PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : امام رضا(علیه السلام) به شما سلام رسانده فرمودند

مدیر محتوایی نرم افزارها
۱۳۹۸/۰۴/۲۳, ۱۱:۱۵
با سلام و عرض تبریک میلاد حضرت ثامن الحجج امام علی ابن موسی الرضا(علیه السلام)

یقینا و قطعا یکی از آرزوهای بزرگ هر دوستدار، محب و شیعه اهل بیت(علیه السلام) دریافت پیامی شخصی از جانب مولا و سرور خود می باشد.
و از قضا امام رئوف و ولی نعمت ما این آرزو و اشتیاق قلبی ما را پاسخ فرموده و اینگونه ما را مورد خطاب قرار داده و پیام شریفی برای تک تک ما عنایت فرمودند. تا ما با این پیام شریف الهی چگونه برخورد کنیم.

امام رضا(علیه السلام) به جناب عبد العظیم حسنی فرمودند:

اى عبدالعظيم! دوستانم را از جانب من سلام برسان و به آنان بگو كه شيطان را به خود راه ندهند؛ و ايشان را به راستگويى و امانتدارى سفارش كن. به آنان توصيه كن كه خاموشى گزينند و بحث و جدلهاى بيهوده را رها كنند، به يكديگر روى آورند و به ديدن هم بروند؛ زيرا كه اين امور، باعث نزديك شدن به من مى شوند، خود را سرگرم تكه پاره كردن يكديگر نكنند؛ زيرا من به جان خودم سوگند ياد كرده ام كه هركس چنين كند و دوستى از دوستان مرا خشمگين سازد، از خدا بخواهم كه در دنيا، سخت ترين عذاب را به او بچشاند و در آخرت، از زيانكاران باشد. به آنان بگو كه خداوند، نيكوكار ايشان را آمرزيده و از بدكارشان گذشت كرده است، مگر كسى كه بدو شرك آورد يا دوستى از دوستان مرا آزار دهد و يا نسبت به او قصد بدى داشته باشد؛ زيرا [در اين صورت ] خداوند او را نمى بخشد تا زمانى كه از اين كارها [يا از اين بدانديشى] دست بردارد و اگر دست برنداشت، روح ايمان از دلش كنده شود و از ولايت و دوستى من خارج گردد و نصيبى در ولايت ما نداشته باشد، پناه مى برم به خدا از اين امر.(1)

1. اهل بيت در قرآن و حديث، ج۱، ح ۷۰۰۷۸۰