PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حکم بازی بازیگران زن و مرد؟

darya.com
۱۳۸۷/۰۸/۲۸, ۱۱:۳۲
ميخوام بدونم اينكه هنرپيشه هاي مرد ايراين با هنرپيشه هاي خانم بي حجاب خارجي بازي مي كنن موردي نداره؟! چرا اونوقت؟!!! :Gig::Gig:

rana_
۱۳۸۷/۰۸/۲۸, ۱۲:۵۰
خب فرق زن مرد در فيزيك آنها نوع پوشش آنهاست اگر يك زن ايراني با پوشش اسلامي در مجامع عمومي ظاهر شود كي مي تونه به او ايراد بگيره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟مرد مسلمان هم اگر در فيلمي بازي كند كه شئونات اسلامي رعايت نشده مطمئنا به او هم ايراد وارد است ولي خب حساسيت در مورد خانمها بيشتر است دليلش هم كاملا واضح است

darya.com
۱۳۸۷/۰۸/۲۸, ۱۳:۰۱
الان تو اين همه سريالي كه ايران نشون ميده و خانم بيحجاب و با 1 بلوز شلوار هست ايرادي وارد نمياره؟! چطوريه كه صداي زن مرد رو تحريك ميكنه ولي اين مورد نه؟!

مرتضی کمیل
۱۳۸۷/۰۹/۰۶, ۰۸:۱۳
حرف حساب جواب نداره!!!

darya.com
۱۳۸۷/۰۹/۰۶, ۱۰:۰۶
احسنتم بر شما!!!! پس ميبينين كه زن و مرد اينجا مساوي چي؟!!!!!
نمي باشند!!!! اگه حلال و حرامه بايد براي هردو باشه كه ميبينين نيست.

مرتضی کمیل
۱۳۸۷/۰۹/۰۶, ۱۰:۰۹
برادر اینجا ملاک نیست....

مهم آنجاست.....

اینکه ما بگوییم این کار درست است یا نه ملاک نیست

آن دنیا همه به جزای اعمالشان می رسند....

blue sky
۱۳۸۷/۰۹/۰۶, ۲۰:۲۷

مهم آنجاست.....

جمله تونو کامل میکنم!
مردها تو اون دنیا به جزای اعمالشون میرسن! ولی زنها حتما باید برن بهشت!!!!! و بنابراین باید کاری کنیم که زنها به هر قیمتی هست اون دنیا جزایی نبینن و واسه همین تو این دنیا به جزای اعمالشون میرسونیم!!!!!!!!!

.:MONTAZER:.
۱۳۸۷/۰۹/۰۶, ۲۱:۴۲
احسنتم بر شما!!!! پس ميبينين كه زن و مرد اينجا مساوي چي؟!!!!! نمي باشند!!!! اگه حلال و حرامه بايد براي هردو باشه كه ميبينين نيست.

الان تو اين همه سريالي كه ايران نشون ميده و خانم بيحجاب و با 1 بلوز شلوار هست ايرادي وارد نمياره؟! چطوريه كه صداي زن مرد رو تحريك ميكنه ولي اين مورد نه؟!

بعد اون موقع رابطه صدا و تصویر چیه؟!
داداش گلم!
بحث صدا اگر مطرح شده به خاطر اثرات دراز مدتش روی ذهنه...
این همه فیلم داده تی وی تا حالا که زن بی حجاب خارجی بوده در برابر مرد!
دو تاش رو بگو!
خب!
حالا بگو خانم.....سال 85 چی خونده؟
پس!
بحث بحث اثر گذاری است!!

۱۳۸۷/۰۹/۰۶, ۲۱:۴۳
جمله تونو کامل میکنم! مردها تو اون دنیا به جزای اعمالشون میرسن! ولی زنها حتما باید برن بهشت!!!!! و بنابراین باید کاری کنیم که زنها به هر قیمتی هست اون دنیا جزایی نبینن و واسه همین تو این دنیا به جزای اعمالشون میرسونیم!!!!!!!!!

هیچ ارتباطی نداشت...
شما سیاه نمایی کردید!

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۰۶, ۲۳:۰۹
داداش گلم!
دو تاش رو بگو!
خب!
پس!
بحث بحث اثر گذاری است!!

ببخشید دخالت میکنما ولی چون اسم دوتا فیلم خواستین که مرد ایرانی با زن بی حجاب بازی کرده و تی وی نشون داده اینو میگم
1- از کرخه تا راین
2- این فیلم که ماه رمضان کانال 5 نشون میداد پوریا پورسرخ رفت تاجیکستان
دادا چون 2 تا خواستی 2 تا گفتما اگر بازم خواستی بگو

باور میکنی که من خیلی آهنگ با صدای زن گوش میدم ولی اسم اون آهنگا یادم نمیمونه
بعد اینکه تو ذهن میمونه دلیلش اینه که هر وقت بخوای گوش می کنی

۱۳۸۷/۰۹/۰۶, ۲۳:۲۹
خب چون تو اینکاره ای!

blue sky
۱۳۸۷/۰۹/۰۸, ۲۲:۱۸

مهم آنجاست.....

هیچ ارتباطی نداشت...
شما سیاه نمایی کردید!
اگه کمی دقت کنید ارتباطشو میفهمید!
اینجا که میشه واسه برادران محدودیتی نمیذارن و فوقش فقط با یه ابراز تاسف میگن ملاک اون دنیاست!ولی واسه خانمها که میشه وقتی یه تار مور بیرون میاد فوری یه گشت ارشاد میذارن ومیخوان همه رو مسلمون و با ایمان کنن!!!! چادرو اجباری میکنن وبدون چادر رات نمیدن! دیگه از مچ پا به پایین که ایرادی نداره تو ظل گرما باید جوراب بپوشی و اگه نبپوشی گشت محترم!!! ارشاد گیرمیده بهت! جناب منتظر اینهارو هم ببینید ودر نظر بگیرد بعدا فوری به پست من ایراد سیاه نمایی رو بگیرین!

darya.com
۱۳۸۷/۰۹/۰۹, ۰۶:۵۲
داداش گلم!
دو تاش رو بگو!
خب!
پس!
بحث بحث اثر گذاری است!!

شما ميگي بحث بحث اثر گذاريه. وقتي ميگين صداي زن مردها رو تحريك ميكنه اينكه مرد با 1 زن بيحجاب خارجي تو 1 فيلم بازي كنه تحريكش نميكنه و اثر نميذاره رو مرد؟!!!!!!مسلما اثر تصوير خيلي بيشتر از اثر صداست.

مدافع
۱۳۸۷/۰۹/۰۹, ۰۷:۰۶
ميخوام بدونم اينكه هنرپيشه هاي مرد ايراين با هنرپيشه هاي خانم بي حجاب خارجي بازي مي كنن موردي نداره؟! چرا اونوقت؟!!! :gig::gig:

سلام و تشکر از سوال زیبایت

من هم یه سوال از شما دارم. آیا شما این سوال رو تا حالا از دفتر مرجع تقلیدت پرسیدی؟ چه جوابی گرفته ای؟

rana_
۱۳۸۷/۰۹/۰۹, ۰۸:۲۱
اگه کمی دقت کنید ارتباطشو میفهمید!
اینجا که میشه واسه برادران محدودیتی نمیذارن و فوقش فقط با یه ابراز تاسف میگن ملاک اون دنیاست!ولی واسه خانمها که میشه وقتی یه تار مور بیرون میاد فوری یه گشت ارشاد میذارن ومیخوان همه رو مسلمون و با ایمان کنن!!!! چادرو اجباری میکنن وبدون چادر رات نمیدن! دیگه از مچ پا به پایین که ایرادی نداره تو ظل گرما باید جوراب بپوشی و اگه نبپوشی گشت محترم!!! ارشاد گیرمیده بهت! جناب منتظر اینهارو هم ببینید ودر نظر بگیرد بعدا فوری به پست من ایراد سیاه نمایی رو بگیرین!

مي دوني مشكل چيه دوست عزيز ؟شما فقط ظاهر را مي بينيد چرا عرض مي كنم خدمتتون چون بيشتر ايراداتي كه به زن ها در رابطه با حجاب و ساير موارد مي گيرند در ظاهرشون است زنها را به پوشاندن موي سر و زيبايي هاي خدادادي تشويق مي كنند و از آنها مي خواهند عفت را رعايت كنند اما فراموش نكن دوست عزيز مردها هزاران بار حجابشان از زنها سخت تر است البته دور از جون دوستان كنترل نگاه و كنترل غرايز كنترل خيلي از مسائل براي مردان سخت تر است حجابي كه مرد بايد داشته باشد تا به گناه نيفتد بسيار سخت تر است به همين خاطر است و ممكن است از بيرون گشت ارشاد به مردي كه نيم نگاهي هوس آلود به زني بيندازد تذكر ندهد و يا سايرين اما آنچه پيش پروردگار ثبت مي شود بسيار بيشتر است
البته اين حق را هم شما و هم سايرين داريد كه اعتراض كنيد همانطور كه من اعتراض كردم به دوستان چرا هميشه مي گوييد زن بايد خودش را جمع و جور كند كمتر به مردان تذكر مي دهيد هميشه در يك اتفاق زن را مقصر مي دانيد و گناه چشم چراني ها و تعرضات را به پاي زنها بيشتر مي نويسيد ؟
مي دونيد بعد كه كمي فكر كردم ديدم تنها دليلش هنوز در ايران متمدن متجدد امروز ما وجود معضلي به نام " مردسالاري پنهان" است به ظاهر ما به اين درجه رسيدم كه مرد و زن برابرند اما هنوز مرد سالاري داريم اما به نوعي پنهان كه ما خانمها نيز به آن دامن مي زنيم

darya.com
۱۳۸۷/۰۹/۰۹, ۱۰:۱۶
سلام و تشکر از سوال زیبایت

من هم یه سوال از شما دارم. آیا شما این سوال رو تا حالا از دفتر مرجع تقلیدت پرسیدی؟ چه جوابی گرفته ای؟

فكر نميكنم جوابي بگيرم. مطمئنن ميگن موردي نداره، چون تا حالا چندين فيلم و سريال با اين شرايط ديديم ديگه. اگر موردي داشت كه اجازه چنين كاري رو به صدا و سيما نميدادن. ميدادن؟!

مدافع
۱۳۸۷/۰۹/۰۹, ۱۸:۰۶
فكر نميكنم جوابي بگيرم. مطمئنن ميگن موردي نداره، چون تا حالا چندين فيلم و سريال با اين شرايط ديديم ديگه. اگر موردي داشت كه اجازه چنين كاري رو به صدا و سيما نميدادن. ميدادن؟!

وجود این فیلمها در صدا و سیما نشانه ی حلال بودن آن نیست و به تعبیری هر چی رو که صدا و سیما نشون بده معلوم نیست حلال هم باشه یا لااقل برای همه حلال باشه.

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۰۹, ۲۱:۲۴
جناب مدافع اگر اینطور هست پس چرا علما هیچ وقت به طور آشکار اهتراض نکردند چون این هم به نوعی زیر سوال بردن اسلام است !!!!

parsa
۱۳۸۷/۰۹/۱۰, ۰۱:۳۳
سلام بر دوستان

همونطوری که برخی از رفقا هم فرمودند، اینگونه نیست که هرچی در صدا و سیمای کشور پخش میشه، صد در صد مطابق شرع و احکام شرعی باشه. به عبارت دیگه ملاک شرعی یا خلاف شرع بودن، مرجع خاص خودش هست نه صدا و سیما

شما چرا مثال زن غیرمسلمان و فیلم های خارجی رو میزنید؟ در بسیاری از فیلم های داخلی خودمون موارد غیرشرعی مسلم و حرام به چشم میخوره و قابل انکار نیست.

ممکنه الان این سوال در ذهن رفقا پیش بیاد که پس اگر اینطوره، چرا جلوگیری نمیشه؟!

متاسفانه اینجا باید اعتراف کرد که علی رغم توصیه های مکرر مراجع تقلید و علمای دینی و حتی رهبر معظم انقلاب، دست اندرکاران صدا و سیما در همه برنامه ها این سفارشات رو رعایت نمیکنند و بکار نمیگیرند. (قابل توجه دوستی که گفتند چرا علما به این روند اعتراض نمیکنند!)

--------------------------
ارتباط مستقیم با موضوع تاپیک نداره، ولی چون یکی از دوستان در پست های قبلی فرمودند که: "رعایت پوشش برای خانم ها از مچ پا به پایین لازم نیست"؛ عرض شود که خیر، اینگونه نیست. پاها از حجاب استثنا نیست و در مقابل نامحرم لازم هست که بطور کامل پوشیده بشه.

darya.com
۱۳۸۷/۰۹/۱۰, ۰۷:۲۸
منم نميگم همه كارهاي صدا و سيما شرعيه ولي اينكه اجازه ميدن مرد ايراني با زن غير مسلمونه بيحجاب بازي كنه خيلي برام جاي سوال داره.

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۱۰, ۱۹:۳۲
متاسفانه اینجا باید اعتراف کرد که علی رغم توصیه های مکرر مراجع تقلید و علمای دینی و حتی رهبر معظم انقلاب، دست اندرکاران صدا و سیما در همه برنامه ها این سفارشات رو رعایت نمیکنند و بکار نمیگیرند. (قابل توجه دوستی که گفتند چرا علما به این روند اعتراض نمیکنند!)

دوست عزیز اینکه اعتراض کنند و شما و چند نفر دیگه بشنوند چه سودی داره ؟ علما در زمان شاه چه کردند ؟ چرا الآن اون کار رو نمی کنند ؟

من هر وقت تلویزیون دیدم داره میگه فلانی از صدا سیما تشکر کرد

parsa
۱۳۸۷/۰۹/۱۱, ۰۳:۰۷
سلام خدمت دوستان
نگاه کنید، اینطور نیست که اعتراض رو فقط بنده یا چند نفر دیگه بشنویم، بلکه هم مراجع تقلید و هم خود رهبر گرامیمون بارها در مکاتبات رسمی و غیر رسمی این نکات رو متذکر شده اند. حتی بعضا در سخنرانی های رسمی هم فرموده اند. ولی خب، باید مصلحت ها رو هم درنظر گرفت.

شما ببینید، فرضا اگر فرزندمون در مدرسه یک یا دو درسش رو نتونه درست امتحان بده، نمیایم کلا از مدرسه رفتن محرومش کنیم که تو دیگه لیاقت مدرسه و درس رو نداری و به درد این کار نمیخوری. باید همه نمره هات 20 باشه یا اصلا درس رو ولش کن...!!!

صدا و سیما هم تقریبا همینطوره.
شما ببینید نسبت برنامه های آموزشی و مفید این رسانه ها در مقابل برخی برنامه های منفی چقدر هست. منظورم فقط برنامه های مذهبی نیست، بلکه ما علاوه بر این موارد، کلی برنامه علمی و آموزشی و حتی فیلم ها و سریال های بسیار مناسبی هم داریم که از رسانه ملی کشورمون پخش میشه و فرضا اگر این برنامه ها نبود، اینهمه بینندگان برای رفع احتیاجاتشون چه باید میکردند؟

یا دیگه اهمیت نمیدادند و به کار و زندگیشون مشغول میشدند، (که دسته کمی اینطور هستند) و یا رو به رسانه های دیگه ای مثل ماهواره و... می آوردند که در اونها برنامه های مخرب و ناسالمش از برنامه های سالمش بیشتر هست.

به هرحال...
من نمیخوام با این حرف ها برخی کارهای این رسانه و کارکنان و برنامه ریزانش رو توجیه شرعی کنم، ولی باید مصلحت ها رو هم درنظر گرفت. فرض کنید فردا رهبر یا مراجع دستور بدن که آقا کل برنامه های صدا و سیما تعطیل و فقط برنامه های مذهبی صرف مجاز به پخش هستند. خب شاید با این دستور مقصود حاصل و عملی بشه، ولی آیا مفسده اش بیشتره یا مصلحتش؟

البته مجددا این مطلب رو اضافه کنم که متاسفانه طی این چند سال از محتوای خیلی از برنامه های صدا و سیما کاسته شده و بیشتر حالت ابزاری پیدا کرده. این مطلب رو فقط از دید مذهبی نگاه نکنید، منظورم من کلی تر از این حرفاست.
در خیلی از فیلم های ایرانی از مسائل غیرشرعی که بگذریم، غالبا داره تجمل گرایی تبلیغ میشه. معمولا فرزندان تو روی بزرگترا وایسادن و بعضا توهین میکنن. زن و شوهرها باهم دعوا دارن و کلی آفت دیگه...!
دیگه رعایت مسائل و احکام شرعی بماند که قصه سر دراز دارد...............!!!
در حالیکه در یکی دو دهه قبل این روند خیلی کمتر از حالا بود.

rana_
۱۳۸۷/۰۹/۱۱, ۱۱:۱۹
منهم قبول دارم كه در راديو و تلويزيون خيلي از موازين شرعي و حجاب ها رعايت نمي شود اما كمي منطقي تر و جامع تر و از ديد جامعه شناسانه اگر نگاه كنيم مي بينيم كه مجبوريم كمي در فيلم ها و سريالها آزادي عمل بدهيم چرا به اين دليل كه جوان ما از جامعه خودش زده نشه يعني چي ؟يعني اينكه از طرفي ماهواره و اينترنت و هزاران وسيله ارتباطي با دنياي بيرون هست كه همگي با فرهنگ ما متفاوت هستند و شما هنوز ساختار ديني در بعضي از جوانهاي جامعه مان سست و بي پايه است خب آنها با ديدن برنامه هاي ماهواره به علت تنوع رنگ و پوشش و خنده و ........... جذب آن مي شوند اين وظيفه رسانه است كه در كنار اشاعه مسائل ديني و تبليغ آن و همچنين فرهنگ اسلامي جذابيتهايي را هرچند كوچك و در چارچوب قوانين داشته باشد بياييد دور از تعصب نگاه كنيم

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۱۱, ۱۱:۴۶
خوب اینجوری میشه اسلامی که ما خودمون می خواهیم
یعنی هرچی رو که صلاح بود برمیداریم هرچی رو که صلاح نبود تبصره میزنیم روش !!!

مدافع
۱۳۸۷/۰۹/۱۱, ۲۰:۳۴
جناب مدافع اگر اینطور هست پس چرا علما هیچ وقت به طور آشکار اهتراض نکردند چون این هم به نوعی زیر سوال بردن اسلام است !!!!

سلام به دوست گرامی پسر خوب.

نمی دونم شغل شما چیه اما گاهی اوقات نشنیدن ما و عدم اطلاع ما از آنچه در میان مثلا علمای یک علم وجود دارد به دلیل این است که با اشخاص آن رشته علمی کمتر مرتبط بودیم.
من خودم بارها و بارها اعتراضات علما در مورد برخی برنامه های صدا و سیما را شنیده ام آنهم به صورت آشکارا. حتی خود مقام معظم رهبری چندین بار در دیدار با اهالی صدا و سیما به مواردی از این امور صریحا اعتراض نموده اند اما ظاهرا زیاد کارگر نبوده است و یا حداقل نمود زیادی نداشته است.

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۱۱, ۲۱:۲۱
ببنید اعتراض صریح و واضح یعنی اینکه منی که شغلم هیچ ربطی به اینجور مسائل نداره هم بفهمم

حالا اینکه من چطوری باید این موضوع رو بفهمم از طریق مطبوعات و تلویزیون هستش که خداروشکر صدا و سیما و مطبوعات ما حرفای خودیا رو هم سانسور میکنه به قوله معروف هم از خودی شاکیه هم از اجانب !
شما تا حالا دید صدا و سیما بیاد بگه فلانی یا رهبر از صدا و سیما گله کرده !!

این هم باز بر میگرده به همون صلاح نیست و اینا و همون اسلامی که تبصره می خوره

parsa
۱۳۸۷/۰۹/۱۱, ۲۳:۵۱
نگاه کنید رفقا، صحبت قبلی بنده توجیه و به قول خودمونی ماست مالی قضیه نبود. بلکه منظورم این بود که گاهی مفسده کاری ممکنه از مصلحتش بیشتر باشه.

اینکه به خاطر برخی موارد خلاف شرع بخوایم اصل این سازمان رو زیر سوال ببریم و بگیم باید تعطیل بشه، خوب مسلما حرف صحیح و متینی نیست. بلاخره رسانه هر کشوری جزو ارکان مهم اون هست.

اینم که بگیم برنامه ها و فیلم ها و... باید صد در صد فرضا از فیلتر حوزه علمیه و علما رد بشه تا هیچ چیزی خلاف شرع در اون ها نباشه، نه عملی هست و نه بر فرض ممکن بودن، به مصلحت!

تنها کاری که باید کرد اینه که مسئولین و سیاست گذارن اصلی این برنامه ها (اعم از فیلم و...) وظیفه دارند به مسئولیت شرعی و قانونی خودشون در حد توان پایبند باشند. البته این به معنای نفی وظیفه امر به معروف و نهی از منکر از جانب ما و مسئولین دیگر نیست.

اینم که بعضی از دوستان فرمودند پس چرا رهبری و مراجع تقلید، علنا و شفاف اعتراض نمیکنند، شاید به جهت رعایت همین مصلحت و عدم ضربه زدن به کل نظام باشه. وگرنه توصیه های مکرر و بعضا اعتراض آمیز آنها، بارها و بارها در محافل مختلف بیان شده و نادیدنی نیست.

ضمنا، از دوستان خواهش دارم فقط حول محور بحث صحبت کنند تا موضع منحرف نشه!

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۱۲, ۰۹:۲۲
واقعا اینجوری هست
شما ببینید گل شیفته فراهانی با خارجی ها بازی کرد کسی فیلم رو ندید کلی اعتراض کرد
یک زن شیعه بره با یه مرد بازی کنه اونم کی جک تایتانیک !!
شبکه 2 تو برنامه 20.30 یک خبر مزحک و خنده دار ساخت ترفند جدید کاخ سفید در هالیوود ... !!! بعد که خودشون فهمیدن گند زدند هیچی نگفتند
من این فیلم رو دیدم بسی جالب بود و خانوم گل شیفته همه اصول اسلامی رو رعایت کرده بود و هیچ تماسی هم با دی کاپریو نداشت ( به بعدش کاری ندارم که رفت و ... چون می دونست ... بگذریم )
واقعا ما تند رو هایی داریم که ... بازم بهتره بگذریم !!!!

دختر خوب
۱۳۸۷/۰۹/۱۴, ۲۳:۱۰
من این فیلم رو دیدم بسی جالب بود و خانوم گل شیفته همه اصول اسلامی رو رعایت کرده بود و هیچ تماسی هم با دی کاپریو نداشت ( به بعدش کاری ندارم که رفت و ... چون می دونست ... بگذریم )

ببخشید کدوم فیلم رو دیدید؟ اونی که من دیدم اصلاً هم اصول اسلامی درش رعایت نشده بود.
مگر اینکه منظور از رعایت همه اصول اسلامی، بی حجابی و .... باشه.
توی فیلم وقتی با هم رفتند بیرون حجاب خانم فراهانی مثل حجاب توی ایرانش بود نه متناسب با همه اصول اسلامی. و وقتی هم که لئوناردو دکاپریو ، رفت برای شام خونه دختره، با اجازتون خانم فراهانی چیزی به عنوان حجاب نداشت، یا اینکه یه کلاه 5 سانتی متری روی سرش بود. حالا این شده رعایت همه اصول اسلامی؟!!!!
البته این نکته رو هم عارض بشم که اینگونه مطالب خیلی به اشخاص ربطی نداره، ما خیلی ادعا داریم باید خودمون رو درست کنیم (علیکم انفسکم).

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۱۵, ۲۲:۳۰
خواهر گرامی منظور من از اصول اسلامی اصولی که تو فیلم های ایرانی هم هست
انتظار داشتید چون داره با جک تایتانیک بازی میکنه چادر سرش کنه و احیانا محض احتیاط فقط بینی مبارک بیرون باشه که یک وقت خدایی ناکرده جک یاد رز نیوفته و ...
خانوم فراهانی از من اجازه گرفت منم بهش اجازه دادن
تا اونجایی که ما شنیدیم ایشون از کلاه گیس استفاده کردند بعد خیالتون راحت دی کاپریو انقدر موهای زن دیده که با دیدن مو های فر خانوم فراهانی تحریک نمیشه
بجای اینکه از خانوم فراهانی تشکر کنند فراریش دادن ( تشکر بخاطر اینکه نقش زن مسلمان خیر خواه و نیکوکار رو بازی کرد )
ماشاالله تو جامعه ما انقدر فرهنگ دخالت در امور دیگران هست که کسی به فکر خودش نباشه

parsa
۱۳۸۷/۰۹/۱۷, ۲۲:۳۱
سلام به دوستان و وقت همگی بخیر
از بابت تاخیر در پاسخ عذر میخوام. چند وقتی دسترسی به سیستم نداشتم و نتونستم بیام اینجا

اما در مورد بحث این تاپیک...

نگاه کنید رفقا، ما اینجا همه دور هم جمع شدیم تا با تبادل افکار و اندیشه ها از مجهولاتمون کم کنیم و بر معلوماتمون افزوده بشه. هیچکدام هم این انتظار رو نداریم که حرف همدیگه رو دربست قبول کنیم. بلکه اختلاف سلیقه و عقیده همه جا هست و نامطلوب هم نیست.

چیزی که نامطلوب و ناپسند هست، اینه که در قالب این بحث ها به عقاید و اندیشه های هم توهین کنیم و بحث های نامربوط به موضوع رو پیش بکشیم که نهایتا باعث انحراف بحث میشه!

روی صحبتم با شخص خاصی نیست، ولی خواهشم از تمام رفقا اینه که اگر هم میخوان در هر مورد (موافق یا مخالف) مطلبی بنویسند،

اول اینکه سعی کنید حتما در قالب موضوع تاپیک باشه
دوم اینکه به هیچ عنوان به همدیگه و عقاید و افکار هم توهین نکنیم
سوم اینکه... یادم رفت چی میخواستم بگم! :Gig:
.
.
خلاصه اینکه خودتون صاحب اینجا هستید و انتظار میره هواش رو داشته باشید.
این بحث اگر منطقی و بدون تعصب پیش بره، میتونه بسیار مفید و جالب هم باشه :Moshtagh:

parsa
۱۳۸۷/۰۹/۱۷, ۲۲:۳۴
منهم قبول دارم كه در راديو و تلويزيون خيلي از موازين شرعي و حجاب ها رعايت نمي شود اما كمي منطقي تر و جامع تر و از ديد جامعه شناسانه اگر نگاه كنيم مي بينيم كه مجبوريم كمي در فيلم ها و سريالها آزادي عمل بدهيم چرا به اين دليل كه جوان ما از جامعه خودش زده نشه يعني چي ؟يعني اينكه از طرفي ماهواره و اينترنت و هزاران وسيله ارتباطي با دنياي بيرون هست كه همگي با فرهنگ ما متفاوت هستند و شما هنوز ساختار ديني در بعضي از جوانهاي جامعه مان سست و بي پايه است خب آنها با ديدن برنامه هاي ماهواره به علت تنوع رنگ و پوشش و خنده و ........... جذب آن مي شوند اين وظيفه رسانه است كه در كنار اشاعه مسائل ديني و تبليغ آن و همچنين فرهنگ اسلامي جذابيتهايي را هرچند كوچك و در چارچوب قوانين داشته باشد بياييد دور از تعصب نگاه كنيم

سلام بر شما
جسارتا با قسمت اول صحبتتون موافق نیستم.
جدای از بحث شرعی عرض میکنم.

اینکه بگیم مجبوریم در رعایت احکام شرعی آزادی عمل بدیم تا بیننده جذب بشه و سراغ دیگر رسانه ها نره، راهکار مناسبی نیست.

چون اگر روش کار این باشه، دیگه هیچ حد و مرزی رو نمیشه براش معین کرد. زیرا همونطور که همه میدونیم جذابیت های اینگونه ای رسانه های ماهواره ای اینقدر زیاد هست که فرض کنید آزادی عمل دادن در رعایت احکام شرعی و حلال و حرام در رسانه ملی، نمیتونه مانع این بشه که بیننده جذب این جذابیت کاذب بشه و فرضا سراغ ماهواره نره!

بلکه همونطور که خودتون در قسمت دوم فرمودید، باید جذابیت های واقعی برنامه ها رو در سطح کمی و کیفی بالا برد تا بیننده واقع بین خودش با اختیار شبکه ملی رو انتخاب کنه و بهره هم ببره نه اینکه فقط باعث سرگرمی باشه.

البته بنده هیچگاه منظورم این نیست که فرضا تمام شبکه ها بیان در تمام ساعات برنامه های مذهبی صرف پخش کنند! ولی مسلما در فیلم و کارتون و همه برنامه های دیگه هم میشه طوری جذابیت ایجاد کرد که نه خلاف شرع باشه و هم اینکه جذاب و مفید و سرگرم کننده.

این امر هم نیاز به متخصصین فن در این رشته داره که هم علم داشته باشند هم تعهد
البته منظورم این نیست که الان همه اینطوری نیستند، به قول شما روند کار طوری شده که کسی هم اگر بخواد درست عمل کنه، از همه لحاظ (فنی، محتوایی و...) دست و پاش بسته هست و خیلی مشکله با رعایت تمام اصول و موازین بشه یک برنامه جذاب و مفید و پربیننده ساخت.

ولی غیرممکن نیست!

parsa
۱۳۸۷/۰۹/۱۷, ۲۲:۳۵
واقعا اینجوری هست
شما ببینید گل شیفته فراهانی با خارجی ها بازی کرد کسی فیلم رو ندید کلی اعتراض کرد
یک زن شیعه بره با یه مرد بازی کنه اونم کی جک تایتانیک !!
شبکه 2 تو برنامه 20.30 یک خبر مزحک و خنده دار ساخت ترفند جدید کاخ سفید در هالیوود ... !!! بعد که خودشون فهمیدن گند زدند هیچی نگفتند

خواهر گرامی منظور من از اصول اسلامی اصولی که تو فیلم های ایرانی هم هست
انتظار داشتید چون داره با جک تایتانیک بازی میکنه چادر سرش کنه و احیانا محض احتیاط فقط بینی مبارک بیرون باشه که یک وقت خدایی ناکرده جک یاد رز نیوفته و ...
خانوم فراهانی از من اجازه گرفت منم بهش اجازه دادن
تا اونجایی که ما شنیدیم ایشون از کلاه گیس استفاده کردند بعد خیالتون راحت دی کاپریو انقدر موهای زن دیده که با دیدن مو های فر خانوم فراهانی تحریک نمیشه
بجای اینکه از خانوم فراهانی تشکر کنند فراریش دادن ( تشکر بخاطر اینکه نقش زن مسلمان خیر خواه و نیکوکار رو بازی کرد )
ماشاالله تو جامعه ما انقدر فرهنگ دخالت در امور دیگران هست که کسی به فکر خودش نباشه

سلام بر شما
تا اونجایی که من میدونم بحث اعتراض به خانم فراهانی فقط به جهت عدم رعایت حجاب اسلامی نبود. بلکه موضوع و محتوای فیلم یک موضوع با محتوای ضدیت با اسلام و تروریست نشان دادن مسلمین هست و جنبه سیاسی داره!

این فیلم بر مبنای رمان "مجموعه دروغ ها" ساخته شده که مضمونی در ارتباط با مبارزه با تروریسم داره و داستان یک مامور سازمان سیا هست که برای پیدا کردن یک تروریست مهم از سران القائده به اردن میره!
البته الان دیگه هرکسی که اندکی اطلاعات سیاسی داشته باشه میدونه که گروه القائده هم ساخته و پرداخته خود آمریکاست در جهت پیشبرد منافع و داشتن بهانه برای حمله به کشورها در جهت مبارزه با تروریسم...!!! وگرنه هدف اصلی اینها مبازره با اسلام و تخریب چهره مسلمین در جهان هست.

من در صدد نقد و بررسی این فیلم نیستم، ولی شما حتما میدونید که در این چند ساله اخیر دولت آمریکا با استفاده از این حربه و شعار، چه جنایاتی که انجام نداده است!!!

الان هم نقشه هالیوود این هست که از بازیگران مسلمان در جهت بیشبرد همین هدف استفاده ابزاری کنه! و این چیزی هست که باعث اعتراض اصلی به خانم فراهانی شده که چطور حاضر به همکاری در اینگونه بازی های سیاسی شده!!!

حالا شما انتظار دارید از ایشون تشکر هم بشه؟

در مورد رعایت حجاب ایشون هم جای بحثی نیست و من نمیدونم شما چطور میفرمایید ایشون تمام اصول اسلامی رو رعایت کرده بود! دیگه واضح هست که ایشون رسما رعایت حجاب رو کنار گذاشته و در فیلم و غیر فیلم (مصاحبه ها و...) بدون حجاب ظاهر شده و این بر کسی مخفی نیست.

لذا در این خصوص هم جای دفاعی از ایشون باقی نمیمونه!
البته بحث ما اینجا در خصوص ایشون نیست، من فقط چون شما فرمودید نظرم رو عرض کردم.

darya.com
۱۳۸۷/۰۹/۱۸, ۱۲:۰۲
چرا بحث رو منحرف ميكنين؟ من سوالمو تكرار ميكنم كه موضوع يادتون نره!!!!
چرا در ايران به مردان اجازه داده ميشه با زنان بيحجاب خارجي و غيرمسلمان فيلم بازي كنن؟!!!! كشوري كه ميگه زن خودشو كامل بپوشونه، بلند حرف نزنه، نخنده و ...... كه مبادا مردان تحريك شوند، چرا به مردانِ خود چنين اجازه اي رو ميده؟!

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۱۸, ۲۱:۰۸
سلام بر شما
تا اونجایی که من میدونم بحث اعتراض به خانم فراهانی فقط به جهت عدم رعایت حجاب اسلامی نبود. بلکه موضوع و محتوای فیلم یک موضوع با محتوای ضدیت با اسلام و تروریست نشان دادن مسلمین هست و جنبه سیاسی داره!

این فیلم بر مبنای رمان "مجموعه دروغ ها" ساخته شده که مضمونی در ارتباط با مبارزه با تروریسم داره و داستان یک مامور سازمان سیا هست که برای پیدا کردن یک تروریست مهم از سران القائده به اردن میره!
البته الان دیگه هرکسی که اندکی اطلاعات سیاسی داشته باشه میدونه که گروه القائده هم ساخته و پرداخته خود آمریکاست در جهت پیشبرد منافع و داشتن بهانه برای حمله به کشورها در جهت مبارزه با تروریسم...!!! وگرنه هدف اصلی اینها مبازره با اسلام و تخریب چهره مسلمین در جهان هست.

من در صدد نقد و بررسی این فیلم نیستم، ولی شما حتما میدونید که در این چند ساله اخیر دولت آمریکا با استفاده از این حربه و شعار، چه جنایاتی که انجام نداده است!!!

الان هم نقشه هالیوود این هست که از بازیگران مسلمان در جهت بیشبرد همین هدف استفاده ابزاری کنه! و این چیزی هست که باعث اعتراض اصلی به خانم فراهانی شده که چطور حاضر به همکاری در اینگونه بازی های سیاسی شده!!!

حالا شما انتظار دارید از ایشون تشکر هم بشه؟

در مورد رعایت حجاب ایشون هم جای بحثی نیست و من نمیدونم شما چطور میفرمایید ایشون تمام اصول اسلامی رو رعایت کرده بود! دیگه واضح هست که ایشون رسما رعایت حجاب رو کنار گذاشته و در فیلم و غیر فیلم (مصاحبه ها و...) بدون حجاب ظاهر شده و این بر کسی مخفی نیست.

لذا در این خصوص هم جای دفاعی از ایشون باقی نمیمونه!
البته بحث ما اینجا در خصوص ایشون نیست، من فقط چون شما فرمودید نظرم رو عرض کردم.

پس شما احتمالا یا فیلم رو ندیدید یا طبق عادت همیشگیتون نیمه خالی لیوان رو نگاه میکنید

این فیلم جنایت هایی که سازمان سیا انجام داده رو به طور واضح نشون داده و کلی کشور آمریکا رو زیر سوال برد . این فیلم نشون داد مسئولین آمریکا حتی پیش خوانوادشون اون چیزی که هستن رو نشون نمیدن این فیلم نشون داد که آمریکایی ها چقدر راحت زندگی یک نفر رو به گند میکشند ولی شما نمی خواهید این چیزارو ببینید !!! و اگرم ببینید با اون حس شک میبینید و میگید اینم یه حربس !!

هرکس یکم تامل و اندیشه کنه میبینه مسلمان های افراطی کم نیستن و این چیزیه که وجود داره فقط کافیه یکم منطقی و بدور از تعصبات دینی به این مسئله نگاه کرد

فراموش نکنید که خانوم فراهانی نقش چه کسی رو بازی میکرد !!! این فیلم نشون داد که همه مسلمونا بد نیستن و به واسطه چند افراطی نباید همه مسلمونارو بد دونست
اول اگه به نوشته های من نگاه کنید من نوشتم طبق گفته ها ایشون از گلاه گیس استفاده کردند و بازم اگه دقت کنید خودم گفتم بعدش رفت و ...

شما عادت دارید که همه چی رو با چشم بد ببینید مثلا حامد حدادی هم رفته ان بی ای که اسلام بره زیر سوال اینم حربه آمریکاس اصلا هر اتفاقی تو دنیا میوفته تقصیر آمریکاس !!! و می خواد اسلام بره زیر سوال یعنی واقعا انقدر بی کاره !؟

parsa
۱۳۸۷/۰۹/۱۹, ۰۴:۴۳
چرا بحث رو منحرف ميكنين؟ من سوالمو تكرار ميكنم كه موضوع يادتون نره!!!!
چرا در ايران به مردان اجازه داده ميشه با زنان بيحجاب خارجي و غيرمسلمان فيلم بازي كنن؟!!!! كشوري كه ميگه زن خودشو كامل بپوشونه، بلند حرف نزنه، نخنده و ...... كه مبادا مردان تحريك شوند، چرا به مردانِ خود چنين اجازه اي رو ميده؟!
در مورد انحراف بحث تا حدی باهاتون موافقم.
گرچه به هرحال عنوان عام "بازیگران" که برای این تاپیک انتخاب کردید، مقتضای بحث های اینگونه ای هم میشه

نگاه کنید، ما که اینجا باهم درگیری نداریم! منم مثل شما...
در این مورد کارشناس نیستم و چیزی که به نظرم میرسه میگم.
پس بهتره با دید مخالف به هم نگاه نکنیم و اگر هم در زمینه ای نظراتمون باهم موافق نیست، منجر به کدورت و ناراحتی نشه.

اما اینکه میفرمایید چرا به مردان اجازه بازی با زنان بی حجاب خارجی داده میشه، خب به زنان هم اجازه بازی با مردان خارجی داده میشه. مگه اینطور نیست؟ اما اینکه آیا این خانم اصول و ضوابط اسلامی رو در حین بازی رعایت کنه، مساله دیگه ای هست که در مورد مردان هم صادقه.

چرا پست من پاک میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:ealam: چون زمینه زیادی برای انحراف موضوع بحث داشت.
غیر از پست شما، چند پست دیگه هم به همین دلیل ویرایش شد. چون یا اصلا مرتبط با موضوع نبودند و یا اینکه زمینه بحث های حاشیه ای رو ایجاد می کردند. وگرنه شاید به خودی خود مشکلی نداشتند.

parsa
۱۳۸۷/۰۹/۱۹, ۰۴:۴۹
پس شما احتمالا یا فیلم رو ندیدید یا طبق عادت همیشگیتون نیمه خالی لیوان رو نگاه میکنید

این فیلم جنایت هایی که سازمان سیا انجام داده رو به طور واضح نشون داده و کلی کشور آمریکا رو زیر سوال برد . این فیلم نشون داد مسئولین آمریکا حتی پیش خوانوادشون اون چیزی که هستن رو نشون نمیدن این فیلم نشون داد که آمریکایی ها چقدر راحت زندگی یک نفر رو به گند میکشند ولی شما نمی خواهید این چیزارو ببینید !!! و اگرم ببینید با اون حس شک میبینید و میگید اینم یه حربس !!

هرکس یکم تامل و اندیشه کنه میبینه مسلمان های افراطی کم نیستن و این چیزیه که وجود داره فقط کافیه یکم منطقی و بدور از تعصبات دینی به این مسئله نگاه کرد

فراموش نکنید که خانوم فراهانی نقش چه کسی رو بازی میکرد !!! این فیلم نشون داد که همه مسلمونا بد نیستن و به واسطه چند افراطی نباید همه مسلمونارو بد دونست
اول اگه به نوشته های من نگاه کنید من نوشتم طبق گفته ها ایشون از گلاه گیس استفاده کردند و بازم اگه دقت کنید خودم گفتم بعدش رفت و ...

شما عادت دارید که همه چی رو با چشم بد ببینید مثلا حامد حدادی هم رفته ان بی ای که اسلام بره زیر سوال اینم حربه آمریکاس اصلا هر اتفاقی تو دنیا میوفته تقصیر آمریکاس !!! و می خواد اسلام بره زیر سوال یعنی واقعا انقدر بی کاره !؟

اول بفرمایید که شما چطور و از کجا پی به عادت همیشگی من بردید؟؟!!! :Gig:
مگه قبلا در این مورد باهم بحثی داشتیم؟؟

ضمنا، من فیلم رو ندیدم گرچه دیدنش کاری نداره و الان همه جا قابل دسترسی هست. ولی لزومی نمیبینم چون فکر نمیکنم چیز به درد بخور و جالبی باشه. اما از موضوع فیلم تا حدی اطلاع دارم و از روی کنجکاوی تعدادی از نقدهای موافق و مخالف کارشناسان رو در موردش خوندم.

اما چیزی که یقینی هست و مطمئنم شما هم قبول دارید، اینکه محتوا و مقصود فیلم اون چیزی نیست که بیننده در ظاهر میبینه! مخصوصا در مورد هالیوود که بسیار حرفه ای و دقیق و حساب شده کار میکنند.

احتمالا شما بهتر از من باید بدونید که شیوه کار هالیوود اینه که در زمینه رسیدن به هدف مورد نظرشون، هیچ وقت نمیان مستقیم عمل کنند. بلکه همیشه سعی میکنند به صورت غیر مستقیم بیننده رو متقاعد کنند این فقط آمریکاست که میتونه ناجی ملت ها و جهان باشه.

اینقدر هم در این راه قشنگ و دقیق و حرفه ای عمل میکنند که واقعا آدم گاهی وقتی میشینه پای این فیلم ها، لذت میبره و اگر واقع بین نباشه و در دنیای مجازی سینما و فیلم غرق بشه، از هرچی مسلمان هست بدش میاد چون معمولا مسلمونا خشن، تروریست، بی فرهنگ و غیرمتمدن معرفی میشن! همچنین از هرچی آمریکایی هست خوشش میاد چون اونا شجاع، فداکار، حرفه ای و منجی نشون داده میشن.

البته ممکنه که در این بین موارد منفی ای هم در ظاهر به بازیگران آمریکایی فیلم نسبت داده بشه، ولی نهایتا نتیجه اون اثری هست که بر مخاطب باقی میمونه و مطابق هدف فیلم سازان هالیوودی هست.

اصلا روند کار فیلم و کلا آثار هنری همینطور هست که نمیان مطلب رو مستقیم به بیننده القا کنند.

این قدرت رسانه هست و قابل انکار نیست!!!

یعنی شما واقعا فکر میکنید دولت آمریکا اجازه میده این کارخانه عظیم فیلم سازی بیاد در قلب این کشور به راحتی فیلم های ضدآمریکایی بسازه و کاری هم به کارش نداشته باشه؟ مسلما اگر منفعت سیاسی براشون نداشت، این اجازه رو نمیدادند.

در مورد مسلمان های افراطی هم مگه من گفتم که وجود ندارند؟!
اگر امثال القائده و طالبان و... نبودند، دیگه آمریکا بهانه ای برای این جنایاتش نداشت!!!

در مورد زیر سوال رفتن اسلام هم، من کجا گفتم با رفتن خانم فراهانی از ایران یا بازی در فیلم هالیوود یا بی حجاب شدنشون اسلام زیر سوال رفت؟؟؟
یعنی واقعا کسی هست که فکر کنه اگر ایشون یا بقیه هم برن بی حجاب بشن، به اسلام ضربه میخوره؟؟

صحبت من چیز دیگه ای بود که فکر کنم شما متوجه شده باشید.

----------------

ضمنا، بحث ما در این تاپیک خانم فراهانی یا غیره نیست.
این دوستمون سوالی در مورد بازی مردان مسلمان با زنان غیرمسلمان و بی حجاب پرسیدند که اگر ممکنه نظرتون رو در این زمینه بفرمایید. شخصا علاقمندم نظرتون رو بدونم.

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۱۹, ۱۷:۵۵
اول بفرمایید که شما چطور و از کجا پی به عادت همیشگی من بردید؟؟!!! :Gig:
مگه قبلا در این مورد باهم بحثی داشتیم؟؟

من یک عادت بدی دارم اونم اینه که تو تایپ کردن حوصله به خرج نمیدم و افراد رو تقسیم بندی نمیکنم من وقتی این حرف رو زدم منظور با بعضی ها که اینجور اعتقادات رو دارن بود
از این بابت از شما معذرت خواهی میکنم :Rose:

ضمنا، من فیلم رو ندیدم گرچه دیدنش کاری نداره و الان همه جا قابل دسترسی هست. ولی لزومی نمیبینم چون فکر نمیکنم چیز به درد بخور و جالبی باشه. اما از موضوع فیلم تا حدی اطلاع دارم و از روی کنجکاوی تعدادی از نقدهای موافق و مخالف کارشناسان رو در موردش خوندم.

من پیشنهاد میکنم که ببینید به نظر من اگر وقتتون رو صرف این فیلم بکنید چیزه زیادی از دست نمیدین

اما چیزی که یقینی هست و مطمئنم شما هم قبول دارید، اینکه محتوا و مقصود فیلم اون چیزی نیست که بیننده در ظاهر میبینه! مخصوصا در مورد هالیوود که بسیار حرفه ای و دقیق و حساب شده کار میکنند.

احتمالا شما بهتر از من باید بدونید که شیوه کار هالیوود اینه که در زمینه رسیدن به هدف مورد نظرشون، هیچ وقت نمیان مستقیم عمل کنند. بلکه همیشه سعی میکنند به صورت غیر مستقیم بیننده رو متقاعد کنند این فقط آمریکاست که میتونه ناجی ملت ها و جهان باشه.

اینقدر هم در این راه قشنگ و دقیق و حرفه ای عمل میکنند که واقعا آدم گاهی وقتی میشینه پای این فیلم ها، لذت میبره و اگر واقع بین نباشه و در دنیای مجازی سینما و فیلم غرق بشه، از هرچی مسلمان هست بدش میاد چون معمولا مسلمونا خشن، تروریست، بی فرهنگ و غیرمتمدن معرفی میشن! همچنین از هرچی آمریکایی هست خوشش میاد چون اونا شجاع، فداکار، حرفه ای و منجی نشون داده میشن.

من فکر میکنم که تو هر سینمایی وطن پرستایی هستن که کشور خودشون رو بهترین میدونن و آمریکا هم از این موضوع مستثنی نیست و با یکی دو فیلم نباید سینمای هالیوود رو زیر سوال برد !

اگر اینطور بخواین به مسئله نگاه کنید که همه فیلم های ایرانی ضد آمریکایی و ایرانیا قهرمان فیلم !!

البته ممکنه که در این بین موارد منفی ای هم در ظاهر به بازیگران آمریکایی فیلم نسبت داده بشه، ولی نهایتا نتیجه اون اثری هست که بر مخاطب باقی میمونه و مطابق هدف فیلم سازان هالیوودی هست.

اصلا روند کار فیلم و کلا آثار هنری همینطور هست که نمیان مطلب رو مستقیم به بیننده القا کنند.

این قدرت رسانه هست و قابل انکار نیست!!!
[/QUOTE]

این مسئله ای که مطرح کردید به شدت در همه فیلم های ایرانی هست !!!!!!!
این کار ها برای سینمای ایران خوبه ولی برای هالیوود جیزه !؟

یعنی شما واقعا فکر میکنید دولت آمریکا اجازه میده این کارخانه عظیم فیلم سازی بیاد در قلب این کشور به راحتی فیلم های ضدآمریکایی بسازه و کاری هم به کارش نداشته باشه؟ مسلما اگر منفعت سیاسی براشون نداشت، این اجازه رو نمیدادند.

بله من واقعا فکر میکنم آمریکا اجازه همچین کاری رو میده !!

مثل اینکه یادتون رفته در کشور آمریکا چقدر مستند و فیلم در مورد 11 سپتامبر درست شد و هرکی هرچی دلش خواست رو به آمریکا به راحتی نسبت داد !!!
یادتون رفته مستند فیلم زندگی بوش رو درست کردند و چقدر بوش رو مورد تمسخر قرار دادن و ماحصلشم این شد که تمشک طلایی رو به جورج دبلیو بوش دادن !!!

و شما ممیزی هایی که تو فیلم ها ایرانی اعمال میشه رو فراموش نکنید !!! و می دونید که صدای همه کارگردان های ایرانی در اومده !!

در مورد مسلمان های افراطی هم مگه من گفتم که وجود ندارند؟!
اگر امثال القائده و طالبان و... نبودند، دیگه آمریکا بهانه ای برای این جنایاتش نداشت
!!!

خوب فیلم های هالیوودی هم همین ها رو نشون میده دیگه !!

در مورد زیر سوال رفتن اسلام هم، من کجا گفتم با رفتن خانم فراهانی از ایران یا بازی در فیلم هالیوود یا بی حجاب شدنشون اسلام زیر سوال رفت؟؟؟
یعنی واقعا کسی هست که فکر کنه اگر ایشون یا بقیه هم برن بی حجاب بشن، به اسلام ضربه میخوره؟؟

صحبت من چیز دیگه ای بود که فکر کنم شما متوجه شده باشید.

من فکر میکنم شما متوجه عرایض من نشدید و شایدم من خوب ننوشتم

شما فرمودید

الان هم نقشه هالیوود این هست که از بازیگران مسلمان در جهت بیشبرد همین هدف استفاده ابزاری کنه!

منظور شما از هدف زیر سوال بردن اسلام بود دیگه !

و اما عرایض پایانی در فیلمی که خانوم فراهانی درش بازی کرد آمریکا زیر سوال رفت و ما نباید از این موضوع بگذریم این فیلم نشون داد که مسئولین آمریکا برای پیش بردن هدف های خودشون از هیچ جنایتی دریغ نمی کنند و این فیلم نشون داد مسلمانان افراطی هستند که به اسم اسلام چه کارها که نمیکنند و نشون داد مسلمانانی هستند که از کمک به هیچ کس دریغ نمی کنند و از جنگ و دشمنی بیزارن

اینکه شما بیاید نظرتون رو در مورد این فیلم بدید فقط از روی شنیده ها و خوانده ها به نظر من کار جالبی نیست
شنیدن کی بود مانند دیدن !؟

ضمنا، بحث ما در این تاپیک خانم فراهانی یا غیره نیست.
این دوستمون سوالی در مورد بازی مردان مسلمان با زنان غیرمسلمان و بی حجاب پرسیدند که اگر ممکنه نظرتون رو در این زمینه بفرمایید. شخصا علاقمندم نظرتون رو بدونم.

من به شخصه با این موضوع مخالف نیستم ولی وقتی موافقم که برای زن ها هم مشکلی نداشته باشه !

البته ما اگر بخواهیم بر اساس دستورات دینی به این موضوع نگاه کنیم این کار بسیار اشتباهی ولی اگر بخواهیم در این مورد اسلام رو اونطور که خودمون می خواهیم تعریف کنیم پس خیلی چیزهای دیگه هم باید وجود داشته باشه که الآن وجود نداره

برداشت من اینه که دوست عزیزمون سرکار darya.com با اینکه مردان مسلمان در اینجور فیلم ها بازی کنند مخالف نیستند ایشون دنبال نتیجه گیری دیگه ای هستند که به زعم بنده حقیر نتیجه درستیه
البته این فقط گمانه زنی من هست و احتمال داره که اشتباه کنم

کی گفته ما بحث رو منحرف میکنیم پس ایم به این بزرگی چیه !! :Motehayer::biggrin:

darya.com
۱۳۸۷/۰۹/۲۰, ۰۶:۳۲
من منظورم اينه كه چرا اين همه تناقض تو مملكت ما هست؟!!
از يه طرف ميگن زنها خودشون تو هفت من پارچه بپوشونن كه مردها تو گناه نيفتن از طرف ديگه اجازه ميدن مردها با زنهاي بيحجاب خارجي فيلم بازي كنن. يعني فقط زنهاي ايراني هستن كه باعث ميشن مردها منحرف بشن؟!!!!! نگين حفظ حجاب بخاطر خود زن گفته ميشه كه اصلا قبول نميكنم چون الان شاهد اين هستم كه حتي زنهاي باحجاب هم از گزند متلك و ...... مردها در امان نيستن.

parsa
۱۳۸۷/۰۹/۲۲, ۰۰:۴۸
سلام بر دوستان و مجددا معذرت از بابت تاخیر
این دو سه روز نتونسته بودم بیام نت

دوست عزیز، در مورد عادت و ترک عدت، کلا مزاح بود و مشکلی نبود که لازم به عذرخواهی باشه. :Moshtagh::Gol:
گرچه پیش داوری کلی و قضاوت شما در مورد دیگر دوستان هم به نظر صحیح و تام نمیرسه و به این گستردگی که فرمودید، کمی بی انصافیست!
بگذریم........!

اما در مورد هالیوود....!!
نگاه کنید، من در این زمینه کارشناس نیستم، ولی مشخص هست که هدف این فیلمسازان تبرئه کردن و تحت الشعاع قرار دادن خیلی از مسائل اصلی در پوشش مسائل فرعی و حاشیه ای هست که حتی گاهی با تبلیغ منفی هم ممکنه صورت بگیره.

اما اینکه فرمودید در اینها وطن پرست هایی هستند که کشورشون رو بهترین میدونن و ما هم همینطوریم....، اشکال من این نبود. چون به قول شما اون کارگردان به فرض داره به خاطر دفاع از وطنش که آمریکا باشه این کاها رو میکنه! (گرچه همیشه اینگونه نیست و معمولا حرف اصلی رو سود مادی میزنه!) اشکال من این بود که ما نباید تحت تاثیر این تبلیغات فریبنده رسانه ای قرار بگیریم.

در مورد 11 سپتامبر هم اولا اصل این ماجرا هنوز مشکوک هست و خیلی از کارشناسان خودشون بر این باورن که کل ماجرا یک سناریوی از پیش تعیین شده توسط خود آمریکا بود که بحثش بسیار مفصله.

پیشنهاد میکنم فیلم "محاصره" و نقد اون رو توسط جناب دکتر بلخاری ببینید.

در ثانی، بر فرض هم که مخالفان و منتقدان آمریکایی در جهت نقد این دولت فیلم بسازند و مقاله بنویسند، خب این نقضی بر حرف بنده مبنی بر فریب کاری های غالب فیلم های هالیوودی وارد نمیکنه. به هرحال حتی در دل این سرزمین هم حتما نخبگانی پیدا میشن که آزاد اندیش و مستقل باشن و نمونه هاش رو داشته و داریم...!

-----------------------------

اما در مورد بند آخر صحبت هاتون، من نظرم رو قبلا گفتم.
اصلا در صدد دفاع از صدا و سیما نیستم.
به هرحال کارهایی که در این سازمان انجام میشه، به صرف اینکه در کشور ما هست، دلیل نمیشه که همه صددرصد مطابق احکام اسلامی باشه.

من منظورم اينه كه چرا اين همه تناقض تو مملكت ما هست؟!!
از يه طرف ميگن زنها خودشون تو هفت من پارچه بپوشونن كه مردها تو گناه نيفتن از طرف ديگه اجازه ميدن مردها با زنهاي بيحجاب خارجي فيلم بازي كنن. يعني فقط زنهاي ايراني هستن كه باعث ميشن مردها منحرف بشن؟!!!!! نگين حفظ حجاب بخاطر خود زن گفته ميشه كه اصلا قبول نميكنم چون الان شاهد اين هستم كه حتي زنهاي باحجاب هم از گزند متلك و ...... مردها در امان نيستن.

خب این حرف شما حداقل در مورد صدا و سیما که صادق نیست. چون تو هیچ فیلمی خانم ها رو تو هفت تا پارچه نپوشوندند و اتفاقا در طی این چند دهه بعد از انقلاب، خانم ها آزادترین حالت رو در سینما دارند. (که البته در برخی موارد صددرصد مخالف مبانی و احکام هم هست متاسفانه)
مگر ما نداریم نمونه هایی که خانم های بازیگر ایرانی با مردان غیرمسلمان در فیلم بازی میکنند؟ اتفاقا بسیار هم راحت و ریلکس هستند!!!

دقت کنید دوست گرامی، من اینجا اصلا در صدد دفاع از آقایون نیستم. اتفاقا موارد خلاف شرع در مورد آقایون هم در فیلما و صدا و سیما کم نیست.

بحث من کلی هست و اون اینکه رسانه ملی کشور رو به صرف اینکه در جمهوری اسلامی هست ملاک شرعی بودن محصولاتش قرار ندید.

اون قضیه در امان نبودن خانم های محجبه از متلک و مزاحمت مردان هرزه هم عمومیت نداره و قابل قبول نیست. تو جامعه خلاف این مشاهده میشه. (دقت کنید که گفتم عممیت نداره و ممکنه مصادیقی طبق ادعای شما باشه، ولی مطمئنا غالب نیست.)

darya.com
۱۳۸۷/۰۹/۲۲, ۰۸:۳۶
خب این حرف شما حداقل در مورد صدا و سیما که صادق نیست. چون تو هیچ فیلمی خانم ها رو تو هفت تا پارچه نپوشوندند و اتفاقا در طی این چند دهه بعد از انقلاب، خانم ها آزادترین حالت رو در سینما دارند. (که البته در برخی موارد صددرصد مخالف مبانی و احکام هم هست متاسفانه)
مگر ما نداریم نمونه هایی که خانم های بازیگر ایرانی با مردان غیرمسلمان در فیلم بازی میکنند؟ اتفاقا بسیار هم راحت و ریلکس هستند!!!

خانمها تو فيلمها آزادن؟!!!!!!! اينكه با مثلا شوهرشون ميخوابن ولي مجبورن با روسري برن تو تخت آزاديه؟! اينكه وقتي پدرشون رو ميبينن حتي نميتونن بهش دست بزنن آزديه؟!!! در مورد بازي با مردان غير مسلمان هم اگر بازي كنن به هر حال با حجابن نه بيحجاب. ولي مردها چي؟!! يعني ديدن زن بيحجاب خارجي ايرادي نداره فقط ديدن زن ايرانيه بيحجابه كه گناه داره و تحريك كننده ست؟!!! :Gig::Gig:

parsa
۱۳۸۷/۰۹/۲۲, ۱۰:۱۶
ببخشید یعنی شما الان آزادی رو در این چیزایی که فرمودید میدونید؟؟ :Moteajeb:
پس دیگه اسلام و مسلمانی چی میشه؟!! :Gig:
بابا این خانمه بازیگر هرچی باشه بلاخره مسلمون که هست، نمیتونه عین شوهرش با بازیگر مرد مقابل رفتار کنه که...!

Bad Boy Blue
۱۳۸۷/۰۹/۲۳, ۱۶:۲۰
سلام بر دوستان و مجددا معذرت از بابت تاخیر
این دو سه روز نتونسته بودم بیام نت

دوست عزیز، در مورد عادت و ترک عدت، کلا مزاح بود و مشکلی نبود که لازم به عذرخواهی باشه. :Moshtagh::Gol:
گرچه پیش داوری کلی و قضاوت شما در مورد دیگر دوستان هم به نظر صحیح و تام نمیرسه و به این گستردگی که فرمودید، کمی بی انصافیست!
بگذریم........!

اما در مورد هالیوود....!!
نگاه کنید، من در این زمینه کارشناس نیستم، ولی مشخص هست که هدف این فیلمسازان تبرئه کردن و تحت الشعاع قرار دادن خیلی از مسائل اصلی در پوشش مسائل فرعی و حاشیه ای هست که حتی گاهی با تبلیغ منفی هم ممکنه صورت بگیره.

اما اینکه فرمودید در اینها وطن پرست هایی هستند که کشورشون رو بهترین میدونن و ما هم همینطوریم....، اشکال من این نبود. چون به قول شما اون کارگردان به فرض داره به خاطر دفاع از وطنش که آمریکا باشه این کاها رو میکنه! (گرچه همیشه اینگونه نیست و معمولا حرف اصلی رو سود مادی میزنه!) اشکال من این بود که ما نباید تحت تاثیر این تبلیغات فریبنده رسانه ای قرار بگیریم.

در مورد 11 سپتامبر هم اولا اصل این ماجرا هنوز مشکوک هست و خیلی از کارشناسان خودشون بر این باورن که کل ماجرا یک سناریوی از پیش تعیین شده توسط خود آمریکا بود که بحثش بسیار مفصله.

پیشنهاد میکنم فیلم "محاصره" و نقد اون رو توسط جناب دکتر بلخاری ببینید.

در ثانی، بر فرض هم که مخالفان و منتقدان آمریکایی در جهت نقد این دولت فیلم بسازند و مقاله بنویسند، خب این نقضی بر حرف بنده مبنی بر فریب کاری های غالب فیلم های هالیوودی وارد نمیکنه. به هرحال حتی در دل این سرزمین هم حتما نخبگانی پیدا میشن که آزاد اندیش و مستقل باشن و نمونه هاش رو داشته و داریم...!

-----------------------------

اما در مورد بند آخر صحبت هاتون، من نظرم رو قبلا گفتم.
اصلا در صدد دفاع از صدا و سیما نیستم.
به هرحال کارهایی که در این سازمان انجام میشه، به صرف اینکه در کشور ما هست، دلیل نمیشه که همه صددرصد مطابق احکام اسلامی باشه.

سلام به جناب پارسای عزیز :Rose:
ما دیگه تو این سایت عادت کردیم به دیر جواب دادن ها البته ایرادی وارد نیست چون بالاخره زندگی هست و مشکلات خودش

من با این موضوع که شما می فرمایید فیلم های هالیوود برای تبلیغ و اینجور مسائل است مخالفم
البته فیلم های اینچنینی بوده است ولی من بیشتر این فیلم ها رو به حساب وطن پرستی کارگردان فیلم میذارم مثل فیلم نجات سرجوخه رایان
البته اینکه دولتمردان آمریکایی به فلان کارگردان پول بدن تا به نفع دولت فیلم بسازن هست و این مختص به آمریکا نیست تو همه ی کشورها است مثل ایران همین فیلم آیینه های نشکن ولی حرف من اینه که نباید ما بخاطر چند فیلم، هالیوود رو زیر سوال ببریم
درست نیست که ما این همه فیلم ضد آمریکایی که تو هالیوود ساخته میش رو نبینیم و بیایم به چند فیلم توجه کنیم
به زعم بنده حقیر هالیوود جاییه که دولت مردان آمریکا هیچ دخالتی درش ندارن و یکی از سینماهای آراده
مثلا اینکه یک بازیگر مثل جانی دپ بیاد بگه آمریکا کشور خون خواریه و باز بره تو هالیوود بازی کنه نشان از آزاد بودن این سینما داره حالا اگر ایران بود جانی دپ ممنوع التصویر و ممنوع الکار و خیلی از ممنوع ال های دیگه میشد
بهتره که اول سینما ی خودمون رو ببینیم و بعد از سینمای کشور دیگه انتقاد کنیم

در مورد 11 سپتامبر من اصلا بحثی رو چه طور اتفاق افتادنش ندارم بحث من اینه که اگر هالیوود هدفش این چیزی که شما میگید بود نمیذاشت هیچ وقت اینجور فیلم ها ساخته بشه و همینطور فیلم هایی که درباره جنگ عراق و امثالهم ساخته شد من فکر نمیکنم این فیلم ها فقط نقد دولت بوده باشه این فیلم ها خیلی بیشتر از نقد دولت بوده و کاملا ضد آمریکایی بوده است

--------------------------------

ببینید جناب پارسا جامعه ما جامعه اسلامیست و اصلا روی همین موضوع است که حجاب در ایران قانون است و کسانی که حجاب رو رعایت نمیکنند باهاشون برخوردهای بدی میشه در بعضی موارد هم که به ضرب و شتم ختم شده همین نشون میده که جامعه ما فقط اسم اسلام رو داره یدک میکشه پس بحث ما اسلام نیست ما اگر بخواهیم با اسلام بریم جلو همین اول به مشکل می خوریم چون اسلام میگه لا اکراه فی الدین ( البته اگه اشتباه نوشتم شما ببخشید ولی خوب خودتون می دونین من میخوام چی بگم دیگه ) در پذیرش اسلام اجباری نیست ولی خوب در ایران اسلام زوری رواج داره

این یک نقل قول از جناب امید ( کاربر همین سایت ) است که من به شخصه ارادت خاصی نسبت به ایشون دارم

اسلام به ظاهر خیلی زیبا بیان میشه بخصوص برای کسی که اشنا نیست

یک تصویر بسیار زیبا نقاشی میشه ولی وقتی شروع به رفتار به اسلام میشه تازه می بینید فقط یک در باغ سبز بوده و هر چه پیش برید میبینید از بقیه بدتر نباشه بهتر هم نیست

و کافیه شما بگی بابا پس این رفتار غلط چیه که فلان جا از شما سرزده

فوری با قیافه حق به جانبانه ای به شما می گن

رفتار افراد که اسلام نیست اسلام فی ذاته مبرا از هر بدی هست و این رفتار ربطی به اسلام نداره

پس جناب پارسای عزیز بحث ما روی دوگانگی های جمهوری اسلامی ایرانه