مشاهده RSS Feed

ن والقلم و مایسطرون

اسامی غیر واقعی

به این مطلب امتیاز بدهید
اکنون نیز حروف بی معنا وجود دارد نام های مستعار هر گز نام نمی شود القاب هر گز اعتبار ندارد تنها چیزی که اعتبار دارد نام واقعی شخص است .

هر چیزی یا شخصی یا حیوانی یک نام دارد برای جدا سازی چیزهای شبیه به هم و یا برای مخاطب قرار دادن

مثلا بر روی حیوانی نام گربه گذاشته اند اگر چند گربه با هم وجود داشته باشند و نیازی به تمایز نباشد برای گربه نیازی به نام نیست ما به این دلیل نام گربه را روی این حیوان گذاشته ایم چون حیوانات دیگری هم هستند.

وقتی می گوییم این گربه است برای تمایز بین گربه با سایرحیوانات است.

درمورد انسان نیز همین مطلب صادق است از جمله در مورد آدم و همسرش و فرزندانش وقتی آدم و زنش تنها بودند نیازی به اسم نداشتند.

آیا اسم مرد اولیه آدم بود نه چنین نیست آدم همان انسان یا بشر است مانند گربه وقتی چند تا گربه چند تا مرد یا زن و یا مخلوط زن و مرد به طرف ما می آیند به دیگران می گوییم چند تا گربه یا چند تا آدم یا بشر به طرف ما می آیند تا تمایز قائل شویم .

از این جهت نام آدم در قرآن در ابتدا ی خلقت ، نام برای بشر است جهت تمایز با سایر جانداران و همسر آدم نیز با اصطلاح زوجه اش آورده است و در قران نامی برای همسر آدم وجود ندارد.

فرزندان آدم نیز دارای اسم نیستند و با لفظ فرزندان آدم معرفی می شوند و دو برادر معرفی می شوند. اما اگر همینطور که نسل بشر منتشر می شود.

برای تمایز نیاز به شناسه شناسایی داریم چون در جامعه بشری برای روشن شدن ارتباط ها مسئولیت ها و غیره نیاز به راهی برای شناسایی داریم و این شناسایی از راه اسم مجزا ممکن است.

آیا نام گذاری ها مسیر درست خودش را طی کرده است نه چنین نیست نام گذاری وقتی با فلسفه اش سازگار است که هر انسان زنده ای نامی بخصوص داشته باشدمثلا نام محمد برای محمد باشد ولا غیر و تا این محمد زنده است دیگری را به این اسم نمی توان نامید.

این اشتباه در نام گذاری موجب شده است که برای رفع مشکل به نام پدر و یا فامیل روی آورد اما باز هم اشتراکات مشکل ساز می شود مثلا حسین فرزند محمد باز هم مشکل را حل نمی کند .

در نهایت برای رفع مشکل شماره شناسنامه ساخته شد اما باز هم چون از یک شیوه منظم پیروی نشد سرانجام کد ملی درست شد کد ملی مانند شماره موبایل یا پلاک ماشین اختصاصی است و برای هر فرد منحصر به فرد است.

کد ملی راه واقعی نام گذاری است چون برای هر فرد اختصاصی است نام های کاربری در یک سایت نیز نامی اختصاصی است اما این نام اختصاصی بیشتر اوقات جعلی است.

مثلا یکی نامش علی است نامش را محمد می گذارد وقتی محمد می خواهد نام واقعی خود را وارد کند سیستم مانع می شود و می گوید این نام قبلا انتخاب شده است.

مسیر صحیح این است که نام برای هر فرد اختصاصی باشد.

در قران نیز از این روش استفاده شده است و نام هایی در قران وجود دارد که اگر نگوییم غیر واقعی است باید بگوییم نامی بی معنی است چون نام با تعریف نام هم خوانی ندارد.

مثلا می گوید آیا برای آنها نشانه نیست که علمای بنی اسرائیل قران را می دانند از آنجا که علمای بنی اسرائیل قرآن را نمی دانند پس این نام بکار برده شده غیر واقعی است و بی معنی است و باید نام واقعی را جایگزین کرد.

مثلا یکی در سایت با نام شهید فلان نام نویسی می کند در حالی که فلان شهید نیست گر چه هدفش احترام به شهید است اما نام واقعی او این نیست .

همین اتفاق در قرآن هم هست مثلا ما کفر سلیمان و لکن شیاطین کفرو نه سلیمان و نه شیاطین هیچکدام واقعی نیستند بلکه نام واقعی این دو چیز دیگری است .

آپدیت شده 1392/03/05 در 01:34 توسط golfar

برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود