مشاهده RSS Feed

شهید علی اصغر پازوکی

آمریکا و اسرائیل در سوریه جنگ احزاب به راه انداخته‌اند

به این مطلب امتیاز بدهید
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
آمریکا و اسرائیل در سوریه جنگ احزاب به راه انداخته‌اند
:‌ اسرائیل، آمریکا، انگلیس، ترکیه، عربستان سعودی و قطر دست به دست هم داده‌اند و در این کشور جنگ احزاب جدیدی به راه انداخته‌اند.


آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی ظهر امروز در جلسه تفسیر قرآن کریم در حرم حضرت معصومه(س) به آیه نهم سوره احزاب اشاره کرد و اظهار کرد: سوره احزاب دارای 12 محور مختلف است و مبارزه با خرافات محور نخست این سوره بود و محور دوم جنگ احزاب است و قرآن در 17 آیه این جنگ را شرح داده است.
وی با اشاره به شرایط جنگ احزاب و مشکلات پیش آمده برای لشکر مشرکان یادآور شد: طوفان شدید خیمه لشکریان را از جا ‌کند و به بیابان ‌برد و طوفان همه شرایط لشکریان دشمن را به هم ریخت.
استاد حوزه علمیه قم افزود: بنابر آیات قرآن اگر انسان شایسته‌ای باشیم کسانی که خداوند را اطاعت کرده و در راه ایشان استقامت کنند فرشتگان بر اینها نازل شده و به آنان قوت و قدرت می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه فرشتگان الهی در فرصت‌های مختلف به یاری مؤمنان می‌آیند افزود: در این آیات که بعد از جنگ احزاب نازل شده آمده است که خداوند نعمت بزرگ پیروزی بر دشمن را به شما داد و خداوند همواره مراقب اعمال شماست که بعد از پیروزی چه خواهید کرد.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی در خصوص علت نام‌گذاری جنگ احزاب گفت: در این جنگ تمام طوائف و قبایل عرب که مخالف اسلام بودند همه دست به دست هم دادند.

http://www.iranclubs.net/forums/showthread.php?t=49584
برچسب ها: هیچ یک ویرایش برچسب ها
دسته بندی ها
دسته بندی نشده
^

ورود

ورود