ماه رجب، ماه یگانه شدن با خدا

رتبه کتاب
فرستنده رحیل - ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
نویسنده نویسنده اصغر طاهرزاده
حجم کتاب حجم کتاب 529.5 کیلو بایت
دریافت دریافت 94
+ دانلود
بحث «ماه رجب، ماه يگانگي با خدا»؛ سخنراني استاد طاهرزاده در جمع برادران و خواهراني است كه مايل بودند با آگاهي بيشتر نسبت به مقام ماه رجب و آداب و اذكار آن ماه، نهايت استفاده را از اين ماه عظيم الهي ببرند.

در اين بحث سعي شده ابتدا جايگاه ماه رجب در متون روايي، خوب تبيين شود و سپس جايگاه اذكار و اعمال اين ماه در سلوك يك انسان سالك مشخص گردد، تا مؤمنين دانسته و آگاهانه نسبت به آن اعمال برخورد كنند و صرفاً مشغول آداب قالبي آن ماه نگردند.

در اين بحث روشن شده ‌است، چگونه انسان به شخصيتي مي‌رسد كه در روز قيامت به‌عنــوان«رجبيّـــون» شناخته مي‌شود؟ و چگونه خداوند شرايط صعود انسان را در ماه رجب فراهم نموده است؟ و چگونه مي‌شود كه يك ماه، ظرفيت يگانه شدن با خدا را براي انسان فراهم ‌نمايد و فلسفة ‌اين‌كه ماه رجب، ماه حرام الهي قرار گرفته است چيست و چگونه مي‌شود مقام غيبي ماه رجب را در خود احياء و سپس كشف كرد؟ و چرا از يك جهت در روايت مي‌فرمايد: ماه رجب، ماه خدا است و از يك جهت مي‌فرمايد: ماه رجب، ماه اميرالمؤمنين«عليه‌السلام است؟ و در آخر، با چند توصيه براي هرچه بيشتر بهره‌بردن از ماه رجب، بحث به اتمام مي‌رسد.

تصاویر

  • ماه رجب، ماه یگانه شدن با خدا

نظرات

نظری در مورد کتاب وجود ندارد

^

ورود

ورود