PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ........................پرسش های متداول کاربران درباره گوشی تلفن همراه

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۱۳:۰۷
سلام ..من میخام یه گوشی u600 بخرم .....میخام ببینم به درد ب هخور هست .....سرعت نرم افزاریش میگن پایینه ....

نمی دونم u600 بخرم یا d900i ??

محمد مهدی 7
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۱۳:۲۸
یه پیشنهاد توپ : نوکیا 1200 خیلی عالیه . چراغ قوه هم داره ...

.:MONTAZER:.
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۱۳:۵۹
دوست من!
گوشی های سامسونگ از کیفیت راضی کننده برای کاربر ایرانی برخوردار نیستند.
سامسونگ مارک قابل اعتمادی لااقل در صنعت تلفن همراه نمی باشد.
آنت دهی آن با توجه به نوع طراحیش برای ایرانی ها با نقاط کور فراوان نمی تواند راضی کننده باشد.
صدای اسپیکر های آن نیز اصلا ارضاء کننده نمی باشد.
دوربینش با توجه به دو مارک کارل زایس و سایبر شایت اصلا قابل مقایسه نمی باشد.
منوی سامسونگ قابل برنامه ریزی نیست و از نوع جاوا ثابت می باشد و اجازه عمل را از کاربر می گیرد.
دسترسی به امکانات گوشی بسیار اعصاب خورد کن می باشد.
با معادل پول آن گوشی های بسیار متنوع تری با قدرت مانور بیشتری از دو مارک سونی اریکسون و نوکیا می توانید تهیه نمایید.
منو

محمد مهدی 7
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۱۴:۰۳
دوست من!
آنت دهی آن با توجه به نوع طراحیش برای ایرانی ها با نقاط کور فراوان نمی تواند راضی کننده باشد.
منوی سامسونگ قابل برنامه ریزی نیست و از نوع جاوا ثابت می باشد و اجازه عمل را از کاربر می گیرد.
با معادل پول آن گوشی های بسیار متنوع تری با قدرت مانور بیشتری از دو مارک سونی اریکسون و نوکیا می توانید تهیه نمایید.
منو

منتظر = کوهی از اطلاعات و کوله باری از تجربه .

rana_
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۱۴:۵۲
سلام ..من میخام یه گوشی u600 بخرم .....میخام ببینم به درد ب هخور هست .....سرعت نرم افزاریش میگن پایینه ....

نمی دونم u600 بخرم یا d900i ??

من نوكيا پيشنهاد ميكنم

ceramic
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۱۶:۱۳
دوست من!
منو

عیب او جمله بگفتی ، هنرش نیز بگو !!

جناب منتظر ، اینطور که شما پنبه ی سامسونگ را زدید ، به نظر می رسد مردم دنیا دیوانه هستند که پول پای گوشی های سامسونگ می دهند و این شرکت را به رتبه ی دوم در فروش دنیا رسانده اند !!

طراحی بسیاری از گوشی های سامسونگ بی نظیر است . مثلا گوشی U100 با 6 میلیمتر ضخامت که دوربین سه مگاپیکسلی هم دارد !! و هنوز هیچ شرکتی نتوانسته رقیبی برای آن بسازد . طبیعتا کاهش ضخامت گوشی محدودیت های تکنولوژیکی ایجاد می کند . اما از نظر توسعه ی فن آوری ، باید بدانید در حال حاضر تنها دو شرکت موبایل 8 مگاپیکسلی به بازار داده اند که اولی سامسونگ M8800 Pixon و دومی سونی اریکسون C905 است .

در باره ی آنتن دهی هم باید عرض کنم که این موضوع مربوط به چند سال پیش است و گوشی های سامسونگ دیگر آن حالت را ندارد. ضمنا همین گوشی U600 کابل خروجی تلویزیون دارد که آن را در سونی اریکسون و یا نوکیا نمی توانید یافت !!

دوربین گوشی های سامسونگ البته به کارل زایس نوکیا و سایبرشات سونی نمی رسد اما باید توجه داشته باشیم که گوشی های سامسونگ عموما نازک هستند و سونی اریکسون و نوکیا هم نمی توانند دوربینی با لنز کارل زایس یا سایبرشات را در این ضخامت کم جا بدهند . به همین دلیل گوشی های نوکیا و سونی اریکسون با دوربین قوی معمولا حکم گوشتکوب را دارند !! و جیب پاره کن هستند !!

منوهای سامسونگ با نوکیا و سونی اریکسون متفاوت است و مدتی وقت باید صرف کنید تا به آن عادت کنید اما به خاطر داشته باشید که برای کسی هم که مثلا سه سال با سونی اریکسون کار کرده رفتن به سوی سیمبین نوکیا کار سخت و اعصاب خرد کنی است .

----------------

نتیجه : اگر برای شما ضخامت و زیبایی در درجه ی دوم اهمیت است ، اصلا به سراغ سامسونگ نروید . اما اگر به این دو خیلی اهمیت می دهید می توانید یکی از مدل های سامسونگ را انتخاب کنید .

موفق باشید

۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۱۷:۱۵
دوست بزرگوارم!
به یک عبارت در نوشته من دقت نکردید:
"کاربر ایرانی"
من نوشته خویش را با توجه به این مهم نگارش کردم.
کاربر ایرانی از گوشی امکانات می خواهد و ظرافت اصلا برایش اهمیتی ندارد....
همچنین طراحی و زیبایی و باریکی هم برایش در مقایسه با صدای بلند و مارک دوربین و مارک فلش اصلا ارضاءکننده نیست.
من سلیقه شناسی کاربران ایرانی را کردم و اگر نه شرکت سامسونگ روهم دوست داریم!!!
می توانم بگویم که مارک سامسونگ در ایران مارک خاصی!!! است و طرفداران به خصوص خود را دارد اما اصلا همگانی نیست!

۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۱۷:۱۹
طراحی بسیاری از گوشی های سامسونگ بی نظیر است

ضمنا همین گوشی u600 کابل خروجی تلویزیون دارد که آن را در سونی اریکسون و یا نوکیا نمی توانید یافت !!

سونی اریکسون و نوکیا هم نمی توانند دوربینی با لنز کارل زایس یا سایبرشات را در این ضخامت کم جا بدهند .

اگر برای شما ضخامت و زیبایی در درجه ی دوم اهمیت است

دوست من!
باور کنید این محاسن خوبی!!! که شما بر شمردید اصلا مد نظر کاربر ایرانی برای خرید تلفن همراه نمی باشد مگر افراد خاص!!
دوربین خفن
صدای خفن
محکم بودن
ظرفیت خفن
این سلیقه بازار است!

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۱۹:۲۶
آخه گوشی نوکیا که خیلی گرونه سونی هم دیگه گوشی هاش جواد شده ...........

حالا یه چیزی توی همین قیمت و با امکاناات u600 چی معرفی می کنید توی سونی یا نوکیاااااا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۱۹:۳۶
من به شخصه 5610 نوکیا رو خیلی می پسندم...
البته 6500 نوکیا هم گوشی خوبی است...
لطفا از من سونی اریکسون نخواهید چون از این مارک متنفرم...
just nokia!

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۲۱:۲۸
نه اینا گرونه ......من یه چیزی با حول و حوش قیمت 170 تومن میخام .......یه چیزی مثل k750 سونی که همه کاری میکنه خراب هم نمیشه قیمتش هم خوبه ...چه چینیش چه اصلش .......حیف که جواد هست ....(فوق جواد))))

mahbooob
۱۳۸۷/۰۷/۱۷, ۲۱:۵۶
خب شما برو یه k جواد بخر...دیگه اینکه پرسوجو نداره..

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۱۸, ۱۰:۱۱
ای کیو کا جواد دارم ...میخام یه چی دیگه بگیرم ......

۱۳۸۷/۰۷/۱۸, ۱۳:۲۲
با قیمت 170 هزار تومن من چند تا گوشی بهت پیشنهاد می کنم:
سونی اریکسون دبلیو 800
سونی اریکسون دبلیو 700
نوکیا 6630 دست دوم
موتورلا ایکس 3 و ایکس 3 آی-ال 7
سامسونگ همچند مدل معروف داره که شامل رادیو-بلوتوث-رم میکرو اس دی-پخش کننده ام پی تری-دوربین وی جی ای
نوکیا 5210
نوکیا 5310

Amoo Mehraboon
۱۳۸۷/۰۷/۱۸, ۱۳:۵۹
باسلام و وقت بخیر...

کاربر گرامی سعید 450 ضمن خوش آمدگویی خدمت شما در مورد سؤال مربوطه عارض شوم:

معایب گوشی u600:
- توانایی کم نمایش تصاویر در نور مستقیم خورشید
- عدم وجود 3G
- کیفیت پایین اینترفیس کاربری
- در حالت استندبای یا آماده به کار کلید تایید مرورگر وب را باز می‏کند
- کلیدهایی که در یک ردیف قرار دارند مرز مشخصی ندارند
- طول عمر ناکافی باتری

معایب گوشی d900i:
- وقتی داخل منو می روید، با تغییر گزینه ها صدای ملایمی هم همراه است.. وقتی تصویر دسکتاپ را عوض کنید، این صدا به صورت کاملا واضحی نویزی دارد.. هر کاری کنید (از جمله ری استارت) نویزش از بین نمی رود و فقط با برگرداندن تصویر اصلی دسکتاپ صدا دوباره صاف خواهد شد
- سرعتش توی محاسبات پاینه.. مثلا شما وقتی میری توی قسمت عکس هات ، چون عکس ها 3 مگ هست و سنگین هستند، 2 ساعت طول میکشه تا شما یه دکمه رو بزنی و یک respons ای دریافت کنید
- گوشی در کل خیلی ظریف است و خودتان وقتی آن را در دست دارید ، می توانید حدس بزنید ضربه خوردن یا افتادن آن یعنی چه
- مصرف باتری اش خارق العاده است و در واقع به درد تست باتری می خورد چون با کار گرفتن از منوهای مختلف، گوشی داغ می شود
- البته به مصداق «عیب او جمله بگفتی، هنرش نیز بگو» باید عرض کنم که از نظر طراحی، زیبایی منوها و حجم، گوشی بسیار زیبایی است و خیلی خیلی از گوشی ها اصلا در این زمینه ها در برابر D900 ( مخصوصا زرشکی اش ) عددی نیستند.

الآن با توجه به وفور دکل های آنتن دهی تلفن همراه يا همان BTS در سطح شهر دیگر نوع گوشی در رابطه با آنتن دهی بهتر و برتر معنا ندارد.. هر دو گوشی فوق و درخواستی شما نیز با توجه به معایب بالا از گوشی های موجود در بازار با قیمت پیشنهادی شماست و مناسب نیز می باشد..!

نرم افزارهای جاوا رو اینها نصب می شود ولی خیلی دردسر داره...چون مثل نوکیا یا سونی اریکسون نمی شود فایل خام رو ریخت تو گوشی و اینستال کرد.. اما دو راه وجود دارد: 1- یه سیم کارت ایرانسل گیر بیارید وصل شید به اینترنت و یه راست از اینترنت فایل رو دانلود کنید...اینجوری گوشی میشناسه فایل رو و نصبش می کند...(دقت می کنید چقدر خنده دار هست...همون فایل با کابل یا بلوتوث به گوشی داده بشود نمی شناسه ولی از اینترنت دانلود بشه میشناسه!!!) 2- گوشی رو هک کنید و با نرم افزارهای مخصوصی و دادن کد ویژه می توانید منوی جاوا رو باز کنید و نصب کنید.. در صورت خرید توصیه من راه اول هست..!

اما دوست گرامی پیشنهاد بنده اینست که عجله نکنید، و پس انداز خویش را افزایش دهید تا گوشی خوب و عالی خریداری نمایید تا با عدم پشیمانی در آینده مواجه شوید.. حال شما حتما گوشی تهیه کنید که دارای سیستم عامل (سیمبین.. جاوا) باشد، گرچه همانطور که مذکور گردید گوشی های سامسونگ هم قابلیت نصب برنامه های جاوا (jar) را دارا می باشند اما مشکل و پر دردسره..اصلی ترين ويژگی يک سيستم عامل قابليت نصب برنامه روی اونه و سيمبين هم به تعداد نامحدود برنامه داره..از ديکشنری و برنامه های قرآنی و عمومی بگيرين تا برنامه های متنوع جورا واجور دیگر.. حتی در گوشی هايی که دارای پورت InfraRed هستند برنامه اي وجود داره که گوشی رو به کنترل تلويزيون تبديل می کند.. همانطور که گفتم تعداد و تنوع اين برنامه ها بسيار زياده و به اونها انواع بازی ها رو هم اضافه کنين که خاص اين سيستم عامل ساخته شده اند.. تا اينجا سيمبين چيز بسيار خوبی به نظر مياد.. اما خب مثل تمام سيستم عامل های دنيا در کنار اين مزايا اشکالاتی هم داره، گوشی هايی که از اين سيستم عامل استفاده می کنند هرچند وقت يکبار دچاره مشکل مي شوند.. با نصب يک برنامه ممکنه تداخل با يک برنامه ديگه پيش بياد و گوشی به اصطلاح هنگ کنه..يا مثلاً همينجوری الکی ويبره گوشی از کار بيفته و از اين دست اشکالات که البته يک راه حال مشخص داره که در اين گوشی ها به Master Reset معروفه(از چپ به راست #7370#*) به اين ترتيب که گوشی رو به تنظيمات اوليه بر می گردونه که البته تمام اطلاعات مثل شماره تلفن ها يا عکس هايی که روی گوشی دارين پاک می شود.. توجه داشته باشين که اين سيستم عامل مثل ويندوز نيست که مثلاً سي-دی شو بگيرين و دوباره نصب کنين، بلکه روی يک حافظه فقط خواندی روی گوشی نصب شده و با Master reset فقط تنظيمات اون به حالات اوليه بر ميگرده و ورژن اون هم قابل ارتقا نيست.. فقط هر چند وقت يک بار شرکت های سازنده گوشی نرم افزار داخلی گوشی يا Frimware اونرو اصلاح می کنند و برای نصب ارائه ميدن که ارتقا اون به وسيله مشتری عام امکان پذير نيست و شرکت ها اين کارو می کنند.. بطور مثال سری اول گوشی نوکيا 6630 که وارد ايران شد اشکالی داشت که هر چند وقت يک بار خود به خود خاموش روشن می شد، و با ارتقا Frimware اون اين مشکل حل ميشه..سيمبين ورژن های مختلفی داره که از شماره 6 شروع ميشه مثل (گوشی 3650 ) و آخرين ورژن اون 9 هست مثل (N83)

اما مختصری در مورد سیستم عامل جاوا عرض کنم که جاوا یک زبان برنامه‌نویسی شئ‌گراست که شرکت سان مایکروسیستمز آن را ابداع کرده‌است.. زبان جاوا شبیه به ++C است اما مدل شیءگرایی آسان تری دارد و از قابلیت های سطح پایین کمتری پشتیبانی می کند.یکی از قابلیت‌های اصلی جاوا این است که مدیریت حافظه را بطور خودکار انجام می‌دهد.. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌های نوشته‌شده به این زبان بالا است و وابسته به سیستم عامل خاصی نیست، به عبارت دیگر می‌توان آن را روی هر رایانه با هر نوع سیستم عاملی اجرا کرد. برنامه‌های جاوا به صورت کدهای بیتی همگردانی (کامپایل) می‌شوند.. که مانند کد ماشین هستند و به ویژه وابسته به سیستم عامل خاصی نمی باشند.. جاوا برای نوشتن انواع برنامه‌های کاربردی مناسب است. با جاوا می‌توان انواع برنامه‌های را نوشت: برنامه‌های تحت وب؛ برنامه‌نویسی سیستم‌های کوچک مانند موبایل، پاکت پی‌سی و ...؛ برنامه‌های کاربردی بزرگ (Enterprise)؛ برنامه‌های رومیزی (Desktop)؛ و غیره....!

اما گوشی های نوکیا هر دو سیستم عامل را جوابگوست (چه جلب! :Nishkhand:)
گوشی های سونی اریکسون مورد دوم را بخوبی جواب می دهد، لذا شما نوکیا خریداری نمایید یا سونی اریکسون.. سونی اریکسون: w810i - k750 - S700 - S500 - K700 و نوکیا: 6670 - 7610 - 6120 - (آکد موجود نیست=> N70 - 5700 - ( 6630 اگر هم موجودیت کافی بود N95 8GB شاهکاره.. فقط حواستون باشه N73 نخرید چرا که با توجه به بالاتر بودن ورژن گوشی نسبت به N70 متأسفانه سیستم عامل سیمبین ندارد.. در موقع خرید به هم خوان بودن سریال پشت گوشی (زیر باطری) جعبه و ال سی دی توجه کنید، گرفتن فاکتور معتبر، و اگر هم نوکیا خرید کردین و توانستید ساخت فنلاند و بعبارتی اصل باشد و دیگر نکات کلیدی که در قسمت عمومی موبایل (http://www.askquran.ir/forumdisplay.php?f=276) و دیگر موارد مطالعه نمایید.

Amoo Mehraboon
۱۳۸۷/۰۷/۱۸, ۱۴:۰۶
http://www.digikala.com/

اين سايت براي مشاهده مشخصات و همچنين خريد اينترنتي انواع گوشي، دوربين، لپ تاپ و... كاربرد بسيار خوبي دارد.. مخصوصا اينكه قيمت هايي كه مي دهد هم تقريبا مرتب به روز ميشه.. شما تنها كافيست مدل گوشي خود را در كادر جستجو وارد كرده و گزينه گوشي موبايل رو انتخاب كنيد و جستجو را بزنيد!

http://www.gooshishop.com/

اين سايت هم براي مشاهده مشخصات و همچنين خريد اينترنتي انواع گوشي و لوازم همراه، كاربرد بسيار خوبي دارد.. ضمنا قيمت هاش هم مرتب به روز ميشه!

http://www.gsm.ir/

اين سايت هم جهت مشاهده مشخصات انواع گوشي كاربرد تقريبا كم نظيري دارد.. مخصوصا قسمتي كه بعد از سرچ مدل گوشي تحت عنوان "بررسي تخصصي" در بعضي مدل ها مشاهده مي كنيد.. مطالب و آموزش هاي دقيق اين قسمت، واقعا در بين سايت هاي فارسي زبان مفيد و كم نظير هست!

البته جهت قيمت گرفتن به اين سايت اعتماد نكنيد. چون قيمتهاش معمولا به روز نيست و حتي گاهي خيلي متفاوت از بازار هست.. براي گرفتن قيمت روز مي تونيد نتايج دو سايت اول كه معرفي شد را با هم مقايسه كنيد تا حدودي به قيمت روز گوشي مورد نظرتون پي ببريد!

http://www.gsmarena.com/

سه سايت بالا كه معرفي شد، فارسي زبان بودند. اما اين سايت به زبان انگليسي ارائه خدمات ميكند.. ولي به جرات ميتوان گفت به روزترين سايت و جزو معتبرترين مرجع شناسايي انواع گوشي هست و به محض ورود يك مدل جديد و بلكه بسيار جلوتر از عرضه آن مدل به بازار، مي تونيد مشخصات كاملش رو در اين سايت مشاهده كنيد!

---------------------------------------------

در مورد مشخصات و قيمت گوشي تلفن همراه، سايت ها و وبلاگ هاي زياد ديگري هم وجود دارند. مثل http://gheymat.com/ و يا http://persiantel.com/ و غيره...! ولي چند سايت بالا كه معرفي شد تقريبا جزو بهترين ها معروف شده اند!

شما هم اگر سايت يا وبلاگي تخصصي در اين زمينه ميشناسيد، حتما معرفي كنيد تا همه استفاده كنيم!

terip2008
۱۳۸۷/۰۷/۱۸, ۲۳:۴۴
سلام بر همه عزيزان و دوستان .

ببخشيد اينجا كسي w710 داره .

امكاناتشو نگاه كردم جالب بود . فقط قسمت ورزشي اش برام سواله .
چه پارامترهايي به من مي ده ؟
تا چه حد درسته ؟
چجوري كار مي كنه ؟
؟؟؟

ارزش داره يكي بخرم يا نه ؟

البته فقط براي قسمت ورزشي مي خوام بگيرمش .

نكته اي ، چيزي هست بفرماييد .

Amoo Mehraboon
۱۳۸۷/۰۷/۱۹, ۰۰:۱۸
چه پارامترهايي به من مي ده ؟
تا چه حد درسته ؟
چجوري كار مي كنه ؟
باسلام و خوش آمد گویی خدمت شما کاربر گرامی..!

اما همان‌طور كه می دانید W710i مجهز به سنسور حركتي است و امكان محاسبه تعداد قدم‌هايي كه برداشته مي‌شود را فراهم مي‌سازد. تنظيمات جالبي در اين بخش خواهيد يافت كه از آن جمله دو حالت راه رفتن و دويدن، تنظيم فاصله و سرعت، حداكثر و حداقل سرعت را مي‌توان ذكر كرد.. با وارد كردن اطلاعات شخصي از جمله سن، جنس، قد و وزن نرم‌افزار مقدار كالري مصرفي شما را محاسبه مي‌كند.. وقتي‌كه راه مي‌رويد يا مي‌دويد، روي صفحه نمايش اطلاعات جالبي را مشاهده خواهيد كرد. زمان سپري شده از شروع حركت، فاصله طراحي شده، سرعت فعلي و همچنين با تغيير صفحه، مقدار كالري مصرفي و كل زمان ورزش از اين جمله اطلاعات هستند. تنظيمات اين بخش جوابگوي يك ورزشكار عادي است، اما تمام خواسته‌هاي يك ورزشكار حرفه‌اي را پوشش نمي‌دهد. جالب اين‌كه وقتي‌كه درِ گوشي باز است، دستگاه هيچ محاسبه‌اي را انجام نمي‌دهد، ولي با بستن درِ گوشي (با شرط فعال بودن حالت ورزش از قبل) شروع به محاسبه مي‌نمايد.. تمام قدم‌هاي شما محاسبه مي‌شود و روي صفحه نمايش خارجي نمايش داده خواهد شد. البته در ساعت دوازده نيمه شب اين شمارشگر ريست مي‌شود تا در روز بعد از ابتدا به شمارش حركات شما بپردازد. با اين حال تمام اطلاعات را مي‌توانيد به صورت فايل متن ذخيره نماييد و آن را از طريق ايميل يا بلوتوث براي ديگران ارسال نماييد.. امكانات جالبي مانند كنترل از راه دور و ديكتافون كه به مدل‌هاي جديد سوني اريكسون اضافه شده‌اند را در اين مدل نيز مي‌توانيد ببينيد.

ارزش داره يكي بخرم يا نه ؟
البته فقط براي قسمت ورزشي مي خوام بگيرمش .
نكته اي ، چيزي هست بفرماييد .مزايا:
• دوربين ۲ مگا پيکسل
• محل کارت حافظه M2
• راديو FM با RDS
• پشتيبانی از GSM چهار بانده، GPRS و EDGE
• پشتيبانی بلوتوث با A2DP
• نرم افزار پخش موسيقی
• گام شمار
• نرم افزارهای ورزشی
• اجرای همزمان چند نرم افزار
• لوازم جانبی

معايب:
• وضوح پايين صفحه نمايش
• دوربين کانون اتوماتيک ندارد
• فقط در وضوح QCIF ( ١٧٦x١٤٤ پيکسل) فيلمبرداری می کند.

اين مدل قدیمی و داراي نقاط قوت و ضعف گوناگوني است.. سنسور حركت و نرم‌افزار ورزشي را بايد از نقاط قوت اين مدل دانست.. البته نبود برنامه ورزشي در مقايسه با Nokia 5500 آن را در موضع ضعف قرار داده است.. اين واقعيت كه 5500 يك اسمارت‌فون است نيز باعث تضعيف موقعيت اين مدل مي‌شود.. البته به نظر مي‌رسد بازار، هر دو گوشي را قبول كند؛ زيرا هركدام نقاط قوت خاصي را دارند.

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۱۹, ۱۵:۳۴
خیلی ممنون $

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۱۹, ۱۶:۱۰
عالی بود من هر چی سرچ می کردم سایتای این جوری پیدا نمی کردم با قیمت به روز ...

فرزندان روز
۱۳۸۷/۰۷/۲۰, ۰۹:۵۱
سلام
می خوام رو گوشیم فارسی ساز نصب کنم .
کسی هست که منو راهنمایی کنه ؟
مدل گوشیم : سونی اریکسون k550i
با تشکر

Amoo Mehraboon
۱۳۸۷/۰۷/۲۰, ۱۶:۱۱
سلام
می خوام رو گوشیم فارسی ساز نصب کنم .
کسی هست که منو راهنمایی کنه ؟
مدل گوشیم : سونی اریکسون k550i
با تشکر
باسلام و خوش آمد گویی دوباره...

کاربر گرامی برند های گوشی سونی اریکسون بخاطر دارا بودن زبان فارسی بصورت پیش فرض، در ایران از فروش قابل توجه ای برخوردار است.. لذا گوشی شما نیز نباید از قاعده مستثنی باشد! با وارد شدن به قسمت settings (تنظیمات) گزینه زبان فارسی را فعال نمایید..!

اما در صورت دارا نبودن زبان فارسی و تمایل به داشتن آن می بایست گوشی خویش را فلش و قابلیت مذکور را بدان اضافه کنید.. که برای اینکار به یکی از مغازه های مجاز تعمییر موبایل مراجعه نمایید.. فارسی نویس هایی که در بالا مشاهده می کنید تماما برای گوشی های نوکیا نوشته شده است.

فرزندان روز
۱۳۸۷/۰۷/۲۱, ۱۳:۱۱
کاربر گرامی برند های گوشی سونی اریکسون بخاطر دارا بودن زبان فارسی بصورت پیش فرض، در ایران از فروش قابل توجه ای برخوردار است.. لذا گوشی شما نیز نباید از قاعده مستثنی باشد! با وارد شدن به قسمت settings (تنظیمات) گزینه زبان فارسی را فعال نمایید..!

اما در صورت دارا نبودن زبان فارسی و تمایل به داشتن آن می بایست گوشی خویش را فلش و قابلیت مذکور را بدان اضافه کنید.. که برای اینکار به یکی از مغازه های مجاز تعمییر موبایل مراجعه نمایید.. فارسی نویس هایی که در بالا مشاهده می کنید تماما برای گوشی های نوکیا نوشته شده است.

سلام و عرض ادب
متاسفانه در قسمت ستینگ این امکامن وجود نداره
به هرحال از راهنماییت متشکرم
یا علی ع

parsa
۱۳۸۷/۰۷/۲۲, ۰۵:۲۴
میگم عموجان، هیچ ترفند خاصی نداریم که بشه فایل های بیشتر از 1 مگ رو روی گوشی های نوکیای جاوا اجرا کرد؟
چون ظاهرا فایل های بیشتر از این حد (البته تقریبا در حد 1 مگ و خورده ای به بالا) روی این گوشیا اجرا نمیشن. مثل 5300

Amoo Mehraboon
۱۳۸۷/۰۷/۲۲, ۱۸:۴۸
میگم عموجان، هیچ ترفند خاصی نداریم که بشه فایل های بیشتر از 1 مگ رو روی گوشی های نوکیای جاوا اجرا کرد؟
چون ظاهرا فایل های بیشتر از این حد (البته تقریبا در حد 1 مگ و خورده ای به بالا) روی این گوشیا اجرا نمیشن. مثل 5300
باسلام و وقت کاربران مخلص تالار موبایل اسلامی بخیر و خوشی

ابتدءاً متذکر شوم با توجه به ازدیاد سؤالات کاربران درباره مقوله تلفن همراه، تمامی پست های جاری ویرایش و به تاپیک در پیش رو انتقال یافتند

اما پارسای قشنگ و عزیز خدمت شما عارض شوم، به دلیل اینکه نوکیا در سری 40 قابلیت اجرای برنامه های بیشتر از 1 مگابایت رو تدارک ندیده گوشی مزبور نمی تواند فایل های بیشتر از 1 میگ را ساپورت کند و خطا می دهد از حد معمول بزرگتره.. چاره ای جز تعویض نخواهید داشت! و کلا ساخت و تولید گوشی 5700 در راستای مشکل گوشی فوق می بود..!

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۰۹:۵۴
من میخام یه گوشی d900i سامسونگ بخرم .........ولی همه میگن نخر ..........فقط میخام ببینم این گوشی در حد k750i سونی هست یا نه از نظر کارایی و عمر گوشی ؟؟؟؟؟؟؟؟

Amoo Mehraboon
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۱۰:۳۴
من میخام یه گوشی d900i سامسونگ بخرم .........ولی همه میگن نخر ..........فقط میخام ببینم این گوشی در حد k750i سونی هست یا نه از نظر کارایی و عمر گوشی ؟؟؟؟؟؟؟؟
باسلام به سعید عشق سامسونگ d900i...

از نظر کیفیت حدودا شبیه به هم هستند، با این تفاوت که نصب برنامه بر روی گوشی های سونی اریکسون بسیار آسان و راحت تر می باشد (از نخ سامسونگ بیا بیرون یوقت فریب ظاهرش رو نخوریا).. مستر سعید به یکی از دوستان گوشی نوکیا 5320Xpressmusic را پیشنهاد خرید داده و همین دیشب اومده بود منزل ما واسش چک کنم! انصافا گوشی مشتی بود!! سیمبین ویرایش سوم، ظریف، حجم بالای حافظه خود گوشی (140 مگابایت)، دوربین 2 پیکسل و بخصوص موزیکال بودن آن.. جدا عالی بود حتی زبان فارسی هم داشت، حال چون اکثر برندهای گوشی های نوکیا داخل بازار ایران پر شده از ساخت مجارستان نه فنلاند، قاعدتا زبان فارسی رو داره.. همین امروز برو از نزدیک یه تست بزن. اگر خواهان خرید بودی و زبان فارسی برات اهمیت داره و نداشت با یک فلش قابلیت زبان فارسی رو همان جا بگو برات اضافه کنند!

مزایا نوکیا 5320Xpressmusic:

• صفحه نمایش 2 اینچ با وضوح QVGA و 262K رنگ
• سیستم عامل سیمبین 9.3 با منوی 3.2 سری 60
• پردازشگر ARM 11 369 MHZ و 128MB RAM
• 140MB حافظه کاربری
• محل کارت حافظه MicroSD تا 8GB
• نسل سوم با پشتیبانی HSDPA
• بلوتوث و USB2.0
• دوربین 2 مگاپیکسل با کانون ثابت
• سوکت صوتی استاندارد 3.5 میلی متری
• رادیو FM استریو با RDS
• کنترل های اختصاصی موسیقی
• کارایی خوب بلند گو
• ساختار مناسب و وزن کم
• بسته بندی شامل هندس فری با کارایی مطلوب است

معایب:
• در ماکسیم وضوح QVGA در 15 fps فیلمبرداری می کند
• دوام ضعیف باتری
• اندازه کوچک صفحه نمایش
• Wi-Fi ندارد
• کیفیت صوتی گوشی در حد عالی نیست
• پشتیبانی از بازی N-gage فاقد کارایی لازم در عمل است

با ذکر این معایب که اکثرا دردی را دوا و بنظر من مهم نیست! پیشنهاد می کنم بخرش... (قیمت بازار قم 215 هزار تومان)

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۱۱:۳۶
ولی همون d900i رو میخرم .کارش 20 هست ..........راستی یه خورده در مورد این سیستم عامل توضیح میدی به چه درد میخوره ؟ عموی مهربان

Amoo Mehraboon
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۱۲:۰۳
ولی همون d900i رو میخرم .کارش 20 هست ..........راستی یه خورده در مورد این سیستم عامل توضیح میدی به چه درد میخوره ؟ عموی مهربان
قبلا توضیحات کامل و جامع در اینجا (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=54361&postcount=15) داده شده است.

احسان زمانی
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۱۲:۱۵
عمو سلام خوبی؟
گوشی من نوکیا 7610 هست.صداش با هندز فری خیلی کمه.راهی نداره صداش رو زیاد کنم؟

Amoo Mehraboon
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۱۵:۵۶
عمو سلام خوبی؟
گوشی من نوکیا 7610 هست.صداش با هندز فری خیلی کمه.راهی نداره صداش رو زیاد کنم؟
باسلام و وقت آقا احسان بخیر...

اگر منظور شما حین گوش دادن به یک فایل صوتی است، تنها راه نصب یک پلایر خوب و قوی بر روی می باشد.. اما اگر حین مکالمه باشد و ولوم صدا را نیز افزایش داده باشید، خیر بنظر راه حلی نمی باشد.

برای دریافت پلایر اینجا (http://www.askquran.ir/showpost.php?p=59377&postcount=72) را کلیک نمایید

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۱۹:۰۷
عمو راسته که روی این گوشی d900i که من میخام بخرم هیچ بازی یا برنامه جاوا نصب نمیشه ؟؟؟ آخه بقیه چیز هاش رو پرسیدم می گفتن خوبه ........کسی d900i نداره این جا ؟؟؟ یا شما خودت باهاش کار نکردی ؟؟

Amoo Mehraboon
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۱۹:۲۰
عمو راسته که روی این گوشی d900i که من میخام بخرم هیچ بازی یا برنامه جاوا نصب نمیشه ؟؟؟ آخه بقیه چیز هاش رو پرسیدم می گفتن خوبه ........کسی d900i نداره این جا ؟؟؟ یا شما خودت باهاش کار نکردی ؟؟
خدااااااااااااااااااااااا ا.. مثل اینکه می خوای منو سکته بدیا...... :Motehayer:

آره نصب برنامه بر روی گوشی های سامسونگ انصافا مشکل، اما نه به این معنا که هیچ برنامه یا بازی رو نمی شود روش نصب کرد.. نگاه به اینجا (http://www.askquran.ir/showthread.php?t=6786) بنداز..! در ثانی تمام مواردی که بعنوان پیشنهاد ارائه شد، فقط جهت مشاوره بصورت عمومی بود.

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۲۸, ۲۲:۱۹
عمو تو که مهربون بودی ...پس چی شد

hossein777
۱۳۸۷/۰۷/۲۹, ۱۴:۳۷
ولی میخام یه دونه d900i بخرم ..خیلی دوستش دارم ....عاشقشم ....ولی بابام میگه پول ندرام:Motehayer:

آخر گوشی هست ....با کلاس هست .....دوربین خوب .....قیمت ارزون .......فقط امید وارم جواد نشه ! :Gig:

Pherdous
۱۳۸۷/۰۸/۰۱, ۲۰:۱۵
گوشی موتورولا z3 یا z6 بسیار عالی هستند.z3 قیمتی در حدود 140 تومان است و امکاناتش همانش کا 750 است.z6 که واقعآ عالی است.واقعآ یکی از زیباترین ها در بازارها هستند.در مورد سامس***گ هم من نظرم این است که نباید به همین راحتی قضاوت کرد . چرا که در یک سال اخیر سامس***گ بسیار خوب عمل کرده و گوشی هایی بی نظیر تولید کرده است.

hossein777
۱۳۸۷/۰۸/۰۱, ۲۲:۰۳
موتورولا که میگن آنتن دهیش مشکل داره .....و کلا گوشی خوبی نیست .....بر عکس ظاهر قشنگش

hossein777
۱۳۸۷/۰۸/۰۱, ۲۲:۲۸
عمو این موتورولا z3 خوبه ؟ خوشم اومد ازش .....از d900 بهتره به نظرت ؟

Pherdous
۱۳۸۷/۰۸/۰۱, ۲۳:۰۱
در مورد آنتن دهی موتورولا خودم دو سالی هست که با L7 و V3x و Moto Rokr E6 کار کردم اگر بهتر نبود ، حداقل در حد همه ی گوشی های دیگه بود و من از این لحاظ مشکلی نداشتم.
از d900 دوربینش کم کیفیت تره.Z3 دوربینش 2 است.بقیه مشخصات تقریبآ یکی است.اما من ظاهر z3 , z6 را خیلی دلچسب میبینم.گوشی های موتورولا از لحاظ طراحی یک سرو گردن از بقیه بنردا بالاتر است.

hossein777
۱۳۸۷/۰۸/۰۲, ۱۰:۴۹
ببینم حالا این z3 تو باازار هم پیدا میشه ؟ فکر می کنم موتورولا ها زود خراب بشن ..

Pherdous
۱۳۸۷/۰۸/۰۲, ۱۱:۱۹
دوست من این دیگه از اون حرفا بود.شرکتی مثل موتورولا یا نوکیا و... نمیان یک گوشی را همین طور سرهم کنن و کلی اعتبار که دارن رو زیر سوال ببرن.یک گوشی از اینا که معرفی میشه کلی از افراد هستند تا بررسی کنن که کیفیتش چطوره و میزارن تو رسانه ها .
تو بازار هم پیدا میشود.من دوسال که موتورلا داشتم تا به حال هیچ کدوم رو تعمیر نکردم.یعنی خراب نشده اند تابه حال.برای خاله ام یکی خریده ام که اونم بیشتر از 1 سال هست که مشکلی برایش پیش نیامده.دوستان هم دارن و مشکلی ندارند.

hossein777
۱۳۸۷/۰۸/۰۲, ۱۷:۲۳
منو هاش چه جوریه ؟

hossein777
۱۳۸۷/۰۸/۰۲, ۲۲:۴۰
جاوا راحت روش نصب میشه ؟ اصلا جاوا داره ؟حسابی سوال پیچت کردم ببخشید

Pherdous
۱۳۸۷/۰۸/۰۴, ۲۰:۴۵
خواهش میکنم.از لحاظ منو از نوکیا ضعیفتر اما از سونی اریکسون و سامسونگ واقعآ بهتر است.(البته این موضوع اندکی سلیقه ای است).جاوا هم خیلی راحت نصب میشود.ابعاد lcd این مدل 320*240 است که استاندارد ترین است و بیشتر برنامه های جاوا با ابن رزولوشن هماهنگ هستند.

Pherdous
۱۳۸۷/۰۸/۰۴, ۲۰:۴۸
میتوانید به سایتهای Mobilereview.com یا GSMarena.com یا Mobileburn.com بروید که در آنها عکسهایی هم از منوهای گوشی ها موجود است.

hossein777
۱۳۸۷/۰۸/۰۸, ۱۱:۳۲
باشه ...ممنون

rezvaneh
۱۳۸۷/۰۸/۱۸, ۰۷:۵۰
سلام آقاسعيد d900i نخري ها من دارم اصلا نمي تونم بيشتر از 4 مگ روش برنامه نصب كنم باكمك عمو مهربون فقط برنامه ايران دارو با يه قران تونستم نصب كنم بازي هم كه هيچي با تشكر از آموزش سويش

hossein777
۱۳۸۷/۰۹/۰۳, ۱۹:۲۴
عمو من ای سی شارژ گوشیم سوخته امیدی بهش هست ؟ گوشیم کا 750 هست ....یعنی بعد 2 سه ساعت شارژش تموم میشه چه استفاده کنم چه نکنم ........باتریش هم سالمه .....روی یه گوشی دیگه تست کردم ..........همون ای سی شارز که گفتم هست .......ولی گفتن ممکنه دچار خاموشی بشه ....چند جا که بردم واسه تعمیرش

Amoo Mehraboon
۱۳۸۷/۰۹/۰۵, ۰۰:۰۴
عمو من ای سی شارژ گوشیم سوخته امیدی بهش هست ؟ گوشیم کا 750 هست ....یعنی بعد 2 سه ساعت شارژش تموم میشه چه استفاده کنم چه نکنم ........باتریش هم سالمه .....روی یه گوشی دیگه تست کردم ..........همون ای سی شارز که گفتم هست .......ولی گفتن ممکنه دچار خاموشی بشه ....چند جا که بردم واسه تعمیرش
باسلام و وقت بخیر...

جناب سعید! حقیر تعمیر کار مجاز موبایل نیستم، و آنچه در ادامه خواهید خواند بیشتر از روی تجربه می باشد! توضیح دادم که اگر بعدا مشکلی بوجود آمد، مهربون مسؤول نیست! دقیقا همین مشکلی که شما مطرح کردین، برای یکی از رفقا با گوشی 1100 اتفاق افتاده بود! به ایشون هم مورد مذکور شما را گوشزد کرده بودند! و این دوست گرامی هم علاوه بر تعویض باتری، آنرا تست زده و نتیجه مثبت = سالم بود! و بخاطر فرسودگی و مشکل مربوطه، اقدام به خرید گوشی نو کرد! بهرحال به نظر من چه شما بخواین و چه نه و با توجه به مشکلی که فرمودین، برای سرویس نزد مغازه و نمایندگی مجاز و مطمئن ببرید! انشاالله که درست و نیاز به تهیه گوشی جدید نباشد..!

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۱۰, ۲۱:۱۶
گوشیم i-mate JAMin هستش بعد باتریش سوخته کسی می دونه نمایندگی i-mate شمارش چنده
چون باتریش رو گیر نیوردم اصلا نمایندگی داره ؟

babaksiah
۱۳۸۸/۰۴/۰۴, ۱۳:۰۶
سلام به همه دوستان مخصوصا عمو جان
من دارم گوشی m8800 سامسونگ می خرم
دوربینش 8 هستش صفحه 3.2 لمسی کیفیتش خوبه تنها چیزای بدی که داره 1.جای قلم نداره 2.اینترنت بی سیم نداره
یه مورد دیگه هم هست که خیلی نگرونم کرده
سیستم عاملش سیمبین هست با نه؟!
اگه نیست که مفتشم گرونه
لطفا جواب رو زود بدین من خیلی نگرونم

[Kavir]
۱۳۸۸/۰۴/۰۴, ۱۴:۰۷
با سلام
گوشی M8800 سامسونگ:

شبکه GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 و HSDPA 2100 پس اینترنت دارد.

سیستم عامل ویندوز خير سیستم عامل سیمبین خير پشتیبانی جاوا بله
قيمت 376000 تومان - خدمات طلايي 18 ماهه پارسه

منبع (http://www.digikala.com/reviews/Mobiles/Details.asp?PId=Mo-Sam-M8800Pixon)

زینب_الگوی صبر
۱۳۸۸/۰۴/۱۰, ۲۰:۱۴
برای اکثر کاربرا این مشکل به وجود میاد که وقتی سوالاتی در مورد گوشی داشتن را کجا مطرح کنندتا به جواب سوالشون برسند خود من بارها سوالاتی برام پیش میومد در مورد گوشی اما کجا مطرح کنم از کی بپرسم
حالا بقیش با استاد عمو مهربون دیگر بزرگواران .....