مشاهده RSS Feed

پسرآزاد

سرسپردگی به روح الهی

به این مطلب امتیاز بدهید
بنام مقام متعال

این روزها به سراغ هر کسی که برویم و پای درد دل آنها بنشینیم ، چیزی جز مسائل مادی نمی شنویم. مسائلی چون قیمت ارز که بالا رفته و قیمت گوشت و مرغ الان چند شده و یا بیکاری و فشار اقتصادی! مردم ساعت ها مشغول صحبت در این گونه موارد هستند و کمتر محفلی را می توان یافت که صحبتی غیر از این انجام شود.

مسائل روزمره و کسب و کار، نیاز زندگی بشر است و رفع امورات روزمره و نیازهای فردی، خانوادگی و اجتماعی یک ضرورت حیاتی است، ولی پرداختن زیاد از حد به امور روزمره و نگرانی و تشویش های حاصل آن باعث ایجاد یک نفسانیات ذهنی پنهان و مهلک بنام ((وابستگی)) می شود که در نقابی از اهمیت و ماری خوش خط و خال ، روح را به زانو در آورده و هزاران چنگ خود را در جان قربانی(روح) وارد می نماید و رفته رفته، سایر نفسانیاتی چون طمع،خشم و ... را نیز به آن وارد می سازد.

کلید گرفتار نشدن در دام نفسانیات استفاده از فن عدم وابستگی است و بدین شکل که در کسب و کار و فعالیت روزمره تمام تلاشمان را انجام دهیم و در نهایت نتیجه را به اراده روح الهی بسپاریم تا هر آنچه صلاح است همان شود و خود آرام بگیریم. انجام این تمرین معنوی که سرسپردگی به روح الهی نام دارد، بسیار دشوار ولی نتیجه آن بسیار با اهمیت است و در نهایت آزادی معنوی را برای روح به ارمغان می آورد.
برکت باشد
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده
^

ورود

ورود