مشاهده RSS Feed

ن والقلم و مایسطرون

مهجور

به این مطلب امتیاز بدهید
قزآن ماهیتی متفاوت از فهم بشر دارد و این که بشر از ماهیت واقعی قرآن سر درنیاورد باز هم خواسته خداست و اساسا طراحی قرآن برای این هدف منظور شده است.

غیب در قرآن گنجانده شده است مسلم است که اگر چیزی غیب باشد قابل دسترسی مردم نباید باشد مانند کلمه عبوری که در دهه کنونی یعنی از سال 1380 به بعد در حال اپیدمی شدن است.

این کلمه عبور برای دیگران باید غیب باشد و تنها خود فرد اطلاع دارد که کلمه عبور چیست البته این کلمه عبور را میتوان در اختیار افراد هم قرار داد اما رضایت از افراد شرط این کار است.

مثلا اگر شما هیچ پولی نداشته باشی و رمز عبور اینترنتی فردی را داشته باشی که صد میلیارد تومان دارد شما آیا با توجیهاتی قدری به حساب خود منتقل می کنی یا نه؟

این شرط رضایت است یعنی پاک بودن در تو به قدری است که داشتن رمز یا نداشتن رمز برایت یکسان باشد.

یکی از رموز قرآن حروف مقطعه است دیگری کلمات غیر واقعی است حروف مقطعه حروفی هستند رمزی که هیچ فردی از رموز این رمز ها اطلاع نباید داشته باشد کلمات غیر واقعی مانند بنی اسرائیل و هادو و نصارا در بخشی از آیات .

دوم پراکندگی آیات است پراکندگی یعنی مکان آیات را جابجا کرده است دو آیه که در اصل باید کنار هم باشند مکانشان جابجا شده است یکی را در سوره فلان آورده است و دیگری رادر سوره ای دیگر.

پس تا کنون سه چیز در رمز نویسی قرآن استفاده شده است اول حروف مقطعه دوم کلمات غیر واقعی سوم جابجایی مکان آیه.

چهارمین فن استفاده از ضمایر است ضمایر نیز نکته انحرافی است برای انحراف ذهن از رسیدن به غیب.

پنجمین فن استفاده از کلمات کلی است مانند بلد به جای نام شهر مثل لا اقسم بهذالبلد .

علاوه بر تمام این فن هایی که در طراحی قرآن استفاده کرده است برای فهم قرآن نیاز به عقل بالا و استعداد عالی است هر کسی قادر نیست در آیات تدبر و تعقل و تفکر کند .

خدا در توصیف راسخون در علم می گوید اینان می گویند همه قرآن از طرف خداست بنا براین حتی راسخ در علم بودن نیز برای فهم قرآن کافی نیست زیرا قرآن دارای رمز است .

افرادی سعی کرده اند برای سوء استفاده هایی به قران رجوع کنند بلکه بتوانند بر علیه اسلام قیام کنند آنها تا این حد توانسته اند که بخشی از قرآن را مانند احکام را زیر سوال ببرند اما در همین احکام نیز نکات کلیدی ای وجود دارد که هم مسلمانان و هم کافران کم اهمیت دانسته اند .

اگر کافران می خواستند این نکات را هم بیان کنند نمی توانستند اسلام را بکوبند مثلا حکم تخفیف قصاص و یا تخفیف برای زن فاحشه
آنها تنها قصاص را سفت چسبیده اند .

و البته احکامیون نیز همین کار را کرده اند و احکام جزئی را با بر بنیان سخت گیری و وسواس بیان کرده اند و بر دست و پای پیروان غل و زنجیر بسته اند.

یعنی چیزی که بشر دنبالش هست کیف کردن و حال کردن از راه افراط و تفریط است یکی با رقص و ساز و آواز لخت و عریانی و دیگری با قمه زدن و زخم وخلاصه هیجان .

در حالی که قرآن راه اعتدال و قسط را پیشنهاد داده است روضه خوانی دعا خوانی و سخنرانی مذهبی نوعی حال دادن و حال کردن است.

آن سخنران یا دعا خون و نوحه خون و مرثیه سرا و مداحی که بیشترین حال رو بده و بیشترین حال رو بگیره مداح و از این قبیل مطرح و نمونه است حتی در گریه کردن نیز همین است هرکس بیشتر اشک بریزه و خلاصه افراط و تفریط.

برگزاری جشن نمونه ها کارگر نمونه زن نمونه راننده نمونه فوتبالیست نمونه بازیگر نمونه مجری نمونه و جشنواره های فلان و بهمان و کتاب درج رکورد .

همه اینها در ثبت و ضبط و نوعی افراطی گری فعال هستند و روی کار آمده اند .

اینها هیچ کدام اعتدال نیست زیرا در اینها افراط و هیجان و احساس و شعار وجود دارد و عیوب و نقاط ضعف در همه جا پوشانیده می شود
و همه خود را بهترین می دانند و به همین دلیل است که نقاط ضعف مطرح نمی شود و نقاط قوت مطرح می شود.

این اعتدال نیست.

اعتدال هم نقاط قوت و هم نقاط ضعف را در بر می گیرد.

علت مهجور بودن قران هم همین است قران دارای رموز است و کسی نیست رمز دار بودن قران را به گوش جهانیان برساند و با صدای نه بلند و نه آهسته بلکه با اعتدال و در حالت آرامش بیان کند که من ِ راسخ در علم قران را نمی فهمم.

این مهجوریت قران است مهجوریت با برنامه 24 ساعت پخش قران و تفسیر قران رفع نمی شود اگر در مدارس و دانشگاهها و حتی در سراسرجهان قران مطرح شود اما قرانی که نمی فهمند را تبلیغ کنند این مهجوریت قران را رفع نمی کند.

اما اگر فقط روزی یکبار در ابتدا شروع صحبت بگوییم قران دارای مفاهیمی است که در آینده ازطرف خدا از حالت غیب بیرون میاد این یعنی خروج قران از مهجوریت

آپدیت شده 1392/03/10 در 16:50 توسط golfar

دسته بندی ها
علماء و شخصیت ها
^

ورود

ورود