PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نقش روایات در ازدواج موفق

مشتاق2
۱۳۸۷/۰۷/۲۰, ۲۱:۴۳
با عرض سلام خدمت همه دوستان
من تازه به جمع شما عزیزان ﭙيوستم و درهمین اول هم می خواهم یک سوال مطرح کنم و از همگی کمک بخواهم :
من شنیدم اگر کسی بخواد ازدواج موفقی داشته باشه از معصومین خواندن نماز های مستحبی و اذکاری روایت شده . اگه کسی میدونه لطفا" ما رو هم مستفیض کنه
ممنون

(لطفا" زود جواب بدید)

مشتاق2
۱۳۸۷/۰۷/۲۱, ۰۸:۲۹
خیلی ممنون که اینقدر زود جواب دادید:Labkhand::Labkhand::Labkhand::Labkhand: :Labkhand::Geryan::Geryan::Geryan::Geryan::Geryan:

rana_
۱۳۸۷/۰۷/۲۱, ۰۹:۰۹
چه تاپيك خوبي زدي ولي من هيچي نمي دونم كاش دوستان بيان جواب بدهند

طیب
۱۳۸۷/۰۷/۲۱, ۱۵:۰۲
یک بار یک نفر کفت برای ÷سرش این کار را کرده و به طرز معجزه آسایی آقا امام رضا کار ازدواج ÷سرش را درست کدرند امیدوارم که شما هم در انتخاب و زندکیتون موفق باشین:تا اونجا که یادم میاد

به مدت 40 روز:
÷در و مادر هر روز سوره یس
خود فرزند هر روز سوره احزاب
2 رکعت نماز برای یک نفر که فوت شده و الان تویه برزخ به این نماز اختیاج داره.(تویه نیتتون کس خاصی را نیارین هر کسی که اختیاج داره
ذکر یا فتاح (یادم نمی اد چند مرتبه)

------

یک چندتا دیکه ذکر هم داشت یادم رفته(.اسمهای دیکه ÷رودرکار بود که مربوط میشد به این کار)....شرمنده

التماس دعا

طیب
۱۳۸۷/۰۷/۲۱, ۱۵:۰۶
من خودم ازدواج نکردم اما به نظرم اکسیر توکل و اعتماد به ÷روردکار از هر ذکری قویتره برای هر کاری:Doaa:

مشتاق2
۱۳۸۷/۰۷/۲۱, ۱۷:۰۴
:Rose:به نام حق:Rose:

از شما دوست عزیز ممنونم
ولی لطفا" هر چیزی رو که در رابطه با این موضوع می دونید دقیق و با ذکر منبع (اگر می دونید) بنویسید

مشتاق2
۱۳۸۷/۰۷/۲۱, ۲۲:۵۵
بابا پس معرفتتون کجا رفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:Ealam:

خسته شدیم از انتظار

یه بنده خدا پیدا نمی شه جواب مارو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عجب روزگاری شده ها:Labkhand:

طیب
۱۳۸۷/۰۷/۲۲, ۰۳:۵۳
اکه اشتباه نکنم کفت از استاد تهرانی این را ÷رسیدن شمامیتونین با ایشون تماس بگیرین و دقیقش را حتما میتونین بگیرین.:smile:

rana_
۱۳۸۷/۰۷/۲۲, ۰۷:۰۷
پنج شنبه ها شبكه سه برنامه گلبرگ حاج آقا دهنوي

اتفاقا هفته پيش در اين مورد حرفي زد كه الان يادم اومد گفت كتاب بحارالانوار ( كتاب النكاح ) دعاهايي از اين قسم داره

parsa
۱۳۸۷/۰۷/۳۰, ۰۱:۰۹
سلام بر همگی
موضوع جالبی هست.

مطالب زیادی در این باره پیدا کردم. البته یقینا خیلی بیشتر از این میشه مطلب پیدا کرد. من یه سرچ کوتاه زدم. دیدم بخوام همه رو اینجا بیارم خیلی شلوغ میشه.

من لینک‌ مطالبی که پیدا کردم رو میذارم، دوستان مطالعه کنند و نظرات و سوالاتشون رو بفرمایند. بلکه با کمک و یاری هم بتونیم بحث خوبی داشته باشیم.

(این لینک ها ممکن هست بعدا ویرایش شده و اضافه شوند!)

- فلسفه ازدواج در اسلام (http://aftab.ir/articles/social/youth/c4c1126105016p1.php)

- اهداف والاي ازدواج در اسلام (http://www.tebyan-hamedan.ir/islam/archives/post_254.php)

- نظر اسلام درباره ازدواج و چگونگى مبارزه با مشكلات آن (http://www.mazaheb.com/WebUI/Article.php?ProjectName=mazaheb&ArticleID=177&Subject=27)

- سوالاتی در مورد ازدواج (http://noorportal.net/Qbank/default.aspx?ID=3&Group=8)

kimiyaaa
۱۳۸۷/۰۹/۰۲, ۱۸:۰۵
من این رو در جایی خوندم:
دعا برای گشایش در هر کار(باز شدن بخت،کسب روزی و...)
رسول اکرم (ص) دعایی را به حضرت علی (ع) تعلیم داد که این دعا سبب گشایش در کارها و باز شدن گره های کور در زندگی است:
« یا عماد من لا عماد له،و یا ذخر من لا ذخر له،و یا سند من لا سند له،و یا حرز من لا حرز له،و یا غیاث من لا غیاث له،و یا کریم العفو و یا حسن ابلا و یا عظیم الرّجا و یا عون الضعفا و یا منقذ الغرقی و یامنجی الهلکی،یا محسن یا مجمل یا منعم یا مفضل انت الذی سجد لک سواد الیل و نور النهار و ضو ء القمر و شعاع الشمس و دوی الما ء و حنیف الشجر یا الله یا الله یا الله انت وحدک لا شریک لک»
آنگاه دعا میکنی که خدا حاجت را روا کند.که به خواست او به نتیجه خواهی رسید.
« ای تکیه گاه کسی که تکیه گاه ندارد.ای ذخیره کسی که ذخیره ندارد.ای پشت کسی که پشتی ندارد.ای امان کسی که امانی ندارد.ای فریادرس کسی که فریادرسی ندارد.ای بزرگوار گذشت،ای خوش آزمایش،ای بزرگ امید،ای یاور ناتوانان،ای نجات بخش غریقان نابود شده،ای نیک ده، ای زیبا، ای نعمت بخش، ای فزون بخش، تویی که سجده کند برایت سیاهی شب و روشنی روز، و پرتو ماه و شعاع خورشید، و صدای آب، و صدای درخت، ای خدا، ای خدا، ای خدا، تویی یگانه ای که شریک ندارد.»
( خصال « صدوق» جلد 2، ص 510)

مدافع
۱۳۸۷/۰۹/۰۲, ۲۱:۰۰
بابا پس معرفتتون کجا رفته ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ealam:

خسته شدیم از انتظار

یه بنده خدا پیدا نمی شه جواب مارو بده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عجب روزگاری شده ها:labkhand:

با سلام به مشتاق گرانقدر
ظاهرا خیلی مشتاقی و عجله داری. من الان با این تایپک مواجه شدم و سعی می کنم با این نگاه یه مراجعه ای به بعضی منابع بکنم منتهی بهت قول نمی دم که زود بتونم جوابتو بدم چون یه خورده سرم شلوغه. به امید خدا پیگیرش خواهم بود.

مدافع
۱۳۸۷/۰۹/۰۳, ۲۱:۵۳
با سلام خدمت جناب مشتاق

نمی دونم اصلا باز هم به تایپک خودتون سری می زنین یا نه ولی من یه روایت براتون پیدا کردم امیدوارم به دردتون بخوره

در کتاب وسائل‏الشيعة ج : 20 ص : 113 از ابو بصیر نقل شده که امام صادق علیه السلام به او فرمود:
« وقتی یکی از شما (می خواهد) ازدواج کند، چه کار باید بکند؟ »
عرض کردم: « نمی دانم فدای شما گردم»
حضرت فرمودند: «پس هرگاه کسی به صورت جدی تصمیم به ازدواج گرفت، باید دو رکعت نماز بخواند سپس خدا را حمد نموده و بگوید:
" خدایا من اراده ی ازدواج نموده ام پس از میان زنان، پاکدامن ترین و حفظ کننده ترین آنان نسبت به خود و اموال من، و پر روزی ترین و با برکت ترین آنان را به ازدواج من درآور و از او برای من فرزندی پاک مقدر نما تا در زمان زندگانی و پس از مرگم یادگار و جانشینی نیکوکردار برای من باشد" »

دنباله ی روایت هم در مورد آداب عروس آوردنه که فعلا برای شما زوده اگر لازمتون شد اطلاع بدین براتون می نویسمش.

موفق باشید