من مدرک نمی خواهی برای اینکه من هم راه حقیقت را پیداکنم برایم دعا کن
آقا یا خانم //// ان شاءالله شما هم به حقیقت ایمان دست یابید .

* عمه نرگس *
۱۳۸۷/۰۷/۱۱, ۱۶:۰۱
سلام به اعضاء این سایت قرآنی . با ورود به این سایت با این خبر مسرت بخش مواجه شدم . ان شاءالله خدا به تمام کسانی که دراین راه قدم برداشتند خیر عطا فرماید . حقیر این اتفاق میمون را خدمت جناب با خدا تبریک عرض مینمایم . :Gol:

roo siyah
۱۳۸۷/۰۷/۱۲, ۱۳:۱۴
خوشحالم که با خدا شدم.......:Moshtagh::Labkhand::Mohabbat:

hafeze2007
۱۳۸۷/۰۷/۱۲, ۱۵:۵۸
salam
mamnoonan

rana_
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۳:۰۰
:Gol:

شهودي
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۳:۱۹
جشن با صفایی بوده قاعدتا!
ما که محروم بودیم از شرکت توی اون...
بی معرفتیش از آن اون دوستانی که به من خبر ندادند تا من همخودم رو برسونم....
یه پنج روز نبودیم ببین...!

جناب منتظر!

سلام، عيدتون مبارك. به نظرم اين نتيجه ي افطاري ندادن شماست!

قاصدک 7
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۴:۳۶
اولین قدمت و خوشگل برداشتی تبریک میگم این و بدون که خدا خیلی خاطرت رو میخواد
تولدت مبارک :Rose:

سفیر
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۲۱:۳۹

safdry
۱۳۸۷/۰۷/۱۵, ۱۹:۰۶
سلام
سلام به همه
امید برآن است که دوستاران و از پیروان امام غایب (ع) باشید.
زندگی به نظر من با امام (ع) و پیروانش خیلی خیلی خیلی شیرین است

عاشق
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۰۲:۵۳
سلام خدمت تمامی دوستان
خداوندا! این ماه مبارك، كه قرآن را در آن فرو فرستاده‏اى و آن را مایه هدایت مردم و نشانه‏هایى روشن از هدایت و فرقان قرار داده‏اى، فرا رسید. پس، ما را در این ماه، سالم بدار و نیز آن را براى ما سالم بدار و آن را با آسانى و تندرستى از سوى خودت، از ما دریافت كن. اى كه اندك را مى‏گیرى و پاداش بسیار مى‏دهى! اندك را از من بپذیر!
خداوندا! از تو مى‏خواهم كه به سوى هر نیكى، راهى و در برابر هر آنچه دوست ندارى، باز دارنده‏اى برایم قرار دهى! اى مهربان‏ترینِ مهربانان؛ اى كه از من و از گناهانى كه در نهان انجام داده‏ام، چشم پوشیدى؛ اى آن كه مرا به خاطر نافرمانى‏ها مؤاخذه ننمودى! ببخشاى، ببخشاى، ببخشاى، اى بزرگوار! :Doaa:
قسمتی از دعای امام صادق در آخر شعبانواول ماه رمضان

عاشق
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۰۳:۲۵
سلام
ماکه نتونستیم بیایم ولی امیدوارم که خوش گذسته باشه وبه تمامی اونایی که با خدا شدن تبریک می گم
که می تونن طعم با خدا رازونیاز کردن را بچشن

سرچشمه
۱۳۸۷/۰۷/۱۸, ۱۰:۴۵
سلام
ابتکار جالبی
چقدر اینجا ادم هست:Gig:

terip2008
۱۳۸۷/۰۷/۱۸, ۲۰:۵۵
سلام

يه نفر مي تونه يه جمع بندي كلي از مطالب بذاره .

۱۳۸۷/۰۷/۱۹, ۰۲:۳۴
جناب منتظر!

سلام، عيدتون مبارك. به نظرم اين نتيجه ي افطاري ندادن شماست!

والا چی بگم!
حتما ربط داره دیگه...
وقتی هویچ به برج میلاد ربط پیدا می کنه مگه می شه این به اون مربوط نباشه؟!

تکناز
۱۳۸۷/۰۷/۱۹, ۱۵:۱۲
سلام بچه ها
کسی اینجا هست؟:Rose:

سفیر
۱۳۸۷/۰۷/۱۹, ۱۵:۱۴
سلام بر شما
خیلی ها اینجا هستند...
به کانون گفتمان قرآن خوش آمدید.

oghianoos
۱۳۸۷/۰۷/۲۰, ۲۰:۲۰
با تشكر از مديريت سايت . هميشه دليل شادي كسي باش نه قسمتي از شادي . و هميشه قسمتي از غم كسي باش نه دليل غم او ..

oghianoos
۱۳۸۷/۰۷/۲۰, ۲۰:۲۵
با تشكر از مديريت سايت . هميشه دليل شادي كسي باش نه قسمتي از شادي . و هميشه قسمتي از غم كسي باش نه دليل غم او ..:Mohabbat:

rezakhan
۱۳۸۷/۰۷/۲۲, ۲۱:۰۵
سلام
مجنون که دو چشمش به حسین و حرم افتاد چنین گفت
لیلی به درک فقط حسین بن علی را عسق است

خاک
۱۳۸۷/۰۷/۲۴, ۲۰:۳۸
گیر کردم در سیستم شما اصلا نمی دانم باید چکار کنم

خاک
۱۳۸۷/۰۷/۲۴, ۲۰:۴۰
http://zoolfeyar.blogfa.com/

خاک
۱۳۸۷/۰۷/۲۵, ۱۸:۱۶
سلام علیکم

خاک
۱۳۸۷/۰۷/۲۵, ۱۸:۱۸
کمی جلوتر
من آن طرف امروز پیاده می شوم
کمی نزدیک به پنجشنبه نگهدار
کسی از سایه های هر چه ناپیدا می اید
از آن طرف کودکی
و نزدیک پنجشنبه به راه بعد از امروز می افتد
کمی نزدیک به پنجشنبه نگهدار
تو همان آشناترین صدای این حدودی
که مرا میان مکث سفر
به کودک ترین سایه ها می بری
با دلم که هوای باغ کرده است
با دلم که پی چند قدم شب زیر ماه می گردد
و مرامی نشیند
می نشینم و از یادمی روم
می نشینم و دنیا را فکر می کنم
آشناترین صدای این حدود پنجشنبه
کنار غربت راه و مسافران چشمخیس
دارم به ابتدای سفر می روم
به انتهای هر چه در پیش رو می رسم
گوش می کنی ؟
می خواهم از کنار همین پنجشنبه حرفی بزنم
حالا که دارم از یاد می روم
دارم سکوت می شوم
می خواهم آشناترین صدای این حدود تازه شوم
گوش می کنی؟
پیش روی سفر
بالای نزدیک پنجشنبه برف گرفته است
پیش روی سفر
تا نه این همه ناپیدا
تنها منم که آشناترین صدای این حدودم
تنها منم که آشناترین صدای هر حدودم
حالا هر چه باران است ، در من برف می شود
هر چه دریاست ، در من آبی
حالا هر چه پیری است ، در من کودک
هر چه ناپیدا ، در من پیدا
حالا هر چه هر روز و بعد از این
هر چه پیش رو
منم که از یاد می روم ، آغاز می شوم
و پنجشنبه نزدیک من است
جهان را همین جا نگهدار
من پیاده می شوم

هیوا مسیح

مدافع
۱۳۸۷/۰۷/۲۵, ۲۰:۵۳
عليك سلام به شما دوست جديد جناب خاك

به تايپك سلام تازه وارد يه سري بزن

عبدخاضع
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۲۱:۴۵
:doosti:

عبدخاضع
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۲۱:۵۱
:doosti:
راه حلی برای شناخت گناه:doosti:

saeed_bajalan
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۲۲:۴۰
تبريك ميگم خوبه ولي همه همت كنن تا نثل اين سايت ... ما يه سايت خوب داشته باشيم

Masoomi
۱۳۸۷/۰۷/۲۹, ۰۰:۰۲
راه حلی برای شناخت گناه:doosti:
رجوع به رسول ظاهري = پيامبران با كمك رسول باطني=عقل

Ashegh
۱۳۸۷/۰۷/۲۹, ۰۸:۴۳
علیک سلام
اول اینکه من بی خدا نبودم
دوم هیچ وقت یه دوست به دوستش این جوری نمی گه
حالا هم خدا رو شکر می کنم که این سایت رو پیدا کردم
برام پیام بفرست تا دوستیهامون رو بیشتر کنیم
به امید اینکه دوستای خوبی برا هم باشیم

elloco
۱۳۸۷/۰۷/۲۹, ۰۹:۳۴
سلام من حالم خوبه از كجا بايد شروع كنم؟

vsoleimani
۱۳۸۷/۰۷/۲۹, ۱۱:۰۵
:Gol:با تشکر از پیامتان

salam azizan
۱۳۸۷/۰۷/۲۹, ۲۱:۰۳
دوستان عزیز سلام
ببخشید که اینقدر رک میگم
من به یکی دو تا از دوستان برای شرکت و همراهی در بحث های مذهبی و مبارزه با مخالفان در یک فرومی که جز بهترین هاست نیاز دارم
اول اینکه باید منطقی بود و هیچ تعصبی نداشت و به هیچ عنوان عصبانی نشد
حتی ممکنه گاهی تیکه های بدی نثار پیامبر و قرآن و حتی خدا بکنند که میکنند
نباید عصبی شد و با متانت و با اطلاعات شخصی و غیر شخصی جوابشون رو داد
البته من و دوستان من که تعدادشون کم نیست تونستیم جوابی بهشون بدیم ولی اینکه اینجا عرض کردم به یک دلیل بود و اون هم اینکه نیاز به کمکی دوستانی دارم که از نظر مطالعات کتابهای شیعه و غیر شیعه دست اشون پر باشه
کسی مایل هست که به ما کمک کنه ؟
تو پیام شخصی بگه تا من آدرس سایت رو بهش بدم
من فقط برای همین ، این اکانت رو ساختم
منتظر دوستان هستم

HASANSAS
۱۳۸۷/۰۸/۰۱, ۲۰:۵۰
تبریک

HASANSAS
۱۳۸۷/۰۸/۰۱, ۲۰:۵۳
این راه حل چیه؟

SOZ
۱۳۸۷/۰۸/۰۱, ۲۲:۰۹
سلام من تازه امشب به جمع شما ها اضافه شده یکی آدرس خدا را به من بدهد که کجا می توانم پيدايش کنم

۱۳۸۷/۰۸/۰۱, ۲۳:۳۶
و خدا در همین نزدیکی است!

reza66_k
۱۳۸۷/۰۸/۰۲, ۱۵:۵۳
از همه شما ممنونم

nimarezasadeghi
۱۳۸۷/۰۸/۰۹, ۲۱:۱۷
الحمد الله ازاینخبر خوش امیدوارم کسی ازاین قافله جانماند
تولد حضرت فاطمه معصومه رابه به اقاامام زمان علیه السلام و همه شیعیانش تبریک عرض می کنم

nimarezasadeghi
۱۳۸۷/۰۸/۰۹, ۲۱:۲۵
سلام دوست عزیز هر لحظه که یاد خدا باشی همون جا خدا با شماست خدا ادرسش گم نمیشه ماییم که قافل میشیم ذکر خدا بگو تاهمیشه ادرس همراهت باشه با تشکر که وقت شما را گرفتم التماس دعا تواین شب عید

مجاهد
۱۳۸۷/۰۸/۱۰, ۲۰:۰۸
اولین کسی که قران را به فارسی ترجمه کرد چه کسی بود.

مجاهد
۱۳۸۷/۰۸/۱۰, ۲۰:۲۰
سلام من امشب عضو کانون شدم.خسته نباشید.می خواستم بدونم برای این که سوالاتم را از کانون بپرسم چه باید بکنم؟:Gig:

askari110
۱۳۸۷/۰۸/۱۰, ۲۳:۳۰
سلام من امشب عضو کانون شدم.خسته نباشید.می خواستم بدونم برای این که سوالاتم را از کانون بپرسم چه باید بکنم؟:gig:

با سلام به مجاهد
انشاءالله همیشه مجاهد فی سبیل الله باشی
دوست من :اولا به جمع دوستان قرآنیت خوش آمدی
ثانیا :سوالاتتان را ببینید به کدام یک از انجمنها مربوط می شود دبعد ببینید به کدام بخش از آن انجمن مربوط می شود آنجا قرار دهید تا دوستان پاسخ دهند.
وثالثا: التماس دعا
ورابعا:خدانگهدار

ابوالفضل راجع
۱۳۸۷/۰۸/۱۴, ۱۸:۲۱
با سلام.ممنون از همگي شما با خدايان.عجب سايت و عجب عضو هايي.:Sokhan:
پيام خيلي دوست دارم برام زياد بفرستيد.