مشاهده RSS Feed

yanoor

نکاتی از آیاتی از جزء یازدهم و مشاهده و تدبر آیه 3 یونس

به این مطلب امتیاز بدهید
نکاتی از آیاتی از جزء یازدهم و مشاهده و تدبر آیه 3 یونس

إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ يُدَبِّرُ الأَمْرَ مَا مِن شَفِيعٍ إِلاَّ مِن بَعْدِ إِذْنِهِ ذَلِكُمُ اللّهُ رَبُّكُمْ فَاعْبُدُوهُ

أَفَلاَ تَذَكَّرُونَ
﴿۳﴾


پروردگار شما خداوندي است كه آسمانها و زمين را در شش روز آفريد سپس بر تخت (قدرت) قرار گرفت و به تدبير كار (جهان) پرداخت، هيچ شفاعت كننده‏اي جز به اذن او وجود ندارد، اين است خداوند پروردگار شما، پس او را پرستش كنيد، آيا متذكر نمي‏شويد؟! (۳)
سوره ۱۰: يونس - جزء ۱۱

http://www.parsquran.com/data/show.p...ser=far&tran=2

ترجمه محمد صادق تهرانی
به‌راستی پروردگارتان خدایی است که آسمان‌ها و زمین را در شش زمان آفرید. سپس بر عرش (تدبیر) چیره شد، حال آنکه کار (آفرینش) را تدبیر می‌کند. هیچ شفاعتگری جز او - مگر پس از اذنش - نیست. این خدا پروردگار شماست. پس او را بپرستید. آیا پس (از این هم) متذکر نمی‌شوید؟


آیت الله مکارم شیرازی
پروردگار شما ، خداوندی است که آسمانها و زمین را در شش روز [ شش دوران ] آفرید سپس بر تخت ( قدرت ) قرار گرفت ، و به تدبیر کار ( جهان ) پرداخت هیچ شفاعت کننده ای ، جز با اذن او نیست این است خداوند ، پروردگار شما! پس او را پرستش کنید! آیا متذکّر نمی شوید؟!


مرضيه اسدي - امیدمجد
همانا خدایی ، خدای شماست
بر این پادشاهی و ملکت سزا ست
که در طی شش روز کردی پدید
زمین و سماوات را آفرید
پس آنگاه با قدرت و اقتدار
بفرمود این عرش را برقرار
چو بر آفرینش توجه نهاد
چه نیکوش اینگونه ترتیب داد
شفاعت نباشد کسی را سزا
مگر آنکه را خواست یکتا خدا
چنین ایزدی کردگار شماست
پس او را پرستید چون او سزا ست
کنون پس چرا در زمان حیات
نگردید یادآور این صفات
حجت الاسلام انصاریانیقیناً پروردگارتان خدای یکتاست که آسمان ها و زمین را در شش روز پدید آورد ، آن گاه بر تخت فرمانروایی و حکومت بر آفرینش چیره شد ، همواره کار جهان را [ با قوانینی استوار و منظم ] تدبیر می کند و [ کار ] هیچ واسطه ای [ در همه جهان هستی برای جابجایی عناصر وترکیب اجزا وبه جریان انداختن امور ] جز پس از اذن او نیست. این است خدا ، پروردگار شما ، پس او را بپرستید آیا متذکّر [ حقایق ] نمی شوید؟

http://tadabbor.org/?page=tadabbor&SOID=10&AYID=3


http://www.askquran.ir/thread28181-4.html#post620105


برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده

نظرات

^

ورود

ورود