PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حکم استفاده از «نرم افزار خارجی» بدون رضایت

hosein.fga
۱۳۹۸/۱۰/۱۴, ۰۹:۱۱
با سلام

من در خصوص استفاده از نرم افزار خارجی سوالی داشتم که خیلی فکرمو درگیر کرده

طبق نظر برخی مراجع ، استفاده از نرم افزار خارجی بدون رضایت صاحبان حق(بنا بر احتیاط واجب)
حرام است مگر اینکه از کفار حربی باشند

سوالم اینجاست که آیا شرکت هایی که در آمریکا هستند مثل آدوبی ، ماکروسافت و... آیا جز کفار حربی محسوب میشوند؟

مثلا شرکت آدوبی که دفتر مرکزی آن در سن خوزه کالیفرنیا آمریکا قرار دارد و ما بطور یقین مطمئن نیستیم که آیا این شرکت به آمریکا مالیات میدهد یا نه

شاید به هر دلیلی از پرداخت مالیات معاف باشد

پس با توجه با گفته های بالا ، وظیفه ما چیست؟

آیا باید نرم افزار را از شرکت آدوبی که خبر ازدادن مالیات آن شرکت به دولت نداریم ، خریداری کنیم؟

ممنون میشم اگر بطور واضح جواب سوال من را بدهید

با تشکر

نور الثقلین
۱۳۹۸/۱۰/۱۶, ۰۷:۰۷
با نام و یاد دوست

http://askquran.ir/gallery/images/75940/1_erjae11.png

کارشناس بحث: استاد صادق الوعد

صادق الوعد
۱۳۹۸/۱۰/۱۶, ۰۸:۴۷
با سلام

من در خصوص استفاده از نرم افزار خارجی سوالی داشتم که خیلی فکرمو درگیر کرده

طبق نظر برخی مراجع ، استفاده از نرم افزار خارجی بدون رضایت صاحبان حق(بنا بر احتیاط واجب)
حرام است مگر اینکه از کفار حربی باشند

سوالم اینجاست که آیا شرکت هایی که در آمریکا هستند مثل آدوبی ، ماکروسافت و... آیا جز کفار حربی محسوب میشوند؟

مثلا شرکت آدوبی که دفتر مرکزی آن در سن خوزه کالیفرنیا آمریکا قرار دارد و ما بطور یقین مطمئن نیستیم که آیا این شرکت به آمریکا مالیات میدهد یا نه

شاید به هر دلیلی از پرداخت مالیات معاف باشد

پس با توجه با گفته های بالا ، وظیفه ما چیست؟

آیا باید نرم افزار را از شرکت آدوبی که خبر ازدادن مالیات آن شرکت به دولت نداریم ، خریداری کنیم؟

ممنون میشم اگر بطور واضح جواب سوال من را بدهید

با تشکر

با سلام نام مرجع تقلید خود را ذکر کنید