مشاهده RSS Feed

yanoor

طهارت باطن، ضامن بقاى دنیا و آخرت

به این مطلب امتیاز بدهید
طهارت باطن، ضامن بقاى دنیا و آخرت

وجود مقدس حضرت حق در قرآن کریم، مردم را به پاکى همه جانبه دعوت فرموده است. پاکى را هم طبیعت نشان داده و هم علم، ثابت کرده است که ضامن بقا و دوام است.
آب تا هنگامى که در آغوش پاکى به سر مى‏برد، آب است؛ پاک کننده، قابل خوردن، قابل استفاده کردن در موارد گوناگون زندگى است. اما وقتى که بو مى‏گیرد، رنگ عوض مى‏کند، میکروب در او دخالت مى‏کند، و در یک کلمه «آلوده» مى‏شود، قابل استفاده نیست. در همه جاى طبیعت این مسأله هست. پاکى، هم ضامن دوام است، و هم عامل ارزش و حفظ هویت. او علاقه ندارد بندگان آلوده شوند:
« وَ لاَ یَرْضَى لِعِبَادِهِ الْکُفْرَ »
من از این که شما بندگانم دچار آلودگى بشوید، خوشم نمى‏آید، نفرت دارم. من مى‏خواهم همه شما پاک باشید، و پاکى شما هم پاکى جامع و کامل باشد، به همین خاطر کلمه طهارت را در اکثر آیات قرآن با تشدید ذکر کرده است؛ «مطّهّرین، متطهّرین».
پاکى فکر، دل، اخلاق، عمل، ارتباط، منش و کردار، ضامن بقا و دوام شما است، عامل ارزش شما است. این قدر به شما ارزش مى‏دهد که شما را مورد توجه خاص پروردگار عالم، انبیا، ائمه و فرشتگان قرار مى‏دهد. خیلى عجیب است که در سوره مؤمن، نقل مى‏کند که تمام ملائکه عرش و اطراف عرش که ملائکه مقرب هستند به طور پیوسته دعاگوى پاکان روى زمین و کسانى که به طرف پاکى در حرکت هستند مى‏باشند. دعایى که خداوند متعال استجابتش را قطعى قرار داده است، چون دعا کننده فرشته است و پاک و دعاى او به جا است.
http://www.erfan.ir//article/article.php?id=59663
^

ورود

ورود