PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : غيبت ********واي غيبت

rana_
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۱:۴۰
واقعا غيب گناه كبيره است امروز به خوبي معني اين جمله را درك كردم خدايا مرا ببخش نميدانم حالا بايد چيكار كنم
يكي از همكارانم يه روز غيبت همكار ديگرم را كرد ومن دم نزدم و اعتراضي نكردم
ولي از آن روز هروقت شخص غايب را مي بينم حرفهاي همكارم برايم تداعي مي شود بدجوري اعصابم را بهم ريخته چيكار كنم
يا علي

ali111
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۲:۳۲
الغیبت جهدالعاجز
عیبت کوشش آدم ناتوان است

rana_
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۲:۳۲
:Geryan:

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۲:۴۳
نمی دونم چرا نمی تونیم این صفت رذیله را ترک کنیم.

بعضی وقت ها به اسم درد دل غیبت می کنیم و خودمون متوجه نیستیم. وقتی حرفامون تموم میشه تازه می بینیم کلی غیبت کردیم.

کسی می تونه بگه تو زندگیش اصلا غیبت نکرده؟!!! http://www.parsiblog.com/Images/Emotions/126.gif

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۲:۴۶
وقتی تو حدیث می خونم : « الغیبة اشدّ من الزّنا » تنم می لرزه ولی نمی دونم چرا دوباره غافل میشم. :Geryan:

فاطمه ایمانی
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۲:۵۳
:Geryan::Geryan::Geryan:

rana_
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۴:۲۱
:Doaa: بايد توبه كرد

طارق
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۴:۳۸
بسم الله الر حمن الر حيم
سلام عليكم و رحمة الله و انواره

ديدم صحبت از غيبت است تكان دهنده ترين مطلب در باب غيبت و تاثير آن بر محيط را كه حضرت علامه طباطبايي فرمودند نقل مي كنم:

حجت الاسلام سید احمد فاطمی نقل میکند:
در اوایل طلبگی ام، روزی مرحوم علامه طباطبايي به حجره ام تشریف آوردند و فرمودند:
« به ظاهر در این جا غیبت شده است! »
گفتم: بله؛ پیش از آمدن شما، چند نفر که درسشان از من بالاتر بود، این جا بودند و غیبت کسی را کردند. علامه فرمودند:
« باید می گفتی از این جا بروند، این حجره دیگر برای درس خواندن مناسب نیست؛ اتاق خود را عوض کن. »

ان شاء الله كه ارزش خويش را برتر از آن بدانيم و آن قدر به پاكي علاقه مند باشيم كه سراپاي خود را با نجاساتي چون غيبت كثيف نكنيم.

الحمد لله الذي جعلنا من المتمسكين بولاية اميرالمومنين
زياده عرضي نيست.
التماس دعا
طارق

NASIME BEHESHT
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۸:۰۲
سوره حجرات آیه 12 : ای کسانی که ایمان آورده اید دوری کنید بسیاری از گمانها را در حق یکدیگر البته که بعضی از گمانها گناه است ( و نسبت به یکدیگر بد بین مباشید که کسی که دارای سوء ظن است به مردم ، در زندگی خود راحت نیست بعلاوه به هر سوء ظن و بدگمانیکه در حق کسی کرده گناهی برایش مینویسند ) و جستجو نکنید امور نهانی ( پوشیده ) اشخاص را که بر اسرارشان راه یابید و باید که غیبت نکند بعضی از شما بعضی دیگر را ، آیا دوست دارد یکی از شما که بخورد گوشت بدن برادر مرده خود را کراهت خواهید داشت ، از این خوراک ، بدانید که غیبت چنین است ، پس بترسید از خدا البته خدا توبه پذیر و مهربانست.

ابوذر می گوید به رسول خدا گفتم : غیبت چیست ؟ فرمود : برادرت را به آنچه دوست ندارد یاد کنی.گفتم ای رسول خدا اگر آنچه ( خصلتی ) که می گوییم در او باشد چه ؟ فرمود : بدان ، اگر آنچه را که در او هست یاد کنی ( بگویی ) غیبت او را کردی ، و اگر آنچه را که در او نباشد ( بگویی ) یاد کنی پس به او بهتان ( تهمت ) زدی. وسائل الشیعه جلد 8 صفحه 599 حدیث 9

مرتضی کمیل
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۱۸:۱۴
آقا غيبت نكنيد! شمارو به عزيزاتون غيبت نكنيد.....

اين لا مذهب گناهش با زنا يكي...پس چرا غيبت مي كنيد؟

.:MONTAZER:.
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۲۱:۱۷
غیبت شده واسه بعضی از ماها عینهو نفس کشیدن...مثل آب خوردن غیبت می کنیم و عین خیالمون هم نیست...خودم رو می گم...چنان با زندگیمون یکی شده که اصلا متوجه نمی شیم که داریم غیبت می کنیم.

sara.m
۱۳۸۷/۰۷/۱۴, ۲۳:۴۲
دوستان
زاویه دیدتون رو نسبت به واژه غیبت عوض کنید،ببینید اینجوری به قضیه نگاه کنید که دارید یه اطلاع رسانی عمومی می کنید ، خب چه اشکالی داره ؟ والا
مزااااااااج بود
غیبت نکنید،کار بد نکنید ، عجبا

خاک نجف
۱۳۹۰/۰۳/۲۹, ۲۰:۰۱
می خوای گوشت برادر مرده تو بخوری؟! غیبت کن