مشاهده RSS Feed

مریم

به جان هم افتادیم و از مشکلات مردم غافل شدیم/ بسیاری از مردم با لبنیات زندگی می کنند

به این مطلب امتیاز بدهید
توسط در تاریخ 1392/02/15 در ساعت 00:48 (261 نمایش)
آیت الله جوادی آملی با اشاره به حدیث معروف خاتم الانبیاء(ص) مبنی بر این که نماز ستون دین است، گفت: اگر در شریعت دین اسلام، نماز ستون دین است، در سیاست اسلام هم، مردم ستون دین هستند و ما نمی توانیم هر وقت دلمان خواست مردم را جذب و هر وقت دلمان نخواست آن ها را در امور دخالت ندهیم.

به گزارش خبرنگار ایلناآیت الله جوادی آملی در ادامه سخنان خود به بحث انتخابات ریاست جمهوری پیش رو اشاره کرد و گفت: همانگونه که کسی نماز نخواند، دینش ستون ندارد، کسی هم که بخواهد به آبروی مردم اهمیت ندهد و مردم را نادیده بگیرد و به نظر مردم احترام نگذارد، سیاستش اسلامی نیست.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به برخی مشکلات فعلی کشور و با بیان این که اگر زندانی و فقر در کشور زیاد شود، همه مسئولیم، گفت: کسی باید برای ریاست جمهوری انتخاب شود که به مشکل مردم برسد و راهکار رفع آن ها را بداند.
وی یادآور شد: جمعیت ما در ایران، ۷۰ میلیون است و این جمعیت یک صدم جمعیت دنیاست در حالی که ما ۱۰ درصد امکانات دنیا از جمله امکانات دریایی، معدن، گاز، نفت و… را در اختیار داریم؛ در چنین شرایطی باید پرسید که چرا نباید بتوانیم کار کنیم؟

این استاد برجسته حوزه علمیه قم، افزود: امروزه کشورهایی در دنیا هستند که به اندازه یک استان ما وسعت دارند، اما صادرات فراوانی به کشورهای دیگر دارند.

آیت الله جوادی آملی گفت: در کشور فقط به جان هم افتادیم و این به خاطر این است که جهنم را باور نکردیم و از بسیاری اسرار آن بی خبریم؛ باید بدانیم که خود ظالم هیزم جهنم است.
وی با اشاره به برخی از مشکلات معیشتی مردم هم گفت: امروزه بسیاری از مردم با لبنیات زندگی می کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به شعار حضور حداکثری و حماسه سیاسی در انتخابات، گفت: حضور حداکثری وظیفه همه مردم و از جمله افرادی چون ماست که رأی می دهیم؛ یعنی حضور حداکثری برای مردم است، نه برای کاندیداها؛ آقایان باید این مشکل را حل کنند.

آیت الله جوادی آملی با بیان این که خون های بسیاری برای تقویت نظام جمهوری اسلامی به زمین ریخته شده است، گفت: وقتی مردم خون دادند در راه دین، بهای خون آن ها در تحقق احکام الهی داده می شود و البته خدا خدای مظلومان هم هست.

وی برای بار دوم تأکید کرد: همه سیاستمداران باید توجه کنند که مردم ستون اسلام در بخش سیاست هستند و همانطور که نماز ستون دین اسلام است در بخش شریعت است، مردم هم ستون دین در بخش سیاست به حساب می آیند.
این استاد فلسفه اسلامی با اشاره به ظرفیت های مادی و معنوی موجود در ایران، اظهار کرد: با وجود این امکانات در کشور، یک مدیریت خوب، معقول، تنش زا و فکر خوب در جایگاه ریاست جمهوری می تواند مشکلات کشور را حل نماید.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: سیاستمداران اگر سیاست شان سیاست اسلامی است باید دلیل مردم باشند و نه دلال آن ها؛ یعنی دغدغه های آنان را بیان کنند.

این استاد فلسفه اسلامی افزود: سیاستمداران نباید از جهل مردم سوء استفاده کرده و به جای تبلیغ به تکرار روی بیاورند.

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده
^

ورود

ورود